Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást, nagyon jól esik! :oops:

Én és a párom 33 évesek vagyunk, 3 éve házasok lassan, Budapesten élünk a belvárosban.
Ősszel kezdtünk próbálkozni, és tavasszal kopogtatott a gólya! :lol:

Először kisfiúnak tippelték, legutóbb kislánynak, majd meglátjuk. Neveink már vannak: Nóra Lilien, vagy Hunor Dániel.

Első baba lesz. :roll: A Péterfy kórházban fogok szülni, az orvosom Dr. Kia, a szülésznőm Farkas Adrienne.

Eddig minden rendben volt, illetve a 12 hetes genetikai UH-n volt egy kis riadalom, a fiatal orvos nem találta az orrcsontot, vagyis nem tudta eldönteni, hogy azt látja-e vagy valami szövetet??? Ekkor egy genetikus is megnézte Bogyókát (Dr. Bárdos), és mindent rendben talált. Egy plusz vizsgálatot is végzett: ductus venosus flow, ez is rendben volt.

Fentiekből okulva a 18. héten az Istenhegyi útra megyek genetikai UH-ra, nem szeretnék még egyszer hasonló rossz élményt.

Málna! Az orrcsonttal kapcsolatban megoszlanak a vélemények korai meglétének jelentőségéről, sokan inkább a nyaki redő mérésre, és egyéb kiegészítő vizsgálatokra fektetik a hangsúlyt, ezért lehet, hogy nálatok nem is nézték!

Egy pénzügyi cégnél dolgozom, sosem voltak rosszulléteim, így folyamatosan jöttem eddig is, és szeretnék sokáig dolgozni. Közel lakom, és ez könnyű irodai munka.

Eddig 2 kilót híztam, és nem nagyon van pocakom, pedig nagyon örülnék már neki, úgyhogy várom, növekszik azért szépen lassan! :roll:
Egyébként átlagos testalkatú vagyok, de nem vagyok valami nádszál-vékony, igyekszem odafigyelni, és késő délután-este már csak gyümit, és salátát enni.

Látom, szépséges vonalzóitokból, hogy sokan már a sokadik babát várjátok, ez csodálatos lehet, gratulálok! :))
És milyen szép nevek!!

Örülök, hogy azt írtátok, hogy szülni jó!! Rámfér a biztatás. nekem egyelőre ez a sok orvosi vizsgálat is olyan idegen még.

Pöttyös labda! Gratulálok a nyereményedhez! Pocakos fotót majd én is szeretnék.. majd a vége felé... :wink:

Guera! Kicsit én is irigykedek, nagyon szép, és igazán egzotikus helyen éltek! :D

Kép
balia
Budapest VII. kerület
 
 


SZÜLNI AKAROK!!! :lol: Nem félek a fájdalomtól, az sem érdekel, hogy mennyit kell vajúdni, csak a szülés rendben menjen és egészséges legyen a babuci. Barátnőm mesélte, hogy Ő meg a doki külső combjára szorított rá annyira, hogy feketés-lila lett a helye :lol: Majd viszek magammal rágókát, amit a fogzó babáknak szoktak adni, egyszer szorongatom, egyszer rágom, vagy kettéharapom :)
Guera, nagyon szép helyen laktok! Azt gondoltam, hogy az általános ellátás némi kivetnivalót hagy maga után....még jó, hogy vannak magán praxisok.
Nekem azt mondta a védőnő, hogy 15. hetet követően ütemesen növekszik a súly 2 hetente 0,5 kg is lehet :shock: Tegnap a doki asszisztense mondta, hogy aznap volt egy kismami 24 hetesen 20 kg-ot szedett fel. Mondtam Neki, ha nem fegyelmezném magam én már 15 hetesen fel tudnám ezt mutatni :P

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Guera, nagyon érdekes, amit írsz. Én mondjuk nem bánnék valamivel kevesebb vizsgálatot meg betegként kezelést, mint itt van, de azért az meg kevés.

Azért úgy amúgy tényleg nem lehet rossz ott az élet :) Párod milyen? Szép barna bőrű, tejcsoki babátok lesz, vagy csak latte machiato? :) A neve magyar lesz vagy mexikói vagy mindkettő, vagy nemzetközi? :)

Nekem eléggé nő a pocakom, de nekem harmadik baba. De normális, ha kicsi, ha nagy, ne aggódj miatta, főleg alkati kérdés :) Ismerősöm kisfia két éve 4200 grammal született, óóóriási pocakja volt, aztán pár hete ugyanakkora pocakból majdnem egy kilóval kisebb kislánya született :)
[/img]

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 

 
 

Hízás: most kezdem elérni a kezdősúlyomat, kb. két kilót fogytam, és ma már majdnem az eredetin voltam. Lehet ebben a 15. hét utáni hízásban valami :)

Kata, tetszik a hozzáállásod, nagyon jó lesz :) Párod be akar menni? Hihetetlen, mennyit tud segíteni a puszta jelenléte is.

Balia, köszi :) Én eddig nem akartam erre fordítani, kicsit bántam is, aztán most mindenképp szerettem volna emléket, lévén utolsó baba. Erre megnyertem, tök jó :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Jajj, csajok nem is mondtam, hogy tegnap a dokim azt mondta, hogy az a mozgás amit én a baba mozgásának gondoltam még nem lehet az (ez a mániája). Szerintem meg az volt ;) ........vagy a dinnye és a barack? 8)
Timi, igen apás szülést tervezünk :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Kavaika - gondolom ismet egy ferfi orvossal van dolgunk....bizz az erzeseidben!
Gratulalok Timi! Majd megmutatod a fotokat?
Nekem nincsenek terhes fotoim...nem fertem a kepre...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Kata, márpedig az volt, én tudom, ő meg honnan tudhatná? :D

Málna, akartam feltölteni, de túl nagy, de mindjárt kicsinyítek egyet!

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Na kép próba:

Kép

Ez 15+3.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Málna Te meg ne beszéljél már butákat :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Hello csajok!
Balia és Guera üdv közöttünk!!!!!
Én is erősítem a tábort: Szülni JÓÓÓÓÓÓÓ!!!!!! Főleg, ha vége van! :))) DE tényleg jó és én a kórházi napokat is szeretem, bár 3 nap után vágyom haza, de addig jól elvagyok! :))

Timi, Te állandóan nyersz!!! Hihetetlen vagy! Gratula!

Én ma voltam védőnőnél, tök jó fej, de komolyan. Holnap doki, pénteken integrált teszt. Nem tudjátok, hogy az integrálton néznek AFP-t is???

Kavaika, határozottan fiús a vonalzód!!!!!! :)))

Guera, 60 centis has???? Nekem lánykoromban volt akkora! :DDDD

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Böbi, nekem úgy rémlik, benne van az integrált 4 markerében az AFP. Kórházból tényleg elég 3 nap :D

60 centis has, illetve derék? Hűűű, ezen átsiklottam, talán nem véletlen :D és Guera, Te balerina vagy, rendesen az a foglalkozásod? Ez olyan szép :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Jaaa Málna, most esik le, hogy a kismamafotózásra gondolsz? Persze, mindenképpen megmutatom :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Erika
Csatlakozom: Váááááááááááááááááá Mexikó :lol:
A 62-es derék problémádat szerintem sokan csak empatikus készségünknek köszönhetően tudjuk átérezni :roll: Suerintem legtöbben már a 62kg-nak is örülnénk, nehogy 62-es deréknak :lol:
Mondjuk valamelyest érthető, hogy nincs 1000 vizsgálat, ha abortusz sincs...Bár a kismamának is merülhetnek fel egészségügyi problémái, amit szűrhetnének :roll:
Én tök jól meglennék azzal, hogy mondjuk délután szülök (akkor szoktam :lol: ) és másnap reggel haza! Pihenni otthon sokkal jobb :wink: Főleg első babánál, mikor a többiek még nem ugribugriznak a fejeden :D
Ez a milyen nemzetiségű nyelv dolog nem lehet egyszerű :roll: Gondolom emiatt is nehéz a döntés...
Vonalzót nem csinálsz? Csakhogy lássuk hol jársz :)
Timi
Csini pocak :) Még Ivánnal nekem is volt pocifotózásom. Én is nyertem :lol: De nem hivatásos az persze készült Lindánál is. És most is. Bár ezeket még én csináltam. Egy ügyesebb családtagot majd a 30. hét körül vetünk be. Így szoktuk :) És akkor Családilag megróbálunk rajta lenni. Lindánál sikerült olyan kép, ahol Iván fejebúbja azért látszik...hog yépp elsuhan :lol: :roll:

Kata
Szülni tényleg jó! Én vagy ezerszer átélném, ha lehetne :D Tényleg igaz, hogy a fájásokra úgy kell gondolni, hogy -egyrészt több millió nő túlélte :) - másrészt pedig ez segíti a babádat az előrejutásban :) Engedni kell, hogy fájjon, mert ha vissza akarod tartani, akkor a babádat tartod vissza :? Állítólag nagyon meghosszíthatja a vajúdást, ha nehezen engedsz...Észosztásnak részemről is vége :lol:
De klassz csaj vagy, jó a hozzáállás! Fájni fog, de de sabj! Menni fog, simán, gyorsan! nekem ezek a gondolatok beváltak ;)
Pasi doki :twisted: Mikor nekem azt mondta a doki Iván születésénél, hgy ne hisztizzek, már. Csak mélyen vettem a levegőt, mert épp fájásban voltam, mikor összefutottunk a folyosón, ahogy beértem. Próbáltam elmondani mi a helyzet. Szóval ne hisztizzek :evil: Tényleg semmi nem volt! Persze izgultam. Éreztem, hogy nincs sok hátra. De első szülés és még csak 3 órája kezdődött. Mondta nem megy az olyan gyorsan. Ja. aztán megvizsgált és 4 ujjnyi voltam! Egy órára rá megszületett Iván :D Na, itt is kinek volt igaza????? Amúgy is! Egy pasi honnan a búbánbatból tudná??????????? :evil: Szerintem Te tuti jobban tudod :)

Balia
Azért elég gáz ez a kétségbeejtés :roll: De a lényeg, hogy minden rendben :wink:
A következő uh- már talán tudnak valamit mondani, de remélhetőleg nem egy harmadik féle nemet :lol: :lol: :lol: Végülis a fiú és a lány is 50%-os eséllyel indul :D Tök jó, hogy már neveitek is vannak!

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Egy ballerina, de jó Guera! Én is balettoztam világéletemben, de csak amatőrként, a babák után is visszajártam de tényleg csak műkedvelőként meg persze kikapcsolódni. Napi 4-5 óra munkával, főleg ha az tánc én is kibékülnék...:) Ügyes vagy!!! :D

Igen, szülni sztem is jó! Nekem az első császár volt, a második gyönyörű háborítatlan sima szülés! Ég és föld... Természetesen most is az utóbbira hajtunk:) Gondoltam ezekről bővebben majd ha közeleg az IDŐ, és persze ha érdekel Titeket.
Mi is "eltűnünk" a 7végén 2 hétre... aztán ha megjöttünk irány a genetikai uh, már naggyon várjuk!!!
puszi

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Én is dobok képet :D

Kép

Iván és Linda ♥

Kép

Kereken 14 hetes itt a pocak :)

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Iván és Linda gyönyörűek!!!!!!!!

Timi, akkor lehet, hogy fel kellene hívnom a SEjtbankosokat, mert pénteken még nem leszek betöltött 16..... Pedig Ők számolták ki, hogy mikor menjek. Na, holnap a dokinál rákérdezek.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Megjöttem!

Egész nap a városban keringtem :arrow: nem jönnek fel rám a ruhák... :roll: szóval levadásztam 1-2 jó darabot, H&M naci meg 2 felsö, ráadásul 2+1 ingyen van most náluk az akciósból. :lol:

Malna látom Angliában éltek. Az egyik barátnöm 28-ára volt kiírva, de még mindíg nincs semmi, Ö is ott fog szülni. Az jól hangzik hogy magán dokid van, neki nem az van... :?

Timi! Apa csoki, de nem fekete :D inkább tejcsoki, mi is találgatjuk hogy fog kibújni a pici, mivel én szöke hajú, nagyon fehér börü vagyok, apa meg fekete hajú, barna börü.

Névvel hadi lábon állunk, mindketten lányt szerettünk volna, de a 16 hetes 4D-n úgy beterpesztett nekünk, hogy azt mondta a doki, hogy az ott kifejezetten "fiús rész" :lol:

Szóval szeretnénk olyan nevet, amit itt is-ott is elfogadnak és ráadásul mivel ott szülök, kettös vezetékneve lesz, konkrétan Gonzalez Györfi. Ez elé jön még a 2 keresztnév. :?

Pocak mérettel kicsit megnyugtattál, így már jobb :lol:
Neked is mekkora!!! :shock:

Böbi, Timi :) igen, 62 volt. Táncosként nem szerencsés a "nagyobb" has, a folyamatos emelések miatt.
A 62 kg-nak én is örülnék, 53-al kezdtem, most 54-55 lehetek. Képzelhetitek, felborulok. 8)

De jó Lilla hogy babák között is visszajársz/tál! Én is úgy mennék, de nem lehet :(

Nahát Iván és Linda!! :lol: Tündériek! Söt, a pocak se semmi!!

Én is feldobok egyet.

Kép 18+6

Kép kuki :)
16 hét, állitolag az egérnél lévö valami az... :lol:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Uhh csajok, de jók a képek :) A lurkók és a hasak is nagyon szépek :D
Ruhavásárlást már nekem is be kellet iktatnom. A fürdőruha meg különösen macerás. 44-es méretben (cici miatt 8) ) nem nagy a választék divat tekintetében :(
Jövő héten mi is elutazunk, úgyhogy én is kevésbé leszek.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Micsoda hatalmas pocakok, és milyen gyönyörű gyerekek! :roll: Gratulálok!

Ha ruhavásárláson gondolkodtok a cé und á-ban SALE van, és a kismamaruhákat is érinti! :wink:
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Sziasztok!

Lilla, de jó ilyet hallani, császár után gyönyörű háborítatlan szülés :) Nahát, mennyi balerinánk van :)

Reni, de gyönyörűek ezek a gyerekek, Ivánnak micsoda frizurája van :) Pocak is szép!

Böbi, szerintem pár nap nem lehet nagy gond, nekem is levették 15+5-nél az afp-t.

Guera, köszi a ruhatippeket, már bandázzsal is lecsúszik a farmerem :D Holnap megyünk Pestre egy barátnőmhöz, akarok Allee-ba is menni, de c und a itthon is van, abba is benézek akkor :) Megjött a gyed :D Olyan gyönyörűűű babátok lesz!
Pocakod tényleg szép nagy :)
Aha, asszem sikerült kivenni a fütyit, látom :) Gratulálok :)

Kata, én vaterán vettem kismama tankinit, nézz be, hátha!

Na megvolt a védőnő, tesztreggelis vércukor 5,7 szuper, vérnyomás jó, minden jó, fiúkat is megmérték :)

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Sziasztok!

Guera, gyönyörű pocak!!! A lurkó lurkóját én nem látom! :D

Timi, a dokim elküldöd külön AFP-re is.... Azt mondta, hogy 35 felett már komolyan veszi... Így jártam! :)

Majdnem megtudtam a nemét, uccsó pillanatban szóltam, hogy nem akarom tudni,ki ne mondja! :)))) 16 cm a teljes hossza, hihetetlen!!!!!

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Bobi hogyan keszultok ruhakkal, babakocsival stb. ? Ugy ertem ha fiucska lesz, milyen szinu babakocsitok van? Vagy szules utan veszitek meg? Mi igy fogjuk az biztos. Kinezzuk, es amig a korhazban vagyunk, apa megveszi!
Ti mar vettetek vmit a babonak?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Málna, a lányokról vannak rózsaszín cuccok meg van fehér és sárga is, ha kisfiú, akkor a fehérrel és a sárgákkal ki lehet húzni az első két hetet, aztán majd veszünk utána. Lehet, hogy veszek egykét kéket (mert szerintem fiú...), aztán ha kislány, majd valamelyikőtöknek odaadom! :)))
Két babakocsink van, egy drapp és egy fekete, így az sem gond! :)

Az ágyneműnk sárga, a pelenkázó lap sárga, a hordozó piros/fekete, mi van még?? :D

Piri, ha olvasod, Te kistarcsás vagy, AFP-re hova kell menni? Az elsőre vagy az 5.-re???

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Böbi én tuti nem bírtam volna ki, hogy ki ne mondja a nemét... :roll: ...pedig én is úgy terveztem eleinte, hogy nem szeretném tudni... de mostanra meggondoltam magam..
:oops:
Gratula, 16 cm -> Szörpi nagyon nagy baba! :wink:

Timi én is vettem most egy felsőt + nadrágot, netes hirdetésen, ki lehet fogni klassz használt darabokat.

Nekünk máris van még egy lánynév a tarsolyunkban: Daniella (Dániel az apuka, és innen az ötlet), de szerintem decemberig még lesz pár variáció! :lol:
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Mi a masodik utan mindent elajandekoztunk. Tavaly vettunk 1-2 sapkat, body-t a lanyok meg voltak orulve, hogy vasaroljunk a genetikai uh utan. Van kek agynemu-garniturank fejvedovel es ennyi. De iden megvarom a 28-30.hetet. Akkor viszont kielvezem a dolgot!! Addig gyujtogetunk!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Málna

Mi sem szeretnénk vásárolni babás dolgokat, majd csak novemberben. Addig mi is gyűjtögetünk. :)))
(Meg egy kicsit babonás vagyok... :oops: )

De nézelődni már szoktam, üzletekben is, de főleg a neten, az is olyan klassz!

Mi babaruhákat kaptunk ajándékba, meg babakocsit, a kocsi sárga-szürke unisex.
És van egy pelenkázbetétünk, az is sárga mintás.

Sárgában utazunk, mint Böbéék. :lol:
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Jajj Böbe én biztos nem bírnám ki hogy ne tudjam! :oops: De jó Neked! :D

Szóval azt mondjátok még korai vásárolni? Én is ezen gondolkodom mikor érdemes elkezdeni, még mi is csak pár ruhát vettünk, meg én "itthon" egy mellszívót, mert kint nem lehet kapni.

Amúgy mi a véleményetek az angol pólyáról meg a hálózsákról? Érdemes rá beruházni? Ti használtatok ilyet?

Kép Ki is van odabent :) igaz, a kép 3 héttel ezelötti...

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Guera

Milyen gyönyörű kis arcocskája van a babádnak! :roll:

Nekem csak a 12. heti UH-ról van képem, ami már 1 hónappal ezelőtt volt:

Kép

Mi hálózsákot kaptunk ajándékba, szerintem azért jó, mert így nem tudja lerúgni magáról a takarót. :wink:
balia
Budapest VII. kerület
 
 


En is halozsak parti vagyok, a rugikbol eleinte kihuzta a labat a lanyom, a polya tul szoros volt, de a halozsakot nem tudja lerugni, de tud benne mozogni. Es mindenfele vastagsagban kaphato..van lenge nyari es jo vastag teli is.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Guera, nagyon szép a baba!!!

Szerintem nem korai a vásárlás, a lányoknál ebben az időben kezdtem el vásárolni, így nem egyszerre kellett annyit költeni. Sőőőt, Gyöngyöm babakocsiját 8 hetes terhesen vettem meg, mert akkor volt akciós! :)
De most már mindenünk megvan, így nem tudok vásárolgatni. :( Majd csak új textilpelus, pelus, egy-lét ruhácska, nem sok minden kell.

Egy új babakocsit szeretnék, de lehet, hogy kapunk pont olyat kölcsön.Olyat szeretnék,aminek csak váza van és arra lehet egy adapterrel csatlakoztatni a hordozót.

Az első babánál használtam pólyát kb 3 napig, ameddig meg nem szoktam a fogását, utána eladtam. Viszont jól bebugyolálva (kezével nem csapdosva) jobban elaludt mindig a gyerek, így egy olyan pólyaszerűségben gondolkodom, mint amit Timi nyert.

Én nem szeretem a hálózsákot, én tescos pizsamát használok, nekem az vált be, 2 éves korig mindig olyat vettem.

Ami a beruházást illeti, pólyát, hálózsákot is lehet kapni a neten, sokszor új/újszerű dolgokat féláron. Ezért vásárolgattam pl Iringónál már 3 hónapos terhesen, mert akkor fogtam ki jól pihenőszéket vagy utazóágyat.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Böbi :D ügyes vagy! Nagyon nagy ez a Szörpi :)

Én is vettem már vaterán egy halásznadrágot meg egy farmerszoknyát magamnak, de farmert nem találtam olyat, ami nem agyonhasznált meg jó is meg be merem vállalni méretben, és állítólag a h&m áraival szinte ott vagyok, mint a vatera+posta. Megnézem, ha már Pesten járok :) Felsők majd őszre-télre kellenek inkább, egyelőre ehhez a pocakmérethez jók a normál pólók, amik rugalmasabbak :)

Balia, Daniella szép :)

Nekünk csak kádat kell venni, mert azt eladtuk, meg hordozót, mert az meg már nem szabványos. Meg pár új ruhát azért szeretnék ennek a kicsinek is, meg mintás textilpelust :)

Pólyám nem volt egyik gyerekkel se, de most ennek a Bugyolának örülök, ki fogom próbálni, magamtól eszembe se jutott volna :) Én se nagyon szeretem a hálózsákot, picinek vékony pamut hálózsákban aludtak kispaplannal, most meg Regő olyan teszkós napozóban, ami romper, és szerintem nem is napozó, mert több benne az anyag, mint egy bodyban :D

Guera, szerintem nyugodtan vásárolj :) Gyönyörű ez a fotó :)

Böbi Neked nem csal a vonalzód? Ez már a 16. hét, nem? 15. már be van töltve.

Timi

Kép
Kép
Kép
pöttyös_labda
 
 


Ne sokkoljatok ezzel a nagy méretű gyerekkel, nem szeretnék 4 kiló feletti gyereket! :DDDD

Közben eszembe jutott, hogy elektromos mellszívót is szeretnék venni, na, lesz itt még azért bőven venni való!! :D

Timi, de a 16.hét, már megszoktam, hogy ki így számolja, ki úgy, még a babanetes várandós naptár, amit minden héten küldenek, az is nekem 15. hetet ír!!!!

Én is elmennék már venni gatyákat, mert kinőttem, de a két lánytól nehéz vásárolni, így marad a jól bevált teszvesz/vatera, eddig ritkán nyúltam mellé méretben.

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Balia de szép a pici! Mostmár Ö is nagyobb, ha mentek uh-ra egész meg fogsz lepödni :lol: velem is ez történt... :oops:

Na ezzel a hálózsákos/angolpólyás dologgal úgy vagyok, hogy meglátjuk, 1-1-et vettem mindegyikböl, nálunk nem lehet kapni. :(

Én is kezdö anyukaként megveszek minden "sz.rt"... Nem kellene :roll: de azért lehet hogy ezalatt az 1 hét alatt még a teszkóba benézek :lol:

Vásárlásról beszélve megmondom öszintén sosem adnék ki tízezreket pl. egy farmerra. A h&m-ben 2 napja háromezerért kaptam kismama gatyót :oops: húúúúúú de örültem :D

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Halihó!

Még megvagyunk mi is.

Üdv az újaknak!

Ű, micsoda képek! Na nekem is kéne valamit villantanom, majd összekapom magam!
Irigy-mirigy vagyok az uh-s képek miatt, itt nem osztogatnak, a fiammal is csak a 4D-s kukkeren adtak. :(

A héten levették az AFP-t, azért majd pénteken megyek, a cukor már megvan, még mindig kevesebb, mint Levivel ilyenkor, úgyhogy még van remény, hogy elkerül a terhességi cukor.

Timi! Te írtad, hogy mész kajázós cukorméricskélésre. Már ilyenkor? Nálunk az csak a 24. héten van és nem is zsömlés verzió, hanem a szőlőcukor-szirupos. (Boáá)
Vagy ez valami soron kívüli valami?

Guera! Mexikó! Vááóó! Tök jó! Irtó cuki kapucsínó-babátok lesz! :D

Mit olvastam még? (kismamiagy...)
Ja! Szülni jó! Főleg az utolsó nyomásnál, mikor érezni, ahogy kibújik, aztán a nagy találkozás!

Apás szülést én akarnék, apuka nem. :S Úgy tűnik megint anyu lesz bent velem. De legalább már edzett lesz a dumámra....

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Eee, Levinek ezt a sapkás képét is illene már lecserélnem valami aktuálisabbra.... :oops:

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Erika
Asztaaaa, micsoda jó képet csináltak a babádról :shock: Iván még a 22.héten is olyan grillpipi forma volt :lol: mondjuk Lindát is ugyanekkor néztük 4D-n, rajta több volt a husi :) Szóval köszi a képet!!!! Vergődtem, hogy a 18.heti genetikai uh-t 4D-ben csináltatnám, mert én nem vagyok Böbi :lol: Megesz a kíváncsiság, hogy kukac vagy punci :lol: De látva a tiédet tuti 4D-re megyek :wink: Tényleg nagyon fiad van :lol: csak kár, hogy a lényegen van a nyíl, mert így kevésbé egyértelmű a látvány, de kivehető :wink:
Én nem használtam se pólyát, se hálózsákot. Igaz, mi együttalvósak vagyunk, meg picinek mindkettővel kendőztem szinte naphosszat.
Mikor Iván született mellettem volt egy csokibaba. Mondjuk feketecsoki apuka és szőke/zöldszemű anyuka, de a baba ez alső napokban tejeskávé színű volt. Aztán 3 hónap múlva összefutottunk és addigra tejcsoki lett :lol: Állítólag minden színesbőrű baba világosabbnak születik....
Találtam egy ilyet:
http://www.keresztnevek.hu/Latin/
Hátha segít ;)
Jóóó, persze. Tudom, hogy egy táncos nem lehet 100 kiló ;) Egy balerina pláne. De a pocidat elnézve nem hiszem, hogy túlsokáig táncolhattál volna. Gondolom neked sem esne már jól a "liftezés", meg a tütü is furán állna most :D Viszont megértem, hogy hiányzik.

Kata
Én pár éve a H&M-ben vettem tök jó fürdőnacit a régi fürdőrucimhoz. Régi értsd szoptattam...Viszont mikor Lindát vártam, a felső jó volt, de az alsó :) Ott külön is tudsz venni kisebb nacit+nagyobb felső és divatos fazonok vannak! Melltartókkal én is folyton gondban :roll: Anyu néha cikiz, hogy miattam fogják elkészíteni az első "Z" kosaras melltartót :roll: :lol:

Timi
Iván haja ezen a képen nem is az igazi, mert már mosás előtt áltt :roll: De frissen mosva tiszta csiga :lol: Csak 2x vágom neki egy évben. Azt is utálja, mert félti a csigákat :lol: Megértem. Sokszor megállítják, hogy micsoda gyönyörű haja van és hát Iván az Oroszlán jegyében született, hiú is rendesen :D Karácsonykor már nelég hosszú volt neki. Angyalruciba öltöztettem és csináltam róla pár képet. Nagyon hiteles volt a szöszi kis fürtjeivel :lol:

Balia
Ha több név is van, ami közösnevező az tök jó! Én annak is örülnék, ha mondjuk fiúból akár egy ilyet is találnánk :roll:
Pocid miatt sze szomorkodj! Fog nőni, csak idő kérdése :wink: És talán decemberben visszakívánod majd ezt a méretet :lol: Mmint a kényelem szempontjából :D

Kriszta
Nálunk sem osztogatják a képeket :roll: Mondjuk van rá lehetőség, hogy dvd-re felvegyék, ha viszel lemezt és 3000Ft. Ha csak képet akar az ember akkor egy 1000-esért kaphat. Ezzel a kh. alapítványát lehet támogatni....
Eddig csak a kismamabarát zsömi+tej cukorterhelésen voltam, de most cukorszirup lesz. Rettegek :?
Utolsó nyomás...én azt bírom, hogy érzed, hogy bluggy és kicsusszan, mint a szappan :lol:
Őőőőőő....Leviről valóban tehetnél egy fürdőgatyós képet, bár ez a mostani a múlthéten pl. aktuális volt :evil:

Böbi
Húúú, még jó, hogy résen voltál! Én piszok kíváncsi vagyok, nem hiszem, hogy kibírnám. De 2 bnőm is úgy volt az összes gyerkőcükkel, hogy nem akarták tudni. Nem is tudom hogy bírjátok? :lol:

vásárlás:
Már én is vásároltam :) Úgy a 7-8. héten. Turiban megláttam egy cuki H&M-es bézs plüss rugit és egy tündéri rózsaszín kiskardigánt. Az egész összesen volt 300 Ft :lol: Ha mégsem tudom a kardigánt használni, hát bumm. Amennyibe került..... :D
Osztom Böbi véleményét, hogy vannak dolgok, amiket akkor célszerű megvenni, amikor hozzájutsz jó áron vagy teszvesz/vaterán, amikor belefutsz :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Reni

De jót röhögtem :lol: és azért gondolom hogy a 18. héten már csak megmondják hogy mi is van a lába között... Mondjuk nekünk szerencsénk volt, úgy beterpesztett, hogy öröm volt nézni. 8)

Köszi a keresztneves oldalt, rá is vetem magam. Apa a minap feldobta az Era és a Kaled neveket. Azt mondta az Erából nem enged, abba szerelmes (szerintem ugyan lánynak kellene adni de mindegy). :?

Hát, nem tudom mi lesz szegény gyerekkel... Én nem találtam eddig semmit, na majd most! :lol:

Amúgy van egy másik kukis képünk is, ezen nincs ott az egér, felteszem Neked. :wink:

Kép

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Sziasztok! Szép reggelt! :)

Olyan aranyos, és kedves társaság vagytok, tudjátok, én voltam már egy másik fórumon, de ott nem éreztem jól magam. Ment a paráztatás, meg ilyenek. :shock:

Nekünk eddig csak ez az egy UH kép sikerült jól, és nekem is mindig külön kérnem kell képet, maguktól nem jut eszükbe adni.

Guera engem is megnyugtatott, hogy ilyen szép a 4D-s kép már ilyen korán, mert mi megyünk majd a 18. héten egy genetikushoz 4D-re, de gondolkodtam, hogy kérjek-e egyáltalán képet, nem-e lesz még kicsit korai, és esetleg csúnyácska. De nem! :P

Nálunk még egy lánynév felmerült, most 3 verzió van:
Nóra Lilien
Daniella
Nikoletta

A vezetéknevünk: Bartha, így ezek mind szépek vele, és azon gondolkoztam, hogy tán elég lenne 1 keresztnév, mert úgyis csak egyet fog használni. De a Nórához valahogy olyan jól illik a Lilien..
Ti mit gondoltok erről?

A Daniella azért tetszik nagyon, mert a férjem Dani, és meg Lilla, és így mind a kettőnk nevéből lenne benne egy kicsi. :D

Pénteken megyek AFP vérvételre, Ti mind voltatok már ugye? Nálunk (Bp.-Péterfy kórház) hosszú idő, 2 hét, mire meglesz az eredmény, azt vinni kell a 18 hetes UH-ra.
Hát, éppen készen lesz remélem addigra... :roll:

Közben a fiúnevünk egyáltalán nem biztos, Hunor Dániel lett volna, de a Hunorka - így ebben a formájában lánynév, tehát nem nagyon tudnánk becézni, mert a Hunci meg elég félreérthető... :?
Így most szinte fiúnév nélkül vagyunk. Egy van talán, ami tetszik, a Botond.

A "nem vásárlást" most valóban nagyon nehéz lesz kibírni, mert mindenhol leárazások vannak, és még csak nyár közepe, micsoda akciók lesznek itt még! :lol:

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára balia 2011.07.07 11:27-kor.
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Jó reggelt!

Ezen a képen már én is látom a kukit!!! :)

Mondtam ma reggel a férjemnek, hogy úgy érzem, hogy fiú, erre rögtön lehurrogott, hogy biztos megmondta tegnap a doki, csak nem árulom el. Na, most hallgathatok egész végig a megérzésemről....

Nekünk sincs még képünk, se felvételünk, de 4D-re még nem szeretnék menni, majd a következőre, majd megkérem az uh-n a nőt, hagy fényképezzem le a monitort! :)) Nagy, lcd kijelző van, csak le lehet fotózni.

Hunci becenéven nagyon nevettem, tényleg furcsa! :) DE miért kellene becézni? Gyöngyvirágot mi sem becézzük, már megszokta mindenki.
Nekem a Nóra Lilien párosítás jön be a legjobban!

Reni, én is együttalvós vagyok az elején, ameddig óránként ébrednek éjjel...... Nekem sosincs tejem, így hamar megéheznek és eleinte nem akartam pótolni, de lehet, hogy most azt a verziót fogom kipróbálni, hogy pótlok mellé, veszíteni valóm nincs, eddig sem jött meg a tejem a rendszeres cicire rakástól, most sem várok csodát! :)

Kriszta, anyukád szokott bent lenni??? Az is tök jó lehet!!!!

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!
Lilla nekem is a Nora Lilien a nyero!
Guera nagyon jok a kepek, az enyemeken minden olyan kis Maszat Jancsi van, nehez ertelmezni, ugyhogy nem is rakom fel. De szombaton csinalunk pocak fotot! Azt majd memutatom, szerintem oriasi!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
malna5
 
 


Vásárlás: szerintem a legjobb befektetés egy jóféle hordozókendő!!!
És sok minden egyéb rögtön feleslegessé is válik...

azért erősen gondolkodom egy mózeskosáron, szerintem egy karácsonyi babát muszáj betenni a fa alá... :wink: az meg mégiscsak mózesban az igazi :wink:

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Sziasztok!

Nos, ahogy elnézem mindenkinél, nálam is a Nóra Lilien nyert. :P

Amúgy a babán is múlik mennyire lesz jó a kép, én pl 10 percig köhögtem és forgolódtam, a drágám ugyanis befordult háttal, hogy Öt nem érdekli a doktor bácsi. :D

Én is annyira szeretnék hordozókendöt, de attól félek hogy nem igazán jó ötlet ott kint a 40 fokban még a gyereket is magamra akasztani :roll: ugyanis nálunk télen sincs sokkal hidegebb, max 1-2 hét. 8)

Amúgy pedig rámragasztottátok ezt a szülni jó dolgot, én már annyira várom :oops:

Era

Kép

Kép


Kép
guera
Playa del Carmen
 
 
 
 


Lilla
Én egy különc típus vagyok, most is hozom ezt a formát :) Nekem a Daniella tetszik a legjobban ;) Azért is, amiért választottátok, meg azért, mert Nórából és Lilienből vagy egy kalapra való :lol: Bár azt nem vitatom, hogy a Bartha Nóra Lilien jobban hagzik a Bartha Daniellánál....
Én sem vagyok becézős párti, ahogy Böbi. Gondoltuk az Ivánt és a Lindát nem kell becézni. AZért persze Ivánkáznak sokan, amitől égnek áll a halyam! Sosem engedtem, de Iván is kikéri magának. Lindát Lindusozni szokták azt is "nagyon kedvelem" :? A Hunorokot a játszón nálunk Huninak becézik. Mindegyiket ;) Márha annyira becézni szeretnél :) De szerintem a Hunor így olyan szép. Kár lenne becézni....
Vizsgálatokban én vagyok a legutolsó, mert mi dec.31-re várjuk a babát :D Az tök durva, hogy 2 hét, az eredmény :shock:
Osztom a véleményed, ez itt tényleg jó csapat! Lindánál nem fórumoztam a várandós topicban, mert...egyszerűen nem volt jó ott :roll:

Erika
Köszi a képet! Ezen már nincs mit kötekedni :lol: Era....megértelek :? Nem mondtad Párodnak, hogy Téged így is becéznek nálunk? Vagy már úgyis mind1...ez kell :roll: :) Remélem találsz egy klassz tökös nevet az Era mellé ;)
Hordozókendő szerintem a 40°C-ban is jó beruházás lehet ;) Afrikában sincs hidegebb és ez a dolog onnan jött Európába ;) Csak jót mondhatok róla! Vannak szellősebb megkötési módok, illetve nem csak rettenetesen vastag, meleg anyagú kendők léteznek. Nálunk talán a Nandu a legnépszerűbb márka, de valójában 1000 féle van!!! Tuti talász olyat, ami nyerő :)
A "jókép" tippet köszi! Majd ugrálok előtte, meg kávézom csokival és végül leöblítem mindezt kólával :lol: Vagy csak elviszem a Iván&Lindát :lol: Elég örökmozgó csapat, tuti felrázzák bennem napi 100x a kistesót :roll:
Tök jó, hogy rádragadt a "SZÜLNI JÓ"!!!!!!

Böbi
Látod, többen is állítottuk, hogy fiús az a vonalzó :lol: Sajnálom, hogy nem volt jó fogadtatása a megérzésednek :( És olyan messze van még, mire beigazolódik a dolog, de velünk megoszthatod őket nyugodtan :wink:

Málna
Várjuk a pociképet :D

KisLilla
Mózes a fa alatt :lol: Mi mindig kapunk kölcsön egy gyönyörű (1000éves) bölcsőt. Van rajta fogantyú és kerekek, ez a házi babakocsink :lol: Lehet én is betolom majd a fa alá :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Jaaaaaj, nem vagyok tök hülye helyesírásból, de látom, most rendesen mellé kalimpáltam, de hogy?????????????????? :shock:
Szóval tudom ám, hogy hajam és nem halyam :lol:

Kép
Kép
Kép
Kép
hrenata
 
 


Baba a karácsonyfa alatt képe remélem, h mindenkinek lesz, annyira szépek lesznek! :wink:

Renata -> végre egy szavazat a Daniellára! :lol: Nos, még biztos lesz pár verziónk decemberig, ha így haladunk...
Volt már Jázmin, meg Laura, de ezek ma már pl. nem tetszenek. :?

Emlékszem, én mennyire nem szerettem kiskoromban, ha becéztek.. a Lillustól a hideg kirázott... :evil:

Figyelmem névválasztásnál mindenre kiterjed, valamiért nekem fontos, hogy lehessen becézni, meg külföldön is boldoguljon vele a gyerek, és, legyen szép is, és komoly is, hogyha ügyvéd lesz, vagy orvos, szépen mutasson pl. Dr. Bartha Hunor.. milyen szép.. Bolond vagyok, mi? :P

Állítólag a csokievés UH előtt bejön, felébrednek tőle a picik! :lol:

Böbe Te egészen a szülésig kitartasz amellett, hogy ne mondják meg a kicsikétek nemét?

Ma nagyon jó napom van, egy kedves ismerősöm írt egy közösségi oldalon, hogy van 3 zsák babaruhája ajándékba, és le stipi-stoppoltam! :roll:

Viszont, amit észrevettem, hogy nagyon száraz a bőröm, szinte hámlik, pedig kenem testápolóval, és babaolajjal is, és rengeteg vizet iszom.. :cry:
Van valami tuti tippetek, mit használjak, mitévő legyek? Valami gyógyszertári kevert hidratáló krémet vegyek?
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Sziasztok Csajszik!

Tök jó olvasni :) Nagyon tetszik, hogy szorgalmasan körmöltök :lol:

Lilla nem vagy lemaradva semmiről. Én is holnap megyek AFP-re. Azt mondta a védőnő, hogy normál vacsi, sok víz, hogy ne legyen sűrű a vér és reggel semmi reggeli. Itt egy picit több vért vesznek, de sebaj, csak mosolyogni! Jajjj, már megint megyek a szomorúságos barlangbaaaaa :( Aki nem értené, a múltkori vérvételemkor azzal a meglepő ténnyel szembesültem, hogy az ott várakozó kismamik mind szomorúak és gondterheltek. Megérkezésem után pedig a különböző bújukat, bajukat nyávogták és mindegyiknek csak BAJA volt (jajj az egy szép város :D). De komolyan. Rosszul éreztem magam, hogy jól érzem magam 8)
Ma pedig fogorvos, de jó. Bár én úgy érzem semmi dolga nem lesz ;)

Én a Daniellára tippelek. Nekem is voltak favoritaim pl. Rebeka Luca, de az uram lehurrogta. Ő választotta a Maját. Azaz az maradt. Ilyenek voltak, hogy Ivana, Irina, Csenge (más vitte a családban). Én lengyel vagyok, és ott is vannak szép nevek pl. Mira is tetszett, vagy a Lídia. A Réka is szép (erre a férjem azt mondta, hogy répa), Emese (meg nem áll jól a szeme se) szóval ez a név maradt. Még a Kirával győzköd, de NEM ÉS NEM! Ja a vezetéknév Kohajda. Ehhez azért nem minden stimmel. Tradicionálisan fiú szempontból minden Kohajda a Miklós névvel nyomul (mármint déditata, tata, apa, fia). Van már idős, ifjabb. De nem lesz Miklós :wink: Ha fiú lesz Milán Olivér :) Egyébként úgy is tőlünk kérdezik, nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
kavaika
 
 


Kavaika

Csak nehogy nagyon kilegyünk a szüléstől, és a férjünk bekiabáljon valami béna nevet.... :lol:

Nóra Lilien - Daniella : 3-2, a Nikoletta pedig még nem kapott szavazatot... (bevallom, hogy nekem sem annyira tetszik, mint a két másik, férjem ötlete..)

Köszönöm, hogy írtál az AFP-ről, pont azon gondolkodtam, hogy reggelizhetek-e majd holnap, de akkor nem.
Jöhetnél velem a vérvételre, én mindig vidám vagyok, még akkor is, ha alig találják a vénámat jajj. :roll:

Nagyon tetszenek a neveitek, a Maja és a Milán Olivér is! :wink:
balia
Budapest VII. kerület
 
 


Balia, már a szülés elején meg kell mondanod a nevet! :))Tőlem Nikolettát soha ne várj, a férjem volt szerelme! :) Alapból nincs bajom a volt barátnőkkel, sőt, többel jóban is vagyok, de EZ A NŐŐŐ? BRrrrr.

Reni, de jó lehet ez a bölcső!!!!!!

Egyik barátnőm nyert egy hordozókendő tanfolyamot, de neki nem kell, így átadta, szeptemberben lenne. Ezek szerint érdemes lenne? Tényleg ennyire jó? És melyek a jó kendők?

Böbi

Kép

Kép

Kép
flowergarden
Budapest XVII. kerület
 
 


Sziasztok!

Na, megvan az AFP-m, 29,60 lett, majdnem annyi, mint Levivel.
Itt cukrot is néztek az AFP-vel, így megint csak nem lehetett előtte enni.

A hordozókendőmet annak idején eladtam (én marha), most vehetek újat. De mindenképpen kell, nekünk nagyon bevált.

KépKép
KépKép
terek.krisztina
Tatabánya
 
 


Böbi

Látszik, hogy még nem szültem.. azt hittem a végén kell csak bemondani a nevet... :lol:

Akkor majd lány- és fiúverziót is kell mondani, ugye?

Én kaptam ajándékba egy fehér hordozókendőt, bár, még nem próbáltam ki, de egy pár oldalas leírásom van hozzá.
Szerintem a tanfolyam nagyon hasznos lehet, én elmennék a helyedben!!! :roll:

Kriszta, nagyon-nagyon helyes a kisfiad, mikor látunk új képet róla? :wink:
balia
Budapest VII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: