Új privát üzeneted érkezett!

kikocs,HELP!!!!

vettem kendőt,gondolván milyen egyszrű lessz két gyerekkel buszozni,vásárolni,feljönni stb......
de nem tudom megkötni.vagyis megtudom de a hátam mögött huzom magam utánn,olyan hosszú,ha viszont mégegyszer félbe hajtom akkor meg ormótlan csomók vannak rajta.Alex is visít ha beleteszem,és nem érzem hogy biztonságban lenne.......
vannak képek is hozzá,asszerint kötöttük apával.ő tisztára kivan akadva hogy ilyen sz..-ra kidobtam 12 ezret......húúú én is tiszta ideg vagyok....

Kép
Kép
ettike
 
 


Kutyafüle!

Napi 20-30 g hízás kellene.
Éjszaka ne ébreszd fel, csak nappal egy kicsit gyakrabban. Két és fél óránként. Anno mi Benivel csináltuk ugyanezt.
Vendég
 


Sziasztok!

csak gyorsan Ettikének aztán majd jövök....

itt több féle megkötés van. nézd meg sokszor és menni fog.....
-beni se szerette eleinte de minden nap bveleraktam és 1 hét után már elvolt benne...
mostmmeg műár nagyon szereti

http://babainfo.freeblog.hu/archives/20 ... ndo_video/

Kép

Kép
sziszike22
 
 

 
 

Jajj Cat!Most ébresztettem 3 óra után,és ígysem akart enni,csak 40g-ot szopizott.Várok,hátha kis idő múlva éhes lesz.

Riki és Niki
Kép
kutyafüle
 
 


Csajok Sok boldogságot mindenkinek!

Olvasok folyamatosan, de ma nem az én napom van! :(

Korán kelt Csanád ami nem is lett volna baj, gondoltam hogy legalább többet eszik majd, mert 1 szopival több belefér! És legalább többet eszik erre:
4.40-100 g, 7.20-70g, 10.00-40g, 12.30-50 g, 15.10-50g, 17.40-10g És ezután a 10 gramm után beájult és alszik! Már a cicin elaludt MIT CSINÁLJAK??? Nem tudom mit csinálok rosszul!?? :cry:

Ezt az lll-t csak simán felhívom??? Mi ennek a módja!?
Megint el vagyok kenődve...
De egyszerűen nem kell neki több??? Hagyom szopizni... nem veszem el tőle mégis bealszik ezektől a kis mennyiségektől! :(
Nem tusom mi legyen... és mindehhez már 3 hetes lesz holnap.

Bocs hogy folyton ezzel traktállak benneteket de anniyra karom hogy menjen ez a dolog!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Kutyafüle szerintem, ezek nem olyan rossz számok a szopira 8 naposan! Ne legyél elkeseredve! :)

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


bogi, csak felhívod! vagy írj e-mailt, ha attól jobb, de ilnkább hívd őket, gyorsabb sokkal. a honlapon van telefonszám. szerintm egyébként fel fog kelni csani, és nem mindenki zabál kétpofára. Lehet, ő jobban hasznosítja.

zöld kaki akkor is van, ha sok időt tölt el a bélrendszerben, normális.

ettike, az én kendőm is hosszú, ami tök jó lesz háti horodzáshoz majd, ha nagyobb lesz, többedik gyereknél az az igazi. Addigis én nem úgy kötöm, ahogy írva vagyon :) ha visszakeresed a képeket, látod is, hogy először hátulra, a derekamra teszem a közepét, úgy húzom előre, csinálom meg a keresztet elöl, majd, majd hátul is kereszt, és előre a két végét a derekamon, és ott kötöm meg.
Lehet, nekem is kéne videót csinálni :D ha nem megy, csinálok.

Durván elfáradtam ma, meg dévénynél is voltunk, kell majd járnunk, de most nagyon hulla vagyok, ha valakit érdekel, nézzen be a blogra, oda felírtam altatás közben.

lehet, holnap hajnalban jövök majd, de remélem, nem. kitartást mindenkinek!!

kikocska
 
 


Bogi!

Nem rossz ennyi evés 3 hetesen.
Egyébként ma Marci is nagyon keveset evett. Lehet, hogy valami front van. Egyébként godolj bele, hogy Te sem minden nap eszel ugyanannyit.
Vendég
 


Köszi csajok a bíztatást!
Most szopizott 80 grammot!
Igyekszem!

Felhívtam a szoptatási tanácsadót, hááát érdekes amiket mondott, napi 10-12 szoptatás??? :shock: :shock:

Van amiket kipróbálok majd, de mindent tuti nem fogok megfogadni, mint pl. hogy keltsem fel éjjel!?!? EZT NEEE :oops: :shock:

Na mindegy ma is megvagyunk már 400g-al és még 1 etetés van...
De nem erősített meg a kételyimbe a nő!
Mint pl hogy nagy alvás után jobban eszik, és akkor hagyjam inkább aludni???
Na mindegy...
Valami lesz!

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Sziasztok

Ma kicsit nyöszörgöt Sára, gondolom mivel tegnap sálátát ettem, uborkával, meg paradicsommal, meg paprikával, és ez neki nem jött be, ugy látszik.

Olvastam azon a wbhelyen amit sziszike adot ahol a kendőt mutatják, hogy hogy kell megkötni, hogy a homeos bogyokat szoptatásnál ki kell hagyni 2 napot a beszedésével, én nem csináltam ez idáig az nagy baj szerintetek?
Csajok én ugy parázok hogy nem elég a tej Sárának? már teljesen meg vagyok bolondulva, pedig hízik meg nem is panaszkodik, mindig azt akarom hogy kökemény legyen a mellem a tejtől hogy jó tele legyen ne legyen néha plőtyi a cicim, pedig akkor is jön belőle,
MIÉRT VAN AZ HOGY NÉHA PLÖTYI?
Nekem a madár tej nagyon bevállt külömben, csak most leálltam, mert félek hogy nagyon meghízok a sok cukortól meg tojástól. 2 liter tejből csináltuk anyuval és ezt két naponta.

tényleg az igaz, hogy tejterméket jobb mellőzni, az élőflorák miatt, hogy nem tudják ugy megemészteni, vagy mi?!

Én még pluszba a Fitolacos teát is iszom,meg fejem is meg azért van elég rendesen a cicimen, de mivel belakmározik ezért nem nagyon igényli hogy sürübben legyen a cicin, mondjuk ma d.e. sokszor volt rajta és 12-16 óráig aludt ugy jól volt lakva. pedig 11:30kor szokott elvileg enni és 14:00óra körül már enni kér, ma ez kimaradt. Biztos rossz napja volt.

Mondjuk ma már sárga volt a kaki és sürübb, ragacsosabb.
Bocsi.
De mosolygott egésznap, meg játszott, ugyhogy azért nem volt rossz kislány.

Én ma elkezdtem egy kicsit vérezgetni, kivácsi vagyok hogy mi ez ? tényleg elvileg mikor jön meg ilyenkor a mensi?

Még mindig nem tudom beállítani az aláírásst!

Na megyek jó éjt
lili&ana
 
 


Sziasztok!

Bogi!Ezek után a mennyiségek után nyugtalan a babód?Mert szerintem,ha bealszik akkor valószinü elég volt neki,ha meg nem,akkor ugyis felébred!
Én nem mérem,nincs is mérlegem,dfe nálunk is van,hogy egy csomó tejcsi marad a ciciben,gondolom ilyenkor kevesebbet eszik Borka is.Nekem mindig azt mondták,hogy ha minden pelusban van legalább pisi,a gyerköc elégedett szopi után,szép rózsaszines a böre,akkor nincs gond!
Van olyan baba is aki nem hizik olyan ütemben,mindenki másmilyen
...

Az én gyerekeim pl a dundibbak közé tartoznak csecsemöként,és érdekes,hogy ugyanolyan ütemben hiznak.Születési súlyuk között pont harminc deka volt,és ezt tartja is most Borka.Boti egy hónaposan 5200 g volt,a kicsilánnyal most voltunk az egy hónapos státuszon,5500 g :shock: 8) .Aztán remélem A késöbbiekben is igy lesz.Fiam fél évesen 9 kg volt,egy évesen 12,két évesen 13és fél...ma meg pl csak reggelizett,de nem kérte sem az ebédet,sem a vacsit.Evett egy joghurtot és szevasz!

Sziszike!Mi van Benivel?Ijesztö lehet a kékülés! :(

Mi lehet Anaszuszival,meg Judyval,és a többiekkel?

Hu,azt még a minap akartam irni,hogy tök jó volt Tüneményröl olvasni,és Luca is rendkivül szépre sikerült! :D

Ja,Kutyafüle,szerintem nem olyan rossz ez!És ha már elkezdett gyarapodni a súlya,akkor nincs gond!Nekem is azt mondták a kórházban hogy ébresszem háromóránként éjjel is.Két okból nem teszem:egyik,hogy Borkát felkelteni min.40 perc,a másik meg,hogy örülök,hogy végre van egy jóalvó gyerekem :wink: ,ha éhes,ugyis felébreszti a pocakja!

Na asszem eleget okoskodtam mára,inkább megyek...

Hoppsz!Köszönöm a köszöntéseket!
Én is kivánok a szülinaposoknak minde csudaszépet!

Kép
Kép
gizu
 
 


Bogi szerintem keltsd fel nyugodtan ! Még Ő nagyon pici, szerintem érdemes, neked is beindul a tejcsid!
Én is keltegettem az elején, még a kórházban is.

Kép
lili&ana
 
 


Lili!

Ne aggódj a tej miatt. Ilyenkor már nem szokott kőkemény lenni a cici, és mégis van benne elég. Legalábbis nekem így volt. Kőkemény csak akkor volt, ha kb 7-8 órán keresztül nem evet semmit Beni.
És most sem kőkemény, de Marci is jóllakik.
Szerintem túlaggódod egy kicsit a dolgokat. Nem kell ennyi mindent szedni. Vagy tea, vagy bogyók. De a bogyókat valóban nem lehet folyamatosan. És ha fejsz is még mellé, akkor mitől rettegsz? Tuti van tejed, még sok is.
Sára pedig hihetetlenül sokat hízik. Nyugi! Minden rendben van.
A madártejet pedig inkább csak azért érdemes mérsékelni, mert a sok tehéntej sem jó.

Egyébként ha nem szedsz semmit, nem iszol teát, és nem fejsz, akkor 2 héten belül beáll a kereslet-kínálat, és pont annyit termelsz, mint amennyi Sárának kell.
Vendég
 


liliana... ígérem holnap segítek, de ma egész nap a szopin pörögtem!
Megvan a vonalzó címed amit szeretnél beállítani?
Mert akkor holnap küldöm a printsrceeneket ha nem megy akkor meg küldd el priviben a címet meg a jelszódat és beállítom neked ha elküldöd a vonalzókódot!
Bocs hoyg ma elfelejtettem!

Gizu Csanád tök nyugodt alszik nagyokat! Most is! Pisil kakil rendesen... csak én félek hogy nem gyarapszik... :oops: :cry:

NA megyek lefekszem a következő etetésig!
ÍYgérem holnap már nem csak a szopiról fogok beszélni! :oops:

Köszi mindenkinek mindent! 8)

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Bogi!
Ne kezd újra a nyugtalankodást, az nem segít. 10-től mondjuk én is kibuknék, de látod, utána meg 80-at szopizott. Fogadd el, hogy nálatok ez egy kicsit szélsőségesen megy.

Én már abbahagytam az idegeskedést: szopizik, amennyit szopizik, utána pedig kiegészítem egy kis tápszerrel. Látom, hogy végre van eredménye is, hiszen megindult a súlygyarapodás.
Nem fogom magunkat az idegbajba kergetni. Anyám is csak egy pár hétig tudott engem szoptatni, lehet, hogy ez örökletes nálunk.
Természetesen, továbbra is mindent megteszek, hogy minél tovább legyen tejem, de az őrületbe nem kergetem magam.

Amitől viszont megőrülök: az aranyerem. Csajok, ez iszonyú!!! :cry: :cry: :cry: Nekem még soha nem volt, de most aztán nagyon. :(
Jobban szenvedek vele, mint korábban a gátsebbel.
Segítség! Meddig fog ez tartani???!!! :(

Jó éjt mindenkinek!

Kép
gesztenye74
 
 


Cat
Ez azt jelenti, hogy ha szedem ezeket a szereket akkor stimulálva van a cicim a tej termeléshez és magátol most akkor nem is megy? Probáljam ki kihagyni és meglátom mi lesz?
oMondjuk bajom nem lehet ezektől a szerektől nem?

Bogi küldtem privit
lili&ana
 
 


Végre mi is elhagytuk a köldökcsonkot!!! :lol: Nagyon kitartó volt, de végül csak megszabadultunk tőle. :)

Ma is front volt? Mert a kiscsaj kb 3 órát aludt reggel 9-től este 10-ig. Mivel egyre fáradtabb volt, csak vergődött én meg már nem tudtam mit csináljak. Szerencsére 10 körül beájult, azóta alszik édesen. :)

Zorka is elég szélsőségesen eszik, de szépen gyarapodik és ez a lényeg. (Azért a 100-as átlag megvan.) Én akkor etetem, ha felébred magától, nem keltegetem, főleg éjjel hagyom aludni. Persze volt, hogy én is aggódtam, hogy "éhenhal", amikor már 6 órája nem evett, de csak felébresztette az éhség. Ez éjjel volt, legalább tudtunk aludni apával.

Kép

Kép
kisszilva
 
 


sziszike:

köszi a linket,örök hálám.most épp itt szopizik,én pedig 2 kézzel írok :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: így sokkal egyszerűbb megtanulni mint azokból a képekből amik a kendő mellé voltak.

cickóm nekem is "plötyi"pedig nekem aztán bőven van tejem :wink:

Alex tegnap 4740g-ot nyomott :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
asszem ő is husi baba lessz :lol: :lol:

Kép
Kép
ettike
 
 


Sziasztok!

Megvolt az első fél délelőttöm, amit egyedül töltöttem a gyerkőcökkel, Apa elment a MÁK-ba. Szerencsére simán ment minden, a gyerekeim mindketten tündérek, nem bánnám, ha így is maradna. Barni többnyire eszik (min. 70-eket de volt már 90 is) meg alszik, Emma meg folyton szeretgetni akarja.
Pihenni azért tudnánk többet is, bár ma éjjel 7 órát tudtam aludni. Tejci is van bőven szerencsére, ma a reggeli 70 után még 50-et fejtem, jött volna még, de meguntam. :oops: Tegnap 560-ig számoltam az evést, de még hátravolt 2 kajci. 8)

Látom az aranyérrel más is kínlódik még, nekem is lenne egy kérdésem. Mosakodásnál érzem, h előjött, de semmilyen szintem nem zavar egyébként. Kenegetem Reparonnal, de sztem az csak a tüneteket szüntetni meg elvileg, ami nekem nincs, vissza nem megy tőle :roll: . Mitől megy vissza? Segítsetek plíz!

Gesztenye, jól csinálod, h nem idegesíted magadat. Lucának és neked is így a legjobb és még az is lehet, h idővel megnő a tejcihozam!

Liliana, Catnak igaza van, egyátalán nem kell mindig keménynek lennie a melleidnek. Ha kimarad 1-1 szopi vagy nagyon elcsúszik, csak akkor fordul elő egy ennyi idős babával általában.
Azt meg majd kitapasztalod, h mit ehetsz és mit nem. Nekem pl. Emmát semmi sem zavarta, de lehet, h most más lesz majd a helyzet. Én alapból eszek mindent, és majd meglátjuk.

Megjött Apa, megyek!

Zsu
svs
 
 


Sziasztok!

Rengeteg apró ruhácskát töltöttem fel, gyertek nézzétek meg.
A legtöbbet csak egy gyerkőc hordta! :) Sőt sokak még az angliai boltok polcán is megtalálhatóak, tehát igazán újszerűek! :)

KépKépKép
bogyra
 
 


Sziasztok!

Ettike!
Nagyon örülök, hogy tudtam segíteni. Igaz hogy én "csak" 7500-, vettem, de engem is bosszantott, hogy nem bírom haszbnálni és addig kerestem míg ezt nem találtam. Bár én most egyenlőre csak 2 kötést használok mióta meleg van csak 1-et... abban egy kicsit szellőzik. ahogy nő majd keresek mást.

Zsu!
De jó hogy írtál! Nálunk is ez a helyzet. Koli imád babázni Benivel. Nagyon szépen eszik Barnus! Fotot majd rakjál ha lesz időd....

Lili!
Én szerintem is nyugi egy picit. Lesz tejcsid. Én csak fejek (szopi után max 5 percet,de inkább kevesebbett) nem eszek semmit és nem szedek semmit mégis van..... Nekem is az első 3,5 órában plöty ha nem ébred a 4 órában akkor szokodt kőkemény lenni. Amíg rendszeresen szopizik Sára addig nem fog elmenni. Lehet azért evett kevesebbszer tegnap, mert tolja ki az idejét.... Hiszen nőnek és majd szép lassan ritkulni fognak a szopik is.

Geszteny!
Nagyon ügyik vagytok! És hatalmas igazságot írtál! :-) Nem kell görcsölni. lesz ameddig lesz. amedig van k kell élvezni ha nem lesz hála az égnek van más.....
Aranyér sajna pasz. nekem sose volt....

No mi tegnap voltunkd-nőnél!
54 cm és 4400 gramm... :-) Szépen gyarapszik. Kéz kéküléssel még mindig várunk, mert azt mondták ha tényleg vénáselzárodás lenne akkor minden nap eljönne nem 2-3 hetente egyszer. Azt mondták lehet csak túl szorítja a kezecskéjét....
Oltásra mi 2 hét múlva megyünk. Megkjapja a kötelezőt+a prevenárt. Én rottán agyalok, de voltak ismerős9ök körében nagyon szar élmények, ezért nem tudom..... Majd még a meningot (ezt báénán írtam de nem tudom másogy :-) kapja meg.
Ma megyek 6 hetes kontrollra. Kicsit felzaklatott.... Először is az hogy már 6 hete :-) A másik, hogy felidőzödött bennem a szülés és nagyon car a császárra gondolni :(
No mindegy remélem azért minden rendben lesz ma. végül még nem rakatom fel a spirált. elbizonytalanodtam..... :shock:

Ja megkaptam az első tgyás-t és nagyon jól jöttem ki belőle :-) Jobban mint ha dolgoztam volna :D
na lépek. kertezünk apival aztán rendbe szedem magam.

puszi Kép

Kép
Kép

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Lili

Biztosan lenne magától is tejed. Szerintem fölöslegesen serkented mindenfélével.
Ennek csak az a veszélye, hogyha egyszer valami miatt valóban serkentésre lenne szükség, akkor már nem lesz semmi eszközöd hozzá.

Zsu!

Örülök, hogy Emma ilyen jól fogadta a kisöcsit.
Akkor sem érzel féltékenységet, amikor szoptatsz?
Mennyit eszik Barnus. :o Marci néha még most sem eszik ennyit, pedig egy hónappal idősebb.
Úgy látom akkor az én fiaimnál valóban genetikai dolog, hogy nem esznek sokat.
Vendég
 


Helló Mindenki!
Még élek de nem sokáig ha ez így folytatódik még pár napig!Az én kisfiam képes 4 órát egyhuzamban sírni és csak 1-2 percre van megállás és ez így megy 5 napja azt hiszem.Az infacol nem vált be vettem espumisan cseppet , masszírozom a pociját és figyelek mit eszem.Lassan teljesen ki leszek merülve idegileg.A babakocsiban viszont olyan szépen alszik csak már az én lábaim nem bírják sokáig.
A szopi megy mert van tejem és ki sem szívja teljesen, fejni nem fejek mert azon vagyok,hogy álljon be a kereslet-kínálat.
Na megyek mert millió dolgot meg kell csinálnom amíg fel nem kel.
Olvasni tudlak ám azért néha nagy ritkán benneteket.Az éltet, hogy 6 hétig szokott hasfájós lenni egy baba, na abból már 3 hét lement.

Kép

Kép
gabka7926
 
 


Gabka!

Még 10 nap, s akkor jöhet a Gripe Water, ha addig nincs javulás.

Sajnos vannak ilyen sírós babák. Az unokahúgom is ilyen volt. De egyszer ez is elmúlik.
Addig is nézz rá sokszor míg alszik és raktározd el azt a békés babaképet. Amikor pedig sír, idézd fel magadban! Talán könnyebb lesz egy kicsit.
Vendég
 


Gabka!

Meg tudlak érteni, maximálisan!!!! Engem 3 hónappal riogatnak, hogy csak utána lesz könnyebb :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Mi most fogjuk bevetni a gripe watert, minden bizodalmam abban van!

Kép

Kép
sildi83
 
 


Bogi
Sikerült ugynézki! Köszi

Cat
Akkor megprobálom hogy nem hiszom sem eszem a bogyokat, meglátjuk.

Hasfájás, nekem nagyon bevált a espumizan, én minden etetésnél adtam neki a 25 cseppet az elején amikor tényleg nagyon fájt, és egyszer adtam be neki égyszakára lázcsillapító kupot ami ugye fájdalom csillapító is és tudot aludni tőle legalább de az tényleg mikor annyi görcsös volt hogy szinte mindtha megmerevedett volna a fájdalomtól.

Milyen jó idő van, kint vagyunk a teraszon végre levegőn, már alíg vártam, bár a ruhatáramból semmit nem tudok felvenni, ugyhogy kénytelen leszek valamit venni magamnak, mert semmi rövidnadrág semmi polo sem jön rám.
Mennem kell mert valamiért nyügizik a babakocsiban.

Kép
lili&ana
 
 


Nem sikerült

Kép
lili&ana
 
 


most?

Kép
lili&ana
 
 


sem

Kép
lili&ana
 
 


Sziasztok Lányok!

Most unokatesómtól tudok netet lopni, meg feltöltöttem a fotókat, és kicsit tudtalak végre olvasni benneteket, meg megnézni a picurkákat! Sok szép hajasbaba is van! :D A mi Lucánk olyan kis pihehajú, mint amilyen én voltam, de már nőtt egy picit a haja! :D

És jó volt olvasni a szoptatási véleményeket is, mert eddig én is aggódtam, és idegeskedtem, hogy lesz-e elég, vagy már kevés a tejem, a doki irt is fel tápszert, de nem váltottuk ki, és ahányszor éhes/sirós volt, rátettem a cicire, és most pár napja már azt vettem észre, hogy jó sok tejcim lett! Bár volt, hogy másfél óránként evett egy kicsit, főleg éjjel, mert mindig bealudt. De most már van, hogy éjjel is három óránként ébred fel! remélem megmarad, hogy elég legyen neki!

a kendőt én is megtanultam megkötni, bár nehézkesen ment először, most már kicsit könnyebb, és irtó jókat alszik benne a kismanó!

mindjárt jövök, apa kihivott a kertbe...

Kép
tünemény
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
tünemény
 
 


Tünemény: Jajj, nagyon szép Luca!!! Jankának is kb. ekkora haja van, olyan kis pihés a feje. Kivéve a tarkója, ott kicsit hosszabb, olyan kis hókuszpókos :)
De jó ez a babahinta! Biztosan nagyon szeretik a kicsik.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Nálunk ma van front: Luca reggel óta nem akar megnyugodni. Egyfolytában sírdogál, csak néhány percre hagyja abba. :(

Szilvi!
Jó sokáig húztátok a köldökcsonkot... :shock:

Zsu!
Nekem egy Sperti nevű krémet adtam a gyógyszertárban, de szerintem, ez is csak fájdalomcsökkentő hatású. Úgy döntöttem, hogy hétfőig várok, ha nem javul a helyzet, akkor elmegyek a háziorvoshoz, mert ez így nagyon szar.
Jó sok tejed van, gratula! :)

Sziszike!
Mi volt a 6 hetes kontrollon? Fájt, amikor megvizsgált?
Én is azt hallottam, hogy jobban jössz ki a TGYÁS-sal, mint a fizetéseddel, mert valami adót most nem vonnak.
Nagyon édes Beni apás képe.

Cat!
Bocs, de én valahogy kimaradtam ebből a gripe wateres témából. Mire is jó az?

Kép
gesztenye74
 
 


Sziasztok!

Jaj Tünemény!
Valami gyönyörű szép Luca baba :-) És ügyi vagy. Ne hagyd hogy lebeszéljenek a szopiról! Ha van kakis, pisis pelu és nem sirdogál sokat akkor miden oké. :-) Remélem tudsz gyakrabban jönni.

Gesztenye!
16-ra megyek. már tiszta ideg vagyok :-( Valahogy most nem várom annyira mint terhesen :-( Kicsit asszem neheztelek a dokira....
Gripe Water. Hasfájós babáknak gyógyszer. Csak 1 hótol lehat adni. mi eddig espumit használtunk. Tegnap ment apa hozott ilyett, de Beninek nem igazán jön be. Valami förtelmes íze van és meg akkar Tőle fulladni,... De még probálkozunk..

na megyek fürdeni.

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Sziszike: nem lehet egy kis anyatejjel beadni?

Kép

Kép
sildi83
 
 


Sziasztok!

Vééégre mi is itthon (bár szerda óta),csak eddig tapasztaltam,amit csak Tőletek olvastam: fájt a gátam és ülni nem tudtam...sőt,valamikor még fekve is nyöszörgök :cry: Meg néha pityergek és kedvtelen vagyok.
Annyi iromány gyűlt fel és olyan sok hasznos dologról írtatok,h mindenképp legalább átnézni megpróbálom. Főképp a szoptatásról. Kicsit most ilyen patthelyzet van,mert még nincs elég tejem,fejni kéne,de akkor Majának nem termelődik egyből újra és sír,sír,sír...szinte csak cicin hajlandó elaludni. De ez a két éjszaka lekopogom nagyon jól telt. Végig aludta,csak kétszer kelt fel picit cicizni,de már aludt is vissza. Ami kezd aggasztani,h nem kakilt hétfő éjszaka óta,az is a magzatszurok volt. Most reggel hőmérőztünk,de erre is csak a pisi volt a reakció :?
Szülés: igazából azon kívül,h a szülési fájdalmakra mint kiderült nem lehet felkészülni,mert annál jobban fáj, minden "tankönyv szerint" ment. Fél 4-kor ugye elfolyt a vizem. Megvártam itthon az első fájást,így kb fél 5-5 körül értünk be a kórházba. Ott felvették az adataim ami alatt jött az első, "igazi" fájás. Aztán volt fél óra nst,megvizsgáltak,megkaptam a beöntés,de mondta a szülésznő,h ma már ne számítsak babára,így be sem hívja az orvosomat,mert amúgy is jönne reggel. Szerencsére Maja ezt nem így gondolta,mert fél 9 körül felgyorsultak a dolgok és mégis szóltak az orvosomnak. 22:50-kor a kádban ért az első toló fájás, nagy nehezen felfektettek az ágyra,csináltattak pár próbanyomást,majd jöttek az igaziak (a végén akkorát üvöltöttem,h magamon meglepődtem,tesóm meg mondta,h elszaladt a váróból,mert sajnált),végül 23:07-kor megszületett a kicsi drágánk. Sosem felejtem el az első pillanatot,amikor megláttam. Meg párom arcát sem. Még most is sírhatnékom van,ha erre gondolok. Szerencsére a gátmetszés és varrás nem fájt,viszont amikor belülről még "kitisztítottak" az annál inkább. Szép volt nagyon és minden tiszteletem a többgyerekeseknek,mert a szülés maga az iszonyat fájdalommal jár függetlenül attól,h van miért küzdeni és végigcsinálni.
A kórházban szörnyű volt,az ott dolgozók nem annyira kedvesek (tisztelet a kivételnek). A látogatások is rosszul jöttek,mert be nem jöhettek a szobába (szerencsére),de kint én meg ülni nem tudtam a gátam miatt. Úgyhogy nagyon örülök,h itthon lehetek és párom is itt lesz még másfél hétig.

Teszek fel pár képet Nektek. Minden nap más a pofija,így próbáltam más-más napon készülteket összeválogatni. Kép Kép Kép Kép

dharma
 
 


sziasztok.

lassan nekem is beindul a tejcsi, viszont én szedem a homeos bogyókat. most hajnalban 3-tól fent vagyok :) mert drágám nem akart aludni. 6kor 7kor is evett 60at, aztán kidőlt 11ig. aztán 11kor megint 60 és most 1kor megint, és fejtem keveset ugyan 15öt... de van, h jön még 30is.

Ma kicsivel nyügisebb, talán múlik a sárgasága, ami az álomkórt okozta. Nekünk sajna kelni kell éjjel is 3 óránkként, a sárgaság miatt, remélem ha múlik akkor jobban alszom, mert már nagyon unom a telefon ébresztőjét...

Ma eléggé kis duli fuli volt, olyan erővel rúgta magát, h majdnem kirepült a kezemből, csapkod, karmol... masszírozom a pocakot, nem tudom az fáj-e Neki.

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


hát, jó, hogy írjátok, hogy nem jó máshol sem nagyon a helyzet, mert itt is folytatódnak a rossz napok... elég gáz, nagyon kivagyok tőle, vagyis zúg a fejem. Igaziból az a rossz, hogy akkor ez most így lesz sokáig?

beo, próbáld ki, hogy éjjel négy óra múlva eteted, hátha ott már magától kel, és azt szokja meg, és inkább nappal tedd többet cicire. Hogy ne szokja meg azt az éjszakai kelést. ha megindult felfelé a súlya rednesen, nem hiszem, hogy 3 óránként feltétlen ennie kellene éjjel is...

hasfájás 12 hét... nem hat. sajnos :( bár kevés esetben igen.

megyek, mert egyedül hagytam lenn a nagyokat, csak idelopóztam a fenti géphez, na, nem. Misihez megyek :S eléggé unom a bőgést :?

kikocska
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért!
Eladó az alábbi hinta, ára 16 e forint. Az én babám imádta, most már nagyon aktív és nem marad meg benne, nagyon jó vétel, újonnan is 20-22 e forint és teljesen olyan, mintha nem is használtuk volna, egy karcolás sincs rajta, elemmel adom.
Priviben érdeklődhet, akit érdekel!

Jellemzői:
* 9kg-ig használható

* 3 pontos biztonsági öv
* huzata levehető,könnyen mosható
* könnyen összecsukható,utazáshoz ideális
* 6 beállítható dallam
* állítható hangerő
* kellemes fényjáték
* a baba is aktivizálni tudja a dallam funkciót az oldal játékokkal
* 8 sebességes hinta funkció
* oldalán akvárium játék
* erős műanyag hordozófül
* könnyen kezelhető gombok
* zene-fény-mozgás--állítható összfunkció
* 0 hónapos kortól
* 4 db bébielemmel működik(nem tartozék)
* közkedvelt Baby Gear termék

Kép

További jó babázást!

Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Dharma, mesélj nekem a kórházról... Velem mindenki nagyon kedves volt,a dokim és a szülésznő is, mind orvosilag mind emberileg nagyon korrekt volt. a csecsemősök is, bármikor bármit kérdeztem segítettek.

kinél szültél? sajnálom, h ilyen rosszak az élményeid... és csodaszép a kislányotok :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Lili&ana próbáld úgy hogy nem közvetlenül a babafalva oldalról másolod be a vonalzó kódját, hanem elküldeted magadnak e-mailben és onnan, akkor nem töri meg... nekem is így sikerült az enyémet!

Tünemény dharma gyönyörűek a babák! :)
Mondhatnám már hogy TERMÉSZETESEN! :lol:

Kutyafüle szerintem nagyon jó kaja értékeid vannak 9 naposan! :shock: Szerintem szépen eszik!

Én is lemaradtam erről a Grape Water témáról! Hasfájásra van?
Hogyan? mikortól? Próbáltam visszakeresni de nem találom!

Aranyér nekem is kijött, nem fáj egyáltalán csak érzem hogy ott van, és 2 hete kenem körömvirág krémmel, és szépen húzódik vissza! De mondom nekem szerencsére nem fáj!

Olyan szép idő volt ma! Nagyon nagyot sétáltunk! :) Ő meg aludt édesdeden! :)

Én jövőhét végétől engedélyeztem a családnak a látogatást!
Jönnek sorban az unokatesómék, meg a nagynénémék, remélem rendben lesz minden!
Ti mikortól fogadtátok/fogadjátok a rokonok hadát?

Amúgy persze nem vagyunk vitrinben, és jönnek hozzánk de az más, és persze a közvetlen családom bármikor jöhet! :)
Ez így korrekt nem?

KépKép
KépKép

Bogi, Csanád és Szabina
boglarkabiro
 
 


Sziasztok!

Sztem jópáran a májusi topikból figyeltük az eseményeket, és mindenkinek nagyon drukkoltunk. :) Aztán nem tudtam pont jönni, mikor mindannyian már boldog anyukák (egyszers, többszörös) lettetek, mert váratlanul áprilisi babává avanzsáltunk... :)

Szóval azért jöttem csak, hogy megírjam: mindenkinek sok szeretettel gratulálok, és sok áldást kívánok babáknak, mamáknak, családoknak!
Vendég
 


Sziasztok!

Megjöttem dokitól. Minden oké, de megint csalódnom kellett benne..... :( szerintetek tényleg megbváltozik egy ember mert fel vitte az isten a dolgát? Bementem é el kezdte Nekem mesélni, hogy multkor beszélgette a szülnőmmel ésa kkor kérdezte Tőle, hogy a Tircsiné megszült??? Erre mi a fészkes fenét kellett volna mondanom. nem tűnt neki fel hogy felvágott..... és szerinte hov tettem a gyereket? :shock: Erre meg akkor 6 hetes kontrol mondtam igen. erre ő ügye nem császár volt???? :shock: :shock:
A jó büdös francba csajók. megszültem nála két gyerekemet. a gyerekeim és a saját életemet is a kezébe adtam bíztam benne... és nem utolsó sorban egy valag pénzt kifizettem neki. legalább arra emlékezett volna hogy szültem. mert tudom azóta kurva sok szülése volt és nem is kértem hogy percről percre emlékezzen rá, de még arra se hogy megszültem-e???? JAj nehargudjatok, de kiborított.... És én nagyon szeretnék 3.babát és megint csak megingot a bizalmam felé... :?
na megyek pihi.
holnap hozzuk haza kolt apa meg 2 hétig megállás nélkül melozik hétfőtől szóval kihasználom ezt a nyugis estét...

puszi

Kép

Kép
sziszike22
 
 


Bogi
Megprobálom ahogy írtad.
Én nekem már a csak a közetlen rokonok jöttek ANYOS ugye aki itt volt boldogítani az elejétől, sogornőm a másik hétvégén jött mert nem ért rá fel jönni, ez az igazság.
De jól teszed, hogy csak 3 hetes kortól engedélyezed majd, ezért nem sértődhetnek meg, meg ha megsértődnek ne érdekeljen Téged az
Megyek mert szenved Sára most az ágyában, biztos büfiznije kell.
lili&ana
 
 


Haha, hozzánk nem jön senki hétvégén, persze lehet, hogy elkiabálom :shock: . Ma is jöttek kölcsöncuccért, oszt simán bejöttek volna etetés közben babát nézni. Attól, még, hogy szoptatok, azért az még a cicim, és nem mutogatom, grrr.

Szülés:
24.-én, amikorra ki voltam írva, este mentünk NST-re. Ott 7-8 perces szabálytalan fájásokat mutatott a görbe, és mivel a vérnyomásom még mindig nem tetszett a dokiknak, befektettek. Az akkori állás szerint akár éjjel meg is szülhettem volna. Ehhez képest reggelre már nem volt annyi fájás, estére már csak 1-2, vasárnap reggelre pedig teljesen eltűnt minden. Persze ehhez tudni kell, hogy már kezdtem kiakadni, a kórházi környezet nekem nem ad biztonságérzetet, csak stresszel a sok idegen, a bezártság, a közös vizesblokk és az ott uralkodó körülmények, a "beteg"ként való kezelés, papucs-hálóing-köntös szentháromság. Ja, és a babát folyamatosan ébreszteni kellett, nem akart már mocorogni, be volt szűkülve.
Vasárnap (26.) délután bejött az orvosom, és azt mondta, hogy a főorvos jobbnak látja, ha megindítjuk. Nagyon megörültem, hogy végre történik valami. Felhelyezték a tablettát 13.45-kor, hogy akkor 2 óra fekvés. Én kibírtam 3 és felet, mert mondták, hogy minél tovább bírom, annál tutibb a hatás. Estére beindult, először vagy félóráig vízszintesen szántott a gép 60-70 körüli szinten, azt már megéreztem, utána beállt 2 perces fájásokra. Megvizsgáltak, méhszáj 1 ujjnyira kinyílt, fájások nagyszerűek.
Telt az idő, vártunk, de nem volt jelentős változás. 21.15-kor elindultam pisilni, de amikor felültem, elöntött valami, elfolyt a magzatvíz. Volt rá okom, hogy tartsak az otthoni elfolyástól, elég sötét rózsaszín volt. Elmentem a WC-re, és ott hirtelen egy nagy darab alvadt vér jött ki belőlem :shock: . Szóltunk a dokinak, megvizsgált, azt mondta, biztosan csak a méhszáj vérzik, várunk tovább. Vártunk, de a fájások csak gyengültek, viszont lassan, de kitartóan véreztem tovább.
23 óra környékén kitisztította a hüvelyemet, ez már fájt, megint rengeteg vér volt, és elkezdték figyelni a betétet, hogy mennyi vér jön ki. Persze nem volt sok, hiszen feküdtem végig.
Éjfélkor bekötötték az oxytocint, hogy újra meginduljanak a fájások. Kaptam oxigént is, hogy a babával minden rendben legyen, és szerencsére felrakták a szívhang tappancsát. Anélkül nem tudom, hogy bírtam volna ki.
Egyáltalán nem indultak be a fájások, kemény volt a hasam, fájt a derekam, de a görbe teljesen szabálytalan volt, akárhányszor néztük. A szülésznő tartotta bennem a lelket, a dokim simán elment aludni, hogy szóljon, ha változás van. 2-kor ki kellett jönnie, mert egyáltalán nem voltak fájások, de erre csak az oxytocin-szintet emelte, és visszament aludni. A szülésznő azt mondta, még nem látott ilyet, hogy egy ekkora adagra sem indul be semmi, hát pedig nem. Feküdtem a sötétben, és tudtam, hogy nem fog megindulni, nem tágultam tovább, és még mindig jött a vér lassacskán. Csak hallgattam a szívhangot, és reménykedtem, hogy nem lesz semmi baj, mert azt éreztem, hogy ez így nincs rendben. Rettegtem, hogy baja lesz a babának, és semmit nem tudtam csinálni, csak vártam, hogy történjen már valami.
4-kor kiengedtek pisilni infúziós állvánnyal, és ekkor megint egy hatalmas adag alvadt vér csúszott ki. Szóltam a szülésznőnek, megnézte mennyi, és hívta az orvosomat, hogy azonnal jöjjön be.
Amikor visszarakta a tappancsokat rám a baba szívhangja leesett nagyon alacsonyra, aztán vissza, ezt én is láttam. Viszont ezt a gép még nem rögzítette, és később ez volt a legnagyobb probléma, hogy miért nem ment még a gép, mert így nincs róla bizonyíték :evil:
A dokim megvizsgált, tágulás semmi, még mindig vér. Behívták a főorvost, őt már inkább csak az érdekelte, hogy mi vérezhet, nem az, hogy megindulhat-e még. Kimondták végre, hogy akkor császár lesz, jöjjön be a stáb. Gyorsan felhívtam a páromat, hogy induljanak, mert most már hamar vége lesz. Csak utána kezdtem el félni. Semmit nem tudtam a műtétről, és nem is nagyon kaptam tájékoztatást. A szülésznő gyorsan lecserélte az infúziót egy simára, rakott be egy katétert (ez nagyon pocsék volt, de később hálás voltam érte), kicsit leborotválta a kis borostámat fölül. A beöntést megúsztam, vérzés mellett nem lehet.
Bejött az aneszteziológus, ő nagyon jó fej volt, elmondott részletesen mindent, az eljárást, az utókezelést, és kicsit beszéltetett, mert látta, hogy közel a pánik. Ezek után elég gyorsan jöttek értem és vittek is a műtőbe. Csak feküdtem, és reszkettem, hajnal 5 körül volt, délután óta izgultam, fájtam, az éjfél utáni órákban már csak rettegtem, és hirtelen közlik velem, hogy felvágják a hasamat, és én közben ébren leszek... Kibírtam végig, tartottam magam, sőt, talán a mai napig nem adtam ki azt, amit akkor éreztem. Aztán szerencsére elkezdték, és csak azt éreztem, hogy rángatják a hasamat, aztán beletenyerelnek a gyomromba, és tuszkolják ki a gyereket. És akkor egyszer csak meghallottam végre, hogy ordít, és felemelték a paraván fölé, hogy láthassam, mielőtt elviszik, és akkor megnyugodtam. Mindenki odáig volt a műtőben, milyen szép gömbölyű baba, és mekkora hangja van.
Utána elkezdtek kitisztítani és összevarrogatni, én meg csak reménykedtem, hogy a párom odaért, mire kivitték a babát. Végre engem is elkezdtek kitolni, a folyosó hallottam, hogy az előtérben csörög a telefon, ideértek :)
Odarohant az ágyhoz és összecsókolt, aztán már vittek is tovább. Miután rám kötötték az őrzőben az összes csövet, érzékelőt és monitort, bejöhetett, és elmondta, hogy látta a babát. Én meg csak azt láttam, hogy amíg engem ki nem toltak, addig nem volt nyugodt, de utána már nagyon. Másfél óra múlva megnézhette a babát, gyorsan lefényképezte, és megmutatta, de utána kiterelgették, hogy pihenjek. A 13 órás etetésnél aztán kihozták a kislányomat, és fejemelgetés nélkül ugyan de elkezdhettünk végre ismerkedni :D
A műtét után elmondta az orvos, hogy a méhlepény vérzett végig, és el is kezdett leválni. Már a terhesség alatt is volt gond vele, és továbbra is nagyon elől feküdt, még a császárnál is útban volt. Az indítástól elkezdett vérezni, és a baba is elakadt benne, nem tudott rendesen beilleszkedni. Az egész éjszaka elkerülhető lett volna, ha alaposabban megvizsgálnak az indítás előtt, pl. csinálnak egy ultrahangot. Nem is volt igazán esélyem a normál szülésre. Most már mindegy, szerencsére mindketten sértetlenül megúsztuk.

Szerintetek ennek az orvosnak mennyit kéne fizetnem?

icamica
 
 


Icamica! köszik hogy megosztottad! nem volt egyszerű nektek sem :(
Én úgy gondolom, hogy a szülés utáni pénzt, attól, hogy szinte kötelelző jelleget öltött, hálapénznek hívják. Ha nem vagy hálás, ne adj. Akár meg is mondanám neki. Gondolom nem szülsz nála mégegyet...

kikocska
 
 


Jó reggelt:)

Csak hogy ne mindig panaszkodjak: tök jó éjszakánk volt, csak kétszer kelt fel enni, aztán reggel fél7ig durmoltunk :D Máris szebbnek látom a világot!

oh, mennem kell, hátközépig trotty esete forog fent :lol:

Kép

Kép
sildi83
 
 


Jó reggelt!

Ez egy VÁLASZTOTT ORVOS volt!!! Végig fizettem a terhesgondozás alatt is :evil: :evil: :evil:
Ha ezt az ügyeletes orvos csinálja, nem izgat.

icamica
 
 


Uh, ezt nem tudom hogy csinálta, de még a bokája is olyan volt :shock: :shock: Létezik olyan pelenka ilyen kis méretben, ami a nagyobb adagokat sem ereszti ki? A Huggiest és a Liberot próbáltuk, ez utóbbi valamivel többet bír, a Huggies a kisebb kakikat is kiengedi.

Kép

Kép
sildi83
 
 


Barni megint csak egyszer kelt éjjel 8) :D …..imádom!

Aranyér ügyben köszi a válaszokat, látom ahányan vagyunk, annyiféle krémet használunk :roll: …..na de ezek szerint csak kenegetni kell és türelemmel várni.

Csajok, tudja vki, h hogy néz ki a szájpenész?!
Barninak tök fehér a nyelve, felmerült bennem, h esetleg az lehet, de nem tudom eldönteni. :roll: :oops: :?
Védőnőtől majd megkérdezem, ha jön, de az csak szerda felé lesz aktuális.

Ica, nem irigyellek a szülés kapcsán, de örülök, h minden rendben lett végül. Ha ezek után még számítasz a dokira, muzsáj fizetned. Ha nem, akkor nyugodtan adj kevesebbet vagy esetleg semmit!

Sziszike dokija sem semmi, én lecserélném őt is..

Zdori, gratula neked is! Gyere nyugodtan, ha van kedved!
Mi meg májusiak lettünk helyetted! :wink:

Dharma, Majácska nagyon hasonlít Rád!

Cat, nem egyelőre nem féltékny, inkább kíváncsi a kiscsaj. Reggel az első doga, h megnézzea babát. Segít fejni is! :lol:
Sztem ez folyamatosan változni fog azért még.

Nálad mi a helyzet a cukorral, kell menned kontrollra vmikor?

Zsu
svs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: