Új privát üzeneted érkezett!

Yusz!

Nekem is a Nikolett tetszik a nélkül, ehhez fogok ragaszkodni!
Egyébként nem is tudom, hogy lánynak vagy fiúnak örülnék jobban...:)
Minden napunk róla szól, párom is állandó babakocsi nézésbe van...bementünk a Brendonba körülnézni, hát az vmi döbbenet milyen drága, de szerettük volna megtapizni élőben azokat, amikbe neten beleszerettünk.
Úgy néz ki használtat fogunk venni, ha van vki ismerősötök, aki multifunkciós babakocsit szeretne eladni 40 körül, akkor engem érdekelne, semleges színben!

Édi a vonalzód Werdine!



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Na elmentem a patikába, tőzegáfonya kapszulát ajánlottak. Ma már kevésbé volt kellemetlen érzésem, javul a dolog. Hívtam a dokimat, azt mondta, ha nem múlik el, majd a nyaralás után csinálunk egy tenyésztést.

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Lilly!

Ez is jobb, mint a semmi, de ha én a helyedben lennék és nyaralás alatt sem múlna el, tutira hazajönnék dokihoz, inkább minthogy baj legyen.
Gyógyulgass és jó pihit!



kristin27
Székesfehérvár
 
 

 
 

Lilly!
Ha még olvasol így nyaralás alatt, igyál sokat és tartsd melegen az alhasad a hólyagod körül a szeméremdombodon. A Kamilla tea jó és terhesen is lehet inni! Ha hazaértetek mindenképpen menj el orvoshoz! Én sajnos sokszor voltam felfázva. A nyilvános wc használat vagy az uszoda nálam nem más természetű nőgyógyászati gondokat okoz, hanem felfázást...

Nekem olyan fárasztó hetem volt..irodában pörgés 1000el utána ezek a 40 fokok,hétfőn elvette a rendőr a forgalmimat mert nem vettem észre, h 07.18-án lejárt a műszakim...plussz rámjönnek még ezek a hányingeres rosszullétek a lila szájjal :shock: olyankor nagyon leesik a vérnyomásom. Normálisan 107/60- 117/70 körüli szokott lenni a vérnyomásom, és a héten nézetem hogy ha ramjön ez a hanyigeres szédüléses dolog leesik 100alá vagy 100 körülire. 7-én megyek vérvételre (AFP) akkor egyeztetek a dokival személyesen is!

Kristin, én most kezdtem gondolkodni a babkocsi dolgon, mert a Mátéét bár imádtam, most más funkciókra lenne szükségünk. Akkor a könnyen összecsukahtó, kiskerkű kellett a belvárosba, de most valami strapabíróbbra lenne szükségünk nagy kerekekkel.

Ti milyeneket néztetek? Nekük PegPerego volt és a hordozóját, mózeskosarát is imádtam. Megpróbálok bemásolni egy képet róla!

http://www.google.hu/imgres?q=pegPerego ... sBQ&zoom=1

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Sziasztok!

cserfes!

Nekem is nagyon alacsony a vérnyomásom, általában 110/70 de most lement 90/55-re. Szédelgek mint az őszi légy. :lol:

Ráadásul ha megéhezek és nem eszek valamit 5 percen belül, akkor olyan rosszul leszek, hogy nem tudok felkelni az ágyról és már nem tudok ennivalót készíteni.
Ha meg eszek, akkor minden esetben hányingerem lesz.
Nem tudom mi ez, de már kikészít. :roll:

Tegnap voltam 4D-s babamozin. Egy nagy LCD tv-n lehetett látni a kicsit, jó 20 percig minden szögből mutatták.
Végignézték az összes testrészét, kezeit, lábait, ujjait, fejét, megmérték az orrcsontját (a down kóros babáknak ebben az időszakban még nincs orrcsontjuk) tarkóredőt, belső szerveket, szóval teljes átvizsgálás volt.
Jó volt látni, bár még igen csontvázka. Sajnos a neme még nem látszott, annyira kicsi, hogy lehet ez is, az is.
Bár a dokinő szerint lánygyanús.

Megkaptam dvd-n is, szóval majd lehet nézegetni itthon is. :lol:
Most akciós volt a genetikai uh, 14 e. helyett, csak 10 e. volt

Én majd szept 19.-én megyek afp-re, de ha megjön a véreredmény a kombi tesztről, azon már mutat egy MOM értéket.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


cserfes- találtam neked egyet...elég olcsó,és szerintem ennek sokkal nagyobbak a kerekei,mint a PP kocsinak... http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 81960.html

Vagy,amit én,mint volt bababoltos ajánlani tudok neked:
http://baba-mama.vatera.hu/babakocsi_ba ... 62896.html

Hátha sikerül jó áron megfogni, most 1 Ft-ról indult....
Extra könnyű vázszerkezet és nagyon jó strapabíró kocsi.Nekem is hozzá hasonló kocsim van, csak az enyém az Graco Simbio.Már mutattam...mert itt is nagyon gázak az utak, főleg most, hogy feltúrták a csatornázás miatt és cseszték visszacsinálni!

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Megjött a down-kór szűrés eredménye: 1:50.000 :)))))))

Viszont úgy tűnik elkapott bennünket az influenza. A férjem esett le először a lábáról - akkor még azt hittük, megfázott valahol a légkondiban, de tegnapra én is betaknyosodtam, mára meg a gyerek, szóval tuti vírus :(((((( Balatonon voltunk, szóval ma reggel siettünk haza, mert itt legalább tudok rendes citromos teát főzni és van orrkenőcsöm. De mostanra be is lázasodtam - mondjak csak 38, de nagyon fáj a fejem és nagyon megijedtem. Holnap reggel megyek orvoshoz - addigis van valami jótanácsotok?
werdine
Budapest XV. kerület
 
 


Sziasztok!
Ezer éve nem voltam, bocsánatot kérek, de ebben az időben semmi kedvem nem volt bekapcsolni a gépet. Ti hogy bírtátok a kánikulát?

Velem minden ok. Sajnos a munkahelyemen még nem tudtam bejelenteni, a szabi után akartam, csakhogy mire visszamentem dolgozni addigra a főnököm ment szabira. :roll: Na mindegy.

Már kaptunk két felajánlást is a rokonoktól, ismerősöktől, szerencsére mindkét helyen téli babák vannak, ezért ha nem is mindent, de sok holmit tudunk majd használni. :) Azóta a vásárlási kedvem is alábbhagyott.

Ma délelőtt mintha valami bizsergést éreztem volna a hasamban, nem tudom, hogy ez már a gyerek-e, a szakirodalom szerint még korai lenne. Mindegy, pár hét múlva már úgyis biztosan érezni fogom, és akkor kiderül, hogy ez is az volt-e :)

Legközelebb egy hét múlva megyek AFP-re hétfőn, szerdán meg a dokimhoz.

Ti hogy vagytok? Valaki már érzi a mocorgást? Nem ígérem, hogy most azonnal visszaolvasok, de a héten megpróbálom pótolni a lemaradásomat.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy víz és szőlőcukor mindig legyen nálam, hogy az segíthet a szédelgésen. A szőlőcukorban van annyi energia, hogy ne essetek össze míg kiértek a konyhába egy kis kajáért.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Yusz, én is pont így szoktam magam érezni és tényleg elmúlhatna már :?

Babamozit már én is úgy várom, szerintem a 20-24. hét között elmegyünk!

Timcike! 1000 köszi a linkekeért! A 2. nagyon tetszik! mentem is! Sajnos most még nem aktuális a kocsivásárlás. De egy ilyen típus jó lenne :D

Werdin, pihenj sokat! Rmélem hamar rendbejöttök! Majd mesélj mit mondott az orvos! Aggódom az őszi ovikezdéstől én is! remélem nem lesz olyan borzasztóan beteges időszak mint múlt évben!

Zsófi, én is most hétvégén éreztem először valami bizsergés félét ami már Ő lehetett! :lol: Úgy várom már, hogy minden nap érezhessem!

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


cserfes-hát igen, a második kocsi az ideális.Masszív és szuper könnyű.Szuper anyaga is van és a használat során sem fog lestrapáltnak kinézni.Én ezt ajánlom mindenkinek!És befér mindenhova,mert kisebb,mint az átlag kocsik. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Szisztok!

Werdine!

Remélem azóta már jobban vagy és voltál dokinál,szerintem ilyenkor sok folyadék, meleg tea kell + c-vitamin(sok, nem lehet túladagolni a feleslegest kipisiled).

Timci!

Én is a második babakocsira szavaznék, nekem is multifunkciós kell, kicsire összecsukható vázzal, könnyű legyen, mert 3.-on lakunk és nincs lift:(, mire felmászom teljesen kivagyok, hát még ha a kocsit is cipelem majd+ a picit. Én is találtam egy típust jó áron van, masszív. alu vázas picire csukható, 4baby izzy multifunkciós, van pirosban, kékben és pisztácia színben.
Már élőben is megtapicskoltam...nagyon szuper...megmértük éppenhogy befér a falat csomagtartónkba, perpill teljes a szerelem:D

Baba mocorgás: én is érzek néha a fura dolgokat a pociban, de eddig csak 1-2 szer, utánaolvastam valószínűleg később fogom érezni a picit, mert elől van megtapadva a placenta, így leginkább csak azt boxolhatja, nem a hasfalam...

szept. 5-én megyek a kövi ultrahangra, nagyon várjuk, szorítsatok, hogy megmutassa magát, mert már alig tudom lefogni magam, hogy ne vegyek semmi babacuccot, tegnap párommal ott tapiztuk a boltban az édibbbnél édibb cuccokat...



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Yusz!

Nagy élmény lehetett a babamozi, én október elején akarom megcsináltatni, akkor már lesz a babucin egy kis husi is:D

A vérnyomásom nekem mindig alacsony volt, 100 vagy az alatti, de amióta itt a picuri általában 100 fölött van.
Ha leesik, akkor abból tudom, hogy megfájdul a fejem, ilyenkor egy kávéval szoktam helyrebillenteni.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

mi most jöttünk vissza nyaralásból. Én még nem érzek semmi mocorgást, de korai is lenne... :)

Közben nekem is megjött a Down szûrés eredménye, a mienk nem olyan jó 1:1800, de azt írták ez nem jelent kockázatot, úgyhogy remélem rendben van..bár még doki nem mondott semmit, majd szept 7-én megyek. :)
csekom
Zsurk
 
 


krisz-én láttam már élőbe ezt a kocsit, de mint volt bababoltos, nem szívesen ajánlom.Nem egy befutott modell.Nem olyan masszív és könnyű is egyben,mint az Espiro.Ha csak rövidtávra gondolod, akkor bátran vedd meg, de ha hosszú távra veszed, akkor inkább hagyd.A kerekei is mivel nem pumpálhatóak,eléggé rázzák a gyereket, hiába sima az aszfalt...Azért ajánlottam az Espiro Vector Air kocsit,mert annak a hátsó kerekei pumpálhatóak. :wink: És ilyen kocsi volt már a boltunkba is, és másnap el is vitték.Nagyon szép és jól meg van csinálva.De hát mindenki a pénztárcájának megfelelően választ,természetesen. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timci!

köszi az ifnfót a babakocsiról, természetesen még nem vettem meg a kocsit és decemberig nem is fogok venni semmilyet. tapogatózunk, hogy mi mennyi, mi fér bele a pénztárcába stb.
Tudom, hogy nem régi a modell, fél éve lehet kb kapni, de pl a pierre cardin be van futattva és hát összehasonlítva a kettőt, ég és föld, mind anyagminőségben, mint kihasználhatóságra.
Nekem csak városi használatra kellene, nem tervezem, hogy terepre megyek vele+ nem 3-4 gyerekre tervezem ezt a kocsit.

Nézegettem én is természetesen ismertebb márkákat pl abc design, cam, de nem vagyok hajlandó 100-150e Ft-ot kiadni egy multifunkciós kocsira, főleg úgy hogy látom, hogy aki próbálja eladni az alig használt babakocsiját 3-adáért se tudja eladni.
Nekem 2-3 évre kellene ez a babakocsi, ha addig kibírja a 70 ezres kocsi nekem bőven elég.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Én soha nem vennék Girrafe Clubtól vagy Pierre Cardin-tól, vagy ezekhez hasonló márkáktól kocsikat.Mind egy kutya az egész csak a nevük más.De gyenge a minőségük.Ezeket csak azért írom, hogy tudjátok.Ami megbízható az drága természetesen.Abba igazad van, hogy nagyon szép kocsikat hirdetnek a netten,és alig használtak.Nem muszáj a pici babának új kocsit venni.Nézzetek szét a netten, hisz alig használtakat is lehet szuper árban venni.Egy gyerek,főleg egy csecsemő nem tudja lestrapálni a kocsit.Olyan,ha kimosod,mintha új lenne, senki meg nem mondaná, hogy használtat vettél, és még spóroltál is.
Én a Graco,Espiro,Cam,Neonato,Peg Perego,Maxi Cosi,Quinny márkákat ajánlanám....Aztán mindenki saját maga dönt természetesen.De ha jót akarsz,akkor kicsit mélyre kell nyúlni a zsebbe, ha újan akarod megvenni,de megéri.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Itt vagyok. Voltam reggel dokinál. Valami vírus, de nagy dolgot nem tudott mondani - tea, Cvitamin, tengeri sós vizes orrcsepp. Ami új volt: a teába tegyek 2 kanál mézet + 2 kanál almaecetet! Ezt még nem hallottam.
Persze ha belázasodok, akkor mondta, hogy inkább vegyek be gyógyszert, mert a láz többet árthat....

De nagyon vacakul vagyok, pedig egész nap feküdtem ...

Babakocsi témában nekem a hugom a lelkemre kötötte - ő már gyakorlott :) - hogy arra figyeljek, hogy ne csak a hátsó kerék legyen nagy, hanem az elsők is. Nálunk nagyon kátyúsak még a járdák is, szóval a kis első kerekekkel gyötrelem a közlekedés ...
werdine
Budapest XV. kerület
 
 


Werdine! Jobbulást! Pihenj, gyógyulj!

A babkocsinál tényleg a legfontosabb az, hogymelyek azok a funkciók amire a leginkább szüksége van az embernek!
Kristin, mi is anno pont ilyen funkciókra vadásztunk és akkor a PegPeregot találtuk. Még a 10kg-os gyerekkel is felszaladtam vele az aluljáró lépcsőjén és a leg Minibb csomagtartóba is befért. Vittük magunkkal Olaszorszagba, Horvátországba, sinán befért a csomagok közé. Igazából semmi baja csak a kereki nem szépek már, de ugyanúgy gurulnak és jól irányíthatóak. Apa nem is akarja eladni, szóval lehet megtartjuk a picinek is :) Decemberig eldöntjük annál elbb én se tervezek venni semmit!

Csütörtökig szabin vagyok, nálunk nyaralnak az uncsitesók, szóval pár napig 3 +1 gyerekes vagyok :D
Tegnap vidámpark volt a program 11-8ig voltunk bent, eléggé elfáradtam de nagyon nagyon jó volt! Egyedül voltam a gyerekekkel, de olyan aranyosak a nagyok (9 és 11 évesek) és persze Máté is , hogy simán ment minden :)

Ma az egri várat vesszük célba :)

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Werdine!

Tessék akkor megfogadni az orvos utasításait, pihenj és iszogasd a teát. Ha lázas leszel is az a legfontosabbm hogy "kifeküdd" különben újra ledönt.

Babakocsival kapcsolatosan, tegnap azon gondolkodtam, hogy nekem milyen babakocsim volt...hááát lányok az nem semmi volt és ember lett belőlem:D
Még a mózeskosaras elment, mert az kissé rugózott ha jól emlékszem, de az ülő....az 4 vagy 8 apró kerék keményműanyagból, a váz akár egy esernyőrúd:D és az ülőfelület az egy masszív vászon anyag volt, amibe belesüppedt a popsi, nah az rázkódott rendesen...de tudjátok mire emlékszem...azt imádtam, ha anyu macskaköves úton tolt, mert az olyan volt, mintha vonaton ülnék, mindig arra akartam menni, ahol macskaköves út volt...nagyon tetszett. Szóval szerintem a gyerek pont azokat a dolgokat élvezi a legjobban, amire nem is gondolnánk.
Mindemelett persze fontos a minőség, meg hogy ne ártson a baba gerincének egy rossz konstrukció, de a baba úgy sem fogja értékelni, hogy milyen márkájú babakocsija van.

Timci!

Én egyébként a Graco babakocsit eléggé gyenge minőségűnek látom, plusz nem igazán kicsi a váza se, a Max cosi az prémium, de még használtan is nagyon drága, ugyanígy a Quinny. Mindkettő jócskán 100 e Ft fölött van és általában még külön kell megvenni 30-40-ért a babahordozót...azért ez eléggé gusztustalan szerintem.



kristin27
Székesfehérvár
 
 


krisz-én még annak idején elég olcsón megkaptam a Murát fullosan, természetesen használtan, de ki lehet fogni.
A Graco kocsikról én még rosszat nem hallottam és Angliába nagy előszeretettel vásárolják.Én is Gracot-t választottam a Simbio-t.És maximálisan meg vagyok elégedve, szuper masszív és nem foglal nagy helyet. :wink: Hát én is szemétségnek tartom azt, hogy ami jó,annak nagyon borsos az ára.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

werdine! Jobbulást kívánok neked, pihenj sokat és arra nagyon figyelj oda, hogy lázad ne legyen!!!
Azzal többet ártasz a babának, mint a gyógyszerrel.

kristin!

Teljesen egyetértek veled! Anno nem volt ennyi puccos és millió funkciós csoda kütyü és mégis felnőttünk.
Szerintem rengeteg dolog túl van misztifikálva. Nem attól leszünk jó anyák, ha a legdrágábbat, a legmenőbbet vesszük meg a gyereknek.

Az elsődleges szempont legyen a tartósság és a jó ár. Szerintem. A márka meg tök mindegy.
Csak cáfolás képpen, nekem Pierre Cardin kocsim van, 9 éves és ha megszületik a kicsi ő lesz a ötödik gyerek akit kiszolgál.
Esőben, hóban, tűző napon, nem kellett javítani, csak rendeltetés szerűen használni.
A 100 ezres babakocsi agyrém, teljesen felesleges kiadás, ráadásul annyival nem jobb, mint a többi.

Bocs lányok, senkit nem akartam megbántani, de számomra ez rongyrázás, annak a kicsinek nem a babakocsin lógó árcédulára van szüksége, hanem szeretetre, gondoskodásra, törődésre.
Nagyjából letojja, milyen babakocsiban tologatja az anyuka.
Sokkal inkább az anyukának presztizs kérdés.

Még egyszer hangsúlyozom, nem személyeskedni akarok, ez csak a saját véleményem.

cserfes!

Na milyen érzés négy gyerekes anyukának lenni??? Mocsok fárasztó nem?? De azért jó érzés is. :lol:

Nálam Gina csütörtökön már megy oviba, a két nagy iskolába, szóval egy gyerekes leszek. Jaj, már alig várom!!

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Timci!

Ha neked bevált a graco, akkor szuper. Egyébként szerintem ez is annak függvénye, hogy ki mire akarja használni, mennyire vigyáz rá, ki tudja-e használni a multifunkciót, vagy csak azért kell mert most ez a divat.

Nekünk sajna most csak egy pici kocsink van egy saxo (amit nem hiszem hogy le tudunk cserélni a pici érkezéséig), magához képest ugyan nagy csomagtartóval, de egy normál babakocsihoz pici lesz.Az a főszempont nálunk, hogy be tudjam tuszkolni a vázt, a babakocsi egy mozdulattal szétszedhető, átalakíthaó legyen, jah és egyedül is bírjak vele, mert apu dolgozni fog:)

Yusz!

az egyik bnőmnek is pierre cardin babakocsija volt (nem tudom mennyire vigyázott rá), 40 körül vette a csak sportkocsit, egy év után szegény kocsi olyan szakadtan nézett ki, hogy én nem mernék olyat venni. Mondjuk lehet, hogy a te gyerkőceid nem ették meg a kapaszkodót meg ilyenek:DD

Cserfes!

Jól bírtad a kiképzést a gyerekekkel, egész nap, én biztos kinyúltam volna.

Lányok!

Lenne egy kérdésem? olvastam, hogy előfordulnak bőrelváltozások meg minden, de egy kicsit meg vagyok ijedve, van a mellemen és a combomon kb egyforma nagyságú piros folt, nem fáj, nem viszked, de eddig nem volt.A terhesség okozhat ilyet?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


kristin!

Én sajnos nem hallottam még ilyen piros foltról, ami nem jelenti hogy nem lehet a terhességnek betudni.
Nézz utána a neten, hátha van infó róla...
Barna elszíneződés előfordul mellbimbó udvaron és a hason, továbbá a terhességi csíkok is barnásak.
Főleg a barna és sötét hajú nőknél.
Nekem ilyen sosem volt, a fehér bőröm, ami egyébként átok, várandósság alatt szerencsének bizonyult. :D

A babakocsink többfunkciós, tehát nem a sport, és hát igen, valóban nem rágták szét. :lol:
Az anyaga is nagyon tartós, még a színe sem fakult ki. Az oldalán lévő szunyogháló is tökéletes, de mondom, én vigyáztam rá.
Igazából bármelyik drága kocsit le lehet pusztítani nem odafigyeléssel. Szerintem.

Aztán az is lehet, hogy mivel ez már 10 éves jószág, anno jobbat gyártottak, vagy több anyagot tettek bele, nem tudom, de tény, hogy bírja a nyüstöt. :wink:

Hajaj, vettem én már sport babakocsit (márkát nem tudok) amit úgy dobtam ki, hogy a kereke nem érte a földet!
Baromi mutatós volt az üzletben, az ára sem volt éppen mérsékelt, és ennek ellenére olyan trágya volt, hogy csak na. :shock:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz!

Hát nem lettem okosabb a foltjaimmal kapcsolatosan, elvileg azt olvastam, hogy lehet normális is meg nem is:DDD
Hétfőn megkérdezem a védőnőt, hátha tud mondani vmi megnyugtatót.

Babakocsik is úgy lennének, mint az autók...minnél újabb annál több hibaforrás?:)))
Mindenesetre szerencsés választás volt a babakocsid anno:D



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Csajok, én nem rongyrázásból írtam, hogy milyen kocsink van csak egyszerűen ilyen van :roll: szóval csak erről van tapasztalatom.

Yusz, Hú tényleg fárasztó de jó :) Tegnap a 9.30ra értünk haza Egereből! Nagyon szép volt, mindent megnéztünk, nagyot sétáltunk a városban felültünk erre a stétabuszos kisvonatra...Na azt nem kellett volna, annyira de annyira rázott!!! 1000el repesztett, a szöveget amit mondtak nem is lehett hallani :?

Nálunk is holnap kezdődik az ovi és a reggeli rohanás. 7kor kell hogy induljak megint (nyáron ráértem 7.30kor a jobb forgalom miatt) dugó lesz dugó hátán a városban. Szóval ma vége a nyári időszámításnak

Kristin, ilyen foltokról én se hallottam még!

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


yusz- én csak ennyiben értek egyet veled: "annak a kicsinek nem a babakocsin lógó árcédulára van szüksége, hanem szeretetre, gondoskodásra, törődésre.
Nagyjából letojja, milyen babakocsiban tologatja az anyuka. "

De miután az ember vesz egy babakocsit,arra gondolván, hogy kitart,míg szükség van rá,és mégse,mert egy 9 kg-os gyerek alatt kettétörik, akkor utána azért jól megnézi, hogy mit vesz.Van akinek bejött az a márka, van akinek nem.De amilyen márkákat én felsoroltam,még sosem volt róluk panasz...azért tudod,az sem mindegy, hogy kényelmes-e a babának, vagy ferde lesz a gerince, mert nem vízszintesre dönthető és oldalt nincs kibélelve,és mikor tolod,ide oda kopizik a fejecskéje... :evil: Én először is az Ő kényelmét és biztonságát nézem.A presztízs nem számít...A hordozóba sem mind1, hogy milyet vesz az ember, igaz nekem nem is volt,mégis megnőttem, de nem így kell nézni,most van és nagyon is hasznos dolog.A szeretett attól még megmarad ,az anyuka részéről,amire nagy szüksége van a picurnak,pedig a drágább kocsit veszik neki, mert kényelembe és biztonságba akarják tudni a kicsi csemetét,akit nagyon imádnak.És épp azért kapja a jót, mert imádják.Aki nem engedheti meg magának a drágább kocsit, attól még nincs lenézve, vagy kiközösítve, de aki meg megteheti,az nem presztízsből teszi, hidd el.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timci!

Azért van abban vmi, amit mondott yusz, igenis presztízs kérdést csinálnak ebből is a nők, hidd el. Nem bírnak leszokni erről, persze vannak kivételek.
Mindenki a legjobbat szeretné a gyerekének, de sztem nem szabad túlzásokba esni, már az elején sem. Sok ismerősöm van, aki nagyon elkapatta gyerkőcöt, én nem szeretnék ebbe a hibába esni. Természetesen igyekszem majd mindent a megfelelő minőségben biztosítani, de nem csak a legmagasabb árú és minőségű babakocsi lehet csak jó sztem. Itt fehérváron bementunk az egyik bababoltba és faggatuk arról, hogy melyik babakocsival vannak minőségi problémát. Ő a bergonra mondta, hogy párat visszavittek belőle.
A babahordozóval kapcsolatosan azon a véleményen vagyok, hogy szuper találmány, jól használható, de nem hinném pl hogy azt ha 9 hónap alatt le lehet lakni, így nem hinném, hogy csak a 40e-res bírja ki azt a rövid időszakot+ ha az ember nem szaki abban, hogy hogyan is kell kinéznie a gerincvédő résznek, akkor nem biztos, hogy abból is a legjobbat választja.

A foltjaim vszínű csípések lehetnek, az egyik már el is múlt, csak jól rámijesztett:))



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Kocsiról nekem is "yuszos" a véleményem, nekünk Chicco márkájú a babkocsink is, a hordozó is meg az autós üllés is. Én kényelmi szempontból kerestem a kocsikat, hogy lehetőleg pamut legyen a huzata, ami nem főzi a kicsi hátát, és tartós is legyen. Ezt találtam, és tényleg tökéletes. Az autós ülést már 3 gyerek használta nem kevés ideig, a negyediknek is tökéletes, sőt, ha tennék fel képet róla nem hinnétek el, hogy 14 éves! Timcike neked is igazad van, hogy a gyerekednek a legjobbat akarod. Amúgy meg nem azonos terepen, változó módon használjuk akocsikat. Ez sem utolsó szempont.
Na, pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Itt mindenkinek igaza van.Hiszen, ahányan vagyunk annyi félék. :wink:

Ezt nézzétek meg,még én se láttam, aki még kocsiban gondolkodik:

http://www.youtube.com/watch?v=bDp8rQPI ... re=related

Itt minden megvan róla,amit tudni kell.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Sziasztok!

Jaj, tartottam ettől, hogy gond lesz amit mondok. :(

timcike!

Én nem azt mondtam, hogy a legolcsóbb kocsit vegye meg az ember a gyerekének!
Igenis legyen szempont a kényelem a biztonság, a tartósság, de nem minden esetben az összeg horribilis növekedésével biztosítja ezt kocsit gyártó cég.
Rengeteg olyan termék van, még a baba holmik piacán is, ami az ára ellenére nem a kényelmet és a minőséget szolgálja, hanem a feltűnést és a divatot. No meg minél olcsóbb legyen az előállítása és hatalmas a haszon ráta.

Kristin fogalmazta meg jól, a babakocsik is olyanok mint az autók: az idő haladtával egyre romlik a gyártási minőségük. Ma már szinte műanyag a nagy részük.

De még egyszer hangsúlyozom senkinek nem címeztem a mondandómat, csak azt akartam leírni, hogy nagyon sok olyan anyukát ismerek meg látok, ahol valóban a rongyrázás számít.

Hidd el, még a családomon belül is van, akinek az első az ár és a márka. Az meg, hogy milyen a termék már nem érdekli. Sajnos.
Ruhában is megveszi a gyereknek a legdrágább és legpuccosabb ruhát, feladhatja rá kb 2-3 hónapig, mert kinövi, ráadásul alig tartalmaz pamutot, műszál szinte az egész.

kristin!

Mi csíphetett meg így?? De szerencsére, hogy múlnak már! :D

csefes!

Én abszolúte nem rád gondoltam a rongyrázás terén, hanem a környezetemben tapasztaltakra. :wink:

Különben nem rossz, hogy megbeszéljük a dolgokat, hiszen ahányan vagyunk, annyi szemlélet és tapasztalat. :lol:

Ma vittem Gina lányomat először oviba. El voltam készülve, hogy lesz sírás, de csodák csodájára megpuszilt és mondta, hogy anya menj haza a Nikihez én jól elleszek.
Néztem egy darabig, a szőnyegen játszott az óvónénivel.
Remélem ez így marad.
Bár ő nem az az anyás típus, bárhol és bárkivel elvan, még én sem kellek, hogy a közelben legyek.
No, majd meglátjuk.

De nagyon furi a csönd itthon, Niki jó kislány egyedül, alig van vele dolgom. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Örülök, hogy jól idult az első ovis napotok. Az én fiamnak még adtunk pár nap szünetet, aminek szemmel láthatóan örült. Érdekes mindegyik gyerekem szeretett oviba-suliba járni, a legkisebb nem örül kifejeztten a dolognak. Sírás nélkül, de rengeteg kommentárral díszitve megy oviba. :lol:
Jövő héten nálunk is a csend honol majd, azt hiszem megkergülök majd tőle. :shock:
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


kukucsi!

El tudom képzelni, milyen édes pofa lehetett, ahogy kommentálta a dolgokat. :lol:
Imádom őket ebben a korban, annyira frappáns és aranyos dolgokat tudnak össze hablatyolni. :lol:

Képzeljétek nekem is megjött a Down szűrés eredmény és negatív!!!

Annyira örülök, ráadásul eddig ez a legjobb arányszám (mármint a két leányzóméhoz képest) 1:50000.

Most egy kicsit legalább lazíthatok, mert azért agyaltam rajta rendesen, mi lesz, ha baj lesz.
Szóval kezdem tényleg várandósnak érezni magam!!
A másik, hogy múlt hét óta érzem a mocorgást, persze még nem napi szinten, és csak este a nyugiban, de már párszor jelzett a pindurka. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Én sem akartam szítani a tüzet a babakocsi témával:D
Mivel kezdő vagyok ezen a területen is, jó hogy nálam jóval tapasztaltabbaktól kaptam egy kis eligazítást:)

Yusz!

Én pókra tippelnék vagy esetleg hangyára, bár az panelben ritkán van. Szóval lehet, hogy igazi szuperhős (spiderman/woman) növekszik a pocakomban:))))

Nagyon szerencsés vagy a kislányoddal, hogy ilyen könnyen vette az ovit, más gyerek napokig ordít...mondjuk biztos nevelés kérdése is, meg az is számít, hogy sokan tesó van, így kicsit talán önállóbb nem?
Nekem is 3 fiútesóm van, ennyi tesó mellett (ebből két kisebb)muszály volt néha egyedül is feltalálni magam, ha anyuék a kicsikkel foglalkoztak.

Szerintem, azért ha mész érte majd biztos jól megszeretget, mert bizti hiányzol neki!

Élvezd ki a csendet már csak pár óráig tart és újra zajos lesz a ház:D



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Yusz, örülök a jó eredményedhez, bár már én is ott tarthatnék! :wink:
Kristin jobbulást neked.
Igen, aranyosak ahogyan érvelnek.
Nekem a csendes pillanatok örökkévalóságnak tűnnek, és mindig nagyon vágyom utána, de aztán nem tudok mit kezdeni vele :shock:
Pussz.

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Yusz!

Most vettem észre, hogy meg van a down -kór szűrésed is!
Gratu az eredményhez, ez szuper!

De irigyellek, hogy már érzed a mocorgást, én vagy béndzsa vagyok és nem veszem észre, de nem érzem.
Vannak néha fura érzéseim, de nem tudom, hogy az már mocorgás lehet-e.

Én perpill annyira érzem magam várandósnak, hogy hétről hétre kevesebb dolgot tudok megcsinálni, mert megfájdul a hátam.
Takarítás, autómosás, vasalás...az már sok egy napra...



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!
Tudom ritkán jövök csak, de mostanában nem történik semmi különös.

A múltkor éreztem valami hasbizsergés félét, de aztán anyu megszakértette a dolgot, megegyeztünk, hogy valami mást éreztem, az még nem lehetett a gyerek :lol: Nem baj, már csak pár hét, és úgyis érezni fogom :)

Hétfőn végre megint történik valami, mehetek AFP vérvételre, aztán szerdán a dokimhoz. Remélem nem csak vizsgál majd, hanem megkukkantjuk a gyereket is, már egy hónapja, hogy utoljára láttam.

Babakocsihoz nem tudok okosat mondani. Eredetileg nem is akartam, csak kendőt vagy valami hasonlót. De aztán a férjem rábeszélt, hogy nyáron nagyon rossz lenne, mikor megyünk mindenfelé, és összeizzadnánk a nagy melegben...
Az első pár hétben, amíg még hidegebb van nem nagyon akarom kivinni, maximum itt a lakótelepen, orvoshoz, vagy boltba, az kb 3 perces út. Azt kibírjuk a kendővel, ha meg épp nem kell menni sehová akkor megoldom a lakásban a szellőztetést és a levegőztetést egyszerre.
Egyébként olyan kocsit szeretnék, ami kicsi (be kell férnie a liftbe), könnyű (ha nem menne a lift, a 10. lakunk...), könnyen összecsukható, összecsukva nagyon pici. Ja és egykarú, meg bolygósíthatóak legyenek a kerekei. És a lehetőségekhez mérten minél olcsóbb legyen.

Zsófi
Kép
bzs88
Budapest III. kerület
 
 


Sziasztok,

csütörtökön visszacsöppentem az irodába és nálunk is elkezdődött az ovi azaz a reggeli rohanás Kb mostanra tértem magamhoz :shock:

Máté első reggel sírt, de délután nagyon jókedű volt és pénteken már örömmel szaladt be :D Az óvónők azzal vártak, hogy Máté elmesélte, hogy 2 tesó van a pocakomban egy lány és egy fiú(Fanni és Márk) :lol:

Zsófi én is szerdán megyek AFPre és elvileg egy hét múlva UHra, már minden este arról álmodok, hogy fiú lesz-e vagy lány :) Bár egyáltalán nem biztos, hogy megmutatja a legközelebbi vizsgálaton..

Én most fogom megkapni az előző vérvétel eredményét és kiváncsi vagyok mert szerdán megint olyan rosszul lettem az Ikeában h majdnem elájultam!!Pedig soha életemben nem voltam rosszullevős...pénteken meg egész nap émelyegtem, böförésztem...Fura ez, Mátéval a 12hét után semmi bajom nem volt. Szóval tényleg igaz h minden várandósság más és más :)

A héten én is éreztem pockbökdösést majdnem minden nap, ami nem bélmozgás, olyan jó volt :) Mátét a 19-20.héten éreztem először, viszont az határozottabb volt. A héten nagyot nőtt a pocakom, anyu le is fotózta, megpróbálom felrakni :)

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Kép Pocak a 16.héten

Kép

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Ti is tegyetek képeket! :)
Teszek Mátéról is, mert még az is elmaradt eddig!

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Kép

Cserfes
Kép
Kép
cserfes
Érd
 
 


Sziasztok!

cserfes, jó látni a képeket :)
Fura, de nekem is az elmúlt egy héten nõtt sokat a hasam, igaz valaki már be is szólt, hogy talán nem kellene annyit ennem. Hiába mondtam, hogy nem eszek sokat, egyáltalán nem többet, mint általában, neki hihetetlen volt....
Dehát ez van. :)

Megpróbálom mégegyszer betenni a vonalzómat, a múltkor már azt hittem sikerült, de most meg nem látom.
csekom
Zsurk
 
 


nem tudom feltölteni, nem tudom miért, most nem is ad ki ilyen opciót... :( [/url]
csekom
Zsurk
 
 


Sziasztok!

cserfes!

Jók a képek!! Kicsit megnyugodtam a pocid láttán, nekem is ekkora kb.
Aranyos Máté, jó kép a két "kópéról". Gondolom a ti kutyusotok. :D

kristin!
Az első babánál ált. 18-20. hét környékén érzik a mamik a mocorgást. Szóval még teljesen időben vagy. Nemsokára tudni fogod, mi az és onnantól egyre erősebb lesz, ahogy nő a pici, igen erélyesen fogja felhívni magára a figyelmet. :D
Egyébként valószínűleg érezted már, csak még nem tudatosult, hogy mi is az... :D

kukucsi!

Nemsokára jössz utánunk!! :D
Mikor nekünk lesz egy kis nyugi, mármint a 20. hét után, majd izgulunk érted, és jössz a jó eredményekkel!!!
Amúgy bocsi a kérdést, a nick neved nem a gyerekkori kedvenc mesém egyik szereplője?? (Csipike az óriás törpe című mesében volt a kukucsi a legjobb barátja)
Ha nem, akkor bocsi, csak arra asszociáltam. :D

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Yusz, jó az asszociációd. Én is szeretem nagyon a Csipike történeteket, a gyerekeim is jól ismerik. :lol:
Valamikor babóca-korában így becézgettük első babánkat, innen maradt meg.
Köszi az izgulást, nagyon rajta vagyunk a projekten, mert egyre inkább ketyeg az a biológiai óra :?
Kristin próbálj meg hátradőlni, lazítani, befele fordulni, és meg fogod érezni. Én először este ágyban fekve éreztem meg a fiamat, nem volt egyértelmű, de nagyon gyanús, belső finom csiklintást éreztem, másnap már szándékosan vettem fel a pózt, és uazt éreztem. Próbáld ki. Nem tudom, hogy milyen alkat vagy, nekem azt mondta a dokim, hogy vékonyabb nők ezt hamarabb érzik.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

Cserfes!

Szép a pocid, már jól látszik, hogy bennt van egy picuri.

Mi is akartunk fotót csinálni, de lemerült az elem a fényképezőbe és persze, hogy nem találom az elemtöltőt:(sztem nyaraláskor elhagytuk...
Van már pocim rendesen, mostmár a melóhelyen is egyre többen észreveszik:)

Tegnap voltam nődokimnál, csinált megint uh-t, nagyon édi volt a pici kalimpált a kis kezeivel, kértem a dokit, hogy nézzünk rá, hogy hátha mutat vmit nekünk..., erre úgy elkezdett pörögni...de a doki azt mondta, hogy mintha látott volna valamit. Szóval lehet, hogy fiú lesz a picike:)

Holnap megyek afp-re én is, aztán ha megvan genetikai uh, ott elvileg már tutira látszani fog, hogy fiú vagy lány:)

Mocorgásra a doki is azt mondta, hogy teljesen normális, ha még nem vettem észre, úgyhogy várok.
Jah és diétáznom kell...5 és fél kg plusszom van, teljesen ledöbbentem...kenyér, süti, köretek kilőve.

Ti hogy álltok a kilókkal?Tényleg sok ez az 5 és fél ennyi idősen?



kristin27
Székesfehérvár
 
 


Sziasztok!

kristin!

Örülök, hogy minden rendben a pindurral!! Jaj és irigyellek, ha fiú, a párom nagyon fiút szeretne, de hát ez már eldőlt csak mi még nem tudjuk. :lol:

Nekem tulajdonképpen mindegy, akár fiú akár lány, csak a párom van nagyon oda, hogy legyen végre egy fia.

Én elég változóan híztam a terhességeim alatt, az első kettővel alig 8 kg ment fel, a harmadikkal 13 kg, Nikivel 18 kg. Az sajna sok, nehezen is adtam le.

Általában a havi 1-1,5 kg a normális, afölötti tényleg odafigyelést igényel.
Ha tanácsolhatok valamit, akkor nyugodtan mehet a köret, a kenyér de nem mindegy, hogy mikor és mennyi.
Alapszabály, hogy szénhidrát tartalmú élelmiszereket délután kettőig lehet fogyasztani. A fehérjék mehetnek akár egész nap.
Vacsorára mehet a gyümölcs, tejtermék, esetleg felvágott zöldséggel. (paradicsom, paprika) Tejet ihatsz nyugodtan, de pl. kakaót csak reggel. Amúgy is székletfogó, amivel meg nagyon vigyázni kell.
Ezeket sajnos kenyér és más pékárú elhagyásával, mivel szénhidrátok.
A főtt étel kizárólag ebédre, viszont azt körettel fogyaszd.

Reggel nyugodtan mehet a szénhidrát, sőt kell is, hiszen azzal működünk és az egész napos energiát alapozzuk meg.
Édesség is max. délelőtt, de legjobb ha mellőzöd.
Ha nagyon kívánod az édeset, az nagy valószínűséggel magnézium hiány miatt van. Ez nem azt jelenti, hogy nem lehet megkívánni néha egy csokit, vagy fagyit, de én pl. Nikivel állandóan édeset ettem volna, folyton sütiket vettem magamnak.
Most már tudom, hogy magnézium hiány okozta.

Szerintem ha ezeket megpróbálod betartani, akkor jelentősen visszaveszed a hízást anélkül, hogy megvonnál bármi fontos tápanyagot a szervezetedtől.

Most én is ezek szerint étkezem, (persze néha néha bűnbe esem, de azért annyi megengedett, hiszen mégiscsak várandós vagyok :lol: ) eddig 1 kg-t híztam kezdés óta.

Szóval hidd el nem reménytelen. :wink:

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
yusz
 
 


Kristin, nagyon jó hírekkel jöttél :wink: Nem mindig látszik tisztán, szemérmesek tudnak lenni ezek a babák! :lol: Amúgy volt már több olyan eset, hogy kisfiút "igértek be", aztán megszületett Ágota, sőt a barátnőm Lillája is Andráska lett :shock:
Persze, az ember eljátsztadozik a gondolattal, hogy mit is szeretne, de mindig arra a következtetésre jut, hogy mindegy csak minden rendben legyen vele.
Yusz, ne haragudj, hogy megkérdem, de nem értem: írod, hogy a párod szeretné, ha lenne végre egy fia :shock:
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Sziasztok!

Na hazajöttünk a szabadságról. Szerencsére a felfázásos tüneteim elmúltak, hogy a tőzegáfonyától vagy sem, azt nem tudom. Lassacskán nekem is meg kéne ejtenem ezt az AFP vizsgálatot, én most vagyok 15+6. Mikor a legjobb elvégezni? Úgy olvastam, hogy a 15. és a 17. hét között szokták, de én mindig bajban vagyok ezekkel a számolgatásokkal. A 15+6 az a 16. hét vége, nem?

Nekem még nem ilyen látványos a pocim, mint a tied, Cserfes. De azt megfigyeltem, hogy a napszaktól is függ, hogy mekkora. Estére általában nagyobbnak tűnik.
Nekem az a bajom, hogy sosem tudom, hogy amit érzek, az a baba-e, vagy sem. Vannak néha fura dolgok, amik mintha korábban nem lettek volna, de az is lehet, hogy egyszerűen csak korábban nem figyeltem oda minden gyomormozdulatomra. Következő terhességnél már biztos jobban fogom tudni. :P

Érdekes, hogy mostanában nekem is szokott hányingerem lenni az éhségtől, pedig az első 12 hétben semmi bajom nem volt. Én ilyenkor gyümölcsöt próbálok enni, de van, hogy csak a szendvics segít... :roll:
Pénteken megyek a védőnőhöz, ott majd megméretem a testsúlyomat, hogy kiderüljön, mennyit híztam. Remélem, nem sokat!

Lilypie Second Birthday tickers
lilly
 
 


Yusz!

Tudod, hogy mi a durva, hogy nem is eszek sokat, sőt néha úgy érzem kevesebbet tudok pl ebédre enni, mint a babuci előtt...édességet meg aztán tényleg nagyon ritkán eszek, ha van is süti max 1-et szoktam, mert nem is kívánok többet.
Egyébként mindenki azt mondja a környezetemben, hogy biztos rosszúl mér a mérleg, mert csak a pocira és cicre lettem erősebb, simán rám jönnek az alacsony derekú nacik, amiket előtte is hordtam, tehát nem nőtt a fenekem se...nem értem az egészet.

Köszi a tanácsot, azt hiszem megfogadom és nem eszek 2 után semmi szénhidrátot, hátha segít vmit. Az édeset nem nagyon kívánom, gyümit max, mondjuk abból minden nap eszek pár dbot.

Lilly!

Nem kaptál még beutalót az afp-re?
Azt napra pontosan számolják ki, hogy mikor kell menni? nekem a 12 hetes kombinált tesztnél mondták meg, hogy mikor kell menni rá? Hogy maradhatott ez el nálad?
Védőnőnél kérdezz rá, hogy hogyan lehet ezt pótolni sztem?

Kukucsi!

Nekem egyébként édes mindegy, hogy lány vagy fiú, párom szeretne fiút, ezért drukkolunk nagyon:D



kristin27
Székesfehérvár
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: