Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szombaton megvolt az öcsémék lagzija, ahol nagyon jól éreztem magam, rengeteget táncoltunk a férjemmel, (meg a picivel :wink: ), szerintem felülmúltam a társaság nagy részét, mondjuk én szeretek is táncolni... , meg hát egy szem öcsém van, akinek ez volt az első kérdése májusban, anyák napján, amikor bejelentettük a nagy hírt, hogy, "Ugye azért fogsz táncolni az esküvőmön?" Tehát betartottam az ígéretemet!

Most már jöhet a költözés, amit erre a 7végére tervezünk, aztán már tényleg lehiggadok..., bár szerintem nekem ez nem fog menni, mert világ életemben pörgős voltam, és szerintem az elmúl 8 hónapot alapul véve a baba is örökölni fogja ezt. :lol: :wink:

Amúgy megvagyok, a savam is megvan még, már elég jól összebarátkoztam a Rennie-vel, meg a Maltofer fol-lal is, én nem is nagyon szedek mást, eddig egyszer sem okkal vettem be a Magne b6-ot sem, hanem amikor eszembe jut, mert a doki is mindig felírja. Igaz, multivitamint is felír, amit hébe-hóba veszek be. Ti szedtek?Szerintem a babócám méreteire így sem lehet panaszom, már így is több, mint 2,5 kg.

Légzésfigyelőt én egyik pillanatban akarok venni, másikban nem, mi úgy döntöttünk, hogy mi költözünk be egyelőre a babaszobába franciaágyastul :wink: , aztán pedig majd a baba személyiségétől függően egy szép napon észrevétlenül kiköltözünk, és akkor talán nem okoz benne akkora törést, hogy az ő kis megszokott helyén semmit sem változtatunk. Egyelőre ez a terv...Én szeretném követni a Suttogó titkaiban leírtakat, mert tetszettek az elvek benne, remélem, fog is működni! :)

Na, lassan "haza" kellene menni anyáékhoz, ahol nincs net, de most is megoldottam a volt munkahelyemen.

Ja, pont egy hónapom van hátra! Nagyon izgi! :lol:

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Sziasztok mindenkinek!


Mi is lagziztunk a hetvegen es raadasul nasznagyok is voltunk.Ugyhogy delutan 3-tol ejfelig birtam aztan mar minden bajom volt,hazahozott a ferjem.De ma nagyon rosszul volt a gyomrom,hasmenes,gorcs,biztos igen beettem a lagziban s tegnap meg meghivtak vacsizni,toltottkaposzta,sutemeny,meg minden,ugyhogy szerintem eleg volt a kis osszeszoritott gyomromnak.Ma csak piritos es gyogytea volt a menum. A reggel elvitetettem a ferjemmel a kavemat ,mert meg a szagjatol is hanyingerem volt.
Voltunk uh-n penteken,minden rendben,a 34 hetes BPD-nk 88 mm,szerintem az jo.
Minden jot,sziasztok!

Kép
agizsuzsi
 
 


Sziasztok!

Szerintem a légzésfigyelő olyan dolog, hogy ártani biztos nem árt, engem megnyugtatott és tudtam aludni, nem izgultam ha a csaj véletlen nem kelt 3 óránként stb. Az egyetlen negatív az ára. nekünk baby controll volt/lesz és tökéletesen működött, az is 20 e körül van most, nem volt téves riasztás. Illetve talán egyszer-kétszer már egy éves kora után. 2 évig volt Emma alatt :oops: Használta a barátnőm is a kislánya alatt és most is 4 hónapja a másik kislány alatt és azt mondta tökéletesen működik.

Képzeljétek, megjött az első táppénzes fizum, amikor már egész hónapban táppénzen voltam , hát 30 ezerrel kevesebb :cry: Mondjuk nem is számítottam többre, csak téma volt régebben mikor még dolgoztam. Ha a céges teló és a net is elkerül innen akkor simán leszek a -40-nél amit mondtam. És az első 4-5 hónap után ez még rosszabb lesz amikor már csak a maximum gyed lesz, még kb -30-ra számítok. Hát ez van 8)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

 
 

Sziasztok!

Ma megyünk CTG-re és után lesz egy kis időnk, bemegyünk egy baba-mama boltba, és szerintem valószínű, hogy veszünk, mi is légzésfigyelőt, persze az ára elég bosszantó. :lol:
Délután meg 2. házassági évforduló ünneplés :lol:

Irigylem azokat akik tudnak még táncolni , bulizni, én kb. 5-10 perc után kidöglöm most már, bármit csinálok. :lol:

Valaki kérdezte a terhestornát, én jártam eleinte és szerintem nagyon jó, de utána abbahagytam , mert ütközött a vizi tornával(kismamáknak), ajánlom mindenkinek, nekem nagyon bejön.még most is járok heti egyszer. A következő pulyánál megfogadtam, hogy heti kétszer fogok járni, inkább összespóroljuk rá a pénzt.

Szilvi: Nekem 3-szor volt orrvérzésem, pedig nem magas vérnyomásom,sőt,és azt mondta a doki, hogy előfordulhat, megvastagodott orrnyálkahártyával áll kapcsolatban, de már nem emlékszem pontosan mit mondott. :lol:

A csepeli önkormányzat nem hiszem, hogy add támogatást, legalábbis tavaly nem adott, de tudok más kerületről pl.XIX., ahol az idén kaptak 10000 forintot, amikor megszületett a baba, szóval érdemes utána járni.)

A pénz kérdéshez meg annyit, hogy szerintem nem lehet csodálkozni, hogy a legtöbb pár 1 vagy max. 2 gyereket mer vállalni. Miből? Amit a kismama kap?Kíváncsi vagyok mit hoznak ki nekem gyás, illetve gyedre.(5 év minkaviszony után, persze tanári fizetéssel :lol: )

Köszi az infókat, akkor a gyógyszertári cuccokkal már tudom mi a helyzet :lol:

Valami kérdéssel megint fárasztani akartalak benneteket, de elfeljetettem :evil: Áldott állapot :lol:

Kép
mona1978
 
 


Sziasztok

Kórházi csomag. Én se emlékszem, hogy kellett volna valami külön, bár papucs biztos mert a beöntés után tuti mentem zuhizni :) De mi felvittük az egész cuccot.

A gyógyszertári dolgokra már megkaptam kb 3-hete a recepteket, de kiváltani majd csak a gyerek születése után lehet. (8-as + a saját tajszémmal)

Ma voltam én is először CTG-n. Voltak 10-30-ig fájásaim.
plusz elég sokszor 160-180 között volt a baba szívritmusa, erre meg is ijesztett a CTG-s csaj, hogy lehet meg kell ismételni, de Hajdú dokinő meg azt mondta jó. Uh-n is minden rendben volt -87 bpd, 85 thq, 65 fl

Sziasztok!

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Ja, nekünk is van légzésfigyelőnk.

Angelcare, és kétszer riasztott tévesen. Jó dolognak tartom.
Cs.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatunk mi is? Jó lenne hasonló helyzetben levőkkel elbeszélgetni.....

Igaz, hogy sok időm nem marad az irásra, mivel Janka lányom szinte minden időmet magának követeli :lol: :?

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Mi ma voltunk a szülésznős+a szoptatós nővér előadásán is, összevonták egy napra, így jövő7en már nem kell menni. A szülésznő körbevezetett minket a sürgősségitől a szülőszobán át a különböző szülés utáni szobákig, jó volt végre látni, hol is leszünk, mik a lehetőségek. A szoptatós nővér pedig elég határozott, erélyes nő volt, és egy csomó felesleges dologról lebeszélt mindenkit, ide tartozott a légzésfigyelő is(persze hozzátette, hogy már biztos mindenki megvette :) ), mert azt mondta, hogy nyugodtan járjunk utána, hogy soha egyetlenegy szoptatott csecsemő sem halt meg bölcsőhalálban, csak tápszeres. Ja, és persze olyan nincs, hogy nincs tej. Mondom, elég erélyes volt, de azért elgondolkodtató... A mondanivalója lényege még az volt, hogy a gyereknek az anyjára, a két karjára, a mellére, meg a törődésére, szeretetére van szükség, és szinte semmi drága pénzen megvásárolt dologra, amit a különböző források próbálnak belénksulykolni. Azóta is a hatása alatt vagyok az előadásának. Bocs, ha valaki nem ért vele egyet, én csak leírtam, mit hallottam, az meg a jövő titka, hogy én is mit fogok alkalmazni.

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Szia Sikee, persze! Gyere és mesélj magatokról!

Drienn77, hááát. Szerintem előfordulhat hogy nem tud szoptatni az anyuka. Vagy elmegy a tej. Tesomnak is elment 1 hónapos koráig tudta szopizni lányát.
Nekem meg fiam önként lemondott róla 6 hónaposan. És a bölcsőhalál meg egy éves koráig lehetséges.
Én amit olvastam, hogy főként: öszi-téli, fiú babáknál, hasonalvás mellett.
Persze biztos máshogyan is, olyat nem olvastam, hogy szoptatott vagy tápszeres baba között különbség lett volna.
Van itthon egy könyvem a bölcsőhalálról, csak nem tudom elolvasni. Nem akarok negatív gondolatokat most...

Ettől függetlenül, ha még nem vettél és nem vagy egy paramama akkor én nem vennék.
Ja még azt olvastam, hogy jó ha van valami óra ami halkan tikktakkol ha nem alszik veletek egy szobában, mert sokszor túl mélyen bealszik a baba és nem vesz ezért levegőt.

Én egy dolog miatt tartottam feleslegesnek a légzésfigyelőnket, hogy éjjel amikor kelt szopizni már együtt aludtunk vissza és nem tettem vissza az ágyába.

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok lányok!Nekem is állandoan ég a gyomrom,már nagyon gáz,mindegy mit eszem,iszom :cry: ,a renni se igazán használ,meg a derekam szokott fájni,de inkább ha fekszem,megfordulásnál inkább,az elég nehezemre esik :? Nekünk se lesz légzésfigyelö,velünk fog aludni a pici :) Mindenkinek további szép napot!

Kép
szoszke35
Zsámbok
 
 


Sziasztok!

Jól nemjöttem, most bepótolom kicsit :wink:

Légzésfigyelő: Miksánál nem volt, de azóta vettünk egyet a párom öccsének a kisfiának, mert koraszülött volt, és úgy engedték csak haza a kórházból, ha van otthon. Úgyhogy most azt használjuk majd. Baby Sense II asszem. Viszont ég a képem, mert úgy lett volna az igazi, ha eljutok tanfolyásra is, hogy mit kell csinálni, ha neadjisten bejelezne.
Miksával mi majdnem egy légtérben aludtunk, de én nagyon sokat jártam nézegetni, hogy szuszog-e.

Drienn! Hááát, azért elég kemény dolgokat mondott az a szoptatósnővér néni. Tehát: hogy olyan nincs, hogy nincs tej. Magyarul szerinte ha valaki nem szoptat, akkor nem is akar. És csak nem szoptatott babák halnak meg bölcsőhalálban, magyarul ha nem is mondta ki, szerinte az anyjuk felelőssége a tragédia. Nem hiszem, hogy átgondolta ez az asszonka, hogy mik jöttek ki a száján. Én is azt mondom és azt is olvastam, hogy a nők jelentős része, majdnem mindenki tud szoptatni. De azért van néhány százalék, akinek tényleg nem megy. Vagy nem annyi teje van, amennyi kellene. Az is lehet, hogy ha jobban utánanézne, akkor menne simán a dolog, de nincs elég infója mondjuk. De az is lehet, hogy nehéz helyeztben van, mert a babája már cumizavaros vagy nem könnyű eset vagy akármi. És az is lehet, hogy a kórházban cseszték el a cumiztatással a kolléganői...
Az az igazság, hogy én nagyon is szopipárti vagyok, és nagyon sokat is küzdöttem egy időben, amikor kicsit kevesebb lett a tejem vagy Miksa kért hirtelen többet, a fene tudja, és sikerült is kilábalni a gödröből és 1,5 éves koráig szoptatni. De van akinek nem sikerül, és őket nem szép azért a földbe döngölni. No, nem kötözködni akartam :wink:

Szia Sikee! Gyere sokat!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Drienn!

Az ilyen egészségügyisek...brrrr...Emma nem szopott sokáig...megindult a tejem, a kórházból úgy jöttünk ki hogy meg voltam győződve róla hogy semmi gond. Azt nem tudtam hogy éjjelente bőszen etették tápszerrel, mert hogy már akkor úgy üvöltött minta fába szorult, ha még 5 ml hiányzott neki, ezt a jó szokását megőrizte :lol: Aztán itthon az első kb fél órás szopi után jött a bömbölés...pár nap után én is bömböltem vele, mert hogy hiába mondta férjem, anyukám, hogy éhes: "Nem lehet éhes, most szopott fél órát, láttam hogy jön a tej" Csak aztán gyanús lett hogy még ivott utána csomó teát és megnyugodott. Jött a védőnő, mérte, 100-at evett a gyerek, hízik, elég a tej. Eltelt vagy 2 hét mire írtak neki tápszert. Addigra elég rendesen depiben voltam a folyton üvöltő gyerek mellett. Nem tudm mi volt a hiba, remélem most jobban fog menni, próbálkozom, de még egyszer nem vagyok hajlandó amiatt szülés utáni depibe esni mert azt olvasom mindenhol hog ymindneki tud szoptatni...mellesleg nekem nagyon nehezen ment a technikája is, egyszerűen a mellbimbóm befelé forduló, a mellem túl nagy és tartani a gyereket+a bimbóvédőt+ az orra elől elhúzni amit kell hogy ne fulladjon, hát kész rémálom volt...hogy a rendszer hibája hogy se a védőnő se a gyerekdoki nem tudott olyna pozíciót mutatni amiben ezt ki lehet küszöbölni, vagy az én hibám, nem tudom. Ja, és a külön élmény az volt amikro minderre jött a hányóssága, amint levettem a mellemről az esetek 95%-ban telibe hányt mire felemeltem hogy büfizzen, majd üvöltött mert éhes volt...ááá, irgum-burgum annak a nőcinek aki ilyeneket mondott nektek :evil:

AZt meg nem hiszem ahogy a szoptatott gyerkőc védett lenne , ez szerintem nagy hülyeség már bocs. Az más kérdés hogy amúgy is minimális %-al történik ez, szóval aki optimista az joggal teszi :D

Én azt mondom ha van gép, vagy nem nagy megterhelés megvenni, vagy vana családban akkor érdemes berakni, már csak a saját megnyugtatásotokra is. Aki meg úgy érzi hogy nem aggódós az ne vegyen. Egyébként mi is csak éjjel használtuk, mert nappal nem az ágyában aludt, de nappal én is sűrűbben ránéztem, éjjel viszont mi a szösznek nézzek rá ha alszik :lol: Inkább én is aludtam végre :lol:

Szóval én most szopira készülök, illetve főleg anyatejre, bérelek egy szuper kórházi mellszívót, mert a kaphatóak azok borzasztóak, ezzel meg könnyen nagy mennyiséget le lehet szívni. ha megint anatómiai vagy én bénaságom okokból akadozik a szopi, akkor kap lefejt tejet és megpróbáljuk fenntartani a tejtermelést. De ha tápis lesz sem dőlök kardomba, még egyszer nem vagyok hajlandó ezzel elrontani az első heteinket és bőgéssel tölteni :wink:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Már régen jelentkeztem, most én is pótolok.

Szoptatás: Nekem minden akaratom meg lenne hozzá, de most már 100%, hogy nem tehetem, sajna ma kaptam meg a véreredményemet és a bélbetegségem borzasztó gyulladásban van. Sajnos tovább kellett emelni a gyogyimat, a dokim azt mondta, hogy már rég infúziót adna és kórházban fektetne, ha nem lennék terhes. :(
Azért én bízom benne, hogy hátha sikerül anyatejet szerezni legalább egy-két hónapig, de utána nem marad más csak a tápszer.

Mi is egy szobában fogunk aludni a picurral, szerintem nem rossz dolog a légzésfigyelő, de nekünk valszeg nem lesz.

Kedves "lagzis csajok", nem semmik vagytok! Igazán jól bírjátok a strapát! A héten viszont már nekem is mondta a háziorvosom, hogy nem szeretne velem még egyszer összefutni az OBI-ban, jó lenne, ha már pihiznék, most már tényleg érzem is, hogy szükségem van rá...
A héten biztos intenzíven pihizek, aztán a hétvégén festés utáni takarítás lesz, de én valszeg már csak nagyrészt vezényelem a családot. Rá egy hétre pedig remélhetőleg költözünk!!! :D

Anna Laura továbbra is nagyon aktív egyre többet gondolok rá, hogy milyen fantasztikus érzés lesz ha megszületik és érezhetem a bőrömön a bőrét, megérinthetem, megölelhetem!!!
Nézegetem a kis ruhácskákat, amiket vettünk neki és még a szemem is könnybe lábad... Na tessék, már megint úgy elérzékenyültem!

Üdv és jó egészséget minden kismaminak!

Kép
bvica
 
 


Sziasztok!

Név szerint még nem ismerlek titeket, ezért egyelőre általánositva fogok irni.

Erdélyben élünk, és amint látható, már a második babánkat várjuk. A légzésfigyelővel nem tudok mit mondani, mert én csak jóval később hallottam róla, amikor már Jankának nem is lett volna szüksége. Igaz, itt a környéken sem hallottam ismerőseimtől, hogy használnák. Pedig, mikor hazajöttünk a kórházból, az első éjszakám nekem is úgy telt, hogy folyton ébren voltam, vajon lélegzik-e a baba. Szerintem a halkan ketyegő órának nem sok értelme lehet, mert a legtöbb csecsemő eléggé mélyen alszik, vagyis a beszélgetésre sem ébrednének fel, hát akkor az óraketyegésre. Ez csak vélemény... :roll:

Jó olvasni, hogy másoknál sem használ a Renni a gyomorsav esetén. Én is már kezdek beletörődni, és ilyenkor inkább pattogatott kukoricát, vagy egyéb száraz kekszet eszek. (Nem mintha jobb hatása lenne ennek :P ) A derékfájáom mostanában átterjedt a hátgerincre, és inkább a hátam közepétől felfele hasogat a fájdalom, de pihenéssel ezt is meg lehetne oldani. Csak Janka ebben nem igazán akar segiteni... :cry: :lol: :lol: El sem tudom képzelni, mi lesz majd két babával....de remélhetőleg minden szépen ki fog alakulni. Szivesen veszem a két- vagy többgyerekes anyukák tanácsait..... :wink:
Ami az elérzékenyülést illetti...Nekem is vannak olyan pillanataim, amikor már csak a baba gondolatára is könny gyülik a szemembe, de néha olyankor is meg tudok hatódni, ha Janka valami ujat produkál, például kimond egy -egy szót.
Azt is örömmel olvasom, hogy vannak és lesznek még anyukák, akikkel együtt alszik a baba. Én annakidején elég sok ellenérvet hallottam emiatt, de ez akkor sem gátolt meg abban, hogy Jankát velünk altassuk. Egy részt nekem is jobb volt, mert nem kellett folyton kilométereznem a kiságy és a mi ágyunk között. Nem mondom, próbálkoztunk az elején aa kisággyal, de mivel egy légterünk van, nem biztosithattunk külön szobát neki, minden neszre ébren voltam, és már keltem is, hogy lássam, nincs-e baja. Igy legalább csak karnyújtásnyira van minden, baba is cumi is. :D

Nem tudom, ti is igy vagytok? Mostanában egyre sztresszesebb vagyok, de különösebb okot nem találok, hogy miért lennék az. Most még a szüléstől sem félek annyira mint Jankával..... :? Azt ne is mondjam, hogy már nem is emlékszem, mikor aludtam át teljesen egy éjszakát. Most is legalább kétszer -háromszor bistosan megébredek (főleg fürdőszobai okok miatt :wink: ), és utána meg elég nehéz a visszaalvás. Azért még szerencse, hogy reggel aránylag pihent vagyok....nem mintha máskor nem lettem volna ennél sokkal pihentebb. Úgyhogy az először szülőknek azt tudom ajánlani, hogy tényleg most használjáj ki az időt a pihenésre, mert utána egyhamar nem kerül rá sor. :P :lol:

Na, most már megyek vizszintes helyzetbe kerülni, mert már nagyon szükségét érzem. :lol: És egyébként is nem szeretnék bárkit is untatni a szinte regénnyé sikerült hozzászólásommal.

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Kép Férjemmel Kép Ravaszkodás Kép Velem

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok!

Háát, ezzel a szoptatós témával kapcsolatban én is csak azt tudom mondani, hogy senki ne legyen depis azért, mert esetleg nem tud szoptatni... Teljesen jó tápszerek vannak ma már és én nem hiszem ,hogy hátrányos helyzetbe kerülnének a tápszeres babák. Persze az ember próbálja a "természetest", de van amikor nem megy. Abból kell kihozni a legjobbat, ami van. Teljesen egyetértek Manóval abban, hogy nem éri meg a több hetes kiborulás , sírás.
Abszolút nem látok összefüggést a bölcsőhalál és a tápszer között.

Képzeljétek ma megkaptam a hétfői étkezés utáni (zsömi+tej) laboreredményes és sajna nem lett jó a cukor. Mennem is kell pénteken a diabéteszes ambulanciára terhelésesre... Már péntek óta diétázom, hát, elég nehezen bírom , hogy nem ehetek azt amikor akarok (főleg így kívánósan). Sajnos a többi eredményem közül is sok rossz, úgyhogy nagyon kiváncsi vagyok mi lesz pénteken, akkor nézi majd meg a doki is a leletet. Gondoljátok van még esély, hogy nem legyek terhességi diabéteszes? Jó lenne... :)

Üdv Sikee!

Jó éjt mindenkinek (már ha sikerül aludni)! :wink:

Kép
vargaviki
 
 


Viki!

Neked mennyi az eredményed? A cukornál?
Nekem éhgyomorra 5,6-5,8 körüli szokott, zsömle után egy órával 8,5-8,8. Erre azt mondták enyhe terhességi diabétesz.

Nekem előbb 2 hét diéta, aztán vissza, semmi nem változott sajnos:( Így most kaptam itthonra egy vércukorszint mérőt, most a héten mérnem kell lépcsősen, tehát egyik nap reggeli előtt-után,. másik nap ebéd előtt után, aztán vacsi előtt után stb.

Hááát, tök fura, az éhgyomrim eddig mindíg a szokásos értéken volt, ebédnél lezuhana vércukrom, vacsinál megint a reggeléi szint. Ma van csütörtök és ma végre a reggelim csak 5 volt! És az evés utánim is csak 6,6. Ez végre jó. Annyit változtattam hogy tegnap áttértem barna kenyérre. De amúgy tiszat össz evisszák a méréseim, a 4,4-8,8-ig van minden, hétfőn kell mennem, nem tudom mit mondanak. lehet valamit nem csinálok jól. A prof azt mondta hogy nem akarna inzulinra állítani, de nem tudom megúszom e. Hová mész diabétesz rendelésre? Éna Bajcsyban voltam, az cska a gáz hogy oda kell mászkálni, már elég fárasztó.
A diétában én is azt utálom hogy ,még egy almát sem ehet meg az ember ha megkívánja, vagy egy pohár tejet:((((((((

Bvica!

A tiéd tök egyedi eset, ilyen esetben végleg ne törödj vele hogy tápis lezs a babád,! Fő hogy egészséges legyél. Emma is az volt és elmondhatom hogy abból semmi nem igaz hogy gyengébb lesz az immunrendszere vagy ilyesmi, abszolút nem az a nagyon beteges, a bölcsiben az első évebn talán 2 napot voltam vele táppénzen, szóval ez egy hülyeség. Az biztos hogy az elején jobb nekik és ha tudsz lefejt tejet venni vagy szerzni akkor érdemes, de ha nem akkor se pánikolj, nem lesz semmi probléma a babáddal.

Emese!

Üdv itt, látom már ti is szinte finishben vagytok:) Az alvás szerintem közös gond, bár én most megint jobban alszom picit, ahhoz képest.

A rennie nekem hat, igaz nem si erős a gyomorégésem, főleg este kell bevennem egy szemet de az teljesen elég is.

Aranyos janka, ha lán ylett volna a bébi lehet nálunk is Janka lett volna, legalábbis ez volt feldobva, de aztán olyan hamar kiderült hogy fiú, hogy nem is foglalkoztunk tovább a lánynévvel.

Holnap megyek az első CTG-re, már várom, mit produkálunk, én semmi jelét nem érzemmég a szülésnek :roll: , pedig a hétvégén jó lenne, utána madártejet és császármorzsát és ilyeneket fogok enni:)))))))))))))))))))))Pedig én nem vagyok egy nagy édességes, de most már iszonyúan kívánom. Meg egy pohár baracklét :D

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hahó!

Manó! Én mintha az olvastam volna, hogy a diétáról fokozatosan kell leállni, úgyhogy azért ne éld bele magad még a császármorzsába :lol: Boccs :wink: Szerintem különben már semmiképpen sem tesznek inzulinra, mire beállítják, megszülsz :)

A magam részéről én már az éjjel sem voltam benne biztos, hogy nem fogok, rendes jóslóim voltak, kifejezetten fájdalmasak, 7 percenként. Olyan 2 órán át... Aztán elmúltak, vagyis fokozatosan szelídültek. De majdnemhogy izomlázam van a pocimban...

Lányok, tényleg ne stresszelje magát senki, ha nem megy a szopi. Tegyetek meg mindent, mert nagyon-nagyon jó dolog, de ha nem megy, akkor nem megy. Nézzétek, Emma milyen szépen megnőtt a tápin :wink:

Sikee! Szép a családod, gratu hozzá!

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szirom!

ne már, itt olvastam a neten hogyvalaki aki inzulinos diabéteszes volt, szóval szülés után a dokija beállított egy szelet csokitortával :D Szóval igenis madártej :lol: Aztán pesrze utána is vigyázni kell meg minden persze, de egy jó adagot azért meg szabad enni :D

Nekem egy nyamvad görcsöm sincs :( Remélem nem megint zárt méhszájról fogunk indulni mint anno Emmával mert az nagyon rossz volt.Pláne ha az ez még indított is lesz a cukor miatt :( Ha addig nem akarna kibújni. Most ettől parázom. Pedig mindennap és éjjel egy csomót lépcsőzöm ugye a két szint között. Tegnap is bevásároltam a boltban, voltam árkádban, szóval nem pihengetem agyon magam. Lassan be kéne vetni babakicsalogató technikákat, de állítólag azok is csak akko rműködnek ha a baba is indulni akar már, mondjuk még van 3 hete de ha még két hétig nem bújik ki akkor komolyan lebeszélgetek vele, mert se neki se nekem nem jó egy indított szülés , ráaádásul november 2-án, ami a 4 napos ünnep közepe, erről még a dokival si elbeszélgetek mondjuk pár hét múlva hogy ha már indítani kell akkor tényleg muszáj e épp akkor. Arról nem is beszélve hog ymilyen dugó lesz akkor a köztemető környékén, és ugye tőlünk a kórházhoz épp arra kell menni.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó! nem iszod a málnalevélteát? Én elkezdtem hétfőn. Hátha.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Tényleg Szirom, számod régi? Ha van valami dobok egy sms-t.

Mondjuk a végén még beelőzöl :D Az érdekes lenne egy 3 hetes túlhordás és egy 3 héttel korábban szülés lenne a statisztikád :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Nem , mindíg elfelejtek venni :oops:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


De ha holnap azt mondja a doki hogy méhszáj változatlan, akkor lehet nyakamba veszem a várost és szerzek.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Csak két hét túlhordás volt :oops: :lol:

Írok privit, nem a régi számom van, az céges volt. Vegyél teát, ne hülyéskedj! Volt vagy 180 Ft :wink:

Az az igazság, hogy anyu nagyon nincs jól, és folyamatosan gyomoridegem van. A doktor és a szülésznő is azt mondta, hogy simán görcsölgethetek a stressztől. Tény, hogy aznap kezdődtek a görcsök, amikor megtudtam az áttéteket :( 2 hete 2100-as volt a méhszájam, pedig biztos emlékszel rá, hogy Miksával még a 2. túlhordott héten is olyan beton volt, hogy meg sem merték indítani :roll:

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Rég nem írtam :)
Voltam ma megint CTG-n, minden tuti, a doki is megvizsgált, még teljesen zárt a méhszáj.

Sikee! Üdv itt :) Én nem stresszes vagyok, inkább nagyon érzékeny. Alapvetően nem vagyok sem hisztis, sem sírós, de most elég ha a férjem egy kicsit türelmetlenebb és máris bőgök... szegény meg nem tudja, hogy most mi van... de múltkor nem tudtam abbahagyni a zokogást, már azon nevettünk, hogy miért is bőgök??? :shock:

Viszont képzeljétek el!!! :D Megszereztem a Raimond Lap Babazenéjét és most azt hallgatom kb 20 perce mióta a gép előtt ülök és az én NEM örökmozgó babámnak jár keze lába :D :D :D Szerintetek tényleg lehet ebben valami, hogy így hallanak a babák és ezt a zenét szeretik??? :shock: Nagyon helyes!!! :D

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Manó: 7,88 volt a zsömi+tej utáni eredményem. Az éhgyomri eddig 4,5 körül szokott lenni. Mi a Szabolcsba megyünk holnap a diabétesz ambulanciára meg az új dokihoz is. Már nagyon kiváncsi vagyok rá, remélem néz méhszájat is, a kórház óta nem néztek.
A mai eredményeid azért már elég jók voltak! :) Szerintem a sima fehér kenyérben/tésztában rengeteg szénhidrát van, úgy tudom a teljes kiőrlésűek sokkal jobbak. Biztos, hogy sokat számított, hogy tegnap nem fehéret ettél.

Babuci: Én nem is ismerem ezt a zenét. Milyen, hol lehet beszerezni? Én is mindig gondban vagyok, hogy milyen zenét hallgassak a babával. Norah Jones-ot szereti :).

Képzeljétek, ma telefonáltak, hogy megérkezett a boltba a bútorunk, úgyhogy mehetünk érte! :lol:
Remélhetőleg a hétvégén már be is kerül a helyére! Nagyon örülünk neki, már úgy várom!

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Volt valaki kismamajógán?????Ha volt valaki hogy tetszett?
Én nemrég jöttem haza most voltam először kár, hoyg nem mentem előbb, nagyon jó volt, mindenkinek ajánlom.

Szép estét mindenkinek.

Szilvi
szilvi17
 
 


Sziasztok!

Most elkgondolkodtat, hogy nálunk az ilyen fajta vércukorszint vizsgálat sem létezik. A 28. hétben küldtek vérvizsgára, ahol többek között a vércukorszintet is megnézték, és annyi. De nem kellett enni semmit. Hát bizok a legjobbakban, hogy ne legyen semmi ilyesfajta bajom :?

Babuci, biztosan van hatása a zenének a babára, elvégre nem hiába nevezik babazenének, nem de?

Most két hete én is azt hittem, hogy megszülök, annyira görcsöltem egész nap. Csak éppen nem rendszeres fájások voltak. Viszont az lepett meg, hogy annyira nyugis voltam ez idő alatt, hogy már már aggasztani kezdett, hogy tényleg szülés lesz belőle, amiatt vagyok ennyire lehiggadva. Végül semmi változás. Pedig a 24. héttől rövidebb a méhszáj. Én csak a jövő héten megyek dokihoz, akkor végez még valami vizsgálatot. Utána jöhet a szülés.

Látom ti is készülődtök már. A málnalevélteát annak idején nem tudtam inni, nem esett jól. Viszont a szülés előtti napokon svédcseppes teát ittam. Vagyis egy evőkanál svédcseppet elkevertem egy csésze teába. A férjem erre esküszik, hogy emiatt ment könnyen a szülés....most is kipróbálom......habár én nem vagyok annyira bizakodó. :? :roll: De valahol mégis remélem, hogy második szülésként csak könnyebb kellene legyen.... :?:

Legyen kellemes estétek, és könnyű éjszakátok!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Sziasztok

Szoptatásról nekem a véleményem az aki akar az fog is tudni.Én mikor Lilivel hazajöttem itt volt anyósom aki persze mindenbe beleszólt egy hónapig nálunk lakott és persze hát nem nagyon bírjuk egymást és annyira ideges voltam tőle de mégis volt tejem mert nagyon akartam szoptatni az én kis drágámat majd egy éves koráig szopott utána úgy gondolta a rántott husi finomabb amivel drága jó anyukám mindíg tömte.
Nekem még mindíg kicsinek mérik a babát úgyhogy folyamatos vizsgálatok.A hétfői eredményeim:
BPD:81 mm
AC:288 mm
FL:69 mm
Súlybecslés:2008 gramm

Úgyhogy remélem végigkihúzom hogy legalább 2,5 kg meglegyen.

Én nekem biztos lesz légzésfigyelőm Lilinél béreltünk Baby Controllt egy téves riasztás volt.Én úgy nyugodtabban alszom úgy érzem.

Kép
Kép
eszter26
 
 


Vargaviki: én a Teszveszen szereztem be. A 4 CD anyaga mp3-ban van felírva és 800 Ft volt. Egyesével eredeti áron 2000-3000 Ft lenne. De át lehet írni sima audio CD-re. Nekem nagyon tetszik :) Butyuta kis zene, de nagyon aranyos :)

Légzésfigyelő... sztem ezek már elég jók (Angelcare, Baby Sense,...) ritka ha tévesen beriaszt. (Legalábbis barátnői tapasztalatok alapján). Én első gyereket váró kismama révén kicsit paramama vagyok, így nálunk tuti lesz, meg is vettük. Hiába alszik mellettem eleinte a kiságyban, csak megnyugtató, hogyha látom a kijelzőn, hogy minden okés...

Sikee! Svédcsepp?? Annak milyen hatása van a terhességre/szülésre??

Szoptatás... én nem tudnám ennyire kategórikusan kijelenteni, hogy aki akar az tud is... ezernyi oka lehet, ami miatt nem tud... (ezek is barátnők a környezetemben és valakinek elsőre ment, valakinek vért izzadt és akkor sem) Nekem ezért szimpatikus a Suttogó könyv, mert ő leírja a lehetőségeket és nem azt mondja, hogyha belegebedsz is legyél inkább idegbeteg, de akkor is szoptass... ha nem megy, akkor nem megy... sokan felnőttek tápszeren és semmi bajuk. Persze, én is nagyon szeretnék szoptatni és mindent megteszek annak érdekében, hogy menjen is, de nem fogok a sárga házba kerülni amiatt ha nem megy, mert pár nagyokos az egészségügyben azt mondja, hogy egy senki vagy ha nem szoptatsz. És van közte olyan is, akinek nincs is gyereke, tehát a levegőbe beszél... ugyhogy sztem ezen felesleges görcsölni.

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Eszter!

Azért ez nagyon eltúlzott kijelentés, persze a véleményed lehet ez , de aki nem tudja milyen az amikro nem megy, légyszi, tiszteljük meg a másikat azzal hogy elhisszük neki :wink: Amúgy az én barátnőmnek is simán ment és csak nézett rám hogy miről beszélek hogy ha nehéz se adja fel meg ilyenek, mert abszolút könnyen és természtesen ment.

Azért amikor folyamatosan telihány a gyerek mert annyira refluxos és utána üvölt mert közvetlen szopás után nincs még egy adag amivel jóllakjon 8) De tényleg ne vitázzunk ezen,mindenkinek kívánom hogy sikerüljön, meg is kell érte mindnet tenni, de van az úgyhogy mégse megy. Ez az a téma ami kapcsán még a közel 6 éve működő fórumon, jól összeszokott társasággal is simán összekapunk :oops:

Babuci!

Tök jó lehet ez a zene:)

Ma megvolt az első ctg-m, ahogy várható volt lapos mint a gutaütés, semmi fájás. Hát ez alapján ebből mostanában nem lesz szülés. Méhszáj 3110, tehát ez alapján sem. 1 hét múlva megint ctg+lesz Uh is akkor, azt mondta a szülés időpontjáról majd akkor beszélünk részletesebben, hogy ez mit jelent??? Mondjuk nálam ugye a max a nov 2. Ja, és megint hát nem lesz kicsi baba :roll: EZt mindíg mindneki elmondja 50x.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, Eszter, akkor neked drukkolunk hog ymég bent maradjon, nekem drukkoljatok hogy 1-2 héten belül meginduljon:) Kívűnságműsor :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Mai programom amúgy kerítés betyúkhálózása, hátha ez a kis munka hat a babára is, reggel szólt a szomszédunk hogy a multkor a hülye utcáról befogadott kutyánk kint volt az utcán :shock: Ráadásul annyira fél az emeberktől, hogy amikor a szomszéd kiment is menekült tőle, nem tudta megfogni és visszatenni, nagy nehezen sikerült bekergetnie, mindehhez egy forgalmas főút mellett lakunk, szóval muszáj kerítést javítanom :roll:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hahó!

Rövid leszek, de be akartam jelentkezni. Részemről ezt a szopi-témát lezárom. Uccsó gondolatként: nekem ment, eszembe se jutott, hogy nem fog menni, nem is volt gond, de elhiszem, ha valakinek nem sikerül. Ha pedig mindent megtett és kipróbált, akkor ne akarjuk neki bebizonyítani, hogy kizárólag az akaratával volt a gond. Uff.

Tegnap megint görcsölgettem, meg sem mertem inni a málnalevélteát, mert az uram nem volt itthon az éjjel :wink: Holnap megyünk ctg-re, kíváncsi leszek, hogy mutat-e valamit. Remélem, mert különben a kutya nem hiszi el nekem ezeket a görcsöket :wink:

Babazenéből ízelítő: http://www.egyszervolt.hu/ret/data/alme ... 20Babazene

Én sajnos kifutok tőle a világból :lol:

Az egyszervolt.hu oldalt viszont ajánlom mindenkinek, nagyon sok jó dal, vers, animáció, játék van rajta.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


A kerítés egyharmadával végeztem (kb 30 m :lol: ) most jöttem ebédelni :D

Szirom!

Uffoddal nagyon egyet értek :wink: És én is befejeztem, csak kicsit érzékenyebben érint ezért nem tudok olyan szép és okos hozzászólást írni a témában mint te :D

Holnapi ctg-dre én is kiváncsi vagyok nagyon, elvileg mutatnia kell hacsak nem csak éjjelre tartogatod ezeket a fájásokat direkt. Vagy a méhszájon kell látszódnia. Tök jó lenne ha sikerülne a csaszi után a sima szülés nektek, és ezek szerintem jó előjelek hogy készülődik magától, és nyílsz is. Így a 37. hét körül már legalábbis ezek jó hírek.

Babazene: meghallgattam amit betettél, hááááááá, mondjuk háttér zenének nem rossz, de pl Emma mellett általában inkább csendre vágyom 8)

Na húzok vissza kerítésezni mert sosem leszek kész.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, Viki!

A 7,88 egyáltalán nem vészes, nekem 8,8-ra si csak enyhe diabéteszt mondtak. szerintem a diétával megúszod az egészet.

Szilvi!

Jógán nem voltam, pedig terveztem, de örülök ha élek :roll: Emmával még volt időm terhes tornára járni meg ilyesmik, milyen jó is volt. Majd talán baba-mama jógára eljutok, itt van a műv házban elég közel hozzánk.

Sikee!

Ezt a svéd ceppes teát még én sem hallottam :shock: És milyne teába tetted? sima fekete teába?

És ez is lazítja méhszájat? vagy hogy hat?

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Még valami: BOLDOG MIKSA napot kívánunk!:)

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Megvolt a terheléses vizsgálat, hát mondanom sem kell nektek, hogy gáz volt... De azért kibírtuk, bár a Szabolcsban már nem működik a vérvétel, ezért a meddőségi központban kellett végigülnöm a két órát és hát szegény párok úgy néztek rám.... Holnap délelőtt kell felhívnom a dokit eredményért.

Szabolcsban szülőknek: ma azt mondta nekem a dokim, hogy szerinte december előtt nem fognak átköltözni a mávba. Úgyhogy valószínűleg mi még itt szülünk. Bár a mávos fórumon meg azt írják, hogy november a költözés, úgyhogy nem tudom...

Manó tényleg nagyon figyelmes volt és én is boldog névnapot kívánok Miksának!

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Kedden mi is megvettük a férjemmel inkább a légzésfigyelőt, a férjem már tesztelte, összearakta, mg mérte minden helységben a hőmérsékletet:-)) :lol:

A keddi ctg nem jelzett semmi fájást(milyen uncsi egy ctg), kedden megint megyünk. Lehet, hogy végén kihúzza nov. 8-ig, pedig szinte az egész család (én október utolsó 1-2 napját)korábbra tippeli, a hasam alapján.Végülis Ő dönt :lol: , de azért hétvégén összekészítjük a pakkot: :lol:

A szopi témáról és az elvárásokról nekem az a véleményem. hogy nagyon sok kismama, azért lesz depis a szülés után, mert vmilyen elvárást felállított magában(pl: nem lesz vágás, nem lesz császár, nem fog tápszerezni, az ő babája nyugodt lesz... ) és, ha ez nem jön be , akkor egy kicsit kiakadnak.Én ezt tapasztaltam az elmúlt 1-2 éven szült ismerőseim körében. Így próbálok nem felállítani magamnak elvárásokat.(pL: hogy, ha nem megy a szopi, persze én is azt szeretném)

A várandóssággal együtt, írn is elfelejtünk? Minden mondatomat ki kell javítanom, legalább egyszer :lol: :lol:

Kép
mona1978
 
 


Mona: Nem csak írni, de beszélni is elfelejtünk. Én rendszeresen elfelejtek pofon egyszerű szavakat. És még a korábbinál is feledékenyebb vagyok! Ma például bent voltam a kórházban, meg akartam keresni a szülésznőt és elfelejtettem! Ott voltam kb 3 órán keresztül, többször elterveztem, hogy ha mindennel végeztem megkeresem , erre itthon eszembe jutott , hogy nem kerestem meg! Férjem le fog nyakazni! :D

Kép
vargaviki
 
 


Ti is így vagytok csajok?? :) Nekem sem megy sem az írás sem a beszéd :) múltkor szimplán a milánói makaróni nem jutott eszembe, hogy hogy hívják :lol: Tiszta égő... meg hülyeségeket beszélek. Teljesen más szavakat használok, mint kellene... :oops:

Tényleg szirom! Boldog Miksa napot! :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok Kismamák:)

Hogy vagytok ebben a rossz időben?
Én még nem voltam rosszul a terhességem alatt,de ez a mai nap kikészít.Görcsölök néha, eltudnék aludni minden pillanatban, ég a gyomrom de nagyon.És semmi nem segít a gyomorégésen.
Csak én vagyok ilyen nyomi ma?:)
A feledékenységgel én is így vagyok sajnos, de biztos elmúlik:)

Legyetek jók

Sziasztok

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Sziasztok!
Régen voltam.Múlt szombaton meghalt az Apukám.Azóta folyamatosan keményedek,de nem érdekel.A Babám-Ambrus!- egészen felhúzódott a bordáimhoz és rettentő sokat mozog.Megbeszéltem vele,h november 13-án jöjjön.Akkor volt Apukám születésnapja...



Lilith!

Nagyon sajnálom... :cry: Kitartást és sok erőt kívánok Neked!!

Nekem apukám a 16. szülinapomon halt meg... viszont pár évre rá a bátyjámnak a fia apu szülinapján született :) Furcsák ezek a dátumok :) Kívánom, hogy azon a napon szülessen Ambrus ahogy szeretnéd! :)

És hidd el, hogy nem ok nélkül történnek dolgok. Apukád fog ezentúl fentről vigyázni Rátok! Ha majd úgy érzed, hogy már minden veszni látszik egy-egy helyzetben, utolsó pillanatban mindig fog érkezni segítség!! :) Nem foglalkozom ezoterikával, nem vagyok temploma járós hívő, csak a saját tapasztalataimat mondom el...

Most nagyon rossz lehet Nektek, de próbálj meg a babucira koncentrálni, szegény biztos nem tudja, hogy mi ez a rossz érzés... egyvalaki elment, de jön egy nagyon jó kis emberke!! :) Kitartás!!

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Lilith! Nagyon sajnálom, őszinte részvétem :(
Én is ilyesmitől rettegek, csak anyukámmal kapcsolatban... és sajnos nem véletlenül keményedek, görcsölök, nyílik a méhszáj.

Babuci! Egészen biztosan igazad van, de sajnos nem tudom így fölfogni, ahogyan írod. Valószínűleg igazad van, de én azt szeretném, ha anyu örülhetne az unokájának.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok


Lilith,
nagyon sajnálom. Ez nagyon szomorú :(:(

Nemsokára elkezdődik nálunk is a babaeső :) Azért ez jó dolog, nem?

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Látom jó sokat irtatok.....ez csak jó!

Ma reggel a tévében hallottam, hogy Miksa napja, és mindjárt arra gondoltam, hogy el ne felejtsem megéltetni a kis Miksát. Tehát boldog névnapot!

Babuci, a svédcseppes teának nem tudom milyen hatása lehet, csak a papirján irja, és a Maria Treben könyvben, hogy segit a szülésben, könnyiti azt. De már irtam, hogy nem mernék megesküdni, hogy tényleg van hatása.....
Nem fekete teába teszem, hanem bármilyen teába, vagyis menta, gyümölcs.....attól függ, mikor mit iszom.

A babazene ......egy kicsit tényleg fura, de ha jobban belehallgat az ember, akkor talán mégsem annyira falramásztató.:)

Manó, az se semmi ekkora hassal keritést javitgatni! Remélem sikerült befejezni.

Szilvi, ha megnyugtat, nekem is elég fura napom volt. De én ilyenkor mindig az időjárást hibáztatom. Máris jobban érzem magam, ha okot is találok- :wink:

Lilith, részvétet kivánok. Az előttem irók már nagyon jól megfogalmazták az ezzel kapcsolatos gondolatokat...Én annyit irhatok még, hogy a jó Isten nem bűntetni akar ilyen "csapásokkal", hanem esetleg megvédeni más rosszabbtól. Legalábbis próbálom igy felfogni a dolgokat. Sajnos én nem is ismertem apukámat, mivel két éves voltam , mikor elhunyt. Édesanyám 28 évesen két kisgyerekkel maradt, velem és az öcsémmel. Most, mikor már látom, hogy mit is jelent gyereket nevelni, még a gondolat is elrettent, hogy én mit tettem volna az ő helyébe.... :cry: :?

De hagyjuk az ilyen elszomoritó gondolatokat, mert nekem sem kellene sok, hogy teljesen lehangoljam magam. Főleg, hogy ismét eléggé fáradt vagyok, mert egész délután virágdiszeket készitettem egy holnapi esküvőre és keresztelőre. Ja, nem is irtam, hogy kertészetit végeztem, és jelenleg (még igy gyereknevelés mellett is) virágkötészettel foglalkozom. Jankával a szülés előtt 5 nappal volt az utolsó nagyobb munkám. Izgult is az akkori menyasszony, hogy mi lesz, ha mégis hamarabb szülnék. :roll: :lol:

Jó éjt nektek!

Emese, Janka és Zselyke
Kép
Kép
sikee
 
 


Lilith!

Őszinte részvétem, ez mindíg szörnyű:( Sok erőt nektek!

Szirom!

:( Nagyon jó lenen ha még örülhetne, de később sem könnyebb , sajnos tapasztalatból tudom. Nekem anyósom volt már nagyon beteg amikor Emma született, de még 3,5 évig húzta szegény, tavaly halt meg. Bennem is bennem volt anno amikor megtudtuk hogy beteg, hogy legyen gyorsan unoka, hagy örüljön még neki, de tök komolyan, nálunk ez is egy ok vol, na meg jól megijedtem hogy ugy efel is kell neveleni stb, ezért nem akartam tovább várni. Nos, örült neki, imádta, kb 2 éves koráig még viszonylag jól is bírta magát. Aztán sajnos nagyon leromlott az állapota, és az már szörnyű volt mert vigyázott volna rá, de nem volt ereje, játszott volan rá de arra sem volt :cry: Szóval pont mire Emma nagylány lettz már nem tudott a klsi életében aktívan részt venni és ez fájt neki. Ma is annyit gondolunk rá hogy ha élne mennyire más lenne, nyáron tudi lent lenne Emm análuk 1-2 hetet, imád ott lenni, mindíg sír ha hazajövünk hogy ő még marad, de apósomra nem lehet hagyni, nem is vállalná. pedig imádja, egész nap eljátszik vele, de elláttni nem tudja. És anyósom alig múlt 50 éves:(

És Emmát még anyósom halála is megvislete, pedig nem is voltak közeli kapcsolatban, beelgondolni is szörnyű mi lenne ha olyannal történne akivel nagyon jó a kapcsolata:(

Sikee!

Egész kedvet kaptam ehhez a svédcseppes csodához, mikortól kell inni és hogyan? hány csepp kell a teába?

Hidegfront mit nekünk, ma sem volt egy kósza görcsöm sem. :lol: Erről a hétről már le is tettem, várom a pénteki uh-ot hátha akkor valami közelebbit tud mondani a doki, legalábbis ezt ígérte.

A férjem is kezd kiakadni, nem tud tőleam aludni, ő nagyon rossz alvó és ha egyszer felébred órákig sem tud elaludni, na most az én járkálásomtól ugye mindíg felébred, kezd nagyon morci lenni a kialvatlanságtól, szóval gondolkozom hogy leköltözöm a nappaliba pár napra, hagy pihizzen, no meg nekem sem kéne lejárkálnom éjjel a lépcsőn.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Lillith, nagyon sajnálom! Azért vigyázz a babócára, jó lenne még bent maradnia. Figyelj ezekre a keményedésekre. A többiek már rengeteg mindent leírtak ezzel kapcsolatban előttem, úgyhogy én nem is akarom fokozni a dolgot, sajnos én is tudnék regélni. Ez egy borzasztó időszak, de a babáért érdemes megpróbálni a pozitívitást! Kitartást!

KÉpzeljétek megvan a terheléses cukoreredményem és 8,2 lett. Ez szerencsére nem olyan vészes, de mivel a határérték felett van, ezért terhességi cukorbeteg lettem :). Éljen a diéta! :wink: No mindegy, azt hiszem már hiányzott is valami kis probléma... Viszont a közelben van egy cukormentes cukrászda :).

Viszont itt vannak a bútorok, férjem már szereli is össze őket, úgyhogy inkább azzal foglalkozom.

Jó hétvégét mindenkinek!

Kép
vargaviki
 
 


Lilith nagyon sajnálom nem lehet most könnyű neked sok erőt!

Kép
Kép
eszter26
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: