Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Hétvége:[Nagyon mozgalmas volt, és MIluka nagyon jó viselkedett, pedig mind a két nap voltunk olyan helyen, ahol nagyon nagy tömeg vette körül. Büszkék is voltunk rá :lol:

Éjszaka:Tuti, hogy a fogzás miatt kell fel, kijött az 5. foga. A tegnapi nap nagyon nyűgi volt, mindjárt kinn lesz a 6. foga.De tegnap este nem kellt fel este :lol: Majd csak túl leszünk ezen is.

b]Barnusanyus:[/b] Utólag is Boldog Névnapot! :lol: A babatali lehet minket is érdekellne,mert vszínű a férjem szabin lesz, mert de. intézkedni kell és így lenne kocsi :lol: Persze, ha nem baj, hogy mi 3-an mennék! Ha lesz és megyünk, akkor mi el tudunk vinni (vagy hozni)egy anyukát és a pulyáját! :lol:
Lánybuli milyen jó is az, mi is csináltunk egy ilyet nyár elején. :lol:

Tusi:10. emeleten lakunk, panellben, de szerncsére nagyon jó helyen, előttünk egy nagyon nagy park és a Kis- Duna van.Valamint van a közelben 2-3 nagyon jó játszi.(Majd rakok fel képet). Persze most megint elkezdtünk filózni a kertesházon, de, amilyet mi szertnénk az 27-30 milla, na annyit nrm tudunk most összeszedni :twisted:

Na majd még jövök

MIkor lesz a keresztelő?
Dyt:Mi volt az ügyvédnél?
Ágnes: Jó nyaralást utólag is!

Kép
mona1978
 
 


Viki!

Köszi, akkor én is méz színűt rendeltem..egyébként alapból nekem is az tetszett legjobban, csak nem tudtam hogy egy sötétebb szín nem e fiúsabb, így a multicoloron gondolkodtam még. Hát kiváncsi vagyok segít e valamit, kipróbáljuk. ma éjjel megint kriminális volt Berti, este 3/4 10-kor aludt el és 1/2 11-kor már visítva kelt, csak sikítotott vagy fél órát, adtam neki nurofnet, attól bealudt, de kelt 1/2 1-kor, 2-kor, 1/2 5-kor és végül 3/4 7-kor. Fog meg persze még nincs kinőve csak púposodik. Aztán elvittem Emmát oviba, naná hogy bealudt a babakocsiban.

Tali: Kik jönnének, főleg délután érdekelne:) Mert én ha Emmát is vinni akarom akkor csak 1 után tudok elindulni az ovitól, nem tudom hányra érnénk oda. Era, vonat vagy buszmegálló van közelebb? Az a baj ha meg délelőtt mennénk akkor meg 1-re Emmért kéne mennem. Vagyis nem lenne muszáj, anyukám elhozhatná, csak szerintem megsértődne hogy nem viszem kutyázni :lol: Még egy megoldás hogy nem megy oviba aznap, azért kérdezem ki hány felé menne oda, mert akkor ahhoz alkalmazkodunk.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Halihó!

Barnusanyus. Tegnap volt három éves!
Felvettek mindenkit itt Taksonyba aki jelentkezett oviba, csak akinek otthon van az anyukája azt fél napra. De majd azért próbálok valamit intézni, hogy egész legyen...

Tali.
Kicsit taknyi Kitti de szerintem nem gáz. Ha ez titeket nem zavar akkor nekem ok. De azért még gondolkodnom kell, mert semmit nem írok fel hogy milyen progijaink vannak, így el is felejtem őket. Általában aznap reggel jut eszembe, hogy ja ma ide meg ide kellene mennem ;)
Azért privibe egy útleírást kaphatnék?

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 

 
 

Banyus: szerintem mi a tízórai után tudnánk indulni, úgyhogy kb 11-fél 12 körül érnénk ki, ha jó neked ez a korai időpont. Ha nem, tudunk később is menni. Tök jó, tök jó, tök jó :D.

Remélem használni fog mindenkinek a lánc!

Kép
vargaviki
 
 


Barnusanyus,

ti jelentkeztetek oviba, csak nem vették fel? Vagy nem is jelentkeztetek?

K.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!


Viki, persze hogy jó! Reggel 9től már akárki jöhet:-)
Csajok grillezzünk husit? meg pl görögsali? mit szóltok? mert akkor úgy készülök!

Csikken, nem nem is jelentkeztünk, mivel itt köztudott, telt ház van. Ma voltam a szomszéd kisfiúért az oviban, aztán talán nem is nagyon kéne ezt a dolgot erőltetni itt:-) 30 vannak egy csoportban, sztem ez már azért túúúlzás :shock: na mind1...majd Monoron megnézem mi a helyzet, ott van több ovi. Én nem adnám egyébként egész napra, csak egy délelőtti játszásra gondoltam volna, mert imádja a gyerkőcöket... Nálatok mennyien vannak egy csoportban Manó, Csikken???
Csikken, egyébként engem nem zavar ha taknyi :wink: remélem Ti is tudtok jönni!

Manó, sztem ne vidd oviba, gyertek délelőtt :D egyébként is olyan gyorsan el fog telni a nap... holnap délelőttől már iderendeltem a dédikém, most én is szeretnék babázni, a multkor úúúgy irigyeltem Tusit:-)
Apropó Tusi, Te hol vagy???Babuci????? és a többiek
összegzek
ezek szerint tuti jön:
Dytt, Viki, Csikken, Manó, Mona(mindenképp_!!! persze jöhet apa is, legalább lesz aki tüzet csihol a grillezőbe:-)))
Nyafi???? Te hol vagy???? Monáékhoz beférnétek! vagy Vikiékhez! GYertek már!
Jajj, már nagyon várom :lol:
Manó, buszt pontosan nem tom hol áll meg, lehet ott ahol a vonat van, de tök 8, mert kimegyek értetek autóval az állomásra. GYertek azzal amivel nektek jobb!

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Sziasztok!

Ma is jelentkezek, kicsit izgulok, mert ma átköltöztünk a Liza melletti (másik leendő gyerekszobába), és ma fogunk először külön szobában aludni tőle. :( Nagyon furcsa lesz! Aki már túl van ezen, az biztos tudja, mit érzek... A leendő hálónk a ház másik végében van (gondoltunk a tinédzser évekre is :wink: ), oda még túl korainak találtam volna költözni. Nehogy már ne próbáljuk ki mindkét gyerekszobát, mielőtt végleg a hálónkban kötünk ki! :lol:

Amúgy ma több más dologban is újított: a legnagyobb ebből, hogy végre felállt az ágyunk háttmlájába kapaszkodva. Röhögött közben, mint mindig, úgy örült magának, ettől mi is nevetésben törtünk ki, és így megismételte vagy 5x a produkciót! Nekem szépen le tud ülni az állásból, így a nagy puffanások szerencsére kimaradnak. Ez a későn érés előnye, addigra minden apró mozzanatot tökélyre fejleszt. :D Tényleg, többiek, akiknek a picúrjával együtt fejlődött Liza (Dylkai, Babuci) ti hogy álltok a mozgásfejlődésben?

Ja, és kijött a 6. foga. Plusz ma én is adtam neki kenyérvéget (szépen elmajszolta), meg sárgadinnyét. Imádta! Ennyi újítást 1 napra... !!

Jó nektek, hogy megint babataliztok! Egyszer csak eljutok majd...! Jó lenne élőben talizni veletek!

Viki! Azóta eszembe jutott még pár szó, amit tud: a TIK-TAK-ból a TIK-et mondja, a TE-TE-TE is sláger. Tudja a PÁ-PÁ-t, bár már jóval a vendég távozása után viszonozza, éslassan sejti, ki az anyja :wink: . Ja, és a labdát is tudja, csak kimondani nem, imád labdázni egyedül, eldobja, és csak úgy kergeti. Ennyit a tudományairól.
Ti hogy oldjátok meg végül a gyerekelhelyezést, amíg suliban vagy? És a többiek? Nyafi, te is mész? Fesan, te mire, hová fogsz járni? Neked hol lesz addig a baba? Nekem még az órarendtől függ, hogy ki fog ráérni éppen.

Na, dugulok. Holnap beszámolok az éjszakánkról.

Ja, én is rendeltem borostyánláncot, meg tutyit is szeretnék.

Jóéjt mindenkinek!

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Hello! Nem tudok menni talizni, mert csüt. suli... :cry: Bármelyik másik nap jó lett volna.
Nekem anyósom, vagy férjem vigyáz rá, bár Tusi és Viki is felajánlotta.

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Voltunk Ügyvédnél:
ezer millió eset van, mint az enyém és nem elég a sok papír, amit vittem..ha lenne 200 ezer ft-om hogy szakértői vémeényt csináltassak, talán lehetne valami..de az ügyvéd szerint a doki úgyis kimagyarázná magát, hogy úgyis elment volna a baba... Ja és SZ:R ÚJSÁGÍRÓ VAGYOOOK..hogy nem volt annyi eszem, hogy fölvegyem diktafonra azt a rohadék dokit, aki üvölzötött velem kétszer is, hogy minek mentembe.. bakker annyi mindent megéltem már, amikor híradóztam, olyan sok rosszat, mindig résen voltam, tök jó storykba csöppentünk..erre most meg???????? Ennyi eszem nem volt..de hát ki a fene gondolt ere, terhesen, egész napos küldözgetés után, meg vérezve, hogy talán bizonyítékot kellene gyűjtenem... szóval ennyi egyelőre..ma délután meg nődoki..magánrendelőbe..mert az Istvánba tartozom és oda kéne mennem..ilyen szempontból egy idióta hely Budapest, hogy így beszabályozzák hova mehetsz dokihoz. SZÓVAL MOST JÓL MAGAMBA ZUHANTAM..MEGINT...majd kilábalok...

Megvan a 4. fogacska és szarul etetetem bonitát..a szegedi ismerősünk feleésge védőnő és ő mondta, mert az én lányom 4-szer eszik egy nap és 3-szor tápit is, reggel-este csak azt és délben a főzelék mellé is, délután meg gyümi..na neki úgy kellene ennie, hogy mivel nem tízóraizik, az ugye kilőve.

regeli. táp

dél: ebéd, főzelék-husival

15 óra körül: gyümi

18 óra: főzelék illetve majd ha eszik darabosat, akkor keksz, kenyér ilyesmi

20 óra tápi

Tegnap nekiálltam és bevált....olyan, mintha egész nap etetném, de mivele ebédre nem kapott tápit tényleg éhes volt 3 óránként..

Sajnos nem tudunk menni a talira..majd talán legközelebb, de mindenkinek jó szórakozást és légyszi fotózzatok sokat-sokat és rakjtáok fel majd ide!!!!!!!!!!!!

Kép
dytt
 
 


Anika! Gigi 9 hós adatai: 8210gr-71cm, két fog...

Kép
nyafi
 
 


Sziasztok!

Megérkeztünk. Még nem olvastalak el Benneteket! Nagyon jó volt megint Székelyföldön. Apor ismét aludt éjszaka. Nagyon jó ott a levegő. Tegnap reggel 1 fok volt. :) Este pedig mindig kimentünk a kertbe, utána meg egy ébredéssel reggelig aludt. Legközelebb Szilveszterre megyünk Gyergyóba.

Folyik a templomi esküvő és a keresztelő készülődés. Készült menükártya, voltunk ruhapróbán.
Képzeljétek 9 kilót fogytam eddig.

Én sajnos nem tudok a babatalálkozóra menni, pedig nagyon jó lenne.

anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Dyt

Bennem is felmerült néhány kérdés az etetéssel kapcsolatban. Én is megyek védőnőhöz. Alig hízik Apor, lehet beiktatnék plusz 1 étkezést, vagy nem is tudom.

Én úgy etetem most, hogy de. gyümölcs, aztán ebéd főzelék, majd késő délután tejpép, és a többi alkalmakkor anyatej. Azonban az ebéd és a tejpép között egy picit hosszabb idő telik el, olyankor szopik. nem is tudom, lehet az már ilyenkor nem elég étkezésnek?

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Era!

Dobj már egy telefonszámot priviben légyszi!Meg egy címet is azért. Akkor Monorierdőnél kell leszállni, ugye?

Még nem tudom mikor tudunk menni, de igyekszünk, de lehet hogy csak délután 3 körül. Babakocsit nem tudok vinni, mert nem hiszem hogy fel tudom cipelni a vonatra vagy a buszra, de csak találunk valami alvóhelyet Bertinek, remélem.

Oviban nálunk nincsenek sokan annyira, ami Rákoskerten van ovi az dugig van, 30-an vannak, de épp ezért oda nem sivették fel Emmát mikor ide költöztünk év közben, így Rákoskeresztúron jár oviba, egy nagy ovivba ahol van vagy 10 csoport, ott max 25-en vannak azt hiszem, nem tudom pontosan, most is épp elköltözött egy gyerek, új nem jött. De úgyis a fele mindíg beteg télen :roll:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Berti meg tapsolni tanult meg most, nagyon tetszik neki, ahogy mondjuk hogy tapsi már tapsol is. Viszont tegnap hőemelkedése volt, 37,2, tuti a foga. Remélem holnapra nem lesz.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Komolyan meg kéne tanulnom vezetni (jogsim van csak nem szoktam), tök közel van Monorierdő, de nem megy tőlünk vonat oda, be kell menni Kőbánya-Kispestre. Busz az megy tőlünk, ..Monorra...Ahol lehet várni minimum fél órát hogy legyen busz Monorierdőre...na ezért nem költöztünk végül ki Pestről, pedig arra nagyobb házat tudtunk volna venni. De anyukám is és én is kocsimentesek vagyunk :roll:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Drienn!
A Nyíregyházi Főiskolára megyek töri mestertanári képzésre. 1 éves, péntek szombat konzultáció, állítólag 2 hetente. a fősuli hozzánk csak 5 perc, úgyhogy kihagyhatatlan volt. DAnira csak pénteken kell vigyázni. akkor is csak 2 órára, mert a férjem tanár, itt tanít az Ungvár sétányon az Aranyban, úgyhogy ő is itthon van 5-7 perc alatt. Addig valószínű, hogy apukám vigyáz rá, ő nyugdíjas, csak az a kár, hogy nem Nyíregyházán lakik, vagy pedig anyukám lesz szabin. Mindegy támogatnak ezerrel, szerencsére. Anyósomékra nem szívesen hagynám... a múltkor is lecsóval akarta szegényt megetetni :x áááááá!!! MEg amúgy is a másik menye a sztár! De szerintem sokaknak ismerős ez.
Üdv
fesan
 
 


hali!

Manó, akkor gyertek busszal, az sokkal egyszerűbb Nektek, én átszaladok értetek, nem tart semeddig, a többiek sem haragszanak meg gonolom :wink: de gyertek már inkább déletőtt :D
Persze hogy lesz ahol aludjon! van pluszba babkocsim is, meg utazó ágy is, járóka, pihiszék, hinta...amibe csak akar a legény aludni! :wink:
Igen, tök egyszerű lenne, miért nem veszel néhány órát, hgoy belerázódj, aztán bizotos menne. Tesómról nem is gondoltam volna, hogy ilyen ügyi lesz,,,,,ahogy indult... most lett jogsija, és rögtön ment Madarasra a gyerekekkel, meg Pesten is. Pedig a hajam téptem amikor próbáltam tanítani parkolni, na meg ahogy közlekedett :roll: De tök jól belejött!!!!!

Ügyi Berti, Bazsi is a héten csinálta először:-) ha nem fiegyelek rá idebent, kiabál, ajajaaja,,, pápázik, próbál tapsolni, mert akkor tudja fiegyelek rá, és persze elolvadok tőle, Ő meg vicsorog ezerrel.
:-)))
oks, mindjárt küldök címet mindenkinek!!!

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Nyafi, nagyon sajnálom ,,,,ha tudtam volna.....!!! :oops: miért nem írtad hamarabb,??

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Itt vagyok :) Annyi minden eszembe jutott ahogy végigolvastalak Titeket, de nem tudom mennyire emlékszem, hogy válaszoljak :)

Szóval...

Banyus Talit még nem tudom, nagyon jó lenne elmenni, de nagyon messze vagytok tőlünk. Én nem merek vállalkozni ilyen hosszú útra kocsival át a városon (10 évvel ezelőtt vezett utoljára Pesten mikor vezetni tanultam :oops: ), férjem meg nem tudom, hogy el tudna-e oda vinni. Légyszi küldd el azért priviben a címet és a tel.számod és ha tudunk menni, akkor mindenképp jelentkezem.

Tusika Talit én is szeretnék szervezni, csak azért nem írtam időpontot, mert ilyen időben nálunk extra program van. Múlt hétvége sógorom szülinapja volt. Most hétvégén pénteken jönnek uncsitesómék babával babázni :) , szombat-vasárnap-hétfő pedig búcsú lesz körhintával meg rengeteg zabával. Ez itt majdnem olyan nagy ünnep mint karácsony, csak nincs ajándék csak rengeteg búcsúpénz a gyerekeknek hintázni :D
Jövő héten hétvégén barátokhoz megyünk, utána meg férjem + nővére szülinapja. Szóval hétvégi bulihoz nálunk leghamarabb a szept vége-okt eleje lenne jó. Lehet hétközben is, csak akkor tudom, hogy többeknek nehéz a lejutás hozzánk.

Most ha Banyus megtartja, akkor a következő pont jó lesz egy hónap múlva, ha mindenkinek jó. És akkor ha még jó idő lesz, a törpikék még motoszkálhatnak a kertben :D

Drienn! Át tudom érezni, hogy mit érzel most, hogy átköltöztetek. Múlt héten elegem lett, mert kisasszony már úgy is nyüglődött, ha velünk aludt ( úgy meg végképp ha a szobánkban a kiságyában), bedühödtem és mondtam, hogy itt a vége, kilakoltatjuk. Napközben 1 óra masszív sírás után (úgy, hogy ott ültem mellette) elaludt a kiságyában (én meg kint bőgtem utána a teraszon, mert úgy sajnáltam :lol: ), majd utána még 1x. Este már majdnem elaludt, akkor be a szobájába, kiságyba 40 perc alatt elalvás, rongyosra énekeltem a szám a vukkal :D Ez a kedvence :D Aludt hajnal fél 3-ig, akkor átvittem, mert reggel mennünk kellett el és nem akartam, hogy akkor aludjon megint be, mikor indulni kellene.

Másnap este viszont elaltattam a szobájában, de este 10-től éjjel 1-ig (ez 3!!! óra) bírtam, hogy 1 és 3 perc között mentem át hozzá visszafektetni és megnyugtatni. Közben aludt, csak felsírt. Volt, hogy visszaértem a szobánkba, még le se tettem a fenekem és már rákezdett.

Ekkor feladtam, át hozzánk és aludt reggel fél 8-ig egy nyikk nélkül :D Ugyhogy most megint egy kicsit várok az átszoktatással. Meg hát... Vessetek meg csajok, olyan hülye vagyok, de én úgy éreztem, hogy kidobtuk a szobánkból és annyira hiányzott a szuszogása... :? Mikor 3. este már feladtam és nem is próbáltam a szobájában elaltatni, olyan örömöt éreztem, hogy nálunk fog aludni... hülye vagyok mi? :lol: :lol: :lol: Tudom :D

Mozgás Mi most ott tartunk, hogy magától felül, mászik kb 3 lépésnyit aztán elhasal :D, járókában feltérdel ahogy felhúzza magát. Ha fogja a kezem, akkor felnyomja magát állásba, de járókában még nem láttam, hogy felállt volna.

Fog Nulla :lol: :lol: :lol: Kegyetlen, de még mindig nincs foga :D Doki mondta, hogy ne izguljak, egy éves korára kell lennie 4 fogának, szte meg is lesz.

Beszéd össze vissza halandzsázik :D De gyakorlatilag egész nap dumál :D Megy a hamm-hamm, a ma-ma-ma, a va-va-va, a te-te-te. MEg a sikítás és a sikítva éneklés :D Szoktuk játszani a bari-bari-buc-ot és a végén ad abbát (ez a puszi mikor megnyalja az arcom :D ) Integetni nagyon szeret, de ő is sokszor akkor ha már elmentek a vendégek. MEg az integetés mozgásban működik nála. Ha megyünk, akkor integet, ha egyhelyben állunk, akkor nem. Úgy van vele ha nem megyünk el, akkor feleslegesen nem fog integetni :lol: :lol: :lol:

kaja Hanna a darabos kajákat szereti a legjobban. A pépeset nem annyira. Gondolom ez abból fakad, hogy a folyadékot sem szereti. Adok már neki én is kenyérhéjat, kiflicsücsköt, bulátát, tésztát. A husilevesből kivett répa-karalábé-tészta-husit is villával töröm csak össze, nem turmixolom. Az én lányom olyan lesz mint az öreg nénik, akiknek nincs foguk és betonkemény az ínyük, mert rágnak ha kell, ha nem :lol: :lol: :lol:

Egyébként az ő napja így néz ki:
reggeli - táp
tízórai - gyümölcs
ebéd - főzelék/husis kaja + táp (azért adok itt neki hígabb tápot, mert ugye ő nem iszik és így pótolom neki a folyadékot)
uzsi - gyümölcs/tejpép
mikor mi vacsizunk, akkor mindig kunyerál, de akkor ált. kiflicsücsköt vagy bulátát szoktam neki adni
vacsi - táp

Na megyek, mert felkelt :D

Kép

KépKép
babuci99
 
 


ja, és Tusi, Babuci többiek,?? ERRE SEM JÁRTOK??

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


küldtem a címet, akit kihagytam jelentkezzen:-)))

Babuci, örülök hogy jelentkeztél, nagyon örülnék, ha Ti is tudnátok jönni!!! Gyertek Manóékkal, ha Pestig el tudna vinni a párod, az is jó lenne nem???

Ja, Fesan, még csak annyit akartam Neked! Lecsó?????? ha még csak lecsó nenne!!! az én dédim akit most vettem fel az állomáson, amíg a boltba beszaladtam megetette Balázst fél balaton szelettel!!!!! :shock: szerinted????.............. befenyítettem az öreglányt!!! egyébként imdánivaló, nagyon várja Ő is a sok babót holnap!!! :lol:

Babuci, tök megértelek, lenne miről dumálnunk:-))) én is berágtam ,, de beijedt, így most is 2* kelt csak éjjel. Én nem akarom külön tenni, majd ha nagyok lesznek, és alszanak rendesen. BArnit már lehetne, mert egyedül megy aludni , de amikor lefekszem nekem is olyan jó érzés, hogy ott fekszik tőlem nem messze:-)))) Bazsit majdnem én is hagytam ordítani, mert nagyon pipa voltam, 2 percig bírtam:-)))) na de hát..... ha rosssz lesz és dühös leszek, hogy óránkét kel ciciért, és csak az kel, akkor neki annyi, még a szopit is beszüntetem, végleg!!!! De most édi volt, ugyhogy minden dühöm elszállt, így marad minden a régi. :-)
na megyek már, mert holnap be sem tudlak engedni bennetekek, akkora a felfordulás nálunk:-)

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Era!
Most csütörtök? :D Én simán beállítottam volna jövő héten ha megyek :D Valamit félreolvastam. Sajna a most csütörtök tuti nem megy, mert kozmetikus, fodrász, aztán mama. :D

Csajok én már olyan béna vagyok, de már kifogytam az általam ismert mondókákból, játékokból és a lányom újakat igényelne.
Írnátok nekem mondókákat, játékokat, hogy miket szoktatok játszani?

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Szióka!

Most csak egy pillanatra jöttem fel, a babatali miatt!

Milyen messze van Pesttől kb.?
Szeretnénk menni, de még képlékeny, mert bár szabin lesz, de 10-12 között egy értekezletre mennie kell a férjemnek, ami a város másik oldalán van.:(
Szóval ezt még ma átdumáljuk.

De ma megírom, mindenképp, ja az ajánlat áll továbbra is, ha megyük, szívesen el tudunk vinni 2 főT :lol:

Kép
mona1978
 
 


Találtam egy csomó mondókát, bemásolom nektek, hátha valakinek még hasznos lesz :D


SIMOGATÓS
Az első két sornál jobbról-balról végigsimítjuk az arcát, a második kettőnél tenyerén kavargatunk az ujjunkkal, a következőnél kezünkbe zárjuk az ő kezét és ide-oda lendítjük, végül úgy teszünk, mintha be akarnánk kapni a kezét:


Cicuska, macuska, mit főztél, Katuska?
Kevertem babocskát, sütöttem pampuskát.
Ide raktam, oda raktam, utoljára jól bekaptam.

Ölbe vesszük a gyereket, velünk szemben ül. Megfogjuk mind a két kezét és azzal simogatjuk egyszer az ő arcát, aztán a sajátunkat:

Ciróka, maróka.
Mit főztél? Kását.
Hova tetted? Pad alá.
Megették a kiscicák!

A gyerek velünk szemben ül, soronként négyszer érintjük mutatóujjunkkal az arcát (homlokát, állát, jobb arcát, bal arcát). Az utolsó sorban háromszor az orrát, "pukk"-ra az orrát:

Ecem, pecem, pompodáré,
sárgarépa, kacincáré,
cérnára, cinegére,
hess ki madár a mezőre,
álé, álé, álé, pukk!

Mutatóujjal finoman megbökjük a saját orrunkat, aztán az övét, képletesen vagy igazából összedörgöljük az orrunkat, végül gyengéden összeütögetjük a homlokunkat:

Én is pisze,te is pisze,
gyere, pisze, vesszünk össze!



Tea, (homlokára)
Kávé, (állára)
Cukor, (jobb arcára)
Rum, (bal arcára)
Bumm! (tenyérrel enyhén orrba ütjük)

TAPSOLÓS
Szembe ülünk a gyerekkel, mindketten ökölbe szorítjuk az egyik kezünket, a másik kezünkkel megfogjuk az ő szabadon maradt kezét és ritmikusan ütünk vele egyszer az ő öklére, egyszer a sajátunkra:

Egyedem, begyedem, tengertánc,
hajdú sógor, mit kívánsz?
Nem kívánok egyebet,
csak egy falat kenyeret.

Két kezünkkel először a combunkat ütögetjük ütemesen, aztán a hasunkat, majd a mellkasunkat, végül megvakargatjuk a fejünk búbját:

Hej, Gyula, Gyula, Gyula,
szól a duda, duda, duda,
Pest, Buda, Buda, Buda,
Pattogatott kukorica.

Megfogjuk a gyerek kezét és tapsoltatjuk - az első két sor alatt maga előtt, aztán az egyik oldalon, majd a másik oldalon:

Süti, süti pogácsát,
apjának, anyjának,
tejbe-vajba az apjának,
sóba-vízbe a dadának.

Süti, süti pogácsát,
apának, anyának,
sóba, vízbe az apjának,
tejbe, vajba az anyjának.

Ökölbe szorítjuk mindkét kezünket, majd először a ballal ütünk a jobbra, aztán a jobbal a balra. Ezt ismételjük az első két sor alatt. A következő sor közben ökölbe szorított kezünkkel körkörös mozgást végzünk (mint a 80-as évek diszkójában :)), végül az utolsó sornál nyitott tenyérrel széttárjuk a kezünket:

Töröm, töröm a mákot,
sütök vele kalácsot,
icce tolla motolla,
neked adom, Marcika!

Az első sor alatt tenyerünkben (vagy a gyerek tenyerében) kavargatunk, aztán sózást, paprikázást imitálunk, az utolsó sorra pedig tapsolunk:

Borsót főztem,
jól megsóztam,
meg is paprikáztam,
ábele, bábele, fuss!

És mégegy tapsoló:

Áspis, kerekes,
Úti füves, leveles,
Bíbola, bíbola,
Pacs, pacs, pacs.
UJJSZÁMOLÓS

Számolgatjuk a gyerek ujjait, az utolsó sornál két kezünkkel betakarjuk az ő kezeit:

Egy, kettő, három, négy,
kopasz barát, hová mégy?
Pápára dohányért,
Debrecenbe pipáért.
Adok neked bundácskát,
takard bele a cicát!

Sorra megszorongatjuk a gyerek ujjait a hüvelykujjától kezdve:

Ez elment vadászni,
ez meglőtte,
ez hazavitte,
ez megsütötte,
és ez az icike-picike mind megette!

Egyéb változatok:

Hüvelykujjam almafa,
Mutatóujjam megrázta,
Középső ujjam fölszedte,
Gyűrűsujjam hazavitte,
A kisujjam mind megette,
megfájdult a hasa tőle!


Ez a malac piacra megy,
ez itthon marad,
ez kap finom pecsenyét,
ez semmit se kap,
ez a malac visít nagyot:
Uí, uí, éhes vagyok!

Tenyerét körkörösen cirógatjuk, miközben az első sort elnyújtva mondjuk, majd a második sorra megcsiklandozzuk a nyakát, hónalját, pocakját :

Kerekecske, dombocska,
itt szalad a nyulacska!

Egyenként számoljuk a gyerek ujját, aztán tapsolunk, majd a végén, miközben “álljon ki”-t mondunk, háromszor megbökjük a mellkasát. Tulajdonképpen kiszámoló, de a picik is élvezik:

Egy, kettő, három, négy, öt.
nagymama harisnyát köt,
se ne legyen kicsi,
se ne legyen nagy,
Marika a hunyó,
Marci álljon ki! (a nevek persze helyettesítendők)


LÉPEGETŐS
Jár a baba, jár, mint egy kismadár,
holnapután a kert alatt lepkét is fog már.

Nézzétek csak, emberek!
Nagy csizmában kisgyerek.
Komoly képpel lépeget,
hátrafelé nézeget.

Aki nem lép egyszerre,
nem kap rétest estére,
pedig a rétes nagyon jó,
katonának az való.

Nem megyünk mi messzire,
csak a világ végire,
ott sem leszünk sokáig,
csak tizenkét óráig.

Egy, kettõ, három, négy,
Te kis legény hová mégy?
Nem megyek én messzire,
Csak a falu végire.


Hoppá, hoppá, áll a baba,
hoppá, feláll Marci maga!
Tippen-toppan, Marci megáll,
tippen-toppan, állni tud ám!

Egy, kettő, három, négy,
te kis cipő, hová mégy?
Kip-kop, kopogok,
találd ki, hogy ki vagyok!

LOVAGOLTATÓK
A gyereket a térdünkön lovagoltatjuk, az utolsó sornál fölkapjuk és a magasba lendítjük:

Gyí, te paci, gyí, te ló,
gyí, te Ráró, hó, hahó!

A gyereket a térdünkün lovagoltatva jobbra-balra döntjük, lassan kezdjük és minden sornál gyorsítunk egy kicsit:

Így mennek a gyerekek,
így mennek a betyárok,
így mennek a katonák,
így mennek a huszárok.

Így lovagolnak a hölgyek, (lassan)
az urak gyorsabban mönnek, (gyorsabban)
a parasztok így döcögnek, (nagyon lassan, oldalra billegve)
a huszárok így röpülnek. (gyorsan)

Az elejin, az elejin
csak lassan menjünk,
a hátulján, a hátulján
csak gyorsan menjünk!

ETETŐK
Kis kanál, nagy kanál,
erdő szélén kismadár,
minden gyerek így csinál,
hamm!

Baba ül a székben,
kenyér a kezében,
kértem tőle, nem adott,
azt mondta, hogy elfogyott!

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok!

Manó írok püt!

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Mona!

Gyertek már ti is! Olyna jó lenne. Eddig ki jön tutira? Csikken meg mi?

Monorierdő háát, a 4-esen kell jönni szerintem Kőbánya Kispestről olyan fél óra talán. Nem vészes.

Emma már teljesen be van indulva, bár mondta ő inkább kutyázni fog a merta babaák túl kicsik :shock: :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Hali!

Mona, gyertek már!!! küldj már telefonszámot! Utána is jó ha jöttök, nagyon jó lenne Veletek is talizni!
Csikken ugye Ti is jöttök?
Akkor idáig a tutik Manó, Csikken, Viki?????? Ez nem sok....
Babuci sajnálom! :cry: legközelebb remélem tudtok jönni, akkor Te csak szépüljél! MÁr rám is rámférne:)
Még jó hogy jönnek a másik topikból ketten, meg még két barátnőm:-)

Manó, már én is azon gondolkodom , hogy melyik blökit vágjam puccba Emmának, aki bírja a gyűrődést, és nem fogja agyonugrálni:-)))

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Banyus: megyünk, akkor a 10órai után indulunk. Hozzám befér még valaki babakocsistól, csak hordozó kell. Rákospalotán lakom, de szívesen elugrom bárkiért, ha nincs túl messze. Manó ti főleg útban lennétek, ha mégiscsak eljöttök délelőtt. Mona, ti honnan jöttök ??

suli: hetente egy napot valószínűleg Nyafiék fognak vigyázni Benőre. Szerencsére csak egy gyakorlati órám van, ami kötelező, úgyhogy akkor. Többi előadásra pedig akkor megyek be, ha meg tudom oldani a felügyeletet. Nővérem beosztásos rendszerben dolgozik ,úgyhogy néha ő is tud rá vigyázni. No meg az egyik egyetemi barátnőm is mondta, hogy szívesen sétálgat vele, amíg én beülök egy órára.

Kép
vargaviki
 
 


Sziasztok!

Babuci! Nekem is holnap "szépítkezős napom" lesz. Apumnak fogjuk ünnepelni a 60. szülinapját szombaton, meg a férjem nagybátyjának is pont aznap lesz az 50., oda is elnézünk, meg apukámmal szoktam a névnapomat is tartani, úgyhogy megajándékozom magam a holnapi szépítkezéssel. :) Jut eszembe, Lizának ma letoltuk a haját, most először, mert már annyira a szemébe lógott, és olyan cuki lett! :lol:

Ígértem, hogy beszámolok a tegnap estéről, hát a várakozásaimat felülmúlta! 1 x nyöszörgött éjfél körül, de visszaaludt, mielőtt bementem volna, aztán 3-kor volt szopi, majd 6-kor, és csodával határos módon visszaaludt egyből magától reggel 8-ig !! Erre több, mint 1 hónapja nem volt példa! 6-tól 8-ig kotort mindenhová, én meg hulla voltam! Végre én is kialudtam magam, úútálok korán kelni! :oops: Tehát igaza volt a férjemnek, mert ő javasolta ezt a mielőbbi kiköltözést, mert már zavartuk egymást éjszaka. Ha valamelyikünk felkelt éjjel, tuti a gyerek is megébredt vele, és reggel is azért nem aludt vissza, mert a férjem készülődött, akármilyen halkan is. Szóval nem viselte rosszul, nem hiányolt minket. :cry: Persze biztos azért, mert ott teremtem, ha hívott. Azért az más, hogy ő maradt a helyén, és mi vándorlunk, bennem így nem merült fel a "kidobtuk a szobából érzés." Igazából már hamarabb meg kellett volna lépni ezt, korábban úgy terveztük, hogy olyan 4-5 hós kora körül, csak nem volt szívem... Ma vajon mi lesz? Tartja a jó szokását??

Ja, Babuci a CD-k. Engem elsősorban az érdekelt, amit annyira dícsértél Nyafinál. Annak mi a címe? Nekem a Bújj-bújj zöld ág van, a Mesemusical-ek, meg Mozart babáknak. Ez jut eszembe... Azóta ti barteroltatok? Ez a kérdés Nyafinak is szól, ha sikerül kiírnia, engem is érdekelne. Köszi!

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Fesan! Még neked szerettem volna írni, hogy szerintem is jó döntés, hogy elkezded a sulit, meg neked szerencséd van, hogy Nyíregyen lesz. Nekem sajna Debiben.

Tényleg, Mona, ezért gondoltad, hogy debrecni vagyok?

Egyébként Fesan tök elgondolkodtattál, amit az anyósodról írtál, mert nekem egyke a férjem, ezáltal jobban benne is vannak az életünkben anyósomék, mint ahogy én igényelném. Ilyenkor mindig arra gondolok, bárcsak lenne egy tesója, hogy mással is foglalkozzon... Akkor meg ilyen problémák merülhetnének fel, hogy a másik menye a "sztár", stb., és akkor meg lehet azt kívánnám, bárcsak egyke lenne. Erre eddig sosem gondoltam, és kösz, hogy felnyitottad a szemem! :wink:

Jó talit holnapra, aki megy. Nekem megint marad majd a beszámolótok. :(


Remélem, holnapra már megjön a borostyánlánc. Kiváncsi vagyok, hat-e majd.

Anika! Én kérdeztelek a leválasztásról, csak pont elutaztatok. Majd írj, ha lesz időd!

Ja, és Szirom! Én is emlékszek ám rád! Nagyon jó, hogy jöttél, gyere gyakrabban!

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Sziasztok,

megyünk, csak ha nem gond akkor olyan 12 körül indulunk.

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


ok, szuppi, várunk!!!

Era

Kép
Kép
barnusanyus
 
 


Nem sikerült még kiírnom a cd-t
Képeket várok!!!

Kép
nyafi
 
 


Sziaztok!

Sajna nálunk csak azután fog eldőlni, ha hazajött a férjem, hogy mikorra ér haza és belefér-e az időbe. Az a fránya értekezlet :evil: és nem is a munkahelyén lesz, hanem teljesen máshol és emiatt szívunk.Mi Csepelről mennék, ami Keresztúrtól még egy 35-40 perc.(Tudom, mert anyósék ott lakmak)

Pedig annyira szeretnéééék menni, ezt most őszintén mondom.(ráadásul tök jó lenne a társaság is)

Küldök sms-t Era, amikor megjön a férjem ,hogy megyünk vagy nem.

Ha véletlen most nem jön össze, akkor a következőre 100%, hogy megyünk!

Kép
mona1978
 
 


Sziasztok!

BAbuci! ne aggódj a fog miatt, a sógoroméknál a kicsinek 1 évesen jött ki az első. DAninak meg 5 hósan, erre azt mondták, hogy hamarabb elromlik. HM...
Amúgy szeret fogat mosni, olyan fogkeféje van, mint Zitának.
fesan
 
 


Mona: írtam feljebb, hogy szívesen kiviszek valakit, ha gondolod elmegyek értetek. Elküldöm priviben a számom.

Kép
vargaviki
 
 


Mindenkinek jo babatalit!!! Sajna mi messze vagyunk..600km.

Adatok: 8500 g, 2 fog, hosszat nem tudom megmerni.

Kép
Kép
meli78
 
 


zsofi szulinapi kepei
Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
meli78
 
 


ZSÓFIKÁNAK BOLDOG-BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNUNK, MINDEN SZÉPET ÉS JÓT KÍVÁNUNK NEKI, AMIT CSAK HOZHAT AZ ÉLET!!!!!!!!!!!

Kép
dytt
 
 


Sziasztok!

Még csak ezt az oldalt olvastam el, ebben még nem találtam Drienn a kérdésedet.

Babuci
Megértelek. Én is gondolkodtam a kitevésen, mert egy párszor biztosan miattunk ébred fel.

Manó
Nagyon nehéz lehet, hogy Berti ilyen rossz alvó. Apor is, de időnként 1-1 éjszaka jobban alszik és akkor tudok pihenni én is.

MA voltunk védőnőnél. Apor 76 cm és 9300 kiló. van 4 foga, és a másik kettő pedig látszik, de még nem bújt ki. Készítem közben a táblázatot.

anita

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Meli:Gyönyöű lányodnak boldog születésnapot kívánunk és sok puszit küldünk. :D :D

Kép

Kép
szilvi17
 
 


Meli

Gyönyörű Zsófi, és Isten éltesse!

Drienn

Most olvastalak. Sajnálom, hogy nem maradt meg a baba. Sokat gondolkoztam a leválasztásról, de az én fiam eléggé igényli még. Abban bízom, hogy majd egyszer magától elhagyja. Én azt remélem megmarad a baba, közben az Apor megundorodik a megváltozott tejtől. :)
Olvastam a leválasztásról sokat és azt írja, hogy apránként kell és a számára legfontosabbat fent tartani a legtovább. Nekem pár hónapig nem volt peteérésem, valószínű. Mert egy éjjelente gyakran szoptattam. Aztán elutaztunk Székelyföldre ahol a jó levegő miatt átaludta az éjszakákat. Rögtön megjött. :) Remélem azóta eredményesebbek vagyunk. :)

Gili vár babát. Gili, írhatnál mi van veled.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok,


Era, köszönjük a lehetőséget!
Szupin éreztük magunkat. Roli hazafelé kidőlt és még vagy egy órát aludta már a parkolóban. :)
Kitti persze semmit !

A kajci meg isteni volt!

Zsófinak boldog szülinapot!


Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Kész a táblázat. Valamiért nem akarja betölteni. Holnap elküldöm.

Úsztam ma végre. Annyira jó volt. Még mindig mínusz 9 kiló. Nagyon lassan megy lefele.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Sziasztok!

Era!

Köszi a vendéglátást, egy élmény volt, komolyan. A kajcsiis nagyon finom volt. És bocsánat a szörnyű időzítésért. (Akkor értünk oda amikor már tul képp mindneki haza indult, aztán meg lekéstük a buszt amivel haza akartam menni és csak 1/4 8-kor indult a következő :oops: ). 1/2 9-re hazaértünk, a buszon aludtak mindketten.

Így fotóim is csak a mi gyerkőceinkről vannak, illetve még Balázsról sem, mert ő is aludt amikro épp fotóztam, majd remélem Era jön jobb képekkel.

Csikken, örülök hogy azért titeket sikerült megismerni, nagyon aranyosak a gyerkőcök, látod még Kitti miatt aggódtál, aztán bírta volna még :wink: Kép Bujj bujj zöldág
Kép Emma+Barni jól megértették egymást
Kép Emma és Barni

Kép Berti az új láncban, Balázsé sokkal pasisabb, bénát választottam, de ha hat akkor nem bánom.

Kép Emma bulldog fotói, ő készítette őket Kép Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kép Kép Kép

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, és köszi a két "helyitopikos" anyukának az angyalarcú Berti jelzőt :wink: Tudjátok, félig ördög, félig angyal :D Szóval azt mondták a fiamon nem is látszik hogy milyen eleven, olyan kisangyal kinézete van...de bemutatta Erának a lakásuk és udvaruk pár sebezhető pontját :wink:

ja, és külön köszi másik Emma anyukának a szívből jövő felkiáltást amikor a fiam ránézett, jól esett :D :wink: Reméle,később is ilyen hatással lesz a lányokra :D :D :D A saját érdekében :wink:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


VViki, kell még az úszópelus? 9 kilóig jó, most jutott eszembe, nehogy kinője.

Fotókat tegyetek még a tegnapi taliról. Mi sajnos nem tudtunk menni, mert a bnőm itt volt a kisfiával. Zita piszkosul élvezte a társaságát, a talit is biztos élvezte volna. Mióta járunk játszótérre, nagyon barátkozós, minden gyerekhez odamegy, követi, utánozza őket, csak sajna a nagyobbak nem akarnak játszani vele :twisted:

Kép
Kép
tusimi
 
 


Sziasztok!

Apor órák óta alszik. Szerintem már nem akar ma este fürdeni. :) Pedig ráférne. Azt hiszem csak átöltöztetem és tisztába teszem. Holnap reggel úszni megyünk, utána lezuhanyoztatom.

Milyen tápszert adtok a babáknak? Én még nem adtam neki soha, de kíváncsiságból megnéztem és azt hiszem a Milupa 3 immunerősítőjét adnám neki. 1 éves kortól ihatnak babatejet. Én még nem adtam tejterméket, ebben Tusival értek egyet. Hamarosan majd főtt tojás sárgáját és túrót fogok adni, de ráérek. A tojássárga jó vasforrás tudtommal.

KépKép

KépKép
anika78
 
 


Itt a táblázat, kérlek szóljatok rám, ha valamit eltoltam.


Kép

KépKép

KépKép
anika78
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: