Új privát üzeneted érkezett!

Addisz: jajj de szuper ez kép!!! Nagyon cuki!!!

Kisbéka: a mi kocsink ilyen, és tényleg nagyon szuper!
http://anix.hu/product_info.php/cPath/22_81/products_id/748

Azt hiszem mi kénytelenek leszünk testvérkocsit nézni, pedig nem lesz rá túl sokáig szükség, de eleinte biztos kell majd.[/url]

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


Addisz: gyönyörű a kép

nekem korenka javaslata bejött a citromolajjal, már az egész folyosó citrom illatú a munkahelyen, de még senki nem panaszkodik. otthon is párologtattam este. mondjuk ott nem jött be annyira de majd ma.

A nagyfőnököm, aki egy imádni való, intelligens de autokrata ember, állandóan udvarol. Szoktuk neki mondani, hogy Amerikában már tuti lecsukták volna már csak azért amit mond, ha még a nézést is hozzá vesszük, meg az ölelgetés, ekkor már lógna. De az ő meglátása az, hogy ha nem csinálná hiányozna nekünk. Szerintem neki, de mindegy. a lényeg, hogy ma ülünk bent nála egy kolléganőmmel, akinek nálunk lesz az esküvője, amit én szervezek és beszéljük meg a lényegesebb kérdéseket, kötetlen, de azért haladjunk mert van még mindenkinek dolga stílusban. Majd egyszer csak a főnököm elkezd mustrálni, hogy mitől is nézek ki én ilyen jól. mondom, hogy nem nézek ki jól, fáradt vagyok nem sminkeltem, pedig vacsorázni megyek stb. Erre elkezdi kifejteni, hogy ragyogok, villogok, hú, meg ha, és mennyit számít ha ez embernek rendben van a családi élete leginkább a testi oldala. Ott irultam pirultam. Tök ciki volt. Remélem ezt majd egy hónap múlva is így gondolod, amikor ez a testhez álló pulcsi már tuti nem csak a mellemnél fog domborodni.
Szóval a nagyfőnök kipipálva, ő tuti nem gyanakszik.

Lassan készülődhetek a vacsorához, étterembe, ahol a szagoktól és a dohányfüsttől émelyegni fogok, még jobban mint otthon, és legalább egy olasz étterem ahol gondolom isteni pizzák és tészták vannak, amit én mind nem ehetek, mert gluténérzékeny vagyok.

Éljenek az ember barátai, akik persze nem tudják, hogy én már ketten vagyok. :oops:

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Luli: köszi,ez is jónak tűnik :)
Vendég
 

 
 

Bebe: drukk az estéhez!
Szilveszterkor én is olasz étteremben voltam,vittem zacskót arra az esetre...

nem volt könnyű....!!
Vendég
 


bebe, én is drukkolok! :) a főnökös sztori jó volt :)

Gabi

Lilypie First Birthday tickers
gabrilio
Százhalombatta
 
 


bebe: A vukkos pizza annyira nem mutat jól, kitartás, remélem jól sikerül a vacsora, majd mesélj. A főnököd karakterét ismerem... :D Néha igen fárasztó ugye?
korenka
Szár
 
 


Lányok! Volt itt a topicunkban egy sorstársunk aki otthon szeretne szülni. Hiányoltam, reméltem, hogy nem azért nem írt, mert mi mindannyian kórházban szeretnénk szülni. Próbáltam megkeresni a nevét, de visszalapoztam kétszer is, és egyszerűen nem találtam.... lehet én vagyok a hülye? .....
korenka
Szár
 
 


Korenka: visszakerestem, akiről írtál, bár akkor én még nem voltam itt, de érdekelt a dolog. Adgacnak hívták, viszont most már Névtelenként szerepel (nyilván törölte magát a rendszerből), és az egyik hozzászólásában megírta, hogy miután itt nem fogja magát jól érezni, távozik köreinkből.

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


luli:Azt a hozzászólást nem olvastam ezek szerint. Hát sajnálom... :(
korenka
Szár
 
 


Bebe
ezen a főnökös sztorin jót mulattam :) Szent meggyőződésem amúgy, hogy a pasik megérzik, mikor különleges állapotban vagyunk, még ha nem is tudatosodik bennük, hogy mizu.

Kisbeeka
Két kilót fogytam a terhesség kezdete óta, örültem kicsit, hogy most akkor nem jön majd rám annyi, mint Lucával (23 kg :oops:), erre tegnap óta az általad leírt két óránkénti konkrét farkaséhség tör rám. Nem kívánós vagyok, hanem kifejezetten éhes! Próbálom persze gyümölccsel, joghurttal, kefírrel csillapítani, de nem mindig jön össze...

Adgacot én is hiányoltam nemrégiben, bíztam benne, hogy köztünk marad, őszintén érdekel, hogy sikerül-e nyugalomban otthon szülnie. Drukkolok neki és remélem ad még hírt magáról!

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Hát lányok az a furcsaság esett meg velem ma este, hogy engem is meglátogatott a rókakoma (ez az első terhességem során egyszer sem fordult elő), érdekes volt a dolog, mert épp' Marcit fürdettem, amikor rám tört, és kiabálnom kellett, hogy a férjem bejöjjön, aminek következtében kis híjján lehánytam szegény gyereket... :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


Luli: uhh,ez kellemetlen lehetett!
hát sajnos róka koma ezek szerint Hozzád is odaköltözött!

Addisz: megőrülök ettől az éhségtől!
Ráadásul úgy,hogy nem kívánok semmit!! no így nem egyszerű sokat enni,ha undorodom a kajáktól :?
Vendég
 


Sziasztok Lanyok,
sajnos nem tudtam elobb irni nektek, mert padlocsere volt nalunk, rosszul lettem a portol es a szagoktol (muszaj volt, beaztunk...) at kellett koltoznunk anyosomekhoz...vizsgaztam, dolgoztam...huuuuu..

a legfontosabb: korenka nagyon-nagyon izgulok erted penteken! kerlek azonnal tajekoztass bennunket!! de hat annak az icipici szivecskenek muszaj dobognia!!! mindannyian veled vagyunk es szoritunk nekted!!

addisz: gratulalok a gombolyu pocidhoz, igazan szep kismama vagy!! es hat a kisfiad UH kepe!! ;) :lol: olyan cuki!!!
tok jofej vagy a tablazattal es, hogy ilyen precizen vezeted. koszi innen is!!
kuldom a hianyzo adataimat:
37 ev
korhaz: Hospital dos Lusiadas, Lisszabon doki: Dr. Antonio Fonseca
szules: augusztus 4.
nevek: ha fiu a ferjem adja, ha lany akkor en :) a lanynev megvan: szofia (a fiuneven meg haboruzunk....pedig ugy erzem fiu lesz).

A Gabiknak gratulalok a szivhangokhoz!! ezeknel a dolgoknal van csodalatosabb dolog a vilagon...??

Ne haragudjatok, nem tudok most mindenkit nev szerint emliteni, be fogom hozni a lemaradasom. Annyira jo olvasni benneteket, es olyan kedvesek vagytok... :)

pequ

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


ja igen, adgac...tenyleg ciki...en is hozzajarultam, h elmenekult innen de ha tema van, marpedig epp az otthonszules volt napirenden...akkor illik elmondani amit gondolunk. azert vagyunk itt a forumon, nem?? szerintem nem voltunk durvak es ot senki sem sertegette. peldaul en sem sertodnek meg azon, ha valaki nem ertene, h miert korhazban akarok szulni.

Kép

Kép
pequenino
Budapest XII. kerület
 
 


pequ: Örülök, hogy jelentkeztél, és minden oké veled. Nem hiszem, hogy tehetsz arról, hogy adgac elment...

luli :Te szegény! Üdv a rókavadászok között!! :D

kisbeeka:Hasonlóan vagyok mint te. Az állandó hányingertől egyszerűen nem kívánom a kaját, de folyton érzem, hogy éhes vagyok. Csak kefírt eszem szívesen, meg gyümölcslét... inkább ami savanykásabb.. az kicsit csillapítja az émelygést, de csak amíg eszem.... Azt gondoltam ennek az eredménye további súlycsökkenés, ami ellen semmi kifogásom nem volna... de nem... :( pedig ennyi haszna lehetne....
korenka
Szár
 
 


Kép

Inkább ezt a rókát nézném... :)
korenka
Szár
 
 


korenka: cuki a róka.

luli: üdv a csapatban, még jó, hogy megúszta a gyerek. Én ma reggel vásroltam a metroban, ahol vmi hal kóstoló volt, ott sütötték olajon. Húúú volt futás. A férjem csak azon izgult, hogy eljussak a wc-ig.

pequ: jó, hogy meg vagy, amúgy az én doki bácsim szerint a biztos jele annak, hogy egy nő egészséges kismama az a költözés, átépítés, felújítás, ráadásul mindez úgy, hogy nem feltétlenül érinti a leendő gyermek szükségleteit, szobáit stb.

Vacsi vicces volt. Nem volt nagyon kaja szag, füst meg egyáltalán nem. Ellenben a sima salátán kívül semmit nem találtunk a szakács sráccal, amiben ne lett volna glutén. Így utólag visszagondolva mindegy, mert az is a wc-ben kötött ki. :cry: De legalább éltem egy kis társadalmi életet. :wink:

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Bár tudnánk milyen neműek lesznek a picurkáink...... ugye
korenka
Szár
 
 


Halihó!
Megjöttünk.Újra oltáson voltnk...Para vagyok, na...Azért megértem ám, aki nem oltat...Ez most influenza volt Lédának.
Emlékezetből írok:Valaki kérdezte, hogy mik a tapasztalatok babakocsi -ügyben.
No, hát én elcsesztem először is és a másodiknál is (gyereknél).
Mégpedig:Léda dec.-i ugye, vettem neki egy batárt.Mondván:bolygókerekes nem jó, mert nálunk olyan ramatyok a járdák, hogy csuda.Na, lett egy mózesos, dög nehéz (Anmar Leon, ha valakit érdekel).Nem volt drága, fél évig bírtam használni, mert bazi nagy volt-széles.Boltban sodortam a berendezést, valamelkyikbe be sem fértem.Kocsit kitöltötte, ha mentünk valahová, más szinte be sem fért.
Na, meguntam, eladtam, és a Vaterán lőttem 8500(!!!!)-ért egy tök egyszerű (Baba Star a neve) babakocsit.Most ez van, meg vagyok elégedve vele.Amíg bírja, bírja.
Na, most ugye nem kell nagyon mózes nyárra, télre meg úgysem férnek bele a sok hacuka-takaró miatt.(Ez csak az én véleményem.)
Sok pénzt nem akarok költeni rá.De nekünk kelleni fog egy tesóbabakocsi (egymás előtt ülős, mert a folyosón parkolunk, és a szomszédok nem férnek be...).Szóval:nézegettem a teszen (van új is , használt is.)max. 40-50 ezret akarok rászánni.Ennyiért láttam hasonló fazont, mint a mostani.Hátsó baba dönthető fekvésbe, első meg 2 fokozatban.Ha minden jól megy, akkor valami ilyesmiben gondolkodok.A mostanit megtartom azért majd, ha már a nagyobbiknak nem kell kocsi, akkor a kicsinek jó lesz egyedülinek.

Más:igen, láttam , hogy Adgac távozott, és visszaolvastam a korábbi bejegyzéseit, meg a blogját is megnézem időnként.
Nekem mindegy, ki mit csinál, kérdés az, hogy, aki bármelyik utat is választja, utána elmondhatja-e magáról, hogy :"igen, mindent megtettem, ami rajtam múlott"...Hát, ennyi.
Egyébként a mi családunkban (férjeméknél) pont ebből van évek óta tartó haragosdi.

Hasonló téma:írogattuk nemrég a könyvekről, mit érdemes olvasni.Na, tavaly a könyvtárból kivettem egy könyvet (ha ráérek, lehet, hogy rákeresek, mi volt), a természetes szülésről írt a gyerek szemszögéből.Na, ezt szerintem valami ügyefogyott írhatta.Olyan szinten felzaklatott, hogy zokogtam rajta.A születést úgy írja le a gyerek szemszögéből, mintha valami óriási sokk lenne...Tudom, pesze, fájdalmas ez a babáknak nagyon.Mindegyikünk tudja, de, ha valóban olyan lenne, mint ahogy ott le van írva, hát, nem lenne egy épelméjű ember a Földön...
Ja, és otthon talán nem fáj?!Ott nem azon a pici lyukon jön ki???Nem értem...Ja, ott nem csörögnek a szerszámok, meg nem világít a szemébe a villany.
Én láttam képen pár Geréb-féle szülést...Csúcs!!!Négykézláb anyuka, Geréb meg a hátsójánál...Cseppet sem megalázó...(Mindez pucéran...)Hát, az garantált, hogy a szülőszobában azért ilyen pozitúra nem áll elő....
Erről ennyit..Ezt a könyvet csak erős idegzetűeknek ajánlom...
Bocsi, ha valakire nézve bántó voltam....
Ez a téma rettenetesen idegesítő számomra...Még eddig egy épelméjű magyarázatot sem olvastam arra, hogy miért otthon?
Ja, és akkor még arról nem is beszéltünk,hogy a gyerek problémáit esetleg ki ismeri majd fel?Szív-oxigén-sárgaság...Kötelező vizsgálatok, amik vannak...
Na, jó, nem hergelem itt magam tovább...
Majd jövök!!!
Üdv!!!

Jajj, a lényeg:
Addisz-bébi csudaszép...Szerszám??!!Én nem is látom.... :lol: :lol:

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Sziasztok!

Pequ
Örülök, hogy visszatértél és nincs gond. Kellemetlen lehetett a felújítás, de a lényeg, hogy túl vagytok rajta :)
Ja, az UH kép kapcsán csak viccből írtuk a hatalmas fütyit, még nem tudni, hogy fiú vagy lány :) Én egy icipicit jobban szeretném, ha kislány lenne, de a megérzéseim mást mondanak.
Az adataidat délután beírom a táblázatban és frissítem majd.

Bebe
Akkor Te sem vagy egyszerű helyzetben az éttermekben... Én "csak" vegetáriánus vagyok, de sokszor egy étel nincs az étlapon, ami jó lenne. Mindenhol az unalomig ismételt rántott cuccok, amiket nem szeretek.

Kisbeeka
"Sajnos" én kívánok mindent, ez mellé párosul a durva étvágy, aminek a következménye az lesz, hogy nemcsak a pocakom gömbölyödik majd, hanem a fejem is :)

Addisz

KépKép

KépKép
addisz
Budapest III. kerület
 
 


Frédérick Leboyer: A gyöngéd születés

Na, itt ez a "csoda".

Vuk-osokat sajnálom.
Talán az idő előrehaladtával javul a dolog...
Én ma egész jól vagyok.Nekem csak olyan "szarul-vagyok" érzésem szokott lenni, de ma ez sincs eddig.
Ma, kólázok, meg édességezek egyébként.Már rég ittam kólát , a többi terhességemnél kívántam, most nem annyira...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi: a szülés szerintem nem fájdalmas a babának,csak kihívás,de sokknak sem mondanám,hacsak nem ordít valaki a fülébe,vagy veri meg,amint kijön...
Ez a legtermészetesebb dolog a világon!!! :)

Én is annak a híve vagyok,aminek sok kórház,hogy amennyire lehet,csend legyen a szülőszobában,és ne világítson reflektor a babó arcába!
Persze amint kibújik,bebugyolálják,de muszáj megszoknia a babácskának egy idő után,hogy sajnos nincs kint olyan meleg,mint az anyaméhben :) Átmenet kell,de ennyi :D

És ne felejtsük el,hogy mi is onnan jöttünk ki,mégsem ért minket akkora sokk,hogy elkísérjen egy életen át....
Vendég
 


Addisz: mit nem adnék érte,ha legalább egy kaját kívánnék!!! :D
Vendég
 


Ezen a fájdalom dolgon én is agyaltam, de ha annyira megrázó volna a babáknak, biztosan valahogy megmaradna. Az enyéim mondjuk épp hogy felvakkantottak... :D Nem zokogtak, nem ordítottak... ezért gondolom, hogy nem fájdalmas... biztosan kimerítő nekik. Szerintem még fel sem fogják mi történik velük, csak "úsznak az árral"... valahol olvastam, hogy születésig nincs fájdalomérzetük... őszintén remélem, hogy így van.
korenka
Szár
 
 


brigi: De jót röhögtem ahogy elképzeltem, hogy a boltban lesodrod a berendezést....
Én is bolygókerék ellenes vagyok. Szerintem ezeken a szuper járdákon lehetetlen megbizkózni velük. A lányomnál az volt és majd meg vesztem minden sétánál. A fiamnak egy háromkerekű modellt vettem a vaterán anno, ami fix nagy kerekekkel döngetett. Imádtam. Sajnos nagyon kiszolgált volt, elajándékoztam. Most hasonlót keresek.

Hát nem akartam feszegetni ezt az otthonszülés témát, de ha már itt vagyunk még elmesélem, hogy a védőnőnk mesélte épp 1-2 hete, hogy van a faluban egy család, a negyedik gyereket anya már otthon akarta megszülni, de mindenki ellenezte, végül lebeszélték... és milyen szerencse, mert császározni kellett.... nekem a kórházi szülés mindkét gyerkőcnél fantasztikus környezetben zajlott. Még füstölőt is gyújthattam volna, vuduzhattam is volna az sem érdekelt volna senkit, csak nem akartam.... de ajánlották... mi kellene még?
korenka
Szár
 
 


Hali..!
na, megindult a lavina...
Szerintem a János szülészete is jó...Nekem megfelelt.Mármint a szülőszobák.
Az osztály már nem egy luxusszálló, de 4-5 napot (vagy amennyit kell) , kibírok.
Hát, ahogy írtam, az én szüléseim teljesen simán zajlottak (mármint nem volt extra komplikáció), DE!
A nagy besárgult, 6 napig voltunk bent, infúziókat is kapott-kék fény is volt.
A picinél meg ez a lassuló szívverés jött közbe...
Ezek nem nagy gondok, de mégis, lehet, hogy én laikusként nem ismerném fel, hogy mennyire sárga, vagy, ha lassú a szíve 35 km-ről hogy a fenébe érek kórházba?
Nem-nem..Nekem nem szimpi ez az egész.
Persze, ha úgy lenne,mint , ahogy Béka írta, hogy a szomszéd szobában az orvoscsapat...műszerekkel..
Bár, azért nem tudom, hogy a "járulékos" dolgok hogy férnek meg itthon.Pl azért van egy kis vérzés, meg itt a szomszédok drukkolnának a papírfalon keresztül???
Nekem nem tetszik, na...
Ahogy írta valaki itt:a vakbelemet sem itthon vennék ki, nem?Sőt!Még a fogorvos sem jön házhoz..Pedig lehet, nem fosnék annyira akkor...És ezekben az utóbbi esetekben max. én pusztulok bele...De ott azért a gyerek élete is a tét, nem?
!Ok., azt elfogadom, hogy valaki nem híve az indításnak, meg művi dolgoknak....Bár nekem leegyszerűsíttte az életemet.
Na, mindegy, mindenkinek a saját döntése.
Korenka:szó szerint elakadtam a boltban, tényleg.Utáltam azt a kocsit.Az út miatt tényleg jó volt.Nekem a bolygókerekes is elmegy.Talán, mert nem "szarva" van, hanem egyben van a tolókája.(Magyarán:lapra csukódik, nem esernyőre..)

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Pequ: nem kellemes a felújítás, de legalább túl vagytok rajta. Szerintem még mindig jobb most, mint a 9. hónapban, nem?

Korenka: hát ez a Vuk tényleg sokkal szimpibb!:-)

Bebe: hát nem lehet egyszerű ez a glutén nélküli kajázás. Sajnos M.o. nagyon el van maradva ezen a téren is. Az is csoda, hogy nem volt füst! Tavaly majd’ megőrültem, mert alig találtam olyan helyet, ami nem teázó, de füstmentes, és a barátnőimmel be lehet ülni dumcsizni.

Brigi: testvérkocsi téma engem is érdekel, ha találsz valami jót, légyszi szólj!
Aranyos, hogy így kifakadtál az otthonszüléssel kapcsolatban. Nekem nagyon hasonló a véleményem. Nagyon nagy felelőtlenségnek tartom, hiszen a legproblémamentesebb terhesség után is adódhat komplikáció a szülésnél, ami veszélybe sodorja a babát vagy az anyát, vagy mindkettőt.
Nekem sosem jutott eszembe, hogy ne kórházban szüljek, és be is igazolódott a parám. Teljesen normális terhesség után mentem szülni a 41. héten, a baba 2,5 óra alatt megvolt, viszont a végén nagyon leesett a szívhangja, nem sírt fel, rá kellett segíteni a légzésére, így intenzívre került, kizárták a fertőzést, megfigyelték, stb. Arra gondolok, ha otthon vagyunk, sokkal nagyobb baj is lehetett volna.
Persze, legyen egy kórház barátságos (amennyire lehet), de legyen megfelelő szakmai háttér is. Egyébként a SOTE II. szülőszobái nagyon szépek, mondhatni otthonosak, lehet zenét hallgatni, zuhanyozni, szeparált folyosón sétálgatni, a fény levehető, szabályozható, stb. Na én mindebből nem sokat tapasztaltam meg a kapásból 2 perces, majd összefüggő fájásaimmal...

Kisbéka: kajával én is így vagyok, mindentől undorodom…de nem bánom, így is elég szép méretekkel rendelkezem.

Olyan iszonyatos éjszakán vagyunk túl, hogy ihajj…drága kisfiam óránként kelt sírva, és fogalmam sincs, mi lehetett a baja, mert most nagyon cukin elmászkálgat itt mellettem, meg dumál ezerrel…remélem, csak front, mert még egy ilyen éjszakát nem élek túl, tekintve, hogy végig hányingerem volt.
Ráadásul elég érdekes hírt kaptam a munkahelyemről: van rá némi esély, hogy jogutód nélkül megszűnik…na akkor fogalmam sincs, mi lesz…

Kép
Kép
luli82
Budapest XIV. kerület
 
 


Brigi: szerintem otthon sem élveznéd jobban,amire a fogorvos készül :lol: :lol: :lol: :lol:

talán addig a percig kellemesebben érzed magad,míg megérkezik,de kiteríti a műszereket,a fejedet ugyanúgy hátrahajtja,és a fúró hangja se lesz kellemesebb otthon,sőt!!

Ettől csak az otthonod lesz ezentúl kellemetlenebb emlékek helyszíne :lol: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


Luli: azt mondják,front volt (vagy még van is?),emiatt éreztem magam tegnap én is nagyon rosszul,a fejem is fájt,minden bajom volt...
Vendég
 


Na, on-line vagyok...

Luli!
Léda is forgolászott az éjszaka.Nálunk a kiságy (még mindig) a nagy mellett van közvetlenül, így félkómában is tudok csittegni, meg takargatni a gyereket.Vagy végső esetben kivenni magam mellé.
Nagy lányom 5 évig mellettem aludt a nagyágyban...3 hónapos korától.Én, kényelmes anyuka, már rühelltem 8-szor kelni éjjelente, inkább odaraktam magam mellé...
Léda jobban elvan a kiságyban, meg antiszoc. a nagyban, úgyhogy tekereg-feszeleg, nem lehet tőle aludni.
Béka!
Jujj, ne is mondd a fogorvost!Hamarosan mehetek...Imádom egyszerűen...
Majd 2-esével tömetek, ha van mit, hamarabb végzek...Lédánál félbemaradtak a "lyukaim" (a fogamon...)
Szerintetek van esélyem megint vágás nélkül szülni, ha az előzőnél (2.-nál) úgy volt?Tapasztalat?
Majd azért a dokibácsit is megkérdezem.

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


brigi: Jót nevettem a szomszédok drukkolásán... elkézeltem, hogy ha a fiamat otthon szültem volna, szerintem a szomszédok verték volna a falat... ugyanis én igen hangosan nyögtem, ahogy kifért... :D ez esett jól...

luli:Én is a sote II.-n szültem a lányomat 13 éve. Akkor is már ilyen szuper volt a szülészet. Egy ellenvetésem volt csak, amikor vajúdtam a hangfalakból valami induló szólt... :D Marhán idegesített, de megkértem a szülésznőt és kikapcsolta... ott orvostanhallgató csoportot is kifogtam szülés közben. Éppen egy fájás alatt hajlítottam a vaságyat amikor benéztek... csendben néztek... és félelemtől sápadt arccal távoztak...utólag ezen olyan jót röhögtem... akkor annyira nem... :D:D
korenka
Szár
 
 


Korenka!
Hát, nem semmi sztorik...
Hát, én nem voltam olyan hangos, csak a végén, de szerintem akkor mindenki az...
Nálunk minden áthallatszik....
Orvoscsapat... :lol: :lol: :lol:
Na, legalább megtapasztalták ezt is.
Nálam csak műtősfiú állt karba tett kézzel (az elsőnél) szembe velem.Várta, hogy takaríthassa a nyomokat.Én meg megkérdeztem tőle, hogy "nagyon csúnya?".Mármint a látvány.
Azt mondta, nem nnyira...Attól függ, mihez képest, nem?

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


brigi: Na a műtősfiú sem lehetett semmi :D:D Mondjuk akkor minden mindegy nem? :D Akár a 100 tagú cigányzenekar is ott állhana.... :D
korenka
Szár
 
 


Én is az otthonszülés ellen vagyok. LIdinél az volt a gond anno, hogy annyira gyorsan jött, így a fájások is intenzívebbek voltak így a végén a méhem nem bírta, elfáradt, nem tudtam nyomni, a fájdalom csökkent így lelassult LIdi szíve. Szóval vacuum lett a vége.

Babakocsi: nekem bolygókerekes van és nekem bevált, teljesen meg voltam elégedve, Abc designunk van.

Kép

Kép
antekirt
 
 


Én nem voltam hangos, hanem kb kiröhögtettem magam. Állítólag olyat mondtam a nővérkének, hogy ne most, nem lehetne később. Erre a férjem elkezdett röhögni, hogy de persze majd visszajövünk később, most nincs kedvünk szülni.
Ezekre amúgy én nem emlékszem ezt ő mesélte utólag.

Kép

Kép
antekirt
 
 


antekirt: Nevetőgázt kaptál? :D Egyébként a lányom szülését nagyjából én is elbeszélések alapján ismerem. A végénél már egyáltalán nem voltam magamnál.... de a fiam születésére totálisan emlékszem....
korenka
Szár
 
 


Na, sztorik...
Én nagyon vidám voltam mindkétszer.Jól bírtam a fájásokat.Szerintem nekem nem voltak olyan erősek.
A tolófájás már más tészta...Na, de anélkül nem lehet, és az nem tartott soká.
Sokat röhögtünk mi is.
Az elsőnél anyu +férjem is bent volt.Előző férjem.
Lédánál meg a mostani férjem.Ott idétlenkedett bent.Ki akart próbálni mindent.(Ha már nekem nem maradt időm..)Még a labdára is ráült.Szerencsére a kádat kihagyta.
Szülésznő meg mondta, hogy meg ne mondjam lent az osztályon, hogy 1,5 óra alatt megszültem, mert meglincselnek a többiek.
Először szülők!No para!!!Nem olyan feszélyezett a légkör.
Gondolom, császárnál más azért...

Brigi
Kép
Kép
Kép
brigi33
 
 


Brigi: mit nem adnék azért,ha nekem is olyan hamar menne a szülés! :)

Anyumnak is elég gyorsan ment,remélem ebben rá ütök :D
Szóval azt mondod,a tolófájások a legdurvábbak?
Mesélhetnél róla,én még sosem szültem,de picit félek tőle :?
Vendég
 


brigi: Minkét kölköm 3 óra alatt megvolt. Mindkettőnél elment a magzatvíz, majd egy óráig semmi fájdalmam nem volt. Kaptam beöntést, és onnan indult a cudar világ :D De annyira gyorsan ment, hogy észre sem vettem márt toltam... :D kettőt - hármat és kész is voltam.... Jaj de várom mááááááár! Olyan jó volt.... :D
korenka
Szár
 
 


brigi: Annyira jól szórakoztunk, hogy elfelejtettük megnézni a gyerkőc nemét... :D Lehet, hogy ezt a sztorit már elmeséltem, akkor bocsi
korenka
Szár
 
 


Sziasztok!

Nagyon eltűntem, bocsánat... Remélem mindenki jól van, az autsó oldalt tudtam eddig visszaolvasni csak :oops: Ezek szerint Adgac megint megsértődött valamin? Már az elején is itt akart hagyni minket egyszer, akkor nem tette... Na mindjárt visszanézem az előzményeket.

Munkahelyemen kiderült, hogy egy kolléganőm is terhes, július közepén fog szülni, pedig már azt hittem, hogy végre egyedül élvezhetem a terheseknek kijáró megkülönböztetett figyelmet :lol: :lol: (első alkalommal a főnöknőmmel együtt voltam állapotos, ő két hónappal utánam szült)

Nálunk minden ok, megejtettem az első vérvételt, dokihoz legközelebb jan. 25-én megyek. Hányinger még bejátszik néha, Vuk mostanában kerül, hálistennek

Megyek olvasok tovább

Kép

Kép
zsüci
 
 


Addisz,
gratulálok a pocakhoz és persze a lakójához is :lol: :lol:
Plusz adatok a táblihoz (pedig ezt anno Áginak is elküldtem, tényleg, mi van vele? Már visszalapoztam pár oldalt, de nem látom sehol): 30 éves vagyok, Bp. XII. kerületben lakom, augusztus 6. a céldátum, mi kell még...? :?:

Korenka,
jaj, sajnálom a rossz híreket, kibírod péntekig...????

Kép

Kép
zsüci
 
 


zsüci: Már hiányoltalak. Kérdezni is akartam tőled. Szt. Imrében szülsz ugye? Nekem a Jolán volt a szülésznőm és a B.ZS. a dokim. Lehet, hogy rosszul emlékszem, hogy neked is. Most csak a Jolánt akarom, dokit SZTK-st. Nem tudod a Jolán összeveszett a B.-vel? Vagy együtt dolgoznak még? Választhatom csak őt nem? Bocs, hogy rádzúdúltam.... :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára korenka 2011.01.12 15:45-kor.
korenka
Szár
 
 


zsüci: Ja, köszönöm a kérdésedet, hát nehezen, de felszívtam most magam pozitív energiával.... remélem kitart addig! :D
korenka
Szár
 
 


Korenka,
én úgy tudom, hogy Bardóczi már nem dolgozik a Szent Imrében (mármint nem vezet le szülést), úgyhogy őt ha akarnád se tudnád ott választani, de a szülésznőd persze, lehet ugyanaz

Amúgy nem tudok róla, hogy bárki összeveszett volna bárkivel

Nagyon sokan csinálják egyébként, hogy csak szülésznőt fogadnak, a doki pedig az épp ügyeletes, úgyis a szülésznő a lényeg (szerencsés esetben, de ne legyen szükség inkább orvosra a szülésnél)

Nagyon drukkolok neked, de én biztos nem bírnám ki péntekig... :oops:

Kép

Kép
zsüci
 
 


zsüci:Muszály időt adnom a kis babszemnek, hogy növekedje. A legszivesebben rákötném magam egy UH gépre... anno a Bardóczi éppen síelt amikor szültem, így csak a Jolán volt bent. Minden tökéletes volt az ügyeletes dokival. Ezért gondoltam, hogy nem is kell nekem doki, főleg százezrekért .... :)
korenka
Szár
 
 


zsüci: Ja... én a mediMOM-ba jártam, Ő akkor azt mondta ott szülünk.. mondtam oké... elötte a sote II.-n dolgozott, akkor ott szültem vele :D De nekem annyira jó volt a Szt. Imre, hogy ragaszkodom hozzá :D
korenka
Szár
 
 


hú rengeteget írtatok.

jól szórakoztam a szüléses történeteken.

Nálunk nagymamás szülés volt, anyu volt velem, aki mindkettőnket császárral szült anno, mert nem tágult. Neki hatalmas élmény volt, a mai napig emlegeti. Én csendben guggoltam a sarokban, pedig volt be készítve tea, zene, párologtató, füstölő. Nem kellett semmi. Guggoltam és csak befele figyeltem. A dokim meg annyira jó fej volt, hogy még az éppen aktuális vizsgálathoz se kellett az ágyra másznom. Szépen lefeküdt a földre és úgy vizsgált meg. Ha nem szorul be Áron a szülő csatornába, szerintem ott szülők a sarokban.
Szóval fantasztikus volt, hogy mindenki hagyta, hogy a természet tegye a dolgát, nem sürgetett senki se szóval, se gyógyszerrel. Azt mondjuk nem tudom mi van, ha egy front van és tele a kórház, de remélem nekem augusztusban is ez a harmónia adatik meg, mint anno.

Ja és babakocsit6 nem tudom milyen lesz. Nekem anno egy gyönyörű chicco volt, már akkor is kifutó széria, de imádtam. Most ment tönkre az unokahúgom alatt, de ő volt benne az 5. gyerek. A kiságyunk is ilyen volt. Áron volt az 5. baba benne, és mikor majd visszakapjuk, kistesó lesz (remélem) a 7. baba benne.

Bebe

Kép
Kép
Kép
bebe29
 
 


Korenka,
én is a MediMOMba jártam hozzá
Most azért váltottam dokit, mert én is ragaszkodom a Szent Imréhez :wink:

Mondjuk a mostani dokim nem kertelt, megmondta, hogy 50-50 az esélye annak, hogy ott tud lenni a szülésnél, felajánlotta, hogy ha akarom- táküld egy másik dokihoz, aki tutira ott lesz majd, de közben járhatok hozzá terhesgondozásra - végülis úgy döntöttem, elég, ha a szülésznő stabilan ott van

Megtaláltam Ágit, jaj szegény, annyira sajnálom...
Meg Henó hszét is az osz-ről, hát nem csodálom, hogy adgac elment... Bár ő valahol szinte személyes sértésnek vette, ha valaki nem ért egyet az osz-szel, ennyire azért nem kell(ene) elvakultnak lenni[/quote]

Kép

Kép
zsüci
 
 


Laptetű :))

Korenka,
elképzeltelek a rád kötött UH-val :)) Tényleg nagyon drukkolok babszemednek :wink: :wink:

Kép

Kép
zsüci
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: