Új privát üzeneted érkezett!

bogyó-515 vagyok! :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Rakok pár képet:



Kép

Kép

Kép

000kata
 
 


Timi, "kikérem" magamnak Balázs 2 nap 4 hónapos :) na persze csak viccelek, köszönöm a tancsáod. a védőnőm mondta, h elkezdhetem, ha gondolom... de akkor megvárom a holnapot és felhívom

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 

 
 

Mezsó-nem is írtam eddig... :( Képzeld a kisfiam 2 hónapja csak tejes-tápis-kakaon él.Nem akar semmit enni!Hisztizik, ha valamivel kínálom, annyira,h.felhergeli magát és hány.Ez 1x fordult csak elő, és megfogattam,h.nem kínzom.Emiatt vettem neki a Dm-be Dm-s 3-as tápit.Viszonylag jó árban van és csak 3 kanállal keverek neki sima tejcsibe és egy pici kakao.Ez az Ő adagja.És napi 5-6 cumisüvegnyit fogyaszt el.Nem tudok mit kitalálni.Gondoltam veszem ezt a tápit,h.mégis legyen meg neki a napi szükséges vitamin stb...
Nagy ritkán elfogadja a panírozott húsit...de ritka.Most még rosszabb, mint volt az étvágya.Az orvos szerint semmi baja.Átmeneti időszak.De meddig?!Te mit szólsz?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


kata-de ari kis hapsid van!Nagyon ügyeske!

bogyó-rendben.Tudod ahány védőnő annyi félét mond.Én így visszagondolva még várnék, egy hónapot, biztos ami biztos.De ezt te érzed.És nagyon szívesen. :wink:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Na itt!Gyorsan!!!

Köszia köszöntéseket!!!

Beo!
Üdv itthona!!!Majd megnézema blogod,csak ép kevés az oidőm...

Iza picit nyűgös...nálam is amolyan kaja gond(is) van +fogzás+ki tudja még mi...jövőhéten én is rákérdezek a dokinál a dolgokra!De eddig mindig sikerült pótolnoma lefejt tejből vagy a fagyóból!Csak elég macera...Iza össze vissza eszik,össze vissza és nehezen alszik...nyűgös a fog miatt...én meg hulla vok,mert egyedül vagyok megint...apa készenlétben :roll:

Kata!
Nagyon szupik a képek!!!!Gyönyörű ez a pici gyerkőc!!!

Vki kérdezte:tesómk Szigetszentmiklóson laknak...jó nagy a ház meg a kert is...én egy fele ekkorával is kiegyeznék...talán ha nyerünk a lottón..... :roll: :?

annus11
 
 


Kata nagyon aranyos Kevin puszi neki kistündér

Bea Reni (nyuszi) ha jol emlékszem nem is várta meg a 4hot és már ettete Patrikot már sok mindent eszik!
De ahogy te érzed én biztos csak töltse be a 3hot lassan probálkozni fogok!
De sztem nem lessz semmi baja (ez a magán véleményem)

Kép
kriszpiri
 
 


Csajok : köszönjük :lol:

000kata
 
 


Sziasztok!

Beo: köszi,hogy kikéred a tanácsomat. :wink: Nos egyszerre csak 1 új ételt vezess be Balázsnak,mindig a reggeli,délelőtti kajcsival kell kezdeni,mármint amikor eteted reggel,vagy délelőtt akkor előtte 2-3kanállal adj neki amit kiválasztottál.És ezt 2-3napig tedd így,és figyeld hogy fogadja,van-e kiütés,vagy hasmenés egyebek...És hogy mit.Először mindig a levével kell kezdeni a kóstoltatást,és ha már az adott zöldség vagy gyümi levét elfogadta,akkor jöhet a püré.Püré készítésére az üvegreszelőt ajánlanám,mert ha fémreszelőn reszeled akkor az tudod beleóldódik a kajcsiba...mert azért egy őszibarackban is van némi gyümölcssav és az reakcióba lép a fémmel.Tehát ezért egészségesebb a pici babáknál az üvegreszelő.Őszibarackkal kezdjél szerintem.Én így tennék. :oops: Szerintem az kevésbé hajtós mint a sütőtök.Mindkettőnél az őszibaracknál,sütőtöknél is hígabb székletre esetleg hasmenésre számíts. De nem kell megijedni,mert tudod nagy a rosttartalmuk,a sütőtöknek meg pláne. A sárgabarackot még egyáltalán nem javasolnám,mert nagyon sok baba nehezen emészti meg,gyakran hasfájást,görcsöket okoz.Nem baj,ha 4hósan kezded a hozzátápit,te döntésed.Bajt nem csinálsz vele,ha betartod a fokozatosság elvét. De azt tudd,hogy a nagy könyv azt írja,hogy tápszeres babáknál 5hós kortól ajánlja, anyatejes babáknál 6hós kortól.De nem te vagy az első aki nem várja meg ezeket a korhatárokat... :wink: A védőnőd nem beszélt ilyen részletesen mi? 8)

timcike:
sajnálom,hogy Atticy megint makacskodik.Nem tudom igazából,hogy ez így normális-e.A dokidnak igaza lehet,hisz már nem ez az első alkalom,időszak amikor így eszik,ilyen gondokkal küzd.Tehát lehet hogy igaz,hogy ez csak átmeneti.Próbálj türelemmel lenni,és kivárni hogy változik-e a helyzet,ha nem,akkor én továbbra is javasolnám hogy mutasd meg gastroenterológusnak.Max azt mondja hogy semmi baja,de legalább megnyugodsz,hogy csak rossz evő,és nincs gond. :) De legalább a tápszert azt elfogadja!!!Mondjuk 2 évesen már nem kellene feltétlen...De legalább megissza. :roll:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!
Én is itt vagyok ámbár mostanában csak olvastalak benneteket mert a balcsin voltunk 3 napot meg apa szabin volt és olyankor nem igen tudok idejutni a géphez4a másik meg hogy gréti beteg volt,mostmár kifele lábal belőle!Elég nyügös volt ráadásul jön a 3. foga is az is közrejátszott!
a Grétinrk én is 4 hónapos korától kezdtem adni a kajákat!Mi almával kezdtük,barack!Leturmixolod és teszel bele pici cukrot,pici műanyag poharakba fagyaszthatod nincs semmi baja!Én igy gondoskdtam neki előre mert ügye márciusban magyar barackot nem lehet kapni!Most meg már azokat eszi amiket mi.A tejet is próbálgatom neki de n em szereti!A joghurtot,túrórudit krémtúrókat imádja!A paradicsomos dolgokkal nem vagyunk még kibékülve!
Timci nagyon ügyes vagy!Remélem már nemsoká ki tudtok nyitni!
Mezsó a férjed hogy van?Megkaptátok már a biztosítás pénzt?Vagy a táppénzét?
Blanka nagyon ügyes!És milyen korán kezdi a pasizást!(Jó lesz ha a körmére nézel)Biztos ő volt nei szimpi de legalább valami jó dolog is köti a bölcsihez! biztos ti is jól összeszoktatok 2 év alatt4A Grétit le se lehet rólam vakarni!Most hogy apja itthon volt igy már jobban el van vele mert hétköznap kb 2 órát találkoznak!
Bocsi kicsit sok lettem

Kép
mné zsuzsi
 
 


Kép
Álmos volt majdnem elaludt a cápán amikor kimentünk a vízből akkor meg felpörgött
Kép
20.-án kerti partyn voltunk egész nap játszott és képzeljétek ette a halászlevet mit se én se a férjem nem szeretünk!

Kép
mné zsuzsi
 
 


Tejet sima tejet próbálsz Grétinek??Mert azért 9és fél hósan elég korai még.Érdemes a tejcsivel a 12hónapot megvárni...Igaza van Grétinek hogy nem szereti. :wink: Ráér még megszeretni.Se biztosítási pénz,se táppénz,semmit sem kaptunk mind a mai napig.Az élet car.Nagyon car.

Kép

Kép
mezsó
 
 


De édes a Gréti :D Micsoda copfjai vannak!!! :)

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó!
esetleg nekem is adhatnál tanácsot,legalább gyakorolsz picit!mindjárt bemásolom msik topikból,csak Iza a kezemben van....

annus11
 
 


Amúgy Izával kapcsolatban a következőket figyeltem meg.
-össze vissza eszik,időben és adagban is:néha elég neki 4 óránként,van h tovább is bírja,ha előbb kap akkor nem eszik annyit és 1 óra múlva reklmaál...de ha sokáig várok akkor annyira sír h nem szopizik csak üvegből tudom neki odaadni

-össze vissza szopi hatása,össze vissza tej....néha minden kajához pótlok,néha csak az estihez,de van h 20mlt kell adnom üvegből,máskor meg 150et...

-többet van fenn:edig 1-1,5 óra múlva bealudt a kaja után,most legalább 2 óra kell mire annyira fári lesz h elaludjon

-ügyesen fordul hasra,mindent megfog,szájába vesz,figyel mindent és mindenkit

-néha olyan mintha nem lakna jól...hiába eszik eleget a tejből...szóval lehet h 6 hónapos kora előtt el kell kezdenem pótolni vmivel...jövőhéten doki,majd megmondja hogy mi legyen...bár a múltkor azt mondta h tápit már nem ad,gyümivel kezdjek(a tejem is sokkal vizesebbnek tűnik nekem,kevésbé zsíros mint eddig... :( )

-mindehhez hozzájön a meleg,a hirtelen időjárás változás amit egyáltalán nem visel jól

-illetve a fogzás,amit szintén nem visel jól

annus11
 
 


Ez az összevissza evés magától kezdődött el?Mert tényleg olyan kesze-kuszának tűnik...Mióta van ez így??Valami rendszer nem tud benne lenni? Te figyelj csak ha a tejcsi nem mindig ugyanannyi, és vizesebbnek találod még emellé,szerintem nem lesz elég csak gyümölccsel pótolni...Akkor lehet hogy tápszer is kellene ám.Én így látom...De majd a dokitok megmondja a tutit!!És az is lehet hogy ez az egész most a fogzás miatt van,és vissza is fog majd állni!!!Kíváncsi vagyok mit mond a dokitok,majd gyere ám elmesélni!!!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó!
Köszi,hát igen,kellene lehet vmi táplálóbb...ez kb 1,5 hónapja van így....de a fogzásnál mégjobban felborult minden...Szóval a 3 hós növekedési ugrásnál kezdődött,de dupla ugrás volt mert akkor hült le a levegő,és előtte a meleg miatt kevesebbet evett,szóval érted mire gondolokHogy egyszer azért nőtt meg az igénye mert 3 hós,egyszer meg azért mert hűvösebb lett.Csak ez 1 héten belül történt,és azóta nem állbe a kereslet kínálat...ez az össze vissza evés meg tényleg a fogzás körül kezdődött...na de ennie kell attól még...és ha így hülyéskedik,akkor tényleg csökken a tejem...ördögi kör mint már írtam.Lehet h a doki is tápszert mond majd,és akkor5 hótól a gyümi mellé...na majd kiderül!!!
Ma is össze vissza evett,azt is be másolom!
Például ma így evett:fél7 körül cicizett egyikből,meg másikból picit.Aztán fejtem.8kor megint cicizett picit,aztán séta,9 körül bealudt.11 kor megint szopizott,de nem sokat,én úgy éreztem h bár kiszívta a 2 cicit,de nem volt túl nagy adag.Pótlást viszont nem kért....13 előtt megint cicizett,kapott pótlást is 40et ezután elaludt,14kor megint cici....szóval tök össze vissza!!!! Rolling Eyes

annus11
 
 


Annus: hát ez a szoptatás-nem szoptatás ez már csak ilyen "sajnos",a kereslet-kínálat az nagyon nagyon jellemzi...Hát türelem!!Bízz abban hogy Izus majd csak rendezi a sorait végre,és megint lesz egy rendszer a kajcsiban.Mert normálisan ez történne.Viszont el kell keserítselek a fogzás az a kajcsikedvet jelentősen el tudja rontani a babáknál akik kicsit érzékenyebben reagálnak rá.Tesóméknál is nagy szenvedés volt,de kitartott tesóm,és Ábel 13hónaposan napi 2x szopik még. :wink: Lényeg szerintem hogy egy pillanatra se keseregj,fejj ha kell,hogy legyen elég inger,és akkor minden rendben lesz szerintem!!!És ne hagyd sírni, hogy amennyire lehet a cumiból való pótlást el tudd kerülni,hogy aztán meg a cumi meg ne zavarja. :roll:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Annus, mindig Te voltál a pozitiv mami én meg a pánik mami! minden rendben lesz ügyes Iza, csak ez egy kemény dolog

Mezsó kérlek válaszolj az én kérdésemre is. lécci

ma a Bors magazin címlapján szereplünk Balázzsal, az új MTben :) akit érdekel :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Hát én is csak remélem hogy helyreáll a dolog.Fejek persze,meg nem adom fel.Csak azt se akarom h éhezzen...Csak elég fárasztó így...fogalmam nincs h mennyit eszik,mennyit pótoljak...most is aprajával eszik...benyomott 80at üvegből,szopizni nem tudott...5 perc alatt indult be!!!!én lefejtem 60at nagy nehezen,azt is odaadtam neki,de ezt 3 részletben itta meg...evett 20mlt,aztán ellökte,nem kellett neki,1 óra múlva megint evett picit......
De természetesen nem adom fel,eddig mindig volt neki elég hol a fagyóból,hol amit előtte fejtem.Csak gondoltam van vkinek vmi okos ötlete amit még nem próbáltam... :roll:

Beo!
őőőő,neten fenn van?Mert én nem olvasok ilyet h Bors :oops:

annus11
 
 


oké oké nem címlap, én is csak most láttam. :) a Sógornőm hívott, és mondta a címlapot. :)

Balázs a sztár

Annus: én sem :) de benne vagyunk. maj lefotózom, és felrakom

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Sziasztok!

Beo! Szerintem ez komfort cicizés, amit csinál. Nem úgy néz ki a kisfiad, mint aki éhezik, és éppen ezért én a helyedben nem adnék még neki gyümit. Nálunk is voltak hullámvölgyek, de nagyon jó volt fél éves koráig csak szoptatni.
Kár lenne ezt a jól működő dolgot megszakítani. Nem?! Vagy csak én gondolom így?

Gyümi: ahogy Mezsó írta. Először csak a levét, egy-két teáskanállal (bár a banánnak nincs leve, és az is kezdő gyümi), szopi után megkóstoltatni, és sasolni, mit tesz a kakijával.

Zsuzsi bocs, de cukrot tenni a gyümölcsbe vétek. A krémtúró, meg....hát hmm. Nagyon gonosz leszek, de megnézted, hogy mi van benne? Ilyen picinek a krémtúró: rendes túró, pici natúrjoghurt, és rengeteg gyümölcs, cukor nélkül. Ő még csak 9 hós!! Ezek nem valók még a kis gyomrának.

Én ezekben a dolgokban eléggé, nem is tudom, hogy fejezzem ki magam, tán vaskalapos vagyok, a lényeg, hogy nagyon odafigyelve tartottam be mindent a hozzátápival kapcsolatban, mert az nem elég, hogy adott korban nem megy a hasa, nem lesz kiütéses. Arra gondoljatok lányok, hogy később lehet allergiás a gyerek, gyomorbajok, egyéb. És a környezetemből látom, hogy például nagyon is megéri főzni a gyereknek. Az üveges kajcsin "felnőtt" gyerekek igen nagy százaléka nem fogadja el később a rendes ételeket, rossz evő, válogatós lesz. Persze ez nem minden babára igaz, de ahogy számolgattam, az esetek 90%-ban így van!!

Nos, befejeztem. És bocsi, ha esetleg gonosz voltam, de a hozzátáplálás a vesszőparipám... :oops:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Mezsó, ne haragudj, valamiért kimaradt a hsz-ed :( szégyenlem magam... köszönöm, a válaszodat, elolvasom gyorsan

rennye: nem azért akarok Neki barit adni mert azt hiszem fogy a tej. a VN mondta h adhatok.

lényeg, adtunk Neki, inkább csak összekentük a száját :) iszonyatos fintort vágott le, 2* nyalattuk meg Vele a kanál végét. nem erőszak, várunk pár hetet, vagy talán egy hónapot is. amit most vettem lefagyasztom :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


rennye: szerettem volna megvárni a 6 hót. szerintem meg is fogom. nem hiszem, h ezzel elrontottam volna valamit. tényleg nagyon kicsit evett. kb két cseppet. nem többet. A legjobbat szeretném Neki, és tudom én döntök. szerencsére a tejem jó, Annus ne nézz ide, de nekünk nyugis a szopi, szépen időben 3-4 óránként, csak az a fej rángatás. de nem minden szopinál, és nem végig. csak a végén.

most is volt, f8 fürcsi 8szopi. elaludt, de amikor az ágyába tettem felkelt, kijöttünk apához, szeretgették egymást, aztán 9kor megint szopi, h elaltassam, szívta szívta, aztán kiköpi-vissza-kiköpi-vissza. Aztán amikor felvettem egy kicsit kibukott. amit eddig Balázs 3* csinált. Tudom ilyet akkor csinálnak, ha túl eszi magát. szóval gondolom, azért. remélem semmi komoly.

szóval marad a tejcsi, cici, barack megy a hűtőbe.

bár a lehető legrosszabbkor csináltuk, este amikor apa hazajött. :) van videó majd feltöltöm :) látnotok kell az arcát :)

na megyek jó éjt

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Mezsó- nem tudom,h.hülyeséget csináltam vagy sem, de sok anyuci azt tanácsolta,h.vegyek Béres cseppet és Cebiont.Ez meg kell hozza az étvágyát.Mától kezdjük.Te mit szólsz?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Beó-nem enged szavazni, azt írja nem található az oldal.... :roll:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timcike
egyszere ne add a kettőt.csak az 1iket.bár én nem adnám egyiket se étvágyjavitónak :oops:
Vendég
 


Beo!
Most látom a blogodban h Balázs 22én fordult át úgy h kivette a kezét!Iza meg 20án 8) :lol: :lol: Fej fej mellett haladnak :wink: :lol:

annus11
 
 


Timi nem tudom mi a baj, nekem behozza

Annus: :) igen és nagyon ügyesek. Balázs tipikus pasi 2*3* megcsinálta azóta szünet van, mert még nehéz, inkább fekvőtámaszozik, de azt nagyon. minden reggel kikukucskál a rács felett és a szemein látom h röhög ::) meg a legujabb, h megtalálta a lábát, folyamat azt markolássza :)

ha most már nem csak cuppogtatja, hanem rágja az ujjait akkor lassan jönnek a fogak?????? megyek meglesem az ínyét

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Sziasztok!

na azért Beo!!Már azt hittem lüke vagyok,és nem vettem észre hogy kérdeztél,merthát elég sokat válaszoltam!Nagyon örülök,hogy elrendezted a kérdést magadban hogy hozzátápi vagy nem hozzátápi! :) Jól döntöttél!!! :wink: Amíg annyi tejcsi van hogy a baba is remekül fejlődik mellette,és Balázs ez teszi,addig szükségtelen hozzátáplálni,a legeslegjobb,legtermészetesebb kajcsi a tejcsi neki.Nagy nagy kincs ám!Tele hasznosabbnál hasznosabb anyagokkal. :D

Timcike: Béres csepp mellé kell C-vitamint szedni,ezt nem adták neked automatikusan a gyógyszertárba?Kis tégelyes C-vitaminja van a Béresnek is.Tehát az jó,hogy Cebiont adsz neki.DE én sem adnék étvágynövelés céljára ilyeneket Atticynek.Inkább addig vinném orvoshoz,orvosokhoz,mígnem valaki elfogadható magyarázatot adna az evészetére. Timci gondolj bele!!!Már nem ez az első ilyen nem jól evős időszaka,már korábban is próbáltad mindenféle immunerősítővel tömni,de igazából sosem hozta meg a várt hatást.Vagy tévedek?Ne az anyukáknak higyj szerintem,orvoshoz kellene vinni...

Kép

Kép
mezsó
 
 


Timi! Nem is mondtam, de tök ügyi Blanka a bölcsiben :D Büszke lehetsz rá. Neked meg mázlid van akkor a helyeddel. Egyébként itt nálunk is külön asszisztens van a doki mellett. A védőnéni mér, mázsál, ellát tanácsokkal, fogakat számlál, és mint kiderült általad, jó sokat jegyzetel. :lol:

Timci! Hadd kérdezzek valamit. Ti együtt szoktatok enni? Vagyis Ati ott ül veled/veletek egy asztalnál? Ő már elég nagyfiú, én tutira megtenném vele, főleg, ha apa is otthon van, hogy csinálsz valami fincsit ebédre, vagy vacsira, tök mindegy, a lényeg, hogy főtt kaja legyen. Aztán odaülni az asztalhoz mindahányan, de elé ne tegyél ételt, csak a kis tápis tejes kakaóját. És kezdjetek el jóízűen enni. Marha kíváncsi lennék, hogy mit szól hozzá.

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Na mesélek egy kicsit. Ma volt szülői az oviban. Kitalálta az önkormányzat, hogy a hónap végén, a következő hónapra előre kell kifizetni az ebédet. Eddig mindig adott hónap elején kellett.
Namármost ez azt jelenti, hogy szeptemberben a két fiúra összesen 4 havi ebédet kéne kifizetnem, ami egy hónapra 7 656.-/fő. :shock: Vagyis csak a kaja 31 000 Ft lenne. Na de nem lesz ennyi, mert Norbi 21-én kezdi az ovit. Így "csak" 26 000Ft-ot kell kinyögnöm vhogy szeptemberben. Norbi végül két hétig itthon lesz, mert 8-án megműttetem. Végre rászántam magam :(

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Timcike: próbáld ki amit Reni javasol jó ötlet! :D

Reni: köszi :) Mármint a Blanka dicséretet!!Mekkora idiótaság ez az ebédbefizetéssel jézusom!Többi szülő nem tiltakozott??? :shock: :shock: :shock: :shock: De miért kell 4havi kajcsit kifizetni???Még ha mindkettő fiúnak előre fizeted az is 2havi nem?Vagy egyszerre 2 hónapot kell,és mivel 2en vannak így lesz 4hó?Na ha én járnék így most háááát nem tudom mit csinálnék.. :? :? :? Norbit a sérveivel műtteted?Ha jól emlékszem az van neki?Köldök meg még mi is...?

Kép

Kép
mezsó
 
 


Jól számolod. szeptember, október, az két hónap, és mind a 2 gyereknek. Az 4 hónap.

Hasfalsérv, köldöksérv, bónuszba kap egy kukihátrahúzást. Tavasszal, amikor mondta a doki, hogy a hasfalsérvét mindenképp műteni kell, akkor mondta, hogy hagyjuk abba a szteroidos krémet, mert akkor egy kalap alatt megcsinálja a kukiját is.

Hiába tiltakozunk, az önkormányzat így döntött, nincs mit tenni. :( És persze a gyesem is most jár le, melóm nincs..... a családi pótlék a kaja ára. Férjem fizuja a rezsi + hitel. Akkor mi is marad??? :?

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


Jajjj Reni...ez borzasztó!! :? :? :? Nem kell ehhez tragédia/láss minket,párom esete/úgy látszik az önkormányzat is elég,hogy az ember éhezésig jusson. :? :? :? Áhh nagyon rossz világot élünk.Hát remélem valami megoldást majd találtok ti is erre a gondra mert ez is nagy gond.Fiúknak befizeted ők esznek az oviba minden bizonnyal eleget,nade ti???Nektek is kell a kajcsi.De mekkora egy hülyeség hogy 2 hónapot kérnek egyszerre!Kíváncsi lennék vajon mivel tudnák megindokolni ennek a lépésnek a szükségességét? :x Hihetetlen...

Kép

Kép
mezsó
 
 


Az indok: minden intézményben hó végén kell a köv hónapra befizetni a kaját, kivéve az ovikat, bölcsiket, és nagyon össze-vissza voltak a befizetések.Most rendszerezték. A gazdasági válság közepén... :evil:
Azt az egyet nem tudom, mik a többi intézmények. Mert nekem csak az iskolák jutottak eszembe. Na mindegy

Jó rég voltál Petinél. Sz@r lehet :(

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 


MEZSÓ-most, h.már megvettem, kipróbálom.De aranyos vagy,h.aggódsz értünk.Ma voltunk védőnéninél, szerinte kutya baja, csak makacs.A dackorszakában van,ezért csinálja. :roll: Kiderül.Ha 2 hét múlva is ez lesz, megfogadom a tanácsodat!

Reni-köszönöm szépen.Kipróbálom még ma. :roll: Kíváncsi leszek a végeredményre.Ati a székében ül, ott eszik.De most odaülünk mind az asztalhoz.

Hétfőn nyitunk hivatalosan!!!!Megvan az engedély.

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Timci!!!

Gratula a nyitáshoz!!!!Akkor kiteszem az oldalt a blogomba!!
Reméljük Atticy csak makacskodik és hamar túllesz rajta!!!

Reni!
na ez kész...pont hó végén,nyár végén..szólhattak volna időben is :evil: Mondjuk akkor se értem mért kel 2 hónap...most befizeted a szeptemberit,szept végén meg az októberit,nem?Műtéthez meg sok sikert!!!

annus11
 
 


Annus-köszönöm szépen.Rendben.
Én is nagyon remélem és azt is,h. hamarosan megunja. :lol:

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


Reni-nagyon sajnálom az ovis dolgot.Nem semmi.Jól megnehezitik a szülők dolgát még ők is. :twisted:
Szegény kisfiad.Mitől lett neki ez a sok baj? Még születéskor?Pedig még annyira fiatal. :cry: Szegénykém...Be fogsz feküdni vele?

Kép

Kép



Cs.K.T.
timcike81
Nagykőrös
 
 


azt hiszem a Sógornőmék sanyarú sorsára jutunk, a tegnap éjjelünk és a ma éjjelünk (szóval ami most volt) :) is botrányos volt. Az én jó alvó kismanóm, kelt 1 óra előtt, 5-6-7. De 6kor már fekvőtámaszozva, sikoltozva, kiabálva, h : hahó ébresztő, fent vagyok!! Itt még visszarázogattam a fenekét, de 7kor teljesen felkelt, kukucskált kifelé, nézte az állatokat, és fejelgette a zenélő forgó lelógó állatait, mert ez az új trend. Felnéz, meglátja az állatokat, és elkezdi fejelni őket :) mert úgy tök jól mozog :)

Szóval, reggel be mei tai ba és séta, mert apának aludnia kell… most bezzeg szunyál, a kis kópé, nekem viszont vasalnom kell, pakolnom, mert holnap esküvőre megyünk…böh

Elraktam a mélyhűtőbe a kajszit és az őszit, szépen megpucolva, felkockázva, kis dobozokba, ráírtam a nevét, milyen gyümi, és h mikor raktam el. Szép kis művelet volt, az egész asztal, a karom könyékig, és a föld volt csupa barack :) de kész vagyok :)

Timi én is kiraktam :) remélem jóóó sok vásárlótok lesz :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Sziasztok!
Timci!
Örülök hogy sikerült mindent elintézned!
Reni!
Én nem ugy értettem a cukrozst hogy 1 kilót belettem!Csak minimálisat!Krémtúró:ha mindig azt néznéd hogy mibe mi van akkor semmit nem ennénk meg!Amúgy a Gréti azt eszi amit mi!Rendes főtt kaját meg persze kap tápszert is!És makk egészséges szerencsére!Én készítgettem neki elejébe külön!Soha nem ette meg!Aztán probáltam hogy adok abból amit mi is eszünk azt meg ette!És hál istennek nincs semmitől semmi baja!

Kép
mné zsuzsi
 
 


lányok képzeljétek, van egy barátnőm, párom volt o.társa, pocakos. tegnap mensis görcsei voltak, rendszeres időközönként, ma közölte a doki, max 2 hét. méhnyak nincs, méhszáj felpuhult, de zárt.

a rossz a dologban, h még van 10! hetük... azaz a 32.-hétre jósolja a doki..

de már az eleje is zűrös volt, alig akart megmaradni a baba, hormont kapott, meg már nagyon régóta hatalmas dózis mg-ot szed, mert keményedik...

basszus.

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Sziasztok!!

Csak bekukk:
Blanka ma is jól viselte a bölcsit,megint azt mesélték a gondozónők amit tegnap,hogy vidám volt,nevetett sokat,és megint örömködve,vigyorogva fogadott amikor megérkeztem érte. :wink: És sírt hogy menni kell haza. :wink: És ismét jól evett reggelit is,ebédet is!!! :) Hétfőn megpróbál ott aludni!!Szorítsatok hogy menjen neki,mert már így is el kellett tolni 1-jéről 7.-ére a munkakezdésemet,pont ezért mert úgy jött ki a beszoktatás,hogy 31-én alszik először ott,és én 1-jén már melóztam volna.Ezért inkább egy héttel odébb toltuk a kezdést.Remélem ennyi idő elég lesz hogy megszokjon ott teljesen!!!

Ésssss APA HOLNAP DÉLUTÁN HAZAJÖN,ÉS VASÁRNAP DÉLUTÁN MEGY VISSZA!!!!SZOMBAT ESTE ITTHON ALSZIK,MELLETTEM! :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

timcike: gratula a nyitáshoz!!Legyen igaza a védőnődnek!!!!De akkor sem értem ezt az egészet mert ha nagyon éhes lenne Atticy ennie kellene nem??De nem eszik...

Kép

Kép
mezsó
 
 


beo: nem igazán értem...32hetes terhes a barátnőd? Szegény... :cry: Szorítok neki!!!++++++++++++Majd írj,tudósíts nekünk hogy hogy állnak,mi van a babóval!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


nem. akkorra jósolja a doki a szülést...

örülök az apás hírnek, szupcsi!! :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Mezsó!
z szupi hír!!!!Jaj nagyon drukkolok,akkor egész hétvégén nem látunk,remélem!!!! :lol: :lol:

Beo!
Hát remélhetőleg elég erős a baba és jó kezekbe kerül!!!Aztán sose lehet tudni,lehet h többet is kibír odabenn!!!

annus11
 
 


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Annus ennyire ne szeressetek! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: De egyébként ja!Asszem igen,hogy holnaptól nem leszek egy darabig. 8) :lol:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Beo!!!A mindenit csak most láttam meg!Hát boldog hófordulót Balázsnak!!!Izusnak pedig utólag boldogot annus! :wink: /asszem őt totál elfelejtettem... :oops: /

Kép

Kép
mezsó
 
 


Zsuzsi! Örülök, hogy semmi baja Grétinek :)

Annus! Igen, két hónap, csak mivel két gyerekem van..... Drukkot köszi. Még van 1,5 hetünk lelkileg rákészülni.

Beo! Jajj, szegények. Remélem, elég jó súllyal fog születni. Az éjszakát, meg a koránkelést sajnálom. Nálunk is volt Norbinak ilyen időszaka, de gyorsan leszoktattam róla :roll: Jó esküvőzést

Timci! Tök jó, hogy nyithattok végre :D A kajálás meg megér szerintem pár próbát.

Timi! Még mindig tartom, hogy ügyi a Te kislányod. Apahír nagggyon szuperrrr :D :D Élvezzétek ki ám nagyon!!! :wink:

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: