Új privát üzeneted érkezett!

Hibernia nagyon jók a videók!
Küldtem képeket..olyan szép fiam van :lol:

Barba 10kor talizunk

Charlott cicust sajnálom de az ő érdekében tettétek. Itt egy 16 és egy 20 hónapos fiú van akivel bandázunk... tök jó mert az anyukák már túl vannak ezenm és sok hasznos tanácsuk van + van 1 hónappal fiatal csajszi is, vele már randiztunk is :D
Az anyukája a fodrászom és barátnőm de egyelőre még nem nagyon tudunk talizni mert még a flóriánon laknak..nem tudom mikor költöznek ürömre...

Nadina. Azta de jól bírta Gréti a lakodalmat mi annó 9kor leléptünk :oops:

Bár Gabi még 2 hónapos sem volt ez tény...

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Charlott, kicsit megkésve, de nektek is boldog 3 hót :)
kovmarti
 
 


kovmarti sajnálom a fos hetet, de jó hogy legalább a szélcső segített..szegény kicsilány..gondoljátok meg nekünk milyen gáz ha feszül a pocak nemhogy nekik.....

Tényleg ercsikati Kendrának egyrészt gartula és én is láttam a játszót nagyon tuti lett!! Szerintem megérte :wink:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 

 
 

Ja és köszi mindenki már jobb a kedvem bár fiam tiszta zizi és hulla vagyok pedig hol az este???

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ja ideóról jut eszembe anyósom másik engem őrületbe kergető kérdése. Bármi "extrát" csinál Gabi "És apa csinált erről már videót? Hogy te ilyen ügyes vagy? " ÁÁÁÁ megőrjít. Mit gondol? Dísznek vettük a kamerát??

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Nadina, tényleg küldhetnél pár friss fotót Grétáról, rég láttuk a kislányt :). Örülök, hogy jól sikerült a lagzi végül, és sajnálom a szopis gondjaidat :(. Mostanában én is bizonytalan vagyok, talál-e elég tejcit Nóri, de csak bizakodni tudok, hogy nem ezért sír többet...

Nekem még nem sikerült séta közben ismerkednem, itt valahogy nem túl nyitottak az emberek, pedig rengeteg babás család van. Szóval még nincs babás társaságom, de az egyik legjobb barátnőm most várja a másodikat, nem lesz 1 év a 2 gyerkőc között, na azt már nagyon várom, hogy együtt babázhassunk, ezt terveztük kb. 18 évvel ezelőtt is, hát most végre talán sikerül :D.

Iszonyat nyügi van ma, bolondgombát evett, vagy nemtom, de 2 percnél tovább sehol nem marad meg :shock: :shock:. Megyek.
kovmarti
 
 


Kovmarti: köszönjük! bár kicsit szontyisak voltunk a szülinapján!

Zsu: akkor neked sikerült kismamák barátságára szert tenni. Irigy-irigy! :oops: Nem adom fel! :lol:

Kovimarti írása után jutott eszembe: Ti terveztek tesót? Mikorra szeretnétek világra hozni? Ezen gondolkodom, hogy miképpen lenne jobb, ha nagyon közel, kis korkülönbséggel vagy 3 évet érdemes lenne várni, hogy több időm legyen mindkettővel foglalkoznom? :roll:

KépKép
charlott
 
 


Halihó, mi max 2 évet szeretnénk a 2 tesó között...nem lesz egyszerű, már most látom, de kb 5 év és tök szupi lesz lesz egy 5 és egy 3 éves gyerekem akik mellett 30 évesen újra kezdhetek élni kicsit, de otthon már a család vár..nekem ez az álmom aztán reméljük sikerül. Na meg az az 5 év azért félek kemény lesz..ez a 3 hónap se volt éppen semmi..ma kicsit úgy érzem túl vállaltam magam.... nem volt egyszerű ma Gabesz és hol a nap vége? Ráadásul férjem is kattant + nem is lesz itthon este. Amúgy 11 kor közölte, hogy hazajön hamarabb visszamegy az irodába és jön is (35-40 perc az út) 4kor hívtam akkor azt mondta most indul....5perceért haza. Ami amúgy nem gond de szerintem van telefon, hogy közölje később jön, én meg nem hívhatom mert akkor ideges hogy mit hívogatom... szóval kicsit ma bevagyok sokalva és elgondolkodtam jó helyen vagyok-e és jó ebernek szültem-e de remélem észhez tér mindkét pasim :oops: :)
Ja és most meg hogy hazaért lemet kertészkedni apukájával... no comment.

Na amúgy igen, én is az az elkényeztetős fajta vagyok. Az elején állandóan anyósom jött, hogy húú ezt meg azt ne csináld, mert hozzá fog szokni. Akkor sem érdekelt mit mond meg most sem... szerintem nincs olyan gyerek akit hazaviszel és leteszel az ágyába 24 órára.. ha meg egy szülő ezt csinálja azt nem tudom mire vélni....

Charlott..szomszédok a barátmamák, és mivel férjem itt lakik már 16 éve azthiszem jól ismeri őket, így nem volt nehéz összehaverkodnunk :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Hello!!!

Hibernia,Bálint is néha belepisil a vízébe,én olyankor már ki nem veszem(szaranya),persze a fejét nem mosom le azzal a vízzel.

Kendrának,Krisznek bódogot!!!

Zsó,üdv itthon!!!

Zsu,sajnálom a rosszkedved.Pasik,pfff...Csinálják végig a mit mi,terhesség,szülés,24 órás ügyelet,plussz legyenek dögösek,háziasak,kedvesek,értelmesek,viccesek....stb egyben.

Charlott,cicát sajnálom.

Nadi,kitartás Gréti nyűgös napjához.

Most ennyi,este jövök bővebben.

Kép

KépKép
mayday
 
 


halljátok, kereslet-kínálat basszus, ma 2kor 50 mili volt 2 (!) ciciben. 50! Ez milyen már. :(
Tök el vagyok szontyolodva, bevettem urtica-t is reggel, hát rohadtul segített. :( :cry:

hibernia
 
 
 


A védőnénizés tök felborította a napirendet, most megyünk a 2. sétára, este remélem tudok végre jönni... :?

Ja, kedvenc kérdés, bár ez tök vicces... Miután elmondom a teljes nevét: és mi a vezetékneve? :D (A férjem vezetékneve keresztnév is lehet, ahhoz adtuk a két keresztnevet...)
És itt kinn: három L-lel kezdődik? :shock: :D

hibernia
 
 
 


Sziasztok.

NA csak annyira, hogy sikerült leüllnöm férjemmel dumálni és bár nem elsőre de megértett..ideig óráig gondolom :) Na de a lényeg, hogy csak jó emberhez mentem hozzá és szültem neki gyereket. Bocsika tényleg a mai hangulatomért... majd este nyomok magamra egy restart-ot :lol:

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Csajok,nem tudlak követni titeket!

Ma extra nyűgi volt Balukám.Talán még soha nem volt ennyire zizzent.Alig bírtunk vele,ráadásul emiatt apával is sikerült összezörrennünk,de aztán megbeszéltük.
Remélem hogy csak az idő miatt volt.
Reagálni emgint nem fogok tudni,elnézéseteket kérem... :oops:
Küldtem Baluról képet,meg videót.Ma többször sikerült átfordulnia,meg Hiberniáékat megirigyelve én is felvettem Balu magyarázását.Hibernia az a videó nagyon komoly :D Már csak azt kellett volna tőle megkérdezni hogy kinek küldi a számot :D
Balu ma benyomott egy egész üveg sütőtököt.Tegnapelőtt ugye nem kérte,ma bepróbálkoztam vele és benyomta.Ki érti ezt?Remélem nem ezért volt a nagy sírása ma délután.Olyan sírást levágott,hogy alig bírtuk megnyugtatni,aztán a lábtorna,mármint a térdét a hasához nyomtam és vissza,na az segített.Utána volt még egy ugyanilyen sírásroham,azon viszont nem segített,hanem bekapcsoltam a tv-t,bariköztöt nézni,és attól megnyugodott...Ma eléggé kikezdte az idegemet....nem vagyok hozzászokva én ehhez :D Most húzza a lóbőrt...
Megyek vacsizo,aztán alszom mert lefárasztott a tegnapi meg a mai nap....
Sziasztok...

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Kriszta!
Nálunk amióta gyümit is eszik Koli naponta van kaki és kicsit keményebb mint korábban.

Kovimárti!
simán lehet patikában kapni szélcsövet vagy íratni kell???

Charlott!
Én szoktam ismerkedni a játszón.Már van 3 gyerkőc akik Koli csoportársai lesznek majd.no meg az oviból is sok barát van itt....
:wink:

Rossz naposoknak kitartás,lesz ez még jobb is! :D :wink:

KépKép
Kép
mucus75
 
 


Már elkezdtem a visszaolvasást, de még mindig nagy a lemaradásom. :(

Zsu-val délelőtt pont egyszerre írtunk, de ő hamarabb küldte el. Így elég égő, hogy írta az allé-s találkozót, én meg közvetlenül utána rákérdeztem, hogy hánykor lesz. :oops: :lol: Szerintem menjünk a kajálós részre találkozni, mert ott le tudunk ülni. (A főbejáratnál kell felmenni a legfölső emeletre.)

Törpi, Samunak is így volt, hogy az első adag ekcéma után kijött még egyszer, de most azóta semmi. Én burov (nem tudom, hogy kell írni) krémmel és sudocremmel is kenem. De mindennap olajozunk, nem is tudtam, hogy nem szabad. Azért elég gáz, hogy nem tájékoztatnak. Azt sem tudtam, hogy csak rövid ideig szabad fürdetni. Még jó, hogy mondta Zsu, hogy van róla egy cikk! Ezúton is köszi! :)

Kistesó... Ha 3 évig itthon lehet maradni, akkor nekem mindegy, mikor jön, de azért másfél-két év minimum legyen köztük. Inkább több, mint kevesebb. :)
Charlott, a cicát nagyon sajnálom. Nehéz lehet. A miénket május 1-én ütötte el a vonat. De azóta kaptunk kettő másikat. Ikrek, és nagyon kis lököttek. Folyton bunyóznak, nagyon viccesek! Kutyánk is van és nyuszink meg mától egy hernyónk is. :) Zafír, a kutyánk találta. Hatalmas! Akkora, mint a kisujjam! Nem tudom, milyen pillangó lesz belőle. Ha valaki szakértő, megírhatná. Világoszöld, hatalmas, és van egy szarva. :)
Na, de mi kertes házban lakunk, itt bőven van hely.

Sajnálom, hogy sokan panaszkodtok. :( Lüke anyósok, megzizzent pasik, nyűgös babák,... Tuti az időjárás! :D
Nekem nem merne egyik nagyszülő sem ilyet mondani, hogy elkényeztetem, mert akkor nem engedném, hogy ölbe vegyék, ha itt vannak. Értitek, hogy akkor ők se kényeztessék!

Mayday, 5 fog, nem semmi! Most nem tudom, mi a végkifejlet, mert 2 és fél oldallal elmaradtam. Nagyon sajnálom a sztrájkot! :(

A videók nagyon aranyosak! Úgy bírom ezt a gagyogást, kacagást! Ma Samu is jól eltársalgott a szomszéd nénivel. Úgy mondta neki!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, igen, az ismerkedés. Mi is szoktunk a védőnőnél. :) Meg itt az utcában elég sok kisbaba van, és szép lassan mindenkit megismerünk. Én ugye pesti vagyok, és hát elég vicces, ahogy itt terjednek a pletykák... Eddig szinte mindenkivel úgy ismerkedtem meg, hogy már csomó mindent tudtam róla mástól... :D

Holnap folytatom, mert be vagyok fáradva. Jó éjt!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


áááááááá kitöröltem amit írtam ááááááááááááá

esélyem sincs behozni titeket... :oops:

Kendra, Krisz boldog 3 hót, meg Gabinak is előre. :)

Zsu, Csöpplány, sajnálom az összekapásokat, féééééééérfiak. :?

Monde, javult már a nagyobb gyerkőc állapota?

Ja Zsu, köszi, hogy nevezhetnénk a FF versenyre... :oops: Lehet átgondolom, elindítsam-e Petit a rögös modellvilág útján. :lol: :lol:

Nálatok vannak anyajegyek??? Nekünk egy sem. :shock: Ez csak beugrott.

Charlott, cica szegény. :( Mi is otthon hagytunk anyuékra egy cicót. :? Már meg sem ismer. :cry:

Mi volt még...

Nadina, hát ez poén, ma voltunk védőnőnél, ő is kérdezte, van-e itt társaságom, nem érzem-e a baby-blue-t... :shock: Vicces volt. Igazság szerint nincs, de még nem érzem, hogy úgy barátkoznék... :oops: Én ilyen magamnak való vagyok úgy tűnik. Pedig nem... :lol:

Kovmarti, cicid hogy áll? Tök jó hogy nálatok beválik a szélcső. :) Az ebéded poén lehetett... Arról fotó? :lol: :lol: Amúgy én sokszor szopi közben eszem - hát utána alig győzöm Petit morzsátlanítani... :oops:

Mucus a szélcsőt nem kell íratni, kiadják úgy is. :)

Na bocs, ha vkinek nem írtam, elég turbóból olvastam... :lol:
Megyek hunyni... :roll:

hibernia
 
 
 


Jó reggelt!

Extra szar reggelünk van :? Kb. 5 óta fenn van Gréti, először üvöltött, aztán evett, megint üvöltés, most kb. 5 perce alszik. Remélem így marad. Tuti emiatt az idő miatt ilyen, vagyis remélem, hogy nem azért, mert éheztetem :oops:

Zsu, Gabinak boldog 3 hót!!!!
Mayday, hogy állnak a fogak? Tápit adsz még? Jól bírja? Izlik?
Hibernia, tök jó az új vonalzód! Lehet, hogy nem új, de én csak most vettem észre :oops: Peti nagyon szép rajta!
Anyajegy nálunk sincs, egy darab se! Furi. Én tele vagyok, de remélem Gréti nem lesz ilyen. Ne keseregj a tej miatt! Vannak napok nálunk is, hogy tök kevés. Szerintem nekem Gréti ezért sírt pl. vasárnap, mert tökre kimerültem az esküvő miatt és tuti kevés volt neki a kaja. Ja és én ráadásul tápit se adtam, mert gondoltam, ha másnapra lesz tej, akkor végül is 1 napot kibírja. (Na meg anyám is ezzel stresszel állandóan, hogy ha elkezdem a tápit, akkor már csökken a tej, stb...ááá, nem is részletezem a sok "jótanácsot"...)
Barba, de jó nektek, hogy ennyi állatotok van! A hernyót hol tartjátok?
Csöpplány, talán ma már Baluka nem lesz olyan nyügi! Tuti a hideg front tett be neki is.

Mi is tervezünk tesót, eredetileg nem akartunk nagy korkülönbséget, de most már nem tudom.. kéne várni azért szerintem min. 2 évet. Iszonyat nehéz 1 gyerekkel is, kettővel meg el sem tudom képzelni... minden elismerésem innentől a többgyerekes anyukáknak!!!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Rohadt kép olyan szépen reagáltam mindenre erre elszált..ááááááááááááááááá :evil:

Na tömören vasárnap akkor fix de kik is jönnek akkor??? Nem sokan írták eddig hogy jönnének...

Csöpplány ha ennyi zizzent gyerek/pasi volt tegnap akkor tuti front!

Tesó..hát egylőre Gabi minimum 1 teljes embert kíván így ha 2. gyerek is ilyen lesz nem tudom mihez kezdek, de egyelőre küzdök az első szülöttel :D

Most ennyi..ha már elrabolta ez a fránya gép az előbbi írásomat...

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Úgy látom, tényleg minden pasi zizzent - legyen kicsi vagy nagy... ;-))

Zsu, boldog 3hót Gabinak! :-)

Ja, és mindenkinek legyen szebb és nyugisabb napja, mint a tegnapi...!! :D

KépKép
seidelm
 
 


Mi megyünk vasárnap! Remélem nem jön közbe semmi.
Akkor a kajás részen az emeleten, ugye? Én valószínű a babakocsit is viszem, mert abban jobban elvan Gréti.
Seidelm, bízom én is a mai napban, mert nálunk is gáz volt a tegnap :( Neked is nagyon édi új vonalzód van!!! Ádám baba nagyon édi!

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Köszi Nadina, Ádi nevében is :-)

KépKép
seidelm
 
 


seidelm, köszi nektek pedig boldog 4 hót!

Húúú mekkorák vagytok már :D

Küldtem videót

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Mindenkinek boldog hófordulót!

Mayday
férjednek mit mondtak a tüdőszűrőn?

Mi vasárnap nem megyünk, akkor már az őrségben leszünk! Juhééjj már alig várom!!!
Akik mennek azoknak jó talit, csináljatok képeket!

Nekünk ugye a két nagy között 1,5 év van és nem bántam meg! Egyáltalán nem nehéz kivéve az első 2 hónap de utána csak jót tudok mondani, igazi társak lesznek, imádják egymást! De látom az előnyét a nagyobb korkülönbségnek is ami most van köztük meg Kristóf között egészen más felállás de ez is nagyon jó! Vigyáznak rá és tényleg imádják!
Akárhogy is szerintem mindenképp jó ha van tesó, sokat jelentenek egymásnak!

Mikor megszületett az első fiam nem ismertünk itt (BP, Rákoshegy) senkit, most meg szinte mindenkivel jóban vagyunk, rengeteg a gyerekes és 5 év alatt belőlük lettek a barátok míg az addigiak nagyrészt lassan elmaradtak !
Jó mert akivel együtt kezdtük a babázást néhányan megint itthon vannak a 2. 3. babával!

kriszta0612
 
 


Sziasztok Lányok!

Dóri vagyok, holnap lesz 3 hónapos kisfiam Matyi. Szívesen csatlakoznék hozzátok, ha lehetséges. Nagyon összetartó szimpatikus csapatnak tűntök. Csendben olvaslak már egy ideje titeket, az elején még írogattam, de ez később elmaradt....szerintem lusta voltam, de ha szívesen fogadtok, akkor most maradnék.
Szép napot Nektek!

Kép
bdori
 
 


Szia Dóri! Gyere csak bátran mi mindenkinek örülünk :D Ahogy a vonalzódat látom első gyerek. Mesélj. Hol szültél és hogyan? Hogy teltek az eddigiek milyen gyerek Matyi és a többi :D

Amit még akartam írni, hogy Gabi ma este már 2xkelt fel eni tisztára mint kb 2 hónappal ezelőtt.
Remélem ez tényleg csak a fejlődési ugrás és majd kinövi....

Kriszta 1,5 év a két tesó között...azért nem lehetett egyszerű. Volt segítséged, vagy egyszerre próbáltál a 2 gyerekkel "megküzdeni" tényleg, te mondtad, hogy csaszis voltál ugye? Csak mert nekem ez a mániám, hogy csaszisoknak elvileg várni kell a 2. babával 2 évet..mármint a teherbe eséssel és ez nekem nem tetszik!! Hülye műtét... de legalább egészségesek vagyunk :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ádinak és Gabinak boldogot! :)

Dóri, üdv, írj gyakran. ;) Mekkora Matyi? Küldj majd képeket!

Kriszta az tök jó, hogy van körülötted babás társaság. Én azért (sem) barátkozom (még itt), mert akiket látok, olyan furik... :roll: Ilyen pici babákat nem nagyon látok a séták alatt, mindegyik már ül a kocsiban, 7-8 hónaposnak nézem őket és most vagy a nagyijuk tolja őket vagy idősen szülnek errefelé... :shock: Vannak "találkozók", de Petinek most alakul a napirendje, eddig nem mertem vele járkálni fix időpontokra, mert nem akartam megbolygatni szegényt. Amúgy a jajj de aranyos, hűűű de kicsi itt is megy, de ennyi. :)

Nadina, köszi a biztatást, eléggé idegel ez a tej ügy. Eddig reggel egyik cici, délelőtt a másik, délután két cici, délután másodszor kis táp, este sok táp volt a szokás, erre most már kb most kéne tápiznom, a délelőtti kajcsinál. :( Ha 180-hoz van szokva minimum, persze, hogy sír 130 után... Az neki semmi...
Hogy bírta a délelőttöt Gréti?

Mayday, tényleg, tüdőszűrő? :roll:

Ja, képzeljétek anyukám tök vicces, néha fél Petitől. :lol: Hogy elkezd sírni... :lol: Mintha nálam nem sírna... amikor elkezd nyügizni, mindig mondja, hogy ne félj, jön az Anya, megvigasztal, közben meg súgja nekem, hogy siessek már. :D :D Múltkor kicsi body-t adtam neki véletlenül, hogy adja rá, persze rászorult Peti fejére akkor is tök kétségbeesett, hogy jöjjek már és "csináljak vele valamit"... Szétröhögtem magam. Mondtam is neki, hogy úgy csinál, mintha neki nem lett volna 2 gyereke... :lol: De azt mondja, náluk minden másképp volt, textil pelus, rékli stb stb

Na ébred, letelt a fél óra. :( Mióta írtam, hogy mi ébresztjük délelőtt, azóta fél órát alszik össz-vissz délelőtt is... :? :? Így napközben 2 óra szunya van csak 4xfél óra... :cry:

hibernia
 
 
 


itt egy cikk a házi babaúszásról, hátha érdekes :lol:
http://www.kismamablog.hu/nem-kategoriz ... ag#more-68

hibernia
 
 
 


Zsu
nem nem volt császár egy se. :oops:
Segítségem nem nagyon volt apánk akkor is sokat dolgozott, de valahogy annyira nem is volt rá szükség, hamar belerázódtunk a közös életbe, olyan jó volt minden, meg én nem agyalok sokat hogy hogy lenne jó hogy kéne megszervezni csináltunk mindent ahogy addig is csak hárman most meg négyen... Jártunk tovább játszóra, barátokhoz, sosem kellett a baba miatt kihagyni és nem is mondtam soha a nagy(ok)nak hogy a kicsi miatt nem lehet valamit csinálni, így nem haragudtak rá. Ha meg apa hazaér szívesen foglalkozik velük, van hogy elviszi mind a hármat sétálni, addig is regenerálódok :lol:
Szerintem amikor belekerül az ember egy új helyzetbe már más lesz mint mikor elképzeli akkor már olyan természetes a dolog... Legalább is nálunk így volt, azért persze voltak rosszabb napok,de azok nem hagynak mély nyomot csak a jók :lol:

Szia Dóri!
üdv közöttünk! Írj és tegyél képet!

kriszta0612
 
 


Zsu, másik Kriszta a csaszis. :)

Dóri, üdv köztünk! Mesélj magatokról!

Most nézem, hogy egyre többen akadoztok a szopival. Nálunk egyelőre minden rendben, de anyu mindannyiunkat (ugye öten vagyunk tesók) 3 hónapig tudott csak szoptatni, szóval lehet, hogy van ebben a 3 hónapban valami ilyesmi is... Samu épp most lakott jól itt az ölemben, a szopipárna tetején... :) Amúgy szerintem délutánra nálam sincs több 50 millinél. De valahogy Samu elvan vele. Vannak napok, amikor egy-két óránként kér enni, de tegnap pl 4-5 órákat is vígan kibírt. Én nem keltem fel, ha alszik.

Van egy nagyon jó cd-nk, ma egész nap az megy. Gryllus Vilmos: Dalok 4. Magyar népdalok vannak rajta, és a borítón rajta van mindnek a szövege. Ez most új, tegnap óta van nálunk. Előtte mindig azt csináltam, hogy ha be volt kapcsolva a gép, beírtam a misztral.hu-t, és ott megy a zene. Nagyon szeretjük. :) Meg van az egyszervolt.hu, és ott az animációknál és a zenéknél is tök jók vannak.

Hibernia, én is ilyen szopi alatt "élvezkedő" vagyok. Fórum, kaja,... Múltkor fürdés után kakaós győri édessel szórtam tele Samu fülét. Még másnap is azt szedegettem... :oops:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Köszönöm szépen a kedves fogadtatást:)
Matykó 2010.05.26-án császármetszéssel született, mert már a 30. héttől kedve farfekvéses volt, kényelmesen csücsült a pocakomba, amivel szerzett egy-két kellemetlen percet nekem :D
Mikor megszületett egyik oldalon "kikopott" a haja, mert folyton a bordámon tornázott.
3190 grammal, és 55 cm-rel született. Szerencsére gyorsan helyrejöttem szülés után, és a férjemmel próbáltuk ügyesen átvészelni az első időszakot.
Most nem tudom még a méreteit, jövő kedden megyünk 3 hónapos oltásra, majd akkor mérik. Két hónaposan volt 5 kg, és 60 cm körül.
Még csak szopizik, de megküzdöttünk érte, mert az első hat hétben csillagokat láttam minden szoptatáskor annyira fájt a mellem, de azóta megtanultuk. Remélem elég is a tejem, ránézésre elég, mert egyre nagyobb lesz Kisgombócunk.

Most elég nyűgös, zavarja ez az idő, meg elég hasfájós a drága. (pedig azt írják az okosok, hogy 3 hónapos korra elmúlik, hát nálunk most mintha rosszabb lenne, mint az elején )
Az elmúlt 2-3 hétben nagyon sokat szenved a kakilással. 2-3 naponta van kaka, de csak nagy sírások árán jön ki, már egyszer meg kellett hőmérőznünk, mert már annyira szenvedett.
Nálatok is van ilyen probléma? Mit lehetne még csinálni, mert nem szeretném, ha rászokna a hőmérőzésre?

Teszek fel ide képeket, remélem sikerül, mert még sosem próbáltam:(újszülöttként, mostanság)
Hát ez sajnos nem sikerült, mert azt írja ki, hogy túl nagy, megpróbálom lekicsinyíteni. :cry: :cry:

Kép
bdori
 
 


Dóri - üdv közöttük :-)

Hibernia - mi mindketten elég anyajegyesek vagyunk, Annának nem volt egy sem, de pont reggel néztem az egyik combján, hogy valami alakul.

Mayday - tüdőszűrő? Remélem minden rendben lesz...

Kati - ugye ma mentek/mentetek a szemészetre? Majd mesélj. Remélem Kendra jól viseli.
Amikor Anna szemét vizsgálták (koraszülöttség miatt), akkor engem nem is engedtek be :(

Monde - hogy van a nagyobb gyerkőc? Helyrejött?

Kovmarti - melled helyrejött? Remélem igen, a begyulladás nagyon durva tud lenni, láttam párat a kórházban :?

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Charlott - sajnálom a cicádat, de örülök, hogy jó helyre került. Nekünk is kettő van, a harmadikat Anna születése után mérgezte meg valamelyik kedves szomszéd :-( Szerencsére mi kertesben lakunk, így nem kellett őket elajándékozni.

Hibernia - én még nem vettem észre, hogy belepisilne, de valaki már írta, hogy pisi jót tesz a bőrnek :D Mindig először az arcát mosom meg, utána már tőlem pisilhetne, én tuti nem cserélném ki :oops:

Barba - múlt héten a H&M-ben Barbás ruhákat láttam (body, napozó), egyből rád gondoltam :-)

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Tegnap volt itt a védőnő, hát sok okosat nem tudtam meg tőle.
Kérdeztem a fogat, meg se nézte, mondta, hogy biztos az, de még két hónap amíg kijön, most csak viszket neki.
Hozzátáplálás - közölte, h majd novemberben :shock: :twisted:
Én meg mondtam, h nem, most akarom kezdeni. Erre 6 hónapos kor előtt ő nem ad tanácsot :twisted: Kapja be.

Mi séta közben sosem találkozunk más kicsikkel, szóvá is tettem a védőnőnek, azt mondta, hogy sokan nem sétáltatják egyáltalán, csak kiteszik a kertbe a babákat, aki meg sétáltat, az szintén arra panaszkodik, hogy nincs senki.
A kerület ezen a részén egy játszótér van, az is használhatatlan, egyetlen normális játék sincs rajta. A kamaszok szoktak ott találkozni, de anyukák nem is járnak oda. :-(

A védőnőnél sem lehet találkozni, mert állandóan ő jár házhoz. Egyébként azt mondta, hogy mindössze egy Annánál fiatalabb baba van a körzetben, több nincs is :shock:

Anna egyre kevesebbet alszik napközben és éjszaka is. Most tesóm barátnője játszik vele, addig van időm fórumozni
:D

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!

Köszi Hibernia, már jól vagyunk, egy nap alatt átment a vírus a fiamon, Bori nem kapta el, megúsztuk.

Anyajegyek csak 2 éves kor körül jönnek ki, rajtam is rengeteg van, és most már a fiamon is van jónéhány, szóval addig váratnak magukra.

Én mindig kis korkülönbséget akartam a gyerkők között, egyrészt azért, mert a melóhelyemmel sem akartam azt eljátszani, hogy visszamegyek, akkor bölcsibeszoktatás (sok betegeskedés/táppénz), aztán megint terhesség, megint bölcsibe szoktatás, szóval ez egy kicsit odavág a munkáltatónak is, nekem meg olyan munkám volt, amit nem tudtam volna átadni másnak, ha én épp otthon kell, hogy maradjak . A másik indok nálam is az volt, hogy összeszokjanak hamar, kisebb legyen a féltékenység, és igazi társai lehessenek egymásnak. Eddig ez úgy tűnik bejött. Persze néha nem egyszerű, de Bori nagyon nyugis baba, és így azért megoldható a dolog.

bdori, szia!

Kisgyerekes barátok szerencsére nekünk vannak, ma is olyan volt mintha bölcsit nyitottam volna, ami szuper a gyerekeknek, én viszont másfél órát takarítottam és raktam rendet utána. De minden héten másik barátnőmnél gyűlünk össze, szóval 4-5 hetente egyszer ki lehet bírni. :)
monde
 
 


Ja és a kedvenc kérdéseim: Van tejed? Na és jó baba?

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Hali,

köszönöm a cicás együttérzést! :oops: :) jól esik a vigasztalás! még mindig rossz, séta közben rengeteg cirmost látok. :(

Tesó ügyben - tényleg az lenne a legjobb, ha kb 2 év lenne közöttük, egyik már elég nagy, hogy ne kelljen foglalkozni vele, de még sem olyan nagy idő két tesó között. :wink:

Kakis dolgot meg nem értem. Krisz egynap többször is bekakil. Azt hittem, hogy a táppszer okozhat szorulást!? :roll:

Barbazso: a Kalálkán a Gryllus zenekara zenéjén én is jónak találom. Ha te a 4.-ket mondott gyerekeknek valónak, akkor rákeresek. :wink:

Hibernia: az én rokonságom is elég furán foglalkozik Krisszel. Nekem is az az érzésem, mintha gyereket sem láttak volna eddigi életükben (félnek, idegesítik a babát). :roll: :lol:

KépKép
charlott
 
 


ja, ma kipróbáltuk a járókát. Hogy nyugodtan tornázni tudjak a nagyszobában, oda állítottuk fel a járókat és beletettem Kriszt. Tök nyugisan játszott benne, míg mama izzadt mellette. :lol:

KépKép
charlott
 
 


Zsu: boldog 3. hónapot! :-)
És fontos a kommunikáció mindenkivel! Plána azzal akivel együtt él az ember. Gratulálok, hogy sikerült időt szánni erre, hogy férjed megértte a problémádat. :wink:
Nálunk is nagy csaták szoktak zajlani (mintha egy olasz filmet néznék ilyenkor) :oops:

KépKép
charlott
 
 


Csigaby, tényleg viccesek ezek a kérdések... Van tejed és a többi. Ennek fokozása: és szopikál még a baba? :lol: :lol:
De édes vagy, hogy rám gondoltál! :) Samunak már van is Barbás ruhája. Egy body, gatya együttes. Pont most foltoztam össze valami krémmel a bodyt. :twisted: Basszus, kiszívta a krém a színét!!! Szerencsére a fenekénél van!

Charlott, a többit nem ismerem, mert ez került most hozzánk húgoméktól. Amúgy nagy kedvenc még nálam a Bőrönd Ödön. :D Ismeritek?

Monde, jó lehet kisgyerekes barátnőkkel! Mondjuk az én barátnőimnek is pici gyerekei vannak, de mindenki máshol lakik. Nagyon máshol. :) Itt Bicskén meg még nem vagyunk ennyire jóban senkivel, hogy összejárjunk. Múltkor már alakulófélben volt a barátság a hátsószomszédban lakó Virág (május 17-én született) anyukájával. De félek, hogy bimbózó kapcsolatunkat tönkre vágta Zafír, a kutyánk. Ugyanis kibontotta a kerítést egy darabon, és átment egy eljegyzési party kellős közepén ugatni. :oops:

Kovmarti, mellgyulladás... :( Sajnálom! Az ember azt gondolná, hogy ilyenkor, amikor már a babák is ügyesen kiürítik, és mi is belejövünk, már nem fordulhat elő. De csomó mindenkinél fél éves kor körül is van. :? Remélem, nem lázasodsz be, és hamar elmúlik! Amúgy a saját dolgomnak amikor utánanéztem, akkor olvastam, hogy ez a baci (ami nekem volt, és a levegőből a legkisebb repedésen is bekerülhet a tejbe) okozhat mellgyulladást.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Banyek, mindenki tornázik, én leszek vasárnap az egyetlen tehén! :cry: :oops: Merthogy azóta sem jött össze egy újabb alkalom. Bár Füreden sokat babakocsiztunk hegynek föl. :)

Tényleg ki jön? És férjek jönnek? Az enyém csak akkor, ha azt mondom, muszáj. :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Csigaby, új vonalzó? Nagyon édi! Vagy csak én nem vettem észre eddig?

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Belehallgattunk a Misztrál együttesbe :D Grétit le kellett volna közben fotóznom: hallgatta egy darabig, aztán lekonyult a szája és elkezdett sírni, olyan édi volt, de úgy látszik nem jött be neki sajna. Az egyszervolt.hu viszont tök jó, az talán jó lesz. Elég anyámasszony katonája ez a gyerek... :lol:

Gmailt néztem. Kendra szőnyege nagyon tuti lett! Csak Kendra hiányzik róla már :lol: Tényleg mi van a szemecskéjével? Hogy viseltétek az átmosást? Lehet, hogy nekünk is kell majd, mert egyik szeme még mindig csipásodik nagyon, bár én bízom még benne, hogy elmúlik.
Babás fotók nagyon jók! Nóri iszonyat édes! A fiúk is nagyon arik! Ja és a videókat is megnéztem. Peti és a fésüs interjú nagyon jó! Meg Balu átfordulása is! Olyan ügyi már! Gréti még sajna nem forog, de gondolom nemsokára fog, majd noszogatom :lol:
Anna is nagyon cuki! Olyan nagy már! Azt hiszem ezek voltak az újabb képek. Küldök én is, ha sikerül.

Talira én férj nélkül mennék valószínű. Ő nem az a bandázós fajta :? Na meg nem is az a koránkelős...
Ja és Barba ne aggódj, én sem tornáztam még egy percet se. Sőt, mostanában kezdtem el édességezni :oops: De amíg szoptatok, addig nem akarom magamat kínozni, elég kínlódás nekem a szoptatás sajna. Amúgy is még csak 3 hónapja szültünk, az végül is nem olyan sok idő....de azért szeptembertől rám fog férni némi aerobic :oops:

Dóri, üdv köztünk! Gyere és mesélj magatokról kicsit részletesebben is!

Tök jó, Gréti megint alszik! Itt volt anyu és a barátnője baba nézőben, kifárasztották így bealudt szerencsére. Kíváncsi leszek meddig tart.... Kaptunk hűtős rágókát és babakönyvet, meg szivecskés rucit, nagyon menő :lol: Ti használtok hűtős rágókát? Csak simán beteszem a hűtőbe és hidegen odaadom neki? Mert mostanság mindent töm a szájába és nyáladzik, mint egy buldog :lol: tisztára, mintha a foga jönne....na akkor lesz vége a szopinak...vagy a mellemnek :evil:

KépKép

KépKép
nadina01
 
 


Barba - még nagyon új :-)
Ne izgulj én egyáltalán nem tornázom, nincs rá energiám. Abban reménykedem, hogy ha Anna beindul, akkor magától is lemegy valamennyi. Most kb. 12 kg plusz van rajtam :oops:

De még nem tudom, hogy tudok-e menni vasárnap. Pont a város másik felén van. BKV-val minimum 1 óra 45 perc :?

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Lehet apa vállalja, hogy elvisz kocsival, de ez sok mindentől függ...

Nadina - én betettem a hűtőbe, aztán megkapta, de nem jött be neki. Főleg azért, mert túl nagy és nem fér rendesen a szájába.

Itt csuklik kb. fél órája az ölemben :( Nem múlik semmitől....

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Én vasárnap hozom a férjem is ő a sofőr na meg ha bármi van segít..pl cipeli a gyerkőcöt meg ilyenek.. azért akárhogyan i snézem nagyon ó fej tud lenni :D

Kovmárti remélem én is nem lesz komolyabb gond és kihevered a gyulladást hamar!

Csigaby ezen a védőnőn kiakadtam... nem tudod lecserélni?? Szerintem is simán kezdhetnéd a hozzátápit mivel kap tápszert is Anna de hihetetlen milyen hülyék!! Te vagy az anyukája ő meg tanácsot köteles adni és nem pedig parancsolgatni... Húú hihetetlen mennyire nem törődnek Annával sajnálom!

Nadi te is jössz, de jó!! :D
Csigaby és Titeket nincs ki behozzon autóval?

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Hát apa esetleg elvihet, de még nem tudni, hogy dolgozik-e :?

Nincs értelme lecserélni a védőnőt, mert ketten vannak mindössze és megsértődnek. Orvos is csak egy van :-(

Majd utánaolvasok, meg Csöpplány már bőven előttünk jár kajaügyileg, úgyhogy max. őt kifaggatom :D

KépKép
csigaby
Budapest XVI. kerület
 
 


Sziasztok!!!

Csak bejelentkezem,mert lehet napokig nem leszek.Sajnos meghalt a nagymamám.(ő volt az utolsó élő nagyszülőm).87 éves volt,nem volt beteg,de eljött az ő ideje.

Rólunk röviden annyi,hogy megjártuk a dokit,Bubu 5690!!! :shock: .1 hete volt ugye 5380.Kicsit megnyugodtam.Apa tüdőszűrőjével minden ok,szerencsére.

Azért igyekszem jönni,pussz mindenkinek.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Mayday, sajnálom nagymamádat! :( De a "hízásnak" és a tüdőszűrőnek örülök nagyon! Izgultam értetek. Buburól nagyon jó a fürdőzős kép!
Ja, a két e-mail címeden jót röhögtem. Már nem tudom, mi volt, csak hogy az "a" helyett @-t használtál, aztán a pont után nem hagytál szünetet, és a net aláhúzta kékkel automatikusan, mintha e-mail cím lenne. :D :D :D

Közben visszaolvastam mindent... Egész napos program... :D

Kovmarti, szerintem pihiszéket bőven megéri még most is venni. Mi kettőt is kaptunk kölcsön. Az egyik nagyon erős anyagú, és fel lehet ültetni, szóval abban még egy kétéves is bőven elvan pl tévénézés közben.
Ilyen:
http://www.babaszoba.hu/services/aprohi ... id=1149227
Amúgy nektek nincs szopipárnátok? Mert azzal én kéz nélkül szoptatok, így még a netezés (írás) is villámgyorsan megy. :)

Még nem is üdvözöltem a múlt héten jött újakat! :oops: Sziasztok! :D
Moncsi, 59cm-es születési hossz... Na, az a nem semmi! Vagy félreértettem?! Édi a képen Ádi!
Monde, a fél óra után megfordítom-on jót nevettem! :D
A cicidagasztás áldásos hatására Samu kb egy hónapja jött rá. Azóta, ha kezd kifogyni, nekilát a gyurmázásnak, öklözésnek. Van, hogy a feje fölött kinyújtja a karját, ráölel a cicimre, és ritmusosan húzogatja maga felé. Az újításait néha megkönnyezem. (Mármint a nevetéstől.)

Hibernia, Espumisant mi is alkalmanként 25 cseppet adtunk. :? A lüktető kutacs nem a szomjúság jele? Vagy az a horpadt kutacs? Nálunk egyik sem volt, ugyanis alig van kutacsa. Ezen eleinte nagyon aggódtam, de már sokan megnyugtattak, hogy normális a mérete.

Gratulálok a díjazottaknak!
Csöpplány, Balu bőre hogy áll így estefelé? Mivel is kened? Esetleg próbáld meg a sudocremet. Az kiütésre és ekcémára is jó, ha esetleg az lenne. (Arra is jellemző a piros folt/pötty és a száraz bőr.)
Kata, mi volt a dokinál? Kendra hogy viselte? Kis angyalkám! Remélem, rendbe jön most már!

Nadi, a hernyó egy 5 literes üvegben van ágakkal és levelekkel. :)
Te végiggondoltad azt a szeptemberi tornakezdést? Az egy hét múlva van!!! :D
A Misztrál... Hát igen, csak néhány gyerek szám megy rajta, de azok sem tudom, hányadikok, viszont a Kicsi vagyok én... Samu kedvence. :)

A budapestiek melyik kerületben laknak?
Csigaby, nem tudsz valakihez betársulni vasárnap? A csuklásról azt hallottam, hogy a nagyon okos babák csuklanak sokat. :lol: :wink:

Határozottságot még nekem is tanulnom kell, mert tényleg mindenki automatikusan a kezét fogdossa, puszilgatja. :( Charlott, nagyon ügyes vagy, hogy már tudtál ebben fejlődni! Irigykedem. :)

Piros Mikulásnak én sem örülnék december előtt. :D Eddig semmi. :)

Képzeljétek, teszem tisztába Samut, és kérdezem, hogy mi izgalmasat lát a hófehér polc aljában, hogy azt bámulja rendületlenül... erre behajolok, és banyek, a sok szökőkutazásnak nyoma maradt a polc alján, ő meg a sárgás foltokat sasolta!!! :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barba hát jót röhögtem Samu érdeklődésének célpontján. :lol: Meg hogy az okos gyerekek csuklanak... :lol: Hát akkor Peti zseni lesz, mint Einstein... :D :D
Mi az a Misztrál? A szélen kívül... :roll:
Az Espumisan nekem gyanús, ezért kérdeztem, nem tudom, mennyit kéne adni... :( A horpadt kutacs a szomjúság, a lüktető nem tudom. :roll: Ha kicsi vkinek a kutacsa vagy gyorsan záródik, azt olvastam, hogy akkor kevesebb D vitamin kell, nem? Vagy persze lehet, Samué tök normális, csak te hitted kicsinek. :)
A cicidagasztást én nem szeretem. :roll: :roll: Mindig szurkál valahol, hiába vágom le a körmét kb kétnaponta. :? :? Tiszta karmolás a cicim. :(

Ma amúgy tök kattant az úr, alig alszik és csak kézben érzi jól magát. A séta hazautat végigüvöltötte. Kicsit unom, hogy mi vagyunk az állandó program a környéken. Mint akit nyúznak kb. Tök idegesítő. :(

Mayday, nagyon sajnálom a nagymamádat... :? Részvétem. :? De legalább láthatta Bálintot, gondolj arra... :roll: A hízáshoz gratula, ez azért szééééép... :) Meg a tüdőszűrő is jó hálistennek... :)

Csigaby, nagyon gáz ez a védőnő... :( Mit nevel téged? :(

Nadina, Peti is besz.ri. :lol: Úgy tud görbíteni meg sírni... :lol: Szegényt mindig kiröhögöm, hát olyan vicces, hogy tud kiakadni már egy kis változáson (pl tüsszögés, telefon)... A hűtőt én alufóliában teszem a hűtőbe. Aztán nyomom a szájába, de kiköpi. :?

G-mailen nem voltam még áááááááá

Na ébredés van, fél óra letelt. :? :? Jövök még, de lehet, csak este. Nem akarok lemaradni.... :oops:

hibernia
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?