Új privát üzeneted érkezett!

momi üdv közöttünk és gyere gyakran szívesen látunk téged is :)

A tali ötlete nem rossz bár nekem eléggé drága pestre utazni meg körülményes is de lélekben veletek leszek :)

nika70
Salgótarján
 
 


lilla kishapsika nagyon édes :9

nika70
Salgótarján
 
 


Csak bekukkantottam hozzátok egy kis vigasztalódásért, nézegettem a babócáitokat...gyönyörűek! Nem tudok betelni a látvánnyal! Remélem hamarosan én is jöhetek közétek...bár Kiruci nem akar kijönni, de a remény hal meg utoljára!
Rakjatok fel továbbra is sok képet, sokan "tápláljuk a türelmünket" belőletek, a ti babáitokból!
Szép napot nektek! 8)

KépKép
KépKép
akíra
 
 

 
 

Sziasztok,
még mindig elhavazva. Próbáltam visszaolvasni, és ezer olyan téma merült fel, amiben mi is érdekeltek vagyunk, de sajnos nem tudok mindegyikre reagálni.

Ami most minket leginkább foglalkoztat: nekünk nem elég a tejcsi. Nálunk is volt sírás-rívás, depi, nemalvás stb., amitől még kevesebb. A bal mellem nekem is fáj folyamatosan, valamiért nem tud kiürülni teljesen, pedig már rengeteg pozitúrát próbáltunk. Emiatt a védőnő által javasolt váltott mellből történő szoptatás sem vált be, sőt az sem, hogy csak félórát tartson.

Lilla, Anzsika gratula nektek!

Nagyon édesek a babás képek, szépen fejlődnek, öröm nézni.
Vitte, Noah tényleg nagyon kis édin hurkás, és azok nagy kék szemek! :) Tényleg jó lett a hajad, bevallom irigylek mindenkit, aki eljutott fodrászhoz.
Luisa, Laura sérója haláli, nagyon kis forma vele. Ú, Te viszont nagyon soványnak látszol a képen.
Pannica, ez Te vagy a képen, a kis ordítóval? Mint egy diáklány.

Őzi, nagyon szuper, hogy levi már ilyen hosszan alszik éjszaka! :D

Több részletben írtam, ezért már elfelejtettem, mi volt még az előző oldalon, és írás közben nem tudok visszalépni. Ha valakit kihagytam, (ami több mint valószínű) később még jelentkezünk.... :)

Köszönöm a D-vitaminnal kapcs. válaszokat. Azért kérdeztem, mert "gyanúba keveredett" nálunk. Pont amikor elkezdtük szedni volt bukás, böfi, csuklás, fosás (bocs). Aztán kiderült, csak véletlen egybeesés, nagyon hirtelen evett a kisasszony.

Rekanna, jobbulást nektek, remélhetőleg megússzátok a hasmenős vírus nélkül :!:

Fürdés: igen, lehet a napirend kialakítás miatt mégis jobb minden nap, ezt még meglátjuk.....

Pussz,
Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Szép napot mindenkinek.
Nagyon régen jártam már itt felétek de szülés óta eléggé el vagyok foglalva,nem a sok meló foglal el hanem élvezem az anyai örömöket.Noel babám holnap lesz két hónapos nagyon édi imádom kis nyugodt baba mindenkinek ilyet kívánok.Csak akkor sír ha éhes.Na de nem dícsérem tovább hisz mindenkinek a sajátja a legszebb és legédesebb.
Viszont azért is írok mert hátha tudtok nekem segíteni.Az történt hogy vettem egy babakocsit nagyon jól néz ki nagyon kényelmes csak az a bajom vele hogy nem tudom itthon levinni a lépcsőn mert egész magason lakunk.Ugyebár a férjem nincs mindig itthon az udvaron meg mégsem tárolhatom.Ha valakinek esetleg lenne rá szüksége jöjjön el nézze meg.45000.- ért vettem 1.5 hónapja csak aludt benne a bébi napközben a nappaliban 1-szer 2szer úgyhogy tiszta új állapotban van.40.000.-ot szeretnék kapni érte. A neve jack-pol victor a Bergon gyártójától. Kép Kép Azért felrakok egy képet.
Kép
A babakocsiról nagykerekű elől hátul rugós két irányból tolható téliesített is de nyáriassá lehet alakítani teljesen le lehet fektetni 4 fokozatban dönthető mózes kosár, táska ,háló/ télen jó a szél ellen ,nyáron a szúnyogok bogarak ellen/,nyári kapaszkodó is van hozzá.Toló fogantyúja is több fokozatba állítható.
kriszlany
 
 


Ja és van hozzá lábzsák és esővédő is.
kriszlany
 
 


Dojika, nem Zsófi nagyon kis édes baba, annyira pöttöm az Apukája karjában. Majd írjál, ha van fejlemény a szopival kapcs.

Diusékról tudtok valamit? (bár nem olvastam vissza teljesen) Nem láttam róluk semmi infót.

Akíra, Barbamami kitartás, tudom nem könnyű....

Most már tényleg megyek

Pusszancs, további szép napot nektek!

Lilo

Kép
Kép
34372
 
 


Sziasztok !

Mivel Zsófi a mérlegelés alapján átlagban 60 g-okat szopizik, a doktornő azt mondta nem kell pótlás. Ma este újra mérünk majd tiszta súlyt fürdés előtt, azt mondta a doktor néni, hogy ő majd a heti súly változásra kíváncsi... szóval jövő hétig türelemmel kell lenni.
Most azért nyugodtabb vagyok, mint tegnap, vagy tegnap előtt - de még mindig nem vagyok biztos benne, hogy minden ok.
Majd ha látom, hogy kerekedik a leányzó :wink:

Kis lilla
Bencs nagyon szép legényke :lol:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


hali!!!

képzeljétek Patrik ma 170-et evett meg egy szuszra :shock: :shock: eddig a 120 elég volt neki.be is vágta utána a szunyát lehet hogy igy a ma esti fürcsi elmarad.nem nagyon gáz ugye ha egy egy nap nem fürdetem hanem mikor felkel akkor megtörölgetem a hajlatokat????olyan édi már kacag!!!mindjárt rakok fel friss képet csak megkell várnom míg párom befejezi a dolgait mert a másik gépen vannak.
kismama18
 
 


Hello Lányok!

Bálint ma 7 hetes.

A héten készült képek: Kép Kép Kép Kép

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


húúúúúúú,nemtudjátok hogy kell áttmásolni ez e-röl a d-re?????mert az e-röl nemtom felrakni???párom meg már elment tesómékkal biliárdozni!!!

most olvastam vissza.

kriszlany:

engem lehet hogy érdekelne.mert a mienk meg széttakar esni :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: 50000-ért vettük(pikolo travel system)még csak másfél hónapja használjuk de már mozognak a hátsó kerekei meg a tolókar is ketté akar törni meg nyikorog mindenhol.a szerviz meg pesten van kb 2 hetet lenne fent de csere kocsit meg nem adnak :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: most mondjátok meg,hogy a fenébe sétáltassam 2 hétig a gyereket???hordozóba????majdnem felrobbantam mikor mondták.már bánom hogy nem a cracot vettük meg!!!!!!!!!!igymeg még eladni se tom mert nemakarok senkit áttverni.csak az a baj hogy mi győrben lakunk.de ha párommal megtom dumálni és neki is tetszik akkor a postaköltséget fizetem.holnapra megirom!!!!


HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

TEGNAPELÖTT ÚGY NÉZETT KI HOGY MEGBETEGSZEM DE MÉG MINDIG CSAK PÁR CSEPP VAN EGY NAP ÉS AZ SEM VÉRES INKÁBB BARNA.MÁR NEMTOK SAJNA SZOPTATNI MERT ELMENT A TEJCSIM PEDIG ÚGY NÉZETT KI HOGY EGY NEHÉZ KEZDÉS UTÁN MINDEN OK DE EGY HÉT MÚLVA ELMENT SZÉPEN LASSAN.ATTÓL FÉLEK NEME A KISTESÓ :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: LEHET HOGY AZ ELSŐ IGY JÖN MEG????????HA VALAKINEK VOLT ILYE AZ IRJA MEG CSAKHOGY MEGNYUGODJAK!!!!!DOKIBÁCSIHOZ MAJD 26.-ÁN MEGYEJ RÁKSZÜRÉSRE MERT A TEGNAPIT ÉPPEN EZÉRT LEKELLET MONDANOM.DE ADDIG MEGŐRÜLÖK.MEGMONDOM ŐSZINTÉN NEMIGAZÁN VÉDEKEZTÜN CSAK A MEGSZAKÍTÓS MÓDSZERREL :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
kismama18
 
 


Sziasztok!

Nem győzlek visszaolvasni Titeket, ezért bocsi, de csak általánosan írok az egyes témákhoz.

Minden baba gyönyörű, főleg a nagyon picik, irigylem az újszülöttek kismamáját, nincs édesebb, mint egy pár napos baba!

Hál istennek, úgy tűnik megúsztuk nagyobb betegségek nélkül, rajtam se tört ki a nátha és a hasmenés is elkerült minket. A Pici sajnos még mindig szörcsög, kicsit mintha náthás lenne vagy valami allergia.

Evvel kapcsolatban van valakinek valamilyen tapasztalata?

Hétfőn voltam hathetes kontrolon, azt mondta a dokim, hogy a friss vérzés nem menstruáció, hanem valószínűleg még a gyermekágyi folyás. Viszont fürödhetek és sportolhatok, ez jó hír.

Niki gyönyörűen fejlödik, szépen tartja a fejét, minket már egyre jobban figyel és mosolyog. Felrakok 1-2 új képet, mind alvósat, azért ez nem azt jelenti, hogy egyfolytában alszik, de nem panaszkodhatom.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép
rekanna
 
 


Jo reggelt! :D

Vitte,
Szinte barmilyen eheto olajat hasznalhatsz (barackmag, szolomag, mandula, oliva, szezam...). Ne legyen illatositott, csak sima olaj, bar ha a tied gyogyszertari tisztasagu, akkor az mar alapbol jo. A baba ugye allandoan a szajaba teszi az olajos kezet, kesobb a labat is, igy fel nem foghatom hogy a nagy kozmetikai cegek miert csinaljak a babaolajaikat es kremeiket asvanyi olajbol. Na mindegy a lenyeg, hogy mint legtobbszor most is jobb a termeszetes ut. Ja, es az olajos masszazs melegit, igy hogyha normalis a homerseklet a szobaban (nalatok jo meleg van), akkor nem fog fazni kozben, sot!
A talalkahoz: szupi lenne ha megszervezned. Majusban mikor mentek haza? Csak ...
Tipp a helyszinhez: A Nyugati kornyekehez mit szoltok?

Anzsika, Kislilla,
Gratulalok!!! Udv az oriasbabak taboraban! :D Kivancsi vagyok nagyon a szulesetekre. Hogy ment egy ekkora babakkal? Sok tejcsit kivanok Nektek!

Dojika,
Remelem, hogy rendben megy majd a szopi es a pici rendesen gyarapodik a heten. Drukkolok, hogy vegre megnyugodhass!

Bacilivi,
Vegre jottel! Dalmi kapott mostanaban oltast? Ujabb vicces fotok?

Zsana,
Igazan elegedett lehetsz Vackorral, hogy ilyen szepen alszik. Nem eloszor irod, hogy milyen maratonokkal kenyesztet Titeket! Nagyon szep a kepeken, igazan karakteres a kis arca. Nyugodt, kiegyensulyozott babanak latszik.

Luisa,
Teljesen elfelejtettem mar a gazproblematokat, nem tudtam miert nem jossz. Jo hogy kesz van vegre es ujra otthon lehettek.
Minden baba mas, igy az etkezesi szokasai es igenyei is masok. Amit leirsz az nagyon hasonlit ahhoz, amit mi eltunk meg az elejen. Az hogy ejjel gyakrabban eszik es hogy napkozben jo nagyokat alszik elegge azt jelzi, hogy felcserelte az ejszakakat a nappalokkal. Magaval az etkezesek szamaval szerintem nincsen baj, ha megnyugtat, Levi ket honaposan 8-9-10-11x eszik. Mondjuk en igeny szerint szoptatok, nem napirend szerint es ebben van komfortszopi is. Viszont o ejjel mar nem nagyon kelt 2-nel tobbszor 8-10 ora alatt. Ha Laura hizik rendesen, akkor a szopott mennyiseggel nem lehet baj. En nem akarnam csokkenteni az etetesek szamat, inkabb azt kene elerni, hogy nappal tobbszor egyen ejjel pedig tobbet aludjon. Mi ezt ugy csinaltuk anno, hogy napkozben 2 - 2 1/2 ora alvas utan ebresztgettuk, cicivel kinaltam es igyekeztuk lefoglalni valamivel amivel ebren tud maradni, meg ha csak par percet is (oltoztetes, pelenkazas, enek, beszelgetes, mutogatas...). Ejjel pedig sotetben szoptattam, nem beszeltunk, csak veszhelyzetben csereltunk pelust. A lenyeg, hogy a nappal valami aktivabbnak rogzuljon, mint az ejszaka. Nalunk asszem kevesebb mint egy het alatt fokozatosan atalt Levi. Szerintem ne ess ketsegbe, a babad meg csak 1 honapos picike, ilyenkor meg nem szabad tul sokat elvarni toluk. Szerintem persze.
Nagyon edes a kep rolatok, nagyon hasonlit rad a lanykad! Es ez a rengeteg haj!!! :D

Momi,
Udv nalunk! Mit lehet meg tudni rolatok? Meselhetnel bovebben!

Akira,
Kitartas!!! Meg elenken el bennem mennyire turelmetlen voltam a 41 heten... szinte minden nap kirandulni rangattam a paromat, hatha vegre szulunk! Hasznald ki hogy meg pihenhetsz! Ha azt hiszed, hogy most nehez pihenni, elarulom, hogy ennel csak meg nehezebb lesz :) !

Rekanna,
Minden baba, horog, morog, szorcsog, meg mindenfele hangokat ad ki. Nem lehet hogy csak errol van szo? Milyen hosszu most ez a kis alvo kiranylany?

Akkor rolunk:
Ma voltunk a kethonapos viziten es Levi megkapta az elso oltasadagot. 7 kg es 63 cm. Most mar keso ejjel van, eddig meg nem lazasodott be, remelem nem is fog. Az utolso szuri utan rogton cicit kapott, igy csak egy percet sirt, de azt olyan inteziven, hogy azt hittem menten megreccsenek. Aztan nagy szipogva, konnyes szemmel jo 15 percet szopizott es teljesen megnyugodott. Mikor hazajottunk, elaludt es amikor felkelt akkor jott a masodik adag uvoltes. Na most mar van elkepzelesem, hogy milyen lehet annak a mamanak akinek a babajanak folyton valamilyen fajdalommal kuzd. Borzaszto idegtepo... Azota szerencsere beke van es nyugalom, de nem ugralok oromomben, hogy ezt meg egy parszor el kell jatszani. Annyira sajnaltam szegenyt, olyan kiszolgaltatott volt. Ti hogy vagytok/voltatok ezzel? Errol valahogy eddig senki sem irt, vagy csak en vagyok figyelmetlen?

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


o...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Õzi 2009.11.26 07:55-kor.

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Sziasztok!

Momi:
üdv köztünk, gyere nyugodtan, és várjuk a történeteeket, látom 4 nap van csak a babáink között :)

Lilla:
na végre te is itt vagy! nagyon szép nagy baba Bence, látom nálatok is nagy a maciőrület :)

Lilo:
sajnálom, hogy küzdötök a tejcsivel, használtál bepanthen krémet a fájós cicire? nekem hatott és nem durvult el, próbáld ki.
Amúgy Laurának 2 forgója van a feje búbján azért áll így a haja, hát nagykorában lehet, hogy szidni fog, de most nkem is nagyon tetszik... :)

Kismama18:
170et evett? nem semmi, falánk nagyon :),

Zsana:
grtatula a 7. héthez! Bálint gyönyörű kisfiú!!!

Rekanna:
újra visszajött a vérzésed? sokaktól hallottam, hogy van ilyen... mikor múlt el amúgy? nekem a 3. hét végén, azóta kisebb sárgás folyásom van...
Niki baba gyönyörű a rózsaszín ágyneműben! nameg persze
mindenhol...

Őzi:
a Nyugati környéke nekünk nagyon megfelelne tali szempontjából!!! már várom!!!

Hát köszi a bíztatást, bízom benne, hogy majd beállunk, de most 3 napja hajnali 4 óra óta fenn van, viszont tegnap egész nap egy órát aludt, szerintetek hogy bírja? én már nehezen, de amit mondtál én is azt próbálom, éjszaka csöndben sötétben szopi, nappal meg nagy dáridóval, hát igyekszünk, majdcsak mi is beállunk :)
7 kg fölött van Levi? hihetelen, mennyit nőtt!! de drága kis pofazacsijai vannak! na meg, amikor anyára néz, az tündéri!!!!

Kép

Kép

Kép
luisa
 
 


Na sziasztok!Szégyellem magam de még nem volt időm ide beköszönni!Március 5-én reggel 7:15-kor megszülettünk.A szülés nekem rémes élmény volt,bár így utólag nagyon megérte!A kislányom egy tünemény,neve POLONKAI LOTTI!Szerintem nagyon jó baba,nagy gondom nincs vele(eddig).Tejcsi van bőven és ez remélem így is marad!Rakok fel én is képeket...


Visszaolvasni nem volt most időm,a babócák mindenkinek tüneményesek! Kép

KépKép
vicuska
 
 


Na nem tudom,hogy kell több képet egyszerre feltenni...
Az elsőn az apuval!

KépKép
vicuska
 
 


Kép Kép

KépKép
vicuska
 
 


szép napot mindenkinek gyönyörűek a babácskák.
kismama18:
rakok fel még képet így jobban látszik Kép kivehető mózes,hátulról is tolható, Kép
benne van a mózes pici babának nagyon jó. Kép szemből lábzsákkal Kép oldalról lábzsákkal és szemből tolva. Kép szemből hálóval és esővédővel amit még ki se csomagoltam. Kép itt már ki van cserélve a kapaszkodó ülővé van alakítva és rajtavan a pelenkázótáska. Kép itt pedig látszik a sokpontos biztonsági őv.és ami látszik a képen eléggé strapabíró anyagokból van összerakva.
ennyit tudtam felrakni ha valakinek megtetszik és kérdése lenne írjon nyugodtan.
Köszi
sziasztok
ja és még valami hagy dicsekedjek Noel babókám ma 2hónapos és már 3 napja éjszaka nem kel fel alszik reggel 4ig!!Én persze még azért sokszor felébredek de ő édesen alszik.Főleg ma éjjel nem aludtam nyugodtan mert tegnap kaptuk meg a szurit és féltem hogy belázasodik de szerencsére nem.
Na további szép napot majd jövök még.
kriszlany
 
 


Sziasztok!Kérdés gyakorlottabb anyukhoz:nekem pólyába van a kicsi lányom és mindig oldalt kitámasztva teszem le aludni,de az egyik oldalra akárhogy próbálom nem akar feküdni..így nyűgösebb!De nem akarom,hogy az egyik felén lapossabb legyen a pici feje(olvastam)Mit tanácsoltok??
A következő,szégyellem de tegnap volt itt az orvos és már ma elfelejtettem hogy azt az ampullás konakiont mikortól kell adni?Azt tudom,hogy heti egy,de mikortól???Válaszokat előre is köszi!!!

Kriszlány szép a kocsi!

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok !

Hú, Niki és Levi is gyönyörűek :) Gratula hozzájuk !

Vicuska, neked is gratula, sok egészséget, bolgogságot és tejcsit kívánok...

Őzi
köszi a kérdést, úgy tűnik alakul a dolog. Tegnap lemértük megint fürdés előtt Zsófit és a vasárnapi "negatív súly csúcsához" képest 70 g-ot gyarapodott.
Most kicsit jobban érzem magam a bőrömben :wink:
Iszom a tejelválasztást serkentő teát, amennyi belém fér :)
És ma Zsófi egy ciciből szopizta a 60 g-ot, nem kettőből :lol:

Találkozó
Mikorra tervezitek ? Mert ha már tudunk, mi is szívesen mennénk a leányzóval...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


vicuska írta:Sziasztok!Kérdés gyakorlottabb anyukhoz:nekem pólyába van a kicsi lányom és mindig oldalt kitámasztva teszem le aludni,de az egyik oldalra akárhogy próbálom nem akar feküdni..így nyűgösebb!De nem akarom,hogy az egyik felén lapossabb legyen a pici feje(olvastam)Mit tanácsoltok??
A következő,szégyellem de tegnap volt itt az orvos és már ma elfelejtettem hogy azt az ampullás konakiont mikortól kell adni?Azt tudom,hogy heti egy,de mikortól???Válaszokat előre is köszi!!!


Nekünk azt mondta a doktornő (és mi nem használunk pólyát), hogy mindig máshogy tegyük le aludni, néha hasra is, csak akkor jobban kell rá figyelni... szóval igyekszem mindig más oldalára fektetni...

A Konakiont is 2 hetes kortól, ha jól emlékszem... :roll:

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok..
bocsi h betörök ide hozzátok,de mindig olvasgatlak titeket természetesen :lol:
nagyon szépen fejlődnek a babák..öröm ide feljönni mindig..
szóval csak azért jöttem m tudom vannak akiket bánt h nincs tejetek,vagy nem elég..én most kaptam eyg emailt egy várandós barátnőmtől,gondoltam megosztom veletek,már akiket érdekel,és esetleg nem jutott el hozzátok..
nézzétek meg,vmi tejserkentő kapszula,nem gyógyszer alapú természetesen,meg minden más is van..ha már tudtatok róla SORRY!!
Honlap:www.boldogmama.hu

További szép napot Mindenkinek :D

Kép
nikky
 
 


rzsana,
tünemény pasid van!!

rekanna,
igazi kis hölgy Nikibaba!!

vicuska,
gartulálok a szép babához!!!!!

nikky,
tök ari vagy, hogy segíteni próbálsz!!!! :D Egyébként én szedem ezt a kapszulát. Háááát eddig semmi...bár nekem a homeos bogyók se jöttek be, pedig arról mindenki azt mondja hogy szuper.

dojika,
ahogy olvasom nagyon szépen alakul a szopi nálatok!!ne aggódj, nem lesz itt semmi gond!!!!!!!!!!!

luisa,
én is sokszor azon csodálkoztam, hogy ennyire kevés alvás hogyhogy elég neki..???De aztán már szépen baállt Dalmi és korának megfelelő mennyiséget alszik.Szntem nálatk is majd beáll.

Őzi,
az uccsó kép a kedvencem....és azon hasonlít Dalmira!!!a kis pocokja, nagy szemecskéje, na meg a hurkái :lol: !!gyömöszölni való kispasi.
Naa a te kedvedért kersek valami muris képet. :lol: :lol: :lol:
Nálatok is gondot okoz a toka alatti rész tisztán tartása?Sokszor alg bírjuk kiszedni a koszt onnan... :roll:
Dalmi is kapott oltást, akkor sírt őis , bár nem sokáig, viszont utána 3 napig néha rájött a vigasztalhatatlan sírás, ami nem jellemző(max. ha egy percnél tovább nem vele foglalkozom... :lol: ), mert ő sem pocakfájós és ált. pár perc alatt tudom orvosolni a baját. Lényeg, hogy minket is megviselt sajna.....nemvárom a következő szurit....

kismama,
szntem kérdezd meg a dokidat.már nekemis megjött sajna (épp tegnap... :-( ) de úgy erőteljesen...nem ahogy te írtad.

Nika70,
hát igen, sajna a nem pestiek nehez fogják megoldani az utat a talira :cry: :cry: Azért hátha...!!?? Hogy van Gergőbaba?
Vendég
 


Sajnos nem fog menni bacilivi nem állunk úgy anyagilag hogy 5000 ft-ot most az utazásra költsünk. De gondolatban veletek leszek és esetlegesen egy következő talira talán már mi is fogunk tudni menni.
Mi most tartunk az ugrásnál másfél óránként enni kér én meg szenvedek mert a cici fáj ha fejem kevesebb jön mint amit ö kiszopizik szóval most megint kapott tápot de hála égnek 40 ml elég volt neki pótlásként . amennyire lehet facsarom a ciciből a tejcsit de majd csak beáll.

Vicuska tüneményes a babád :)

nika70
Salgótarján
 
 


Aranyosak nagyon a babócák!!
Lányok!!
Volt már valakinek tejláza?és az milyen?Mert én 1,5 hete belázasodtam 1 napra, fájt a fejem és gyengének éreztem magam...tegnap előtt este meg megint belázasodtam, ugyanazok a tünetek voltak, voltam nőgy-nál aki azt mondta, h lehet, h picit be van gyulladva a cicim, de az is lehet, h valami lappang bennem. Ja és mind a két alkalomnál piros folt volt/ van a cicimen, de lehet, h az már a sok fejéstől...nem tudom...mindenesetre aggaszt, h nem tudni mitől van a láz!!És a fejem meg úgy fáj ilyenkor, h belehasít a fülem mögötti részen..
Szóval ha valaki élt át hasonlót, írja meg légyszi, mert aggaszt!! :roll:

Kép
gyanixi
 
 


gyanixi

nekem volt. Nagyon magas lázzal jár, 38-39 feletti láz. És iszonyú fájdalom a mellben . Tök kemény, és forró a mellben ez a rész, kívülről nagy piros folt. Nekem annyira fájt, hogy az is fájt ha hozzáért pl egy póló. És mivel nekem a bal mellemen volt oldalt, alig bírtam felemelni a karomat. Ja, és fejésnél mellszívó sem segít, csak a kézi fejés és a gyerek szívása.Ha nem érzel ilyen iszonyú feszítést és fájdalmat, akkor valószínűleg nem a melledtől van. Amikor ilyet érzel, nem vagy kimerült? Nekem akkor szokott ilyen fejfájásom és hőemelkedésem lenni, amikor nem alszom ki magam éjszaka és tök fáradt vagok.

berzkat
 
 


berzkat:nekem annyira nem fáj, h ha hozzáér valami, akkor iszonyú lenne, de ézékenyebb. Meg az a baj, h nem tudom, h a piros folt már a sok fejéstől van v sem! Az is biztos, h ki vagyok merülve...nem tudom, de idegesít!!! Már mindenféle hülyeséggel paráztatom magam, h biztos valami rejtélyes betegségem van!! :roll: Azért köszi!!

Kép
gyanixi
 
 


Ja...meg olyat érzek, amikor elkezdek szoptatni, h iszonyatosan szúr mindkét cicim!!

Kép
gyanixi
 
 


Sziasztok, most van két percem írni. Jó pár napig rossz volt a netünk, voltak kinn megjavítani a problémát, most OK. Tegnap gyerekdokinál voltunk, kaptunk Nutrion tápszert a sok-sok bukásra (hányásra inkább). Ma már használtuk, lényegesen kevesebb jött ki Domiból. Remélem, hogy be fog válni. Ja, tegnap négyszer kellett átöltöztetnem, én háromszor cseréltem felsőt és még szőnyeget is kellett pucolnunk. Ettől már csak jobb lehet.

Barbamami, köszönöm a bíztatást és a segítséget. Nem tudtam a net miatt reagálni. Remélem, hogy nem ilyen komoly a baj, most reménykedek. Hétfőn megyünk a hasi UH-ra, remélem, ha baj van, akkor észreveszik.

Gyanixi, nekem is volt ilyen érzékeny a mellem. Valaki írta a túrót, kipróbáltam és tényleg rendbetette a mellemet. Utólag is köszönöm neki.

Gratulálok az új kismamáknak és minden jót kívánok a megszületett babáknak!

Kislilla, várjuk a történetet.

Fürdés: nekünk is ez segít lassan kialakítani a napirendet. Ez egy fix pont a napban.

Zsana, gratula a szintén 7 héthez! Bálint nagyon édes!! És szerintem rengeteget nőtt már. Lehet, hogy majd hívlak, ha nem zavarok.

Őzi, Levi hatalmas baba!! 7 kg?? Ez szerintem óriási súly. Nagyon édes a képeken Levi. Már előre félek a két hónapos oltástól. Gondolom, hogy nálunk is milyen sírás lesz. Így is minden délután nagyon nyűgös szegény Domi. Várom, hogy mikor lesz már vége a hasfájós időszaknak. Nekem jó a Nyugati környéke.

Rekanna, Niki nagyon szép baba és nagyon szépen fejlődik is, ahogy írod, hogy már miket tud.

Dojika, remélem, rendeződik a tejmennyiséged.

Vicuska, gratulálok neked is. Nekünk is pólyában van Domi még most is sokszor, és ő is inkább csak a bal oldalán akart feküdni. De ez már egy ideje megszűnt, és már bárhová fordítható. Szerintem nálatok is el fog múlni és nem hiszem, hogy a fejecskéje ennyi idő alatt deformálódna.

Én is teszek fel 7 hetes képeket: Kép Kép Kép

KépKép
nanett
 
 


Sziasztok

Nanett
Örülök hogy a túró nálad is bejött. Most volt alkalmam nekem is kipróbálni, mert kezdett begyulladni a mellem. És szerintem nekem is az segített. Még jó hogy mondta a barátnőm. Én sem hittem benne, de biztos van benne valami.


Ma már én is pótlást adtam Zitának . A bal mellem gyulladt volt, a mellbimbóm sebes, még most is érzékeny, elég nehezen szoptatok belőle. Van hogy nem birok csak bimbóvédővel szoptatni, annyira fáj a seb. Védőnő szerint a fertőzés felszállt, ezért gyulladt be a mell. Úgyhogy most a sebet kéne minél előbb eltüntetni. Rajta vagyok, csakt azt érzem, hogy a tejmennyiség csökkent. Eddig egy mellből kiszopizta az 50-60 gr-ot, de most csak kettőből tudja.Ez igazolódni is látszik Zita súlyán.A múlt héten 1 hét alatt 200 gr-ot hízott,most meg 3 napja alig emelkedik a súlya, 20 gr-ot hízott összesen. Mondjuk ez a napi mérés sok mindentől függ. ( Evés, kakilás, pisilés, stb)Védőnő azt monta hogy ne mérjem csak hetente, mert az a mérvadó. Zita 50-60 körül szív ki átlagban egy szopinál. Nappal ez elégnek tűnik, de este mindig még éhes, de már nincs ereje szívni, mert ezért a 60 gr.ért most szegénynek több mint fél órát kell küzdenie, és bealszik. Szóval most adtam neki még 20 tápot. :( Ez van. Most már iszom a laktoherb teát is, majd meglátjuk.

Dojika
Neked hányszor szopizik Zsófi egy nap?

Gyanixi
Nekem is szúr, de nekem szopi után. Szerintem ilyenkor telítődik. Te meg biztosan a tejleadó reflex bizsergető érzését érzed. Azt én is érzem szoptatás közben.

Őzi
Levi hatalmas baba. Biztos hogy csak tejet adsz neki? :wink:

berzkat
 
 


kriszlany:

beszéltem párommal és meggyőzött hogy hagyjuk meg a régit,mert most veszünk lakást és arra kell a lé :cry: :cry:pedig nekem nagyon tetszik.tegnap vissza vittem az enyém és a nőci aztmondta majd hív ha megy pestre és előtte nap odaviszem aztán megpróbálja még aznap visszahozni.hát remlem így lessz mert ha nem biztos széttörök valamit azon a csontos hátán :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: tegnap néztük és képzeld a gumi levált a kerékről erre aztmondja ez nem olyan nagy gond :? háát azért nemtom szerintem éppen elég nagy ahhoz képest hogy alig használtuk.

nemzok képet felrakni mert drága párom letörölte azt a programot amivel letudtam kicsinyiteni őket :x :x :x
kismama18
 
 


Sziasztok !

Gyanixi: ilyet én is érzek. Hogy szúr mind a két mellem, ha Zsófi szopizni kezd... Gondolom a teljeleadó reflex, vagy hogy hívják... :roll:

Berzkat: Zsófi átlalában 7x szopizik egy nap, néha 8x. És átlagban 60-70 g-okat, mostmár szerincsére egy ciciből, nem kettőből. Kb. 20-30 perc alatt, egy-két böfiztetéssel közben. Meg addig felébred, mert beszunyokál.
Ma viszont eddig 70, 80 és most utoljára 90-et szopott...
Remélem a hétvégi mérés, mutat majd súlynövekedést !

Nekünk is itt a tápszeres recept, de csak vészesetre, a doktornő és a védőnő szerint is, egyelőre nincs rá szükség. Remélem nem is lesz...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Nanett
Domi baba gyönyörű :)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


berzkat,
gyulladás után szinte "természetes" hogy csökken a tejkó.Fejjél sokat. És kiartást!! Tom nagyon rossz :?

nanett,
Domi nagyon kis tündér!!!!! :D Pihenéssel, hogy állsz?

Nika
teljesen megértem...Baba mellett meg pláne meg kell fogni a pénzt.

CSajok! Nem valami szabadtéren kéne talizni?

Jaaa és eladó a lakásunk. HA valaki akar, vagy tud valakit aki akar a 3. kerületben, Óbudán 2szobásba költözni, szóljon! S.O.S!!! Babaneteseknek kedvezmény... :lol: :lol:
Vendég
 


Sziasztok!
Íme a beígért SZÜLÉSTÖRTÉNET:

Talán emlékeztek még, a terhességem végén a dokim már nagyon indítani akarta a szülést. Sikerült egy hét haladékot kapnom, de aztán február 13-án be kellett feküdnöm másnapi szülésindításra, mivel bár a terminus csak 16-ára esett, nagyon nagy babát jósoltak, a BPD-je pedig különösen aggasztó volt (előző héten 103 mm).
Szóval befeküdtem és minden addiginál erősebben koncentráltam. Már napok óta fájdogált éjjelente, meg kis vérezgetés is volt, tehát reménykedtem. Este még lépcsőztünk egy hatalmasat a kórházban és persze szedtem a homeopátiás bogyóimat: és láss csodát, hajnali 2-től jöttek a rendszertelen fájásaim, 5-kor pedig egy hatalmas pukkanás után elfolyt a magzatvíz. De hogy mennyi jött! Teljesen eláztattam a folyosót, wc-t, szobát, papucsot, mindent :oops: Szóval mire jöttek ébreszteni én már örömmel újságoltam, hogy elmarad az indítás!
Aztán minden iszonyatos tempóban beindult, a fájások egyre sűrűsödtek. Riasztották a dokimat, hogy hamarabb jöjjön. Mire Zsolt beért (azt mondták bőven elég ha 7-re jön, én meg nem szóltam neki gondolva bőven van még időnk, minek rohanjon) már rettenetesen szenvedtem. A vajúdás alatt szinte végig a labdán ültem, nekem nagyon bejött: Zsolt tartott hátulról, elől pedig egy rúdba kapaszkodtam. (Fekve nem tudom hogy bírtam volna ki, az is rettenetes volt, amikor a vizsgálatok idejére fel kellett az ágyra másznom.) Így 9-re el is tűnt a méhszáj: szuper, hamarosan baba lesz! Aztán 3 órán keresztül nem történt semmi (a rettenetes egymásba érő fájásokat leszámítva)!!! 1 mm-t sem jött lejjebb a fejecskéje, nem tudott beilleszkedni, nem fordult be a megfelelő irányba a szülőcsatornába, így délben mire minden remény elszállt mondta a dokim, hogy ez most már sajnos biztos császár. Nagyon kikészültem, hogy a bíztató kezdet után kudarcot vallottunk - akkor legalábbis így éltem meg. Rettenetesen akartam természetes úton szülni, de akkor elfogadtam, hogy muszáj kiszedni szegénykémet, pedig ő is hősiesen bírta… Szóval spinális érzéstelenítésben pillanatok alatt megműtöttek. Csak arra emlékszem, hogy rettenetesen kellett koncentrálnom hogy a fájások közben amikor a gerincembe beadták a szurit nehogy megmozduljak, amúgy ekkor már magamon kívül voltam. Jó volt ez a megoldás (már az altatáshoz képest), mert így láthattam egyből Bencét, az apukája pedig több percet is vele tölthetett miután megfürdették. Bence tehát 9 perccel a beavatkozás eldöntése után 12:09-kor megszületett makk egészségesen. A doki mondta később, hogy a fülecskéje nézett felfelé, tehát tényleg egyáltalán nem fordult be a megfelelő irányba, valószínűleg tényleg azért mert nagyon széles volt a feje. Még olyan dudorok is voltak a buksiján, mint a természetes úton született babóknak, tehát tényleg sokat paszírozódhatott odabent… A zárójelentésen tehát relatív téraránytalanság szerepelt :(.
Így lett tehát Valentin napi baba Bence és szerencsére szülésindítás nélkül.

Engem nagyon megviselt hogy császár lett a dologból, nehéz volt feldolgozni, sőt, valószínűleg még mindig nem sikerült… Ráadásul úgy, hogy majdnem végigcsináltuk a szülést, időben és fájdalomban mindenképpen, ehhez képest pont a "legjobb" részről maradtunk le.
A neheze viszont csak ezután jött: Eredetileg 1 hetet kellett volna a kórházban tölteni császárosként, de nekem hőemelkedésem lett, így elkezdődött a nyomozás, hogy mitől. Eleinte a méhemre gyanakodtak, hogy nem ürült ki rendesen, felmerült, hogy kimossák… ezt szerencsére megúsztam, mivel az uh kimutatta, hogy egy 10x8x4 cm-es!!! hematóma (vérrög) lett a hasamban, valószínűleg az okozta a hőemelkedést. Ezután azon kellett izgulni, nehogy begyulladjon, mert akkor jött volna a „feltárás” (=a vágás felnyitása egy újabb műtéttel, és a hematóma kimosása)! Ekkor már lelkileg nagyon nehezen bírtam a bentlétet, rettenetes volt, hogy Zsolt még nem is tarthatta a karjában a fiát (kivéve szülés után), két héten át csak jött be látogatni minden nap és az üvegen át nézte Bencét…nagyon szomorúak voltunk. Minden nap reménykedtünk, hogy másnapra elmúlik a hőemelkedés – ez volt a hazaengedés feltétele. Óriási adag antibiotikumokat kaptam vénásan a fertőződés elkerülésére, az egyik miatt ráadásul 4 napig nem szoptathattam, fejtem és közben Bence tápszert kapott :( .Aztán végre elmúlt a hőemelkedés így a szülés után 2 héttel hazaengedtek.
Röviden ennyi, itthon még jegelnem kellett a hasamat. Állítólag felszívódik a hematóma, csak sok idő kell hozzá. Hogy mitől alakult ki? Mindenki csak annyit mondott, hogy nagy ritkán előfordul mint műtéti szövődmény: szóval isssssszonyat peches vagyok :(. Most már túl vagyunk rajta, de lelkileg nagyon nehéz volt a császár tetejébe még ez is, hogy szegény babám is csak miattam kényszerül ennyi ideig bent lenni és hogy ennyit csúszik a kis család önálló életének kezdete. Persze a lényeg a happy end! Közben végig azzal vígasztaltam magam, hogy Bence egészséges és ennél persze semmi sem fontosabb!!!

Azóta itthon minden jól alakult, egy kezdeti tejcsimennyiség-visszaesés után beállt a szopizás menete is, bár eleinte nehézségeink voltak, mert Bencus előszeretettel csapja fel a nyelvét, így elég nehéz volt a cicit a jó helyre beügyeskedni. Sokszor szükség volt apa segítségére, hogy lehúzza a kis állát és így a nyelvét is egy kicsit. Mostanra beletanult a kis mohó, hogy meg kell várnia a cicit a nyelve felszorítása előtt :). Rettenetes falánk egyébként, most már 150 alatt meg sem áll, igaz csak 5-max 6x szopizik naponta. Az éjszakáink még nehezen alakulnak, Bence is keveri még a napszakokat. Remélem az egyre több nappali program majd segít helyre tenni a dolgokat. A fürdetést kezdettől fogva imádja, és amúgy is nyugodt baba, olyan nagy babákra jellemző módon.

Hát ennyit rólunk, remélem nem untattalak titeket! Mostantól tehát újra itt vagyok – amennyire Bence engedi :D
Lilla

Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
Kép
kislilla
 
 


Sziasztok! :D

Mamik! Gyönyörűek a babák!! Olyan jó ide benézni!! Nagyjából olyan,mint amikor az ember egy cukrászda kirakatában leselkedik... :roll: :D :D (Nem vagyok ám édesszájú.. :oops: :oops: )

Kislilla:
Írtam neked privit :roll: :D

Mamik,menjetek SÉTÁLNI a babákkal!! Olyan gyönyörű az idő!! :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!Szerintetek ki lehet már vinnem a babymet egy fél órácskára?A védőnőm már hétvégére megengedte...De én úgy elvinném már ma egy kis napocskára!
Ti mikor vittétek ki először?

KépKép
vicuska
 
 


Születéstörténet:



2007.március 9:

15 órára CTG-re mentünk a kórházba. Az orvosom pont aznap ügyelt,azért sem délelőtt mentünk. A párom szabit vett ki,mert ilyenkor már nem szereti,ha egyedül mászkálok. A baba sokat aludt,ezért a doki javaslatára vissza kellett menni 18 órára újabb CTG-re. Mivel időnk még volt elmentünk a MC Donaldsba.,mert már nagyon éhes voltam. 18-kor már várt a doki,és el is kezdték a CTG-t. Most nem 20 perc,hanem hosszabbat kért. Minden rendben ment,nézegette. Majd 19 után elkezdte kimutatni a keményedéseket,bár abból semmit nem éreztem. Egyre többet mutatott ki,ahogy telt az idő. 20-kor a doki megvizsgált,és mivel vérzéses tágulásom volt,már nem engedett haza,mert ez már a szülés egyik előjele. 5-6 perces fájásaim voltak.
A párom szegény össze-vissza kapkodott,nem tudta,hogy most mit is vigyen,mit csináljon. A nagy kapkodásban a lakáskulcs nálam maradt,így jöhetett vissza. Még jó,hogy nem ment sokat. Nekem addig felvették az adataim,hálóinget kaptam,és beöntést. Na az után alig vártam,hogy a WC-re érjek. Utána lezuhanyoztam,és a vajudó-szülőszobába kerültem. Nemsokára a párom is visszaérkezett a cuccaimmal. Anyósom is bejött megnézni. Akkor még csak annyit éreztem,hogy fáj a derekam és semmi más.
23 körül a dokim megrepesztette a magzatburkot. Ettől erősödtek a fájások is.
A párom is be volt öltözve már,és ott volt velem. 23:00-tól kezdtem érezni a fájásokat. Ekkor már kaptam infúziót is. Még felkelhettem,és sétáltunk a párommal,így jobb volt.
Éjfél előtt nem sokkal erősődtek a fájások,és már szinte 1-2 percesek voltak.


2007.Március 10:

00:30kor méhpuhítót kaptam injekciót kaptam. Azt hittem ekkor,hogy már sok nem lesz vissza a szülésig,de nem így volt.
A fájások erősödtek,és már semmi szünetet nem éreztem köztük. A párom ott pihent mellettem a szülőszobán. Én próbáltam 2 fájás között,de nem sikerült. A szám is már tiszta száraz,cserepes volt,és ugye semmit nem lehet ilyenkor már inni. Hang nélkül már nem lehetett a fájdalmakat bírni. Párom sajnált,és nem tudta,hogy miben is tudna segíteni nekem. A doki is szinte ott volt végig,és sokat vizsgált. Hát ösztönszerűen majdnem mindig összezártam a lábaim,mert ugye a fájások jöttek. Egy nagyon rendes szülésznő is szinte végig velem volt,vizsgált. Nagyon sok mindent köszönhetünk neki. Az az odaadás és minden más hihetetlen volt számomra,hiszen nem is volt fogadott szülésznőm. A dokim meg aranyat ér továbbra is. A sok segítsége,odafigyelés nekem nagyon jól esett.
6 után már úgy voltam,hogy nem bírom tovább. Vajúdtam ülve, és labdán is, A labda volt a legjobb. Amikor feküdtem az rossz volt,mert akkor 100X erősebbnek éreztem a fájásokat.
7 után már nagyon felgyorsultak az események. A dokim egyszer csak jött,és megszólalt a szülésznőnek és nővéreknek: Lányok szülünk akkor? 
A lábamat nem tették kengyelbe,hanem mikor jött a fájás fel kellett húzni,szemet szájat becsukni,és hang nélkül nyomni. Ez már csak 1-2 percnek tünt. A doki is segített,és nagyon dícsértek közben,hogy mindent kiválóan csinálok. Egyszer aztán mondták már látják a fejét!  Még 3 nyomás és már éreztem,hogy kicsúszott.
7:38-kor, 2970 gr-al és 53 cm-el,szép sötétbarna hajjal és kék szemekkel megérkezett.
Nem sírt rögtön,de utána már azonban behozta. Elvitték megfürdetni,meg minden,és utána meg is kaptam rögtön.
Nem tudom leírni szavakkal azt az érzést,amit akkor éreztem. Sírni is tudtam volna,be is könnyeztem. Elvitték lemérni,és visszahozták pólyában. A párom szinte meg se merte fogni,mert olyan kis picike!
Ez utána a méhlepényt,már úgy préselték ki belőlem. Most már olyat is láttam,és tudom,hogy néz ki.
Én nem láttam,de megtudtam,hogy vágtak. A doki és a nővérek vagy 30 percig varrtak. Kaptam nem 1 szurit,de ez már az előbbi fájásokhoz semmi se volt. Mondjuk azok is megszűntek,ahogy megszületett a kisfiúnk. A páromnak mondtam is utána,hogy jöhet a második!:) Szülés után még ugye 2 órát voltam a szülőszobán. Nagyon jó volt,hogy minden így alakult szerintem: A dokim pont ügyelt, pont jó napon jelzett a babó…stb
Az is külön jó volt,hogy a párom végig velem volt,és mindent végíg kísért. Utána teljesen más szemmel nézett rám,és nem tudta kifejezni azt,hogy milyen büszke rám..stb
3 ágyas babás szobába kerültem. A párom elkísért oda,kicsit maradt,majd hazament pihenni.
Aludtam kicsit,és nemsokára ebéd volt. Ez számomra megváltás volt,mert már nagyon éhes és szomjas voltam.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Megérkeztem:
Kép
Kép
Kép

1 napos vagyok:
Kép

Boldog család(5 napos vagyok):
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Most így nézek ki. 7 kg ment le! :lol:

Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Nálunk minden rendben, mindenki meggyógyult, vagyis én nem is lettem beteg, Niki meg lehet, hogy nem is volt, mint ahogy sokan írtátok, a szörcsögés valószínűleg nem nátha volt.
Mostanában egyre hangosabb, kezdi felfedezni a hangját. Sajnos a sírást is gyakorolja, de viszont a mosolya mindent feledtett.

Lilo:
Nekem is mintha pár napja kevesebb lenne a tejem, először bepánikoltam és elkezdtem egyre többet etetni a babát meg egyfolytában mérni, erre tegnap is egy óriásit bukott. Teljesen elkeseredtem, de utána megfogadtam, hogy mérés és pánikolás helyett inkább sokat iszom, legalább 1 hétig nem mérem, csak három óránként etetem és mindig fejem szopi után az egyik mellem. Nekem a jobb mellem fáj, nem tudom, miért.

Kismama:
Nekem is elmúlt a vérzés és utána visszajött, a dokim szerint 8 hétig ez normális. Mi megpróbálunk spermaölő tablettával védekezni, de eddig nem kellett, mert még fáj a gátsebem meg a hüvelyem. Nálad már minden oké?

Őzi:
Niki 56 cm-es, 4 cm 6 hét alatt, az nem tudom, hogy jó-e. Mint felül is írtam, tényleg valószínűleg nem komoly ez a szörcsögés. Levinek óriási hurkái vannak, nagyon cuki.

Luisa:
A dokim szerint ez nem a vérzésem volt, szerencsére most minden elmúlt, kíváncsi vagyok, hogy 4 hét múlva lesz-e menzesz, akkor derül ki igazán, hogy mi is volt ez az utóvérzés.

Nanett:
Órási Dominika is, nagyon szép baba!

Kislilla:
Nem semmi a történeted, főleg a vége, jobb, hogy császároztak, máskülönben nem tudott volna kijönni Bence. De hogy mennyit szopik, ez nem semmi!

Vicuska:
Nincs teraszotok? Én három hetesen vittem le először Nikit, de akkor még nem volt ennyire jó idő meg ő pici is volt. Addig kb. a 12. naptól a teraszra raktam ki 10-15 percre naponta.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Boszibaba
Még egyszer gratula a picihez !
Micsoda ismerős helyszín és feliratok ;) :)
Én a fiamat szültem azon az ágyon, amin feküdtél :)

Levegőztetés
Mivel a doktornéni azt mondta, ha szép idő van, csak levegőzzünk, mi már 3-4x voltunk lent fél órát a ház körül sétálni... Egyszer pedig kint aludt az erkélyen a babakocsijába.

Vérzés
Lányok, nektek is ilyen össze-vissza a vérzésetek ? Néha egész "elmúlik", aztán kezdődik megint...
Mátéval úgy emlékszem, sokáig és "folyamatosan" véreztem. Most viszont a vérszegénységem miatt az orvosom kicsit rásegített, és "előre dolgozott"...

Ezek pedig mi lennénk a lányommal :)

Kép

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Lányok: szülés után van akinek elkezdtek fájni a fogai?? Hol ez, hol az a fogam fájdogál, remélem nem romlanak el...

Kép
gyanixi
 
 


Sajnos terasz nincs,de tegnep kivittem egy picit sétáltunk-nagyon jól érezte magát(jót aludt).Egy másik kérdés:annyira száraz a bőre a lábacskáján és a kezecskéjén-nem kéne valamivel bekennem??
Gyanixi:nekem nem fáj és remélem nem is fog(útálom)!

Dojika:én is össze vissza vérezgetek,de én már csak tisztaságit használok,néha az is feleslegesnek tűnik..(inkább pisinél észlelem,hogy még megvan)Szépek vagytok!!

Boszibaba:nagyon szépek vagytok,gratulálok!

KépKép
vicuska
 
 


Ti hogy raktatok fel olyan pici képet a hozzászólásokhoz?

KépKép
vicuska
 
 


Nem sikerül

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok!

egy pár kép Bencéről.
Kép Kép Kép Kép

Kép
Lilypie Kids Birthday tickers
Kép
zsu.
 
 


Dojika,Boszibaba : nagyon szépek vagytok :):):):):)

Mi kezdetektQl fogva levegQztettük GergQt két hetesen már lesétáltunk a védQnénihez a tanácsadásra :):):) Amikor meg párom nincs itthon akkor a gangra teszem ki fQleg mikor odasüt a napocska lekopogom semmi baja nincs a levegQztetéstöl:):):) SQt dokinéni is mondta hogy -5 fokig nyugodtan lehet levegöztetni csak persze kellöen fel kell öltöztetni :):):):):)

nika70
Salgótarján
 
 


gyanixi:
Nekem is fááj a fogam... :shock:

LÁNYOK,
aki tápszert ad: nálatok szokott a tápos kaki zöldes lenni???? Nálunk sokat.De az anyatejes az mindig sárga.(anyatejesnél a túlkajálás miatt lehet zöld azt tom, de a táposnál????)

Ja és még egy!!! Dalmi UTÁL hason lenni!!Viszont azt olvastam, hogy azok ababák akik nincsenek hason késöbb tanulnak meg mászni, járni stb... TI ERRŐL MIT TUDTOK????? MIT CSINÁLJAK HOGY SZERESSEN HASON LENNI????

Boszibaba, GRATULÁLOK? NAGYON SZÉPEK VAGYTOK!!!

Anzsika!! Hurráááá, GErgő széo bagy baba!!! Sok örömet hozzá!
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: