Új privát üzeneted érkezett!

Cupicica jobbulást kivánok!

Bufo mi is megkérdeztük a kisfiamat mit szolna egy kistesohoz mert mindig mondta hogy kell neki mi meg mindenfélével ijesztgettük hogy kisteso sirni fog éjjel azt mondta nem baj leszáll az ágyrol és megsimogatja baba arcát hogy nem sirjon,mondtuk neki elveszi játékait azt mondta em baj,mondtuk be fog kakilni erre az volt a válasz nem baj majd adunk uj pelust neki!ugyhogy semmivel nem lehet elijeszteni neki kisteso kellKép

Szerintem nálatok is igy lesz!

Tücsi szép kis szöke herceged vanKép)

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Cupicica

Sajnálom!Kép Kitartást és jobbulást kívánok!
Vigyázz magatokra!

Virág
Remélem így lesz. Nem tudom 2év 8 hósan mit fog majd csinálni, ha meglessz a kistesó.

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!

Először is köszi a drukkot, és a gratulációt mindenkinek! Voltam dokinál, de még ilyen korán (4 hetes) nem tudott sok mindent megállapítani, azt sem h van-e babó. De a tünetek szerint van. 3 hét múlva kell mennem, akkor lesz(?) az első UH.
Bufo, Tücsök, Virág!
Nagyon édes mindhármótok bébije! Gratula hozzájuk. Mi friss zebrások is ilyet szeretnénk majd Kép

Cupicica!
Gyógyulj meg mihamarabb!

Nitta
nitta76
 
 

 
 

Sziasztok!

Nekem nagyon rossz kedvem van! Folyamatosan esik a hőmérsékletem, most végleg elszállt minden remény ebben a hónapban is.
Szerintetek ha elmegyek dokihoz, nem fog kiröhögni, hogy ilyen kevés próbálkozás után hormonvizsgálatot akarok? Szerintem progeszteron gyengeségem van.

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!leesett a höm de nagyon tegnap még 36.9 volt ma me 35.4 hihetetlen!ugyhogy baba tuti nincsKép

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


reggel fél nyolckor mértem most megint megmértem most már 36.8 ilyenkor mi van?

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Virág!
Ugyanabban az időben mérted a 2 hődet?

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy közbeszólok, de néha olvasgatlak titeket (szurkolok) is és a hőhöz szeretnék hozzá szólni.

Titi!

Ha tényleg nem vagy beteg a 37,2 álomhő. Én nagy valószínűségnek tartom, hogyha nem ugrik le egyik reggel hirtelen, akkor gyermeket vársz. De mivel már most is késik, ha jól olvasom, ezért nagyon-jól állsz joggal reménykedhetsz.

Virág!

Nekem a csúcshőm egy ciklusban 36,9. Ha az alaphőd neked is olyan mint nekem, tehát olyan 36,6-36,5 körüli, akkor ez kevés sajnos. Ha babás vagy 37 fölött kéne lennie. Most olvasom, hogy le is esett mára, sajnos ez már egyértelmű sztem.

Sajnos még én sem értem el kb. 1,5 év óta az álom 37 fölötti értéket.

Babásoknak gratulálok, és mindenkinek hajrá!

Junko (babaprojekt elött álló k topik)
Vendég
 


Virág, ha ,már felébredsz és mocorogsz el kezd kúszni a hőd felfelé.

Egyébként minden reggel kb. ugyanabban az időben kell mérni. Mondjuk 6 és 7 között.
Ha elöbb méred, monjuk 4-kor a hőd alacsonyabb a megszokottnál, ha később monjuk 10-kor, amikor már feléledt a tested, magasabb. Ezért kell egy időben mérni, hogy ezek ne kavarjanak be.
Így mindegy ha mindig reggel 4-kor, vagy 6-kor vagy 10-kor méred, csak az egy időben mért hőket tudod értékelni, vagyis egymáshoz viszonyítani.

Jaj remélem érted.

junko
Vendég
 


Junko igen értem!eddig délbe kelltem és akkor is szoktam mérni és mindig alig akarta a 36-ot elérni és ma korán kelltem és szerintem nekem azért lett ma alacsony vagy nem tudom!mindegy majd holnap is lemérem reggel és rájövök!de azért köszi a tanácsod!

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Mesi, szerintem ilyen hamar ne add fel, még csak most kezdtetek el próbálkozni, mi már a 7. hónapban járunk, és még csak most kezdek elkeseredni. Azért vagyunk itt, hogy lelket öntsünk a másikba, úgyhogy szerintem még ne menj dokihoz, várj 2-3 hónapot.
Virág, kíváncsian várom a napi fejleményeket, próbáld meg Te is ugyanabban az időben mérni, és akkor csak valós értéket ad, én is bízom ebben.

Reggel ismételten 8-1/2 9 között mértem a hőmet, felkeléskor, és már csak 36.8. Kíváncsian várom a holnapi napot, lehetséges, hogy most esik, úgyhogy meg fog jönni. Azért ez a hőmérőzés nagyon jó dolog, ismerd meg önmagad belülről.

Mesi, ezt Neked köszönhetem, annyit beszéltünk róla, hogy most már folyamatosan mérni fogom minden reggel ébredéskor.

Lányok, csak kitartás, az a jó, hogy azért még sokáig mindig van még egy hónap, ami összejöhet. Csak azok a fiatal évek ne szaladnának el ilyen gyorsan. Nekünk még egy poronty sincs, én is közeledek a 28-hoz, mi kettőt, hármat szeretnénk. De ha ilyen nehezen megy, nem tudom, mennyi leszek, mire összejönnek a bébik. Mindenesetre az bátorítást ad, hogy megoszthatjuk egymással a gondolatainkat.
Szóval, kitartás lányok!

KépKép
titi_27
 
 


Mesi titinek igaza van ne ad fel a reményt!mi 3éve probálkozunk és még mindig reménykedemű!

Titi mint irtam nekem ilyen magas még sose volt(kivéve ha beteg vagyok,de nem vagyok)

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


eddig minden nap 11.30 után mértem ébredés után most néztem vissza a feritibe!mellékelem a táblázatom hátha ti kitudjátok bogozni mert nekem ez elég gázos!:S <!--attachment: unbenannt-336887.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*160.3**unbenannt%2ebmp --><center><pre>
Kép
unbenannt.bmp (160.3 k)</pre></center><!--/attachment-->

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Hát, ez nekem sajnos még magas. Kíváncsi vagyok, hogyan alakul a továbbiakban. De szerintem is, ha eddig 11.30 után ébredtél, és akkor mérted, akkor az volna a valós, ha akkor mérnéd. Csak ha ugyebár most már hamarabb ébredsz, akkor lehetséges, hogy más fajta adatokat kapsz. Hétvégén én is később kelek, de lehet, hogy akkor ennek érdekében felkelek 8-kor egy hőmérőzésre, és visszaalszom. Ez Neked nem volna megoldás? És akkor ha máskor is hamarabb kelsz, akkor sem zavar be.

KépKép
titi_27
 
 


Akit érdekel, ezt pont tegnap találtam a neten. Egy szülész-nőgyógyász írta:

Hőmérőzés. Mikor van a peteérés?
Az ébredési hőmérséklet mérése hasznos tájékozódó módszer a peteérés otthoni vizsgálatára. Nem kell hozzá más, mint egy hőmérő, toll, papír, és egy kis házimunka.
Sok nő szeretné tudni, van e peteérése. A házi módszer a következő. A menses első napjától kezdve -ez az első ciklusnap- minden reggel az ágyból való felkelés előtt mérjük meg a testhőmérsékletet. A mérést a szájban célszerű végezni. Érdemes digitális lázmérőt beszerezni, mivel a tizedfokok leolvasása így könnyebb és a mérési idő is csak egy perc. Az eredményt felírjuk, majd néhány nap után elkezdhetjük a hőmérsékleti görbe rajzolását. Ehhez használhatunk milliméterpapírt, vagy magunk is elkészíthetjük az ábrát vonalzóval. A vízszintes tengelyen vannak a napok, a függőlegesen a mért hőmérséklet. Ha készen vagyunk a görbénkkel, azaz megjött a következő menses, lehet értékelni az eredményt.
Normál 28 napos ciklust feltételezve az első ábrához hasonlót fogunk látni. Az első két hétben a hőmérséklet ingadozó, egyik nap például 36.5 C, másnap 35.8 C azután 36.7 C. Az ingadozás 1 egész fok is lehet, a görbe fűrészfogszerű. Tüszőrepedéskor (latinul ovuláció) a hőmérséklet leesik, pl. 35.5 C-ig (bár ez nem mindig tapasztalható), majd a következő napokban a tüszőrepedés hatására elkezd emelkedni. Tehát ha volt tüszőrepedés a görbe további szakasza platóhoz hasonlít. A hőmérséklet 36.8-37.0 C körüli, az ingadozás csak 1-2 tizedfok, a görbe lapos. A menses közeledtével a hőmér-
séklet ismét leesik.
Kép


Ha valakinek nem volt peteérése, a második ábrán látható görbéhez hasonlót kaphat. Az első két hétben tapasztalt fűrészfogszerű szakasz a következő mensesig tart, a platószerű szakasz elmarad.
2.
Kép


Mi a helyzet azokkal, akiknek a ciklusa hosszabb, mint 28 nap? Náluk a görbe első szakasza nyúlik meg kb. annyi nappal, amennyivel a ciklusuk 28 napnál hosszabb. A platószerű szakasz náluk is kb. 14 napig tart.
Egy hónap szorgalmas munka után a következő információkkal lehetünk gazdagabbak: a peteérés tényét a hőmérséklet emelkedése és a platószerű szakasz kialakulása mutatja. A tüszőrepedés ideje, a platószerű szakasz kezdete előtt van (esetleg a hőmérséklet esése jelezheti). Órára, percre természetesen ezt nem tudjuk meghatározni és a tényét is csak utólag állapíthatjuk meg. A következő hónapban viszont nagy valószínűséggel hasonló időpontban fog bekövetkezni.""

Koda

Kép

Kép
koda
 
 


Sziasztok!

Msei
Nem szabad feladni! Próbáld meg egy kicsit félretenni, hogy mennyire vágysz egy következő pocaklakóra. Ha nyugodtabb vagy hamarabb sikerül. A másik van egy tündéri kisfiad,, tehát képes vagy (újra) babás lenni, csak türelem.
Én az elmúlt ciklusban nem foglalkoztam annyit a dologgal és lám sikerült. Nem néztem mikor kell együtt lennünk, akkor akcióztunk amikor kedvünk volt. Lehet, hogy ez a titka. Nagyon szorítok neked! Fel a fejjel! Kép

Virág, Titi
A hőmérőzéshez nem tudok mit mondani, mert én egyszer sem mértem. Nálam fél év volt a határidő, ha nem jön össze, akkor kezdek hozzá.
Kitartást lányok!

Tudom mondhatjátok könnyen beszélek, mert nekünk már összejött. Nálam is voltak mélypontok és akkor belőletek merítettem erőt.

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


De titi nagyon jo ötlet hogy felkelek megmérem és visszaalszok ezentul igy csináélom és akkor meglátom mit mutat!hát remélem mindig magasatKép

Bufo nem mondjuk hogy könnyen beszélsz örülünk neki hogy babokád lesz és ha a te példádat nézzük akkor az is reményt adhat nekünk!

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Bufo, valószínű, igazad van! Ha nem próbálkozunk görcsösen, és akkor "akciózunk", amikor kedvünk van, lehetséges, hogy egyszer csak összejön. De az érdekes az, hogy mi is már 7 hónapja "próbálkozunk". Igaz, ez alatt azt értem, hogy akkor voltunk együtt, amikor jól esett. De nem feltétlenül félidőben, peteéréskor, hanem mensi után, mensi előtt, meg ilyen "idétlen" időpontokban, de valahogy sosem jött össze pont úgy 13-15 nap körül, csak ebben a hónapban. Bár eddig bevallom, nem is gyötört ez, gondoltam, talán így is összejöhet. Hát sajnos nem. Ezért is kezdtem a hőmérőzést, kíváncsi vagyok rá, egyáltalán van-e peteérésem, és valóban akkor van-e, amikor gondolom, és érzem. Ez ebben a hónapban kiderülhet. Mindenesetre nekem még mindig nem jött meg, de valahogy a negatív teszt után csalódott vagyok, pedig tudom, csalhat is, főleg, hogy délben csináltam. Azért ha péntekig nem jön meg, én csinálok még egyet, de akkor mindenféleképpen reggel. Szóval, lesz, ami lesz, én el kezdtem hőmérőzni, és igyekszem úgy terelni a férjuram, hogy a legalacsonyabb hőnél legyen kedvünk! Kép

KépKép
titi_27
 
 


Titi
Teljesen igazad van 7 hónap után már én is kicsit morci lennék és keresném az okokat. Vagy lagalább hőmérőznék. Az első 3 hónap nekünk is valahogy kimaradtak a jó napok. Így utólag visszaszámolva a mostani ciklust 11,12 és a 14 napon voltunk együtt teljesen spontán.
Szorítok, hogy ne jöjjön meg és a teszt is + legyen.

Virág
Hajrá a hőmérőzéssel, lehet, hogy Titi nagyon jó ötletet adott.

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Ne aggódj Titi! Mielőtt elvetéltem legalább 5 tesztet vettem, mire + lett. Pedig nekem soha nem késett, még sem lett pozitív, csak a 46-47. nap körül. Igaz én 35 napos ciklusú vagyok.

Most, hogy így olvaslak benneteket, rájöttem, igaz fürdés után néztem meg kiváncsiságból a hőmet tegnap és 36,1 volt. Elég alacsony? Én nem szoktam méricskélni, de ma van a 18. napom. A múlt hónapban ekkor volt pé-m. Néha most is érzem az alhastájékomat. Kicsit fájdogál. De akkor rám nem vonatkozhat a visszafele nézett 14 nap? Aszerint jan. 22-e. (35 napos ciklus) Igazából, most nem hajtok annyira a babára, mert a múlt hónapban is nagy volt a csalódás. Azért nem nézem se a hőmet, se az LH-t. Próbálok nem gondolni rá és hátha így összejön a pocaklakó. A párommal próbálunk függetelek lenni a dologtól, és akkor együttlenni mikor jól esik. Hát tegnap jól esett.Kép Remélem, sikerült is.
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Anita, még mindig reménykedem! Ezt az izgalmat, még sosem szerettem így wc-re járni! Most folyton azért megyek, hogy megnyugtassam magam, még mindig nem jött meg. Ez még azért mindig nem nagy késés, bár kibírná a hétvégéig!

Nem igazán vagyok tisztában ezzel a visszafelé nézett 14 nappal, de szerintem ciklus közepe tájékán lehet a peteérés, gondolom, ha 35 napos ciklusod van, akkor kb most lehet. Mesi, jól gondolom? Te biztos tudod!
Akkor viszont tegnap akár össze is jöhetett a babácskád!

KépKép
titi_27
 
 


Titi!

Én úgy tudom, hogy ha valakinek hosszabb a ciklusa 28 napnál, akkor az első szakasz nyúlik meg. A második (peteérés utáni) szakasz az mindenkinél kb 14 nap. Bár erre én vagyok a kivétel, mert ha nekem ma megjön, akkor a második szakaszom kemény 9 nap lett!

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Jaj, de jó, működik megint a fórumunk! Kép Végre! Jól kimaradt ez a délután. És közben még mindig nem jött meg!!!

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok!

Végre működik a babanet!Kép
Délután többször is próbáltam , de nem volt jó.

Péknéanita
Kívánom sikeres legyen, a tegnapi nap.

Titi
Csak így tovább ez jó jel.

Tücsök
Tessék bízni a legjobban.Kép

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia Bufo!

Hogy vagy? Fejlemények? Milyen a közérzeted?

User, merre vagy? Minden rendben? Azóta rendben vagy?

Pami, jól eltűntél!

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok!
Mindig annyi olvasnivalót adtok!Kép

Titi! Szorítok, hogy ne jöjjön meg, és pénteken csinálhass egy pozitív tesztet!Kép

Bufo! Hogy érzed magad? Kb. egyidős lehet a terhességünk. Tegnap megnéztem a szüléskalkulátort, és a szeptember 21-et dobta ki, mint lehetséges időpont.Kép Hát nagyon remélem, hogy nem járok úgy mint másfél éve!Kép És végre édesanya lehetek!

Tücsök! Neked is szorítok!Kép

Nitta! Veled is kb. egy időpntba fogunk szülni.Kép Én még nem voltam orvosnál, pont abból kifolyólag, hogy még túl korainak tartottam. Jövő héten kb. 6 hetes leszek, akkor akarom felkeresni a nőgyógyászomat.

Sziasztok, User.
user
 
 


Titi, User

Nagyon jól érzem magam, nincs semmilyen rosszullét. Remélem így is marad. Igaz Dáviddal sem voltam rosszul, csak néha volt rossz a gyomrom.
A szüléskalkulátor nekem szeptember 24-et írja.
Még én sem voltam dokinál, de a 7. hét előtt nem is megyek. Dávid is csak akkor látszott már szívhanggal együtt. Vele kb 5. hét körül voltam először és csak egy pici petezsák volt sejthető, szó szerint.
User hogy érzed magad, van rosszullét vagy bármi?

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Sziasztok!
Köszi a biztatást. nagyon arik vagytok!!!Kép
Olvastam valamelyik honlapon, hogyha megindul a peteérés akkor megnyílik a méhnyak, (vagymi?) És azt mi is megtudjuk vizsgálni. Kicsit ciki, de azért leírom. Szóval, ha ujjunkkal megvizsgáljuk magunkat akkor feljebb érezhető a méhnyak ( remélem jól olvastam) és ha egy ujjbegynyi helyen befér az ujjunk hegye ( úgy érezzük) akkor van pé.
Akár milyen hülyén hangzik én kipróbáltam most fürdés után. Én éreztem a kis lyukacskát. Akkor elméletileg és remélem gyakorlatilag is sikerülhetett a babóca tegnap.
Ja, és még azt írja, hogy pé előtt két nap és utána két nap tehát összesen 5 napunk van a megtermékenyüléshez.Remélem nekem is van, volt, vagy folyamatban van a pé-m.
Remélem nem haragszatok, hogy ezt most így leírtam, de valahol örülök egy kicsit, és remélem sikerült is összehozni a babyt.Kép

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok!
Most írok ide először. Olvastam, hogy pár nappal ezelőtt szó volt az LH tesztről. Én ebben a hónapban használtam először. Az lenne a kérdésem, hogy mi van akkor, ha több napig pozitív? Ebben az esetben mikortól kell számítani a peteérést? Mikor érdemes próbálkozni? Tudom, hogy mindig, de a férjem pont elutazik és fontos lenne, hogy tudjunk időzíteni-ha lehet. Egyébként Baby Markot vettem. Az jó? A második babára készülődünk, van már egy másfél éves rosszcsont kisfiunk.
Köszi a válaszokat előre is!
Kitti
rkitti
 
 


sziasztok!

Kitti!
Amikor először lesz pozitív az LH teszt, onnan 24 órán belül megtörténik a peteérés. Itt fontos, hogy a 2 csík azonos erősségű legyen!!

Anita!
Nagyon-nagyon szorítok neked!

Kismamák!
Én komolyan mondtam, hogy ha mentek UH-ra, szívesen látnék felvételeket a babókról!

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Köszi Mesi, hogy szorítasz.Nagyon jól esik.KépKépKépNálatok mi a helyzet?
Szeretnék már a kismamák között lenni.
Kitti! Én az előző hónapban használtam LH- t a Baby Markot, de hiába a pontos időzítés, mégse sikerült a baba. Én csalódtam been így ebben a hónapban semmit nem használok. Legalább is igyekszem nem gondolni a dologra.Kép
Azért próbáld ki hátha neked beválik. Nem akartalak ám elkeseríteni, csak a véleményem írtam le.
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Lányok,
Írtam már korábban, hogy 2 év alatt mi eléggé sok mindennel próbálkoztunk. De még egyszer a legutolsó kísérletünk (tegnap is emlegette Párom biztos ezzel jött össze): gerániumos testgyertyaKépKépKép Gyógynövény boltban lehet kapni. Tessék hetente egyszer használni legalább (még előjátéknak is remek). Főleg Virág Neked ajánlom.

És igen, LH tesztnél fontos, hogy mindkét csík azonos vastagságú legyen. Ezért aztán nehézkes a használata.

De a legfontosabb, hogy próbáljatok úgy élni tovább, nem probléma ha nem jön össze azonnal. Így utólag azt mondom nagyon szerencsés az, akinek összejön 3-4-5 hónapon belül a pocaklakó.

Zseppy

Zseppy&Enci&Zsolti
Kép
Kép
zseppymano
 
 


&#8222;Muzsikával az újszülöttekért!&#8221;


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek&#8230;

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért&#8230;
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

&#8222;A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!&#8221;


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Tücsök, Anita, Zseppy: köszi a gyors választ!
Tegnap lett először olyan a teszt, hogy két vastag csík, de a tesztcsík egy árnyalattal mintha halványabb lenne. Ez így valóban elég szubjektív. Na, mindegy, azért adunk ennek is egy esélyt. Még nem próbálkozunk régóta a második babával, csak éppen már egyszer összejött, de elvesztettük 8 hetes terhesen. Így most egy kicsit a "mindent tegyünk meg" állapotában vagyunk.

Ja és Anita: hogy értetted, hogy pé előtt és után 2napig lehet teherbe esni? Nem hosszú ez az 5 nap egy kicsit? Nem kukacoskodni akarok, csak én úgy tudtam, hogy pé előtt 10-12 óra és utána 20-24 óra az "aktív" idő. Egyáltalán mennyi ideig élnek odabent a kisfickók?
Na, ennyi. Puszi mindenkinek!
Kitti
rkitti
 
 


Kitti!
Ha lesz időm megkeresem, hol olvastam. Egyébként a pé 24 óra ugye, a kisfickók, ahogy te nevezed őket 24-72 órát élnek. Tehát az azt jelenti, ha 2 nappal pé előtt vagytok együtt, az is jó lehet a , persze az aznap, az úgye 3 nap. Na mindegy én se értem. Megnézem, bár kutatnom kell egy kicsit. Már én se értem. Mindjárt megnézem.
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok!

Mesi, képzeld, a hőm még mindig fent van, 36.9. Annyira szeretném, ha ez tényleg azt jelentené, hogy babás vagyok, a teszt meg még talán túl korai volt. Szerintetek is csalhatnak ennyire a tesztek? Pedig az volt rajta, hogy már az elmaradt menzesz első napjától ki tudja mutatni a HCG hormont, sőt, a nap bármely szakában lehet csinálni. Én most csak abban reménykedem, hogy még túl korai volt, ennek fejében még délben is csináltam, talán majd hétvégén. Most úgy döntöttem, szombat reggelig kibírom, akkor leszek a 34. napon. Ha belegondolok, ma még csak a 32. napom van, az még egyáltalán nem jelent önmagában semmit sem. Szóval, részemről következő teszt szombat reggel! Ezt igyekszem betartani, és nem holnap reggel megcsinálni!

Kriszti

KépKép
titi_27
 
 


Na megtaláltam, de lehet, hogy félreértettem, azért olvasd el. Szóval én beírtam a google-ba hogy tüszőrepedés. Erre előhozott egy csomót, ahol ezzel kapcsolatban lehet tájékozódni. Menjél rá arra a cikkre, ahol a www.med-courier.com van írva, meg utána még valami sallang ( /index....stb). Szóval ha ezt megnyitod, ott is több tájékoztatást adnak ezzel kapcsolatosan. Klikkelj rá arra, hogy a tüszőrepedét érezni lehet..., itt olvastam róla. Remélem érthetően írtam. Sajna nem tudom beszúrni, mert analfabéta vagyok az ilyen dolgokhoz.Remélem megtalálod.
Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Titi! Hány napos a ciklusod?

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Hajrá Titi!
Szerintem nagyon esélyes vagy.

Anita!
Köszi kérdésed, én most kiváró stádiumban vagyok. Nem tudom mi a helyzet, a hőm idétlen. Elvileg vagy szonbaton, de legkésőbb hétfőn kell megjönnie. Azt hiszem, ha vasárnapig semmi, akkor reggel tesztelek egyet. De szerintem addigra megjön (legalábbis a hőm alapján.)Kép

Mesi

Mesi

Kép
tücsök13
 
 


Anita, mindig 28 napos. Azért reménykedem! Csak az a negatív teszt ne lett volna...

Mesi, bár igazad lenne, nagyon izgulok egy pozitív tesztért! És megnyugodtál picit? Ugye nem mész még dokihoz?!

KépKép
titi_27
 
 


Sziasztok!Köszi zseppy hogy elsösorba rám gondoltálKép de én most ezt a honapot nem izgulom végig eldöntöttem vagy lesz baba vagy sem ha nem akkor a következö honapba mindent bevetekKép

Titi szoritok neked majd szombat reggel a pozitiv teszthezKép

Virág
Kép
Kép
virág22
 
 


Sziasztok!

Szörnyű éjszakánk volt.Kép Dávid nem bírja a szeles időt, nagyon rosszul aludt, szinte óránként volt fent, még úgy is, hogy közöttünk aludt.
Egész délelőtt takarítottam, most hulla vagyok. Amíg a kis rosszcsont is alszik én is pihizek egy kicsit.

Titi
Volt már ilyen, hogy ennyit késett?
Remélem baba van a dologban.Kép

Mesi
Milyen a hőd, leesett?

Virág
Ügyesek legyetek apával!
Szorítok!

Rkitti
Szerintem mindent bele! Minden nap legyetek együtt, (ha tudtok) vagy 3 napon át.

Zsuzsa

Puszi!

Kép

Kép
bufo
 
 


Szia Bufo!

Szegényke, akkor most van egy kis lehetőséged pihenni. Jaj irigyellek, hogy ilyen problémáitok vannak, bárcsak nekünk is lehetne majd hamarosan! Kép

Még sosem késett, max 1 napot, úgyhogy reménykedem. Most épp azon gondolkodtam, lehet-e más oka annak, hogy ennyit késik. Még ha beteg voltam sem szokott. Kíváncsi leszek a végeredményre.

KépKép
titi_27
 
 


Anita: köszi, mindjárt megnézem a cikket. Remélem okosabb leszek.

Titi: szerintem mindenképp reggeli első vizeletből tesztelj. Ráírják a tesztekre, hogy elvileg bármikor használhatod, de mégiscsak a reggeli a legtöményebb. Nekem eddig mindig valósat mutatott ha reggel csináltam. És drukkolok neked!

Bufo: igyekszünk együtt lenni. Szerda sajna kimaradt, mert a férjem elutazott. És pont szerda estére lett pozitív az LH teszt. Mondtam neki telefonon nagy szomorúan, hogy valszeg ez a hónap ugrott, mert csak pénteken jön haza. Erre ma felhív, hogy estére itthon lesz. Addig szervezkedett, hogy valahogy megoldotta, hogy előbb jöjjön haza. Egész elérzékenyültem. Olyan édes! Nagyon akar tesót!
A mai napra az én Ádámom is tartogatott kellemes perceket: bárányhimlő oltáson voltunk. Nagyon cirkuszolt. Retteg a dokinénitől szegény. Félelmében még össze is pisilte magát meg engem is a rendelőben, és persze akkor, amikor nem volt rajta pelus. Most alszik, én meg pihengetek. Szóval megértelek Kép
rkitti
 
 


Anita: a cikket nem találtam meg, biztos bénáztam. eírtam h tüszőrepedés, ki is adott egy csomt, de erre a cikkre nem sikerült rábukkanni. Viszont ahogy keresgéltem, én ezt találtam:

"A megtermékenyítés akkor következhet be, ha a közösülés a tüszőrepedés előtti 72, illetve az utána következő 24 órában történik. Ennek az az oka, hogy bár a spermiumok élettartama kb. 72 óra, de a pete csak kb. 24 órán át alkalmas a megtermékenyítésre.

Itt van némi vita a szakemberek között: hagyományosan 72-100 órán át tartották életképesnek a petesejtet, ezen alapul az az elmélet, hogy az ébredési hőmérséklet emelkedése után még 2-3 napig létrejöhet a fogamzás. Újabban egyre több szakember vallja, hogy a petesejt csak kb. 1 napig megtermékenyíthető, utána elöregszik és nem jöhet létre fogamzás."

Hát, ennyit találtam. De ez így sehogy sem 5 nap. Legjobb esetben is négy, ha el nem számoltam valamit-sajnos! Kép
rkitti
 
 


Remélem sikerült megtalálnod.Anita

Anita
Kép
Kép
péknéanita
 
 


Sziasztok!

Bocsi, most sikerült végre géphez jutnom! De azért nem feledkeztem meg Rólatok!
Nagyon izgulok mindenkiért, szorítok, h Nektek is sikerüljön!Kép

Bufo, User!

Valóban egyszerre fogunk szülni, nekem a kalkulátor szept.23-at írt. Mondjuk egy könyv számítása szerint 22, ha meg azt nézem h. dec.17.+1 hét és 1 év és mínusz 3 hónap, úgy meg 24-re jön ki. Szóval valahol ott körül mozog.
Én tapasztalatlan lévén, voltam dokinál, de 7.hetesen tud majd csak biztosat mondani.Ja, de ezt már lehet h írtam Kép

Hő-témában nem tudok okosat mondani sajnos, én amikor mértem anno, nem volt peteérésem, így értékelhetetlen volt az egész. Aztán a doki rendbetette a pé-met, és azóta meg inkább a test egyéb jeleit (pl.nyák állaga, alhasi apróbb-nagyobb görcsök) figyeltem. És lám, összejött! Kép

Nitta
nitta76
 
 


Na, megvettem a tesztet (Gravi HCG). Most igyekszem nem észrevenni, hisz szombat reggelig ki akarok tartani. Ma is egész nap fájt a hasam, nem nagyon, de azért éreztem, és ami a legérdekesebb, hogy 2 napja nem tudok hason aludni, annyira fáj a mellem. Istenem, csak ne csalódjak szombaton. Reggel megint hőmérőzéssel kezdek. Ha marad a 36,8-36,9, akkor az azt jelenti, hogy nem esett le. Csak azt tudnám, tegnapelőtt miért volt 37,2, az magasnak tűnik.

KépKép
titi_27
 
 


Na, megvettem a tesztet (Gravi HCG). Most igyekszem nem észrevenni, hisz szombat reggelig ki akarok tartani. Ma is egész nap fájt a hasam, nem nagyon, de azért éreztem, és ami a legérdekesebb, hogy 2 napja nem tudok hason aludni, annyira fáj a mellem. Istenem, csak ne csalódjak szombaton. Reggel megint hőmérőzéssel kezdek. Ha marad a 36,8-36,9, akkor az azt jelenti, hogy nem esett le. Csak azt tudnám, tegnapelőtt miért volt 37,2, az magasnak tűnik.

KépKép
titi_27
 
 


Titi!

Nem lehet, h a hőd azért volt picit magasabb, mert valami baci van benned? Persze az is lehet, h Babó! Bár úgy lenne...
Próbáltam visszaolvasni, h mennyit is késik már Nálad, de nem találom Kép De azért van remény! Nekem is úgy fájt a hasam múlthét végén, mintha megjönni akarna, és már akkor babás voltam. A mellem is fájt... És nagyon fontos a reggeli tesztelés, mert azt mondják, h a reggeli vizeletben a legkoncentráltabb a hcg. Úgyhogy ha kivárod a szombatot, már tutira zebrás lesz a teszt! Legalábbis szívből kívánom, h Te is közénk tartozz!
Tehát, kitartás, sikerülni fog! Kép

Nitta
nitta76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?