Új privát üzeneted érkezett!

Tontica,

hú de hatalmas a pocid!
lili73
 
 


Rnecsi!
Nyaki redőt nálunk a 4es teszten 12.betöltött héten néztek!Utána a 16.héten újabb vérvétel+UH.
Lili!
Igen a hányás miatt,veszélyeztetett lettem,6. héttől nem dolgoz6tam és féltette az ikreket a doki ezért kellett vizitelni Őket ilyen sűrün.
Akkor még tökjól látszódtak,de az utolsó(úgy a 20-21. héten)UH-n (igaz,csak 2D-s)semmit nem láttunk szinte...
A Schöfi oldalán a 26-28-at javasolják ikreknél.

Tontica!
De jó nektek!Itthon meg inkább keresztbe tesznek,nem segítenek...Te mióta élsz kint?Én szívesen költöznék tova innen,de a férjem nem.No meg a családom,mihez kezdenék nélkülük..Te hogy oldod meg?
Bocsi,ha félreértettem a rókát... :lol: Örülök,hogy Neked nem volt,nagy mázli!
Nagyon szép nagy pocid van!Nekem sem sokkal kissebb... :lol: Majd meglátod! :lol: :lol:

Köszönöm az aggódást,nagyon megrázott,volt sok pityergés,hogy mi lett volna ha... :cry:
Én voltam a hibás,nem adtam jobbkezet.De aki belénk jött,nem jött túl lassan,fiatalok voltak a diszkóból jövet...De elsősorban én voltam a hibás és ez fájt a legjobban... :(

Képet raktam fel,de azon nem látszunk úgy tudom...
Megkérem az uram segítsen és küldök!! :lol:

Kép
bogyótanya
 
 


Csajok!!!
Minden ok volt az UH-n,annyit mocorogtak,hogy a doki azt mondta reménykedjünk benne kinn majd nem lesznek ilyen virgoncok!Uram erre,nem baj van már gyerek póráz!!!!Hát ha ilyenek lesznek akkor kapnak!Fotónk nincs,de nagyon szar a gép,így nem is bánom,marad majd a 4D!kicsit húzós lesz,de én már többször nem akarok szülni,így ez van!Szóval,zárt méhszáj,koruknak megfelelőek!kb.16-17cm-esek és 20-25gr/darab gyerök!Most fej-fej mellett vannak kicsit harántba!

Mindjárt visszaolvasok!
Vendég
 

 
 

Rnecsi!
Nekem a meddőségi dokim javasolta az amniocentézist,de a nődokim már nem,mondván mi van ha valamelyikkel baj van!Megcsinálták a 12.heti UH-t és ok volt minden.Mivel ikreknél nem mindig jó az AFP,így mi elmentünk az Istenhegyi génközpontba a 14.héten,teljesen átnézték a skacokat,így megnyugodtunk és nem izgultam továbbMinden uh-n rendben van minden,gy nem fosok a genetikaitól sem ami majd a 19+3 héten lesz!Azt mondták,ha a 12.heti és az AFP is szar,akkor lehet izgulni,addig nem!
Én 3hetente járok dokihoz és a huszon...akármennyi héttől majd 2hetente!Nagyon helyesek a fotón!A 12.heti UH-t a magánrendiben csinálta a saját dokim,de az Istenhegyin van az a 4-es teszt!

Bogyó!
Sajnálom a karambolt,de hála nem lett bajotok!
Én még nem kérdezősködtem kórházos ügyben!Azt tudom,hogy van fizetős 1és2 ágyas is!Én a dokimban bízom és az fontos!Nézd,ha minden ok velük,akkor olyan hamar kivágnak a kórházból,hogy na!Császár műtőben van,ha szülés közben kell császár,akkor áttolnak!
Tontica!
Mekkorát nőtt a hasad!Anyám!Nem csodálom,hogy már nem férsz oda apához!Milyen kis dazdagok lesztek!Éed is ad valami 20ezer ft-os csomagot/gyerök!

Lili!
Én 3hetente járok dokihoz és a huszon...akármennyi héttől majd 2hetente

Juci!
Mikor kapunk már tőled is fotót!!!
Vendég
 


Lili, a 18-20 hetet a 4D-re írtam.
Nekem a méhlepénymintavételt a 12 héten csinálták, azért nem mentünk a kombináltra, mert ha ott találnak valamit akkor erre küldenek tovább.
A 18. héten én úgy tudom, hogy sima genetikai UH van csak, legalábbis nekem az volt.
Nekünk a lombik miatt amúgy is javasolták a genetikai vizsgálatot, mert ICSI-nk volt, de ha nem mondják, hogy baj van, akkor csak az Istenhegyis vérvételesre mentünk volna el.
Ettől a pocak böködéstől nagyon féltem, de végül nem lett baj és nem is volt olyan kellemetlen mint először gondoltam.

Hazaértünk egészben, én is és a kocsi is :lol: uszi szuper volt és a héten lesz pénteken is, ha szerdán mindent rendben talál a doki, akkor megyek is.

Judit

jucicuki
 
 


Benszi, reggel megkérem a hugomat, hogy csináljon egy egész alakosat és felteszem, ígérem :oops:

Judit

jucicuki
 
 


Jó reggelt, tessék felkelni, uncsi itt egyedül.
Lányok ötkor keltek :roll:

Judit

jucicuki
 
 


Juci!
Ma nagyon szarul aludtam éjjel,pedig légkondink van,de a kislánynak nem tetszett az oldalfekvés,ha nagyon has irányában közeledek a lepedőhöz,akkor olyanokat csinál,hogy fáj és kénytelen vagyok hátra fordulni vagy a másik oldalra,de ettől felébredek!És ha fenn vagyok akkor irány egy kis pisi csak úgy megszokásból,mert különben unatkoznék!Hát sejtem ez jobb nem lesz!!Akkor jól emlékeztem,hogy pénteken is van baletted vagy csak kivételes alkalom?
Én ma megyek strandolni!!!
Vendég
 


Szia Benszi!

A múlt heti pénteki maradt el, azért volt tegnap, így a héten kettő lesz :lol: jól is jött ki a meleg miatt.
Remélem még mindent rendben talál a doki holnap és mehetek.
Mi is kinlódtunk, de inkább már hajnalban, aztán itt lent a nappaliban meg elaludtam még fél kilencig :oops:
Én sem tudok sokáig oldalt feküdni, mert nem szeretik, háton meg már nekem nem jó...a végén állva fogunk aludni, mint a lovak :lol:

Jó strandolást!

Megjött a hugom, megyek fényképezkedni :lol: :lol: :lol:

Judit

jucicuki
 
 


Juci!
én sem tudok háton aludni!Kemény lesz!Minden rendben lesz holnap!!!Várjuk a képeket!
Vendég
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy csak így rátok török, de mint a vonalzóimon látjátok idén januárban én is ikreket szültem. Nem gond, ha csatlakozom?


Bogyótanya!

Kérdezted, hogy mi az a PIC!
Anno NIC-nek hívták a Neonatális Intenzív Centrumot jelenti, azaz koraszülött részleget.
Három kategóriája van, a PIC I-be tartoznak a sima szülészetek, ahol a 36. hét után született babákat tudják ellátni, min. a felszereltségük ( aszülészetek zöme ilyen), Aztán jön a PIC II (32. hét után születzett babák ellátásra szakosodott intenzív osztály), itt már elég sok beavatkozást el tudnak végezni a picin, de ha súllyos rendellenességgel születik, vagy ha tartós gépi lélegeztetésre szorul, akkor itt sem tudják ellátni, erre hivatottak a PIC III központok. Bp-en PIC III csak a Klinikákon van (ha jól tudom), mivel a Schöpfit átalakították.

Ikrekkel érdemes olyan kórházba menni ahol min. PIC II van. És is ilyen kórházban szültem :lol:

Jucicuki és Benszi!

Olvastam, hogy a babakocsikat nézetgetitek. Nekünk kettő is van (mármint ikrekkocsi) A Zooper tango tavalyi egy kupolás változata és a Peg Perego Aria modellje. A zoopert imádom, annyira jó kocsi, szinte mindent tud és még éppen lehet vele közlekedni, nem nehéz (12 kg). Az Aria sem rossz, csak a kupola tejeén lévő hálón nagyon besüt a nap, így folyton le kell takarni, valamint a kupolája sem dönthető, szóval nyáron nem annyira praktikus.
Mi azért választottunk egymás mellettit, hogy demokratikus legyen :lol: Olyan édesek, mert fogják egymás kezét a séta közben, hiába, ikrek :D Na meg azért is, mert nem volt olyan egymás mögötti modell, aminél mindkét ülő rész vízszintesig dönthető, és a nagylányommal tapasztaltam, hogy a hordozót utálják a picik (ez most is beigazolódott), így az sem megodlás, ha azt rakom a sportrész helyett a vázra, két mózes pedig egyik vázon sem fér el :?

Igaz nekem annyiból könnyebb volt a választás, hogy a nagylányommal már több modellt kipróbáltam, így tudtam, mi a fontos. :wink:
Vendég
 


Ti akartátok :lol: Kép

Kép

jucicuki
 
 


Üdv: Dóri
Az aláírásom lemaradt, bocsi :?
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Azt a..., de sokat írtatok! Alig bírom visszaolvasni!

Dóri!
Még szép, hogy örülünk, ha csatlakozol! Legalább van közöttünk egy tapasztalt és 6 hónapja gyakorló ikres anyuka! Gyere minél többet!
Egy vagy kétpetéjű ikrek a kislányaid? És melyik kórházban szültél? Mennyi ideig tudtad őket kihordani? Én mindig a koraszüléstől parázok... Bár próbálom velük megbeszélni, hogy szeptember első hetéig bírjuk ki együtt (egyébként szept 23-ra vagyok kiírva).
Én a Péterfyben fogok szülni, úgy tudom, ott van PIC, de azt nem tudom milyen, de a leírásod alapján és a PICII-re gondolok.
Na látod, már el is halmoztalak kérdésekkel... :) :oops:

Juci, Tontica, Lili!
Szépek a pocakok! Majd egyszer megpróbálom Apát rávenni, hogy tegyen fel minket is. Mert már csak én lógok ki a sorból és szeretném megmutatni, hogy én mivel dicsekedhetek... :)

Bogyó!
Húha, nagyon vigyázz magatokra! Mostmár maradjon az apás vezetés vagy a taxi...

Benszi!
Hát a barátnőd nem semmi nő. Nem a megértő lányok közül került ki az biztos! :evil:

Times!
Aranyosak a fiúk! Ezek szerint nem ébreszti fel az egyik fiúcska sírása a másikat? Én mindig azt hittem, hogy az egyik sírására felkel a másik is. Vagy ez lehet, hogy csak később lesz? :roll:

Tontica!
Hú, de jól jönne nekünk is az a támogatás. Dehát egyenlőre kis hazánk nem erre halad... :?

Lányok! Mi a védőnénitől kapott várandós füzetecskében szereplő kuponnal (Felicitas) juthatunk hozzá egy ajándékcsomaghoz, amiben van néhány prospektus, egy avent cumisüveg és egy mam cumi. A múlt héten váltottam ki... Ha gondoljátok.

Andi!
Én úgy tudom, hogy a 3100-as méhszáj az tök jó, teljesen zárt. Valahol itt a babanet fórumai között, mintha olvastam volna erről. A dokid nem dícsért meg ezzel a szép zárt méhszájjal. Nekem néhány hete 3000 volt és a doki mondta, hogy ez tök jó. Hát, nem tudom, hogy akkor most ezek a 3000 értékek jók, vagy rosszak?

Zsani!
Tök jó, hogy a kislányod ilyen szépen megvan a nagyszüleivel. Azért biztos jó érzés tudni, hogy szereti őket és ha szükséges, nyugodtan rájuk tudod bízni őt.

Lili!
Ne foglalkozz a munkahellyel! Örülj, hogy a pocakodban ott vannak a babák és csak velük foglalkozz. Én is dolgoztam egy pár hetet velük, de elkezdett keményedni a pocak és azóta nyugiban vagyok itthon. És nem érzem azt, hogy kevesebb lennék azoktól a kismamáktól akik majdnem végigdolgozzák a 9 hónapot. Az az ő dolguk. Nekik nem két gyerkőc lapul a pocakjukban és esetleg nem is küzdöttek meg értük nagyon. Úgyhogy élvezd az várandósságot!

Az uh-val kapcsolatban: az én dokim sem vitte túlzásba. Sőt, a 20. hét óta most megyek újból és ez már 30. heti lesz. :roll:

Egyenlőre ennyi, most megyek enni valamit, mert éhes vagyok. Csak nem tudom, hogy igazából mit kívánnék. Olyan vagyok, mint az első három hónapban. Éhes vagyok, de igazából nem tudom elképzelni, mit is ennék...

Puszi
Gica

Kép
gica1
 
 


Gratulálok BENSZI!Örülök,hogy minden okés Veletek,csak így tovább!! :lol:
Nagyon szép a pocakod JUCICUKI!Az én uram későn jött haza,már nem akartam képekkel zaklatni! :cry:
Nekem sem könnyü már aludni,de a jobb oldal,még egyenlöre megy. :lol:
Szép napot Mindenkinek,estefelé még bekukkantok!
Bogyótanya

Kép
bogyótanya
 
 


Sziasztok!

Gica!
Valahogy úgy van, hogy mindegyik szám más-más részt jelöl, nem? A 3-as gőzöm nincs, de utána külső méhszáj, aztán belső méhszáj vagy mi a csuda...A 0 a teljesen zárt, 1,2 stb meg a már nyitott. Tehát a 3000 az totál zárt, a 3100 meg már elkezdett nyílni (vagy rövidülni a méhnyak?) Gőzöm sincs, ezek csak rémlenek :oops: Nem vagyok teljesen otthon a témában... :)

Ma megyünk Shreket nézni :D Aztán még a héten Harry Pottert. Hja, ki kell használni, hogy az anyósoméknál vagyunk, és még beférek a moziszékbe :D

Egyébként baromi sokat keményedem. Kicsit ijesztő is. Ti nem?

Kép
Kép
maminti81
 
 


Ja, és mi is megpróbálunk pocis képet feltenni, csak csináltatni kell Apával :) 2 in 1: az új frizumat is megmutatom, nem menekültök :D

Kép
Kép
maminti81
 
 


Sziasztok!

Ennyit írni, nagyon ügyik vagytok. Eddig könyvet olvastam, de ha így haladunk, akkor nem is kell, mert a délutáni pihibe pont az írásaitok olvasása és válaszadás fér bele.

Szóval, a kicsi lányom még mindig nagyon jól érzi magát a mamival és a papival. Kapok minden nap fotót és üzenetek tömkelege is érkezik. Minden este beszélünk, pl. tegnap este közölte, hogy most pucolja a cipőjét, mert vacsi után mennek a tóhoz ill. tengertóhoz. Ma indiánosat játszanak. Azért nem fogom bánni, ha szombat este leszés itthon mesélhet, nem telefonon keresztül.

Mamiti

Én is sokat keményedek, de amint elvágom magam a heverőn abbamarad. Én még örülök is, mert így tudom mennyit birok. Kíváncsi vagyok a képre.

Bogyótanya

Teljesen átérzem amit érzel és éreztél, mert az én kicsi kocsim kb 1,5 hónapja törték össze csak éppen a hátulját - belémjöttek. Remegtem mint a kocsonya és az volt a szerencsém, hogy nem voltam bekötve!!! Pihizz sokat!

Gica

Gratulálok a 30. héthez!!! Ez már szupi, csak így tovább. Jó lenne látni, hogy mekkora a pocikád?!

Dóri

Örülünk a jöttödnek. Hogy bírtad az első időszakot a két bébivel? Volt elég tejcsi? Nem voltak hasfájósok? Az én kislányom az első 5 héten reggeltől estig üvöltött.

Juci és Tontica

Szép a pocitok! Látom nem csak én bálnásodom. Én is megkérem majd a hugicám, hogy készítsen rólam egy képet, ha még ráférek egy képre!!! A strandon csak így hínak: A POCAK. Nem gondoltam volna, hogy ennyit ud az ember bőre nyúlni!!!

Puszika mindenkinek!!!

snezsanett
 
 


sziasztok!
annyi a munkám, h nem íbrok visszaolvasni...jajjj...és megszaporodtunk, úgy nézem.. klassz! üdv minden újonnan csatlakozottnak!!

ruha:
Lili, ha Pesten laksz, nézz be a 2in1 outletjébe. ott van majdnem a boltjuknál a széna térnél... a neten fenn van a pontos cím.

gyerekszoba:
vki azt mondta (talán Juci), h van kedvezményre jogosító ikerkártya. honnan lehet olyat és hol érvényes?
a bútorokat mindeképp muti!!! Tintica, Benszi, Judit... és akire vonatkozik!!!

képek: Lili, még nagyon picike ez a has, de sztem már érezheted őket, ha elég testtudatos vagy!
Times, irtó cukik a srácok! hogy bírod a gyűrődést?? ja, bocs. most olvasom, h milyen baromiradehihetetlenülnagyon ügyes vagy!!!!
Tontica, ez ám a has!!! ;) én is kb itt tartok! :D
Juci, haladunk-haladunk, de még mindig nagyon csinos!!
Maminti, végre kép!!!!! :D lássuk! Zsani!!!!!!! gyerünk, csatoljátok!!!

dokiság:
csak nekem túl magas a cukrom?
:roll: :?
Gica, a 3as szám az elején a méhszáj hosszát jelenti (ha rövidül, akkor lesz 2 vagy 1), a következő szám a zártságot jelenti (a 3000 tehát a tökéletes érték, a 3100 egy centire nyitva van, de a hossz okés). ennyit tudok.
keményedés: nekem kb hetente egyszer fordul elő. inkább feszül a hasam, mintha át akarnának rajta törni :? sztem olyankor nőnek, vagy keveslik a helyet. Maminti, pihenni magácskának is!!! a moziban azért nem az igazi (mondom én, pedig ma este mi is odakészülünk :oops: )

Kép
an°°di
 
 


Gica!

Próbálok mindenre válaszolni! 8)

Két petéjűek, elvileg.
Dél-Pestiben szültem őket.

34 és fél hétre születtek, febr. 23-ra voltam kiírva és január 14.-én születtek meg.

A 31. héten már megrövidült a méhnyak, a 34. héten már bő 1 ujjnyi volt a méhszáj, a doki mondta, hogy innentől mindnen nap ajándék, hát én ezek után még 6 napig húztam.
Vasárnap du már óránként jöttek a fájások, amik estére hol 5 hol 20 percenként jöttek, aztán hívtam a dokit, aki mondta, hogy menjünk be.
Amikor beértünk és az ügyeletes megnézett, mondták, hogy szülünk,mert "A" baba lába bele lógott a szülőcsatornába és kiderült, hogy már szivárog a magzatvíz is. A dokim olyan aranyos volt, közben már hívott mobilon, hogy mi van. Azt már előre mondta, hogy úgy készüljek, hogy haza már nem jöhetek akár mi is van.

Aztán a ügyeletes felhívta, almondta neki, mi van és 15 perc múlva már ott állt melettem, sűrgösségi császár lett a vége.
Mert volt egy faros (aki a 28. héten fordult meg fejvégűből, farosba :? ) és egy haránt fekvésű bébim.

Fél nyolckor mentünk be és 9-kor este már ki is emelték őket.
Már várták őket a korszülött osztályon, átjött az ügyeletes neonatológus is a műtéthez, hátha gond lenne, de nem volt, egyből úgy felsírtak, hogy csak na :lol:
Réka csak 1 hetet volt bent (4 napig volt inkubátorban, mert besárgult és nehezen múlt el a sárgaság), Blanka pedig 2 és fél hetet (ebből 8 napot volt inkubátorban), mert még a méhen belül kapott egy fertőzést, és ezt kezelték, hogy ne legyen belőle semmi szövődménye.
Ja 2400 és 2100 g volt a súlyuk és 48 cm-esek voltak. Nem tudom mi lett volna, ha a 38. hétig kihúzom :roll:


Ne félj a koraszüléstől, nekem a nagylányom is 36 és fél hétre (2600 g-al és 48 cm-el)született és még inkubátorba sem került, semmi gondja nem volt.

Szóval sejtettem, hogy az ikreket is kész csoda lenne, ha végigvinném. :roll:

Ha emiatt aggódsz, csak rosszabb, a 32. hét a vízválasztó, ha azon túl vagy, nagy baj már nem lehet, ámen.

Sok mindent láttam a koraszülött osztályon és hát az sem garancia, ha időre jön, az a lényeg, hogy egészségesek legyenek. És hát az ikrek 80 %-a előbb jön, ez tény.

Amúgy ha a betöltött 35. hétig kihúzod és minden ok a bébikkel, akkor 1 hét után simán hazajöhettek ám.


Én úgy voltam a koraszüléssel, hogy inkább az, mintsem még húzzuk és a méhen belül alakuljkon ki oxigénhiányos állapot, vagy méhlepény már ne táplálja úgy őket, ami a fejlődésükhöz szükséges. Persze az lenne a legjobb, ha a 38 hétig kihúzná mindenki, dehát ez egy utópia!

Alant vannak a csajok!

Üdv: Dóri
Kép
Vendég
 


Dóri, de jóóóóó :D a kép is cuki, az információk pedig irtó hasznosak!!!! tehát 32ik hét a cél!!! akkor ezentúl erre koncentrálok! aszta, az még 6-7 hét. :shock: :shock:
jól ki fogunk használni ám, ugye tudod? ;)
a szt istván kórházról nincs vmi infód? én a tervek szerit ott szülök ugyanis... 8)

Kép
an°°di
 
 


Sziasztok!

Bogyo: Kerdezted miota vagyok itt, 4,5 eve es az eleje durva volt de mara mar megszoktam es megszerettem, most mar azt hiszem nem is mennek vissza csak nyaralni. :lol: Itt van egy kopesre a tenger es szuper csak baromi meleg van (bar hallom most otthon is).
Csalad hianyzik de most mar itt van a csaladom es Nekik kell elnem, Veluk kell foglalkoznom. A fiam spanyol allampolgar es a ket kicsi is az lesz viszont megtanitom Oket magyarul ez nekem nagyon fontos (csak magyarul beszelek a fiammal, magyar meseket olvasunk, magyar rajzfilmeket nezunk stb.) es evente ketszer hazalatogatunk (3 gyerekkel kicsit nehezebb lesz :shock:).
Ezek szerint egy jobbkezes utkeresztezodesnel tortent a baleset, hat, igen, ott neha en is bajban vagyok :roll: :lol: de lassan kell menni es a fiatalok meg rohantak biztos. Szoval azert nem csak Te vagy a hibas!!! En mindig a korforgalomban vagyok bajban es mar egy parszor majdnem nekem jottek de eddig Isten vigyazott rank es nem lett baj! :D

Benszi: nagyon orulok hogy minden ok a babakkal, szuper lehetett latni Oket! Jo fej az Urad! :lol:
Mesz strandolni? De jo Neked, irigy, irigy! En tovabbra se merek, majd jovore! Tegnap este en is nagyon szenvedtem, a kislany feje egeszen font van es nagyon nyom, fajnak a csontjaim, majd megbeszelem Vele hogy menjen mar lejjebb vagy forduljon meg mert ez igy nagyon nem jo! :roll:

Dori: de jo hogy csatlakozol! Szamits ra hogy kerdesek hada fog varni mindig! :lol: Gratulalok a lanyaidhoz!!! Kerunk szepen kepeket! Hanyadik hetre szulettek, minden rendben ment? Nagyon nehez volt a terhesseg vege? En ugy felek! :roll: Milyen az elet az ikrekkel? Meselj!!! :D

Jucicuki: hogy Te milyen szep vagy es csini, latszik hogy nincs rajtad egy deka felesleg se! Szep a hazatok! :wink:

Gica: pontosan mikor mesz uh-ra? Nagyon kivancsi vagyok a masik babad nemere en is!!! :D Es Te Rad is nagyon kivancsi vagyok, foleg a 30 hetes pocakra, gondolom Te is majd szetpukkadsz mar! :lol: Kajalassal en is igy vagyok, sot ejjel folkelek hogy ehes vagyok es muszaly ennem valamit aztan radobbenek hogy nem tudom mit! :lol: Altalaban megiszom egy pohar tejet es az ideiglenesen kisegit.

Maminti: szerintem Te is mond a dokidnak hogy sokat kemenyedsz es inkabb szedj ra gyogyszert es sokat pihenjel!!! Van valaki aki segit a kislanyoddal? Gyerunk pocifoto es uj frizura!!! :wink:

Zsani: Lanyodat valtozatlanul irigylem! :lol: :wink: Es Teged is mert engem az en fiam kikeszit eleg rendesen, szegeny unatkozik itthon de olyan meleg van hogy en bizony ki nem mozdulok innen.

Andi: Te hetente egyszer kemenyedsz?! :roll: :D De jo Neked, az nagyon szuper! En rengeteget kemenyedtem az utobbi napokban, szinte minden leulesnel, felkelesnel, megfordulasnal, lehajolasnal stb. most amiota ezt a bogyot szedem jobb a helyzet (csak szedelgek tole).

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Hali, nem tudom Ti hogy bírjátok ezt az időt, én tiszta hisztis vagyok tőle.
Mindenféle hülye tünetet produkálok, szóval már alig várom, hogy holnap mehessek a dokihoz és megnyugtasson, hogy minden rendben.

Dóra! Nagyon szépek a lányok :lol:
Akkor Te végig otthon voltál? Nem kellett befeküdni?

Andi, az Elefániban kaptuk a kártyát 10% törzsvásárlói, ikreknél automatikusan jár ott.

Puszi Mindenkinek!

Judit

jucicuki
 
 


Dori: koszi a sok infot! Gyonyoruek a Csajok es szerintem nagyon egyformak!

KépKép
KépKép
tontica
 
 


Juci, köööössssz. akkor jól emlékeztem.
mi meglepően jól bírjuk a meleget. itthon, sötétben,ventilátorral napersze. állítólag 25 fok van benn. ennek ellenére beleizzadok a székbe... :?
óvatosan a tünetprodukálással!! ;)

Tontica, még mindig annyira fent van Anna? cöccöcö... beszélj a fejével! :D

Huba és Petra egyáltalán nem zavartatják megukat a kánikulától. pörögnek-forognak-úszkálnak.... érzésem szerint baromi jól elvannak! és én is jobban bírom a meleget, mint máskor. a lábam mostanában csak estére püffed fel egy picit, inkább a kezeben fájnak az ízületek... az meg lehet, h a sok gépelés miatt is...

Kép
an°°di
 
 


Sziasztok!

Most aztán zajlik az élet a fórumon,mindenki bent van a kánikula elöl... :lol: :lol:

Maminti,
(lehet,hogy már késő...)az Uram az rtl-ben dolg. és premier elöttin látták a harryt,azt mondták horror,nem gyereknek való.Én meg ijedős vagyok,de egyébként is,mióta bogyótanya vagyok,nem nézek semilyen durva,vagy félős filmet,csak lightosat és szépet(olvasni is,pedig rajongok Wass Albertért is,de ott is sok a szomorúság...ugyhogy maradnak a mesekönyvei,azok gyönyörűek és csodálatos a nyelvezetük!).Anyukám azt mondta,így szép lesz a lelkük... :? :?: :lol:

Zsanett,
Köszönöm az 1üttérzést,igazán jól esik!Én sem voltam bekötve,a mentősök azt mondták,ez sokmindentől megmentett,de állítólag jó lehet a speciális,kismamáknak fejlesztett, elvezetőöv. :roll:


Dóri,
Szia!nagyon hálásak vagyunk szerintem mindannyian,hogy csatlakoztál.Valszeg sokat fogunk profitálni a tapasztalatodból,ezért már pénzt is kérhetnél... :lol: :lol: :lol:
Én is akartam kérdezni,de mire végigolvastam,ki,mit,elfogytak az enyéim... :lol:

Tontica,
Ha nem vagyok indiszkrét...A férjed spanyol?Volt munkátok,úgy mentetek ki?
Nem élünk mi itthon rossz körülmények között,van házunk,kert,az Uram is jól keres,de van a nyakunkban hitel is(20 év...)és nem tudom,hogyha így alakulnak itthon a dolgok,aogy most ez a színvonal meddig lesz nekünk fenntartható...No meg itt lesz a két gyerkőc,bele sem merek gondolni,milyen kiadás... :? :) Nincsenek nagy igényeink,ember módjára szeretnénk élni,ne azért éljünk,hogy dolgozzunk,hanem fordítva...Az uram sokat dolgozik,mert én nem dolgozhatok az eleje óta,de az sem lesz jó,ha nem látja a gyerekeit... :cry:
Szóval én fontolóra venném,de Ő azt mondta,szerinte mindennél fontosabb a család(a nővére belgiumban él,lehet tudnak valamit?? :lol: ).De mondjuk ott nincs gyerek(sztem nem is lesz... :( nem eröltetik))tehát nem olyan komplett a dolog. :roll:


Juci,
szerintem nem gáz,ha hisztis vagy,én is roppant nehezen viselem a meleget és ingerlékeny vagyok.Pedig egész nap a klímás lakásban,már írtam van kint a mini strand( :lol: :lol: )de elötte meg kell szűrni,meg ilyesmi és addig a tűző napon...,de egyébként az a legnagyobb bajom,hogy ilyen tevékenységekhez egyedül nincs kedvem,márpedig soxor van ez így... :cry: Hiányzik az Uram!!! :lol: :cry: :lol:

Csak én vagyok ezzel így?Nem rossz all day egyedül másnak?
El tudom foglalni magam,dolgom mindig akad :lol: na de mégis... :lol: :roll: :lol:

Kép
bogyótanya
 
 


Bogyótanya!

Sajnos nálunk is ez a helyzet, hogy mióta babát várok itthon vagyok, szegény párom meg még többet dolgozik, mint előtte, sokat maszekol, alig látom :cry: :cry: :cry:

Elmennek a napok azért, de jobb lenne többet együtt lenni és tényleg jó lenne, ha látná a gyerekeit felnőni :shock:

Sajnos ilyen világot élünk :(

Judit

jucicuki
 
 


Sziasztok!

Csipet-csapat alszik, így tudok jönni.

Andi!

Istvánban most voltam, mert a barátnőm május végén szült ott. ( egy másik pedig márciusban) Az épülete kívülről nem túl impozáns, de belülről nagyon szépen fel van újítva a szülészet. A gyermekágyas rész szinte folyton tele van egyágyas szoba vágyálom na és nem túl olcsó :roll: .
Itt nincs külön csecsemőosztály így el sem tudják őket vinni éjszakára, szóval gatyafelkötés indulhat :lol:
Annyit még érdemes tudnod, hogy itt nincs PIC II, szóval ha a előbb jönnek akkor koraszülött mentővel (Peter Cerny) elszállítják őket a Klinikákra. Vagy ha ott úgy ítélik meg, lehet, hogy még szülés előtt továbbküldenek.

Tonica!

Hogy milyen az élet az ikrekkel!
Hát vannak/voltak nehéz pillanatok, de ilyenkor mindig arra gondolok, hogy hányan cserélnének velem, és hogy milyen szerencsés vagyok, hogy van 3 egészséges babám.
Az elején minden igény szerint ment, egészen addig, míg teljesen ki nem készültem ( veseproblémákkal a kórház ügyeletén kötöttem ki, ami az ikerterhesség miatt alakult ki és a napi 2-3! óra alvás sem tett túl jót). Aztán összehangoltam a kicsik napirendjét, mostanra már Ágival is sikerülget összehangolni.

A 30. hét után nagyon nehezen viseltem, óriási volt a pocakom, nagyon el kezdtem hízni, vizesedni. Aludni pedig egyre kevesebbet (csak szopipárnával ment az alvás). Volt olyan , hogy éjjel 1-5-ig fent voltam és olvastam vagy Tv-t néztem, nagyon uncsi volt. Számoltam a napokat...

Judit!

Nem kellet befeküdnöm, ez nagyon kózház függő. A legújabb tendenciák szerint egyre kevesebb ikres kismamit fektetnek be főleg Bp-en (kevés a hely), általában csak akkor kell bemenni, ha van valami pld. toxémia gyanú stb...vagy ha az orvosod nagyon óvatos. A dokimnál például előttem 2 hónappal egy csaj a 40. hétre szült ikreket 3800 és 3850 g-al, ja és lábon kihordta (ilyen is van, csak ritka, igaz a csaj cca. 2 m magas volt).
Sőt a Klinikák koraszülöttosztályáról már a 2 kilós babákat is hazaadják, mindenkit szórnak ki, akit lehet.
És ne aggódj, igaz bagoly mondja, én végig aggódtam az egész terhességet, mivel 3-asiker terhességnek indult, csak az egyik baba a 6. héten elment, és a 12. hétig majdnem véreztem (pokoli volt, soha nem tudtam, hogy most mi van, csak a harmadik baba miatt vérzek még, vagy már ők sincsenek meg :( )
Amúgy ott laktam ahol te most, ott jártam gimibe, szüleim és anyósék most is ott laknak :lol:

Zsanett!

Tejem annyi volt, rutinomnak köszönhetően, hogy nem kaptak tápot az ikrek, a kezelőorvosuk szólt, hogy fejjek, és akkor azt kapják, amíg nem szoptathatom őket, így igyekeztem, 3 nappal a szülés után annyi tejem volt, hogy még az otthagyott kisfiúnak is jutott (szegényt nem vitték haza, no comment..., jót sírtam amikor megtudtam, hogy miért nem látogatja őt senki :cry: )
Vasárnap este szültem csaszival és hétfőn du már tudtam fejni :lol: Áldom az Aventes mellszívót, nekem nagyon bejött.
Réka nagyon jól szopizott, Blanka már kevésbé, tandemszopi nekem nem ment, annyira nem vagyok ügyes :roll:
Meg úgy voltam vele, hogy legalább az etetés alatt csak egy babával foglalkozzam, ennyi jár neki, hogy csak ő legyen, meg én.
Aztán sajna a vese mizériám miatt nem lehett szoptatni a gyógyik miatt, és hiáb afejtem elapadt a tejem, meg a kevés pihenés meghozta a nem kívánt eredményét :cry: 4 hónapos koruk óta csak tápisok, ez van. A másik ikres anyuka, akivel együtt szültem 6 hétig tudott szoptatni.
De van ellen példa is,mert az ismerőseinknél ahol 2 éves fiú ikerpár van, ott simán tudta őket szoptatni az anyuka, igaz ő úgy volt vele, mivel rengeteg teje volt, csak lusták voltak és nem szoptak, hogy majd megtanulják ( én nem mertem bevállalni, nehogy kiszáradjanak és kórházba kerüljenek )


Csajok!

Szerintem az ikrekkel könnyebb, mintha két kis korkülönbséges gyermeke lenne az embernek, mert egyformák az igényeik, és olyan jól elvannak egymással, hogy csuda.
Inkább az a nehéz, hogy van, amikor az egyik alszik, a másik igényel törődést és fordítva, így picit nehéz nekem is pihenni, főleg, hogy még ott a harmadik is, meg a házimunka :lol:
Nem árt, ha az ember jó szervező, főleg, ha nincs segítsége.
Nálunk Ági nagyon jól fogadta az ikreket, olyan aranyos úgy hívja őket, hogy babatesók, meg Réka-Blanka, vagy Blanka-Réka.

A párom sokat segít, már ha nem dolgozik sokáig :? Mert ugye valamiből élni kell :roll:

A lényeg, hogy picit azért néha ki kell kapcsolódni, elmenni a barátnőkkel fagyizni stb, kimozdulni akár babástul is, nem szabad begyöpösödni és mártírkodni, az a gyerekeknek sem jó, mert megérzik, ha türelmetlen velük az ember.

Akinek pedig csaszi lesz az számítson rá, hogy a műtét utáni első felkelés nem lesz zökkenőmentes, nálunk a kórházban másnap hajnalban jött a nővérke, hogy akkor katéter ki és egyedül üljek fel (ha-ha) és menjek el a zuhanyig. Érdekes élmény, főleg, hogy én voltam az utolsó, mert én szültem a legkésőbb, és végignéztem 3 társam szenvedését. De a zuhany után sokkal jobb lett, igaz az egész úgy ment, hogy a nővérke ott állt és elkapott mindenkit, majd jól lemosta az arcát mindenkinek hideg vízzel, meg a tarkóját is, hogy ne ájuljunk el. Az egyik csajnak így is majdnem sikerült.
De 2 nappal a szülés után, már tök jól voltam, igaz vizitkor mindeki engem taperált össze-vissza, mivel ikres voltam. :lol: Hétfőn délelőtt 4 orvos vizitelt, az utolsóba azt hittem, belehalok :?


Pihenjetek sokat!

Dóri
Vendég
 


Zsanett!

Az elején hasfájósak voltak, de legtöbbet a hasonaltatás segített az ügyben!

Dóri
Vendég
 


Dóri!

Akkor Neked sem indult egyszerűen :cry: Én is véreztem az ötödik héten és lehet, hogy nálunk is hárman voltak, de nem teljesen biztosak benne, mert a HCG-m 280 volt, abba belefér, de mire UH-ra kerültem már csak ketten voltak, meg egy folt felettük.
Engem a 32. héten be akar fektetni a dokim, de lehet, hogy itt sem lesz hely, mert a megszűnt móri kórházból ide jöttek a kismamik.

Kérünk sok-sok képet, mert csodaszépek a csajok.

Tontica, ház anyuéké, ott fényképzett tesó.

Megyek ma dokihoz, már alig várom, hogy lássam őket, már kezdtem addógni, mert két napig olyan kis lustik voltak, de tegnap este bepótolták :lol:
Ha tud csinálni normális képet, akkor kérek.

Szép napot!

Judit

jucicuki
 
 


Dóri!
Üdv itt!
Köszi a hasznos infókat!Csodaszépek a csajok!
Gica!
Azt hittem jobban kileszek a barinőmtől,de a babák miatt ez már nem érdekel!
Bogyó!
Köszi!
Maminti!
Nekem csaka hidegfrontot jelzi a hasam,de akkor brutál!Fotó?
Juci!
Szép vagy növöget a pocakod rendesen!Drukk a dokihoz!Minden ok lesz!
Tontica!
Köszönöm!A tengervíz az egy csodaszer!Ne félj tőle,még az izületeknek és a fájó csontoknak is jót tesz!
Az én babáim megnyugszanak benn a vízben!
Andi!
Ne dolgozz sokat,pihizz is!Hol a várva várt fotó?
Vendég
 


Megint meleg van :shock: de ma jobban bírom :D
Éppen főzök, paprikával töltött lángos lesz, paradicsomraguval, sütőben sütve, mert úgy nem lesz olajos.
Most csinálom először, remélem ehető lesz :oops:

Judit

jucicuki
 
 


Dóri,
gyönyörűek a csajok, három kis szépségkirálynő!

Andi,
köszi az infót, nemhogy pesti vagyok, de ráadásul a Mammut a legközelebbi bevás.kp., úgyhogy majd biztos benézek a 2in1-ba idővel. Köszi!

Kedves lányok,
tegnap egész délután úgy fájt a fejem, hogy csak fekve bírtam hidegvizes borogatással a homlokomon. Ma reggel 8-kor már a Corá-ban voltunk a párommal, hogy beszerezzünk egy álló ventilátort, úgyhogy meg vagyok mentve.

Képzeljétek, én nem vagyok egyedül, mert a párom itthon dolgozik, műfordító. Úgyhogy például szívesen főzögetek. Meg nekem is akad itthoni számítógépes munkám, nem is kevés, amolyan mellékes keresetként. Sőt, szombaton kezdődik a weblapkészítő tanfolyam, amire irtó kedvezményesen fizettem be, és 6 szombaton át tart, 9-14-ig. Úgyhogy jól eltöltöm az időt. Sőt, már vagy hét éve erről álmodozom :roll:

puszi
lili73
 
 


Juci!
Te jó ég te miket tudsz főzni! Én azét ennél kispályásabb vagyok :? Le a kalappal!
lili73
 
 


Juci, honnan veszed ezeket a receptötleteket? :roll: :wink:
dokinál mi volt???????

Lili, jó kis programot találtál! :D

Benszi, fotó nem lesz, amíg nem látlak a kölcsönkapott melegítőgatyában :lol: :lol: majdcsak ráveszem már magam... de most így bugyi-melltartó párosításban inkább nem... ;)

Dóri, úgy fest ikreknél kb bármi előfordulhat. minden történet annyira egyedi és olyan variációs lehetőségek vannak (koránszülés- túlhordás, egyik császár- másik hagyományos, egyik szopizik- máésik is/nem, együtt esznek, együtt/köülön alszanak, stb, stb). köszi az infót az istvánról. lesznek kérdéseim a dokimhoz, ha legközelebb megyek, asszem.

Bogyó, szia itt! :) én is egyedül egész nap itthon. néha be-befigyel egy-egy tanítvány, de ennyi. estére mostanában tök ingerült leszek, mire Apuka hazaér, aki ugye mehet strandröpizni kollégákkal, nem dagad a lába a moziban, ehet szénhidrátot, ha akar, tud aludni bárhogy... asszem, kicsit haragszom rá :? :oops: :twisted:

na, frissítek már egyet a táblán. ha az újak be akarnak kerülni, szóljanak bátran!! :wink:

Kép
an°°di
 
 


Kép

Kép
an°°di
 
 


Sziasztok!

Ez a meleg elviselhetetlen. Ma voltam védőnéninél, megnéztük a babák szívhangját, mindent rendben találtunk. Bár tegnap este nekem is ricsajoztak odabennt így nem volt kérdéses, hogy minden ok odabennt. A vizesedésre én a csalánteát iszom, azt mondta a védőnéni, hogy nyugodtan ihatom. Az egyedüllétet én is útálom bár mostanában néha jól esik egy kis csend és nyugalom. Folyt köv

snezsanett
 
 


Kép
Kép
Kép

A sötétebb hajú a Réka.
Vendég
 


28 hetesen ekkora volt a pocim :roll:
Habár csalóka a fotó, mert szemből nem tűnik akkorának, de baromi nagy volt (kiindulási súlyom 55 kg, ehhez képest)
A végén azért még felröppent rám +8 kg a 7 hét alatt:shock:

Kép
Vendég
 


Jaj, Dóri, annyira szépek a lányok :lol: :lol: :lol:

Andi! Ez speciel Kiskegyed konyhája, van benne két oldal paradicsomos étel és tök jók, szépen végigpróbálom valamennyit.
A dokihoz 16:50-re megyünk csak :cry: majd jelentek, hogy mi volt :D

Puszi!

Judit

jucicuki
 
 


Ja, Apukám tök rendi, áthozta a mobil klímájukat, kezd elviselhető lenni a hőmérséklet idebent :P

J.

jucicuki
 
 


Sziasztok Lányok!

MEGSÜLÖK!!!!! Ülök a szobában és izzadok. Mint egy katlanban. MÁr alig várom a 30 fokot!

Juci!
Hogy bírod ezt a nagy főzőcskézést? Nem fősz oda a tűzhelyhez? :) Én csak egy kis gombapaprikást csináltam, de így is emelkedett a hőmérséklet kis lakásunkban vagy 5 fokot...
Dokinál mi volt?

Dóri!
A lánykáid nagyon aranyosak!

Köszi a sok-sok hasznos infót. Akkor 2 hét múlva már bármi történhet velünk is?
A mellszívás: mostanában ezügyben gyűjtöm bőszen az infókat, mert szeretném, ha anyatejet tudnék adni a gyerekeknek, mégha a szopizás esetleg nem is működik. Elektromos, vagy kézi mellszívót használtál? Neked melyik jött be olyan jól?

Maminti, Andi!
Köszi a méhszáj értékekkel kapcsolatos felvilágosítást. Még van mit tanulnom.. :roll:

Maminti!
Jó szórakozást a mozizáshoz! :)

Zsani!
Köszi a gratulát. Hát igen, telik az idő... :wink:

Húha Lányok, most nézem a táblát és a következők mi vagyunk!!!! Te jó ég! Beindul a para.....
Egyébként is jól beijedtem a hétvégén, mert elkezdett dagadni a kezem. A lábaim nem igazán, de a kezeim kicsit ducik lettek. Hétfőn el is loholtam a védőnénihez. Megnézte a vérnyomit, vizeletet, súlyomat, meghallgattuk a babák szívhangját és szerencsére nem volt semmi gáz, de azért azt javasolta, hogy ebben a melegben ne nagyon mászkáljak.
Azért pénteken elmerészekedem uh-ra. Majd légkondis taxival próbálom menni, mert egyébként kidőlnék. Remélem kiderül, hogy kik is valójában a bennlakók... :)

Vigyázzatok magatokra
Puszi
Gica

Kép
gica1
 
 


Gica, egyik nap én főzök, a másik nap anyu ( itt laknak a szomszédban ) így azért ki lehet bírni, és imádok főzni, megőrülnék, ha már semmit sem csinálhatnék :twisted:
Nálunk is jó meleg lett :?

Dokihoz csak délután megyünk, de jelentkezem amint tudok valamit.

Judit

jucicuki
 
 


Sziasztok!

Újra itt!

Gica

Nekem a kislányomnál az Avent márkájú kézi mellszívó vált be. Laktoherb teát ittam és a milupának van granulátumja szoptatós anyukáknak, amitől erősebb viamindúsabb lesz a tejed. Nekem ezek váltak be, de most bizti, hogy a homeopátiás kütyüket is szedni fogom. A barátnőm mindkét lányával azt szedte ill szedi és minden ok a tejcsitermeléssel, igaz nem ikres anyuka. Ha gondolod megnézem a homeopátiás kütyük nevét, nekem megvan a füzetecske, amiben benne vannak a szüléshez szedhető ill az utókezelésekhez való bogyók.

Dóri

Gyönyörűek a gyermekeid. Tök jó, hogy itt vagy és minden kérdésünkre tudod a választ.

Juci

Nagyon szorítunk. Vigyázz magadra az úton és várjuk az eredményeket.

Maminti

Milyenek voltak a filmek? Hogy birod wc nélkül? Én bizti bepisilnék a film közben.

Üdv mindenkinek

snezsanett
 
 


Sziasztok Lányok!

Nem irigyelek senkit ebben a nagy hőségben! Én csak 10 hetes vagyok, de már most kikészülök a melegtől, és el sem tudom képzelni milyen lehet 6-7 hónapos terhesként átvészelni ezeket a napokat!

Andi!
Szeretnék belekerülni a táblázatban, bár én még nagyon kicsi vagyok hozzátok képest a betöltött 10. hetemmel! :oops:
Az adatok: Rnecsi; 27 év; 2008. február 11; kétpetéjűek; júlis 23 - 4es teszt (Schöf-Mérei); Szt. Imre/Dr. Parragh Attila,; tesó nincs

Judit!
Kitartás a vizsgálathoz! Szorítunk nektek! :D

rnecsi
 
 


Andi!
Engem is beírhatsz, egye-fene, most már nem babonáskodom tovább.
Lili, 33 év, 14+5, 2008. január 12., kétpetéjűek, július 26. AFP, Kútvölgyi/Dr. Sándor Gyula, nincs

Lassan készítek egy vonalzót is :lol:
lili73
 
 


Kép
na, remélem, így jó lesz!

Gica, most már színezni akarom a sorodat! addig ne is gyere el a dokitól, míg meg nem mondja, fiúk vagy lányok vagy vegyesen... ;) és zuhanyozz hideg vízzel!!! ti is ilyen kis másfelesben laktok ugye, mint mi?
na, most látom, h kimaradt az UH... majd holnap belerakom.. :?
és tényleg Te vagy a következő. el is válaszottalak a már megszült kismamáktól, h még egyérelműbben látsszon.. jó, mi? ;)

Lili, te 33 éves vagy??? :shock: :shock: nem gondoltam volna!

Rnecsi, mit takar ez a nick?
amúgy én jobban viselem a meleget most, mint bármikor máskor, de gondolom, ez személyfüggő. a lábam meg a kezem dagad (inkább a lábam), de irtó jól vagyok! és ne add fel! lesz itt még hideg! főleg Nektek Lilivel ősztől...jujj

Kép
an°°di
 
 


Andi!

A nick úgy jött össze, hogy RnéCsilla ékezet nélkül. Eddig Csocsi voltam a lánykori nevemből (Családnév Cso, keresztnév Csi).
Igen, gondolom, hogy nem lesz jobb nagy pocakkal télen közlekedni, mikor egy fél ruhásszekrényt magamra kell majd húznom! :roll: ... bár van olyan ismerősöm, aki februárban szült, és ő állítja, hogy melege volt egy pulcsiban is egész tavaly télen (mondjuk az a tél elég enyhe is volt!)!

rnecsi
 
 


Andi!

A nick úgy jött össze, hogy RnéCsilla ékezet nélkül. Eddig Csocsi voltam a lánykori nevemből (Családnév Cso, keresztnév Csi).
Igen, gondolom, hogy nem lesz jobb nagy pocakkal télen közlekedni, mikor egy fél ruhásszekrényt magamra kell majd húznom! :roll: ... bár van olyan ismerősöm, aki februárban szült, és ő állítja, hogy melege volt egy pulcsiban is egész tavaly télen (mondjuk az a tél elég enyhe is volt!)!

rnecsi
 
 


Andi!

A nick úgy jött össze, hogy RnéCsilla ékezet nélkül. Eddig Csocsi voltam a lánykori nevemből (Családnév Cso, keresztnév Csi).
Igen, gondolom, hogy nem lesz jobb nagy pocakkal télen közlekedni, mikor egy fél ruhásszekrényt magamra kell majd húznom! :roll: ... bár van olyan ismerősöm, aki februárban szült, és ő állítja, hogy melege volt egy pulcsiban is egész tavaly télen (mondjuk az a tél elég enyhe is volt!)!

rnecsi
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: