Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Régóta nem jelentkeztem már, sajnos elromlott a gépünk és pénz nélkül nehéz lett volna megcsináltatni.

Rólunk: november 6-án voltam Uh-on. Nagyon úgy néz ki, hogy a kislányok táborát fogom gyarapítani. Az eredményeim jók lettek. BPD:4,74cm, Hc:17,2cm, Fl: 3cm. A baba egyre többet mozog. Viszont megint van hányingerem és időnként hányni is tudok. Sokat fáj a csípőm és a hasam is fájdogál. Igaz a picurka eléggé lent helyezkedett el a feje teljesen lent van a méhszájnál. Ezért szinte 10 percenkén kell mennem pisilni, de nekem ez nem furcsa, mert az elsőnél is így volt. Az időpontomat megint előbbre hozták, de remélem azért maradhatok köztetek 03.28. Minden alakalommal másik időpontot kaptam. Igaz minden lakalommal másik orvos csinálta az UH, mert az én orvosom vagy konferencián volt, vagy pedig éppen műtött.
Megpróbálok visszaolvasni és írni még. Kicsit sok lesz és elnézést kérek, ha valakit kihagytam.

Kép

Kép Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Mára mintaj elmúlt volna a hasszúrkálás. Nem tudom mi volt, olyan izomlázhoz tudnám hasonlítani. Éjszaka nem éreztem semmi, úgyhogy végre jól aludtam. :lol:
Most reggel talán minimális, amit érzek belőle, de az is lehet, hogy ez már csak képzelgés :lol:
alicia
Az az igazság, hogy nem tudom milyen érzés, ha valakinek nő a méhe. :lol: Így vagyok én a terhesség során mindennel. Folyás, itt fájás, ott fájás.
Mindenki kérdezi nem mozog a baba? Mondom nekik, hogy nem tudom, mert nem tudom mit kel érezni. Nekem az , hogy buborékok, meg lepkék nem mond sajnos semmit. Ezeleőtt is jöttek fura hangok bentről és mozgolódások, szóval én majd akkor érzem majd csak, ha egy irtó nagyot rúg. :lol:
Én is Csinixihez csatlakoznék, hogy az Avent termékeket néztem ki magamnak. Azt viszont nem tudom, ha veszek pl. melegítőben egy nem avent márkájút, akkor abba bele tudom rakni azt a cumisüveget?
Szép napot mindenkinek!

Kép
domi001
 
 


Beus
De jó neked március 28. Az én szülinapom. :lol: Ráadásul kislány :lol: Nagyon irigyellek.

Kép
domi001
 
 

 
 

Sziasztok!
Beus! Gratula a kislányhoz! Együttérzek veled! Sajnos nekem is nagyon fáj a csípőm tájékán,meg a derekam! A pisilés is sokszor hasonló mint nálad! Aludni már nem tudok több mint egy hete,mert annyira fájnak a csontjaim!10 perc a bal oldalamon aztán 10 perc a jobb oldalamon! Szörnyű! És egész nap is érzem hogy fáj! Ez csak azért furi nekem,mert Lilivel csak az utólsó hónapok környékén jöttek elő ezek a dolgok! Gondolom most azért hamarabb,mert már második baba! De nem panaszkodok! Ez van! Ezt kell szeretni!Majd elmúlik ez is egyszer! :)
Domi! Ne aggódj! Szerintem is csak nő a méhed! De teljesen igazad van! Mivel még nem voltál terhes ezért nem tudhatod milyen az! :wink: Én is így voltam az első babámnál, minden apró dolgot is észrevettem és mindenen morfondíroztam,hogy vajon ez mi lehetett.
Azt meg hogy mozog-e a baba szerintem tök természetes,hogy még nem érzed a 17.héten! Én úgy tudom,hogy első babás anyukáknál akár a 20. hétig is elhúzódhat,mire megérzi az anyuka,hogy na ez volt az! Akik meg ilyen hülye kérdésekkel bombáznak annak meg mondd meg,hogy persze,hogy mozog csak te még nem érzed! Úgyhogy szerintem ne aggódj! Minden rendben van! :)

KépKép
dudu_84
 
 


Domi!
Még annyit, hogy Lilivel én a 18. héten éreztem először,hogy mocorog,de teljesen biztos csak a 19. héten voltam benne! :wink:

KépKép
dudu_84
 
 


Holnap megyek uh-ra! :D

KépKép
dudu_84
 
 


Sziasztok!

Gabi: gratula a kisfiúhoz! :D

Beus: végre egy kislány is érkezik! Fiaink már kezdtek nyugtalankodni! :D Én hivatalosan márc. 25-re vagyok kiírva, de inkább közétek jöttem...

Domi: a hasszúrkálás normális, nekem is szokott lenni-pont olyan érzés, ahogy leírtad. Azt érzed, hogy a méhfüggesztő szalagok nyúlnak+a hasizmod is. Nekem az ilyen időszakok után jön a jelentős pocaknövekedés. Azt is mondták, hogy az első babánál sokszor csak a 20. hét körül kezd az anyuka biztos lenni benne, hogy a babát érzi, úgyhogy ezzel sem vagy elkésve!

A "mérlegeléssel" én úgy vagyok, hogy ha megvan a kicsi, meglátom, hogy kell-e. A bátyámék nem csinálták, aztán féléves korában a kislányukon kijött egy elég gár betegség, ami miatt nagyon lefogyott, és akkor elkezdték minden evés után mérni, mert fontos volt. Az unokatesómék az ikreiket mérték minden nap, mert nagyon picik voltak - 7 hónapra születtek nagyon kis súllyal (1300 és 1500 grammal!) , és akkor engedték őket haza, amikor valójában születtek volna, de még akkor is sokkal kisebbek voltak, úgyhogy ők állandóan mértek...

Kép
tündércserje
 
 


Domi! Én már elég rég óta érzem a picurt, de mostanában tudtam csak megfogalmazni, hogy milyen érzés is. Nekem nem volt se buborék, se pillangó...
Olyan mintha tikkelne :) a hasam, meg lejjebb.
Én sem tudtam ezt az érzést elképzelni, de most már ismerem :)

Avent - én eddig azt hallottam, hogy jók. De biztos, hogy baba és mama függő is, hogy kinél mi válik be. Ez viszont majd a gyakorlatban derül ki. :)

Beus! Grat a lánykához...ha jól figyeltem, akkor Te vagy az első lányos a csapatban.

Kép
moncsi73
 
 


nekem az első, mikor megéreztem, olyan volt, mintha bentről valaki kopogna a hasamon kifelé, nagyon édes volt :) aznap, mikor betöltöttük a 16. hetet, aztán 2-3 naponta éreztem, tegnap viszont buli volt odabent este 6körül vagy 10 percig :)

Kép
marymirella
 
 


Domi: tuti, hogy nő a méhed! Én kétségbe esve hívtam a dokit, mikor itt szúrt, ott szúrt. Féltem, hogy elmegy a baba, pedig nem, csak nőtt a méhem.

Beus: gratula a kislányhoz. Végre egy lány!

Avent cumisüveghez nekem egy philips autós és áramról is működö melegítőm van, teszveszen vettem, még garis volt. A philipsnek a babacuccokat gyártó része, most már az aventé, így közös név alatt fut. Az avent cumisüveg tényleg nagyon széles és nem fér bele, csak kevés cumisüvegmelegítőbe.

Én az első gyereknél 2 dologra mondtam azt, hogy tuti nem kell: cumisüveg, mérleg. Alapesetben nem is kell, de aztán nekünk mégis kellett.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


Köszönöm a megnyugató válaszokat!
Akkor ezek szerint most hasnövekedés következik :lol: Hát az is rám férne már, mert a pocakom sem igen növekszik. Nem is lehet észrevenni, hogy babát várok. Anyu azt mondta olyan csak a pocakom, mint egy jóllakott napközisé :lol:
A mozgást meg majd érzem. Én is olvastam, hogy első terhességnél előfordul, hogy csak a 20. hét után érzik. Az sincs már olyan messze.
Hát ez a védőnő is, arról volt szó, hogy hozzám jön először reggel 9kor, mivel mennem kell dolgozni, erre elment a házunk előtt :cry: Nagyszerű!

Kép
domi001
 
 


Megint sziasztok!Visszaolvastam, megpróbálok mindenkinek reagálni valamit, elnézést ha valaki kimarad.

Tündércserje: gratulálok a fiúhoz.

Csnixi: a hányás és a hányinger még nálam is megvan, szerintem végig ki fog tartani. Elég kényelmetlen.

Domi: Üdv itt. Már az elejétől fogva nem dolgozom a munkahelyemen, mert fogyatékos beteget ápolok és vannak köztük veszélyesek is. Oltást semmiképpen nem adatom be, sem a háziorvos, sem a nőgyógyász, sem a védőnő nem ajánlotta. Sőt a kislányomnak sem adatom be pedig ő asztmás, mert a háziorvos azt mondta, hogy összesen 10 gyereken tesztelték le. Beszéltem kismamával is akinek azt mondta az orvosa, hogy a magzatnak nem lesz semmi baja az oltástól, de a kismama belehalhat. Úgyhogy én nem párti vagyok. Hüvelyi folyásom az első terhességem alatt is folyamatosan volt, több alkalommal kellett használnom kúpot és kenőcsöt is, még a szülés előtt pár héttel is. Ne aggódj nálam is lent van a baba, sőt az első kislányomat is végig lent hordtam ki, annyi, hogy nem biciklizhettem és nem nagyon emelhettem semmi.

Kírus: Nálunk a kislánynak Veronika lesz a neve.

Calendula: családlátogatásnál kijött a védőnő és el kérdezett pár dolgot. Egyébként nálam az elsőnél sem sokat jött ki, mert nem volt nálam semmi probléma. Egyébként egy velem egykorú védőnőm van és nagyon rendes. Havonta egyszer kell mennem hozzá akkor megméri a súlyom, a vérnyomásom, a haskörfogatom, megnézi a pisit, szívhangot néz és beírja a kis könyvembe az eredményeket.Például az elsőnél sem kívántam jobban az édességet mint előtte, kivéve az egy puncs fagyit.

Dudu: Étvágyam nekem sincs, szinte még nem is híztam egy kilót sem. Az elsővel erre az időre már 4-5 kg-ot is híztam. 8 hetesen voltam 61 kg, most pedig vagyok 60kg és 80 dkg.

Atizka: gratula a kisfiúhoz. Nekem az elsőnél is volt saját szülésznőm találkoztam vele a kórháznál és már szóltam is neki, ő pedig elvállalta, sőt meg is sértődött volna, ha nem neki szólók.

Yusz: Üdv itt! Az én vérnyomásom is állandóan alacsony. A rekordom 85/50.

Krisztike: nekem az első babánál is folyamatosan azt mondogatták, hogy nagyon lányos hasam van kislány is lett és most is azt mondják és nagyon úgy néz ki, hogy kislány is lesz. Jobbulás kívánok, remélem meggyógyultál már.

Chrysta: üdv itt!

Csilumilu: Gravidát szedek, de hányingerem van tőle, most majd át kell állnom valami másra. Az elsőnél én is Maternát szedtem, nem volt vele semmi gondom, viszont a kislányom az akkori termetemhez képest elég nagy volt. 3700 g és 52 cm.

Az Újaknak Üdv!

Mérlegelés: az elsőnél én nem mérlegeltem itthon, mindig a védőnőnél mérték meg. Igény szerint szoptattam a kislányt. Volt bőven tejem, igényelte is ő több alakalommal, és nem mindig három óránként. Ő nem evett egyszerre sokat,mindig csak egy keveset, evett az egyik mellemből, aztán aludt egyet persze az ölembe, aztán egy óra múlva meg a másik mellemből. Mellszívót semmilyent nem használtam nem volt rá szükség, ha kellett lefejtem magamnak, de mivel a kislány nem volt hajlandó cumisüvegből enni csak a ciciből így nem is igen volt értelme.

Moncsi: tényleg úgy néz ki, hogy én vagyok az első a lányos csapatban.
Ha nem bánjátok teszek fel képet a nagylányomról is. Ezek a mostani ovis képei.







Kép Kép

Itt egy pocakfotós kép. Kép

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

Nekem Avent mellszívóm van. Az első gyerkőcnél használtam és tervezem a következőnél. A gondom, csak az volt vele, hogy nagyon folyt szívás közben a tejcsi a szélén. Egyébként a cumisüvegei nagyon jók. Több ismerősöm is ezt használta és elég jól bírják a leesést. Nem törik stb. Jól összeilleszthetők más Avent-es tartozékokkal (pl. tejtároló, kupak stb.).

Kelengyelista:
- ami nagyon hasznos szerintem a mikrohullámú sterilizáló. Az elején sokszor kell mindent sterilizálni és 5 perc alatt minden steril egy ilyen készülékkel.
- az elektromos orrszívót meg ne vegyétek! Nem szív semmit. A legjobb a porszívós.
-pelusokból érdemes több márkát kipróbálni, mert nem mindegyik válik be. Barátnőimnél is tapasztaltam, hogy valamikor a Pampers vagy a Libero jött be, de nekünk volt, hogy a rossmann-os is tökéletes volt. Abból nem folyt ki a pisi. A Pampersből mindig kifolyt.
-hálózsák alváshoz nagyon hasznos, mert mindig rúg-kapálnak és nyugodtabban aludtam ,hogy nem tudott kitakarózni. Na, meg persze úgy aludt, hogy a kiságy különböző pontjain találtam meg, annyit forgolódott. Hálózsákból is szerintem a cipzáros jó, mert a petentos könnyen kikapcsolódik az esti bulizás alatt.
- biztonsági körömvágó ollóval sose tudtam levágni a körmét, mert nagyon vastag a pengéje a kis vékony körméhez nem fértem hozzá vele rendesen.

Egyenlőre ennnyi jutott hirtelen eszembe.

Ha eszembe jut valami még írok.

Kép

Kép
varva
 
 


Képek Bogimról: Kép Bogi

Kép

Kép

Kép
varva
 
 


Kelengye:
-hálózsák, nekünk nagyon bejött, ahogy Varva is írta, nem tudott kitakarózni, márpedig az én lányom állandóan lerúgta magáról a takarót.
-előkék nagyon hasznosak mert nem a ruhájukat eszik le
-textilpelenka: ha kellett vinni a védőnőhöz mindig kellett egyet vinni, itthon is használtam szoptatáskor és böfiztetésnél.
-kisolló
-hajkefe, nekem sokat kellett mert több alkalommal kellett parafinolajat használnom a koszmo miatt, de jó hozzá egy gyenge fogkefe is, tapasztalatból tudom
-pelenkázós kiságy, hasznos mert minden kéznél van
-fürdető kád
-orrszívó, de én csak a kézi orrszívót használtam, nekem tökéletesen bevált
-fürdőlepedő, mi olyat vettünk aminek az egyik sarkán van egy sapka szerüség és rá lehet húzni a kis fejére.
-pár rugdalozó, egy méretből nem kell sok, mert nagyon hamar kinövi.
Nekünk hála istennek nem igen volt gondunk kis ruhára, mert nagyon sokat kaptam ismerősöktől. És mivel most is kislány lesz megint nem lesz rá gond. Az a kis ruha amiben hazahoztuk összesen 3 alkalommal volt rajta.
Most hirtelen ennyi jutott eszembe.

Varva: nagyon szép a kislányod!

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok alig tudtam elolvasni. :lol:

Én pénteken megyek uh-ra naaaagyon várom már és nagyon kiváncsi vagyok a lurkóra. :wink:

Nálam a mellszívó nem jött be. Lehet, hogy azért, mert az első gyerekem 16 évvel ezelőtt született és akkor még nemimgen volt. Kénytelen voltam kézzel végezni.
Azóta próbáltam elektromossal, kézivel, de nem megy. Mennyiséget csak kézzel tudok lefejni. Nem beszélve arról, hogy közben jól át is masszírozom a mellem, ami serkenti vérkeringést is.

A két nagynál használtam mérleget, Ginánál már nem. Két-három hetente lemértük a védőnőnél.

Tudjátok én az első babánál irtóra paráztam mindentől. Mértem szopi előtt, szopi után, füzetbe jegyeztem fel és ha eltért a vártnál a szopi mennyisége agyon aggódtam magam. Persze az meg a tejmennyiséget csökkentette. :(

A legkisebbemnél már éreztem, hogy kb mennyit ehetett, no meg látszott, hogy elégedett-e, vagy még éhes.

A hálózsákok nagyon jók, érdemes használni. Szabadon mozoghat benne a pici lába és mégis melegen tartja.
Ginám most volt másfél éves és még mindíg azzal bajlódok, hogy folyton kitakartózik, én meg mint egy jó anyuautomata megyek és takargatom.

A Pampers nálunk sem vált be, főleg, 1 éves kor felett. Állandóan átázva ébredt.
Erről jut eszembe, nem tudom a gumilepedőt írtátok-e, de az is nagyon fontos. Pont az ilyen balesetekre, hogy ne kelljen az egész matracot mosogatni.

Beus! Tündéri a kislányod, gratulálok hozzá!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Varva!

Bogika is gyönyörű nagylány!

A hasszurkáról jut eszembe, mindenkinél kell lennie, csak másként jelentkezik.
Nekem van, hogy ha hirtelen testhelyzetet változtatok éles szúrást érzek valamelyik oldalon.
De alapban is fájdogálhat, hol az egyik-hol a másik oldal és az tényleg hosszabb ideig és szurkáló érzéssel jár.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Sziasztok!

Mióta terhes vagyok,azóta az ágyban csak úgy tudok tüszenteni, hogy vagy felülök, vagy jól felhúzom a lábam különben olyan, mintha alhasi tájékon erősen becsípődne valami. Meglehetősen fájó érzés.

Én a babócám mozgását nagyon hamar észleltem. Nem is hitte el az orvosom, hogy tényleg azt érzem. Azt mondta, hogy mivel az első baba, ezért a 20. hétig ne is reménykedjek. Ehhez képest a 16. hét végén már megdönthetetlenül éreztem a mocorgást, sőt apa is megerősített, hogy tényleg az. Az én babám előszeretettel bújik a hasamhoz és jól nekifeszül. Legelőször is egy kis dudorra lettem figyelmes a hasamon. Egy picuri gömböt lehetett kitapintani, ami nem sokkal később eltűnt, majd visszajött. Ezt követően éreztem a határozott mozgásokat, és szerencsére érzem azóta is minden nap.
Szerintem ez a mozgás érzékelés attól is függ, hogy ki mennyire tud odafigyelni magára. Én már a terhességem kezdetétől itthon vagyok, úgyhogy egyéb dolgom sincs, mint magamra figyelni.
Vicces, ahogy ma már kívülről is látszik a mozgás.

Gratulálok azoknak, akik mostanában tudták meg a gyerkőc nemét.

Beus és Varva: szépek a leányzók.

Kép
maryanna
 
 


Még mindig nem tudom a "megkésett" 18 hetes genetikai uh időpontját :( . Az orvosom azt mondta majd hív, de eddig még nem tette.

Avent: nem mondom, hogy rossz, és abból a szempontból tényleg nagyon praktikus, hogy minden része passzol a többi darabhoz is. Mi anno megvettük a kezdő készletet, amiben volt mellszívó, sterilizáló és cumisüvegek, éppen akciós volt. Közben ajándékba kaptuk a Tommee Typpee-s üvegeket. Eredetileg hallani sem akartam a cumiról, cumisüvegről, de aztán sajnos úgy alakult, hogy szükség volt rá. És mivel a TT-snek (szerintem) jobban hasonlít a cumija a mellbimbóhoz, azt kezdtük használni, hogy azért a szopi is megmaradjon. Hú, nálunk nem volt egyszerű az etetés, volt szoptatás (bármit csinálhattam, minimális volt a tejem, de nem akartam abbahagyni azt sem), cumisüvegből más anyuka anyateje, és tápszer is.

Mérleget kölcsönöztük, venni szerintem felesleges.

Cumisüveg melegítő tényleg hasznos, de hogy milyet érdemes venni, nem tudom, a miénk no name, de nagyon sokat használom.

Amit még elfelejtettem, apróság, de jó dolog: az eldobható pelenkázó alátét. Nem drága, ha nem lesz pisis, többször használható, én védőnőhöz mindig azt vittem. (Van többféle márkájú, Rossmanos, Libero...)

Beus, gratulálok a kislányhoz, ezek szerint ő a legelső biztos lány a topikban.

Vivike és Bogi nagyon aranyosak!

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Eszembe jutott még valami!
Talán ez még nem volt téma. Mi a véleményetek az őssejtlevételről?
Bevallom én még erről nem sokat tudok csak, hogy van rá lehetőség.

Kép
maryanna
 
 


Sziasztok!

Gondoltam becsatlakozom a beszélgetésbe :)

Én is áprilisra várom a pici fiamat! Az elsőt :) Eddig minden rendben van, múlt héten voltunk UH-n, megvan mindene ott ahol annak kell lennie :)

Nagyon tanulságos a tapasztaltabb, rutinosabb anyukák beszámolóit, élményeit olvasni ... Sokszor tanácstalan vagyok, hogy mit is érzek, mit kell, mit érdemes megvenni, mire figyeljek a terhesség alatt, stb ...

Nekem annyi lenne a kérdésem,kérésem a rutinosabbakhoz, illetve azokhoz, akik már elkezdték a baba kellékek vásárlását, hogy mit hol érdemes megvenni? Várom szeretettel az ötleteket babakocsira, kiságyra, pelenkázóra, stb ...

Előre is köszi!


Melinda
----------
Zsombor
Kép
Panni
Kép
Lili
Lilypie First Birthday tickers
molme82
1146
 
 
 
 
 


Beus, Varva: nagyon szépek a lányaitok, gratula hozzájuk!

Maryanna: csatlakozom hozzád a tüsszentéssel kapcsolatban...nagyon utálom...érdekes, hogy írtad, hogy a 16. hét végétől érezted a kicsit, mert én is így voltam vele, és nekem sem akarták elhinni, pedig biztos voltam benne.
Az őssejt levételről még nem beszéltünk, bár eszembe jutott már a dolog. Jövő hétfőn megyek a dokimhoz, ő eléggé képben van ezzel kapcsolatban, úgyhogy ha eszembe jut, megkérdezem róla.

Molme: üdv köztünk! Egy újabb kisfiúval gyarapítod a csapatot!

Képzeljétek, vasárnap sikeresen megtapasztaltam, milyen is az az előtej. Mit ne mondjak, attól függetlenül, hogy olvastam, hogy ilyenkor már előfordulhat, rendesen meglepődtem, hogy mitől nedves a pizsim...Nekem még mindig nagyon furcsa ez a sok-sok változás a testemben...

Kép
tündércserje
 
 


Molme. üdv itt! Nekem kiságyat nem kellett vennem, mert a szüleimtől kaptunk egyet, ami pelenkázos is. Egyébként anyuék használtan vették, de nagyon jó állapotban van. Majd le kell hoznunk a padlásról és átmosni. Babakocsit az elsőnél úgy kaptunk kölcsön, de nem szerettem, mert kicsi kerekei voltak és mivel nálunk elég rosszak a járdák minden kis gödörben fent akadtunk. Amúgy az én kislányos nem is igen szeretett babakocsiba lenni, nagyon keveset használtuk. Ha kellett menni valahova mindig kocsival mentünk és mindig a hordozóban vittem a kislányt, igaz egy kicsit nehéz volt benne vinni, de könnyű volt a kocsiba elhelyezni. Bababoltba szinte alig vettünk valamit, mert elég drága ott minden.

Maryanna: igazából nem is gondolkodtam az őssejtlevételről. Szerintem nem is fogjuk. Az elsőnél nem vetettük le.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Sziasztok!

Elnézést kérek mindenkitől, hogy nem reagálok, nem túl sok időm van, csak magunkról írol.
Múlt hét pénteken voltam a 18. hetes uh-n, és nálunk kisfiú lesz!!!!!!!Minden rendben vele, méretei: BPD: 43 mm, FL: 29 mm. A neve Gábor Nimród lesz.

Ezt muszáj megjegyeznem:
Beus, Varva!
Csodaszépek a lánykák!!!!!

Kép
Kép
petra1980
 
 


Nekünk a második is csaj lesz! Juhhéjj!!! :lol:

Kép

Kép
varva
 
 


Tegnap voltam AFP-n, nézik az ellenanyagot is, mert A neg. a vércsoportom. 1 hét múlva lesz meg az eredmény, amit a dokimnak küldenek el.
Hú, most látom mennyi az idő.
Mennem kell Bogiért az oviba.

Kép

Kép
varva
 
 


Varva: üdv a lányosok táborában. Még nem vagyunk valami sokan.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


mi az őssejt levételről a párommal még nem beszéltünk, de szerintem nem fogunk élni vele, mert az indulásnál 290e Ft, aztán évente megint jó sok pénz, és hát eleve a bogyók, amiket szednem kell, hogy ne legyek ágyhoz kötve, az havi 10e+ a doki, szóval.... és babócának még csak annyi motyója van, amit unokaöcsémtől megörökölt (most 3 hónapos), mert ahogy kinő valamit, úgy kimosva kapjuk is meg, még egy csomag bontatlan pelusunk is van újszülött méretből, mert Mátéka hamarabb megnyúlt, mint a csomagot kibontották volna. De az így kapott ruhácskákon felül nem sok mindenünk van, mi úgy beszéltük meg, hogy karácsony környékén vesszük meg manónak a dolgokat, mert biztos sok helyen lesz akcióba egy csomó minden.

Kép
marymirella
 
 


Mi holnap megyünk uh-ra, nagyon remélem hogy csatlakozhatom a lányos táborhoz. :lol:

Kép
calendula
 
 


Üdv besus222!

Calendula: holnap írd meg mindenképp mit láttok az uh-n. Kiváncsian várom. Erősítsük a lányos csapatot! :D

Kép

Kép
varva
 
 


Őssejt. Nos, mi nem éltünk vele és szerintem most sem fogunk.
A sejtbank a legdrágább. Viszont barátnőm decemberben fogja szülni a második gyerkőcöt és ők az elsőnél még nem éltek a lehetőséggel, de most fognak, mert találtak egy nagyon kedvező, megbízható céget. Megérdeklődöm, hogy melyik az és megírom.

Kép

Kép
varva
 
 


Őssejt
Mi nem vetetjük le. Vagy ha igen, akkor a nagy közösbe...
(Akkora haszna nincs, mint amennyibe kerül. Mi meg szegény orvosok vagyunk :oops: :wink: Apuka hematológus)
Vendég
 


Domi
Nyugi! Ha igazán a baba mozgását fogod érezni, azt tudni fogod!
Én már tudom, milyen, ha egy baba mozog az ember pocakjában, de most az ikreimet még csak sejtem... :wink:

Beus
Kislány :lol: :lol: :lol: :lol:
Szép nevet választottatok!
Nagyon szép Vikid!

Én az egészséges, épségben levő babára gondoltam, hogy nem kell állandóan méregetni! Koraszülött, beteg babánál persze.

Varva
Bogi is szép leányzó!
2. leányzó!
Vendég
 


Őssejt. Mi szeretnénk, de persze függ a tavaszi anyagi helyzettől. Dokim természetesen leveszi, ha viszem a csomagot, de ő igazából még eléggé szkeptikus ez ügyben.

Csak gyűlnek a lánykák már!!!! Van aki nem szeretné tudni előre a nemét??? Igazából nekem így is meglepi volt, de utána sokkal személyesebbé vált a Picur.

Amúgy végre ma kaptuk meg a genetikai vizsgálat eredményét.
Megvan minden kromoszómája és most már igazolt papírunk van róla hogy FIÚ!
Láttam a kromoszómáit lefényképezve....érdekes volt.

Kép
moncsi73
 
 


Sziasztok,

Csnixi: pls majd a tábliban szeretnénk rózsaszínben pompázni :lol: a név meg Zsófi lett, na de mindennap változik de ez most eléggé véglegesnek tűnik.

KépKép

Kép
sweetlife
 
 


Jó reggelt!
Nagyon szépek a lánykák!:-)
Moncsi
Akkor kicsit megnyugodhatsz!

Őssejt
Gondolkozunk rajta. Nagyon az igen felé hajlunk.
alicia
 
 


Haszos már most olvasgatni!
www.lll.hu
www.szoptatasert.hu
Nem árt, ha már előre vannak ismeretei az embernek a szoptatásról! Sokszor az ismerethiány a sikertelenség oka!
alicia
 
 


Jó reggelt!

Kicsit kevesebbet tudok írni itt, kicsit szétszórt vagyok! :oops: Így bizti nem tudok mindenkire reagálni! Üdv az új kismamiknak a többieknek meg sok egészséget kívánok mindenkinek!

Lehet már írtam, de ha nem, akkor a héten vagyok FÉLIDŐS! Hihetetlen gyorsan megy az idő!

Ezt meg is "ünnepeltük” tegnap, egy szülőszoba látogatással a SOTE II.
Hát nekem óriási élmény volt, még mindig a hatása alatt vagyok!

Őszintén bevallom, hogy azért berezeltem kicsit! :oops:
Meg láttunk egy csomó újszülöttet, hát én utána végig azt hajtogattam, hogy milyen picik! :) De volt egy 5 kg. baba is, na az nagyon nagy volt a többihez képest.
Amúgy a szülőszoba és a gyerekágyas szobák teljesen rendben vannak, kulturált felújított, főleg a fürdők, nekem ez fontos volt. A szülőszobák meg teljesen újjak, apartman jellegű!

Táblázatot csinálom, frissitem az új adatokkal, remélem a napokba fel is tudom tenni! Csak most nagyon el vagyok foglalva a kresz vizsgámmal! :) Remélem utána már többet tudok itt lenni, bár lassan meg kezdődik az egyetemen a vizsgaidőszak, de azért igyekszem minél többet itt is írni! :)

Babaszoba bútorokkal hogy álltok? Hol szerzitek be (akik nem kapnak kölcsön, vagy nem örökökölnek vhonnan). Tapasztalt kismamiknak mi a véleménye mi szükséges??
Kiságy- az ok
Pelenkázókomód - gondolom ez is, ha itt is szeretnék ruhát tárolni
Szekrény - ??
Szoptatos szék - ??


Szép napot MindenkinekŰ!

Kép

Kép
csnixi
 
 


Végre! Jönnek a kislányok! Talán szemérmesebbek, és csak most mutatják meg magukat!

Őssejt: mi nem, inkább bizakodunk, hogy soha nem lesz rá szükség.

Molme: üdv itt, kérdezted, hogy mit hol érdemes vásárolni. Mi nem egy helyen szereztük be a dolgokat. A legtöbb kiegészítőt a Mattiban vettük meg, babakocsit a Brenden Outletben, megfelelő méretű kiságyat pedig Diósdon találtunk a Helimex Bt-nél.
Egy biztos, hogy a Brendonban sokat nézelődtünk, de cumisüvegen kívül mást nem vettünk, iszonyat árai vannak.

Valamelyik nap átválogattam Emma kinőtt ruháit, hogy mi az, amit kisfiúra is lehet adni, szerencsére elég sok van, és kapunk is majd kisfiús anyukától. Így is lett egy nagy zsák, nem is gondoltam volna... Olyan fura volt újszülött ruhákat nézegetni.

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Csnixi: közben te is jöttél.
Nekünk a pelenkázó egyben van a kisággyal, később heverővé alakítható. Pelenkázó alatt szekrényke, ágy alatt két ágynemű tartó, ide sok mindent be tudtam súvasztani. Külön csak egy polcot vettünk, ezen vannak a krémek, vatták, stb.. (Később játékos polc lesz.) Külön szoptatós fotelünk nincs, nézegettük, szerettem volna jó kis hintáztatósat, de aztán lemondtam róla, végül is nem hiányzott (és már látom igazából helye sem lett volna...).
Viszont volt/lesz bölcsőnk! Nagyon szuper, Emma szerette, és jó az idegrendszer fejlődésének. Nekünk nagypapa készítette.
Gyerekszekrényünk külön nem lesz, lassan-lassan talán karácsonyra elkészül a gardróbunk és oda megy minden.

Mikor lesz a vizsgád? Sok sikert hozzá! (Mit tanulsz az egyetemen? Bocs, ha netán írtad már, nekem kimaradt.)

KépKép
KépKép
atizka
 
 


Beus - Varva
Tényleg szépek a kislányok!!! :lol:
Remélem én is ezt a tábort erősítethetem rövidesen.
Őssejt levétel nálunk sem lesz.
A védőnőm tegnap nem ért ide, de beszéltünk telefonon. Azt mondta jó lett az AFPm. Hogy pontosan mennyi azt nem is kérdeztem.
A jó hír után este, mikor hazaértem jött a sokk. A férjem a szobában lapított. Kérdezem mi baja, beteg? Azt mondta igen. Bepánikoltam, hogy mit csináljak. Átköltöztem gyorsan a másik szobába. Most reggel miután elment dolgozni hatalmas szellőztetés mindenhol. Ilyen nem volt még, de nem nagyon várom, hogy hazaérjen a munkából, mert rettegek, hogy elkapom tőle. A szüleim azt mondták, hogy mi döntöttünk úgy, hogy nem kell az oltás, most akkor meg kell oldanunk. Nagyon parázok. :cry:
Csinixi sok sikert a vizsgá(k)hoz.

Kép
domi001
 
 


Sziasztok!

Csnixi: a kiságy nekünk is egyben van a pelenkázóval, alatta polcok, a pelenkázó teteje felnyitható, benne egy kis szekrény, heverővé alakítható. Szoptatós fotelem nem volt, nem is éreztem hiányát. Van egy másik fotelünk én abban szoktam elhelyezkedni és szoptatni, de volt több alakalom amikor fekve szoptattam. Sok sikert a vizsgádhoz.

Domi: ne aggódj, biztos csak egy kis megfázás van a férjednél.

Szoptatásról: nekem csak jó tapasztalatom van róla, szerencsére mindjárt az elején tudtam szoptatni a kislányt, igaz egy kicsit nehezen indult meg a tejem és a kórházban kapott pótlásként tápszert, de csak pár napig, mert utána megindult nem is kicsit. Sokszor csak azt vettem észre, hogy folyik. Azt elfelejtettem írni melltartó betétet mindenképpen vegyetek. Lehet kapni eldobhatót is és moshatót is. Nagyon jó, mert ha megindul a tej a melledből nem mindjárt a ruhád ázik át. Én személy szerint nagyon szerettem szoptatni, ráadásul a kislány is rendes volt, mert egyszer sem harapott meg. Egyébként én 1 éves koráig tudtam szoptatni, onnantól kezdve nem nagyon kellett neki. Ez volt az az időszak amikor a szülés után először menstruáltam. Azt mondják ilyenkor megváltozik a tej íze és sok babának nem ízlik.
Gyerekágyasszoba a kórházban nagyon jó, én is ott voltam a kislánnyal, bár sajnos velem csak egy éjszakát lehetett kint, mert a második nap besárgult, nem is kicsit és egész nap és éjjel a kék fény alatt volt, csak szoptatásra hozták ki. Olyankor egy kicsit szoktam csalni és tovább kint hagytam mint ameddig szoptattam, hogy minél több időt velem lehessen. Sajnos nálunk a szülés alatt a kislánynak bevérzett a mellékveséje és ezért 4 napig napi 4 injekciót kapott. Meg is látszott rajta, olyan kis nyugis volt. Viszont mikor hazahoztuk a kórházból itt már nem volt olyan nyugis.

Kép

Kép

Kép
Kép

Beus
beus222
 
 


Csak egy gyors reakció:
Domi: a legjobb szerintem az lenne, ha a férjed gyorsan dokihoz menne, mielőtt elharapózik a betegsége. És gyorsabb és biztosabb a gyógyulás, ha ágyban marad, és kifekszi. Sőt, elég veszélyes tud lenni egy lábon kihordott nyavalya. Bátyám maszkot hordott otthon, amíg beteg volt, és nem fertőzte meg sem a kislányát sem a feleségét. Ne idegeskedj és gyors gyógyulást!

Kép
tündércserje
 
 


2. gyerkőcünk neve Dóra lesz.

Kép

Kép
varva
 
 


Csnixi: nekem az unokatesóm asztalos és tőle kaptuk a kiságyat nászajándékba és csinált még egy komódot, meg egy szekrényt. Mi ennyit szeretnénk a 2 gyereknek. Van olyan pelenkázó is, amit rá lehet tenni a kiságyra, nem tudom mennyire praktikus.
Szoptatós fotel: én ikea poang fotelben és ahhoz való lábtartóval szoptattam. Tökéletes volt és töredéke egy szoptatós fotelnek. Nekem ami nagyon bejött az a szopipárna. Nem kellett fognom a babát.

Kép
Kép
Kép
gabi79
Dunakeszi
 
 


atizka: Jövő hét kedden lesz a kresz vizsgám, és meg kell lenni mindenek elsőre, mert nem szeretnék már nagy pocakban a forgalmit csinálni! :)

Amúgy levelezőre járok most, Gazdálkodási és menedzsment szakra, Vállalati pézügy szakirányra, most vagyok végzős! :)

gabi79: köszi, az infot (meg a többieknek is), ikeás széket már mi is néztük, és már van szopipárnám! :)

Gratula a kislányokhoz!!!!!!! :D :D

Kép

Kép
csnixi
 
 


Sziasztok!

Csnixi! Gratulálok a félidőhöz! Már én is várom, vasárnap töltöm be. :lol:
Most is úgy van, hogy a kressz vizsga taratalmazza a műszaki és egészségügyi vizsgát is? Nekem 19 éves már a jogsim, teljesen tájékozatlan vagyok a mostani rendszerrel.

Domi!
Szerintem Tündércserjének igaza van, küldd el a férjed orvoshoz, hogy mihamarabb gyógyuljon.
Vegyetek a paitkában száj elé köthető kendőt és akkor tudsz vele lenni.

A szoptatós párna tényleg jó, főleg, hátfájós vagy császáros anyukáknak, mert nehezen mozognak az elején.

Az őssejttel én is úgy vagyok, hogy rengeteg a ktg. vonzata és remélhetőleg nem is kell majd. Inkább bizakodom.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


domi, párod lehet jobb lenne ha dokihoz menne, a ti érdeketekben. sajnálom, hogy beteg lett.

Kép
marymirella
 
 


Sziasztok!

Yusz: akkor mi egyidősek vagyunk, mi is vasárnap töltjük be a 20. hetet! :lol:

Lányok szurkoljatok estére hogy lássunk mindent!
Reggel óta megy a pocakparty folyamatosan, félek attól hogy pont estére fogja bevágni a szunyát, és nem látunk az uh-n semmit. :shock:

Majd jelentkezem a fejleményekkel.

Kép
calendula
 
 


Nixi: nekem egy éves a jogsim. Sajnos az első kresz nem sikerült.
Nekem valamiért sokkal jobban bejött a tesztkönyvből való gyakorlás.
Az első vizsgára a szám.gépen gyakoroltam, csináltam a programot. 2 hibaponttal buktam meg. :(
A második vizsgára csak a tesztkönyvet töltögettem, és vmiért sokkal jobban megmaradtak a dolgok.

Kép
calendula
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: