Új privát üzeneted érkezett!

Jó lenne ha olvas minket priviben írna valakinek 1-2 sort. Nem kell kitenni ide a nyíltra.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sziasztok

Először is nagyon édik a babák és mekkorák már :D

Be kell valljam én a térdem sérülése miatt nagyon befordultam!Volt olyan nap,h senkivel sem akartam beszélni.lelkileg nagyon megviselt,főleg mikor egyedül maradtam napközben,h nem tudok normálisan boldogulni bicegősen és nem tudok sietni Balázshoz amikor kellett!!!akkor meg ijesztett egy doki,h trombózisos a lábam,na akkor aztán kész voltam!
De már minden rendben,nincs trombózisom és lassan de normálisan tudok járni,csak lépcsőn 1-vel lépkedek!

etus:aranyos vagy!!!
jó lehet az a nagy farsangi buli,ez hiányzik ide is ,mert sztem sok ember be van savanyodva!!ha már csak sétálva lemennének az utcára és ilyet néznének akkor már másképp feküdnének le este!ez tuti!

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Balázsom édi bogár!! :D Imádom mikor néz bár merre megyek és követ a kis szemével!felfedezte,h tudja fújni a nyálát :lol: imád üldögélni az ölünkben,de nem sokáig engedem kicsi még ahhoz,de cuki mikor húzóckodik föl :lol: persze segítséggel!már nagyon jól fogja a csörgőt és mozgatja!
jövő héten csütörtökön kell vinnünk kontrollra a veséje végett,nagyon reménykedem,h nem lesz gond!!!!

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok!

Köszi a hiányolást,meg vagyunk mi is!Múlt héten itt volt Anyós pár napot,sütöttünk pizzát,meg kakaós csigát,legalább megtanultam.

Édesek a Babák nagyon!!!Mindenkié!

Én úgy táplálok hozzá a szopi mellett,hogy a fél egyes ebéd-szopi után jön valami.Egy bébiételt (sütőtök,vagy őszibarack) kétszerre eszik meg.Vagy alma.Múltkor csináltam krumplit,répával,megfőztem,leturmixoltam és anyatejjel felöntöttem.Szerette nagyon,bár először furcsálta.És pohárból is nyammog vizet...Múlt ht vasárnap,meg ült az ölemben,ettük a husi levest,és kis mokkáskanállal megkóstolta Lili,valósággal balhézott,hogy kérne még.Édes volt.Talán a kajákkal nem lesz gond.

Kata engem sem hagy nyugodni.És Dinuci,vagy Tavasziszel?Sajnos sokan eltűntek.

Jöhetne már a jó idő,nehéz,hogy nem lehet menni ki a szabadba csak módjával.... :?

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy!
Nekem azt mondta a védőnő hogy mindig a szilárdabb kajával kezdjem /mondjuk ebédnél/,mert ugye annak a mennyiségét kell fokozatosan emelni,és arra akarunk átállni majd,és utána tápszer,vagy szopi. Én így csináltam,nem i evett csak 1/3 mennyiségű tápit,előtte nagyjából 1/2 üveg sütőtököt.
Bocsi de ezt még szeretném illusztrálni... Kép

Iceberg!
Mi március legvégén megyünk hasi ultrahangra persze ez már ingyenes,mert ehhez kaptunk beutalót. Izgulok kicsit,hogy most minden rendben legyen. Meg megyünk vissza csípőszűrésre,meg hallásvizsgálatra,ja és új vizelet leletet is kér a dokinéni.

Etus!
Örülök hogy nem csak Lilla ekkora. Pedig nem eszik többet a megengedettnél... :oops:
Védőnéni szerint a babáknak is van alkatuk,és hát az befolyásolja ezt! Párom is nagy bab volt,most is magas is,és nem egy vékonyka típus,hozzáteszem és se... :oops: :oops: :oops:

Andi!
Hát ismét csak sok kitartást nektek. Sajnálom a betegeskedést. A bárányhimlő oltást most vitattam meg a védőnővel,mert én nem akartam beadatni,mert jobb szeretném ha természetesen elkapná Lilla,és utána lenne immunitása rá. De a nőci mondta egyik gyereke olyan ideggyulladást kapott a bárányhimlőtől,vagy szövődményeként,hogy még 15 éves korában is ideggyógyászatra jártak. :shock:

Kép
mók
 
 


Bocsi Etus, párom nem nagy BAB volt,hanem BABA! :oops:

Kép
mók
 
 


sziasztok!

vagyok én is, köszi a hiányolást. betegség végül mégis lett, nekem lett torok és fülgyulladásom, antibiotikumot is szedtem rá. nagyon ellenzem amúgy, főleg hogy szoptatok, de 2 hete gyógyultam meg ugyanebből, csak a kkor majdnem 3 hétig fájt a fülem és nem szedtem rá semmit, ezért gondoltam hogy most jobb ha inkább rendesen kikúrálom magam és sikerült.

amúgy minden szabad percemet az oep honlapjának tanulmányozásával töltöm, mert az a nyomorult ügyfélszolgálat persze nem veszi fel a telefont, nekem meg lassan intézni kéne a gyedet. illetve inkább gyorsan :-( és mivel a munkaviszonyom megszűnt, így mindent nekem kell intézni sajna.

most meg nem tudtunk kerkítőre menni, mert várjuk a kéményseprőt. ááááááá.

Frickóval továbbra is gyűrjük az almát, több-kevesebb sikerrel. állandóan savanyú pofát vág, ha a kanál a szájáoz ér és nem tudja róla leenni az almát, mert azt hiszi ezt is szopizni kell és forgatja a nyelvét. tegnap fogtam az almalevet, beraktam cumiba, mert ki akartam próbálni, hogy most az almával van baja, vagy mi van. persze mire egyet pislogtam már bepuszilt 40 grammot. szóval szereti, csak küzdenem kell a kiskanállal. nektek könnyen ment megtanítani, hogy azzal egyen? amúgy azóta ha látja hogy eszünk valamit nyúlkál kézzel lábbal, tátogatja a száját és csorog a nyála...

nem tudom mekkora most, de nagyon kíváncsi vagyok. egy hónapja mértük, akkor 7200 gramm volt de kölcsönadtam a mérleget így azóta nem mértük. viszont szerintem ma megkérem a csajt, hogy hadd szaladjak fel hozzájuk megmérni a gyerekem, itt laknak a közelben. szerintem most nem hízott sokat, biztos nem lesz meg a szokásos egy kiló.

képzeljétek Frici kinőtte a téli overalljat és persze még mindig bazi hideg van, a boltokban meg már sehol nem lehet kapni. elmentem egy turiba ahol két perc alatt találtam két tök cuki "sínadrágot" neki, jó bélelt és pont ilyen kellett, mert kabátja az van. és még színben is illik hozzá, majd csatolok képet. és 400 ft volt darabja. ja és vettem egy pulcsit, ami persze még nagy rá, de nem lehetett otthagyni. zöld színű, ami nagyon jól meg a szeméhez és az van ráírva angolul, hogy "jóképű, mint apa". ez 470 ft volt. szóval marhára meg vagyok magammal elégedve, ugyanis eddig még sose voltam turiba. de valószínű gyerekcuccokat megéri onnan venni, mert ezeket egyszerűen nem tudják elnyűni olyan hamar kinövik.

vettünk etetőszéket, jó nagy tálcásat, hát jó ötlet volt, imád rajta matatni.

na megyek, majd legközelebb ígérem rakok fel képeket én is.

mók! lillus nagyon boldog kisbabának tűnik.

még egy kérdés: milyen mosóport használtok? mert nekem képzeljétek még az alma sem jött ki az előkéből (meg a ruhájából), mi lesz akkor a spenóttal? ti beáztatjátok mosás előtt? mibe? én nem merem a ruháit 40 fok felett mosni, nehogy összemenjenek. lehet, hogy az kevés? adjatok tanácsot :?
Vendég
 


Sziasztok,
Csak egy gyors beköszönés, mert ma nincs áram nálunk mert valamit szerkeszt az ELMÜ. A párom meg este felrakta tölteni a laptopot, csak nem dugta be rendesen a laptop hátuljába a csatlakozót, így most olyan 20 percem van netezni.

Lina,
Én még nem táplálok hozzá, de a következőképpen mosok: Persil senzive és ha kaki folt van azt biztos ami biztos alapon vanish szappannal bedörzsölöm, a kisebb foltokra, meg van fújós Arilell folttisztítóm. Nem áztatok soha, mert lusta vagyok :oops: inkább mosás előtt bevizezem a foltot és vagy a szappannal vagy az Ariellel, vagy ha nagyon biztos akarok lenni a dolgomban képes vagyok mindkettővel is :roll: . Olyan folt amit így kezeltem, - beleértve az asztalterítőn lévő foltokat is, - soha nem maradt benne az anyagban. 40 foknál én sem nagyon mosok többel.
A tapasztalatom az, hogy elsőre kell megtalálni a foltot és kezelni, mert ha már egyszer ki lett mosva és akkor nem jött ki, második mosáskor már nagyon nehéz, ha nem lehetetlen kiszedni. :(

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok

lina:egyik nap olvastam a szódabikarbónáról,h milyen jól kiveszi a foltokat!azt írta csak rá kell szórni,pár percet várni és kimosni ahogy szoktad!én még nem próbáltam,de én is gondolkodtam már,h vennem kell valamit mert igaz a pép fehér,de lesznek majd színes ételek is!én használtam már a domi fehér színűt foltra és jó volt!még a folyékony vanishre gondoltam,régebben használtam és jó volt!
amúgy arilelt használok,de nem minden foltot vesz ki a ruciból!amin meglepődtem a betadint kivitte!remélem tudtam segíteni :D
meg csatlakozom ceylahoz,amikor belement a folt minél hamarább vízzel gyorsan ott kimosni és folt tisztítózni!jaa és én sem áztatok,hanem mosás előtt csinálom én is úgy mint ceyla! :wink:

ceyla:sztem ez nem lustaság!az lenne lustaság ha nem is folt tisztítóznál :lol: sokáig nem lesz áramotok?azért nem jó kisbaba mellet áram nélkül!laptopok amúgy sem bírják addig amíg írva van!nekünk max 1 vagy másfél órát bír!

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mi is vagyunk csak nagyon ritkán :)

Csajok gyönyörüek a babák. Mok: Lilla, már igy tud ülni az etetöszékben? Nórit csak az ölemben merem még ültetni, mert azért dülöngél még.

A folttisztitáshoz annyit, hogy nekem van otthonról nagymamám fözte házi szappan, nekem eddig ez a legjobb foltkivevöm ami volt.
Igaz, hogy mosás elött már be kell dörzsölni folttisztitóval, mert ha már kimostad utána nem lehet a foltot kivenni. A spenót jobban kijön a ruhából, mint az alma ezt is tapasztaltam.

Rólunk annyit, hogy Nóri is már 8 és fél kilós, nem tudom meddig gömbölyödik a lelkem. :) Most már nem csak ránk mosolyog, hanem hangosan kacag is, ezt biztosan tölem tanulta. :)

A héten meg minden nap valami program van az ovodában, arra is kell készülni. Ma pizsama party volt, holnap farsang lesz, azután a fényképész jön. Na, de ezeket a fiuk szeretik.

Csajok nekem megvan Kata e-mail cime, kar neki irni valaki, vagy irjak én ?

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Sziasztok!

Rékus:átküldöd?Vagy írjál,ha van időd neki,mindenki izgul,h mi lett velük!ú

Mók:Lilla csuda édes!Én azért adom előbb a cicit,mert még nem szeretném,ha kevesebbet szopizna emiatt.Persze úgy veszem észre,hogy igényli,hogy kapjon tejcsin kívűl mást.Ma ebéd szopi után adtam neki sütőtököt almával,és a 16 órai szopi után meg most evett almát krumplit 20 ml anyatejjel.Kevesebbet adtam volna,de balhézott.Szóval ez van.

Nekem az Anyu és az Anyós mutatott egy trükköt,hogy a foltra teszek egy csöpp domestost,kidörgölöm,kiöblítem,és megy a gépbe.Lilinek amúgy Dreft folyékonnyal mosok,a senitívvel.

Kép
Kép

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy: mi is dreftel mossuk most a ruhákat. A babással. Lili nagyon ennivaló :) csupaszem :)

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sissy!

nagyon nőcis a csaj! mehetnénk majd udvarolni? tényleg, Lili hánykor született? csak, hogy tudjam melyikük az idősebb.. Frickó 04.52kor.

köszi a tippeket a mosással kapcsolatban, épp most volt egy nyakigfosós történet. előbb a gyereket ültettem lavórba, aztán meg a ruhát áztattam bele...
Vendég
 


Sziasztok!

Képzés volt a hétvégén, nagyon elfáradtunk, még ma is csak pihegtem...
A fülbevaló pöcke is meglett anyuéknál! :D Tényleg az ágyban volt!

Lehet tornázni szopi mellett, havi 2 kiló fogyás sem befolyásolja a tejtermelést. Tornánál az a lényeg, hogy jól tartson a melltartó, fokozatos legyen a terhelés, és pótoljuk a folyadékot.
Bár én most nem érzek erőt magamban, hogy tornázzak, mindenkinek elismerés, aki rá tudja venni magát! :)

Szopi után adom én is a gyümit.

Én sima szappant használok , olajos folthoz meg sampont.
77linda
Gátér
 
 


Mók,
Igen, a rota nem olcsó sajnos. Tudod mi még a rohadt drága védőoltás? 90 ezer körül van a HPV elleni védőoltás!
Örülök, hogy jó volt az úszás. Én még nem nyilatkoznék, majd esetleg a 2. alkalom után, az első nem volt túl meggyőző.

Andinet,
Ezek nem túl jó hírek. Remélem hamar kilábaltok már minden betegségből.
A bárányhimlő elleni védőoltáson én is gondolkodtam, be is fogom majd adatni valamikor, főleg, hogy én sem voltam még bárányhimlős. Ha meg pont olyan korban sikerül elkapnia amikor még nem tudja kontrollálni, hogy mennyire vakargatja, akkor még csúnyán meg is maradhatnak a hegek.

Iceberg,
Balázs tényleg nagyon édi lehet. Ne aggódj tuti minden rendben lesz a veséjével.
Nekem tök sokáig bírja a laptop töltő nélkül. Még nem mértem le soha, de szerintem azért 3-4 óra biztosan van és persze nem netbook, hanem egy erőgép. :) Egyébként az aksik hamar tönkre szoktak menni, céges tapasztalat, bár ott is valahogy az én gépem akuja húzta a legtovább.

Mók,
A tápszeres babáknál azért szokták a kaját a tápszer előtt ajánlani, mert a cél, hogy ki legyen váltva a tápszer. Anyatejes babáknál inkább csak az ízek megismertetése, a táplálkozás kiegészítése a cél és hogy olyan ütemben hagyja el a baba a szopikat, ahogyan Ő szeretné. Legalábbis én így olvastam, meg a védőnő is valami hasonlót mondott. :oops:
Lilla ari a képen, olyan lett a sütőtöktől az arcocskája, mint az etetőszék párnája. :)

Lina,
Örülök, hogy meggyógyultál. Igazad van abban, hogy jobb minél előbb kikúrálni a betegséget, mert akár még szövődmények is kialakulhatnak.
Mi még nem eszünk semmit, de én is izgulok a kanál miatt, mert bár pár naposan nagyon ügyesen kanalazott, azt már valószínű teljesen elfelejtette. A poharat egyébként szopizni szeretné amikor a szájához emeli.
A téli overállal mi is majdnem úgy jártunk mint ti, csak Niki kapott egyet karácsonyra, amiről azt hittem, majd csak májusban lesz jó rá. Hát nem! Most azt hordja.

Rékus,
A mamád féle folttisztító szappant piacra kéne dobni. :)

Linda,
Én amint el kezdtem korlátozni egy kicsit a kajálást, máris éreztem a tejcsin. :( Persze lehet, hogy már a mensi miatt volt, pedig még akkor volt addig vagy 5-6 napom.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Jó reggelt!

Mindenkinek Boldog Nö Napot kivánok :) Ma van Március 8

Csajok én a tegnap irtam egy mail-t Katának, de eddig még nem kaptam választ, remélem minél hamarabb jelentkezik. Az e-mail cime müködik, mert nem jött vissza a mail.

En már 2 hónapja tornázok itthon. Az evést nem nagyon tudom korlátozni, de a torna elég jól megy. Mióta hazajöttünk a korházból 8 kiló ment le + még baba meg a viz stb. Összesen 13, de még mindig van 7kg, amit le kell tornázni és ez már nem megy olyan könnyen. Na, de majd idövel.

Megszerveztem közben a keresztelöt is, május 29-én lesz. Arra már csak lesz egy kis jó idö.
Ma reggel -13 fok volt nálunk, de gyönyörüen süt már a nap.

A bárányhimlö oltásról annyit, hogy mi megkaptuk a fiukkal és ennek ellenére is elkapták az ovodában. A nagyobbik le is kaparta szépen magáról, a hasáról és a lábáról. Szerencsére az arcáról nem. Söt, hogy vigasztaljalak a nagyobbik kétszer kapta el. Az elsö nagyon gyenge volt, kb 20 hólyag lett rá, na de a második ezerrel kijött.
Ennyit az oltásról. Aztán döntse el az ember, hogy mi a jó.

Szép napsütéses napot kivánok nektek.

Reka

Kép Kép
Kép
rekus80
 
 


Sziasztok


BOLDOG NŐNAPOT KÍVÁNOK MINDENKINEK!


Kép

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

A HPV oltás tényleg nagyon drága és abból 3-at kell beadatni. Miután a nagylányom az idén lesz 13 éves minket is érint a dolog. De azért szerencsére az önkormányzat itt (Zalaegerszegen) kifizeti az oltást ami hatalmas segítség. Itt a jó napos idő és nem mehetek ki a picurral........szegény tiszta danon túrórudis papir.......piros pöttyös :D
A mentolos hintőpor segít ámbár a nyelvén is van egy pöttyöcske......arra nem tudok mit tenni. Kicsit kevesebbet is eszik ez miatt. Már elég sok mindent kipróbáltam...a sárgarépa pürét, sütőtök pürét, almát-burgonyával. Kis haspók nagyon, fél üveg bébi étel, és az adag tápszer utánna. Teát nem nagyon szereti és nem is erőltetem. Azonkívül a tejpépeket is imádja.
A foltokkal kapcsolatban...én Ariel mosóport használok,és ha foltos valami, akkor Oxi-maxot adok hozzá. Ezt a 100 forintos boltban veszem, nem is drága és nagyon jó. Ezen kívül 60 fokon mosok, bővitett öblítéssel. Ezzel így minden szép és foltmentes.

Kép
Kép
Kép
andinet74
 
 


Lina: én 50 fokon mosom a babaruhákat. Ha kanállal eszik, adok rá egy vékony felsőt (amit már eleve foltosan kaptunk) meg nagy széles előkét. Törlő ruhát, előkét és a felsőt hipoba beáztatom1-2-3 órát, utána mosom. Teljesen kijön a folt, viszont az előkék kékek és nem szedi ki a színét.

kb 1 hete: 5:30 evés (táp), 7-8 alvás. 8:30 evés (pép), 11:30-12:30 közt ebéd ( gyümi vagy főzelék), 13:15-14 alvás. 15:30 evés (táp), 17-18 nyűglődés és alvás. pancsi ,18:30-19:30 közt evés (táp). Alvás reggelig. Vagyis hajnalig :D Gondoltam pépet kap este is, de olyan sok szénhidrát van benne, hogy felpörög tőle :D

Most kint voltam vele dm-be, kenguruval mentem. De meg is bántam :D
Vettem bébiételeket. Vettem néhány 5 hónaposat is, amibe csirke van. Holnaptól minden ebéd elején abból kap 4-5 falatot.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Megfürdettük és képzeljétek, nem akart enni :( nagyon sírt, majd elaludt. fél 4kor evett tápit, és most alszik 1 órája :( Nem lázas, nem fáj a pocija sem... Nem tudom mi lehet :(

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Ceyla!
Ezek szerint voltatok már úszni? Írj részletesebben,kíváncsi vagyok nagyon.!Én úgy tudtam hogy ha 16 év előtt adják be a HPV-t akkor ingyenes.!!!!! :!:

Lina84!
Én Iceberg szülés előtti tanácsára: Drefz sensitiv-el, és sensitiv öblítővel mosok. Öblítőnél nagyjából mindegy melyiket,csak sensitiv legyen. A foltokkal bajlódom,igaz csak most hogy a szilárdabb dolgokat próbálgatjuk,a kakival nincs gond,nem is volt,azt mindig egyből mostam kézzel,aztán megszárítottam,és ha jött az ő ruhaadagja akkor bele a mosógépbe. Így az tökéletes volt.Most nagyobb a küzdelem,a Vanish se veszi ki a sütőtök foltokat! :? :(

Rekus!
Igazából Lilla sem tartja meg magát,de ez az etetőszék három fokozatban dönthető hátra,és hát le is van döntve,de így sem tartózkodik benn 10 percnél többet,általában csak kevesebbet.
Egyébként ha ültetem egy kicsit a játszószőnyegén akkor nagyon pici segítséggel szépen tartja magát,de persze próbálom visszafogni mert nem egészséges!!! Imád ülni!!!




NAGY HÍR /főleg nálunk/: LILLA ÁTFORDULT HÁTRÓL HASRA!!!!! :D :D :D :D :D :D
Csajok,majdnem elbőgtem magam! Olyan ügyes. Én meg azt hittem a súlya visszafogja,de még csak nem is lendületből csinálta,hanem szépen lassan erőből. Meg se lepődött,ellenben én nagyon!!!! :shock: :shock: :shock: :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
mók
 
 


Lina!
Dreft,csak elgépeltem! :oops:

Kép
mók
 
 


Jaj !

Elfelejtettem írni hogy az önkormányzattól kaptunk csak úgy,egy hatalmas csomagot:
-125 darab pelus!!!!
- bélelt termo nadrág
- body
- gyönyörű pokróc
- pulcsi
- lepedő a kiságyba
- fürdőlepedő
És minden tényleg szép,nem ilyen leselejtezett darabok....
Leesett az állam!


Sissy!
Lili nagyon szép,olyan sudár kisbaba. Nagyon jó az ami a padlón van,amin fekszik. Azt hogy hívják?

Cherryke!
sajnálom Hunorkát,remélem azért az éjszakátok jó lesz,és nincs semmi komolyabb probléma!

Kép
mók
 
 


Ceyla, lehet, hogy a menses miatt volt. Elvileg nem befolyásolja az ésszerű diéta a tejmennyiséget. Nekem saját tapasztalatom is van ezzel. Epekövesség miatt egy ideig szigorú diétát kellett tartanom, de nem volt semmi baj, akkor ráadásul ketten is szopiztak, de úgy is elég volt.
Olyan szokott lenni, hogy a tej íze megváltozik, és azt sérelmezheti a gyerkőc. Esetleg nem használtál édesítőszert?

Boldog nőnapot mindannyiunknak! :D
77linda
Gátér
 
 


1/2 6ig aludt, nevetve ébredt, evett, most pihizik. Az éjszaka nyugodt volt, mellettem aludt a nagyágyon. Hol háton feküdt, hol hason... hol oldalt... Tehát simán megfordul... Csak még nem nagyon láttuk, mert lusta :D
Nem értem a tegnapi dolgot... Mindegy. Hétfőn meg 6szor evett, mert úgy jött ki, lehet az meg sok volt neki, ezért tegnap este nem evett. Nem tudom...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


sziasztok jó reggelt

ceyla:ha nem volt úgy időm enni vagy aznap kevesebbet ettem akkor én is ezt tapasztaltam!de olvastam,h változik a tej,hol több hol kevesebb.vagy ha nem pihentél eleget,mert sajnos ez is befolyásolja
,vagy tudod a folyadék!nekem sajnos már semmi sem segít,mindent próbáltam,persze ez nem azt jelenti,h feladtam.

linda:esetleg ha kihagyná ceyla a vacsit vagy csak pl egy vegyes salátát enne?sokszor a fogyinak ez is segít ha valakinek hajlik rá a szervezete!én halottam már,h ettől fogyott valaki!

mók:jól esett amit linának írtál
:D :D akkor néha írok jó dolgokat is ezek szerint :D

Balázs szortyi vasárnap óta,de fehér vizes jellegű amit kiporszívózok a nózijából!viszont a ma reggeli már zöldes úgy,h elkezdtem aggódni,ha zöld akkor baci gyanús lesz!látszik,h kevesebb anyatejet kap és nincs ami védje!! :cry:

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


jaaaj képzeljétek a macsekunk elkapott egy kismadarat :shock: még soha nem láttam,h ezt csinálja :shock: úgy megsajnáltam a madarat,h elvettem tőle(él még) és bele tettem egy dobozba,de ,hogy hogyan tovább nem tudom!olyan szép madárka,sárgás a szárnya :?

mostanában rám jár a rúd!!!tegnap megcsípte a nagy lábam úját egy kis fekete bogár és nem jön ki a fullánkja!! :shock: utána ki akartam cserélni a pengét a pedikűr vágóból és elvágtam az egyik ujjamat!akkor nem sikerült jól a leves,mert túl főtt a zöldség és úgy nem szeretem fúj!a második sem lett a legjobb "nekem"!
:roll:

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Sziasztok!

Lina:Lili 8.15-kor született,úgyhogy jöhettek udvarolni.... :)

Nagyon nagy kajás a csaj.Az ebéd szopi után és a 17 órás után simán bevág fél-háromnegyed üveg kaját még.Répa-krumpli-anyatej,vagy alma,vagy sütőtökös cuccok.
Ma gondoltam,lemegyünk a duna-partra sétálni ebéd után.Most a legújabb játék a buborék fújás nyálból.Ezt nagyon évezi,hangot is ad hozzá.

Mók:nekünk még pici hiányzik... :) ilyen szivacsos puzzle van alatta.Szigetel is alulról.Ti hol laktok,ahol ilyen jó fej az önkormányzat?

Ice:sajnos nekünk már csak a holttestet hozza általában...

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy!
Lilla és én is Érdre,anyuékhoz vagyunk bejelentve,ottani önkormányzat ilyen jó fej!!!
:D
Egyébként mi a XVIII. kerületben lakunk albérletben. :roll:

Kép
mók
 
 


Sajnos fogyókúra ügyben nem vagyok nagy szaktekintély, ez már messziről is látszik! :D :cry: (Olyan jel nincs, hogy az egyik szemem sír, a másik meg nevet?)
Nekem a Norbis diéta jött be egyszer, attól fogytam is, meg a tej sem ment el, de sajnos nem csináltam elég ideig.
77linda
Gátér
 
 


Szisztok!

Na végre én is elmentem tegnap futni. Futottam fél órát (na jó inkább kocogtam), és most olyan izomlázam van. DE jól esett. Megpróbálom rendszeresíteni.

Andi, sajnálom a betegeskedést. Nekünk anno a dokibácsi azt mondta, hogy akár barihimlővel is lehet (sőt kell) sétálni, csak ne a játszó felé menjünk. Ha nincs láz, lehet menni. Kérdezz rá a dokitoknál.

Mók, tényleg jó fej az önkormányzat. Én még ilyet nem is hallottam.

Iceberg, fel a fejjel. Most már csak jön a jó idő. Sajnálom, hogy még mindig bajlódsz a lábaddal.

Sissy, Lili nagyon szép kisbaba. Jó, hogy ilyen ügyesen eszik, nem lesz gond az átállás.

Andris is már majdnem át tud fordulni. Ha a csípőjét názzük, akkor már átfordult :), de a feje még lent van. Olyan vicces olyankor, teljesen ki van csavarodva. Egy felnőtt ilyet már nem is tudna csinálni. És nagyon lelkesen próbálkozik.

Barihimlő: nekünk itt nem javasolták (mint ahogy a meningon kívül semmit sem). Itt a jobb, ha átesik rajta felfogás dívik. DE az otthoni dokink sem javasolt semmit, rotát sem, pneumot sem, semmit. Úgyhog yén ost ehhez vagyok szokva. Kíváncsi vagyok, hogy ha mejd hazaköltözünk, az új doki majd miket mond. Sajna le kell majd cserélni a régit, mert nagyon messze lesz , pedig én nagyon bírtam :(

Foltok: én is vanish szappant hazsnálok, mondjuk még csak kakira de arra jó. Julinál a hamifolokra is auz használtam, és kb jó volt. Mondjuk én az előkékkel nem kínlódok, kimosom azt kész, ha foltos, hát foltos, úgyis megint az lesz. És csak 40 fokon mosok.

Nem akarlak titeket cukkolni, de itt tegnap már 14 fok volt, és olyan gyönyörűen elkezdett tavaszodni. Szerintem pár nap múlva odaér :)

Szép napot!
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


Sziasztok lányok!
Bocs, hogy eltűntem, az elmúlt napokban elkapott vmi vacak megfázás. Emma szerencsére jól van. Azt akartam elújságolni, hogy múlt vasárnap óta, azaz már több mint másfél hete csak anyatejet kap Emma!! :lol: Nagyon örülök, hogy sikerült elhagyni a tápszert, Linda, a Te bíztatásod is segített, köszi!
Nem vagyok biztos benne, de nagyon remélem, hogy sikerül kihúzni a maradék másfél hónapot a hozzátáplálásig így. De ha nem, az se tragédia persze.
Amiatt picit aggódom, hogy az elmúlt héten alig hízott vmit a csajszi... :?
Egyébként nagyon jól vagyunk, éjjel kétszer kel kajálni, nappal is sokszor eszik, egyre ügyesebb, már szinte hasra húzza magát oldalfekvésből.
Na visszaolvasok gyorsan, hogy lássam, veletek mi újság!
Ja, és most vettem észre, hogy pont egy éve csatlakoztam a csapathoz. Annyira gyorsan repül az idő!! Mintha tegnap lett volna. Szóval köszi az eddigi egy évet, nekem is nagyon jó, hogy van ez a topic :)

lynnn
 
 


Sissy, átküldhetem Kata számát, de Lina már próbálta, és nem sikerült... :( Ja látom, Rékus már írt neki e-mailt is, hátha kiderül, mi van vele.

Edit, nagyon ügyes vagy, hogy már futsz! Nem lett kevesebb tejed ma? Én ezért nem nagyon merek, pedig rám férne.

Mók, de jó fej önkormányzat ez :) Nagyon ügyi Lilla. Sajnos a babauszis hely, ahova jártok, nekünk messze van, pedig jónak tűnik!

Bárányhimlő ellen szerintem mi sem oltatunk. Lányoknál veszélyes, ha majd esetleg terhesen mégis elkapja, inkább essen túl rajta kisgyerekkorban. De persze még lehet, hogy meggondolom magam.

Ice, térded jobban van? Andi, jobbulást a kis betegnek!

Mosáshoz dreft sensitive, öblítőt nem használok, foltokra Ariel folttisztító vagy Vanish szappan.

lynnn
 
 


Kedves Topiklakók!

A múlt heti kommentelők közül Nyuszifül16 nevét sorsoltuk ki, így ő nyerte a Figurka Design álommanóját. Gratulálunk!

A játék azonban még tart: aki március 15-ig kommentel a Babanet cikkeihez, az nyerhet egy családi belépőt a Millenáris Park 2011. április 9-i Baba-Napjára! Itt minden a picik és szüleik körül forog majd, kellemes és tartalmas kikapcsolódást jelent a család minden tagja számára!

Például kíváncsiak lennénk, Titeket mire nevelt a saját gyereketek? És milyen példát próbáltok mutatni neki?

Bakiparádé szülőknek: nincs fejlődés hiba nélkül! Ti milyen baklövést követtetek el a gyereknevelés során?

Vagy olvassátok el Zsuzsa történetét. Kisfia faros fekvése miatt végül programozott császárral adott életet neki, érdekes, milyen gondolatok kavarogtak a fejében.

És azt tudtátok, hogy a gyerek alvási és evési problémái összefügghetnek?

Egyébként ott vagyunk a Facebookon is, érdemes csatlakozni hozzánk, ha szeretnétek azonnal értesülni a legfrissebb cikkekről, vagy szeretitek a nyereményjátékokat.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Megkaptuk a rota 2. felét. Volt egy házaspár, 2 hónapos oltásra jöttek... A nő úgy beöltöztette a babát, hogy mindenki csak nézett. Body-rugi-bélelt vastag kantáros nadrág(mint a sínadrágok)-vastag polár pulcsi-vastag overál-2 sapka-kapucni. Betette a babakocsiba és még be is takarta. Nem normális...
Olyan jó langyi levegő van. Azt csodálkozott a nő, hogy egy idő után elkezdett ordítani a baba. Szegény milyen melege lehetett.

Ma reggel 5kor evett, aztán nem akart enni 8kor, meg utána sem. Elmentünk dokihoz, vásároltunk, 11re hazaértünk, aludt :D 11:30kor ébredt, evett 1 ü gyümit és megkínáltuk a sütőtök-csirkével. Hú de ízlett neki :D Holnap a maradék felét megkapja, ha nem fog fájni most a pocija. Nem tudom mi ez a nem eszik dolog...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Rékus,
Nagyon ügyi vagy a tornával és hogy ennyit fogytál már.
Rosszul hangzik amit a bárány himlő oltásról írtál :( Én sem voltam még himlős és terveztem, hogy beoltatom magam még a következő baba előtt, de akkor ezek szerint hiába?

Iceberg,
Gyönyörű virágot szúrtál be ide!
Ne paráztasd magad azon, hogy a tejcsi hiánya miatt betegedett meg! Niki pár hetes korában megfázott, vagy elkapott valamit és ugye csak anyatejes volt, tehát lehet akkor is taknyos lenne, ha csak anyatejjel etetnéd. Ne aggódj!
Mik esnek meg veled! Milyen bogarakat tartotok? :) Vigyázz magadra te nő! :)


Andinet,
Ez nem semmi! Micsoda egy önkormányzat van ott ZEG-en?! Máris elgondolkodtam a költözésen.

Cherryke,
Ne aggódj, nem lehet minden nap egyformán éhes Hunorka. Te sem eszel egyformán mindig. Most más érdekelte inkább. Ismerősöknél látom, hogy amikor már járnak és minden más sokkal érdekesebb lesz akkor esznek csak igazán keveset, mert nincs idejük rá. :D
Ez az öltöztetés tényleg durva! Szegény gyerek, biztosan izzadt.

Mók,
A HPV-t az egyik ismerősünk mondta, aki a 2 lányának akarta beadatni. Nem mondta hány évesek, de szerintem még 16 alatt vannak. Hát igen, voltunk úszni. Annyira nem voltam oda érte megmondom őszintén. 4-en voltunk a kezdő csoportba, mi voltunk az egyetlen újak. Az óra elején az oktató mindent elmondott, mit-miért. Majd kezdtük az órát. Itt már az elején víz alá viszik a babákat. Először jött az arc locsolása vezényszóval. Már ezt is nagyon rosszul fogadta Niki, mert bár itthon gyakoroltuk nem egyszer, de nem telesen olyan testhelyzetben mint ott. Úgy háton fekve kicsit kiszolgáltatottabbnak érezhette magát. Szóval már itt elszakadt a cérna Nikinél és lassabban is tudtuk megvigasztalni mint otthon. Utána az oktatónő vitte víz alá, úgy hogy magától eltartva, vezényszó után lebillentette a víz alá, majd úgy magához húzta és a vállára rakta. Majd egy másik gyakorlaton levitte a medence aljára, elengedte és a kezével kísérte fel a víz tetejére. Volt még lebegés amikor csak a fejét kell fogni a babának, itt ugye nem merült víz alá, de már annyira stresszes volt szegénykém, hogy még ennél a gyakorlatnál is sírt. Éppen az összes baba közül nem Niki sírt a legjobban, de önmagához képest sokat sírt és kevésbé volt vigasztalható. Bár nem csináltunk úgy feladatot, hogy már előtte sírt Niki, hanem csak úgy ha már meg volt vigasztalódva, de mindene estre első blikkre úgy nézett ki az egész, hogy hogyan utáltassuk meg a gyerekkel a vizet, minél előbb. Ami még az agyamra ment, hogy az elején, elmagyarázta a nő, hogy miért sírhat a baba (mintha én nem tudnám, én vagyok az anyja!!!) és felfedezni véltem benne egy olyan eldugott közlendőt, hogy nem azért sír ám, mert a víz alá nyomkodjuk szerencsétlent, hanem azért mert fázik/nagy a víztömeg és szokatlan etc. Ami még zavaró volt, hogy iszonyat hangzavar van, alig lehet érteni az oktatót, abban sem vagyok biztos, hogy a baba hallja a vezényszót, na meg ugye az is más, hogy itthon begyakoroltuk, az oktató nem fogja ugyanolyan hangsúllyal mondani mint mi, tehát csak meglepetésként éri a víz.
Gratulálok Lillának az átforduláshoz! Nagyon ügyi baba.
Mit kaptatok az önkormányzattól??? Mi mért nem?! :evil: Ezt nem hiszem el! Itt fizetjük a rohadt sok ingatlan adójukat, befizetjük a nem létező csatornájukra a pénzt, még egy mocskos utat sem képesek ide b*szni, sárban tolom a babakocsit, járda 2 km-es körzetben nincs sehol. EZ A MOCSOKTANYA ÉRD! :evil: Kicsit ideges lettem...

Linda,
Nem tudom, lehet megpróbálom még egyszer, de annyira határon mozgunk a tejcsivel, hogy tegnap már nagy parámban olvasztottam ki tejcsit is mert úgy éreztem kevés lett neki.
Bár az is lehet, csak hozzátáplálás után ugrok neki megint. :roll:

Etus,
Ügyi vagy, hogy futottál. Én talán most azt vállalnám be utoljára. Én valamelyik nap a sógornőméknél játszottam egy Microsoftos kinect játékkal. Nagyon muris volt, először bowlingoztunk, majd valami pályán kellett ugrálásokkal kocsit hajtani, nagyon jól esett a mozgás, mondtam páromnak, kell nekem is egy. :lol:

Lynn,
Ez nagyon nagy eredmény! Gratulálok, hogy már csak anyatejezel! Nagyon nagy elszántság kellett hozzá én tudom. Ne aggódj a hízás miatt (mondom én :oops:), ilyenkor szoktak nyúlni, lehet 2 hét múlva, cserélhetsz egy ruhaméretet. :D

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Lynn, nagyon örülök, nagyon ügyesek vagytok!!! :D :D :D
Pont abban a korban vagytok, amikor kicsit meg szokott torpanni a súly. Minden jobban érdekli ilyenkor, mint a kajcsi, meg többet is mozognak.
A pisis pelusok száma (4-5 nehéz pelus) azért ad egy kis fogózkodót! :)
Meg ahogy Ceyla is írta, a hossza is nő ilyenkor.

Ceyla, milyen jelekből gondolod, hogy kevés? Hogy álltok most? Biztos lehet még tenni érte.
77linda
Gátér
 
 


Ceyla, ez a babauszi nem hangzik túl jó, szerintem. Valahogy fokozatosabban szokták ezt csinálni. Meg hát az lenne a lényeg, hogy ti mind jól érezzétek magatokat. Már kifizettétek az egészet?

Lynn, tényleg nagyon ügyesek vagytok a szopival. Súly miatt ne aggódj, ilyenkor azért már nem híznak olyan gyorsan.

Cherryke, ilyen nemevéseket tudnak csinálnia babák, de hogy miért? Ha utána jól eszik, biztos nincs gond.

Mai hírünk: Andris is átfordult! Olyan kis ügyes, és egy csomószor megcsinálta. És ahogy hason volt, már húzta is volna magát előre :)

Ma a játszóházban egy egyéves forma kisfiú megnézte, hogy le lehet-e szedni Andris fülét, úgyhogy most van a fején egy tök nagy karmolás :( Pedig ott ültem mellette, csak valaki kérdezett valamit, egy pillanatra félrenéztem, és puff. DE nagyon hősiesen birta, görbült a szája nagyon, de nem sírt.

Julikám meg megint küzd valamivel. Pedig már egy jó hónapja szinte semmi bajunk nem volt. Már kezdtem megszokni. Erre most meg hány szegény. Na nem folyton, de most már harmadik napja minden este egyszer. Pedig az első hányás óta diétázunk is. Szóval holnap megint irány a doki :(

Holnap jönnek a hosszú hétvégére hozzánk vendégek, úgyhogy lehet, hogy pár napig nem tudok jönni. Szóval mindenkinek jó pihenést!!!
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Linda,
Hát fölös tejem soha nem volt igazán... Folyamatosan teázok, meg most már Nikit is ráteszem a cicire 2 óránként, ebből az lett, hogy megszokta a 2 órát és most már kb. úgy cicizünk. Ez előtt nem tudtam 3 óránál gyakrabban rátenni, mert ordított, hogy mit akarok én tőle? :roll: Most viszont elfogadja a cicit gyakrabban, legfeljebb nem eszik belőle. Mostanában rászokott arra, hogy kézzel belemarkol a cicibe és kirántja a szájából és észrevettem ezt akkor csinálja, ha már nem nagyon jön tejcsi. Pl ha a balra teszem rá (amibe mindig kevesebb tejcsi volt) akkor ha elkezdi ezt a játékot és utána átteszem a jobbra még egy csomó ideig eszik. Viszont tegnap pont úgy jött ki, hogy az utolsó előtti evés a tervezett lefektetés előtt volt 1,5 órával és a bal cici után a jobból bekajált és a következő kajálásra nem lett már elég ennyi idő alatt a jobban és rá kellett tennem a balra is. Ezen teljesen beparáztam mert ilyen még nem fordult elő, hogy a jobb után kérte volna a balt és nem voltam benne biztos, hogy elég volt neki az is, ezért vetettem ki a fagyasztóból tejcsit a férjemmel és kanalaztunk neki valamennyit. Igazság szerint nem sokat, de azt elfogadta, ezért gondolom, hogy nem volt neki elég a tejem.
Úgyhogy most estére megint csináltam görögszéna teát is, ha meg még vészesebb lesz, majd szaporító fejést is csinálok este kajcsi után.

Etus,
4 alkalmat fizettetnek ki egyszerre. A férjemnek egyébként tetszett, csak én voltam jobban kiakadva. Bár most az előbb amikor fürdettünk és a szokásos merülést (arcra locsolást) csináltuk, annyira megijedt szegény, hogy be is kellett fejezni a fürdést, mert úgy ordított. Akkor azt mondta nem megyünk szombaton. Nem tudom még mi lesz...

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Ceyla, nagyon rossz lehetett, hogy úgy tűnt, kevés a tej. Szerintem nincs semmi komoly baj. Lehet, hogy csak a pancsi miatt voltatok feszültebbek? Nem baj, ha nem minden alkalommal ugyanúgy lakik jól. Nyugodtan ehet két mellből is, és ha még visszateszed az elsőre is, akkor sem csinálsz bajt. Sőt, minél több inger éri a mellet, annál több termelődik. A cici kihúzása lehet esetleg fogzástól is. Cumi, cumisüveg is okozhat ilyet, de úgy értelmezem, hogy nem használjátok ezeket. Vagy esetleg nem szelel annyira az orrocskája?
Ha úgy tapasztalod, hogy a 2 óránkénti evéseken kívül is nyűgös, álmos, vagy csak vigasztalást szeretne, akkor is rá lehet tenni pluszban, mert az extra cicizés is növeli a mennyiséget. És persze éjszaka is ha felébred, mert a prolaktin akkor a legaktívabb.

Ez a babaúszás nekem is kicsit ijesztőnek tűnik. A többi gyerek is rosszul viselte? mi csak fürdőbe járunk, nem szoktunk merülni, csak lubickolunk. Nem tudományos alapon, csak mert jól esik.
77linda
Gátér
 
 


Sziasztok!
Mai jó hírem hogy Ádika meggyógyult. Most már ki lehet vinni de azért óvatosan, nagyobb közösséget egyenlőre kerülni kell. Doki néni megmérte 6600 gramm. Kicsit vissza esett az étvágya,mert a nyelvén is hólyag volt, de már szépen tisztul lefelé. Ádi nem nagyon forgolászik,nem szivesen van fekvő helyzetben,inkább a ringató székében ücsörög és hintáztatja magát :D
Majd ha sikerül felveszem videóra és felteszem valahova. fél 12 óta alszik........elnyomta a levegő :D

Kép
Kép
Kép
andinet74
 
 


Tegnap is csak 4szer evett :D Ma ebédre kapott megint pár falat csirke-sütőtököt, utána gyümit. Annak csak a felét ette meg.
Holnap megyünk motor kiállításra. Nagyon kiváncsi vagyok a sok emberhez mit fog szólni. Imádja a nyüzsgést :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Hát Ceyla, Lynn, nagyon becsülek titeket, hogy ennyit dolgoztok a tejcsiért. De tényleg. Szerintem, ha nekem még mindig 2 óránként kéne szoptatnom, akkor már biztos pótolgatnék.
Én is szopi párt vagyok, de nekem az igény szerinti szopi valahogy nem megy. Az OK, hogy néha 2 óra és néha 4, de nekem valahogy jó azt tudni, hogy kb 3, most már sokszor 4 órám van a kövi szopiig. Én ezért várom már kicsit a hozzátáplálást, mert persze néha én is parázok, hogy lesz-e elég estére (persze eddig mindig elég volt). DE ha már lehet adni mást is, az lelkileg más (nekem). De mivel mi születtünk legkésőbb, és már Andris is jóval elmúlt 4 hónapos, szerintem már senkinek nem kell különösebben aggódnia. Persze a 6 hónap az ajánlott, de nem hiszem hogy ezt napra pontosan kell venni. Ahogy másban sem egyformák a babák, gondolom, ebben sem.
Az éjszakai szopi meg tudom, hogy hasznos, de én néha, amikor Andris kel éjszaka, már alig tudom magam kivonszolni az ágyból. Mi most úgy vagyunk, hogy néha kelünk 2-3 körül, néha meg csak 5 körül. De én mostanra fáradtam el egy kicsit. TAlán ez valami hormon dolog is lehet, vagy tavaszi fáradtság, de minden este annyira elfáradok, hogy csak na.

Ja még a futást akartam. Hát szerintem nem lett tőle kevesebb a tej. Vagy lehet, hogy egy kicsit, de már nagyon hiányzott a mozgás. Mindenesetre Andris nem reklamált.

Most alszanak. JUlival voltunk dokinál. Nem tudta mi lehet. Vagy gyomorrontás, vagy enyhe influenza. Diétázzunk! Na gondoltam, az menni fog, mert egész héten azt csináltuk. És hogy ne kívánjon meg mást, én is azt eszem, amit ő. Szóval már a fülemen jön ki a krumpli a pirítós meg a tea. Na jó ettünk húslevest is (igaz Juli tegnap pont azt hányta ki). Hát remélem most már jobb lesz. Ma legalább jobb az étvágya.

Na megyek, mert ma este jönnek a vendégeink, és még sok a dolgom.
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


Andi, örülök, hogy Ádám meggyógyult :)

Még azt akartam kérdezni, hogy nektek mennyit csuklanak a babák? Mert Andrisnak van olyan napja (pl ma) amikor szinte egész nap. Vagyis minden szopi utána büfizésnél elkezd csuklani és órákig tud tartani (vagy legalábbis elalvásig). Ha elalszik, abbahagyja. DE engem ma már úgy zavart, mert láttam, hogy valahogy neki sem jó, hogy most először adtam neki egy kis vizet, mert a cicit, ha már jól lakott,akkor nem tudom a szájába erölteteni. Na mindegy. Szóval csak azt akartam kérdezni ilyen hosszan, hogy ti is csuklotok?
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


sziasztok

etus:nekem sem ment az igény szerinti szopi!le a kalappal ceyla előtt!én most 2 óránként próbálok fejni,hátha lesz valami fejlemény,de nem igazán jó az eredmény!
Balázs nagyon ritkán csuklik!

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 


Ceyla!
Hát ez az úszás így tényleg egy kicsit ijesztő.Bár ma Lillának se volt nagy kedve merülni,mindent szépen,ügyesen végigcsinált,de a merülés nem ment. Az oktató nem is ragaszkodik hozzá,csak ha mi úgy érezzük. Hát kétszer neki futottunk,aztán úgy döntöttem majd legközelebb.

Etus!
Nagyon jó fej lehetett az a kis srác amelyik elintézte.... :evil:
Gyerek szülei hol voltak???!!!! Aztán Andris úgy gondolta ráturbóz a mozgásra /átfordulásra/,így meg tudja majd magát védeni!!!! :wink: :roll: :lol:

Cherryke!
Irigyellek,nálunk Lillát nem igazán lehet se a babkocsiba,se a bébihordóba tartani ha ébren van.Így meg nem szívesen ,megyünk programokra.. :(

Andinet!
Irigylem a nagy alvást,nálunk nem is emlékszem mikor aludt napközbe többet 30-40 percnél.....

Kép
mók
 
 


És egy kép!
Lilla olvas... Kép

Kép
mók
 
 


Mók, látom, a könyv nálatok is kedvenc :)

Ceyla, nem hangzik túl jól, amit az úszásról írtál. Nem kéne erőltetni a merülést szerintem, ha nem élvezi a baba.

Etus, jobbulást Julinak!

Most nem tudok többet írni, elmegyünk a hétvégére, mindenkinek jó pihenést! :)

lynnn
 
 


sziasztok

ceyla:most olvasom amit az úszásról írtál!!én magamat ismerve biztos nem vinném többet!azzal a oktató nővel egyáltalán nem éretk egyet!ráadásul egy anya sokkal jobban átérzi a szó szoros értelmében,h mi jó a babájának!!akkor a a hangzavar is zavaró lehet nekik,lehet,h majd hozzá szoknak,de akkor az első napon minden új egy babának,mert most már mindenre figyelnek és sztem nagy on jól látnak már!de a magzatvíz örömét amit a pocinkban töltöttek el az még bennük lehet és a sok vizet sztem élvezniük kellene,de fokozatosan!ráadásul nem egyformák a gyerekek.elég furcsa hely lehet,nem hiába aggódtál miatta,hogy milyen lehet!!!!

mók:nagyon édi Lilla :) mekkora fekete szemei vannak(így fotón) :D

Kép

Kép



Évi
iceberg
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?