Új privát üzeneted érkezett!

Mike: :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Robcsi: édesem.... az én drága kicsi fiacskám pont ugyanezt adta elő.... a kakis pelussal.... úgy egy órája.... :wink: Szóval mélyen átérzem.....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mandala, tudod mi a gáz az egészben? Tök koszos a szőnyeg és most egy fél négyzetméteren vakítóan tiszta :lol:

Ja, és akkor én még jól is jártam hogy finom illatú babafürdetőt kellett feltakarítanom és nem kakás pelust :wink: :lol:

Nemsokára indulnom kell, mert megyek az utolsó uh-ra, holnap meg NST.

Kép
Kép
robcsi03
 
 

 
 

Jóég, Mandala és Robcsi. Na további történetekkel ne rémísztgessétek szegény elsőbabás kismamákat :?

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Még semmi hír jucuról? Bár biztos alszik még. :D

Nekem Vivi délután született 14:35-kor. Szerdán. Kedden du 5-kor gyanúsan 20 percenként keményedtem, éjfélre 5 percenként, aztán hajnali 4-től 3 percesek és 7-től egy percesek. 9-kor burokrepesztés, onnantól egy-fél percenként jöttek és sokáig tartottak. :? Aztán kb fél kettő felé jöttek az első tolók. Kettőkor fel a szülőágyra, fogattak jobbra, balra, hogy beilleszkedjen a baba feje, aztán 35-kor kipottyant Vivi. :D Az időket apától tudom. Egyébként meg ott és akkor rossz, de annyira nem ott voltam, hogy arra sem emléxem, hogy a doki a könyökével paszírozta ki a gyereket belőlem..

Nem ilyesztegetésnek szántam. Ha kellene még ezerszer is végigcsinálnám. ( na most nagy a szám.. bezzeg mikor ott leszek... :roll: :roll: :lol: :lol: ) Nem baj. Ilyenkor arra kell gondolni, hogy csóri gyerek azért hol kell keresztülmennie rajtunk..

Na lelövöm magam... :D

hihi a lányom bújócskázik. Idézem: " tizenkettő, tizennyolcvan, akinem, bújtam, akinem, jövöök!" :lol: :lol: :lol: :lol:

Palacsintát szívesen küldök :D Csak nyissatok ablakot. :D Itt a lakásban 23 fok van. :D

Na L

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


márkanyuka, igen kell fizetni 5000pénz :?
pattogo, keményedések jöttek neked, nem fájások? Ne idegesíts, nekem már legalább 3 hete félóránként vannak keményedések.
Én konkrét fájásokat várok, már a terhességem elejétől attól parázok, hogy nemveszem időben észre :oops:
Képzeljétek, mostanában semmi normális vagy tartalmas kaját nem kívánok :roll: tegnap olajoshalat ebédeltem, most pedig főtt császárt :roll: apának csinálok gombapörköltet, nagyon szereti :D
már annyira sajnálom, éjjel 2-kor jött meg, de reggel 7-kor már ment, merthogy ne legyen semmi lemaradás, ha ő itthon lesz velünk. Szerintem pár nap, és kipurcan :roll: :cry:

Kép
mona76
 
 


Mandala,
juj de jó, hogy te mint tapasztalt anyuka szintén ezt gondolod a látogatókról! Már azt hittem, én vagyok csak leendő rigolyás első babás. Főleg amikor hallod a sok okost, aki előadja a lazát, boldog-boldogtalannal meglátogattatja magát, mindenkinek a kezébe nyomja a gyereket... brrrrrrrrrrrr :roll: Én is úgy terveztem, hogy kb. 6 hétig kirúgok vagy be sem engedek, ha nem akarom, még a szűk rokonságot is csak módjával, és ne taperolják már azt a szegény gyereket! A kórházban meg aztán pláne nem akarok szinte senkit látni, ráadásul nem mindennapi rendszerességgel.
Jaj, a telefonálgatástól már előre parázom én is, különösképp anyámtól, ő pont ilyen fajta, aki majd 500x fel fog hívni, végiggügyögi nekem az életemet, és napjában 20x ott akar majd nyüzsögni. Na, ez az, amit NEEEEEEEEEEEM! :twisted:

italoman
 
 


Pattogó, én szélesre tártam az ablakot... :D :D :D

italoman
 
 


Lányok!!!

Jucuc most sms-ezett:


"Megérkezett Bálint 10.27 perckor 3600 gr 49 cm. Jól vagyunk, pont időben császároztak."



A Jóisten éltesse a topic új babáját!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Jucuc=Jucu bocsi... de olyan izgatott vagyok... gyorsan akartam megosztani veletek az örömhírt!!! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Jaj de jó, újabb kiskrapek érkezett! :D :D :D Jucu, nagyon klassz babázást, és mielőbb képeket meg élménybeszámolót várunk! :)

italoman
 
 


jucu, nagyon-nagyon gratúlálok! és irigykedem!
sok-sok boldogságot, és tejcsit kívánok!




bebi, neked pedig boldog névnapot!
gyere gyakrabban :wink:
Kép

Kép
mona76
 
 


Mona: ne várd azokat a fájásokat! Iszonyat nem jók!!!! De jönnek majd, meglásd, jönnek! Nem is kell várni!!! Keményedés?... ugyan kérem.... majd meglátod (érzed) a különbséget... és visszasírod a keményedést... :) Brrrrrrrr!!! beleborzongok ha rágondolok.....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mona: a mi kis kalendáriumunk..... de jó hogy figyelmeztetsz.... :)

Boldog névnapot Bebi!!!! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Lányok,
megfigyeltétek, hogy az eddigi 6 baba mind kukis (a kis sietősek! :lol:), és a felét Bálintnak hívják? :D

italoman
 
 


Lányos mamák... jó lenne belehúzni..... eddig van... mennyi is?... hmmm... szóval van már 6 kisfiú a topicban....:) Jöhetnének a csajok is... :)
Ugye 6?
Bálint Kristóf...... Times
Felipe Valentin... Sabine
Máté.................. MiniLiza
Bálint ................ Jucu

Igen, az 6 kis kukacos... :D Na, akkor jöhetnének a pillangósok... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Ildi: hát ez nagyon egyszerre ment..... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Jucu! Gratulálok, jó egészséget és sok fincsi tejcsit.
Most akkor megint találgathatunk, hogy ki lesz a következő!!!

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Jucu, juhéjjjjjjjjjjjj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Boldog névnapot Bebi!

Látogatókat én sem akarok jó pár hétig. :D

Kép
nap12
 
 


Mandala, szerintem én is neked fogok sms-t küldeni, most be is lépek és bemásolom a számod.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Hello!

[b]Jucu: Gratula!:) Szép kis súlya van, ilyenkor látja az ember, hogy kár volt aggódni!:) Sok-sok tejcsit![/b]

Én meg pelust vasalok...hát le a kalappal anyáink elött, akik mosták-vasalták a rengeteg kakis pelust! Anyukám sokat emlegeti, hogy ő csak mosott-vasalt-mosott-vasalt...nagyon benne maradt ez a dolog!:)

Ne tudjátok meg, mikor Matit szültem rámszabadult az összes rokon már a kórházban! Legszivesebben kiraktam volna őket...brrrr. Rendes turista utat szerveztek kisbusszal...még férjem keresztannya is eljött, de hogy minek???ááááá, szerencsére Taminál már nem volt, most meg nem fog érdekelni, nem fogok kimenni a szobából ha jönnek, gondoljanak amit akarnak, be meg úgysem jöhetnek!

J.

mamiblue
 
 


Ági: köszi a bizalmat!!! Ha még egyben leszek és nem pont a klinikán... nagyon örülnék, ha én lehetnék a jó hír hozója.... olyan jó érzés bébikéket beharangozni!!!! Ezt Mona már tujda... ugye Mona? :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Mona
A főtt császár az nem elég tartalmas? :D

Robcsi, Mandala
Én a babafürdetőt választanám..... :D Szerintem meglehetősen beszűkült a fantáziám ahhoz, hogy el tudjam képzelni, mi mindenre képes egy kis gézengúz a másodpercek törtrésze alatt. Barátnőm mesélte, hogy a kislánya képes volt egy könyvet kibelezni úgy, hogy lefejtette a ragasztót a lapokról, összegyömöszölte, és feldugta az orrába....szóval azt hiszem sok - sok meglepetés fog még érni :D

Jucu
:D :D :D Sok boldogságot, és sok-sok tejcit!!!!!!!! :D :D :D
Úgy szeretnék a helyedben lenni!!!

mikegirl
 
 


Mandala
6 kukis - na igen, még jó, hogy anyósom azzal tömte a fejemet, hogy a fiúk később is jönnek, mint a kiírás. Élő példa rá ő, aki három fiút szült, és mindegyiket túlhordta 1-2 hétig....Na persze az ő fiai 4 kilósak voltak, és mindet rendesen szülte meg.....(harsogta ezt, miután tudta, hogy nekem az nem fog menni, és akkor Babszi kb. 3 kilós volt). És aki nem rendesen szül, az azt sem tudja, hogy mi az, hogy szülés ......
Szeretném anyósomat elajándékozni.....kinek adhatom? Csere is érdekel, de csak akkor, ha én jobban járok :)

mikegirl
 
 


mandala, tényleg nagyon jó érzés, és közben meg irigykedik az ember :D

én is ha találkozom bármelyik rokonnal, már mind mondja, hogy majd jönnek ám :x próbálok hozzá jó képet vágni, de a hátam közepére sem kívánom őket, ezt próbálom anyuval megüzentetni nekik, persze csak nagyon búrkoltan, és udvariasan, hogy kb. majd 1 hónap után "szívesen" látjuk őket :x
ugye én nem a körzethez tartozó kórházban szülök, és a kedves rokonok, csak annyit tudnak, hogy pesten, de pestnek csak a közelében leszünk :lol: szóval remélem oda nem jönnek. Anyuéknak mondtam, hogy elég ha csak 1* jönnek, persze nemtetszett neki, és tudom hogy többször fognak megjelenni. Már különben előre látom, hogy vele vita lesz :roll:

Kép
mona76
 
 


Mandala,
ezt tényleg jó egyszerre gondoltuk ki. Hiába, a népi megfigyelések. :D

Mona,
én is ugyanezt fogom közölni anyámmal, és az enyhe kifejezés, hogy tudom, vita lesz belőle. :roll: De úgy vagyok vele, hogy nem érdekel senki, csak a babó meg mi. Mandalának meg igaza van: aki megsértődik, az megérdemli. :twisted:

italoman
 
 


Sziasztok!

jucu: juhééééjj :D:D:D:D Naagy gratu, sok-sok tejcsit, egészséget és boldogságot!!

Én asszem ma már nem megyek ki. pff. Megjátram a boltot. Most megfőzök 2 napra előre. Ráadásul eléggé furán érzem magam. Hülye meleg. Remeg kezem lábam és még szédelgek is. :P

Én a kórházi látogatással úgy voltam anno, hogy nem bántam. Igaz anya meg a párom minden nap bejöttek, és nagynénémék egyszer. De a látogatási idő alatt ( ami összvissz két óra volt ) elvitték az összes babát és csak tévén mutatták meg. Azán én még szülés előtt közöltem mindenkivel finoman, hogy az első 3 hétben senkit nem akarok látni. Még anyámékat is csak ritkán, pedig egy lakásban lakunk..
Látni kellett volna.. :lol: :lol: ammikor sírt Vivi a pocija miatt nem mertek bejönni a szobába és amikor kinyitottam az ajtót, majdhogy beestek.. :lol: Bár ez egy idő után baromira idegesítő volt.
De a legjobban ez a bezzeg amikor te kicsi voltál, meg a régen is felnőttek pelus nélkül, stb ezek a beszólások 2mp alatt a plafonra vittek.. :evil:

Na megyek mert elfogyott a kenyerem és Erik meg itt nyüzsög, hogy éhes
Majd még benézek. :)

Kép
Kép
Kép
pattogobolha
 
 


Jucu!!!! Nagyon gratulálok én is Bálinthoz! És irigy vagyok! :D:D:D
Hajrá lánykák, hajrá! :D
Pedig állítólag a fiúk lustábbak... :D

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


italoman, a párom azt szokta mondani, hogy aki megsértődik az meg is békél :lol: :lol: :lol:
csajok, valaki megtudná mondani nekem annak a boltnak a címét, ahol emlékszem többen vettetek légzésfigyelőt, és valami pelenkatartót kaptatok ajándékba. És itt a figyelő mennyibe került?

Kép
mona76
 
 


Mona! Nem tom, hogy a többiek hol vették, de ilyet mi is láttunk az Asti boltban, asszem 35 volt...Nem emlékszem pontosan, de biztos 30 felett (mi még nem vettük meg, de gondolkodunk rajta):
http://www.astikids.com/
Mi sok mindent vettünk itt, még a babakocsit is. 50.000 ft után meg kaptunk 10.000 vásárlási utalványt (mi 100 fleett is voltunk, úgyhogy 2t is :)). Huszonezer felett meg törzsvásárlói kártyát adnak, ami -8 %. Szerintem jó hely nagyon! :D

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Ja bocsi, úgy van helyesen, hogy 50.000 felett 5000, 100.000 felett meg még egy 5000-es... Tiszta dinnye vagyok! :oops:

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Mike: köszi, de az ajándékot inkább másnak... nekem már van egy... :) Csere? Hmmm meggondolandó... de nem biztos h. jobban járnál... akkor meg minek? :) Amúgy az én drága anyósom is mindig azzal dicsekszik, hogy ő egy pisszenés nélkül szült.... én meg állítólag a Danusnál olyan hangos voltam, hogy visszhangzott a folyosó.... hát nem tudom, lehet, hogy nem épp lábujjhegyen szültem... de Isten bocsássa meg.... másfél óra tolófájásokkal a gyerek meg csak nem jött.... szóval.... Pattogo: a szüléseink nagyon hasonlóak... doki könyöke soxor isten áldása... bár akkor amikor közelről tapasztalod... nos akkor nagyon gáz tud lenni....

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!
Csak most kerültem gépközelbe, és micsoda hírek várnak!
Jucu!
Gratulálok a kis Bálint érkezéséhez, jó egészséget és sok-sok tejcsit kívánok!


Lányok, én ma olyan sz@rul voltam! Elindultunk reggel a játszótérre, de úgy volt, hogy félúton vissza kell fordulni. Egyszerűen nem bírtam menni. A babó feje annyira lent van és nyom, hogy alig tudok lépni. Sőt most még hátul a farokcsontnál is eszméletlenül feszít. Ez már napok óta így megy, de most nagyon brutális. Holnap megyek NST-re és uh-ra, kíváncsi vagyok mit mond a doki.
Én az első szülésem óta azon rettegek, hogy nehogy éjszaka szüljek. Nem tudom miért, sokan jobban szeretik, hisz nagyobb a nyugi, én mégis tartok tőle. Tudom, hogy hülyeség, meg ha ott tartok, már tök mindegy, de ez van. A fiaim kora délután születtek és mind a ketten keddi napon. Hááát..kíváncsi leszek a csajszira...

Rokonlátogatás: Megint egyetértek Mandalával, mint oly sokszor.
Rokonok hetekig kitiltva, hála az égnek, a fiúk születése után volt is annyi esze a rokonok nagy részének, hogy ne támadjanak le az első hetekben.A kórházban kizárólag a férjemet, a gyerekeimet és anyukámat óhajtom látni. Banyóst viszont nem és ezt már mondtam is a férjemnek. Az elmúlt hetekben már annyira szemét, durva dolgokat művelt, hogy mi nem is beszélünk egymással. Nem akarom magam felidegesíteni miatta, jópofizni meg pláne nem fogok.Egyébként meg marhára nem kíváncsi a már meglévő unokára sem...

Ma délutánra megbeszéltem egy időpontot a gyermekorvossal. Amikor a fiúk születtek még máshoz jártunk, szeretném tudni ennél az új dokinéninél mi a szokás, mikor jön ki...Ő egyébként homeopátiás orvos és pár tanácsot is fogok tőle kérni.Hallottam olyan homeobogyóról, amit már a születés után el lehet kezdeni adni a babának, hogy a sárgaság a lehető leggyorsabb lefolyású legyen. Ennek a dokinéninek 3-4 hónapja született az unokája, a menye is adta a bogyókat a babának és állítólag be sem sárgult.
Ha valakit érdekel, majd megírom a szer nevét.

Mandala, Robcsi:
Együttérzek veletek, bár a babafürdető tényleg jobb választás mint a kakis pelus. Az én fiam pár napja a rókabőrt tette ki száradni. Megitta a reggeli kakaóját, aztán bement a szobába, elkezdett szeleskedni és valahogy visszajött a kakaó...

Márkanyuka!
Sajnálom, hogy nem tudtál aludni, én aztán jól ismerem az éjjeli dáridó miatti nem-alvást. Központban lakunk a főtér és Fekete Sas Hotel szomszédságában, úgyhogy az összes koncertet, rendezvényt, tüzijátékot tök hangerőn hallgathatjuk, akár az erkélyről végignézhetjük. A hotelben szombatonként hatalmas lakodalmak szoktak lenni, hajnalig dübörög a zene. Múlt szombaton többszáz fős cigánylakodalom volt, hááát...nem sokat aludtunk. :evil:

Bebi!
Boldog névnapot kívánok!
bee73
 
 


Most helyesbítek utoljára, elnézést! Párom mindig jobban emlékszik nálam :oops:
Légzésfigyelő+pelenkatartó 23.000 volt
Amire én emlékeztem, az a bébiőr+légzésfigyelő...

KépKép
dincuska
 
 
 
 
 
 


Jucu
Gratulálok!

Áááááááááááááá... lemaradtam.... ki Bebi?????
Visszaolvasni csak az éppen aktuális oldalt tudom...
:oops: :cry:
Vendég
 


Márkanyuka, hogy van az apósod?

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Szabina: Bebi (Anikó) már régóta tagja a topicnak, csak ritkán jár felénk a bestia! Most várja a harmadik babócáját, két kislánya van, ő most fiú lesz! Illetve nem csak lesz, hanem már az! :) Asszem Csepelen él panelben, de gyönyörűen berendezték (!), jelenleg keresgéli élete házikóját.... :) Ja, és vm. fősulit is végzett nemrég ha jól emlékszem... Hmm lányok ha még vk. tud infokat, tegye hozzá! Ja,és ha hüleségeket írtam, javítsatok!!!! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Ja, Bebi is a Jánosban szül... ki még itt közülünk? szóval nemsokára ő is babázik.... vagy lehet, hogy máááár??? Amúgy olyan 38 hét körül jár.... asszem... :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Én is János kh.

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Meg Bogesz meg Kispupu

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


Sziasztok!

Már 2 napja itthon vagyok, olvasgatlak benneteket, de még csak most sikerült bejelentkezni.

Hatalmas gratula Jucuéknak Bálint érkezéséhez! Nagyon sok örömet, jó egészséget, és rengeteg tejcsit kívánok! :D :D :D [b]

Bebi! én is boldog névnapot kívánok!

Voltunk tegnap Szegeden, pici Máté állapota szépen javul, már átkerült az intenzívről a sima koraszülött osztályra. Eddig 40dkg-ot fogyott, de ez érthető, hiszen napokig semmit nem kapott enni, de még így sen mondható sovány babának. Tegnap kezdték etetni, de még nem lehet szoptatni, ezért nem maradhattam vele, mert csak szoptatós anyáknak biztosítanak szállást. Valszeg hétfőtől lehet kezdeni a szoptatást, addig is gyártom a tejcsit.
Nagyon szerettem volna ottmaradni,de Gergő miatt egy picit azért mégis örültem, hogy nem maradhattam, mert 10 hétig alig találkoztunk, most meg úgy őriz, nehogy anya megint eltűnjön... A szívem szakadt meg érte, amikor elindultunk Szegedre, úgy kellett megszökni tőle :cry: :cry: [/b]

miniliza
 
 
 


Lehet, hogy hülyeség... de én most olyan kivülállónak érzem magam... :cry: :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Ja, ja, Ági képben van, én is ott szülök! Ma voltam CTG-n egy parányi fájás sem volt, mint a sorminta..... :wink:

Nem is tudom hová kapjam a fejemet, annyi az infó mostanság!

ÖSZÍNTÉN, TSIZTA SZÍVBŐL GRATULÁLOK A KIS BÁLINT ÉRKEZÉSÉNEK ÉS SOK BOLDOGSÁGOT KÍVÁNOK!

Látom többen küzdünk az éjszakával, én is hasonlóképpen voltam az éjjel, olyan nyugtalanul aludtam. Hülye hangokat hallottam amire mindig felébredtem, közben pedig totál csend volt.

Olyan izgatott vagyok már!!!!!! Ki lesz a következő??

Akik a Jánosban szülnek: tudtok már valami konkrét tarifát, hogy kinek, mennyit kell leszurkolni a szülésért???? Nekem még mindig nem volt arcom megkérdezni :oops:

Továbbra is minden csodálatom a többszörös anyukáké, akiknek még van energiájuk "szőnyeget sikálni, kakis pelus után takarítani" stb. !!!!

Sabine, remélem jól vagytok! Ha an friss kép, dobjátok fel, had gyönyörködjünk!

Kép
h.bogesz
 
 


miniliza, de jó hogy jelentkeztél :lol:
nagyon drukkolok Máténak, hogy gyorsan otthon legyen :wink:
szegény kis Gergő, meglehet érteni, 10hét anya nélkül :cry: mindig kérdezni akartam, hogy viseli nélküled, de mindig lemaradt :oops:
sabine, de miért érzed magad kívülállónak? Nemértem :oops:
Találtam az iwiw-en olyat, hogy babanetesek:)
Képzeljétek, nekem annyira el van deformálódva a pocim, apa mindig nevet ha ránéz :lol: mert mintha az egész babó csak jobb oldalon lenne :D és az oldalamon próbálja kidúgdosni a lábacskáit, vagy a kezecskéit :lol:

Kép
mona76
 
 


Miniliza
Itt is... a babák erősebbbek, mint gondolnánk...
Vendég
 


A francba! nem sikerült a vonalzóm.... :x

miniliza
 
 
 


Na ! Sikerült!!!! :D

miniliza
 
 
 


Bogesz, én őszintén szólva nem akarok adni pénzt. Elég a magánrendelésen leperkált lé, nem?

Ági és a Csajok
agnesgoboly
 
 


jucu....nagy gratula!!!

Kép

url=https://babafalva.hu]Kép[/url
dimet
 
 


csajok, a veterán kinéztünk egy babahordozót, de még soha nemvásároltunk ilyen helyen, van valakinek akármilyen tapasztalata is?

és erről vélemény?
Kép

Kép
mona76
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?