Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Babekee!

Nagyon ari a babád.Milyen szép képet csináltak róla! :D

Nálunk a cukorterhelés reggel leveszik éhgyomorra ezután megiszom a trutyit és aztá 2 óra várakozás és megint vérvétel azt hogy hány nap alatt van meg az eredmény azt nem tudom már.

Ma vettünk megint egy csomi pelust meg egy orrszi porszit a babának illetve elkezdtem megvenni a kórházi táskába a cuccost.Ami azt illeti 3 és fél hónap és akár szülhetek is.Nagyon gyorsan megy az idő.Megvettük a festéket is a hétvégén festünk 2 szobát is Matyiét meg a mi hálónkat.

Andi!

Sajnálom a vásárlást.Igen én sem szoktam müszaki dolgot használtat venni.Pont a garancia végett.Szép a ruha nagyon de nekem ezek nem állnak jól.Én a teszveszen és hasonló oldalakon Matyinak szoktam dekorációt illetve ruhát venni főleg játszós rucikat.

Thimmy!

Igenis kivárod szépen amig itt az idő minimum a 36.hétig utána már befeküdhetsz.Addig beszéld meg a babákkal hogy tessék bent maradni a kis oduban. :D

gtimi83
Győr
 
 


Sziasztok!

Bence: de jó nektek, h a zsömlés vércukrot nézik! Én eddig szerencsés voltam a vérvételesekkel, nem lilult még be a kezem. Nekem mondjuk mindig dicsérik a vénámat. Rengeteg vizet iszom és ez meg is látszik. VV előtt egy egész litert is megiszok. Nem tudom, h te szoktál-e, de ha nem, próbáld majd ki.
Én az ájulástól félek csak, habár most már ezt is megoldom. Ismeretlen helyen kiszolgáltatva érzem magam, ezért féltem most is. Legközelebb már nem fogok. :)
Miért nem érsz rá? Te is dolgozol még?

Tényleg, Lányok: ki meddig akar dolgozni még? Tudjátok milyen jó itthon?

Babeeke: nem csodálom h beleszerettél a kislányodba. Olyan formás pofija van és még mosolyog is! Csodálatos! Szóval akkor te sem jársz dolgozni.
Biztos nagyon szuper helyre jártokuh-ra ! Itt csak 4d-re mentek, v a genetikaikat is ott csináltattátok? Ez a Czeizel féle rendelő, nem? Pontosan mennyire jön ki és mit tartalmaz a választott őssejt csomagotok?

Gtimi: de jó, h ti már mertek festeni. Mi márciusra tervezzük, habár a férjem még később szeretne, de nagy hassal én már nem fogok tudni pakolni utána. Nem féltek, h nem szárad ilyenkor a festék?

Túl vagyok a cukorterhelésen. Nem volt vészes. A János laborban is nagyon jófejek és ügyesek a vérvételesek.
Ami nagyon rossz volt, az az éhezés része. Nem sokat tudtam aludni, úgy izgultam. 6-ra volt beállítva az óra, de 5-kor már felkeltem egy nagy fejgörcs kíséretében. Persze, baromira éhes voltam, annak ellenére h máskor 10 körül reggelizem:)
A cukros lötyit nemtom miért szidják annyian. Citrommal nagyon fincsi volt. Olyan éhes voltam, h alig vártam, h legalább azt megihassam. A legjobban a 2. vérvételtől féltem, mert azután még a cukros lötyi sem jöhetett, a 3. után meg már várt rám a kávé és a szendvics. Mégis az első vv után lettem csak rosszul, persze kb 15 perccel azután, h kijöttem a rendelőből. Nagyon zavart ott a sok ember, a nagy mászkálás a hideg folyóson. Egy fapadon ültem, ahol egy öreg néni már vagy 5 perce pakolta a cuccait mellettem. Úgy zavart, h elkezdtem csillagokat látni( ilyenkor gyors le kell feküdjek). Szóltam neki, h rosszul vagyok, hadd feküdjek le a padon. Jó gyorsan befejezte szegény a pakolást, én meg mindenki előtt kifeküdtem. Kb. 1 percig tartott az egész, utána kutyabajom volt. Szóval, most már ezt is tudom kezelni, nincs miért aggódnom!
Volt bent olyan lány is, akit percekig pátyolgattak az ágyon, mert rosszul lett és olyan is aki kihányta a cukros lötyit. Nem is értem miért??
Az eredményt csak 27-én fogom megtudni az orvosomtól. Kicsit sokalltam az éhgyomrit( 5) volt, mert terhesség 10. hetében 4.7 volt. Remélem nem lesz gond!
Ezután elmentem boldogsághormonokat termelni a picimnek. A Brendonban nem vettem meg azt a rucit, mert élőben nem volt jó. Cserébe vettem 1 fekete leggingst és egy jó hosszú piros felsőt hozzá. Nagyon mutatósak és csak 2000-el fizettem többet, mint a ruhájért. Én marha, eddig nem vettem leggingseket, mert azt hittem, túl vastag benne a lábam, még jó h felpróbáltam! Nagyon csini ruhadarabok, eléggé le volt már pukkanva a ruhatáram. Mivel nagyon belelendültem, meglátogattam a kedvenc turimat is utána. Ott 3200 ft-rt sikerült vennem egy gyönyörű barna kismamaruhát, egy selyem tunikát, a babának egy hófehér Mark§Spencer's kardigánt, egy fekete farmert, egy body-t és 1 vadiúj babakesztyűt. Óriási szerencsém volt! Minden kifogástalan állapotban van!

Ma van kereken egy éve, h beléptünk a meddőségi központ kapuján. Ki gondolta volna, h 1 évvel később már egy féléves kisfiú fog a pocimban rendetlenkedni. Arra meg végképp nem számítottunk, h mindez spontán fog összejönni. Persze, tudom, a hormonok nélkül nem ment volna, tehát a BMC-nek tartozom köszönettel:)

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Megváltoztattam a vonalzóimat. Most két különböző értéket mutatnak: a felső a menstruáció alapján kiszámolt kort, az alsó pedig a legutóbbi uh adatait jelzi. A különbség 5 nap. Most már legalább tisztán látok :)

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 

 
 

Mi ez a nagy csönd? Hogy vagytok?
Megy valaki uh-ra mostanában?

Mi a legutóbbi uh szerint, ma vagyunk 24 HETESEK! Hú, de vártam ezt a hetet! Mostantól óriási esélye lenne a babámnak a túléléshez abban az esetben ha beindulna a szülés. Persze, ilyesmi nem fog megtörténni, majd csak 16 hét múlva.
Végre a férjem is elkapott pár rúgást. :P :P

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Andi
Köszi a tanácsokat a cukros vízzel kapcsolatban! Nemsokára mi is sorra kerülünk! A glukozt a gyógyszertárban vetted, ugye? És azt is megmondják, hogy mennyi vízzel kell felhigítani? És utána már nem állt össze?
Szuper, hogy túl vagy rajta. Ilyenkor szerintem sem kell szégyenlősködni, ha nem érzi jól magát az ember. Nálunk kocsival 2 percre van a labor, úgyhogy én haza fogok jönni a két vérvétel között.

Gratulálok a vásárláshoz! Boldogsághormonok, mi?! :) Most azonnal indulnék! :)

Babeeke
Hihetetlen, hogy már most milyen kis formás a kislányod!
Megnéztem a weboldalt, tényleg nagyon szép dolgokat árulnak, bár kicsi drágának tartom. De ha a minőség kárpótól!

Gtimi
Hűha, Te már a korházi táskára is gondolsz! De előrelátó vagy! Megkérdezhetem, hogy mik az első dolgok, amik belekerültek?

Festetek? De jó! Milyen színű lesz a szoba?

Az én párom az „óvatos duhaj” kategóriába tartozik. Most úgy állunk, hogy össze vannak készítve zsákokba azok a kis ruhák, amiket majd a fiúk tudnak hordani (másik zsákba meg összeválogatva a temérdek lányruha – amit sajnos nem tudunk használni) és itt megálltunk. Mosni-vasalni még nem akarok Mondtam a páromnak, hogy össze kéne rakni a kiságyakat, de nem szeretné idő előtt. Annyi mellette szól, hogy nagyon ügyes ilyen dolgokban, és ha nekiáll, pár óra alatt megcsinál majd mindent. De én már úgy készülődnék – ő meg óvatosságra int… Hát még várakozunk, és addig is fejben szedem össze a dolgokat, amikre még szükségünk lesz (lehet, kéne egy listát is írnom)

Én is remélem, hogy minél tovább sikerül 3az1-ben maradnunk! :) Most már elkezdtem mérni a vérnyomásomat, és mint a nagykönyvben, 120/80-as érték körül mozog. Vizesedni sem vizesedek - ezek utalnának a vese romlására, úgyhogy remélem, ez így is marad még sokáig. Holnap megyek ellenőrző vérvételre. És remélem, a hemoglobinomat is sikerült fejjebb tornázni a vitaminokkal meg az esti borozgatásommal! :)))

thimmy
Gárdony
 
 


Sziasztok!
Babeeke! Gyönyörű a kislányod! :)
Festés! Mi is tervezzük,de még várunk vele,míg megjön a jó idő. De már én is úgy szeretnék túl lenni rajta. Nagy pocakkal nem lesz olyan egyszerű,de ez van.
Én is már azon gondolkozom,hogy elkezdem összeírni a kelengyelistámat,mert nem szeretek semmit az utolsó pillanatra hagyni. Nekünk már össze van rakva a kiságy,mert a tárolóba nem akartam bezsúfolni mikor hazahoztuk a tesómtól,így már össze van rakva és várja a kis herceget. Kis ruhákat majd a 30. hét környékén már kimosom szerintem,mert hát onnan már bármi lehet...
19.-én megyek az organscreening-re a kórházba,úgyhogy megint láthatom a drágámat. 4 D-re is készülünk,de még nem tudom mikor jutunk el,mert mindenképp szeretném,hogy a férjem is ott legyen és hát neki elég fura a munkahelye ami a szabadnapokat illeti.

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Sziasztok!

Thimmy!

Most még csak vettem papir wc ülőkét fertőtlenitő kendőt nedves törlőkendőt ezeket magamnak.Kell ugye még fehérnemü,hálóingek pizsoma mert én abban szeretek lenni aztán ugye zoknik nekem vannak újak papucsom is van vadi új abból 2 félét is lehet berakni egy a fürdéshez egy a szobába.Tusfürdőt nem veszek külön mert az ugye van alapból.Kell berakni evőeszközt poharat mert azt nem adnak aztán kell eldobható bugyi vagy én tena betétet vettem annó illetve always éjszakait császár után ezek nekem bőven jók voltak mert nagyon keveset véreztem.Még nem tettem bele semmit a táskába mert mjad egybe mindent mikor itt az idő az olyan 34.hét körül max.

Én sem mostam még ki semmit a babának csak kiválogattam a kisméretüeket majd frissen akarom azokat is mosni.Előszedtem a textil pelusokat mei tait kipakoltam a komódot amiben majd lesznek a babarucik de még üressen áll az is.A kiságyat is majd május elejé közepe fele rakjuk össze.

A mi hálónkat festettük ahol lesz a kiságy is majd meg a mivel albérletben lakunk és eddig a 3-ból csak 2 szobát béreltünk kinyittatuk a harmadikat is mert már szükség van rá és azt csináltuk meg Matyinak.Zöldre festettük neki.Már rendeltem egy nagy garefield dekorgumi figurát is neki az ágya fölé alig várom hogy megjöjjön majd. :D Nagyon szereti.

Mi megyünk 4Dre kedden aznap doki is lesz meg védőnő is.

gtimi83
Győr
 
 


sziasztok! andi! nem dolgozok,itthon vagyok,csak valahogy mindig van valami,és épp hogy csak benézek,nem tudok mindig irni. A vizet szokták mondani hogy igyak többet,hát megpróbálok :) Mi is hétvégén festünk,igaz csak a nappali.étkezőt,de ezis elég lesz nekem.Szobákat még tavaly kifestettük.Fiam megy az egyik mamához,a másik meg jön ide segiteni.Muszáj,mert nem tudunk tőle semmit csinálni.Aztán lassan a kiságyat is elkérem tőle,mert kell a kistesónak,át tesszük hozzánk.Bencének már vettünk egy gyerekágyat de még nem alszik benne,majd most szeretném átszoktatni.Remélem könnyen megy majd.6 honapos kora óta külön szobában alszik,nem tudom most hogy lesz,remélem nem jön át majd éjjel. :)

KépKép
bence27
Dabas
 
 


Gtimi

Köszönöm.... és valóban nagyon jó képet csináltak a Babámról!

Végeztetek a festéssel, milyen lett és milyen színt használtatok?
Kórházi táska????, nagyon előre vagy..., én csak rucikat vettem..., más dolgokat majd egy picit későbbre akartam halasztani, de így elnézve nagyon le vagyok maradva!

Zuzmi
Neked is persze köszönöm a dicsérő szavakat! ;-)
Mindenképpen, persze ha tudja a párod úgy intézni, de legyen ott a 4D-n, hihetetlen élmény. Egyébként az én párom arcára a mosoly, büszkeség... és minden kiül ilyenkor, jó ezt látni nagyon!

A mosást én is csak 30. hétre tervezem, addig gyűjtöm a rucikat!

Andi
Neked is köszönöm.... és igen már nem járok dolgozni, sokkal jobb így...., csak a picire tudok összpontosítani!
Valóban, ez a Czeizel féle rendelő, 4D-re járunk, de a mostani uh-on, mivel mondtam, hogy sajnos a kórházban 2 perc alatt kidobtak, siettek, így most mindent szépen megnézett a doktornő és mindent mondott.
Sőt csinált képeket és azt is megkaptam és közben folyamatosan mondta, hogy mit lát és miért kell így lennie.
Egy előzetes kalkulációt csináltam:
ez a hagyományos szolgáltatás (Csak köldökzsinórvér megőrzése
kezdeti 20 éves (+5 év ajándék) tárolással, +1 ajándék babagondozási tanfolyam 1 alk.
30.-ik hétig bejelentkezünk, akkor 30.000FT kedvezmény még jön le az árból
ha 1 összegben fizetjük: 415.000FT
ha 12 havi részletben: 434.000FT/ ebből 170.000FT kell kifizetni és 12x 22.000FT.

Szuper, hogy túl vagy a terheléses cukron, én majd csak 21-én megyek, de akkor én is így készülök...
Bár nekem nem mondtak semmit, meg múltkor mikor menetem vv.-re akkor is volt aki a terhelésesre jött, ott adnak mindent.
Gondolom ennivalóról kell csak gondoskodnom... :-)
Ja, meg persze a citromlevet!!! :-)

Nálunk is a párom elkapott egy-két rúgást, sőt nem is volt olyan picike..., nagyon tetszett neki!

Thimmy

Köszönöm... :-) már picinek is elcsábítja a pasikat :-), az apja meg már most mondja, hogy 20 éves koráig sehova!
Valóban kicsit drágább..., bár szerintem annyira nem veszedelem és tényleg nagyon jó minőség...
Nem gondoltam én sem, hogy ennyire jó lesz a minősége!

Kép
babeeke1
Budapest XIII. kerület
 
 


Andi

azt nem írtam bele, hogy a csomag természetesen már tartalmazza: mintavételt, a 0-24-ig órás szállítást (telefonon kell bejelenteni a szülést), illetve a szettet és a vizsgálatokat és a feldolgozást is.

Kép
babeeke1
Budapest XIII. kerület
 
 


Babeeke!
Igen mindenképpen úgy intézzük,hogy ő is ott lehessen,mert bár már volt benne párszor részünk az első 2 gyereknél,azért a 3. babát is ugyanúgy szeretné ő is látni. És igazad van,mert tényleg hihetetlen élmény! :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Sziasztok,

mi novemberben festettünk költözés előtt, és 1-2 nap alatt szépen megszáradt. Pedig a fűtés sem ment még teljes gőzzel.

A cukorterhességhez annyit írnék, hogy nem tuti, hogy mindenhol el kell előre készíteni, nálunk a cukorport kell vinni, és a laborosok keverik ki vérvétel után.

A mi kiságyunk most a nagyszülőknél van, kölcsönadtuk az unokatesónak ha jönnek a mamáékhoz, majd elhozzák júniusban. Nincsenek messze, szóval nem kell még. Úgy néz ki majd úgyis jönnek haza a Húgomék tavasszal, akkor még használhatja az unokatesó. Brigi születésekor a férjem akkor rakta össze amikor a kórházban voltam. Így addig nem foglalta a helyet. :lol:

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sziasztok!


Thimmy: mikor mész cukorterhelésre?
A glükózt gyógyszertárban veheted meg. Kb. 3 dl vízzel érdemes csinálni. Én 1 egész citrom levét nyomtam bele és éjszakára hűtőbe raktam. Egész fincsi volt így, pedig én nem vok édesszájú.
Utána már nem áll össze, csak keverés közben okozhat gondot. Úgy csináld meg, hogy kiöntöd a port valamibe majd apránként adod hozzá a vizet és közben ezerrel kevered. Érdemes meleg vízzel kezdeni, h biztosan elolvadjon. Nekem összeállt, de addig aprítottam benne a cukrot, amíg teljesen híg nem lett. Volt aki a kikristályosodott cukrot rágta, nem volt gond az sem.
Mi volt a vérvételen? Hogy áll a vasad?

Zuzmi: Én is a 30. hét körül akarom kezdeni a nagyobb dolgokat.

Gtimi: Az én kórházi csomagom már a 19. hét óta meg van csinálva, persze, ez nem a szülésre való. Számomra a Domestos törlőkendő is nagyon fontos, mert nagyon tré módon takarítják ott a wc-ket. Én azt hallottam, h a hálós bugyi a legjobb. Mit gondoltok?
Egyébként a János kórház honlapján van lista arról, h mit érdemes bevinni a szülésre. Nekem tetszik ez a 2 táskás rendszer, nem kell külön válogatni szülés előtt, h mit vigyél be a szülőszobára. A 4-5 hálóing brutálisan soknak tűnik.
De jó, h holnap mentek a 4d-re! Mi majd szombaton :)

Bence: Drukkolok Bence sikeres átszoktatásához!

Babeeke: köszi az infót. Nem is olyan rossz, ha a 25 éves tárolást nézzük. Mi viszont nem merjük előre megvenni, inkább fizetünk minden évben tárolási díjat. Mondjuk az lényeges különbség az, h a Sejtbak Svájcban( ha jól tudom) van, a Krio Mo-n. A magyartól kicsit azért félek. Arra azért kérdezz rá, h mi van abban az esetben ha transzplantációra kerül sor. Ez sem mindegy. A Kriónál ez elvileg benne van az árban, de még majd megtudakolom.
Lehet, h nálatok nem kell vinni a cukrot, majd kérdezz rá. Citromot azért vigyél magaddal, azt biztos nem adnak. Hová mész terheléses cukorra?

Kri: Itt is megcsinálták volna a laborosok, de nekem ezt mondta az orvosom, h csináljam meg otthon. Én eleve ásványvizet használok, nem csapvizet, meg így be is tudtam hűteni. Nem bánom, h így alakult.
Novemberben is ilyen gyorsan szárad? Akkor március már csak alkalmas lesz a festéshez!

Én csavargással töltöm napjaimat továbbra is. :)

Ajánlok nektek 2 áruházat. Egyik a Matti Budaörsön. Árak hasonlóak, mint a többi babaáruházban. Megkérdeztük hétvégén, h ha mindent ott veszünk meg( babakocsi, kiságy, pelenkázó, légzésfigyelő, digitális mérleg stb), akkor mennyi kedvezményt adnak. 12%-ot mondtak, ami azért nem elhanyagolható, főleg az én általam összeírt babakelengyék ára esetében.

A másik a Kika. Ma voltam a bébirészlegen. Képzeljétek, ott is 10%-ot adnak minden nem akciós termékből, mondjuk ezt szülés után adják oda a bemutatott számlák alapján. Nem semmi! Ma vettem ott 500 ft-rt 1 pamut rugdalózót. Sok minden le van értékelve,érdemes benézni. Persze, sikerült egy leértékelt , de így is drága nyuszis hálózsákot is beszereznem, de ez volt minden álmom. Ráadásul téli kiadás és kívül-belül pamut, ami szerintem nagyon lényeges. Annyi műszálas hálózsákot árulnak, hát, én nem merném műanyagban altatni a gyerekemet!

Végre a fodrászhoz is eljutottam. Hulla voltam, mire hazaértem 5 körül, ugyanis ma jártam be a Kikát meg az Ikeát is. Holnap fogorvoshoz megyek, szóval van programom bőven. Így legalább gyorsabban telik az idő!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Andi!

Igen a fertőtlenitő kendő az kell de lehet már kapni szórófejes formában is direkt erre a célra.Ami kellhet még a kórházban az a szoptatós tea lehet venni már instant formában is az oldódik hideg vizben is.Én hálós bugyit nem használtam félek egy kicsit tőle nehogy elázzak. :) Én is külön táskába rakodok a babának magamnak meg külön a szülőszobára.Amit a szülőszobai tatyóba rakni érdemes még az apukának papucs hogy kényelmessebb legyen és nektek zokni mert közben fázik az ember főleg ha már fárad mégha nyár is van épp.

Nem tudom lányok hol mi a szokás a kórházban de van egy úgy nevezett apás szett amit meg kell venni a szülésre amennyiben bemegy az apuka is veletek.Ez egy steril papir ruha amihez van sapka szájmaszk és cipővédő.Olyan 1000ft körül van és az orvosi müszeres boltokban lehet beszerezni.Van ahol külön automata van erre a célra az osztályon.

gtimi83
Győr
 
 


Sziasztok!

Jó, hogy mindenki azt írja, hogy a mosás-vasalással ráérünk még, így csak megerősítettetek ebben! :)

Gtimi
Ezek a dolgok általában vannak otthon, úgyhogy csak össze kell majd pakolnom őkat. Ami eszembe jutott, hogy szoptatós hálóing kell majd nekem, lehet, a mostani (elég bő szabású) hálóingemet is kinövöm a szülés idejére! :) Gyere este, és mesélj el mindent, ami ma történt! :) Mozgalmas napod van! :)

Bence
Reméljük, Bence gond nélkül átszokik majd az új ágyikójába! :)

Andi
Még nem tudom, mikor kell mennem terhelésesre, elvileg a jövő héten hétfőn megyek a korházba ultrahangra, és szerdán a magánba. Úgyhogy majd ott rákérdezek a doktornőnél.

Hálós bugyi kontra olcsó kínai bugyi... Én is kiváncsi vagyok a már szült mamák véleményére, kinek mi jött be!

Azért azt kétlem, hogy egy áruházban meg tudnánk venni mindent. Van, ami itt tetszik jobban, van, ami ott. :) Most a kiegészítőket kezdtem el nézegetni: lázmérő, orrszívó, szájtisztító-fogkefe - van aki használt ilyet újszülött kortól, vagy inkább csak később??? Szeretném elkerülni a felesleges dolgok vásárlását, minek álljon benne a pénzünk! Persze, biztos lesz így is egy-két dolog, ami később feleslegesnek tűnik majd...

Ezt a táska dolgot fehérváron is így kérik. Szerintem is praktikusabb. A kispapás dolgokért is fizetni kell valamennyit.

Kiolvastam a Suttogót. Azt ugyan nem tudom, hogy ikrekre mennyire tudom majd alkalmazni a tanácsait, de az alapokat biztosan így fogom csinálni :). Szerintem sok mindent ösztönösen is így csinálnék, pl. hogy mindig beszéljünk a babához, de így, hogy rá is világít pár dolog hátterére, értelmére, még inkább meggyőzőbb. :)

thimmy
Gárdony
 
 


Sziasztok!

Köszi szépen mindenkinek! :) Igen elsõ baba, úgyhogy valószínû ezért is rejtõzködik annyira :D meg mivel rendszeresen sportoltam terhesség elõtt, és most is csinálom mérsékelten gondolom ezis befolyásolja, erõsebb a hasfalam talán! mondjuk õszintén szólva én csak örülök neki h még nincs olyan nagy kismama pocim, elég lesz az az 1-2-3 honap is amíg már tuti az lesz :)

Olvastam, hogy többen már a festésnél tartatok, tök jó nektek! Nekünk még a lakás sincs meg ahova költözünk a párommal meg a picúrral! Pedig már nincs is sok idõ hátra...

Terheléses vizsgálatra titeket hányadik hétben küldtek el, vagy fognak elküldeni? Én most vagyok elvileg 22 hét 3 napos, de még dokihoz is jóval késõbbre van idõpontom, nemhogy beutalót adjon még!

A HelloMami kismamaruha boltba Ti jártatok már? Én mult héten néztem be a Westendben lévõbe, de sajnos nem találtam sok mindent, végül csak egy fényes legginget vettem, mert amúgyis azokat szeretem hordani :)

Pár napja már látom is a hasamon ha a kicsike éppen elemében van, nektek is szokott látszódni??? :)))
sicc9
Budapest
 
 


A kórházban a szülőszoba látogatáson ajánlotta a szülésznő a molimed pants felnőtt pelenkát. Tulajdonképpen inkontinencia betét úgy mint a tenna, csak eldobható és szerinem jól illeszkedik. Az első pár napban használtam. Utána már elég volt az éjszakai betét is. Fehérváron az apás szettet a portás néni adja a szülészet alulájában. Kb 1000 Ft.

Lázmértőt, orrszívót Brigivel kb 1 évesen használtunk először, Betti viszont már pár hónaposan náthás volt, így nála előbb. Szerintem valamikor úgyis meg kell venni, jobb előbb.

Cukorterhelésre nálunk a 24 hét körül kell menni, én mondjuk valószínű előbb megyek a 22 hétre tervezem, holnap megyek védőnőhöz utána dokihoz a beutalóért, már ha ki tudok menni olyan szar időt mondanak.

Briginél még adtak pelust a kórházban, Bettinél már nem, így valószínű most is vinni kell. Ruhát a férjem hozta be mikor mentünk haza. Otthon el volt készítve, így csak be kellett rakni a kocsiba.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sziasztok!
Első babásoknak hasznos infók lehetnek! :)
Lázmérő nekünk digitális van és olyan aminek hajlik a vége,így ha ficereg a baba akkor sem sérted meg a fenekét. Én az ilyen fül meg homlok lázmérőkben nem hiszek. Én a majdnem 6 évesemnek is popóban mérem még most is a lázát. Szerintem az a biztos. Csak arra kell figyelni,hogy abból mindig le kell vonni 0,5 fokot.
Orrszívót csak a porszívóra szerelhetőt ajánlom. Az a legjobb. nekünk van egy elemes is,hogy éjjel ne keltsük fel a szomszédokat,meg az autóban is lehet használni,de fele annyira nem szív mint a porszívós. Ráadásul elég drága is. Orrszi porsziból is én csak 1 fajtát veszek mindig. Mégpedig a Csöpi nevezetűt. Egy elefánt van a dobozon. Ez üvegből van és elég vékony a vége,így jól befér a pici baba orrnyílásába. Egy a hátránya. Már kettőt eltörtem és mindig újat kellett vennem. :) De a többi porszívós ami műanyagból van, szerintem túl vastag egy pici baba orrához.
Hálós eldobható bugyi! Szerintem nem olyan drága,így ki lehet próbálni. Én az első nap használtam szülés után.2. nap már a saját bugyimat használtam.
Thimmy! Szájtisztító fogkefénk nekünk nem volt. Amikor már kibújt az első fogacska,akkor először egy textilpelussal áttörölgettem,majd mikor már nagyobbak voltak akkor kaptak rendes fogkefét és azzal mossuk azóta is. Amúgy lehet kapni a patikában ilyen fogtisztító kendőt is babáknak. Szerintem amíg nincs foguk addig felesleges nekik fogkefe.
Sicc! Igen! Én is látom a babám mocorgását kívülről is! :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Sziasztok!

Ma voltam védőnőnél vérnyomás 80/60 ez egyre alacsonyabb lesz:-DD A súlyt amit mért inkább nem kommentálom.Itthon 81.40 voltam nála már 85kg.Ezer éves ócska vas mérlege van. :evil: Adott kelengye listát annak felét nem vettük és vesszük meg.

Voltunk 4D uhun is.Hát Andris bújt a lepénybe a köldökzsinort az arca elé tette illetve a keze lába is ott volt az arca előtt szóval tól jó felvételt nem csináltak róla.Azért nagyon édes és szerintem hasonlit Matyira!

Voltam dokinál is.A méhnyakam fel van puhulva.Napi 4x1 magnézium citrát nem mondta hogy pihennem kellene vagy valami azt mondta hogy ne aggódjak ez még nem jelent semmit mert a méhszáj zárva van.Azért én aggódok. :roll: Szóval nem kaptam jó hireket.Cukorterhelésre 27.-én kell mennem.

gtimi83
Győr
 
 



Kép
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Akkor újra mert az előbbi nem lett jó :D

gtimi83
Győr
 
 


Timi! Nagyon aranyos Andris!
Sajnálom,hogy ez van a méhszájaddal,de ha a doki azt mondja ez még nem nagy gond akkor nyugodj meg! Ezek a védőnők meg a mérlegük... Hát inkább nem mondok semmit. :)
Ne törődj vele mit mond. Amíg nincs gond a babával meg veled,addig szerintem mindegy mit mutat a mérleg!

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Gtimi: a vérnyomásnak gondolom örülsz. Még mindíg jobb így, mint akkor ha magas lenne. A súlyoddal ne törödj, már a 2. gyereket várod, nem lehetsz nádszálvékony! Majd szoptatás után leadod.
Aranyos Andrisod! Én is attől félek, h a keze-lába az arca előtt lesz szombaton.
A méhszáj miatt ne aggódj. Egyed a magnéziumot és próbálj sok vörösbort inni!
Mi ez a szórófejes fertőtlenítő? Arról még nem hallottam. Gondolom az nem olyan kényelmes mint a kendő, mert kell hozzá egy rongy is hogy letöröld, vagy nem? A zoknira nem is gondoltam! :)
A Jánosban nem kell megvenni az apás szettet. Fehér polót és papucsot javasolnak.

Thimmy: én Szegedről fogok szoptatós hálóinget rendelni 2000 ft-rt.
Babakelengye: Az áruházak választéka hasonló és az árakban sincs nagy eltérés. Nyilván nem a ruhákra gondoltam, hanem a többi kelengyére.
Nekem a kisgyermekes barátnőm és a védőnőm is azt mondta, hogy a fülhőmérő semmit sem ér. A fogkefére is azt mondták, h később kell, miután kinőnek a gyerek fogai. Az orrszívó létfontosságú, na de én itt bajban vagyok. Tényleg igaz, h a porszívós a jobb, nem az elektromos? Nekem olyan fura, h egy bacikkal teli porszívó csőre kell tenni.

Sicc: A terheléses cukor általában a 24. héten van. Engem a 23. küldött el a doki. Azt hiszem max. a 26. hétig kell menni. Mikor van időpontod a dokinál? Ha a 26. hét után, akkor hívd fel és kérdezz rá.

Kri: itt ma nem esik a hó, gondolom nálatok sem. Voltál dokinál, védőnőnél?

Zuzmi: Miért kell 0,5 fokot levonni? Na, ezt a hajlékony végűt senki sem mondta, ilyet fogok venni. :)
Akkor te is a porszívósat ajánlod, látom. Biztos, h ezek az újabb típusok sem szívnak jobban? Olyan hihetetlen!

Én tegnap fogorvosnál jártam, két fogamat is betömte.( két fog között a töméseket kezdte ki a baci). Pont a legnagyobb hóban mentem. Két hete kaptam ezt az időpontot, annyira reménykedtem benne, h nem fog havazni. Szerencsére járhatóak voltak az utak. :)

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!
Andi! Nekem a gyerekorvosunk mondta anno,hogy így kell mérni a lázat végbélben,de belinkelek neked egy linket a lázmérésről,lázcsillapításról és ott érthetően leírják,hogy mi a helyzet. :)
http://drmammel.extra.hu/lazcsillapitas.htm
Hidd el az orrszívós porszívó a legjobb! Amit a gyerek orrába teszel azt úgyis fertőtleníted.De ha attól megnyugszol akkor fertőtlenítsd le a porszívó csövét is. :) Meg hát a porszívó szív és nem fúj. Nem igen tudom elképzelni,hogy onnan kerülne baci a gyerek orrába. Meg hát betegen éppen elég van a gyerek orrában is.
Hidd el az új elektromosak sem szívnak jobban,mint a porszívós. Persze az sem mindegy milyen a porszívótok. Mi nemrég vettünk egy új porszívót,mert a régi már alig szívott valamit és ezzel az újjal sokkal könnyebb az orrszívás is,mert jól szív. Az elektromoshoz annyit tennék hozzá,hogy mi ősszel vettünk egyet 10000 ft.-ért a Brendonban,mert új lakásba költöztünk és éjjel nem akartuk a szomszédokat felkelteni a porszívóssal,de mondom nem sokat ér. Jobb mint a semmi,de csak akkor használom amikor nem tudom a porszívósat. :) Remélem tudtam segíteni! :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Első gyerekes anyukáknak javaslok még beszerezni egy pukicsövet is.Hasfájós babáknál nagyon nagy segítség! :) De ne legyen rá szükség! :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Zuzmi: ok, elhiszem, h a porszívós a jobb. :P :P :P
Mi az a pukicső??? :roll: :roll: :roll:

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Timi,
nagyon édes Andris. Múlkor a nőgyógyásznál nézem a mérleget 3 kg-mal többet mutat mint otthom, mondom ez rengeteg, erre az asszisztens, szar a mérleg 2 kg-val többet mutat, ezért levonok 1 kg-ot. Okés, de ez hogy jött ki neki. :lol:

Andi,
nálunk havazott ma is, Bakonyban lakunk, sokszor be vagyunk havazva. De nem kocsival mentem ahogy szerettem volna, hanem szánkóval. A védőnő szerint a 24 héten menjek vagy utána a cukorterhelés miatt. Szóval még van időm. Megcsináltam Brigi 5 éves státuszát is, nagyon ügyes volt.

Nekem is porszívós orrszívóm van, a lányok is szerették, jól kitisztította az orrukat. Nekem van pumpás is, sz@rt sem ér, én is éjjelre gondoltam, mondjuk mi családiban vagyunk, csak hogy nem kelljen fel az egész család, de nem jó.

Fülhőmerővel én is próbálkoztam, ahány értéket mutatott. Szörnyű.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sicc
Jelenleg albérletben laktok, vagy a szülőkkel, hogy még lakást is kell keresnetek? ...
A mozgásukat én is látom már kintről is, csak nem tudom kitalálni, hogy milyen testrész nyomul kifelé? :shock: :D

Zuzmi
Nagyon ari vagy ezzel a sok infóval! :) A lázmérőre külön jó, hogy mondod ezt a hajlékony végűt - tényleg kényelmesebb lehet, akkor megpróbálok ilyet venni.
Nekem az unokatesómék használtak a babánál szinte az első naptól kezdve "fogkefét", ami az elején egy nyuszifűl alakú frottir kiskendő-féleség volt, azzal csak áttörölték a baba száját fürdéskor. Állítólag soha nem volt szájpenésze a kicsinek. Hallottatok már ilyenről? Aztán később jött a fogkefe alakú kis gumi vagy műanyag valami.

Gtimi
Ez a vérnyomás tényleg alacsony, nem ajánlották, hogy igyál néha egy kávét? Szegénykém, nem lehetett túl jó napod tegnap. A súlyoddal ne foglalkozz, majd szoptatás után leadod a felesleget! :) (szólj, és adok majd tippeket :) ) A pihenés viszont biztosan nem fog megártani! Úgyhogy hajrá! :) Nagyon édi kicsifiad van! :))

Andi
Ez a szoptatós hálóing rendelés nyílvános? Mert ha dobnál egy linket, én is megnézném, ennyiért tényleg nem drága! :) A pukicsövet szélcsőnek is szokták nevezni, és akkor használják, ha a baba nem tud kakilni, vagy nagyon bántják a szelek. Sokszor elég, ha egy kicsit hozzáérintik a popójukhoz, és már segít is rajtuk. Van, aki ezt a lázmérővel csinálja. A gond csak akkor van, ha a baba már csak így tud pukizni vagy kakilni, mert annyira megszokta - na ezt nem szabad. De majd a tapasztalt anyukák mondanak még tippeket erről. :)

thimmy
Gárdony
 
 


Sziasztok!
Köszi a bókot! Tényleg csak jóindulatból próbálok segíteni. Aztán majd ki-ki eldönti,hogy neki mire van szüksége.
Pukicső vagy szélcső! Igazából ez inkább a bántó szeleket segít eltávolítani,de néha egy kis kaki is kijött. Én használtam ha kellett és nagyon megkönnyebbült a gyerek. A Lázmérőzés viszont csak a kakit csalogatja ki inkább. Tényleg nem szabad túlzásba vinni,mert állítólag hozzászokhat a baba,de ehhez nem tudok hozzászólni,mert nálunk nem volt hozzászokva. Anélkül is tudott kakilni. Amúgy ez egy vékony gumicső,amit a baba popójába helyezve a lyukon keresztül távozik a bélgáz,amitől fáj a baba hasa. Sajnos sok patikában még csak nem is hallottak róla,pedig nagyon hasznos kis találmány és alig pár száz forint.
:)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Thimmy: hogy te miket nem tudsz erről a pukicsőről :) :)

Itt a hálóing link:

http://alkupiac.hu/termekek/1155804_kis ... os-haloing

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Sziasztok!

Nekünk is hajlékony végü lázmérő van.És porszivós orrszivó mert az jobb mint az elektromos.Van nekünk is graco elektromos de semmit nem ér szerintem el fogom adni majd.Van fülhőmérő is de tényleg nem sok haszna van csak áll a szekrényben.

Thimmy ez a vérnyomás már kávé után volt :D Szoktam inni mindennap vagy egy vagy 2 adagot mikor milyen napom van de csak lihtos tejeskávét.

Köszi csajok próbálok pihenni meg iszom a magnésiumot aztán majd meglátjuk.Remélem nem nyilik tovább.

gtimi83
Győr
 
 


Andi
Csak ami rám ragadt az évek folyamán a kismamáktól, akik előbb szültek, mint én - voltak páran! :)))
De látod, Zuzmi kiegészítette némi infóval! :)

Megnéztem a weboldalt. Előszőr nem tudtam eldönteni, hogy használt vagy új dolgokat árul-e, vagy hogy ő a készítő? De így sejtem.
Hálóinget a leány is készít, akit én ajánlottam, nézd meg ott is, vannak szettek is köntössel együtt. Az árak nincsenek kiírva, de megkérdezem email-ben a Krisztától.

thimmy
Gárdony
 
 


Gtimmi: eddig sem nyílt, csak puhult, nem?
Pihizz sokat, ezt tényleg vedd véresen komolyan!!!!

Kávét akár 3-at is megihatsz, nekem az orvosom mondta. Ő előnyben részesíti a homeopata gyógymódokat. Nála gátvédelem van szüléskor is, mert különböző természetes cuccokkal kell kenni előtte, szóval én hiszek neki. Természetesen gyengébb változatokat kell inni. Ne felejtsd el, h a tejjel is vigyázni kell, mert a magnézium felszívódását gátolja. Várni kell 2 órát a tejes kávé és a magnézium között. Nem egyszerű ez az egész!

Ok, akkor jöhet a porszívós orrszívó :P

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Thimmy: újakat árul, nem? Mit sejtesz?
Kíváncsi vok a 11. kerületi varrónő áraira is. Majd írd meg. Ő is szoptatósat készít?

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Thimmy: ezen a linken nézd meg a boltot, itt csak 1790 a hálóing:

http://szegedi.boltaneten.hu/kinalat/6_ ... oing_m_es/

Nem rosszak a Kriszta féle hálóingek sem, főleg úgy ha a hozzá illő köntöst is megveszem. Kíváncsi vok az árakra nagyon. Egyszer elmehetnénk együtt hozzá!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 



Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 



Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


http://elenorkismamaruha.gportal.hu/gin ... id=2380671

Itt nézzétek meg, olyan édesek vannak! :) Van ikres is! :lol: :lol:

A bácsi is újakat árul szerintem (tök fura, hogy egy férfi foglalkozik ilyesmivel) :)

Ha valaki szereti a tejes dolgokat, de nem szeretne tejet inni, ajánlom a kókusztejszínt. Én hónapok óta azon élek. Bioboltokban, meg nagyobb áruházakban lehet venni, amit én veszek, az 300 ft 200 ml. Olyan sűrű, mint a tejszín, higítani kell. De pl. a hosszú kávémba teszek 2-3 teáskanállal (amúgy Ricorét iszok - szóval nem is sok köze van a kávéhoz :lol: ). Így több, mint egy hétig elég egy ilyen doboz. Van literes kiszerelésben is, mert főzéshez is jó. Ha valaki szereti a kókusz ízét, az ezt is szeretni fogja. :lol: :lol:

thimmy
Gárdony
 
 


Kri: te milyen ügyi vagy! Jóval olcsóbb ugyanaz a termék!

Thimmy: én rizsitalt ittam mostanában, de meguntam. 500 ft. / liter, de nekem 2 hétig is elég volt.
Most főzőtejszínt rakok a kávémba.
Milyen ez a kókusztejszín? Nem tartalmaz kálciumot? Mik az előnyei?

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


A kókusztejek közül én ezt használom:
http://multi-vitamin.hu/Kokusz-termekek ... 3god2mIA5w
A rízsitalnak olyan semmi íze sincs. :evil: És a szójával együtt azt is elég gyakran manipulálják, az orvos nekem ezeket kifejezetten nem ajánlotta.

Andi
Akkor ha majd eljön az ideje, várjuk tőled a homeos javaslatokat. :lol:
Krisztához tervezem, hogy elmegyek valamikor a tavasz elején (bárcsak jönne már! :) ) mert szeretnék venni egy-két felsőt is. És ugyan van övterelőm, most is azzal vezetek, de nem tudom, hogy mekkora pocim lesz, hogy hogy tudok majd vezetni...

Merthogy lányok, a hasam az hihetetlen iramban nő. Mások ekkora pocival már szülni mennek! :shock: :D Meg is kapom mostanában szinte minden nap valamelyik ügyféltől, hogy mindjárt szülök - én meg, hogy még legalább 3 hónap hátra van - és ilyenkor jön a magyarázkodás, hogy igen, ikreket várok... Nem kötném feltétlen mindenkinek az orrára, de így kénytelen vagyok. A jó a dologban, hogy még mindig csak a pocira megy minden, de néha elkap a félsz, hogy meddig fog még nőni :oops: :roll:

thimmy
Gárdony
 
 


Sziasztok! én is ugy tudom hogy le kell vonni fél fokot,popóban,én mondjuk hónaljban mérem,de ez a hajlékony végü lázmérő nagyon jó.Az orszivót az üvegest vettem előszőr,ami porszivohoz csatlakoztatható,és tényleg az a legjobb,most eltört és műanyagot vettem,mert nem volt amolyan,de ez nem sziv olyan erősen,és mi mindennap használjuk ujszülött kora óta,mert nagyon száraz a levegö és midig van neki benne egy kis száraz fikusz. :? Én a fluimart használom,ez az egy vált be,mert a többi alig jön,vagy nem lehet fekve befújni,ezzel befújok aztán 1-2 perc mulva szépen kiszivjuk,igy könnyen kijön a száraz is.A szélcsőről annyit,én nagyon sokat használtam :( sajnos 6 honapos koráig,nagyon sokat sirt éjjel-nappal szo szerint. :( és soszor jó volt ha nem tudott kakilni,nem kellett kúp egyböl.Aztán elvittük gasztroentrologushoz,ott kiderült hogy nem termelődik elég emésztőenzim,azért nem tudja megemészteni rendesen az anyatejet,colief cseppeket használtunk ez bevált,meg a szilárd ételek bevezetése,és szépen elmúlt a hasfájás.(lehet amugy is elmult volna) egyéves koráig szopizott,még terhes nem lettem.A korházba viszont mellszivot vigyetek,legjobb a saját.nekem olyan van amit mikroba lehet sterilizálni,10 perc és kész,nagyon jo volt.igaz tejem az semmi,az első 3 napban nem tudtam szoptatni mert a fiam a pic-en volt és egy másik korházban :( de azért fejtem addig is hátha beindul,de nem nagyon akart.3 na után utánna mehettem,3 hete voltunk bent a pic-en max 40 miliket tudtam fejni,korházi merllszivon,szoval semmi.itthon pihentem,megnyugodtam,és 6 hét után mondhattam hogy van elég tejem,még a fagyasztoba is tettem :) ugyhogy megérte szenvedni :D annyira akartam szoptatni

KépKép
bence27
Dabas
 
 


Sicc

Terhelésre nekem 21-én kell mennem, azaz 23. héten.
Azért kérdezz rá a dokinál, bár nekem is most lesz az első babám, de szerintem nálad is esedékes lenne.
Én még nem láttam kívülről :-( a baba mozgását...

Zuzmi
Köszi a sok hasznos tanácsot..., mint egyik első babás :)

Gtimi
Nagyon aranyos Andris..., szerintem jó róla ez a kép!
Ne is törődj a kilókkal..., én már feladtam, úgyis lemegy..., egyébként pár napja nálam is megszaladt.
Hiába eszem ugyanannyit, most többet mutat a mérleg.
Nekem is nagyon alacsony a vérnyomásom a baba óta, iszom reggel kávét, eszem stb..., de mégis.
Sok pihit javasoltak és egy kis mozgás, séta minden nap meg gyümölcs. Magnéziumot, a c-vitamint és magnerotot nyomatom magamba.


Pár napja nagyon fáradékony vagyok és nekem is beindult a poci növekedés, de még mindig nem mondhatom, huha milyen hatalmas.
Sőt, tegnap meg is szóltak, hooo mikorra vagyok kiírva nem is látszik még..., mikor mondtam 06. hó közepe jött a nagy csodálkozás...
babeeke1
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Ne törődj mások megjegyzéseivel! Én már rájöttem,hogy nem érdemes. Nekem mindkét gyerekemmel akkora hasam volt,hogy állandóan azt kérdezte mindenki,hogy biztos nem ikrek? Hát mondom csak tudnék róla,ha így lenne! Meg hogy akkor biztos nagy baba lesz! Na ez sem volt igaz,mert Lili 3000 grammal és 48 cm-rel született, Benji meg 3300grammal és 49 cm-el. Szóval ez is egy nagy hülyeség,hogy ha valakinek nagy a hasa,akkor nagy lesz a gyerek is. Szerintem ez megint csak genetikai kérdés. Én harmadszorra sem számítok óriás bébire.
Bár most kicsit mintha megállt volna a pocim növekedése. De ki tudja,lehet csak én nem látom. Hízni sem hízok. 2 kg-val vagyok nehezebb a kiinduló súlyomhoz képest. Még jó,hogy kedden megyek uh-ra és megnézzük minden okés-e a kis manómmal.
Történt egy jó dolog is velünk. Megtudtam más anyukáktól akiknek szintén külföldön született a gyerekük,hogy Magyarországon azt a nevet kell anyakönyvezniük,ami a külföldi anyakönyvibe van bejegyezve még akkor is,ha Magyarországon az a név nem anyakönyvezhető. Így valószínű,hogy Deniel lesz a kisfiúnk neve. Bár még apa kicsit gondolkodik,de szerintem rábólint,mert neki is tetszik csak még vacilál kicsit.
Thimmy! Vezetni én vezettem mindét gyerekkel majdnem a végéig,de most én sem tudom mi lesz,mert már most alig fér el a hasam a kormánytól. De azt hiszem kicsit még lehet rajta állítani.Most vettünk új kocsit,mert a régibe nem fértünk volna be 5-en. :) És ez kocsi kicsit másabb.:)
Bence! Nagyon ügyi voltál a szoptatással! Én is azt vallom,ha valaki nagyon akar szoptatni akkor tud is! :)
Babeeke! Nagyon szívesen leírom a tapasztalataimat,ha ezzel segíthetek másoknak! :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Babeeke! Nem csinálsz vonalzót? Csak,hogy képbe legyünk hányadik hétben vagy. :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Thimmy: köszi a kókusztejszín linket. Megpróbálok venni ilyet.
A rizsitalt szójával manipulálják? Akkor főleg nem kell többé!
Nekem is van övterelőm, anélkül sehová se megyek. Ha eljutsz Budaörsig, akkor innen már vezetek én. :)
Olyan jó lenne, ha feltennél egy pocifotót ide!

Bence: szegény fiad jó sokat szenvedhetett a hasfájással. Nektek sem lehetett könnyű. Jó, h most már elmúlt neki.
Most néztem az elektromos mellszívók árait, hát borzalom. 30e-et nem vok hajlandó kiadni. Lehet én is a kézinél maradok.

Babeeke: nemsokára látni fogjátok ti is a babát mozogni. Még 2-3 hét. A férjem a héten látta és érezte először.
Te még csak most kezdted a 6. hónapot( 22. hét), nem?
Én is nagyon fáradékony vagyok és a súlyom is megindult, sajna.

Zuzmi: még mindíg csak 2 kilónál tartasz? De jó!
Örülök, h le tudjátok anyakönyveztetni a Deniel nevet :)

Mi tegnap a menstruációm szerint és elértük a 24. hetet. Nagy a boldogság!!! :)
Férjecském elvitt egy szuper görög étterembe tegnap, én meg egy szív alakú tortát csináltattam neki. Nagyon jól sikerült minden, képek fent vannak Facebookon. Úgy voltunk vele, h megadjuk a módját az utsó kettesben töltött Valentin napunknak, mert jövőre nem lesz ilyen egyszerű kimozdulni. Ráadásul Görögbe( a kedvenc országunk) sem jutunk el pár évig, szóval nagyon örültem a meglepinek!!!!
Ma este megyünk barátokhoz vacsizni, holnap 4d-re reggel, este pedig a barátnőm 6 hónaposára fogunk vigyázni. Szuper lesz!!!!

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 


Andi!
Hát én is örülök,hogy még csak 2 kilónál tartok,mert van rajtam felesleg így is bőven. :)
Mellszívó. Nagyon drágák és állítólag az elektromosak sem érnek sokat. A kézivel én egyáltalán nem tudtam egyedül mit kezdeni,mert nem igazán tudtam tartani is a mellszívót,meg húzkodni is meg még masszírozni a mellemet hozzá. Szóval nekem ami bevált és szerintem a legjobb. Nekem egy kézi medela mellszívóm van és Győrben lehet hozzá bérelni egy gépet,amivel össze lehet szerelni,be kell dugni a konnektorba és máris elektromos lesz a kézi mellszívó,de nagyon erősen szív.Szóval ilyen ipari jellegű. :) Én erre esküszöm! Most is ki fogom bérelni az első 1-2 hónapra amíg beáll a kereslet-kínálat a tejciben.
Láttam a képeket a facebook-on. Szuperek vagytok! :) Holnapi napotok de jó lesz! :) Ha lesz kép a 4D-ről akkor várom! :)

Kép
Kép
Kép
zuzmi
Ausztria
 
 


Szép estét! Mostanában nem nagyon volt idő fórumozni, de hoztunk nektek egy újabb videót, az immár 24 hetes (mérés alapján 24 hét 5 napos), 745 grammos Vince babáról :)
Sok szeretettel:
http://www.youtube.com/watch?v=Hyj9LCof ... e=youtu.be
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ficere 2013.02.15 23:44-kor.

Lilypie Pregnancy tickers
ficere
Miskolc
 
 


Sziasztok!

Új fiú vagyok itt ... bár Andival régebb óta ismerjük egymást az egyik másik babanetes fórumról.

Mi az 1. babát várjuk, hivatalosan július 1.-re van tervezve a baba ... de szerintem elõbb meg fog születni, ezért csatlakozom ehhez a csapathoz.

Lombik útján jött össze a baba a BMC-ben, úgyhogy most sok-sok aggódással figyelem a terhesség folyamatát.

Biztosan lesznek kérdéseim hozzátok ... remélem, nem fogok sok hülyeséget kérdezni. A feleségem nem netezik és nem fórumozik, tehát minden válasz felderítése rám marad. :)

Egy biztos: most csak ezt az utolsó, vagyis 15. oldalt olvastam végig és már most annyi új infó jutott a tudomásomra, hogy alaposan össze kell szednem magam, ha mindent meg akarok érteni. Megpróbálom. :wink:

További szép napot!

András
redy22
Szolnok
 
 


Na, nem én leszek itt az egyetlen kispapa, teljesen jó :)
Üdv itt!
Aztán csak nem aggódni, a mi dolgunk a megnyugtatás... aggódni ott vannak a kismamák :)

Lilypie Pregnancy tickers
ficere
Miskolc
 
 


Zuzmi: nagyon köszönöm az ötletet a mellszívóval. Holnap meg is kérdezem a Minimanóban, h lehet-e ilyet kölcsönözni.
Köszönjük a bókokat. Holnap hozom a fotót. :P

Ficere: holnap megnézem a videót. Jaj, de jó, h már ilyen nagyok vagytok. Kíváncsi vok, h mi hány grammosak vagyunk.

András: Jaj, de örülök neked, h idetaláltál! Nagyon jó ez a fórum, nagyon sok mindent tudunk meg egymástól. Látod, Ficerével már egymásra is találtatok. :P :P
Nem csak engem ismersz, Thimmy is sokat irt a másik fórumra :lol:

Kép


Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
andi565
Budaörs
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: