Új privát üzeneted érkezett!

Nagyon édesek a kicsik és a nagyok egyaránt.

Ceyla,
jó Neked, hogy nem kel korán a csajszi. A kicsim ma rekordot döntött és 1/2 7-kor kelt.

Na Brigi felket, hisztis és felkeltette a Bettit is. Szuper

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sissy: örülnék, ha 1/4 7 ig aludna :D eddig egyszer aludt 1/2 7ig. Állandóan fent van 5kor, max 6ig alszik, de az nagyon ritka. Eszik és utána még alszik 1-2-3 órát. Mostanában visszafekszek vele, én is alszom :D akkor legalább csendesen alszik és lehet is aludni :)

Bekészítettem a fasírtot, holnap csak sütőbe kell rakni. Pürét csinálok mellé.
Ilyen egy gány időt. Tegnapelőtt voltam kint a gyerekkel. Én ilyen időbe ki nem megyek. Csak vásárolni mentünk, de azt kocsival, amikor apa hazajött du.
Ezt a hipp pépet, őszi-sárga, nagyon szereti :) Ma a 2. etetést kihagyta, pedig nem aludt. Nem akart enni. Most kapott pépet du. Ebédre főzeléket :) Mióta rá állt a kis hasa ezekre a hamikra, sokkal nyugodtabb napközbe, és nem jön fel neki még az esti táp sem büfinél.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Csemete lefeküdt, nagggyon durva hasmenése volt. én is szarul vagyok, hányingerem van, meg fáj a hasam. Egy évvel ezelőtt hogy örültem ezeknek a tüneteknek :D viccen kívül remélem csak a menszim érlelődik és nem valami vírus. tiszta ragya is vagyok, de az a durva hogy még frici is az lett :-( na holnapra reméljük elmúlik és lassan itt a tavasz, mert már nem bírom sokáig!
Vendég
 

 
 

Lina84!

Hát a ti napirendetek, vagy inkább éjszakátok se semmi. Nálunk is este 8-kor alszik,ami nagyon jó,általában hajnal 3-kor kel enni,aztán egyből visszaalszik,viszont hajnal 5-től ébredezik, 6-kor fel is kel ,és csak 9 körül alszik újra. Na ettől a hajnali keléstől ki vagyunk készülve,mármint apával,alig bírjuk végig a napot.

Ceyla, Sissy!
Több meglepetés is ért ezzel az úszással kapcsolatban! Az első, ezen a helyen ahova végül járunk csak babaúszás van,felnőtt nincs,mert itt csak egy nekem nagyjából mellig érő medence van. Ez régen villa lehetett,belül csodálatos,nagyon tiszta,és iszonyú otthonos az egész. van egy hatalmas babaszoba tele játékokkal ahol úszás előtt,és után is lehet maradni játszani. Mint egy igazi játszóház kicsiknek,és nagyobbaknak.A konyha hatalmas van lehetőség tápszer,és bébiétel melegítésére,illetve tea is van egy nagy kancsóba,meg keksz gyerekeknek,felnőtteknek egyaránt.
És egyedül voltunk a mi "csoportunkba" egyenlőre,utánunk már jöttek többen,de így csak velünk foglalakozott az oktató! :shock: :D Ez szuper volt így elsőre. Lillát megdícsérte hogy nagyon ügyes,és látszik nem fél a víztől! Zuhanyozni lehet kádban,és tusolóban egyaránt. Hát nagyon klassz volt,és Lilla nagyon kacagott közbe!!! :D :D :D
Merülés még ilyenkor nincs,majd a harmadik,és ötödik alkalom között,vagy alatt. Hát ezért szívesen fizetek!!!!
Masszírozással kezdünk,aztán jön a munka része,aztán játék a vízben. Végig énekelünk,mondókázunk. Nagyon meghitt az egész,ha lehet ilyet mondani.


Lányok!
Teszek fel majd fülbevalós képet,de vakuval megcsillan és nem jó,a nélkül meg megint nem igazán látszik,max a fülét sikerült magába megfotóznom úgy ahogy,majd azt azért felteszem.
Meg ugye egyenlőre három hétig az a csillogó orvosi fémes virág van benn. Szép ez is nagyon csak irtóra csillog... :wink: :lol:

Kép
mók
 
 


Cherryke, Sissy, nagyon édesek a babák. Sissy, nagyon hasonlít rád a pici!
Sissy, az anyatej szerencsére nem szokott elfogyni. Ha gyakran mellre teszed, biztosan ezután is elég lesz. Ha nyűgös, lehet, hogy csak egy kis komfort szopira, vagy testközelségre vágyik. Az ilyen idős babák még nemigen tudnak maguktól elaludni, kell nekik egy kis segítség, ami "összerendezi az agyhullámaikat", pl. szopi, ringatás, éneklés.

Mi almareszelőt használunk, eddig még csak almát kapott Virág, meg a fagyóból barackot, azt meg fagyosan összedaraboltam, és úgy olvasztottam ki. Először nagyon lelkes volt, de most pár napja nem fogadja el. Most picit pihiztetjük a témát. A botmixünk elromlott még tavaly, a múlt héten vettem újat, de az is csak egy hétig bírta, még szerencse, hogy visszavették a Tesco-ban. Melyik botmixer bírja tovább? Kinek van jó tapasztalata?

Virágnak sincs kilyukasztva a füle. Viszont mindenki azt hiszi, hogy igen, mert úgy született, hogy mindkét fülén van egy kis behúzódás a fülcimpáján. Nagyon eredeti. :D

Kányádi Sándor nekünk is bejön, de Weöres Sándor a kedvenc.
77linda
Gátér
 
 


Most Hunorka megevett 1 üveg zsengezöldség kukoricapürével nevezetű bébiételt. Utána ivott jó sokat és most alszik. Ma még nem aludt, csak a "hajnali" evés után 1 órát. Meg voltam kint vele 1/2 10től majdnem 1 órát. Nagyon jó idő van kint. Anyám felhívott, hogy húslevest főz, du hoz a gyereknek. Mondtam neki, hogy én is húslevest főzök, de várjunk még azzal a levessel :D
Ja és most éjjel nagyon csendben aludt. 2 re kialudtam magam :D utána meg néztem a tv-t :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Mók,
Ez az úszás fantasztikusan hangzik! Tényleg jó hely lehet!
Azt tudod, hogy mivel fertőtlenítik a vizet? És végül Lillán sima úszópelus volt?
Megkérdezhetem, hogy hol van? (Bár nekünk valószínű, csak a Campona melletti uszoda lenne a legközelebb...)
Tegnap vettem egybe részes fürdőruhát magamnak. Még soha nem volt! Tragikusan nézek ki még abban is :cry: Valószínű egy komplett búvárfelszerelésre lenne szükségem. Mondjuk nehézbúváréra.
A fülbelövésről kérdeznék még. Azt az orvosi fémes izét azt ott meg lehet venni, vagy vinni kell, vagy hogy is van?

Linda,
Nekem botmixerből philips van, van hozzá hagymaaprító rész is. Még 2004-ben kaptuk az esküvőnkre, azóta bírja, bár a hagymaaprító részét többet használom, de ugye ugyanaz a motor hajtja meg mind a kettőt. Anyunak Braunt vettem, úgy 4 éve, azzal sem volt gond még.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Sziasztok!

Ma háromnegyed 7-kor kelt Lili.Kitaláltam,hogy délelőtt és este magamra kötöm nanduban,úgy néz ki,bejön.Nekem kicsit nehéz,de este is elaludt benne 20 percet,ma délelőtt meg 25-öt,előtte főztünk együtt,és utána nagyon nagyon nagyot dumcsiztunk,ős a járókában volt,én meg mellette krumplit pucoltam.Ma evett ebéd desszertnek sütőtököt almával,egy üveg bébiétel 3 nap.Tegnap volt alma-répa-krumpli,betettem a szájába,és dumált közben.Nagyon cuki volt.

Cumi:én szerettem volna,hogy ne az újját szopizza,de úgy tűnik,ő azt választja.Most megpróbáljuk,hogy kap nagyobb cumit,hátha akkor nem köpi ki és veszi be az újját,dehát nem állhatok ott mellette állandóan,hogy cserélgessem az újját és a cumit.

Mó:köszi az uszi választ.Ez hol van és mennyibe kerül,ha megkérdezhetem?

Lina:jobban vagytok?

Linda:köszi.Csak mindig félek,hogy nem eleget szopizik.Megnyomon a cicim,és jön,tehát nem azért fejezi be az evést,mert nincs benne.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Ceyla, Sissy!
Babaúszás a x. kerületben van,szerintem közel a xvii. kerülethez.
Mi is a Camponán gondolkodtunk,a tesómék oda járnak,de ők ott laknak Tétényben, ő dicséri,elégedett vele,és az egyébként a legolcsóbb,szombaton van csak uszi,de 8-17 ig minden órában!
Nekünk kérik az úszópelust,és a fürdőnacit is. A fürdőnacit helyben vettem az uszisoknál 2700 forint,viszont tuti fél évig jó! Ez egyébként a Camponában is megvehető az usziban.A fertőtlenítést nem kérdeztem de mintha klór lenne, de közel nem olyan a szag mint egy usziban,így lehet nem is az,majd legközelebb megkérdezem.
Uszi X.kerület,Borsika utca /mi a XVIII.-ból járunk/,ára egy alkalom: 4000 Ft, havi bérlet 12.000 /ha 5 szombat esik bele akkor is ennyi/. Nem olcsó,de tényleg jó!!!!

Ceyla!
Az orvosi fém fülbevaló benne van az árban,csajszi hoz két táblányit, abból lehet választani,aztán előveszi a kiválasztottat,egy origi steril dobozból,ami előtted bont ki.Kiszállással mindennel 10.000 forint az egész!
Ja és nálam rémesebb testel nem rendelkezel,az tuti,de én úgy döntöttem a gyerek miatt fontos,nem a szégyenkezés helye! :wink:

Kép
mók
 
 


Ja,és a fülbevalós kép,remélem azért látszik,jobb sarokban apa álla.... :o Kép

Kép
mók
 
 


Sissy, ezzel nem vagy egyedül! :)
77linda
Gátér
 
 


Bnőm úgy döntött, hogy nem visszük babaúszni őket. Ő már 2 babáját vitte, megtanulta mit kell csinálni. Kispestibe van kismedence ami melegvízes, reggel odamegyünk szombatonként és megmutatja mik azok amiket kell csinálni a babával. De még nem akarunk, amíg ennyire gány hideg van.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Usziban majdnem mi is voltunka hétvégén, de JUli betaknyosodott szombatra úgyhogy kihagytuk. DE még jó is, mert én szombat estére teljesen lerobbantam valami hülye gyomorvírustól. Ma már egész jól vagyok, de még nem százas. És két nap alatt sikerült is elérne a szülés előtti súlyomat (még 3 kiló hiányzott) :) Na nem hinnám, hogy így marad, és nem is ez a végcél, mert nekem a Juli előtti súlyomat kellene visszaszereznem, és az még 4-5 kiló.

Gyerekek egyelőre (lekopogom) jól vannak. Remélem nem is kapják el, mert nem volt túl jó.

Lilla nagyon ari a fülbevalójával!

Nálunk a napközbeni alvás is most kicsit jobb, de én most "szigorkodok" és ágyban alszunk, de már egyész jól megy. Néha tök simán elalszik.

És képzeljétek több hét éjszakai kelés után tegnap 8-tól háromnegyed kilencig aludtunk!!!! Igaz egyszer felkelt 3 körül (mint mindig) és elkezdett dumálni. DE nem sírt, csak úgy dumcsizott, szóval gondoltam várok. Aztán egy jó 10 perc után abbahagyta és aludt még majdnem 3 órát, szóval éhes biztos, hogy nem volt.
Ja és nappal már mi is sokszor csak 4 óránként eszünk. Délután van hogy még 3 este esetleg az utolsó 2-2,5 (de az már miattunk).

Na megyek főzök mafagmnak egy kis húslevest, mert 2 napja csak pirítóson és krumplin élek.
Edit

Kép
Kép
etus79
 
 


Ja még akartam írni egy aranyosat, amit Juli mondott:
Pénteken már tök fáradt lett ebéd utánra úgyhogy mondtam neki, hogy ma csak egy mesét olvassunk , mert már látom, hogy nagyon álmos (kettőt szoktunk, minden fekvés előtt). Erre ő:
"Jóóóóó anya, már befejeztem az álmoskodást!" :)
Mostanában ugyanis ez az új szöveg. Ha rosszalkodik, és rászólunk, mindig azt mongja, "jóóó, befejezteeeem" (ami persze elég ritkán igaz :))

Kép
Kép
etus79
 
 


Nahát, ma senki nem járt erre :(

Kép
Kép
etus79
 
 


És még ma sem :(
Mi van csajok? Ennyire pangás még nem nagyon volt.
Mondjuk az is ritka, hogy én legyek a legaktívabb fórumozó :)
Na megyek mert babákat kell öltöztetnem (most épp Juli babáit)
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


Tegnap csak benézni volt időm, fiam nagyon elemében volt :) reggeli (hajnali) után visszaaludtunk, aztán evett gyümit 9kor, aztán kimentünk és csak délre jöttünk haza. Ő még nem volt éhes így játszottunk. Anyukám jött tegnap, megkértem takarítson ki... Had élvezzem végre, hogy nem alszik a gyerek :) Csak 2kor éhezett meg. Képzeljétek, nem akart répát enni :shock: megevett 4 falatot és összezárta a száját :D gyorsan csináltam tápit, bevágta és aludt 5-ig :D aztán játszás apával, pancsi evés játszás és alvás. Tegnap csak 4szer evett...
Ma is voltunk már kint a boltba. Aztán elaludt, kint hagytam a kertbe. Megcsináltam a dolgaimat aztán behoztam.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok,

mindkettő alszik, nem tudom még meddig így sietek.

Lina,
nekünk a babágy csak két fokozatos, az egyik ugye a legalsó, a másik pedig kb a 3/4-nél van a kiságynak. Így nekünk addig ott van, amíg majd fel tud állni. Nekem is beleakadt már a rácsba, mert a rácsvédőt levettem, hogy kilásson.
Szeme még átmeneti, belül barnás de kifele világosodik. Remélem zöld lesz.

Cherryke,
szerintem még pár hónapig nem nagyon fognak a babák foglalkozni egymással. A barátnőmék szemben laknak, általában du-onként szoktunk találkozni, hetente kb 3-szor. Az ő fia 3 hónappal idősebb mint a Bettina és nem nagyon figyelnek egymásra. Szerintem azért is jó kimozdulni, hogy Te is tudj beszélgetni mással, ne csak az uraddal. Legalábbis nálunk bevált, be is golyóznék egyedül.

Edit,
remélem már jobban vagy és a picik megúszták. De jó, hogy átalszotok már éjszakákat.

Mók,
nagyon édes Lilla. Te tudod esetleg mennyiért vettétek grammját a fülbevalónak? Mert amit néztem a neten 1,8 gramm és 18 000 Ft. Mi a faluban visszük le kilyukasztatni, Briginél is kb 3000 Ft volt fülbevalóval.

Sissy,
mi is ujjszopisak vagyunk, azt használja altatáshoz.

Ceyla,
az én testem is katasztrófa. Kell valamit csinálnom mert mindjárt itt a nyár.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Most szül a sógorom felesége. :lol:

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Kri!
Nem tudom mennyi grammja az aranynak. Igazándiból Lillának már születése előtt megvettük az arany fülbevalóját, nagyjából 9000 volt.
De jelenleg még nem az van a fülébe! Én azért vállaltam ezt a 10000 forintot a fülbelövésért,mert nem tudtam hol csinálnák meg rendesen,mármint aki ért a csecsemőkhöz is, mert ugye ez nem könnyű,és nagyjából egész életre szól,és a felemás lyuk nem túl szép...Na a lényeg hogy ezt a csajt a netten találtam,és házhoz jött,és hozta a fülbevalókat is.Elégedett vagyok az eredménnyel. Persze látod a babaúszásnál is tudom hogy drágán hordom Lillát,de nekem megéri,mert ott minden szuper!


Ceyla!
Sógornődnek drukk!!! :lol:

Kép
mók
 
 


Kri!
Majd lefotózom az arany fülbevalót és felteszem,ha gondolod...

Kép
mók
 
 


Mók,
Én már össze-vissza izgulom magam. :D Bármelyik pillanatban meglehet.

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Ceyla, köszi a tippet. Eddig nem mertem jobb minőségben beruházni, de rá fogom szánni magam, mert kell. A hagymadarabolást amúgy is utálom. :(

Nekem egyik sem szopta az ujját, bár nem volt cumink sem, szerintem ha elég időt tölt cicin, akkor az elég neki.

B.., elveszett az egyik fülbevalóm, ráadásul ma bejártuk a fél országot........ :(

Edit, jobbulást!

Mók, nagyon szép a kiscsaj!
77linda
Gátér
 
 


Megszületett Nóri baba ma 22:01-kor 2820 grammal. :D :D

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Ceyla: gratula neki :)

Egyik bnőm péntek éjjel 1:35 kor szült. Fiú, 3500gr 56 centi. Ma reggel mennek haza :)

Kri: Hunorka nagyon barátságos a babákkal és a gyerekekkel. Amikor megyünk dokihoz vagy védőlányhoz, ott mindig nézi a babákat és dumál nekik :) Felnöttekkel nem annyira.... Gyerekekkel el van.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Sziasztok!

Gratula a Babához!

Szerintem az újjszopás nem cici-függő dolog.Ha Lilinek elég a kaja,és álmos,elfordul a cicitől és újjszopival folytatja a dolgot...

Mók:nagyon csini lett Lilla!Mi a kórházban lövettük,Anyuéktól kaptuk az arany fülbevalót,azzal lőtték neki 4000-ért.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Mondtam már, hogy mi még nem kezdtük el a hozzátáplálást? :lol:

Kép

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Andris is elalváshoz szopizza sz ujját, de máskor nem. Máskor csak rág ezerrel mindent, amit ér :)

Nagyon cuki a tányéros kép Nikiről :)

Gratula a kisbabákhoz! DE jó Nikinek, hogy lesz uncsitesója ilyen közel korban. Nálunk a mi gyerkőceink lesznek majd a nagy unokatesók, mert egyelőre sem az én, sem a férjem tesója nem nagyon van rajta a témán. Aztán persze ki tudja :wink:

Mi ma voltunk dokinál, mert Juli valszeg összeszedett valami kis fertőzést az usziban. Még nem vészes, de inkább elvittem, hogy ne is legyen az. Kaptunk kenőcsöt. Kellett vinnünk pisit is, na azzal megküzdöttünk. Az istennek nem akart az üvegbe pisilni. Dehát kellett, úgyhogy megszereztem.

Andris meg jól van. Tegnap megmértük, és hát 7900. TEgnap megint felkelt 3 körül, megvártam míg elelszik, erre mikor pont elaludt, felkelt JUli és felébresztette, és akkor már sírt, szóval ma ettünk éjszaka. Nem baj, végülis, amíg csak egyszer kel, addig jó.

Ja, nálunk Julinak egyébként nincs fülbevalója, de most meg már nehéz lenne, mert eléggé fél, hogy fájni fog (mármint nem a fülbelövés, hanem akármi). Még a körömvágás is tiszta nevetséges néha :)
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


Mók,
kíváncsi vagyok, lefényképezed. Ha tényleg nem ismersz megbízható kozmetikust, tényleg érdemes házhoz kihívni. Főleg ha profi benne. Nálunk falum más a helyzet. :lol: :lol:

Sissy,
Bettina is ugyanazt csinálja mint Lili, ha már szopizott és nem éhes, jöhet az ujja. Hízni hízik rendesen 7,5 kg most 5 hónaposan. De nem tudom cicire rakni ha nem akarja, feszít mint a fene. De gondolom majd leszokik az ujjáról, valamikor.

Edit,
Andris is szép méretes baba. Julinak jobbulást.

Ceyla,
Niki édes. Lassan tényleg itt az ideje a hozzátáplálásnak, tudja Niki is. :lol: :lol: :lol: Gratula a sógornődnek.

Cherryke,
édes lehet a babákkal.

Holnap lepasszolom a gyerekeket és megyünk a barátnőmmel aerobikozni a tornaterembe az iskolába. Kíváncsi vagyok. Le kellene dobnom egy 10-est, de 5-öt minimum. Derék tájon olyan vagyok mint egy felfújt úszógumi. :cry: :cry: :cry: :cry:

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sissy, tényleg van olyan, hogy igény szerint szopik a baba, mégis szopja az ujját. Mondjuk, ha sok a tej, és nem bír rajta elaludni. Nálatok nem erről lehet szó?

Ceyla, nagyon jó a kép!

:) Meglett a fülbevalóm, csak a kis pöcke hiányzik.
77linda
Gátér
 
 


Ceyla!

Niki gyönyörű! :D :D :D :D Nem lett sötétebb a hajacskája? Lehet csak én emlékszem világosabbra...
Nóri baba mamájának hatalmas gratuláció a csöpp kislányhoz!!!

Kri!

Túl nagy volt a mellényem a fotózással kapcsolatban,ezt a fülbevalót nem lehet lefotózni!!! :evil: Mindig megcsillan,vagy homályos! :evil:
Azért felrakom a fotót,sacc per kb. látszik valami.... Kép

Kép
mók
 
 


Mók,
köszi. Kicsi kövekkel van kirakva?

Linda,
az a jobbik eset, könnyebb pótolni, szerencséd volt. :D

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Sziasztok!

Köszi Kri, de JUli most éppen jól van, csak lehet hogy az usziban összeszedett valami gombát. Szóval nem beteg, csak ezzel azért vigyázni kell. DE nem voltak benne biztosak, hogy az.
Egyébként már egy hónapja egészséges (lekopogom), ami a tél elejéhez képest igazi felüdülés. Szerintem a fogai miatt kapott el mindent, amit csak lehetett. DE most már kint van mind a 20 :)

Hallom, otthon havazik. Kész vicc, hogy itt élünk Svájcban és idén összesen egyszer láttunk havat. Na jó nem a hegyekben élünk, nade akkor is. Na nem mondom, most már ne is jöjjön havazás. Most már jöjjön a tavasz, meg a jó idő, meg nyíljanak a virágok!!!

Kri, én is fogok tornára járni. Úgy volt, hogy már a héten megyek, és apa vigyáz a gyerkőkre, de mivel lerobbantam, elmaradt. DE jövő héten már nagyon szeretnék. Én pilatest gondoltam, mert az nem olyan ugrizós. Meg majd futni is szeretnék, ha már kicsit erőre kaptam a tornától, mert az szerettem.
Egyébként hogy ment?

Na megyek főzök vacsit, mert délutánra játszózás van betervezve barátokkal.
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


:D Kryo, én is örülök, már lemondtam róla!
77linda
Gátér
 
 


Kri!

Igen kicsi kövekkel van kirakva!

Kép
mók
 
 


Etus,
Már van egy uncsitesója Nikinek, pont a most született Nórikának a nővére Nelli. Ő 4 éves már. Úgyhogy 3 N-es lány van már, Nelli, Niki, Nóri. :lol: És ráadásként a férjem húga is babát vár, szept. 28-ra, tehát ott meg 1 év lesz köztük. Azért kíváncsi leszek majd mennyit játszanak együtt, mert a nagyobbik gyereket nagyon féltették mindenkitől. :roll:
Jó súlyban van Andrisod, főleg ha belegondolok, hogy mennyivel fiatalabb mint Niki. Nála egyébként szerdán mértem 6760 grammot, megint csak 80 grammot hízott.

Kri,
Csak ne panaszkodj! Én még tornázni sem mertem eddig a tejcsi miatt. :cry: Pedig rettenetesen nézek ki.

Linda,
Olyan liba vagyok! Írni akartam neked, amikor mondtad, hogy elveszett a fülbevalód, hogy nézd meg otthon az ágyban, meg ahol öltöztél, meg a füriben, mert az esetek nagy többségében ott esik ki. Anyám nagy fülbevaló elhagyó volt, mert a csüngős fülbevalói mindig elkoptak a mozgástól és leestek, de többnyire otthon hagyta még el őket.
Örülök azért hogy meglett! :)

Mók,
Nem, nem lett sötétebb a haja, sőt néha még világosabbnak is látom. De teljesen függ a fényviszonyoktól, hogy épp milyennek látszik. Kíváncsi leszek, nyáron majd mennyire szívja ki neki a napocska. :D
Nórika tényleg csöpp kislány. Nagyon-nagyon picike. Ma voltunk bent látogatni, sűrű fekete haja van. :) Érdekes, hogy a nővérének is fekete haja volt, bár nem ennyi, majd kihullott és szőke nőtt helyette. :D
Talán makró módban vaku nélkül, természetes fényben, lehet sikerülne. Mármint a fotó a fülbevalóról :).

Ma volt itt a védőnő. Mondta, hogy ne aggódjak Niki súlya miatt, akkor sincsen semmi ha nem kétszerezi meg a súlyát, az a lényeg, hogy hízik és nől. Mesélte, hogy az egyik anyukának amikor elkezdte a hozzátáplálást még fogyott is a babajá és utána meg stagnált, de ez csak azért volt, mert akkor kezdett el nagyon mozogni is és sok kalóriát égetett.
Beszéltünk a hozzátáplálásról is és azt mondta, hogy bőven ráérünk a 6. hónapban elkezdeni, addig fölösleges. Mondta a glutént is, hogy a bioboltban lehet kapni olyan (elfelejtettem mi a neve cuccot), amibe nincs egyéb adalék anyag, pl cukor és majd azt keverhetem az almához, ha már bevezettük az almát, meg pl az őszibarackot.
Mesélte, hogy van egy olyan család is, akik már 2 hónapos korban elkezdték a hozzátáplálást, hiába beszélt nekik Ő és az orvos is. Nekik nem volt jó sem az anyatej, sem a tápszer. Beletöltötték a 4 hónapos korban adható bébiételt a cumisüvegbe és ott anyázott az apuka, hogy miért nem folyik ki belőle. :shock: :roll:

Még azt nem írtam milyen aranyos volt valamelyik nap. Apukánál aludt el és persze nem rakta le a drágám (hogy kapassuk el a gyereket...). Viszont már nagyon fájt a keze 1,5 óra múlva, így átadta nekem Nikit. Én ültem vele a kanapén vagy 15 percet amikor el kezdett ébredezni. Kinyomta magát a mellkasomon, balra nézett, majd kinyomta megint és jobbra nézett. Akkor kezdett gyanús lenni, hogy nem tudja hol van, amikor elkezdett hangokat adni, mint amikor szól a kiságyban, hogy "már ébren vagyok anya!". Aztán egyszer úgy helyezte át a fejét jobbról balra, hogy nem ereszkedett vissza a mellkasomra. Középen meglátott. :D Majd ki esett a szeme úgy csodálkozott, hogy hogy kerülök én oda? :lol: Én meg azt hittem megzabálom, olyan aranyos volt. :lol:

Szilvi
KépKép
ceyla
 
 


Hoztam két képet Lillusról... Kép Kép

Kép
mók
 
 


"Mesélte, hogy van egy olyan család is, akik már 2 hónapos korban elkezdték a hozzátáplálást, hiába beszélt nekik Ő és az orvos is. Nekik nem volt jó sem az anyatej, sem a tápszer. Beletöltötték a 4 hónapos korban adható bébiételt a cumisüvegbe és ott anyázott az apuka, hogy miért nem folyik ki belőle. "


Vannak nagyobb luku cumik a cumisüveghez :D legalábbis a márkásokhoz. A pépet így adom neki... Még mindig :D


Lilla de aranyos :D

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Tegnapi képek Kép Kép Kép

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Lilla és Hunorka nagyon édesek. :lol: :lol:

Mók,
Szép lehet a fülbevalótok, ezek a fajták nekem is tetszenek, csak mivel Briginek a Húgomék vették a fülbevalóját a keresztelőre, adott, hogy kb milyet szeretnék a Bettinának is. Nem teljesen egyformát, de azért hasonlót. A Brigié sajnos a hagyományos átdugós végű, de baba fülbevalóként vették, de annyira nem szeretem. Bettinának most én is francia kapcsosat néztem.

Dm-es bababónusz programot ismeritek? Most adtam le a jelentkezési lapot, és kaptunk egy 15 %-os végösszeg kupont, és majd folyamatosan küldenek a babáknak kuponokat. A barátnőm már megkapta az övét és elég jó dolgok vannak benne.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kép Kép

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


A tornát túléltem, azért fárasztó volt, hiszen el vagyok punnyadva. Inkább tornáztunk mint aerobikoztunk, de legalább mozogtam.

Kriszta
Kép

Kép

Kép
kri07
 
 


Kri: szépek a lányok :)

Bababónusz: amint meglett a szülanyakönyvi én regisztráltattam a dm-be, azóta a kuponfüzetből nem sok van :D de 6 hónaposan is kapunk egyet. És igen van 15%-os kupon is. Nekem van dm kártyám, azon is gyűjtjük a pontokat és lehet kedvezményesen vásárolni. Mi régóta járunk dm-be. Van ami jó áron van. És van válszték....

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Cherryke!
Hunorka nagyon édi, örülök a fotóknak!!! :D :D :D

Kri!
Lányok gyönyörűek, és bocs,de örülök hogy nem csak nálunk van ujj cumi!!!.... :wink: :lol:


Doki néni írt fel 3 fajta tejpépet, még nem próbáltuk ki,majd talán holnap. Úszás jól ment, ma merült is Lilla,nagyon ügyes volt!
A dokinál csak ruhában mértem le, 8500 gramm,de gondolom ez olyan 8200 gramm lehet... 8)
Majd két hét múlva rendes mérések lesznek,és akkor felírják az agyhártya gyulladás elleni oltást is,doktor néni ajánlotta,mi meg sokat jövünk,megyünk a babával,ezért is szorgalmaztuk!
Állítólag 2000 forint körül van,kétszer kell beadni. Rotán túl vagyunk mindkettőn! Na az volt vagy 35000!! :shock: :shock: :shock: :shock:

Kép
mók
 
 


Sziasztok lányok!

Köszönöm a sok együtt érzést. Mindent sajnos nem tudtam végig olvasni, de látom hogy már lassan mindenki elkezdi a hozzátáplálást. Én is már egy kicsit tovább mentem az Ádinál. A kis haspók fél üveg bébi kaját megeszik és utána a tápszert is kéri. A kisebbik lányom nagyon beteg volt az elmúlt 3 hétben. Torokgyulladással kezdte nappal 38,6 éjjel 39,8-as lázzal,majd kapott egy virus fertőzést némi hörghuruttal és erre a bárányhimlőt.
Nos igen.....az Ádi is elkapta,így a 4 hónapos oltást majd valamikor április elején kaphatja meg. A rosszban az a jó, hogy túl leszünk rajt és később nem lesz ezzel gond.
Lányok a helyzetet egész jól kezelik,mert ugye megpróbálunk azért viszonylag normális kapcsolatot tartani.

Kép
Kép
Kép
andinet74
 
 


Mók: nagyon nagy :shock: Én megszakadnék :D

Andi: nincs elég bajod, még ezek a betegségek is... Nagyon sajnálom.

Kriszta
Kép
cherryke
 
 


Lillus, Betti és BRigi is gyönyörűek :)

Hunorka meg nagyon pasis.

Cherryke, Andris is kb annyi, mint Lilla, de az ember valahogy hozzáedződik :)

Mi ma megyünk farsangi buliba JUlival délután. Andris is jön, mert ugye hol lenne :) Juli Pillanagó lesz, mert az szeretett volna lenni. Szerencsém volt :) mert azt könnyű megcsinálni. A szárny már megvan, csak még ki kell díszítnei, azt majd most Julival.
Itt Svájcban egyébként nagyon-nagy szám a farsang. Szerintem a karácsony után a legnagyobb ünnep. Nem is gondolná az ember. Még a legkisebb faluban is van felvonulás, és a felnőttek is tökre beöltöznek.

Andi, sajnálom a betegeskedést, de örülök, hogy tudtál kicsit jönni.

Iceberg, Sissy hol vagytok? Már napok óta nem jöttetek, pedig ti azért szoktatok. Remélem, minden OK.
LIna, remélem, ti sem betegedtetek le. Utoljára valami hasmenésről írtál.

Szép napot!
EDit

Kép
Kép
etus79
 
 


Csajok. Katával tényleg mi lehet, hogy mindenhonnan törölte magát. Engem azóta nem hagy nyugodni a dolog. Remélem nem valami rossz történt...

Kriszta
Kép
cherryke
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?