Új privát üzeneted érkezett!

Kriszlány, GRATULÁLOK Noelhez! Minden jót kívánok nektek, sok tejet és jó egészséget mindkettőtöknek!

Ha van időd, mesélj részletesen a szülésedről! Ha jól látom, a Dél-Pestiben szültél. Tudnál róla mesélni? Mert én is és Zsana is ott fogunk.

KépKép
nanett
 
 


Sziasztok lanyok!

Nagyjabol olvastalak benneteket :roll: ket szopi kozott...

Mindenkinek koszi a bokokat, hizik a majunk :)

Ma voltunk gyermekorvosnal, minden rendben. A vesemedencetagulatnak nyoma sincs!!!! :D Es a sulyunkkal is elegedett, pedig aggodtam, h. nem eszik eleget, mert gyakran szopizik ugyan, de keves ideig. Megnyugodtam vegre.

Betti,
Te annyira jo anyuka vagy, hihetetlen, h. mar ilyen rutinod van. Nem tudom nalunk mikor lesz, most meg annyira benus vagyok :roll:

Titike,
Ne hulyeskedj, hogy nekem bemutatkozol, mikor rengeteget gondolok rad/ratok, hogy min mentel keresztul es milyen eros csajszi vagy es annyira szoritok, h. minel hamarabb teljesuljon a legnagyobb vagyad!
Most vettem eszre, h. rossz topikba irtam a koszonot, na mindegy, gondolom, eljutott akkor hozzatok :oops:
Igenis, sokat jelentett nekem minden drukk, amit toletek kaptam!!!!! Majd nemsokara te is ateled, hogy mennyit is !!!

Balimama,
Itt is megkoszonom neked az uzenetedet, nagyon draga vagy!

Gyanixi,
33 cm volt a fejatmero.
Szoritok nektek nagyon!!!!

Luisa,
Elkuldjem neked az en teamat?????? Itt van meg, ki sem csomagoltam, csutortokon vettem meg... Ha igen, kuldd mar el a cimeteket, sztem szerdaig odaer! A magneziumot sztem abba kene hagyni... Irok majd mailt, de lehet csak holnap.


Kriszlany
,
Gratulalok! Egy napon szulettek a picurjaink! Nagyon szep a kicsi!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Drága vagy Vitte! :) Tényleg olyan erőt tud adni amikor tudod, mennyien drukkolnak Érted és gondolnak Rád! Remélem, hamarosan én is követlek a babával!

KépKép
titi_27
 
 

 
 

KÖSZI mindenkinek az együttérzést!!!!!!!!!!!!!!!!
Kicsit rendeződtek a napjaink és csak reménykedem, hogy ha helyrejön a cici, talán visszamegyünk cicire...talán.

berzkat,
mondtam apának szívjon... :lol: :lol: azt mondta, amig sebes nem, mert bevihet valamit a nyálával. lehet igaza van? neked a gyulladás miatt apad el a tejed?mennyi idő alatt? és a gyulladás közben mennyiket tudtál lefejni?

kriszlány,
GARTULÁLOK!!!!!!!!!!Tüneményes a kis bébitek!!!

VITTE,
nem látszik a bébin hogy kicst korábban jött!!! GYÖNYÖRŰ!!!!!
és megúsztad a terhesség uccsó nehéz felét...mázlista :P

Kép Kép Kép
Vendég
 


Elizabeth:
Őrülök,hogy jól vagytok! :D

Magnézium:
Én úgy tudom,hogy a 36. héttől azzal mindenképp le kéne állni... Akkortól mindenképp kell,hogy gyakoroljon a méh! És hogy puhulhasson a méhszáj..ezt a Mg akadályozza. Málnalevél teát egyébként ha jól tudom,minden drogériában árulnak. (Legalábbis én dolgoztam natúrboltban,nálunk természetes volt,hogy tartunk.)

Kriszlány:
Nagyon édes a kisfiad! Látom,ő is előszeretettel tartózkodik az apucin. Az én fiam borzasztóan szeretett az apján ejtőzni.. Ott érzik a szívdobogást,de nincs tejcsiillat,ami nem hagyja őket nyugodni.. :D

Dorcacs:
Régen írtál... :(

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


jajj, BARBAMAMI!!
még szerintem meg sem köszöntem az SMS-eidet, amiket küldtél, míg kórházban voltunk!!!!NAGYON JÓL ESTEK ÁM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ARI VAGY!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D
Vendég
 


Bacilivi:
Tünemény ez a kismanó!!!!!!!!!!! :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan bejelentkezem, mert még mindig meg vagyok fázva és pihengetek!

Nikáról még semmi hír, nem küldött sms-t hogy túl lennének a szülésen, ha küld mindenképpen értesítelek Benneteket!

Nálunk holnap nagy Antal napi mulatság lesz, úgyhogy ha jövök is csak délelőtt.

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Sziasztok!

A magnéziumot a 36. héttől abba kell hagyni, mert csak keményíti a méhszájat és ha elindul a szülés rettentően megszenvedtet, hogy nincs tágulás. a málnalevél pont azért van, hogy ha kell jobban táguljon a méhszáj. mi az auchan épületében vettük az üzletsoron a gyógynövényes boltban.

Vitte
köszi, de nem vagyok olyan jó, sokat szenvedtem és sírtam a legelején, mert nem voltam hozzászokva a fáradsághoz, és ahhoz, hogy a baba nem hajlandó aludni és néha bömböl. de három hét úgy ahogy belerázott.

gyanixi 70/9416383

Kép
Kép
bbeti
 
 


Sziasztok. :D


Bacilivi!
Nagyon édi a picurika!!!!!! :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P :P

MEGSZÜLETETT GERGŐ!!!!!2007.03.12.én.
GERGŐ ÉS ANZSIKA
tinnyei
 
 


Sziasztok!!!




MACSEK!!!!!!!!!!!!

Köszi a képet, nagyon tetszett!!!!!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Hízás témához: Mi ma léptünk a 19. hétbe, s eddig 2 kg-ot híztam!Hála ez nem sok!Pedig nem koplalok, mondjuk nem is eszem túl magam, de hála jó étvágyam van, bár nem vagyok kívánós (szerencsére)!!!!

Kinga!!!
Szerintem attól is hízhattad ezt a 4 kg-ot (ami szerintem sem sok), hogy otthon vagy, s esetleg több időd van nassolni, vagy egyáltalán többet enni. Ugyanis nekem a suliban az 5 perces szünetekben szinte semmire sincs időm, néha még a kis dolgomat is viszem egyik teremről a másikra!!SAJNOS!!!!
De hála jövő héttől már kevesebb órám lesz (heti 19+4 a heti 28+4 helyett), így hamarabb jövök haza: már a fél hatos- esti- busszal tudok hazajönni, az eddigi fél 9-es helyett!!!!Ami azt jelenti, hogy fél 7-re itthon vagyok az este 3/4 10 helyett!!!

:( :( :( :D :D :D :D :D


Kriszlany!!



Gratula a szépséges babótokhoz!!Jó egészséget!!!


Jó éjszakát mindenkinek!!!!!!!!!!!

Kép
Kép
judithappy
 
 


Vitte: jo, hogy be tudtal nezni gratula a picihez, nagyon szep kisbaba!!!! Koszi, hogy rogton leirtad a szulestortenetet, eleg sokkolo, hogy neked is ilyen hosszu ideig tartott es megszenvedtel vele rendesen. Nagyon ugyesek vagytok, most csak sok kitartast az ejszakazasokhoz, meg sok tejcsit kivanok!

Bocs csak gyorsan elolvastalak titeket, de a tobbiekre most nem birok reagalni, hulla vagyok, egesz nap talpon voltam, a babanak meg sem kottyant, most is itt focizik a hasamban. :shock: mikor lesz nekunk ebbol szules, egesz nap olyan kis virgonc volt!

KépKép
KépKép
pannica
 
 


bbeti,
akkor ezek szerint nem csak minket készített ki ez a kezdeti időszak :shock: :shock: Mi is sokat pityeregtünk :cry: Volt, hogy 2 nap alatt 4 órát sikerült aludnom. De azért már alakulnak a dolgok, remélem nálatok is!!

Málnalevél: én is úgy tudom, nem lehet egyszere szedni a magnéziummal.vagYis lehet, csak nincs értelme.
Vendég
 


[b]vitte:[/b] Bocs h zaklatlak ezzel a Bpd-vel, de a 33 átmérő az mennyi BPD???
Ügyi kismami vagy, h már van energiád még az írásra is!! :lol:

Kép
gyanixi
 
 


vitte: ja és 36 hetesen szültél, igaz??

Kép
gyanixi
 
 


Sziasztok!

Gyönyörűek a kisbabák olyan jó nézegetni ezeket a képeket.
Gyanixi szorítok nektek!

Kép
rena12
 
 


Sziasztok! Sokan kértetek újabb fotókat. Íme: Kép Kép Kép

Kép
Kép
bbeti
 
 


Jó estét!

MINDENKINEK NAGYON ARANYOS A BABÁJA, most már én is várom, hogy megszülessen a kis Picuri. Annak hívom, mióta megtudtam, hogy nem óriásbébi.

Ki tudja, mit jelentenek ezek a rövídítések: BPD, OFD, APD, TAD, AC és FL?

Most megyek is, vendégek voltak nálunk és kicsit kifáradtam. Remélem tudok aludni. Különben észrevettem, hogy ha korábban kelek és napközben nem pihizek, sokkal jobban alszom. Tehát le kell egy kicsit fárasztani magamat.

Jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép
rekanna
 
 


Sziasztok!
Csak bekkukantok. Bocsi, de nem tudtam végig olvasni az egész hetet. Rengeteget írtok. A pocakok nagyon szépen kerekednek és a babók..... Hát mindegyik gyönyörű!!! Mindenkinek jó egészséget kívánok!
Mi jól vagyunk, bár ezeket a frontokat megérezzük és akkor nyüglődünk egy kicsit. Van köztetek olyan, aki szült már császárral? Ha igen priviben kérdeznék róla.
Friss képek
Kép
Kép
mary79
 
 


Bacilivi

nekem igaz nem szó szerint sebes volt a bellbimbóm, de annyira kész volt, hogy amikor a gyerkőc elkezdte szívni, vagy próbáltam mellszívóval, az első pár csepp szinte csak vér volt. Sajnos ez a bimbóvédő átka. A gyerkőc nem kapja be az egész bimbóudvart, csak a mellbimbót, és azt szívja....A tejcsi meg ugye nem ott gyűlik össze. De azt hiszem ezt te is megtanultad egy életre, akárcsak én.
Szerintem a párod nem nagyon tud fertőzést bevinni, mivel szívja. Gondolj bele, ha elvágod az ujjadat és elkezded belőle szívni a vért, ugye azzal tisztítod, hogy kiszívod belőle a fertőzött részt. De valahol , valamelyik szoptatásról író honlapon is olvastam erről, ott is tanácsolják. Majd megpróbálom neked megkeresni, ha lesz egy kis időm.
Fejés: nekem mellszívóval 20 ml-nél több nem jött ki egy fejésnél. Aztán hiába próbálkoztam mindnnel, nem is nagyon lett több. Előtte szinte folyt a tej a mellemből, haa gyerek felsírt. De a láz után már nem.( 39-40 fok 3 napig, míg végülis sikerült kiüríteni a mellemet) Aztán egy hét múlva azt mondta a dokinőm hogy ennek semmi értelme, 20 ml-ért ennyit szenvedni, mert sajnos nem lett több. Akkor átáltunk a teljes tápszerre, a tej pedig teljesen elapadt. Ez úgy 2 hét leforgása alatt történt.De szép, egészséges gyerek lett, nem betegesebb mint a társai, ugyhogy úgy voltam vele, hogy próbáltam a jó oldalát nézni: apa is megtudta etetni, nem voltam olyan hulla fáradt.

Vitte, Kriszlány

Január 14 az egyik kedvenc napom!!!!!!!!!!!!!!! Az én kisfiam is ekkor született, csak 2004-ben.


A babák gyönyörűek!!!!!!!!!!!!!!!(bárcsak már mi is itt tartanánk...)

berzkat
 
 


Sziasztok! :D

Jaj,de szeretek babaképeket nézegetni!! GYÖNYÖRŰEK!! :D :D És ezek a hajkoronák!!!! :D
Jó ég,nekem még van 12 hetem... :( Én is babázni akarok máááár!

Mary:
Én az első babámat császárral szültem.. Tulajdonképpen "befejezték",mert gyorsan ki kellett venni. A kisfiamat "rendesen". Azért nagyon remélem,hogy most is meg tudom így szülni a Bogit..

Rekanna:
Megnéztem:
BPD:két halánték közti távolság
OFD:homlok és tarkó közti távolság
APD:gerinctől a hasfalig mért távolság
TAD:mellkasi átmérő
AC:haskörfogat(ebből becslik a súlyt)
FL:combcsont hossza (ebből meg a hosszúságra lehet következtetni)

2 napja úgy érzem,mintha kezdenének éket verni a medencémbe. Ez a Petivel is volt,csak némileg KÉSŐBB! :?

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Gyönyörűek a babák,szeretnék már én is itt tartani!
Nekem olyan sokszor rossz hangulatom van mostanában,olyan semmilyen nem vagyok!Ti mit csináltok szabadidőtökben?Rengeteget unatkozom-valami recept?

KépKép
vicuska
 
 


Ennyi kis angyalt!!!!!!!!!! ÉS csak egyre több lesz itt a topikon!!Ez oolyan jó!!!!!!!!!!!!!!

berzkat,
köszi az infót, megpróbálm rávenni apát! :wink: :wink:
A tejmennyiség az nálunk is hasonló...Miután meggyógyult a melled próbáltad még cicire tenni?

barbamami,
tudod mi is több gyereket szeretnénk, de most valahogy el sem tudom képzelni, hogy hoyg fogunk boldogulni. Nálad milyen volt az első időszak 2 gyerekkel? MEsélj!!!!
Jól emlélszem, hogy az ARtner lesz a dokid?
Vendég
 


Sziasztok...
Hát mi akkor így utoljára Vitte gartulálunk Nektek!!Gyönyörű a babád és nagyon ügyi voltál..Én is ott akarok már tartni ahol Te...

Vicuska
Vmi lehet a levegőben..unatkozni mondjuk nem unatkozom de baromi szar hangulatom van..tegnap picit jobb volt,de ma megint gáz..nem vagy egyedül...ne aggódj!!De ha van vmi ellenszered szívesen meghallgatom :lol:

Bacilivi
HOgy van a cickód??..bocs ha már írtad,csak nem mindent sikerül visszaolvasnom..Tud már rendesen szopizni Dalmi,neked sem fáj már??

nagyon szépek a babák..mindenkié egytől egyig...IRIGYELLEK BENNETEKET!!
tegnap voltunk az Elefániban(nemtudom már ki javasolta) viszont nekem bejön..és mostmár tuti hogy a Mókus nevezetű ágyat vesszük a Faktum bútortól meg a pelenkázót!! :lol:

Mindenkinek jó hétvégét..majd lehet még benézünk..Dóri egyre erőteljesebben rugdos,meg mozgolódik..olyan jó érzés..viszont nemtudom megállapítani hogy ez most a kezecskéje vagy lába volt vagy bármi más??Ez mindenki másnak sikerül???

Kép
nikky
 
 


Barbamami:
köszi az utánanézést, most már tudom, melyik adat mit jelent. Azt hittem, hogy a fejkörméretet is mérik, kár, hogy nem, mert az legalább szépen látszódott az ultrahangon és azt valószínűleg pontosan mérték. A többi adatot szerintem nem tudták rendesen levenni, mert pl. a hasa rá se fért a monitorra.

Gyanixi:
nekem BPD-nek 8,9 cm-t mértek most, az állítólag olyan 36 hetes méretnek felel meg. Persze ott van mellette az is, hogy plusz-minusz 22 nap, ezt nem tudom, mit jelent.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Hello Lányok!

Elég rendesen el vagyok érzékenyülve, ahogy ezeket a szép babákat nézegetem... többször is visszanézem őket olyan csodásak mind egytől egyig. :D Jó lenne már ha mi is itt tartanánk...


Bacilivi: na, hát az utolsó kép alapján amit felraktál Dalmiról nem is csodálom, hogy sebes a cickód... ott aztán lehet szívóerő! :wink: Tündéri babó.

Vitte: végül is az akupunktúrából lett valami a szülés közben? Egyébként Noah egyáltalán nem úgy néz ki mint aki 36 hétre született. Nagyon formás szép kisfiú.

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Kriszlány:Gratula a kisfiadhoz nagyon aranyos, és nyugodt babának tűnik. Nem tudom mennyi az időd, de olyan jó lenne, ha még mostanában mesélnél egy kicsit a szülésedről, meg arról, hogy milyen volt a kórház, meg a dolgozók, meg a dokid (esetleg privibe hogy ki volt, meg a szülésznő?), mert minket ez most nagyon érdekelne szerintem a Nanettel, mert mi is ott szülünk. Engem minden érdekelne. Előre is köszi! Ja és jó lenne ha te is tennél még fel képeket, abból sosem elég nekünk!


Betti: Niki igazi hajasbaba! Nagyon aranyos! Nekem alig volt hajam mikor születtem, mondtam is a férjemnek, lehet hogy Kisherceg rám fog ütni és akkor kopi lesz. Azt mondta nem baj, csak utána azért legyen haja! :wink:

Nanett: nem tudom mi hogyan lesz...ma reggel már voltak egy kicsit erősebb jóslók meg keményedett a pocak... azért a remény meg van a 24-re. Érted viszont 23-án mindenképp szorítok. Addig is kitartást! Egyébként mi játszódik le benned? Izgulsz?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Rekanna: tényleg ne izgasd magadat a méretek miatt!!! Csak egy pl.: a 38. hetet betöltöttem kedden akkor voltam UH-n. Akkor hűledeztek, hogy a BDP: 99.... meg a többi méret is nagyobb. Általában ilyen méretekkel születnek a gyerekek. Akkor azt mondták, hogy kb 3,5 kg és ha még kibírja a 2 hetek akkor 4 kg körül lesz és remélik, hogy nem vettem 56-os ruhákat... Szóval engem meg azzal sokkolnak hogy 40 hetesek a méretei a babának és ki tudja mekkora lesz mire megszületik. De mint mondtam már és nem hiszek már ezeknek az UH-knak, mert több barátnőmet is "átverték"... Most azon izgulok, hogy ne nagyon várakozzon sokáig... és nehogy "óriásbébit" kelljen megszülnöm. Na jó ezt nem gondoltam komolyan mert mindegy mekkora imádni fogom mert a miénk lesz! Csak a szülés lesz nehezebb...gondolom. :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Bacilivi:

Amikor a Peti született nagyon jó helyzetben voltam,mert a nővére akkor már 4 éves volt.. Ha fáradt voltam,tudtam aludni..,aranyosan viselte. Most is tünemények együtt,a Peti úgy megy utána,mintha odaragadna. Nem játszanak egymás nélkül. Most viszont eléggé parázom. A Peti elég kis féltékeny..,és a mozdulatai néha egy kiselefánt finomságára hasonlítanak. Úgyhogy a Bogit egész biztosan menekítenem kell az elején. A pihenésre nem is gondolok.. :roll: A 2 év nagyon más korkülönbség...
Igen,az Artner a dokim. Ismered? Nagyon aranyos. A Peti mostanában már kétszer felhívta.. :roll: Ahogy a kezébe kerül a telefonom,fogalmam sincs,hogy csinálja,de 2 másodperc alatt rácsörög.Pedig az apja az első a tfkönyvben.. Felhívott a dokim,hogy mi a baj. Jó ég,úgy égtem, mondtam neki,hogy a világon semmi,csak a Peti hívta fel.... Na,most meg már kénytelen voltam átszervezni a telefonom.. Úgylátszik,nagyon vonzódik az én kicsi fiam a "szülőapjához".
Legutoljára meg elfelejtettem elkérni a receptet,amit írt. Utánam küldte postán. Hát,az biztos,hogy nem váltok orvost.. :D
Tényleg,cicizéssel hogy álltok? Begyógyult már? Vissza lehet szoktatni a babát,csak hát nem egyszerű,mert az üvegből könnyebben jön a tejcsi.. Olvastam,hogy a ll.világháborúban rengeteg árva csecsemő volt. Egy zárdában az apácák végső elkeseredésükben mellre rakták a babákat,mert tej nem volt,éhen haltak volna. És MEGINDULT A TEJÜK!! Pedig nem szültek! Csupán az ingerre beindult a tejtermelés,és szépen felnőttek a babák.. Ez olyan aranyos történet :P..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Bacilivi
Próbáltam mellre tenni, de nekem nem sikerült visszahozni a tejet, de te ne add fel!!!!! Minden szervezet más. Lehet hogy te pont olyan vagy, akinek ez sikerül!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Azt hiszem én egy kicsit túlidegeskedtem ezt a dolgot, és a stressz meg az idegeskedés, ill. a hulla fáradság miatt nem sikerült. De te fel ne add!!!!!


Itt az egyik kedvencem, amit egy barátnőmtől kaptam. Ha sikerül, megosztom veletek, hogy hátha nektek is könnyeket csal a szemetekbe....

1169297403.65.doc

berzkat
 
 


Sziasztok!

Rekanna: http://www.babaszoba.hu/topics/9month/week/38
Az UH kep alatt reszletesen irnak a "tovabbi roviditesek"-ben az elnevezesekrol.

Nikky: Az en kicsim is mocorog rendesen, de hogy mikor melyik testreszevel muveli, azt en sem tudnam megmondani. Bar a holyagomat szerintem a leghegyesebb kis ujjacskajaval bokogetheti, vagy labujjhegyen toporog rajta.
A Faktum Mokus szerkot en is ismerem, szerintem nagyon szep! Mikor veszitek meg?

Annyira jo, hogy tesztek fel kepeket! Egyik picur tokeletesebb, mint a masik. Sirnak egyaltalan, azt nem is irtatok meg? Eros hanguak?

Kép
Kép
-macsek-
 
 


nikky,
hu, nem tudom mit olvastál, de közben túlvagyunk egy mellgyulladáson is, cici még sebes sajnos.de várjuk a gyógyulás és hogy hátha sikerül visszatérnünk szopira...

r.zsana
na ja.... :lol: :lol: :lol:

barbamami,
akkor naagyon kiváncsi leszek, hogy mi lesz majd a szitu nálatok, mert mi sem akarunk várni 2 évnél sokkal többet... IStenem 3 gyerkőc!!!!!!Ez olyan jó!!!!!!!!
Ezt a nem szült és lett tejcsis sztorit már énis hallottam, örökbefogadó szülőknél szokott néha lenni. HIHETETLEN!!!!!!!!!!!! :) Nikkynél irtam, hogy most mi a szitu nálunk...Reménykedem nem lustul el a drága...

berzkat!!
KÖSZII a bíztatást!!! hát nekem sem egy srtesszmentes időszak ez és attól félek, hogy mi lesz ha megint rosszul kapja be, újra kisebesedik..stb... De NEM adom gel!!! :D
Vendég
 


ÁÁÁ, ezt nem fogjátok elhinni: KÉSZ A SZÜLÉSSZTORIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D

íme:
Az egész vasárnap reggel kezdődött…Egy erősebb hasi fájdalomra ébredtem. Mivel a dolog ennyiben is maradt jósló fájásaim már volta egy ideje, nem foglalkoztam vele. Aztán elmentünk az éppen esedékes ctg-re a kórházba. A Gép két kisebb fájást mutatott, de ilyen is előfordult már. 11 körül, ahogy hazaértünk érezem ismét görcsöt, ami erősebb volt az eddigi jóslóknál, de túlzottan nem volt vészes. Viszont aludni már nem tudtam tőle és ismétlődtek, rendszertelenül. D.e. még észrevettem ,hogy jött belőlem vmi, mivel nem volt nagy mennyiség, a nyákdugóra gondoltam. Később kiderült, nem az volt. .u 3 körül elkezdtük mérni a fájásokat. 10-20-30 percesek összevissza. Itt azért már sejtettem,hogy lesz vmi. 6 körül 8-12 percesek volak az összehúzódások, egyre jobban kínlódtam. 7körül értünk be a kórházba. Megvizsgáltak: 2 újjnyi méhszáj és kiderült, hogy ami szivárgott belőlem, az a magzatvíz volt…Ezt mondták: „ Anyuka öltözzön át, itt szülés lesz” Úristen….óriás pánik…  Sajnos az is kiderült, hogy a baba belekakilt a magzatvízbe, ami azt jelenti, hogy nem érzi jól magát bent. Ezután ráraktak ctg-re (ami szinte végig rajtam is volt, amiatt, hogy nem érzi jól magát dalmi). Ez így baromi kényelmetlen volt, em tudtam sétálni. Közben szltak a választott dokimnak, hogy szülök, de kiderült, hogy Telkiben ügyeletes és nem tud jönni…NAGYON nem örültem. Szerencsére az ügyeletes doki egy szimpi fiatal csaj volt. Megvizsgált és elfolyatta a maradék magzatvizet. Szólt, hogy na mstantól majd erősödnek a fájások. MI????? HA ezek nem erősek akkor, mi lesz késöbb?????????????????? Nem terveztem eda-t, de ekkor megfordult a fejemben…Hezitáltam, hogy mi legyen, de minden eshetőségre felkészülve, bekötöttek egy az Eda-hoz szökséges infúziót, ha mégis úgy gondolnám, kell…Este 9körül elvesztettem a fonalat…Szünet nélkül jöttek a fájások és valami iszonyat erősséggel. Azt mondják olyan a szülés, mint egy erősebb menzi görcs.Én ekkor már inkább azt éreztem, hogy egy bombát robbantgatnak bennem. Azt hittem én „csendben” fogok szülni, de nem..Ordítottam és közben kapaszkodtam Zsoltba, aki szegény ennek hatására 8 napon túl gyógyuló sérüléseket szerzett  …Próbált segíteni, de tehetelen volt és nem voltam túl kedves vele, pedig rengeteget jelentett, hogy ott van velem!!!!! Szegény csak ezeket hallotta tőlem: „ne” „nem” „hagyjál” „eressz” „fogj” „nemérdekel”…stb Könyörögtem az edáért. Megvizsgáltak, de azt mondták, nagyon gyorsan tágulok, mire beadják, már tolhatok. Kiabáltam a dokinőnek, hogy nembírom tovább, erre csak annyi mondott, hogy „pedig már nincs visszaút” 
11 után kicsivel eltűnt a méhszáj, mondták, hogy lehet még ma baba lesz. Végre elkezdhettem nyomni, ez megváltás volt. Sajnos nem akart haldni a dolog, a baba minden tolás után visszacsúszott. Hallottam, hogy tanakodnak, hogy most mi legyen, mert nem haladunk. Erre nagyon mérges lettem és valami földöntúli erővel kezdtem nyomni. És igen..elindult a baba. Egyszer csak érezem, hogy kint a feje egy része, naagyon feszített.Próbáltak gátvédelmet csinálni, de túl nagy volt a fej és vágni kellett. Következő nyomásnál kint volt az egész buksi. Hallani lehetett valami nyöszörgést…ez Ő volt!!!!!!!!Következő nyomásra kint az egész kis testecske. Rögtön a hasamra tették a meleg nedves pici testét. Gyönyörű volt!!!!!!! Nem is sírt, csak nyöszörgött. Szerelem volt első látásra.
Ez első szép szavakat a kis Dalmihoz intéztem, aztán apával közöltem „ na most egy darabig nem szülök vaazzzeg!!!”…
Vendég
 


Sziasztok,

Betti,
Szepek vagytok!! Anyukam parodat, en teged latlak Nikiben :)
Akkor megnyugodtam, h. nem csak en benazok...

Zsana,
Nem akupunkturaltunk a szulesnel, nem is birtam volna 20 percig mozdulatlanul ulni... Amugy nem elkepzelhetetlen, h. rasegitett sztem, mert csut. du. kaptam meg a 2. kezelest. Homepatias globulit viszont kaptam 15 percenkent, amikor mar a vege fele jartam.

Gyanixi,
ja, bocs, a BPD 9,2 cm volt, amit jan. 8-an mertek.
Igen, 37. het legelejen voltam.

Tenyleg nem latszik a kis lurkon :)

Mary,
Szep a babad nagyon! Az a hajkorona nem semmi!

Berzkat,
De jo, kisfiaddal egy napon szuletett Noah. Meselj, milyen a bak gyermek es neked mi a horoszkopod????? Mi vizontot akartunk, de o maskepp gondolta :D

Bacilivi,
Hat igen, mindennek van elonye... azert lett volna meg inteznivalom az uccso harom heten, most minden ram szakadt, de persze jo igy.
Jobbulast neked!!! Bizom benne, h. hamar vissza tudtok szokni a cicire!

Amugy lanyok, bocsi, felhozom a kilokat, de szerintetek normalis, h. en mar -8 kilonal tartok? Korhazban 6 kg ment le.

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Bacilivi,
HAT ESZMELETLEN CSAJ VAGY!!!!
A pasik akkor hasonlo banasmodot kaptak... :oops: :roll:
Eleg viccesen irtad le, de abszolut atelem, h. mit ereztel. Nekem is annyira eros volt a fajdalom, es mikor mondtak, h na akkor most erosodnek a fajasok, akkor keszen voltam...
A szerelem elso latasra nekem is megvolt, nekunk sem igazan sirt, ram tettek es nezett ram a nagy szemeivel, hogy na akkor ezt a nenit memorizalnom kell most vmiert... :D

Puszi neked es kitartas!

KépKép
KépKép
vitte
 
 


Macsek:
Köszi az infót. Meg is néztem az oldalt, most már teljesen képben vagyok, mi micsoda.

Zsana:
igazad van, ha azt mondták volna, hogy 1 kilóval több, akkor meg azért paráztam volna. Elvileg ez csak jó lehet, most már csak azt kell megtudnom, hogy a dokim szándékozik-e beindítani a szülést, ha nem jönne pl. 1 héttel a kiírt időpont után se. Hétfőn megyek, majd megkérdezem.

Mindenesetre továbbra is hasam fenn az egekben, semmi görcs, csak a hátfájás.

Kép

Kép
rekanna
 
 


Bacilivi: elolvastama történetet. Nagyon tetszett, és azt gondolom, hogy szerencsés vagy! Én is belemennék egy ilyen szülésbe... szerencsés vagy hogy szépen tágultál, az nagyon sokat számít. Biztos jó alkat vagy....Legjobban persze a vége tetszett. :) Végül is akkor mennyi idő alatt szültél meg?

Vitte: egyébként én is gondoltam rá, hogy vajon nem e segített rá ez az akupunktúrás dolog... a homeopátiát én is szedem már 2 szer egy héten és a szülésnél is fogom. Szerinted neked használt?

Na, most jön a hülye kérdés...: amikor azt mondták Nektek, hogy szülés van és öltözzetek át akkor mibe öltöztetek? Vagy mibe kell?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Rekanna: a hasam nekem sincs leszállva, de azt mondták, hogy nem is fog mert a babó feje már teljesen be van illeszkedve, szóval arra ne várjak és ilyen vagyok és nem feltétlenül a leszállás jelenti hogy készen áll a baba. Na ez nekem is újdonság volt. Lehet, hogy nálad is ez a helyzet. A túlhordás rémísztő gondolata engem is foglalkoztat. Jövő héten én is megkérdezem mi a szokás, bár nagyon remélem hogy nem lesz rá szükség, szeretném ha akkor jönne amikor szeretne, na persze időben.

Bacilivi, Vitte: én már olyan kíváncsi vagyok ezekre a folyamatokra amiket írtatok! Nem tudom mi lesz, hogy bírni fogom vagy sem, de már jó lenne ott tartani... :wink:

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Bacilivi: ezek szerint akkor nem kaptál semmiféle gyorsítót oxytocint vagy ilyesmit?

Üdv: Zsana

KépKép
Kép
r. zsana
 
 


Sziasztok!

Bacilivi
az ilyen történeteken mindig meghatódom. szerencsés vagy, hogy ilyen gyors volt az egész. én azt hittem, hogy csak én viselem ilyen rosszul a kezdeti időszakot és csak én vagyok "idegileg gyengébb".
a párom azt mondta, hogy más nők biztosan jobban viselik mert erősebbek, hát én elkönyveltem, hogy nem vagyok akkor elég erős. de gondolom azért még mindig vannak bennünk olyan hormonok mint a terhesség alatt, amitől könnyebben meghatódunk stb.


Vitte
rólam 11 kg ment le, a hazajövetel után mértem.

képzeljétek viszont a vérzés elmúlt, már csak pici és nagyon világos vagy csak barna, így 3 hét után. :?


Zsana
kórházi hálóingbe kellett átöltözni, azt a szülőszobán adtak. nemsokára téged is utolér a sorsod és biztosan bírni fogod, nagyon erősek tudnak lenni a nők.


tegnap biztosan érezte Niki a frontot, mert olyankor sokat fent van, ráadásul fájt is hasa este 11 körül tudott csak kakilni sokat sírt, felborult a jól kitalált napirendem, utánna evett bealudt éjfél körül és csak 7-kor keltett, hogy éhes, teljesen meglepődtem rajta, de annyira jó volt, hogy nem kellett 3 óránként felkelni. ma úgy alszik, mint akit teljesen kiütöttek.

Kép
Kép
bbeti
 
 


Kriszlany,
Gratulalok a kis Noelhez!!! Jo egeszseget es megtobb tejcsit kivanok nektek!

Bacilivi,
Dalmi meg mindig nagyon edes! Remelem hamar meggyogyulnak a bimboid es folytathatod a szopit! Nagyon erdekes volt a torteneted, tanulsagos. Buszke lehetsz magadra, kemeny lehetett...

Mary,
Ha lehet, most meg szebb a babad!

Nanett,
Hogy erzed magad?

Betti,
En leginkabb Apat latom Nikiben...

Most mar osszeszedem magam es a hetvegen en is megirom a tortenetunket!

Őzi
Kép
Kép
Õzi
 
 


Bacilivi:ez egy nagyon jó kis szüléstörténet volt!Jót mosolyogtunk rajta (néhány részletén)a párommal!De mondtam is neki,biztos nem fogok így örülni ha én fogok sorra kerülni!Kitartás,remélem a kis Dalmi jól van

KépKép
vicuska
 
 


Sziasztok!

Most mentek el a vendégek.

Eléggé elfáradtam, úgyhogy csak gyorsan bekukkantok, egy jó fürdő és már alszom is.

Nikáról még mindig semmi hír.

Ancsa

Kép

Kép
ancsa800418
 
 


Bacilivi:
Aranyos a szülésstoryd.. :D Leginkább annak örülök (már persze ne értsd félre...),hogy te is kiabáltál..... :roll: Olvasok néha a Kismamában olyan szüléstörténeteket,amiben VÉGIG mosolyról, meghitt hangulatról,viccelődésről,és egyéb,számomra a szülés bizonyos szakaszaival összeegyeztethetetlen jelzőket írnak. Mintha ez egy kis hétvégi kiruccanás lenne.. Én többször átúsztam a Balatont, Maratont futottam 50 Fokos aszfalton...,szóval elég hülye tudok lenni. De ez semmi nem volt a szüléshez képest. Igazából nekem az a leg"félelmetesebb" az egészben(lehet,hogy ez így furcsán hangzik..),hogy nem lehet leállítani,és azt mondani,főleg a kitolás előtti iszonyat kemény szakaszban,hogy CSAK EGY PERCRE ÁLLJON LE!!! Hát a tágulás végén én is kiabáltam,amikor a fiamat szültem.. És nekem is ez volt a végmondatom...
Talán a legrosszabb rész viszont a legvégén van,mert ugye normál esetben ha megszületett a baba és a méhlepény,akkor a varrás jön,és békén hagyják az embert. De aki már szült császárral,azt nem... Még akkor jön a "betapintás",hogy szétnyílt-e a császárseb a méhben. Hát az szintén leírhatatlanul élvezetes.. :?

De milyen lökött az ember...,megint vállal gyereket. Mert hát a szülést mégiscsak túlélte,és ezek a törpék meg mindenért kárpótolnak... :D :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Sziasztok!
Gyönyörűek a babák, mind egytől-egyig! És le a kalappal előttetek! Nem semmi amit egy anyuka képes végigcsinálni. Remélem nekem is menni fog.

Képzeljétek, tegnap voltunk 4d-n, minden rendben, van kép, meg dvd is. Persze a lényeg a papír, meg amit a doki mondott, de már annyira vártam, hogy láthassam a kisfiunkat! Most csak egy képünk van, a többit a dvd-ről fogjuk megcsinálni. Ezt megpróbálom feltenni, ha sikerül.

Adatok:
BPD: 80 mm
AC: 282 mm (haskörfogat)
FL: 60 mm (combcsont)
HC: 294 mm (fejkörfogat)
OFD: 105 mm (homlok-tarkó közti távolság)
Hum: 51 mm (felkarcsont)

Ja, és a súlybecslés: 1901 g.

Ahogy néztem, minden kicsit előrébb van a koránál (31 hét), van ami a 34. hétre jellemző. De a szülés várható időpontja nem változott, továbbra is március 24. Annyira boldog voltam és vagyok még most is, de persze akkor hinném el, ha már itt lenne a kezemben.

Ja, és a nevét is kitaláltuk (végre): Balázs! Kép
[/img]

sch.judit
 
 


Sziasztok!

Egy kicsit már régen voltam,de most bepotoltam mindent!Visszaolvastalak benneteket végre!

Kriszlány!
Gratulálok a picihez!Jó egészséget és sok sok tejcsit kivánok!!

Vitte!
Neked is gratula és szintén sok tejcsit és jó egészséget kivánok!!

A babás képek nagyon nagyon aranyosak!Egytől egyig zabálni valók! :)

Judit!
Nagyon aranyos a kisfiatok és a neve is tetszik,de majd tegyél fel még képeket róla!

Én is már szeretnék babázni,de már nem olyan sok van hátra,míg meglesz a picur!
Jövő kedden megyünk UH-ra,már alig várom hogy megint láthassam a kisfiúnkat!Akkor beszéljük meg a dokimmal a 4D-s UH-ot,mert mi most szeretnénk menni valamikor!

Finisben levőknek kitartás!

Pusszancs mindenkinek!
Vendég
 


Bacilivi! Aranyos a szüléstörténeted utolsó mondata. Az én férjem a szülés után közölte: akkor nemsokára jöhet a következő. Én erre csak ennyit tudtam mondani: A következő? Hát azt inkább megvesszük. Erre a doki és a szülésznők jót nevettek... és tessék, már megint itt tartok. :P

berzkat
 
 


Sziasztok!

Elkészült - félig persze... - a Bogi "Megérkeztem"-es képe. Most már csak majd a pontos dátumot és a méreteket kell majd belehímeznem, és bekereteztetni. Kicsit korán lett kész,de eláll.. :D
Most álltam neki a "megérkeztem"-es képeslapok hímzésének, ez is eltart majd egy ideig,csak hogy ne "unatkozzak" Kép .. :D :D

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 


Livi: Koszi a storyt, nagyon kell ez nekunk, hiszen tudod! Ebbol spanoljuk fel magunkat, hogy " na, en is legalabb ilyen eros leszek!"

Barbamami: Ez keresztszemes? Nagyon szeretm en is. EN micimackokat gyartottam a 12-15. het korul, aztan mostanaban ez a lendulet megint lejjebbb ult. Miket csinalsz meg?

Kép
Kép
-macsek-
 
 


Macsek:
Igen,kerszetszemes. Nagyon szeretem csinálni :D . Tudod,itthon vagyok a gyerekekkel,és nagyon szívesen főzök-mosok...,de ugye ezeknek estére csak akkor van valami látszatja,ha NEM csinálom meg.. Így legalább valami "maradandót" is csinálok. :roll: :D :D
Mi éppen építkezünk.. Igaz,hogy még csak az alsó szint áll,de az összes kép kész van a gyerekszobákba, hálószobába, lépcsőfeljáróba, még a fürdőszobákba is.. :D :D Mindenkinek van valami "gyengéje"..
Miket csinálok? Hát,a "lányszobába" kis rózsaszín, virágtündéres anyagot sikerült szereznem,ebből varrtam a függönyt,és a patchwork takarót. Ezért ilyen mintájú faliképeket gyártottam. A Peti szobája igazi pasis lesz, oldsmobilos képekkel,és lovagos-váras mintákkal. De a legjobban virágmintákat szeretek hímezni,a hálószoba és a nappali ilyen lesz..
Vannak micimackós keresztszemes mintáim,ha esetleg szeretnéd,át tudom neked e-mailben küldeni!!!! :D Tündériek, de én más mintákra álltam rá..

Kép
Kép
Kép
Kép[/url]
barbamami
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: