Új privát üzeneted érkezett!

Egy próba, h. látszik-e az aláírásom. És most látom, h. elírtam máris valami fontosat, nem 21-e, hanem 11-e körül fogok szülni. Bocsi :oops:

Kép
barbus82
 
 


Szia Barbus!

Szívből gratulálok! Vigyázzatok magatokra! Ne emelj nehezet, de et már biztos jópáran elmondták! Kívánom, hogy a Vuk kerüljön el messzire!

Engem eddig elkerült, ma indulunk nyaralni, persze hogy most 2. napja reggel kerülget :?

Jövő hétvégén jövök! Most megyek comagolni, meg főzicskézni!
Mindenkinek nagyon kellemes hetet kívánok :P

Kép
mutyurka
 
 


Ti is írjátok alá:

http://www.kismamaberlet.hu/index.php


Zsu

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 

 
 

Ez a Vuk.....kerülget...egész hétvégén...remélem, hogy a munkahelyen valahogy kibírom.... :?

Bambi

Üdv itt.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 



Sziasztok!

harivera, mutyurka :) köszi az üdvözlést, nagyon kedvesek vagytok. Akkor szeretnék bekerülni a táblába, Vera, küldöm is az adataimat:

nick: barbus28, a nevem Barbi
szülés várható ideje: 2008.05.11.
korház: Városi kh.
nevek: nincsenek
tesó: nincs

Köszi szépen!

Kép
barbus82
 
 


nick: barbus82
bocsi, vmit mindig elütök :oops:

Kép
barbus82
 
 


Barbi!

Azt hiszem én is elütöttem....Bambit írtam helyetted!!!
Bocsika, és még egyszer üdv itt köztünk!!!! :D

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Magika!


Mi van veled? Minden ok?

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 



ollem!

Itt vagyok, koszi az erdeklodest megvagyok, igaz faradtan, de megvagyok!

EGesz hetvegen mentunk es mind a ket nap jol elfaradtam.

Kinek milyen volt a hetvege?

Magi
Vendég
 


ollem :) Semmi gond, megesik ;)

Megyek aludni, jóéjt mindenkinek!

Kép
barbus82
 
 


Sziasztok,

Borzasztó volt a hétvégém :( Csütörtökön délután munkából hazafele menet látogatott meg a róka a kocsiban :( Még szerencse, hogy már felkészült vagyok és volt nálam néhány zacskó :) Pénteken már be sem mentem dolgozni. Egész nap feküdtem az ágyban :)
Én is azon filózom, hogy ki íratom magam, legalább addig, amíg ez a hányásos időszak elmúlik...

Barbusnak üdv, Kamillának pedig gratula az ikrekhez :)

Kép
emi29
 
 


Harivera! Szerintem én vagyok az első májusi babaváró. :) május 8.
De mindegy. Főleg, hogy valszeg április lesz belőle. :)

Üdv Barbi!

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Mary,

szeptember 19-én már 7 hetes és 6 napos leszel. Akkor már látnia kell a dokinak az embriót.
Egyébként nem igazán értem, hogy miért hasi UH-t csinált. Általában ilyenkor még hüvelyi UH-t végeznek. Nekem a dokim azt mondta, hogy a 12. héten is még hüvelyi UH-t fog csinálni. És csak a 16. héttől kezdődően fog hasit.

A rákszűrést azt tudtommal kötelező elvégeznie, ha az elmúlt egy évben nem voltál szűrésen. Nekem is levette a kenetet a dokim még az UH előtt. Mondta, hogy előfordulhat pecsételő vérzés, ne ijjedjek meg, de hála Istennek nem volt utána sem semmi.
Lehet, hogy tényleg jobb lesz, ha keresel egy másik dokit magadnak. Egyébként, ez magánorvos volt?

Vér és vizelet vizsgálatra én a nőgyógyásztól kaptam beutalót. Mondjuk még se időm, se energiám nem volt elmenni. De a héten tutira sort kerítek rá.

Kellemes napot kívánok mindenkinek!

Kép
emi29
 
 


Sziasztok Lányok :D
röviden magamról:
októberban töltöm a harmincat,4 éve vagyok házas,és azóta próbálkozunk a babaprojektel.Hát eddig nem jött össze.
De most,képzeljétek késik,már 29 napja.A teszt pozítív lett.Ma megyek először dokihoz,és nagyon izgulok,hogy mit fog mondani.
Az elmaradt menzin kívül,csak a mellem és az étvágyam nőtt meg,semmi más nem történt.
Nagyon izgulok,hogy mit fog mondani a doki.Remélem minden ok.
Annyira vártuk már ezt a pillanatot,hogy fel sem fogjuk,hogy ez tényleg velünk történik.
Ha minden igaz,akkor számításaim szerint augusztus végére nekünk is lesz egy kismanónk.
Gondoljatok rám,és szurkoljatok(ma 4-re megyek turkászdokihoz)
Holnap reggel jelentek.
szibi
 
 


Jo reggelt mindenkinek!

Udv az ujaknak!

Hogy vagytok ma?

Magi
Vendég
 


Lanyok!

Mi ez a pangas???

Magi
Vendég
 



Sziasztok!

Hogy vagytok? Nekem jelenlegi tüneteim, hogy már nőtt a hasam (valószínűleg, mert 2. gyerek) és az elevittől kisebb fajta székrekedésem van, pedig előző terhességemnél nem volt.

Hál' Istennek jól vagyok, jövő szerdán megyek a 12 hetes uh-ra, nagyon kiváncsi vagyok már...

Szép napot, majd még jövök, csak most elaludt Andris, úgyhogy teszek-veszek egy kicsit..

Kép
Attila 3 éves volt áprilisban
Andris 5 éves volt júliusban
klarka
 
 


klarka!

Ugy irigykedem. En jovoheten penteken megyek UH-ra.
En fogok legkorabban szulni papirforma szerint es mindenki elottem megy UH-ra.

Irigy irigy vagyok! :mrgreen: :mrgreen:

:lol: :lol: :lol: :lol:

Magi
Vendég
 


Jó reggelt mindenkinek!
Nekem úgy tűnik,hogy a kezdeti hányinger elmúlt.Gyakorlatilag semmi bajom,csak néha megijedek,hogy nincs is már bennem a kicsi, pedig már itt a vége a 7. hétnek.Mindenkinek rókamentes hetet, és sok pihenést kívánok.
ágnes27
 
 


Képzeljétek!
Az OEP honlapján most néztem meg az utaltsági rendet, és én például nem ott szeretnék szülni,ahová utalva vagyok, hanem a Szent Istvánba,mert az orvosom is ott van.Így fizetni kell az ellátás 30%-át, max. 100.000 Ft.-ot.
ágnes27
 
 


Sziasztok!
Én április 07-én fogok szülni. Szerdán megyek 12. UH-ra. Izgulok, hogy mi lesz. Kérdeznék valamit, ti is sokat jártok pisilni, mert én igen.
Amúgy szerintem rajtam minden tünet jelentkezett: hányás, szédülés, ájulás, mell feszülése fájása. Mostanra csak egész napos hányingerem van. Remélem lesznek szebb hónapjaim is mint ez az első három hónap. Mindenkinek Boldog Babavárást!
krisztina28
 
 


Ági! Biztos ez? Nekem azt mondta a dokim, hogy egyelőre még szabad orvos és kórház választás vonatkozik a kismamákra térítés nélkül.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


kamilla!
Te tudod jol, a kismamakra ez nem vonatkozik, marmint a fizetes.

agnes!
Rosszul tudod!

Magi
Vendég
 


Sziasztok,

én is úgy tudom, hogy szabad orvos és kórház választás vonatkozik a kismamákra és mindez ingyenes :)
Így is kell fizetni a szülésért a dokinak és a szülésznőnek, azért az már gáz lenne, ha még a kórháznak is kellene :(

Kép
emi29
 
 


Lányok!
Az OEP honlapján a kórházi napidíj, vizitdíj törvény leírásánál egyértelműen leírják, hogy szülészeti ellátásért nem kell fizetni, ha nem a körzetileg illetékes kórházban szültök. Egyébként ez rám is vonatkozik. Nyugodjatok meg, egyenlőre legalább ez az összeg megmarad nekünk.
Rólam: egy hete minden nap van "rókainvázió", de változó, hogy melyik napszakban éppen. A többi időszakban pedig továbbra is az állandó émelygés, de ez szerintem a nagyon alacsony vérnyomásom miatt is van (90-95/60). Remélem már csak néhány hét va ebből az időszakból hátra.
Egy jó hír viszont: ma elkezdtük a legkisebbikkel is az ovit, és kifele jövet azt mondta, hogy holnap is menjünk, mert olyan jó ott.

Vera: légyszi javtsd ki a táblázatba a dátumomat. Kiskönyv szerinti szülés napja 04.15.

Zsuzsa

Zsuzsa
Lányaim: Petra 1998.08.13., Felícia 2001.09.21., Bettina 2004.08.30.
KépKép
Videónk: http://www.youtube.com/watch?v=MMCdy68OpEk
kerekes97
 
 


Sziasztok!


Rég nem jártam erre,mert a kisfiam beteg volt :cry: ,de talán mostmár vége!A közérzetem még mindig nem túl rózsás,de talán csökken az émelygéssel töltött órák száma is! :wink:

Mágika ,tart még a gyomorfájás?Nekem már nem olyan elviselhetetlen.

A 12.hétig csak hüvelyi uh van!A rákszűrést pedig minden féleképpen megcsinálják,ha félévnél régebbi eredményed van!

Mivel nekem úgynézz ki egy héttel "idősebb" :lol: a babám így a nuha szűrést is korábban fogják csinálni,oda elvileg jövőhét kedden kell mennem!
Mindenkinek szép napot!

KépKép
KépKép
nicci
 
 


emi29!

Már eldöntöttem, hogy keresek másik dokit. Sajnos itt nálunk nem túl nagy a választék. Kettő van, és ennyi!!! :(
Az uh-t én sem értem....persze, hogy nem lát semmit hasin 5 hetesen....Vannak még úgy látszik nagyon kezdő dokik....
A Te dokid tényleg normális. Beszélt veled. ez nem mondott szinte semmit. Kb összesen a köszönésen kívül néhány szót. De ha összefoglalom semmi értelmeset....
Rákszűrés után mi lett volna, ha lett volna vérzésem.... :shock: :shock: :shock: :?
Biztosan nem tudtam volna hogy mi van.... :?: :?: :?:
Legalább a Te dokid felvilágosít, de "EZ" nem mondott SEMMIT, nem kérdezett semmit. Megvizsgált, rákszűrés, HASI :shock: uh és ennyi.....
Szóval új dokihoz megyek szeptember 19.-én.
Csak még nem tudom, hogyan, mert a főnökömnek be kellene adni valamit....bár hazudni nem szeretek, és nem is szoktam, ezért lehet, hogy csak ennyit mondom, hogy dolgom van...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Szia Magi!

Örülök, hogy jól vagy.
Hát én egész hétvégén hányingeresen voltam, ma is a melóhelyen.... :? Az ebédet majdnem visszatálaltam, már amennyit magamba erőszakoltam....Szóval úgy látszik, hogy most jön ki rajtam keményebben ez a dolog, de úgyis vége lesz, és még nem hánytam, úgyhogy lehet, hogy nem is fogok...
De egyébként mindent összevetve jól vagyok!
Te már a 11. hetet is betöltötted. Nőtt már a pocid??? Vajon meddig tudom titkolni a melóhelyen???

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


:D
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára 1bambi 2008.11.21 19:22-kor.
1bambi
 
 


Ollem - Igazad van, ha nincs meg a bizalom a doki felé (amit úgy látok már nem is tudna nálad visszaszerezni :D), akkor érdemes máshoz elmenni .. az elején jobb váltani ;) Ezt egy kismama érzi - biztos te is jól érzed. Úgyhogy szorítok, hogy 19-én pozitív csalódás legyen az új doki!! :)

Én 25-én megyek a 11-12 hetes UH-ra .. nagyjából ott fogok tartani :)

Viszont a derekam nagyon fáj .. nekem van egy porckorong sérvem, és most jelzi, hogy vele is számoljunk a 9 hónap alatt :( :( Nagyon el vagyok keseredve, mert semmit nem szabad tennem .. szuri, fájdalomcsillapító kilőve .. szenvedni kell és pihenni. Borzasztó :( Kiegyenesedni is alig tudok. Remélem holnapra javul és nem romlik az állapotom :(

Kép
szösszenet
 
 


Szösszenet!!!

Igazán köszi a bíztatást!!! Jó hogy vagyunk egymásnak , és meg tudjuk osztani egymással a gondunkat és örömünket, nem???
Nekem sem egészséges a gerincem. Nyitott gerinccel születtem, amit csak általános suliban fedeztek fel. Néha derékfájás, erősebb, aztán gyengébb, néha kibírhatatlan.... :(
Az új dokit minden esetre kifaggatom, hogy ilyenkor mi a teendő...Állítólag feküdni kell meg ilyenek, de remélem a doki fog tudni valamit mondani erre a dologra.
Egyébként vártam, hogy a másik kérdezzen, de nem kérdezett semmit, hát gondoltam......valami egészet csúnyát.....
Szóval én nem fogom helyette magamat megkérdezni!!!
Neked azért jobbulást,és pihizz sokat, amennyit tudsz.

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 




Nos Lányok,beléphetek a klubba :D :D :D
A doki azt mondta,hogy 100% babám lesz.Bevallom,elsírtam magam örömömben.
Az uh szerint 11,3mm,és7.2 hetes(+-4 nap)állapotos vagyok.
Odavagyok az örömtől.Tegnap szóltam anyukámnak,és ő is elsírta magát,tehát bőgött a család :D
Eddig még nem választottam orvost.Teljesen tanácstalan vagyok orvosügyileg.Nállunk sok az orvos,rossz a kórházi ellátás,tehát legtöbbször magánrendelésre hívnak,ami nem kevés pénzbe kerül.Azt mondta a doki,hogy 2-3 hét múlva döntsem el,hogy melyik orvoshoz szeretnék menni,és jelentkezzem a további vizsgálatokra.
Hát ennyi.Még mindig nem tudom elhinni,hogy ez megtörtént velem.Már olyan régóta várunk rá,hogy most fel sem tudjuk fogni,és csak bambulunk ki a fejünkből.

mindenkinek szép napot :D
szibi
 
 


Mary!

Fontos, hogy olyan doki segítségével hozd világra a Babádat, akiben megbízol. Úgyhogy megértem az aggodalmad és azt, hogy másikat választasz.
Én is remélem, hogy találsz magadnak egy olyan orvost akire 100%-ban rámered bízni magad és a gyerkőt is.
Az én orvosom ilyen :) Pedig csak 33 éves :)

Ja, én egyébként a főnökömnek már szóltam. Mivel elég sűrűn vagyok rosszul, úgy gondoltam, hogy jó ha tud róla... Ki tudja mikor kell elkéredzkednem, ill. most már nekem is egy csomó mindent el kellene intéznem, (labor, védőnő, belgyógyász, EKG, fogorvos..) és ezekre nem szeretnék szabit kivenni. A munkáltatónak kötelező elengedni a kismamát az orvosi vizsgálatokra. Mondjuk rendes volt a főnököm, mert még mielőtt megkértem volna, egyből jelezte, hogy nem mondja el senkinek :)
Az embereimnek viszont csak 3 hét múlva mondom el, igaz, hogy már megállás nélkül erről pletyiznek :lol: :lol: Most még minden letagadok :lol: :lol: :lol:
Ez a nyitott gerinc dolog elég borzalmasan hangzik. (Többek között erre egyébként a terhesség 16. hetében végeznek szűrést. (AFP)) Sok-sok folsavat tartalmazó ételt kell enni és akkor kisebb a kockázat.

Szösszenet!

Szegénykém, Neked sem lehet most egyszerű!

Kép
emi29
 
 


Szibi,

gratula :lol: :lol: :lol: :lol:
Én a helyedben mindenképpen magándokit választanék. Még ha azért fizetni is kell...

Kép
emi29
 
 


Jo reggelt lanyok!

Hogy vagytok ma?
Udv az ujaknak!

Ollem!
Ugy nezek ki mint egy labda.
Nem hitam meg semmit, de a hasam akkora, hogy a mellemmel van egysikban, pedig azok sem kicsik.
De mondjuk mentsegemre szolgal, hogy a gyomrom az ami ennyire kiall es nagyon kemeny is. Az orvos tanacstalan nem tud mit mondani ra.
Mondjuk faj is rendesen, de mostmar elviselhetobb, mint eddig.

Vera!
A tablazat szupi nagyon.
megy neked a drukk ezerrel! +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

MAgi
Vendég
 


Szibi!
Gratulálok én is!!! :D :D :D

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Emi29!

Köszi, hogy egyet értesz velem. Meg kell bízni a dokiban, de ebben nem sikerült, úgyhogy "van másik"

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Emi 29!

A főnököm sajnos nem a normális főnökök közé tartozik. Ha visszaolvasol, vagy lehet, hogy olvastad, akkor megtalálod a választ, hogy miért mondom ezt.... :(
Egyik kismamát is elküldte táppénz alatt, bár a szerződése határozott időtartamú volt. A szerződés lejárta után megszűnt a szerződése nyilván, de akkor már táppénzen volt. Hát így nem tudom, hogy megszünhet-e, de ahogy ezt véghezvitte, nem volt túl "normális"....
Szóval nem tudom, hogy mi vár rám....
Meg hogy nálunk itt no fűtés....szóval hideg van már most, mi lesz később.....
Panaszkodhatnék még sokat..... :(
Szóval ugye a nyitott gerincről beszéljek a dokival...??? Szerintem fontos , de ez az amatör doki semmit nem kérdezett...!!! :? :shock:

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Magi!

Én még csak a hetedik hetet töltöm csütörtökön, de már észre vettem némi változást a pocimon....ez természetes??? Amúgy is volt hasam, mert nem vagyok egy top modell alkat....de ha úgy elengedem magam, bekajálok, (már amikor van étvágyam, ami ritka...) akkor három hónaposnak is kinézek. És nekem is a gyomrom kb. olyan lehet, mint neked...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Magi!

Én még csak a hetedik hetet töltöm csütörtökön, de már észre vettem némi változást a pocimon....ez természetes??? Amúgy is volt hasam, mert nem vagyok egy top modell alkat....de ha úgy elengedem magam, bekajálok, (már amikor van étvágyam, ami ritka...) akkor három hónaposnak is kinézek. És nekem is a gyomrom kb. olyan lehet, mint neked...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Magi!

Én még csak a hetedik hetet töltöm csütörtökön, de már észre vettem némi változást a pocimon....ez természetes??? Amúgy is volt hasam, mert nem vagyok egy top modell alkat....de ha úgy elengedem magam, bekajálok, (már amikor van étvágyam, ami ritka...) akkor három hónaposnak is kinézek. És nekem is a gyomrom kb. olyan lehet, mint neked...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Magi!

Én még csak a hetedik hetet töltöm csütörtökön, de már észre vettem némi változást a pocimon....ez természetes??? Amúgy is volt hasam, mert nem vagyok egy top modell alkat....de ha úgy elengedem magam, bekajálok, (már amikor van étvágyam, ami ritka...) akkor három hónaposnak is kinézek. És nekem is a gyomrom kb. olyan lehet, mint neked...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Magi!

Én még csak a hetedik hetet töltöm csütörtökön, de már észre vettem némi változást a pocimon....ez természetes??? Amúgy is volt hasam, mert nem vagyok egy top modell alkat....de ha úgy elengedem magam, bekajálok, (már amikor van étvágyam, ami ritka...) akkor három hónaposnak is kinézek. És nekem is a gyomrom kb. olyan lehet, mint neked...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Magi!

Én még csak a hetedik hetet töltöm csütörtökön, de már észre vettem némi változást a pocimon....ez természetes??? Amúgy is volt hasam, mert nem vagyok egy top modell alkat....de ha úgy elengedem magam, bekajálok, (már amikor van étvágyam, ami ritka...) akkor három hónaposnak is kinézek. És nekem is a gyomrom kb. olyan lehet, mint neked...

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 


Ez csodás, hányszor betette....???????????? :shock: :shock: :shock:
Frissítettem, mert minden eltűnt párszor, úgy néz ki, hogy így is betette...Ennyiszer azért nem kellett volna...elég lett volna egyszer is.....

Mary
Kép

Kép

Június 25. van már kiskönyvem is!!!!
Július 20. doki vizsg+uh
ollem
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?