Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok

hát de milyen már ez, hogy a védőnő is + gyerekorvos is ilyen gagyi? (ez az a védőnő, aki tudjátok elzavart a 12. héten...) mondjuk szokjuk, milyen lesz kinn, ott sincs épkézláb orvos... :? :? :?

kamilláról azért tiltottak le, mert allergizál... állítólag. tegnap már próbáltam azért adni neki, de 5 milit ivott kb... balázs mennyit szipkáz be? és teás cumival adod vagy a tejessel? ez számít egyáltalán?

a vízre meg a kórházban is azt mondták, meg a védőnőnk is azt mondta, hogy ne adjunk... majd ha hőség lesz. pedig tudták, hogy tápos a baba... :evil:

szóval igazság szerint ettől akadok ki, hogy mindig mindenki mást mond. de így homlokegyenest mást.

most a gyerekorvos lecseszett, hogy igény szerint szopizunk. hogy ez baromság, etessünk 3 óránként. hiába mondtam, hogy 1, szeretném, ha beindulna a tej, ezért küzdünk mindig, 2, ha 1 óráig eszik peti, 1 óra minimum mire bealszik, utána marad max. 1 óra alvásra neki, akkor keltsem fel egy óra után, hogy kaja?

eh, hihetetlen, komolyan. :shock:

hibernia
 
 
 


Kamillatea tudtommal csak nagy dózisba allergizál.Amennyit egy ilyen pici baba megiszik semmi baja nem lesz(Saját gyerekdoki mondta).Egyébként meg ha a gyereket mindentől óvjuk ami allergizál,akkor annak a gyereknek nem lesz immunrendszere.Én annak a híve vagyok hogy mindent kipróbálok,ha esetleg észre veszek a gyereken valamit ami nem normális akkor abbahagyom amit kapott.Keresztanyámék(kerianyu ápolónő,keriapu mentőorvos) mindentől óvták a gyereket,mindig oltatták,tömték gyógyszerrel a legegyszerűbb náthánál is a gyereket.Most meg mindenre allergiásak a gyerekek.Szó szerint mindenre amire allergiás lehet lenni.Minket anyu nem óvott semmitől,a legdurvább betegségem a torokgyulladás volt.Nem azt mondom hogy hányjunk fittyet a mellékhatásokra,meg a veszélyekre,mert tényleg picik még ezek a babák,de csakis egészséges kereteken belül.
Nekem Balázs egy nap kb 20-30 millit iszik meg.Nem egyszerre hanem minden kaja után megkínálom,ha kér adok,ha nem akkor nem.
Nem tudom,nekem van egy cumisüveg amit csak teának használok,meg van egy másik ami csak tápis(ez egy ferdenyakú a hasfájás ellen,felül levegőztetőnyílás van rajta,így kevesebb levegőt nyel a baba).A cumis részét én sose néztem hogy milyen.Amilyen volt hozzá :lol:

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Hibernia ezt találtam most hirtelen:Ha a baba tápszeres, akkor napi egy kakinak mindenképpen kell lennie, náluk nem érvényes az mint az anyatejes babáknál, hogy heti egy is elég. Ha nem tud eleget kakilni a baba, vagy nagyon erőlködik közben és mégsem sikerül neki, akkor érdemes kevés kamillateával lazítani a székletet, ha gyakran előfordul ilyesmi, akkor át lehet térni bifiduszos tápszerre, ami elősegíti az emésztést.

De jobban körülnézek,hátha találok valami okosat,ami segíthet.
De szerintem orvossal mindenképp beszélj,mert olvastam hogy tápis babának legalább 1 kaki kell naponta.Nálatok viszont mivel félig anyatejes nem tudom mennyi kaki a normális.Mert anyatejes babának elég a heti 1.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 

 
 

Sziasztok!
Nem tudom, emlékeztek-e, Csigaby barátnője vagyok.Kvíáncsi voltam, mi újság veletek, ezért bekukkantottam. Először is hatalmas gratula mindenkinek!!!! :D
Látom, hogy egy-két dologban tanácstalanok vagytok, és én ilyenkor minden tanácsnak örültem. Amit nem tudtam, nem fogdtam meg, de nagyon jó volt néha, ha legalább mondtak valamit. (Pedig nekünk a védőnőnk sem rossz, de minden baba más, ezt ne feledjük.)
Tápszeres témához nem tudok szólni, de anyatejjel kapcsolatban igen, meg sok mindent hallottam még a mdarászban. Szóval: állítólag sok baba érékeny a tejserkentőre, hasfájást okozhat. Én épp ezért meg sem mertem próbálni, viszont csipkebogyóteát iszom mindennap, és mondhatom, bevált (csipkebogyó amúgy van minden tejserkentőben), de jó még: alkoholmentes sör és bizony a hríes Karamalz.
Folyt köv. a kakival
manofa
 
 


Kaki. nálunk is nagy probléma volt, és tényleg állítólag 10 nap is eltelhet anyatejeseknél, hát mi a 8. napig hagytuk, láttuk, hogy nem jó. Amit még nem láttam tanácsként, és nekünk a gyerekorvos mondta: Glycerines kúp! Kérdezzétek meg szakembertől is, nálunk nem szokott rá (amivel rémisztgettek, és megoldotta a dolgot), avalmint ha paradicsomlevet ittam vagy salátát ettem, másnap az is segített néha :-)
Ami még fontos, ezt is szakembertől hallottam: szopizásnál baba nem tudja túlenni magát! Tápival viszont lehet, hogy túl sokat kap, ez is lehet gond.
manofa
 
 


És ne fejtsétek: az eleje tényleg a legnehezebb a babának, hiszen 9 hónapig a ti pocótokban, biztonságban, melegben volt, most meg meg kell szoknia a kintlétet! Eddig automatikusan megkapott mindent "belőletek".
Ja, és még amit mondanak: 1 éves korukig nincs hiszti, mert nem érzékelik, hogy hatásuk van a világra, ha sírnak, annak oka van, lehet, hogy egyszerűen csak melegségre vágynak, ami addig a méhetekben körülvette őket. (1 éves kor után már bőven van hoszti, de ez már egy másik történet :)
Bocsánat, ha hosszú voltam, remélem, legalább egy picit tudtam segíteni.
Ja, amit még olvastam problémát: igen, a nagy ugrások nagy alvászavarokkal járhatnak (meg a frontok is!)!
Továbbra is drukolok nektek, kitartás, néhány hét, ami keményebb, aztán jön egy jóval könnyebb időszak, és bár hihetetlenül hangzik, de a mostani nehézségeket elfelejtitek..
manofa
 
 


Majd elfelejtettem: kitűnő tejternelő lehet a forró fürdő, közben pedig meginni egy jó fél liter vizet. Ha erre nincs idő, a forró zuhany is jó, a meleg állítólag tejtermelő.
Este pedig mindig kevesebbnek fogjátok érezni a tejmennyiséget (azt hiszem, ez is felvetődött), ami teljesen rendben is van, de olyankor mindig táplálóbb, zsírdúsabb (a napközbeni étkezéseitek miatt), tehát egy Babóci sem éhezik. Tápival pedig jobban alszanak a Babák, mert hosszabb ideig raktározódik, az anyatejet gyorsabban feldolgozza a kis szervezetük.
Ha pedig nincs tejetek, ne aggódjatok, senki nem roszabb emiatt!!! És akárki akármit mond, ez részben alkati kérdés is!
manofa
 
 


csöpplány: még csak most olvastam amit írtál nekem.
Én is nagyon várom már:)) Hát én amúgy sem vagyok egy vékonyka valaki úgyhogy szerintem nekem kb 4-5 hónapig nem sok változás lesz, bár kitudja..de már nagyon várom!
Hát a labor meg belgyógy eredményt viszem vissza 29-én akkor leszek 10 hét 4 napos, nem tudom akkor meg is vizsgál-e, de 07.13-án megyek 12 hetes UH-ra.
Mikor voltam dokinál először akkor 6 hét telt el az utolsó menszitől, de a babám 4 hetes volt illetve a petezsák, mert akkor még csak azt látta. Úgyhogy már alig várom, hogy halljam a szívecskéjét.
Ma vagyok 7 hetes, csak a vonalzom, megadta magát és nem számol:((

KépKép

KépKép
t.timi
 
 


Hahó!
Hol van ma mindenki?
Az idő kint hideg, gondolom nem sétáltok. Remélem nyugisan telt az éjszaka! Nálunk Kendra 23:15-kor jelzett, hogy ő éhes! De teljesen úgy érzetem, hogy nem elég neki amit evett. Folyton kérte a cicit! Olyan aranyos volt! :D Aztán mondtam, hogy jó itt a vége fuss el véle, mert így lassan itt a következő etetés ideje! Jó nagyokat büfiztünk, aztán tisztába tettem, és letettem a kiságyba aludni, persze némi dajkálás után! :D Reggel 5-kor jelzett, hogy ő már kérné a reggelit! Hát jó! Legyen! :D Aztán 10:30-ig durmolt! :shock: :shock: Na aztán utána benyomott 70-et, és azóta alszik! A védőnő 1-re jön hozzám, kíváncsi vagyok, hogy most ide ér-e!? Mondjuk, hogy minek jön nem nagyon tudom, de majd kiderül!

Bocsi, hogy ennyit írtam, de gondoltam ha már senki nem ír, legalább én írjak kicsit, ha már akadt némi időm! :D
Azt nem tudom mondtam-e, de tegnap megérkezett Kendra TAJ kártyája, úgyhogy jövő héten intézem az egyszeri anyaságit és a családit is! A TGYÁST a munkahely intézi, mert TB kifizető hely, úgyhogy ide csak 1x kell mennem! :D:D

Ja! És megérkezett az új vonalzóm! :D:D:):)

További szép napot mindenkinek! :D Puszi!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Hú, a tegnapi nap horror volt! Bent maradt a didimben :D egy csomó, és belázasodtam tőle. Baszter, nem tudom, hogy csináltam, mert egész nap szopizik Samu, és még fejek is. :) Persze közben megy a masszázs ezerrel.... :? Sebaj, mára jobb. :)

Ercsi, jó az új vonalzó! Ja, és a képeket is megnéztem tegnap! Kendra nagyon hasonlít Lacira! Legalábbis az álla tiszta olyan. Vagy rosszul látom? Nagyon édesek együtt!

Gabi is nagyon cuki! Zsu, mi ma veszünk babafüggőágyat Samunak. Ha beválik, szólok. :) Bár nálunk csak néha van sírás, de akkor is kényelmesebb, mint a kagylóülésben lóbálás... Bár a védőnő azt mondta, rakjunk az ajtófélfába hintacsavart vagy kampót vagy mi a neve?!, és arra lógassuk fel az autósülést. Ez sem rossz ötlet. :) Aztán hinta úgyis lesz később...

Csöpplány, néztem a keresőben a büfipadot, de semmi nem jött ki. Mi Bátyáméktól kaptuk kölcsön, nekik az ikrek miatt volt. Majd rákérdezek, honnan szerezték.

Ja, újabb kérdés, ami az őrületbe kerget: És sokat van ölben?
Jesszusom, nem tök mindegy nekik? Nem mintha sokat lenne, de nehogy már ez legyen a központi téma! És különben is. Mi van, ha sokat van? Akkor rossz szülő vagyok? Kb annyira irritál, mint a szoptatásos kérdés. Lehet, hogy túl érzékeny vagyok, de tényleg még így is kiborít, hogy Samuval nem igazán van gondunk. Áááá! :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ja, Csöpplány! Az a mosoly Balázs arcán... Nagyon aranyos! El sem tudom képzelni, milyen kis manó lehet az én óriásbébimhez képest... Képzeljétek, egy hét alatt 300g-ot szedett fel! (Vagy már írtam?) :oops: Így most ruha nélkül 3800g. Vagyis ez szerda este volt. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Zsófesz!
Mi Kendrát 2570 gr-mal hoztuk haza és tegnap előtt mértem egy szál pelusban akkor volt 2750 gr. Szerintem ez sem rossz! :D Ahhoz képest, hogy péntek óta vagyunk itthon! :D Szépen lassan azért mi is gyarapszunk! Igaz a születési súlyunkat (2810 gr) még nem értük el, de úgy vagyok vele, hogy lassan, de biztosan! :D A büfi-pad engem is megfogott! Ne felejtsd el megkérdezni! :D
Ja! És a hülye kérdésekkel ne törődj, egyik füleden ki, a másikon meg be! :D Köszi a vonalzó dicséretet különben! :D És azt hiszem tényleg hasonlít Kendra Lacira. De hát kire hasonlítson! Ez is egy bizonyíték arra, hogy nem lett elcserélve a Dévai Intézetben! :D:D:D:D:D:D:D

Most ment el a védőnő, vagyis azóta már Kendra evett is (bevert 60-at). Nagyon oda volt, meg vissza a szobától, és mesélte, hogy a gyerekdokinak is tetszett a szoba! :D Örültem neki, és egy kicsit a májam is nőtt, mert Kendrát is agyba főbe dicsérte ő is, és a doki is! :D Most megnézte a köldök-csonkot, és azt mondta nagyon szép, és hogy szerintem a 7végére le is fog esni! Hát kíváncsi vagyok! Mondjuk kicsit beparáztam, mert egyik pelus cserénél megszáradt vér volt rajta, de mondta tesóm és a védőnő is, hogy nem gáz, nyugodjak meg, előfordul, és hogy az a lényeg, hogy ne legyen szivárgó vér, mert az már gáz! Hát az nincs! Kezd leesni, azért ez a száradt vér!

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Szép napot!!!(legalább virtuálisan)

Túl vagyunk egy nagyon rossz éjszakán,Bálint fél3-kor felébredt és 6-ig szirénázott. :? Semmi nem volt jó neki,aztán egyszer csak mintha elvágták volna,abbahagyta.Lehet ez a hülye szél.

Tegnap volt a dokinéni,3300 g-ot nyomunk,és a legjobb,leesett az a cuna köldökcsonkunk!!! :D Végre!!!!!De még mindig vigyázni kell rá fürcsinél és ápolni kell még pár napig.

Barbazso ez a kérdés... :roll: Tőlünk azt szokták:sokat van veletek?Nem kényeztetitek így el? :? :roll: De,pont így kényeztetem el a pár hetesem,hogy napközben velünk van.Szerintem ez hülyeség.

Na,még jövök.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Ercsikati tetszetős a vonalzód!!! :wink: A szöveg sk?

Kép

KépKép
mayday
 
 


sziasztok

nálunk nem volt eddig áram. :shock:

amúgy para van, még mindig nincs kaksi, bár nem sír túl sokat, szóval nem tudom, ez gáz-e... végül is alig kapott tápit az elmúlt napokban... meg kevesebbet is eszik, mint eddig.

tegnap este 9 - hajnali 5-ig aludt amúgy. :shock persze napközben alig alszik, ezzel magyarázom, hogy éjszaka meg jó alvó.

mayday grat a csonkhoz. :lol:

ercsikati, tényleg jó a szoba! :) :)

barbazsó és most már hogy vagy? láz?

hibernia
 
 
 


ja amúgy a férjem épp ma applikálta fel a hordozót a konyhai ajtófélfára... :lol: kicsit sztk a dolog, de talán működik majd...
lehet dobok képet róla, elég viccesen néz ki... :lol:

hibernia
 
 
 


Gratula a köldökcsonkhoz! Engem nem biztatott túl sok jóval a védőnő. Azt mondta, nagyon szép, de olyan vaskos, hogy egy hét még minimum... Hát végül is Bálint is egy héttel idősebb, mint Samu. Remélem, azért annál tovább már nekünk sem marad fönn, mert nem annyira szereti a köldökápolást... :)

Na, akkor Kendra is szívja magát rendesen. :D Azért megnyugtató, hogy állítólag az anyatejtől nem lehet elhízni, mert ha így folytatják,... :)

Ja, igen. Az lenne a normális, ha a várva várt kisbabánkra rá se néznénk egész nap, csak megetetnénk néha, nehogy elkényeztessük. :D

Köszi, már jobban vagyok, de még mindig van lázam sajnos. Azért a tegnapi naphoz képest a mai... Ég és föld!
Az előbb már sétáltunk is egyet. Jó, hogy kisütött a nap. Mondjuk szegény gyerek így sem egy réteggel kapott többet nálam... :D Nem gondoltam, hogy ennyire meleg lett közben. Le kellett vennem a pulcsit.

Hibernia, várjuk a képet! Kíváncsi vagyok, hogy sikerült!
Már alig várom, hogy Barnus hazaérjen a cuccossal. Ma függőágyból "nézi" Samu a Barátok köztöt. :D Amúgy vicces, mert a honlapon fent van, hogy online megrendelés esetén 2000.-tal olcsóbb. Erre felhívtam őket, hogy mi van, ha most megrendelem a neten, és délután elmegy érte a férjem a boltba. Aztán mondta a fickó, hogy nem is kell megrendelni, diktáljam, hogy mi kell, összekészíti, mire odaér Barnus. :) És ezzel 2000-ret spóroltunk! :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok.
Bocsi,hogy így ismeretlenül "rátok török".
Én nadina01-nek vagyok egy régi topiktársa.Látom nem írt két napja és mivel tudom,hogy már nagyon kint kéne lenni a pici lánynak itt a nagyvilágban,szóval érdeklődnék tőletek,hogy tudtok e valamit róla?

Kép
martik77
 
 


Hali

Csak egy villám...Majd holnap bővebben

Martik:nadina kórházba van,bennt tartották,nincs semmi baj,csak a túlhordás miatt.Ezt tegnap írta sms-ben,azóta nem írt.Gondolom fog írni ha megvan a picurka.

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


Sziasztok !

Van olyan köztettek aki császárral szült ? Érdeklődnék ez ügyben, hogy meddig vérezgetettek ? Ugyan nekem az orvos azt mondta, hogy 6 hétig is lehet vérezgetés. Nálatok is így volt ?
Hiába teszem mellre a picurt szívja, szívja , de nem jön még mindig annyi tejcsi. Anyukám mondta, hogy neki sem volt annyi, amennyinek lennie kellett volna, lehet, hogy örökletes. hiába iszom sok folyadékot és tejserkentő teát. napi min: 2 ml max: 10 ml-nél többet sosem tudok még csak lefejni sem/ nap.
Más nem tápszeres lesz sajna a picur.
Tegnap este 7 körül megint hisztizett vagy 2 órát. Csillapíthatatlanul, sírt szegénykém. Mindent megpróbáltunk már. tisztába tettük, megetettük most már 90 ml-t simán megeszik 1 alkalommal, simogattuk, felvettük, sétáltunk vele a szobában, ringattuk...stb. Ilyenkor sírás közben rúg, kapál, rángatja jobbra, balra a fejecskéjét. Már nagyon sajnáltam őt, hogy nem tudom mi baja lehet, de mindig kora esti órákban jön rá. Nappal semmi baja, átalussza evés után a napot.
Hiába vettünk olyan cumis üveget, ami levegő nyelés ellen biztos, habzsolja a kaját, iszonyatosan nyeli a levegőt közben. Utána meg csuklik. Vizet is hiába itattok vele.
Nálunk a kaki ügy rendben van, tegnap pl: 2-szer is kaptam szeretett csomagot a pelusba. A köldök csonk nálunk is már leesett, de fürdetésnél vigyázni kell még vele. Ápolni is, úgy tanultam anyutól, hogy rá kell tenni az egyik újat a köldökre, és hintőporral csak körülötte kell megszórni egy kicsit, a lényeg, hogy ne menjen bele a köldökébe a hintőpor.

Kép
cyntia2009
 
 


Jó reggelt!

Hogy vagytok anyukák?? Végre itt a nyár a hétvégre és ezekben a napokban fogjuk Kriszt először levegőre vinni. :lol:
Gondolom, hogy már sokan sétáltatok babástul. Milyen volt? Mire kellett vigyázni?
Doki néni azt ajánotta, hogy ma legyen a főpróba, azaz öltöztessük fel és nyissuk ki az ablakot egy negyedórára. Mintaha a szoba már utca lenne. Érdekes lesz! :)

Egyébként jól vagyunk, Krisz csodák csodájára este 10 után alszik és ezek után tartja a három óránkénti etetési időt! :lol:

Ma meg bolond gombát játszik - semmi sem jó! Biztos nem érti, hogy miért van ilyen világos?! :roll:

KépKép
charlott
 
 


cyntia. mintha magamat hallanám... :)

a kaja utáni, főleg délutáni sírás hasfájás, nálunk is program... :( ilyenkor simizni kell, pozíciót váltani, ringatni stb, míg nem könnyít magán büfi útján vagy alul... :wink:

sajna tápból túl tudják enni magukat, mennyi idősek is vagytok? :?

a vérzés változó, nekem egy hét után tök leállt, aztán kicsit előjött most megint semmi...

charlott na ez izgi, levegő. :) mi hétfőn vittük ki először és szerdán lett volna 2 hetes. csak arra vigyáztunk, hogy ne süssön rá a nap, ne fújjon rá a szél, ne szálljon rá rovar :lol: ilyenek, egyszerű dolgok. :)

hibernia
 
 
 


Sziasztok!
Mondhatnám, hogy napos délelőttöt és csodás délutánt mindenkinek! Az idő Ercsiben Fantasztikus! Már ki is teregettem egy adag Kendra ruhát, és most a textil pelusok vannak a gépben! Annyira szép idő van, hogy csak csuda! :D Már alig várom, hogy Laci hazaérjen és levigyük egy körre Kendrát!

Mayday!
A vonalzó szövegét úgy "loptam" egy másik vonalzóéról! Ott kisfiú volt, én pedig átírtam kislányra! :D A Nagyonbaba oldalon barangoltam valami klassz szövegért, és ezt találtam! :D De láttam a Ti vonalzótokat is! :D A köldökcsonkhoz tényleg gratula! Már én is alig várom, hogy leessen. Bár a védőnéni azt mondta, hogy a 7végén le is fog esni, hát majd kíváncsi leszek rá! :D

Zsófesz!
Kendra jó sokat eszik már! Most reggel 110-et vert be! :roll: De megfigyeltem, hogy eléggé változó a dolog, mert ha előtte jól bekajál akkor nem eszik meg 70-80-nál többet, de rá 3-4 órára a 100-at simán lenyomja! :D Elhízni az anyatejtől? Szerintem nem lehet! :D

Cyntia!
A vérzés mindenkinél változó! A doki nekem azt mondta, hogy a belső varratok míg felszívódnak, az alatt lehet hullámzás szerűen vérzés. Tehát lehet, hogy egyik nap semmi, másik nap pedig tökre sok van! Az, hogy kinél mikor szívódnak fel a belső varratok változó és ez által a vérzés is változó. Van akinek 3-5 hét van akinél 6 hét! A szopizásról csak azt tudom mondani, hogy Kendra is a kórházban olyan kis bénán szopizott, aztán szóltam az egyik csecsemősnek, hogy segítsen, mert biztos rosszul csinálok valamit. Jött és azt mondta, minden ok, csak a mellbimbómat Kendra a nyelve alá teszi, így nem tud vákuum képződni, és nem tud szopizni! Ekkor kaptam egy bimbóvédőt, és csodák csodájára, Kendra úgy elkezdett szopizni, hogy már mérhető volt a változás! Lehet neked is be kéne egyet szerezni! Bár ez csak az én tapasztalatom, de lehet meg kéne kérdezni a védőnőt, hogy ő mit tanácsol!

Charlott!
Mi is azt tervezzük, hogy ma visszük ki először Kendrát egy hosszabb útra! Az ablak nálunk most is nyitva, sőt már nyitva is volt, hiszen attól mert az idő rossz volt, néha egy kis friss levegő nem árt, sőt! Szóval azért én is kíváncsi vagyok, hogy milyen lesz az első séta! Aztán úgy terveztük, hogy ha holnap is ilyen klassz idő lesz, akkor lemegyünk anyához kajálni, persze Kendrával együtt! Már alig várom! Majd mesélj milyen volt! :D

Most megyek, majd még jövök szerintem!
Jó sétálást!
Puszi

Kép

KépKép
ercsikati
 
 


Manó, akartam írni, hogy tökre örültem Neked! Jó volt olvasni a tanácsaidat, szóval gyere, ha van időd! :) Tökre ég a fejem, hogy akkor elfelejtettem reagálni... :oops:

Esti tekergés nálunk is van. Valahogy a kaki majdnem mindig ilyen ordítozás és fészkelődés kíséretében távozik. Úgy szoktunk segíteni, hogy felhúzzuk a lábát (térdét), és alulról megtartjuk a talpacskáját, hogy ha nyom, akkor jobban tudjon erőt kifejteni. Majd küldök pár kaki pózos képet a g-mailre. :D

Mi tegnap sétáltunk először. Anyu és Zafír is elkísértek. :) Persze volt nagy ugatás, mert szinte minden háznál van kutya, de Samu mellett bombát is lehetne robbantani, ha alszik. Szerintem ez amiatt van, hogy k.... nagyot dörgött az ég, amikor megszületett. :D Vagy tőlem örökölte?! :roll:

Kata, akkor Kendra a saját súlyához képest még jobban nyomja, mint Samu. :) Bár tegnap este mintha már ő is többet kért volna az eddig megszokott 100-110-nél.
Megyek is ébreszteni, szopizni, nehogy későn kezdjem, aztán feltúráztassa az idegeit. :D :D

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


HIBERNIA: 2010,05,24-én született a picur, hétfőn leszünk 2 hetesek. Ma már nagyon sokat evett kb: 200-300 ml.

Ercsikati: Van nekem is mellbimbó kiemelő, be is szívja rendesen, de még sem jön ki sajna annyi tej, hogy jól lakjon vele.

Most lemegyünk egy kicsit sétálni, olyan jó idő van.

majd még jelentkezem

Üdv.

Cyntia
cyntia2009
 
 


Sziasztok!

Megint csak egy gyors,hétvégén rokonok jönnek,nem fogok tudni lenni,most is arra készülődünk.

Na szóval:"ma végre 12:15. órakor megszületett várva várt kislányunk:Kassab Gréta 2850 gramm és 50 cm.Mindenki jól van.Puszi"
ű
Hatalmas gratula Nadinának!!!Sok tejcsit,jó egészséget nekik!!

Ünnepélyesen bejelentem hogy megszületett az utolsó topikbabánk is!!!!Huurrráááááá!!!!!! :lol: 8)

Egy kis kedélyjavítónak,bár most jó idő van,de hátha megnevettett titeket is! :lol: http://www.pixter.hu/video?id=20923

Puszi

KépKép
Kép
csöpplány
 
 


nadinának gratulálunk, végre nála is kezdődik az őrület... :lol: sok tejcit!!!!!!! :)

cyntia és napi mennyit eszik kb? és hányszor? nem akarok okoskodni, de sztem pont abba a körbe lépsz be, mint mi :? nem tudom, mi a megoldás, még dolgozunk rajta, mi most a napi 550-600-as kajcsiról fogjuk vissza, hogy csak 400-450 körül egyen, ami az ideális neki... hány kg a baba?
van, akinél jól műkszik a táp (csöpplányék), de nem tudom, miért, nálunk pl nem. tejszaporításra mit próbáltál már?

amúgy mi kb jól vagyunk. volt kaksi, direkt tartogatta, nem volt kemény... :lol: délelőtt sétáltunk, de fél4-5-ig sírás volt, ki tudja miért. nem megy nálunk a délutáni szunya. :? éjjel alszik 6-7 órákat, nappal meg alig vmit. nem tudom hogy lehetne rászoktatni, hogy aludjon nappal is.
ja és tejci megint alig.. :cry: nem nekem találták ki ezt a szoptatást úgy tűnik...

hibernia
 
 
 


ja mellbimbóvédőt ki használ? hogy működik? :oops: hogy marad ott????

hibernia
 
 
 


Sziasztok.
Bocsi,hogy így rátok török megint.
Én is kaptam üzit Nadinatól.
Innen is szeretnék neki Gartulálni!!!

Kívánok minden itt lévő anyukának egészséget,erőt és kitartást!!!És ne feledjétek ezek a babák akik ebben a topikban vannak a legszebbek a világon(na meg persze az én kisfiam:D)

Jó éjt mindenkinek!!

Kép
martik77
 
 


Sziasztok!

Látom mindenkinél megy a móka :D
Nadinának nagy gartula és sok kitartást, türelmet meg tejcit :D

Nálunk minden ok bár az alvás nem megy... este mondjk aludt 5 vagy 6 órát de apa mellkasán :?
Szóval a saját ágyban nehézkes + mostanban a tejcit is furán kéri hol negyedóránként bőg hol 4 óra csönd.... rá kellene szoktatni valami napirendre a Gabit dehát ha sír nem bírom hallgatni, és kap hamit
Amúgy nálunk olyan70-et eszik egyszere, de ma pl volt már 120-as adag is. Változó.
Viszont már meghaladtuk a születési súlyunk! Ma volt meztelen mérés 3620 gramm..3400-al hoztuk haza és az első mérésnél itthon 3320 volt, szóval nagy az öröm, gyarapodunk :D

Ma volt az első sétánk is a felét jól bírtuk, a másik felét végigbömbizte... de ez van...kezdek belenyugodni a helyzetembe..majd lesz jobb is rosszabb is ennél. Csak ezekre az esti felkeklésekre nehéz átálni..olyan vagyok mint akin átment az úthenger, hogy nem tudok már és nem is fogok egy darabig pl 8 órát egy huzamban aludni..de gondolom majd hozzászokom.

Ja ez az elkényeztetés dolog.. nálunk van aki ki van akadva, hogy rajtunk alszik, de többség szerint ilyenkor még nem lehet elkényeztetni a babákat... egy köldökzsinorral nem lehet elvágni az összetartozást, és ha igényli a gyerkőc a közelséget hát megkapja..persze emellett próbálozunk, pl ha már nagyon mélyen bealudt átlebegtetjük az ágyába :D Vicces tud lenniahogy átszellemülten visszük a gyereket és drukkolunk, fel ne kelljen... fene se gondolta hogy ez ilyen lesz de megéri :D

Ja tejcsi nekem ezen a héten indult be szerencsére rohadt sokat iszom + napi 1 liter laktoherb és eszem amennyire lehet. De az elején nehéz volt amíg nem indult be de szerencsére tápit csak 3x kellett adni

Ja és azt honnan lehet tudni, hogy mennyit kell ennie a gyereknek? Nekünk tök válzozó de ált olyan napi 400 körülre jön ki.. szerinteetk az jó?

Csöplány, altatási alternatíváink amúgy nincsenek ha nem nyugszik, mellkasra, és be a kanapéra, de ez sem jó mindíg.... ha semmi nem hazsnál jön a cici..de nekem már full sebes és mikor ráharap eh.. sírni tudnék

Pihenőszéket már ajánlották..tényleg jó? LEhet beszerzünk egyet
+ játszószönyeget mikortól használunk a gyerekhez szerintetek? Mármint az olyat amiről lógnak a cuccok

Na jó megyek remélem ahogy telnek a napok könyeb lesz és tudok jönni hozzátok!

Addig is mindenkinek szép napot és kitartást!!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Ja, csöplány én 10-15ig vajúdtam az 5 óra, és a férjem volt velem apgart nem tudom..azt honnan kellene megtudnom? de szerintem olyan 8-9 pontot tuti kapott :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Nadinának hatalmas nagy gratula!!!!Sok boldogságot,egészséget és még több tejcsit!!!! :D :D :D

Végre Ő is túl van rajta,meg van az összes topic-baba!!! :D Van márciusi,áprilisi,júniusi és természetesen májusi babónk.

Hibernia én használok bimbóvédőt,anélkül Bálint szétgyalázza a cicimet. :cry: Semmi ördöngőség nincs benne,odateszem és két ujjammal (mutató,középső)a két szélét fogom.Érted,hogy mondom?Nekünk bevált és nagyon szépen eszik.(kopp-kopp)Egy próbát nálatok is megérne szerintem,pláne,ha Peti sokat van cicin.Mi Philips Avent-et használunk.

Csöpplány,aranyos a videó!!! :lol: :lol: :lol:

Mi ma vagyunk 3 hetesek,vénülünk. :lol: Ami érdekes:Bálint ma átfordult :shock: ,hasról hátra.Igaz,hogy sírás közben,de akkor is.Még korai,nem?Na nem mintha baj lenne,amúgy is erős gyermek.

Én még mindig 65kilot nyomok...Hát nem tudom leszek-e én még 55.Alapból nem zavarna,csak egy gatyám nem jön rám.leszámítva 2 Nike-t,de azokban mégse járhatok minden nap... :? Majd megyek a Szeretem a testem-be. :oops: :roll:

pusszzzzzzzz

Kép

KépKép
mayday
 
 


Zsu,az Apgar benne van ifjabbik Gabi egészségkönyvébe és a záróján.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Zsu,játszószőnyegünk van,Bálintot kb 10 percig köti le,szóval még szerintem ráértek,bár minden baba más.

Kép

KépKép
mayday
 
 


Sziasztok!

Íme egy webshop, ahol szép, minőségi német árukat, ruhákat, játékokat lehet kapni!

Pár kattintás és pár napon belül az otthonodban foghatod a kezedbe a terméket! Garancia, jótállás, számla alap!

www.bevina-natur.eu

Kérlek, hogy ha Téged nem is érdekel, ne töröltesd a linket!
4 gyermek édesanyja a tulajdonosa a webshopnak, egyelőre ennyi a jövedelme kizárólag, ami itt befolyik!
Hátha másnak fontos lehet, hogy itt ez a link!

Megértésedet köszönjük!
kiskincsunk
 
 


Jó reggelt!

Nadinának gratula az utolsó "májusi" baba világra hozásához! :D Boldog babázást és sok tejcsit kívánok!

Tegnap megtörtént a "séta" főpróbája a lakásban, de párommal úgy döntöttünk, hogy ezt már élesben is kellene gyakorolni, mert Krisz azonnal lenyugodott és elalukált mikor a meleg helységbe vittük. Gondoltuk, hát itt az idő, hogy a babakocsiba csempésszük és tegyünk vele egy kis kört. :lol: Krisz nagyon jól viselte az első sétáját. Féléber állapotban az ujjait tördelte. :D Mi szülők, meg izgatottan lépdeltünk a kocsi mellett illetve toltuk finoman, közben meg Krisz állapotát, reakcióit lestük, figyeltük. :oops: Vicces látványt jelenthettünk a lakótelepieknek.

Több játszós dolgot mi is bevetettünk már, de rá kellett jönnünk, hogy egy pár hetes babának nem nyújtanak élvezetett, mert többek között nem látnak jól (azt hiszem csak fényváltozásokra érzékeny). Így a játszósszőnyeg és a bölcsőhinta későbbiekben jelenthet igazi szórakozási lehetőséget.

KépKép
charlott
 
 


Zsu, annál tuti több az Apgar-ja. Samu full szürke fejjel született a beszorulás miatt, és neki lett 8/9. :) Ebben mi vagyunk a listavezetők hátulról... :D

Nadi! Nagyon örülök és gratulálok! Sok-sok boldogságot kívánunk, és várunk vissza!

Jé, tényleg 4 hónapon keresztül folyamatosan születtek a babáink!

Mayday, erről jut eszembe. Lassan én is kezdeni akarom a tornát... Mikor indul a fogyi klub? :D Van egy nagyon jó DVD-m. Cindy Crawford: Új dimenzió. 3 edzésprogram van rajta szülés utánra. Az egyik alig több, mint 10 perces, de nagyon jó. Én régen is aszerint tornáztam munka előtt. :) Amúgy én folyamatosan mérem a súlyom és a haskörfogatom. De mostantól ritkábbra veszem, mert lassul a folyamat... :D

Csöpplány! Állati jó a videó! Köszi! :D

Ja, megkérdeztem a sógornőmet a büfipadról. Ők egy váci kereskedőnél vették tavaly 7000.-ért, de most utánanézett, és ő sem találja sehol a neten. Azt mondta, a másikat (ugye kettő volt az ikreknek) eladná 3000.-ért (plusz posta -vagy érte lehet menni a Vadaskert Gyerekpszichiátriára -bátyám gyerekpszichiáter). Csöpplány, érdekelne? (Ugye Te kérdezted, hol vettük?! Én még mindig szenilis vagyok.) Vagy esetleg mást? Ha nem, nem gond, mert akkor felrakja a vaterára. Amúgy levehető, mosható huzata van, de nem koszos, mert mindig tettek alá pelust. :)

Az első napokban nekem is kisebesedett a mellbimbóm. Próbálkoztam a védővel, de Samu nem hajlandó azzal enni. Igényli az "illatom". :D Végül 2 napig fejtem, és üvegből adtam a tejet neki, közben egy szál pelussal a nyakamban mászkáltam a lakásban (póló helyett), így elég gyorsan begyógyult a seb, és 2 nap után újra könnyen ment a dolog. Azóta nincs ezzel problémánk. Amúgy kezdettől kentem DM-es védőkrémmel, aztán a sebesedéskor Garmastan-nal, és a második "szellőztetős" napon olvastam, hogy nem szabadna semmivel, csak rajta kell hagyni az anyatejet és a baba nyálát sem kell letörölni, mert ezekben mindben van sebgyógyulást segítő anyag, és aznap este már tudtam újra szoptatni. Azóta semmivel nem kenem. Anita vagy Kriszta is ezt javasolta itt a fórumon. (Bocs, hogy nem emlékszem pontosan!) :)
Én legalább 3 litert iszom egy nap. Kell is. Tegnap este ugyanis majdnem lehidaltunk! Samu bepipált 150ml-t vacsorára!!! :shock:

Gyönyörű az idő! Szép napot mindenkinek!

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Zsu, a kajálás... Naponta 150ml-t kéne enniük testsúly-kilogrammonként. Nálatok az 3,62x150=543ml. De nem tudom, mennyire kell ehhez tartani magunkat. Samu többet eszik az előírtnál... :)

Éljen Peti kakija! :D Nem lehet jó a sok sírás, de azért az az éjszakai 6-7 óra alvás... Álmaimban...! :)

Martik77! Köszi a topikbaba-bókot! :) Mi is minden jót kívánunk nektek és sok boldogságot a kisfiadhoz! :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


barbazsó köszi a dicséretet. :lol: :lol: azóta volt már 1x, tök büszke vagyok. :lol: :lol:

mi az a büfipad??

hát igen, a baby gym minket sem köt még le. viszont a gitározást szereti... :) meg a zenélős napocskát. ezekre figyel.

mi tegnap 2x sétáltunk, csak úgy volt hajlandó aludni vmennyit nappal, hogy toltam. nem lesz gond a fogyással asszem. :shock: nappal nem alszik, éjjel durmol.

ja és hátha segít: nálunk az elalvás úgy megy, ha cumizik, rángatjuk a hordozóban, levisszük sétálni... magától nem szokott bealudni már.

ez a kajcsi úgy van, hogy a pontos súlyt kell szorozni vagy a testsúly kg-t, ami ugye a 3 itt általában? mert azért nem mindegy, hogy 3x150 vagy 3,5x150 kell... mi tegnap mértük, 3500 gramm, két hete hoztuk haza 2890-el... :roll: híííízik.

nektek amúgy mennyit van fenn sírás, kaja nélkül??? (éberen)

hibernia
 
 
 


mayday köszi. :) nekem is avent van, mini, de nem tudom kezelni. :? pedig mostanság már fáj a bimbajam kissé. :(

hibernia
 
 
 


http://www.teszvesz.hu/item1062557095_f ... oszek.html

Még egyszer bejövök...
Szerintem ez a legjobb pihiszék.Nekünk hasfájós korszakban nagyon jót tett.Volt hogy egyik etetéstől a másikig rezgett benne Ádi.Így elviselhető volt a hasfájás.

Kép
martik77
 
 


Zsu, a kajálás... Naponta 150ml-t kéne enniük testsúly-kilogrammonként. Nálatok az 3,62x150=543ml. De nem tudom, mennyire kell ehhez tartani magunkat. Samu többet eszik az előírtnál... :)

Éljen Peti kakija! :D Nem lehet jó a sok sírás, de azért az az éjszakai 6-7 óra alvás... Álmaimban...! :)

Martik77! Köszi a topikbaba-bókot! :) Mi is minden jót kívánunk nektek és sok boldogságot a kisfiadhoz! :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ezt most miért küldte el megint?! :roll:

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ma nálunk nyügi van. Nem tudom, mi lehet a baj, de általában úgy megy el a 3 óra, hogy pelenkázás, szopizás, az kb együtt 20-40 perc (változó), aztán bealszik a fejés alatt, ami megint 15-30 perc. Persze utána felkel. Van, hogy még éhes, és kér a cumiból, van hogy 1-1,5 órát nézelődik, és utána megint alszik, amíg nem ébresztjük enni. De olyan is van, hogy kaja után bealszik, és úgy kell ébreszteni a következő etetéshez. Ez egyre ritkább... :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Tegnapjöttünk haza.Köszönöm a gratulációkat.

Raktam fel képeket gmail-ra.A szülés történetet majd küldöm.

Nadina NAGYON NAGY GRATULA A BABÁHOZ ÉS SOK EGÉSZSÉGET ÉS TEJCIT KIVÁNOK!!!!!!!!!

Az első éjjszakánk nagyon nyűgössen telt nem volt jo neki semmi,
mindenért sirt, hajnal 3:30-kor aludt el,de persze egész nap huzza a lóbőrt.
A tejem már harmadik nap beindult,és jó sok van,szó szerint ömlik.
Majd lassan probálom vissza olvasni amit irtatok.Mára ennyi!!!!!!!!!

Mindenkinek jo babázást és nyugis éjjszakát!!!!!!!!

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a tippeket! Megtaláltam az apgart 9/10 gondolom a lila kezecskéi miatt...

Nos nálunk csak napi 400 megy kb a mérleg szerint de hát a mérleg... mint már írtátok érdekes dolog...inkább hiszek annak, hogy hazahoztuk Gabit 3320-al és tegnap a meztelen mérésnél 3620 gramm volt..az szerintem elég jó :D

Amúgy nálunk alvás úgy van ahogy épp Gabi akarja..az egész napunk hozzá van igazodva, most még nem is változtatok ezen pl ha alszik nem keltjük fel hiába van etetés/fürdetési idő, ha fenn van meg van hogy szinte állandóan cicit kér... most vagy tényleg éhes vagy csak tetszik neki és megnyugtatja.... nem tudom

Este meg tök változó... de azért el-el alszik a saját ágyában is.. majd belejövünk remélem )

Amúgy tettem fel pár friss képet gmailre és meállapítottam hogy nagyon gyönyörű babáink vannak :D

Ja én a +22 kilóból 12-től szabadultam meg szóval a maradék 10-est le kell még gyúrni!

Hibrenia..szerintem hiába nyűgös a gyerek nappal..biztos fárasztó, örülj az estéknek!!!!!!!!!

Nekünk nappal és este is nyűgös és keveset alszik!

Na csóközön!

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 


Szia Törpi! Üdv újra itthon! Még egyszer gratulálok, és sok boldogságot kívánok! Szupi, hogy van tej bőven! :wink:

Nekem szerintem most kevesebb, mint eddig. Lehet, a gyulladás miatt?! Félek, nehogy elapadjon. Szegény kisfiam! :?

Ja, Hibernia! A büfipad egy formázott szivacs, amire olyan pózban lehet ráfektetni a babát, hogy könnyebben jöjjön neki a büfi. :D A picasa albumomban van róla kép. :)

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Barbazso: a tej elapadása miatt jöttem most fel este a netre, és pont azt olvasom, hogy te is észre vettél csökkenést?
Ilyenkor mit lehet tenni?
Még jó, hogy régebben annyi mennyiséget termeltem, hogy sokat el tudtam tenni a hűtőbe. Most ezeket iszogatja Krisz.
A homo bogyót szedegetem, de mikor fog hatni????

KépKép
charlott
 
 


Sziasztok lenne egy kérdésem:a köldökcsonknak mikor kellene leesni,mert most kibontotuk a babát és véres volt a kökdöke.

Kép

KépKép
torpilla
 
 


Törpi, nekünk 9 naposan esett le és nem biztos, hogy véres! Barna váladék is szokott jönni belőle, nekünk már pár napja leesett és még mindíg váladékozik néha. Szóval nyugi :D
Csajok, ti méritek mennyit eszik a baba? mármint mérleggel? Én attól félek mérlegfügő lettem :oops:

Barbazsó, pop in pelusokat már befogtátok? Mi ma igen! Jó nagy pakkot alkot :D de este még eldobhatózunk amíg a 3 mosáson nem vagyunk túl a maximum nedszíváshoz

Amúgy most én is elkezdtem izgulnia tejci miatt..de majd kitartóbban fejek az nálam segít! De csak úgy minden 3. nap 1x fejek mert Gabi sajna non-stop sír esrgo karban van így le vagyok bénulva... örülök ha pisilek...

Ha alszik akkor pihenek vagy ha nem bírom lepasszolom apának vagy ha ő nincs itthon nagyszülőnek, hogy kicsit babusgassák Gabit amíg pl tusolok. azok meg úgy is úgy tudnak örülni minden másodpercnek amit az unokával tölthetnek...pedig minden nap látják.... :D

Kép
Kép
zsu84
Üröm
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?