Új privát üzeneted érkezett!

Ice: milyen tápszert használsz? Nem kéne már neki a 2-es? Nekünk is kevés volt az 1-es, és írt a drnő 2-est. Abba is van HA-s.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Eddig 5 x 8 órás munkahét volt. Mármint a MTK-ben. Most majd 5 és félszer 12 órásat akarnak :shock:
Hogy ezzel több munkahely lesz. Nem tudom... mi 6an vagyunk erre a munkára, ha 12órázni kell, 3 főt biztos kirúgnak. Óvodába és bőlcsödébe kell majd személyzet reggel 5től este 10 ig :D
Gondoljatok bele.
Pl: 7-19ig dolgozol. 6ra berakod oviba a csemetét (5körül keltened kell) 20ra érte mész ( se vásárlás, se főzés, se semmi...) vacsi-fürdés, kb 22kor elalszik. De te csak 23kor tudsz, mert dolgod van.
?????????????????? passz. Nem értem...
Vasárnap marad arra, hogy főzz moss takaríts... hol a család?

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Gyors közérdekű infó mindenkinek: mostantól lehetőség van ZÁRT TOPIKOK indítására a Babanet Társalgójában! Ha szeretnétek zárt topikot indítani, írjatok nekünk levelet a szerkeszto@babanet.hu a tárgyba mindenképp írjátok bele, hogy ZÁRT TOPIK!

Fontos: már meglévő topikot nem tudunk zárttá tenni!

Továbbá: még mindig van kommentelős nyereményjátékunk. Ha hozzászóltok a cikkekhez, jövő héten egy csodaszép memóriajátékot nyerhettek a Nami felajánlásával.

Kép

Meséljétek el, Ti milyen első Anyák Napjákra emlékeztek.

Vagy egészítsétek ki: mit vennétek fel feltétlen a játszótéri illemkódexbe?

És tegye fel a kezét, akinek a haja is hullani kezd, ha a rokonság rákezdi: Mikor jön a baba, vagy a kistestvér?

Szép napot mindenkinek:

Dia

[size=12:d15e2bdd2c][color=blue:d15e2bdd2c][b:d15e2bdd2c]Gyerekszoba blog - Neked is volt gyerekszobád?[/b:d15e2bdd2c][/color:d15e2bdd2c][/size:d15e2bdd2c]
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Iceberg!

Mondjuk nem panel,téglaépítésű,de emeletes,és ráadásul a 4.-en lakunk. Nem igazán tudom kitenni Lillát,mert én tériszonyos vagyok,még kiteregetni is az ajtóból szoktam,pedig jó nagy az erkély.
Lilla meg maximum úgy alszik,ha előtte rázta a fenekét a babakocsi. :?
Olyan volt, hogy felhoztam aludt még,kitoltam,és aludt még,de úgy tapasztalom hiányzik neki a seggrázás!!!! Ha séta közben leülök,és nem tologatom felébred. Mondjuk a sétát nem bánom,addig is én is mozgok. Viszont mint írtam,most már nagyon jól viselkedik séta közben,után,és előtt. Ennek nagyon örülök. Majd alakulnak a dolgok,valahogy megoldom hogy főzzek neki,mert az tényleg más.

Kép
mók
 
 


Lina84!
Frici nagyon édes,olyan "nagyfiús"már!!! :D :D :D :D :D
Veled szokott fürdeni?

Kép
mók
 
 


cherryke:láttam már múltkor,h nektek a 2-s van már!én nem rég írattam fel és rákérdeztem,h ez meddig mehet azt mondták mehet 1 éves korig :roll: .ez egy új fajta a nestlétől 700ft.amit a munkával kapcsolatban írtál az elég durva :shock: így is nehéz vállalni egy anyának munkát,de így még nehezebb lesz!engem annó azért nem vettek fel,mert már nincs mama!!!!a szó szoros értelmében megmondta az ügyvezető,h a munka leírásom jó,de mivel nincs mama aki segítsen vigyázni a gyerekre amikor bent kell maradni,ezért nem vesz föl!nagyon rosszul esett,egyfolytában ez járt a fejemben utána!

lina:tényleg nagyon cuki pofa Frici :D

mók:majd alakul minden szépen a főzésre értem :wink: :) de megértem vannak ilyen babák,ha megáll a kocsi kész felébred!de biztos változik majd még! :)

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Mók,
nagyon szép Lilla! És nagyon kis formás.

Lina,
Frici is tüneményes. Szerintem se erőltesd a hozzátáplálást. Hagyd, hadd cicizzen, a tejcid meg beáll a keresletre (bár gondolom már be is állt)

Edit és Réka,
a legifjabb babócáknak is boldog felediket!

Na megyek aludni, mert most alszanak a törpéim is, és reggel korán lesz ébresztő. :oops:

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Köszöni Niki a gratulációkat. :)

Rékus,
Ne viccelj, persze, hogy emlékszünk rád!
Gratulálok a fogacskákhoz. Sajnálom, hogy harap :(. Sajnos semmi ötletem nincs, hogyan lehetne leszoktatni róla. Talán bimbóvédő? Nem megoldás, de ha elfogadja legalább nem fáj.
Nem semmi, hogy ilyen hosszú utat megtettetek!
Akkor már Nóra is hamarosan felül, főleg, ha már mászik négykézláb, vagy legalább próbálkozik, onnan már gyorsan felül :)
Nikinek nem nagyon jön be egyik kaja sem. Ma próbáltuk a sütőtököt anyatejcsivel, de ez sem volt bejövős.

Iceberg,
Gratula a fogacskához. Biztosan hamarosan követi a mellette levő is. :) Sorban bújnak ki a fogak már a legtöbb babánál. :D
Jól hangzik a süti! Egyébként is mindjárt szülinapom van és süthetek, főzhetek, minden ötlet jól jön ;)
Érdekes, hogy Niki így kifejezetten nem forog, tehát nem fordul, hasra, majd onnan hanyat, majd megint hasra, hanem csak hasra, onnan négykézlábra és usgyi. :)
Szerencsére Niki nem az a hanyatdobálós fajta. Ágyon néha, de a szőnyegen direkt sosem. Sajnos így is előfordul, hogy hiába ül Ő nagyon stabilan, mégis sikerül neki mászás és ülés között egy olyan nyakatekert pozíciót felvennie, hogy onnan vagy arcra, vagy hanyat esik. Így most minden pillanatban vele vagyok, ha nem a járókában van. Arról nem is beszélve, hogy már pillanatok alatt lent van a szőnyegen és nem ám kis játszószőnyege van, hanem nagy igazi gyerekszőnyeg. Aztán a parkettán még nagyobbakat tud esni, na meg egyből elér mindenhová és megtalál minden nem neki való dolgot.
Nagyon szomorú amit arról az ügyvezetőről írtál. Remélem már neki sincs anyja. :evil:

Lynn,
Nem semmi vagy! Menet közben szoptatni!
Már én is túl estem ma az első autós szoptatáson. A kollégáimmal találkoztam a városban, a főnökömet búcsúztattuk, mert elmegy a cégtől. Addig a férjem üzleti ügyeket intézett Nikivel együtt. :) Persze 2 óra múlva már farkas éhes volt Niki, mert indulás előtt nem tudtam etetni, így a kocsiba etettem meg gyorsan. :)

Etus,
"Andris még akkor is eldőlne, ha mi ültetnénk le, úgyhogy inkább nem is csináljuk egyelőre." Azért az ágyon egyszer megpróbálhatod. Ha terpeszbe teszed a lábát, meglátod, már stabilabb mint hinnéd. :)
Niki az utóbbi 2 napban csak 10 gramm szilárdat volt hajlandó enni, előtte meg nem mértem, na meg példamutatóan ettem én is belőlle, lássa, hogy ez nem is rossz. :D

Kri,
Ha próbálkozik Betti, akkor már neki is hamarosan sikerülni fog a felülés. :) A 8 kg nem is olyan sok.
Biztosan lesz nálatok is fog, legfeljebb később. Így biztosan nem harap. ;) A védőnő mesélte, hogy neki a gyerekei az 1 éves képeken még fogatlanul mosolyogtak :D. A sógorom feleségének, meg 8 hónaposan a felső fogai bújtak ki először.

Cherryke,
Nálunk is nagy motivátor minden elektronikai cucc. Különösen a mobil és a laptop. :D
"Pl: 7-19ig dolgozol. 6ra berakod oviba a csemetét (5körül keltened kell) 20ra érte mész ( se vásárlás, se főzés, se semmi...) vacsi-fürdés, kb 22kor elalszik. De te csak 23kor tudsz, mert dolgod van." És felmerül a kérdés, ki neveli a gyereket???

Vörösmacska,
Köszi, azt hiszem engem nem érint, de majd megkérdezem a könyvelőt. :)

Mók,
Ha megtámasztásból felül Lilla, akkor mit csinálsz? :D
Ha sokat van hason és szeret ülni akkor úgyis hamar ülésbe küzdi majd Ő magát, de persze erre meg kell adni neki a lehetőséget.
Nektek is Boldog fél évfordulót. :D
Lilla nagyon édes. és az a harisnya is. Nekem is kellene valami új harisnyát nézni, mert ami most van, mintha kicsit szorítaná Nikit, pedig hosszban jó. :roll:
Azt, hogy ki, hogyan szakít időt a babának való főzésre, azt ne tőlem kérdezd, mert én még a miénkre sem tudok igazán. Mi még a sütőtöknél tartunk, azt meg fagyasztottam le, így azt nem nagy ügy bekeverni.


Lina,
Lehet fogzik Frici? Az anyatej állítólag fájdalom csillapító hatású is, lehet azért kell neki. És vannak babák akik éjjel rosszabbul viselik a fogzást.
Szerintem nem hülyeség, hogy hagyod csak cicizni, erőszakoskodni sem túl okos dolog. Ha megszűnik a probléma, biztosan visszaáll a napirendetek is.
Forgásban Nikinek is volt kedvenc iránya, de a másik irányba direkt ösztökéltem mobiltelefonnal és hasonlókkal :) így azt is begyakorolta.
Fogzás előtt én is állítottam, hogy nem duzzadt az ínye és kevesebbet is nyáladzott mint előtte. A védőnő mondta, hogy de szerinte már fogzik, én meg gondoltam, hogy persze, hülyeség és két napra rá már kint volt a hegye a fogacskáknak.
Nekünk nem mondta senki, hogy kötelező elmenni szemészetre 1 éves korig. :shock:
Édipofa Frici!

Andrisnak és Nórikának is boldog fél évet!

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Minidig akarok egy csomó mindent írni Nikiről, de soha nem jut eszembe amikor végre leülök, hogy nektek írhassak.
Az egyik amit akartam, hogy képzeljétek, egyre anyásabb. Ez azért érdekes, mert a férjem is nagyon sokat van vele, mégis mostanában ha a férjemmel játszik is, elkezd engem keresni. Valahol olvasta, hogy ez a mozgás miatt van, amint kinyílik a világ, rájön, hogy nincs mindig ott anya.
A másik egy érdekes történet a papuccsal. A férjem végre vett egy új papucsot, mert a régi már több helyen el volt szakadva. Hajnalban szokás szerint szoptatom Nikit a szoptatós székben. Ilyenkor általában bejön a férjem és kajálás befejeztével Ő viszi át a szobánkba az ágyra Nikit. Ilyenkor ha megjelenik az apja, egy pillanatra abbahagyja a szopizást, ránéz, majd folytatja. Viszont aznap reggel, amikor a férjem becsoszogott az új papucsában, Niki abbahagyta a kajálást ránézett, - a félhomályban csak a sziluettjét szokta látni - , majd olyan velőtrázó sikításban tört ki, amit horror filmekbe szoktak bevágni. :shock: Egyszerre kezdtük el nyugtatni, hogy dehát csak apa jött be, az ismerős hang hallatán meg is nyugodott és folytatta tovább a cicizért mint ha mi sem történt volna, csak a mi adrenalin szintünk volt még a plafonon egy fél óra múlva is. :lol:
Erről jut eszembe, mostanában ha apa hazajön a munkából akkor Niki egy igazi csajos sikkantással üdvözli. Nagyon aranyos. :D Ha pedig engem hív akkor szintén egy elég félreérthetetlen hangsort "mond".
A mostani legújabb mozgásai, már akár elengedett kézzel is megáll feltérdelve, de a járókát fogva már nagyon gyakran, különösen amikor unatkozni kezd. Sőt az egyik lábát talpra teszi, mint aki fel akar állni, de szerintem ahhoz még gyenge.
A másik amit szokott, hogy terpeszben, talpon áll és a tenyerén támaszkodik. Még a négykézlábazás előtt csinált ilyet, de akkor nem az egész talpán állt, hanem inkább lábujjhegyen és az alkarján támaszkodott.
Na találtam két képet, hogy érthetőbb legyen. Mindkettő jóga gyakorlat. Lehet jógázik?? :shock: :lol:
Tehát a feltérdelés így kell érteni:
Kép

A másikat meg úgy mint a bal szélső.
Kép

Sajnos fényképet még nem sikerült csinálni róla, mert igen gagyi a gépünk, le kellene már cserélni, igaz már megcsinálta a maga több mint 10 ezer képét. :D

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


sziasztok :)

ceyla:ahogy elnézem a képeket ez mind arra mutat,hogyan áll fel egy baba és indul el :) Niki nagyon ügyes vannak ilyen babák és inkább én lányoknál hallottam jobban ezt,hogy hamarább jönnek ezek a dolgok szerintem Niki hamar el is indul!azért ahogy olvasnak amit másoknak írsz tetszik és lesek el ötleteket! :wink: :)más hangja volt a papucsnak plusz a félhomály valószínű nem tudta Niki ki lehet az és bele volt mélyülve a cicibe.ha Balázs is eszik figyeltem,tiszta mámoros szemekkel néz vagy félig be van csukva neki! az ügyvezetőnek nem kívánom azt ami engem ért,de akkor nem hagyott nyugodni a dolog és gondolván a többi anyukára akik szintén lehetnek ebben a helyzetben én feljelentettem!az állítólag akkor nekik nem ment olyan jól a cég és ezért csak 500ezer Ft-ra büntették őket!persze ebben közre játszott az is ,h nem lett volna szabad ráíratni nekik az önéletrajzra,h van e gyermek!ezt pedig nem egy önéletrajzon is látták visszanézve a régebbiket is! :wink: úgy,h nem vagyok kár örvendő,de elnyerték méltó büntetésüket és felkerültek a listára!

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Jut eszembe lányok! :roll: de már nem lepődök meg ezen sem!
azt mondta tegnap az anyósom mikor meglátta,hogy bébi ételt adok Balázsnak,h "kutya kaját adok neki" :roll: a másik dolog evés után csuklott Balázs!én már ismerem annyira,h tudom hiába kínálom ilyenkor teával nem fog inni,mert teli van a pocija és megvárom míg elmúlik neki!de ez a nő személy egyre azt erőltette,h adjunk neki teát!elmondtam neki ezeket amit most leírtam,de őt csak nem hagyta nyugodni és fogta kivette a TÁSKÁMBÓL a teát!erre mondom neki!de már el is hűlt,úgy hogy tuti nem fogja kérni!de nem adta fel bele akarta erőltetni,de HIÁBA!NEKEM LETT IGAZAM! :lol: aztán mondtam is neki!-látod!így legalább megtapasztaltad!tiszta röhej nem!? :roll:

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Kri, köszi a köszöntést!

Ceyla, Niki lassan szaladni fog :)))) Nagyon ügyike!

Iceberg, hát tényleg nem semmi ez a munka ügy, mármint, hogy miért nem vettek fel. Én is gondolok arra sokszor, hogy most ezért meg azért feljelentést kéne tenni, de aztán vagy lusta, vagy nyuszi vagyok :oops: Szerintem nagyon jól tetted, mert ez így nagyon nincs rendjén!!!

Cherryke, ez a 12 ótás munkanap mikori hír? Én még nem láttam, pedig olvasgatom az Indexet. Csak nem csinálnak ilyet! Szerintem nem is csinálhatnak, mert az unios szabályokkal is szembemenne.

Megyünk délután egy szülinapi zsúrra Juli barátnőjéhez, aztán meg este gyerekestűl a magyar barátainknál alszunk és társasozunk, ha már a gyerekek lefeküdtek (ja és a többiek iszogatnak is :? )
Szép hétvégét!
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


sziasztok anyukák :)

Egy verset szeretnék megosztani veletek amit még 2006-ban kaptam Mátétól,de azóta ez a kedvencem! :)

Cser Gábor:Mit adhatok?
Anyukámat meglepem!
De kicsi a tenyerem,
nem fér bele annyi virág,
amennyire szeretem.
Kis kezemmel mit adhatok?
Csak az egész világot!
vagy tán ami ennél is több,
e néhány szál virágot!

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Etus: ez a munkaidő, terv.

Tegnapi nap jól sikerült. Ebéd után elindultunk, a kocsiba aludt, aztán végig fent volt, jó idő volt nagyon. Apja ölébe volt 2 órát :) nagyon élvezte, a színpadon népzenészek zenéltek és dumált nekik :D aki hozzászólt, mindenkinek dumált és vigyorgott :D a mézeskalácsnak is :D Aztán átmentünk egy barátunkhoz, ahol 2 hónapos a baba, vittünk nekik ruhát. Hunor olyan óvatosan fogta meg a kezét... De gyorsan arrébb is vittük. Beszélt a babának is, a baba meg mosolygott neki :D

Estére jött a bnőm, megfürdettük a gyereket, etettük, aztán 2 perc alatt elaludt reggelig. Mi meg elmentünk bulizni. Táncoltunk végre. Reggel fél 7ig aludt a drága, du ebéd után meg lefeküdtem mellé és 2 órát aludtunk. Most nézi a halacsokat az akváriumba és meg akarja fogni őket.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Lina:az a nézés tényleg...

Mók:cuki Lilla nagyon!

Tegnap,ha felnőtt kajának hívnám,akkor rizibizi volt husival ebédre Lilinek,de,mivel turmixoltam,ezért rizs-borsó-husi volt a menü.Pici maradt,ezért ma főztem hozzá két krumplit neki.És tettem bele 30 ml fagyasztott anyatejet olvasztva.Főzni én is úgy szoktam,hogy közeben énekelek...
Sajnos rászokott arra,hogy,ha már nem kell a szopi a vége felé,kedvesen megharapja a cicimet,ami ugye a pici fog miatt igen fájdalmas.Felkiáltok,majd abbahagyja és cukin rám mosolyog.Nem tudom,hogy tudnám elmagyarázni,hogy ez fáj.

Rékus:Neked lett ötleted?

Boldog anyák napját Mindenkinek!

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Egy hétig a nagyszülőknél voltunk vidéken. Nagyon jól telt, és gyorsan. Bence jól tűrte a sok mászkálást és a számára idegeneket :) Csak aludni nem nagyon akart napközben, viszont ha meg már álmos volt, nagy sírásba kezdett. A felső fogai is nagyon jönnek, azért Megéhezett, aztán evés után pedig nehezen tudott elaludni. Most próbálunk visszarázódni a hétköznapokba...

Minden baba csodaszép!
Ceyla: Niki nagyon ügyes már!

A bkv bérletet én sem értem, gyed alatt tényleg nem lehet? :shock: Nem tudom, hol kellene megkérdezni. A pénztárakban tudják vajon?

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Varitus: a pénztárak tudják. De biztos, hogy azért nem lehet gyed idő alatt, mert a gyed magasabb jövedelem. A másik: nem igazán jó ez a bérlet azért sem, mert gondolom csak a gyerekkel használhatod. Ha egyedül mész valahova, szerintem nem fogadják el.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke: Pedig úgy szerettem volna babóval többet jönni-menni :( Jól kitalálták ezt :x A jegy meg borzasztó drága.

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Ezt a kismamabérletet akkor vezették be, amikor JUli született, és akkor én is nagyon megörültem neki, de tényleg csak a gyes alatt jár. Esetleg majd azt lesz érdemes megkérdezni, hogy ugye a gyes alatt már vissza lehet menni félállásban dolgozni (én most ezt tervezem), és hogy akkor igénybe lehet-e venni, mert az jó lenne.

Varitus, de jó a nagyszülőzés :) ! Ilyenkor mindig borul kicsit a menetrend, de azért otthon hamar viszaáll a dolog.

Én szoktam főzni magunknak, mert Juli miatt kell. Minden nap van valami meleg, de azért van, hogy két napig ugyanazt eszzük. És általában valami egyszerűt. Főtelék, leves, husi párolt zöldségekkel, és mázlim van, mert Juli azért általában mindent megeszik. Andrisnak meg egy kicsit majd főzőcskézek külön, de amikor csak lehet, kiveszek majda kezdeti szakaszban (fűszer, olaj előt) a mienkből. DE most még csak gyümik mennek, azok is úgy ahogy.

Gluténmentes gabonás cuccot már lehet adni 6 hónapos kortól, ugye? Például a hétgabonás cuccot? Vagy valami kekszet? Mi még nem próbáltunk semmit, de asszem már lehetne, nem?

MI is csavarogtunk hétvégén. Voltunk ugye szülinapi zsúrban (annyi édességet ettem, hogy az már szégyen), meg barátoknál aludtunk, vasárnap meg itt római napok voltak egy csomó gyerekprogrammal. Nagyon jó volt, és itt még az idő is tök klassz volt.

És képzeljétek végre megint rászántam magam a futásra. Már 3szor voltam és ma is akarok menni. Persze csak fektetés utén tudok, ami már elég késő, de így legalábba tej miatt sem aggódok, mert van ideje újra termelődni. Az a terv, hogy heti kétszer azért ki akarok menni egy fél órára. Valamit tenni kell, mert it ta nyár, és olyan jó lnne, ha még 4-5 kiló lemenne (de magától nem akar :))
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 



Sziasztok :)

etus:igen lehet és van pár receptem is.
1 marék köles
1 banán
1 csipet fahéj vagy eredeti burbon vanillia
A kölest átmosni vízzel felrakni főzni (kb 20 p),leszűrni és gyümivel turmixolni.

Másik:1 banán
1 alma
1 őszi
1 marék fött rizs,ezeket kell össze turmixoni együtt.
Másik:1 rész zabpehely 3 rész víben főzni.
1 alma(főve)
Mikor puha a zabpehely összekeverni és turmixolni.

Valaki kérdezte egyszer a dinnyét!?Azt olvastam,hogy 8-9. hónapban lehet és inkább a sárgadinnyét!A másik dolog,hogy ha nincs friss gyümölcs akkor lehet venni fagyasztottat is.

Közben találtam egy oldalt,ha érdekel valakit!
http://babafalva.hu/hozzataplalas-menet ... -tanacsai/

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Hú akkor nekem már kell az olajat adnom :shock:
11.-én megyünk tanácsadásra. Ott is biztos elmondja, de akkor holnap már úgy főzök neki. Meg látom, már lehet perust is és fehérrépát :) hamarosan komplett húslevest ehet :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Na nem már!!! Én vagyok az első negyed 2-kor :shock: :D :(

Gyerkőceim alszanak, én meg mosok ezerrel, csak benéztem. Voltunk már énekelgetni, Andris is tök jól elvolt, JUli meg már kezdi énekelgetni a német meg az angol dalokat is, szóval ha még kicsit maradnánk, tutira hamar megtanulna németül. Nem baj, majd legközelebb :) (már ha lesz legközelebb)

Andrisnak van pár hete két piros folt a nyakán. Hol halványabb, hol erősebb. Szerintem csak kidörzsöli a body, de azért holnap megmutatom a védőnőnek, nehogy valami más legyen, én meg nem kezelem. Nem hiszem, hogy kajától, mert mindig ott van, akármit eszik.

Ma én is rakok egy kis krumplit a délutáni hamijába, csak hogy szokja a pocija, mert most már nálunk is jöhetnek a zöldségek. Abból legalább nem kell üvegeset venni.
Azért majd írjatok, ha tudtok :)
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


Etus: nálunk a body dörzsöli a nyakát...

8:30kor 10óraizott gyümi-gabonával. Séta, aztán elaludt, most ébredezik. Jó éhes lesz remélem :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Jó csend van ma , biztosan a rossz idö miatt :) Nálunk is alszik mindenki, még apa is, csak én nem tudok, mert sok a dolgom. Mint mindig :)

En is kezdtem Nórának adni zöldséget, az igazság az, hogy nem nagyon szereti, de azért mindig próbálkozok.
Cicizésnél még mindig rámharap a drága, nem találtam ki semmit ellene. Bármit csinálok, csak rámvigyorok, pedig nagyon morcosan nézek rá és szidom szegénykét. :) Remélem nem tart sokáig.

Itt esik az esö és eléggé lehült az idö, igaz holnapra már felmelegedést mondanak.

Szép napot mindenkinek

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Itt jó idő volt, 4 után jött egy nagy szél, hideggel.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Rékus, látom hazaértetek. Milyen utatok volt? Nórika most jól bírta?
Én a gyümik után ma adtam először krumplit, de azt is almával, mert magában nekem sem ízlene :) Hát úgy eszegette, de csak módjával. Aztán du még akartunk neki adni egy kis körtét, de teljesen ellenállt. Biztosan gondolta, hogy na ne gyerekek, azért kétszer nem szúrtok ki velem :)
Ami jó, hogy azért mindent megkóstol, és 30-40 milit eszik, de aztán kéri a tejcit. Nem baj, majd alakul.

Itt tegnap volt eső, meg még ma reggel, de aztán tovább ment felétek.

Na gyerekek már ágyban, mi meg megyünk Barca-Real-t nézni :)
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Szaisztok :)

Találtam még egy oldalt ami sztem jó,mert itt vannak felmerülő kérdésekből a a válaszok is!nagyon jó oldal sok jó tanács van!
http://meitai.blog.csaladinet.hu/2011/0 ... kacskonyv/

Ma sok dolgot csináltam magamnak :roll: ,de ezt magamnak köszönhetem :roll: ,délután meg fog dokihoz kellett vinnem Mátét,mert nem bújt ki a szem foga.

Ma pároltam új répát és új burgonyát Balázsnak,meg raktam bele 1 marék mosott rizst és maradt kis leve azzal mixeltem össze.nagyon jó illata volt és ízlett is neki!meg evett egy bébi ételes üveg adaggal!

cherryke:felénk is jó idő volt egész délutánig csak pont amikor jönni akartunk haza a fog doktortól akkor jött a vihar és nagy szerencsénk volt,mert eltudott jönni a párom értünk.

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Ice: nagyon jó ez az oldal. Épp akartam kérdezni, hogy sült pipit lehet-e adni neki? Hétvégén azt csinálok (páromnak sült húst) és gondoltam a melle húsából a csontról szedek le neki, ott nincs fűszer.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Utólag is boldog féléves fordulót Andrisnak és Nórinak!

Mi lassan haladunk a kóstolgatással, egy hét alma után kipróbáltuk az őszibarackot. Nem kaptam fagyasztottat, a Hipp üvegeset adom. Tegnap már fél üveggel megevett, jobban ízlik neki, mint az alma. De holnap kipróbálom, hogy sütőben sütöm az almát, úgy édesebb és krémesebb is lesz. Szerintem a bébiétel a krémessége miatt is jobban ízlik a babáknak.

Etus, szerintem lassan mehet a 7gabonás cucc! Asszem először a rizst mondják, és csak utána a glutént tartalmazó gabonákat

Lina, Frici nagyon édes, okos, nagyfiús nézése van. Végül mi is Szicíliába megyünk, de még most májusban, szóval elsősorban nem strandolni. Pont azokat a helyeket tervezzük, ahol ti is voltatok. Két helyen fogunk lakni, egy hét lesz, sétálgatunk, várost nézünk, már nagyon várom! Remélem, Emma jól bírja majd, rettenetesen korán megy a gép.

Ceyla, írtad, hogy Niki egyre anyásabb, hát nálunk is ez van, szerintem ez már a szeparációs szorongás. Ha kimegyek a szobából, kiabál utánam, sokat akar a karomban lenni. Nem nagyon tudok most elmenni nélküle, esetleg egy-egy órára.
Jógázós Nikis képet kérünk :)

Cherryke, de jó, hogy el tudtál menni bulizni!

Ice, hú de nehéz anyós, én felrobbannék, ha ennyire beleszólna valaki.

Sissy, Rekus, harapás vacak lehet :? Emiatt nem várom annyira a fogakat.

lynnn
 
 


Iceberg: nagyon jó ez az oldal.

Bencének tegnap kibújt az egyik felső foga is, a másik is nagyon fehérlik. Szegény eléggé megszenvedte :(

Rita

Kép

Kép
varitus
Budapest XVII. kerület
 
 


Lynn: nagyon kell vigyázni mostantól a kézben levéssel. Fentről jobban belát mindent, ezért akar kézben lenni sokat. Mi ezen már túl vagyunk. Most már állandóan kézben akar lenni :D Természetesen nem lehet. Lerakom a játszószőnyegre sír pár percet aztán elkezd játszani. Szoktatom ahhoz, amikor az apja jön haza, akkor a kertbe kimegyünk, ott a karomban van és nézelődik. Aztán megérkezik az apja, megy a duma és megyünk befelé, rakom le. Sír egy kicsit aztán megint elvan.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Voltunk ma védőnőnél (most először :)), és Andris 9040 gramm, és 69 cm. Egyébként most nem "nőtt" akkorát, mert kb másfél hónapja volt 8250. Mondjuk jól is néznénk ki, ha azt a tempót tartotta volna. Nekünk ott a hétgabonásat mondták, meg van 3 gabonás is, ami gluténmentes, de mivel már elmúlt 6 hónapos, azt mondta a csaj, hogy mehet a hét. Meg ő is a rízst mondta, illetve a rízskekszet, ha akarok neki valami rágcsát adni. Hát majd kipróbálom. Kíváncsi vagyok mihez kezd vele :)

Lynn, Szicília biztos nagyon jó lesz. Mikor mentek, hó vége felé? Ne izgulj, majd jót alukál a repülőn.
A bolti gyümipépek állaga tényleg jobban tetszik nekik, ezért is nem akarok sok olyat adni, nehogy nagyon megszokja. De azért botmixerrel lehet valami hasonlót csinálni.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Én is megtanultam jó sokáig turmixolni a gyümiket zöldségeket. Mondjuk nekem mindent megeszik ami gyümi. A zöldséget könnyebben ha van benne hús.
Hétvégén csinálok hús levest, onnan megkapja a húst és a lét, meg új zöldséget párolok neki külön. Én nem eszem meg az új zöldséget úgyhogy ezért kell külön.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Azon gondolkodtam mit játszak vele. Aztán a neten találtam ezt: http://okosanya.blog.hu/2009/11/13/mit_ ... os_babaval
De nem lettem okosabb, ezek mind mennek :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok :)

Örülök,hogy tetszik nektek is az oldal :)

Jól beindultak a fogacskák!! :D nekünk is 2 van már alul,de ezek szerint jön majd a felső is nemsoká.

lynnn:ne is mond :roll: szörnyen nehéz kibírni, ilyen akaratos nővel még nem találkoztam!pár nap és már az egész üveggel megeszi majd meglátod.

cherryke:azt olvastam ,h ne habosra turmixoljuk a gyümölcsöt meg a pépet,mert amúgy jobban szeretik a babák.minden nap adsz Hunornak husit?én nem szoktam minden nap ,úgy vagyok vele,hogy én sem kívánom nap mint nap :roll: tegnap amit csináltam kajcsit abból maradt mára is és meg is ette.most jutott eszembe,h nem lehet rossz menü pl a 1 alma-1marék rizs-és egy kocka csirkemell :roll: .

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ice:én sem adok minden nap husit,mert azt gondolom,amit Te is írtál!

Ma voltunk úszni!Képzeljétek,már merültünk is,mert Lili annyira jól vette az akadályt.Egyáltalán nem sírt,imádta a vizet.Lehet,hogy rám hasonlít,mert én is "béka" vagyok.Nagyon tündérke volt,kiabálva magyarázott,és mosolygott közben.

Én is látom,hogy a foga a második,mintha fehéredne már.

Ma konzerv babfőzit adtam neki,mivel nem tudtam főzni,de megállapítottam,hogy jobb a házi koszt.Én úgy vagyok vele,hogy a gluténos dolgokat is lassan adagolom,mivel anyatejes,ezért addig védi a tejcsi mindentől.

Ma voltam doki bácsinál is.Tulajdonképpen azt mondta,hogy elvileg szopi alatt nincs peteérés,de már készülődik a menszi,úgy látja.De hajrá,aztán vagy jön hamar,vagy,amikor akar.Rágörcsölni nem fogunk,jön,amikor jönni szeretne jön a tesó.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy! Ez igen, jó bátrak vagytok :) Nekem is az elsö babám annyira ügyes volt, hogy én is azonnal szerettem volna még egy olyant, sajnos másodikra nem ment minden olyan simán. :) Még most is több baj van a másodikkal mint Nórival és a nagyobbikkal együtt. Hajrá, remélem nektek a második is olyan ügyi lesz mint Lili.

Ma én is megpróbáltam Norinak Tököt-rizzsel meg egy kis csirke husival, de nagyon undorodott töle, öklendezett szegényke, hát az igazság az hogy nekem se izlett. Nem is eröltettem. Kapott a kedvencböl Barack-alma keverést.

Szerintem nekünk is jönnek a felsö fogak, mert ma rettenetesen elkezdett nyálazni és kezet rágni.

Képzeljétek, Nóri már 2 hónapja nem akar cumizni, ez nem is lenne gond, de minden este a cicin akar elaludni ami azt jelenti, hogy egy órát cicizünk. Erre nekem nem nagyon van idöm, mert a fiukat is el kell rendezni. Ma véletlenül találtam egy cumit ami az a gumis, nem pedig a szilikonos. Ezt sose próbáltam Nórinál, mert a fiuk nagyon undorodtak töle igy eszembe se jutott. Hát nagyot néztem amikor egy félórát folyamatosan szopta a gumis cumit. Gyorsan vettem is még kettöt, hátha éjszaka is hasznát vesszük és nem kell anyit szopizni. Nem hiszem, hogy az én 10 kilós babámnak szüksége van az éjszakai kajálásra :) Na majd ´holnap jelentést teszek milyen volt az éjszaka cumival.

Örülök minden oldalnak amin a bebiételekröl olvashatok, mert olyan ötlettelen vagyok néha. Mindig nem ehetünk üveges kaját.

Emlékszem, irta valaki, hogy a baba fél az idegenektöl. Nóri is elkezdte már otthon amikor Erdélyben voltunk, akkor azt hittem, hogy csak azért mert minden nap máshol vagyunk, meg sok idegennel találkozik, de nem itthon is csinálja, ugy elsirja magát szegénykém mindenkitöl, csak én kellek neki.
Ölben nem sokat szoktam tartani, mert leszakad a karom a 10 kilójától, szerencsére nem is igényli, nagyon jól eljátszik egyedül a földön.

Na szép estét

Szép estét

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Ice: nem adok minden nap húst. Ha 10 óraira tápot kap, akkor délbe gyümit. Ha 10 óraira gyümit kap, délbe főzeléket hússal. Ha húsnélkül kap enni, hamarabb éhes lesz. Akkor úgy készülök, hogy hamarabb eszik. Úgy kap húst, ahogy kijön. Ha nincs idő rá, hogy főzzek, akkor gyümit kap. Ma kapott husit, de holnapra cukkinit csinálok husival :D Hozattam friss cukkinit. Nem csinálok belőle gondot, nagy mennyiséget nem kap, én meg inkább húsos vagyok. Ha ebédre nem, de reggel és vacsira nekem kell a szalámi féle.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ja és 10 óraira sült almát kap :D Kiváncsi vagyok megeszi-e.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sült almát is megette. Ma nem kap húst, msot jöttünk haza és mindjárt megyünk tovább, dolog van. Nincs időm ma főzni neki. Csináljuk hétvégén a kerítést, megyek festéket stb-t venni.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok :)

sissy:nagyon igazad van,addig tényleg megvédi az anyatej bármitől.a babára valoban nem jo rágőrcsőlni,tapasztalat :roll: és nagyon sokat hallottam már hasonlo helyzetet,igy a legjobb amikor lazán áll hozzá a pár.

rekus:ne add fel :wink: a barack-almába is rakhatsz főtt csirke ill pulyka mellet ás sztem ezt lehet egy pár napig igy adni,aztán fokozatosan pl főtt burgit is hozzá adni :)

Én ma is főztem Balázsnak,mindjárt hamizunk csak gondoltam irok nektek gyorsan :D
1 kocka csirkemellet picikre vágtam és feltettem kevés vizben főni,majd a végén kockára vágott burgit raktam hozzá,mikor megfőtt turmixoltam.a másik hami holnapra szintén csirkemell ahogy az előbb irtam csak a vége felé répát raktam.tegnap meg előtte nem kapott husit manokám és simán birta 3 és fél orát.utána majd almás kajcsit karok csinálni és sztem alma-banán-burgisat.

cherryke:én is husis hasu vagyok,de nem minden nap ,de a párom ő borzalmasan husis hasu :roll: nekem sokszor már hányingerem van a hustol :roll: meg sztem nem egészséges a sok hus a bélnek.finom lehetett a sült alma,más íze van úgy.lehet,h egy kis fött rizzsel is finom és laktatobb
:roll: nem tudom csak eszembe jutott.

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


ja és bárcsak olyan okos lennék számítógép terén mint ceyla,akkor nem kellene itt idegeskednem :roll: :D

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Iceberg,
Köszöni Niki a dicséretet. :)
Amikor eszik Niki még elégedett hangokat is hallat. Persze csak ha ciciből eszik a rendes kajának csak fintor van. :lol:
Hát én nem is tudok mit mondani az anyósodra. A férjed mit szól a hülyeségeihez?
Írtad, hogy nem adsz minden nap húst mert te sem kívánod. Hát vannak olyan pasik akiknek hús nélkül nem is étel az étel. :D
Miért idegeskedsz a számítógép előtt??

Cherryke,
Nagyon édes lehetett Hunor ahogyan beszélgetett a babához. Nikit kézzel nem engedem közel, mert nem tudom mikor dönt úgy, hogy megmarkolja a kicsit. (sógoroméknak van egy Nikinél 5 hónappal fiatalabb babájuk).
Csodállak! Nekem se kedvem, sem energiám nem lenne elmenni bulizni. Szülés előtt attól tartottam, hogy majd a mozi fog hiányozni, mert nagyon sokat jártunk, de már hónapok óta TV-t sem nézünk és nem hiányzik. :D

Varitus,
Nem semmi, hogy már a felső fogacska is jön. Nikinél tegnap kicsit pánikoltam, hogy lehet nála is, mert 4-szer volt kaksi, de valószínű csak a barack volt a ludas, mert ma még egyszer sem volt. :D Nem hiányzik a felső fogacska, mert akkor lehet én sem úsznám meg a harapdálást.

Etus,
Gluténes gabonacuccot is lehet már, de látom már tudod. :D
Nagyon ügyi vagy, hogy már ilyen sokat futottál. Én is szeretnék, de mindkét nagylábujjamon be van nőve a köröm, örülök, ha járni tudok :( pedig már egyszer kivágattam, de megint ki kellene, lehet orvosnál kötök ki vele a végén.
Ja, és nekem nem csak 4-5 kiló a gondom.
Nálunk csak álom egyenlőre a 30-40 mili is, mert 8-10 grammnál nem eszik többet. :(

Rékus,
Nálunk is így van, ha megkarmol és azt mondom "AU!" akkor még röhög is rajta. Azt hiszi viccből mondom. :)
Lehet pont a 10 kg fenntartásához kell az éjszakai tejcsi :)

Sissy,
Nagyon ügyes Lili, hogy máris merült. Niki még mindig nincs kibékülve a merüléssel :(
Máris kistesó? Ez igen! Én még várok, a császár miatt egyébként is ajánlott.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Valaki kért jógázós képet. Csak az egyiket sikerült lefotóznom, azt is terpeszben, mert csúszott a parketta. :)

Kép

És a mai nap híre, illetve a tegnapié, mert tegnap történt:

Kép

Szóval először felállt az apja pólójába kapaszkodva a szőnyegen, utána meg a járókában a rácsba kapaszkodva. :D

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Sziasztok!

Hát Andris végre tegnap délután megette az összes hamit, amit gyártottam neki. Na nem volt sok, mondjuk olyan 100 ml lehetett, de szívesen ette. Almát pároltam kruplival és felöntöttem egy kis anyatejjel. Valószínű, hogy az utóbbi volt a csel, mert így egyértelműen szívesebben ette. Szóval most fogok neki mindig rakni, aztán majd egyre kevesebbet és kevesebbet.

Ceyla, ja-ja, már lehet adni gluténes cuccot is, az új ajánlás szerint 7.hónap előtt kell is kis adagokban, hogy szokja. Én 7 gabonásat szeretnék neki adni, de már a harmadik boltban voltam, és nem találtam. Pedig a védőnő szerint itt is van. Szerintem megpróbálom gyógyszertárban. Az az igazság, hogy tejpépet, meg amiben tejszármazék van én Julinak sem adtam, mert ha már nem adok tápit meg tejet, akkor ezt sem szeretnék, ezért keresem ezt a gabonás cuccot.

Sissy, hát ha már most szeretnétek a tesót, én drukkolok. Persze szoptatás alatt állítólag nincs peteérés, de én Julit 17 hós koráif szoptattam és 6 hós korától már volt peteérésem, pedig akkor még szinte csak anyatejet kapott.

Iceberg, jók a hamis ötleteid. Szerencsére férjem nem húsfüggő, szóval azt főzök, amit akarok, mindent megeszik, még azt is, amit régebben nem :)

Rékus, hogy ment a cumizás éjszaka? Andris sem mosolyog már olyan teliszájal az idegenekre. Nem sír, de marha komoly, méregetős fejet tud vágni :) Szerencsére Andriskát sem kell cipelni, ő is szeret játszogatni a földön. Azért sokmindenben hasonlítanak egymásra,nem? Lehet, hogy mégis van ebben a horoszkóp dologban valami 8) :)
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Ceyla, betojok ezen a kiscsajon!!!!!!!!!!!!!! Nagyon ügyi Niki! És nagyon cuki!

Kép
Kép
etus79
 
 


:D

Kép
Kép
etus79
 
 


Na csak ellenőrizni akartam valamit. Az utsó hozzászólásom a babanet szerint 1 előtt volt 4 perccel. Aztán tettem vettem, és viszzajöttem, hogy kikapcsojam a gépet. Ránéztem az utolsó hozzászólásra, atán az órára a gépen, és tisztára megijetdetm, mert másfél óra volta különbség, pedig csak lepakoltam a konyhában. Olyan hülye érzés volt, mert valahogy nem tudtam elszámolni az időmmel. Csak most jöttem rá, hogy hátha a babanet órájával vana baj :) Na bocs ezért, tiszta hülye vagyok :oops:

Kép
Kép
etus79
 
 


ceyla:lehidalok Nikiktől :D annyira ügyes :D nagyon édi ahogy kapaszkodik és mosolyog hozzá :lol: az első képből akár spárga is lehetett volna,de ki tudja később majd lehet,hogy balettos csajszi lesz :D ezek után már lassan várható lesz a totyogás is,mert úgy is rájön majd amilyen ügyeske :D
Kicserélte a párom a laptopot asztali gépre és ebben xp van ,nem ehhez vagyok szokva hanem a win7-hez.háát a párom mit szól hozzá?ő mindig azt mondja,hogy már nem fog változni az anyja meg,hogy ne foglalkozzak vele.én attól szoktam félni ilyenkor,hogy szakad a cérna nálam,mert nem bírom ezt elviselni és nem is muszáj,h elviseljem.


etus:nem nézted bio boltban,lehet,hogy ott árulnak ilyen gabonás dolgokat.

Balázs is először jó szemügyre veszi az illetőt utána mosolyog,ha szimpi neki.

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


etus:dehogy vagy hülye :lol: csak anya aki el van foglalva :wink: :) ismerős az ilyen :wink:

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: