Új privát üzeneted érkezett!

hát nem tudom,h sikerült e,de ha igen,akkor ez az első sétás napunk!:D

Kép
Vendég
 


a sétázós szerkónk
Kép

ez a kórházból hazaérkezés pillanata
Kép

Kép

apa majomkodik :D
Kép

Malacka a dzsungelben...:D
Kép
Vendég
 


Szöszke
Végre újra itt!!! Nem mondod, hogy mindent sikerült végigolvasnod??? :shock: Te egy hős vagy! Azért majd írj egy kicsit magatokról is!!! Milyen az anyaság, milyen Gergő baba, hogy telnek a napjaitok? Mondjuk sok gondod nem lehet, ha mindent el tudtál olvasni... :lol: :wink:
Várjuk a képeket!

Adri
Végre képek!!! Nagyon szép a kislányod!

Infacolt beadtam, nagyon fintorgott, de továbbra sem tudom, hogy mennyit adtam neki :? Egy kissé béna vagyok, de sebaj....

marek
 
 

 
 

Marek, Infacolból egy teljes felszívott olyan cső az egyszeri adag. Ott van halványan rajta a jel a tetejéig ér, és fel kell odáig szívni és beadni neki, hogy lenyelje. Nóri sem mindig eszi meg az összeset, néha jön kicsi vissza. Bár mi már Espumisanra váltottunk ma, és lehet, sikerül végre találnunk valami használhatót.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Marek!
Aranyos vagy. :D

Gergőke aranyos, eddig volt pár hasfájós pillanatunk, de igazából nincs vele semmi gond. A mai programunk annyi volt, hogy 2-2,5 óránként szopizott. Reggel doki néni, védőnő, akiknél nagyon jól viselkedett a gyermek.
Picit még sárga a bőre, de megpróbálom jó sokat szoptatni, hogy hamarabb elmúljon.
Az anyaság érdekes, mert még fel sem fogtam. A férjem rájár a gyerekre puszilgatni. És már második nap rávettem, hogy pelenkázza, amit azóta is készségesen megtesz. :D

Kép

Ez még a kórházban készült:
Kép

Ez pedig egy szopi utáni grimasz. :)
Kép

Kép
szöszke
 
 


Szöszke
Gergő nagyon édes!!!

Mindenkinek köszi a tanácsot Infacol ügyben!

Az én lányom egy akkora zabagép, hogy kész vagyok tőle... :roll: Nagyon durva mennyiségeket meg tud enni. Nem is tudom, hogy győzöm tejjel! Szerintem mi nem hat hós korban fogunk duplázni, hanem három... :roll: És ilyen durva mennyiségek mellett is kel három óránként... :roll: Asszem lassan megyek is vissza aludni, mert beájult ettől a mennyiségtől, amit megevett... :roll: :lol:

marek
 
 


Ildi!

Tea: bazsalikom, majoranna, kecskeruta, ánizs, édeskömény, csalán, kerti kakukkfű, csipkebogyóhús

Ez 8 féle teagyógyfű! Gyógyfüvesnél simán lehet kapni, kb. 1800 Ft volt az összes! Egy tálban össze kell keverni és az így készült teafűkeverékből kell 1 liter forrásban lévő vízhez 3 kanállal rakni, forr egy kicsit, majd 15 percig állni hagyni és kész is!

Ha valakinek van hozzá tippje, hogy melyik alkotórész okozhat problémákat azt várom szívesen! :lol:

Kép
bettike
Eger
 
 


Sziasztok

Hétfőn jöttünk haza, jól vagyunk, nemsokára jövök a képekkel és a szüléstörténettel is.
Köszönjük a drukkokat! :D

Puszi: Ancsa

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Nagyon jól aludtunk! Lotti végig rajtam :? Megintcsak nem raktam be az ágyába :roll:

Elkezdtem vele a csípőtornát tegnap, nem sír, csak nézelődik.
Szerintetek mikor javul a kötött csípő így??? Kaptunk csípő UH-ra is beutalót, valaki kapott még???

Adri - de édes Julcsika, tök jó a kombidressze, metal baby :lol: Tündéri!!!

Marek - dehogy vagy béna, én először csak egy icipicit cseppentettem be az Infacolból, mert nem gondoltam, hogy az összes felszívott az egy adag. Amúgy mi is az Espumisan cseppet használjuk most, valahogy úgy érzem, jobban bevált, mint az Infacol.

Szöszke - de jó, hogy jöttél, helyes, hogy apát rávetted a pelenkázásra, nálunk Zoli a kezdetektől ugyanúgy csinálja, itthon megmutattam neki kétszer, azóta profi :lol: Persze amikor durván tele van sz@rva a pelus és a punci tájéka is olyan, akkor ált. átadja a feladatot, de amúgy csinál mindent!
Mindjárt olvasom a szüléstörténetedet is.
Gergő baba nagyon édes, tündéri az arc, amit szopi után vágott!

Ancsa - szia, de jó, hogy jöttél, várunk vissza!!!

Bettike - köszi, de képzeld, ez megvolt nekem, még a kórházban voltam, amikor az egyik kolléganőm megküldte sms-ben a hozzávalókat. Csak elég macerásnak láttam beszerezni, ezért nem is foglalkoztam vele.

Kezdem úgy érezni, hogy nem elég a tej, beparáztattam magam tegnap is :? A jobb ciciből csak 50-70-ig tud enni :? A másikból jobban, de most nem annyit, mint eddig. Bár a 100 és felette azért túl sok volt, de most olyan kevésnek tünik a 70 :roll:
Tudom, hogy nem kéne ezen izgulnom, hisz van tejem, de szeretném, hogy több legyen egy kicsit, tegnap evett mindkét ciciből 80-at és megpróbáltam fejni és összesen a kettőből CSAK 20 jött :roll: :cry:

Na megyek, mert most nyugis, kaja után van, én meg kaja előtt.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!


Nagyon szomi vagyok! :cry: Norbika a tegnapi mérés alapján egy grammot se hízott egy hét alatt!
Eddig lecseszett a védőnő hogy sokat hízik, ne adjak neki tápszert, most meg semmit nem hízott! :( :shock: Viszont nőtt 1 cm-t, már 54cm.
Most már 60 ml-t kell pótolni tápszerből és tudom hogy ettől fáj a pocija.
Hajnalban már együtt sírtam vele, úgy sajnáltam! :cry:

Neten hogy lehet tejadó anyukát keresni?

Az Espumisan tényleg jobb hasfájásra?


szöszke...Gergő nagyon szép baba! :lol:

Ancsa...üdv itt!
Várjuk a képeket! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


na, én is itt vagyok végre. A szopik közötti időben valahogy mindig akadt mit csinálni, így sosem jutottam odáig, hogy írjak, de most a babanetet tettem az első helyre :wink:

MINDEN BABA GYÖNYÖRŰ SZÉP!!!!! Nem is állok itt neki mindenkit felsorolni, mert egyszerűen zabálnivaló mindegyik gyermek. És most már mindenki babázik, Sensi neked is még sikerült az utolsó pillanatot kivárni, mármint itt most az októberre gondolok, tehát hogy pont nem csúsztál át novemberre :D , jó babázást és nyugi beindul az a tej, ne idegeskedj, mert a végén az idegeskedéstől nem lesz több tejed.

Nyugtonmalac- képzeld, nálunk is csak az a cumi jön be ami a Felicitas csomagban volt, a többit, pl a nem olcsó aventest kiköpi :lol:

Inez: én is eldöntöttem, hogy nem magyarul fogok a gyerekemhez beszélni, hanem németűl. Én a volt NDK területén születtem és ott éltem még szüleimmel 5 éves koromig, így addig csak németűl beszéltem (szüleim Magyarországról mentek ki oda dolgozni) , a magyart állítólag megértettem, de nem akartam magyarul beszélni :lol: , de utána amikor már visszaköltöztünk M.o-ra utána persze megtanultam magyarul is. De a német nyelvet utána sem felejtettem el. Persze kellett ehhez az is , hogy németes osztályba jártam, de az, hogy már születéstől fogja tudtam ezt a nyelvet nagyon megkönnyítette a további tanulását, egy nagyon jó alapot adott. Azóta is ha valahol németűl kell megszólalnom, azt hiszik, hogy német vagyok, mert a kiejtésen egyáltalán nem hangzik, hogy én ezt a nyelvet a suliban tanultam volna. Na ezért döntöttem el, hogy én igenis németűl fogok a gyerekemhez beszélni. Erre most meg min veszem észre magam :oops: :oops: :cry: :cry: , hogy folyamatosan magyarul beszélek hozzá. Majd lehet, hogy kicsit később, amikor már úgy látom, hogy figyel is arra amit mondok neki, akkor majd elkezdem vele a nyelvtanulást.

Tercsimama- én is nagyon szívesen benne vagyok a baba-mama találkozóban. Nekem egyenlőre mindegy melyik dátum, de látom a 10-e a favorit, akkor végülis mondom én is a 10-ét.

Sensi- az első néhány napban nekem is gondok voltak a szoptatással olyan értelemben, hogy hogy kényelmes Balázsnak, mert a jobb oldali cicire valahogy nem akart rákapni, ha simán az ölemben tartottam. Még a kórházban mutatta meg nekem a gyerekorvos azt a pózt, hogy a hónalj alatt van a baba és így a másik oldalról közelíti meg a cicit és így rákapott. Azt mondta, hogy valszeg a pocakban olyan formában feküdt, hogy neki kényelmetlen volt így most a másik pozíció. De azóta már mindkét cicin úgy szoptatok, hogy az ölemben van. Próbálj ki több pozíciót és a végén meg kikötsz annál, ami neked is és Lillának is kényelmes.

Keresztelő- hát az nálunk érdekes. Én az esküvő előtt nem sokkal keresztelkedtem, katolikus vagyok. Párom viszont református, de mivel az esküvőnk katolikus templomban volt, így férjemnek alá kellett írnia, hogy katolikus hit szerint neveli a gyermekeit. De jó kérdés , hogy végülis megkereszteljük-e Balázst. Ez még egy nyitott kérdés.

Rólunk- Drágám nagyon nehezen hízik. Kűzdünk a grammokért. A kórházban besárgult, így amikor itthon voltunk már akkor is még nagyon aluszékony volt, úgy kellett mindig ébreszteni, hogy kajaidő van. És persze keveset is evett, mert hát bealudt a cicin. Akkor 3 óránként etettem. Meg több mint 300g-ot fogyott míg a kórházban voltunk, tehát volt mit behozni. De az aluszékonysága miatt alig hízott az első két hétben. Most már több mint egy hete viszont rájött, hogy ő éhes is tud lenni, most már 2 hol 2,5 óránként eszik, és most már végre hízik. Béreltünk mérleget és most már minden etetésnél mérem, hogy mennyit eszik ill. minden fürcsi előtt mérünk csupaszon és olyan jó látni, hogy hízik. Rákérdeztem még a múltkor a védőnőnél a tápszerre, de mondta, hogy maradjunk még egyenlőre az anyatejnél, azt majd meglátjuk, hogy ha lassan is, de mennyire gyarapszik.
Úgy egyébként pedig nyugis baba, eszik-alszik ill, eszik-nézelődik. Az éjszakák is eddig jól telnek, 2x ébred az éjszaka folyamán, megetetem és egyből bealszik utána, tehát egyből vissza is tudom tenni az ágyába és így én is tudok tovább aludni :lol:
Állítólag én is ilyen voltam pici koromban, ettem-aludtam, anyukám már azért is nézett rám többször, hogy élek e még egyáltalán :lol: :lol:

További jó babázást kívánok Mindenkinek!!!!

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Szöszke: sikerült könnyeket csalnod a szemembe... Köszönöm, jól esett :)

Szép történet, nagyon jó volt olvasni, hogy apa is mennyire veled volt, és részese lehetett ennek az egésznek. És nem vagy semmi, hogy megnézted a méhlepényt :D Még erre is maradt erőd! :D

Már feltettem a születés történetedet a webre, csak meg kell várni, míg frissül ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ancsa: üdv itthon nektek is! Várjuk a képeket, történetet és a beszámolót arról, hogy milyen szuper jó anyának lenni ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: a csípő akkor jó, ha a felhúzott térdű lábakat mindkét oldalon széttárva az asztalra (ha azon fekszik ügye :) ) tudod fektetni. Attól kötött, hogy nem elgé laza ahhoz, hogy felfeküdjön az asztalra... Érted ezt így? Nekem most mesélte el a vizsgáló orvos...

Csak 20-at tudtál fejni, az azért jó, mert jó sok zsírosabb tej ment Lottika pocijába! Ne parázz anyuka! :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: engem anno úgy talált meg a tejtesónk, hogy beírt a fórumra, hogy valaki nem adna-e tejet nekik... És én jelentkeztem. Tehát írd be az összes babafórumba, a kb veletek egyidős babákhoz, hogy keresel tejet adó anyukát...

Tápszer: ha tápit eszik a baba kell külön vizet is adni nekik, vagy hígabbra készíteni a tápszert, mert kevés a folyadék tartalma... és szomjasak a babák tőle! Erre figyelj!

Nem hízott: ezt nehéz így megállapítani, mert lehet, hogy előtte pont bekajált, és nem kakilta ki magát rendesen, és úgy mérted, most meg sikerült neki jól kikakilnia a dolgokat, és esetleg nem evett olyan sokat mérés előtt... Ez tök normális... Ráadásul ne várj sokat a gyerektől, vagy nő (cm), vagy hízik (g), vagy fejleszti az agyát (IQ)... Nem mehet minden egyszerre... :) Ezt anno a doki nénink mondta... Az én Lilim azért olyan okos lány, mert főleg az eszére gyúrt, nem a kilókra, meg a cm-ekre :D

Tehát Kata ne légy szomorú, inkább büszke a cm-re, és ne parázz te se fölöslegesen :D !

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szia Clau! Én is sokszor azért nézek Borimra, hogy él e egyáltalán... Most is azt ellenőriztem, mert itt hintázik és közben burmol... És ha nem látom a pocit fel-le emelkedni, akkor bizony csekkolok.

Ellenőrzési módok:
1. ujjadat az orra alá: szelel-e... Ha érzed, akkor jó, megnyugodhatsz.
2. Emelkedik e a mellkas, ha hasal akkr a háta... Ha igen, akkor oké.
3. megérinted-> összerezdül, megfújod az arcát-> fintorog
4. ha semmire nem reagál,a kkor kell őt erősebben ébresztgetni...
De a fújásra mindig rezzenés van. :)

Mam minta cumi egy jó ajándék volt! :) :) :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Képek, de főleg a gyerekek gyönyörűek!

Minden képet feltettem a webre!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke-- jajjj, elpityeregtem magam a szüléstöriden, főleg azon a részen, amikor írtad, hogy a kisfiad megszületése után férjed elsírta magát. Mert hogy az én férjem is mondta utólag, hogy miközben ott vajúdtam, már elképzelte, hogy amikor "kicsússzan" a fiúnk ő biztos, hogy el fogja sírni magát. De ez sajnos nem adatott meg, mert én kb 20 órás vajúdás után már amikor a kitolási szakasznál voltunk úgy döntöttek a dokik, hogy császár :cry: :cry: :cry:

erről jut eszembe, hogy el akartam küldeni Nyugtonmalac a hosszabb verziójú szüléstörimet neked, ezt majd még pótolom

clau06
Budapest XXI. kerület
 
 


Infacol jó, de nekem is úgy néz ki az Espumisan jön be. Tegnap óta kapja és pukizik egész nap :lol:
Nekünk is sz@r volt az este, 8-tól éjfélig semmi alvás, aztán miután 1,5 adag kaját megevett, szerencsére fél egy felé bealudt. Utána kétszer kelt (mostanáig, mert már nyöszörög). Na megyek etetni aztán sétálni megyünk ebben a szép időben.

TEJTESÓ SZERETNE LENNI NÓRIKA.
(Egy ismerősöm azt mondta írjak be fórumokba ahol kb ennyi idős babákok vannak :) )

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Clau: várom!

Tercsi: Nem tudom, ki adhatta ezt a remek ötletet, de tényleg jó!

Mi már dolgozunk Borival a ti pótlásotokon ;) Lassan haladunk, de van remény napi 150-200 ml-re...

Most a mi hűtőnket töltöm fel, de szólok, ha ti jöttök! ;)

Marek, te találtál jelentkezőt a tejcsidre?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


az -espumisan-t ugye 1 hónapos kortól lehet adni?
a háziorvossal beszéltünk és van egy vibrocol vagy valami hasonló nevű homeopátiás kúp,ami szintén jó pukizásra. arra javasolta,hogy nekünk az infacol a büfit nagyon helyre tette,viszont a puki ugyanúgy nehezen jön. már nem sír miatta tomika,de sokat erőlködik szegény. és ha 1 hét múlva sem teszi helyre az infacol,akkor ezt a kúpot lehet még neki adni infacol mellé is. ugyanúgy nem gyógyszer,ártani nem tud.
a felnőtt háziorvosunk pedig az aloe vera gélt javasolja, napi hely kávéskanálnyit.
szerintem mi mindet kipróbáljuk,ha az infacol nem használna. szegény manóka. alig várom már,hogy elkezdjen mozgolódni,forgolódni és enyhüljenek vele a fájdalmai is :roll:

meg elkezdtem írni,hogy mit eszek,dehát nem nagyon látok különbséget - főleg,hogy azt sem tudom,hogy amit megeszek hány óra múlva jelentkezik az anyatejben és hány nap után ürül ki.


SZÖSZKE! INEZ!

nagyon aranyosak a babák!!!

Kép

Kép
borkaby
 
 


"napi hely kávéskanálnyit" - ez napi 1 kávékanálnyi akart lenni :oops:

nem tudom,h mire gondoltam közben...

Kép

Kép
borkaby
 
 


Sziasztok!

Az én Laurám most 5 hetes és megosztom én is - ha ritkán is - a tapasztalataimat.
Hasájás- Espumisan nem használt sajna, 1 hét alatt megitta. Most a Gripe Water van soron, talán jobb, de mindet csak 3-4 nap után lehet értékelni.A dokinő azt mondta póbáljam ki mind a hármat. A harmadik az Infacol lesz, ha nem múlik. Plusz csinálom a babamasszázst naponta többször.Így is vannak nehéz napok, hogy sokat sír. De mi a sok?Nektek mennyit sír a babátok?
Pl tegnap este 7-11 között nem hagyta abba... kemény volt.... de utána reggel 8-ig aludta 1 szopival (5-kor.)
Szopizás - Én tartom a 3 órát, a dokinő mondta,mert Lau sokat evett és , álítólag attól fáj a hasa. Túletettem, hogy cicire tettem sűrűn és sokszor 200-at is kiszippantott. Ezt nem bírta.
Ki tudja mi a megoldás, de most ehhez tartom magam.

5 hetesen 5 kiló!!
üdv dazsi

dazsi
 
 


Nyugtonmalac
Én végül nem kerestem tejtesót, a barátnőmnek nem kellett és úgy döntöttem, hogy nem vesződök vele. Inkább abbahagytam a fejést, illetve csak abból a ciciből fejem ki a maradékot, amiből épp evett. A másikban hagyom, hogy termelődjön. Amikor fejtem mindkettőből, akkor sokszor jártam úgy, hogy nem volt elég a tej egy ciciben és az állítólag nem jó. Viszont úgy napi 2-300 ml is kijött. Szóval nemtom mi a jó megoldás.
Én szívesen odaadnám valakinek a tejet, de mindannyian nagyon messze vagytok. Pedig akkor vesződnék vele, de így nem éri meg... De ha van jelentkező rá és meg tudja oldani a szállítást, akkor azonnal nekiállok fejni és jöhettek érte... :lol:

Dazsi
Végre itt... :lol: :lol: :lol: Bori is majdnem öt kiló és ma öt hetes. Látszik, hogy jól tartjuk a babákat... :lol: Írd majd le a tapasztalatod a Gripe Waterről!!! Remélem beválik!

Ancsa
Üdv!! Reméljük sokat tudsz majd jönni!!!

marek
 
 


sziasztok
SEGITSÉGRE lenne szükségem.
kisfiam szopizik nappal általában 3,4 óránkánt. éjjel 2x ébred fel szopizni. gondolom egyenlöre elég tejem van, mert szopi utánn azonnal bealszik.
a melleim nem kemények, csak egy kicsit duzzadtak.
Ilyenkor kell fejni, vagy nem?????????????????????????????

azt mondta egy ismerösöm, hogy szivassam le minden szopi utánn azt a mellett az utolsó cseppig, hogy mire a Törpémnek több tejre lesz szüksége, elegendö mennyiség álljon a rendelkezésére.

a másik azt mondta, hogy ne szivassam, csak ha érzem, hogy feszül és tele vannak.

MOST MIT CSINÁLJAK??????????????????????????????????


holnaptól már én is vissza csatlakozom hozzátok.
köszi a múltkori válaszokat.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


nekem a kórházban azt mondták, hogy mindig felváltva adjak neki cicit.
szóval csak a jobb, következö etetésnél csak a bal, utánna megint a jobb.
ez igy jó????????

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


LKata - nyugi, van olyan, hogy nem hízik egy hét alatt, ez nem gond, ha a köv. héten hízik, minden baba más és nem szabad hasonlítgatni!!! Amúgy mennyi tejed van, amit egy alkalommal meg tud enni? Mert ha tényleg nincs elég, akkor ne hagyd, hogy lebeszéljen a védőnő a tápszerről, jobb, mint a semmi vagy a nagyon kevés. De azért tarts ki, hátha beindul jobban a tejed!!!

Nyugtonmalac - köszi, esküszöm, imádlak, mindig meg tudsz nyugtatni!!! Nem akarsz hozzánk költözni? :wink: Jöhet Macilány is és Lilike is :lol:
Teljesen érthető volt, ahogy leírtad a kötött csípőt, most már tornázunk minden peluscsere közben és reggel-este is, szóval napi 5-6-7X tuti, remélem hamar megoldódik!!! Anyukám azt mondta, hogy nekem is kötött volt a csípőm és 4 hónapos koromig kellett hordani valami speckó pelusnacit vagy mit :roll:
Mam minta cumit akarok még venni, mert nekünk is az jött be! :lol:

Clau - és a sárgaság elmúlt már nektek??? Valami extrát kellett tenni érte, vagy "csak" anyatej??? Én is mérlegelek minden etetés előtt-után, ami marha fárasztó is és egy szopit tanácsadó azt mondta, hogy megfoghatja a telleadó reflexet, ha azt látom, hogy egyik ciciből keveset evett, de azt fogadtam meg, hogy amíg a 4 kilót el nem éri, én mérem, engem megnyugtat. Akkor tudod, hogy mennyit eszik egy-egy evés alkalmával, ugye?

Szöszke - tetszett a szüléstörténeted, nagyon ügyi voltál!
Párod aranyos lehetett, ahogy elsírta magát, kis érzelmes, de hát ez teljesen normális!

Tercsimama - én adnék tejet szívesen ha lenne annyi :?

Borkaby - nem írják, hogy csak egy hónapos kortól lehetne adni az Espumisant, azt írják, hogy csecsemőnek evés előtt vagy után közvetlenül 25 csepp, én ennél kevesebb cseppet adok be neki kicsi vízzel. De mindenkinek más jön be, ahogy olvasom pl. Dazsit.

Voltunk lent sétálni 1,5 órát, tök jó volt, napoztattam lájtosan a kicsi arcát, hogy múljon a sárgaság. Csak attól parázok, nehogy okozzon valami kárt az, hogy ilyen régóta sárga :cry: :cry: Parázok mindenen, ezen is persze :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi ne aggódj szerintem, biztosan nem lesz baja a sárgaságtól. ha ilyentől kéne tartanod,akkor szerintem már szóltak volna az orvosok!

Voltunk ma a gyerekorvosnál,szívzörejt hallott Tominál, állítólag a csecsemők 80%-nál észlelhető és fejlődéssel elmúlik,de azért adott egy beutalót kardiológiára... Teljesen kivagyok. remélem nem lesz semmi baj.

Nyugtonmalac!
Tomi nagyjából egyidős Borival. Bori ha háton fekszik és megfogod a két kezét és felhúzod ülésbe,akkor mennyire tartja a fejét? Mert a dokinéni leszidott,hogy keveset fekszünk hason, állítólag emiatt nem tartja meg eléggé a fejét Tomi. úgyhogy most receptre írta fel a hason fekvést, hogy erősödjenek a nyakizmai, hátizmai. csak eddig kihagytuk,mert utálja, elkezd mindig sírni,ha hasra tesszük,dehát akkor most hagyni fogom,had sírjon - csak úgy sajnálom olyankor.
Tényleg mindig olyan megnyugtató és hasznos tanácsokat tudsz adni, szerintem kinevezhetnénk orákulumnak, Mátrix után szabadon :lol:

Kép

Kép
borkaby
 
 


hízásról:

nekünk vannak napok,mikor nem hízik semmit,vagy max.10 grammot,aztán egyik nap,pl. tegnapelőttről tegnapra 100 grammal többet mutatott a mérleg.

Timi!
Én nem fejtem,mert több helyről is azt hallottam,olvastam,hogy a baba szopása serkenti legjobban a tejtermelést, és mikor fejlődési ugráshoz érkezik és többet kér enni,akkor is a szopizása indítja be a több tejtermelődést. ha elkezded fejni, akár evés után is,akkor annál több tejcsid lesz elvileg és annál többet kell fejned is.
Az elején nekem is volt mellfeszülésem,mikor belövellt a tejcsi vagy amikor elkezd Tomi egy kicsivel többet enni,akkor is elkezdenek mindig újra feszülni a melleim,de mikor a drága gyermeket a cicimre teszem,akkor megoldódik ez a probléma és utána újból helyre áll a rend.
Szóljatok,ha nem így van,de valószínűleg az,hogy kell-e fejned szopizáés után vagy előtt a babától is függ,hogy mennyit szopizik,mennyire tudja kiüríteni a tejbüféket :lol: :lol:

Kép

Kép
borkaby
 
 


Nyugtonmalac azért tud ilyen jó tanácsokat adni, mert Lilinél volt babagondozási tanácsadója... :lol: :lol: :lol: De az mi a fene??? Hogy működik egy ilyen? Kimegy hozzátok hetente egyszer és tanácsot ad olyan ügyekben amilyenekben Te most nekünk??? És mennyit kér?
Vigyázzatok lányok, Nyugtonmalac is egyszer küldi az áfás számlát... :lol: :wink: Mondjuk nekem ennyit (akármennyi is a tarifád :lol: ) megér, mert mindig jön a válasz a hülye kérdéseimre... :lol:


Képzeljétek, lehet, hogy a Mák-nál elvesztették a születési anyakönyvi kivonatunkat... :roll: :roll: :roll: Mi ugye postán intéztük (volna) a dolgokat, mert nem igazán volt megoldható, hogy elmenjünk Kecskemétre, meg Kiskunhalasra intézkedni. Tegnap megkaptam az anyaságit, de az anyakönyvit b@szták (bocs :oops: ) visszaküldeni. A könyvelőnk ma felhívta őket, azt állítják, hogy már rég feladták. Remek. A könyvelő beszélt a főnökkel is, elküldte őket a francba, de ez rajtunk nem segít. Másolatot meg ugye Pestről lehet kérni gondolom személyesen és gondolom jó pénzért...:roll: Hát bekaphassák...! :twisted: :twisted: :twisted:

marek
 
 


akkor most Nyugtonmalac lebukott :lol: :lol: :lol:

ajjajj... lehet,hogy a baba-mami talira akkor vastag bukszákkal kell mennünk,mert kapjuk az áfás számlákat :lol: :lol:

Kép

Kép
borkaby
 
 


Köszi NyugtonMalac, majd körülnézek a fórumokon!
Jó lenne ha Esztergom és környékéről lenne tejecske, mert azt a párom minden nap eltudná hozni! :)

Ildi...kb. csak 20-30 ml-t tudok szívni a két emllemből összesen! :(
Nem nőtt a mennyisége, pedig mindent megteszek. Folyton cicre rakom, iszom a teát, a homeós izét eszem, búzasört, rántott leves....mindent kipróbáltam! :(

Az Espumisan-t nem adhatom 1 hónapos korig????Ez komoly?
Mert én pont most akartam elkezdeni adni neki.

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LKata - hát igen, az a mennyiség tényleg kevés, de ne ostorozd magad, te mindent megtettél, hogy legyen tejed, a homeós bogyók, tea, rendes kaják...

"http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/termek/ESPUMISAN_L_emulzio/7640"
Itt nézd meg, szerintem nincs ott, hogy ne lehetne adni 1 hónapos kor alatti babának, én úgy tudom, a gripe watert nem lehet adni, csak 1 hónapos kor után!

Borkaby - ne izgulj, biztos nem lesz baj! Bár pont én mondom, tiszta paramami vagyok :roll:

Amúgy milyen fura, a terhesség alatt mindenen paráztam, mindig valami jött, minden nap egy mérföldkő volt... erre most ugyanez, csak durvább formában, hiszen most már itt van mellettem a baba.

Családi pótlékról
akartam kérdezni, valamelyikőtök megkapta már esetleg??? Én szeptember hónapra is kapok majd,mert ugye szept. 24-én szültem, de még nem kaptam. Az anyasági megjött (már el is költöttük :roll: ), Lotti adószáma is, ugye a babakötvény is oké, de a családi pótlék?

Na megyek, lassan újra etetés.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Bizony Borkaby
Szerintem erről van szó... :lol: :lol: :lol: Mindenki gyűjtögessen, mert nem tudjuk, hogy mennyi Nyugtonmalac tarifája.
Valaki nem akar egy öltözködési tanácsadót esetleg? Mert babápolásban sajnos nem tudok tanácsot adni, de valamiből meg kell élnünk addig is amíg nem kerül elő az anyakönyvi kivonat.... :lol:

Kata
Kár, hogy ilyen messze laktok! Annyira szeretnék nektek segíteni... :roll:

marek
 
 


Én lógóbőrűhaseltüntető tanácsadót keresek! :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi, Marek KÖSZÖNÖM! :D

Remélem megoldódik a helyzet! :?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Na csajok megjöttem a hat hetes kontrollról.
Jelentem, a 25 belső és 5 külső varratom és a sok fájdalmam ellenére gyógyultnak lettem nyilvánítva. És a doki rámparancsolt, hogy tessék elkezdeni a nemi életet, mert az kell ahhoz, hogy egyre kevésbé fájjon és visszaigazodjon az eredeti állapotára :shock:
Mondtam neki, hogy ok, de akkor addig Nórit bevállalhatná, mert eddig is amikor csak romantikázni akartunk kicsit, mindig felébredt és öltözhettünk vissza :lol:
Írt fel fogamzásgátlót, ha megjön a vérzés, el is kezdhetem, addig extra síkos óvszer :? Érdekes lesz az első pár együttlét az tuti. Azt mondta bozti fájni fog eleinte meg érzékeny lesz, de muszáj próbálkozni mert úgy lesz jó. Meglátjuk...

Espumisant lehet adni születéstől!!!


Espumisan L emulzió - Betegtájékoztató

1. MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ ÉS HOGYAN FEJTI KI HATÁSÁT AZ ESPUMISAN L EMULZIÓ?

Az Espumisan L az emésztőtraktusban fokozott gázképződéssel vagy -felhalmozódással járó állapotok, gáz okozta gyomor-, bélrendszeri panaszok (pl. puffadás, teltségérzet) tüneti kezelésére alkalmas.


3. HOGYAN KELL ALKALMAZNI AZ ESPUMISAN L EMULZIÓT ?

Ha az orvos másképp nem rendeli, a gyógyszert a következők szerint kell adagolni:

Gáz okozta puffadás és teltségérzet kezelésére
Csecsemőkor:
Kávéskanállal 1 ml (25 cseppnek megfelelő) Espumisan L emulziót tegyen a cumisüvegbe, vagy szoptatás előtt vagy után adja be a csecsemőnek.
Gyermekkor:
1-6 év
1 ml (25 cseppnek megfelelő) Espumisan L emulzió 3-5 alkalommal naponta.
6-14 év
1-2 ml (25-50 cseppnek megfelelő) emulzió 3-5 alkalommal naponta.

Serdülőkor és felnőttkor:
2 ml (50 cseppnek megfelelő) emulzió 3-5 alkalommal naponta.

A készítmény bevehető étkezés közben vagy után, szükség esetén lefekvés előtt is.
Alkalmazásának időtartama a panaszoktól függ.
Szükség esetén az Espumisan L hosszú időn keresztül is szedhető.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Ja és Nyugtonmalac után szabadon, kérem majd a bérleti díjat a baba-mama találkozó helységeiért, a pelusokért, a habtapi kopásért, és azért is, hogy találkozhattok velünk :lol: :wink:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsimama!

Én is stresszelek a szextől...hogy mi lesz, ha majd 5-6 hét múlva nem lesz jó. :cry: Izgulok, hogy a gátseb mennyire fog bekavarni.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok!

Na megpróbálok én is visszacsatlakozni, valahonnan az előző oldaltól. Először is köszi mindenkinek a tippeket, bezsebeltem őket! Megijedtem, mert tnap elég durvák voltak a cicik, azt hittem gond lesz, h rengeteget kell fejni majd, mert mindig bedurran...de szerencsére nem, tele vannak, de nem kemény...így addig nem is fejek. Nem fájnak, de kicsit érzékenyek...ez normális? Vagy fejnem kéne ha ezt érzem?

Tercsi!
Nekem azt mondta a zöld kakira a midwife, h azt jelenti, h nem eszik eleget...mert nekünk is volt egy asszem tegnap előtt, amikor még nem volt tejcsim.
A mini medela az az elemes verzió ugye? Ezek szerint akkor annak is lehet szabályozni a szívás erősségét és ritmusát? Vagy a ritmust csak a swing-nél lehet? Egyébként mégsem vettem tegnap, hanem kölcsönkértem a főnökömét, pénteken jönnek meglátogatni, és elhozzák. És nem tudom melyik fajta az övé, de gondolom a swing, mivel az a drágább, és ő mindig a legjobbat veszi meg mindenből (mármint a legdrágábbat, ami nem feltétlen jelenti a legjobbat). Na szal azt kipróbálom, ami neki van, itt marad egy jóideig, és ha szüségem lesz rá tényleg, akkor veszek egyet.

Ildi!
Ne aggódj, hipp-hopp eltűnik ez a csípő dolog, mindig gyorsan lehet rajta segíteni! Ti még terpesz pelust sem kaptatok, úh tuti nem súlyos a dolog! Bár megjegyzem azzal is általában 1v2 hét alatt rendbejön a dolog.
Nem tudom elképzelni, hogy hogy tudtál kézzel fejni, le a kalappal! Én próbáltam, de nem megy, egy-egy csöppet tudok kicsikarni nagy nehezen. De a tomee tippe bejött végülis, csak fárasztó és sokáig tart. :P
Előfordul, h kicsit kevéske lesz a tej, mert vannak növekedési ugrások, ilyenkor gyakrabban kell szopiztatni Lottit, így ezzel majd termel magának többet, és megint elég lesz. Remélem ez segít kicsit.
Hasleszorító öv? Nekem van 2 is, de még ki sem bontottam őket.

Marek!
Hát azért nem mindig fúj a szél, sőt, nem is igazán sokat...a borult idő már nagyobb gáz, tényleg alig süt a nap...na meg az eső, bár az sem annyira katasztrófa, mint ahogy a legendák szólnak, de vannak ilyen időszakok, és akkor nagyon elegünk van. Egyébként a babakocsink elég jó, mert mózeses, amit fordítva kell beletenni, így a babkocsi és a mózes napvédőjét össze lehet fordítani, mint egy kupolát.
Basszus, ez kész, h képesek elveszteni az anyakönyvi kivonatotokat!

Szöszke!
Köszi, én is gratulálok neked! :) Elolvastam én is a szüléstöridet, szép szülésed volt! :) Gergő nagyon édes, az a fintor hihetetlen, Lillus is csinál néha hasonlókat. :)

Inez!
Nagyon édes Julcsi, és marhára tetszik a babakocsitok!!! :) Vagány a szerkója is! :)

Clau!
Köszi a tippet, de nekünk sehogy sem megy ez a hónaljas dolog. Viszont mostmár asszem kezdünk sínen lenni. :) Na nálunk is ugyanez a helyzet, sárgaság, ki van ütve totál, ébresztgetni kell, és szopi közben is piszkáli egyfolytában, h ne aludjon be.

Timi!
Én úgy csinálom, h ha nagyon kemény, akkor lefejek kicsit, de nem ürítem le teljesen, nem akarom, h túlkínálat legyen, mert még nagyon aluszékony Lilla, és nem eszik túl sokat. Aztán majd ha feléledt, akkor lehet fejni fogom rendesen, h legyen több. Szal ha úgy gondolod, h elég a tejcsi, akkor csak egy kicsit fejj le, h ne legyen kemény, ha szaporítani szeretnéd, akkor ürítsd ki, ha marad benne.

Borkaby!
Igen, elég gyakori a szívzörej a babyknél. Nekem is volt, tizenévesen elmúlt, és soha nem volt vele bajom.

LKata!
Sajnálom a tejcsit, remélem hízni fog mostmár NOrbika!

Akkor most egy kicsit rólunk.
Tegnap borzalmas éjszakánk volt. Este 8kor befejezte a szopit, aztán nem tudott megnyugodni, sírt és sírt, végül nem tudtunk vele mit csinálni, feltettük a pelenkázóra, megnéztük mi van odabent, és a mozgatás hatására kakilt egy jó nagyot, utána minden ok volt. Következő etetés éfjélkor, na ekkor elkezdődött a műsor, ordított 3óra hosszát, semmit nem tudtunk vele kezdeni, daddy órákig cipelte a fenekét, néha néha elhallgatott, de amint próbáltuk letenni, újra kezdte. Éreztük, h zuborog a poci, úh tuti hasfájás volt. Végül 4kor aludt el, és 8.30 körül keltünk. Ma már felszerelkeztünk infacol-al, és adom is neki a következő szopinál.
Egyébként nagyon jó kiscsaj, rengeteget alszik, ez mondjuk tuti a sárgaságnak köszönhető, aztán majd később megkapjuk. Ha fent van nézelődik, elvan.. És mostmár hála az égnek a szopi is egész jól megy, már a bal oldal is kezd alakulni, éjjel, meg reggel már szopizott belőle kb 10 percet. Eddig 1 percig sem volt képes rajta maradni. Sajnos nagyon noszogatni kell, h egyen, mert állandóan ráalszik, szintén a sárgaság miatt, de csak reménykedem, h elég neki. Mert ugye most ki van ütve, valszín nem nagyon ébred fel arra, h éhes. Vagy nem tudom.
Én egész jól vagyok, de még nagyon nem a régi. Nem fáj különösen semmim, szerencsére nem repedtem, és nem is vágtak, úh ezt megúsztam. De úgy érzem, h kicsit szétmentek a csontjaim, izületeim, izmaim, mert alig bírom magam tartani, nagyon hamar megfájdul a hátam. Na de majdcsak jobb lesz ez idővel. Igazából ma volt először, h pihentem kicsit, reggel aludtam tovább Lillussal, eddig csak pörögtem, mindig "kellett" vmt csinálnom, és nem pihentem. És tökjó, h nekem ez egy kicsit lassan alakult, valószínűleg a sokkoló szülés élmény miatt, de már teljesen beleszerettem a lányunkba! :)
Daddy is nagyon jól nyomja, hihetetlenül gondoskodó, tegnap is órákig cipelte a leányzó popóját, már mindent bevetett, iszonyat türelme van hozzá. Pelusozik, öltöztet, ha kell, bár még fejlődnie kell, de aranyosan csinálja. :) Meg pl hajnalban, mikor először sikerült jól elkapnia Lillusnak a cicit, ő segített rárakni. :) Úh boldog vagyok most! :)
Igérem, jövök valamikor szüléstörivel is, bár vannak ködös foltok, megpróbálom minél élethűbben megírni...

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Ja, és a kérdéseim...

Szerintetek eszik eleget Lilla, ha pl legutóbb 10percet töltött a bal cicin, majd 15öt, böfi és újabb 5öt a jobbon. Szal összesen fél óra szopi, de ez is úgy, h egyfolytában bealszik, és csikizni kell, úh a tényleges szopás az ennek a 2/3 része talán. Van, hogy 40percig is el tudjuk húzni...

Másik, h meddig kell böfiztetni őket? Nem megy nekünk valami jól ez a dolog, esküszöm mostmár kb ott tartunk, h nehezebb, mint a szopi...Nem tudjuk meddig csináljuk, és a technika sem 100%-os... :?

Írtam előzőleg a szörnyű éjszakánkat...hozzá tartozik, h ma reggelre én is olyan durván felpuffadtam, h iszonyat, úh lehet, h ettem valamit, ami miatt szegény megszenvedett...szerintetek? Volt pizza (ezen volt paprika, meg asszem hagyma, gomba), meg paradicsomot is ettem, másra nem nagyon tudok gondolni.

Ja, és eszembe jutott még egy dolog, amire majdnem elkezdtem már írni, h van még valami, de elfelejtettem, h mi, úh majd legközelebb. Nálam a terhességi lükeség nem múlt még el, sőt, asszem most sokkal durvább...de asszem ez a fáradtságtól van. Szal tudom, h nem szabad tejet inni, de én allergiás vagyok rá, úh szójában nyomulok. Tudja valaki, h lehet-e szója tejet/kakaót/joghurtot? Annyira nem durva az allergiám, úh néha lenyomok egy gyerek yoghurtot is (korábban), ezt most inkább felejtsem el vagy ehetem?

Előre is köszi!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sensi,
nem repedtél és nem is vágtak??? Pedig Lillus nem pici baba. :shock:

Kép
szöszke
 
 


Marek: én azt csináltam, hogy lefagyasztottam a tejcsit, és hetente egyszer jött érte a tejtesó apukája. Így nekem sem mentek az agyamra :) és nekik sem kellett sokszor jönni. Ha valaki innen szeretné a tejcsidet, javaslom ezt a megoldást. Kell egy nagy hűtőláda, meg kocsi, és már mehet is érte apuka hetente egyszer :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Timi: jó az egyszerre egy cicis evés, ha kevés a tejcsi, akkor majd két ciciből is adhatod.

Fejés: ha fejed, sok tejed lesz, és ezzel kell foglalkoznod, ha nem, akkor ha nő az igény, majd sűrűbben eszik a csemete egy ideig, amire majd fokozódik a tejtermelés, és szépen visszaáll majd minden etetési idő a régire… :) Tehát mindegy mit csinálsz, jó lesz :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi: köszi! :) Mam minta cumit 0-2 hósat a kenguruban találtam csak…

Kötött csípő: szinte minden babának, és főleg a lányoknak fenn áll ez a dolog. Én nem tornáztattam Lilit, és Borit sem fogom… Csak ha kedvem van… Lilivel nincs semmi gond, pedig neki 2 oldalra mondták, hogy kötött… Borinak csak az egyik oldalra… De ő mosható pelust hord (ismét), így neki jobb a tartása a pelusban, mint az eldobható pelusosoknak… :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Borkaby: ezt a felhúzós tesztet nem csináltam, mert semmit nem szeretek kieröltetni a gyerekből (pl. utálom, ha valaki járatja a babát, amíg az nem tud egyedül járni, mert görbe lesz a baba lába… de ezt majd később tárgyaljuk meg.. :) ) Szóval én nem emelek babát kezénél fogva, de ha Bori hasal, sokáig tudja emelni a fejét. Tartja, és nézelődik. Persze nem a vízszintes hasalásra gondolok, mert ott nem annyira emelgeti, csak ide oda forgatja a fejét… De ha hasaltatom a szoptatós párnán (keresztbe fektetve rajta úgy hogy a hasa rajta van, és a lába térdelő pozícióban a párna mellett – érthető?), akkor hosszú percekig tartja a fejét, és nézelődik. Próbáld ki! Lehet sima párnán, combodon, vagy bármin csinálni. Jó kis edzés.
Később majd kell is őket hasonlóan baba hengeren tornáztatni… ;)

Lili utált hason feküdni (úgy mint Tomid), nem is hasaltattuk, hanem mindig a hátán, oldalán feküdt. A nappali fejlődésre a játszószőnyeg lelógó játékait használtuk, nagyon jól fejlődött Lili. A hasalást meg 2-3 hónaposan kezdtük el tanítani neki. Mindig egyre több ideig hagytuk, és próbáltuk szórakoztatni.
Végig sírta, mert nem volt elég erős, és megerőltető volt neki ez a póz.

Szerintem előzzétek meg ezt a dolgot a párna a has alá póz (mintha négykézlábazna, csak nem a keze tartja a mellét, hanem a párna) alkalmazásával… Ha beválik, szabadalmaztatni fogom :D

Tejbüfék :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek: tanácsadó – hát egyszer a babaéletmentő tanfolyam miatt bekényszerültem egy ilyen tanfolyamra a brendonba… (Talán már nincs is ilyenjük…) Mindenféle buta kérdésre adtak választ, és meg is mutatták hogy kell… De én az öcsémen tanultam meg mindent kislány koromban, aztán a sok kisbabával, akikre vigyáztam míg felnőttem (szomszéd lányok, báttyám csemetéi 3db, stb) gyakorolhattam, és bővíthettem a tudásbázisomat. Lilit már nagyon magabiztosan vártam. Aztán jött néhány meglepetés, amiket csak egy anya tapasztalhat meg (oltás, védőnő és gyerek orvos problémák, meg ilyen anya – gyereke problémák, ezekkel találkoztok most ti is ;) )
Szóval a leg jobb, ha felteszitek itt a kérdéseket, és majd aki tudja a választ az szépen megosztja a tapasztalatait veletek… És akkor mindenki nagyon okos és ügyes anyuka lesz ;)
És ami a legjobb, mindig akkor jönnek az okos dolgok, amikor azokra szükség van, és ezek itt csak puszira mennek… :) Az külön jó, nem? ;)

Számla: igen, mindenki hozzon majd finomságokat a baba-mama buliba, majd jól megkóstolok mindent. :) lol

Tercsi: akkor én a bérleti díjat a kopásokért üdítőben törleszteném… De vihetek még csokit is… :)

Gondolom a MÁK ajánlva adta fel az anyakönyvit, akkor van bizonylatuk erről, akkor meg a posta a felelős ezért, akkor viszont meg kell térítsék a károtokat, nem?
Nehogy már ti járjatok pórul e miatt…

Családi pótlék átfutási ideje 2 hónap!!!! Én kaptam már, de azt csak Lili jogán kaptam… Visszamenőleg adják majd 2 hónapra rá, hogy igényelted…

Anyaságit is megkaptam, nem költöttem még el, és már kaptam egy TGYÁS-t is :D WOW
Persze fele fizu, fele TGYÁS, így nem olyan kevés összeg… Ezt ma kaptam meg. Még nem költöttem el ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


lógóbőrűhaseltüntető tanácsadót én is keresek! ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!

[size=18]MINDEN BABA, MAMA, PAPA NAGYON ARANYOS!!!! [/size]:lol:

Peva!
Sírás nálunk is van...... Amikor ebédelünk Ábival Konsti bőg. A lábammal ringatom a hordozót, de nem mindig marad csenben a fiam. Ha Ő enne előbb, Ábel nem aludna, az pedig nagyon gáz. Így van sírás.......Sajnálom, de nem szakadhatok szét.
A cumit kiköpi....

Köszi mindenkinek a tanácsokat, jelentem meggyógyult Konsti füle mögött.... Asszem a sapi volt a bűnös, valami "műszál" és befülledt benne a gyermek. Amióta nincs az a sapi eltünt a csúnyaság....

Keresztelő: Nálunk nem lesz Ha felnőnek eldöntik melyik vallást szeretnék....

Topicanya! :lol:
Köszi a képeket!!!!!!!!

A játszóház jól hangzik, de nekem 40 perc buszozás+10 perc séta lenne....na meg a férjem nem támogatja, mert fél, h betegséget szednek össze ott....

koszmó: amint látod Ábinak elég nagy a haja, de majd próbálom a fejbőrét olajozni...

szélvédett babakocsi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ildi
!
Csípő: Ábinak kötött volt. uH-n azt mondták, h még nem fejlődőtt ki a csontmag. 3 hósan már rendben volt. Addig torna és 2 hónapos kortól napi minimum 30-60 perc kenguruban cipelés. (Ábel 5500g körül volt akkor, majd leszakadt a hátam, de a gyerekért mindent...)

NE FÉLJ, NINCS NAGY BAJ!!!!!!

Adri!
Néhány korty bor nem árt!!! (nálam is előfordul)
Metal Julcsi :lol: :lol: :lol: :lol:

Ancsa!
PUSZIK!!!!!!!! :D :D

Infacol, espumisan: Mehet már a legkisebbeknek is.
Gripe water: 1 hónapos kortól!

fogamzásgátló:
VIGYÁZZATOK, MERT AMIT ADNAK, H LEHET SZOPIKOR, AZ NAGYON CSÖKKENTI A TEJCSIT!!!!!!!!!!

Hízás: engem sem érdekel, elraktam a mérleget. Csak idegesített. Hetente lemérem, ha fogyna akkor cselekszem, de ilyen nem lesz. Minden baba más..........

Mennyit alszanak a babáitok??????????????

Mi megvagyunk, kimerítő a két gyermek, de IMÁDOM ŐKET!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Sensi: én nem vagyok allergiás a tejre, és mindennap megeszek egy halom kefírt, és aktíviát :D A citromos a favorit nálam... Néha iszom tejet is... És nem hiszem, hogy baj lenne belőle...

Szopi ideje Lilinél 1 óra volt, Borinál 10 perc. Tanulság: nincs előírás arra, hogy meddig tartson. Bori 10 perc alatt kieszi a teljes tartalmat! ;)
Egyre inkább evős lesz Lillus is, ne izgulj, és majd ha nem lesz szundi királynő, akkor majd meglátod, hogy nálatok mennyi idő kell a jóllakáshoz.

Egy jól szopó baba 5 perc alatt is képes kiüríteni egy tejbüfét :) A lustábban nyammogók pedig akár egy órát is szopizhatnak... ;)

Büfiztetés: már egy egész csomó féle verziót leírtunk, megpróbálok párat felidézni neked:
- lábadra ülteted, és fogod a hóna alatt, tartva a fejét. A lábadon lovagoltatod, mint a gyí paci paripára a naygobbakat, erre jön büfi.
- váladra, vagy hasadra fekteted, te állsz, vagy járkálsz, simogatod a hátát lentről felfelé, terelgetve a bubikat felfelé...
- ugyanígy tartva paskolod a popsit. Hatás ugyan az. Ez utobbi kettőt lehet váltogatva is. Ha sétálva teszed, akkor a lépéseidre jöhetnek szép büfik...
- járás közben táncolva is mehetsz... ha ringatod magad a babával, akkor nagyobb eséllyel rázod fel a büfit...
- vagy ülteted az öledbe Lillát és előre döntöd a felső testét, majd hátra, nem túl assan, és nem túl gyorsan... Van akinek ez működik...
- nekem a kedvencem, a párnára hasaltatás, lábak lent, térdelő pózban (feljebb írtam róla) és a hátát simítom lentről felfelé... és popsit paskolok...

Most ennyi jutott eszembe... :D Remélem segít valamelyik... :)

Ja és néha csak akkor jön büfi, amikor leteszem, felveszem, ide oda pakolom Borit... Akkor eléggé csavarodik a kiscsaj... Tehát ezt is ki lehet próbálni... :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?