Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Kata, Zsuzsu - Szép kis történetek! Gyönyörű babák!!!!

Valaki írta, hogy ha hirtelen folyik a víz az az igazi para. Hát nem tudom, én nagoyn bírnám, ha így lenne, mert akkor egyértelemű, hogy menni kell, nincs apelláta. És végre október van!!!!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Hát igen, végre október! :lol:

Zsuzsi...nagyon szép baba Konstantin! :lol: Tényleg egy kis TÖMÖR GYÖNYÖR!
Lassan mehet oviba! :wink:

Nusildi...sajnálom hogy ennyit küzdessz a szopizással! Nem mindenkinek megy olyan könnyen! De becsülendő hogy nem adod fel! :lol: Ügyes vagy! Szép a képetek! :wink:

Anyukák! Van akinek hasfájós a babája???Sokat olvasgattam a neten erről, van egy szirup ami újszülött kortól adható
bemásolom :http://www.pirulapatika.hu/210154594/betegtajekoztato/infacol_szuszpenzio

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Hello!

Konstantin ZABALNIVALOOOOOO!!!!!!!!!ugy meggyomoszolnem!! :D

Lotti pedig porcelanbaba :D

Szbettyna :)
Szamomra a magzatviz a LEGNAGYOBB para...bar nem en irtam, de egyetertek :)
meghozza azert,mert az en Babam feje meg nincs beekelodve, es ha hirtelen elont a viz, eloreeshet a koldokzsinor :( Es errol mar olvastam nagyon csunyakat...
Meg szeretnem,ha Azuram vihetne be a korhazba, de ha magzatvizzel kezdodik, tuti inkabb mentot hivok, egyreszt mert nagyon beparaznek,masreszt meg a dokimmal is ezt beszeltuk meg.
Szoval eroteljesen vuduzok es mondogatom a babanak, hogy majd a doktorbacsi joooooool megrepeszti a burkot a korhazban, ne repedjen meg :)

Egyebkent ha elso babas lennek, mar kb 3szor bementem volna szulni a korhazba(Akossal is mentunk potyara), ma pl a nyakcsap folyik,ami tok olyan(azt mondjak), mint a magzatviz, de megsem.
Es ma megy a hasam is...

Lovaszkata :)
Akosnal bevalt az infacol, bar nem volt nagyon durva a hasfajas.

Nusildi :)
Ugyesek vagytok, kitartaaaaaaaaas!!

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 

 
 

Hú, ez a szőke tömör gyönyör fiúcska is de nagyon szép!!

Mtücsök, múltkor én is a 8. em-en voltam, mikor műsoron kívül kellett mennem ctg-re, de tegnap valóban a szülőszobában csinálta a szülésznő. Nem tudtam, hogy Te hol leszel.
Kár, hogy nem futottunk össze...

Na most akkor már igazán nem tudom, mire is hajtsak: magzatvíz elfolyás vagy a rendszeres fájások a tutibbak, időben melyik mit jelent (úgy értem, melyikkel kell azonnal bemenni pl.)? Mondjuk, rohadtul mindegy, én mit szeretnék, majd lesz, ahogyan lesz :) csak legalább lenne fogalmam bármelyikről is.

Kép
anhel
 
 


Anhel :)

Enyem doki es szuleszno szerint:
-Ha folyik a magzatviz, azonnal korhaz :!: Na jo, ha "csak" szivarog, meg pl lehet hajat mosni, pakolaszni, stb...ha elont, rogton indulni a korhazba.
-Fajasnal pedig: ha 10 perces, egyre erosodo, legalabb 1 oraja tarto fajasok vannak. Amik nem mulnak el, ha veszel egy meleg furdot/zuhit.

Remelem, tudtam segiteni.

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Ildi: az én védőnőm és gyerek dokim is óva intett anno az igényszerinti szoptatástól. De én letojtam. Az a helyzet, hogy nem fogom felkelteni a kisbabámat, aki jobban tudja, hogy mi kell neki, mint én, csak azért mert csörög az óra. Ezzel az elvvel sikerült egy nagyon rugalmas kislányt nevelnem magamnak, mert ügye mindenki magának neveli a babáját. Soha nem okozott gondot, ha nem értünk haza időben, bárhol bármikor tudtunk szopizni. A fürdetés sem volt időhöz kötve, hanem amikor nekünk jól esett. Az van, hogy az én szerteszétszórt világomba ez illett bele a leginkább. Nekünk nem volt gond, ha este tovább maradtunk el, mint kellene, vagy nem értünk haza a déli alvásra, mert Lili bárhol bármikor azt csinálhatta, amit szeretett volna. Így lett jó az éjszakánk is nagyon hamar.

DE ha kissúlyú babám lenne, éjszaka be-benéznék hozzá, hogy éhes-e, és egyszer, v kétszer cicire tenném. Nem bolygatva, nuku pelus csere meg ilyenek, de akkor azért a sötétben megkínálnám, aztán visszaaludna. Ha nem kis súlyú, akkor nem lenne ébresztés. Felkelti a babákat a korgó pocak is :D, ha kell.

Szóval, ha igény szerinti szoptatást választasz, akkor ne mond meg a védőnőnek, és alkalmazd azt. :D Nem lesz gond belőle. Ha Lotti nem evett már rég óta, azt te úgyis érzed, mert le akar szakadni a cicid a sok tejtől, akkor aztán úgyis ráveszed majd, hogy evés idő van :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Pontosan...úgy ahogy Kriszta mondja! :lol:

Na elöbb volt egy kis görcsöm, de közel se olyan mint ami 30 hetes koromban volt! :?
Anhel neked vannak jóslóid?

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Köszi Kriszta! :)

Kép
anhel
 
 


LKata, semmi. Tegnapi ctg. szerint se. Akkor még nyilván van időm...vagy ki tudja. Akár este el is kezdődhetnek a jóslók, amik szintén jelenthetek 2-3 hetet is akár, vagy akár napokat.
Ez a legjobb ebben az egészben, csupa izgalom. :D

Kép
anhel
 
 


Anhel....szülünk versenyt????? :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Handi: de aranyos Barbi! Ahogy írod az esti történéseket! Nekem is Lili mikor jön ölelkezni, akkor sokszor mondja, hogy nagyon szeretlek anyucikám. Ez olyan fincsi. Annyira imádom őt. Én is jó testvérnek szeretném őt kihozni mindenből, remélem sikerül majd :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Pisis pelus: igen, én is úgy tudom, hogy az a lényeg. Vannak, és lesznek olyan napok, amikor akár 5 napig is nem kakil a baba!!! És nem kell ezen sem izgulni. Bár minden létező szülő szerteszét izgulja magát ilyenkor! (Én is ezt tettem.)

Kaki csalogatás:
1. hőmérő a popiba és jön a kaki, vagy a puki.
2. lábakat térdnél összetenni és pocakhoz nyomni finoman. Ezt 1-2 másodpercig tartani, majd lábnyújtás. Ezt a gyakorlatot lehet ismételgetni. Kiegészíteni a pocak masszázzsal!
3. egyél hashajtós dolgokat, pl. szilvát :D Akkor a tejcsidben lesznek benne hatóanyagok, veszélye, hogy görcsölhet a pici poci.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Adri: neked is üdv a klubban :) Lassan mindenki eljut erre a pontra. Azt hiszem. Még jó, hogy panaszkodhatunk kicsit egymásnak, nem? :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: Az infacol nekem ott figyel a bőröndömben :) Ennek a bubikat, levegőket kell összegyűjteni, és kisegíteni a pukit, vagy a büfit. Ha ilyen problémára gyanakodunk. Mellékhatása nincs, mert nem szívódik fel, tehát nyugodtan adhatjuk a babáknak. Lilim kapott a kórházban, nekünk is adták azt az üveget ajándékba. Nem kellett több belőle, azt hazavittük, és kiszolgált minket :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Anhel...Te tudod Dórika súlyát??? Mikor mész uh-ra?
Norbi már szerintem 3,20Kg is lehet. Mivel már egy hete is 3 kg volt! :shock:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


NyugtonMalac...igen , azt hiszem én is fogok ilyen INFACOL szuszpenziót venni! Jó az ha van itthon!
Én nagyon hasfájós baba voltam. Ezért felkészülök rá :wink: , a cumisüvegünk is antivákumos, döntött nyakú Cicco :D
De remélem sokáig fog szopizni, és nem lesz semmi problémánk! :lol: ÁMMEN!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Most gyorsan csak egy témát érintenék: magzatvíz elfolyás vagy fájás. Hát én az utóbbira szavazok. Ha van fájás lehet burkot repeszteni, viszont ha elfolyik a víz és nincs fájás az sokszor gáz, jön az oxi és a mesterségesen generált fájások, amik nem mindig elegek ahhoz, hogy a baba simán megszülessen. Ez persze az én véleményem, senkit nem akarok sem megbántani sem megijeszteni. Remélem nekem a fájás jön előbb és majd mint a múltkor repesztenek burkot.

Egyébként nekem tegnap kb. 2800g-ra saccolták a pocaklakómat.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Már a kórházi csomagba ajánlatos bekészíteni az infacolt? :O
Hát nekem már most akkora a táskám, mintha 3 hétre mennék minimum egy másik kontinensre, de nyilván még kell bele ez az. :D

LKata, nem tudom, most mekkora lehet, hétfőn megyek uh-ra. Gyanítom, Dóri is Norbival egysúlyban lehet kb., és mindenki nagy szemeket mereget, amikor meglátja a hasamat meg hát jómagam is 3,9 kilóval születtem és akkoriban még nem voltak terhességi vitaminok, stb...:) A férjem pedig egypetéjű ikrek egyike, ugyan 8 hónapra születtek, de az akkoriban ennyi időre világrajött, 2,5 kg-os ikerbaba az nem számított kicsinek. Tényleg csajok, akinek már van babája, a szülők születési súlya mennyire befolyásolja az utódét vagy ez csak ugyanolyan hiedelem, mint a csúcsos pocak = fiú és egyebek?

Kép
anhel
 
 


Nyugtonmalac, igen olyan jólesik panaszkodni itt egy kicsit!Nagy megkönnyebbülés! :lol:

És bár nekem még csak tesóim útján és az olvasataimból van tapasztalatom,de tökéletesen egyetértek veled abban,h nem kell a gyereket erőltetetten időpontokhoz szoktatni,mert csak nehezebb lesz vele késöbb!Sztem is akkor cicizik,amikor kéri,akkor alszik amikor akar és akkor fürdik,ahogy kijön a lépés aznap!
Annyira tudott idegesíteni mindig is amikor például jöttek hozzánk vendégségbe kicsivel és délután 4-5körül már nyűgös volt a pici és jött a szöveg,h "jajj,mennünk kell mert fürdésidő van"! :?

A szülés indulásáról pedig nekem is azt mondta a dokim,h jobb ha fájással indul és akkor kell indulni,amikor már 5percesek és rendszeresek!(persze nálunk nagyon közel van a kórház)
A víz elfolyása veszélyes lehet és nem is feltétlenül indul meg a szülés!

Lányok,milyen az az amnioszkópos vizsgálat?Mert,ha nem szülök meg szerdáig(erre elég nagy az esély) akkor azt fognak csinálni!
Tudja vki hogy csinálják?Van vkinek vmi tapasztalata???
Kicsit megijedtem,mert olyan rosszul hangzik,h mintát vesznek a vízből! :?

És még egy kérdés: vki szed d-vitamint?Nekem 1hete írtak fel tanácsadáson,de még nem váltottam ki!Kell az???
Vendég
 


LK: szopizás közben is sok levegőt nyelnek a babák. Tedd csak be te is a csomagba az infacolt :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


D vitamin a babának kell majd a 2 héttől kb. :)

Adri: szerintem hasbaszúrás, és víz mintavétel lehet.

Ettől a mennünk kell dumától kaptam én is idegbajt. Gondolom a többiek meg az én nyugodt, sosem síró babámtól kaptak féltékenységi rohamot :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Inez! Amnioszkópos vizsgálat=magzatvíz megtekintés
http://www.origo.hu/noilapozo/szuloknek ... kopia.html

Kép
szöszke
 
 


Nymalac, a hasbaszúrás, és víz mintavétel az amniocentészis. :wink: Annyi mindent csinálhatnak, hogy győzzünk eligazodni. :shock:

Kép
szöszke
 
 


Irtam egy litaniat es elszallt :twisted: :twisted: :roll: :shock:

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


No, akkor ujra:

Kata84 :)
Oyan meghatoak a szuloszobas kepek!!(Akosrol nekunk nincs, (na majd most) Zsombor gyonyoru Kisfiu!
A szulessztorit is tok jo volt olvasni, nagyon ugyesek voltatok!!

Tesotema:
Akos is nagyon varja mar, hogy megszulessen a baba. Par napja mar keszitgetem fel arra is, hogy ha itt az ido, Anya megy a korhazba es akkor mi lesz, hogy lesz.
Kis Dragam megsugta a Tesonak, hogy milyen ajandekot szeretne :lol: , meg is erkezett, ugyhogy akar szulhetunk is :)

Anhel :) , Lovaszkata :)
Beszallhatok a versenybe? :P

Anhel :)
Azuram 8 honapra szuletett 1800 gr-mal.
En 32 hetre 1250-nel (ikerterhesseg volt, de sajnos a Tesom csak 3 napig elt :( )
Akos pedig 3700 gr-mal, 6 napot tulhordva, igy szerintemm- csupan hiedelem :!:

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok!

Újra itt vagyok, bár lehet inkább le kéne a kislányommal feküdni aludni, de akkor megint mi lesz éjszaka :cry: :cry: :cry: .

Marekról tud valaki valamit, nagyon eltűnt. Még a végén azon vesszük észre magunkat, hogy megszült.

Csajok!

Nem akarok senkit megbántani, de mit tudtok ilyen rengeteg cuccot bepakolni?????
Én is összeraktam a cuccom és nekem azért nem lett ilyen sok mint nektek. Egy kisebb sporttáska vagy kézipoggyász típusú kb a mennyiség. Nincs is értelme mindent bevinni, hiszen minden nap megy valaki látogatni és az be tudja vinni ami kell, arról meg már nem is beszélve, hogy a kórházba tök gáz ennyi cuccot tárolni, majd hazavinni. Sokkal egyszerűbb mindig bevitetni valamit és ami nem kell azt hazaküldeni.
Én már egyszer ezt végigcsináltam és én is rengeteg cuccot vittem, de már rájöttem, hogy tök fölösleges volt. Szerintem teljesen fölösleges egyszere 5-6 hálóinget is pl. bent tartani, ami koszos haza kell küldeni és hozzanak helyette újat.
Na jó befejezem, végül is mindenki annyi cuccot visz amennyit akar.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Hahó mindenkinek!

Ma csupa jó híreket kaptam a kórházban. A ctg-n persze megint semmi nem történt, azon kívűl, hogy szépen mocorgott és minden ok.
Megsasolták uh-val is, 3500 gr körül van, mindene ok, és a császársebem hegvastagsága 13 mm.És ez a lényeg.Azt mondták ez frankó vastag, tuti nem jön szét szülés közben.Magyarul a seb már nem akadály a szülésnek.Ennek nagyon örültem.
Ma jó kis indiai vacsi lesz megspékelve egy kis apázással, remélem meghozza Emmát.Most már nagyon drukkolok, hogy beinduljon magától, különben...na, de nem is gondolok rá.
emmalena
 
 


Sziasztok!

Kint volt végre a gyerekorvos, nagyon aranyos nő, mindent megmutatott, megnézte Lottit, viszont ő is a 3 óránkénti evést eröltette, így megpróbáltam felkelteni dél körül, hát nem ment, hiába tettem oda a cicit, rázogattam, aludt, így inkább letettem, fejtem mint egy őrült gyorsan, de kb. csak 30 ml lett, azt is a nagy melegítés közben kilötyköltem, odaadtam neki és böfi és alszik azóta is! Most jönne vagyis jött volna már 15-től a köv. szopi, de most megint keltsem? Nem akarom. Szóval nálunk is csúszni fog azért ez, nem lesz 3 óránként etetés!

Mtücsök - nekem kellett a kórházi csomagból minden, több hálóinget is vittem és az első két nap véres is lett mindkettő a gátseb miatt, aztán izzadtam, mint a ló, nagyon fűtöttek a kórházban, szóval jó volt, hogy volt cserelehetőség. Persze mindent hoztak be, de azért ha hirtelen kellett, jó volt, hogy volt, pl. törölközőből 3 db vagy rengeteg innivaló, mert napi 3-4 litert ittam. Amiket hazahoztam úgy, hogy nem nyúltam hozzá? Hát talán nem is volt ilyen, de lehet, hogy csak én pakoltam jól össze, persze párom csomó mindent hozott azért be utólag, minden nap.

Magzatvíz elfolyása? Hát hihetetlen riadalom, az egyszer biztos és tényleg jobb, ha fájásokkal megy be az ember, nekem nagyon jött, nem csak szivárgott, hanem éreztem, hogy folyik, jó hogy a kórház 5 perc kocsiútra van, így azért nem volt gáz, de ha valaki vagy fél-egy órát utazni kényszerül, hát abból lehet probléma. Én már 3 ujjnyira kitágultam fájások nélkül is, mire beértünk.

Gátseb - iszonyatosan fájt vagy 5 napig, az első széklet és utána még a pisilések is borzalmasak voltak, fájdalomcsillapítót kaptam a kórházban, volt egy ülőpárnám, ami nagyon-nagyon kellett, párom szerezte, azon tudtam csak ülni, nagyon ajánlom!!!

Nyugtonmalac - a gyerekorvos bedugott egy hőmérőt Lotti popójába, de nem tudott még mindig vécézni, kaptunk kúpot, hátha, valami glicerines.
Az Infacolt is mondta, etetés előtt adni neki, hogy oldja a görcsöt, ma megpróbálkozom vele.

Adri - elhiszem, hogy terhes a terhesség! Én már a 34. héten is mindig mondtam, kicsit bűntudatom is volt/van néha, mert arra is gondoltam, hogy talán megérezte Lotti, hogy nehezen viselem már ezt az időszakot és azért jött előbb. . . hülye vagyok, de hát ki tudja :roll:

Na megyek, párom főzött tésztát (szénhidrát), jövök még ha tudok, próbálok részletes lenni és reagálni mindenre, sikerült aludnom is most du., igaz csak 1,5 órát, de sokat számít az is, puszi!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Mtücsök, persze, igazad is van, én sem bolondultam meg, mindössze számolok azzal a nem is túl irracionális lehetőséggel, hogyha teszemazt a férjemnek naponta mondom, mit hozzon be - csak egy példa a bugyi vagy a hálóing - akkor nagy valószínűséggel azt a bugyit és azt a hálóinget pakolja be nekem, amiről ő azt gondolja, hogy az az... Tangában vagy csipkés akármicsodában meg babydoll-szerű "kimenős" hálóruciban aligha fogom jól érezni magam a kórházban. Ha meg összekészítem előre, akkor már nem olyan mindegy, hogy be is teszem a csomagba? :)
Amúgy nem is vittem túlzásba, összvissz 2 hálóing, ebből az egyik egy ócskább a vajúdáshoz, meg két pizsialsó és 2 gombos felső + egy köntös, ennyi az én cuccom, a többi a papírok, a tisztálkodószerek (nem ám hatalmas flakonok, hanem a dm-ben kapható mini utazós kiszerelés mindenből), 2 pacsker, pzs + egyéb higiéniás papírtörlők pl. a wc-re.
Ami igazán helyet foglal, az a köcsög tennacsomag és a mellszívó. A baba ruháit pl. nem is viszem, majd ő hozza.
Mindez egy nagyobb sporttáska, amivel egybként tényleg csak hosszabb útra szoktam menni, mert amúgy egy kisebb bőrönd a bevált.

Emmalena, Te hanyadik hétben vagy? Indiai vacsi nem túl fűszeres a gyomrodnak? Mondom én, aki most nyomott be néhány szál pepperonit...:D :D

Kép
anhel
 
 


ja, meg az Ildi által is említett törölközők, 2 kicsi, 1 nagy, és gyanítom, ezek is cserealaposak lesznek.

Kép
anhel
 
 


Tücsök - Én sem viszem a kétajtós szekrényt. EGy sporttáskába befértem.

Emmalena - Gratula az eredméyneidhez!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Nem akartam a kedélyeket borzolni, csak van aki írta, hogy nem tudom én hány táskával megy. Egyébként nekem van összerakva olyan cucc, ami egy külön helyen van és ha kell onnan elveszik és azt hozzák be.

Nekem nem is a tena csomaggal és a mellszívóval van a legnagyobb bajom, hanem a köntössel, de azt el kell vinni, nincs mese.

Anhel!
Te mikor mész legközelebb??? Lehet már írtad csak én nem vettem észre, bocsi.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


MAREKRŐL tudtok valamit?????

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Jaj Lkata, bocsánat, túlszaladtam: mondanám, hogy naná, de félek, ha belőjjük a célvonalat, a sors fintoraként majd jól mi leszünk az utolsók! :D
És hát a Te pocid se kicsi, az enyém is elég méretes, nem kell, hogy még nagyobb legyen, ugye?! :shock: :D :D :D

Mtücsök, nem borzoltad, bennem is felmerült, mikor én kis laza 30 hetesen elhallgattam, hogy a barátnőm miért visz 2 csomagot szülni, mit lehet, annyi mindent összecumózni. De már azért látom, hogy évszaktól és kórháztól függetlenül, ide még egy papírzsepi csomag, oda még egy fogkefe és már alig maradt hely...
A köntös az is kardinális kérdés, próbáltam nem a legnagyobb, legvastagabb köntöst bekészíteni, de így is egynegyed táskát foglal.

Jövő héten a dokimhoz megyek a magánrendelésre uh-ra, ott csinál ctg-t is, és elvileg csak az utána következő héten megyek a kórházba ctg-re (az már a 40. hét lesz :shock: )
Na majd csak stoppoljuk a kika-lilaszobát akkortájt (tegnap még a függönyös rész is tele volt), Marekről viszont semmi hír. Még mindig bőszen szemetet hordanak ki, vagy már 'végeztek' és esetleg...??

Kép
anhel
 
 


Anhel!

Én már betöltöttem a 39.hetet.és mivel császár volt előzőleg csak egy hetet hagy a dokim túlhordani, de azt sem szívesen.Magyarul, nekem a következő 1,5 hétben szülést kell produkálnom, spontán indulással, különben ujra császár lesz.Mert a császárosoknak nem indithatnak mesterségesen, mert az tul brutális fájásokat csinál, ami árt a sebnek.Igy minden természetes módszert bevetünk, hogy ne kerüljön újabb császárra sor.Ma mondta a szülésznőm, hogy a jó fűszeres kaják is segítenek az utolsó héten.:-)
emmalena
 
 


Sziasztok!
Én is a nagy csomagosok táborába tartozom: nem biztos, hogy a kiszemelt teherhordó pont azt a bugyit, hálóinget kaparintja a kezébe, amiben kényelmesen érezném magam. Ráadásul a mi kórházunkban (de talán sok más helyen is) egyből a saját ruhájába öltöztetik a gyereket, ami azt jelenti, hogy neki is min 3napi ruhagarnitúra szükséges, napi 1-2 szeri váltással (a pelenkabakik miatt). És akkor még ott a Tena betét, a törlőkendő, a WC papper, és a tisztasági csomagom. Ráadásul nálunk egyedül én vezetek autót, úgyhogy gyaloghordóként kellene engem ellátnia a családtagoknak. Plusz ha nem kell férjecskének munka után hazarohannia a cuccaimért, a felszabaduló időt is velünk töltheti. :D De: "Mindenki másként csinálja" :D
Léápcsőmászás: Régi téma, de ma voltam szülséfelkészítőn, és ott a dokinéni azt mondta, hogy nagyon nem ajánlja, mert erősen rontja a méhlepény vér- és oxigénellátását. Szol ezzel is óvatosan.
:shock:
Többedszer szülőknek: kedvesem egy kollegája és felesége ma szültek másodszor : anya fél ötkor keltette apát, hogy elfolyt a magzatvíz, fél hatkor a kórházban már ott pihegett karjaikban a portán megszületett kisgyerek :shock: :shock: :D Nem mondom, hogy mindenkinek ilyet kívánok, de mivel mindenki egészséges, nagyon örülök, hogy ilyen könnyen ment a dolog. :D Persze párom azóta óránként hívogat, hogy mizu babuval, meg velem, de megnyugtattam, hogy ne aggódjon, nekünk tovább tart majd azért. :P
Emmalena: szép estét :D :D :D
És persze minbdenki másnak is szép estét,
M.

macianyu
 
 


Marekről hírek:

"Ma délután háromkor megszületett Boróka. 3400 gr, 51 cm, és gyönyörű. Villámgyors szülés volt!"

Szívből gratulálunk a Marek családnak itt is, és várjuk a beszámolót!!

Kép

Kép
perdo
 
 


Marek! Nagyon-nagyon gratulálok!
Juj, de izgi. Nagyon várom, hogy mi hogy volt!

Voltam ma a Cédrus nevű bevásárlóhelyen, és képzeljétek, a szoptatós melltartók lábfej magasságban (!!!) voltak össze-vissza dobálva egy polcon. Baromira örültem, hogy ott kellett hajladozva túrkálnom köztük. Micsoda üzletpolitika. A kismamák dolgozzanak csak meg a melltartóért. :shock: :evil:

Macianyu, nem szeretnék ilyen gyorsan szülni, csak ha kórház-közelben lennék. Én Nyíregyházán szeretnék szülni, és az legjobb esetben is 2 órára van autóval. Abban bízom, hogy a gyerkőc nem akar korábban jönni, mint október 27., viszont csak október 16-tól költözöm oda szülésig. :)

Kép
szöszke
 
 


Éreztem én, hogy történik Marekkal valami.

Gratula, de így már ugrott a közös szoba, viszont a szülésznőn nem kell osztozni.

Remélem bejutottál a kika szobába hiszen az volt szíved vágya.

Kép

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Mareknak és Borinak nagyon nagyon gratulálunk!

Sok egészséget, boldogságot és tejcit kívánunk!
Marek, gyors felépülést neked!

Ügyesek voltatok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Lehet, hogy itt az ideje a Boriknak?

Mesélem is az én Borimnak, hátha kedvet kap. Egy villámgyors szülés nekem is bejönne :D

Nagy csomag: nekem is "nagy csomagom" van. Egész konkrétan 3 csomag, ami pici. Lehet kapni ezeket a legkisebb méretű bőröndöket, abból van kettő, egy félig üres szülőszobás, meg egy jól megtömött gyermekágyas az én csomagommal. Az egyik tetején meg van egy kis kézitáska, ami rávaló, abban vannak Bori dolgai. Tettem be fölösleges dolgokat is, de nem bánom.

Én mindenkit kértem, hogy ne jöjjenek be hozzám, mert ugysem megyek ki a folyosóra... Apa jöhet, de nem olyan sűrűn, mert neki Lilire kell vigyáznia.

Szóval kell a sok cucc. És rengeteg helyet foglalnak ezek a dolgok: köntös, baba pokróc (ezt kell vinni), betétek, törlőkendő, mellszívó.
És ezek azért kellenek majd.

Az én szülőszobás bőröndömet apa haza fogja majd hozni, ha beköltöztem a szobámba. Ezt azt kiveszek belőle, de a többit hazaviszi majd.

Nálunk külön kell csomagolni a szülőszobai cuccot, és a gyermekágyasat. Szülőszobába csak az odavalót kell bevinni.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Mégis elmentünk a doki nénihez. Sajnos nekem nem derül ki semmi konkrét a méhszáj vizsgálatnál, mert operálva volt. Mindenesetre zárva van, de azért be tudta dugni az úját a doktornő, és tudta lazítani. ez változás a múlthéthez képest, akkor semmit nem tudott csinálni.

Bori már jól lent van, de ezt sejtettük.

Az operált méhszájra az a jellemző, hogy jó sokáig nem akar kinyílni, aztán egyszer csak kinyílik, hipp-hopp. Nem is tudom, hogy erre mit írjak. Mi lesz így velem?!

Marek, léphetek a nyomdokodba? :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!

képek:

Kép itthon

Kép messziről szemléli kistesót

Kép nem látszik, de SZŐKE haja van! :-D

Kép így örült a hazajövetelnek...

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kép

Kép

Kép


Zsuzsi :)
Tunderiek a gyerekek!

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Jó reggelt!

Marek! Gratulálok!!!!! Igazán szép súly, szép méret! És hogy még gyors is volt a kiscsaj :shock: :lol: ....de jóóó!
Jó erőt, egészséget, sok tejet! Puszi


Zsuzsi.....Konstantin olyan szép angyalka lesz mint
Ábel! :lol: Ja, és nagyon vagány ez az órás ruci! :lol:

Anhel, Kriszta......Tegnap este jósló fájásaim voltak :lol: :lol: :lol: egy órán keresztül, szinte 5 percenként, de csak 10 mp-esek!És kicsit olyan szúrkálós görcs volt! :shock: Ilyen szokott az lenni? :roll:
Lehet ez a szar idő tette, nektek volt valami????

Ja, és én egy ideig nem szeretnék mérlegre állni :twisted: utálom a mérleget!
Azt hittem már nem fogok hízni, de tévedtem! :oops: :cry:
Már 16 kg (reggeli nélkül) :cry: :cry: :cry:

Szép napot anyukák, kismamák! :D

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Emmalena és macianyu.....én magam elé engedlek titeket!

Hajrá lányok, jön a meleg front! :lol: Tessék szülni! 8)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Hurrrrrrrááááááá Marek!Szívből gratulálok!!!!!!!!!!!!!

Konstantin hihetetlen édes.
Nagyon beindultak a babák, én már egyre türelmetlenebb vagyok.Tegnap este mindent bevetettünk, de még ma is itthon vagyok.na mindegy, valamikor csak megszülök én is:-)
emmalena
 
 


Juhéééééééééé, Marek, fogadd gratulációmat a kis Borókához!!! Majdnem elbőgtem magam, mikor olvastam :lol: Kép

Zsuzsu - de tündéri Konstantin és ahogy Ábel áll az ágya felett, hát meg lehet őket zabálni, nekem is nagyon bejön az órás rugi!!!

LKata - a súly miatt ne aggódj, majd lemegy! Bár megmondom nektek őszintén, én csalódtam, amikor itthon ráálltam hétfőn a mérlegre, azt hittem, jóval kevesebb lesz, hát nem :? Van rajtam kb. 10 kiló többlet. Persze ez most kell a szoptatás miatt is, de hát nem igazán tetszik.
A hasam kezd visszahúzódni, a köldököm is megy vissza, de a bőr elég furán néz ki köldök és mell között, olyan lógós vagy nem tudom :roll:

Szöszke - a Cédrusban én is ott hajolgattam, tiszta ideg voltam és leizzadtam, mire találtam megfelelő méretet, tényleg hülyék, hogy alulra teszik :? Amúgy a kórházban nem is használtam, inkább lefejtettem magamról a hálóinget, bár nekem nem ömlött a tejem, tehát nem kellett annyira a melltartó.

Rólunk egy rövid helyzetjelentés: nem kakiltunk még mindig :? Emiatt ideges vagyok, tegnap párom hőmérőzött egyet, olyan ügyi volt, én nem mertem volna, csak Lotti lábát fogtam/tartottam közben. Nem használt, viszont tegnap 2X sikerült 50 ml-t szopnia, el sem hittem!!! Aztán van, amikor csak 10 ml-t, fene se érti, a bal cicim már sebes, a jobbat viszont elkezdte szívni rendesen.
Éjjel 1-4-ig nem sokat aludtunk, felborult a 3 órás szopi, mert 4 óra óta alszik és 6-kor lett volna a következő, de ez kimarad, nem akarom felkelteni, egyszerűen nincs szívem! Marad a 9 óra.
Amúgy megint csak kb. 1-2 órát aludtam, de kezdem megszokni.

Na megyek tovább, mindenkinek kitartást, aki még pocis és szuperjó babázást a többieknek, jövök amikor csak tudok!!!
Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!
Marek: szívből gratulálok nektek, örülök, hogy ilyen simán ment. Olyan jó, hogy ezt írhatom nektek is: jó babázást!!!!!
Zsuzsi: nagyon édesek a tesók, tündéri kis gyerkőcök. Tessék sok fotót készíteni magatoknak (és a mi örömünkre is)! :D
Kata: a súlyod egy része tényleg lehet vizesedés- most az utsó hetekben már nem érdemes annyira izgulni. Nekem példul eddig nem volt, de most már nekem is párnázott ujjaim vannak. Úgy nézek ki, mint egy MIchelline gumiemberke... :)
De mivel egyéb panaszom nincs, továbbra is marad a jövő hétre tervezett időpont....ha nem hordom túl a kis királylányt.
Szöszke: kitartás a hó végéig! Kicsit irigyellek: Nyíregy felé nagyon szép havas telek vannak. Mi nemrég voltunk arrafelé rokonlátogatóban, és a város nagyon kedves! Akkor neked extra egyértelmű előjeleket, és legalább 3 óra odajutási időt kívánok- remélem, az elég lesz. :P
Mindenkinek szép napot,
M.

macianyu
 
 


Azt olvastam most, hogy ha sebes lesz a mellbimbó a szoptatástól, akkor nem jól tartom a babát, ez tényleg így van? :shock: Mert én úgy érzem, jól tartom, rendesen bekapja az udvart is, ülve szoptatok, a fekve nem jött be, szopis párnát sem tudom még vele használni, mert Lottika nagyon picike.
Most én csinálom rosszul szerintetek?
Milyen mellbimbóvédő krémet érdemes venni? Mert a nyálát és a tejet otthagytam már mellen, de eddig nem segített. :evil:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?