Új privát üzeneted érkezett!

ronci: A kolléganőmnél az ikrekkel egyáltalán nem vérzett, csak egyszerűen megállt a szivük. Nem tudják mitől lehetett. :( És nekem a másik petezsák is okozhat még álmatlan éjszakát, ha ürül és nem felszívódik, bár a doki így gondolja.

lucababám: Hát a meddőségi kezeléseket és a sok szurit már el is felejtettem, mert itt a baba velem. :) Vetélni meg nem vagyok hajlandó! A szívhangfigyelőt meg pont addig szerettem volna használni, amíg nem mozog a baba. Ennyire nehéz használni? Fenébe.
vicky79
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok!

Hazatértem - sajna - a nyaralásból. Újra köztetek! :lol:
Majd holnap elolvasom, amiből kimaradtam!

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Szia Juccy! Üdv itt! Remek hír, ennyi türelmes próbálkozás után! Úgy fest, mi egyidős kismamák vagyunk. A vonalzót én még csak megcsináltam, berakni a dokilátogatás után szeretném.
pammut
 
 

 
 

sziasztok!


Én is nyaralás miatt voltram igzoltan távol! :D

Bocsánat, de név nélkül szólnék hozzá néhány témához, mert nem jegyzetetlem. :D

szívhangfigyelő: eszetekbe ne jusson venni!! Idő elött!! Semmire nem jó, azon kívül hogy számtalan idegtépő órát okoz. Kb a 8-9. hónap elött nem nagyon megy vele semmire az ember. Akkor is csak úgy jó, ha mindig pontosan eltalálod a babád elhelyezkedését!!

babakocsi,
nekünk pont ananácska által feltett ABC design kocsink van és IMÁDOM!!!!! Mindenkinek ajánlom. Még anyós honda logo csomagtartójába is befér, mert olyan őpicire összecsukható!! Viszont bármilyen "fasza" magyar járdával megbírkózik.

ananácska,
nekem msincs szinte semmi tünetem. De én ezt betudom annak, hogy az elöző szülésóta még nem regenerálódott 100%-ig a szervezetem ezért nem érzem a pocifeszülést és egyebeket.
Amúgy én 6án megyek uh-ra. Akkor leszek 6+4, remélem addigra már lesz szívhang.


Ami a paramamiságot illeti...... háááát ehhez van egy jó sztorim. Konkrétan a saját terhességem.
Majd megfogalmazon szépen, mert be akarom küldeni a babanet szerkesztőségébe okulásul és megnyugtatásul minden aggódó és orvosok áltak halálra paráztatott kismamának!!

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Sziasztok!
Most nekem is van ot percem irni, bar alig latok ki a fejembol, olyan faradt vagyok... Ma izgalmas napunk volt.
Volt jo is, rossz is.

Szivhangfigyelo: en vettem, szinten Angelsounds markaju volt es nekem nagyon bejott. 14 hetes voltam, amikortol hallottuk vele a baba szivhangjat. Elotte is hallottunk, de az az en hasi aortam luktetese volt, persze megorultunk neki, mint majom a farkanak, de hamar leesett, hogy az nem az... :-D
Viszont a 14. hettol tenyleg a babaet hallottuk, stopperral mindig probalgattam is szamolni, hogy normalis-e, de olyan veszett gyors volt, hogy altalaban nem sikerult. Szoval en maximalisan meg voltam vele elegedve. Itt nagyon olcson lehet hozzajutni, igy terhesseg utan tovabb ajandekoztam, de most is fogok rendelni, csak megvarom az uh-t, hogy vegre lassam, hogy tenyleg van baba es minden rendben van. Mar csak hat het van hatra addig. :-)
Tenyleg, egy-ket het mulva el is kellene kocognom haziorvoshoz, hogy kuldjon tovabb midwife-hoz (szuleszno fele, o vezeti a terhesgondozast), mert o ker majd nekem idopontot uh-ra, nem szeretnek kifutni az idobol.
Egyebkent a szivhangfigyeloknel annyira kell odafigyelni, hogy vannak olyan tipusok, amelyekkel mar 12-14. hettol hallani lehet szivhangot, tehat ahogy a szemeremcsont fole kerul a baba, van olyan tipus amivel viszont csak a hetedik honaptol lehet hallani. Nah, en ennek nem latom ertelmet, mert akkor mar Kristof az allando borda es gyomorrugdosassal tokeletesen meggyozott arrol szinte minden percben, hogy rendben van.

A nap legjobb esemenye: vegre van babakocsim. Pontosabban mar sikerult megrendelni, mar csak ide kell ernie. Remelem a heten megerkezik. ABC design Take off lett. :-D

A nap legrosszabb esemenye: valtozatossag kedveert ma is beaztunk. Ez mar nemtom hanyadik alkalom az elmult nehany honapban. Az emeletrol a CSILLARON keresztul folyt le hozzank kb TIZ LITER viz olyan tiz perc alatt. Ra a tevere, ra a laminalt padlora, epp Kristofot altattam. Ugy elkezdett omleni, mintha a csapot nyitottak volna meg, azt sem tudtam, hogy a tv-t takarjam le, a laminalt padlot vedjem, a talat tartsam a vizfolyam ala, vagy az emeletre rohanjak kiabalni, hogy zarjak el a csapot. Vegul Kristof furdoviz hordo vedret toltottem meg. Borzaszto volt. Elegge kikeltem magambol es nem tul demokratikusan beszeltem utana a foberlovel telefonon. Remelem, hogy hamarosan megoldja a problemat.
Bar nemtom mit panaszkodok. A multkor a lakastuz miatti evakualas az ejszaka kozepen es a 13 oran at tarto utcan kocsival vandorlas babaval-anyossal-kutyaval sokkal rosszabb volt.
De meg van a megoldas. Szeptemberben koltozunk. A kisteso miatt ugyis kell.

Tanacsot szeretnek magnezium valasztast illetoen.
Ugyanis elkezdett gorcsolni a mehem, az a baj, hogy szerintem ez nem a normalis tagulasos gorcs, hanem a kimerultseg miatt lehet. Ugyanis az egy dolog, hogy Kristof miatt egesz nap porgok, de az elmult harom ejszaka nagyon rosszul aludt, atlagban harom orakat alud. Ugyhogy minden hajnalban gorcsolgettem.
Szeretnek magneziumot szedni, csak itt nincs magne b6.
Ezeket a kombinaciokat talaltam:
1. sima magnezium, 300 mg-os
2. magnezium 300 mg plusz b6 vitamin 2 mg plusz zink oxide 15 mg
3. magnezium 250 mg plusz kalcium 500 mg

Melyik lenne szerintetek jo?
Megneztem, a magne b6-ban csak 47 mg van egy szemben, viszont 4-6 szemet beszedetnek egy nap. Tehat ezek a tablettak jok lennenek a magnezium mennyise szempontjabol, max kette kellene vagni es este fel szem, reggel fel szem, hogy egyenletesen keruljon be.
De melyik parositast valasszam?
A kalcium nem lenne rossz, mert az en terhesvitaminomban nincs kalcium es ugy tudom, hogy az eleve kell a magnezium jo felszivodasahoz.
Ugyanakkor meg a b6 vitamin is jot tenne (bar az van a terhesvitaminomban is), de minek bele a cink?
Vendég
 


sziasztok.

atfutottam a termest de nem mondom hogy barmi megmaradt az agyamban.

hbarbi,mi volt UH an?lattad dobogni a pici babad szivet?

szintus it vagyok ragyogok csak hetvegen a parom szokott netezni.
te hogy vagy?

Kép
monyo83
 
 


lanyok a genetikai Uh az mar hasi vagy az is meg huvelyi?

Kép
monyo83
 
 


En ugy tudom, hogy a genetikai mar hasi.
Huvelyit csak az elejen csinalnak fiatal terhessegnel, mert akkor hasin meg nem latszik olyan jol.
Vendég
 


annacska koszi.az tok jo akkor a parom is bejohet :D :D :D

Kép
monyo83
 
 


Monyo, hüvelyinél nem engedik be a párodat?

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Nálunk legutóbb a 12 hetes volt a hüvelyi és a 16 hetes volt a genetikai (szakorvos végezheti), de az már hasi UH. Az igazat megvallva 3 gyerek, 3 féle protokoll és úgy fest a 4.-nél megint változik. Ráadásul ahány kórház annyi szokás (voltam nővéremmel egyidőben kismama és náluk másképp ment). Szóval legegyszerűbb a dokit vagy a védőnőt megkérdezni. Nekünk van egy tuti védőnőnk (sajna csak helyettesít), ő az elején ad egy listát: mikor milyen vizsgálatok vannak. Nálunk pl. most már benne van a rutinvizsgálatokban a vérből végezhető genetikai szűrés, máshol ezért súlyos tízezreket elkérnek. Nekem ez fontos, lévén 35-ön túli és nagyon nem szeretném a magzatvíz vételt, legfeljebb indokolt esetben.
pammut
 
 


Sziasztok!

Már csak 3 nap a következő UH-ig. Ezt már valahogy csak kibirom.
Az elmúlt két napban nem volt alkalmam netezni, így most mindent végigolvastam.

Örülök Szamibaba, hogy meggondoltad magad, már csak azért is, mert én is úgy gondolom, hogy nem rosszindulattal kérdeztek tőled. Játszottak veled a hormonok :lol:
Valaki rákérdezett a vega + zsidó szokásokra (bocsi, de nem emlékszem, hogy ki volt és nem szeretném most kikeresni). A kettő nem ugyanaz, hiszen a zsidó konyha is "húsevő konyha" , csupán akik tartják nem keverik az étekzésnél a tejes és húsos termékeket.

Nekem a kisebbik lányom vega :D , nem a mi döntésünk, de gyakorlatilag nem eszik hús termékeket, igaz, azért állati eredetű dolgokat (tej, sajt) eszik. Nem kívánja, nem is erőltetem.
Szerintem mindenki pontosan tudja, érzi, hogy mit kíván a szervezete és ha úgy érzi jól magát a bőrében, akkor úgy kell táplálkoznia...

Más...
Két napja nagyon rosszul vagyok. Bent ülök az irodámban és azon gondolkodom, hogy hogyan tudnék megszökni innen. Ahogy már írtam az első két terhességem nagyon nehéz volt és már most rettegek, hogy ne az ismétlődjön meg megint...
Elkezdtem szedni Femibiont, szerintetek e mellé érdemes szedni MagneB6-t? Segíthet valamit?

ha minden rendben lesz, akkor csütörtökön este felrakom a vonalzót is :wink:

üdv,
Judit
szevasz
 
 


Kakti!

Ha tényleg ma van a szülinapod, ISTEN ÉLTESSEN! :lol:
Vendég
 


Helló Lányok!

Segítsetek lécci!
Napok óta iszonyúan ég a gyomrom. Ha tejet iszom, az ideig-óráig segít. Rókakoma még nem költözött be hozzánk, de ez a gyomorégés idegesít. Sosem voltam savas. Nincs ötletetek, mit tehetnék?

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


Kakti, nem tudom mennyire vagy vevő a homeopátiára, ha igen, nézd meg ezt:
http://home.tvnet.hu/~a3807/gyomoreges.htm

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Kakti!

Rennie (nem ér semmit)
Nilacid (szedhető terhesség alatt)
Maalox (ezt ajánlotta egy kismama itt a babaneten, - akinek még nem írtam vissza :oops: -)

Én egyszer bekaptam egy kanál szódabikarbónát és soha többet nem égett. Viszont tartósan nem szabad szedni!!!!!!!!
De egy próbát megér!
Kb egy teáskanál, plusz nagy korty víz!
Vendég
 


Anannácska!

A Cink központi szerepet tölt be az anyagcsere-folyamatokban, összehangolja az egyes enzimek működését, megőrzi a sejtek épségét. Alapvető a vér PH-nak beállításában, így segít fenntartani a szervezet belső egyensúlyát, hiányában lassul az izmok fejlődése, gyengül az immunrendszer. Nélkülözhetetlen a fehérjék szintéziséhez, és bizonyított, hogy fontos szerepet játszik a prosztata normális működésében, az összes szaporodási szerv kifejlődésében. Bizonyos védelmet nyújt a környezetszennyezéssel szemben is, mivel megakadályozza az ólom és a kadmium beépülését a szervezetbe. Meggyorsítja a belső és külső sebek gyógyulását. Újabb vizsgálatok a Cinknek is jelentőséget tulajdonítanak az agyműködésben.

Ezt találtam a cinkről. Itthon pont a magnézium-kalcuim-cink az összeállítás.
De án inkább a kal-mag verzió mellett tenném le a voksot. A magnézium gátolja a kalcium lerakódását, a kőképződést. A kalcium viszont kell a vaskötő képességhez és most amúgy is megnövekedett az igény rá. Csak kérlek emellé ne igyál sok tejet!
Nem emlékszem rá, hogy írtad-e, de Te még szoptatsz is?
Vendég
 


Sziasztok!

Még nem voltam dokinál de már 2 tesztem is bizonyítja a babócát.
Elmondaná nekem valaki hogyan azjlik az első vizsgálat? :lol:
Előre is köszike!!!

Judit

Kép

Kép
jucccy
 
 


Juccy!

Bemész, megmondod, hogy szerinted terhes vagy. Innen két lehetőség van
- van UH-ja helyben, akkor egy hüvelyi UH-gal megállapítja hogy szerinte is terhes vagy-e (ha nem volt még ilyened, akkor egy vastag filctoll méretet képzelj el, amit jól megforgat benned :roll: )
- nincs UH-ja, akkor kézzel megnyomkodja a méhedet (belülről) és akár megállapítja a terhességet. Majd kapsz egy beutalót UH-ra.

Ezután többnyire elküld védőnőhöz és laborvizsgálatokra.
Ja és ne csodálkozz, ha nem ugrik a nyakadba a terhességtől, a legtöbb doki 12. hétig nem kezel kismamaként, max annyiban, hogy "Vigyázz magadra"! :lol: :lol:
Vendég
 


Kép a tesztjeim


Olyan büszke vagyok rájuk!!!:D

Judit

Kép

Kép
jucccy
 
 


Hát engem nem érdekel hogy a doki mit gondol én akkor is kismami vagyok már!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Mondju az én dokim nagyon örült hogy végre sikerült már ugyhogy remélem rendes lesz velem!
Amugy haspuffadáson meg cici fájáson kívűl semmi bajom jah ht néha szokott fájni a hasam mint mikor megakar jönni!De remélem ez nem nagy baj.

Judit

Kép

Kép
jucccy
 
 


Sziasztok,
hát ti aztán termeltek bőven... bocsi, hogy eddig nem jelentkeztem, de hétvégén költözöt anyósom, illetve mi költöztettük, és hatalmas felfordulás volt nálunk...
Pénteken voltam a dokimnál, és igen, minden rendben van... a korának megfelelő méretű stb... és láttam a kis szívverését is...
Ma megpróbálom visszaolvasni, hogy miket írtatok, és felvenni ismét a ritmust.

Nóri,
mi ez a Gmail-es e-mailcím? Remélem, ha visszaolvasom rájövök...

Puszi mindenkinek
Barbi

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


ananácska,
hát akkor ezek szerint ahány szívhangfigyelő annyi féle... Örülök, hogy neked bejött! :D (pedig mi is ezt a márkát vettük)
Állítólag az is számít, hogy hol van a placenta. Mert az nagyon sokat felfog a rugdosásból és a hangokból is.

juccy,
ne aggódj a hasfájás tök normális!! Nyúlnag a szalagok és a beágyazódás okoz ilyen fájdalmat

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Szívhangfiyu:

nekem ez volt:
http://brendon.hu/ProductSearch/viewer. ... =1&whid=25

de ez jó, csak drága. Ez dobbleres, mint a védőnőnél:
http://brendon.hu/ProductSearch/viewer. ... =1&whid=25
Vendég
 


Sziasztok!

Szerencse nem öntötte el a Rába a kertünket, köszi, hogy aggódtatok értem.
Pammut! Remélem ti is megúsztátok.

A szívhangfigyelőhöz nem tudok hozzászólni, nekünk nem volt ilyenünk, s eddig nem is gondolkoztam, hogy kéne nekünk ilyen.

Én majd jövő héten megyek az első tanácsadásra. Aztán már csak 3 hét, s megyek uh-ra. Végre láthatom a szívverést, eddig nem láttam. :(

Nekünk nem kell babakelengyét vennünk, vannak fiú, s lány ruháink is. Annyi ruhánk van, hogy még ikreket is tudnánk öltöztetni, napjában 2-szer. :D
Ja, meg játék is van bőven. A szomszéd gyerekek hozzánk járnak át játszani. :D

Én a háromkerekű babakocsit semmi pénzért nem vennék, vhogy nekem az nem tetszik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nmarya 2010.02.19 19:41-kor.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Nmarya Köszi, minket sem öntött el a víz, a Duna már megy vissza :) , de a fizika törvényei miatt ezzel a belvíz meg még nő egy kicsit :( , pince-medence lesz még vagy egy hétig.
A kocsik tök jók, nekünk is ilyen volt az arzenál. ...és mind nagyon helyesek vagytok.
pammut
 
 


Marya cukik vagytok!
Mi tegnap voltunk bevásárolni a férjemmel és láttam egy tuti 3 kerekű kocsit,ráadásul nagyon jó árban van(az egy dolog,hogy nem vesszük meg,mert van már 2 kocsink és nem szeretnénk venni többet),de mit mondjak?A szívem szakadt meg érte annyira jackos volt! :( De így jár aki kapkod!!!!(nemrégiben vettem a Fruzsinak 1-et 30euroért vadi újat),ha valaki jár át Szerbiába annak tudom ajánlani Temerinbe a Beba butikot nagyon jó áraik vannak,sok-sok gyerek és felnött ruha!
Pl. a szoptatós melltartó 99din be kerül,azaz olyan 350ft-ba!
Bababodyk vannak 500ft-ért,babakocsik 100-150euroért!
Mi mindent ott vásárolunk!Van még 1 butik az a Duga az is nagyon jó!
Sok helyről jönnek ide vásárolni!Ott pl.egy gyerekágynemű szett olyan 2500-3000ft-ba kerül!
H valaki erre jár érdemes ellátogatni!
Nos ennyit a reklámbol! :lol:

Kép
Kép
szintus
 
 


Köszi csajok a dicséretet. :oops: :oops: :D

Szintus! A szopis melltartóért az tényleg nem pénz. Én még 5 éve rendeltem a Quelle-től, 2 db volt egy csomagban, talán 4000 ft volt, nem tudom már, de én azokat nagyon szerettem.Nagy volt a kosárrésze is, ha lecsatoltam, simán tudtam szoptatni. Aztán második terhességnél is vettem egyet, baba boltban, 990 ft volt, de az annyira nem volt jó.
Kár, kicsit messze van tőlünk Szerbia, de biztos körül néznék ott. :(
Meg amúgy is szeretek nézelődni babás boltokban.

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Nah, megjöttem a vitamin vásárlásból. Vettem külön magnéziumot és kálciumot, a cinkeset hagytam, mert van elég a terhesvitaminomban.

Lucababám: nem, én már nem szoptatok, pontosabban soha nem is szoptattam, mert nem volt mit. Annyit tejem volt, mint égen látható csillag vihar idején... :cry:
Próbálkoztam, jól be is vásároltam, volt nekem is szoptatós melltartóm, meg két fajta mellpumpám, elköltöttem több havi tápszeradagot a tejcsináló csodabogyókra, de a tejem az ott maradt, ahol volt: a nagy sehol. Kristóf csak két hétig fogadta el egyébként az üres cicit, utána már nem tudtam rárakni, az azt követő négy hétben fejtem naponta hétszer egy órán át, aztán feladtam.
Hosszú történet, elég nehezen fogadtam el a helyzetet, fanatikusan ragaszkodtam volna a tejhez. Most utólag azon kívül, hogy nem volt már csak azt sajnálom, hogy ennyit kínlódtam vele és nem adtam fel hamarabb, mert így viszont életem első babás hete ma is negatív emlékként él bennem.

Most próbálom nem gondolni arra, hogy mi lesz a második babánál. Lazán akarok hozzáállni. Ha lesz, akkor lesz, ha nem lesz, akkor ez van. Van rá esély, hogy nem lesz, ugyanis hormonális okok miatt nem indult be. De arra is épp annyi esély van, hogy nem ismétlődik meg a történet. Az biztos, hogy több szoptatós melltartót és melltartó betétet előre nem veszek.
Vendég
 


Aztán hamarosan elérünk az 1000. hozzászóláshoz.
Meg hamarosan már lesz 2010. márciusi topic is.
Remélem akik ide is írtak, hogy sajnos nem sikerült a februári baba, majd márciusban náluk is kopogtat a gólya. :D

Annamari
Kép
Kép
Kép
Kép
nmarya
 
 


Jesszus, most nézem dobbler=doppler persze :oops: :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Ma voltam dokinál és van egy 10 mm.-es petezsákom benne szikhólyaggal. :D Jó helyen van, két hét múlva kell vissza menni szívhangot néznek.

Kép Picúr
Vendég
 


Kismaki,
gratula a fotóhoz... :)
Barbi

Barbi

KépKép
hbarbi80
 
 


kismaki,
gratula!! :D

az egyik topicos társam a 2008 szeptemberi babák-tól már tuti 2010 márciusi baba tag lesz! :lol: :D

Csajok,
ki tud olyan szüléskalkulátort, ami kiírja pontosan azt is, hogy hány napos és hetes a terhességem jelenleg?
Ha minden igaz 6+4-nél megyek dokihoz. Akkor már kell lennie szívhangnak is?

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honeymoon: ez kiirja a megadott datumhoz tartozo hetet, napot http://www.kismamablog.hu/szules-kalkulator
Es nagy esellyel lesz szivhang is, Kristoffal en 5 hetesen 6 naposan voltam orvosnal, huvelyi uh-val neztek es mar volt. De vegulis nem biztos, mert elotte a doki felkeszitett, hogy nem biztos, hogy mar beindult a szivdobogas, szoval nem kell megijedni.
Vendég
 


ananácska!

köszi!
nekem Flórával a 6+0 nem volt semmi. Aztán el kezdtem barnázni, rohantam a dokihoz és 6+3-nál már tökéletes szívhang volt.
De annyiféle időpontot hallottam már.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


sziasztok.

csuppancs bejohetne velem most is a parom de se o sem en nem szeretnem addig mig huvelyi UH van.

pamut,marya orulok hogy megusztatok az arvizet,eleg csunya kepek vannak a tv ben :cry:

szintus,jo arak vannak feletek.en vasarnap neztem valami honlapon babakocsit,tok jol nezet ki es 5500din volt.az nem sok a piacon 13ezeret adjak.
nalunk van a terheseg alatt terheleses cukor vizsgalat?

jucy szep tesztek gratula:)
mi is sokaig probalkoztunk mire osszejott(4ev)

kismaki szep kis petezsakod van,gratula.

en holnap megyek UH ra :lol:

Kép
monyo83
 
 


Sziasztok!

Émelygős/hányós kismamák! Nálatok pontosan mikor kezdődött a rosszullét?
Most néztem egy angol honlapon egy terhesség hétről-hétre leírást és az általam tegnap kezdődött hetedik héthez írták, hogy kezdődhetnek a rosszul létek. De ha jól emlékszem köztetek volt olyan, akinél már korábban jelentkezett, ugye? Vagy később?
Jó lenne megúszni, mint az első terhességnél...
Vendég
 


Ananácska!

Kinek mikor... Attól is függ, mikor tudod meg, hogy babás vagy. Én fogantatás után 10 nappal már pozitívat teszteltem. Míg Lucával akkor még nászúton voltunk.
:lol: :lol:
Vendég
 


annacska en mar nem is emlekszem :cry: ezert kellet volna mar elkezdenem az a franya babanaplot mert mindent elfelejtek csak nem tudtam hogy kezdjek neki.

Kép
monyo83
 
 


Ananácska. Nekem mindegyiknél úgy a 6. héten indult (vagyis épp most). Aztán úgy a félidőre elmúlt, a legkisebbnél sajna visszajött.

Monyo. Én fogtam egy csíkos spirálfüzetet és elkezdtem az elején (amikor megtudtam). Amikor történt valami, vagy időm volt írtam. Az első terhességben gyakran. A harmadikban kb. 3-4 nagyobb bejegyzés történt. Azóta is felírom, ha valami fontosabb van a gyerekekkel (fogak, mikor kezdett járni, nagyobb betegség, bárányhimlő, kezelések). De olykor évekig se kerül elő. Most elővettem épp utánanézni: mikor mentem dokihoz, mikor kezdődött a hányinger stb.
pammut
 
 


Ananácska:
A nagyobbik lányommal gyakorlatilag kimondták, hogy terhes vagyok és 24 órán belül elkezdődtek a rosszullétek, de úgy, hogy nem is volt semmi fokozatos előjele. Vezettem az autót, majd hirtelen meg kellett állnom, ott az út közepén, a belső sávban. Kiszálltam, kivánszorogtam a járdára, találkoztam a rókával, a buszmegállóban az emberek meg csak néztek. Mondanom sem kell, hogy senki nem jött oda, hogy segíthet-e. Meg kellett várnom, míg a férjem megjön és félreáll a kocsival, majd összeszed engem is. Ekkor kb. 5 hetes terhes lehettem és ez eltartott kb. a 7. hónap végéig... Nem részletezem... :?

üdv,
Judit
szevasz
 
 


Sziasztok Lányok!

Mától újra dolgozom (sajnos), amíg a dokim majd hagyja.
Viszont a múlt hétfői UH-ról közzé tudom tenni a képet, mert itt bent be tudtam szkennelni.
Íme (remélem, nem lesz túl nagy):
...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kakti 2010.07.06 20:23-kor.

Kakti

KépKép

KépKép
kakti
 
 


A logikám nem az igazi, javítsatok ki, ha tévednék. Nekem csak 25 naposak szoktak lenni a ciklusaim, akkor elvben a baba "öregebb" 3 nappal, mint amit a kalkulátor megadott. Régen hőmérőztem ovuláció ált. 10. napon volt. Pénteken megyek dokihoz és erősen igyekszem Pocaklakót öregíteni, hogy hátha több látszik majd akkor :D :D .
pammut
 
 


Sziasztok!

Én még csak félve-félig merek becsatlakozni közétek, egyenlőre mindent olyan bizonytalannak érzek...
(egyébként is lehet hogy a márciusi topikot kéne inkább megvárni mert eddig én még mindig túlhordtam min. 2 héttel... :roll: )
Úgy néz ki, váratlan és meglepő módon beúszott a családunkba egy ma 11mm-esre mért petezsák, amiben viszont még nem talált a doki senkit...szerinte ez simán előfordulhat (30 napos ciklus, egy hétig tartó vérzések), de én mégis rágódom rajta. Volt már valakinek ilyen??
Május 20-án volt az uccsó mensi, febr 24-re ír ki a kalkulátor, most 5 hetesnek titulált a doki. (elvileg ma 5+6)
Nem akartam elmenni még 2 hétig, de pár napja elkezdtem barnázni, és szerettem volna ha megnéz...emiatt is úgy aggódom :( (egyikükkel sem barnáztam még, próbálom a szoptatásra fogni...)
Mindenkinek, aki hallotta már dobogni a pici szívet, gratulálok!! :)

Judit

Péter Tamás 11 éves
Adél Nóra 5 éves
Balázs László 3 éves

Kép
judit_78
 
 


Ja, mert én is szeretnék legalább olyan szép képet, mint Kakti :oops: . Annyira tetszik.
pammut
 
 


Sziasztok!
Kakti, megnézted a homeos dolgokat? Hogy van a gyomorégésed?
Monyo, én is utálom a hüvelyi UH-t, meg úgy egyébként a nőgyogyós vizsgálatokat, de a párom halálra sértődött volna ha kiküldöm. :D

Olyan jó Nektek hogy már 5 hetesen képetek van. Nekem meg az a balfék nem látott semmit. :evil:

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Szia Judit 78. Nekünk is becsúszott. Csak a 4. És a kalkulátor febr. 25-re írt :) . Legutóbb hasonló korban, mint most Te, nekem is csak petezsákot találtak. Csak nyugi. Pihenj, ha tudsz. És ne idegeskedj!
pammut
 
 


Judit! Akkor mi pont egyidősek vagyunk! Barnázásra adott a doki valamit? Állítólag az progihiány esetén van.

Csilla

KépKép

KépKép
csuppancs
 
 


Csuppancs Ahogy fiatalodunk egyre kevésbé díjazzuk a matatásokat. Fiatalon még csak elmegy. Nekem a legrondább az volt, mikor 12 éve a kórházban (fenyegető vetélés miatt) a főorvos vizsgált és további négy doki meg ott állt lábfelől. Megalázó :evil: .
Ma már igyekeznek erre is figyelni.
Én a páromat 6 ökörrel se tudnám bevontatni. Utálja a kórházat, várakozást, dokit. Első babánál jött egy UH-ra megkérdezni fiú lesz e vagy lány? Doki: "lány". Majd szüléskor ugyanezen doki: "Megkukacosodott." :D :D Na azóta végképp nem kísér el. Viszont minden szülésnél bent volt :!:
pammut
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?