Új privát üzeneted érkezett!

Ildi: nekem a bepanthen jött be a bibis popsira és a bibis cicire is. A kórházban javasolták. Az aventes sz@rt sem ért...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Van egy kedves meglepim Marektól:

Tegnap este kaptam, csak már az ágy felé húzott az idő...

Íme:
Kép

Boróka így szundikál :)

Ügye, milyen gyönyörű? :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Éjszakai fájások, szúró hatású görcsök: nos nekem ilyenem volt ma éjszaka. Aludtam rá egyet, bár 2-4-ig csak forgolódásnak nevezném azt a tevékenységet.
Egyre izgalmasabbak ezek a fájások, de szerintem még mindig csak jóslóak. Majd meglátjuk. Arra nem volt sem erőm sem kedvem, hogy beüljek ez idő tájt egy kád meleg vízbe... :D
Ki érti ezt?
Most reggelre kigyógyultam belőle. Elmúlt.

Viszont csurrant cseppent egy kis mani. Családi pótlék, meg GYES Lili után. Azt hiszem, elugrom beszerezni az elektromos mellszívót a Brendonba. Ebben a hónapban akciós a swing medela...

És tegnap megvettük Bori ajándékát Lilinek, lent van a tárolóban, hogy tényleg haza lehessen majd hozni, ha Bori is hazaérkezett :) Végül is ő hozza Lilinek :)

Ajándék: egy nagydoboz, benne utazóágy kis babáknak pelenkázó feltéttel, fektethető babakocsi kistáskával, bevásárló kosárkával alul, és a toló karnál tálca, csak hogy izgibb legyen, etetőszék tálcával, és egy hordozó, autós ülés, sosem lehet tudni alapon. Tehát adott a feltétel az együtt babázáshoz, remélem.
Kell majd még egy kiskád is, de az olcsóbb szerzemény lesz, ha találok olyat... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

 
 

Gratulálok Mareknak!!!!Jó egészséget és sok tejcsit!Várjuk a gyors szülés történetét :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 




Hatalmas Gratula Mareknak és Borókának. Gyors felépülést és sok-sok tejcit :lol: :lol: :lol:
Boróka pedig gyönyörű! :lol: :lol: :lol:



Kép

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Weblapunk frissült a képekkel!

Zsuzsu: nagyon édes csemetéid vannak! Konstantin nagyon bájos baba, és Ábel igazi kis angyalka ezekkel a szöszke fürtökkel :) és csibészes mosollyal az ajkain :D

Látszik, hogy nagyon örül a kistesónak!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nekem folyamatosan keményedik a hasam... Mármint most. Fura, de nem fáj, gondolom ez csak gyakorlatozás.

Lehetne már valami.

Apának meséltem az este történteket, erre még parásabb lett. Már két napja stresszeli magát, nem szereti ezt a bizonytalanságot. Megértem. Készenlétben áll. Olyan aranyos.

(Pedig második szülés lesz, és Lilivel is végig velem volt. )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Na, végre vajákos!!! :D :D
Nagy gratula és minden jót Mareknak és Borinak!

Lkata: nekem ilyesmi nem szokott lenni, vagyis eddig nem volt. Reggelre azért bekeményszik a hasam és tegnap elalvás előtt éreztem először igazán, hogy már annyira lent van a bugyimban, hogy nem tudom néha kinyújtani a lábamat. De jóslók továbbra se, se rendszeres, se rendszertelen...
A 16 kg miatt ne aggódj, most meg aztán pláne ne is gondolj erre! Egyrészt, így a vége felé már nem fog szaporodni a súly, másrészt szülés után lejön belőle jócskán, és amúgy is ráérsz a kilókon agyalni. :)

A legújabb kishercegen pedig igenis látszik, hogy aranyszőke! Nagyon édes!!

Kép
anhel
 
 


Jaj, nagyon szép a kis Boróka, még egyszer gratulálok!!!

Nyugtonmalac - köszi, beszerezzük!!! Bár azt gondolom két szopi között le kell mosni, nem?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Köszi lányok a vígaszt, remélem már nem hízok! :roll:

Boróka tényleg gyönyörű! Marek ez a baba jól sikerült!

NyugtonMalac: Na, nekem is szúrogatós görcsök voltak este,De elég rövidek, pár másodperc, de sorba jöttek egymás után...aztán elmúltak! :shock:
Ilyen volt neked is????

Nekünk még pelenkatartó vödör nincs, meg a kocsihoz pelenkázó táska, meg bundazsák.... :?
A bundazsák vagy az overál fontos lenne, mert már abba hoznám haza, szerintem jövő héttől ismét hideg lesz! :(
Holnap megyek Nst-re, asszem benézek a bababizományiba is, ott láttam ilyesmit.

Addig is szép napot! Élvezzétek a napocskát! Anyukák lehet menni sétálni! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Sajnos képtelen vagyok visszaolvasni benneteket, olyan sokat írtatok!

Kata, Zsuzsu, Marek

Szívből gratulálok nektek is, nagyon édesek a kisbabáitok!!! Olyan jó nektek, hogy már babázhattok!!! De reméljük, mi is hamarosan a nyomdokaitokba léphetünk!!!

Ildi

Ne aggódj, hogy nem kakilt Lotti, nekünk volt, hogy majdnem egy hétig nem kakiltak a gyerekek, de azt mondta az orvosunk, hogy az anyatejes babáknál ez előfordul és egyáltalán nem baj, mert minden tápanyagot felhasználnak belőle.

A cici sebesedésre nekem azt tanácsolták, hogy ne hagyjam egy mellen 10 percnél tovább szopizni a babát, mert a kis nyálával feláztatja a bőrt és azért sebesedik ki a bimbó, és elvileg 10 perc alatt tud annyi tejet szopizni, amire szüksége van, próbáld meg, hátha bejön.

Sok sikert!

Mi jól vagyunk, lassan betöltöm a 37. hetet, úgyhogy azt mondta az orvosom, hogy már nem kell aggódnunk, akár jöhetne is a baba, aki szerintem most meg már kivárja a végét, pedig már nagyon nehezen viselem, mindenem vizes, éjszaka óránként fent vagyok, mert hol a bordámat nyomja , hol pisilni megyek. Hát ennyit rólunk.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Sziasztok!

Na végre én is előkerültem, letettem a melót tegnap előtt, végre csak pihi, és készülődhetek én is a kiscsajra. :) Bevallom tegnap olvasgattam egész nap, és minden alkalommal próbáltam rávenni magam, h na most nekiülök a 6 oldal pótlásának, de azon vettem észre magam, h eltelt a nap, és nekem meg nem volt erőm erre, ezért nem jöttem. Bocsi, de asszem ezt képtelen lennék bepótolni, úh ha nem gáz, akkor most visszacsatlakoznék. És innentől igérem jövök mostmár. Látom zajlanak az események, ami tökjó, éééés OKTÓBER van, mostmár aztán hajrá mindenkinek! :)

És akkor....

Peva! Gratulálok Dorkához!!! Várom a képeket!

Marek! Gratulálok Borókához! Nagyon szurkoltam nektek, tnap egész nap jöttem óránként, hátha van vm hír...és én is sejtettem, h itt baby lesz a dologban! Nagyon örülök, h teljesült a kívánságod, és meglett hétvége előtt Bori. Az okt.1. annyira jó dátum, én is mondtam a kiscsajnak tegnap, h ha korán akar jönni, akkor itt a lehetőség, mert ez egy tökjó nap. :) Nagyon aranyos Bori a képen!!!! Várom a storyt is! :)

Na hát akkor ennyi, mert tudnék ám írni, de az nálam nem viszi, h csak írok pár embernek, a többieknek pedig nem...úh innentől jövök.

Zsuzsu, Kata! Nagyon szépek a srácok!!!!

Az utolsó oldalhoz pedig:

Ildi!
Lotti gyönyörűséges, csodáltam ám a képeit! :) Ne aggódj, anyatejes babánál nem gáz, ha nem kakilnak jó darabig, annál többet nem tudsz tenni, h szoptatod, és kész...majd vmkor sikerül. Azt mondják 10nap még normális.
Örülök, h egyre jobban megy a szopi, így tovább! Szerintem se foglalkozz az órával, Lotti tudja, h mikor mire van szüksége. Igaz, h ez így a tejtermelésnek nem tesz annyira jót, illetve azt mondanám inkább, h a 3órás szopi segítené....de nem baj, így is haladtok szép lassan, és ez a lényeg.
A sebes mellbimbót az okozza legtöbbször, ha nem jól kapja be a baby a cicit, de ha ezzel nincs gond, akkor meg csak egyszerűen érzékeny. Én is ettől félek, mert az enyémek alapból mindigis nagyon érzékenyek voltak, alig lehet hozzájuk érni...mi lesz még szopi közben??!! :(
Itt a Lansinoh cicikrémre esküsznek nagyon, én is azt vettem. Ilyen lila színű tubus. Ha van otthon is ilyen, akkor lehet megérne egy próbát.

Nymalac!
Na mostmár rajtad a szemem! Nagyon azt érzem, hogy a te Borid is hamarosan megérkezik! Szurkolok!!!!
Aranyos az ajándék, sztem kislányoknak erre az alkalomra ez a legjobb, amit ki lehet találni, így majd mindenben leutánozhat. :)

És most írjatok légyszi, ha valakinek megígértem vmt, és elfelejtettem. Mondjuk megnézni vm cuccot, vagy szeretnétek vmt hozatni Londonból. Úgy rémlik, mintha lett volna 1-2 kérés, de már totál nem emlékszem. :oops: De mostmár szabad vagyok, ráérek, és bárkinek bármit szívesen. :)

Most pedig bemásolom, h mi újság velem. Tegnap megírtam a novemberiekhez, de ott csak 2 oldalt kellett bepótolnom, ahhoz még volt erőm. :P

Ezen kívül annyi van még, h tnap iszonyatosan vizesedtem, kb úgy néz ki a lábam, mint egy elefánt, de komolyan, és rossz érzés is, nagyon feszül az egész. Érzem kicsit az arcomon is, meg a karjaimon. Nagyon rossz! Nem érzem, h a vérnyomásommal gáz lenne, úh remélem nincs gond, de ma mindenesetre kérek egy vérnyomásmérést, meg pisitesztet, mert mindenképp mennem kell a házidokimhoz kenetet vetetni Strepto B-hez. Ma meg is méretszkedtem (hogy kell ezt írni?), 58,4kg. Ez 17,4kg plusszt jelent, és múlthéten csak 16kg volt...sztem nem hízom, úh durván megy fel a víz. :? Alig várom, h szülés után mind kiürüljön belőlem, kiváncsi vagyok, h mennyit dobok majd le hirtelen az első héten. :)

Tegnap végre nekiálltam készülődni, kimostam 2 adag baby cuccot, persze 5x kellett elindítanom, mert...mind1, hosszú stroy. Megszenvedtem vele. Van még ezen kívül 3adag, ezt még hétvégével bezárólag be akarom fejezni, így meglesz minden, és én is bepakolok. Kórházi cucc fele is már be van rakva. :) Az 5 adag gyerekcuccban amúgy benne van az összes rucija sapikkal, zoknikkal, kesztyűkkel együtt, meg ezen kívül minden más, mint takarók, lepedők, anyag pelusok, törcsik, előkék stb.... :)

Szal a már elkészített story...

Na hát akkor most rólam. Tegnap (tegnap előtt) letettem a melót. Hát sajnos annyira szarul sikerült a nap, amit álmomban nem gondoltam volna. 1éven keresztül még egy halvány kis összezörrenésünk sem volt, erre tnap már reggel állt a bál, elég nagy balhé volt. A szülők New Yorkban voltak egy hétig, és reggel jöttek haza. Aidanre éjszaka a nő öccse babysittelt, nappal meg mi voltunk szolgálatban. És előző nap mondta a srác, h jöjjünk csak 10-re, úgyis aludni fog a gyerek addig, mint mindig, megy a takarítónő is reggel, nekünk meg nincs dolgunk, mert se mosás, se vasalás, semmi. Hezitáltunk, mert éreztem, h nem lesz ez így oké, de annyira mondta a srác, h csak rábólintottunk. Én hülye meg nem írtam sms-t a szülőknek, h így jó-e, mondván a srác azt mondta, h majd ő tartja a hátát, ha netán gáz lenne, de biztos nem. Erre fél10-kor jön a telefon, apuka kérdezi, h hol vagyunk...elmondtam a szitut. Erre kb 6perces kiabálás, úgy leb.ott, h totál lehültem. Merthogy mi hogy képzeljük ezt, meg biztos nem csináltunk végig semmit, csak ültünk a kanapén, és így bízták ránk a gyereket egy hétig. Meg a szennyestartók tele (az övékében volt kb 1 zokni, 2 bugyi, meg aznap reggel a takarítónő telenyomta a ládát az ő dupla ágyneműjükkel, amit a srác után cserélt le nekik...hát ja, tény h tele volt...de annyi IQ már nem volt, h belegondoljon, h miért), a gyerek szennyese meg félig volt szinesekkel, a héten 2 adagot mostunk neki, és hétfő estére ért meg az újabb, mivel a srác a hétvégén 3x átöltöztette kb, és mivel az ő ágyneműjét is lecserélte a takarítónő, nyilván az is tele lett. Meg a ruhák tök vizesek a szárítón...érdekes, mikor odaértünk, csont szárazak voltak, szedtük is le egyből. A gyerek széke koszos...volt rajta 2 halvány folt, meg a zsírkréta nyomok az asztalon, amit egyszerűen nem lehet leszedni sehogy, és kb 1 hónapja olyan, mióta ők elkezdték ott rajzoltatni, és eddig sem jött le. Meg még mondott vmt, de már nem is emlékszem....szal rámborított mindent, kiabálva, amivől kb semmi nem volt jogos. Egyedül az, h tényleg írnom kellett volna egy smst, és magamat hibáztatom, h nem hallgattam a megérzésemre, és nem mentünk hamarabb. De ezen kívül a többihez nem volt joga, velem ne kiabáljon senki, főleg jogtalanul. Szal elég szarul sült el az uccsó napom, a csaj mondjuk rendes volt. Amikor kijött hozzánk, kérdezte, hogy vagyunk, mondom nem túl jól...és kérdezte, h a reggeli dolgo miatt? Mondom ja...és már jöttek is a könnyeim. Elég nehezen tudtam abbahagyni, mert szarul esett, és akkor bukott ki belőlem. Aztán leültünk dumálni, mondta, h nyugodjak meg, nem volt ez egy jó húzás, de szeretnek, és családtagnak tekintenek, meg tökjól nyomtam, és hiányozni fogok bla, bla...meg vm közös bizniszről is akar velem beszélni, mert kedvel, és szerinte jól dolgozom, és a fejemben is van vm. :) Nem tudom, h tudtok-e erről a nagy gazdasági válságról, sorban halnak be az üzleti bankok (nem azok, amikbe mi is járunk a kis ügyeinket intézni, hanem a nagyhalak, akik többnyire olajjal, meg részvényekkel, meg ilyenekkel foglalkoznak). A nő meg pont ebben a szférában fejvadász, szal most kicsit szorul a hurok, ez miatt stresszelnek is, most New Yorkból is csak rossz híreket hoztak...és a lényeg, h csak félig-meddig poénból mondtam neki, h miért nem csinál nanny ügynökséget, a gyerekeket elvégre mindig kell valahova tenni, szal az csődbe nem nagyon mehet. És a durva, h úgy néz ki, h ráharapott...pedig tényleg csak félig gondoltam komolyan...úh valószínű erről akar majd beszélni, h csináljunk vmt közösen. Hát én nem bánnám...nekem ez nagyon jó lenne gyerekkel. Na hát ez a story, bocs, h hosszú lett, de csak így tudtam rendesen leírni, mi volt...remélem átugorta az, aki unta. :)

Vasárnap voltunk végül a kórház túrán. Háááát....egyrészt nem nagyon érte meg elmenni, mert nem sok új dolgot tudunk meg, a netről kb ugyanennyit le lehet szedni, képekkel, leírással együtt...csak most láttuk 3D-ben, na bumm. tetejében kb 20 percig megvárattak minket a szülészet és a gyerekágy bemutatása között, mert elfelejtettek szólni egymásnak, h jöhetnek értünk, végeztünk az elsővel....szép. Kb 10 nagy pocak, állni alig bírtunk már...daddy természetesen úgy morgott, mint a bolhás kutya, de csak egy hajszálon múlt, h nem mentünk el, mert elegem lett nekem is...a várakozásból, meg a morgásból is. A szülészet az tetszik, viszonylag új szobák, fürdőszoba sarokkáddal. Viszont a gyerekágy, ahova 2-3óra múlva visznek át, az borzalom. 4ágyas szobák, külön-külön függönnyel elválasztva...a gyerek veled, látogatók ott nyomulnak. Szal ez az a hely, ahonnan spurizni akarok amilyen hamar csak lehet. Szerencsére 6óra múlva ezt meg is tehetem, ha minden ok. Ha mondjuk reggel szülök, akkor tuti ez így is lesz. Ha este vagy hajnalban, akkor azért nyugisabb, úh kibírok 12 órát is mondjuk, és jobb is ha megfigyelnek. De a tervezett 24órát asszem tuti, h mégsem szeretném ott tölteni. Remélem nem is kell, mert az epidural után lábra tudok állni, és sétálni magamtól rendesen, meg úgy egyáltalán a szülés miatt is. Ha szerencsém van, akkor nem fog nagyon elhúzódni, és nem kell sokat szenvedni az epi-ig. Utána már állítólag közel sem fárad el annyira az ember, mint fájdalomcsillapítás nélkül. Hát majd meglátjuk. Ja, és fizetős szobájuk már nincs, 3-4 éve megszűnt....pedig én arra hajtottam, h egy napra kifizetném. :(

Az előbbiekből kiindulva kicsit elkezdtem parázni, kicsit jobbnak gondoltam a helyzetet...de sebaj, ez még így is klasszisokkal jobb, mint rengeteg otthoni kórház. Persze jó lett volna itt is egy Ikea vagy akármilyen fantázianévvel ellátott szoba, de hát nincs. Szal alaphelyzet sokkal jobb, de megfizethető luxus meg nincs. :( Új kórházat meg se kedvem, se energiám keresni, a szakértelem az meg itt egyébként is híresen jó, úh marad, ami van. Azt is közölték, h nem is biztos, h egy midwife lesz velem végig, mert ha sokan vannak, akkor majd jön aki tud, meg műszakváltás is belecsúszhat, meg mittomén....ez is hurrá! Már a múlt pénteki felismerés is rosszul érintett, h nem lesz ott egyik abból a csoportból, akikkel eddig végig taliztam. Szal most erősen gondolkodom, h fogadok egy dúlát, aki előtte 2x talizik velem, beszélgetünk, alapjáraton kedves, és mivel ez a szolgáltatás, a szüléskor forog körülöttem, ahogy akarom, segít, vagy nem, ha nem akarom. Asszem ez megnyugtatna, h ott egy ismerős arc, mint pl nektek egy szülésznő, ez kb az a szitu. Barátot, rokont tuti nem szeretnék oda, mert az túl belső kör, és őket ebbe a körbe valahogy nem akarom beengedni, ez túl intim...de egy ismerős szaki arc, az más...az kell. Ő orvosilag nem csinál semmit, az a midwife dolga lesz, de ezen kívül mindent, amit akarok. Annyira nem is vészes összeg, bár mostmár minden fillért menteni kell, mivel mától nem dolgozom, és itt elég gáz a gyes, vagy mi. Már írtam is egynek, jónak tűnik a weblapja, és kedvesen válaszolt is, bár bőven még nem tudott, mert épp rohant szülni. :) De szerintem megfogadom majd őt...árban is barátságos a többihez képest, mert kezdő még, de ez nem lényeg, mivel orvosilag nem kell rábíznom magam, így amiben kell, abban ugyanolyan jó lehet, mint sok éves tapasztalattal.

El sem tudjátok képzelni, hogy mennyire jó végre szabadnak lenni, már nagyon megszenvedtem a végét, és el sem hiszem, h végre pihizhetek. Ez a tegnapi nap azért még mindig fáj, mert irtó rossz volt így leköszönni, de remélem majd felejtődik a dolog mindkét részről... Na mind1, most viszont nekiállhatok teljes gőzzel készülődni, ami tökjó. Most ki is szedek a kis rucikat, és indulhat a mosás. Meg tudok végre olvasni, van 4-5 baby-s könyvem, amikkel iszonyú lassan haladtam meló mellett. Meg tudok fórumozni, neten is keresgélni, készülődni a kiscsajra. Ami kell is, mert egyre jobban rájövök, h én erre lelkileg még nagyon nem vagyok rákészülve, attól függetlenül, h más szemnpontból meg már eléggé. Szal lesz dolgom ebben a pár hétben. Beszélgetünk is majd, h 2-3 hétnél tovább ne nagyon húzzuk már, jobb lesz az mindkettőnknek. :)

Na szal innentől majd jövök gyakrabban, nem menekültök, de nyugi, ígérem, h nem fogom ennyi hülyeséggel, és főleg ilyen hosszan teleírkálni a fórumot. :)

Szép napot! :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Ahh, már megint nem sikerült! Szal...

Peva! Gratula Dorkához!

Marek! Gratula Borihoz!

Remélem most szép lesz!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Váááááá! Na mindegy!

Peva és Marek! Mindkettőtöknek gratulálok nagy, és színes betűkkel! :D

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


[size=7]MAREK!!!! GRATULÁLOK!!!!!!!! Gyönyörű szép Boróka, nagyon aranyosan alszik és örülök, hogy gyors szülés volt!!![/size]


Mi még sehol, változatlanul semmi tünet, totál elmúlt minden jóslóm, jókat alszom, 10-12 órákat úgy,hogy csak egyszer, max. kétszer megyek ki pisilni, fitt lettem, egész nap rohangálok, ide megyünk - oda megyünk, tegnap este vendégeket fogadtunk, párom is szabin van, úgyhogy most igazán kiélvezzük a - remélem - utolsó kettesben töltött hetünket.
Már kezdek atttól tartani, h túlhordás lesz belőle... :shock: így a 39. hetet betöltve. Azért valamit már csak éreznem kéne,nem? Még az étvágyam is visszajött - ja, hát igen: azért lejjebb ment a pocakom,aminek nagyon nagyon örülök.


Szöszke! Ildi!
Köszönöm az infókat a szemfenék vizsgálat és gátsebbel kapcsolatban.
Bekészítettem én is egy úszógumit.
Holnap meg rákérdezek a szemvizsg.-ra a dokinál, mert én is rövidlátó vagyok, de nálunk fel sem merült ilyen vizsgálat. Még azt sem tudom, hogy ilyenkor szemüvegben szülök majd vagy anélkül - annyira tud zavarni, ha nem látok rendesen

Sensi!
Tökjó, hogy már nem dolgozol és végre pihenhetsz! Kellemetlen volt biztos az összerezzenés az apukával,de a búcsúzós napok valahogy mindig másképpen sikerülnek - a végén majd üzletasszony leszel,egy nagy nanny szolgálat főnökasszonya :D
Szuper, hogy rögtön rád gondolt, gratulálok!!!

Nyugtonmalac!
Mindent bele!!!!

Éva!
Vigyázzatok magatokra, sok-sok pihenést! a 37. hét az igazi vízválasztó,ilyenkor már orvosilag vége a terhességnek, azt olvastam valahol. (lehet,hogy pont itt :lol: )

Szép napot mindenkinek, aki már várja a babót nagyon, annak pedig jó kettős front hatásokat kívánok, mert ma és holnap megint kettős front megy át rajtunk!

Borkaby

Kép

Kép
borkaby
 
 


Gratulálok Marek sé Boróka!!!

Tudtuk ám, hogy ilyen hosszú eltávon nem lehetsz csak úgy! :wink: :wink:
Jujj, de jó és tüneményes a lányod, egyszerűen csodálatosan szép!!!!!!!


Én is ctg-n voltam ma reggel, jó kis fájásaim voltak, először azt hittem, korog a gyomrom, aztán láttam a hegyeket a papíron,...
Jó volt! Szabikám szivecskéje pedig úgy zakatolt, mint egy gőzös....
Aztán ahogy simogattam, megnyugodott - kommunikáltam a fiammal! :lol: :lol:
Dokim szerint jól érzi magát, jövő héten még talizunk, de ki tudja....na ezt imádom....és mennyire igaz! :roll:

Ildi! garmastan kenőcsöt próbáld ki, vény nélkül kapható, baba bekaphatja, nem kell lemosni! Jót fog tenni, de tényleg ne hagyd a cicit felázni, mert attól akkor is kisebesedik a cici, ha jól van bekapva... :( Ne aggódj a kaki miatt sem, büfiztessétek őt rendesen, attól nagyon fájhat a poci, ha bent marad...a kaki pedig majd megérkezik. Valóban, anyatejes babáknál ez tök normális...pici még a masszázshoz is, esetleg a kis lábait nagyon finoman feltolhatod pelenkázáskor 2-3-szor a mellkasra, ők is szokták így húzgálni Csak nagyon finoman és csak néhányszor...
Lehet, hogy megmozdul valami...

Andi
Kép
handrea75
 
 


Borkaby, a szemüvegben szülés nyilvánvalóan a látás-élmény miatt fontos. Bár nem tudom, hány dioptriás szemüveget hordasz, biztos nem túl sok, ha nem merült fel a dokidban, hogy meg kelljen vizsgáltatni.
Én valószínűleg kontaktlencsében szülök. Nem akarom összeizzadni a szemüveget, és szeretném élesen látni a kisbabát majd. Homályos látással semmiképpen nem szeretnék szülni, mert teljesen elbizonytalanítana. :S

Kép
szöszke
 
 


Marek, gratulálok!!

Nem tudja vki leirni, h mi mit jelent ezen az nst-s papiron? m nekem fogalmam sincs..
2napja sokat kemenyedik a hasam, meg éjszaka többször görcsöltem...jó lenne már ha jönne a baba... :) Nincs sok kedvem az nsthez ma is 2 órát ültem ott, mire sorra kerütem, már minden bajom volt, főleg h ülni a legkényelmetlenebb...persze órákig álldigalni se jó :?

Kép
babe.
 
 


sziasztok!!!

Micsoda meglepi!!!SZÍVBŐL GRATULÁLOK MAREKNAK ÉS A KIS BORÓKÁNAK!!!!tök jó,h teljesült Marek kívánsága és 3.-a elött jött a kisasszony!...És milyen kis helyes....:D

Szöszke, köszi a cikket!Mostmár tudom mire számíthatok!azt már látom,h fájni fog...szupi....de legalább van esély arra,h beindítja a szülést!Az is valami! :lol:

Zsuzsu,tündérek a fiaid!:D

Sensi,jó,h újra jelentkeztél és főleg,h már nem kell dolgoznod!
Mostmár pihizz az a vizesedésednek is jót fog tenni!
szülés után 6órával már el is akarsz jönni a kórházból? :shock:
azért ez nem semmi!Pedig,ahogy leírtad nem olyan rossz ám az a kórház!látnád pl azt ahol majd én szülök!Hát az valami undormány....És 3-4napig benttartanak!

Borkaby,én is így vagyok vele....nem érzek semmit!Étvágyam is van!Bár nekem az alvás annyira nem jó!...Pedig mostanában annyit sétálgatok!Ma is egész délelött mentem!...
Na,de valamikor csak megindul... :lol:
Vendég
 


Ildi: nem emlékszem rá :oops: biztos ami biztos mosd le, vagy kérdezd meg a védőnőt, gyerek dokit :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke, nekem a szemorvos is a nődoki is és a védőnő is kifejezetten megtiltotta,h kontaklencsében szüljek!azt mondják veszélyes!Neked nem mondtak ilyet?Csak engem ijesztgetnek?? :lol:
Vendég
 


Adri, Szöszke!

Nekem ugyanezt mondták, veszélyes, már az első babánál sem engedték.A vajudás mehet lencsében, de a kitolásra ki kell venni.Aztán vissza...de az erőlködés közben árt a lencse!!!!!!!!!!
emmalena
 
 


anhel: tényleg durva, ahogy egyes emberek viselkednek. a vérnyomásom jó, 120/80. inkább a vizesedéssel meg a kilókkal van a baj.

kata, zsuzsu: jó volt olvasni a történeteiteket és
a babák gyönyörüek

nusildi: nagyon ügyi vagy és kitartó a szoptatással!csak igy tovább

marek: hatalmas gratula Borókhoz

lovaszkata: az a 16kg nem is olyan sok. szerintem itt most én tartom a csúcsot +20kg-val :oops: :oops: :oops: :roll:

sensi: jó, hogy már végre letetted a munkát és fel tudsz készülni a pici fogadására :lol:

borkaby: én kontaklencsébe fogok szülni.

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sensi, Éva: üdv a fedélzeten újra! Jó, hogy előkerültetek!

A lényeget a weblapunkon meg tudjátok nézegetni bepótlás gyanánt... Ott vannak a csudaszép topic babáink, és a boldog mamák, és van már néhány szép születés történetünk is :D

Sensi: végre eljött a jól megérdemelt pihenés, igaz? Gondolom már nagyon rád fért! Sajnálom, hogy az utolsó napod ilyen balul sűlt el. Lehet, azért fújták fel a dolgot, mert nem akartak nagy hálás köszönöm ajándékokkal elhalmozni... ;)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Készülődök a brendonba... megveszem a mellszippancsot

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Emmalena :)
Drukkolok, hogy magatol beinduljon a szules!

Csomag:
Akosnal 1 nagyobb sporttaskaval mentem, most 2 kisebbel. Az egyikben a ruhak vannak, meg papucsok, a masikban meg a tisztalkodoszerektol kezdve a pelenkan at a melltartobetetig minden. En sem erzem,hogy tulpakoltam volna. Volt tobb listam, azokbol krealtam egyet es igy pakoltam. :D

Nyugtonmalac :)
Kell az Imrebe babapledet vinni :shock: ??Errol lemaradtam…
Lili ajandeka tok jol hangzik, ha lanyom lenne, tuti en is vmi ilyesmiben gondolkoznek.
Akos Jeep-et kert a Tesotol. :lol:

Lovaszkata :)
Na latod,jonnek azok a joslok. Igen, szurkalos nekem is,meg bekemenyedik es mindekozben manstruacios gorcsok vannak-nem tul kellemes…nekem este nem volt olyan gaz, ma meg ritkabban jonnek, de erosebbek.. Nekem van,hogy 30-40 mp-ig is eltart.
Es a merleg-en is kepes vagyok meg hizni…
:oops: :cry:
Overal meg nekunk is kellene, teli van, igy en thermo-t szeretnek, egyenlore a Brendonban lattam jokat, csak hat az aruk is jo…

Nusildi :)
Bimbovedokrem: nekem Akosnal Garmastan volt-semmit nem ert. Most Dm-eset vettem.Hatha.

Marek :)
Gyonyoruuuuuuu kislanyotok szuletett!!Nagyon drukkoltam, hogy teljesuljon a kivansagod es 3-a elott szulessen.

Eva :)
Orulok, hogy egyben maradtatok es mar nem lehet baj!Kitartas!

Sensi :)
Valamelyik nap azt almodtam,hogy megszultel. Orulok, hogy vegre pihenhetsz!
Huha, en tuti nem mernek szules utan 6 oraval tavozni a korhazbol-bar en paramami vagyok. :roll:

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Timi, tévedsz...én +23...már rosszul vok magamtol...már azért is várom h szüljek, h elkezdhessek minnel előbb tornázni...de az tuti h egy ideig nyúlkaján fogok élni, enni mégiscsak muszaj lesz a szoptatás miatt...rem hamar lemegy legalabb a fele.

Kép
babe.
 
 


Kriszta: ajánlott, mert csak rongyos plédjeik vannak... Valaki mondta (kismama). Én tettem be :D

Mellszívó van a kórházban, de sajátot ne vigyünk, mert nem fertőtlenítenek nekünk. Én azért viszek, meg tablettás fertőtlenítőt is. Nem akarom, hogy Bori elől is elvegyék a lefejt tejcsit majd, mint Lilinél tették...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


én biztos fogok bimbovedot hasznalni. sokan elitélik m h nem kerül olyan közvetlen kapcsolatba a gyerekkel. hát nekem viszont nem hianyzik a kisebesedett, vérző mell meg h mindenfele krémmel kisérletezzek.vki emiatt hagyja abba, m fáj neki...bár én nem tervezek évekig tarto szoptatást de 6-8 honapig szeretnék.De ez csak egy vélemény.
egy kérdés: ha mondjuk elmentek vhova, és megéhezik a baba, akkor megszoptatjatok, v visztek magatokkal cumisüvegbe tejet?? én vhogy nem tudom elképzelni, h bárki előtt is megszoptassam a babát.
Lehet, h kicsit negatívan állok ehhez az egész szoptatás dologhoz...

Kép
babe.
 
 


Köszi mindenkinek a hozzászólást a velem történtekkel kapcsolatban, és tényleg jó itthon lenni....bár most elég szarul vagyok. Fájdogál a fejem, remélem "csak" a megfázástól, ami egyébként meg gáz. Délután kiderül.

Inez!
Nem kell 6óra múlva hazamenni, ez a minimum idő, és ha mindketten jól vagytok, akkor mehettek. De gondolom nem dobnak ki senkit, ha úgy érzi, h még nem erős vagy felkészült a hazamenetelre. 24óra után viszont általában már mindenki megy haza...persze ha nincs vm komplikáció, ami miatt maradni kell. Részemről, én ahogy képesnek érzem rá magam, menni akarok haza.
Gondolom milyen lehet otthon az állapot. Én a szegedit ismerem valamennyire, na oda egyáltalán nem kívánkozom. Sztem otthon Pesten szültem volna valamelyikben, ahol vannak szépen berendezett alternatív szobák, és ott lehetsz végig...persze fizetős. :?

Nymalac!
Nem, nem hiszem, h azért volt, mert nem akartak ajándékot adni. Csak nagy volt a feszkó, meg fater amúgyis elég gáz figura...zsidó, és sajnos olyan a vére is. Velem mondjuk kedves volt mindig, meg mittomén...de nem tartom jó embernek, vannak szar húzásai.

Bkriszta!
Hehe, ez vicces! Pont velem álmodtál? :D Én is álmodtam már magamnak 2x is mostanában, h megszültem, de az más. :D Megtennéd nekem, h megálmodod ugyanezt okt 18vagy20-ra élesbe? És légyszi legyen gyors, és ne nagyon szenvedjek, ha lehet. :D:D

Akkor néhány kép arról, hogy én hova megyek...nem is ezzel van a gond, itt csak szülni fogok, és utána raknak át 4ágyasokba, ami nagyon nem tetszik...arról nincs is kép.

Kép Kép Kép

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Babe: én bárhol, bármikor megszoptattam a lányomat :) Ha nem tettem volna, fejni kellett volna, ami macerásabb, ha hosszú útra mész. (Ebben is van tapasztalatom.) Megoldás, hatalmas kendő, vagy pelus alá elrejted az eseményt, így csak te és a baba tudjátok, hogy mi folyik alatta :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sensi: vicceltem. :D

Én is ilyen ágyon szültem Lilit. A kapaszkodóját tépjedtem rendesen a fájások alatt :)

Na tényleg elindulok, pá!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szisztok!
Sensi: nagyon stramm csajci vagy, hogy eddig bírtad! A főnöködre meg ne is gondolj, bár megértelek téged- ha akart volna, a vita után azért még kultúráltan köszönetet mondhatott volna az eltelt szép hónapokért. A nanny-hálózat tényleg nem rossz ötlet, ha nemzetközivé fejlesztitek, gondolj rám, mint olyan magyarországi közgazdászra, akinek (addigra már) személyes gyereknevelési tapasztalatai is vannak. Jó pénzért mindent vállalok :wink: :D
Kontaktlencse: én is terveztem, de nekem meg az jutott eszembe, ha hirtelen altatni akarnak, nehogy elfelejtsem kivenni- már ha képes leszek rá. Hogy a nyomásnál miért tiltott, azt sajna én sem tudom. Ha csak az nem, hogy tartósan összeszorított szemnél pislogáskor elcsúszhat a lencse. Vagy ha esetleg izzadságot dörgölsz ki a szemedből....
M.

macianyu
 
 


Bimbóvédés: Hát lehet én is veszek Bepanthen krémet, legfeljebb ha nem kell akkor jó lesz a baba popsijára! :wink:
Sokan tanácsolják hogy mielött a krémhez nyúl az anyuka, próbálja meg kis anyatejjel bekenni, vagy rajtahagyni a baba nyálát a bimbón, amennyire lehet szellőztetni (persze gondolom ez csak otthon megoldható,kettőtök magányában én se rohangálnék lobogó cicikkel a lakásban).
S, ha ez sem segít jöhet a krém! Vagy a bimbóvédős szoptatás. Én kaptam egy Aventos bimbóvédőt (barátnőmtől-ő nem használta).

Nst.papír : Már nem is tudom ki kérdezte?Babe..talán te?
Amennyire tudom, maga az NST csak a baba szívverését mutatja, aminek nyugalmi állapota 120 és 140 között van, de ha mocorog 160 és 170 is lehet, néha el is tünik az érzékelő alól :arrow: ez normális!
Nekem még 180 is volt néha , rövid időre, mert olyan aktív! :lol:
Mikor 2 tapacs van rajtad , akkor fájást is néznek, akkor még egy cikk-cakk görbe van a papíron, az teljesen lapos, ha nincs fájásod. De a jósló fájásoknál már kiugrik, 50 -80-ra is, :shock: olyan alakban mint egy kis vakondtúrás!Még az is be van rovátkázva hogy a két kiugrás között menni idő van (kb. 1cm= 1 perc)
Szülésnél ezek a kiugrások még drasztikusabbak lesznek! :wink:
Nem tudom jól írtam e le? Érthető? Erre voltál kíváncsi?

Most picit fájdogálok alul, de ez nem görcs! :roll:

Apropó, azt tudjátok, hogy akinek otthon elfolyik a magzatvíze, az jó ha megnézi a víz színét??? Lehet az orvos majd kérdezni fogja!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sensi...ezek elég szép szülőszobák! :lol: Ahol én szülök az nem ilyen klassz!Multkor még a szülőágy egyik lábtámasza (kengyel rész) is le volt törve, remélem azóta már megcsinálták! :?
Az ágyak meg sima puha szivacs, így már szét vannak feküdve, U alakú behorpadással. Mikor be volt kötve az infúzió mindíg visszagurultam! :roll: Nem tudom hogy száll le egy ilyen ágyról egy fájós sebű kismama??? :(
Hiába sehol sincs erre elég pénz! Pesten azért szebbek a szülőszobák! Pl. nekem a 2-es számú női klinika vajúdója tetszett! Még klíma is volt! :shock: :D
Mondjuk mikor fennt voltam, nem is érdekelt, azon izgultam hogy még meg ne szüljek!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sensi

Én is sajnálom, hogy így búcsúzott el tőled a főnököd, nem ezt érdemelted volna , az enyém olyan aggódó, pedig én idő nap előtt kerültem kórházba, épphogy találtak helyettem valakit, de minden héten felhív azóta is és nagyon rendes.


LKata

Nekem a múltkori ctg-n, amikor 6-8 perces keményedéseim voltak 90-100-s fájásokat mutatott ki a gép, az orvosom először nem is tudta eldönteni,hogy most ez szülés lesz vagy sem, de aztán mikor megvizsgált és csak ujjhegynyire volt nyitva a méhszájam hazaengedett. Azóta is állandóan keményedik a hasam, de fájások még nem jönnek.

Nymalac

Nekem is volt kétszer is méhszáj plasztikám és attól nehezen tudta eldönteni az orvos, hogy most nyilogatok már vagy az csak a heg. Neked is méhszájseb miatt volt műtéted?

Én írtam, hogy elég szedett-vetett pókrócok vannak a Szt. Imrében, a múltkor láttam, amikor bentvoltam a szülőszobán és a szülésznők is azt tanácsolták, hogy inkább vigyünk magunkkal.

Babe

Én is mindig megszoptattam a gyerekeket bárhol, ha éhesek voltak, vittem magammal egy textil pelust és azzal simán el tudtam takarni a mellem, majd meglátod, neked is tök természetes lesz, hogy ha sír a babád megcicizteted bármikor.

BKriszta

Mi elvileg egy nap különbséggel fogunk szülni, ugyanabban a kórházban, kiváncsi vagyok ki bírja tovább?! Én már nagyon szenvedek, jó lenne szülni, de persze tudom, hogy nagyon jó helye van még a pocakomban a picikémnek, úgyhogy még szenvedek érte ha kell akár 3-4 hetet is.

Borkaby

Én is úgy halottam, hogy a 37. hét után már nem számít koraszülöttnek a baba, ahhoz már csak két napot kell kibírnunk, mert szombaton töltöm be. De szerintem simán kihúzom, sőt lehet, hogy a végén még túlhordás lesz belőle. Annak idején (7éve) az ikreimet is túlhordtam 10 nappal, na azt nem is értem hogy bírtam...... talán fiatalabb voltam 7 évvel és erősebb volt a szervezetem is.

Na eldugulok.....

Feküdnöm kéne felpolcolt lábakkal, mert akkkora bokám, de már únom a sok fekvést, már elfeküdtem a csipőm is.

Éva

Kép

Kép
éva75
 
 


Ja,még az lemaradt, hogy végül mégis Áron lesz a kisbabánk neve, valahogy megbékélt vele a férjem és két napja rábólintott, lehet, hogy megsajnált, hogy ennyit szenvedek a babáért és akkor legyen az a neve , amit én szeretnék.

Kép

Kép
éva75
 
 


Hu csajok, most már nagyon de nagyon elegem van.Megfogadtam, hogy nem türelmetlenkedem, de nem megy.semmi sem jó, ha hozzám szólnak az a baj, ha nem érdeklődnek az...szörnyű.Közben álomkór van rajtam, egyfolytában csak aludnék, de persze nincs rá lehetőségem.nem sokára mennem kell a bölibe ábiért, utána meg a játszótérre.hát egy porcikám sem kívánja az egészet.Hivatalosan még egy hét, aztán egy hetet engednek túlhordani.Ha belegondolok, hogy még akár 2 hétig is egyben leszek, hát nem vagyok vidám.A cicimből szó szerint ömlik az előtej(ami a szülésznőm szerint tök jó, szerintem annyira nem), szúr, mintha tűvel szúrkálnák.Tisztára, mint amikor szoptattam.És minden fájásom elmult, pedig azok tartották bennem a lelket.maradtak csak a megkeményedések, de attól meg nem történik semmi.
Na jó, bocsánat, most kicsit kiborultam.
emmalena
 
 


Sziasztok!

Irom a szüléstörténetemet, csak közben mindig van valami, bár Lotti nagyon jól elvan ma, akkor kel, ha éhes és sikerült már ma kb. 80 ml-t megennie, ami nagy szó az eddigiekhez képest, úgy, hogy közben fejtem 2X30 ml-t, ott figyel a hűtőben :lol: Mindjárt jön a köv. etetés, mert úgy érzem, ébredezik, a 3 óránkénti kötelezőt nem fogom betartani, most olvastam a Kismama újságban is róla, hogy ez nem jó!

Andi - köszi, pont ilyen kenőcsöt hozott a párom :lol: Persze babanyál + tej kombináció is megy ezerrel :lol: Büfi megy Lottinak, néha olyanokat nyom ki, hogy kész vagyok, ma a cicimen is büfögött egyet :lol: Meg amikor pukizik, na akkor csomót röhögünk párommal :lol: Mindig mondja, hogy apja lánya :wink:

Babe - nyugi, majd lemegy, most én se foglalkozok már a súlyommal, valahogy minden átértékelődött és első és legfontosabb, hogy Lottinak meglegyen minden (elsősorban tej) és ehhez kell a kalória, majd 6 hét múlva el lehet kezdeni tornázni, visszaváltozunk, majd meglátod, csak tarts ki!!
Nekem kellett ma már a bal mellemhez a bimbóvédő! :? Szerintem jól fogom őt, ő nem kapja be rendesen a cicit, mindig kiveszem a szájából és ügyeskedek, de akkor meg ideges és olyan fejeket vág, hogy kész vagyok, kis akaratos, hisztihercegnő :lol:
Amúgy én sem szeretnék más előtt szoptatni, csak párom előtt szoptatok, ha jönnek hozzánk, elvonulunk Lottival! Mindannyian mások vagyunk, valakinek megy más előtt, valaki szemérmesebb, ahogy neked jobb, úgy fogod majd csinálni úgy is!

Sensi - nagyon szép a szülőszoba, a gyerekágyas résszel meg ne törődj, ki fogod bírni, főleg, hogy nem kell napokig ott lenned! Ha én azt megírom majd, hogy nekem milyen vécére és zuhanyzóba kellett járnom, el se hiszed majd!!! Durva volt, mert nem tudtam kétágyasba menni, nem volt szabad hely, tiszta tumultus volt a kórházban, és 4ágyasba kerültem és a folyósón volt a klotyi és ááááá, borzalom volt, de majd megírom ezt is külön valamikor.
Örülök, hogy már pihizhetsz, a többivel ne foglalkozz, a lényeg, hogy gyere minél többször!!!

LKata - én nem néztem meg a magzatvíz színét :shock: Igazság szerint nem is láttam semmit hajnali fél 6-kor :lol: +úgy beparáztam, hogy alig vártam, hogy induljunk a kórházba, de emlékeim szerint átlátszó volt és rózsaszín váladék volt a betétben.

Emmalena - elhiszem, hogy kivagy, én már a 35. héten így voltam vele, persze valószínű, hogy azért volt, mert mindjárt szültem, szerintem neked sincs már sok hátra :wink:

Kórházba gyereknek dolgok? Uzsokiban volt minden, csak popsitörlőt kellett vinni, bár volt, hogy pokrócot nem adtak Lottinak, kitolták úgy, én meg tiszta ideg voltam, hogy koraszülött kisbaba és lefelejtik róla a takarót, de ez mind semmi ahhoz képest, hogy mennyire nem segített senki, pl. a csecsemősök, az egyik a 3. nap bejött, hogy megmutatta-e már valaki, hogy kell pelenkázni :shock: Persze, a többi 3 anyukától kérdezgettem, ha nem tudtam valamit, amúgy én még most is azt mondom, hogy ha ránk néznek többször és segítenek nekem a szopiban, nem szenvedtem volna, hamarabb beindult volna a dolog!!!
Mindegy, nem idegesítem magam már ezzel, most megyek inkább és szoptatok, hátha megint sikerélményem lesz :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Inez, Emmalena, a szemorvos megvizsgált lencsében is, azt mondta szuperül illeszkedik, semmi baj nincs vele. Majd rákérdezek a kontaktlencsében szülésre még egyszer.
Különben azok a dokik, akik nem javasolják, vajon szintén hordanak kontaktlencsét? Mert gyanítom, hogy esetleg nem is nagyon vannak tisztában vele, hogy milyen érzés. :shock: Ha meg az erőlködésre akarják terelni a gyanút, azt meg hasizmokkal kell, nem fejben, szemizmokkal. :D

Babe, én félrevonulnék, és megszoptatnám. Sokkal sterilebb, mint órákon át vonszolni egy cumisüvegnyi kaját neki, ami meg is romlik hamar.

Kép
szöszke
 
 


Sziasztok! Sz. Betty nevében írok.
Ma 15:10-kor 3850 g-al és 54 cm-el megszületett Szabolcs. Mindketten jól vannak.

dytke
 
 


a kontaklencsés dologról még annyit,h én bizti nem kockáztatnám!Sztem a lencsének sem olyan jó,ha izzadtság csepeg rá,kipisloghatja vagy kidörzsölheti az ember és sztem ami a legrosszabb,ha befordul a szem mögé!Na azt nem szeretném!Sztem lesz ott elég dolog amire figyelni kell!
De ez csak az én véleményem!Meg nekem a szemdokim(aki nő és szemüveges) is elmagyarázta,h miért nem oké,csak hát már nem nagyon emlékszem! :lol: de vmi olyasmi volt,h a szem egyébként is nagy megterhelésben van,mert az erőlködéstől kitágulnak benne az erek meg leválhat vmi része,stb...
na ez em volt túl szakszerű magyarázat,de a lényeg az,h én inkább nem vállalom ezt! :roll:

Emmalena,megértelek... nekem is minden bajom van....már annyira szülnék...

Nyugtonmalac, milyen mellszívót veszel??

Sensie, azt még elfelejtettem kérdezni,h akkor most vissza mész még hozzájuk dolgozni szülés után vagy így már nem?
Vendég
 


De jó!!! van egy újabb babánk!!!

BETTY HATALMAS GRATULA A KIS SZABOLCSHOZ!!!!JÓ EGÉSZSÉGET NEKTEK!!!
Vendég
 


Juhéééééééééééééééééééj, újra egy topik baba, el sem hiszem...
Nagy gratula nekik, és millió puszi:-))))))))
emmalena
 
 


Juhéééééééééééééééééé, ezer gratula Bettynek és Szabolcs babának!!! Minden jót, várjuk "haza"!!!! Kép

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Szöszke!

Az erőlködés a hasban kihat a szemre is.nem is akármennyire.Ezért van az, hogy ha nincs elég jó állapotban a szem retinája, az erőlködéstől berepedhet, leválhat.ami vakságot okoz.ez csupán az erőlködéstől van...
emmalena
 
 


Na, ma sikerült megírnom végre a szüléstörténetemet, reggel kezdtem, mostanra sikerült befejezni :lol:

1222961435.7501.doc

Remélem meg tudja nyitni Mindenki, ha nem, jelezzétek!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!!

SZÍVEMBŐL GRATULÁLOK ÉS SOK ÖRÖMET, JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNOK A MAREK ÉS A BETTYNA CSALÁDNAK!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Én is kontaktlencsét hordok. Elég erős dioptriájút, bennem is felmerült, hogy mi legyen és rákérdeztem.
Egyébként mint annyi minden másban (pl. mit lehet terhesen sportolni, mit nem), ebben is nagyon eltérőek a vélemények: a legfontosabb szerintem, hogy mindenki hallgasson arra a szakemberre, aki megvizsgálta a szemét, ill. akinél szül és aszerint tegyen.
Az én nőgyógyászom megmondta, hogy alapos kivizsgálás után szemészorvos adjon szakvéleményt egyáltalán arról, hogy szülhetek-e természetesen vagy legyen császár.
Szülhetek természetesen. Megkérdeztem a szülésznőt, hogy szemüveget viseljek-e, ill. mi legyen. A vajúdáshoz benthagyhatom a lencsét, de a szüléshez/kitoláshoz azt javasolta, hogy vegyem ki. Nem azért, mert bármiféle veszélyt jelent, hanem mert kieshet pl. Egyébként meg jogos a kérdés, mi van akkor, ha közben altatni kell vagy akármi és bent van...? Szóval csak jobb kivenni és készenlétbe helyezni a szemüveget.
Visszatérve a sportra, én lovagoltam, aztán amikor terhes lettem, megkérdeztem a nőgyógyászomat, hogy mi ezzel a helyzet (edzőim nők, ők mind azt mondták az első hónapokban nyugodtan csinálhatom, nem veszélyesebb a lovon végzett mozgás, mint tömegközlekedésre szállni), a dokim viszont nem javasolta. Ez, ahogyan Szöszke is írta olyasmi, hogy vajon aki nem lovagol/hord kontaktlencsét az tudja, hogy az mivel jár...? De ezek után nem kockáztat az ember, elvégre azért van az orvosa, hogy hallgasson rá.
A retina sérülése, ill. leválása szemfenék állapot függő, és elsősorban a rövidlátókat érinti, de őket sem minden esetben.

Kép
anhel
 
 


Éva: P3 citológia miatt volt méhszájplasztikám.

Akkor rád is igaz lesz, hogy egyszercsak kinyílik a méhszáj, de addig tart nagyon. Et kell mondani a kórházban is, amikor bemegyünk, meg a szülésznőnek is tudnia kell. Én már mondtam az enyémnek, és táblával a homlokomon megyek majd szülni :)

Bocs, hogy nem emlékeztem, hogy te mondtad a plédet :) De a lényeg megmaradt, ott figyel a pléd a tatyiban...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?