Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

A mosogatógép történetének szerencsére jó vége lett, mert csak valami cső volt hátul szétcsúszva és azért hibásodott meg a cucc. 6000 Ftért csinálta meg a szerelő, szóval egész jól megúsztuk. Viszont a parketta kicsit felszívta a vizet és egyelőre nem úgy néz ki, mint aki ki akar száradni... hát remélem nem fog feljönni, mert az marhára nem hiányozna most nekünk.
Egyébként jól vagyunk, csak ezt a szeles időt rosszul viseljük, főleg Marci. Mert hiába ragyog kint a nap, ha olyan szél van, ami elfújja a gyereket. :( :x

Zsuzsi: Szupi, hogy megvan az apasági!!! 8) A mi anyakönyvezési kérelmünket sajnos elutasították, azzal az indokkal, hogy a név amit választottunk, az fiú név is meg lány név is lehet (ahogy minden név vietnámban - én is ismerek 2 fiút is, akit Linh-nek hívnak...) és jogorvoslatnak helye nincs, úgyhogy ez van. Azért persze szomorú vagyok kicsit, de akkor sincs mit tenni. :?
Óóóó, sajnálom ezt a málnalevél tea dolgot! Én már 2 hete iszogatom, remélem használ is. Viszont ha nem ódzkodsz tőle, akkor majd használj homeopátiát, az is sokat segít (szerintem).
Mellszívó: nekem van. Szerintem ha anyukádnak sok teje volt veled, akkor nagy valószínűséggel neked is sok lesz (bár ez csak az én saját elméletem) úgyhogy érdemes beszerezni vagy kölcsönkérni ismerőstől, legalább az elejére. Nekem annak idején azt mondta a védőnő, hogy teljesen felesleges... aznap, ahogy hazamentünk a kórházból, elküldtem a páromat hogy vegyen, mert olyanok voltak a cicik mint a beton :roll: . Én inkább a cumisüveg létjogosultságát kérdőjelezem meg, mert egy anyatejes babának nem kell pótlás, mert az anyatej fedezi a folyadék- és táplálékszükségletét is. De persze Marcinak is van cumisüvege, nem is használtuk sose. :D
Popsikrém: szerintem a gyógyszertári popsikrémet, az Unguentum Infantumot vény nélkül is kiadják a gyógyszertárban, csak nem lesz rajta támogatás (egy tubus kb. 400 forint) és az a legjobb a gyógyszertanászok szerint is! De ha ez nem, akkor bármi jó, amit felsoroltál (sudocrem, neogranormon, bepanthen) csak szerintem hosszú távon drága és felesleges.

Bea: mikorra lesz meg a függöny? Ezzel kész lesz a szoba? :)
Tegnap párom már lehozta a kiságyat a padlásról, bár össze nem rakta...
MagneB6-ot szedheted nyugodtan, de érdemes a 36. hét utánra fokozatosan leépíteni!
Nekem is Avent elektromos mellszívóm van, én nagyon szerettem, sok vesződséget megspórolt nekem. Előtte 1 hétig kézivel próbálkoztam, de az katasztrofális volt.
Rögtön kilyukasztjátok a baba fülét?

Dianatal gél? Ti vesztek végül?

Jó hétvégét!
Puszilok Mindenkit!

[/u]

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Linh, tök jó, hogy ennyivel megúsztátok a mosogatógép dolgot!
Nálunk is nagyon fúj a szél, már 2 napja, jó lenne, ha csillapodna, tényleg rossz bentről nézni milyen szépen süt a nap...
Sajnálom, hogy ti nem jártatok sikerrel az anyakönyvezési ügyben.
A málnalevélteát még nem adtam fel teljesen, majd jövőhéten megyek a cukrosokhoz, és megkérdezem, hátha lehet. Homeopátiás dolgot most is "használok" mondta is tegnap a körzeti orvosom, hogy ritka az olyan kismama, akinek ilyen jó a vérképe, mint nekem :) Úgyhogy ha teázni nem lehet, mindenképp betárazok a bogyókból :D
Jó, hogy írtad, hogy recept nélkül is meg lehet venni a krémet, saját magam is leginkább a gyógyszertári krémeket szeretem, semmi felesleges anyag nincs bennük, és nem is drágák.
Cumisüveget azért gondoltam venni, esetleg nyáron nagy melegben lehet adnék neki egy kis vizet, meg ha hasfájós lesz, teát (mondjuk erre a célra vettem a bababoltban újszülötteknek való kispoharat, ami nem zavarja meg a szopizást), és a kórházban is úgyis cumisüveggel pótolnak, ha éhes, és inkább én itthon kifőzöm, és beviszem a sajátot, minthogy egy kórházit adjanak neki, nem bízok abban a higiéniában, és nem szeretném hogy elkapjon valami szájpenész félét. Cumit is ugyanezért fogok bevinni sajátot. Meg hallottam olyat is, hogy miután hazavitték a babát, nem volt hajlandó másféle cumit elfogadni. Hozzáteszem, nagyon cumi-ellenes vagyok. Mert szerintem egy baba nem úgy születik, hogy cumizni akar, minek rászoktatni, ha aztán meg majd el kell venni tőle, és fogainak sem tesz jót. Nyilván más a helyzet, ha igényli, akkor inkább cumi, mint ujjszopizás. Csak a kórházban úgyis adnak neki, ha nem nyugszik meg. Bár én abban reménykedem, hogy a cumisüveg dolgot is megússzuk, és lesz lehetőség rá, hogyha megéhezik, akár éjjel is, bemehessek hozzá megetetni.
Erről a gélről még nem hallottam, most kezdek utána olvasgatni. Te veszel?

Bea, én még mindig nem pakoltam össze a táskát :oops: De minden nap eszembe jut, hogy kéne, csak még nem vettem rá magam. Tök jó, hogy megvan a fülbevaló, meg a függöny is :)
A beöntésre itt azt mondták, hogy vagy a hagyományos módot lehet választani, vagy kúpot adnak. Azt is mondta a nő, hogy a hagyományos beöntés azért jobb, mint a kúp, mert a meleg víz hatása jó a méhnek. Úgy emlékszem, a tágulást gyorsítja. De azért én inkább a kúpot választom, ha kell. Mert azt is mondták, hogyha már otthon kitisztult a kismama, nincs rá szükség.

Ja, még azt akartam kérdezni, hogy ti csak hálóinget visztek a kórházba? Vagy esetleg pizsamát, melegítőt is? Itt mondták, hogy amikor már felkel a kismama, teljesen jó egy melegítő, vagy rövidnadrág napközben.

Szép hétvégét nektek, puszi!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

A fuggony szerintem egy hét és kész.A fulét szeretném helyben kilvetni ,gyorsan gyógyul meg túl lesz rajta mindjárt késobb már nem akarom kínozni.

Nekem még a dolgokat kell kifoznom cumit meg cumis uveget én is viszek be sajátot.

Tegnapossze lett rakva a bútor de még nincs a helyén ma megy megvenni még hiányzó dolgokat a párom az anyósommal.

Linh.:Sajnálom hogy nem sierultek a dolgok a névvel.Jól megúsztátok a mosogatógépet.A padlóval szerintem nem lesz gond .Multkor egy asalónyi viz csurgott ki a afapadlónkra tobb mint egy órát szívta mert nem vettem észre,de nem jottfol szerencsére.

ZSu:Lassan ideje bepakolni.A cumit a babára bízom eroltetni nem fogom.A gélen nagyon gondolkodom majd még rá kérdezek a dokinál.Nekem ez a beontéses dolog nem kúp hanem uveg ilyen hosszó véggel és olyan mint ha jaros víz lenne benne.Ja én is hallottam,hogy kitisztul a dolog magától,de én nekem ilyenekkel ugy is gondjaim vannak szóval.....

ergyenlore 2 hállóinget viszek,mert hogy pizsit az elsó pár napban nem szívlelik,aztán ha ugy gondolom majd hozatok be valami kényelmeset.

A szél az nálunk is nagyon fúj!Érezzuk is rendesen és még mindig hidegebbet mond aztán meginit meleg és a kovetkezonél meg már megszulok.Már nagyon unom ezeket a frontokat remélem azért még legalább a 2 hetet kibir pocaklakóm.

Kellemes hétvégét!
Puszi

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 

 
 

Zsuzsi: ezen azert elegge meglepodtem, hogy cumit adnak a babanak a korhazban :shock: :shock: , mert azert az megis csak az en dolgom, hogy akarom-e, hogy cumizzon a gyerekem :!: :!: :!: Egyebkent Marcival mi 3 hetig birtuk cumi nelkul, neki hatalmas volt a szopasi igenye, ugyhogy a nyugalom erdekeben (a sajat es az o nyugalma is) cumi mellett dontottunk. Azota se nagyon jott le rola, nem is nagyon orulok neki, de ez van.
A babak tenyleg altalaban csak egyfele cumit fogadnak el. Szilikon vagy latex, szimmetrikus vagy aszimmetrikus, de Marci ebben is kivetel volt, neki mindegy volt csak cumi legyen :D :D . De mondjuk az anyaga az allando nalunk, szilikon cumit hasznal.
Szerintem en majd fogok venni Dianatalt, mert szerintem Marcinal is hasznalta a doki, csak akkor meg a klinikai kiserleti stadiumban volt a gel, azota meg bevezettek. Majd azert megkerdezem a szulesznomet, szerdan iugyis talalkozom vele.
En nem viszek melegitot meg pizsamat se, ugyis csak 3-4 napot leszunk bent remelem, nem akarok nagyon sok cuccot vinni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára linhbaba 2011.04.09 12:30-kor.

linhbaba
 
 


Bea: tenyleg, vettel ilyen sterilizalot is a mellszivo melle?
En nem tudom, kilovetnem-e a gyerekem fulet rogton, de nekem ezen nem is kell gondolkozni :D . Az enyemet 8 evesen lottek ki, fajt is nagyon...
Hogy birod most ezt a frontot? Mostanaban rengeteg ilyen front jon-megy, hat remelem majd az egyik 1-2 heten belul meginditja nekem a szulest, bar kicsi a valoszinusege hogy a babam hamarabb jon, Marcim is idore erkezett.

linhbaba
 
 


Linh:Nem nem vettem,csak simán kifozom a dolgokat.Én normálisnak tartom hogy mindjárt kilegyen love fule az enyém is testvéremé is meg mindenkié igy volt.Mire haza érunk már rendben lesz.Tudom milyen rossz magamról mert én még +2lovettem 15 évesen az egyikkel nem volt gond de a másik.Nagyon rosszul,mindig észre veszek valami marhaságot magamon és izgulok,meg már 2 napja valahogy nagyon ingerlékeny vagyok.Meg ez a beezártság már nagyon sok,mint a borton buntetés egyre rosszabb pszichikumom és ha még bele gondolok hogy 5 hét. :x Nem bánnám ha nem várná ki,de viszont azt sem akarom hogy elobb jojjon és gond legyen,de már tehernek érzem.Tudom,hogy ez csúnya dolog de ki kell adnom magamból.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Hali Csajok!

Na, mi a helyzet?
Jó nagy a csend megint!

Bea: okosan tetted, hogy nem vettél sterilizálót! Én vettem annak idején, kb. 1 hónap után eltört az egyik lezárója, gyakorlatilag használhatatlanná vált... Szóval szerintem nagyon nem éri meg olyat venni.
Fülbevaló dolgot én is normálisnak tartom :) de nem tudom én megcsináltatnám-e ha lányom születne. És azt ott a kórházban megcsinálják vagy valahova el kell vinni?
Hogy bírod a pihenést? Én is már nagyon szülhetnék, minden nap reménykedem, hogy hátha éjszaka beindul... dehát eddig még nem jött be! :D Szerintem ez nem csúnya dolog. Ahogy betölti a 37. hetet, onnantól érett újszülöttnek számít, szóval ebben semmi elítélendő nincs szerintem.

Zsuzsi: jól vagytok, minden rendben? Lassan pakold össze a táskát, nehogy 2 fájás között kelljen majd összedobálni!

Caramel: hogy álltok a költözéssel? Mennyi is van még neked hátra?

Holnap után megyünk megont NST-re, utána meg délután szülésznőhöz. Legalább történik valami, bár a pocak kifejezetten utálja ezt a vizsgálgatást. Mindig rugdossa a fejeket és marhára mérgelődik :). Olyan édes!

Puszilok Mindenkit!

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Tényleg nagyon elvan mindenki, én is. :)
Vasárnap este olyan fáradtság jött rám, nem is emlékszem, valaha voltam-e ennyire fáradt. Olyan nehéz volt minden, még az ágyban megfordulni is. És azóta napközben is egyre kevesebb dolgot bírok csinálni. Meg egyre többet keményedik a hasam úgy péntek-szombat óta, főleg délutánonként, esténként, gondolom elkezdett kinyílni a méhszáj.

Linh, a táskát ma fogom összepakolni, előttem is az a kép lebeg, hogy már indulni kéne, a csomag meg sehol... Na ma megcsinálom!

Nektek van pelenkakukátok?
Meg még annyit akarok kérdezni, hogy kifőzni úgy kell a dolgokat, hogy felforralom a vizet, beleteszem a kifőzni valót, és még pár percig forralom? Sosem csináltam még ilyet. És miután kifőztem, hol tároljam a dolgokat?
Lehet hülye kérdések, de semmi tapasztalatom nincs ilyesmiről.

Remélem jól vagytok, puszi nektek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Linh:A kórházba a novérkék csinálják.A pihenést már nagyon unom,egyfolytába a szulésen jár az eszem.Igen a a 37.hetet de nekem az még 2 hét!Tegnap hívtam a dokit is az eredmények miatt de szerencsére semmi fertozés,de ma is volt valami olyan mint a takony szornyu.

ZSu:Nekem nincs,gondolkodtam rajta de valahogy elfelejtettem.Ezzel a kifozés dologgal én sem vagyok tisztába,majd anyuékat megkérdezem.

Tegnap Peti fel tette a a karnizst,meg befejezte az agyat már csak a helyére kellene tologatni a bútorokat,meg kitakarítani,kimosni az agyhuzatot meg párnát meg ezt a védot és lassan készen leszunk.

NA ma már megint hideg front jon délután készulhetek,a kinlódásra :(

Puszi

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok Lányok,

először is: az ellenanyagom továbbra is pozitív. Kicsit utána olvasgattam, ezt okozhatja az is, hogy nem csak ezek a fő vércsoportok vannak, amiket mi is tudunk, hanem egy csomó alcsoport (?), és ez is okozhat összeférhetetlenséget. Azt nem értem, hogy a korábbi terhessége(i)mnél ez hogyhogy nem jött elő. Linh, nyugtass meg, hogy nem veszélyes ez sem a babámra, sem rám nézve:) A doki annyit mondott, hogy kapok ellenanyag lekötőt, és csak az esetleges következő babának okozhatna gondot (igaz ez?), nekem pedig annyi, hogy spec vért kell kapnom, ha szükségem lenne császárkor valami miatt vérre, de erről ő gondoskodni fog. (programozott császár esetében könnyű is, de mi van, ha előbb elindul, és sürgősségi lesz belőle???) Szóval vannak bennem kérdések, de még csak telefonon beszéltük meg az eredményt, személyesen majd csak kedden találkozunk.
És hogy hányadik hét? Sosem tudom:) 35, vagy 36. Május 14 a 12. hetes UH-n megállapított terminus. (jut eszembe, nincs itt már andrea, akinek a vonalzója alapján lehetett engem is követni:)

Sterilizálás: felforralod a vizet, beledobod a cuccot, és kb. nem sokkal utána már ki is veheted, nem kell szerintem együtt forralgatni már. Én egy műanyag tálcára tettem Szilviát (papír törlőkendő), azon szárítom le mindig ezeket. Nekem bevált a mikros strerilizáló, mivel alváshoz még jár a cumi (plusz reggel este cumisüvegbőlk a tej), és jobb szeretem, ha az tiszta, én mind a mai napig használom. Pont valamelyik nap ezt állapítottam meg, hogy ez egy olyan befektetés volt, ami rohadtul megérte az árát, mert 17 hónapja naponta minimum egyszer használom. (ja, és tegyük hozzá, hogy én csak ezt, ill. a mellszívót vettem újonnan, minden mást használtan szereztem be innen-onnan, még a kiskádat is) A vízforralós sterilizálással annyi csak a bajom, hogy nagyon csúnya, matt lesz tőle minden, gondolom, a vízkő??? De olyan, hogy le lehet kézzel dörzsölgetni, szóval fura, valami bevonat, Linh, te biztos tudod mi az, mindegy, engem zavar.

Pelenkatároló: én ezt is vettem anno használtan, jó sokat használtuk is. Kényelmes, mert ott tud lenni a szobában, nem kell zacskózgatni, vagy bármi, de tény, hogy csak addig optimális, amíg meg nem kezdődik a komolyabb hozzátáplálás. Onnantól fogva kiköltöztettük a szoba ajtó elé (elkezdett szaga lenni:), majd még 1-2 hónap, és onnan is ki, az erkélyre... Mert ekkor már egy pelustól elviselhetetlen, és kiszellőztethetetlen szaga lett. De ha valaki olcsón hozzájut, az első 6-7 hónapban tényleg kényelmes.

Olvasom itt, hogy már rakjátok össze a pakkotokat, hát csajok, én szerintem ha előbb megyek szülni, mint a megtervezett időpont, akkor tuti, hogy valami sebtiben összedobott táskával fogok menni:) Egyszerűen nem látom, hogy mikor lesz arra időm, hogy a kisruhákat szétválogassam (rengeteg van, ömlesztve, kimosva, de ki kéne válogatni méret szerint + legalább kivasalni őket), vagy akár csak a pelenkázót rendbe tegyem, vagy a saját cuccaimat (betétek, hálóingek, stb.) összekészítsem. Listám sincs, de még elég élénken bennem van a másfél évvel ezelőtti szülés. Szóval egyelőre laza vagyok, aztán majd meglátjuk, mi lesz belőle. Mondjuk néha olyan fájdalmaim vannak, hogy komolyan elgondolkodom rajta, hogy már a ejecskéjével feszíti szét éppen a szeméremcsontomat (mintha késsel hasogatnának...), de pihenéssel elmúlik:)

Mi volt még téma...ja, cumi! Mi is kb. 3 hétig bírtuk:) Utána csináltam egy gyors "közvéleménykutatást" a gyerekes barátnőim között, és mivel mindenki szívből ajánlotta, bevetettük. Nagggggggyon jó volt onnantól fogva minden! Egy édes, nyugodt babánk lett, aki mind a mai napig jó alvó. Kb. 7-8 hónapos kora körül észrevettem, hogy napközben nincs rá szüksége, ezért ilyenkor elvettem, nem tiltakozott. Alváshoz viszont mind a mai napig megkapja, és így nincs is gond az altatással, mert annyira örül, hogy cumizhat, hogy boldogan csócsálja, míg be nem alszik:)

Szerintem bepótoltam minden lemaradásomat, folytatom a kipakolást...
caramel
 
 


Sziasztok!

Caramel, de jó hogy jelentkeztél!
Köszi a kifőzésről az infókat! Mikrós sterilizálón én is gondolkodtam, de úgy voltam vele, hogy ha szükségét érzem, majd veszünk utólag.
A pelenkakukát azért kérdeztem, mert most láttam a neten egy használtat 1500 ft-ért, valami pici hibája van, ami a használatát nem befolyásolja, és elgondolkodtam rajta.
Ez a cumis dolog olyan aranyos amit írtál! :)
Persze én sem akarom kínozni, csak ha nem muszáj, inkább nem adnék neki.


A kórházi csomagom, már ami megvan, elpakolva, még néhány dolgot meg kell vennem, nem hiányzik sokminden már.
A kiságynak sem sok híja van, remélem a hétvégén az is a helyére kerül.

Bea, ilyen erősebb folyás-szerűségem már kb. 2-3 hete nekem is van (mondjuk végig volt jó bőven), azt mondta a védőnő, hogy nem baj (ha nem büdös, meg fura színű), a szervezetem készül a szülésre.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Caramel!Jó hogy jottél johetnél tobbszor :lol: Emlitetted az Andreát 34+6 napos utána néztem :lol:

ZSu:Ez a folyással én is kuzdok az elejétol ugyan ezeket a tanácsokat kaptam meg ilyen vizet valamit ami nagyon kellemetlen már nagyon elegem van belole.Csak most olyan más volt megijedtem de azóta semmi.MEg a doki is mindig kuldi vizsgálatra.Akkor lassan te is készen állsz a fináléra.

A csomagom egy nagy táskába majdnem minden berakva,csak birja a strapát a táska :lol: Peti megkérdezte hova megyek nyaralni ekora pakkal :lol: még 1 hálóinget ,kopenyt,meg a pelusokat kell bedobnom amugy talán mindent bent van.Meg megmutogattam Petine mi hol van ha ugy adódik :lol:

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


nnna, akkor én 35+6 napos vagyok:) (pont egy héttel andrea előtt) Akkor kb. jól tudtam!

1500-ért én biztos megvenném a pelenkatárolót, ha belefér a keretbe, de mondom, nem több, mint kényelem, amúgy "szükség" nincs rá:)
caramel
 
 


Lenne egy új(szerű) (3xfél órát volt kocsiban) Nania ülésünk, 5000 Ft-ért, postából is alkudhatunk. Akit érdekel írjon privit! Be van csomagolva, nem porosodik, nem dohányzunk, nincs állatunk. Nagyon klassz, a termék leírását itt találod:


http://brendon.hu/Products/ViewDetails/ ... re&store=6



És van még 6 db 62-es F&F body szép állapotban,1000 Ft postával. Fotót töltöttem. Privit várok. Kép
torolve_20130114141731
 
 


Sziasztok!

Na, elmaradt a mai Uh vizsgalat, csak CTG volt, mert a dokinom egesz ejszaka szulest vezetett. Aztan felhivtam a szulesznomet, de o is epp szulest vezet. Ugy latszik ez a front meghozta a hatasat...
A CTG meg kicsit nyugtalanit, mert olyan alacsony a frekvenciaja a babanak, de egy szuleszno csinalta es mondta, hogy a front miatt van, ne parazzak. Ugyhogy igyekszem nem parazni. :shock:

Caramel: igen, vannak ezek az un. Minor vercsoportok, amiket nem nagyon szoktunk vizsgalni. Az nem olyan jo, hogy meg mindig pozitiv az ellenanyag, de ez gondot tenyleg csak a kovetkezo terhessegnel okozhat, akkor viszont oda kell figyelni. Ennek az az oka, hogy a terhesseg soran az anyai es magzati ver nem keveredik, csak a szules vegen amikor mar a placenta is jon kifele, akkor talalkozik a ket ver. Ilyenkor erkezhetnek antigenek a magzati verbol, amikre valaszul az anyai szervezet antitestet termel. Mivel ugye ez a szules utan tortenik, ezert az "elso" babanal (vagyis esetedben az elso antigen pozitiv terhessegnel) ez nem jelent kockazatot, a tovabbi terhessegeknel viszont antitestet kell adni. De szerintem az jo, hogy hogy kapsz ellenanyagot, biztos ami biztos. Azt viszont eleg furanak tartom, hogyha ez tenyleg egy vercsoport antigen, akkor az hogy a csudaban nem volt pozitiv az elozo terhessegek soran...
Mokas, hogy ebben a sterilizalos dologban is mennyire egyet ertunk. :lol: :lol: Nekem a sterilizaloban is mindig vizkovesek lettek a cuccok. En a cumikat ugy fertotlenitem, hogy bedobom a vizforraloba, 2x felforralom es kesz :D .

Zsuzsi: a pelenkatarolo az jo, nekunk Tomee Tippee van. Abban igaza van Caramelnek, hogy amikor hozzataplal az ember, akkor mar azert szagos, de nekunk csak akkor volt budi, mikor uritettuk. Ha lezarva allt a szobaban, akkor nem volt budos. Szoval erdemes, az a lenyeg.

Bea: a bovebb folyas terhesseg alatt normalis, ha nincs viszetes meg irritacio meg ilyenek. Meg foleg akkor, ha semmi nem jott ki a tenyesztesekbol. Akkor rendben van minden!
Hogy birod a frontot?

Puszi

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Köszi a pelenkakukás hozzászólásokat, szerintem megvesszük. Mert annyiért nem is sok, és ha tényleg hasznos, akkor pláne megéri. Azt olvastam a neten, hogy sima szemeteszsákkal is lehet használni, ti próbáltátok már úgy is, vagy csak a saját utántöltővel?

Nekem jövőhéten kell mennem a védőnőhöz is, meg nőgyógyászhoz is, kíváncsi vagyok mekkorát nőttünk, gondolom csinál a doki UH-t.
Holnap újabb cukor-kontroll, meg beszaladok a munkahelyemre is, bár sietnem kéne, de onnan nem könnyű elszabadulni, mindenki kíváncsi... :)

Olyan kérdésem volna még, hogy milyen pipere-dolgokat vegyek a babának előre? És milyen márkájút? A Gabi termékek jók? Popsikrémet, meg fürdetőt a gyógyszertárit gondoltam használni, a pelenka, meg a popsitörlő alap, ezenkívül kell ugye a babaolaj. Babahintőport, meg babasampont vegyek? Meg esetleg mi kellhet még? Azt tudom, hogy sok dolgot felírnak majd, ha megszületik, van egy kelengyelistám, azon van steril napraforgóolaj, az mire való? Ugyanaz mint a sima babaolaj? Meg írja, hogy kell alkohol, meg majd írnak sebhintőport, (ezeket gondolom a köldökcsonkra), steril gézlap, meg steril vatta. A külön babáknak való fültisztító pálcikát érdemes megvenni?

Mindig előjönnek egyre újabb kérdések, olyan jó hogy ti tudtok tanácsot adni :P

Furcsa belegondolni, hogy mindjárt 35 hetesek vagyunk, jó gyorsan eltelt az idő, meg úgy szeretek terhes lenni :D Bár mostanság nehezebben megy az alvás, meg hamar elfáradok, és sokszor nyomja a bordáimat, meg a rekeszizmomat, de azért mégis olyan jó :)

Ja, majd elfelejtettem! Mostanában, kb. egy hete néha olyan hőhullám tör rám, hogy csak na. Ez normális? Nektek is szokott lenni? Tegnap este rá akartam keresni a neten, de csak koraterhességi tünetként emlegették. És a kismama könyvemben sincs semmi róla.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Linh:Szokás szerint nem jól ,itt fáj ott fáj....meg stb.Látod még a szulészno is azt mondja hogy a front,szóval akkor ne izgulj! :lol: Amugy már rendesen félek mikor jonnek ezek a fronto,most ugy le hult a levego meg olyan szél van már megint!

Zsu:én sensitiv niveat vettem sampon amin egyben tusfurdo,testápoló tejet,fulpucolót babáknak nem nagy befektetés de vettem,hintoport nem mert én kaptam sógornomtol valami nagyon jó spanyol popsikenocsot,meg a popsi kendot iy nivea sensitivet.MAjd meglátom ha nem bírja cserélunk.Remélem a koldok csonkra majd írnak valamit a kórházban mert arra nem tudom mi kell.Ezek a hohullámaim nekem is vannak napkozben is meg éjjel is ,mikor megyek wc-re csuron viz vagyok:(

Tegnap este ,hogy jártam.Van az ujjamon egy piros potty ami itt-ott bekeméyedik ezt lecsíptem és ugy ondoltam alvadt vér van aladta és éppen hogy megszúrtam tuvel.Erre elkezdett omleni belole a vér szószerint nem csopogni csurgott és olyan luktetve.
10 percen keresztul nem bírtam elállítani már azon voltam le megyek a mentosokhoz,csak nem akartam hogy kirohogjenek.Aztán nagy nehezen elállt.Még ilyen nem volt.Szerintetek valami alvdási gondom lehet.Gondoltam megemlítem a novérkének jovohéten ha megyek.
Lesz uh.is meg CTG,meg amikor megnézi hogy a koldokzsinór rendesen mukodik e vagy mi.Már várom.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Válaszolgatok knzs kérdésére, és Linh majd jól kiegészít/rámcáfol:)
(tényleg tök jó, hogy csak egy ilyen pár fős fórum keretein belül is akár csak két ember gyakorlati tapasztalatai között mekkora különbség van - szerintem ez is azt bizonyítja, hogy egyrészt nincs két egyforma gyerek, másrészt mindenkinek magának kell kitapasztalni, hogy mi az, ami beválik neki, és mi az, ami nem. Mi max ötletelgetünk:)
Baba pipere nem nagyon kell más, mint amit a doktornéni fel fog írni. Alkohol + hintőpor a köldökcsonkra, és igen, jó, ha van hozzá kis gézlapocska (kb 10x10-es emlékeim szerint). Fürdető krém, ebből is jó a gyógyszertári, csak marha nehezen oldódik, mi mindig előre egy kis tálkában mikroztunk vizet, és nagyjából abban elkevertük, és úgy öntöttük a kiskádba. Elég macera, úgyhogy ahogy elmúlt a téli száraz bőrös időszab, mi váltottunk a Johnson&J könnymentes babafürdetőre, bevált, azóta is ezt használjuk. Ehhez kapcsolódva, több helyen hallottam, hogy baba-cuccokból az elején csak J&J-t érdemes venni. (már ha kell valami a gyógyszertáriakon kívül) Pl. a gyógyszertári popsikenőcs olyan tökéletes, hogy sosem volt kiütéses, vagy piros a gyerekem feneke. Egyszer viszont úgy fogyott el, hogy hirtelen nem tudtam érte menni, én is Gabit vettem, gondoltam, erre a pár alkalomra mindegy - egyből bepirosodott. NEM vagyok semelyik márka ellen, ez is csak egy olyan példa, hogy nálunk így történt, másnál nem biztos. Mi babaolajat sem használtunk (szerintem a steril napraforgóolaj ezért lehet a listádon:). Amikor úgy tűnt, mintha koszmó kezdemény lenne, olívaolajjal dörzsöltem át a fejét fürdés előtt fél órával + kis sapi, utána alapos fejmosás, és kész. Nem is lett koszmó egyáltalán. Van, aki a hajlatokat is átkenegeti (gondolom, ehhez "kell" a steril vatta), nem tom, Linh, oda milyen olaj kell? Ja, sampon sem kell még (szerintem) a kisbabáknak, arra jó a fürdető is, de leginkább a tiszta víz...
Egy csomó olyan dolog kiderülhet "menet közben", amire pluszban szükségetek lehet, de a legelenjén szinte biztos nem kell más. Később pedig már kifejezetten élmény (és program) lesz egy séta a közeli dm-be, vagy bármilyen más babás illatszer boltba.
Baba fültisztítóra azt mondják, nem kell, és mi tényleg nem is használtuk. A kisbabák füléből "kifolyik" a fülzsír, az a kis kevés, ami termelődik, (tudtommal) nem érdemes piszkálgatni. A sima fültisztítót én viszont kiválóan használom a taknyosabb időszakokban (ez sem a májusi újszülötteket érinti asszem:), a kis orrát áttörölni, amikor az orrszívó sok, de láthatóan egy kis segítség elkél.
Ja, még az jutott eszembe, hogy csomó reklám cuccot fogunk kapni szüléskor, amiben mindenféle termékminták vannak. Pici babáknak ezek elég sokáig elegek is:) de persze arra is jók, hogy megtapasztald, melyik jön be, és melyik nem.
Linh, te jössz:)))
caramel
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, köszönöm, köszönöm a válaszaitokat! :)
Tényleg jó, hogy Linh-nel tapasztaltak vagytok, így egy csomó dologban tudtok segíteni :)

Bea, mi újság a "pöttyöddel"?

Caramel, köszi szépen a mikrós tippet, nagyon jó ötlet, már mondták ismerőseim, hogy elvileg úgy kellene használni a krémet, hogy fürdés előtt rákenni a babára, és csak lemosni, csak nagyon csúszik utána :D Ezt a mikrós dolgot senki nem javasolta, de milyen jó ötlet! :)
Azért kérdeztem meg ezt a sok dolgot, mert nem akarok úgy járni, hogy jövünk haza a kórházból, vagy esetleg első este, itthon derül ki, hogy ez meg az hiányzik.

Képzeljétek, voltam ma a cukrosoknál, de olyan, (hát, nem tudok jobbat írni), bunkók voltak.
Múltkor a szülésfelkészítőn mondta a nő, aki tartotta, hogy elhúzódó vajúdáskor, ugye enni, inni nem lehet, de azért vannak trükkök, lehet bevinni mentolos tic-tac-ot, szőlőcukrot, meg citromot, és ezzel lehet kicsit csillapítani az éhséget-szomjúságot. Én ott visszakérdeztem, hogy mi van a cukros kismamákkal, de azt mondták kérdezzem meg a cukrosoknál. Na, én meg is kérdeztem, mondjuk most nem volt ott a doktornő, csak a két asszisztens, vagy nővér, vagy mi.
Hát majdhogynem kiröhögtek, hogy én azt gondolom, hogy nekem majd ott lesz időm azzal foglalkozni, hogy éhes, meg szomjas vagyok?! Hozzáteszem, mondtam nekik, hogy elhúzódó vajúdáskor. Ezután még megkérdeztem a málnalevél teát, mert arról meg azt olvastam, hogy hirtelen csökkentheti a vércukor szintet, és nem javasolt a cukrosoknak. Na, erre, hogy ez mire való, mondom, gyorsíthatja a vajúdást, tágulást, asszem izomlazító. Megint majdnem röhögnek, hogy azt gondolom, hogy majd a szülőszobán nekem lesz időm iszogatni. Mondom nem ott, hanem előtte már néhány héttel el lehet kezdeni, és hátha segít. Erre a nővér, hogy hát, ha akarom igyam, édesítővel, de nem hiszi, hogy nekem ez bármiben is segítene. Mondtam rá, hogy veszíteni nem veszítek vele. Komolyan mondom, felháborító, hogy képesek ilyen lekicsinylően viselkedni?! Én meg azon gondolkodtam, még várakoztam, hogy majd legközelebb viszek nekik egy doboz csokit, és megköszönöm a segítségüket. Na hát gondolhatjátok mit kapnak...
Még most is felhúzom rajtuk magam.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

A szüleimnél hagytam a telefonomat, úgyhogy már szerda óta el vagyok vágva a külvilágtól.

Babapipere: szerintem sem kell más, mint amit a doki felirt. Ha esetleg kell még vmi, az idővel úgyis kiderul, felesleges előre bevásárolni. Popsikenőcs, fürdetőkrém,a köldökcsonk ápolásához hintőpor, alkohol.
Mi a fürdetőkrémet rögtön a fürdővízben oldottuk fel és úgy mostuk a babát, a haját is ezzel öblítettük át. Nekünk ez így bevált. Nem volt koszmó se nálunk meg semmi ilyesmi.
Én a biztonsági fültisztítót a kölökcsonk ápolásához használtam, azt martottam az alkoholba és töröltem át vele a köldököt körbe. Steril gézlapot mi egyáltalán nem használtunk.
Babaolaj szerintem ízlés kérdése, ha anyu fürdette Marcit, ő mindig áttörölte olajos vattával a hajlatokat, én szinte soha.
Hogy rácáfoljak kicsit Caramelre :D nekünk a J&J nem vált be és sok más babának sem, akikkel akkor együtt fórumoztam. Ebből is látszik, ahogy Caramel írta, hogy nincs 2 egyforma baba!
Szóval szumma szummárum: az a 4-5 dolog kell, amit a doki felír, a többi meg majd útközben kiderül! :)

linhbaba
 
 


Zsuzsi: a cukros nővérek viselkedésére no comment. Bennfenteskedő hülye banda!
A szülésre vigyél mentes vizet, meg esetleg diabetikus csokit, de ha természetes szülés lesz, akkor szerintem nem nagyon fogsz tudni enni... én legalábbis nem tudtam :-).
Azt viszont azert eléggé furcsállom, hogy a kurzust tartó szülésznő nem tudott válaszolni a kérdésedre!

Bea: nekem tegnap olyan keveset mozgott a babám a kettős front miatt, hogy már a frászt kaptam tőle.
Viszont már legalább áll a kiságy. :D

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Linh, köszi neked is válaszokat. :)
Az nekem is furcsa volt, hogy nem tudtak mit mondani a cukorra a felkészítőn, mert elvileg nem olyan ritka dolog ez mostanában, de mindegy. A málnalevél teát mikor érdemes elkezdeni? Majd kedden megyek az orvosomhoz, meg hétfőn a védőnőhöz, azért megkérdezem őket is róla, de mindenképp szeretném inni.
Az én babám ma elég aktív, sokat mocorog, én voltam nagyon fáradt, úgyhogy délelőtt még ráhúztam, és sikerült majd' egy órát aludni, de olyan jól esett :)
Most már két éjjel is olyan hülyeségeket álmodtam, jó lenne ma már nyugodtan aludni.
Tegnap volt itt egy ismerősünk, 2 éves múlt a kislánya, és elmesélte a szülését, szinte végig nevetett, ahogy mesélt, olyan jó volt hallgatni. Meg azt látni, hogy fel lehet ezt úgy is fogni, ahogy ő, nekem már páran tényleg úgy beszéltek a szülésről, mintha valami rémtörténetet adnának elő. Anita is elmondott mindent, sőt talán még "komolyabb" dolgokat is, mint a rémisztgetők, mégis olyan jó volt hallgatni. :)

Remélem mindenki jól van, puszi nektek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!
Zsu!A pottyom jól van ,már bevarasodott :lol: Hát azok a novérek nem semmik.én ezektol készulok ki é ezért nem szeretem a kórházakat,ezt a lekezeko hozzá állást.Mibol állna nekik kedvesebbnek lenni,semmibol.Az jó ha igy kedvet kaptál a szuléshez én még mindig félek nem is kicsit. :oops:

Linh:Nekem tegnap mocorgott rendesen ,ma talán egy picit kevesebbet inkább feszít,most teljesen felmászott a bal cicim alá valamilyével.és csak nyomakszik :lol: Ezt a piperek dolgokat nem tudom nálunk adnak e a kórházba venni vettem ha meg anak majd elhsználom én. :lol: Melletetek olyan felkészuletlennek érzem magam.

TEgnap anyu rendbe rakta a babaszobát kitakarított helyére kerultek a bútorok a szonyeg ,ki mostam az agynemut a baldahint,most hivtak,hogy a fuggonyt is kész Petivel estére felrakatom.Már csak a lámpa hiányzik meg a faltetoválást kell felragasztani.Ki kéne vasalnom a az agynemut meg a baldahint majd ulve,de igy olyan kényelmetlen.
Most toltottem ki a papírokat a koldokzsinórvér levételére még pár adat hiányzik,hasikerul holnap fel is adom.825 Eur és évente még 58 Eur.

Ezt a jhonsos-os dolgokra már nekem is tobben mondták,hogy nem vált be.

Na jovohéten megint egyedul leszek :( már nagyon nem jókor jott ez a hetezés.Bár azt mondta szerdán kontrolra haza jon és estére vissza megy.De már most negyon nem akarok egyedul lenni

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Vissza jottem :D :D !!
Nem reagalok, majd holnap
Rolunk, jol vagyok, voltam kontrolon minden oke.
Csutorokon megyek ismet.

Puszi mindenkinek!

Udv Georgia
Vendég
 


Sziasztok!

IGEEEEN!!!!! Georgia!!!! Isten hozott újra köztünk! Nagyon szupi, hogy visszajöttél!!!! HOgy vagytok, minden rendben remélem!

Bea: sajnálom, hogy egyedül leszel! Azért lassan mondd a párodnak, hogy mostmár 1-2 hét és elméletileg bármikor megszülethet! Legyen B-terved, ha ő dolgozik, akkor ki vigyen be (praktikusan a mentősök talán, akik alattatok "laknak" :D), biztos ami biztos!

Zsuzsi: a málnalevél teát a 35. hét első napjától lehet inni, úgyhogy nyugodtan ihatod! De mivel nem tudjuk (se te, se én) hogy tényleg hypoglykémizál-e vagy sem, az első pohárnál óvatos legyél és ha bármi tünetet tapasztalsz, hagyd abba rögtön!!!

Bemásolom a születéstörténetemet ide nektek a Marcival, ha akarjátok, elolvassátok, ha nem, ugorjátok át! Ezt 2008. november elején írtam valamikor.
Rövid születéstörténet:
Hétfőn (okt.27.) hajnali f1kor ébredtem arra, hogy vannak fájások. Mivel már korábban is fájt ennyire és nem történt semmi, ezért próbáltam újra aludni, de csak nem múltak el. Rendszer is csak akkor volt bennük, ha nagyon akartam. De mivel fájt beleültem egy kád meleg vízben, úgy egész jó volt. 3ig, összesen 3x ültem meleg vízbe, akkor felhívtam a szülésznőmet, hogy fájások vannak. Ő azt mondta, induljunk a kórházba, de mondtam neki, egyenlőre nem akarok, nehogy megint potyára menjünk be.
Persze amint letettem a telefont, elfolyt a magzatvíz, úgyhogy hívhattam újra, hogy akkor elindulunk.

A kórházban már vártak minket, ott az ügyeletes szülésznő megvizsgált - nagyon szimpatikus egy nő volt egyébként - és mondta hogy 3 ujjnyi a méhszáj, úgyhogy ne is öltözzek vissza, hanem vegyem fel a hálóingemet és üljek be a vajúdóba. Oda bementem, lepakoltam, majd kimentem apához aki a szülészoba előtt üldögélt és ott voltam vele, amíg a szülésznőm meg nem érkezett.
Amint Ági megjött, ő is megvizsgált, meg készült egy CTG, előkészített, vagyis borotválás meg beöntés és vissza a vajúdóba. Közben megérkezett a doktornőm is.
Fél hétkor mentünk be a szülőszobára, oda már bejöhetett a férjem is. Itt következett 1 óra vajúdás labdán, meleg zuhany alatt, majd mikor meguntam, visszamásztam a szülőágyra, bekötötték az oxitocint, mivel nagy volt a kobakja és beindult a móka...
A vajúdás alatt a szülésznő végig benn volt velünk, a doktornő is sűrűn benézett. Az oxi mellett amennyire a szerelék engedte, felkelhettem, járkálhattam, a kitolás első részét állva csináltuk végig a párommal. A végén a tűnőfélben lévő méhszájra kaptam egy kis papaverint, mert már nagyon szenvedtem. Attól picikét enyhült a fájdalomérzetem.
A kitolás az aztán kőkemény volt. Szegény férjem akkor került az ájulás szélére először, mikor már Marcinak kinn volt a feje. Mondta, hogy akkor ő most lefekszik a földre és le is feküdt szegénykém a szülőszoba padlójára. Előtte a doktornő megkérdezte, hogy mehet-e a gátmetszés, vagy inkább védelemben, amíg bírjuk, de mondtam, hogy ha úgy hamarabb kijön, akkor vágjon, mert nagyon szenvedek. Szerintem Tomi ettől akadt ki.
Aztán egyszer csak, 10:31kor világra jött Marci. Becsomagolták gyorsan és a mellkasomra tették. Azt az érzést nem lehet leírni. Akkor egy időre megszűnt minden fájdalom, minden szenvedés, csak mi 3an voltunk. A sápadt apuka, a sápadt anyuka meg a rózsaszín baba. Akkor jött a csecsemős nővér, és lemérte, megmosta a picit. Ettől apa valamiért megint rosszul lett, de mostmár kiment a szülőszobáról, mert túl sokan voltunk a helységben, nem fért volna el. Smile
Utána 2,5 órát tölthettünk együtt a szülőszobán. Közben engem összevarrtak, Márton addig apa karjaiban szopta az ujját. Így történt.

linhbaba
 
 


Sziasztok!

De jó!!!!!UDv újra koztuk GEORGIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Linh:Hát igen még jó ,hogy itt vannak a mentosok.Amugy a szomszéd asszonyomak mondtam hogy a tel.legyen nála éjjel is meg majd még mondom anyósoméknak mert ok is itt lakna a város másik végében ami 3perces ut.
Akkor már én is ihatnám a málnalevél teát.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Ismet csak beugrottam, itt vannak kedd ota anyossomek, az aposommal.
Sutes fozes van, hat jo hogy itt vannak de ..............
Majd jovok, faradt vagok.
Puszi mindenkinek
Georgia
Vendég
 


Sziasztok!

De jó volt erre fellépni, hogy Georgia, megint itt vagy!! Gondolom úgy vagy a családdal, hogy nagy öröm hogy meglátogattak, de még nagyobb lesz, ha hazamennek :) Azért majd ha lesz időd, erőd, írj bővebben hogy mi újság!

Bea, tényleg kár hogy egyedül leszel, egy jó B terv sosem árt :) Bár nekem még nincs, mert elvileg apa 20-30 perc alatt itthon van a munkahelyéről, ha úgy adódik. Mondjuk több ismerősünk is mondta, hogy ha bármiben tudnak segíteni, szóljunk.

Linh, köszi a szüléstörténetet. Teát pedig majd hétfőn veszek, és elkezdem.

Ma nagyon keveset mocorgott még a babánk, délután már kezdtem aggódni, hogy valami nem okés, de aztán kaptam egy-két nagyobb, fájdalmasabb rúgást, és megnyugodtam. Mostanában, pár napja kicsit fura a hasam, ma nyilallgatott is, meg többet keményedik egy ideje, gondolom elkezdtem kinyílni. És néha, mikor mocorog, van hogy fáj. Persze neki is egyre szűkösebb a hely odabent.
Egy hete olyan fáradékony vagyok, hogy nem is igaz. Ma reggel is aludtam 8-ig, 9 után keltünk, mert apa ágyból nézte a F1-es időmérőt, aztán vásárolni voltunk, és ebéd után, fél kettő felé ledőltem egy kicsit, hát tudtam is aludni egy jó 3/4 órát.
És képzeljétek, a babaágyunk kész, most szárad az utolsó lakkréteg, aztán csak le kell takarítani, és összeszerelni. Meg matracot venni bele :) Úgy örülök!
Remélem Caramelék is jól haladnak a pakolászással, és minden rendben velük.

Puszilok mindenkit!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!!

Knzs

Igen pont ugy vagyok a csaladdal ahogy irtad.
De azert orulok hogy itt vannak, csak idosek, es neha butasagokat beszelnek, stb.
Ne aggodj nekem se mozog mindig sokat a bebi.
Alenyeg hogy erzed.

Linhbaba

Hogy vagy?
Es a kisfiad?
Olvastam kesz a fahaz, nagy gratula!!

Bea

Sajnalom hogy egyedul leszel, de ugy sem lessz gondd!!

Caramell

Remelem jol vagy!!

Koszi csajok a fogadtatast, jol esett!!!!!!!!! :D :D
Vendég
 


Sziasztok!

Ezer eve nem irtam, de gondoltam ratok! Kivancsi voltam ki hogy all a keszulodessel es a esetleg vkinek megszuletett-e mar a babaja ezekben a jo kis hideg-meleg frontokban:) De latom meg mindenki 2:1! Csak igy tovabb, azt mondjak ilyen all inclusive ellatasban, amilyet a pocakunkban kapnak a babak, nem fognak reszesulni kesobb, ugyhogy maradjanak csak ott, amig kell:)

Magunkrol: jol vagyunk, mi is voltunk 4D uh-n, majd teszek fel kepet, mindent rendben talaltak, ez meg marc. vegen volt, akkor volt 1875 grammos. Megint jol megrangattak a hasamat, hogy nehany foto keszulhessen a pofijarol, bezzeg a lanysagat egybol megmutatta;)
Alvas: hat en sem alszom tul jol par hete, egyik oldalamon sem kenyelmes, leginkabb szinte ulve inditok, onnan csuszok le es fordulok vmelyik oldalamra, labam kozott a kismama parnaval, de mindig ebreszt Norika, hogy nem tetszik neki az az oldal, olyankor fordulas jon vagy ujra ulo-fekves... jah, es minimum 3-4-szer megyek pisilni ejszaka, mar egeszen megszoktam, hogy holtkoroskent jarok-kelek;)
Norikank egyelore nagyon aktiv a pocakomban, egyre amorfabb alakzatot tud felvenni a pocakom, a parom is „csodajara jar”:)
A baba dolgok megvasarlasaval egesz jol allunk, meg van egy par dolog, ami hianyzik, azt jovo heten vesszuk meg es a korhazi csomag osszeallitasa is igencsak esedekes:)
A heten talalkoztunk a szulesznonkkel, nagyon szimpatikus volt, es megneztuk a szuloszobakat is, nagyon baratsagosak, nem olyan korhazi jelleguek – ennek orultunk! A szuleszno vette le a sceptococus kenetet, es megvolt az elso CTG is, ami tokeletes lett:) szerdan megyek majd a dokimhoz megbeszelni, hogyan tovabb.

Caramel: tartozom neked egy korhazi listaval. Nem tudom nezegetted-e a Janos korhaz szuleszetenek a honlapjat (http://szentjanosszuleszet.hu/alapitvany.html), fent van egy tajekoztato (hasznos informaciok alatt), amin rajta van minden fontos info, ha gondolod el is tudom neked kuldeni e-mailben. Nezd meg es ha van kerdesed, szivesen valaszolok. Egyebkent nagyon jo a szulesfelkeszito eloadas, en orulok, hogy mindegyikre el tudtunk menni, jovo heten kedden van az utolso a 6-bol. Az eloadas szoveget is el tudom neked kuldeni, abban is sok hasznos info van.

Kerdes: ki milyen mosoport hasznal a baba ruhakhoz? Mosodiot hasznalt mar vki?

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Oroszlán, de jó hallani rólatok!
A 4D-n mi is teljesen így voltunk, nem akarta megmutatni az arcát, bezzeg azt, hogy fiú... :D
Mosószer: én azt használom, amit a mi ruháinkhoz is. Sokáig gondolkodtam, hogy más legyen-e, de aztán arra jutottam, hogy mivel nekem érzékeny a bőröm, és gyakorlatilag a biopon mosószeren, meg a coccolino öblítőn (esetleg még lenor) kívül mást nem használhatok, úgy gondoltam, hogy neki is jól lesz ez, max. ha nem, akkor majd váltok. Annyi különbség van a babaruhákat illetően, hogy az öblítőt jobban felhígítom. Ja, és régen mosóport használtam, de a babaruhák miatt váltottam folyékonyra, mert az mégsem marad úgy meg a szövetszálak között.
Te mit használsz?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Mi az arielt hasznaljuk, ami komplett oblitos folyekony mososzer, levendulas, es kamillas.
Nagyon szeretjuk, es a szuleszno is azt mondta jo lessz csak hasznaljam tovabb.

Amugy hogy vagytok?
Jo lenne mar tul lenni a szulesen.
Megint elkezdtem darazni.
Vendég
 


Sziasztok!

Csak gyorsan beugrok!

Oroszlán rég hallottunk rólad a napokban voltál eszembe, hogy mi lehet veled.

Az agynemut meg ami itthon maradt azt arile sensitivvel mostam ki oblito nélkul mert ennek amugy is finom illata van.A rucikat anyósom mossa arra direkt vett baba mosószert, de ezt csak az elején fogom használni aztán marad ez az ariel.

Georgia:Már én is szeretnék túl lenni rajta :lol:

Tegnap annyit mocorgot a ki gézengúzom ma ahoz képest nagyon nyugiba van csak itt-ott kitolja magát.Hajnalba kegyetlen csuklásba kezdett alig bírtam vissza aludni tole,remélem kaja után beindul.

MA nagy kanállal eszuk 80 szulinapra megyunk.Tegnap meg gulyás parti volt ,de nem birtam sokáig 1 órát voltam kint hideg is volt meg nem birtam azokon a székeken ulni.

puszi

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


sziasztok!

koszi a mosopor infot:) en vettem mosodiot, azt hallottam, hogy jo es ki akartam probalni. persze most meg nem tudom, hogy mennyire tisztit jol, mert szinte tiszta baba ruhakat mostam csak vele:) oblitobol vettem kulon hypoallergen silan oblitot, ami jo babaknak is, de nem vmi takarekos, igy abbol lehet keresek vmi mast. en is csak az elejen tervezek kulon mosoport hasznalni, vagyis ha bevalna a mosodio, akkor szivesen maradnek annal, az vedi a kornyezetet is:)

ugy orulok ennek a jo idonek:) mar elore elvezem, hogy ki lehet tenni a gyerkocot levegozni az erkelyre es lehet menni vele setalni!

a szulest varom is, meg nem is. en meg mindig elvezem a pocakossagot, annak ellenere, hogy nehez ejszaka aludni es sajnos en tovabbra is kinlodok az aranyerrel (sot felmerult, hogy emiatt csaszar is lehet... ezt egyelore a szuleszno mondta, majd szerdan meglatjuk mit mond a dokim...) viszont jo lenne tulleni a szulesen, furdal a kivancsisag, hogy is nez ki a mi kis csoppsegunk:) egyelore meg nem uralkodott el rajtam a panik es felelem a fajdalomtol, lehet azert mert meg nincsenek joslo fajasaim...

tovabbi szep hetveget!

Kép
oroszlán
 
 


Sziasztok!

Ezt most találtam youtube-on, nekem nagyon tetszett, ha van kedvetek, hallgassátok meg, szép a szövege, és a képek is aranyosak.

http://www.youtube.com/watch?v=tGjAxmypt6Y

Bea, az én babám is nagyon csuklott tegnap este, meg ma reggel is, percekig nem maradt abba. És tegnap volt kevésbé aktív, de ma bepótolta :) Remélem jól éreztétek magatokat a szülinapon.

Oroszlán, én is élvezem még, bár mostanság akadnak kellemetlenségek. Várom nagyon, hogy meglássam, megpusziljam, Pici csöppemet! :) A szüléstől hol tartok, hol nem, végül is ígyis-úgyis át kell esni rajta.

Georgia, mi jól vagyunk, csak hamar elfáradok, de ezt már biztos leírtam párszor :D
Azért ma két szobában megpucoltam az ablakot, meg lecseréltem a függönyt (a szokásos dolgok mellett, ha apa hazaér majd megkapom a magamét :D), régebben az összes ablakot-függönyt letudtam egy nap alatt, de most nem "vagánykodok", minden nap csak egy kicsit :)
Ti hogy vagytok?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Sziasztok!

Georgia: pont tegnap voltak megint jóslófájásaim és bevallom, néha rohamokban rámjön a félelem, mert én sajnos nagyon nem bírom a fájdalmat. Szóval én is félek a szüléstől... legalábbis néha... :oops:
Marci szuperjól van, köszönöm! :) Már nagyon várja a tesót, mert mondtuk neki, hogy a tesó fog neki hozni a egy biciklit... azóta nagyon lelkes. :D

Oroszlán: örülök, hogy beugrottál és hogy minden rendben!!! Én használtam már mosódiót (is), de bevallom, szinte mindig vagy elfelejtettem beáztatni, vagy úgy felejtettem, szóval én váltottam a folyékony mosódióra. Ezt nem kell kiöblíteni se a ruhákból, természetes illata van, én nagyon szeretem. De egyébként szerintem ha sima mosódióval mosol, azt sem kell kiöblíteni a ruhákból!

Zsuzsi: az érzékeny bőröd miatt mondom neked is a mosódiót (akár folyékonyat is), próbáltad már?
Mi jól vagyunk egyébként, mostanában kevesebbet mozog a pasi, gondolom egyre kevesebb bent a hely.
Málnalevél teát elkezdted inni?

Bea: remélem jól érezted magadat ma! Nálunk is volt ma vendégség, fél5 körül mentek el a vendégek és borzasztó jól éreztük magunkat (legalábbis remélem). Volt két 1 éves kislány, Marci egész jól elterelgette őket, csak attól akadt ki, ha a játékait nyalogatták!
:wink:

Pusz

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Delutan valami jott belolem.
Kijott a szuleszno, kaptam specialis tisztasagi kontrolbetetet.
Beraktam a bugyimba, krem szinu.
Mondat a szuleszno, ha feher szinu csik lessz rajta szeles csik, akkor csak folyas, ha zold szeles csik lessz rajta, az magzatviz.
Zoldszinu lett.
A magzatvizem folyik.
De nem a magzatviz zold, hanem a betet igy mutatja ki.
Szal csurog a vizem szepen lassan.
4 orankent lazmeresem van, ha jon a fajas azonnal hivnom kell oket.
Ha nem jon ejszaka, reggel jon a szuleszno, es irany a korhaz.
Haaaaaat orulok, de felek is.
Gondoljatok ram.
Majd ha tudok irok.
Bocsi hogy nem reagaltam senkinek sem.
Puszi!!
Vendég
 


Georgia: gondolok rád nagyon és drukkolok! Minden rendben lesz!
Puszi

linhbaba
 
 


Hú Georgia!Gondolok rád
Most megijedtem,én észre se venném ha igy folydogálna belolem mert nekem a folyásom is néha csak olyan mint a viz.Ugye fájások jonnek?Vagy elfojhat a magzatvizem ugy hogy aztán nincsenek fályások?Lehet ilyen?Most nagyon beparáztam.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Georgia, gondolok rátok én is, ne félj, nemsokára megszeretgetheted a pici babádat!! És mindjárt megszületik az első fórumos baba :D

Puszi mindenkinek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Georgia,
en is gondolok ratok, legyel nagyon ugyes, ha tenyleg itt az ido:)
varjuk a hireket!

Kép
oroszlán
 
 


es az igert 4D kep Norikankrol:

Kép
Nórikánk - 2011.03.26.

Kép
oroszlán
 
 


Oroszlán nagyon helyes!Olyan kis pufóka mintha mosolyogna! :lol: NAgyon jó kép lett!

Georgiával mi lehet!?

MA valahogy nem jól érzem magam,rosszul is aludtam.HAjnalba ahogy Peti ment fel keltem nem birtam vissza aludni.Most meg állandóan azt várom,hogy mikor hon haza,Pedig nem jon :cry: Olyan rossz tiszta feszult vagyok tole.Meg ma már 3x-or volt ilyan fájdogálásom,lehet ahogy tegnap kifáradtam.Remélem estére be jon anyu vagy a hugom nagyn nem akarok egyedul lenni.

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Sziasztok!

Most láttam az sms-t Georgiától, még mindig folydogált a magzatvize, azt írja, ha 7-ig nem indul be a szülés, akkor beindítják, úgyhogy gondolom mostanában kötötték be neki az oxitocint.
Gondoljatok rá Ti is, ha bármi fejlemény van és jelentkezik, akkor jövök azonnal!

Puszi

linhbaba
 
 


Oroszlán: cuki pufi csajszid van!!!!

Bea: jaaj, szegénykém!!!! Nézz valami jó filmet és feküdj le aludni!

linhbaba
 
 


Jujj!én annyit gondolok Georgiára.

Linh:Be jott hugom :lol: Meg megáltak anyósomék is sógornomék itthon vannak a kicsitol egy kicsit jobb kedvem lett. :lol: NEm Olvastad azt az elozo írásom azzal a magzatvizes dologgal?

Puszi

Kép
bresbea
Bernecebaráti
 
 


Bea: elméletileg lehet, hogy elfolyik a magzatvíz fajasok nélkül, én hallottam már ilyet, de ritka. Ha nagyon bizonytalan vagy, szerezz be lakmusz papírt, mert a magzatviz a lakmusz papírt zöldre festi,míg a sima folyás nem színezi el!
Örülök, hogy lett társaságod!

Csajok, most hogy már élesben megy, küldjetek nekem telefonszámot priviben! Persze csak aki akar. Aki küld, annak elküldöm az enyémet, hogy tudjuk tartani a kapcsolatot!

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Egyelőre semmi hír Georgiáról, pedig izgulok értük nagyon.
Egyre több jósló fajasom van.

Ti hogy vagytok?

Puszi

linhbaba
 
 


Sziasztok!

Én is sokat gondolok Georgiáékra, remélem minden rendben velük!

Bea, hamar eltelik ez a pár nap, amíg a férjed odavan, de tök jó, hogy hugod ott tud lenni veled.

Oroszlán, köszi a képet, aranyos a kiscsajszi.

Linh, köszi az infót Georgiáról. A málnalevél teára azt mondták tegnap a védőnők, hogy a 37. héten kezdjem csak el, meg adtak a homeopátiás szerekről tájékoztatót, csak még nem olvastam el. Köszi a mosódiós tippet, nem nagyon tudok róla semmit, majd utánaolvasgatok. Most néztem meg hogy 38 hetes vagy, már erőteljesen a finisben jársz, biztos nemsokára beindul, ha a jóslók is gyakrabban jönnek.
Nekem is többet keményedik a hasam, remélem azért, mert elkezdett kinyílni a méhszáj.

Tegnap, ahogy a védőnőnél voltam, fehérjét talált a vizeletben, úgyhogy holnap reggel vinnem kell be mintát, és ha abban is lesz, akkor elküldenek vagy a háziorvoshoz, vagy urológushoz, és írnak valami gyógyszert. Azt mondták, valószínű egy kis felfázás lehet, semmi tünetem nem volt, mióta tudom jobban odafigyelek, és néha kellemetlen, mikor pisilek, de nem fáj vagy csíp. Délután megyek a nőgyógyászhoz, majd mondom neki is, meg van egy pár kérdésem is. Remélem tud majd valami körülbelüli időpontot mondani, de már annyi is elég lenne, hogy várható-e hamarabb. Nagyon örülnék, ha 10-e körül megszületne, erősen arra az időre gyúrok :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
knzs
Csongrád
 
 


Zsuzsi: lehet ám az is a fehérje pozitivitás oka, hogy hüvelyváladék került a mintában, szóval ne izgulj nagyon! De mindenképp említsd meg a nőgyógyászodnak, főleg ha a maganrendelesere jársz, mert ez inkább az ő kompetenciája, mint a háziorvosé!
Drukkolok, hogy akkor szülessen a fiad, amikor szeretnéd :) bár a babák ebből a szempontból igencsak önfejűek szerintem és akkor jönnek, amikor ők akarnak. De nagyon kíváncsi vagyok, mit fog mondani a dokid!

Pusz

linhbaba
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: