Új privát üzeneted érkezett!

Nyulasz: Babus 7.44-es hsz-ében írt az ikres taliról! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


[quote="timi76"]N írta:timi76yulasz: Babus 7.44-es hsz-ében írt az ikres taliról! :wink:

bizony :wink: :lol: :lol:
hu nekem is van olyan h amig irok elmegy az idö ugye és mire elküldöm már van elöttem uj hsz de azt nem veszem észre :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


kivagyok én ezt a szót h kelteni még hirből se ismerem :evil: :evil: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 

 
 

csinitelefon :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus: mostanában nálunk is felejtős volt ez a szó, Alexa átment hajnali kukorékolóba és eddíg nem aludt vissza, viszont csöndben elvolt. Most meg úgy aludt, hogy Hanga hiába simizte-ütögette a hátát keltés céljából, meg sem rezzent. :lol:

Hanga vetkőzik. Tök ügyes. Kis segítséggel levette a pizsijét amíg Alexát öltöztettem. Annak már kevésbé örülök, hogy nap közben is vetkőzik, mert az egy szál bodyhoz nagyon hideg van.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi: juj emlékszem nálunk is volt vetközös korszak :? én kivoltam szintén emiatt h azért hideg volt a csak bodyhoz :?
mormota :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Na, elértünk annyit, hogy ma reggelire (10-kor) megettek ketten 1/4 vajas zsömlét futkározás közben. És az orrszívó újra kéznél van, mert iszonyatosan taknyolnak a fogaktól, de legalább már odaállnak, ha mondom, hogy szívunk, sőt még össze is vesznek hogy most éppen kinek szívjam le. :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi!
Dehogy baj, akartam én is, csak aztán este szülői értekezlet volt az oviban, hazaestem 7kor, 9kor meg be az ágyba, de ma hajnalban (fél 4kor) migrénnel keltem... :?
vovanda
 
 


Babus :oops: tényleg nem láttam a hsz-t,a képpel bíbelődtem,szóval azért csak volt értelme elmenni,ha anyuka aranyos :D
Vendégség,hurrá,ügyesek a lányok :wink:

Timi,mi is vetkőzünk,szerencsére csak este a pizsit,de azt százszor.
Zsömi :D micsoda mennyiség :lol: na,enyémek se külömbek :lol:
Vendég
 


Vanda: uh, migrén kegyetlen lehet! Jobbulást!

Nyulasz: és ennek a "hatalmas" mennyiségnek is hogy lehet örülni! :lol: Szerintem ez is csak azért csúszott le, mert tápot alig ettek, de nem bánom, mert én úgy döntöttem lassan a reggeli tápról áttérünk a tejre. Várni akartam még vele, de mivel eszik a tejes főtt ételeket és semmi bajuk, szerintem így elkezdjük, estére meg marad a táp, hogy valami vitamin és tápanyag is legyen. Talán így majd fognak reggelizni is.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi: ennyit esznek a lányok reggelire, és mennyi idő alatt?
Telefon tényleg szép, biztos jó is, habár én kivagyok az érintőképernyős teloktól, kb 20 perc mire megírok egy üzenetet
nem mész orvoshoz ha ilyen gyakran beáll a vállad nyakad?

Nyulasz: na akkor jól van ha odaért, pont ezen filóztam, hogy itt Pesten belül nem ér oda péntekről hétfőre, mikor én már kaptam igy Angliából is csomagot, és nem sokkal került többe a postaköltség

Enyémek már jól vannak, mostmár azért drukkolunk hogy legyen végre kaki, mert Réka eldugult, kap Espumisant még, mert folyton kemény a hasa, és ma fognak először rendes ebédet kapni eddig nem mertem csak tápot, meg lájtos kiflivéget

Vanda: mennyi erőd van, csak amit ide leírsz az hihetetlen, és a blogot még nem is olvastam el fejfájást sajnálom

Móni
KépKép
reunion
 
 


Móni: a tápot még az ágyban 3 perc alatt benyopmják-már amennyit sikerül, utána én még fogom egy kicsit az üvegeket, mert úgy még 50 le-le csúszik. A szilárd reggelit meg kb 10 perc alatt, mert ugye közben futkosni kell, meg játszani. Annyira nem akartam, hogy így egyenek, de egyenlőre örülök annak, hogy legalább az ebédet megeszik az etetőszékben!

Hát igen, magyar posta nem olcsó viszont lassú, akadékoskodó. Mostanában napi szinte adok fel ezt-azt, már kezdem megszokni.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Hahó, hát ennyit írni egy nap alatt :shock: Tegnap délben tudtam utoljára jönni, most meg már semmire sem emlékszem, amit olvastam :oops:

Timi, ha teló beállításával van valami ötleted, azt nekem is írd meg, mert igaz, hogy Samsunggal, de ugyanezzel a problémával küzdök. Hátha találok valami hasonlóságot, ami segít. Pörgés nem rossz, mászás szintúgy, párszor még kapni fogsz idegbajt :wink:
Lányok első szavai között szerepelt a katicabogár és a porszívó :lol: :lol: :lol: Hasonló nyelvtörőket fog kinyögni Alexa is, asszem.
Míra 6:15-kor kelt, és kemény 15 percre szundított vissza 7-ig. Még mielőtt én meghallottam volna Emma ébredését a másik szobában, azelőtt 2 másodperccel Míra felkapta a fejét, mint aki eddigis ébren volt, és amint Emma hangját is meghallotta, elmúlt annak az esélye, hogy visszaaludjon, onnan már csak kiabáltak egymásnak a két szobából. Hanga püfölte Alexát és ő nem ébredt fel? :shock: :shock: :shock:
Vállad sajnálom! Lányok nem röhögnek, enyémek szoktak, mikor elfekvés miatt hülyén mozgok :? :lol:

Nyuszi, pizsit nekem is levették, én már megőrültem minden este, ekkor vezettem be a hátulgombolós verziót. Kár, hogy csak egy-egy darab van belőle, így meglehetősen kezd viseltessé válni, mert reggel mosom, este már megint az van rajtuk. De ekkora méretben már nincsen rugi, pláne nem hátulgombolós.
A kép gyönyörű a gyerkőcökről!!!!!! :D

Babus, teljesen jól csinálod Te szerintem, de az utóbbi napokban lányok is kicsit zakkantabbak, szerintem időjárás. Én pl. ma kényszerültem hazamenekülni barátnőméktől, ahol múlt héten meg teljesen okosan viselkedtek.
(Apa tegnap felvetette a 3. gyerek témáját, hát arra hivatkoztam, hogy nem biztos, hogy én lennék az az anya, aki "megérdemel" 3 gyereket. Ahhoz több türelmet kellett volna kapnom a Jóistentől :? Pedig olyan jó lenne újra egy csöppséget hordani a szívem alatt, babusgatni picinek, a kettő utáni tapasztalatot egynél alkalmazni... annyira jó lenne egyfelől. De nem vagyok mintaanya, nem érzem magam én erre alkalmasnak. (A lányok még nem tudnak, mit mondani :roll: ) )
Ágyikóknak örülök, ha sikerül berendezni a szobát, majd dobj egy képet picassaba.
Keltés szó nálam is ismeretlen, de néha délután már jár az agyam rajta, mert akkor meg aztán nyomják ám a szunyát, akár fél4, 3/4 4-ig, akkor meg este üt meg a guta, hogy nem akarnak elaludni. És hiába alszanak el később, akkor is 7 körül, ha nem korábban riadó van :x Aztán meg nyüszi a fáradságtól egész délelőtt.

Kata, nálunk Emma a pocakos, és irdatlan sírást okozott egyszer neki a Nurofen. Bár akkor antibogyót is kapott, mindenesetre nem tett jót neki, szerintem, azóta neki csak Panadolt adok én is.

Rana, köszi a beollózást, ismét adtál egy lökést annak, hogy kell ez az oltás. Tényleg nem tudok ám dönteni. De azok után, hogy a dokim nem javasolta, tök ciki beállítani hozzá. Biztos nekem is szarul esne, ha nem bíznának a szakmai véleményemben az ügyfeleim :? Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj! Jó, persze nem ez a mérvadó, ha a lányiam egészségéről van szó.

Vanda, próbállak Benneteket is olvasni, az lesz a legtisztább, ha elmentem kedvencekbe. Még nem vagyok képben, de majd nekiesem és bepótlom a lemaradásom belőletek! Jó, hogy néha azért tudsz jönni!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: időjárás...na ja én is arra fogtam már vasárnap h bizti megérezték a földrengést :lol: :lol: :lol:
én auchanban vettem pizsinek hátulgombolosat a legnagyobb aszem 94es beleirt méret még pont jo, imádkozom még tavaszig beleférjenek :oops: :lol: tavasztol áttérünk a normál pizsire :lol:
Móni: kakidrukkot sajnos átérzem :(, nekünk a laevolac volt a tuti :wink: de jo legalább meggyogyultatok :wink:
Timi: hajrá reggeli :wink: menni fog majd, ja ilyen napok néha nálunk is vannak h minden elvem kukában és már mindegy h hogyan és mit csak egyenek vmitvmennyit :oops: koppkopp szerencsére csak nagyritkán :oops: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


bocsi 2x ment

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Babus, köszi a tippet, sajna közelünkben nincs Auchan :( De tavasztól én is át terveztem térni a kétrészes pizsire zoknival.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi: nem ajánlgatom h veszek Neked mert akcijooo volt de ha esetleg látok majd Rádcsörgök :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Törpi: telóval kapcsolatban nem sok ötlwtewm volt, max annyi, hogy bemozdul a kéz közben, K. ötlete meg a szervíz volt.
3. gyerek: áprilisban kellene mennünk a fagyibabákat fizetni, K. nem igazán akarja, mondván úgysem fogunk tudni menni értük, de van amikor meg azt mondja milyen jó lenne egy újabb csöppség! Én meg úgy érzek, mint Te, de az eszkimókáimat nem tudom elengedni anélkül, hogy esélyt adnék, mert mi van, ha ott van a kisfiam, akivel gyerekkorom óta álmodom, ismerem az arcát és hiába van itt a két gyönyörű, imádott lányom akiket semmiért nem adnék, valaki hiányzik. Tudom ez akár butaság is lehet, de.....nem ragozom tovább. Szóval tudom mit érzel, mert jelenleg én sem érzem, hogy anyák gyöngye lennék és türelmem sincs annyi, mint kéne.
Hmmmm, de jót lelkiztem már megint! :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Rana: köszi, hogy belinkelted a doki válaszát. Engem megerősített a jó döntésben. Algopirint azért használok, mert annak idején amikor Verával voltam terhes és szoptattam, akkor körbe jártam a témát, és többen ajánlották az algopirint, több orvos, és én emellett döntöttem. Terhesség alatt is volt hogy muszáj volt bevennem, de jobban kivártam a kritikus pillanatot, ma már ennek köszönhetem szerintem hogy nem kapkodok gyógyszert rögtön, ha kicsit is fáj. Régen is ezt javasolták az anyukáknak, bár hallottam a Rubophenről is, de nem váltottam. Szerintem nem is fogok! Csak arra figyelek, hogy ha gyerek gyógyszert kap, akkor én semmiképpen se vegyek be semmit!

Zsófi: neked meg köszi a koponyatraumás cuccost! Soha ne kelljen megtapasztalnunk! Én is így tudtam kb, hogy meg kell figyelni a gyereket, ha nincsenek azonnali jelek. Nekem amúgy volt agyrázkódásom!

Nyuszi: etetőszékből kieső kislány jól van hála Istennek. Volt neki altatásos Ct, és mindent rendben találtak, már talán otthon is vannak! Egyébként jobbára panadol szirupot használok, csak volt még itthon egy kis Nurofen, és azt adtam be nekik.
Gergő ma a Cebion multivitaminos sziruptól is öklendezett :roll:
Noémi és Balázs nagyon édesek :)

TIMI: én úgy emlékszem, hogy az a zizi altatóorvos, aki a spinális érzéstelenítést beadta, azt mondta, hogy akár ez is lehet tünet, akár évekig. Nekem a csípőm zsibbad, a vállam, a kézfejem is néha szokott. Mind mind néha néha jelentkezik. Ugye én kaptam Verával Eda-t és szerintem azóta vannak ilyen bajaim :(


Na mentem fürdetni. Szép estét!!!

Kata
labkat
 
 


Reunion!
Ahogy Scarlett O'Hara mondta: a muszáj nagy úr. És a világon senki nem csinálja meg helyettem. Amúgy meg piszok öntelt dög vagyok, de valami elképesztő önbizalmat ad az, hogy nem függök senkitől, ha kell tömegközlekedek 3 gyerekkel, és tényleg mindent meg tudok oldani.

Törpi!
Jövök én, meg olvasgatok, írás nem mindig megy.

A nap híre: kölkeim irtó nagyot aludtak a bölcsiben, és vigyorogva ébredtek!
vovanda
 
 


Törpi, sztem mondd a dokinak, hogy hosszú mérlegelés után mégiscsak úgy döntöttél, beadatod az oltást. Aztán ennyi, indokolni nem kell. ;)

Timi, teljesen átérzem és megértem, amiről írsz. Nekünk sose voltak fagyikáink sajnos, de pont mondtam Apának, hogy ha lenne akárhány is lefagyasztva (de jó lenne!), én nem tudnám őket a sorsukra hagyni, akárhogyan is alakulnak majd az anyagiak, lelkiek, testiek, stb. Remélem, amit írtál, az azt jelenti, hogy ti visszamentek értük... :roll: Tudom, hogy az ember lánya a mi helyünkben már nem kérhet többet a sorstól, mégis halkan kívánom, hogy a kisfiad is megszülethessen egyszer, akivel álmodni szoktál.

Valami hülye filmben volt, hogy valaki azon szomorkodott, hogy rossz anya, mert mittomén. Erre a válasz az volt, hogy az, hogy ez a gondolat egyáltalán felmerült benne, azt bizonyítja, hogy igenis jó anya!! Én nem tudtam olyan szépen visszaadni, de remélem, érthető a lényeg! Szal mivel mi állandóan ezen rágódunk, tuti azok vagyunk!!!! ;) :D

Tökre kivagyok amúgy: ma végre-valahára az asztalos méltóztatott hozni EGY szekrényt, ami viszont tök béna lett, nem olyan, mint elképzeltük, ráadásul feleannyi cucc se fér bele, mint abba, ami a helyén állt. Ja és be se fejezte, mert egy csomó tartozékot elfelejtett hozni. Csak a Mekkmesterektől óvjon az Isten! :evil: :evil: :evil: :evil:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Vanda, tök jó, hogy okés a bölcsi! :D

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Vanda: éljen! :lol: na, akkor csak odaértek azok az álommanók!

Rana: köszi. Nem tudom még mit hoz a jövő. Nekem csak úgy lenne tiszta a lelkiismeretem, ha megpróbálnánk...legalább azt az egy támogatott lehetőségünket, ami maradt.

Kata: nekem már a terhesség előtt is voltak hasonló gondjaim a vállammal, de ilyen rossz sosem volt, mint szülés óta.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Jó reggelt!

Lányok,képzeljétek tegnap majdnem szívrohamot kaptam,egy hét alatt majdnem 30ezres számlát csináltam a telefonnal(wap),ami max 10 szokott lenni egy hónapra.Tiszta béna vagyok,szerintem apa elevenen megnyúz :oops: Még jó,hogy lekértem a számlainfót,mert a maradék 3 hét alatt szerintem 3 havi családi pótlékot elb@ttam volna.

Lkata,kislány szuper :D
És a panadoltól is szokott öklendezni?

Móni,kakidrukkok mennek!Laevolacot nem próbáltad?Amikor Bazsinak nem volt kaki pár hónaposan,nekünk is az segített.

Timi,kajával én is így,elveim voltak,hogy én bizony nem fogom úgy etetni őket,mint a barátnőm a gyerekét,hogy futkosva,játék közben...aztán nesze,örülök,ha úgy esznek valamennyit.Kanalas szigorúan etetőszékben,én is bízom benne,hogy jobb lesz...vagy már totál elrontottuk :roll:
Nagyon szívszorító volt olvasni a 3. gyerek gondolatáról.

Zsófi,nokia c7 a teló.

Törpi,nálunk is mondogatja apa,hogy egy utolsó próbát,egy bébivel,(nekünk nincs fagyink),de én nem engedek :oops: Majd babázok mások gyerekeivel :lol: AMúgy tök jó így anyaként egy picit megfogni,én sosem voltam túl babás,nem értettem,amikor valaki "jajj,megfoghatom kicsit",hogy mi jó abban,de már nekem is ez az első gondolatom,ha pici babárt látok(persze nem idegent).De nekem most így kerek a család.Persze gőzöm sincs,hogy mit tennék,ha lennének fagyibabák :oops: :oops: :oops:

Vanda,éljen a bölcsiben alvás :D
Vendég
 


Szófi: nehogy már szégyelld magad! Örülj neki, hogy neked nem kellett ezen átmenned! :)

Nyulasz: pár hónapja még nekem is voltak elveim, amiket úgy gondoltam soha nem adok fel-hol van az már! :lol: Pedig én sem vagyok az a feladós típus.
A lányok előtt én a babákkal úgy voltam, hogy annyira féltem, hogy nem lesz babám, hogy minden idegszálam tiltakozott az ellen, hogy megfogjam. Aztán megszületett unokaöcsémék első kislánya és amikor mentem látogatni őket anyukája egyszerűen a kezembe nyomta meg a cumisüveget is és otthagyott a szobában a 6 hetes babával. Hát mit mondjak, a víz vert ki, hogy most mi lesz, aztán meg nagyon nehezemre esett letenni-2 óra múlva. Na, ma már nincsenek ilyen gondjaim, bármikor bármekkora babát megfogok-sőt, olyan jó érzés picit fogni! Olyankor mindíg azt érzem, hogy nekem még babáznom kell, de nem vagyok ám telhetetlen, ha nekem "csak" a lányok jutnak, akkor majd az unokáimmal babázok! Remélem hamar nagymama leszek és nem húzzák olyan sokáig, mint én, bár én sem így terveztem.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Zsófi,az apróbetüs mit jelent?Jöhet priviben is,ha itt nem akarod.

Timi,no igen,elvek :lol:
Az nekem is félelmem volt,hogy esetleg gyerek nélkül kell leélnem az életem,persze bíztam mindig,de azért nehéz időszak volt az.

Nem is meséltem,Noémi totál tudatára ébredt,már nem mindegy hova ülök,mert hangosan kiabál velem,és mutatja,hogy hova KELL ülnöm.
A minap meg vacsiztak spenótot,meg akartam törölni a száját nedves törlővel,nem engedte,ki akarta venni a kezemből,én nem adtam,de annyira sírva kiabált valamit,és nagyon mérges is volt rám,hogy végül odaadtam,erre odanyújtja a férjem keresztanyjának,és mutatja a száját(kezével törölgeti),hogy ő törölje meg. Én meg csak lestem :roll:

Babus,ja,olvastam ám,hogy jön az ágy :D Kiváncsi leszek mit szólnak a lányok :D

Móni,kaki lett?
Vendég
 


Nyulasz: éljen az öntudat! Tegnap Alexa úgy döntött, hogy csak akkor eszik, ha ő foghatja a kanalat és ő szedhet a tálból és rakhatja a szájába. Na, ehhez a művelethez én még nem vagyok eléggé felkészült idegileg, de hajlott a kompromisszumra és úgy evett, hogy közben fogtam a kanalas kezét, persze Hanga is vérszemet kapott, én meg agyvérzést! :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi, a 3. babával pont úgy vagyok, mint te (próbálom elnyomni a sóvárgást, hogy legyen még egy, hiszen nem szabad telhetetlennek lenni, ez a két gyönyörűség már így is több, mint amit valaha remélhettem).

Zsófi, ha nem publikus, megírod nekem is az apróbetűs okát???? :roll:

Nyulasz, hát igen, a bontakozó öntudat! :lol: És édes a puszi nagyon (csak elfelejtettem írni). :D

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Zsófi!
Semmi kő. 3 és több gyerek bazi nehéz, nem csak anyagilag, hanem emberileg is. Csak van, aki ezt bevallja (én is, meg te is), meg van, aki nem.
vovanda
 
 


Zsófi, mintha a saját gondolataimat írtad volna le a sutaságról, anyaságról. :wink: A lottó 5-öst én is várom. Amúgy hihetetlen jó visszajelzés már, hogy dumálnak, reagálnak, mert látom, mit csinálok rosszul, mit tanulnak rosszat tőlem és arra igyekszem figyelni.

Nyuszi, Timi, öntudatra ébredés ismerős, Emma már egyedül kanalazik, villázik baromi ügyesen, pedig ő nem volt olyan, aki nem fogadta el tőlem. De egyszercsak elkezdte és megy neki, akkor meg nem kínzom magam. Míra volt az öntudatoska nálunk, de még most is, egyedül is felér egy kis disznóval. Törlőkendő sem volt elég, vittem a csap alá ebéd után, pedig én etettem, ő csak a másik kanállal pacsmagolt és mosta a kezét a spenótban. Eleinte, pár hónapon át én is agyvérzés közeli állapotban voltam, aztán elfogadtam, hogy ez már csak így lesz egy darabig. Otthonra szép ruha nuku, kölcsön pláne nem, de az igazi megoldás az ikea hosszú ujjú előkéje, plusz még egy merev előke, amiben nyugodtan landolhat minden. Mellesleg Míra onnan imád falatozgatni még :lol:

És ma együtt főztük a spenótot; szabdaltuk a zsemlyét, öntöttük a tejet, kanalaztuk a felolvasztott spenótot, turmixoltunk, borítottuk az olajat, a lisztet. Na kevergetni nem engedtem, mert annak nem lenne jó vége a főzőlap fölött, de azt már nem is akarták, megelégedtek azzal, hogy a többit ők csinálhatták. Ha nyüszi volt, mondókákat mondtam, amiket tudnak mutogatni. Nagyon élvezték, és én se kaptam idegrohamot főzés közben.

Hétfőn legyalogoltam 3 km-t, és végig telefonáltam :oops: Úgy tűnik a torkom nem élvezte, mert rendesen lerobbantam. Már megint. Csomó jó progim lett volna csütörtök-péntekre, nesze, most mondhatom le. :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Zsófi: abszolút megértelek! Az eszemmel én is tudom, hogy nem szabad 3. gyereket vállalni, mert nyakig ülünk az adósságban, továbbá mai csirke sem vagyok. TUDOM, csak a szívem elnyomja az eszemet. Sutaság: ha te az vagy, akkor én is, de gyakorlat teszi a mestert, nem igaz!?

Tegnap lejött a kötés Hanga fejéről, hát csúnya heg fog maradni, mert nem lett jól összehúzva. Kell itthonra steril stippet szereznem hasonló esetekre!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyulasz: Apunak a NOKIÁN be volt kapcsolva valami, ami egy G betűként fent folyamatosan jelen volt. Amikor megvette a telót, én furcsáltam is ott azt a jelet. Alapban úgy adták már mindkét új Nokiát, hogy be volt rajta kapcsolva valami folyamatos frissítés és ezért neki is durván sok lett a számlája. Ha neked is van olyan G betű, akkor érdemes szétnézni a beállításokban, és változtatni rajta! Hátha csak ezért lett több a számla!
Panadoltól amúgy nem öklendeznek a srácok. :)

Vanda: de jó hogy alszanak a bölcsiben. Verus még csak egyszer tudott elaludni oviban :(

Na Bálint most esett le az ágyról, és fejre állt. Másfél héten belül másodszor. De gyorsan megvígasztalódott, Puklit se látok. Végülis parkettára rakott állatszőr szőnyegre esett. Lassan esett, és szerintem ez is számít.

Kata
labkat
 
 


Lányok, hátha valakinek az ismerősét érdekli, bár többen iwiw-en úgyis láttátok, beteszem ide is az autó hirdetésünket:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/skoda/octavia/skoda_octavia_1.4_tour_perfect-4482512

Kata
labkat
 
 


Köszi lányok a kakidrukkot, Laevolac volt itthon (sosem kellett még) de megkóstoltam, :? és úgy döntöttem nem kínzom vele, igy maradt egy félkörömnyi Glicerines kúp, és abszolút meglett a hatása :D
ma meg már 2X is magától, és elbújik a drágám amikor kakil, annyira bírom

Laura meg azonnal odajön ha bekakilt, és őt sem látjuk sosem kakilni :D

3. gyerek hát mi is emlegettük már, de én a terhesség alatti parám miatt aggódnék, apa meg azt mondja szeretné őket felnevelni, igy is nyugdíjasan kell majd a szalagavatón táncolnia, meg ugye neki van egy 18 éves nagyfia is, nemsokára akár nagypapa is lehetne

Móni
KépKép
reunion
 
 


Sziasztok, hát már megint jó régen nem voltam és nem is olvastalak benneteket - még sunyiban se. :oops:

Lányok két hete felváltva betegek, láz, hasmenés..vírus...

De ma már csak jázminnak folyik az orra, igaz az nagyon durván szegénynek!

Próbáltam visszaolvasgatni:

Bárányhimlőoltás: én be akarom adatni neki, a kullancs ellenit is, plusz a hepatitis ellenit is, mert akarunk menni nyaralni - tengerpart- és azt mondták, akkor mindenképpen adassam be még előtte.

Tej: én is gondolkozóba estem, hogy kipróbálom a lányoknál. Már nem sokat szopiznak, a tejpép sem igazán csúszik, tápszerről meg hallani sem akarnak. A védőnő szerint vagy most kezdjem el vagy csak a nyár után - nagy melegben nem ajánlatos, mert rosszabbul bontják a tejfehérjét - állítólag...

Rana: irigykedem a beszélő gyerekeidre. anya mindig mondta, hogy milyen rossz volt, hogy 2 éves koromig nem voltam hajlandó megszólalni, csak mutogattam mindent. Erre a csajok pont ilyenek, egész nap nem hallok mást: ü, üü, üüü és mutogatnak. Anya is azt mondta, hogy tisztára olyanok mint én voltam, apa is itt volt - "mintha téged látnálak édes lányom :lol: ).
Szóval visszakapom...

Én is futkosóm a kajával utánuk, etetőszékben nem is tudom mikor ettek utoljára - mi kanapén eszünk- etetőszékből kimásznak, egyszerűen nem tudom őket bent tartani...

Nem tudom mikor fogják már végig aludni az éjszakát, még mindig 2-3szor kelnek. És persze az ágyuk közelébe sem mennek, még mindig együtt alszunk egy nagy szivacson :roll:

Hú, most ennyi jutott eszembe...

t-pk
 
 


Móni.komolyan? Ki sem néztem volna párodból egy 18 éves nagyfiút! :oops: :lol: Na,meg a nyugdíjas szalagavatóbált sem! De nehogy félre érts! Udvaroljon neki a kedves felesége (párja, szerelme, szóval te) :lol:

TKata: jó olvasni rólatok! :)

Ma délután kimenőm volt, lányok apjukkal voltak, hazaértem, és onnantól mindegyik visított, nyüglődött, rángatták le rólam a gatyát, K. meg csak lesett, mondván amíg nem voltam itthon egy árva nyekkenés sem volt, csak móka és kacagás. :shock: És velem mindíg ilyenek. :( Valamit nagyon rosszul csinálok. Nagyon örültek, hogy hazaértem, rohantak, öleltek, aztán elkezdődött a nyafogás. Most vagy gyakrabban kéne mással hagynom őket, vagy ennyit sem (havonta átlag 2x2 óra)

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Timi, nem csinálsz rosszul semmit sem. Pont most olvastam a Babatesztkönyv-ben (tök jó amúgy, ajánlom mindenkinek!), hogy azzal a leghisztisebbek a gyerekek, akit a legjobban szeretnek. ;)

Hát Zsófi, én meg nem tudlak megérteni. És most akkor jöhet a kő rám, ezek szerint. Mi sem vagyunk krőzusok, (sőt), és lehet, hogy te vagy a racionális, okos ember, én meg az álmodozó barom, de én nem tudnám elképzelni, hogy azok után, amin átmentünk (pedig nekünk is viszonylag könnyen jöttek a bébik!) elvetetnék egy babát, ha "besikerülne" (utálom ezt a szót, pláne, hogy szinte nulla az esélye). Vannak irtózatosan szegény családok, ahol több a gyerek (direkt nem írom, hogy 10 gyermekes etnikumok, mert nem ezekről beszélek), de beosztással, okosan, szegényen de hihetetlen nagy boldogságban élnek, és mégis megvan egyetem, főiskola, minden, ami igazán kell (hozzáteszem, fogalmam sincs, hogy csinálják). És átgondolva, amit leírtál, tök igazad van (főleg, hogy én meg Apa nem tudjuk megfogni azt a kis pénzt se, amink van), mégis olyan szívszorító volt olvasni az apróbetűdet. Az meg, hogy suta vagy anyának, biztosan vannak sokkal bénább anyák is, de ez meg pláne nem lehet indok - szerintem. Na bocs hogy így kijött belőlem.

TKata, Einstein se szólalt meg ötéves koráig. :wink: :wink: :wink: Sajnálom a betegeskedést. :(

Timi, honnan veszed, hogy megmarad a heg? Orvos mondta, vagy csak gondolod? És mi az a steril stipp??????????(Akkor ezek szerint nekünk se ártana egy) :roll: :roll: :roll:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


Jó reggelt!

Lányok,ez nálunk is így van,ha nem vagyok itthon,akkor mamával,apával cukin eljátszanak,ahogy megérkezem teljesen elromlanak.De én ezen nem lepődöm meg,mert unoatesóék pont ilyenek voltak,illetve megnyugtatásképp még 5 évesen is pont ilyenek,mindig anyának szól a műsor,ott ugye a másik oldalon álltam,és láttam itt a mamánál,hogy semmi gond,és a megdöbbentő hisztit,ahogy megérkezett anya.

Ha a mamánál alszanak unokatesóék,akkor a mama nem engedi este apjukat a munkából hazafelé jövet beköszönni,mert teljesen elromlanak,és olyankor az sem segít,ha apjuk elindul már haza,annyira felpörögnek,hogy nem lehet velük bírni.

Tkata,betegséget sajnálom :( most mondják a melegedést hétvégétől,de ez nem fog kedvezni a vírusoknak...éjszaka Noémi is kel,van,hogy 2x is.Tudom nem nyugtat meg téged,de legalább látod,hogy nem a te lányaiddal van csak ilyen gond.
Alvást sajnálom,enyémek még sosem aludtak velünk,apával már nehezen bírok,mert szeretné,de tudom azonnal elrontanánk őket.
Te mikor akarod lecserélni az ágyukat?Lehet az megoldás lenne?Elmondanád nekik,hogy szép új ágyat kapnak,és abban kell aludni?Lehet a nagy szivacs után én sem szívesen aludnék rácsok között,de a leesésgátlós gyerekágy az más érzés.

Törpi,ejnye,tessék magadra vigyázni!Hova gyalogoltál te 3 órát :shock: Jobbulást!
Én még nem adtam rájuk azt az ikeás előkét,mert akkor tuti csak azzal lennének elfoglalva,pedig kéne,mert Noémi ha leeszi a ruháját,azonnal át kell öltözni,nem bírja elviselni :shock: :evil:

Na jövök majd még,iszom egy kávét...
Vendég
 


Rana: heget onnan veszem, hogy látom mekkora most. Ez biztos nem gyógyul nyom nélkül. A steris stipp egy olyan hártyavékony ragasztószalag, amit közvetlenül a sebre kell ragasztani úgy, hogy közben össze legyenek húzva a sebszélek. Erre megy rá a sima ragtapasz-vagy kötés. Próbáltam tegnap a gyógyszertártban szerezni, de nem volt nekik, csak olyan amit nem lehet vágni, előre gyártott, pici sebre nem jó.

Na, akkor megnyugodtam, hogy ez így természetes, csak olyan jó lenne, ha velem is olyan kis aranyosak lennének!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Balunak nagyon boldog névnapot! :D

Lkata,sajnálom a szaltót!
Ja,ez a 3G nekem is rajta van,de az előzőn is volt,és most,hogy letiltattam a wapot meg egyebeket,így is rajta van,ez valami más.De nem csodálkoztak a pannonnál,szerintem sokan mennek ilyen problémával,kérdezték is,hogy új telefon?C5?Mondom igen,új,de nem C5...

Akkor nektek is a panadol jött be.

Rana,én megértem mindkét oldalt,gyerekszámban,de inkább Zsófi érzéseit támogatom abban,hogy fel is kell nevelni.Tudom,mikor mi kicsik voltunk,akkor a szomszédban is volt 4 gyerek,50 nm-en,autó nuku,mégis felnőttek,de ahogy az ember megszokta,nekem már nehézkes lenne autó nélkül,és ugye kettőnél több gyerek nem fér el egy sima személyautóban.Ha akarnánk se tudnánk mégegy kiságyat sehova tenni,hiába viszonylag nagy a nappali,a két szoba pici,persze ezt is régen megoldották emeletes ággyal,hát nem tudom,végülis alhatnánk a kanapén,csak szekrény nem fér el sehova,akor meg reggel apának kée kotorásznia a gyerekszobában,persze este is ki lehet készíteni a másnapi ruhát.Szóval meg lehetne oldani,de úgy érzem az életminőség rovására :roll:
És kihívás a két gyerek is,én is emelem kalapom azok elött,akiknek több van :oops:

Móni,örülök,hogy megvan a kaki :D elbújik,de édes :lol:

Timi,az sebösszehúzó amit írtál?Biztos szépen begyógyul!Most még elég friss.
Vendég
 


Badának és Balunak nagyon boldog névnapot! :D

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyulasz: igen, sebösszehúzó, próbáltam neten rákeresni, de nem találok róla képet. Ha jól sejtem ez a hivatalos neve: Sanipore Strip Steril. De meg nem esküszöm rá. Rengeteget dolgoztam vele régen, de lövésem sincs hol lehetne beszerezni magáncélra.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyuszi_Balázsnak boldogat!!!

Timi!
Ha marad is nyoma, nem lesz feltűnő. Saját tapasztalat: nekik még sokkal szebben és hatékonyabban gyógyul a bőrük. Daninak pl. pont az arcán van bárányhimlős heg, de már csak akkor lehet észrevenni, ha nagyon kipirosodik az arca (pl. ha ordít) és tudod is, hogy hol keresd. Úgyhogy még ez sokat fog változni, nekem is szétnyílt a fejem párszor, semmi nyoma.
vovanda
 
 


A két Balázsnak nagyon boldog névnapot!!!


Timi, köszi az infot. Lehet, hogy csak kórházaknak szállítanak ilyesmit? Az jutott eszembe, hogy ha nem szépen húzom össze a sebet (remegő kéz, idegesség) és úgy teszem rá, akkor is rosszul fog gyógyulni, nem? :roll:

Móni, ja én is ezt akartam még írni, hogy tényleg nincs már messze a szobatisztaság! Tök ügyik a lányok! Na én meg ezt irigylem.
(Nálunk, ha megkérdezem Lettit, hogy "van kaki?" és nem akar jönni pelenkázni, mert nagyon elfoglalt, akkor szemrebbenés nélkül mondja, hogy "NIN", pedig van.... :? )

Nyulaszkám, persze értem én, és az eszem nagyon is helyesel. Csak a szívem nem....
Ja, mi is úgy csináljuk, mint Zsófi: nyüszi az etetőszékben az elején, aztán végül csak sikerül hamizni. Viszont ha nagy hiszti megy (kikunkorodnak az etetőszékből és lehetetlen bekötni őket), akkor mondom az illető gyermeknek, hogy jó, akkor nincs hami, lehet menni játszani, és beteszem játszani. Na akkor eltörik a mécses, érzi, hogy most otthagyom egyedül, és még hami sincs. AKkor várok egy kicsit, hagy érezze át a helyzet tragikumát, majd megkérdezem, hogy "Jössz hamizni szépen?", és akkor bűnbánóan nyújtja a kezét, és hang nélkül engedi magát bekötni. Na nálunk ez a kis színjáték szokott lezajlani. :lol:

KépKép
KépKép
rana33
Debrecen
 
 


http://www.kika.com/hu/termekek/m/babak ... kzar-2-db/
http://www.kika.com/hu/termekek/m/babak ... -zar-1-db/
Törpi hütöre???
Balázsoknak Boldogat!!!
jövök majd csak fözök, Csajok meg szétrámolták az egész konyhát-nappalit :oops: :lol: :? :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers
babusok
Budapest
 
 


Etetőszék: én is bekötöm őket, de ha nem akarnak ott enni, akkor nem is fognak. Ha kirakom, hogy jó, akkor nincs kaja, ők utána sem bánják bűneiket, egyszerűen nem esznek, ha a fejem tetejére állok akkor sem és akkor már futkosás közben sem. Az egyébként jól evő gyerekeknél működik ez a fajta "bűntetés", a rossz evőket még jobban eltántorítja az evéstől. Nálunk az vált be, hogy a hűtőn lévő pingvint is megetetjük. Akkor pár kanállal önként benyelnek, sőt, tegnap vacsira a zsömlét úgy ette Alexa, hogy én is haraptam egyet, apa is és ő is. És nem lehet átverni, hogy úgy teszek mintha harapnék, mert addíg nem eszik és tuszkolja a számba. :lol:

Rana: ilyen kisebb sebeket nem lehet szerintem rosszul összehúzni, a durvábbakkal meg úgyis orvoshoz kell menni.

Hanga megint szerzett egy sebet, most a két szeme közé. Fő a változatosság! :cry:

Zsófi: :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Két ritkaságszámbamenő fiúknak, Balázsoknak sok boldog névnapot!!!

Babus, köszi! Egyenlőre hanyagolják a hűtőt, de észben tartom, ha esetleg változik a helyzet, ami ugye nem kizárt akár már holnap :lol: Konyhaszétpakolás :? De legalább jól elvannak :wink:

Deblám egyre rosszabb, pihenni esélyem sincs :?
Nyuszi, az 3km volt, nem 3 óra :lol: Nem akartam apa alól kihúzni a család egyetlen autóját, így gyalogosan mentem be Szombathely legközelebbi buszmegállójába.

Móni, iszonyú ügyesek a csajok!!! Elbújnak kakilni :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


köszi a köszöntéseket :D Kaptak egy-egy bevásárlókocsit :lol: meg egy-egy kasztanyettát :D Majd rakok képet...

Timi,szegénykém,esetleg bukósisak? :lol: Bocsi,Bazsinak is volt ilyen időszaka.

Ja,enyémeket én is bekötöm a székbe,volt,hogy majd 1 órát ültek ott,nem is a nyüglődéssel volt baj,hanem egyszerűen nem ettek.
Vendég
 


Ja, etetőszék, nekem kiszedik magukat a hevederből, vagy mi a neve, és lazán felállnak :? Úhhogy most már ki se kötöm őket, úgyis csak addig ülnek meg, amíg ők akarnak. Kiveszem, hogy vége a kajának? Nagy ívben tojik rá :roll: Ez szerintem is csak a józabás gyerekeknél működik :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Nyulasz: ja, bukósisak jó ötlet!

Annyira béna vagyok, hogy az már leírhatatlan. A vigantolt is folyton összetöröm, mert kiesik a kezemből, de abból rutinból kettő van itthon ilyen esetekre. Ma az egyetlen üveg fenistilt sikerült megröptetnem, ami tök jól bevált Alexa taknyára lefekvés előtt, na meg a nyugtalanságán is hihetetlenül javított. :twisted:

Törpi: jobbulást!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?