Új privát üzeneted érkezett!

Igen, legtutibb beszélni lenne velük. Mit gondolsz, ha letelefonoznánk a zalaegerszegi kórházba, átadnák az üzenetet?
C
claire
 
 


Ráadásul most néztem a mai naptárat: Ákos, Bátor! Vegyük ezt jelnek? de mit jelent? C
claire
 
 


Mezi & Zoli!

Nincsenek szavak... :cry: :cry: :cry:

Zsófi

Zsófi

Kép
Kép
Kép
zsófi:-)
 
 

 
 

Sziasztok...

Zsuzskó, Mezi, Zoli...
Időnként benézek, mert másra nincs időm, de most félretettem mindent, hogy én is sajnálatomat fejezzem ki mindazért amin keresztülmentek...
El sem tudom képzelni, hogy milyen lehet, szerintem csak sodródtok az árral, ahol egyik nap követi a másikat..
Mindannyiotokért imádkozom, hogy segítsék az égiek is ezeket a nagy tragédiákat túlélni.

Zsuzskó tudom, hogy ez most nem vigasztal, de amikor kórházban voltam én is találkoztam egy kismamival, akinek két éves volt a kisfia, sajnos az ikertestvérét elvesztették. Fejlődési rendellenességgel született volna, ezért a 21. héten méreginjekcióval megszüntették a kislányuk életét. A kisfiukat viszont én is láttam, egy gyönyörű kis vadóc fiúcska. Ja és akkor szülte előttem pár nappal a második fiát. Ő úgy fogta fel, hogy az újabb baba nem lett volna, ha nem veszítik el a másik babát, ő adta meg az esélyt az új babának. Tudom, hogy soványka vigasz.

Zsófi , kisfiatok lesz! A kislányotok mellé gondolom örültök, hogy kisfiú érkezik. Remélem minden rendben veletek.

Zsebibabák hogy bírod?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Jaj lányok most jut eszembe, hogy mintha egyszer láttam volna Mezi nevét az egyik uh-s feltöltött képén. Mintha Beatrix-nak hívták volna. A vezetéknevére már nem emlékszem. Ha valaki átnézné az oldalakat és megkeresné, talán segítene a felkutatásában.

Bocsánat, hogy én rohanok, de sajnos a kislányom nincs túl jól.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Hahó Kismamik!!!
Tudom, hogy itt most nagyon összejöttek a rossz dolgok. DE! Éppen ezért tessék előbújni, tartani egymásban a lelket, és nem negatív dolgokra gondolni. (bocsánat, küldjetek el nyugodtan a búbánatos francba, de látom, hogy mindenki eltűnt. értem én, emésztitek a híreket, de nem jó ilyenkor agyalni.)
vovanda
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, ennyivel tartozom mindenkinek......
Először is részvétem minden érintettnek.

Sajnos én az elején voltam úgy a terhességnek, hogy nekem "megjósolták" egy baba lesz, igazából annyit mondtak lesz és kisfiú, ikrekről nem volt szó.
MAjd mikor megtudtam ikrek bepánikoltam, hogy az egyiket el fogjuk veszíteni. Barátnőm azt mondta mi a lombik miatt máshogy alakítottuk az életünket.
MAjd ezt egy darabig még nem így gondoltam és féltem.

Ahogy teltek a hetek egyre jobban úgy gondoltam nekünk a JóIsten 3gyereket szánt és mivel beleavatkoztunk a lombikkal így az is lesz.
Kezdtem beleélni magam, hogy tényleg minden rendben és mind a két pocaklakó meg is születik egészségesen.
Ezt a ma napig így is gondoltam és talán mire ezt leírom vissza is térek a régi kerékvágásba. De őszi leszek Mezi esetén nagyon felkavart.

Ne haragudjatok, köszönöm, hogy itt lehettem, de nem jövök többet, sírni agyalni nem akarok. Minden a legnagyobb rendben van velük, amit tudom érzem így is marad, de tudjuk az ördög nem alszik sajnos.

Kívánok mindenkinek nagyon-nagyon jó egészséget, ha valaki kíváncsi rám emailben el tud érni.

Köszönök mindent

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Sziasztok kedves kismamák!
Ismét Zoli vagyok.
Úgy állunk, hogy a mi kis Ákosunk állapota nem romlott péntek óta, igaz jobb sem lett, de azt mondja a doktornénink, hogy ő még ilyet nem látott, mert már rosszabbnak kellene lenni. Én el nem tudtam volna gondolni, hogy ekkora élni akarás van ebben a kis manócskában. Ahhoz képest hogy egy-két napot adtak neki. Folyton előttem van Mezi, miközben simogatjuk a kis meleg lábát és könnyes szemmel ezt mondja neki: -Semmi baj kis Mókuskám, hamarosan vége lesz. Te leszel a mi kis angyalkánk!. Ha ez eszembe jut, állandóan könnybe lábad a szemem.
Arra kérnélek benneteket, ha valamelyikőtök tudna valami kis apró segítséget, bármit, akkor hívjon minket. A Mezi száma: 06302122261, az enyém: 06303073623.
Bármit megadnék, hogy akár, egy szalmaszálnyi lehetőségünk legyen ennek a csöpp életnek.
Köszönöm nektek, akár tudtok segíteni, akár nem.
Zoli

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Kedves Zoli!

Itt megeresztettem egy par emailt (kosz a privit, oda is valaszoltam), de ha VALAHOL tudnak segiteni, az az AKH Allgemeines Krankenhaus. Minden nagyon koraszulottet odavisznek. En surgosen felhivnam az o Neonatologiajukat. Az en szulesemnel (amit az AKH szuleszetenek a vezetoje csinalt es o rendelte hozzam a gyerekdokit) Prof. Haide volt bennt; ha jol emlekszem, o a gyerekosztaly vezetoje ott, de erre nem tudok megeskudni. Az teny, hogy felszereltsegben/muszerezettsegben eddig tenyleg sokkal jobbnak lattam a dolgokat; hatha valami csodat tudnak...

Szoval szerintem gyorsan hivjatok oket fel egy nemetul jol tudo valakivel felfegyverkezve. Ott nyilvan ejjel-nappal vannak...

Es talan holnapra talalok konkretabb szamokat is.

Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien
* Telefon: (+43 1) 404 00-0, es kerjetek a Neonathologie-t.

Joisten mentse meg Akost!
zsebi
zsebibabak
 
 


Kedves Ancsuka!
bar nem jossz ide tobbet - de en nem ertem, miert? Az igazat megvallva, ebbol az irasodbol egy kukkot sem ertek... ;-((

Ani, kosz, jol vagyunk, bar alvas keves. A babak mar 4 kg felett vannak, mosolyognak, elkezdtek kicsit nyulkalni is a dolgokert; torokhangokon beszelgetni velunk; hatalmas boldogsag...

Azert merem leirni, amit Vanda mondott... Igaza van; tartsuk a lelket a tobbi terhes lanyban!! Mikozben megteszunk mindent azokert, ahol problema van.

Az Ikresekre Ti hogy tudtok bemenni? En valahogy mar honapok ota nem boldogulok vele. Igy semmit sem mutat; ha pedig regisztralni akarok, hiaba fogadom el a nyilatkozatot, mindig ugyanarra a nyilatkozatos oldalra kuld vissza.

hiaba, nagyon bena vagyok...

tudtok meg jo ikres/babas netes helyeket?

zsebi
zsebibabak
 
 


Mezi, Zoli!
Bár tudnék segíteni, valami okosat mondeni! Nagyon sok erőt kívánok nektek, veletek vagyunk!!!

Zsebi!
Nem tudom, mi lehet az Ikresekkel a gond... Mást meg nem tudok.
vovanda
 
 


Kozben megtudtam a legjobb becsi korhaz koraszulott intenzivjenek vezetojenek koordinatait; vszleg a legjobb a temaban Ausztriaban, legfelszereltebb infrastrukturaval, es legtapasztaltabb a nehez esetekben, mert oda kerulnek az egesz orszagbol ezek.

Azert irom ide, mert, bar adja Isten, soha senkinek ne legyen szuksege ra, egy kapaszkodo talan mas nehez helyzetbe kerult kismamaknak is.

Prof. Hayde +431-486-27-44 (iroda), +43664-401-4287 (mobil), surgosseg: +431-531 16.

Ugye senki sem fog visszaelni a telefonszamokkal...?

Nagyon remelem, hogy sikerul... Tudom, ez anyagi aldozatokkal jarna, de talan ha mar stabilizalodna a helyzete, haza lehetne hozni megint; es az is lehet, hogy reszben a TB is fizetne... szerintem probaljatok meg.

Zsebibabak.
zsebibabak
 
 


Sziasztok!

Elgondolkodtam vovanda írásán

(Idézem:
Tudom, hogy itt most nagyon összejöttek a rossz dolgok. DE! Éppen ezért tessék előbújni, tartani egymásban a lelket, és nem negatív dolgokra gondolni. (bocsánat, küldjetek el nyugodtan a búbánatos francba, de látom, hogy mindenki eltűnt. értem én, emésztitek a híreket, de nem jó ilyenkor agyalni.),

majd ancsukáén is. Megértem őket.

Amikor kórházban voltam, sajnos találkoztam -ha még létezik ilyen- háromszorosan rosszabb helyzetben lévő kismamival, mint ahogy Meziék vannak. Akkor gondolhatjátok...
Szóval aznap éjszaka megszültem. Igyekeztem nem agyalni rajta, és inkább csak azt mondogattam, hogy én milyen szerencsés vagyok stb., de a tudatalattim valószínűleg dolgozott a háttérben.

És egyvalamit ne felejtsünk el MEZI INDÍTOTTA EL EZT A TOPIKOT, BIZTOS NEM AKARNÁ, HOGY ÍGY ÉRJEN VÉGETT!

Persze ilyenkor az ember nem tudja leírni, hogy minden happy, amikor más meg szenved és kétségbe van esve. Szóval ez nagyon kétoldalú dolog.

LITTLEMOMMY SZÍVBŐL GRATULÁLOK A LÁNYOKHOZ, GYÖNYÖRŰEK! Megnéztem őket az áprilisi topikban. A természetes szülésért viszont nagy gratula!

Wicca ott olvastam, hogy Ti meg hogy jártatok, remélem mostmár teljesen jól vagytok.

Velünk annyi történt mostanában, hogy kisfiam székletproblémája megoldódott (új tápszer, infacol, édeskömény tea, rendszeres torna).
Kislányom viszont reggeltől estig ordít és visít, néha úgy hogy szó szerint ki kell kapni az ágyból, mert azt hiszem, hogy megfullad. Elvittük magándokihoz, aki közölte, hogy ennyire fáj a pocija, szóval ennyit arról, hogy a fiúk hasfájósak. Most ő is új tápszert kap, meg pontra számolnom kell, hogy csak annyit egyen amennyi az ő súlya, mert felhívta a figyelmemet a doki, hogy mivel kis súlyú koraszülött (36. hét 2390 g, mivel emésztési problémái voltak, így jóval visszaesett a súlya), ezért ő utól akarja érni a társait, ne döljek be annak, hogy evés után sír még a kajáért.. szóval az újszülött mindig tudja, hogy mennyit akar enni mi:!? :twisted:

Azóta újra háromóránként kell etetnem kis adagokban. Én úgy gondolom, hogy javuló tendenciát mutat. Viszonylag sokat alszik és mélyen, eddig ha egy kicsit aludt is nagyon nyugtalan volt, sokszor felsírt közben. Mivel a nap 24 órájában nem tudtam tartani, így a sok sírástól és erőlködéstől összeszedtünk egy lágyéksérvet is, amit majd valamikor műteni kell.
Jövőhéten megyünk a vesekamratágulata miatt uh-ra, remélem ott minden rendben lesz, hogy azt már ne kelljen műteni. Illetve sajnos nagyon rossz a vérképe. Vashiányos, szedjük a gyógyszereket, de egyenlőre még nem mutat javulást, valamint amitől kezdek kibukni, hogy nagyon magas a fehérvérsejtszáma. Sajnos a családban volt leukémiás. Bár nem tudom, hogy ez örökölhető-e én azért nagyon aggódom. 4-10-ig jó, nekünk először 18 volt, legutóbb viszont már 13. Remélem a jövőheti vérvételkor is lejjebb megy.

Zsebibabák sokszor felkelnek éjszaka a lányok? Mekkora a súlyúk most?

Kitartás mindenkinek mindenhez!
Ani

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Zsebi!
Mondjatok léccci az ikresekre linket nekem, én is megnézném4

Sztem én értem Ancsut, lehet, h igaza van, ikerterhesen nem biztos , h jó a lelkét ilyesmivel terhelni. Más az, h az ember tudja a rizikóit a dolognak, és más az, h ilyen közelről találkozik vele. Ha meglesznek a babái biztos fog jönni. Ez a topic most tényleg tele van nehézséggel, próbáljunk lelki támaszt nyújtani. Tö9k jó, h Te is javasoltál vmit nekik, én is mindjárt futok még egy kört, egy másik topic beli orvos csajnál.

:) örülök, h ti jól vagytok, nagyon cuki, amikor kezdenek dumálni, és egymásnak is? Az nagyon más az ikreknél az egyesekhez képest, ahogy egymással foglalkoznak, egymásra reagálnak! Az enyémek hangosan röhögni szinte csak egymásnak szoktak. :D

Zsuzskó! Hogy vagytok? Annyit gondoltam Rátok hétvégén!

Zoli! Süni elért Titeket?

Claire
claire
 
 


Ani!
A 3 óránkénti kajálás sokszor segít hasfájós babáknál, jó úton vagy (nálunk is ez vált be).
A vashiány szinte törvényszerű ikreknél, ettől ne ijedj meg. Ami a fehérvérsejt-számot illeti: csökkenést mutat, szerintem ezzel sem lesz gond. Leukémia: általában a rákra való hajlam örökölhető, de csak a hajlam, ezen ne idegeskedj.
Vesekamra-tágulat: kedvenc sógorom (gyerekorvos) azt mondja, hogy a gyerekek 90%-a 1 éves korára kinövi. Csak figyelni kell rá, meg gondolom, rendszeresen néznek vizeletet is a gyerkőcnél (amíg fennáll a tágulat, hajlamos lesz húgyúti fertőzésre, de ezt biztos mondták).

És igen: a PICen én is láttam olyan embereket-életeket, amiket soha nem fogok elfelejteni. Sőt: én is irtó parás voltam terhesen. Lehet röhögni, de amikor a nagy fiamat vártam, akkor ment a Vészhelyzetnek az a része, amikor Carter doki gyereke halva született. Egész éjjel lestem a gyereket a hasamban, hogy mozog -e. Szóval van para, de nem lehet 9 hónapig rettegni. Itt meg azért van, akinek nagy szüksége van most a támogatásra.

És bocsánat, az itt lakóknak még nem mutatkoztam be: Vanda vagyok (tényleg így hívnak), 32 éves, 3 és fél gyerek anyja. (a fél a párom kislánya, az édesanyjával él). Civilben jogász-pártfogó felügyelő, április 1től ismét dolgozó nő.
vovanda
 
 


Zoli és Mezi: kívánom a legjobbakat! Remélem sikerül megmenteni kis Ákost!!!!!!!!!!!!!

Ancsuka: sajnálom :( De megértelek!!!

Én elég parás voltam! Tesóméknak 2005 februárjában a 30. hét környékén halva született a kisfiuk. Nem tudták az okát, akár genetikai is lehetett. Abban az évben fogant Veronikánk és nekik is egy kislány. Minden terhességemnél vártam már a 30. hetet, hogy csak azon legyek túl. Verussal a terhességnél mivel dolgoztam az ötödik hónapig, nem igen paráztam. Szedtem a vitaminokat, ettem és volt hogy szaladtam pocakkal a vonatra. Johannával már voltak érdekes dologok a 20. hét környékén volt egy fura jóslófájásom, aztán szépen elmúlt a 38. hétre született. Az ikreknél félidőtől rengeteg fertőzéssel küzdöttem meg, de hála Istennek, nem lett a fiúknak semmi baja. 36. hétre születtek, és a 34+4 héten kerültem kórházba, mert egyre gyakrabban voltak jóslók, és kinyílt a méhszáj. Bár nem voltak a srácok PIC-en, de Vandának máig hálás vagyok, hogy félidőben rábeszélt, hogy PIC-es kórházba menjek. Nagyon beparáztam, mikor az iker terhesség után olvasgattam. Annyi rémséget hallani. Ráadásul az újonnan választott dokim topicjában találkoztam egy ikres mamival, akinek ikertranszfúziós szindrómában haltak meg a babái :( ami egypetéjűeknél jellemző, és hát nekünk azok.

DE NEM EL KELL HESEGETNI A ROSSZ GONDOLATOKAT! Én hiszek Istenben, és sokat segített a hitem, az imádkozás és más ikresekkel folyatott beszélgetés. Sok alakult másképp az egyes terhességhez képest, de innen tudtam meg, hogy nyugodtan szedhetek 750-1000mg magnéziumot is, hogy ne keményedjen annyit a pocakom, mert bár pihentem, rengeteget keményedett félidőtől.
De egy gyerek mindig aggodalmat hoz az életébe egy anyának, és a szülés még igen csak a kezdet. Pl. a sárcokkal születéskor semmi gond nem volt, de tavaly háromszor voltunk kórházban, ebből kétszer nehéz légzés miatt (ezen kívül még egyszer volt hörghurutjuk, amikor dokink kétszer kórházba küldött, de kétszer küldtek onnan haza, holott szerintem legalább olyan súlyos volt az állapotuk, mint később, főleg mert akkor még csak 3 hónaposak voltak). Nagyon féltettem őket. Máig is féltem, ha jön egy vírus, a lányokat alig vittem oviba. Most kezdtem őket megint hordani.
Ráadásul ugye 2009-ben jött a H1N1 is, ami igen csak beparáztatott sok kismamit, és ott volt az oltassak, ne oltassak kérdés is (én nem oltattam). Jó volt ezt is megdumálni másokkal, akik babásak, főleg ha ikresek.
Bocs ha kicsit kesze kusza vagyok, senkit sem akarok megítélni, meg elítélni semmikép, hisz ki vagyok én hogy ítélkezzek.

De tudnotok kell, hogy mindig lesznek necces helyzetek, lesznek baromira aggódós napok! És jó olvasni másokat, hogy tudjuk, nem vagyunk egyedül. Meg hát nem lehet tudni, honnan jön esetleg egy nem várt segítség, ha tényleg baj van! DE NE LEGYEN!!!

Na ennyi voltam!

Kata
labkat
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Zsuzsko!
Csak így tovább!!! Hidd el, a pici babádnak nagyon sokat számít a te hozzáállásod!
vovanda
 
 


Előre elnézést kérek az előzőekben is a helyesírási hibákért, csak gyerekkel a karomban nem egyszerű.

Vanda köszi a leírtakat. Ma délelőtt óta nem aludt Réka,pár perce aludt el a kezemben, de már mocorog.
Csak a zárójelentésből tudtam meg, hogy Rékánál vesekamratágulatot találtak.. úgyhogy köszi az infókat. Hogy lehet egy babánál vizeletmintát leadni?
Ti is ennyire szenvedtetek a hasfájással?
Meddig tartott?

Zsuzskó, mi mind a két babánál határértéken mozogtunk az agykamra-tágulattal. A terheségem vége hiába kérdezgettem az uh-n azt mondta, hogy ilyenkor már nem nagyon látják, és nem tudják mérni... (szintén Sote zenész). Rékának láttam a papírjain, hogy minden rendben (ő két kórházat megjárt). Barnusnál nem láttam feltüntetve, de minden babát ellenőriznek szülés után tudomásom szerint, így úgy gondolom, hogy nincs gond. Hidd el nálad is minden rendben lesz ezzel kapcsolatban. Nem tudom, hogy Te kikhez kerültél, de nekem minden uh-s és doki azt mondta, hogy 10 alatt vagyunk, ne foglalkozzunk vele.

Ezek szerint te a 2.emeleten vagy. Nekem szerencsém volt, én a Pavilonba kerültem, ott nem voltak olyan szörnyű esetek, inkább csak fiatal terhesek és szülés előtt állók. Egy-egy uh. alkalmával összefutottam egy-két 2. emeleten lévővel, és ők mondták, hogy ott nem egyszerű. Nem tudom, hogy jó (tehát, hogy látod, hogy másoknak is vannak komoly problémái), vagy rossza hatással van-e rád.
Nekem dr. Hruby Ervin volt az orvosom, nagyon-nagyon meg voltam vele elégedve. Szokott a második emeleten délelőtt vizitelni. Ismered?
Továbbra is kitartás, eddig nagyon jól csinálod, le a kalappal! Szörnyű lehet, de Te mégsem hagyod el magad! Szuper vagy!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
ani83
Nagykáta
 
 


Én mikor kórházban voltam, egy vészes esettel sem találkoztam. Azaz volt egy anyuka a 30. hét környékén egy babával, aki valsz meg is szülte a bébit, de jól voltak. Valamint megismerkedtem bent egy házaspárral, akiknek lombik babáik vannak, ikrek szintén. Akkor 12 hetesen feküdt mellettem a kórházban, mert vérzett, és befektette a dokija. A bébik úgy születtek meg, hogy neki nem tudták leállítani a szülést, a kiscsaj kidugta a lábát és a 31. hetet már kint töltötték. Szépen fejlődtek, ma is nagyon ügyesek, már 7 kg körül járnak, és lassan egy évesek lesznek :) Szóval sok eset végződik jól!
Én elég sokat voltam szülőszobán, kétszer indultak be a srácok, és kétszer tartották vissza őket, karácsony előtt, karácsonyfa a szülőszobán is... Tök hangulatos volt! :)

Kata
labkat
 
 


Itt a sote1en csak rossz dolgok vannak többnyire, vagyis nem rossz dolgok, csak hát ugye ez a nehéz esetek gyüjtőhelye...

ez így van....

Kitartás, úgy látom nagyon erős csajszi vagy! :wink: Jó kezekben vagy! Ki az orvosod? Kívánom, hogy Gyurika még jó sokáig bent maradjon. :!: :!: :!: :!:

Maccs
vörösmacska
 
 


Ani!
Hasfájás olyan 3 hónapos korukig volt, változó intenzitással.
Vizeletet meg úgy tudnak nézni, hogy a gyógyszertárban kell venni vizeletgyűjtő zacskót, ezt felragasztod, és várod az eredményt. Popsikrémezés előző este tilos. Egyébként ha ennyire sírós+vesekamra-tágulat, én tuti lebeszélném a gyerekorvossal, hogy nézessetek pisit (vigyázat: nem sima vizelet-vizsgálat kell, hanem tenyésztés). Ha rendes a gyerekdoki, akár még mintát venni is segít.
Egyébként: ikreknél az első 3 hónap kizárólag a túlélésről szól. Van valami segítséged? Háztartást tojd le, rendeljetek kaját, vagy ha rendes a család, osszák be, ki mikor főz nektek. Kitartás, nagyon kemény lesz, de ha ezen túl vagytok, jobb lesz.
vovanda
 
 


Agykamra tágulat: Joninak is van, valszeg az agyhártya gyulladástól, ahol pedig ez is kritikus, de nem olyan mértékű, h foglalkozni kelljen vele. Legutóbb ott a sote Ien mondták, h igen van, ez már valszeg így marad, aztán majd benő a kutacsa, és többé senki nem fogja látni.
Nekem egyszr azt mondta egy doki, aki a II. gy klinmikán csinálta a hasi és fej UH-t, h amióta van UH, azóta tudják csak, h milyen sok gyereknek van agykamra meg vese tágulata az első hónapokban(én lányomnak vese volt), aztán zömében kjinövik. visszahívtak akkor minket is kontrollra, és már nem volt semmi. sima esetben nem is nézik magzati korban UH-n az agykamrákat ennyit szerintem,( vagy csak nekem nem mondták??), és akkor nem is tudják.
Nagyon jól csinálod, h beszélsz a kicsivel, mondj neki jó sok pozitív dolgot, meg magadnak is
Drukkolunk! Claire
claire
 
 


Sziasztok kedves kismamak!
Elore is bocsi az ekezetekert, de angol billentyuzetes geprol irok.
Eloszor is engedlyetek meg, hogy megkoszonjem mindannyiotoknak, a rengeteg segitseget. A dokik elmondtak, hogy mi volt a legnagyobb baj a mi kis Akosunkal. Megfertozte a kalicin virus. Amikor eloszor jelentkezett a virus kezelni kezdtek, aztan volt egy idoszak amikor nem jelentkeztek tunetek, ekkor abbahagytak a kezelest. Aztan amikor ujra elobujt a szervezetebol, akkor mar olyan mertekben karositotta a szervezetet (foleg a vekonybelet), hogy mar nem lehet mit tenni. Tegnap ota teljesen le van zarva a koraszulott osztaly a Zalaegerszegi korhazban emiatt. Azt mondjak a dokik, hogy ilyen allapotban biztos, hogy nem fogadna egy korhaz sem. Hat most mar sajnos biztos, hogy lesz egy angyalkank!!!:(
Koszonjuk meg egyszer a segitseget mindenkinek, es kerlek benneteket, hogy aki teheti, es megengedheti maganak, hogy felhivja a Beatrixot, az nehany jo szo erejeig beszeljen vele, mert szegenyem mar nagyon ki van keszulve. Egyedul van a szobaban, nincs kivel beszelgetnie, raadasul meg az Olivert sem adjak ki neki szobara, amig Ez a virus dolog tombol odabent. En amikor tehetem hivom, meg o is engem, de azert ket anya, ket sorstars lehet hogy jobban megertene egymast. Csak nehany szo erejeig. Leirom mikor nincs bent az Olivernel: 8:30-9:30, 10:30-11:30, 12:30-13:30, 14:30-15:30, 16:30-19:30.
Koszonet nektek minden segitsegert!
Zoli

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Sziasztok!

Előszőr is, Mezi és Zoli, valamint Zsuzskó,nagyon sajnálom :cry: :cry: :cry: :cry:
Úgy szeretnék segíteni,de én sajnos csak abban tudok,hogy imádkozok Ákosért.


Zsuzskó, őszinte részvétem, és példa értékű ahogy kezeled a helyzetet!
Minden rendben lesz ezután :!: :!: :!:

Én is ikreket várok,és olvastalak titeket,de nem akartam egy megszotott csapatba csak ugy beirogatni.
Bár én voltam akinél csak egy szívhang volt a 6.héten,és akkor Mezi és Labkat nyugtatot meg,és meg is jött az a szívhang .Most 17 hetesek a babák,a nemüket nem tudjuk még,és van már egy 2 és fél éves kis lányom.
Remélem nem bánjátok ha néha írnék én is!

Addig is minden jót Nektek és főleg egészséget :!:


N.
veryhappy
Szigethalom
 
 


Ani, vesetagulat az elso fiamnal is volt. Nem is talaltak volna meg, ha veletlenul egyszer nincs bennt a dokink, es nem esem be egy masikhoz, aki mondja, hogy plusz mellbimboval (van valami anyajegyszeru, ami allitolag halvany plusz mellbimbocska) neha egyuttjar par rendellenesseg, pl. vesee. Aztan megneztek, volt is. Sot, nekunk honapokig hoemelkedese volt a babanak. rengeteget szenvedtunk (najo, nem a szo ugyanabban az ertelmeben, amit ebben a topicban par masik kismama elt vegig) a folyamatos vizeletgyujtessel - sosem sikerult, meg mindig hatareseten volt a bakteriumszam, nem volt vilagos, hogy most van-e valami vagy nincs. aztan egy ido utan nem foglalkoztunk vele.

neha tenyleg azt gondolom, elhiszem egy bolcs orvosom tanacsat, aki szerint, BARKIT ha alaposan kivizsgalunk, egy rakas rendellenesseget meg aggodnivalot talalunk, tehat mindig lehet min aggodni. Viszont ezeknek a legnagyobb resze el tovabb mint marci hevesen ezekkel minden gond nelkul. az igazi bolcsesseg az az, hogy kiszurni, mi az amire legyinteni kell, meg ha szakirodalmilag "problema"is.

"szerencsere" sok gyerekkel ez egy picit konnyebb, vagyis adva van, hogy az ember bizonyos dolgokon kevesbe aggodik, mert egyszeruen a nagy dolgoktol nem marad ra ideje es energiaja ;-(
zsebibabak
 
 


Veryhappy!
Kösd fel a gatyádat, az első évetek húzós lesz 3 lurkóval (nekem 3 és fél volt a nagy, amikor a minik megszülettek). Viszont utána nagyon jó, összenőnek, enyémek már együtt játszanak, a nagy meg sokat segít (fiú létére anyáskodik).
vovanda
 
 


Veryhappy: örülök, hogy jól vannak a babák :) én örülök, ha újra éled a fórum, olyan kevesen írnak már :)

Zoli és Mezi: nem tudom mit mondhatnék, mert nem éltem át azt amit ti. Így nem tartom jogosnak, hogy felhívjam Mezit vígasztalásként! A leges legjobbakat kívánom! Lehet hogy ez itt nem a legjobb alkalom, és talán van bennetek némi ellenszegülés is ezzel kapcsolatban, de engem sok nehézségen átvitt Istenbe vetett hitem. Tudom ez is kegyetlenül hangzik, de Isten nem vét hibát! Nekem ez segített elfogadni bátyámék babájának a halálát, ami engem is megviselt. És mielőtt botránkoztatnék, amit nem akarok, itt be is fejezem! Remélem jól értitek amiket írtam!

Kata
labkat
 
 


Sziasztok!
Szerintem Meziék bölcsek és erőshitűek. Én szívesen felhívom Mezit, csak nem tudom mit mondhatnék, csak én tanulhatnék tőle helytállást elfogadást, hitet!

Veryhappy! Nomen est omen, kívánom, hhogy a nick nevedet sose veszítsd el :D . Nekem 3 és 5 évesek voltak a fiúk, amikor az ikreim, illetve mostmár így helyes, amikor az első ikreim születtek. az tényleg elég húzós volt, de szép. Fő, hogy a pároddal erős, stabil maradjon a kapcsolatod, ne érezd magadra hagyva magadat.
És persze bele kell szokni a két gyerekbe, de aki már csinálta eggyel, annak azért van némi rutinja. Nem tudom mennyire voltál laza vagy para mami az elsőnél, az ikrekhez, meg 3 picihez együtt jól jön némi lezserség. Ne akarj mindenkinek és minden ajánlásnak megfelelni, és, lehet, hogy most többen hülyének néznek, de élvezd ki minden percét, mert iszonyú hamar megnőnek, az ember szinte még nem is ért rá gyönyörködni bennük. :(
Biztatásul: volt sok nehézség, meg van is, és persze néhány kihívást szívesen mellőznék, de összességében bármikor újra vállalnám!

Claire
claire
 
 


Sziasztok!

Persze nem bírtam ki, hogy ne jöjjek és ne olvassam el mi is történik igaz, próbáltam úgy olvasni, hogy "ne fájjon".

Köszönöm aki megért, és megértem azt is aki nem érti az én írásom.

mi jól vagyunk továbbra is, babócák nagyon szépen fejlődnek, genetikus szerint egészségesek mind a ketten.

Zoli, ne haragudj, de nem vagyok képes felhívni Mezit!

Ancsu

Lilypie First Birthday tickers
ancsuka
 
 


Sziasztok Lányok :)

Olyan jó,hogy írtatok :!:

sziszzsófi: Az biztos hogy más,már a terhesség is nagyon más,így hogy ketten vannak.
Még csak a 17.hét de leszakad a hasam,nagyon feszül,de annak tudom be hogy 46 kilóval kezdtem a terhességet.
Pórszívózni már alig tudok,mert olyan mintha valami cementes zsák előre húzna :lol:

Vovanda: Lilike 3 lesz mire a babák megszületnek,kiváncsi leszek rá,mert igazi akartos kis oroszlán. Próbálgatja az oroszlán karmait, elég hisztis és féltékeny. Ezek mellett meg tünemény is,szóval tényleg nem tudom mit fognak ki hozni belőle a babák :D

Labkat: igen ,azért is mertem írni,mert én se szerettem volna ha abba marad a fórum,olyan jó volt olvasni ,de most írni is még jobb :)
Egyébként írtad a magnéziumot,nekem elég sűrűn keményedik a hasam, doki azt mondta igyak 4 litert egy nap,de amugy minden rendben. 6 magne b6-ot szedek, magnerot tudom hogy erősebb de abból mennyit lehet? és nem túl korai a 17.héten ilyen sokat szedni valami erősebből?

Claire: Nagyon para mami voltam Lilinél
:lol: De javulok :D Lilinél a terhességet is végig paráztam,minden elképzelhető nyavaját magamra vettem és kb produkálni is tudtam a tüneteket. :?
Viszont most ezt nem veszem észre,valahogy a 12.héttől ugy érzem semmi baj nem lehet és nem is lesz,teljesen nyugodt vagyok,nem olvasok rémtörténeteket és 100% ig biztos vagyok benne hogy nem lesz semmi baj :wink:

Egyébként én is a sote 1-en fogok szülni,remélem nem kell jóval hamarabb befeküdnöm.
Lilivel 23 hetesen nyertem én is 2 napot a szülőszobán aztán 2 hetet a várandós osztályon,hát valóban nem volt egyszerű

Na nem akartam ennyire sok lenni :) Megyek mert Lili közbe a vállamon alszik :)
veryhappy
Szigethalom
 
 


ami kimaradt:

Már lassan 1 hónapja beteg vagyok :?
Megfázás, folyamatosan vissza esek. Eddig osscilo,sinupret drazsé.tantum verde,tea citrom méz....nem használt semmi...
Szombaton meg beis lázasodtam,voltam ügyeleten de ugyan ezt mondták.szerencsére lázas csak az nap voltam,és akkor is csillapítottam.
Nincs valami ötletetek?Mert most már köhögök is és eléggé fáj tőle a hasam...
veryhappy
Szigethalom
 
 


Ancsu: én örülök hogy jöttél. HA NEM IS OLVASOL, legalább néha írj egy egy sort, hogy vagytok :)

Veryhappy: én is magbe B6-al kezdtem, de aztán mivel abban nagyon kevés a magnézium, és meglehetősen drága is, áttértem a Béres féle magnézium+b6 vitaminra, ami 1 db kapszula 250 mg-ot tartalmaz (azt hiszem 40-60 közöttit egy magne B6). Szóval a Béresből napi egyet kell szedni, aztán ha keményedik, akkor elmehetsz napi háromig. Én tartottam itthon pezsgőtablettát is, amit rossmannban vásároltam, szintén 250mg-os és + b6 vitaminnal, amit sos esetben nyomtam be. Szóval legtöbb egy nap nekem 1000mg volt, azaz három tabeletta és egy pezsitabi, ha vész volt. Pl volt hogy izgultam, és nagyon keményedett a poci, és akkor szedtem be. Esetleg kérdezz rá dokinál. Én magnerotot nem szedtem, nekem ez teljesen jó volt így!
Ja és én is félidőtől kezdtem a magnéziumot szedni. Ahogy írtam eleinte 250 majd amikor éreztem, hogy az nem elég, akkor kettő, végül három, tabi. De aztán volt hogy vissza csökkentettem kettőre. Szóval szép fokozatosan növelgettem, vagy csökkentettem.Nem volt gond ebből, és nem is keményedtem aztán!
Köhögésre próbáld ki a hagymateát. Találsz neten receptet. Nekem segített. Amúgy hársfa teát is lehet inni, meg kamilla teát, meg C vitamint szopogatni, állítólag kif jó a toroknak. Karamellizált cukrot felfőzni vízzel, és azt inni, mint tea, az is szépen lekapja a lerakódott cuccot. Karamelles cukorkát szopogatni is jó! Ezeket tudom hirtelen!

Kata
labkat
 
 


Köszi Kata, kipróbálom minden képp,mert az elöbb is olyan köhögési roham jött rám,hogy megijedtem :?
Magnéziumból is akkor veszek bérest,pezsgőtablettát meg ittam mondjuk eddig is :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
veryhappy
Szigethalom
 
 


Peszgőtabletta mennyiségével vigyázzatok, a pezsgőtabik vivőanyagától, ha túl sokatz szed az ember, vesehomok képződik. mi anno sportolóként nyomattuk magunkba, és többeknél volt ez!

Köhögésrenálunk fokhagymás-kakukkfüves kapszula dukál, lehetőleg mézzek bevéve. De jó a kakukkfüves vagy lándzsásútifüves köptető is!
Jó lenne elmúlasztani, a tesóm is egyszer terhesen köhögős lett, és nem bírt kilábalni belőle, és azért az növeli a görcskészséget!

Jobbulást!

Mikor mész UHra? kiváncsi vagy a nemükre?

Claire
claire
 
 


Veryhappy!
Magnézium: nekem a 13. héttől Magnerot ment, ez is elég nagy dózis, 3*1el kezdtem, a végére 3*2 lett, de lazítja a pocit.
vovanda
 
 


Sziasztok kedves kismamák!
Szeretnék bocsánatot kérni tőletek! Hogy is kérhettem, hogy hívjátok fel Mezit, hisz ez csakis a mi problémánk, nekünk kell megoldani, ahogy minden mást is. Csak nagyon el voltam keseredve, látván hogy semmit nem tehetünk a mi kis Csöppségünkért.
Szegénykém, ma délután 17:00 környékén feladta a küzdelmet a vírussal szemben. De megbeszéltük vele, hogy ha már mi nem vigyázhattunk rá, akkor legalább ő add vigyázzon ránk ,mint az Őrangyalunk.
Mezi és én is nehezen viseljük, pedig úgy igazán már beletörődtünk az elkerülhetetlenbe. Csak hát...olyan ürességet érzünk mindketten.
Ennyit bírtam most írni, majd legközelebb talán többet tudok.
Jó egészséget nektek és családjaitoknak!

Kép

Kép
mezi_84
 
 


Mezi, Zoli!
Ez most nagyon meredek lesz ebben a helyzetben, de azt hiszem, hálásak lehettek, hogy szegény Ákos nem szenvedett hosszan. Nagyon sok erőt, kitartást kívánok nektek. Ha bármit tehetek értetek, Mezi tudja a számom...
vovanda
 
 


Jajj lányok,én nem is tudom mit írhatnék.Részvétem minden Csöppség miatt,aki már Angyalka,és nagyon sok erőt kívánok a továbbiakhoz!!!

.
Vendég
 


Mezi, Zoli, fogadjátok legőszintébb részvétemet! KépKépKépKép

Maccs
vörösmacska
 
 


PEZSITABLETTÁT én tényleg ritkán ittam, csak ha gyorsan kellett hogy hasson. Két dobozzal vette, és az egyikből még van.

MEZI ÉS ZOLI: Őszinte részvétem! :cry: :cry: :cry: Szerintem a legfotosabb, hogy most egymásba kapaszkodjatok, hogy drága Olivér semmit se érezzen ebből!

Kata
labkat
 
 


Mezi és Zoli: Őszinte részvétem :cry: :cry: :cry: :cry: úgy írnék még valamit,de ilyenkor semmi nem vígasztal :cry: :cry:

Claire: 23.-án megyek uh-ra, nagyon kiváncsi vagyok a nemükre :)
aztán rá 1-2 hétre rögtön szív uh-ra Hajdú Júliához.
szeretnénk 4-dre menni,lilivel végig az volt,de most hogy ketten vannak nem tudom melyik lenne a legalkalmasabb idő pont.

Kérdeztem dokit,hogy mért baj van? azt mondta dehogy,de ez a sote1-en protokoll?
Tudtok erről valamit?

Pezsgő tabiról mondta ezt anyum is még 1 éve azóta azt a fehér port ott hagyom a pohár alján.

Félek a köhögéstől,főleg a méhszáj miatt,úgyhogy kipróbálok minent,de ma voltam cukor terhelésen meg AFP-n. eleve 130-as pulzussal keltem,és nem is megy lejebb max 120-ig.
De azt olvastam babákra nem ártalmas.
Nektek az AFP nagyon magas lett?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
veryhappy
Szigethalom
 
 


Veryhappy!
4D-re ikrekkel olyan félidőig érdemes menni, akkor még úgy-ahogy elférnek mind a ketten a képernyőn, és nincs túl nagy káosz (én a terhesség végén már azt sem bírtam követni, kinek a kezét-lábát látom éppen...
AFP: akár el se menj, nem ér semmit. Ikrekre nincs referencia tartomány, az meg nem működik, hogy a kapott eredményt osztom kettővel. Érdemesebb kombinált vagy integrált tesztet csináltatni.
vovanda
 
 


Én Október környékén voltam a srácokkal 4d-n és teljesen jó volt. Akkor voltam kb 30 hetes, tán még nem töltöttem be. De ez valami speckó gép volt...

AFP-n én voltam, de minek. Az integrált teszt szerintem is jó, legközelebb megcsináltatánm, már ha lenne legközelebb :)

Kata
labkat
 
 


Sziasztok!

Rég jártam erre, és szomorúan olvasom a híreket!

Mezi! Őszinte részvétem kicsi fiatok Ákos miatt. Most nagyon nehéz, de biztos könnyebb lesz, ha majd othon lesztek Olivérrel. Sok erőt és kitartást kívánok, hogy minél jobban tudjatok most Olivérre koncentrálni, mert ez neki is egy nagyon nehéz időszak.

Zsuzska! Sajnálom ami történt, de ennek akkor így kellett lennie, és talán jobb is, mintha betegen kellene leélnie az életét.
Igen a kórház ahol most vagy egy ilyen hely. Teljesen meg tudlak érteni, itt mindenki problémás, különben nem lennétek ott. De nagyon sok múlik rajtatok is. Nekem nagyon szerencsém volt, jó csapat jött össze, és nem az agyalás ment egész nap. Sokat nevettünk, dumáltunk. Jó kis dumcsik voltak a folyosókon, akár késő estig, kártyáztunk, próbáltuk hasznosan elütni az időt. És persze hazamentünk a hétvégére kikapcsolódni, feltöltődni. Ha engem kérdeztek hogy bírom, mindig azt mondtam olyan, mint egy kollégium. Hétfőtől péntekig bent vagyok, hétvégén meg otthon.
De ez szerintem kell is, mert ugye az elkövetkező időszakot agyilag is ki kell bírni, és a 40. hét még messze van.

Ancsuka! Nem egészen értem amit írtál, de mindenkinek magának eldönteni, hogy neki mi a legjobb.

Többiek! További szép babavárást és babázást kívánok Nektek!

Veryhappy! Zsuzskával egyetértek amit Hajdú Júliáról írt. Nagyon jó szakember!

Üdv,
Ancsi

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers
ancsi76
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


AFP : Igen, tudom hogy magas lesz az eredmény. Csak tényleg nem értem akkor ikreknél minek csinálják?mért nem váltja fel egy alapos UH?
Integrált tesztet szerettem volna ,de lebeszéltek róla,hogy az is egy babánál biztosabb eredményt mutat.
Legalább is ha ugyan arról beszélünk,ez az a vizsgálat amit ugyan ugy az anyai vérből vesznek ugye?

Zsuzskó,Ancsi, mindenképp elmegyek az UH-ra. Csak az érdekelt valóban protokoll -e? De akkor gondolom ,hogy az.
Én is csak nagyon jókat hallottam Hajdú Júliáról :)

2-kor jöttem haza a rendelőből,és most is sikerült megnyerni a cukor betegséget. 8,5 lett és ez még csak a 17. hét...
Bár Lilivel is az voltam. Azért reménykedtem hogy most megúszom,hívtam a dokit,kedden megyek hozzá,megkérem csináljon UH-t,mert hogy beteg is voltam,meg hátha megmutatják mi van a lábuk közt :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
veryhappy
Szigethalom
 
 


Zsuzskó nagyon örülök, hogy Gyurikát HJ rendben találta :D
Nekem ő mondta először azt, hogy B baba kislány, utána mindenki egy darabig fiút mondott, ugye a magzatvízvétel is sajnos, mert nem az ő burkából vették a mintát, hanem A babáéból :cry:, voltunk nála vagy négyszer szívUH-n. Az egész országból hozzá küldik a spec. eseteket. Szóval HJ jó, de igazság szerint Kittikémet méhen belül nagyjából rendben találta, aztán meg idekint kiderült Edwardsos. Elég kemény nő, kb, úgy mondta meg a NIC-en, hogy Kittike Edwardsos 3 hetesen, mintha azt mondta volna, hogy mandulagyulladása van. Persze hozzátette, hogy kb 1 hónapig fog élni és különben is örüljek, mert a kisfiam meg rendben van. :shock: Na ennyi.

Ancsi, szerencsés az akit hazaengednek hétvégére, engem a két hónap alatt egyszer sem engedtek el sajnos :(

Maccs
vörösmacska
 
 


Zsuzsko!
Szuper, hogy rendben van a kislegény. HJ-t egyébként még az én dokim is dícsérte (ő is nagy UH-guru).

Maccs!
HJ mentségére legyen mondva: valszeg az összes PICes doki keményebb lesz egy idő után. Másképp megbolondulnának.
vovanda
 
 


Sziasztok!

Mezi nagyon sajnálom ami Ákossal történt, nem is tudok mit mondani :cry: :cry: :cry: ...

Én újra benn vagyok a kórházban. 3-as érettségű lepénnyel és most már mindkét babánál az "átlagosnál vvimel kevesebb magzatvíz". asszem már maradok amíg ki nem bújnak a bébik! és még most ne tegyék, mert mondta a dokim, h nincs hely itt a PIC-en, ezért mennénk pestre ... no de én tudom, h még legalább két hétig maradnak a pocakban :wink: :lol: .

Labkat: beszélgetek én itt benn nagyon sok kismamával és tényleg sok érdekes történet van, csak az a baj, h látogatási tilalom van és alig látom a családom, rettenetesen hiányoznak! amikor két hét után végre együtt lehettem a kisfiammal, akkor ütött és ez valószínű azért van, mert csak így tudja kifejezni, h hiányoztam neki :cry: :cry: . most pedig azt sem tudom mikor megyek haza.

viszont a reggeli vizitnél is amikor nézte a doki, h már 3. szülés, mindkét baba koponyavégű, és a súlyuk is tök jó, azt mondta, h nagyon esélyes a normál szülés!!! :lol: :lol: :lol:

képzeljétek, tegnap mikor bejöttem 4-en voltunk ikresek az osztályon. ebből mára kettejüknek ki volt írva a császár, a 3. kismaminak pedig este 1/2 10-kor elfolyt a magzatvize. ő már nagyon várta, h megszüljön (holnap töltötte volna a 36. hetet), de sajnos az egyik babája két kiló alatti lett és őt levitték a korára :( . reméljük hamar összeszedi magát!!

Veryhappy: mi is voltunk HJ-nál, nekem is szimpi volt, bár sokat nem beszélt 8) . az AFP sajnos még törvényileg elő van írva, bár sok doki elavult módszernek tartja, nem tudnak mást tenni.

no most ennyi voltam, majd még jelentkezem!
Minden kismami vigyázzon magára és a babákra!!! puszik

Szép napot!
Vica
wicca
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: