Új privát üzeneted érkezett!

Kép
Itt még rövid hajjal, petivel a hasamban.
Kép A fiúkkal.
Kép Pedig nem voltam ideges! :wink:
Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Na tessék, pont én kezdem az új oldalt! Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Kép Peti itt kb. 2 hónapos.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 

 
 

Sziasztok!

Na,azért ne hidjétek,hogy én soha nem híztam terhesség alatt! :roll: Alexal pl.22 kg!!!Zinával 13-at,és most Zalcsival 9-et!
De valahogy mindíg lement!
Csakhát a hasam!Az nem az igazi!Na de 3 császár után mit akarok én??? :shock:

Barbamami!
Igen lehet venni színezőt!A Caparolnak az összes színezője önmagában is festék!
De egyébként én már festettem temperával is régebben!Az is jó volt! :)

A hóembert köszi!Ez egyszerű! :lol:

Ildi!
Nagyon szép menyasszony voltál! :lol:

Mandala!
A helyzet az,hogy természet fura tréfája,hogy minden egyes gyerek születése után "elromlunk"! :lol:
Kicsit amorf lesz az ember lánya szülés után!Na de még csak most szültél!!!

Jó,hogy tettetek fel képeket!Más így dumcsizni!
Vendég
 


Ja!
Mandala!
Szupi az autó!!!! :lol:
Vendég
 


Barbamami!
Most jut eszembe,hogy nem válaszoltam a melír kérdésre!
Igazából ez úgy volt csinálva,hogy nem volt "alapszín",hanem egy barna-egy szőke!
De most nem ilyen!Most barna az egész,és csak a tetejében van szőke csík!
Vendég
 


Egyszer én is rakattam melírt a hajamba, nemsokkal, hogy Imke megszületett. Igaz sapkával csinálta a komaasszonyom, de aztán visszafestettem, mert azt mondta a férjem, hogy úgy nézek ki, mintha a saját unokámat sétáltatnám! :roll: :twisted:

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok.

autó
Én is ilyet néztem ki mert ez viszonylag olcsó a maga kategóriájába és nagyon szupiiii

Nekem ez a kedvenc képem.
Kép Kép
Baluval a hasamban egy órávala születése előtt.
Kép
És sajnos most így nézek ki.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Sziasztok!

Azért rossz a lap tetejére írni,mert reagálnék sokmindenre,csak elfelejtem,és nem tudok visszanézni,mert elveszik,amit írtam.. :roll:

Mandala:
A sors fintora :D ,én is pont így voltam vele,mindegy,milyen színű kocsit veszünk (na,mondjuk a méregzöldet kivéve,attól kiráz a hideg),csak piros ne legyen.. Hát,erre piros lett.(A felár nélküli Roomsterek vagy fehérek..,vagy kékek,vagy pirosak. Hát,a kék csúnya volt,a fehér is..,maradt ez). De ANNYIRA jól néz ki pirosban,hogy tulajdonképpen már semelyik másik színben nem tetszik annyira :D :D :D :D

Kilók..
A párom midig azt mondja nekem,hogy ne nyavalyogjak a kilóim miatt,nem érdekli,mennyit hízok és mennyi megy le rólam..,mert végülis "ő csinálta nekem".. :D . Aranyos tőle..

Ildi:
Igen,ez a válásos vékonyság ismerős. Mikor mi váltunk,Napsugár 2 éves volt. Olyan vékonyra fogytam,hogy lánykoromban se voltam olyan vékony.. Hát,legalább valami előnye is volt... :roll:
Wow,az a legutolsó esküvős képed,milyen karcsú menyasszony!!!

Tudjátok,azon gondolkodtam,hogy akármennyire is igyekszik az ember "adni magára" (mert hiúság is van a világon.. :roll: ),kicsi gyerek(EK) mellett nem igazán megy.
Reggel sokszor a gyerekekre ébredek. Na,akkor vonuljak be a fürdőbe szépítkezni???
Napközben..,hát hagyjuk.
Este,na igen,talán akkor már lehetne. De egyrészt hulla vagyok,másrészt lefekvés előtt minek? :lol: :lol: :lol:

Pl teszemazt,séta.. Mire felöltöztetem a Bogit,meg a Petit,Napsugár már tűkön ül.. Sokszor úgy rohanok vissza,hogy legalább fésülködjek.. :oops:

Na,megyek.. :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Ja,Mandala,nekem is tetszik a leendő kocsitok! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Karácsony: Nálunk is műfenyő van egy ideje. Praktikus, olcsó, szép formás, nem kell faragni, nem hullik és nem kell az erőket irtani. Illata ugyan nincs. Az ajándékok nálunk is nehéz eset. Általában nekem kell kitalálni mindenki helyett, hogy mit vegyen és sokszor meg is kell, vegyem. A jegyzetelgető formula nálam is bevált. A nagyszülőknek kézműves dolgok készülnek. Az idén már Biankát is be akarom vonni az ajándékkészítésbe. Olcsó is és egyedi, nem beszélve arról, hogy mindenük megvan. Minek egy nyolcvanhatodik fazék a konyhába? Karácsonykor a sütésfőzés a legnagyobb gond. Azt szeretem, ha a menü és a tálalás ünnepi. Korábban sütögettem mindenfélét. Mostanában, hogy tanulok és pont vizsgaidőszak közepére esik a karácson már csak szolidan sütök főzök.

Jézuska! Reni már nem hiszi el. Mi 23-án éjjel szoktunk fát díszíteni a párommal és reggelre vannak ott az ajándékok. Nagyon szeretnék kandallót, de még az új házban sem lesz. Majd a következőbe.

Ildi! Jogos a felháborodás. Bocsi ha elkerülte volna a figyelmem, te mit tanulsz, hogy sokat kell festeni? Csak nem óvó néni. Először én is azt akartam, de letettem róla most humán menedzsernek készülök. 99ezer nem is sok. Az én lányom is szeretne menni, nálunk 124ezer repjegy nélkül. Sajnos ő sem megy Angliába. Tavaly a német nyaralás volt ennyi, hát oda sem ment. A végén senki nem ment. Szerintem azért mert túl olcsó. 10 napos balatoni táborra nem jött össze a csapat 30ezerér. Szegények az emberek, pedig oda elengedtem volna.

Alziza! Pont ez a mit én sem értek, ha valaki elválik és van közös gyerekük akkor miért kell szenyózni egymással és főként a gyerekkel hiszen valamikor szerették egymást. Talán pont azért amiért ma utálják. Még az jár a legjobban ahol az egyik fél teljesen kiáll a képből.

Mandala! Pont ez nézte ki az uram is. Bár én most nem szeretnék új autót. Legyen meg a háza osztán pár év múlva talán. Most Beringónk van abba simán elférünk. Ő szeretne egy 7 személyest. Ti újat vesztek?

Vera! Mi van véled, nem láttalak mostanában dolgozni. Bocsi, hogy rákérdezek, de nem tudom biztosan. Lesz nálatok baba?

Lányok a kilók nem számítanak. Szerintem én egy atomháború alatt sem tudnék már lefogyni. Képek vannak rólunk az iwiw-n. Kuksizzatok meg. Néha szoktam frissíteni is.

Jó éjt!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

autó: nem lehet kapni használtan, mert aki megveszi, az élvezi és esze ágában sincs eladni! Tehát mi is újat veszünk. Ez az egy volt az országban ilyen felszereltségű (mert mi most úgy voltunk, hogy nem két évre vesszük és a lehetőségekhez mérten legyen fullos), tehát Pápáról hozták fel a kereskedőhöz. Anyósomék tegnap vették meg a Loganjukat és azt mondták, hogy megsímogatták a miénket, mert már ott állt az udvaron a kereskedőnél.... Ők jövő héten veszik át az új Logant, mi talán három hét múlva... várjuk a pénzt, de csúszik mert a bankok nem igen dolgoznak a négynapos ünnepek miatt.... :evil:
A miénk metál bordó (úgy hívják, hogy torreádor piros :roll: ). Eredetileg fehéret szerettünk volna, mert a három felár nélküli alapszín a fehér, a piros és a kék közül a két utóbbi naggggyon ronda! A metál meg drága, úgyhogy maradt a fehér. De azzal a felszereltséggel amit mi szerettünk volna, nem volt Mo-n ilyen autó. A behozatalra meg várni kellett volna és csak jövő január végén, február elején jött volna az új autó. Ráadásul akkor már nem ilyen feltételekkel (kedvezményekkel). A kereskedő a metál fényt ajándékba adta, úgyhogy nem gondolkodtunk... de hát csak piros metál volt.... ja, meg kék metál.. de az megy úgy néz ki, mintha a kék alapszínű kifakult volna a napon... szóval maradt a bordó (piros). Egyébként láttam pirosban 7 személyest... hát, nem olyan csúnya.... sőt, szebb, mint a kék! Mondjuk olyan nagy színválaszték nincs, mert a Renault-kra tartogatják a szép színeket, a Daciára marad a maradék... sztem... :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Jaah hogy ez nem az a 7 személyes?Mert a képen az van és én arra gondoltam mert mi olyat szeretnénk. A piaci ára a 7 személyesnek most kb 3 milla körül van úgy hogy nem megfizethetetlen.

Most nem dolgozom 31-éig mert szabin vagyok.

harivera
Budapest XXI. kerület
 
 


Vera: de a hétszemélyes. Nem férünk már el az ötszemélyesben. :twisted:
Azért nem 3 milla, mert fullosítjuk... tudod, 15 szelepes diesel, légkondi, elektromos hátsó ablak, felső rakodópolc, mp3-as rádió (mondjuk ez ajándék... :) ) stb... szóval ezért a végső ára 3,7 milla. Mondjuk azért mégsem 5-6 milla 3-4 évesen, mint a hasonló kategóriájú "márkásabb" társai. És amúgy meg Renault motor van benne, szóval nagyon jó. A férjem már hónapok óta a logan fórumot olvassa ahol tulajok írják le a tapasztalataikat. Semmi extra nagy bajról nem számoltak be eddig. Mindenki meg van elégedve a kocsival. Majd dobok fotót ha elhoztuk.

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok lányok!

Nagyon jó, hogy tettetek fel képeket. Hát én sajnos még nem tudok, de mikor Babuci megszületik addigra szeretnénk beszerezni egy gépet, és remélem meg tudom én is mutatni magunkat.

A kilók tényleg súlyos kérdések. Én mindhárom terhességgel 20-22 kg-ot híztam. Nagyjából nagy koplalások árán aztán majdnem mindig sikerült visszafogyni, mindig csak egy kicsivel maradtam több, mint kezdtem.Az elsővel még 50-ről indultam, a másodikkal már 54-ről, a harmadikkal pedig 60-ról. A 3. után fogyóztam, aztán nemrég végigcsináltam a kislány diétát, ami egy kemény fogyókúrával azonos, úgyhogy egész jól visszafogytam 57 kg-mal kezdtem. Nagyon ügyesen eddig csak 5 kg-ot híztam.

Mandala! Nagyon szuper nektek, nekünk még nincs autónk, de már nagyon jó lenne. Hát nekünk is 7 személyes kell. Talán lesz tavasszal. Sajnos még nincs teljesen kész a házunk, nincs garázs, kerítés, és hiányoznak a beépített szekrények. Addig nem nagyon merünk autóhitelt bevállalni, amíg ezek nincsenek meg, mert azután már biztosan nem tudunk spórolni. Sajna!

Kép
tulipán75
 
 


Sziasztok!

Na,jól beindult a kocsitéma :lol: :lol: :lol:
Rakok fel képet a Roomsterünkről (Skoda). Ez 5 személyes ugyan, (egyenlőre elférünk :D :D ),de a csomagtere jó nagy,és ezt NAGYON szeretem benne :D :D :D ,jó sokat lehet bele vásárolni a havi nagybevásárláskor :D :D :D :D .
Kép

KERESZTSZEMES
Mandala írta:
"Jó, de ahhoz tudnom kéne mifán terem a keresztszemes.... "
Mandala,ha gondolod,szívesen írok róla valami kis ismertetőt.. Már persze szerintem nem bonyolult,csak vannak kis fortélyai,amikre én szép lassan jöttem rá.. :roll:
De most ezt azért írtam ide,mert ha valaki más is el akarja olvasni,akkor ide írom,nem privibe. Ha nem,akkor viszont nem akarom vele foglalni a topicot :roll: :D

Ja,Mandala,NAGYON el tudom képzelni a férjed,ahogy esténként a kiszemelt autó topicját olvasgatja. Az enyém pontosan ugyanezt csinálta az év elején,mikor mi vártunk a kocsinkra :D :D :D .
Hazajött,és ahogy tehette,elővette a színes prospektusokat, azokat bújta,meg a netet.. Lassan már alkatrészeiből is össze tudta volna rakni... :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Tulipán: beépített szerkrényeink még nekünk sincsenek. Kerítés is csak két hónapja... bár még foghíjas. :) Szépséges sitthalmok díszítik a kertet is. Arra már sem idő sem pénz nem maradt, hogy a kertet is rendbeszedjük. talán jövőre. Garázs van, kétállásos, de most a dryvit lakik benne. Talán két hét múlv jönnek a szakik és felragasztják a házra a szigetelést... na akkor indul a nagy rendrakás. Kész káosz uralja a pincét. Minden lim-lom ott van. Van vagy 300 kiló könyvünk, apukám ki akarta dobálni. Na, mondom könyvet kidobni az egyik legnagyobb bűn, úgyhogy begyűjtöttem. Csupa engem (nem) érdeklő téma: második világháború, 1956... szóval hujj de jó! Kidobni sajnálom, kirakosgatni feleslegesnek érzem... csak porfogó... úgysem emelem le a polcról az életben! Bezzeg a rengeteg mesekönyvemet! Gyerekkoromban nagyon vigyáztam a játékaimra. Megvolt még az a plüssmaci amit akkor kaptam amikor születtem és benn voltam a kórházban. A rengeteg mesekönyvem, a Pöttyös sorozat, az első írás füzetem a sok ákombákommal... csupa édes emlék... és az én drága apukám mindent kidobált! Most vehetem meg a gyerekeknek sokezerért azokat a mesekönyveket, amiket oly sok évig őrizgettem... a majdani gyerekeimnek... :cry: Megszakad a szívem ha eszembe jut....

Barbamami: nagyon szép az autó! Mi is skodát szerettünk volna, csak nincs hétszemélyese... most feliciánk van és imádjuk! :)
A keresztszemes nagyon érdekel, csak időm nem tudom hogy lesz rá... de gyönyörűséges dolgokat alkotsz annyi szent!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!

Mandala!
Inkább nem írom le,hogy a mi házunk körül most mi van! :roll: :evil:

Ildi!
A sapkás melír nem jó!
nekem fóliával van!

Tulipán!
A 3. után fogyóztam, aztán nemrég végigcsináltam a kislány diétát, ami egy kemény fogyókúrával azonos, úgyhogy egész jól visszafogytam 57 kg-mal kezdtem. Nagyon ügyesen eddig csak 5 kg-ot híztam.


Mi az a kislány diéta?
Vagy csak én nem tudom?
Vendég
 


Alziza!
Okos kutatók bebizonyították, hogy a gyermek nemét befolyásolja 4 ásványi anyag a nő szervezetében. Ha a nő több magnéziumot és kálciumot visz be a szervezetébe, akkor nagyobb valószínűséggel születik kislánya, mert a szervezetében az x spermák lesznek ügyibbek. Patkányokon :? igazolták (bíztató igaz?), ha a patkánymamát megfelelően táplálták, akkor 80%-ban kislánypatkányok születtek. A franciáknál van egy intézet, ahol garantálják a kisbaba nemét, összeállítják az étrendet, és a Shettles módszerrel vegyítik. Ezt a neten olvastam valamikor, amikor annyira kutakodtam, hogy mit tehetek a kislány érdekében. A diéta nagyon kemény, semmi husi, esetleg pipi ritkán, tésztaféle, pékáruféle tilos, ami sós az tilos, zsíros tilos... és szinte minden tilos!!! :( :( Jóformán csak zöldségeket és gyümölcsöket lehet enni, tejet, tejtermékeket, tojást sokat kell fogyasztani!!!! Szóval jó kis fogyókúra. Emellett segít, ha valaki bogyóban szedi hozzá a magnéziumot és a kálciumot. Állítólag a babaprojekt előtt 3 hónapig kell tartani, hogy a nő ph háztartása a megfelelő irányba alakuljon. Érdekel a dolog?

Kép
tulipán75
 
 



Tulipán!

Hát nekem ez nem lenne olyan megeröltető,ugyanis én 20 éve nem eszem húst!!!
Igazából csak kíváncsi voltam mi ez!
Ha tényleg úgy döntünk,hogy jöhet a 4.,akkor nekem már mindegy milyen nemű!Most is mindegy volt! :lol:
Nekem már van mindegyikből! :wink:
De köszi,hogy leírtad!
Vendég
 


Helló!

Mi ez a pangás lányok? :(

Elmesélném mi történt ma velem!
Senkinek nem kívánom!
Beszorultam a WC-be!
Jöttem volna ki,de nem nyílt az ajtó! :evil:
A gyerekek kint,én bent!
Ráadásul fóbiám van és rögtön rámtört a pánik roham! :shock:
Már majdnem megfulladtam,ütöttem,rúgtam az ajtót!Ettől viszont a gyerekek rémültek meg!
Aztán Alexnak mondtam,hogy hívja az öcsémet,Ő volt ugyanis a legközelebb!
De éreztem,ha nem történik valami elájulok!
Végül is addig lökdöstem az ajtót,hogy kilazult egy csavar és így kb.fél centire nyílt az ajtó!Ettől kicsit jobb lett!
Közben megjött az öcsém!Kiszabadultam! :lol:

És anyám reakciója!:Míg ez az egész zajlott Alex beszélt anyámmal!Mondta neki,hogy próbálom kirúgni az ajtót!Erre Ő:Jaj,ne!Inkább Alex csavarozza ki az ajtó alján lévő szellőzőt és ott adja be nekem a csavarhúzót! Aha,és a szellőző belsején lévő csavart meg kirágom! :shock:
Egyébként pedig amikor valaki pánikba esik,pont van idege csavarozgatni!Na,ja!

Borzasztó egyébként ez!De sokan nem értik meg!Kis helyen,tömegben azonnal pámnikba esem!A metrót sem bírom nagyon,esetleg ha kevesen vannak!PL.ezért nem volt egyik császáromnál sem spinális érzéstelenítés!Nem bírtam volna,hogy kivagyok terítve és nem tudok mozdulni!

Hát ez történt!
Vendég
 


Alziza! :roll:

Jó sz@r lehetett. Én akkor őrültem majdnem meg, amikor Imike bezárta magát Ancsika szobájába. Én meg mutolsó idős kismami voltam. Gyorsan elkezdtem gondolkodni, hogy mit csináljak. Szerencsére minden szobaajtót ugyan az a kulcs nyitja, így benyomtam a kulcsot, és kinyitottam az ajtót. Na azalatt a pár perc alatt sokminden megfordult a fejemben, főleg az, hogy nem szabad megijesztenem a gyereket, nehogy bepánikoljon. Ő aztán jól elvolt, hiába mondogattam neki, hogy fordítsa el a kulcsot, egy ideig próbálgatta, aztán megunta és elment játszani. Anyukámnak is bezártsági érzése van, de neki azért, mert amikor kicsi volt a nagymamájáéknál lakott, ahol olyanok voltak a szobák, hogy az ajtó is le volt tapétázva és csak a kilincs mutatta, hogy valahol egy ajtó van. Szegény éjszakánkén a falat simogatta, hogy hol a kilincs, ha ki akart menni wc-re.
nekem a bevásárlóközpontoktól van fóbiám. érdekes, de nem tudok nyugodtan sétálgatni a sorok között, mert egy idő után rámtör egy pánikroham, hogy azonnal friss levegőre kell mennem. nehezen kezdek lélegezni, csípi valami a szemem.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Kép A fiaimmal.

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Ildi!
szépek vagytok!

Most,komolyan!Hol vagytok csajok?
Vendég
 


Alziza:

Azt hiszem,sok ember úgy van vele,hogy amíg nem tapasztal meg valamit saját maga,addíg nem veszi komolyan,esetleg nem hiszi el,vagy csak nem érdekli..
Nagyon pocsék érzés lehetett... :(
Én pedig tényleg nem vagyok ilyen "érzéketlen",vagy nem tudom,mit is mondjak.. De pl amíg csak a Napsugár volt,és valahol láttam egetverően visító-hisztiző gyereket,hát átfutott a fejemen a gondolat,hogy rosszul van nevelve ez a gyerek..
Na,mióta a fiam is ezt csinálja...... :roll: ,és már mindent próbáltam...,hát már nem ez a véleményem... :oops: :oops:

Ildi:

A nagyfiad hogy hasonlít rád! :D Petike is már 5 hónapos??? Aztaaaaaaaa!

Képzeljétek,ma reggel kaptam egy sms-t egy régi barátnőmtől.. Ő lett volna anno a védőnőm a Napsugárral,csak hát 2 hét különbséggel szültünk.. A 2. gyereke aznap született,amikor hazaköltöztem a volt férjemtől.. Aztán született még egy kisfia.. És ma kaptam az sms-t,hogy megszületett a 4. babája :lol: :lol: :lol:
Tök jó!! Hát olyan régen beszéltünk már..,azt sem tudtam,hogy babát vár :oops: :oops:
El is meséltem a páromnak (á,cseppet sem célzatosan.......... :roll: :D :D ),hogy született nekik egy 4. babájuk..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Kép

Alziza, megnyugodtál már? :roll:

Barbamami, csak nem te is fontolgatod a negyedik gyerkőcöt?
Az én férjem össze-vissza nyilatkozik, egyszer azt mondja, hogy nem bánná, máskor meg azt, hogy hát fel is kell őket nevelni. Meg azt, de már csak rötyögök, hogy akkor majd hogy megyünk hétvégenként a gyerekekhez? Én meg azt mondtam, hogy majd ők jönnek, de szerintem egy idő után már mindenki a saját családjával fogja tölteni a szabadidejét, szinte olyanok leszünk, mint akiknek egy gyerekük sincs. :?

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok lányok!
Sajnos Levikém beteg. Ő a kétévesem. Tegnap őt sajnáltam, cirógattam. Délelőtt belázasodott, nem evett egész nap semmit, nem kért, délután pedig az alvásból úgy kelt, hogy tele volt csúnya foltokkal. Nagyon megijedtem, úgyhogy szaladtunk vele az ügyeletre. Fura volt szitu, mert nálunk nincs külön gyerek és felnőtt ügyelet. Egy valami belgyógyász doki volt az ügyeletes, és látszott rajta, hogy nem tudja kezelni a gyerekeket. Még a szájába sem tudott belenézni. Persze hiába mondta a gyereknek, hogy nyitsd ki a szádat. Az én picim nem olyan szájnyitogatós. Amúgy nagyon kedves volt. Láttam rajta, hogy kicsit tanácstalan, mert nagyon csúnyák voltak a foltok. Hasonlítottak a családkiütésre, de sokkal sokkal csúnyábbak voltak. Aztán meg, hogy nem evett semmit. Szóval fura volt, hogy akkor mitől vannak az allergiás foltok. Nem hibáztatom szegény dokit, szerintem ők épp annyira nem kívánják, hogy egy kisgyerek megjelenjen az ügyeleten, mint ahogy mi nem szívesen visszük oda a gyereket. Ez a rendszer hibája. A lényeg az azonban, hogy Fenistil cseppeket, és egy fura nevű kúpot kapott, aztán egyre szebb lett a bőre. Reggelre minden szupernek látszik. Szerencsére. Azért jó volt az a doki, csak amikor egy anyuka azt látja, hogy a doki is tanácstalan, azért az nem túl vigasztaló.

Csajok! annyiszor emlegetitek ezt a 4. gyereket, kíváncsi vagyok hogy ki szánja rá magát közületek. Szerintem a 3 gyerek is csodálatos dolog, és sokszor kemény feladat.

Kép
tulipán75
 
 


Szia Lányok!
Jól eltűntem, mi? :oops: Beteg a család. A gyerekek kezdték... Encsinek 39,7 lett a láza egyik délután. Nem fájt semmilye csak a feje (gondolom a láztól). Aztán másnapra már Gergőnek is 39,4 volt a hője. Harmadnapra Danikám is betársult... neki is 39,6 volt. Emese "csak" 37,6.... Aztán tegnap előtt a férjem is 38,3 lett... Komolyan mondom, a Holdra kívánkoztam.... egyedül 5 (!) gyerekkel, mert a párom is kitesz ám ilyenkor egyet! Még igazán láza sincs, de meg akar halni! :evil: Amikor nekem 39,8 volt a lázam mert a kedves Encsi baba nem akart szopizni és tejlázat kaptam, az én drágám szó nélkül otthon hagyott a két gyerekkel (Encsi akkor volt 2,5 hónapos, Dani 4 éves), mert halottak napja van, menni kell anyuciékkal a dédikéhez a temetőbe... mintha az a halott megszökne onnan, ha két héttel később megy le.... :evil: Lehet, hogy bunkónak gondoltok, de én azt vallom, hogy az életben kell megadni mindenkinek a szeretetet és a tiszteletet. A temetőben már úgyis mindegy neki! Nem jön vissza reklamálni, ha a gyertya két héttel kősőbb kerül a sírjára. Meg gyertyát lehet otthon is gyújtani. Amúgy meg azért is megsértődtek, mert a nyálkás időben nem engedtem le a négyéves velük a temetőbe. Azt gondolom és ezt meg is mondtam, hogy a gyerek ne a temetőben, hanem a szülinapi tortáján ismerkedjen a gyertyával. Nem feltétlenül gyerekeknek való hely a temető. Emlékszem egyszer óriási sár és hó volt, amikor anyósomék kitalálták, hogy menjünk ki a temetőbe, ha már úgyis ott járunk... képzelhetitek... a csizmámat úgy hozta utánam a férjem, mert beragadt a sárba és nem tudtam kiszedni, elcsúsztam, még a hajam is csupa lucsok lett... Danikám akkor olyan kétéves forma lehetett.... akkor fogadtam meg, hogy soha többé!
Na, jól elkanyarodtam, de ilyenkor mindig eszembe jut, és nagyon fáj, hogy bizony van, hogy úgy érzem, a férjemnek a holtak fontosabbak, mint az élők... nem tudom ki találta ki a halottak napját, de tehette volna tavaszra.... :twisted:
Lehet, hogy azért vagyok most ilyen elviselhetetlen, mert mandulagyulladásom, és a bal vállamban izületi gyulladásom van... a lázmérő még csak 38,3-at mutat, de nagyon cefetül érzem magam.....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Alziza: nagyon együttérzek Veled a fóbiád miatt! Szegénykém! Nekem terhesség alatt (most Mesikével) lett valami hasonlóm... azért is csasziztak meg végül. Elég car egy érzés! Átérzem!

Tulipán: nálunk is ez van... mármint, hogy hétvégén nincs gyerekügyelet, csak 10-14-ig. :evil: De örülök, hogy kistappancsod már jobban van! :)

Ildi: jaj, a férjem örülne, ha nekem is bevásárlóközpont-fóbiám lenne... mit nem adna érte... :twisted:
A viccet félretéve viszont tényleg nagyon rossz lehet, mert hát a vásárlást azt csak el kell intéznie valakinek... és ugye ki az, na ki???

Barbamami: wow! CSak nem? Úgy látszik mi négy gyerekesek fertőzünk ám... :) Hajrá lányok! Látnám már a pozitív teszteket... :D

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Tulipán: csinálj Levi babának is vonalzót! :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 



Sziasztok!

Mandala!
Jobbulást Nektek!
Hát,nem egyszerű feladat ennyi beteget ellátni,főleg úgy,hogy Te is beteg vagy!
A pasik pedig a legrosszabb betegek! :roll:

Tulipán
Levinek is jobbulást!
Vendég
 


Tényleg lányok!Vajon ki lesz az első aki bevállalja a 4.-et???????? :lol:
Vendég
 


Vera! :lol: :lol: :lol: :lol:
Hát hajrá! :lol: :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Tulipán:Jobbulást Levinek!!!!!!!!!!

Mandala:
Neked főleg JOBBULÁST!!!!!! Az a legrosszabb,ha már az anya is beteg. Egy anya sajnos egész egyszerűen nem engedheti meg magának ezt a "luxust".. :roll: :roll: :roll: :roll:
Igen,a férfiak betegen......... :roll:

Halottak napja..
Hát lehet,hogy hülyén hangzik,de engem egyáltalán nem érdekel,mi lesz a testemmel,ha meghalok.. Én akkor értettem meg,hogy a testünk valami olyasmi,mint egy ruha,és a halálunk után abszolút semmi funkciója NINCS,amikor az imádott édesapám meghalt. Akkor 11 éves voltam,és nem akartam elhinni,hogy halott. Addig könyörögtem,amíg beengedtek a boncolás után a hullaházba,és megmutatták. Zokogva puszilgattam körbe mindenhol. És nem ébredt fel.. Hát nincs az az édesapa,aki ne simogatná meg a zokogó kislánya buksiját,ha TUDNÁ.. Ha HALLANÁ..stb..
Zárójelben csatolom hozzá,hogy amikor apu meghalt,nem volt családi kriptánk. Egy év múlva készült el,akkor exumáltattuk. Na igen,de beszakadt a koporsó teteje,úgyhogy át kellett tenni egy másikba. Hát.. :cry: nem részletezem,hogy néz ki az ember egy évvel a halála után.

Kisétáltunk az idén is a temetőbe anyuval,meg a gyerekekkel. Persze Petikémet nem érdekelte az egész mécsesgyújtási ceremónia,nem beszélve a tizenvalahány virágcsokor elhelyezése.. Alig tudtam lekötni a figyelmét,hogy ne csatangoljon el. (Elég sok történetet hallottam már gyerekekról,akikre rádőlt a sírkő..). Na és ezek után anyu még nekiállt "Miatyánkot mondani"....... és "én miért nem imádkozom..........." :? :? :? :?

4.gyerek :D
Nálunk egyenlőre úgy 10% a valószínűsége,hogy valamikor lesz..
Az elkövetkező 3 évben biztos,hogy nem..
A párom azt hiszem,végülis nem zárkózna el tőle,de abban teljesen igaza van,hogy legalább nagyjából fejezzük be a házat. És majd meglátjuk..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Jaj ne haragudjatok mamik,nem tanítókölteményt akartam előadni.. :oops: :oops: Csak a véleményemet írtam meg.. a halottak napjával kapcsolatban

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Őszinte leszek: ennyire még nem tartottam soha attól, hogy kiutálnak egy topicból, mint a fenti hozzászólásomat követően. Bár még nem szólt hozzá mindenki, azért örülök, hogy Alziza, Barbamami és Harivera nem utasított rendre. Kicsit pironkodom azért... nehogy azt gondoljátok, hogy nem tisztelem az elmenteket. Távol álljon tőlem! Biztos kimegyek majd a temetőbe én is ha anyumék nem lesznek már. Ne értsetek félre! Csak arra próbáltam célozni, hogy nem kell annyira mindenáron azért és akkor, mert halottak napja van. Ez valahogy olyan, mint az anyák napja: ne azért hozzon a gyerek virágot, mert napja van, hanem mert szívből jön... Persze azért jó, hogy vannak jeles napok, amikor emlékezünk.. az édesanyákra, az elhunytakra, stb., de akkor menjünk amikor szükségét érezzük, nem akkor amikor napja van.

Barbamami: már megint megríkattál.... :cry: Miből gyúrt téged az Isten? Már 11 évesen ilyen felnőtt volt ez a lány? Istenem! Nem lehet ám könnyű a Te életed sem! Arra gondolok, hogy osztott a sors rendesen a "jóból" és ráadásnak még ekkora lelket is adott mellé! Nem valami hízelgő a társítás. Ha fáj, hadd fájjon rendesen! A csudába is! Nem tudom, hogy most irigyeljelek, vagy sajnáljalak? Valahol nagyon átérzem amit írtál. Bár én még szerettemet (aki ennyire közel áll hozzám, mint hozzád az édesapád) még nem veszítettem el (hacsak nem az elveszített kislányunkat, de őt még nem ismertem, így nem mérhető az a veszteség a Tiédhez), de fájdalmat én is éltem már meg... ilyen fokú veszteséget még nem, de óriási lelket én is kaptam a Jóistentől.

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


barbamami írta:
Nálunk egyenlőre úgy 10% a valószínűsége,hogy valamikor lesz...


Nálunk is az vót... oszt az utolsó nulla mégiscsak odakerült annak a 10%-nak a végére... :lol: :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Alziza, Barbamami: köszönet a lelkesítésért (ami a pasikat illeti... :lol: ) és a jókívánságokat! Már jobban vagyok! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Megyek alukálni, jó éjt lánykák... Uramég... már háromnegyed kettő van! Mindjárt kelni kell! :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Lányok!
Hát nem tudom mi baja van Levikének, mert amikor elvittük az orvoshoz - 3 napja - utána jobban lett, elmúltak a kiütések, aztán ma délután megint láttam rajta, hogy jönnek elő. Úgyhogy gondolkodhatunk megint, hogy mi okozhatja neki, mert amire eddig gondoltunk, hogy a tusfürdő, az úgy látszik nem, mert azt már azóta nem használjuk. Nem tudom, hogy nálatok volt-e tejalergia, de én azt gyanítom, hogy a manókám besokalt a tejből, mert nagyon sok kakaót iszik, ugyan nem tejalergiás, de lehet, hogy a nagy mennyiséget már nem bírja. Ilyen lehet? Ma pl. egész délelőtt nem evett semmit, csak kakaót ivott, és délutánra kijött rajta.

Mandala!
Én egyáltalán nem ítélem el a gondolkodásodat. Valóban nem csak ez az egy nap van arra, hogy megemlékezzünk. Nekem még hála Istennek nem nyugszik sok hozzátartozóm a temetőben, csak az egyik nagymamám. A másik nagymami és a két nagypapim még él. Amióta szegény nagymamám meghalt, én azóta mindig kimentem halottak napján, szülinapjára és névnapjára mindig vittem virágot, és még néhány alkalomma. Valójában ennél én sokkal többet gondolok rá, és jut eszembe. Hogy van a beteg csapat?

Barbamami!
Tényleg nagyon megható amit írtál. Nagyon nehéz lehetett kislányként feldolgozni a történteket. Bár szerintem ez minden korban felfoghatatlan.

Alziza!
Még régebben írtad, hogy neked mindegy lenne a neme, ha esetleg rászánnád magad. Teljesen igazad van. Szerintem nekem is mindegy lenne, ha már mindkettőből lenne. A nemi egyensúly kérdése már nem foglalkoztatna.

Vera!
Már régebben is írtad, hogy dolgoztok rajta. Azt hittem, hogy talán meggondoltad, mert aztán nem írtál róla, és szóba sem hoztad.
Akkor további jó munkát!!!!!!!! Én nagyon szurkolok!
Hol tartasz a ciklusban?

Kép
tulipán75
 
 


Kép

Vagyok ám én is, csak ez a pár nap...... :roll:
Barbamami, engem nagyon felkavartál az apukád halálával. Amikor az én drága nagypapám meghalt, hat éves voltam. Nem akartam felfogni, hogy nincsen többé, állandóan hozzá beszéltem, teljesen megkattantam. A temetésére el sem vittek, mert attól tartottak, hogy melléfekszem. Nagyon megviselt, a mai napig nem tudok könny nélkül beszélni róla. Kicsit úgy is gondolok rá, hogy csak távol van és várja, hogy újra találkozzunk. Talán ezért is nem félek már annyira a haláltól. Az Istenben való hitem is erőt és megnyugvást ad. Amúgy mi már vagy két éve nem voltunk a temetőben. Hozzánk nagyon messze van, és ha olyan farkasordító idő van, akkor nem is kívánom senkinek, hogy sétálgasson a sírok között. Pláne kisgyerekekkel. Attól én is nagyon szeretem az angyalaimat és ezt ők is tudják.

Na megyek, mert felébredt a legkisebb... Kép

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Mandala!
Örülök,hogy jobban vagy!

Halottaknapja:A dédszüleim,és nagypapáim még akkor haltak meg ,mikor gyerek voltam!Az egyik nagymamám akkor mikor Zina 6 hónapos volt!Az már gáz volt,sokat szenvedett!
Legjobban mégis apósom halála viselt meg!Ő 2 éve ment el!Azóta félek attól,hogy mi lesz ha történik velem vagy a férjemmel valami!
Azóta félek attól hogy mi lesz ha én is rákos leszek???Vagy a férjem karambolozik,meg ilyesmi!Tudom,hogy mindenki fél ezektől,de azt hiszem én betegesen!(Ha azt mondom,hogy minden nap foglalkoztat,akkor az nem normális ugye???)
Lehet,hogy ez azért van mert akkor történt Apósommal amikor lelkileg kivoltam!(Vetélések!)Nem tudom!

Tulipán!
Az tudod ugye,hogy nem gondolom Rólad azt,hogy nincs igazad abban,hogy szeretnéd megválasztani a baba nemét! :lol:
Én nem azért írtam ám azt,hogy nekem mindegy!Ha nekem is csak fiam lenne,én is biztosan szeretnék egy lányt is!
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm mamik,nagyon aranyosak vagytok. Hát,azért szerintem vannak nálam sokkal "keményebb" dolgokon átment gyerekek. Mindenkinek megvan a maga szomorúsága..

Mandala:
Hogy vagy(tok...)? :?: :?:

Tulipán:
Mi van Levivel? Kiderítettek már valamit?

Alziza:
Nekem is vannak ilyesmi félelmeim. Talán,aki gyereket vállal,és próbál felelősen hozzáállni,szerintem mindenkinek megfordul ilyesmi a fejében.
A párom tisztában van vele,hogy egy valami nekem irtó fontos. Ha csak 10 percet is késik egy megbeszélt időponthoz képest,telefonál,mert tudja,hogy ilyenkor mindig iszonyú ideges vagyok. Ez is apukámra vezethető vissza. Szegény délben halt meg,a munkahelye,mentők,kórház...,mindenki tudta,csak minket nem értesített senki..
Mivel máskor is volt,hogy ha lekéste az utolsó buszt,kint aludt a tanyánkon. Szegény anyu óránként melegítette neki délutántól este 10ig az ebédet..
Másnap ment dolgozni,és bement hozzá a sógornője fekete ruhában,hogy "Te nem tudod?...."
(z még pluszban hozzá jön,hogy életemben először aznap főztem pudingot,és kókuszgombócot csináltam.Meg akartam lepni a szüleimet. Utoljára terítettem 4 személyre,de már csak 3-an voltunk..
Azóta is utálok pudingot főzni. :? )

Na,hát ha csak perceket is késik a párom,már gyomoridegem van.. Ezen a téren (is :roll: :roll: :roll: :roll: ) borzasztó hülye vagyok..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Hú.. hosszú volt a nap. 38,4-gyel keltem reggel egy borzalmas éjszaka után. Mesikém két napig (amíg nagyon rosszul voltam), szinte egész nap csak aludt, így nem szopott rendesen. A tejcsi megcsappant tisztességesen, így éjjel már nagyon kellett volna vm-t pakolnia a pocakjába... dehát nem igen vót mit.. úgyhogy üvöltött és tépte a cicim... aztán elaludt, de fel-felébredt. Ma is soxor kérte a cicit, lehet, hogy holnapra már lesz elég tejcsi. REmélem.

Barbamami: nem semmi, azért amit apukádról és a család értesítéséről írtál! :shock: Mondjuk nekem az egyik legjobb barátnőm halt meg és anyukája tőlünk tudta meg, hogy meghalt a lánya... gondolhatod... szó szerint sorsot húztunk, hogy ki mondja meg neki...hál' Istennek nem én húztam a rövidebbet.... Mondjuk annak a barátomnak sem lennék a helyében, aki operatőr a tv2-nél és őt küldték ki egy halálos baleset lefilmezéséhez a híradótól... és ki halt meg abban a balesetben? Hát a barátnőnk. Akiről fentebb írtam.... Na, ez a másik nagy tragédia! Filmezd a tragédiát, mert az embereknek kell a csámcsognivaló, hátha elrettennek.... és közben zokogsz, mert a haveri kör egyik legfontosabb tagja fekszik a fekete fólia alatt....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Ja, hogy lehet a férjeket betanítani arra, hogy telefonáljanak? Az én drága párom tízmilliószor megteszi, hogy a munkahelyén már nem veszi fel a telefont, a mobilt szintén nem veszi fel és elfelejt tájékoztatni arról, hogy mikor indul bentről.... van, hogy éjjel fél kettő és még sehol! Na, olyankor szoktam edzeni a sodrófámat... de már annyira unom azt a lemezt folyton, hogy hol voltál te istenadta....
A telefon meg minek, ha kikapcsolod?????!!!! Jaj! Volt már, hogy a lépteit véltem hallani, aztán rájöttem, hogy az a szívem dobbanása....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Lányok, asszonyok, elég volt a rossz passzból!

Mandala, remélem gyógyulgattok! Az én férjem speckó útálja a mobilt, nehezére esik felvenni, de ha késik, akkor már ő is használja, mert megelégeltem, hogy nem adott életjelet magáról, ha késett, és ezek után volt, hogy én sem vettem fel a telefonom, ha elmentünk valahova. Na azt a leszidást, nem tettem a kontyom alá, amit akkor tőle kaptam, de mivel én sem hagytam a nyelvem az anyukámba, kiosztottam rendesen, hogy milyen is az, ha aggódik az ember a másikért.

Tegnap történt:
Ancsika már nem napközis, egyedül jön haza. Tegnap népitánc után, már gondoltam, hogy mindjárt itthon van, amikor csörög a telefon. A lelkem volt, és mondta, hogy a keresztanyáméknál van, mert véletlenül rossz buszra szállt. Én meg rögtön elkezdtem szapulni, hogy minek nem jött egyenesen haza, minek csámborog a sötétben. Szegény el is sírta magát.
Na amikor hazajött, akkor mondta, hogy csak azért ment be a keresztanyámékhoz, hogy feltudjon hívni telefonon, hogy minden rendben, csak később jön. Én meg marha rögtön neki estem szegénynek, pedig én tanítottam arra, hogy hívjon, ha valami történt. :roll:

Alziza, nyugi, szerintem mindenkinek vannak félelmei. Viszont nem szabad sokat foglalkozni ezekkel a rossz gondolatokkal, mert az is betegít.

Tulipán, képzeld, amikor 11 hetes terhes voltam, nekem is egyik percről a másikra megjelentek a testem össze-vissza piros foltok, amit nem tudtam hova tenni. Elmentünk az ügyeletre, ott kaptam egy kalcium injekciót, de nem lett jobb. Én a dobozos tejre gyanakodtam, már letargiába is estem, hogy allergiás lettem rá, mert mi volt a magyarázat, hogy a tehesség hajlamosít. Aztán vagy két napig nem ittam tejet, és félve de újra ittam, és akkor már nem volt semmi bajom. Lehet, hogy csak abban az egy dobozban volt valami, amitől kiütéses lettem. :roll: Azóta sem volt ilyen.

Lépek, mert Peti üvölt...

Ildi

Kép
Kép
url=http://babafalva.hu]Kép[/url]
vona ildikó
 
 


Sziasztok!

Hát lányok drukkoljatok!A férjem ígérete szerint jövő hét végén hazamegyünk! :lol:
Már megvan a falszín,a kanapét és a konyhabútort jövőhéten vesszük meg!
Még a fürdőszobába kell a díszvakolat és utána jöhet a festés!
Naggyyon-naggyyon remélem,hogy készen lesz!
Már nagyon mennék!

Ráadásul a kutyát is el lehetne hozni,de még megbeszéltem,hogy egy hetet maradhasson ott!

Láttam ma a tévében egy jó forróital receptet!
Olyan mint a forralt bor,csak ebben nincs alkohol! :lol:
1 liter 100%-os almalé,1 l 100%-os piros szőlőlé!Fahéj,szegfűszeg,ezt jól felmelegíteni:Forralni nem szabad,mert bele kell tenni egy 250ml-is mézet és ha felforr zavaros lesz!
A végén pedig 2 narancs és egy fél lime kifacsart leve!
Állítólag még az illata is olyan mint a forralt boré!
Nyami!
Én biztos kipróbálom!
Karácsonykor jó lehet a gyerekeknek is! :lol: (amúgy már csak 49 nap :lol: :lol: :lol: )
Vendég
 


Ildi!
Hát ilyenek vagyunk mi anyák! :roll: :wink:
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: