Új privát üzeneted érkezett!

Emma: én az urtica urens-t naponta 1x5 golyó a nyelv alá, amikor eszembe jutott. Teát meg ha éppen nem undorodtam tőle... Most este veszem be a golyókat, mert akkor nem eszem... :) De ha ettem, fogmostam előtte, az sem hatott meg igazán... :)

Nem vagyok egy aggódos fajta ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kata: köszi az adatokat! Ügyesek voltatok az oltással! És gondoltam, hogy a nyáladzó babók már a fogra gyúrnak.

Ha elfogadsz egy tanácsot, masszírozgasd az innyét az ujjaddal, amikor tudod, mert akkor könnyebben veszitek majd a fogzási akadályokat ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


sziasztok
elöször is nagyon szépen köszönöm a válaszokat a szopival kapcsolatban.

nyugtonmalac: köszi a gratulációt. olvastam milyen baleset történt a lányokkal, nagyon sajnálom és örülök, hogy mind a ketten jól vannak.és a képek is nagyon jók lettek :lol:

l.kata: sajnállom, hogy anyukádnak megszünik a munkahelye

ma már jól van a drágám. éjjel 2x ébredt enni a többit végig aludta, minden alkalommal pisis volt a pelus. és reggel akkora adag kakit sikerült produkálnia, hogy zuhany lett a vége /még a köldöke is kakis lett :roll: /

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 

 
 

Nyugtomalac!Úgye raksz majd fel képet???Mi 6-án megyünk úgy várom :lol: :lol: Majd írd le,hogy viselte Bori én kicsit izgulok Zsebi miatt de majd csak megoldják :roll:

Marek!Nekünk is zöld a kakik de a Doki szerint addig nem baj amig nem fáj a pocija.De ha már nyálkás tényleg nézesd meg.Cukrod milyen?

Ildi!Mikor kap szurit Lotti?

Timi!Hogy vagy?Nem ezt a hasmenős hányos vírust kaptad el?

Kata!Sajnálom anyukádat!Hihetetlen,hogy mi folyik ebben az országban :cry: Neked a Tgyás ügyed megoldodott?(úgy emlékszem valamit elkevertek)

Éjszaka:Nálunk lekopogom(kopp-kopp)jó 9-9:30körül elalszik és 4-5körül kell.Most kicsit félek a szuri miatt lehet fel lesz zaklatva :roll:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Azért ide írok, mert Ti nem régen szültetek. Olyat keresek aki Kistarcsán a Flór Ferencben szült. Az orvosom tegnap kijelentette, hogy ő dec. 1-től már nem ott szület.. :cry: Hát köszi... Most keresek egy másik orvost (inkább női orvost) akiről jók a tapasztalatok és van rá esély hogy ilyen későn még elvállal.

Kérlek priviben írjon aki tud segíteni!!

Köszi!

Kép
Kép
Kép
aida
Halásztelek
 
 


Csajok, majdnem infarktust kaptam :?

Lottika cumival a szájában aludt, háton. Én anyukámmal beszéltem mellette telefonon. Erre látom, kiköpi a cumit, majd hirtelen nagyon sírni kezd. Odaugrottam és úgy vettem észre, hogy nem kap levegőt, felemeltem, olyan fura arca volt, a szeme valahogy ijedtséget tükrözött, közben csak tátogott, jaj, le se tudom írni, felemeltem, ütögettem a hátiját, oldalra fordítottam, megnéztem, van-e a szájába valami, semmi nem volt persze, mert előtte csak cumizott. Kb. úgy érzem vagy fél percig nem vett igazán levegőt, vagyis én nem láttam, hogy vett volna, úgy láttam, nem megy neki, totál kiborultam, sírtam... aztán valahogy túllendült rajta és tudott levegőt venni, de azelőtt szinte hangja sem volt. Jaj, totál kész vagyok, azóta megetettem, evett rendesen, most nézeget a játszószőnyegén, én meg bőgök egyfolytában.
Mi lehetett ez, félrenyelte a nyálát vagy mi?????? :shock:
Hívtam a védőnőt, hogy megnyugtasson, de nem vette fel :roll:
Nagyon-nagyon megijedtem, és még jó, hogy nem kezdtem bele a porszívózásba, bele se merek gondolni, mi lett volna ha . . .
Mi lehetett ez?????????????????????? :cry: :cry: :cry:
Most teljesen be vagyok parázva, egyfolytában őt nézem, még pisilni se merek elmenni :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi!

Lehet, hogy bukott volna, ha nincs a szájában a cumi.de nem biztos.Ne rémülj meg, nincs semmi baj, szépen evett, ez a lényeg.
De szerintem tedd hasra, én emiatt nem mertem egyik babámat sem hanyatt tenni.Nem biztos, hogy ez volt a baj, ez csak egy tipp.lehet, hogy álmodott valamit.egyre több inger éri már, tuti álmodnak is.Nyugodj meg...de megértem a rémületed, velem is ez volt, mikor láttam, hogy emma mekkorát bukott.
emmalena
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan írok, mert kivagyok. Mellgyulladásom van, tegnap óta 39 fokos lázam van és iszonyatosan fáj a bal mellem. Szedem az algopirint 3 óránként, de nem nagyon akar lemenni a lázam. Holnap jön ki a háziorvos, ha holnap is lázas leszek antibiotikumot kell szednem, közben borogatom a cicim, ahol piros.
Áron persze egész éjjel bőgött, úgyhogy nem sokat aludtam.

Timi

Neked is mellgyulladásod volt? Elmúlt már a lázad?

Most nincs erőm visszaolvasni, de majd jelentkezem, ha jobban leszek.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Ildi: amikor így megijedsz, és izgulsz a lány miatt (megértem!) akkor tedd be az ágyiba, amikor nem tudsz ránézni, mert pisilsz, stb... És kapcsold be a figyelőt!

Biztosan félrenyelt... Ügyesen megoldottátok a helyzetet, jó, hogy nem porszívóztál! De szerintem ki tudta volna köhögni... (Ez bíztatás akart lenni, és megnyugtatás.)

Én egyébként ezért szaladgálok mindig megnézni Borit, akkor is ha alszik. Paramami... Látnom kell hogy mozog a háta, pocija, ahogy veszi a levegőt...

Bele tellik majd pár napba, míg felengedsz majd, és megint el mersz majd szakadni Lottitól, hogy pórszívózmajd egyet :roll: :cry:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kata: persze, hogy teszek majd fel képeket... de 5 napot kell majd várni rájuk :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva: mellgyuszi :( :( :( Fejjél sokat!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éva, a fejés nem segít? Gondolom, mennyire fájhat. :cry:

Lkata, ugyanilyen kis ragyás lett a mi babánk is 3-4 napja!!! Azt mondták a többiek, hogy nem nagyon kell vele semmit sem csinálni...vagy a fürdetőkrémmel (anyatejjel?) kenegetni esetleg.

Ildi,
a mi babánk akkor nem szokott levegőt venni, amikor egy irgalmatlan hisztiben van épp, és már nem tudja a hangerőt fokozni. :shock: Ilyenkor szoktuk ugyanazt csinálni, mint te: rázogatás, ide-odafordítás, puszilgatás, hát-paskolás, stb. És persze minél hamarabb rá kell jönnünk, hogy mi a baj.

Lányok, annyira rossz éjszakánk volt, hogy ma nem tudtam bemenni az egyetemre előadásokra. :cry: Este vagy 3-szor sírtam, hogy ki vagyok készülve. A férjem is kikészült. Éjjel váltottuk egymást, de így sem tudtunk aludni. Gergő 1,5 óránként kérte a cicit, azon kívül meg nyekergett végig. :( Egész délelőtt aludtam...félholt lettem teljesen. Már értem azt a börtönt, ahol alvás-megvonással vallatnak. :shock: :D

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Ma nagyot sétáltunk, Norbi jól el is fáradt, mert ugye végig ébren volt, nézte az eget! :) [
Most nagyon alszik! Mindíg csúszik e miatt a fürdetés :?
Ti felébresztitek fürödni, ha nagyon sokáig alszik és már késő van????

Kata...tündéri Zsombor! Olyan szép, hogy kislánynak is elmehetne! :wink:
és..igen köszi, megoldódott a TGYÁS -ügyem, talán jövő héten már kapok pénzt! :) Nagyon remélem! :roll:
Jövő héten megy a párom a családi pótlékot és az anyaságit intézni(tök jó hogy azt is máshol kell) :twisted:

Kutacs....nekünk is kissé horpadt, én régebben rá is kérdeztem a védőnőnél. Azt mondta hogy ez semmi, de ha
nagyon behorpad, akkor valóban a kiszáradás jeleként kell tekinteni. :roll:

Kaki...most hogy kevesletem a kakit, a kisfiam úgy összefosta magát a babkocsiban, hogy a nyaka is
szaros volt! :shock: :? (már bocsi a szókimondásért) :oops:
Még a rugiját is vehettem le.
Timi kezet is foghatunk! :wink:
Úgyhogy többet nem elégedetlenkedem! :lol:

Ildi...tök jó hogy már van elképzelésed Karira! Én nem tudom kinek mit kéne venni? :roll:
Most lesz a párom névnapja is (Ferenc), de ha addig nem jön pénzem akkor azt is halaszteni kell :(

Ja...Parfüm.....hát én sem merem használni a parfümjeim. Nem akarom hogy Norbi azt szagolja. Lehet zavarná!

Izzadás.....nagyon izzadós lettem, úgyhogy stiftet, deót használok!
Régen még nyáron sem izzadtam, de mióta szültem...nagyon! :shock: :(
Bíztam benne hogy csak a sok víz távozik, de nem.
Nem tudom honnan jön, de az ujjaimról aligha ment le a víz még! :roll:
Ti nem vagytok izzadósabbak????

Bocsi, ha hosszú voltam, jó éjt! Pussz! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Nusildi.
A cumi hason nem egészséges ám, kicsit jobban ráfekszik és öklendezhet tőle, nekem szerencsére nem szereti a cumit, mert ő is hason alszik.
Ne ijjedj meg ennyire hogyne lenne ijjedt az arca ha folytotta a cumi.
Próbáld az avent legkissebb cumiját, annyira kicsi, hogykiesik a szájából.... de fő a biztonság.
Légzésfigyelőt akkor is kapcsold be ha ébren van hason.

Kép

Kép
napsugár035
 
 


Izzadós vagyok én is van bennünk egy kis feszkó, majd elmúlik, ha nagyobb lesz a baba.

Kép

Kép
napsugár035
 
 


LK: én nem ébresztem az alvó lányokat! Akkor nem fürdik, ha már nagyon bealudt a csaj... Nabumm...

Lili énekel: "Úgyis kiszállunk, úgyis kiszállunk, úgyiskiszállunk..."
És mi ez? Apa énekelte neki: "Riszálom úgyis úgyis... Riszálom úgyis úgyis... " :D

Tök ari :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Jó reggelt!
Rengeteget írtatok tegnap, rendesen lemaradtam, pedig itthon voltam, csak valahogy mostanában semmire nincs időm.

Ildi
Nagyon ijesztő amit írtál. De nem csak az volt amit Szöszke is leírt? Mert néha nagyon durva dolgokat tudnak művelni sírás közben. Elhiszem, hogy most nem mersz elmozdulni Lotti ágyától. Megmondom őszintén, amióta leírtad én is állandóan Bori mellett akarok lenni... :roll:
Nekem a kórházban volt hasonló amikor Bori megszületett. Próbáltam szoptatni, tej persze még nem volt, erre bukott egyet, de nem tudott vele mit kezdeni, ezért megakadt neki és konkrétan fuldoklott. Mire odaértek a csecsemősök már szinte elkezdett kékülni. Mondták, hogy fordítsam hasra és ütögessem a hátát. Köszi...most született, felemelni sem merem, majd biztos a hátát fogom ütögetni. :shock: Másnap megint megcsinálta, akkor már ütögettem, de semmit nem segített. Akkor vitték fel a koraszülött intenzívre. Iszonyú érzés, amikor fuldoklik a kezemben a babám. Soha nem fogom elfelejteni. Gondolom te se fogsz egy ideig megnyugodni, pedig nem történt semmi!!!

Éva
Sajnálom a mellgyulladást. Ilyenkor mit kell csinálni a tejjel? Gondolom ilyen magas láznál már nem lehet szoptatni... :roll:

Én is nagyon izzadok. Állandóan tusolok, de mindig azt érzem, hogy büdös vagyok. Legalább Bori messziről meg tudja állapítani, hogy ott van az anyukája... :roll: :lol: Én mondjuk alapból izzadós voltam és ez még fokozódott. Remek! Legszívesebben nem mennék sehova, mert annyira zavar. :twisted:

Napsugár
Ildi nem azt írta, hogy hason cumizott Lotti, hanem, hog háton... :roll:

LKata
Én felébresztem Borit fürdeni fél nyolc után. Bár mostanában nem is alszik olyankor. De nála már annyira beállt az esti rend, hogy szerintem nem tudná mi van, ha nem fürdene.

A karácsony nálunk is úgy lesz, mint Ildiéknél. Mindig megyünk valahova, nekem nem kell főzni. Én se vagyok egy nagy zseni a konyhában, úgyhogy nem is bánom.
Ajándékokat már elkezdtem venni, én is nagyon agyalok ezen a digitális képkereten anyukámnak, mert el tudná vinni magával a kórházba. (még mindig mennie kell minden második héten :roll: )
Aki olyat vesz, hol találta legolcsóbban?

Nekünk ma nem volt jó éjszakánk. Semmi extra, csak megint kétszer keltünk, ráadásul nem mindig működik ez az egy ciciből szoptatás, mert nem elég Borinak ami a rosszabb ciciben van. Szóval elég sokáig ettünk, aztán három óra múlva újra keltünk. Most megint evett egy kicsit, de nagyon lassan és bealudt. Én már nem fekszem le, mert elmúlt hat óra. Legalább megcsinálom azokat a dolgokat, amiket nappal nem tudok megcsinálni. Ugyanis Bori is egyre kevesebbet alszik, meg mostanában elég sokat tanítok is, úgyhogy semmire nincs időm.
Ja, és tegnap megint elmentem tornázni, persze Bori végig aludt, de amikor hazaértem felébredt. Nagyon kíméli ez a gyerek az apját... :lol: Viszont ma pont akkor lesz éhes, amikor én tornázni leszek, úgyhogy lefejt tejet kap apukától. Muszáj elmennem, mert egyre jobban fáj a hátam és a torna nagyon jót tesz neki. Már itthon is sikerült egyszer tornáznom. Vettem egy Pilates dvd-t most még azt akarom csak, nem akarok rögtön valami durva tornával kezdeni. Egyébként hasizom gyakorlatokat lehet már ilyenkor csinálni?

Jó hosszú voltam, mert végre van időm. Mondjuk most aludni is tudnék, de szerintem már nincs értelme. Remélem nappal tudok majd pihenni legalább egy órát.... :roll:

marek
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat, valamennyire megnyugodtam azóta, de a teljes nyugalom talán tényleg csak napok múlva fog bekövetkezni. Amúgy annyira hisztis volt este, sírt nagyon kaja után is, piros volt az arca, most először mértünk hőt popsiban, 37,3 volt. Aztán arra gondoltunk, hogy talán fázik, mert egész nap nem volt fűtésünk, beöltöztettük, de akkor is sírt, viszont cicin megnyugodott, 22-kor elaludt és 5-kor kelt enni.
Párom is nyugtatgatott tegnap, az a baj, hogy én nagyon bele tudom lovalni magam a dolgokba :roll: De azért nem ő élte át ezt!
Igen, hátom volt Lottika és miután kiköpte a cumit és felsírt, utána nem kapott levegőt. Ha megismétlődik, elmegyünk orvoshoz!
Ma megyünk az UH-okra, hasi-koponya-csípő, remélem minden oké lesz!

Éva - ú, mellgyulladás? Az mitől jöhet? :? Szegényke, tarts ki, biztos rossz, olvastam róla, hogy az eszméletlenül fáj :cry:

Marek - igen, én sem tudtam, hogy hasra kell tenni, nekem a vállamon volt és úgy ütögettem a hátát, közben anyukám pont a telefonban volt, ott mondtam neki, hogy mi van, ez valamennyire megnyugtató volt, úgy éreztem, hogy nem vagyok teljesen egyedül, de persze azért egyedül voltam. Nálunk nem volt kékülés, de így is iszonyat para volt :shock:

LKata - én nem vagyok izzadósabb, inkább ragyásabb :roll: :?

Szöszke - tudom, olyat Lotti is csinál, úgy hívom, néma sírás, amikor kitörés előtt óriásira tátja a száját hangtalanul és vörösödik a feje, aztán kitör, mint a Vezuv, ekkor szoktunk ráfújni, de ez most nem ilyen volt :?

Ma hajnalban nem mérlegeltem és most megfogadtam, hogy megpróbálom, hogy nem is teszem a mérlegre, hanem szopizik ugyanaddig, ált. 40 percig szokott, remélem kibírom, mert már az is olyan stresszes, hogy mindig mérem :roll:

Na most megyek is, mert lassan kel, a kiságyában van, napközben szokott itt lenni velem és itt alszik el (bár napközben ritkán és a cumi is ki szokott esni a szájából amúgy), de itt ugye nincs légzésfigyelő, bár én gyorsabban észrevettem tegnap, mint ahogy a légzésfigyelő vette volna észre.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ja igen, azt szerettem volna még kérdezni tőletek, hogy nektek csinál olyat a babátok, hogy haja után, büfiztetés közben és utána még kb. jó fél órán át köszörüli a torkát? Mint mikor a slejmet köhögjük mi fel, na kb. olyan hangja van, nem tudom, hogy ez normális-e, de a tegnapi után most semmi se normális :? Én se :roll:

Kata - szurira dec. 4-én megyünk, ma az UH-ra.
Szuritól előre para, nem akarom, hogy belázasodjon szegényke!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Már jobban vagyok, aranyosak vagytok, hogy gondoltatok rám.

Már lejebb ment a lázam is, igaz a mellem még mindig nagyon piros és fáj is, de nem annyira, mint az első két napon.
Attól lehetett a gyulladás, hogy pár napja Áron óránként szopizott még hajnalban is és egész nap, aztán egyik éjszaka 5-6 órákat aludt egyfolytában és nagyon bedurrant a cicim, én meg lusta voltam fejni, becsomósodott és begyulladt.
Amúgy nem tudom mi van a babámmal, de napok óta nagyon hisztis, este min. 1 órás üvöltés után hajlandó csak elaludni és hajnaltól már óránként fent van, ma is fél 4-kor kelt, aztán fél 5kor, fél 6-kor és onnantól fél 10ig fent volt, most aludt el nemrég. Napközben is alig alszik és éjszaka is sokat fent van. Lehet, hogy megérezte a betegségem? Azt mondta az orvos, hogy nincs olyan, hogy lázas tej és nyugodtan lehet szoptatni, sőt minél többet szoptassak, hogy jól ürüljön ki a gyulladt mellem. Hát Áron szótfogadott, mert állandóan szopni akar, pedig már olyan dagi, hogy majd kidurran.
Na már fent is van, még egy órát sem aludt és ez megy egész nap, remélem jobb lesz....

Megyek, mert nem adja fel.

Később még írok.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Szegény Ildi, nem csodálom, hogy így megijedtél...:(
Pont most éjjel jutott eszembe, hogy hiába a légzésfigyelő, mi van, ha a nappali zajokban (pl. porszívózás, amit sajna muszáj, mert van kutyánk és a fűtésszezonban hullik a szőre :? ) nem hallom meg a riasztást...
Az éjjeli szopik után még vagy 10 percig hallgatózok, nem is kapcsolom le a kisvillanyt, csak lesem Dórit, hogy mozog-e a háta.

Marek, pont vmelyik nap mondta Bábaildi, hogy haspréseket már lehet csinálni. Az egyebeket, comb, fenék, láb meg pláne, csak a felsőtest nyújtása és a has a kritikus. De napi 6x8 hasprés kezdőadagnak (az én 5. hetemben) jó, úgy, hogy hetente növeli az ember.

Szöszke, hát nem irigyellek, de nálunk ugyanez a helyzet pár napja (amúgy már múlt héten csak 1x kelt éjjel enni, most minden visszaállt, éjjel 2x, 3x is, sír és evés után sem akar aludni, semmi nem használ olyankor) azzal a különbséggel, hogy egyedül ügyelek éjjel (a férjem alapból nem ügyel mert reggel korán kel, csak ha nagyon ordít Dóri, akkor próbál besegíteni a nyugtatásba) és délelőtt nem tudok aludni. :( Ezért nem vállaltam be most semmilyen iskolát, képzést, nem nagyon tudnék eljárni.

Én használok parfümöt, persze csak ha megyünk valahova, itthon csak hónaljstiftet. Nem vettem észre, hogy Dórit zavarná vagy kiütné a bőrét.

Éva, mitől gyulladt be a cicid? Áron nem üríti ki? Hát hiszen olyan kis vasgyúró. Sajnálom és jobbulást Neked!

Kép
anhel
 
 


Jó reggelt!

Van hogy nálunk is maradt már ki fürdés, csak tegnap azért lett volna fontos mert a háta közepéig összesz..ta magát!
Reggel mosdattam le a csap alatt gyors.
Éjjel is többször hasmenése volt :? :(
Borzalmas volt az éjszakánk, éjjel 2-től nem aludtunk. :( Annyira görcsölt a hasa szegénykémnek. Már az összes létező módszert kipróbáltuk. Már apa is felkelt, és végül az ő hasán aludt el, de úgy hogy néha-néha felébredt nyöszörögni! :cry: :cry: :cry:
Láza nincs, de aggódom, nehogy kiszáradjon! A kutacs sincs jobban behorpadva mint eddig, talán még időben vagyunk. 1 órára kaptam időpontot, viszem a dokihoz! :(

Nektek van fogadott orvosa a kicsinek???Én ezt most hallottam hogy ilyen is van! :shock: :twisted: Totál felháborodtam, hogy azért képes egy gyerekorvos pénzt kérni, mert kijön házhoz, és hétvégén még nem is hívható. :twisted:
Én ugyan nem fizetek, inkább leviszem a rendelésre, vagy keresek egy másik gyerekorvost. :roll: Minek van a Tb?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


NyugtonMalac....nagyon jófej lehetett Lili! :lol: :lol: :lol:
"ugyis kiszállok" :lol: Ez nagyon ari!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Pár napja ezt éneklem Norbikának altatáskor!
Nagyon szereti :lol:
100 Folk Celsius
Egyszer volt, hol nem volt, egy icipici házikó,
Icipici házikóban, icipici ágyikó.
Ottan élt éldegélt, egy icipici lencsilány,
Icipici anyukával, túl az Óperencián.
Icipici lencsilányka, lencsibabát ringatott,
Anyuka is ezt csinálta s boldogságban éltek ott.
Amikor este lett, az icipici lányka félt,
Icipici anyukája mondott egy mesét.

Egyszer volt, hol nem volt, egy icipici házikó,
Icipici házikóban, icipici ágyikó.
Ottan élt éldegélt, egy icipici lencsilány,
Icipici anyukával, túl az Óperencián.
Icipici lencsilányka, lencsibabát ringatott,
Anyuka is ezt csinálta s boldogságban éltek ott.
Amikor este lett, az icipici lányka félt,
Icipici anyukája mondott egy mesét.

Egyszer volt, hol nem volt, egy icipici házikó,
Icipici házikóban, icipici ágyikó.
Ottan élt éldegélt, egy icipici lencsilány,
Icipici anyukával, túl az Óperencián.
Icipici lencsilányka, lencsibabát ringatott,
Anyuka is ezt csinálta s boldogságban éltek ott.
Amikor este lett, az icipici lányka félt,
Icipici anyukája mondott egy mesét.
És ha meg nem haltak, ma is élnek,
Ma sincs vége a mesének,
Ma sincs vége, sosincs vége,
Fuss el véle.

Ismeritek?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ildi!Elhiszem,hogy megilyedtél de nyugi szerintem a cumi nem tudja megfulytani mert ha így lenne nem árusítanák.Szuritól ne félj sajnos nem tudod mindentől megovni és szerintem nem is kell.Nálunk annyi volt,hogy tegnap iszonyat nyügös volt de az éjszaka jó volt.Én soha nem mérlegeltem mert csak felhúztam magam rajta.2hós oltást még nem kaptatok?Remélem minden rendben lesz az Uh-kon.

Kata!Már bocs de én nem értek egyett most veled.Én választottam a dokit és nem bántam meg.Kijön házhoz(nem sok doki jön ki) a saját kocsijával a szabad idejébe nem halok bele 2500ft-ba.Tanácsadás,rendelés ingenyes de beviszem az ingenesre vagy ügyeletre és kb 10betegséget még haza hozok(Nyugtomalc írta,hogy Lili a rota virust a kórházból vitte haza)akkor inkább fizetek és ide kijön nem kell a beteg gyereket hurcolásznom ...stb.Hétfőn nekem is ki kellett hívnom 2,5év alatt elöször mert Zsófi fájlalta a hasát és a Doki mondta,hogy azonnal jön mert fél nehogy vakbele legyen a gyerenek na én ilyenkor igen is azt mondom megérdemli azt a nem túl nagy összeget.Bocsi nekem ez a véleményem Kép

Nyugtomalac!Nem íratod ki cd-re a képeket?Nagyon édes Lili.Most van ám szöveg olyan jókat lehet rajtuk nevetni :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


LKata!

A választott orvost nem úgy érted, hogy a körzetben lévő dokik közül te döntöd el, hogy kihez adod le a baba tb kártyáját?Ha ez az választott orvos, akkor nekünkis ez van.elvileg úgy van, hogy a gyerekorvosnak csak akkor kötelessége kijönni, ha a gyerek olyan állapotban van, hogy nem szállítható vagy nem tud felkelni az ágyból.Akkor viszont kötelessége, és elvileg ingyen.Az egy más dolog, hogy a szülő ad-e neki pénzt ezért.A többi esetben a gyerekrendelőbe fogadja a gyerekeket az orvos.Nem tudom, hogy a Katáéknak milyen dokijuk van, hogy a területi és ingyen is ki kéne jönnie, csak mégis kér pénzt, vagy bnem a területi és jogos a pénz érte.Ha viszont jogos, akkor elvileg számlát is kellene adnia.
Azzal viszont egyet értek, mint indok, amit a Kata írt, hogy egy beteg gyerekkel rohangálni, elég horror dolog, tudom, volt benne párszor részem.És az is igaz, hogy a gyerekváróban sok más betegséget is simán benyal a gyerek, amire senkinek nincs szüksége.Tehát ez a megoldás nagyon kényelmes és praktikus olykor, csak az nem mindegy, hogy milyen keretek között zajlik.
Én még nem hívtam Ábihoz gyerekorvost, pedig a szembenlévő házban lakik, egy perc alatt itt lehetne.De mikor olyan volt, hogy szükség lett volna rá, akkor vagy ünnepnap vag hétvége volt, és mehettünk az ügyeletre.
emmalena
 
 


Emmaléna!Mi nem ahoz a dokihoz tartozunk de ha felépül a házunk akkor igen.Én még Zsófinál felkerestem mert szimpatikus volt és nem akartam akár kihez vinni.Nagyon megvagyok vele elégedve mert nem olyan,hogy köhint a gyerek és már 20féle antibiotikumot ír fel szóval szimpi.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata!

Így már világos:-)
emmalena
 
 


Csajok, még egy hülye kérdés, nálatok is van az, hogy a baba tátog és nyelvét kidugdossa?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi!

Van!:-))))))))))
emmalena
 
 


Ildi
Ezt már én is akartam kérdezni, mert nálunk is van... :lol:

Képzeljétek, Bori annyira kíméli az apját, hogy torna előtt lefejtem a tejet, beraktam cumisüvegbe és mondtam Lacinak, hogy Bori kilenckor kel, etesse meg. És erre mikor kelt a gyerek? Fél tizenegykor, amikor hazaértem... :shock:

Anhel
A felsőtest nyújtása miért kritikus? Mert én pont ilyen tornára járok... :lol: A gerinctorna mindenféle nyújtásokról szól... :roll: Eddig nem volt tőle semmi bajom, remélem most már nem is lesz. Gondolom éreztem volna az első alkalom után, ha nem jó... :roll: Vagy nem? :?

Nálunk két doki közül lehet választani. Egyik rosszabb, mint a másik. Szóval marad az, hogy az ember kiválasztja az egyiket, aztán ha a gyerek beteg, akkor elviszi a gyereket egy másik városba egy normálisabb doki magánrendelésére...
A mi dokink egyébként nem jön házhoz, nem adja meg a mobilszámát és nem elérhető hétvégén. Pedig a gyerekek mindig hétvégén és ünnepnapokon betegek... :roll: Ja, és itt ügyelet sincs, csak a következő városban van... :twisted:

marek
 
 


Kata....Nekünk egy gyermekorvos van a körzetben,
akit ha megfogadok akkor házhoz is jön, ha nem akkor csak a rendelésre mehetek.
De nálunk nem 2500 ft havonta, hanem 7000ft /alkalom!
És, nem túl profi :roll: :shock: Akkor is ha csak ránéz és semmit nem csinál! :shock: Na, ezért akadtam én ki! :twisted: kicsit sokallom!
2500ft-ot én is adnék, de 7000ft, az elég húzós.
Akkor inkább elviszem magánrendelésre.

Na, szóval ma levittem Norbit az orvoshoz. De, szerencsére,
ez nem vírusos fosi volt (azért csak "volt"mert ma már nem ment a hasa) :lol:
A doktornő szerint, csak az átállás miatt van, hogy most már csak anyatejet iszik! Meg azt mondta ne adjak neki teát.
Bár eddig is csak néha kapott egy kicsit.

Feliratkoztunk a Pneumococcus oltásra :)

Norbi 6 hetes adatai: 4400gramm :lol:
(pont 1 kg-ot hízott születése óta)
és még mindíg 56cm (most nem nőtt az elmúlt héten, csak hízott)

Megyek, mert még gyors elugrunk a tejért,amég Norbi alszik(anyukám vigyáz rá) :wink:
További jó estét, pussz!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lkata! Norbi pöttyeire mondott a dokid valamit?
Én felhívtam a miénket, és mondta, hogy az anyatejes táplálás miatt van.

Ildi, Gergő hörög, nyökög, mint egy kis vaddisznó, és a nyelvét is dugdossa, tátog is, szopi előtt cuppog, elkapja a kis öklét, és a levegőbe is belenyammog. Mindenfélét csinál, ez teljesen normális. :) Mi jókat röhögcsélünk rajta. Szopi után meg, amikor a hordozóban pihentetjük, ül, mint egy kis szultán, meredező tokával. :D:D:D

Kép
szöszke
 
 


Marek: én találtam digitális képkeret kulcstartót a Médiamarkt-ban. 5000Ft kb. Azt könnyű vinni a kórházba, nem veszíted el könnyen... :) Mindíg nálad van...
Amúgy 16eFt volt a legolcsóbb képkeret a kb 10x15-ös kép nagyságú. Kisebb volt 8000 körül. De az nem olyan angy. KB mint 1 nagyobb telefonkijelző :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: én is ezt éneklem Lilinek is és Borinak is... Mindig. Amikor Lili sírt a buszon, és dugóban ültünk (3 hónapos volt) akkor is ezt énekeltem. Megnyugodott, és nem sírt többé. Egy idős néni mondta is, hogy ez igen! Nem semmi, hogy meg tudtam nyugtatni a babámat :D Én meg örültem, hogy Lili nem sírt többé, és hálát adtam neki érte :) :) :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kata: én megértem, hogy inkább fizetsz a dokinak, hogy kijöjjön. Én egyszer Lilivel betaxiztam Budapestet... 3 kórházat jártunk meg, végül éjfélkor egy budai kórház 200. betegeként a folyosón a magas lázzal bíró egy éves sincs lányommal várakoztam. :( Borzalmas volt.
A Rota vírus meg a másik fele :(
Jó lenne, ha lenne fizetős kijövős dokim... Akiben megbízhatok nagyon... Mint egy szakorvosban...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ja, és de, kiirattam a képeket a CD-re... Holnap, vagy holnap után teszek fel képeket...

Zűrös napom volt ma, és holnap is az lesz... Rohanunk a Dévény Annáékhoz, majd onnan vissza a gekkoba :S Szűkös határidővel...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: tátog, nyelvet dugdos igen... Főleg Lili dugdosta a nyelvét... Bori nem annyira, de ez normális dolog :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Megyek etetni, fejni, aludni... :D

Jó8!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Megjártuk tegnap az UH-okat, hasi-koponya-csípő és minden rendben, mindene tökéletes, jól működik, még a krákogó hangra is rákérdeztünk+a sok bukásra is, de ezzel kapcsolatban is megnyugtatott a nőci. Egy nagyon fiatal és nagyon kedves nő csinálta az UH-ot, 10 perc alatt kész is volt Lotti és csak picit ébredt fel, nézelődött, majd visszaaludt :lol: De amúgy ennyit aludt tegnap egész nap, nem többet, egyszerűen nem alszik már napközben, nem tudom, miért. Este végtelenül hisztis volt, evés után 1 órával még mindig sírt, aztán cicire tettem, 10 percig evett és bealudt rajtam, úgy tettem be az ágyába és aludt fél 4- ig, de akkor keltünk enni.

Köszönöm még egyszer a megnyugtató válaszokat, nagyon jól esett, tényleg!

Kata - ez lesz a 2 hós oltás, amire dec. 4-én megyünk és kapjuk mellé azt a Pneumococcus ellenit is.

LKata - alkalmanként 7 e az azért durván sok. Nekünk sincs úgy fogadott dokink, őt ajánlotta a védőnő és ennyi. Én nem adtam neki még pénzt, ahogy Nyugtonmalac is mondta, majd valami ajándékkosarat csináltatunk neki és azt Karácsonyra megkapja.
Cuki ez a kis dal, csak túl hosszú, hogy megtanuljam :oops: :lol:
Én a Tavaszi szél vizet árasztot, Által mennék én a Tiszánt, Megy a gőzöst, A csitári hegyek alattot szoktam énekelni, bár elég fahangom van, de a gyerek bírja :wink:

A védőnőnek viszont nem adok semmit, az tuti. Hívtam akkor, amikor ez a dolog történt Lottival, nem vette fel, nem hívott vissza, majd hívtam tegnap, hogy hátha, erre megint ugyanez és azóta sem hívott vissza. Szerintetek??? :evil: Legszívesebben (ha lehetne) lecserélném!!! :?

Nyugtonmalac - nekem párom talált a neten digitális fényképkeretet, onnan fogja megrendelni, nézd meg ezt: http://www.ebolt.hu/product168891_categ ... inben.html
Képeket nagyon várom!

Anhel - nyugi, nem szabad idegeskedni, nem is azért írtam le, hogy megijesszek bárkit is, de tényleg nagyon para volt és még most is bennem van, de már múlóban, remélem leszek újra olyan "laza", mint voltam előtte, mert most nem igazán merem itthagyni egyedül. Tegnap is egész nap itt voltam vele, szinte nem is ettem semmit :cry: Amúgy szerintem az volt, hogy a nyálát félrenyelte, mert cumival aludt el és háton volt, összegyűlhetett a nyál és hirtelen arra ébredt, hogy lecsusszant, de hogy az normális volt-e, hogy vagy fél percig nem tudott levegőt venni :roll: Na ezért hívtam a védőnőt is (ugye hiába), a gyerekorvos a héten valami konferencián van, szóval őt se tudtam, de most már kibírom hétfőig, akkor jön a védőnő (bár legszívesebben elküldeném a picsbe!), csütörtökön megyünk oltásra a gyerekorvoshoz, addig talán kibírom aggódás nélkül. Talán :roll:

Na megyek, mert szerintem mindjárt ébred, 5 óra óta alszik, azért az nem rossz, bár én hullafáradt vagyok, mert miután szopi után ágyba tettem, még vagy fél órán át néztem :?

Többiek merre vannak??? Adri, Sensi, Ancsa, Andi ... ???? Tessék életjelet adni!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Nekünk nagyon szerencsénk van az orvosunkkal, elvileg hozzá is tartozunk szerintem, én felhívtam a szülés után, hogy szeretnénk, ha ő lenne továbbra is az orvosunk Áronnak is (a többi gyereknek is ő az orvosa), ő bármikor kijön házhoz és pénzt egyáltalán nem fogad el, először akartam adni neki, de azt mondta szó sem lehet róla, néha szoktam egy kis ajándékcsomagot összerakni neki, azt elfogadja. Úgyhogy csak nézek, hogy 7000/alkalom??? Nem semmi mik vannak már?!

Tegnap volt itt nálunk az orvos és Áron még mindig sárga, jövőhéten lehet, hogy el kell mennünk egy vérvételre is. Pedig annyit szopik-pisil-kakil és mégsem ürült még ki belőle a bilirubin.
A pöttyeire meg azt mondta, hogy lehet, hogy a mosószerre vagy az öblítőre allergiás, amit használok. Úgyhogy most váltanom kell.
Ja, és most megint azt mondta az orvos, hogy igenis van szájpenésze is a babának, de csak a nyelvén egy pici, hát én ezt már nem tudom követni, amit a múltkor annak hittek a szájpadlásán az máig ott van és az most mégsem az.

Izzadás: én is úgy izzadok, mint egy ló, reggelre csurom víz a hajam és a hálóingem, na és akkor még a szagomról nem is beszéltem, pedig még éjjelre is golyósdeozom magam., de az sem segít. Mi lett belőlem, egy dagadt- büdös-izzadós ló.???

Nymalac

Én is nagyon kiváncsi vagyok a képeitekre, biztosan nagyon szuperek!!!

Ildi

Nekem sem alszik nappal szinte semmit Áron, azt a kicsit is csak ölben, ahogy leteszem már bőg is, ahogy most is éppen. Este is fürdés- kaja után még egy óra bőgés és csak utána alszik el. Mi lett vele?
Örülök, hogy jók lettek az uh eredmények!!!
Áron is tátog és nyújtogatja a nyelvét és ő már születése óta kiadja azt a torokköszörűlős-nyekergős hangot, olyan, mintha mindig erőlködne, nyomni akarna.

Marek
Digitális képkeret: a mostani Auchan katalógusban már 9490-től vannak keretek, a méretét sajnos nem tudom.

Anhel

Nekünk is vannak kutyusaink a lakásban,méghozzá három is, úgyhogy megértelek az állandó porszívózás miatt.
Szegénykéim most el is lettek hanyagolva mióta megszületett a baba, pedig ők is a "gyerekeink" az egyik pont most volt 10 éves, ő volt az előgyerekünk. Nektek milyen kutyusotok van? Én nagyon nagy kutyamániás vagyok, még terhesen is kobórkutyusokat mentettem, dehát ez a hobbim. Olyan jó érzés amikor segíthetek rajtuk és mikor jönnek a képek az új gazdiktól, hogy milyen szuper helyük van.

Na megyek, mert húslevest kell főznöm a lányomnak.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Marek, nem tudom, hogy a felsőtest miért kritikus, de gondolom a gyógytornán, ahova jársz, nem lehet bajod. Én a méhszalagok nyújtására tippelek, esetleg a mellizmokra...hm, nem tudom.

Ildi, ne is mondd, annyiszor morfondírozom, hogy oldalt, hason vagy háton hagyhatom-e elaludni és ha igen, a cumit adjam-e neki oda. Mondjuk nem egy nagy cumis, 2-3 perc után kiköpi rendszerint.

Éva, nálunk csak egy kutya van és kicsit lelkifurim is van miatta, mert én sem foglalkozom vele szinte semmit, mióta Dóri megvan. Azelőtt meg gyerekemként imádtam és istápoltam, órákon át csak simiztem. Naná, hogy a szőrét is most kezdte hullatni (belgajuhász-mudi keverék, fekete erős szőrrel), de olyan szinten, hogy minden túlzás nélkül napi 2x a teljes lakást (még a wc-t is) kell porszívózzam. És még így is mindenünk szőrös, a gyerek pelusában is találtam már. Az már meg sem lep, hogy fürdés után bekenem magam testápolóval és gyakorlatilag a kutya szőrét kenegetem magamon. Először azt hittem ilyen druva hormonális változáson mentem át... :shock: :D És a mi ebünk is elég idős, 14 éves, szintén talált kutya. Nagyon sajnálom őt és szeretem is ám, de bosszantó, hogy minden szőrös tőle.
Egyébként minden tiszteletem a Tied a kutyamentés miatt!!

Gyerekorvos: mint már írtam, a mienk házhozjön, ráadásul hetente. :shock: Eleinte kivoltam ettől, de közben rájöttem, hogy amilyen bizonytalan vagyok egy csomó dologgal kapcsolatban, nem is baj, hogy ilyen sűrűn jön. A védőnő ritkábban.
Először aznap jött ki, amikor hazajöttünk a kórházból (adtam neki 5000 Ft-ot), aztán következő héten, akkor hármat, majd fejem a falbaverve arra szántam magam, hogy rákérdezek, mennyi a tarifa...még ha nincs is (gondolván, ez azért így heti rendszerességgel kicsit túlzás lesz nekem anyagilag). Mondta, hogy amennyit gondolok. Úgyhogy erre válaszul úgy gondoltam, hogy nem adok hetente pénzt, hanem havi 1x. Ezt pedig 5-6 ezer Ft-ban állapítottam meg. Szerintem korrekt ha úgyis házhozjön (nekem bonyolult is lenne levinni hozzá Dórit). Nyilván ha valami rendkívüli eset van, teszemazt éjjel kell sürgősen megnézni a gyereket, az más tarifa.
Amúgy a Ti orvosaitok és védőnőitek is csak vezetékes telefont adnak meg? Manapság, mikor az ovisok is mobillal mászkálnak... :?

Lekopogom, de én egyátalán nem izzadok. Lehet, hogy nem iszom eleget, azért?
Amúgy totál padlón vagyok, Dóri most már nem csak este 6-tól éjfélig nyűgösködik és sír, de ma délelőtt jóllakva is ordított vagy fél órát. Csak a karomban nyugszik meg, de hát így még wc-re se tudok menni... :(
Vajon mit rontottam el nála? (Éjjeli szopizáskor már a Suttogót böngészem félálomban, hátha rájövök a gyerek nyitjára...)

Kép
anhel
 
 


Anhel

Semmit sem rontottál el Dorinál, ilyenek ezek a babák, naponta váltják a szokásaikat, nekem is hol nagyon jó baba Áron, hol meg egésznap bömböl, már én is mindent kipróbáltam vele, aztán valami bejön , valami meg nem.
Örülj neki, hogy nem izzadsz!! Olyan rossz minden reggel vizes hálóingben ébredni, annyit mosok így is a négy gyerek után, most meg még én is mindennap új hálóingben alszom, az ágyneműmet is gyakrabban kell húzni., de majd csak elmúlik.

Hát én tényleg szerencsés vagyok az orvosommal, ő a mobil számát is megadta és bármikor hívhatom, itt lakik a mellettünk lévő utcában., két perc alatt ide ér. A védőnőnk is nagyon aranyos és segítőkész, még mérleget is adott kölcsön és ő is megadta a mobil számát, ha hívom és véletlenül nem tudja felvenni visszahív, szóval tényleg kifogtam mindkettőt.

Kép

Kép
éva75
 
 


Anhel

Nálunk nyáron jobb a helyzet, mert lenyiratom a kutyákat kopaszra és akkor nincs szőr a lakásban, te nem szoktad megnyiratni a kutyusotokat? Nekem két yorkim van meg egy mentett keverékem.
Na, Áron megint üvölt, aludt 10 percet, azt is a hordozóban a konyha közepén. , megyek.

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok!

Mi lebetegetünk :cry: Zsófi tegnap 38-fokos lázzal kellt fel délután :cry: Mivel lement a lázcsillapítoval azt hittem ennyi volt volt már ilyen este megint.Reggel felhívtam a Dokit rendelt nincsenek is sokan anyukám segített elvinni Őket.Torok gyuladásuk van és nekem is.Zsombor úgatosan köhög és sipol az orra.Azt hittem a sok sétától de mondja a Doki,hogy ez nov,decemberbe szinte minden gyerek elkapja Zsebi meg még nem találkozott ezzel a virussal ha legközelebb elkapja már fele annyi baja sem lesz.Torokfertőtlenítöt kaptunk,köptetöt,orrszivos tengeri sós oldatott írt antibiotikumot de csak akkor kell ha 2napig 38felet lenne a lázuk :?

Nekem mind a kettő a mobil számát is megadta és el lehet érni Őket hétvégén is.

Ildi!
Nálatok fizetni kell a védönőnek?Örülök,hogy minden rendben Lottival.

Nyugtomalac!
Képeket kérünk!!!Hogy viselte Bori?Bele ragták a kosárba?(én kértem,hogy majd tegyék bele már szóltam elöre)

Kata!7000/alaklom na :shock: :shock: Na én az ilyntől kérnék számlát :twisted:

Éva!Remélem Áronnak nem lesz baja.Többi gyerköcöd nem volt sárga?Én azt hallottam ez genetika is.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Kata

Sajnálom, hogy lebetegedtetek , jobbulást a gyerekeknek!!!

Lányom nem volt sárga, az ikrekből Ádám már sárga volt. Azt mondták a kórházban, hogy a vércsoport összeférhetetlenségünk miatt sárgult be ennyire (én 0 rh negatív, férjem 0 rh pozitív), eddig mindegyik gyerek az apja vércsoportját örökölte, persze Áron is. És azt mondták minél többedik terhesség, annál erősebb az ellenanyag termelése és ezért ürül ilyen lassan a szervezetéből a bilirubin, hát nem tudom tényleg így van-e.

Kép

Kép
éva75
 
 


Anhel, az ilyen szőrhullajtós időszakban nekem szokott segíteni, ha naponta többször átkefélem a bundájukat (nekem is két kutyusom van, igaz, hogy most nem laknak velünk egy fedél alatt, de minden nap megyünk hozzájuk). Tudom, hogy macerás, és csak kicsit csökkenti a lehulló szőrt, de legalább csökkenti.

Megint szép éjjelünk volt. Nyökögés, ordítás. Gergő hajnali 4-kor tudott elaludni. Nem tudom, miért éjjelre kell időzíteni a rohamokat? :shock:

Kaptam ma pénzt a biztosítótól!
A szülésért 50 ezret, a 4 nap kórházi bentlétért 37.500-at. Tök jó, megyek babakocsit venni. :D:D:D

Kép
szöszke
 
 


Kata - nem kell fizetni a védőnőnek, na az lenne még szép :shock: Gondoltam, Karácsonyra kap ajándékcsomagot, de ezek után, hogy 2X hívtam (ha nem is vészesetben, de azért elég komoly ijedelem után) és még arra se vette a fáradtságot, hogy visszahívjon :roll: Miért, te adsz neki manit? Én a gyerekorvosnak se adtam, eddig mindig házhoz jött, de mindig ő mondta, hogy jön, én sosem hívtam. Most először megyünk mi, de az oltás miatt.
Sajnálom, hogy Zsófika és Zsombika is beteg, mihamarabbi jobbulást neki!!! És persze neked is!!!

Szöszke - nekünk a nappalunk ilyen, ha nem cicin van, akkor nem jó neki sehol, most is alig bírtam elaltatni, az ágyába úgy tettem még be, hogy aludt, de amint letettem, már sírt is, viszont nekem is kell ennem, így cumi szájba, hasra téve, légzésfigyelő bekapcs, kicsit nyüszögött, aztán bealudt. Végre!!! Voltunk de. sétálni is, de akkor is elég éber volt a kocsiban, szóval épp ideje, hogy aludjon.
A biztosító hogy-hogy fizet? :shock:

Mostanság (elmúlt 3-4 nap) azt veszem észre, hogy tiszta cicifüggő lett Lottika, amint nem ott van, nem jó neki semmi :roll:

Anhel - nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy legyen minél többet hason a gyerek, kivéve éjszakára, kivéve, ha van légzésfigyelő, akkor evés után fél órára már mehet hasra. Amúgy hason nagyon jól alszik, háton a kalimpáló keze miatt nem igazán tud mélyen aludni, oldalra pedig hiába tettem hajnalban, elfordult.

Éva - drukkolok, hogy Áronka sárgasága mihamarabb elmúljon és ne kelljen vérvételre menni!!! Nálunk is kb. 1,5 hete van az, hogy már nem sárga! Amúgy mindene sárga még? Mert alulról ürül és a végén az arca, nálunk az volt, hogy a teste már egyáltalán nem volt sárga, arca meg még igen.

Na, sikerült megebédelnem itt közben, mert végre alszik, el sem hiszem, van időm mosni :roll:
Megyek is!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Bocsi, h ilyen ritkán jövök, de Lillussal nagyon nehéz, így kb csak enni, meg wc-re menni van időm, de van, h még arra sem. Szombat óta egyedül is vagyok, hazament anyukám. És az elúlt 2 napunk pedig katasztrófa volt, valszín növekedési ugrásunk volt, mert túlzás nélkül óránként cicizett a lány, és nem lehetett letenni sem. Nagyon lemerültem. Úgy néz ki mára megjavult, 6.45-kor, 11-kor evett, most alszik, talán kezd ébredezni, és már 2óra van. Este kapott tápit, mert óránként 5perceket szopizott, és elegem lett, mondván így kizárt, h eleget tudjon enni éjszakára. Ezzel szépen el is aludt, 2kor arra ébredtem viszont, h hányt, mint múltkor...picit sírdogált miatta, tisztába tettem, átöltöztettem, aztán aludt egyből. Magamra tettem a nagyágyban egy darabig, aztán letettem mellém, és így aludtunk 6.30-ig, mert nagyon féltem, h még hányni fog, és nem veszem észre. De szerencsére nem volt semmi.

Bocs, h magunkkal kezdtem...most akkor pár dolog emlékezetből, nem nagyon tudok most visszamenni sokat.

Ildi!
Nagyon durva lehetett, ami történt Lottikáva, de nyugi, tuti nincs vele semmi gond, csak vm történhetett. A védőnő nagyon gáz, h ha kell, akkor sem lehet elérni.

Nymalac!
Kiváncsi vagyok nagyon a képekre!

Éva!
Sajnálom a mellgyuszit, remélem már teljesen kiherevted! Részvétem Áron nyűgössége miatt!

Szöszke!
Sajnálom az éjjelt!

Kata!
Jobbulást a gyerekeknek! Remélem nem lesz sokáig lázuk, és gyorsan túllesztek rajta!

Anhel!
Dejó, hogy te is olvasod a suttogót! Épp keresni akartam valakit, akivel tapasztalatot lehet cserélni. Én nagyon szeretném követni a dolgot, persze egyelőre esélytelen, örülök, hogy élek. Te hogy állsz vele? Én még sajnos a sírását sem nagyon tudom értelmezni, oké, ha fáj a hasa, azt hallom, meg legtöbbször azt is, ha éhes...de egyébként sokszor fogalmam sincs mi baja, és ez nagyon rossz. A 4É-t is tökjó lenne bevezetni, csak nálunk ott a baj, h inkább alvás után fent van, nézelődik, nyekereg, majd sír....én sokszor már csak erre ébredek fel, aztán szopi, abba belealszik, és így tudom csak letenni...élig ébren nagyon ritkán alszik csak el, általában csak sírás a vége. Úh sajnos altatni kell, kajával. Úh a 4É-től is még messze vagyunk. :?

Marek!
Bori milyen kis rafinált, csak anyát melóztatja! :D A torna miatt még mindig irigy... :P

LKata!
Én is ismerem ezt a dalt, nekem énekelte annó egy kedves ismerősünk mindig, amikor jöttek hozzánk. :)

Na most ennyi voltam, felébredt a csajszim...

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!

Szöszke! Köszi a tippet a biztosítóval kapcsolatban! Most megnéztem én is az életbiztosításunkat! Hétfőn be is adom a papírt a kórházi napokról, meg a császármetszésről, mint műtétről! Kíváncsi leszek! :lol:

Kata! Köszi az énekecskét! Én ismerem, nekem is ez volt a kedvencem, csak elfelejtettem a szöveg egy részét, de most már teljes verzióban énekelhetem, bár nincs hangom, de Máténak tetszik! :lol: MÉG! :lol: Én már éneklem neki a télapósokat, karácsonyosokat is! Nem lehet elég korán kezdeni!

Egyébként kedvence most:

Mókuska, mókuska felmászott a fára
leesett, leesett eltörött a lába
doktor bácsi ne gyógyítsa meg
huncut a mókus újra fára megy!

Van, hogy a mókus helyére a nevét éneklem!
:lol:

Kép
bettike
Eger
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?