Új privát üzeneted érkezett!

Ja és igen, a diétával még az is gond, hogy igazából azt jelentené, hogy kb. csak kétszersültet ehetek. Az meg a babának annyira nem jó. Ezért is nem alkalmazható annyira... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Az első laptetőm a topikban :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


És még a 600. bejegyzés is a tied volt :)

Sziasztok Csajok, nagyon jó volt a tegnapi buli. Párom fiának már pénteken este elmondtuk, nagyon jól fogadta, alig várja, azóta ölelget, meg most is úgy búcsúzott, hogy vigyázzatok magatokra, meg tegnap kérdezte reggel, amikor felkeltem, hogy aludt a baba. :)

A család a kerti partyn nagyon jól fogadta, aranyosak voltak, feltöltöttek pozitív élményekkel. Amikor hazajöttünk, elmondtuk apósnak és a párjának is. Hát nem is tudom, hogy ők hogy fogadták, a barátnő nagyon jól, após meg mondjuk úgy, hogy nem mondott semmi rosszat, és ez is tök jó :) Aztán majd meglátjuk. (Elég nehezen mutatja ki az érzelmeit és mostanában elég mogorva tud lenni, ha épp olyan napja van.) Ma egyedül vagyok itthon, este jön a párom, ha megjött, elmondjuk a hugáéknak is (ők tegnap nem voltak itthon). Egyenlőre ennyi.

Én mintha pár napja jobban lennék, elmúlt a hányinger, helyette puffadás van ezerrel. Hát nem is tudom, hogy melyik a jobb...

Éjszaka meg alig bírtam aludni, akkora vihar volt nálunk, folyamatos nagyon hangos dörgéssel.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 

 
 

Noémi, nekem van egy barátnőm, akinek volt epeműtétje, ő is tart diétát amiatt, viszont ő azt mondja, hogy nem olyan vészes ez a diéta.

Itt amúgy írt róla hosszabban, lehet, hogy az orvos egy kicsit túlságosan rád ijesztett, nem?

http://www.urban-eve.hu/2011/04/16/vege ... pes-dieta/

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki! Sajnos nekem is van epekövem, hála Istennek, eddig még nem okozott görcsöket... :? Viszont nekem az a baj, hogy soha nem tudom mitől jön ki. Pl. eddig a tejtől nem volt semmi bajom és egy fél évvel ezelőtt az ütött ki, azelőtt meg a dió, pedig attól sem volt azelőtt semmi bajom.

Igazából azért félek ettől, mert akinek volt epegörcse, az tudja, hogy olyankor már legszívesebben felvágnád a saját hasad egy késsel, csak múljon el...Bár én még nem szültem, de egy barátnőm azt mondta, hogy a szülési fájdalom semmi(!!!) egy igazi epegörcshöz képest..... Ja igen, amiért félek, mert ugye most nem lehet szedni semmilyen gyógyszert, viszont ha rám jönne nem is tudom mit csinálnék. Eddig Nos-pa és valami fájdalomcsillapító volt a megoldás, általában injekció formájában, itthon tartok ezekből a hűtőben...de most nem használhatom ezeket.

Noh, egy szó mint száz, akinek van esetleg epeköve itt a csajok között, van valami alternatív gyógymód?

Azt nem tudom, hogy a Cholagol cseppeket lehet-e szedni, bár az lényegében borsmenta.....

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Viki,
te barátnője vagy Viának? :)
Hatalmas urban:eve rajongó vagyok :)

Köszönöm a tippet, majd ha odajutok, rákérdezek. De azért gondolom, hogy másfajta diétáról lehet szó, mert itt nem epekőről, epeműtétről van szó. De mindegy, nem akarok még erre gondolni.
De köszönöm.

Dana, és ezt nem lehet megműteni?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Szia Noémi!

De, meglehetne műteni, úgyhogy kiveszik az epehólyagot, de utána életem végéig diétázhatnék, amit nem annyira szeretnék. Így inkább vállalom, hogy évente egyszer-kétszer belehalok a görcsökbe. Egyébként azt mondta a dokinő, hogy ha véletlen elindulna egy kisebb kő, akkor biztosan műteni kell, mert akkor hasnyálmirigy gyulladást okoz.....de rengetegen élik le az életüket kövekkel és nem okoz gondot a görcsökön kívűl.

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Noémi, büszkén mondom, hogy igen <3

Lányok, hülye kérdés, de. Feliratkoztam a ciklus.hu-n ilyen terhességi hírlevélre. Ugyebár küldi hetente. Én most 9+2 vagyok, azaz a 10. hétBEN vagyok, nem? Akkor miért azt küldözgeti nekem, hogy a 9. héten mi történik?

Ami még furcsább, hogy viszont ami le van benne írva, az megfelel a 10. hétnek a másik könyvekből. Azt hiszem. Na most akkor mi van? Bemásolom a mostani hírlevelet.

9. hetes terhes vagy!
A baba mérete 9 hetes terhességnél
A 9. héten a babád mérete 22-30 mm között van, egy tisztességes áfonya méretével vetekszik. A súlya még kevesebb mint 30 gramm, de hamarosan tisztességes súlygyarapodásba kezd.
A baba növekedése és fejlődése
A baba a 9. héten iszonyatos gyorsasággal növekszik. Külső megjelenésre már minden –fej, végtagok, törzs - a helyén van.
Ettől a héttel elkezdődött a magzati időszak, amire jellemző, a gyors növekedés, a szövetek és a szervek érése.
A babád folyamatosan mozog, bár ebből még mindig nem érzel semmit, a kicsi mérete miatt. Mozgása összerezzenés szerű és lassú mozgás lehet. Bár az összerezzenés, rángó mozgások gyakorisága 9. héttől csökken.
A baba farka erre az időre eltűnik, szervei és izmai önállóan működnek. A szemhéjak összecsukódnak és a 27. hétig zárva maradnak. A baba arca minden nappal egyre jobban kivehető, ahogy a száj, az orr, az orrlyukak világosan láthatóvá vállnak. Már a nemi szervek is fejlődnek, de mé ;g az ultrahangos vizsgálaton nem kivehetőek a következő 2-3 hónapon keresztül. A szív már négy különálló kamrából áll.
A te fejlődésed
A méhed folyamatosan nő, most egy kisebb sárgadinnyének megfelelő méretű. Súlynövekedést figyelhetsz meg magadon, ami inkább a víz felhalmozódásának a jele, semmint a hízásé. Nem kell feltétlenül aggódnod a súly gyarapodás miatt, mivel a terhesség alatt a napi 0,5-2 kg súlygyarapodás vagy vesztés sem ritka.
Sok kismama a melle megnövekedéséről számol be. Ezt a jelenséget sokan a menstruác ió előtti napokban is tapasztalják. Ennek a megnövekedett progeszteron és ösztrogén hormonszintek az okozói. Ez a növekedés is mutatja, hogy a szervezeted készül az új jövevény érkezésére. Ha szűknek érzed a melltartódat, vásárolhatsz egy számmal nagyobbat, (a kosárméret a mérvadó, mert a melled nő, nem a hátad szélessége, tehát 80B helyett 80C-s lehet a jó) de nem érdemes bevásárolni, mert lehet, hogy még nőni fog 1-2 számot, sőt szülés után, amikor a tejbelövellés megtörténik, még tovább is nőhet. Ha te nem vetted észre, hogy megnőtt a melled, ne ijedj meg, mert vannak olyan nők is, akik semmi ilyesmit nem tapasztalnak, mégis annyi tejük lesz, hogy más b abáknak is jut belőle.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki, sztem a 10. hétben vagy.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Sziasztok!

Nekünk is tök jó volt a hétvégénk, végre nem kellett tanulnunk. Szombaton a keresztlányommal jöttek hozzánk, vasárnap mi mentünk hozzájuk. A két kiscsaj nagyon édes volt, mi felnőttek pedig jókat nevettünk beszélgettünk.
Szeretem ezeket a láblógatós hétvégéket, bár annyira kiütött ez a párás meleg, hogy sok mindent nem is tudtam volna csinálni.

Noémi!

Milyen volt a gyereksziget? Ilyen picinek is van ott szórakozási lehetőség? Szeretnénk már gyerekek közé vinni Nórit, de itt a játszótéren még nem igazán van korosztálybeli társasága.
Nagyobbakkal is el van ugyan, de nekik azért még nem túl izgi egy 14 hónapossal játszani.

Sajnos nekem is van epekövem, de - lekopogom- eddig még nem volt komolyabb probléma vele. Nagyon remélem, hogy nem is lesz.
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!!

Bdana:
Epe görcs: lehet nospát szedni én direkt megkérdeztem az orvost milyen gyógyszereket lehet szedni ha bármi probléma van...mondta az algopirint és a nospa...
Férjemnek 2 éve karácsonykor volt az epeműtéte neki pl.az erős paprika, balos dolgoktól jöttek úgy a görcsöl, hogy ügyeletre mentünk szuriért, annyira szarul volt...rá 1-2 hónapra meg műtötték kiderült gennyes volt már és hólyagostól vették ki...majd diéta kb fél év-ig semmi babás erős hagymás, tojásos dolgot nem ehetett...majd egy év elteltével lassan bele bele kóstolt azokba...azóta ma már mindent eszik és semmi baja!!!!!!!!!

Viki: örülök, hogy jól sikerült a party :wink: És a bejelentés :wink:
Én ugy tudom vagyis nekem az orvos azt mondta mindig az kell mondani amit már betöltöttél szoval betöltött 9 hetes vagy!Betöltött 9 hétben vagy!!!
Itt nézd meg:
www.szuloklapja.hu


:wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Jó reggelt!

Bár most elég csúnya az idő, de legalább kapok levegőt :)

Reggelente már rendszeresen rosszul vagyok egy 20 percig, egyelőre örömmel fogadom, mindig a férjemet ugratom vele ("látod mit tettél??" :D).

Viki,
akkor ha találkozol vele, mondd meg neki, hogy egy nagy rajongójával fórumozol :) Csúcs az a nő, imádom a blogját.
Amúgy le is mentettem a diétás cikket, és szerintem ha rátalálok végre az orvosomra, megbeszélem vele.
ciklus.hu helyett olvasd a babanetes hétről-hétre cuccot :)

Andi,
jó volt a gyereksziget, de Emesének még nem annyira, szóval Nórinak sem, gondolom. Bár van játszótér, meg állatsimogató, ezeket élvezte, azért a többi még neki nagy volt.
Akkor te se bírtad hétvégén a levegőt?

Mi vasárnap elmondtuk nagybátyámnak és a feleségének, olyan aranyosak voltak. :) Jó érzés ezt elmondani embereknek :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Nekem most határozottan jól esik ez az idő. :) Abban a fülledt, párás melegben levegőt sem kaptam rendesen.

Az állatsimogatás nálunk megoldott, saját állatkertünk van. :) Ráadásul épp most telepedett egy kacsa a kertünkbe. Remélem tovább áll, mert madárfóbiám van. Mindenesetre Nóri már hápogott neki. :)
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Nem jelentkeztem a hétvégén, konkrétan végig aludtam. :) Jól esik már ez a lehülés, jobban is aludtam. Holnap doki, nagyon izgatott vagyok már.

Viki: Noémi megelőzött, de én is nagy Urban:Eve rajongó vagyok! Nagyon szeretem! Úgyhogy két rajongót is jelenthetsz neki! :)
Örülök, hogy ilyen jól sikerült a hétvége. Nagyfiú meg szupercuki, hogy ilyen jól áll a dolgokhoz. :) Én is úgy tudom a heteket, ahogy Noci is írta. De már annyiféle képpen írják, hogy +/- héttel bármikor kalkulálni kellhet. Az sem mindegy honnan számolják a terhesség kezdetét. Szóval nehéz eligazodni.

Noémi: Nagyon nem hangzik jól ez az epés dolog, de hátha most nem is jön elő, vagy nem olyan mértékben. Minden elismerésem, hogy ennek tudatában is vállaltad a picit.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Sziasztok!

Örülök, hogy hellyel-közzel mindenki jól van!

OUI! Veled együttérzek én is mélyponton vagyok. Nem kívános semmit, viszont éhes vagyok, fáj / és a gyomrom, vagy mi az isten baja van. A szagoktól rosszul vagyok. Hányni csak 3* hánytam, de nincs is mit.
Rengeteget alszom, mert így tudom túlélni a fájdalmaimat, mert a gyomrom már tényleg nagyon fáj.
A vitamint már 1,5 hete nem siekrült beszedni...
Tegnap óta fáj a torkom.

Elfáradtam. :x gyakorlatilag nem bírok talpon maradni. Ma jöttem dolgozni, de minek???

Mázli, hogy hétvégeken apa otthon van és lefoglalja a majdnem 4 éves örökmozgót. Egy haszomat veszik: fekve azért még tudok olvasni.

Szóval panaszkodós a kedvem!!! és sírós. :(

Mindenkinek ettől sokkal jobbakat!



latogato1983
Pomáz
 
 


Latogato (a nevedre nem emlékszem, ne haragudj), közben rájöttem, hogy nekem azért (is) van konstans hányingerem, mert baromi alacsony a vérnyomásom. Ha már vettek vért tőled, lehet, hogy kiderül a vashiány is. Ezezk együtt elég rossz kombináció, múlt héten már sírtam attól, hogy alig tudok egy lépést tenni mert összeesek (nem jut elég oxigén az agyba).

Na de: most már iszok kv-t, hiába nem kívánom, mert megdobja a vérnyomást, és e mellett sok folyadákot is kell bevinni, az is segít az alacsony vérnyomás esetén. Ja, és sokat, kicsit enni.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Minden más kismamának: örüljetek, hogy ilyen jól vagytok:)))). Kicsit irigykedem!
Arra már én is rájöttem, hogy az olvasással milyen jól le lehet nyugtatni a gyereket akkor is, ha a hányinger kerülget.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Látogató, Oui: Nagyon sajnálom, hogy ennyire rosszul vagytok! Remélem hamarosan múlnak a rosszullétek. Az éhes vagyok de nem ennék semmit már engem is utolért, kegyetlen... :( A kávé rajtam is segít mert szerintem a vérnyomásom a béka segge alatt lehet. Egész hétvén aludtam, így most egy kicsit kipihentem magam. Szerda csütörtök a férj sem lesz itthon, úgyhogy lelkiekben már edzem magam.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Jó reggelt csajok!

Nekem szinte eltűntek a tünetek, mondjuk egy kis puffadás még van, de hányinger az nem nagyon, álmosság sem... Persze jól be is ijedtem, hogy minden rendben van-e. Alig várom a pénteket, hogy menjek a dokihoz!

Semmi kedvem dolgozni, hulla vagyok, otthon fetrengenék inkább... De valahogy túl kell élni ezt a napot is!

Akik meg rosszul vannak, azoknak jobbulást.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Na akkor egy kis TÉMA :lol:

Téli baba kelengye :lol: :lol: :lol:

Gondolom aki kezdő elsősorban kezdő anyuka lesz azt nagyon foglalkoztat a kérdés mint engem :lol: Miből-Méret-Hány darabot érdemes beszerezni!? :lol: Mivel több 2-3 gyerekes anyuka van szerencsére adhatnátok tanácsot!!!


Hogyan kell öltöztettni a babát télen!?Pl.csak hosszú ujjú Bódy szerezzük be vagy inkabb rövid ujjút is!?!!
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Noci: Második gyereket váró vagyok, de lövésem sincs. Ábelt 35 fokban vittük haza. Kb. csak body volt rajta meg kiszokni. :) Úgyhogy nekem ez új lesz.

Én tuti beszerzek rövid ujjú bodykat is itthonra azt fogom rá adni, mert úgysem lesz hideg. Ha kimozdulunk akkor meg hosszút. Vastag rugik, hálózsák, bundazsák, sapka.... Húúú, kis eszkimók lesznek. :) Méretből 56-62 még azok is nagyok voltak Ábelre. Sokkal nagyobbat nem akarok, nem szeretem mikor egy csecsemőn lógnak a ruhák, nehogy hamar kinője és szegény úgy néz ki mint valami ágról szakadt. akkor inkább kevesebb ruhát veszek neki de azok jók legyenek.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Na, jövök első gyerekesként okoskodni. Szóval, szerintem nagyon meleg cuccból nem kell sok, mert ha január közepén szülünk, az azt jelenti, hogy az első hat hétben nem nagyon megyünk sehova, csak a kötelező helyekre, nem? Mire letelik a hat hét, addigra meg már március lesz. Akkor meg már annyira nem cudar az idő. Oké, lehet hideg, de nem mínusz 10. Szerintem. Meg nem nagyon hiszem, megmondom őszintén, hogy ha márciusban leesik a hó, akkor a 2 hónapos gyerekkel a mínuszokban sétálni indulnék hosszabb távra, és a babakocsiban amúgy is nagytakarót raksz rá, hogyha mégis.

Amúgy én mindenkitől ezt hallom: sok olcsó egyszerű body kell, mert abból sok fogy, elmenősből nem kell annyi, mert úgyis hamar kinövik :) Meg azt úgyis meglátja az ember, hogy milyen évszak van pont mekkora méret mellett. Meg hát hozott anyag, remélem kapunk, és akkor ami abban lesz :)

Hű de izgi lesz! Nagyon várom, hogy egy kicsit már előbb legyünk időben és ilyesmivel foglalkozhassak, hogy babakelengye összeállítás!

Engem viszont mostanában a terhesruhák foglalkoztatnak, és ezeket a helyeket találtam, amit szerintem érdemes megnézni. Itt is elég drága, de még mindig nem kétszer annyi, mint a nagyobb helyeken:

http://www.monamama.hu/

http://elenorkismamaruha.gportal.hu/gin ... ce=message

http://bolthely.hu/kismamaruha/

http://www.bonprix.hu/bh/Noi-divat/kism ... F7D2B4E28F

És még egyébként H&M és C&A állítólag elég jó ebben a kérdésben.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Ami mindenképp kell, az egy overál, olyan, amibe könnyen be tudod bújtatni a lábacskáját és kezecskéjét. A legjobb, ha van rajta kesztyű is, mert rettenetesen meg tud hűlni a kezecskéjük. Akár meg is fagyhat. :(

A legjobb ruhanemű az a rugdalózó, lábfejes, nekem egész nap abban volt, és abban is aludt. Kb 6 darab volt egy méretből. Nem cicomáztunk vendégségben sem, mert nekik ez a legkényelmesebb.

Body: hosszú ujjú. A legkisebb (újszülött) méretből nem kell sok, mert nagyon hamar kinövi!

Zokni felesleges, mert lerúgja a lábáról egy perc alatt.

Ami még praktikus: manónadrág bodyval. Ehhez még akkor kell pamut pulcsika is, vagy kardigán.
Tetra pelenka büfizéshez, és én a feje alá is mindig ezt tettem félbehajtva, nagyon sokáig nem kell nekik párna. Takaró sem, maximum utazáshoz, vagy napközben ha magadhoz öleled és babusgatod, én hálózsákban altattam.

Fontos, hogy sok-sok bodyja legyen, mert az anyatejes kaki nagyon híg, nincs az a pelus, amiből nem folyik ki egy nagyobb adag

Babamérleget mi vettünk, de bérelni is elég, nem kell olyan sokáig használni, fél évig bőven elég, aztán majd méri a védőnő a rendelőben:).
Ultrahangos párásító nagyon jó, nálunk száraz a levegő, így kellett.

A ruháknál a darabszámmal kapcsolatban: én minden nap mosok, így semmiből nem vettem túl sokat. Ha ritkábban mosol, akkor több kell!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Jaj Istenem, ti már itt jártok :) Megkönnyeztem a témát...

Én rövidujjú body + hosszúujjú rugi és hosszúujjú body + rövidujjú rugi kombóba öltöztettem E-t jó sokáig, szerintem most is így lesz. Bodykból 6-7 darab kb., rugiból 5-6. De nagyon előre nem érdemes vásárolni Nóci, mert nem tudod, mekkora lesz. Lehet, hogy 49 centi, de lehet, hogy 59.
Zokni tényleg nem kell, kell overál.

Viki,
szerintem ki lehet azért vinni, csak jól be kell bugyolálni. Mondjuk mi kénytelen is leszünk menni, Emesét nem zárhatom be hetekre, jól megszívnám :D :D :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Én bodyból az elől patentosat szerettem, amíg olyan kis törékeny volt az tudtam a legkönnyebben ráadni.

Nálunk elég meleg van a lakásban, úgyhogy én a hosszú ujjú rugdalózó alá csak rövid ujjú bodyt adtam rá.
Szerintem az első pár hétre érdemes csak előre vásárolni, mert nem tudhatja az ember, hogy mekkora lesz a baba, mennyire gyorsan nő. Az elején az a legfontosabb szerintem, hogy minél könnyebben rá lehessen adni a babára.
Télen pedig náluk is a réteges öltöztetésre kell törekedni. Egy réteggel több kell rájuk, mint ahogy a felnőttek öltöznek.
andi1982
 
 
 
 
 


Ja igen, biztos, hogy nem leszünk mi sem 6 hétig szobafogságban:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Ja igen, az elölpatentos, az tényleg a legjobb, olyat vegyetek, ha tudtok. Nagyon rossz a kis buksijával babrálni, ha bele kell húzni egy bodyba.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Ja, hát én úgy gondoltam, hogy ha nagyon hideg van, én magam sem szoktam sehova menni, ha nem muszáj, pont a gyerekkel tutira nem fogok. Aztán persze majd meglátjuk.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Jajjj de jó híg iratok;) teljesen egyetértek mindennel szerintem is elég 6-7 Bódy és rugi 56-62 méretig ;);)
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Viki, de jó, hogy mindenki örült a babának! A férjed kisfia, meg mennyire kedvesen viszonyul hozzád!

Noémi, van ismerősöm, akinek uez volt a baja. De iszonyat, hogy nála is mennyire sokára jöttek rá. ő szedte a gyógyszert, talán kevesebbet vakarózott.

Jobbulást minden rosszul levőnek!
Ma Borkának bölcsis nap, reggel a villamoson nagyon meleg volt. Eléggé rosszul voltam. Csak sóhajtoztam mélyeket, de nem igazán használt. Kétségbe is estem, de szerencsére nem volt gond.

Sztem mi sem fogunk 6 hétig lakásban maradni. Nem is tudnék a gyerekek miatt, muszáj lesz kimozdulnunk. Mi viszonylag több ruhát használtunk, mert a lányok állandóan buktak. Én a színekkel voltam/vagyok meglőve, mert a kínálat: kék/rózsaszín. Semleges darab alig akad, és mi előre a baba nemét egyiknél sem szerettük volna tudni.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


narancssárga, zöld, fehér?:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Ó, igen, a fehér az egyetlen semleges :D
Oui,
te találtál zöld kisruhákat?? Én soha sehol nem látok. Pedig az olyan szép szín, és tényleg uniszex. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Oui, igen ezek a színek, csak sajnos ilyen színű ruha kevés van. Borkával azt csináltam, hogy készítettem fiús/lányos pakkot,(szerencsére akkor sok ruhát kaptunk kölcsön) de most ennek a mosását, vasalását inkább kihagyom az életemből. :)

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Valamelyik nap voltam a tescoban, én imádom ott a babaruhákat, szerintem nagyon szépek. És most voltam először terhesen. És csak álltam, néztem, megsimogattam őket, és virultam mint a tejbetök :)) Pár éve még viccből mindig azt mondta a férjem, hogy én csak azért akarok gyereket, hogy ruhákat vehessek neki :oops:

Füles, hogyhogy nem akartátok tudni? Én majd megdöglöm a kíváncsiságtól, alig várom, hogy megtudjam.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki, én szeretem a Tesco-s babaruhákat. Eléggé jól tartja magát az anyag és az áruk is kedvező.

Ez csak úgy jött, hogy nem szeretnénk tudni a nemet . Nagyon jó érzés, mikor megszületik a baba és akkor közlik a nemét. Igazán kb. 24 hétig erős a kíváncsiság, addigra meg már a felén túlvagyunk.
Meg annyira vicces, mikor a rokonság elkezdi a tippelgetést! :D

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


A Mammutban van egy babaruha üzlet, fent a játszóház mellett, azt hiszem kenguru gold, ott lehet nem tradicionális színeket kapni. Nem drága, és a bodyk jobban tartják a formájukat, mint a tesco-s vagy c und a-s darabok.
Sok narancs és zöld van!

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui,
de jó, köszi. Majd megnézem december körül :)

Füles,
nem semmi, én annyira más vagyok. Nekem tudnom kell a nemét (és ezzel együtt a nevét is), hogy így gondolhassak már rá. Nem bírnám ki szülésig. :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 


Igen, nekem is legfőképp ez van benne, hogy tudjam hogy hívni, meg hogy el tudjam képzelni, lehet, hogy hülyeség, de úgy éreztem mindig is, hogy onnan fogom tudni igazán közel érezni magamhoz, ha már tudom a nemét. Ami nyilvánvaló baromság. De már nagyon várom, hogy tudjam és remélem nem húzza sokáig, hanem terpeszt nekünk egy nagyot, amint csak lehet :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Ó ez a ruha ügy olyan izgalmas! :-)
Eddig nekünk szerencsénk volt, mert a tesóm nagyobbik kisfia 1 évvel idősebb mint Gergő, a kisebbik kisfia pedig 4,5 hónnappal idősebb mint Peti. Így gyakorlatilag folyamatosan jönnek mennek a ruhák (Bp és Athén között merthogy a tesómék ott élnek)

Amikor Petit vártuk én teljesen tanácstalan voltam, hogy mit is kell adni egy téli gyerekre (a 3 nagy ugyanis nyári, vagy majdnem nyári).
Ami nekünk nagyon praktikus volt egy jó meleg pulcsi, amit az bundazsák alá tudtam még adni. Gyakran adtam harisnyát is a rugdalózó alá.
Egyébként a méretekkel vigyázni kell, mert nálunk Gergő 3 hétig, Peti pedig egyáltalán nem tudta használni az 56-os ruhákat (ez szokott az általános méret lenni), azonnal 62-es kellett. (kicsit nagyra nőtt a pocakomban).

Egyébként főleg a második babások szerintem elég gyorsan ki fognak menni a szabadba, mert a nagy miatt muszáj. (Peti még nem volt 2 hetes, amikor mi már simán mentünk a játszótérre a hóban, szegénykém úgy be volt bugyolálva, hogy csak a szája, az orra és épp a szeme látszott ki. Semmi baja nem lett és én is élveztem, hogy kimozdulok, meg persze a naggyal is könnyebb volt).
Mondjuk aki kertes házban lakik, az könnyebben meg tudja oldani a nagy levegőztetését kint a hidegben, míg a kicsi bent szunyokál. Na mi részben ezért döntöttük úgy, hogy hamarosan elköltözünk Bp-ről :-)

A kengurus bodykra és rugdalózókra én is esküszöm, szerintem azoknak a legjobba kialakításuk és az anyaguk. Egyébként még a H&M-s is jó és nagyon sokszor van oylan akció, hogy 2-3 body, pamut kisnadrág nagy kedvezménnyel kapható.

Hát le a kalappal azelőtt, aki kibírja, hogy csak a szüléskor derüljön ki a baba neme.
Mi csak azután kezdtünk gondolkodni a neveken, mikor kiderült, hogy mi is lesz.
Érdekes, hogy most vagyok a legnyugodtabb a neme miatt, pedig mindenkitől azt hallom, hogy ugye lány lesz, biztos azt szeretnétek 2 fiú után. Mi meg csak várunk, hogy tudjuk mi, mert akkor lehetne neki nevet választani :-)

JA még1 dolog a ruhákhoz, szerintem az 5-6 body az kevés, mert.... Ami engem a legjobban meglepett, miután hazamentünk Gergővel a kórházból az a mosás.... Addig meg volt, hogy heti 1-2 nap kimostam az összes koszos ruhánkat és valamikor kivasaltam. Hát egy kisbaba az simán összekoszol 2-3 garnitura ruhát egy nap (lebukja, kimegy a kaki, kisfiúk kicsomagolt állapotban előszeretettel pisilik le magukat, az egész pelenkázót és mindent ami a környéken van), és ugyan ez igaz lehet éjszakára is, ha egy kicsit nem jönnek össze a dolgok :-) Szóval gyakorlatilag állandóan mostam...

hnézsófi
 
 


A Tesco-s ruhákat én is szeretem, sok ruhát vettünk ott, de kezdenek ott is elszaladni az árak. Közelítenek az árak a Kenguru gold-os ruhákhoz, aminek azért valóban jobb a minőségük. H&m-ben szoktunk még venni ruhákat, ott sok cukiság van. Kislányoknak meg álomszép királylányruhák. Szintén ott nézegettem tegnap a kismamaruhákat és nagyon szép darabok vannak tűrhető áron. A C&A-s kismamaruhákról csak annyit tudok nyilatkozni, hogy a szürke, a fekete és a barna és ezek kombinációin kívül még nem nagyon találkoztam más színnel. De lehet, hogy csak rossz üzletekbe járok...

Füles: Én sem bírnám ki, a szülésig, hogy ne tudjam a nemét (önszántamból). Viszont biztos csodálatos lehet akkor megtudni. :)

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Terhesruhából én 2 in 1-t hordtam, most Hello Baby a neve. A Lövőház utcában van boltjuk. A C und A-ban egy jót sem találtam, nekem mind kényelmetlen, vagy esetlen volt.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


2 in 1 nadrágom volt. Tavasszal azt hordtam. egy vagyon volt még akciósan is, de nagyon jó minőségű. Csak sajnos már nem jön rám. :?
Most azt hiszem a H&M-ből fogok vásárolni. Nagyon csinos darabok vannak. Csak lenne már holnap és tudnám már, hogy minden rendben odabent.
Első körben hova kaptatok beutalókat?

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Sziasztok!

Ruhákkal kapcsolatban: Sajnos mi nem örököltünk senkitől ruhákat, legalábbis az elején. Így én annak idején a lányomnak a ruhái nagy részét turiztam. Kb. 50-68-as méretben új állapotú filléres ruhákat lehet találni (egyébként ha jó áron veszed akkor is legalább 2000 egy rugi és kell egy szettbe legaláb 5-8), egyébként sztem drágák a babaruhák. Ráadásul az első fél- háromnegyed évben egy méretet kb. 3-4 hónapig fog hordani, utána kinövi. A lányom 56-ossal kezdte, most 15 hónaposan 80-as a mérete (közte volt még 62, 68, 74 azaz már az 5. teljes szettet kellett lecserélni). Ezt azért gondoljátok végig. Mondjuk vettem neki újakat is főleg bodykat - azt valahogy nem akartam használtan. Bodyból nem lehet eleget venni de kb 10 nem árt ha van (mert itt kifolyik, ott bukik stb...) vegyesen rövid és hosszú ujjú, attól függően milyen rugdalózót ad rá az ember. Kell még rugdalózó - ott fontos, hogy a lába között nyitható legyen - pelenkázásnál nem kell akkor teljesen levetkőztetni. Sapka - vékony pamut kevésbé meleg helyekre, vastag kintre (bár a alá úgyis kell vékonyat adni), hálózsák, overáll (van, hogy még áprilisban is kelleni fog) takaró, textil pelenka (kb 15-20)

Minket a doktornéni 2 hét után kizavart levegőzni, de azt mondta, hogy -5 fok alatt nem szabad pici babát kivinni, és fokozatosan kell szoktatni. Szóval arra ne készüljetek, hogy 6 hétig benn fogtok ülni a lakásban
csutak27
 
 


Igen, a turi jó ötlet, én magam is járok, és mindig nézegetem a gyerek rucikat :) A szebb, elmenős darabokbat úgyis kb 2-3 alkalommal veszik fel egy méretben.

Bodyból meg otthonra nyilván én is újat szeretnék, de azok meg talán nem is olyan vészes árúak, ezek az alapdarabok.

A terhesruhák is aránytalanul drágák sajnos :(

Pedig olyan jó lenne változatosan, csinosan öltözködni! Mondjuk igazából a nadrág amit szeretnék venni 2-3 normális darabot, a felsőket nem muszáj terheseket, csomó fazon van, ami később is jó lesz, most kedvez ennek a divat, meg azt könnyebb turkálni is.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Én vaterán is szoktam vásárolni, ott kényelmesebb, csak nem látom a terméket. De eddig szerencsére nem jártam még pórul. De 2 gyerekkel nem egyszerű turiba járni, próbáltam. Kincső Mt-ban, Borka meg babakocsiban, árutöltés napján:)
Szerencsére anyósék vidéken laknak. Ott nem igazán járnak a népek turiba, meg pl. a Next-et sem ismerik, így igazán jó áron hozzá tudok jutni. Én ezt a márkát nagyon szeretem. Csak az új ruhák sokba kerülnek.
Mikor Kincsőt vártam, vettem turiban ritkaságszámba menő kismama shortot. Nagyon megörültem neki, szerettem, már el is hozattam anyuékkal. :D

Oui, köszi a Mammutos üzletet, most szerencsére jóval közelebb vagyunk hozzá, így sztem biztosan eljutok majd oda is!

Krikri, én majd csak 27-én megyek a nucha szúrésre. Akkor a szokásos első körös vérvétel, meg most a kombináltat is levetetem. Kiskönyvért meg 1 hét múlva megyek.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Én vegyesen vásároltam a babaruhákat. Vaterán kifogtam már pár gyakorlatilag új ruhákból álló csomagot. Turiban is rendszeresen. Bodykat, harisnyát, zoknit meg tescoban, bababoltban.

Kismama nadrágot anno egy kínaiban találtam viszonylag olcsón.3 darabbal húztam ki a 4. hónaptól végig. 4-5000 Ft volt darabja és nagyon jó szabásúak voltak. Felsőkből sztreccseseket vettem, mert sokkal jobban éreztem magam benne, mint egy zsák felsőben.
andi1982
 
 
 
 
 


Lányok, jelentem én eljutottam a rosszullétes korszakból a kívánósba. Rettenetes. Olyan dolgokat kívánok, amiket eddig kb meg sem ettem, vagy nem tudom honnan jönnek ezek elő. Persze mindig olyan, ami épp nincs itthon. Most az előbb felöltöztem és lementem a közértbe kenőmájasért pl. Muszáj volt.

Mondjuk ez sokkal kellemesebb, mint amikor szarul voltam. Meg mulatságos is, a férjem rajtam röhög állandóan :roll: :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki én is tartanèk ittO:-).
ma megdöbbentő élményem volt: a màsfèl hetes torokgyulladàsos tàppénz utàn kifejezetten jòl esett a munka:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Viki! Ez természetes és vicces jelenség. :)

Én amikor Nórit vártam rendszeresen megkívántam a vajas-májkrémes kenyeret teával. Azt a tipikusan menzásat. Korábban sosem. Ezen kívül a bundás kenyeret és a körözöttet tudtam még jóízűen fogyasztani reggelire. A kollégáim vadászták a büfében nekem, nehogy ne maradjon. :)
Anno a rosszulléteim a félidőig tartottak, ezért főtt ételt alig tudtam enni. Este viszont már az ágyban fekve rendszeresen megkívántam az almát sajttal. Az én drága férjem azóta semmin sem lepődik meg. :)
andi1982
 
 
 
 
 


Oui, akkor te sem vagy komplett :roll:
Én szenvedek ezerrel a munkában, eddig is már eléggé herótom volt tőle, de most aztán végképp nem érdekel... Egyszerűen nem tud meghatni, ha egy jelentés csúszik, vagy ha egy tétel rossz helyen szerepel. Mert valahogy úgy érzem, hogy ezek olyan apró dolgok az igazi élethez képest. :lol: És annyira vicces, hogy mindenki mennyire komolyan veszi magát..

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: