Új privát üzeneted érkezett!

Estét!!! :D

Csak egy gyors tejcsi-komira ugrottam.Nálam is kevesebb mint az elején.2 hete még etetés után lefejtem 100-120-at,most meg szegényem már két ciciből eszik meg annyit,fejni meg ilyen 10-20 milliket tudok.Kissé aggaszt a dolog. :cry: :? Apum ma azt mondta,hogy el kéne gondolkoznunk a pótláson.Fene tudja,lehet.

Zsu,én mérem mindig,de egy alkalommal is kb 3 félt mutat a mérleg,szóval talán nem kéne,mert ebbe bele lehet zakkani... :?

Törpi,nálunk 2 és fél hetesen esett le,de nem volt semmi vér vagy ilyesmi.

Fogyiklub felőlem indulhat. :wink: Nekem MUSZ!!!!!!!Dagi vagyok. :oops:

Végül sztorizok egyet:Bálint feküdt az ágyon,éhes volt(mint mindig),de anya nem volt kéznél,így jobb híján megcicizte a párna csücskét. :roll: :lol: Hát volt legörbült száj,mikor rájött,hogy abból nem jön semmi. :D Annyira édes volt.Majd holnap dobok képet gmailre.

Na további kellemes estét és kitartást!!! :wink:
pusszzzzzzzzz

Kép

KépKép
mayday
 
 


Bolond a vonalzóm,csak nem forog...Tegnap voltunk 3 hetesek.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok !

Végre volt 1 olyan napunk amikor nem volt hisztis a picur. Nem tudom mi történt vele. Lehet, hogy jobban szereti a meleget, mint azt az esős időt. Ma 2 hetes és képzeljétek úgy megragadta a cumis üveget, hogy elengedtem és magától itta. Tegnap este olyan meleg volt, hogy csak bodyban fektettem le aludni és a kis takaróját csak rátettem, alvás közben kitakarózott. két kis keze a feje mellett fent, mint aki kinyúlt.

Hibernia: nekem is egyre többet eszik, 500 ml-t. Nekünk a Nestlés 0-ás bifidusos tápszer jött be. most 4190 grammot nyom a kicsike.

Megyek etetni, lassan itt az idő. Meg ma jön a védőnő megint hozzánk.

Utólag is sok gratula és jóegészséget kívánunk, akik most születtek és szültek.


majd még jelentkezem

üdv.

Cyntia
cyntia2009
 
 

 
 

Mayday, Zsu: meglepett, hogy többünket érint a megcsappanó tej mennyiség! :shock: Fejést próbáltam tejcsalógatónak, de eddig a fejős keze görcsölt csak be. :? Urtica urens bogyót kapkodom, reggelre be is keményedett az egyik bögyöm, de tejet alig adott. :roll:

Törpilla: a köldökcsonk általában két héten belül esik le, és ha vérzik az normális (kis mennyiségben) erre hintőport kell szórni a száradás véget. :wink:

KépKép
charlott
 
 


Charlott,én ma kipróbáltam ezt a 7-7-5-5-3-3-1-1 típusú fejést,hát remélem lesz eredménye.Neked nincsen mellszívód?Én kézzel azt se tudnám hogy álljak neki :oops: .
Nekem reggel mindig több a tejem,mint este,szóval reggel van bőven kajcsi,csak este szenvedünk. :cry:

2-re megyek fodrászhoz,körmöshöz. :D De jó lesz kicsit szocializálódni!!! :D :D :D

Csöpplány?És persze összes Anyukánk?Merre kóbászoltok? :lol:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok !


Érdeklődnék, hogy utazó ágyat adna-e el valaki??
Én ugyan Bp-en lakom és 3000.-Ft-om lenne rá.

Segítséget előre is köszönöm

Üdv

Cyntia
cyntia2009
 
 


sziasztok

vicces sztori: tegnap lepipilte a haját + a fülébe is jutott pár csepp... épp kakkanattal küzdöttünk alul, erre egyszer csak hopp - azt láttam, hogy vizes a feje + a karja + az én kezem.. :lol: :lol: szétröhögtem magam...

ja és áttértünk a 3 óránkénti kajára... :shock: nem én akartam tegyük hozzá....

hibernia
 
 
 


ja kérdés: D vitamint meddig kell adni??

hibernia
 
 
 


Mayday, nekem ugyanígy volt/van a tej dolog. Eleinte fél mellből lazán jól lakott (és nem evett keveset), aztán még fejni is tudtam, és elrakni, most meg ugyanúgy van, mint ahogy írtad. :( Én most minden etetés után le fogom fejni mindkettőt, este pedig horror fejés (7-7-5-5,...), hátha. És megpróbálok beszerezni more milk plust. Az is lehet, hogy utolsó etetés után benyomok egy sört. Sok helyen írták. Mi utána cumiból adunk, szóval csak nem marad már bennem a hajnali etetésig! :)
Várjuk a párna-csárda képet! :D

Charlott, egy mellszívót mindenképp érdemes beszerezni. Abból is a kézi és a gépi között ég és föld a különbség! A gépinek egy hátránya van: az állandó fejéstől már zsibbad-remeg a kezem, ahogy rezeg a motorja. :D De ezt fél kézzel meg lehet fogni, és ott a másik masszírozni, vagy netezni... :lol:

Zsu, nálunk még fent ficeg a köldökcsonk. Addig nem akarok még pop-in-ezni. Gabi szereti, vagy tök mindegy neki? :) Szerintem én onnantól a krémezéssel is óvatosabb leszek. Mondjuk eddig is csak vékonyan kentem. Rosszul vagyok attól a gyógyszertári csukamájolajos krémtől! Annyira büdös! Szerintem nézek valami természetes alapanyagút. Olvastam valami napsugár popsikrémről, szerintem az lesz a nyerő. :)

Ja, még valami! Tudjátok, én kaptam kölcsönbe tejgyűjtő kagylót is (avent). Nem használom éjjel-nappal, de például szoptatás alatt a másik mellemből 20-30ml is kifolyik néha (kicsi mellé is megy, mert ennyi a kapacitása kb), amit így fel tudok utána használni, amúgy meg elfolyna a nagyvilágba... :) Nem tudom, mennyibe kerül, de megéri szerintem.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


barbazsó az a gyógyszertári krém tényleg undi... :?

more milk plus most akciós a brendonban, de az urtica pl nálam jobban bejött, a mm drága és pl nálam nem hatott... :? persze ettől nálad még lehet, én ilyen szarul tejelő vagyok... :)

hibernia
 
 
 


1 évig talán. De olvastam a tájékoztatót, hogy a téli hónapokban később is.

Ja, tegnap megnéztem a levelezőt, és nem emlékszem, hogy reagáltam-e rá. Nagyon édesek a fiúk! (Gabi, Márk)
Zsu, honnan van az a menő pelus Gabi feje alatt? (Az első képen.)
Törpi, ugye egyre jobbak az éjszakáitok? Az első szerintem mindenkinél nehezebb. Szegény baba megszületik, aztán épphogy megszokja az új környezetet a kórházban, erre megint egy újabba kerül. Új illatok, új hely,... Nem lehet könnyű. Ráadásul a kajáért is küzdenie kell, nem úgy, mint előtte 9 hónapig... Rossz lehet, de azért én úgy örülök, hogy végre mindannyian kint vannak! Lassan Nadi is hazamehet. :wink: Tök jó!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Az urticától azért félek, mert valaki azt mondta, hogy a teával együtt nem hat. Én meg abból rengeteget iszom. Te nem iszol laktoherbet?
Nem is tudtam, hogy akciós! Köszi! De most elgondolkoztattál. Az urtica gondolom, jóval olcsóbb is. :roll:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


uu. 600 ft körül.
ittam laktoherbet, napi 4-5 et is, de 0 hatása volt. aztán bevettem a mm-t, annak dettó 0. most az uu kicsit jobb, van etetés, mikor nincs pótlás, de általában még van azért...

hibernia
 
 
 


Sziasztok!!!

Hát megnyugodtam,ma volt a doktornő kint nálunk és megnézte a babát,azt mondta a köldökcsonk nagyon szép,és hogy ilyennek kell lenni,és nem baj ha egy picit véres.

Hibernia ez nagyon poénos volt és csatlakozom ám hozzád,mert Márkó meg tegnap előtt pisilte le a fejecskéjét miközben épp a seggét töröltem ki :lol: ment mindenhova.
A legnagyobb meg az volt amikor 3x pelenkáztam be,vagyis nem mert még rá se raktam a gyerekre a pelust már rá is kakált :lol: ,kezdtem előröl,aztán jött a szökőkút,végül is harmadjára sikerült,de ez a lényeg.
A korházba a hazajövetelnél ugyanezt csinálta,szépen tisztába raktam,felöltöztettem,indultam volna vele ki a korteremből erre nem becsinált megint,újra tisztába raktam közbe meg lepisilt,de a végén sikerült elindulni és haza is értünk

Képzeljétek el hogy tegnap éjjel már fél 1-kor elaludt,hajnalban egyszer nyöszörgött,de nem ébredt meg,én meg nem zaklattam,reggel fél 7-kor keletem fel arra hogy fent van és akkor jött a szopi is :lol:
Szóval a tegnapi éjszakánk nagyon jó volt(kopp-kopp)DE még nem kiabálom el :D
.
Na most megyek mert fürdeni kell

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Sziasztok Csajok!

Bocsi hogy nem voltam,ma ment el a vendégsereg.Aztán meg délután elmentünk shoppingolni :D Mi jól vagyunk bár a tegnapi nap elég kautikus volt.Ugye voltak vendégek,egész nap anyuméknál voltunk velük,aztán mikor hazajöttem megfürdettem Balázst(persze végigüvöltötte mert már fáradt volt),letettem aludni de nem akart,csak sírt.Fájt a pocija neki.Sehogy nem volt jó neki.Erre elment az áram.Kiderült hogy az egész lépcsőházban nincs.Hívtuk a közös képviselőt,ő az elmű-t.Közölték hogy csak holnap reggel 8-kor jönnek ki,mert vasárnap van és nincs emberük :x Marha jó volt éjszaka egyedül(mert ráadásul párom is dolgozott) gyertyafénynél egy pocakfájós babával.Sebaj,megoldottam,éjfél-fél 1-ig sírt Balázs aztán megnyugodott,betekertem plédbe és magam mellé fektettem,hogy ne kelljen folyton felkelnem kivenni a kiságyból vissza és ezt 50-szer eljátszani.Szépen el is aludt mellettem,hajnal 4kor kelt hogy éhes.Hát lányok,nagyon élveztem vele aludni,olyan jó volt hozzábújni.Persze elég felületesen aludtam,de nagyon jó volt.De apa már mondta hogy ebből nem csinálunk rendszert :cry: Aludjon csak a kiságyába.Azért sem aludtam mélyen,mert már egyszer bejelzett a légzésfigyu,túl mélyen aludt a kis Drágám.Azóta nem alszom túl mélyen,minden szusszanásra fent vagyok.

Pisilés:nálunk is történt ilyen baleset,hogy lepisilte magát.Átpisilt a fején,szegény meg csak pislogott,hogy mi van.Mi meg szakadtunk a röhögéstől anyuval.Olyan édesen nézett ránk :lol:

csonk:nekünk mondták hogy lehet váladékozás,vérzés,még miután leesett is.A lényeg hogy ne folyó vér legyen,ha csak kicsi szivárgás,rövid ideig,az normális.

Kaja:mi alkalmanként 100-at eszünk.Naponta kb 6-7 alkalommal.Eddig napi 40 grammot hízott,mióta elérte a 3 kilót,azóta csak 20 grammokat.Ma 3160 gramm volt.

Képek:nagyon édesek a gyerkőcök.Minden topikbaba nagyon aranyos,le a kalappal előttünk,jó munkát végeztünk! :lol:

Kismami merre lehet??mióta haza mentek nem nagyon jelentkezett.Biztos nem könnyű neki 2 gyerkőccel.Ne küldjünk neki egy sms-t??

Barba:nagyon jó az a büfipad!Nem érdekel,köszike azért.Csak nem láttam még ilyet.

Nem megy a reagálás mindenre,bocsi. :?

Inkább megpróbálok visszakapcsolódni,ha nem probléma :oops:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


törpi, csöpplány: ez a szomorú, hogy én is röhögőgörcsöt kaptam, ahogy nézett, hogy na, most mi van... :D

csöpplány: nem vagy semmi, egyedül éjszaka... :shock: gáz lehetett ez az áramszünet. :? én befostam volna. nincs is gyertyánk. :shock: :shock:
amúgy nekünk 2x jelzett már a légzésfigyelő, de odaszaladtam és még mind2x szuszogott, nem tudom, mi volt...

Ja és lányok, nem tudom, mi lesz holnap, de Peti ma angyal volt. 8) Most este sírt kb 10 percet poci miatt, de ennyi. Ha nyüszörgött kajás volt, de amint kapott, leállt. És ISZONYAT sokat nézeget már.

Nálatok szoktak o alakot formázni a szájukkal?? ez mit jelenthet? mintha egy óóóóó-t próbálna kiejteni... de percekig. :D

hibernia
 
 
 


Hibernia:hozzám is átjött anyum meg a hugom,hoztak gyertyát mert nekem se volt,de negyed 11kor ők is elmentek haza.Egész éjszaka égettem a gyertyát,meg felhúztam a redőnyt és az utcai lámpák bevilágítottak.Gyertyát olyat égettem ami egy nagy tömb gyertya,minden éghetőt elvettem a közeléből.Amikor már elaludt Balázs akkor már könnyű volt.!-kor meg megetettem és aludt tovább.Kajálást is megoldottam,melegítettem vizet mikor még anyuék itt voltak,és termoszba bevittem a szobába,így nem kellett sötétben botorkálnom a konyhába,meg akkor forralgatnom a vizet.
Nálam is csinálja Balázs ezt az ó-zást,már mióta hazahoztuk.Nézegetni Balázs még csak most kezdett el igazán.Imádja a folyosói lámpát bámulni.Rebbenéstelen szemmel képes bámulni,mint akit megbabonáz.Kb mint a bogarak a fényre! :lol: Meg a szines dolgokat szereti nézni,na meg az arcokat.Mindenkit megvizslat! :lol:
Kivi leszek a ma estére,mert már megint nem alszik negyed 7 óta,alszik 20 percet és felsír,már evett,ivott,poci most nem fáj neki,mert rögtön megnyugszik kézbe.Szerintem ilyenkor csak ébren akar lenni.Ilyenkor olyan jól jönne egy pihiszék,vagy hinta.Ilyenkor este nehezen tudunk a kiváncsiságával,meg az éberségével mit kezdeni.
Kaptunk pénzt is a rokonoktól,abból akarok most pihiszéket vagy hintát venni.Néztem egyet,rezgő hinta és pihiszék egyben.A pihiszéket 3 éves korig tudja használni.Ez kerülne 16 ezerbe.A másik meg egy elektromos hinta és pihiszék egyben.Ezt 1 éves koráig tudjuk használni és 15 ezer használtan egy anyuka által.Vacilálunk ezerrel.Mert ha fáj a pocija a rezgés megnyugtatja,viszont nem tudjuk sokáig kihasználni.Viszont ritkán fáj a pocija,tehát a rezgő funkciót nem tuti hogy kihasználnánk. :?
Valakinek tapasztalat,melyik a jobb??????

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok !

Hibernia: D vitamint 2 hetes kórtól napi 1 cseppet kell adni a kicsinek. Igen szokott o alakot formázni a kis szájával , szerintem elégedettséget fejezhet ki. K vitamint meg 1 hetes korban egy kis tejjel kell beadni és utánna csak havonta 1x.


Nekem is a picur napi 100ml-t megeszik / alk. legalább 6 alkalommal eszik + víz. De már legalább átszoktattuk a sima vízre ( ami nem cukros ). Tegnap megint volt hiszti, állítólag jön egy kis hideg front.

Kira 9 nap alatt hízott 430 grammot, amióta haza hoztuk a kórházból.
Egyre több kaját követel hisztisen. Pedig mindig időben megkapja. Minnél többet kap annál többet eszik.

Megyek mert mindjárt jön a védőnő, ugyan tegnapra vártam, de telefonált tegnap, hogy nem tud jönni.


Később jövök.

Üdv.

Cyntia
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Tejprobléma kezd megoldódni. Lassan, de biztosan beindult újra a tejtermelés! :-) Egy bögyből 60 ml tudtam reggel fejni. Ja, persze kézi aventos fejővel, nem csupán kézzel. :wink: Persze a cél 100 ml, de nem türelmetlenkedek.

Nekünk hosszú, hisztis éjszakánk volt! :? Nem tudtam elképzelni, hogy mi lehet a probléma Krisznél, mert még mellemtől (extra tejtől) sem nyugodott meg. Reggel derült ki, mikor pelust cseréltem, hogy piros pontos kiütések lepték el a popóját! :shock:
Ilyenkor mi a teendő???

KépKép
charlott
 
 


csöpplány, akkor is bátor vagy, veszek most én is gyertyát, nehogy mi is pórul járjunk... :shock:

cyntia: köszi. :) mondjuk jó, hogy nálad szól a védőnő, hozzánk csak beállít. :? :? hihetetlenül béna egy alak.

charlott, gratu a tejhez. :) a popsit kend be sudocremmel vagy próbáld szabadon tartani neki... meleg van, szeretni fogja... bár nálunk tombolás van, amíg nincs pelus, de anyu szerint ez kivételes feature Petinél. :lol: ja és tegnap éjjel sikerült lepisilni a parkettát, ott a folt most is, pedig feltöröltem azonnal. :shock: savpisilő. :shock: röhögtünk is, hogy ez a gyerek leamortizálja a lakást, amilyen szagokat tud eregetni + most ez a pisi is... :lol:

hibernia
 
 
 


Sziasztok!
Én is vagyok, csak valamit mindig találok magamnak! Ma éppen ágyruhát mostam! Tegnap meg Kendra "koszos" ruháit! :D
Voltunk sétálni is! Szombaton sétáltunk egy nagyot, aztán vasárnap és tegnap is! Úgy döntöttem, hogy amíg ilyen klassz idő van, minden nap kimegyünk egy kicsit délután, nem a legnagyobb melegbe! Egyébként Kendra nem változott semmit! Sőt! A szabad levegőn előbb elalszik, és olyan édes pofikat tud vágni, hogy csak csuda! Olyan édesen tud mosolyogni, néha meg tudnám zabálni a drágát! :D Nálunk változó, hogy Kendra mennyit eszik. A "legkevesebb" amit bevág, az a 80 ml. A legtöbb eddig 120 ml volt! Amikor 120 ml-t eszik, akkor alszik vagy 5 órát, és csak utána követeli a többit, de akkor már nem eszik olyan sokat "csak" 80-90-et! Mi 2570 gr-mal hoztuk haza a kórházból, és a tegnap előtti mérésnél - fürcsi előtt ruha nélkül - 2850 gr volt, szóval már a születési súlyunkat is elértük! :D Rájöttem, hogy többször kell büfiztetni a drágát egy etetés alatt, mert akkor jóval kevesebb tejcsi jön vissza neki! De képzeljétek akkorákat büfizik, hogy szerintem a szomszéd is hallja! :D:D:D A kaki nálunk változó. Van hogy éppen hogy van egy kicsi a pelusban, de tegnap pl. annyit kakált, hogy még a pelus sem bírta! :shock: :shock: :shock:
Nekem is van az a bizonyos "o"-zás! Olyan édes akkor is! És már egyre többet nézelődik. Sőt képzeljétek már 2x is úgy kelt fel, hogy a hátán feküdt, és keresztben a kiságyban! :D Ez miatt a légzésfigyelő már 1x be is jelzett, de akkor tudtam, hogy ezért, mert már előtte voltam bent nála a szobában, és láttam hogy fekszik, vártam is, hogy mikor fog jelezni! Hát jelzett! :D

Csöpplány!
Nekünk van pihiszékünk, rezeg és zenét is játszik, igaz még nem raktuk össze :oops: de állítólag nagyon jó! Már lehet ráveszem Lacit, hogy rakjuk össze! Bár szerintem akkor van igazából "értelme" ha már a baba többet van fent! Mondjuk nem tudom Balázsnak mennyi alvásigénye van, de tudom Kendra még nem nagyon "értékelné" a dolgot! Mi egyébként Fischer Price-t vettünk! Nagyon szép egyébként, de majd meglátjuk a használatban mennyire fog beválni! :D

Egyébként én is gondolkodtam rajta, hogy Kismamival mi lehet!? Lehet Csöpplánynak van igaza, és egy sms-t kéne dobni neki! Csöpplány megteszed? Mert azért furi, hogy még egy szóra sem jön, pedig szerintem itt mindenkit érdekelne, hogy mi van velük!

Most megyek, de szerintem jövök még! További szép gyönyörű napsütéses napot nektek! Ha tehetitek menjetek ki egyet a jó levegőre, de ne a legnagyobb melegbe! :D
Puszi

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Charlott, sudocrem-mel kend be! Adtak mintát a felicitas csomagban. Állítólag az a legjobb rá.

Samu sem volt semmi ma éjjel. Hajnal 4-től 7-ig (következő kaja) nem aludt semmit. Még szerencse, hogy Apának nem időre kell mennie, mert így 6-tól 7-ig még alhattam kicsit. 4-től 6-ig 3-szor szopizott.
Tegnap este elkezdtem az urticát. Kíváncsian várom a hatást... :)

Én azt hallottam, hogy akkor pisilnek, amikor ó-znak a szájukkal. De mindig elfelejtem megfigyelni, amikor szökőkút van, mert akkor minden másra figyelek, és még röhögök is közben. :)

Az az áramszünet tényleg húzós lehetett. Én még melegíteni sem tudnék, mert egyelőre villannyal működik minden a konyhában.

Pihenőszék... Szerintem a rezgős jobb, bár érdemes lenne kipróbálni, hogy egyáltalán Balázs élvezné-e. Mert különben nem éri meg. Nem hiszem, hogy tényleg csak 1 éves korig jó. Azért nem változnak meg olyankor hirtelen a gyerekek... De ha tudsz képet/linket küldeni mindkettőről, lehet, hogy én is a másikra szavaznék... :D Nem nagyon tudom elképzelni őket.

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Így fejés közben kicsit lassan írok. Hibernia már megelőzött a sudo-val. :D

Tök lötyi volt a didim, erre lejött 75ml!!! Csak az egyikből! Na, vajon most mi hatott...? Tegnap tényleg megittam egy sört este. A végét már nagyon nem kívántam pedig. De lehet, hogy az?! :D (Utána csak reggel szoptattam először. Vagyis hajnalban. A 4 óra nem tudom, minek számít...)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Zsófesz!
Ha így folytatod akkor tejcsárdát is nyithatsz!
Ja! És alkoholista leszel! :D De azért Samu baba mindig jól fog lakni! :D Ezt ne felejtsük el! :D Puszi

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Még valami! Anyukám folyton azzal szekál, hogy egyek sok levest, mert attól lesz sok tejem! Állítólag a rántott leves nagyon jó! Én eszem is sokat, mondjuk nem tudom, hogy ettől van-e tejem vagy sem, de gondoltam megosztom veletek ezt az aprócska gondolatot, hátha segít valakinek! Ha kipróbáljátok veszteni nem veszítetek vele semmit! :D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Barbazso,szerintem tuti van a sörbe valami,2 napja esténként én is belökök egy pohárkával,és tegnap délután lefejtem egyből 110-et!!!Szóval vagy a sörike vagy a 7-7-5-5... fejés,vagy a 2 együtt,de van eredmény. :D (kopp-kopp)Ja,és Bálint ma eddig 100-akat evett.

Csöpplány,tényleg durva lehetett az áramszünetes éccaka.Respektáció!!! :D :lol:

Ercsikati a rántott levest én is hallottam,ettem is,azt,hogy használt-e,passz. :roll:

Még egy kérdés,mert nyöszizik a Csöpp.Nálatok mibe van a babó ebben a melegben?Bálinton csak egy body van.Mondjuk nálunk naon meleg a lakás... :?

Kép

KépKép
mayday
 
 


Volt dokinéni,3430at nyomunk,szóval felszedte a fiam a havi kötelezőt,és még nincs is egy hónapos!!! :D :D :D Anya happy!!!

Kép

KépKép
mayday
 
 


nálunk is body volt tegnap, most rugi + body, még nincs forróság...

nézzétek: http://velvet.hu/poronty/2010/06/08/fut ... les_ellen/

:lol:

hibernia
 
 
 


na sört én is kipróbálom akkor.

bár úúúúúúúúúúúúúúútálom. :? :? :? :?

hibernia
 
 
 


Egy délelőtt itt járt a védőnő és a dokinéni is! :lol: Két legyet egy csapásra!

Ahogyan Ti is ajánlottátok a Sudocrem-et javasoltak a popsira! :wink: Megnézte a doki és nem látta súlyosnak a helyzetet.

Krisz meztelenül 3600 g-ot nyom! Rendesen hízik! :lol:

Én is megkérdeztem, hogy miben legyen a baba ebben a melegben és egy rövid ujjú bodyt és egy vékonyka nadrágot javasolt. Ha sétálni mennénk este felé, akkor egy kis felsőt is ráadhatunk.

Napernyőtök van a babakocsitokhoz? Hétvégén viszitek valamerre a babócát? Vagy inkább a meleg elől bent, lakásban maradjunk a kicsivel?

KépKép
charlott
 
 


Mi ma jókisfiút játszunk... :)
az előbb sétáltunk, csomó mindent sikerült elintéznem, éljünk mi. :lol: Mondjuk a hordozóban levinni és felhozni a 4.-re nem volt semmi, de megoldottam, legalább izmosodom. 8)

Krisz szépen nő, gratula!!! :)

Mi hétvégén talán elmegyünk egy rokonhoz "vidékre", ahol ki tudunk ülni a kertbe, a ház hűvös... :roll: :roll:

hibernia
 
 
 


Sajna csak a reggeli első volt ilyen "sok"... :(
Pont tegnap vettem köménymagot a rántott leveshez! :)

Én most a meleg miatt nem merek nagyon kimenni vele. Meg lehet sülni! Amíg teregettem, Samu is kint volt babakocsival az árnyékban, de még így is féltem, nehogy felforrjon az agyvize. :D :D Mindjárt hazajön Apa, aztán sétálunk egy nagyot.

Nekünk külön napernyő nincs, csak a mózeskosárnak az a felhajtható része. Ha besüt alá a nap, ráterítünk egy pelust, hogy Samu árnyékban maradjon.
Hétvégére semmi terv egyelőre... :roll:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!
Ma sétáltunk egy nagyot! Annyira jó volt! :D Igaz meleg volt rendesen, de Kendra jól bírta! :D
Holnap megyünk intézni az egyszeri anyaságit és a családit, csütörtökön pedig a cégemhez megyünk ahol a TGYÁS-t fogjuk elintézni remélhetőleg! Legalább is én így tervezem! Remélem sikerül mindent elintézni, és nem kell többször elmenni sehová! Minden nyomtatványt letöltöttem, és ki is töltöttem, minden papír megvan, vagyis remélem! :D

Nálunk sincs külön napernyő, mi is úgy nyomjuk, mint Zsófesz-ék! Felhajtom a mózes fej részét, és egy textil pelust terítünk elé, hogy azért mégse tűzzön be a nap! Egyébként Kendra is egy bady-ban és egy vékonyka nadrágban van, plusz én még húzok egy zoknit is a lábára, mert szegénynek mindig olyan hideg! Akárcsak az anyukájának!

Egyébként Ti már levágtátok a gyerkőcök körmeit? Nálunk nem hosszú, vagy ilyesmi, de annyira éles, hogy amint lekerül a kesztyű, egyből karmolja a kis arcát. Ezért hiába van nagy meleg, a kesztyű a kezén van, mert egyből az arcához kap, és már karmolássza is magát! :(

A köldök-csonk úgy néz ki, hamarosan tényleg leesik most már! Most éppen úgy néz ki, mint egy ablak. :) Az egyik fele már teljesen leesett, és van egy kis rész ami még tartja! Teljesen lefelé fordul, olyan kis csúnyácska szegény! De most már remélem tényleg hamarosan leesik! :D Már alig várom!

Hibernia!
Azt hiszem tudom miről beszélsz amikor azt mondod, hogy a 4.-re kell felvinni a gyerkőcöt babakocsistól mindenestől! Mondjuk én "csak" az 1-re hozom fel, de nem egyszerű! Most még após segít, mert Laci mondta, hogy még azért ne nagyon cipelgessek ilyen súlyt, nehogy a belső varratokkal legyen valami! De ha már teljesen jól leszek, én fogom cipelni a kisasszonyt babakocsistól mindenestől! :D

Charlott!
Krisz tényleg szépen gyarapszik! Gratula! Mennyiket eszik egy nap? És egy etetéskor mennyit eszik? 3 óránként eteted, vagy "igény" szerint? Nekem azt mondták az "öregek", hogy ne keltegessem, a hasa úgyis felkelti majd! És igazuk van! Az elején én is keltegettem szegényt 3 óránként, de akkor volt, hogy alig evett, aztán 1,5-2 óra múlva jelzett, hogy éhes! Ezért is fogadtam meg, az "öregek" tanácsát, hogy a hasa úgyis felkelti! Szóval én e szerint etetek! De már így is elértük a születési súlyunkat! :D

Mayday!
A végén még Te is alkoholista leszel, de a szemed előtt a cél lebegjen! :D:D:D:D Sok-sok tejcsi! Én úúútálom a sört, még a szagát is, ezért így nem próbálom ki! Inkább eszem a fincsi kajákat amiket anyós és anyukám főz, én abban hiszek! Sok-sok leves, gyümölcs és folyadék! Most is Kendra bevert 110-et! :D És most húzz a lóbőrt! :D

Most megyek, de még lehet jövök! Bár nemsokára kezdődik Barátok Közt! :D

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Kati, mi már 3x vágtuk le, mert véresre karmolta magát... :? Most is teli van horzsolásokkal...

Most a lábkörmén filózunk... :)

110? De jó neked!! Mi most este 2-ből szedtünk össze 40-et. :(

Milyen sört isztok lányok? Van vmi spéci típus?

hibernia
 
 
 


Szép jó estét!

Hát megint csak egy villámhozzászólásra keveredek a gép elé.Azért próbálok olvasgatni,de válaszolni sosincs időm.

Mi Tegnap Balást egy body-ban altattuk meg egy hálózsákban,és félésből egy textilpelust terítettem a derekára.Most egy hosszú-ujjú body van rajta meg egy kis nadrág,és textilpelussal van betakarva.
Sétálni hosszú ujjú body,kisnadrág,biztonság kedvéért egy vékonyka kis megkötős felkapós valami( :lol: ),na meg ha huzat van akkor kissapi.Én úgy vagyok vele hogy levenni könnyebb róla egy réteget mint ráadni.Inkább kicsit többet adok rá,minthogy fázzon.

Törpi:üdv újra itthon.Gyere mesélj milyenek az első napok!

K-vitamin:nekünk nem kell adni,mivel tápis a baba,de már akkor se kellett amikor vegyesen evett.

D-vitamin:nekünk tabletta van,napi felet kell adni neki.El kell morzsolni és egy kis folyadékban feloldani és kiskanállal gyorsan hupsz le :lol:

Charlott:popsikiütésre nekem is a sudocreme-t javasolták,bár nekünk nincs ilyen kiütésünk.

Ercsikati:nektek melyik fisher price-os van?Én a fisher price baby gear 2 az 1ben pihenőszék és hintát néztem ki.Úgy néz ki annál maradunk,mert a hintát majd megoldjuk valahogy,kb mint hiberniáék! :lol: Holnap küldök sms-t kismaminak.

Barba:nálunk szerencse hogy a tűzhely az gázos,így tudtam gyorsan forralni vizet és termoszba bevittem a szobába,így nem kellet az éjszaka közepén kicsatangolnom a konyhába gyertyával meg gyerekestől.Remélem ma jobb éjszakátok lesz!

Mi holnap megyünk méredzkedni a védőnőhöz,kiváncsi vagyok mit fog mérni.Mennyi lesz az eltérés az itthoni méréshez képest.

Tejserkentő sör:nekem a karamalz barna sört ajánlották,állítólag nagyon jó.

Egyéb tejserkentők:more milk(baromi drága),homeos bogyók,rántott levesek,sok folyadék,leves,zöldség,gyümölcs,masszírozás,langyos vizes zuhany,fejés,gyakori szoptatás.Nekem ezeket mondták.Jajj meg a madártej,sokan dicsérik.

Körömvágás:mi kéthetesen vágtuk le,mármint anyu,mert én nem mertem.Azóta mindig vágjuk ha nagyobb neki,bár ő nem karmolja magát igazából,kesztyű se kellett rá soha.Tény hogy oda-oda kap a kezével,de sose maradt nyoma ha karmolta magát.Engem már sikerült ellenben kikarmolnia.

Na most ennyi...nyöszög a babám...megyek gyártom a kajcsikáját...Holnap jövök délután a védőnő után.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok!

Milyen aza 77-55-22-11 fejés vagy miamiről mayday meg barabzsó írt? Amgy nálunk is épp hogy van tejci... valamikor estére el is fogy fejni fejegetek de nem sok jön+időm se sok mert sokszor csak karban nyugszik meg a agyerek.

Mi tegnap már délelőtt és délután is voltunk sétálni..nagyon jó volt! Bár meleg van bírja Gabi egyenlőre. Ettől a hétvégétől félek kicsit.

Éjszakáink eyre nyűgösebbek..hullák is vagyunk rendesen... de csak belejövünk ebbe az életvitelbe..mmég azért át kell állni arra, hogy csak 2-3 órát tudok max egyhuzamban aludni. napközbeni alvás meg még nem nagyon megy.

Most a szombatot várom nagyon...férjem akkor megint tthon lesz 1 hétig.addig anyóssal és anyukámmal küzdök.. de azért jó hoyg vannak :D

Bocsi, hogy nem reagálok! olvaslak titeket de mire írok... addigra már megint Gabi hív :D

Puszika, majd jövök még!!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


hali

Nálunk tegnap 9-5-ig alvás volt. :shock: rendes gyerekünk van asszem. :lol: Azóta persze megy a nézegetés, sírás, hisztizés, kajálás, no de éjjel aludhattuk legalább. Nappal alig alszik, csak ha babakocsiztatjuk, éjjel meg kb rendes... 8)

Mit akartam...

Ja, folyton beizzad a feje... :lol: Nálatok nincs ilyen? Ilyen csatakos a haja hátul... :? 26 fok van most itt, az azért nem annyira gáz... A kezemre is ráizzad, ha szopizik, de alvás alatt is. Pedig csak egy hosszú ujjas bodyban van meg rádobtam egy vékony takarót... a lába jégcsap persze.

Küldtem képet gmailre, dobom a hintát is, bár nálunk nem működik, mert a kis vakarcs :lol: megérzi, ha nem mi rángatjuk, azonnal üvölt. Pedig semmi különbség nincs mozgásilag.

hibernia
 
 
 


Ja még egy.
Nektek milyen a baba szeme? Itt a képeken csomó gyerkőcnél úgy tűnik, hogy barna... Én látom rosszul??

Nekünk világoskék. :shock: Kivilágosodott a kórház óta.

hibernia
 
 
 


Hinernia: a babaszem, úgy tudom, hogy sokáig mindegyiké kék!
(remélem nem barnul be, mert akkor kérdésessé válik az apa személye :lol: )

Izzadás: nálunk még nem volt! nincsen melegebb a szobában a megengedettnél? vagy túl öltöztetve esetleg?

Hiszti: 2 napig egyfolytában nyűgősség volt -gondolom a meleg és a kiütések miatt. De tegnap az esti séta, fürdetés és kajáltatás után magától elaludt és hajnalig fel sem ébredt! :shock: :D
Persze én, mint az éjszakai műszakra átállt anyuka, nem bírtam elaludni, csak hajnalban. :?

Zsu: fejésnek a percei mellenként, tejserkentés miatt érdemes ezt a taktikát beiktatni. :-)
Alvással: én is ugyan úgy vagyok (tegnap kivitelével) max 3 órát aludtam egyhúzamban.

KépKép
charlott
 
 


Igen, én is úgy tudom, hogy 1 éves korig kb kék mindenkié, de a fotókon pár babánál mintha sötétet láttam volna... :shock:

Én tök kíváncsi vagyok, mi lesz, a férjem kék szemű, én barna, a nagyik barna szeműek, a nagypapák kékek... :lol: Mi lesz ebből? :lol:

hibernia
 
 
 


Hali!!!

Amint belépek babanetre,Bálint elkezd bőgni...Mintha nem akarná,hogy élete titkait kiszivárogtassam. :roll:

Zsu,a 7-7-5-5-3-3-1-1 fejés úgy néz ki,hogy szopi után(én este szoktam),fejsz egy ciciből 7 percig,aztán a másikból is 7 percig,utána előzőből 5 perc,másik szintén,aztán 3 perc...és így tovább.Akkor is fejni kell,ha nem jön,mert a stimuláció a lényeg.Elvileg ez használ.Nem kellemes,de megéri. :wink:

Hibernia,nálunk is 26-27 fok van,de nem izzad,mondjuk csak egy body van rajta össz-vissz.
Szemszín:én úgy tudom 3 hónapos korra alakul ki a babák szemszíne.Bálintét én hol kéknek,hol zöldnek,hol barnának látom. :? Gondolom fényfüggő most még,aztán,hogy milyen lesz...?Enyém barna,apáé kékes-zöld,apumé zöld,anyumé barna(volt),anyósé barna,apósé szintén.Szóval passz,fene tudja mi lesz ebből. :roll: Én azt szeretném,ha kék vagy zöld lenne.
Petiét én kéknek látom már most is.Irigy.

Sörike:Arany Ászok,de én se szeretem,de talán még ez a best.

Nagyon szépek a babáink,talán ma már én is tudok képet küldeni.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Most nézem,Charlott már írta a 7-7...fejést. :oops:

Kép

KépKép
mayday
 
 


Helló!

Milyen sört isztok lányok?Alkoholmenteset vagy a simát?

Kép

KépKép
torpilla
 
 


mayday köszi, én is kéknek látom. 8) Mondjuk barnának még sosem tűnt fény ide vagy oda. :shock:

törpi én alkoholmenteset ittam. szörnyű volt. miért pont a sört ajánlják??? :(

hibernia
 
 
 


Én normál sört iszok.Na nem egy üveggel,csak este egy fél pohárral illetve most ittam 2 kortyot,ebbe a melegbe jól esik.A végén még szerelem lesz. :lol:
A doktornéni is ajánlotta.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Köszi lányok a fejést.. hát én eddig csak de fejtem mert akkor van tejem és 5-5 percet.. de ált 2 ciciből így jön ki40-50 esetleg 60.. szóval egyenlőre várjuk, hogy nőjön az adag..persze azért gabi is kiszipkázza egy szopira a 70-et, és már nem mindíg kell 2 cici ehhez az adaghoz, szóval fejlődünk! :D

Hibernia, hogy én hogy irigyellek ezek miatt az éjszakák miatt nekünk ált de jó a gyerek aztán du elkezd nyűgösködni az esték meg tök változóak

Barba, mi kipróbáltuk a pop-int de 6 hetes koráig lemondunk róla mert nagyon meleg és pici Gabi hozzá... de amúgy enm volt hiszti tőle, bírta rendesen a pakkot :D
A pelusokat meg kaptuk, szóval sajna nem tudom honnan lehet ilyeneket szerválni de én is nagyon szeretem őket :D

Ja izzadás..hát nekünk is rendesen leizzad szegény Gabi rohadt meleg van .. de azért jól viseli mindezek mellett... csak hát én is néha megrémülök..egy szál body-ban én nem merem még tartani, nálunk kezes lábas van rajta meg egy pelus és nem takarjuk besemmivel..de valószínü napközben áttérünk mi is bodyra..szegénynek legyen hol leadnia a hőt
Puszi

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Akkor lehet, én nem is próbálkozom addig a pop-in-nel. Mondjuk ha lenne szárítógépem, erősebb lenne a motiváció... :D

Néztem a képeket. Helyesek a fiúk! Az a hinta meg... Nagyon menő! :)

A napjaink nekünk is úgy alakulnak, hogy a délelőtt szuper 3-4 óra alvással, a délután nyűgös, éjszaka változó. :? Azért ahogy telik az idő, egyre több minden érdekli, szívesen nézelődik, vagy szórakozik az ökleivel. Csak az a nehéz, hogy délután, amikor végre túl vagyok az elintéznivalókon, akkor nem alszik egy jó hosszút, hogy én is tudjak behozni a lemaradásból... Na jó, tegnap meg azelőtt összejött egy-egy óra... :roll:

Ma ünnepelünk! Délben pelenkáztam, és sehol sem találtam a köldökcsonkot!!! Végre leesett! :D Aztán persze meglett. A gyerek alá gurult a pelenkázón. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


sziasztok!

Szopi:Hát én nem tudom,hogy mennyit szopizik,mert mérlegünk,nem volt eddig,de már van és fogom mérni.
De a bébim egy ciciből simán jóllakik és még ezután általában 50-60-at kifejek,de szerintem még több is jönne,csak addigra elfárad a kezem,a pumpálástól,mert kézi fejőm van.
Szerintetek fejjem tovább?

Az éjszakák:Hát lehet nem kéne elkiabálni,de már elég türhető,csak 1x kel fel max 2x,de a büfi miatt elég sokáig elhúzódik az ébrenlét,mivel a nagyságos úrfi bealszik és nem akar büfizni
Ti mit csináltok ilyenkor???
Nálatok is van ilyen?Nem tudom mit csináljak ilyenkor.
Mert ha nem büfizik akkor utánna ahogy lerakjuk bukik.

Holnap megyünk a védőnőhöz.Szerintetek nem túl korai?Hiszen még csak 9 napos a szivem.
Habár szerintem itt a szobába melegebb van mint kinn.

Ma észrevettem,hogy mozog a köldökcsonk,szerintem hamarosan el fogjuk hagyni,már idelye lesz.

Na most megyek mert nyöszörgünk[/u]

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Sziasztok!

Megvolt a védőnői vizit,Balázs szépen gyarapszik.Ruhástól volt 3460 gramm,itthon most pancsinál mértük , kereken 3200gramm meztelenül.Alakulunk.Meg lettünk dicsérve,mert 1200 grammot hízott amióta hazahoztuk.A visszaesett súlyához(1810 gr) képest meg majdnem másfél kilót a kevesebb mint 6 hét alatt(születése után az 5. napon kezdett hízni,addig esett a súlya).Minden rendben van egyébként,mindent csinál amit egy ilyen korú gyereknek kell,úgy tűnik a súlyán kivül semmilyen lemaradása nincs.
Ma jó nagyot sétáltunk,fagyiztunk,aztán összefutottam egy régi terhesgondozásos ismimmel,3 nap különbséggel szültünk,és eldöntöttük hogy most megpróbálunk majd többet bandázni együtt.Tök jó hogy van itt a közelemben egy ilyen "barijelöltöm",Valahogy a régi "barátaim" sz@rnak le magasról.Na mindegy.

Hibernia:nagyon komoly a hinta megoldásotok,Peti meg nagyon cuki benne!Gratula az ilyen hosszú alvásokhoz.

Törpi:nekünk azt mondta a gyerekorvos,hogy óvatosan tegyük vizszintes helyzetbe,aztán vissza vállra.De max csak 2-szer egymás után.nehogy visszajöjjön a kaja.Nálunk általában bejön,mert nálunk is gondot okoz a büfizés.

Megyek vacsizni.Sziasztok!Puszi!

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Most sikerült leülnöm,Bálint olyan fél9 körül bebolondult,és csak nemrég fejezte be az üvöltést.Ráadásul meleg víz sincs ma,szóval tök jó. :?

Csöpplány hatalmas gratu a gyarapodáshoz,Balázs nagyon szépen hízik!!! :wink: :D Hihetetlenül jó eredmény!!!Örülök!!! :D

Zsó,Nektek pedig a köldökcsonkhoz gratu,most már tudtok nagyokat fürcsizni!!! :wink:

Mi délután voltunk a dédinél(apa mamája),Bálint nagyot aludt a hűvösben a jó levegőn,anya napozott picit.Rám fért már.Aranyos volt a dédi,minden szomszédot áthívott,hogy nézzék meg milyen szép Bálint. :oops:

Lépek én is,képek gmailen,jóccakát,pusszanat!!! :D :D :D

Kép

KépKép
mayday
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?