Új privát üzeneted érkezett!

Szisztok!

Jucu,nagyon nagy gratula,és sok -sok tejcsit!Nagyon irigy vagyok ám :D !

Én ma voltam ctg-n,mutatott fájásokat,de semmit nem érzékelek még belőle.A kissasszony nagyon aktív volt,de ma egész nap amúgy is nyomatja.Az egy kicsit fáj,mikor a buksijával alul feszeng :D .

Én is Mandala számát mentettem le először,csak mivel mi majdnem azonos időben szülünk,így Ági a Te számodat is lementettem ha nem baj :wink:

Kép
Kép
huni
 
 


Mona!

Köszi szépen a közvetítést! :)

Mátéról még nincs képünk, de remélem, nemsokára sikerül készíteni egyet. De elég szomorú látvány volt, ahogy leragasztott szemekkel feküdt az inkubátorban :( . Nemsokára hozom a szüléstörténetet is, csak még meg kéne fogalmaznom.

miniliza
 
 
 


Nekem nagyon sok olyan CTG-m volt, ami mutatott 70-es, 80-as, 90-es, 115-ös fájásokat is, és semmit nem éreztem belőlük, max egy picit feszesebb volt a pocak :? . Az igazi fájásokat viszont már 20%-nál megéreztem, 30-nál már kapaszkodtam, és csak 60-ig ment föl.

miniliza
 
 
 

 
 

Már nagyon várjuk a képeket Miniliza! Bekerült kék ény alá is a babó?, mert akkor jó barna lesz, mint aki szolizott :wink:

Ági, tény hogy már nagyon sok pénzt otthagytunk a magánrendelésen, de nem hiszem, hogy ne várná el, hogy belenyomjunk valamennyit a markába. De a szülésznőnek bizti adni kéne. Neked be vannak írva a leleteid a kiskönyvbe?? Tegnap voltam nála és mondta, hogy miért nincsenek beírva a leleteim?? Néztem rá, mondtam, hogy azért mert ő nem írta be, én azt se tudom minek mi lett az eredménye, hiszen minden vérvételnél azt mondták a nővérek, hogy a dokimnak továbbítják a dolgokat. Holnap megyek vérvételre és mondta, hogy kérjem ki az összes leletet........... háááát. Azongondolkodtam, hogy egyáltalán megnézte e azokat amik készen lettek, vagy rá se pillázott??? Kicsit kilennék ha kiderülne, hogy valami leletem nem volt jó, ő meg elfelejtette mondani! :?

Mona, a "veterán"??? :lol: Tudom, a vaterán, csak jót nevettem....
Az a baj, hogy ez egy vadi újról készült kép, nem tudhatod, hogy milyen állapotban van. De beírhatod, hogy tegyen fel róla valós képet és ha el akarja adni, biztosan megteszi! Én már pár dolgot vettem a Vaterán, igaz nem babaholmit de azok min jók voltak

Kép
h.bogesz
 
 


bogesz, igen a vaterán :lol:
igen ez új hordozó, egy nagykereskedő árúlja több színben.
Csak fogalmam sincs mire kell odafigyelni. Annyit tudok hogy a menetiránnyal ellenkezőleg lehessen beszerelni.

Kép
mona76
 
 


Bogesz, az az ő problémája, mit vár el. Azt gondolom, mivel nem magánrendelésen, magánkórházban szülünk, nem illeti meg külön díjazás. Én tárgyi ajándékra gondoltam, de kesre nem. Szülésznővel még nem találkoztam, és szerintem legközelebb a szülőszobán fogok :)
Az én lelet-eredményeim be vannak írva a kiskönyvbe, de engem a 32. hétig másik orvos gondozott, és ő nagyon pedáns ilyen tekintetben (is). Vagy ha nem ő, a védőnő is előszeretettel adminisztrált (mást nem nagyon csinált. Egyébként én is tegnap voltam, és kértem a leleteket és azt mondta, jövő kedd délelőtt telefonáljak rá, hogy nyomtasson ki mindent. Egyébként én is érdeklődtem a kenet-eredmény iránt (amit még 17-én vettek le), de nem látta. Mondjuk ez gáz, ha esetleg van valami fertőzés, akkor az azóta itt tenyészik bennem???????? :evil:

Huni, már hogy lenne baj :) :)

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Én is a Jánosban szülök, eddig magánrendelésre jártam. Én megkérdeztem a dokitól a szülés tarifáját... Nem is tudom, hogy le merjem-e itt írni nektek.... Na szóval 80-100ezret mondott... :? Ha érdekel valakit az orvos neve priviben küldöm.

horvviki
 
 


Jucu: gratulálok Bálint születéséhez, sok boldogságot és sok-sok tejcsit kívánok! Szép súlya lett a nagyfiúnak! Tudta az orvos, hogy most már jó lesz neki itt a kinti világban!

Sabine: mi a baj, miért érzed magad kívülállónak? Talán mert vannak olyan kismamák közöttünk, akikről még nem is hallottál? Ők biztosan ritkán vagy már régen jelentkeztek, ezért nem vagy képben. Mikor mehettek haza? Nálatok mi a szokás, mikor engedik haza a babákat a kórházból, van valami súlyhatár, vagy szopimennyiség?

Bebi: boldog névnapot kívánok! A nagymamámnak is ma van a névnapja, ő Anna.

Ági: köszi az érdeklődésedet, nem tudok azóta semmit sem apósomról, gondolom változatlan a helyzet. Majd hétvégén megyünk, visszük le a Márkot, de már előre félek a találkozástól, mert olyan érzékeny vagyok, biztos elbőgöm magam.

Amúgy este is sírtam zuhanyozás közben azon, hogy hétvégén elvisszük a Márkot a rokonsághoz, ugyanis jövő héten a párom már dolgozik, és ha menni kellene a kórházba, akkor a Márkot nem tudjuk kire hagyni. De én még úgy szeretném, ha maradna, viszont nem akarom magammal rángatni ctg-re, UH-ra, védőnőhöz stb. Szóval emiatt bőgtem egy sort.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Miniliza: jó hogy újra közöttünk vagy! Nemsokára együtt lehetsz Máté babával! Ügyes vagy, hogy a tejtermelést fent tudod tartani, gondolom alig várod, hogy magadhoz öleld a kisbabádat.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Bee: láttam az újságban a cikket a cigánylakodalomról, hát nem irigyellek, hogy neked ilyeneket kell hallanod, akkor inkább a Marica grófnőt választom, gondolom az enyémnek kisebb volt a hangereje.

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Miniliza!
De jó, hogy újra otthon vagy! El tudom képzelni, mennyire boldog Gergő, hogy "visszakapta" az anyukáját. Remélem, hogy hamarosan Mátét is hazavihetitek és végre együtt lesz a család!

Edit!
Mi van veled?

Márkanyuka!
Meg tudom érteni, hogy el vagy keseredve Márk miatt, de ha az elhelyezését nem tudjátok másképp megoldani, neki is jobb így. Biztosan olyan helyen lesz, ahol jól érzi magát, nem hiszem, hogy egy kisgyerek szívesen töltene el 2-3 naponta órákat orvosi rendelőkben, kórházban várakozva. Gondolj arra, hogy nemsokára együtt lehettek mind a négyen!
bee73
 
 


Sabine, Miniliza,
nagyon várunk tőletek képeket! :) Nem tudom, vissza tudtatok-e olvasni, de csináltunk netes fotóalbumot, oda jöhetnek a képek. Minden szükséges infót elküldtem róla a gmailes címünkre, majd nézzétek meg. Sabine, a ti képeitekkel avattuk fel az albumot (amelyeket Diego felrakott). :wink: És ne hülyéskedj már ezzel a kívülállósággal, szó sincs róla! :) Miniliza, gondolom, neked még egy kis idő, mire lesz kép, de kitartás, hamarosan az is meglesz. :) Persze ide is jöhetnek képek, de itt hamarosan visszakereshetetlenek lesznek, úgyhogy oda is rakjátok fel őket.

italoman
 
 


légyszi segítsetek a hiányzó adatokon :oops:

Kép

Kép
mona76
 
 


Miniliza!
Annyira jó, hogy újra itt vagy! ennél már csak az szuperebb, hogy Mátéval minden rendben. Nem lehet könnyű, sőt duplán volt rossz neked mostanában.... először Gergő nélkül, most meg Máté nélkül... nem is tudom, bírnám-e ilyen derűvel és nyugalommal, mint amilyennek tűnsz. Szóval, le a kalappal.

Jucu!
Gratulálok az óriási fiacskádhoz :lol: :lol: :lol:

Sabine!
Csak nem egy kis szülés utáni depresszió gyötör?
Biztosan kemény napjaid és éjszakáid vannak a 2 srác mellett és fáradt vagy. Tarts ki. És gondolj csak bele, pár hónap múlva mekkorákat sétálhattok majd a ragyogó nyári napsütésben, amikor mi bent kuksolunk.

Mona!
Én sokmindent vettem már a vaterán és általában nem csalódtam. Persze nagyritkán előfordult. Ha sok pozitívja van az illetőnek és megfelelnek a hordozó paraméterei, szerintem ne habozz :)

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Sziasztok!

JUCU nagy-nagy gratula a kis kukishoz, de jó neked!!!!

Patri26 ma telefonált nekem, hogy jövőhéten azaz augusztus 1én őt is császározzák mert, elvileg már most 4kg a baba és nem fogja tudni megszülni, eldöntött tényként kezelte ezt a doki, Patinak szinte nem is volt beleszólása. Szóval neki is fia lesz, légyszi Mona a táblázatban töltsd már fel és ő a Baross utcai klinikán szül.

Ma voltunk az első CTG vizsgálaton, plusz a kenetlevételen.
Hanga igen aktiv volt 172ig ment fel a szivhang, megállás nélkül sergett, a doki még mosolygott is hogy milyen kis ugri-bugris lányunk lesz. Nekem meg potyogtak a könnyeim hogy nemsokára már én is a saját babámat szeretgethettem. Augusztus 14-re módositotta a szülés dátumát és a külső méhszájam már kinyilt (nem is tudtam hogy külső és belső is van, ez van). Nem tudom hogyx a málnalevél teának köszönhető, vagy csak úgy, de nyilok ez okozza a görcsöléseket is.
Viszont még mindig nagyon viszketek, sajna ez már igy marad mig meg nem szülök.
A lábam újra a régi, kis csontos, úgy látszik a nagy meleg okozta a vizesedést. És a legjobb hir: fogytam 3kg-ot. Nagyon boldog voltam most az összes hizásom 14 kg.
Apa a nagy örömre csinált egy csomó képet "rólunk" majd feldobom őket.

Jó éjt mindenkinek

UI: tegnap éjjel farkas éhesen felébredtem, az éjjel az 1.30at jelent és szivem szerint az egész hűtőt felfaltam volna. Pl. vajas kenyeret hagymával, piritóst lekvárral kakaóval, téliszalámis kenyeret ubival stb. de maradta dinnye. Nem akartam nagyon vétkezni :D:D:D:D

Kép
sziszike77
 
 


sziszike, feltölteném a táblába patrit, de semmit nemtudok róla azon kívül amit most írtál :oops:

Kép
mona76
 
 


sziasztok!
Örülök h mindenki okés, külön puszi Jucu-nak és az újabb fiunknak :D

Nekem viszont ma elég szar napom volt, az egész terhesség alatt nem hánytam, viszont ma úgy kitettem az ebédet, még a reggeli is benne volt :roll: :oops:

Azóta is eléggé fáj a gyomrom(?) hasam(? ) most keksz-en élek...

csajok, segítsetek! nagyon éhes vagyok de nem tudom mit ehetek :?
a babó viszont olyan aktív, szerintem megijedt szegényke hogy na mi van a mamival.....?

volt valakinek hasonló???

előre is köszi a segítséget

ja, mona!
mi nemrég vettünk babaholmit a vaterán, és teljesen meg vagyunk elégedve, elég olcsón tudtunk venni babaholmit, igaz, h használt, de teljesen újnak néznek ki... ha bizonytalan vagy kérj az eladótól további infot, vagy képeket.... Kép
nora80
 
 


Patri26 26 éves, a kisfia neve Máté, anno nagyon sokat (relativ) chattelt itt, Baross utcában szül augusztus 1.

Nora80: most én is feltudnék ZABÁLNI bármit, de maradtam az almánál :cry: meg a narancslénél

Amúgy anno azt mondtam hogy az egész family jöjjön és kisérjen az utolsó utamra a szülőszoba felé, mára ez úgy módosult, hogy a párom lesz benn, szólok a húgomnak és ennyi. A család többi tagja (anyuék, anyósék) ha már megvan a bébike akkor jöjjenek be egy látásra és mehetnek haza. Szerencsére úgy néz ki hogy nem is kellett a szájukba rágni, mindenki mondta hogy csak egy pillanatra kukkant be. Amúgy anyuval egyezményes jelben állapodtunk meg, hogy a szemmel jelzem ha el kell paterolni a tömeget :D

Engem az idegesit már nagyon, hogy mindenki akivel találkozunk két kérdést tesz fel:
Mennyi van még hátra?
Hogy birod ezt a nagy meleget?
Semmi más csak ennyi, full sablonos már :D:D:D

Kép
sziszike77
 
 


Mona
Kerestem ezt a hirdetést a vaterán, de nem találtam. Milyen típusú ülés? Ki gyártja? Sajnos a képről nem tudom elolvasni....
Egyébként szabályosan ezeket a legkisebb hordozókat mind menetiránynak háttal kell bekötni.

Miniliza
Én ugyan nem régóta vagyok itt veletek, de végig olvastam a rólatok szóló híreket, izgultam értetek...... Örülök, hogy rendeződnek a dolgok!!!! Meglátod, Máté napról napra még jobban lesz, és már viheted is haza :) Hátha még gondoskodsz finom tejciről is....... :D

Bebinek "ismeretlenül" is boldog névnapot kívánok!! :D

mikegirl
 
 


Sziszike,
ne is mondd, én is ugyanezektől a kérdésektől mászom a falra naponta. A "hogy bírod ezt a meleget?" mondatért lassanként már ölni tudnék... :twisted:

italoman
 
 


Hello!

Sabine: Lehet, azért nem ugrik be Bebi neve, mert elég ritkán írogatott!

Mona: Szerintem minden hordozót be lehet kötni fordítva menetiránynak...

Voltunk ma egy boltban, anyukámnak vettünk ilyen házi időjárás jelzőt...ott mondta az eladó, hogy az ő felesége már 3 héttel elöbb megszült...én meg ott kínlódtam már, mert állni alig tudtam! :cry:

Nora: Én is hánytam egyszer itt a vége felé...szerintem hamar megnyugszik a gyomrod, aztán ehetsz megint!

80-100 e???? Hogy mer ilyet mondani egy doki????Én ezt annyira nem értem...10 szülésen keres 1 millát????

J.

mamiblue
 
 


Jó éjt csajok!!! Szép álmokat mindenkinek!!!
Aztán majd meglátjuk kit hoz a holnap :D

mikegirl
 
 


Sziasztok!

Ma olyan rossz napom volt, egész nap fájt a fejem, ahogy tegnap is. A hasam is fájdogált, keményedések, szúrkálások voltak. Nagyon remélem, hogy ez már a méhszáj nyílását is jelzi. :D
Mona! A többiek már sok tanácsot adtak a vaterával kapcsolatban. Többet már én sem tudok mondani. :D De hordozó-témát nagyon körbejártuk, úgyhogy ha mondasz márkát vagy küldesz címet, megnézem. Mi olyat vettünk, amit újszülött kortól lehet használni, és sokáig lehet benne a babó, mert vízszintes.
Huni! Régebben én sem észleltem a fájásokat (ami fura volt, mert sokkal többet jelzett a gép, mint mostanság), de mostmár bizony szoktam! :D
MiniLiza! Nagyon örülök, hogy jól alakulnak a dolgok. Gondoltam Rád múltkor is, amikor mentem a Női Klinikára Szegeden. Hamarosan együtt lesztek! :D
Ágnesgoboly! Ha valami fertőzésed van, akkor még lesz idő kikezelni! Bár azért mihamarabb megvan, annál jobb! Én még mindig izgulok emiatt. Csak hétfőn vetetem le újra a kenetet, és szülés előtt jó lenne, ha megjönne az eredmény... :oops:
Horvviki! Ez a 80-100 nagyon durva! Hát, hova jutunk már... :? Én is magánrendelésre járok, de én max 50-re gondoltam... többre tuti nem...
Márkanyuka! Már kérdeztem, de biztos nem láttad a sok hozzászólás között... Én is szegedi voltam, és ott szülök, most tűnt fel hogy Te is. Kihez jársz és hol szülsz majd?
Nora80! Nekem is sokszor van gond a gyomrommal, sajnos ez előfordul. Gyümölcs és gyümölcs, nekem az jót szokott tenni. :D
Sziszike! Én is ezt a két kérdést utálom legjobban...Főleg, ha ugyanaz az ember teszi fel kb. hetente... :evil:

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Semmi gond!
Nektek még kismamis problámáitok vannak... én meg az ikres, korababás témákon rágódom...
Vendég
 


Mona
07.20-án születtek a fiaim... 34+6-nál...
Vendég
 


hello!

Senki nem indult el szülni? Nekem hajnalban 2 órán keresztül...4-5 percenként jöttek a keményedések! Meg is örültem, végre vmi jel, bár szülni inkább jövőhét elején szeretnék.:D Ma megyek NST-re kiváncsi vagyok mit mutat majd!

Sabine: Akkor pont ma vagytok 1 hetesek! :)

Hu, de éhes vagyok, de csak nem kezdek el hajnalban enni! :cry:

Pá: Judit

mamiblue
 
 


Sziasztok!

mamiblue: :D:D 4-5 percenként? És leálltak? Majd írj, h mi volt. :) Ami meg a hajnali evést illeti.. :oops: :roll: szóval, ha éjjel ki kell mennem wc-re akkor visszafelé mindíg megállok a hűtőnél egy túrórudira meg pár korty tejre. Anélkül nem tudok visszaaludni.. :P :roll: :lol: Apa egyszer rajtakapott. :D Percekig röhögött.

sorry mindenkitől akinek nem érkezett meg a palacsinta, de nem sütöttem tegnap. :( Rosszak voltak a gyerekek és ez volt a bünti. Viszont csináltam isteni gyümölcslevest. Könnyű és finom. Pedig én utálom.
Szóval. Kell hozzá egy kg őszibarack pl., Egy csomag vaniliás pudingpor, 2 dl tej, 2 zacskó vaniliáscukor, 6 evőkanál sima cukor, egy szelet citrom, egészfahéj, és pár szem szegfűszeg.

A barackot meghámozom, feldarabolom, és felöntöm annyi vízzel, hogy bőven ellepje. Belerakom a faéjjat, szegfűszeget, a cukrokat és a citromot és odarakom főni. Ha felforrt akkor kis kángra veszem és főzöm még 5-10 percig. Aztán leveszem a tűzről és a tejben elkevert pudingport hozzáöntöm lassan és a tűzre visszatéve addíg kevergetem míg nem rottyan párat. Ennyi. Finom nagyon. :)

Lehet kipróbálom, hogy csinálok túrós palacsintát és ezt öntetnek öntöm a tetejére.. Nyammmmmm. :D:D:D:D

Nnna. Most már én is éhes vagyok. :D Elhúzok vmi kajáért. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


sabine: egy nagyon kedves ismerősömnek is hasonló időre születtek az ikrei és 2 hónap és egy évesek lesznek. Azt ondta, hogy az eleje húzós, de aztán bőségesen kárpótolnak mindenért. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Jó reggelt koránkelők :D

Mamiblue
Írj, hogy mi volt NST-n. Még a végén beelőzöl bennünket :D Akkor talán számodra volt legaktuálisabb a tegnapi elköszönésem? (...kit hoz a holnap :D )

Pattogo
Engem is szokott gyötörni az éhség még közvetlen lefekvés előtt. Én ilyenkor műzlit szoktam enni. És ismerős az éjszakai éhség érzet is :D Az a szerencsém, hogy a hűtő nagyon messze van, így a lustaságom akadályozza meg, hogy kísértésbe essek :D
A palacsintának ma is nagyon tudnék örülni :D Fini gyümilevessel :D A receptet fel- és megjegyzem, és kipróbálom, előre is köszi.

Ma reggel ébredés után még az üres kiságyat bámultam. Arra gondoltam, milyen érzés lesz majd, ha Babszi ott fog szuszogni tőlem néhány méterre, és két kis lábacskát fogok látni közvetlenül az ágyamból......már annyira várom. Egyre türelmetlenebb vagyok... :)

mikegirl
 
 


Gratulálok a legifjabb fórum-bébi, BÁLINT-BABA érkezéséhez!

Mamiblue!
Ez a hivatalosan nem létező szülés előtti depi időnként rajtam is elhatalmasodik...

Mona!
Mi a Minimanóban vettük a légzésfigyelőt ( AC301R), amihez kaptunk pelustárolót. 35000Ft volt és bébiőr is egyben, azért választotottuk ezt, mert ennek a légzésfigyelő része nem csak a szobában riaszt, hanem a nálam lévő szülői egységen is és mivel elég nagy a házunk a szobai riasztást nem biztos hogy hallanám, ha nem éjszaka történik.
A Kismama újságban ezt júliusi akcióként hirdették, és szerintem minden üzletre vonatkozik, ahol árulnak Angelcaret.

Az augusztusi Kismamaában Már csak egy AC420-as típusút hirdetnek akciósként (20000Ft) és már oda van írva, hogy csak a készlet erejéig adnak hozzá pelustárolót.

Bébihordozó!
Szerintem azért érdemes lenne élőben megnézni azt a hurcolót: Milyen nehéz, milyen a fogása, mennyire egyszerű az autóban való rögzítése... Mennyibe kerül egyébként?

Mi MAxi-Cosi Cabrio Fixet vettünk, ami most a Visegrádi utcai bébiboltban akciósan 5000Ft-tal olcsóbb lesz, mint ahogy mi vettük.

MIniliza!
de jó, hogy végre kiszabadulhattál a kórházból, reméljük minél alőbb otthon lehet Máté baba is.

Kép
mirosz
 
 


Jó reggelt!

Dincuska, közeledik az óra? Ez olyan csodálatos, hogy lehet, hogy Te leszel a következő...

Márkanyuka, Bee, sajnállak Titeket a zaj miatt. Mi is nehezen viseljük a szomszédot, mostanában szerencsére esténként a tücskök hangosabbak, az meg természetes zaj :)

Rita, köszönjük a receptet. Ehhez főzéssel elkészíthető pudingpor kell? Én olyat ismerek, amihez főzés nélküli kell, tulajdonképpen csak jóval hígabbra kell kikeverni, mint a pudingot magát. És azt a változatot én egy kis tejszínnel szoktam még felturbózni ... lehet, hogy csinálok is ma ...

Huni, hogy vagy a kis Gábor? Tegnap írtad, hogy belázasodott...

Nekem ma reggel begörcsölt az alhasam, de kb 5 perc múlva elmúlt és azóta semmi. Gondolom, ez jóslófájás volt, vagy...? Tapasztalt Kismamák? Nagyon várom már a szülést. A Férjem aug 03-tól szabin lesz 3 hetet, és jó lenne még aug elején szülni, hogy minél tovább lehessünk együtt!!
Csajok, ugye tudjátok, hogy Apukáknak 5 nap "Apanap" jár? Azt egyben kell kivenni (legalábbis kiíratni), és azt hiszem, szülés után 2 hónapon belül ki kell venni! Szabadságolást is csináltam a munkahelyemen, csak a felhasználási határidőre már nem emlékszem. Szóval nehogy kimaradjatok a jóból...

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Aki szedi vagy szedni fogja a homeós golyókat!
Mikor kell elkezdeni és melyik fajtákat szeditek és milyen gyakran?

Én a következőket vettem: CAULOPHYLLUM ( méhnyaktágító), CIMICIFUGA (szülés közbeni és utáni vérzés csökkentésére), PULSATILLA ( a szülés utáni depresszió ellen).

A felicitas könyvben az van, hogy csak a vajúdás kezdetekor kell elkezdeni szedni, máshol azt írják, hogy 1-2 héttel a szülés előtt...?


Tegnap megjött a kenetem eredménye: Streptococcus agalactiaet találtak benne. Ez állítólag ártalmatlanabb, mint a másik típus, de a doki azt mondta, hog inkább ez se legyen ezért kell szednem egy CURAM nevű antibiotikumot.
Szedte már ezt valaki?

Szerintetek ezzel az antibiotokummal együtt lehet szedni a homeós bogyókat?

Bocsi az ezer kérdésért, de teljesen tanácstalan vagyok ezügyben.

MIndenkinek szép napot kívánok!

Kép
mirosz
 
 


én nem szedek semmit. A dokim szerint felesleges. Ki tudja. Valakinek biztos használ. Én nem szeretnék túl gyorsan szülni. Ha apa dolgozik, és akkor indulnak be a dolgok, még be is kell érnie pestről vácra. Ami nem egy óra. Úgyhogy kiegyezek egy 8 órában. :D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Mirosz, Mona
Bébihordozó - mi is Maxi Cosi-t vettünk. A júliusi kismamában írják, hogy tesztgyőztes.

Sabine
Olyan szépek a kisfiaid!! Minden rendben lesz, nyugi. Biztos nem könnyű, de kitartás, hamarosan belerázódik mindenki. A fiúk, Te és Diego is. :D És ha lesz időd, írj néhány sort nekünk.


Ági
Igen, az apanapos dologról tudtam. Nekem viszotn azt tanácsolták a munkahelyen, hogy a szabijaimat hagyjam bent. Jól fog az jönni, amikor visszamegyek dolgozni, és Babszikánk közösségbe kerül - tapasztalt anyukáktól és apukáktól hallottam, hogy ilyenkor többet beteg a picur, mint amennyit nem.

mikegirl
 
 


Mirosz
Pulsatilla - ha emlékem nem csal, nekem arra akarták adni, hogy Babszi megforduljon. Per pill popóval lefelé pihen a drága. De mondtam, hogy nem kell, biztos megvan az oka, amiért nem fordul.
Szóval én homi bogyó ügyben ennyit tudok :( ......és nem is tervezem, hogy bármit is szedni fogok.

mikegirl
 
 


Hello!


mikegirl: áááá, nálam nem fog ez úgy hipp-hopp menni!Mondjuk most éppen vmitől nem kapok levegőt...

Mirosz: Szedni lehet, esetleg nem hat, de az antibiotikumot biztos nem befolyásolja. Én egyébként szedem őket.

Rita: Pedig azért olyan lassú sem lesz szerintem, második babaánál megvan rá az esély, hogy gyorsabban jön! Én egyébként nem a gyorsaság, hanem a túlhordás ellen szedem őket!

Apa szabiról jut eszembe...mikor férjem bement a munkahelyemre (KSH) mondta a tb-s nőci neki, hogy most nagyon sok kismama van ott. Persze ez nagy munkahely, de mondta, hogy már fel kellett írnia, mert nem tudja számon tartani őket!:)

Asszem veszek egy jó meleg zuhit, hátha elmúlik ez a görcs fent a jobb oldalamon. :cry:

Pá:Judit

mamiblue
 
 


Csajok, tavaly év végén a lakosság nagy része pocaklakó ügyben tevékenykedett? :D :D :D

mikegirl
 
 


mirosz ezt találtam

• Pulsatilla
Javasolt: szülésre felkészítéskor, 6 héttel előbb elkezdhető szedése, mint a várt szülési terminus. A szülés után akkor ajánlott, ha nem indul meg a lochia (váladék) folyása.
Adagolás:Pusatilla D6 vagy C6 2x1 tabletta
• Caulophyllum
Javasolt: szülésre felkészítéskor, 3 héttel előbb elkezdhető szedése, mint a várt szülési terminus. Elősegítheti a méhnyak „megérését”, azaz felpuhulását, a fájások rendszereződését, hatásosságát.
Adagolás: Caulophyllum D4 vagy C4 2x1 tabletta
• Cimicifuga
Javasolt: szülés megkönnyítésére, különösen akkor jó, ha túl gyengék a szülési fájdalmak.
Adagolás: Cimicifuga D1 vagy C1 félóránként 3-5 csepp


én az első kettőt szedem, de mindegyikből a 9 ch-t mert csak azt kaptam.

Kép
mona76
 
 


mamiblue: ja értem :) A dokim azt mondta, hogy a második baba általában fele annyi idő alatt jön mint az első. Tehát max 8 óra. Aztán majd meglátjuk ha ott leszünk. A lényeg az, hogy apa is odaérjen időben. Ha meg ott van akkor mehet nyugodtan gyorsan is. :D:D:D:D

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Jó reggelt!

Végre itt a redőnyös... nem fogunk megfulladni a melegben! :D
Most aránylag jól aludtam, de bírtam volna még...na majd a hétvégén! Ha nem csenget Emmácska... :D De szerintem nem, jövő hét vagy még azután...ez a csaj olyan jól érzi magát odabent...meg első babásoknál gyakori a túlhordás, ugye? :?
Sabine! Még el sem mesélted (ugye?), mi történt pontosan 1 héttel ezelőtt? Hogy kezdődött stb.? Nagyon kíváncsi vagyok rá! :D Mindjárt mi is babás témákon fogunk rágódni... :D
Mamiblue! Szerintem nyugodtan lehet akár hajnalban is hamizni kicsit...a szakkönyvek szerint ilyenkor már csökken a kismama súlya vagy stagnál. Nem gondoltam volna, de nálam bejött, már nem hízok (lekopogom)! :D
Mikegirl! Mi is bámuljuk a kiságyat...bár üresnek nem mondanám, mert még benne tárolok ezt-azt (ma rendet rakunk minden helyiségben)... És ha minden jól megy, holnapra kitakarítunk, és apával feltesszük az ágyneműt is! :D
Ágnesgoboly! Hát igen, nézem a vonalzót, és 1 hét... 8) Apánk nagyon szeretné a 3-ai dátumot, akkor született a nagymamája, akit imádott (sajnos több éve meghalt)! Úgyhogy gyúrok rá! :D
Szurkolok, hogy augusztus elején meglegyen a babátok... :D
Az apanapok fizetett szabinak számítanak? Nem is tudtuk, hogy van ilyen! :oops:
Mirosz! Én sem szedek semmilyen homeós bogyót...Akartam, de valahogy elmaradt! Húszéves szövetek, hajrá! :D
Nekem is ez a B típusú Streptococcus van (sok telep), nekem Zinnat-ot írtak fel meg CNS kúpot.. A kúpból még a mai napra van, aztán ennyi volt. Azt mondta a doki, hogy ez a kevésbé veszélyesebb? Ez megnyugtató. Hétfőn vetetem le újra a kenetet, remélem már nem lesz benne.

Szép napot Nektek!

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Mirosz!
Ha streptococcus agalactiae-d van, az számodra ugyan ártalmatlan, de a babára nagyon veszélyes!!! Nekem is ez van. Már Beninél is volt. Állítólag nem igazán lehet kiirtani a szervezetből. Nekem most nem adtak rá antibiotikumot (pedig szerettem volna...), de piros tollal beírták a kiskönyvembe több helyre is, hogy szüléskor intravénásan Ampycillin-t kell, hogy kapjak.
Ez nagyon fontos! Úgyhogy szüléskor szólj, hogy mi a helyzet, ha a doki elfelejtené. Amúgy meg ajánlom a Várandósság/strebtococcus-B topicot.

Sabine!
Nem is hiszed el, hogy milyen szívesen hallgatnánk (hallgatnám) a mindennapi történéseket veletek!!! Írj bármiről! Szerintem 2-3 héten belül úgyis mindannyiónknál a kaki-pisi-evés-hogy öltöztessem-mit csináljak vele, hogy ne bőgjön már- témák kerülnek előtérbe.
Méred mindig, hogy mennyit esznek a srácok? Szopiznak? Ha egymás mellett vannak szoros közelségben, jobban érzik magukat?

Kép
Kép
pfranciska
 
 


Írjál nekünk Sabine, szívesen hallgatunk! Nehogy aztán depis legyél!!!!
Megjöttem a vérvételről, megint leszívtak 5 ampullát, alig mertem odanézni. Ja, és megint kértek vércsoport meghatározást, de minek, ha azt már a terhesség elején megcsinálták??? Valami változhatott?
3 hete vettek kenetet is és a doki mivel szabin van még meg se nézte, hogy van e valami probléma :evil: Úgyhogy hasonló helyzetben vagyok, mint Ági!

El vagyok képedve Viki....., nem ismerem azt a dokit, de valószínű az összesnek ennyi a tarifája! Gondoljatok bele, a nagy kórházösszevonások miatt egy napra legalább 1 szülés jut a dokiknak, namost akkor mennyit is keresnek ők egy hónapban????+ a magánrendelések!!! Nem akarok senki zsebében turkálni, de nem sajnálom őket!!! Az tuti, hogy ennyit tőlem nem fog kapni, főleg, hogy ilyen hanyagul vezeti a kiskönyvemet, a leleteimet, na meg rá se pillázik 3 hétig a kenetes papírra :evil: , na meg gondolom a szülésznő lesz velem végig, nem ő fog ott állni és várni, mikor jutok el a kritikus pontra! Kicsit fel vagyok háborodva!

Kép
h.bogesz
 
 


Te jószagú málnabokor............ 11 napom van hátra........ Izgulok, méghozzá nagyon!

Kép
h.bogesz
 
 


elfolyt a magzatvízem,
azóta bőgők, a dokinak egy értelmes mondatot nemtudtam elmondani
nagyon félek, párom persze bécsbe, sógórnőm 20perc múlva itt van és megyünk

Kép
mona76
 
 


Szia mona!

Ne izgulj vigyázz magadra minden rendben lesz!!!
Várjuk a híreket!!!
Kriszti

Kép
Kép
bkrisztike
Budapest
 
 


Sziasztok!

Mona megy a drukk ezerrel! Most már én is parázok, hogy bármikor jöhet... De ma reggel összepakoltam mindent, útra (kórházra :) ) kész vagyok.

Ma éppen a "nem kapok levegőt" napomat élem :( Az orromon alig jön a levegő, a számon kell vennem, de az meg már teljesen kiszáradt. Van/volt valakinek ilyen?

H.Bogesz: azért hozzáteszem, hogy az én orvosom nagyon rendes, mindig mindent pontosan elmagyarázott, megnézett. Páromnak is mindent elmondott, mutagatott az ultrahangon is mindent. És mindig mondta, hogy bármikor (akár éjjel is) hivjam nyugodtan (bár erre nem került sor eddig). Hétfőig még szabin van, de előtte mondta, hogy ha szülök, hivjam és jön szabadsága alatt is... Na ezért kerül ennyibe. Én is sokallom, de most már mit csináljak? Lehet nem kellett volna rákérdezni... De kérdezés nélkül is úgy gondolom 50körül adtam volna. Szerintem a mai világban nem nagyon lehet megtenni, hogy nem adunk az orvosnak pénzt a szülésnél. Ezt természetesnek veszik már.

horvviki
 
 


Mona! Hajrá, drukkolunk Neked! Várjuk a híreket! Szerintem a mai egy tök jó dátum: 2007.07.27. :D
Na, megyek takarítani...van mit... :?

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Csak gyors bekukk...

Mona!
Mennek a drukkok! Ügyes légy, kívánok könnyű és gyors szülést!
Tényleg tök jó a mai dátum, a fiaim is ilyen napokon születtek: 05.25 és 09.29.

Több mint 2 órát ücsörögtem ma a kórházban: NST és flow, minden rendben.
Megjött a kenet eredménye is, szerencsére semmiféle baktériumot nem találtak :lol: , viszont van candidám. :cry: Pedig semmi tünet, se viszketés, se folyás... Azt mondják ez a babára ártalmatlan, de kaptam hüvelykúpot.
Másik rossz hír, hogy megint cukrosat pisiltem, így el vagyok tiltva a dinnyétől :cry: :cry: , pedig az az egyetlen kaja, ami mostanában jólesik.
bee73
 
 


Mona: ne sírj, ez jó hír. De gondolom a párod miatt sírsz, hogy nem lehet veled. Hajrá, drukkolunk neked!

Az este épp arra gondoltam (mivel már alig bírok mozdulni, úgy vonszolom magam, szenvedek sokat), hogy én biztos nem fogom kihúzni még majdnem 4 hétig, 2 hetet adok magamnak, aztán majd meglátjuk, lesz-e belőle valami. De a páromnak is ez a véleménye. Kiváncsi leszek kedden a ctg-re és az UH-ra.

Dincuska: a 2-es kórházban fogok szülni, a Márkot is ott szültem. Az orvosom pedig Dr. Sári Tamás, Márk is nála született. Meg vagyok vele elégedve, bár nagyon sok kismamája van. 1998-ban volt egy méhen kívüli terhességem, szerencsém volt, hogy észrevette. A lényeg, hogy 2 hétig kórházban voltam, a műtétet megúsztam, mert sikerült infúziós kezeléssel megoldani az ügyet. Egyik nap (hétvége volt) mondta, hogy nem tud bejönni meglátogatni, mert Bajára ment valami nőgyógyász konferenciára, és képzeljétek el, hogy meglepődtem, amikor este mégis bejött és megnézte hogy vagyok. Ez sokat jelentett nekem. Utána amikor várandós lettem a Márkkal (3 hónap múlva), tudott rólam mindent, nem felejtett el, sőt azóta sem. Szóval én ragaszkodom hozzá!

Tegnap panaszkodtam, hogy olyan keveset mozog a babó, na de az este úgy beindult, majd kirúgta az oldalamat. Szóval csak lusta volt napközben, akárcsak az anyukája!

Kép
Kép
márkanyuka
 
 


Pattogó! Mamiblue!
Én is olyan alapon fogom szedni, hogy hátha segít vmit., ártani meg úgysem árt. Meg a szülésig bízhatok benne, hogy hátha fog használni, és jelenleg ez egy kicsit megnyugtat.

Nővéremnek az első szülése 4 óra hosszáig tartott, a második pedig majdnem 3szor ennyi ideig. Szóval mnem mindenkinél jön be, hogy az első a leghosszabb...


Dincuska!
Nekem nem a B típusú van, hanem ez az agalactiae és erre mondta a dokim, hogy kevésbé ártalmas.

Pfranciska!
Ha számomra ártalmatlan miért én kapok Ampycillint? A baba nem kap semmit ellene miután megszületik?
Te Beninél sem szedtél antibiotikumot rá?

Mona!
Már bizti a kórház felé tartasz... Megy a drukk ezerrel.....
Tényleg jó dátum a mai...ma van a házassági évfordulónk is, meg a a 7 amúgy is a szerencseszámom.

Kép
mirosz
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?