Új privát üzeneted érkezett!

Na hová tűnt mindenki????? :roll: :roll: :roll:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Hű, tényleg eltűntetek... :roll:

Menion
Hát, az oxitocinos cuccban nekem sincs tapasztalatom. Na, majd holnap, mert még biza 2in1 vagyok...

Evita
Remélem, hogy a gripe water használni fog, ha már egyszer ilyen nagyon szereti a pocakját a kisasszony!
Amúgy én is úgy tudom, hogy máshol nem divat oxitocint adni. Bár lehet, hogy nekünk tényleg "ez kell", mert a Klinikáig szinte végig emelkedőn caplatok felfelé és nem egyszer késésben vagyok :oops: aztán a kismanó nemegyszer el is alszik, mire odaérek... :lol: Az ilyen terheléshez szokva van!

Gabi
Nekem az jutott eszembe, amit írtál a második baba vállalásáról, hogy az ember lánya hihetetlen dolgokat véghez bír vinni! Addigra tényleg lesz tapasztalatod, Roli is nagyobb lesz, szóval... :wink: Ha eljön az idő, magától úgyis alakul minden!

Hát, holnap referálok, hogy mi volt a vizsgálatokon!
Szép estét!

KépKép
manama
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan életjelet adok magunkról. :)
Megvagyunk, de sajnos az átaludt 3éjszaka csak beetetés volt. :( Azóta rendszeresen kel a szokott rendjébe.:(
Nagyon édes ügyes Barni továbbra is, de nem egy alvó bajnok no, ezen nincs mit szépíteni. Tettem fel új fotókat.
Ja és van úgy "szó" is: "ding-ding". (Ezt többnyire akkor hallom amikor már fürcsi után öltöztetem és már enne. :) :D )
Hozzátápi: saját készítésű krumplis+alma most nyerő! Talán megtört a jég, de nem akarom elkiabálni! :D :)

Evita
Köszönjük! :) Emma is tündéri! (Annyira jó az a kép, amint együtt alszotok! :) )
Sajnálom a pocakfájást: Nekünk az Infacol vált be pocifájásra, meg amit korábban írtam: pocit melegen tartani ezzel a melegíthetős párnával.

Manama
Szegényem, még egyben? Hogy bírod így a finisht?

Gabi
Tesóbaba: én is félek tőle picit, de esetünkben (mivel semmifajta segítségre nem számíthatok...), Barni bölcsibe/oviba lesz délelőtt a tesó baba pedig velem délelőttönként, délután pedig én Barnizok, Apa pedig babázik. Legalábbis íg gondoltam ki :D :D :D Aztán majd a valóság.... :roll: :? :roll: :? :wink: Meglátjuk... De én is a minap gondolkodtam ezen, h a kicsi Fiam minden percemet kitölti, és jelenleg nehezen férne be az életembe/életünkbe valami/valaki más.

Szandrii
Amit írtam SMS-be is! Ezek nem kudarcok! Vannak babák akik nagyon igénylik a közelsége, a szeretetet. 3hós koráig nem tudod elontani és eleget szeretgetni!(Majd amikor tizenévesen rádcsapja az ajtót, h "anya hagyjál már...!" még visszasírod! :wink: 8) :) :D
De viccet félretéve KITARTÁST!

Manion
Elhiszem, h büszke vagy a kiscsajra! :)
Jobban vagy azóta? Fejfájás?

Andi
Néztem az új fotókat! Nagyon szép hölgy már Dórika!
Bocsi, h ezzel zaklatlak, de ismét hozzátápi kérdés: (szólj ám, ha eleged van, és hagyjalak!) Először a déli szopit váltottad ki?
(Megpróbáltam amit mondtál, és most egészen barátkozós délben a kajákkal. :D :D ) És körülbelül mikorra volt csak kajcsi, és nem kajcsi+ szopi? Adtál Dórikának vizet, amikor még volt szopi is?
Előre is köszönöm a segítséget!

Bocsi ennyit sikerült! Vigyázatok magatokra!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 

 
 

Vivi!
Ne viccelj már, egyáltalán nincs elegem :D sőt örülök, hogy tudok segíteni.
Én először a tízórai és a délutáni szopit váltottam ki, csak utána a délit.Az első szopi kiváltása kb. 1 hónap volt és igen úgy kezdtem el, hogy próbáltam kaja után cici helyett mással itatni. Megmondom őszintén nem nagyon akart vizet, teát stb. inni. Aztán szép lassan rájött,hogy nincs más folyadék :D Na de most sem iszik túl sokat, csak épphogy leöblíti a kaját. A délutáni szopi már könnyebb volt, mert jól belakott ebédre (kaja+cici) és kb 1 hét alatt leszokott róla. A déli cici megint nehezebb volt, kb 1,5 hete nem szopik délben, előtt az ebéd után mindig mászott rám cicizni :D Aztán valahogy egyik-napról a másikra nem jött és nem igényelte, inkább teázott.
A reggeli és esti szopit még nem is próbáltam elhagyni, majd jövő héten megyek a védőnénihez és megkérdezem tőle, hogy ezeket hogyan kezdjem el, mert fogalmam sincs mit adjak neki helyette. De nem sürgetem, kb 1 éves koráig örülnék ha még szopizna.
Na jó hosszú lett :D remélem segít!

puszi szép estét

andicsiga
 
 


Sziasztok Mindenki :!:

Már jó régen nem voltam, de sajnos mind a hárman betegek lettünk...először is apa kezdte, nagyon fújta az orrát, hál istennek nem vírusos a dolog, "csak" megfázott, meghűlt ebben a jó időben, a munkában lehúzott ablaknál közlekedtek és elég volt ennyi :cry: csütörtök este éreztem Én is magamon, hogy valami nem oké...én is lebetegedtem, de nem volt vészes csak orrfújás, dugulás ezerrel...majd Cipikém is...voltunk vele dokinál pénteken, megvizsgálta a dokinő, de azt mondta, hogy mivel a foga nagyon indulóban van ez és a szuri gyengítette le, kezdődő torok pirosodás, szurtyizás :? nem kellett semmi orvosság csak a szokásos vitaminok és szívni az orrát...sajnos még mindig nem ürül neki rendesen, inhalálunk...az éjszakát végig alussza, napközben mindig kint alszik...a fogzás elég durva, nagyon meg van duzzadva neki, a dokinő szerint ezen a héten már tuti áttörik neki valamelyik...minden játék, vagy ami a kezébe kerül szájába veszi, majd megőrül úgy szenved, sűrűn kenem neki :!:

hozzátápi:
az alma levét megissza, de maga az alma nem nyerő egyáltalán...már kipróbáltuk a sütőtök-alma üveges kajcsit, ebből elég sokat megevett :!: :wink:
Egyébként attól függetlenül, hogy legyengült, jön a foga víg kedélyű kisbébi :wink:

Rólam:
Voltam dokinál, de nem neurológusnál, hanem reumatológián...sokat kellene pihentetnem a kezem, a zsibbadás oka a nyaki púpomból ered, ezt kellene uh-tatni, masszírozni, kaptam gyógyszert a kéz fájdalomra...azt hiszem nem tudom tovább szedni, mert az összes mellékhatás jelentkezett nálam, ami fel volt sorolva a papíron :shock: :? vissza kell menenm, hogy adjon másikat :!:

Sokat dolgoztunk kint a hétvégén, végre itt a tavasz :!: :lol:

Megyek visszaolvasok még van egy kis időm :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Látom a babanet még nem állította át az órát, ezzel minden évben elkésnek :!: :roll:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Menion
sajnálom a fejfájást, reméljük az új gyógyszert meg fogod szokni gyorsan és nem lesz kínlódás a hozzászokás :!: mit szedsz a fejedre :?:
nem is csodálkozom, hogy elvoltak ájulva a kiscsajszidtól
:roll: :lol:

Vivi
hál istennek ügyes, okos kisfiad van, szépen fejlődik, nem szeret túl sokat aludni, nehogy lemaradjon valamiről is :wink:

Manama
már azt hittem, hogy elindult valami :roll: :lol: de látom még 2in1 :wink: na majd eljön az a szép nap hamarosan :roll: :wink: fájdalmak :?: gyere a mai dokis hírekkel :!:

Orsi
Ti hogy vagytok :?:

Evita
te jó ég, mennyiket eszik a kis drága Emma baba :shock: :wink: de sztem a kaját nem lehet tőle megvonni :arrow: tényleg ördögi kör :!:
nekünk a gripe water tényleg bevált, sztem a legjobb, reméljük nálatok is fog használni majd :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Yokka
micsoda hülyeségeket mondott az a doki neked :shock: hogy mondhat ilyet :roll: meg van a véleményem a mai napig a kedves doktorról igen :!:

Szandri
annyira rossz volt olvasni a soraidat, mintha nem is a Mi Szandrink írta volna :shock: ezeket felejtsd el :!: dehogy is vagy Te rossz, nagyon is jól csinálsz mindent :!:
emlékszel biztosan, hogy Én mennyit írtam, hogy csak a kezemben alszik el Cipike, de ugyan így Orsi is meg Andi is kézben altatja a babáját :arrow: nálunk mára ez már teljesen megváltozott, nem akar a kezemben maradni alvási időben, gondolom Én kevés a hely neki vagy kényelmetlen nem tudom, de hasra fordítom és simogatom a hátát, ütögetem a fenekét és így alszik el :!: türelem, változni fog, ha meg nem akkor sem baj :!:
sajnálom, hogy a bordáid még fájnak, nem kellene egy dokinak megmutatni :?: :?
Gratulálok Imicinek az 1 hónapossághoz :!: :wink:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Gabi
Roli baba szépen fejlődik, olyan kis édi a hatalmas szemeivel :!: :wink:
Én kiváltottam a Neisvac C injekciót, hál istennek itt volt :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Sziasztok!

Velünk minden oké! Emma egy tündér baba! Annyira odavagyok Érte! :lol: :lol: Tegnap fedezte fel a zenélő forgó játékát, úgy nézte...! Ma reggel is bekapcsoltam neki és kb 10 percig el volt vele! Aztán persze megunta,hogy háton van és el kezdett sírni! Felvettem és azonnal böfizett! Azért utál háton lenni, mert úgy nem jön ki belőle a böfi, meg a puki! Hason meg simán! :roll: :roll:
Tegnap végre elmentünk hármasban sétálni! Olyan jó volt! Eddig nem sikerült, mert mindig akkor dolgozik Laci, amikor mi sétálunk! DE tegnap jó nagyot sétáltunk! Közben beszélgettünk! Laci nagyon büszkén tolta a lánya babakocsiját!
Ma jönnek a UPC-sek bekötni a tv-t, internetet, telefont! Már a T-Home-ból nagyon elegünk volt! Remélem nem szopi időben jönnek, mert akkor nem tudom mit csinálok! :roll: :roll:

Manama
Gyere a hírekkel majd, mert nagyon kíváncsi vagyok!!! Vagy írj sms-t, ha már nem jutsz haza! :lol: :lol:

Vivi
Szuperek az új fotók is! Olyan Drága ez a fiú! :lol: :lol: Szuper,hogy kezd megtörni a jég hozzátápi ügyben! :lol: :lol:
Most kipróbáljuk a gripe watert, aztán ha az sem, akkor jön az infacol! De szerencsére nem, annyira vészes ez a pocakfájás! :lol: :lol: Mi is vettünk ilyen cseresznyemag párnát, azzal csak az agond, hogy sokáig nem tűri, mert akkor háton kell lennie, és hát azt nem szereti! :roll: :roll:
Én is szeretem az együttalvós képet! :oops: :oops:
Jól megtervezted már látom a következő babót, hogy mi hogy lesz! :lol: :lol: És akkor pontosan mikorra tervezitek?

Suzy
Örülök,hogy elmentél dokihoz! Az viszont nem jó,hogy a gyógyszer, amit felírt nem jó! :? :? Uhu-ra meg akkor menj el!
Sajnálom a megfázásokat! Laci is ma reggel úgy ébredt,hogy be van dugulva az orra, remélem nem lesz komoly, na meg,hogy Emóca Szamóca nem kapja el! Remélem Cipike is hamar meggyógyul, örülök,hogy gyógyszer nem kell neki!
Hát igen, egy kis zabagép a lányom! :lol: :lol: De szerintem majd szépen lassan kevesebbet fog enni! A doktornéni azt mondta,hogy azért eszik ennyit, mert kis súllyal született és be akarja hozni a lemaradását! Ma reggel is bekajált és utána olyan szépen lehányt, hogy öröm volt nézni! :lol: :lol: :lol:

Többiek??? Ki merre van??? Gyertek!!!

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Evita
Tesóbaba: hi-hi-hi! :) Mégcsak tervbe van.... :D :D :D De a minap álmodoztam erről, azért gondoltam, h megosztom veletek! :)
Még előzőleg kérdezted: van Barninak játszója, és nagyon szereti. (De kisebb korába őt sem lehetett letenni oda. :) Ehhez is "fel kellett nőnie" :D :D :D
Hát igen, hason alszik, de szerencsére (most már) jól el van a hátán is.
Ezen a böfi dolgon majd segíteni fog, ha már forgolódik a Kisasszony. :)
Annyira jó, h ilyen ügyes kislányod van, és ilyen rendes! :)

Andi
Nagyon szépen köszönöm! :) Lassan belejövünk mi is ebbe a hozzátápiba. :) (Most majd áttérünk a bébiételekre a saját készítésről. )

Suzy
De jó, h jöttél!!!! Már aggódtam miattatok, h mi lehet!
Remélem mielőbb meggyógyul Cipike! (Olyan jó, h nálatok is megtörik lassan a jég! :) )
Sajnálom a gyógyszert, h nem válik be! :(

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Suzy
Mi is mindig ezen poénkodunk, h a "világ sem forog, ha Barnabás alszik...!" És azt nem hagyhatja, neki állandó "munkája" van. Muszáj ébren lennie.... 8) 8) 8)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Suzy! Szerintem ferdére sikerült volt a hétvége (tiszta seb horzsolás a karja) de az asszisztense se százas....lehet együtt emelgették a ....Voltunk ctg-n...Hát fájás semmi, baba meg mocorog-jól érzi magát :D 2 hét és ficánkolhat idekint. vigyázz magatokra, sajnos ez az idő elég becsapós tud lenni. Remélem valami megoldás lesz erre a zsibbadásra. Az almalé is eredmény...ezek szerint alakulgat a hozzátápi, ennek naon örülök. És magad készíted vagy készen megveszed?
Remélem mindenkinek mozgalmas szép hétvégéje volt. Mi is a szabadban voltunk. Teszek föl majd képet, horgászgattunk és az eredmény...fogtam egy szép kis 3 kg körüli pontyot :D
Evita! örülök a 3-ban sétának...én is úgy várom már..
Manama Infókat kérünk! Megy a drukk ezerrel!!

KépKép
yokka03
 
 


Sziasztok!

Köszi, aranyosak vagytok, hogy így drukkoltok.
Reggel megvolt az első terheléses ctg-m. Nem volt vészes és végre biztosan tudom, hogy milyen egy összehúzódás-keményedés :oops: :lol: :lol: És így arról is megbizonyosodhattam, hogy voltak már jósló fájásaim! 20 perc volt az egész, 60-as összehúzódásokkal (na persze nem folyamatosan).
Utána vártam a dokimra, de kiderült, hogy műt, hazajöttem, mire elértem telefonon, addigra megint ment vissza műteni :lol: szóval vele nem találkoztam. Szerencsére nem csinál nagy ügyet belőle, ha negatív, akkor ráérek szerdán menni (akkor lesz amúgy a következő ctg is, kivéve haaaaa...... :lol: )
Annyi előnye határozottan volt, hogy azóta bizony vannak fájásaim. Asszem "csak" jóslók,de én már ennek is örülök. Hajrá délutáni hidegfront! :D

Suzy
Örülök, hogy Te is jöttél mesélni. Hű, hát jól végigment rajtatok a megfázás. Cipikének jobbulást!!! De jó, hogy alakul a hozzátápi is. Jó h ilyen türelmesen csinálod Te is, bizti meglesz az eredménye! Amúgy milyen fejet vág hozzá?
Hú, az durva, hogy minden mellékhatás jelentkezett nálad :shock: Tényleg írass másik gyógyszert, aztán csak javul a zsibbadás!

Yokka
Háááát, ez az nst... Na de tényleg két hét, aztán idekint is ficoghat kedvére Viktorka! Itt is jó idő volt, mi is voltunk kirándulni. Hű, három kilós ponty, az klassz!!!!

Vivi
Kár, hogy az éjszakai alvás nem megy Barninak, de tényleg lehet, hogy annyira nyitott mindenre, hogy egyszerűen nem szeret aludni. Ki tudja... Azért csak "lejjebb ad" ebből a szokásából és hagyja Anyát is szundizni!

Evita
Nem kellett sms-t küldeni... ;)
Kíváncsi vagyok, hogy Emmánál mennyire tart ki ez a jóétvágy. Remélhetőleg kicsit alábbhagy (hogy ne terhelje azt a pici pocit), de megmarad!

Na, megyek, rendezkedek egyet, hátha meghozza a hőn áhított fájásokat!

KépKép
manama
 
 


Jóóóestéét!

Elhavazódtam, sorry!!! :?
Holnap jövök, bár nem igérek semmit.....
Minden okés!
Cuppantalak Benneteket!

Szép álmokat!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


most olyan 6 kilók vagyunk...szobamérlegen apa teljes ruhatárban mért úgyhogy csak kb :? ....és sokat vagyunk kint a kertben a teraszon ...kiviszem a mobilágyat és a hintát és hol ebbe hol abba hol a babakocsiban de kint a levegőn egész délután....ma beborult de addig is kint voltunk...
szerdán megyünk gyógytornára de addig is gyakorlunk és ma már nagyon látványosan kinyomta a mellkasát és elég sokáig tartotta magát :D ....a kis lábikóját is mintha már nem folyamatosan behúzva tartaná de lehet hogy csak én akarom úgy látni :roll: ...már nem tudom...de minden nap kicsit masszírozom neki amennyit hagyja 5 perceket...
ééééééésss tegnap közölte velem hogy: KIKARIKARÚ :lol: :lol: :lol:
hát meglepődtem rendesen a sok 2 betűs szókincse mellett...
be is fogom írni a babakönyvbe!közvetlen a levágott haj és körmike mellé :P
ma kipróbáltuk mózes nélkül a babakocsit és imádta!nagyon lesett mindent amíg bírta még pislogni se mert úgy kuksizott a séta során aztán elájult és hagytam is a kocsiban míg fel nem ébredt...szóval azt hiszem el is lehet csomagolni a mózes részét a kocsinak :D
ma írogattam mennyit alszik és mennyit eszik nappal és nagyon meglepett mert reggeltől estig 3,5óra alvásjött össze és csak 580ml tejcsi....hát nyilván nem minden nap ilyan csak hát azt hittem az egyik több a másik kevesebb lesz...úgyhogy most majd írom megint pár napig hogy tisztán lássam a helyzetet....
a bcg oltásunk rettenetesen néz ki tán 3x fakadt ki most utoljára fürcsinél...le van szakadva a tetejéről a bőr és a kráterében meg ott a genny...szóval rettenet...de tudom hogy gennyes másnak is csak már jó lenne a begyógyulna!
most megint elfogyott a nafta úgyhogy csak átfutom hogy mit írtatok a taliról aztán remélem hogy holnap ténylegesen tudok olvasni rólatok!addig is mindenkinek jó éjszakát ebben a viharos időben!mindenki (babák-mamák-pocakosok)remélem immunis lesz rá és jól alszik

Kép
menion
Budapest
 
 


ui.:kivéve manama mert ő direkt erre bazírozik :lol:

taliról nem írt senki :(

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!
Huu, nagyon sokat irtatok.....
Látom Mindenki jól van....és még egyben...:-)))

Rólunk:
Lecserélődött a tápszerünk 2eskék lettünk, mondjuk jó is, mert Dalma egy ideje nem akarta meginni a régi tápszerét és ennek az újnak az ize sokkal jobb, mint az előzőé....ugye a hozzátápival már az izeket is ismeri nagyjából és hát az a kesernyés iz nem volt már jó....:-)
Fogunk még nincs, de a nyüglődés jelen van, dől a nyál és minden minden a szájában....kenem folyamatosan....
Alvás: Nem szeretném elkiabálni, de rendeződni látszik az esti egyszeri felsirás, mert 1,5 hete eltűnt, nem ébred fel egy órával az elalvás után és kb. 9től-5ig húzza a lóbőrt, majd szopi és tovább kb. fél nyolcig. Akkor szigorúan felkelés.....
Éjszaka állandóan keresztbefordul a kiságyban, rendszerint a hajnali szopikor amikor odamegyek a kiságyhoz kikandikál két lábikó.... :wink:
ÉÉésssss, a bal oldalán alszik el!!!!Amikor leteszem a hátáról egyből átgördül az oldalára....
Volt pár éjszaka amikor éjjel jött a kaki, emlékeztek irtam már, hogy soha nem kakilt éjjel...na azóta már 4szer előfordult....és a pelus is átázott párszor... :?
Továbbra is hason imádunk lenni, teszi a kis kezeit egy más mellé és úgy forog a hasán vagy a hátán és egyszer volt,hogy a két kezével próbálgatta előre húzogatni magát...meglátjuk. :wink:
Hozzátápi:
Dalmusom hasija....hajajj, mindent befogad :lol:, már a főzelékek is kedvencek....és hát a husika....rendszeresen kap babakekszet.
Teljesen mindegy neki, hogy Én készitem a kaját vagy üveges, megeszik mindent.
Gagyogás:
Szavaink: :lol:
-Adiddidideee
-Ájdididii
-Kijágiiiiiiiii
-Bubbbuubbaaaa
...és hasonlók!Persze ahogy beszél fröcsög ezerrel a nyál...jájjj.
És a legújabb, reggel úgy ébred és kelt minket, mintha egy rozzant turbós autó berregne a kiságyban...brrrrr...brrrrr...brrrrrrr. :roll: :D

Tettem képeket G-re.

Na Csajok, Nekem jó a tali csütörtökön!Többiek?
Remélem az idő is jó lesz!!! 8)

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok :!:

Vivi
már Cipike sem csak hason tud elaludni...amióta jó az idő, ugye sokat van kint, így a babakocsiban csak háton van, de elalszik :!:

Evita
örülök, hogy ilyen kis ügyi Csajszikád van :wink: büszke is lehet a férjed rá :!: :wink:

Yokka
az asszisztens nő elég alkesznak néz ki, nem :?: de egyébként jól elvannak úgy ketten :roll: csak nem nőgyógyászati rendelőben lenne a helyük :!: :roll:

Manama
éééééés itt a betöltött 40.hét :lol: gondoltad volna :?: na majd jönnek most már azok a fájások is :wink: majd a hideg front meghozza, ha nem a mai majd a pénteki :P sokat gondolok Rád :wink:

Menion
majd csak begyógyul a bcg helye...nem sokat aludt és evett a lánykád :roll:

Megyek veszek be gyógyszert a kezemre, mert iszonyatosan fáj :cry: elég elkeserítő a helyzet, de rájöttem, hogy mi lehet a baj...tavaly márciusban, hogy pozi lett a tesztem, Én onnantól nem csináltam nagyon semmit, mert nem mertem, örültem, hogy végre úgy néz ki, hogy sikerül a nagy csoda...most meg emelgetem a majdnem 7,5kg gyermekem, pluszkertben vagyok gazolok, kapálok, teszek-veszek egyfolytában, semmi pihenés a kezemnek és még örököltem is ezt a kéz, kar fájdalmat anyukámtól :!: kicsi munka után is bedagad a kezem a csuklómnál :!:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Orsi
mi is szombat óta a 2-es tápit esszük :!: :wink:
nagyon édi lehet ahogy az oldalán alszik :wink: örülök, hogy jó étvágya van :wink:

Cipike kinyomja már magát, tartja a fejét, de nem akar fordulni :roll:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 


Suzy!
Juj, azt hiszem átérzem ezt a kézfájdalmat, mert néha nekem is annyira fáj a hátam, hogy a kezembe sugárzik át....és kész vagyok tőle!
Sajnállak! Talán jobb lesz.....!
Nyugalom, majd átfordul, nem kell izgulni, látod, hogy Dalma is szinte csak a hátán szeretett és izgultam mi lesz....aztán tessék......

Amiben nem vagyok biztos, hogy az ülnitanulást, hogyan segithetjük???
Esetleg Andi van valami tanácsod?

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok!
Háát ez a front :cry: Suzy! Szerintem kézenfogva járnak kocsmázni...Azt nem értem hogy minek kell bemenni hozzá ha máshoz járok...Egyre jobban félek a szüléstől...nem tudom Ti hogy éltétek meg, de olyan depis meg szorongós tudok lenni tőle.Most a felállás az hogy 18-a hetében progis császár...ha nem indul be előbb ahogy a doki gondolja, vagy ha nem fordul meg véletlen....nem jó ez a bizonytalanság.
Cipike! Gyerünk azzal a fordulással...
Manama!Ami késik nem múlik, lehet majd ma este. Ez az oxitocinos dolog rosszul hangzik nagyon. Szegénykém!
Talira eddig csak azért nem reagáltam, mert már nem merek nagyon hosszabb útra elindulni, pedig olyan jó lenne!

KépKép
yokka03
 
 


Vivi
Az is jó, ha már tervbe van véve a tesóbaba! És mikorra tervezitek? Előtte visszamész dolgozni egy kicsit vagy nem? Emóca is most el van kis ideig a hátán! Kb 10 percre leköti a zenélő forgó és akkor a hátán van! :lol: Szóval van remény! Gripe watert nem tudtunk venni, mert hiánycikk, így most az infacollal próbálkozunk! Meglátjuk mi lesz! :roll:

Manama
Mára vagy kiírva! hát durva! Kíváncsi vagyok, hogy mikor jön ki Babácska! Azért durva lehetett az az oxitocinos infúzió! :shock:

Menion
hát jó kevés alvás, és kevés tejcsi! Ez az 580 ml, ez a tápszer és anyatej együtt? Emóca megeszik egy nap alatt ennyit! :roll: :roll: :roll: Biztos jobb a lábacskája! Én is szebbnek látom Emmáét! Én is remélem,hogy nem csak azt akarom szebb legyen és valójában nem is az! :roll: :roll:

Orsi
Szuper,hogy rendeződött az alvás! És ilyen jól megy a hozzátápi! Ügyesek vagytok nagyon!! És abal oldalán alszik! Micsoda ügyes csajszi! Most hogy beszerezted a párnát, egyből oldalt alszik! Vicces gyerek! :lol: :lol: :lol: Micsoda hangokat ad ki!! Nagyon kis drága!

Folyt. Köv. Hív a gyermekem! :lol: :lol:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Nagyon-nagyon-nagyon elegem van!!!!!!!!!!!!! :((((((((((
Átépítenek alattunk és mindig pont akkor kezdenek fúrni, amikor Barnim végre elalszik. A front miatt amúgy is nyűgi nagyon, de így... Annyira fúj a szél, és borul, most nem tudom kivinni se. (reggel 9kor mikor kezdték, akkor kiszöktünk, de most ez a ments vár sincs. :( )
És elegem van! :(

Éjjel olyan jó kis fiúcska volt! Szépen aludt éjjel, csak 3kor és 7kor ébredt, akkor még azt hittem tuti jó nap lesz. :(

Folyt. köv.
Megint kezdik.... :( ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!! Mindjárt fenn lesz. 20perce alszik. :(

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Suzy
Nagyon sajnálom a kezedet! Remélem,hogy hamar rendbe jön! Cipike hogy bírja ezt a hidegfrontot?? Kinyomja magát a kis Drága?? Milyen ügyeske!!!

Yokka
Én depis nem voltam, de ahogy közeledett egyre jobban a kiírt dátum, egyre jobban elkezdtem parázni! Hogy mi lesz? Mennyire fog fájni? Meg tudom-e hogy mit kell csinálni a babával, meg ilyenek! Ez természetes dolog! De amikor már ott voltam, hogy szülök, elmúlt minden félelmem! És nekem fantasztikus élmény volt! Újra és újra élném, visszapörgetném az időt és ott lennék a szülőszobában! Remélem Neked is ilyen fantasztikus élmény lesz!

Vivi
Sajnálom ezt a felújítást! Mi se megyünk kis! Hol be van borulva, hol kisüt a nap és fúj a szél eléggé! én így nem merem kivinni Emócát!

Enyém gyerek most háton alszik!!! :shock: :shock: :shock: :shock: Nem tudom mi történt? Nézte a forgót, zenélt neki, ő meg bekómált! :roll: :roll: Hát kíváncsi vagyok,hogy mikor eszmél rá, hogy háton van! :lol: :lol: :lol:
Ma reggel végre beszerelték a UPC-t! 2 és fél órát voltak itt! :twisted: :twisted: Szegény gyerekem vagy 20 percet sírt, már annyira éhes volt, de nem hagyhattam őket magukra! Plusz vendégeim is megérkeztek! Szóval szuper volt! Na mindegy! A lényeg,hogy kész! Emóca meg annyit evett,hogy csak na, alig akarta abbahagyni a szopit! Biztos megijedt, hogy majd megint későn kap tejcsikét, és betankolt! :lol: :lol:
Május 4-re kaptam időpontot koponya és hasi uhura! Az jó nem? Akkor lesz 2 hónapos a Drága!
Csípőszűrésre hova kell időpontot kérnem! Heim Pál? :roll: :roll: :roll:
A hideg front Emmát is megviselte! Úgy sírt tegnap este! Nem a szokásos nyügizése volt! Nem fájt a poci! Betettem a kiságyba és úgy üvöltött, mint még soha! Amint kivettem megnyugodott! Csak én kellettem neki, nem fájt semmije! Szegénykém! Sajnáltam nagyon! Amúgy úgy szeretem, ahogy beleszuszog a nyakamba! Meg amikor rajtam alszik! Olyan kis drága! Mivel egész nap a kiságyában alszik, kicsit örülök az esti nyügiknek, mert van indokom,hogy ringassam! Mert amúgy azért nem szeretném, ha csak kézben lenne el! Így pont jó! :oops: :oops: :oops: :oops:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Orsi
Csodaszép Dalmus! :lol: :lol: Milyen nagylány már!!!! :lol: :lol:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok!

Még egyben…

Menion
Hát, a front utolért, de nem eléggé. Este szép kis jóslóim voltak, meleg zuhanyra sem múltak el, tényleg azt hittem, hogy indulni kell. Aztán visszavackoltam magam az ágyba úgy egy körül és elaludtam, mint akit elvágtak… :lol:

Orsi
Ketteskék? Jujjj, de megy az idő és a növögetés! Klassz! Uhh, fogacskákhoz hajrá!

Suzy
Hát ja, betöltöttük a 40. hetet. Nem gondoltam volna, de ez is valami. Úgy látszik, hogy nekem a terhesség a maga hosszában dukál. Gyerkőc nagyon szeret a pocakban… :D
Durva, ami a kezeddel van :( :(

Yokka
Nekem is volt ilyen időszakom, amikor nagyon paráztam a szüléstől. Hihi, most viszont ott tartok, hogy a némi izgatottság mellé már a mehetnék párosul.
Az oxitocinos cucc amúgy nem durva és a szülés tuti keményebb lesz!!!

Vivi
Áááááááhhh, szegény Ti, ez a felújítás… :twisted: Remélem, hogy nem teszi gallyra a jó kis napi rutint! Tarts kiiiii!!!

Evita
Mit szereltek két és fél órát? :shock: :shock: Még jó, hogy Emmus ennyire bírta és csak az utolsó 20 percben szakadt el a cérna.

Holnap megint reggeli terheléses ctg, délben doki. Remélem, hogy legalább nyitva vannak a kapuk… legalább egy picit!
Szép estét!

KépKép
manama
 
 


Köszönöm szépen! Ez a nagy öröm...!!!

KépKép
Kép Kép
"Ha van még valami tiszta ezen az elveszett világon, azt máshol nem találom...csak a Lányom szemében látom!"
schorsi
 
 


Sziasztok!!!!

Bocsi az eltűnésért :oops:

Találkozó:nekem jó a csütörtök,de látom nem sokan jelentkeztek!

Mindenkinek pusziiiii,jövök amint tudok!!!!!
Kép

Kép
cukigabi
Budapest
 
 


cukigabi
én most minden kedd-csütörtökön 4 órás továbbképzésben részesülök milyen ha "kétműszakos"....tesóm lányát pesztrálom ilyenkor eléggé lemerül az aksim...

evita
na és mi történik ha elfogy a türelmed?ha ennyiszer oktatnak ki akkor azt hiszem kijár a fejmosás még ha van korkülömbség...szerintem ha még egyszer megkapod akkor már ne a tejről tarts felvilágosítást hanem a jóindulatról és az illemről :wink:
Lacinál kezdésnek minden rendben volt csak most az aggaszt hogyha 2 év alatt ennyire elhagyja magát és ennyire "Pató Pál" lett akkor mi lesz késöbb? Tesómmal is beszéltük hogy mostmár egyre durvább és kezd hasonlítani a sógoromra lustaságban én meg a tesómra mert elsárkányosodok hogy "kikényszerítsem" belőle azt hogy megcsinálja a dolgokat...szóval ez így nem vezet jóra azt a tesóméknál láttam :cry: így aztán nem is merek 2. gyerekre gondolni...
ha ez a gyógyszer beválik akkor egy darabig úgyse lehet gyerekem mert emellett nem szabad úgyhogy ha komolyan akarnánk akkor el kell majd hagyni és még onnantól is kb1 évig nix babaprojekt! így aztán gondolkodási időt kaptunk!

manama
na hun a sok színes írás? :lol: oxis infu és front is van szóval :?: na jó nem zrikállak majd csak kibújik a te kicsi kincsed is!drukkolok holnapra+++++++++++++++++++++++

wiwi
hát a jobb és rosszabb napok hullámzóan jönnek :? ma pl nem vettem be fájdalomcsillapítót bár fájt de nem annyira és hát próbálom a gyomromat is kímélni hogy ha nem pusztulat erős akkor nem szedek be csak amit muszáj...két napja szedem az új bogyeszt hát még ennyi idő alatt nem derül ki semmi...volt olyan szer amitől szintén kihullott a hajam de mellette egész nap öklendeztem hánytam...azt hitték terhes vagyok a betegeim meg csupa jószándékból szóltak hogy tele a hajammal a szék háttámlája :oops: azóta se nőtt ki amúgy a hajam úgyhogy most kb harmada annak ami volt ami különben nem néz ki kevésnek mert csak én tudom mennyi volt a varkocsom anno...na mindegy reméljük ettől majd nem hányok és nem barmolja szét a vérképemet...

suzy
jobbulást nektek!apának meg tessék magára vigyázni mert hazahordja a vírust meg a miegymást!
kézzsbbadásra meg akkor menj el kezelésre mert neked is jár a gyógyulás!gondolj arra hogy késöbb azzal a karoddal emelgeted a gyereket!
az új gyogyi Imurán...a fejemre cataflamot mondott a doki de mintha be se vettem volna...az algó valamit segít jó esetben lefelezi ha elég korán beveszem akkor még jobb de ugye gyomorlukasztó...a szteroidot még szimultán enni kell vasat és magnéziumot is kell mert az utolsó leletem szerint totál kiürült a raktár...néha beveszek vitamint és még írt fel 2 másik gyógyszert is amit eddig még ki se váltottam szóval egy kis maréknyi reggelente :roll: ja meg "kéne"szerinte valami gyomor bevonót is ulcogant vagy ilyesmi....és a protonpumpa gátlót is vegyem az originált mert "az jobb szerinte"...na ja én meg menjek bankot rabolni :?
valamelyik nap közölték hogy a szakmai kamarába megint kötelező lesz tartozni :twisted: na felment a pumpám mert az is csak pénz de semmi haszon...de megtehetem hogy nem fizetek tagdíjat csak akkor majd nem foglalkoztatnak....hát q...jó :twisted: annyira elegem van ebből az itteni rendszerből hogy minden kötelező meg fizetendő de ha segítségre van szükséged akkor az senkire nem tartozó ügy lesz menten...
nem elég hogy kredit pontokat kell szerezni sokszor fizetős tanfolyamokból?még ez is....mindezt azért hogy dolgozhass a sz@r fizetésedért és még bíróságra is járhatsz mert a"betegek annyira hálásak érte hogy segítessz...áááááá bocsánat hogy kifakadtam csak nem tudom már megemészteni....

evita
jó hogy sétáltatok családilag!ha Laci is itthon van nappal mint ma is akkor ha kint vagyunk mind az olyan jó élmény hogy mikor Apa odalép hozzá a kocsiból majd ki dől úgy bályolog neki....

orsi
bocsáss meg de szétröhögtem az agyam...ez az ájdididiiii ez nagyon romás így leírva :lol: már csak a dikk cibiri-cibiri mellé és titta romacsaj feeling lenne.....na de ez a rozzantturbós autó berregés na ezt még elképzelni se tudom....mi nem nagyon beszélünk kicsi gügyögések hébe-hóba vannak na meg most ez a kikarikarúúú de ez 1x volt szóval remélem hogy 1 hónap múlva nálunk is lesz ilyen mulatság....mert majd' besz@..k a röhögéstől ha csak gá vagy bá-val kommentálja a dolgokat :lol:

suzy
hát az 580 az kevéske a 6 kilójához de majd még nézem más napokon is gondolom ebben is van eltérés...a 3,4óra alvást annyira nem reklamálom mert azért azokat nem számoltam mikor félálomban bóbiskolt vagy csak punnyadozott úgyhogy gondolom az azért rendben van....ma pl sokkal késöbb kelt fel 10 körül ébredt úgy hogy onnan fent volt szóval 2 órával késöbb mint előző nap....
akkor oszd be a kerti melót és ne terheld a karod...tudom nehéz megállni mert szép az idő de próbáld!

yokka
muris csapat lehet ez a két szittyós :lol:

evita
igen ez az aznapi összes megivott kaja...ma nem írtam mert Laci is itthon volt meg sok minden volt de talán holnap...gondolom hogy máskor azért többet eszik meg hát attól is függ hogy front meg ilyenek de azért majd leellenőrzöm a mininőt
holnap kiderül mit mond a gyógytornász persze a "javuláshoz"nem tud majd hozzászólni hisz először fogja látni de mindenképp okosabbak leszünk...csak továbbra is nyomaszt ennek a költsége....hát majd valahogy csak lesz!

wiwi
és meddig fúrnak?addig nem tudtok elmenni nagyszülőkhöz vagy valahová?nálunk holnap víz nem lesz 8-14.30ig és utána is koszos zavaros de legalább szóltak meg hát nem is egész nap...tisztítják a vízcsöveket az utcában :roll:

evita
jaj ez a "menten meghalok éhen" ez nagyon megy nekik :lol: amikor ordít mint állat és a cumi a szájába kerül és a hangot onnantól pengével vágták el na az a kedvencem :lol: olyan mint egy sziréna amit egy gombal kikapcsolnának :D de ha sokáig kell ezt a tragédiát eljátszania mert pl nem tudok elég gyorsan kaját csinálni akkor annyira beleéli magát a szerepébe mint éhkoppon lévő hogy kell pár pillanat hogy leesen a tantusz hogy akkor most ott a kaja csak enni kell...nagyon cuki kis éhezők ezek te :lol:
mi újpestre kell járjunk a gyöngyösi úti sztk-ba de ti területileg nem tudom hova tartoztok mert nem tudom hol laksz...

hát a csütörtöki tali érdeklődés hiányában elmarad de azért nem adom fel!majd megint próbálkozok :P

Kép
menion
Budapest
 
 


na elmesélem bár iszonyatosan nagy szégyenem....
délután kint voltunk a kertben tesóm fákat vett és fél óra huzakodással el is döntötte a 3 felnőtt hova kerüljenek...na lényeg hogy pár órája kint voltunk már s mikor végeztünk fel akartam vinni a gyereket mert pelus csere kaja miegymás....hát a babakocsiban feküdt tudjátok a mózes nélkül hogy lásson minket és felvittem a teraszra csakhogy az útban volt egy kerti szék és el akartam tenni hogy a kocsival elférjek...épp hogy megemeltem a széket a hátam mögül egy puffanás :shock: fordulok és látom a gyerekem arcal a fűben rajta a kocsi totál felborulva :oops: :shock: :cry: :cry: :cry: :cry:
eldobtam mindent de már késő volt! a baj megtörtént :cry:
iszonyatos torokszorító ordítás olyan sikoltozással kombinálva :oops:
felkaptam elkezdtem szorongatni na meg megnézni mit üthetett meg és sírtam és remegtem és mint egy autista elkezdtem dülöngélni kínomban a kétségbeeséstől....na de aztán a gyógyító vígasztaló tejcsi segített és már mikor nem sírt és vigyorgott akkor tudtam csak kicsit észhez térni...
hát szerencsére a fűben nem esett kemény durva felületre de amúgy minden elég szerencsétlenül történt mert eddig még a sík füvön is lefékeztem mindig a kocsit pedig ott aztán sehova nem gurulhat most meg a leburkolt teraszon nem tettem meg :twisted: ezen kívül meg nem volt bekötve hisz be akartam vinni :twisted: szóval legszívesebben felpofoznám magam....
tesóm is kiszaladt mert hallotta hogy most nagyon másképp ordít a manó...aztán megölelgetett mert látta hogy kiborultam
na szóval ilyen pocsékul vizsgáztam! a gyerekem szó szerint fűbe harapott :evil: a kis fogatlan szájában egy fűszál kandikált és a jobb markában is egy egész csomót szorított...egyem meg szegénykét...
mondanom se kell a nap többi részében mikor szundizott akkor is néha megpiszkáltam hogy lélegzik-e meg hogy jól van-e...mit lehet tudni ugye azért csak esés volt még ha fűbe is....
de se folt se pirosság nem volt a kis kobakján asszem minkább nagyobb volt az ijedtség mint az esés...de ez nem kissebbít a hibámon persze...természetesen mostantól sokkal jobban figyelek majd!!!!!

Kép
menion
Budapest
 
 


lányok a gmailra tettem fel 2 levelet!

az egyik az Aludj jól gyermekem c.könyv-ha valakinek altatásban segítség kell...én még nem olvastam mert eddig jól alszunk de hasznos lehet...azt írja 96%ban megoldja a babaalvatlansági gondot :roll:
a másik meg mondókás-énekes gyüjteménye a másik topikból az egyik anyunak amit bocsánatos bűnként de átloptam nektek...

az utóbbihoz szerintem ha tudtok tegyetek hozzá nekem sok van amit ismerek de sok ismeretlen és tanulnom kell....
nem tudom kinyomtatni még de biztos megteszem mert egy csomót memorizálnom kell....

este hiába kapcsoltam be a fűtést mire 2 szintel feljebb mentem már megint leállt a kazán úgyhogy most ígyhagytam...nem küzdök....a gyereken 3 réteg ruha van most néztem 20 fok van a szobában meleg a kis orra,keze úgyhogy lehet hogy be is fejezzük a fűtést éjszakára is....

Kép
menion
Budapest
 
 


Menion! Szegény gyerek! Na de hogy megnyugodj, az egyik ismerősöm a lépcsőházban a lépcsőforduló tetejéről ejtette le a gyereket, mivel a kengurunak a biztonsági csatja eltört és már nem tudta megfogni a kicsit....irány a kórház, de hál istennek csak zúzódások
Manama! Akkor ma! A tegnapi front pedig egész babacsalogató volt....még én is azt hittem csoda történik és megfordul ez a gyerek...de csak lejjebb ereszkedett. Nst-s képek raksz föl? Kiváncsi vok.Cx még mindig annyi mint volt? Gyre a hírekkel...szorítok értetek!
Evita! nem irigyellek a szerelőkért...szegény Emma, de legalább csak a végén szakadt el a cérna. A képek olyan klasszak, nagyon tündéri a kiscsaj!
Wivi! Ha nincs más megoldás szerintem beszélj velük hogy amikor alvós idő van akkor egy picit halkabban, vagy olyat csináljanak amitől nem zeng az épület...hátha. Remélem most éjszaka nem volt gond ebből.
Akkor gyors panaszkodás:
Az én kis csodálatos védőnőm....hááát ennél jobban nem lehet utálni. Tegnap elmentem hozzá a véreredményekkel, erre közölte hogy pénteken jönne, bár mondtam neki hogy ctg-n leszek, de azt mondta ha elindultam csörgessem meg és jön. Nem értem a ma és a holnap miért nem jó....Nem baj, de ő akkor is jön és meg akarja nézni a ruhácskákat.....na meg ne vegyek semmilyen kozmetikumot mert ő árul és majd tőle vegyem meg a popsikrémet, meg fürdetőt meg a fene se tudja mit és kivágott elém 3 tégelyt amin se szav idő, semmi és mutogatta milyen jó az illata...
amit eddig a 2 védőnőtől kaptam
-ne igyak kútvizet (nem szoktam, mi csak az árokszéli csatornait szeretjük)
-cukiterheléses nap előtt ne egyek édeset (én tortáztam és terhelés után kevesebb volt a cukim mint előtte..)
-ne egyek sósat mert köti a vizet ( hogy én ezt nem tudtam?!)
talán ennyi és igazából érdemi semmi :( De még annyit sem hogy a kórházi csomagba mit tegyek, mi kellhet a babónak...ha nekem itt elkezd magyarázni miért nem vettem vastagabb rugikat is elhajtom a fenébe (a fűtés egyedi és akkor kapcsolom be és úgy ahogy nekünk jó) Na meg a gyerekem is abba öltöztetem amit jónak látok.
Ti milyen kozmetikumokat használtok? Csak amit az orvos felír? Nekem a boraxos krémet szídta 5 percen keresztül...van aki használta?

KépKép
yokka03
 
 


Sziasztok!

A változatosság kedvéért 2in1…

Menion
Hát, a színes hírek még váratnak magukra…
Baccus, Neked mennyi gyógyszert kell szedned! Lassan nem is kell kaja, mert a bogyók kitöltik a gyomrodat :( És látom a mellékhatások is jövögetnek :( Ilyenkor vagyok úgy, hogy a magam egy szem gyógyszerével sürgősen befogom a számat!
Tök megértem, hogy ennyire kiakadtál az egész rendszeren, hogy kötelezettségeket állítanak, viszont nem honorálják!
Hű, nagyon édi lehet a kiscsajod, amikor kokettál meg vigyorog!
Bocsi, de amellett, hogy megijedtem a borítós sztoridon röhögtem is egy sort (ha nem kettőt), hogy fűbe harapott. De úgy látszik semmi gáz, tényleg az ijedtség a legnagyobb baj. Strammok ám a gyerkőcök.
Megnéztem a mondókás gyűjteményt, mentve!!!!! Topiktárs anyukának is köszi!

Yokka
Hmmm, nálam a front nem hozott változást! Lefotózom majd az nts-s leleteket és még pocakos képeket is teszek fel, mert néztem, hogy a legfrissebek még nincsenek fent. Jah, méhszáj még mindig zárva, nesze neked hétfői erős jóslók…
Hallod, ilyen védőnőt… inkább csak nyűg! Bár nekem még nincs tapasztalatom, de az első pár hónapban csak gyógyszertári cuccost tervezek használni (és nekem a védőnőm is ezt javasolta).

Én meg túlvagyok a következő körön a vizsgálatokból. Terheléses ctg rendben, UH is, bár a kapuk továbbra is zárva vannak. Pénteken újabb kör. És ha hétfőig nem történik meg a csoda, akkor indít a doki. Bocsi, h csak így ömlengek, de nagyon csalódott vagyok. Eldöntöttem hvégén, hogy tiszteletben tartom, mikor akar jönni a baba, mert lehet, hogy ő jobban tudja. De azért ennyit ne várasson magára, hogy indítani kelljen. Nem szeretem a mesterséges dolgokat. Ráadásul a rokonság meg tűkön ül, hogy mi van már… Na, ez van. Talán a pénteki hidegfrontban bízhatok.

Pusszantok mindenkit!

KépKép
manama
 
 


Sziasztok!

Ismét egyedül vagyok itthon. Ráérek gyorsan visszaolvasni. :)

Yokka
Én nem használtam ezt a betadinos valamit... Ebben nem tudok segíteni.
A másik: szerintem ne vegyél attól a libától semmit. (Főleg ne illatosított dolgokat, mert allergiás lehet a babu rá. Pici babáknál én úgy tudom fő szempont, h minden illatmentes legyen. Ebből is látszik, h mennyit ért hozzá...) Nagyon sajnálom! Szegényem, jól megszívtad te is! Az én sorscsapásom péntek reggel jön körülnézni... :? :? :roll:

Manama
Sajnálom, h nem akar ez a te titkolózós babád előbújni! :(
Nagyon drukkkk, h a front meghozz a kibújós kedvét! :D :)

Menion
Jól megijedtem, amikor olvastam mi történt! De örülök, h nincs semmi baj, az ijedtségen kívül!
Már sport résszel nyomjátok? Szupiiii! (Barni annyira szereti a mózest, h mikor kicseréltem, nem volt hajlandó benne elaludni, de majd hétvégén újra próbálkozom. :)

(Gyorsan elküldöm, mert az előbb is elszállt...)

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Evita
Elképesztő a kiscsajod! Milyen jó természetű baba! Maradjon is ilyen!
(3hós koráig nem tudod elkényeztetni, addig nem elég rafkós, úgyhogy nyugodtan ringatgasd csak kedvedre! :) :wink: 8) )
Bevált valami pocakfájásra?

Orsi
Jó dumája van Dalmának! :D :) :wink:
Ügyeske már nagyon! (Néztem a fotókat és nagyon-nagyon édes! (szerintem kezd Rád is hasonlítani, már nem tiszta Apa :) )

Suzy
Nagyon sajnálom a kezedet! :( Tessék pihizni is!
Javult a helyzet?

Gabi
Hiányzol ám innen! :) Már lógsz egy hosszú beszámolóval, h mi újság veletek! :) :wink:

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Képzeljétek el, összebarátkoztam 2 anyukával, akiknek a fiaik 3 hónappal idősebbek Barninál. Múltkor összegyűltünk az egyiküknél és Barni csodálkozva nézegette ahogy a fiúk másznak, és próbálta őket utánozni! Olyan édes volt, ahogy pakolta a lábait! :D :D :D Azóta itthon is gyakorolja. :) :D (Lehet, h tényleg van abban valami, h tudnak tanulni egymástól. :) )

Meg amivel folyton kiakaszt: h ülni akar. Nem lehet úgy az ölembe ültetni, h úgy is maradjon.
És Ő is folyton dumál, sőt most ha valami érdekli és "elcipeljük" onnan, akkor hangot ad neki. :)

Felújítás: zajlik-zajlik, de nem baj, így sokat voltunk/vagyunk levegőn. :) - Mindennek próbálom a jó oldalát nézni. -

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Hazaért Apa is, és lecsukódik a szemem, azt hiszem holnap folyt. köv!

Vigyázzatok magatokra!

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


lányok!
teljesen ki vagyok készülve....sírógörcs kerülget és nem hazudok már annyira lerágtam a körmömet hogy lehet hogy a napokban sebészetre megyek miatta de állandóan idegfeszültség van
most a tesóm gyereke a 4 éves letépte a pár napja hozott degu farkát!!!
én nem bírtam megnézni de elmondás szrint 2/3ig lenyúzta róla a bőrt és ott van az állat porcikája szabadon
most vittem át aquáriumot hogy a másik degutól elkülönítse mert az orvos telefonon azt mondta hogy betadinozza le és maj "leszárad meg lerágja"állítólag egyes rágcsálóg feláldozzák vész esetén a farkukat de életben maradnak....
tudjátok iszonyatosan mérges vagyok a nővéremre mert mondtam neki hogy ne hozza el ezeket az állatokat mert nem való a Norinának...legszívesebben lekevernék most egy nagy pofont neki!
mikor azért is elhozta őket akkor is megnéztem mert kérték de már akkor is dobált mindent az akváriumba a fedelet meg nyitva hagyta úgyhogy kivonultam és közöltem hogy meg fogja enni a macsaka vagy a gyerek öli meg és nem való ide ilyen állat...
most meg menjek és segítsek a leszakadt farkú állatot betadinozni HÁT EGY Q.VA NAGY LÓ..SZT!
ott kezdődik hogy betadint is én vigyek...hát szarom én a pénzt erre is...
aztán meg most elkezdi a gyűlölködését a gyerek felé....mondta neki hogy "degenerált" meg hasonlók...
eljöttem mert nem bírom már nézni mit művel!nulla ítélőképességgel hatalmas önfejűséggel ezt érte el és most szerencsétlen kisgyereket fogja minden sz@arnak mondani...az a kicsi állat meg kínlódik...

nem tudom mennyire van igaza a Lacinak is hogy azért "egy 4 évesnek nem kéne ilyen hülyének lennie"...
bizonyára azért próbálom magamnak is ezt mondani hogy még kicsi és nem fogja fel mit csinált hogy ne utáljam meg érte....
az biztos hogy én nem engedek se rágcsálót se kismacskát se semmi kisméretű állatot az Anna Flórának addig míg biztosan nem látom hogy tudatában van annak hogy az egy érző lény!!!!!szerintem pont várhat ez majd 10 éves koráig!
amúgy radikális állatbarát vagyok és biztosra veszem hogy az állatszeretetem a gyermekemre is átragad és nem fogok csodálkozni ha hetente ment majd meg macskát-kutyát-bogarat de nem leszek ilyen korlátolt és elfogult hogy ennyire rosszul ítéljem meg a gyerekemet...hát ennek voltak már előzményei jócskán amiből még egy vak is láthatta hogy alkalmatlan a kislány.....
én meg ne legyek idegbeteg tőlük basszus....
annyi de annyi bajunk van most meg ez is...nem bírok szabadulni a gondolattól hogy az a nyomorult állat most szenved...azt mondta a tesóm hogy rágra lefelé a farkát...hát bedilizek...muszáj bevennem lassan valamit mert nem fogok aludni pedig láttátok hogy 3ig neteztem aztán fél7-kor keltem etetni...
asszem olvaslak titeket talán az elterel....

Kép
menion
Budapest
 
 


bocsánat a csúnya szavakért meg a kirohanásért de nem bírom másképp feldolgozni csak ha kipanaszkodom magam...

Laci horkol éjszakás volt...fáradt.... nem is partner amúgy se ebben hogy átérezze a nyomorom....
neki az állat egész más helyen van...számára nem normális hogy bent van a lakásban pl...
nem hibáztatom falun ez nyilván így van rendjén...én viszont ebben nőttem fel nekem meg ez a természetes...

témaváltás!

délben voltunk Dévény tornán...hát úgy van ahogy sejtettem és itt mondtam is nektek hogy nem eszik olyan forrón a kását....mondta hogy nagyon könnyen kimaszírozható és "nem lesz itt semmi baj!"szóval lehet mondani hogy siker...
volt sírás-ordítás de hála az égnek csak 1/3 része alatt... a végén beletuszmákoltam egy adag tejcsit mert addig is csöndben elúszó szemekkel tűrte hogy masszírozzák a lábát...de sajna visszabukta mert ugye vízszintesben is volt meg hát egy órája evett úgyhogy nem kellett volna csak vígaszképp adtam ....
hát nagyon érdekes volt mert az inak tapadásainál nyomogatta és maszírozta közben meg nyújtotta az izmokat ami persze nagyon nem tetszett a manónak és ahol elég feszes volt ott még fájhatott is...
nagyon türtőztetnem kellett magam mert alig bírtam idegekkel...de amit az egészből leszűrtem az az hogy én vagyok túl finomkodó és amiket amúgy eddig csináltam magamtól az anatómia ismereteimből meg (nem akarok nagyképűsködni!!!) érzésből azt csinálta ő is csak jóval erősebben nyomva és persze több ideig azáltal hogy a sírás nem tántorította el...
na nem mondom azt hogy "na akkor most ellestem és innentől megy nekem is simán" de az is biztos hogy van érzékem és nem csinálok rosszat ha itthon csinálgatom...mostmár legalább látom hogy jóval erősebben is maszírozhatom sőt!
ha jobban viselném a babasírást akkor érdemes lenne ezzel foglalkoznom elmenni megtanulni és ezt csinálni...na de a kezem is rossz hozzá mert ez az autoimmun ugye pont hogy az ujjaimat gyullasztja be szóval nem tudnám napi 6-8órán át csinálni.....
na de ami még lényegesebb hogy azt mondta hogy nem kell a hasonfekvést nagyon eröltetni mert neki most bőven elég ha a hátán fekszik és a játékok fölé vannak aggatva...így a kezeivel ahogy nyúlkál dolgoztatja az izmait úgyhogy ez a probléma is kiiktatva hogy 5 percnél tovább nem bírja türelemmel a hason tornát...
aztán meg a babakocsira is "engedélyt"adott megmutattam milyen a kocsi és azt mondta hogy rövid időre lehet benne csak órákig ne és ne altassam benne szóval ez is siker!mert ma is a Norináért így mentünk és baromira csípi a kiscsaj hogy lát mindent
na summázva mikor hazahoztam úgy kidőlt mint egy hulla...a kocsiban már beájult úgy hogy a cipelésre se ébredt úgy kifáradt a mininő de nem hazudok és mostmár tudom hogy nem is azért mert én akarom úgy látni de este is totál laza volt a kicsi lába és a hasán is vígan támaszkodott fürcsi után kicsit apa is látta a kkülönbséget!
hát nyilván ez a lazaság majd elmúlik rövidesen de ha egy alkalom ennyire kiegyenesíti a lábujját akkor nagyon meg vagyok nyugodva afelől hogy szó se lesz itt műtétről!

Kép
menion
Budapest
 
 


yokka
hát ez a kenguruval a félelmem...de azért ott a kenguru a hibás itt meg én voltam a hülye
meg ne vedd a vackait!!!!!én csak patikai szereket használok és azoknak semmi illatuk...ott kezdődik hogy ha már illatos akkor már van benne illatanyag amire allergiás is lehet a gyerek!!!!amúgy meg gusztustalan hogy házal a védőnői szerepében...ha erőszakos akkor célozz rá hogy ez nem etikus és nehogy valaki feljelentse érte 8)

manama
igen csak annyi hogy "pofára esett"szegényke és fölötte a kocsi nem nyomta meg csak beborította.....tudod a terasz kb 20centi és sajnos a kerekek nem egyszerre gurultak le róla így kibillent és puff :cry:
igen szabályosan kokettál az emberrel...ma reggel mikor bementem és ébredezett hát megfordítottam erre rámnézett huncutul elvigyorodott és bebújtatta az arcát a takaró alá mint egy kis szégyenlős csajszi.....imádom azt hogy ennyire boldogan nevetve ébred!valami gyönyörűség az a fülig érő vigyor :D
háááát akkor vagy a bábakoktél vagy szex és eszement takarítás :oops: :P ezek a lehetőségek vannak

wiwi
azt mondta a dévényes csaj hogy 6-7hónaposig mózes...gyakorlatilag addig amíg ki nem tölti de mivel mi ordítva mózesezünk én nem akartam kínozni hogy megutálja a kocsit...és azt mondta rövid ideig lehet benne csak ne órákig! ezt meg könnyen teljesítem ma lemértem az ovit 10 perc alatt elértem vissza Norinával persze már virágot szedve dupla idő na de ez így teljesen remek futamidő akkor is
nem csak lehet hanem biztos!!!!tesóm gyereke a 3évvel idősebb unokanővérével lóg minden szombaton...ha látnád!másol 1000el és mit egy gép mindent csinál utána és ha nem is sikerül addig küzd amíg össze nem hozza...mindeközben az összes vérét kiszívja estére olyan a nagylány mint a mosott.... :lol: de mindenki örül mert a gyerekek játszanak és tanulnak az anyuk meg "felnőtteset csinálnak"


na megpróbálok aludni de ersze megint eszembe jutott a szegény kis degu....jaj borzalom...

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!
Bocsi,hogy tegnap nem írtam, de itt volt anyósom, főzött. :lol:
Utána meg jött az egyik barátnőm! Aztán meg este lett! Nyűgizés, fürdés, alvás!
Azt már írtam, hogy már leköti őt a zenélő forgó. Tegnap előtt zörgettem neki egy csörgőt! Ezt eddig is figyelte, de nem követte a szemével, ha elvettem előle, hiszen még nem is kellett, de tegnap előtt elkezdte fordítani a fejét utána! Olyan ügyike volt! Megcsináltam még egyszer, hogy nem volt-e véletlen de nem! Akkor is megcsinálta, majd utána Apának is megmutattuk! Olyan kis ügyi volt! :lol: :lol: :lol: Olyan büszke voltam Rá! :oops: Agyon puszilgattam! :oops: Tegnap meg elkezdett valami tök cuki hangot kiadni, és utána olyan aranyos fejet vág! :lol: :lol: Látszik rajta,hogy annyira kar nekünk mondani valamit! Laci mondta is, hogy szerinte hamar elkezd majd beszélni! :lol: :lol: Csöppet sem vagyunk elfogultak a saját gyerekünkkel!
A barátnőm, aki itt volt konduktor, úgyhogy megnézettem vele a lábát, azt mondta nem vészes, hamar rendbe jön! :lol: :lol: Megnézte a csípőjét is, és mondta, hogy nem fognak semmit mondani a csípőszűrésen, mert rendbe van! :lol: :lol: Meg amikor bent volt a kiságyba és nézte a forgót, akkor a kezecskéje nyitva volt, nem ökölben és mondta, hogy fejlettebb, mert ilyenkor még ökölben szokott lenni a kezük, és később szokták tudni kinyitni így a kezüket! :lol: :lol: Úgyhogy dagadok a büszkeségtől! :oops: :oops: :oops:
Na abbahagyom az ömlengést! :oops: :oops:

Manama
Hát be kellett vezetniük az udvaron keresztül! De már Laci előre kiásta, szóval sok munkájuk nem volt! Egy helyen a kerítés alatt kellett fúrniuk, hát azzal szenvedtek vagy másfél órát! Mondtam is Lacinak telefonon, hogy nem értem mi olyan nehéz kb 30-40 cm- átfúrni! Biztos egészen Kínáig fúrnak! :lol: :lol: A lényeg,hogy túl vagyunk rajta! Most már nagyon várom,hogy beinduljon a Babód! Megy a drukk,hogy a front beindítsa! Remélem nem kell indítani!

Yokka
Köszi az Emma dicsit! :lol:
Látom jól megvagyunk áldva a védőnőkkel! :? Enyémnek még ezen a héten jönnie kell! Elméletileg minden héten kijön, és ezen a héten még nem volt! Kíváncsi vagyok, hogy hozza-e a beutalókat vagy elfelejti! Elképzelheted, hogy mennyire várom! :oops: :oops:
Én csakis gyógyszertári fürdetőt és popsikrémet használok! Mindkettőt nagyon szeretem! Szerintem semmilyen illatanyagosat ne vegyél! Én már csak amiatt sem használok olyat, mert Lacinak nagyon érzékeny a bőre, mindenre allergiás, és könnyen lehet,hogy Emma örökölte ezt a hajlamot, úgyhogy nem kísérletezek ilyenekkel! Na meg ettől a védőnőtől amúgy se vegyél semmit!!!

Vivi
Sajnálom,hogy egyedül voltál otthon! :cry:
Tényleg nagyon jó természetű baba Emóca! :lol: :lol:
Hát nem tudom,hogy bevált-e még valami4Nekem úgy tűnt, hogy kezd jó lenni az infacol,de tegnap a barátnőm hozott gripe watert ajándékba, mert ő talált! Jobban mondva a dm-be van egy csomó állítólag, és mi csak gyógyszertárban kerestünk! Én azt akartam,hogy ha már elkezdtem az infacolt, akkor azt fejezzük be, ne keverjük a dolgokat, de Laci ragaszkodott hozzá, hogy kezdjem el a gripe watert, és most hagyjam az infacolt! Úgyhogy most vizezünk, aztán kiderül,hogy ez jó-e! :roll: :roll: :roll:

Menion
Rossz volt olvasni a babakocsi story-d, de örülök, hogy minden rendben van! Ne hibáztasd magadat! Előfordulnak ilyen balesetek!
Örülök, hogy megnyugtattak a dévényesek, hogy nem kell műtét! Hát ezt már mi is mondtuk Neked, de persze jobb szakembertől hallani! :lol: :lol: Szuper ügyes vagy látod, hogy megy neked ez a masszírozás! Nekem sincs szívem csinálni neki, maikor ordít, pedig muszáj lenne! :roll: :roll:
Sajnálom a degus dolgot! Próbálj meg megnyugodni! Tudom nehéz! Az rossz,ha a tesód nem tudja felmérni, hogy a saját gyereke megért-e egy ilyen kisállatra! Nem hülye egyáltalán Norina, csak még nem érzi a felelősséget, még elég kicsi hozzá! Játéknak gondolta!

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Hol van már megint Mindenki??? :roll: :roll:

Mi kint voltunk sétálni majdnem 2 órát! Olyan jó volt! :lol: :lol: Még mindig nem tudom,hogy öltöztessem a gyereket! Mindig félek,hogy megfázik!! :oops: :oops: :oops:

evita10
Budapest IX. kerület
 
 


Megkésve bár, de talán még így is érdekes.
Nekem mindenképpen.

Szóval a március 3-ám elég zavarodottra és kapkodósra sikeredett. Takarítás ezerrel, hiszen másnap irány a kórház. És bár az agyam felfogta talán, tudtam, hogy mikor legközelebb viszontlátom az ágyam, a konyhám, fürdőm, már anya leszek és bizony egy gyermekkel pluszban leszünk, valahogy mégsem éreztem át a dolog súlyát. Nem féltem, csak nem akartam egyedül lenni, Imi nélkül.
Aztán a 4. is beköszöntött. Persze késve indultunk. A kocsiban nagy hallgatás, egyikőnk sem szólt, talán nem is kellettek szavak. Csak némán pityeregtem. Az okát nem tudom. Azt hiszem akkor sem tudtam.
A kórházba beérve láttuk, hogy még mindig látogatási tilalom van, nem ért meglepetésként, némán törődtünk bele ebbe is.
Csengettünk, aztán jött a dokim, szokásos széles vigyor és a búcsú ideje is. Erős voltam, mint általában. Imit úgy kellett elzavarni, szegényem elérzékenyült. Aztán csak ültem a folyosón és vártam a sorom. Visszapillantottam abba az irányba, amerre Imi távozott és még mindig az ajtóban állt, kapaszkodott a kilincsbe és nézett rám. Még szerencse, hogy nem volt időm bőgni, felvettek az osztályra.
Elfoglaltam a szobám, végül fizetősbe mentem, egyedül voltam, jó volt, nem lett volna kedvem beszélgetni.
Aztán megvizsgált az orvosom, a szokásos ujjnyi, se több se kevesebb. Masszírozott egy picit, nagyon fájt és vissza a szobámba. Már nem is emlékszem hogy a fenébe telt el a délelőtt és a délután. Csak voltam és vártam azokat a bizonyos fájásokat. Arra emlékszem, hogy fáztam. Nem volt jó.
Újabb vizsgálat következett. Már puhult, lazult vagy tudomisén, újabb masszázs, ismét a csillagokat láttam. UH is volt, minden okénak tűnt. Mindeközben az orvosom csak azt hajtogatta, hogy ő farsangi mulatságra megy a lányával Siófokra, egész hétvégés program, szal legyen már valami. Mintha rajtam múlott volna bármi is.
Aztán délután kettőtől már rendszeresek lettek a fájások. Kezdődött a 15-10 percesekkel. Ezeket aztán hamar váltották a 7-8 percesek. Nem tudom, Imike talán megijedt a siófoki farsangtól és beindult.
Persze végig folyamatos kontakt Imivel, a szülésznőmmel és talán veletek is, már nem emlékszem mikor írtam.
Ez az időszak nem volt fájdalmas nekem. Mármint fájt, fájt, de abszolút nem volt elviselhetetlen a dolog. Csak jöttek mentek a fájások és közben gyötört a gondolat, hogy mi van, ha ezek még mindig nem AZOK a fájások és én csak bebolondítok mindenkit. Ez azért is zavart nagyon, mert a szülésznőm szabin volt és ő Mohácson volt azon a napon, így neki idő míg Szigetvárra ér.
Szóval vegyes érzelmekkel, de elvoltam. Közben rejtvényt fejtettem és elég jól ment :) Hihihi.
Aztán mielőtt haza indult volna az orvosom újra megvizsgált. Még mindig csak bőőőőőőőőőőőő egy ujjnyi voltam. Hát... Csüggedt voltam, mert már azt hittem lesz vmi, hiszen a fájások 5-7 percesekre váltottak már egy ideje. De a dokim bizakodó volt. Azt mondta, hogy tuti vissza kell majd jönnie hozzám éjjel, nyugalom. De hogy eldőljön végre az egyik irányba a dolog, kaptam egy NOSPA szurit a popómba :S. Ez az injekció állítólag jó kis aduász, ugyanis ha csak jósló fájások vannak, akkor azokat elmulasztja, viszont ha rendes fájások, akkor felerősíti őket. Nekünk pont erre volt szükségünk, lássuk már hogy mi van!!!
Na én innen számolom a vajúdásomat. Este 7től. A nospa kitett magáért. Jöttek egyből a 3-4 percesek. És fáááááááááááájtak, nagyon fájtak. Már menni alig tudtam. Csak feküdtem az ágyon és markoltam a keretet, amikor jöttek. A takarítónő vette észre, hogy mennyire szenvedek, jött és simogatott masszírozgatott, beszélt hozzám. Nagyon rendes volt. Ő szólt a szülésznőmnek is, aki akkor már úton volt, mert közben már beszélt a dokimmal.
Időközben nst, borotválás is volt és az ügyeletes doki is látni kívánt, hát elbotorkáltam a vizsgálóig. Na ott jött a jó hír átugrottuk a 2 ujjnyit, már 3nál járunk. Örültem, mert már így is nagyon fájt és nem ért volna fülig a szám, hogy ezek a fájások a 2 ujjnyi kísérői.
Akkor megérkezett a szülésznőm is. Könyörögtem, hogy adjanak vmi fájdalomcsillapítót, szúrjanak vagy akármi, csak segítsenek, mert belehalok. De sajna 3 ujjnyinál már nem jár koktél. Hogy igaz e vagy sem... Nem tudom, nem kaptam semmit. Itt megint kiesett az idő. Csak voltunk a szobámban, dumcsiztunk, közben én majd megőrültem, de próbáltam jó pofát vágni az egészhez. Végül eljött az idő. Lassan összekészültünk, összeszedtük a motyóimat, telefon, fényképező, stb. Bezártuk a szekrényeket, Anita a szülésznőm beágyazott, mindent elrendezett, mert hogy ide már nem jövünk vissza, csak ha vége.
Na itt már izgatott voltam, nagyon nagyon túl akartam már lenni a dolgon. Elindultunk az nstéim helyszínére, a szülőszobába. Közben útba ejtettük a beöntéses szobát. Kérdezte, hogy akarok e egyáltalán, de én akartam, mert nem akartam ezen stresszelni szülés közben. El akartam kerülni az ilyen jellegű baleseteket.
22.45re végül elérkeztünk a szülőszobába, ahol fel kellett feküdnöm a szülőágyra, hogy a dokim megvizsgálhasson (visszaért ő is). Ez a felfekvés volt a legrosszabb aznap este. Annyira fájt, hogy szavakba nem tudom önteni. Megnézett, burkot repesztett, kevés volt már nagyon a víz. Csomó ideig piszkált, mert nem akarta elhinni, hogy csak annyi volt amennyi. No aztán mindenki készülődött én meg csak vergődtem a 0 perceseimmel, mert állandóan jöttek az összetéveszthetetlen régen várt fájásaim. Közben Imire gondoltam, akit hazaküldtem, mert szegényem a kocsiban ücsörgött lent a parkolóban. Ez a tudat nagyon zavart, rossz volt, ezért elküldtem. Jobb volt így nekem, hogy tudtam otthon van, jó helyen. Ülve vajúdtam, láblelógatva és már a kitoláshoz érkeztünk, nyomtam, nyomtam, nyomtam, hogy segítsem a kisfiamat lefelé. Próbáltak biztatni, hogy milyen jó vagyok és hogy tök sokat haladtunk, mert minden fájásnál 1 mmt halad lefelé a fiúcska :S. Na ezt nem kellett volna hallanom, majdnem eret vágtam.
Aztán már nem ültem, hanem felvettem a pózt és nyomtam, amikor kellett. Közben persze visítottam, őrjöngtem, kiabáltam, könyörögtem, hogy segítsenek rajtam, de semmit nem kaptam. Továbbra sem.
A nyomás, tolás nem ment könnyen. Rosszul vettem a levegőt. Ugyebár hasba kell venni, nem tüdőre, különben elszédülök, bevérzik a szemem. Egy toló fájásra 3 nyomást tudtam produkálni, ebből kb 1 volt használható. Ugyanis elsőre szinte mindig tüdőre vettem a levegőt, mire viszont hasra kaptam, elfogyott a szusz. Második levegővételre dettó, de sokkal hamarabb rájöttem, hogy hová is kell nyomni. Tényleg ez a kakilós dolog... Nem hittem volna. Végül a harmadik levegőre elmúlt a fájás. Így ment egy darabig, miközben az orvosom nyomta a hasam, ő is tolta a babát kifelé. (mint kiderült csak a fundust támasztotta ki, hogy a gyerek ne csússzon vissza, ha már letuszkoltuk 1 mmt). Már mindenki fáradt. Jött még egy doki, felváltva könyököltek a mellkasomba. Hát kb. itt törhették el a bordáimat, fel sem tűnt, csak utána.
Aztán jött a csúnya része a dolognak. Fájásgyengeség. Egyszerűen nem jöttek a fájások, pedig már látszódott Imikém haja, fél cmre volt a céltól. Beragadt a szülőcsatornába szegényem. Nyomatták belám az infúziót, hogy legyen még pár fájás, állítólag annyi ömlött belém, amennyit más 5 óra alatt kap meg. Én 20 perc alatt elnyeltem, de semmi valamire való eredmény. A másik gond az volt, hogy mindeközben Imike szív drasztikusan leesett. Ekkorra már mindenki ideges volt. Én nem is tudom hol jártam, sztem elájultam, vagy nem tudom. Csak arra emlékszem, hogy megy a k*va anyázás, mindenki tiszta ideg, az én lábaimat pedig szíjazzák le. Közben gátat is metszettek, éreztem, nem találták el a kis fájásaimat, így éreztem, hiszen zéró fájdalomcsillapító volt bennem. De törődtek is akkor velem, láttam, hogy baj van, olyan vészhelyzetes baj. Nem féltem. Nem volt erőm félni. Csak ordítva szemléltem az eseményeket és nem hittem abban, hogy ennek egyszer vége lesz. Aztán újabb eszméletvesztés??? Nem tudom. Olyan fájdalom, hogy szavakat nem találok és egyszer csak a mellkasomra tettek egy véres kis lényt, a fiamat, akihez az első szavaim ezek voltak:
sajnálom, sajnálom, sajnálom március 4én 0 óra 25 perckor.
Csak sírni tudtam, mert tudtam, hogy történt valami, gond volt. Aztán csak követtem a szememmel, mert hamar elvették, ugyanis rám még várt egy altatás. Nem is bántam, mert közben elmondták, hogy mi történt. Imike kicsi szíve kis híján leállt már, ezért fogóval segítették a világra. Mint kiderült, a nyakacskájára volt tekeredve a köldökzsinór. Hát nem hiába mondtam neki, hogy sajnálom, sajnálom, sajnálom.
Közben mindenki sürgött körülöttem, jött az altatóorvos, mondtak vmit, de nem érdekelt, már vártam az alvást, nem akartam erre az egészre emlékezni. Még mindig nagyon fájt, közben vegyes érzelmek dúltak bennem. Mintha megbuktam volna egy vizsgán, noha készültem. És minden erőfeszítésem ellenére nem sikerült. Vmi ilyesmit éreztem. Jó volt az alvás. Pillanatok alatt öntudatlan állapotba kerültem. Mikor felébredtem, Anita takarított körülöttem. Minden csupa vér volt. Nagyon kába voltam, de olyan rendes volt, hogy odaadta nekem a kisfiam. Kezembe adták végre ezt a kis csöppséget. Szólni sem tudtam, csak néztem és még mindig nem értettem semmit. Az én gyerekem. Túl vagyok rajta. Túl VAGYUNK rajta. Már nincs semmi baj.
Közben Anita mesélt, hogy mi volt és azt is, hogy Imi itt volt, visszajött. Megérezte talán, hogy indulhat. És olyan nagyon rendes volt az orvosom, hogy becsempészte őt és megmutatta neki a kisfiát. Örökké hálás leszek neki. Szóval odaadta a telefonomat, felhívtam Imit és csak sírtunk a telefon két végén, miközben a kezemben tartottam a gyermekünket. Ő még mindig a parkolóban a kocsiban, én még mindig a szülőágyon. Megint nem beszéltünk, megint nem kellettek a szavak, csak sírtunk.

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Sziasztok!

Hű, Csajok, mindenkit kicsalogatott a jó idő?
Hencsiről, Gyevacskaról, Böbe babáról már nagyon rég hallottam. Bizti jól vannak és elbabázgatnak, de klassz lenne, ha tudnának jelentkezni.
Nomi és Erika is rég voltak… :roll:

Vivi
De édesek lehettek a fiúk! Annyira bírom ilyenkor a babákat! Hihetetlen tanulékonyak és elképesztő, ahogy érdeklődnek és figyelnek. Szinte látod az arcukon, ahogy elraktározzák az új infókat!
Na ezért is szeretnék már én is babázni. Bizti fogok bénázni, de annyira jó, amikor látod, hogy a te segítségeddel lesz egyre több, ügyesebb egy ici-pici emberke. Ahogy Evita is írta (és persze Ti is, akik „régebb óta” babáztok), mennyire lehet örülni még a legkisebb újdonságnak is.

Menion
Sajnálom a degut és azt is, hogy ennyire rástresszeltél a témára! Abban biztos vagyok, hogy hamar helyrejön a degu és az tényleg így van, hogy ha kell, saját magát így gyógyítja! Hmm, uncsihugid… tényleg nem mérhette fel a helyzetet és bizti nem akart rosszat az állatnak, viszont az tényleg nem megoldás, ha ilyenkor totál le van rohanva (a tesódra gondolok)… Ajh, nehéz eset. Te meg, ahogy gondolom, mindenki nyűgjét a nyakadba veszed, de azért magadra is gondolj ;)
De jóóóóóó, örülök, hogy alakul a torna! Annyira klassz, hogy megnyugodtál (gondolom…), ügyes kiscsajod van és hamar túlléptek ezen a gondon is!
Hmm, szülésindítási praktikák közül (legalábbis amikről eddig hallottam) egyedül a bábakoktél nem volt meg, de azt kihagyom. Gyerek dönt (vagy a doki hétfőn), nekem most „neszóljszám” a nevem :lol:

Evita
De ügyi Emma, bámulatos! És tessék továbbra is elfogultnak lenni, ez az anyuk-apuk „dolga” ;) :lol: Biztos nem lesz Nálatok sem semmi gond a szűrésen!

Na, hát én elvagyok, mint hal a vízben. Ma is voltam tornán és rám tekintettel jó pár csípőterpesztő-szüléselősegítő gyakorlatot csináltunk :lol: :lol: Elválik h lesz-e haszna.
Igyekszem színes hírekkel jelentkezni!

Szép napot!

KépKép
manama
 
 


Ezzel már régóta lógtam, de talán jobb későn.
Szóval Manama és akik előtte vannak még, hajrá.
Amit tudok tanácsolni:
senki nem mondja, ki tudja miért nem, pedig fontos. Ez a levegővétel. Ezt nyugodtan lehet előre gyakorolni. Hasba venni a levegőt. Fontos és kelleni fog.
Bár lehet, hogy Nektek megmutatták, elmondták ezt, hát nekem nem.

Amúgy relatíve rendben vagyunk. Imike cuki, bár még mindig csak azzal a vacak bimbóvédő szilikonnak akar/tud szopizni (béna a bimbóm, zömök->ezt mondták rá).
Minden kötelező szűrővizsgálaton túl vagyunk. Az apja mondja mindenkinek:
"egészséges, mint a makkom" :? :shock: :lol:
Leszámítva, hogy a lábfeje icipicit befelé áll, tornázzuk neki minden nap kétszer.
Tegnap voltunk a védőnőnél, már 1100 g-ot hízott és nőtt 2 cm. Már 56 cm a kis óriásom :D
Az éjszakáink egész jók. Eszik fél9 körül (szopival alszik el, ilyenkor fekve nyomjuk-> ezt különösen szeretem, szupi a törött bordákon feküdni), aztán hajnali fél2-2körül kel és legközelebb 5-fél6kor. Eszik, alszik. Na ez sajna továbbra sem jellemző a nappaljainkra. Mára már eljutottunk odáig, hogy nappal egyszer elalszik, eddig úgy tűnik ilyenkor, délután. De amúgy 2 óránként eszik a kis méregzsák. Olyan mérges, ha nem kap azonnal cickót. Döbbenet.
Amit tudunk:

he
hööö
követjük a tárgyakat
a legújabb: tudatosan mosolygunk anyára :oops: :lol: . Az én vagyok :)
és cukin sóhajtozik :)

Hát kb.
Ja és hasfájós a baba, infacolt nyomatunk, úgy tűnik jó lesz.
Én is váltani akartam az első hét után gripe waterre, de a védőnő azt tanácsolta, hogy hagyjak neki hatóidőt, legalább 2 hetet, aztán majd látjuk, használ e vagy sem. Eddig úgy tűnik működik. Hétfőn lesz 2 hete, hogy szedjük.

Az öltöztetéssel én is gondban vagyok. Sose találom el, mindig úgy leizzad szegénykém. Béna vagyok, ez van. De Imike türelmes, már beletörődött, hogy egy ilyen anyát osztott neki a gép.

Remélem így marad a délutáni alvás és akkor talán én is tudok jönni újra.
Jó volna.

Pussz Mindenkinek.

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Szandri...
Elolvastam a szüléstörténetedet és komolyan végigbőgtem. Sajnálom, hogy ennyi fájdalomban és nehézségben volt részed. Azt viszont látom, hogy a kisfiatok kárpótol minden fájdalomért. Bár megértem, hogy úgy érzed, mintha megbuktál volna egy vizsgán, viszont arra bíztatlak, ezt felejtsd el. A Te történeted is arra világított rá (legalábbis számomra mindenképp), hogy a szülés tényleg egy csoda, amit orvostudomány ide, évezredes tapasztalatok oda, még nem értünk igazán, csak kezdjük megismerni. És az ilyen történések oka... nem tudom. Talán a test teszi... de talán nem. Bocsi, kicsit filozofikusra sikeredtem, de csak azt akarom mondani, hogy a szülés nem olyan, amin meg lehet bukni!!!! Neked ez adatott meg és abban helytálltál erőd szerint!
Férjed előtt is le a kalappal, de komolyan. Igazi társad és igazi apa!

Imici nevelgetéséhez sok kedvet és fel a fejjel, Te is anyuka vagy a javából!

KépKép
manama
 
 


Manama,
Oh de drága vagy :)
Visszagondolva nem volt ám vészes a dolog. Tényleg. És mondom, én a vészből sem éreztem semmit, csak külső szemlélőként. Pedig benne voltam, hajjajj.
És hidd el, nem akartam én megijeszteni senkit, így fáj, úgy fáj. Hát erre készültem és gondolom készülsz Te is. Fáj, hát ez van, elmúlik majd.
Nem utolsó sorban azt gondolom, azért is sikerült ilyen tragikusra (bőgősre) a visszaemlékezés, mert ugyebár nekem mindezen egyedül kellett átmennem. Pontosabban Imikével, de hát ő ritkán tudja masszírozni a hátam :D :lol:. Szóval Imi nem volt ott, így még nehezebb volt az egész. És tuti biztos vagyok abban, hogy fele ilyen hosszú lett volna csak a történetem, ha ő ott van és erősíthetett volna.

Szóval Mindenki, aki olvassa: osszátok el kettővel a sztorit :)

Ja és még vmi. Ha érdekel ez a légzés dolog, szívesen elmagyarázom, bár nem biztos, hogy kell ehhez magyarázat :). De megbeszélhetjük élőben, vagyis telón. Gondolom már te sem vagy olyan virgonc, nekem ott a kis Pótkocsim :)

KépKép

Kép
szandriii
 
 


Szandri

Na azért meg nem ijesztettél! :wink:
Azért hatott rám ennyire a sztorid, mert tele van érzelemmel de mégis tárgyilagos...
Köszi a felajánlást légzésügyileg. Egy könyvben olvastam a helyes légzésről, igyekeztem gyakorolni is, de ezt élesben lehet igazán. Azért ha elbizonytalanodok, akkor hívlak!!!

KépKép
manama
 
 


Csak egy gyors bekukk...

Szandri
nagyon megható volt a történeted, sírtam nem kicsit :oops: örülök Én is, hogy túl vagy rajta, elég kemény lehetett, de a lényeg, hogy jól vagytok :!: :wink: rengeteget segített volna, ha a férjed is ott lehet az tuti :!:

Nincs sok időm, kettesben vagyunk Cipikémmel apa Pesten van, ha lesz időm jövök :!:

Manama
sokat gondolok Rád, holnapi front hátha megindít :roll: :wink:

Mindenkit puszilok látom nem nagyon tudtok jönni Ti sem :!: :roll:

Suzy és Ádám

KépKép
suzy78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?