Új privát üzeneted érkezett!

egy párdarab link:

Hirlevel e-mail cim:agykontroll@mailbox.hu
fotoalbum: [url=http://www.geocities.com/Eureka/Concourse/4186/Fotok.html" TARGET="_top]http://www.geocities.com/Eureka/Concourse/4186/Fotok.html[/url]
Agykontroll hivatalos honlapja: [url=http://www.agykontroll.hu" TARGET="_top]http://www.agykontroll.hu[/url] (Az Alfajarok is
olvashato itt) - e-mail: jobban@inext.hu
Agykontroll iroda: 394-4812 (de. 9 es 12 ora kozott)
Agykontroll postacime: 1389 Budapest, Pf. 115
Agykontroll-uzlet: Hattyuhaz Bp., I. ker., Hattyu u. 14.
Névtelen
 


Kedves Moni!

Szerintem ő is konkrétan szolgáltat. És amit tesz, az a saját kutatásainak az eredménye.
Persze ettől nem több, mint te és igenis irreálisan alacsony a pedagógusok fizetése, de hát ez egy másik téma.
Azt nem tudom megítélni, mennyi az a minimum óraszám, ami például már a szülésre is hatással van, de ha a folyamat - a babával történő kapcsolatfelvétel - elindul, az olyan katartikus élményekkel jár, hogy akár 2-3 órát is megér.

Arról sincs sajnos tudomásom, hogy a megszületett babák mind ilyen édes kis pockok, mint az enyém, vagy azért másnál más pozitívumok domborodnak.
De mivel én a sajátomat ismerem, kívánok valami ilyesmi gyémántocskát valamennyiőtöknek.
Csicsó
csicsó
 


Sziasztok!

Gondolom olvastátok már a szerkesztõ által feltett írást Hidas dr.-tól.
Újra elgondolkodtam az egészen. Elképzeltem, milyen lenne, ha odamennék. És egy tök idegen személy elõtt mély lelkivilágomat megnyitnám. Ja, amúgy fenti cikkben állandóan "ülés" van emlegetve, Kata fekvésrõl számolt be. Nekem a pszichológusokkal sem volt még dolgom, de ennek az egésznek ez a helyzete valahogy mindig visszatartott. Fekszem elõtte az ágyon, és feltárom életem-gondolataim stb. olyan világát elõtte, amelyik a legbensõbb, legtitkosabb részem talán. Hogyan élitek ezt meg? Nem zavar benneteket ez az érzés?
Ildi
Pethes Ildikó
 

 
 

A pszichoanalízis, mármint a valódi, valóban fekve történik, hogy ellazuljon a páciens, és valóban "megnyíljon".
A valódi pszichoanalízis azonban több évig szokott tartani. Amiről itt eddig olvasok, ilyen "szezonális" jellegű dolognak tűnik. Kihasználandó, hogy az ember minél többet meg akar tenni a gyerekéért.
Attól még jóleshet, de mi lesz az elöhívott erős tudattalan szorongásokkal pl, amikröl írt Kata? Az ilyesmi NEM JÁTÉK.
Az ár ennyi az igazi pszichoanalitikusoknál is egyébként.
Bocs, ha megbántottam valakit.
kriszta (kriszta)
 


Sziasztok!

Tegnap én is részt vettem az elsõ anya-magzat kapcsolatanalízisen. Bevallom, vegyes érzelmekkel érkeztem az "órára", a környezetemben annyi lebeszélõ és negatív felhangot kellett végighallgatnom odáig (többek között a férjemét is). Viszont kíváncsi is voltam, mit nyújthat az analízis nekem, aki második gyermekem várom, és akinek már szinte az elsõ perctõl fogva szoros érzelmi kommunikációs kapcsolatom van a babámmal. Örömmel szeretném megosztani veletek, hogy nem csalódtam. A pszichoanalízis során nemcsak érzelmi kapcsolatot tudtam felvenni a babámmal, de gondolati, érdemi kommunikációt is sikerült kialakítanom, aminek során elámultam, milyen gondolkodó lény is egy magzat már odabenn, az anyaméhben. Dominik, az én kis pocaklakóm érdeklõdött testvére és édesapja felõl (hol vannak, szeretik-e õt), kérdésemre éreztette velem, hogy jól érzi magát, és feltette a számomra legdöbbenetesebb, de valóban logikus kérdést, hogy mi egyek vagyunk-e. Válaszomra, hogy nem, de annyira, vagy jobban szeretem õt, mint önmagam, újabb kérdést tett fel, hogy vele maradok-e mindig. Mikor a doktor úrtól megkérdeztem, mi lehet az oka, hogy eddig én csak érzelmeket (szeretet, óvás) tudtam kommunikálni a babámmal, most pedig gondolatokat is, azt a választ kaptam, hogy az anya-magzat kapcsolatanalízisben az analitikus a mediátor szerepét tölti be, vagyis segít létrehozni egy olyan erõteret, amely lehetõvé teszi, hogy az anya és magzata magasabb szintû kommunikációt folytathasson egymással. Én ennek a valóságosságáról saját tapasztalatomon meggyõzõdtem.

Egyébként én heti 1-szer fogok járni, és 3.000 Ft-ot fizetek (ha utánaszámoltok, mivel már 26 hetes vagyok, így nekem ez nem jön ki annyira eszelõs összegre). Az árakról csak annyit szeretnék mondani, hogy amíg van fizetõképes kereslet egy szolgáltatásra az adott áron, addig van létjogosultsága annak a szolgáltatásnak. Mivel pedig nem kötelezõ igénybe venni, így kritizálni sincs értelme, akinek nem kell, az ne vegye igénybe.

Csicsó, láttalak a Fókuszban, nagyon helyes családod van, a kislányod pedig tündéri!

Mindenkinek szép napot kívánok!

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Miért ne lenne értelme kritizálni, azért vagyunk itt, hogy mindenki elmondja, amit hozzá tud tenni a témához. Hogy nem játék, azt úgy értettem, hogy a pszichoanalízis és az agykontroll is előhozhat olyasmit, amivel a személyiség hirtelen nem tud mit kezdeni: Kata erröl is írt. Nehogy a szívedre vedd!!!! és ha belegyalogoltam volna valakibe, akkor BOCSI.
kriszta (kriszta)
 


Sziasztok!
Most értem haza én is az óráról és hallottam Krisztina, hogy voltál te is, örülök a "sikernek" és hogy neked is pozitív élmény ez a csoda.

Kriszta, valóban úgy gondolom, hogy az, ami mondjuk belolem elojött az órákon nem játék, de egyrészt nagyon biztonságban érzem magam Raffai doktorral, másrészt szerencsésnek érzem magam, hogy ez az egész elojött a tudatlattimból. Amióta teljes valójában szemlélem a szorongásomat sokkal ügyesebben tudom kezelni és úgy tunik, szépen lassan megtanulok együtt élni vele. Az, hogy valaha elmúlik-e, nem tudom, de az tény, hogy amióta elojött a tudatalattimból sokkal könnyebb vele bánni. És ha arra gondolok, hogy ez mennyire megnehezítetett egy csomó mindent az életemben, nem nehéz látnom azt sem, hogy milyen szörnyen nehéz szülésem lenne. Most pedig azt tanulom, arra tanítom a babát, a testemet, hogy ez minél zökkenomentesebben menjen. Szóval nekem nagyon hasznos ez a heti egy óra és hatalmas élmény!

Ma mi is a Papájáról beszélgettünk Bogyókával, "mondta", hogy szokta hallani a hangját és érezni a kezét, amikor hozzá beszél.

Ildikó, abszolút megértelek, hogy hülye helyzetnek tartod ezt a fekszem/ülök valaki elott és feltárom a legbennso érzéseimet típusú beszélgetést. Valban nem könnyu helyzet, de nekem pl. az is egy nagy kihívás volt, hogy át tudjam lépni az ezzel kapcsoltaos korlátaimat, le tudjam gyozni a bizalmatlanságomat, félelmeimet. Szóval én azt érzem, hogy ettol is fejlodtem egy csomót. ÉS már most arra gyujtök testi és lelki energiát, hogy ha majd a következo babánkkal nem lesz lehetoségem ennyi jóra, akkor is meg tudjak adni neki annyi kellemes érzést, amit Bogyóka megkap. :-)
Kata
kata (kata)
 


Kedves Kriszta!

Dehogy bántottál meg! A kritizálás szükségtelenségét én az árakra értettem, nem magára a pszichoanalízisre.

A tudatalatti dolgok elõhozása szerintem hasznos dolog, ami tudatosul bennünk, azt könnyebben fel tudjuk dolgozni, ami tudat alatt bánt bennünket, az ellen nem tudunk küzdeni. A pszichonanalitikusnak tudnia kell kezelni a tudattalanból elõbukkanó dolgokat, aki pedig ebben nem bízik, az döntsön inkább úgy, hogy nem veszi igénybe ezt a szolgáltatást.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia Krisztina, akkor jó!!!
kriszta (kriszta)
 


Krisztina, ez csodálatos lehetett. Már várom, hogy én is részt vegyek az elso foglalkozáson. Most pénteken lesz az iterjúm Hidas doktorral. Már úgy szeretnék valamilyen érzékelheto kapcsolatot a picimmel, aki most még csak a 13. hétben van.
Szerintem valaki vagy hisz, vagy nem a pszichoanalízisben. De aki elmegy, annak teljesen természetesnek kell vennie, hogy kitárulkozik lelkileg egy idegen elott, mivel megbízik benne. Ez kb olyan, mint testileg kitárulkozni a nogyógyászod vagy bármilyen más orvosod elott, csak itt lelkileg.
Ja, még annyit, hogy a nagynéném is pszichoanalítikus, de nem babaanalízises, és csupa jókat mondott nekem Hidas és Raffai munkásságáról, hozzáértésérol és szaktudásáról, tapasztaltságáról. Én tehát bízom benük.
Cili2
Cili2
 


Kedves Krisztina!

Számolom a napokat, mikor szülsz már! Kiváncsi vagyok, hogy megy majd és milyennek találod majd ŐT! Azt hiszem, te vagy a legközelebb a terhesség végéhez, jól tudom?

A feltárulkozásról pedig nekem is jó tapasztalataim voltak. Sőt, eszembe sem jutott ilyesmi. VAlahogy annyira háttérben tud maradni a doktor úr, nem tolakszik a kérdéseivel, az egész nem erről szól.
(A mai napig emlékszem például a hümmögésére, ami olyan jó érzést keltett bennem. El tudta velem hitetni, hogy a napjának a legboldogabb pillanata, hogy részese lehet a mi élményeinknek.

Csicsó
csicsó
 


Na lányok, nem akarok egy újabb lavinát elindítani, de nagyon kikívánkozik belolem valami.

Egyrészt sokáig érthetetlen titkolózás, hátétérmail hegyek, ez kissé elveszi a bizalmat. Másrészt az ár meglepo, szinte bababarát.Kép Na ez volt az irónia.

Azért érdekelne még az, hogy eddig hogy születtek értelmes gyerekek? Mert valahogy azért sikerült.

Másik: nem vagyok biztos benne, hogy segítség kell ehhez. Amikor a fiamat vártam, rendszeresen "foglalkoztam" vele, és eléggé utálok dicsekedni, mert minden szülo ezt teszi, ami természetes, csak hát láttam én már olyan babát, akire annyira büszkék voltak a szülei és rendkívülinek tartották, közben pedig egy teljesen átlagos kisbaba volt. Szóval a fiamat nagyon értelmes gyereknek tartják, nem csak mi, hanem a gondozónok a bölcsiben már fejlettebbnek ítélték a koránál (2 éves korától járt), viszonyítási alapom is van, és értelmileg meghaladja a korát. (Ez nem biztos, hogy jó.) És nem jártam vele hókuszpókra. Sot, ismerek igen kiemelkedo képességu gyerekeket, de ok sem voltak az anyukájuk pocakjában kiképzésen.

Meglehetosen kételkedo vagyok. Újabb divathullám? Az agykontrollhoz hasonlítás valahogy nagyon találó volt, szerintem.
Yoo
 


Na lányok, nem akarok egy újabb lavinát elindítani, de nagyon kikívánkozik belolem valami.

Egyrészt sokáig érthetetlen titkolózás, hátétérmail hegyek, ez kissé elveszi a bizalmat. Másrészt az ár meglepo, szinte bababarát.Kép Na ez volt az irónia.

Azért érdekelne még az, hogy eddig hogy születtek értelmes gyerekek? Mert valahogy azért sikerült.

Másik: nem vagyok biztos benne, hogy segítség kell ehhez. Amikor a fiamat vártam, rendszeresen "foglalkoztam" vele, és eléggé utálok dicsekedni, mert minden szülo ezt teszi, ami természetes, csak hát láttam én már olyan babát, akire annyira büszkék voltak a szülei és rendkívülinek tartották, közben pedig egy teljesen átlagos kisbaba volt. Szóval a fiamat nagyon értelmes gyereknek tartják, nem csak mi, hanem a gondozónok a bölcsiben már fejlettebbnek ítélték a koránál (2 éves korától járt), viszonyítási alapom is van, és értelmileg meghaladja a korát. (Ez nem biztos, hogy jó.) És nem jártam vele hókuszpókra. Sot, ismerek igen kiemelkedo képességu gyerekeket, de ok sem voltak az anyukájuk pocakjában kiképzésen.

Meglehetosen kételkedo vagyok. Újabb divathullám? Az agykontrollhoz hasonlítás valahogy nagyon találó volt, szerintem.
Yoo
 


Szia, Csicsó!

Igen, azt hiszem, én fogok elõször szülni a pszichoanalízises babanetesek közül (máj. 23.). Mit mondjak, én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy hasonló tapasztalataim lesznek-e, mint neked! Nagyon remélem, hogy igen!

Kedves Yoo!

Nem hiszem, hogy divathullám, az anya-magzat kommunikáció egyszerûen egy újabban feltáruló területe az életnek, amit most kezd alaposabban megismerni és elfogadni a tudomány.

Természetesen senki sem állítja, hogy a kapcsolatanalízisben részt nem vett babák nem lehetnek okosak, intelligensek, nyitottak stb. Viszont tény, hogy nem használjuk még ki igazán a magzati fejlõdés során kiépíthetõ kommunikáció lehetõségeit, amely kommunikáció viszont tagadhatatlanul és bizonyítottan pozitív hatással van mind az anyára, mind a magzatra. Mivel az anya-magzat kapcsolatanalízis egyelõre nem bevett orvosi gyakorlat, vagyis nincs rá TB támogatás, Raffai és Hidas doktorok magánvállalkozásként gyakorolják, így nem várható el tõlük, hogy ingyen végezzék, mint ahogy ugye pl. a magánfogorvosok se ingyen adják a kezelést, de ott a negyed órát igénybevevõ fogtömésért szó nélkül kifizetjük a többezer forintos összegeket. Persze lehetne érvelni, hogy ott azért konkrét dolgot kap az ember, míg a pszichoanalízisnél külsõ szemlélõ számára nem mérhetõ az eredmény. A lényeg viszont az, hogy a kapcsolatanalízisben résztvevõ anyuka számára viszont ténylegesen mérhetõ amit kap, és ez máris indokolja a kezelés létjogosultságát.

A yoo által felhozott érveket mellesleg ugyanúgy fel lehetne hozni bármely pszichológiai kezelés ellen is. Miért,hogy azoknak mégsem vitatjuk létjogosultságát?

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok!
Már folyt egy vita errol itt, még amikor Csicsó elindította a témát, én ugyanazt tudom írni, amit akkor is írtam és azért ismétlem meg, mert hangsúlyozni szeretném azt, hogy mennyi féle lehetoség rejlik pl. számomra az ilyenfajta kommunikációban. Szóval az ok, ami miatt én járok nem az, hogy ilyen olyan inteligens babát szeretnék, ez tényleg meg sem fordul a gondolataimban, érzelmeimben. Ami miatt én a magam és a baba szempontjából fontosnak tartom a beszélgetést az az, hogy a kicsi születése egy ilyen szempontból is jól elokészített esemény legyen.
A magán levélváltások pedig ha jól emlékszem Yoo eddig csak arra szoírkoztak, hogy nekem volt egy olyan felkavaró élményem, amit nem akartam itt leírni, nem akartam mindenki elott nyilvánosságra hozni, mert számomra sokkoló volt.
Holnap megyek megint, már alig várom. :-))
Kata
kata (kata)
 


Nekem az az érzésem, hogy az idorol idore megjeleno negatív, "kételkedo" üzenetek alapja félreértés, rossz érzés, védekezés. Senki sem állítja, hogy azok, akik babaanalízis nélkül élték végig a terhességet rosszabb anyák lennének, kevesebb esélyt adtak a kicsinek, és senki sem vonja kétségbe az o babáik intelligenciáját. Nagyon sok módja van annak, hogy törodjünk meg nem született babáinkkal, ez is egy. Egy olyan, amire korábban nem volt esély. Ha most van, miért dobjuk el magunktól, ha bármi jót eredményez mindkét szereplo számára, de még akkor is, ha legalább a mama úgy érzi, már a terhesség alatt megteremtheto a várva várt kapcsolat és ez boldogabbá teszi. Szóval szerintem nem érdemes mások örömét elrontani, aki nem akarja, annak nem kötelezo és senki nem fogja megszólni miatta. Ugyanakkor viszont azt sem szabad kritizálni, aki él vele, hisz benne.
Cili2
Cili2
 


Hello Krisztina,

igazad van, elsore elfutotta az agyam a lila köd. Nem megkérdojelezni akartam a módszert, vannak ugyan fenntartásaim.

Engem általában véve az szokott felháborítani, amikor valamit úgy állítanak be, mint az egyetlen és megfellebbezhetetlen igazságot. No és lássuk be, értelmes, okos gyerekek születtek eddig is, sot, akkor is, amikor pszichoterápiát még hírbol sem ismertek.

Divathullámok pedig sajnos vannak, lesznek, elkapnak minket. És valóban, az érvelést (ami igazán nem volt túl részletes tolem) fel lehet hozni bármilyen más pszichológiai kezelés ellen is, nem is baj, hogy párhuzamot vontál, megjártam egy-két pszichiátert és pszichológust én is, és nem tartozok a terápia mindenhatóságát hirdetok közé, sot. Mivel van tapasztalatom, nem sok, de az nem túl jó, idegenkedéssel fogadom ezt is.

Ami pedig az én véleményem: nem biztos, hogy segítségre van szüksége ahhoz egy várandós nonek, hogy kapcsolatot alakítson ki a babájával.

És nem vagyok biztos abban, hogy meg kell zavarni egy természetes kapcsolatot, folyamatot azzal, hogy már az anyaméhben "dresszírozzuk" a babákat, valamilyen módon. Mindennek van rendes, normális ideje, ami az adott pillanatban fejlesztheto vagy csak támogatandó.

Fél éves gyereket nem tanítok beszélni, 2 évesen nem oktatom a betuket és a számokat neki, 6 évesen nem akarom, hogy felsofokú nyelvvizsgája legyen, hogy nagyon leegyszerusítsem az elveimet.

Üdv, Yoo
Yoo
 


Szia, Yoo!

Megértem az álláspontodat. Egyetértek abban, hogy ez a kapcsolatanalízis nem egy mindenható módszer, nem az egyedüli helyes út, de azt hiszem, ezzel az analízist igénybe vevõk is tisztában vannak.

Igazad van abban is, hogy valóban létrehozható az anya-magzat kapcsolat spontán módon is, én például mikor az analízisre jelentkeztem, már képes voltam érzelmekkel kommunikálni a babámmal, mégpedig úgy, hogy választ is kaptam a pici fiamtól.

Elgondolkodtató amit írsz, hogy nem teszünk-e rosszat a babának azzal, hogy idejekorán próbáljuk tanítgatni, azonban ez a kapcsolatanalízis már nem kísérleti jelleggel folyik, az eddigi tapasztalatok már bebizonyították, hogy mind az anyára mind a babára pozitív hatással van ez a korai kapcsolatfelvétel, harmonizálja a kapcsolatot, zökkenõmentessé teszi a szülést, megelõzhetõ vele pl. a koraszülés, a köldökzsinór nyakra tekeredése, a faros fekvés.

Bennem inkább az merült fel, hogy ez a kapcsolatanalízis visszaad nekünk valamit, amit a civilizálódás során elvesztettünk, egy õsi tudást, ami így visszahozható: a magzattal történõ kommunikáció képességét. Én úgy érzem, hogy a természeti népek még ma is természetesebben, babára hangoltabban élik meg a babavárás és szülés élményét, szerintem ez a képesség minden emberben benne lakozik, csak az idõk folyamán mintha elfeledtük, elvesztettük volna ezt a nagyon fontos dolgot valahol.

Gondoljunk csak a nem is olyan régi, mondjuk 10 évvel ezelõtt még elfogadottnak vett terhességi-szülési "gyakorlatra": a gyereket még újszülött korában sem tartották érzõ, értelmes lénynek, szülés után elszakították az anyjától, mondván hogy nagyobb szüksége van a szakszerû orvosi ellátásra, mint az anyjára, a terhességet szinte betegségnek kezelték, és még sorolhatnám. És ennek nyomai kultúránkban még ma is fellelhetõk.

Az anya-magzat kapcsolatanalízis ahhoz a viszonylag új irányzathoz tartozik, amely megpróbálja visszaállítani az õsi rendszert, és természetes, minél traumamentesebb élménnyé tenni a szülést és a várandósság hónapjait mind az anya, mind a baba számára, csakúgy, mint az alternatív szülészeti irányzatok. Mint ilyen én nem egy mesterséges kitalációnak érzem a kapcsolatanalízist, tekintve, hogy célja a harmonikus baba-anya kapcsolat elõsegítése, mélyítése, és az "õsi, elfeledett tudás" elõhozása.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Krisztina, ezt nagyon szépen mondtad...
kriszta (kriszta)
 


Szia Krisztina!

Tenyleg nagyon szep, amit irtal! De! Honnan vagy meggyozodve rola, hogy mint irtad: "visszaad nekünk valamit, amit a civilizálódás során elvesztettünk, egy õsi tudást, ami így visszahozható: a magzattal történõ kommunikáció képességét."
Nagyon foldhozragadott leszek: en nem tudom elkepzelni, hogy az osi tarsadalomban ez letezett! Eleg volt nekik a mindennapokkal megkuzdeni. Irod: "a természeti népek még ma is természetesebben, babára hangoltabban élik meg a babavárás és szülés élményét". Kivancsi lennek, hol olvastad ezt, honnan tudod. En ellenkezo dolgokat is hallottam, olvastam.
Hol olvastad, hogy ez egy osi, elfeledett tudas?
Igen, valahogy termeszetesebben fogtak fel a szulest: elfogadtak ugy, ahogy volt, mivel nem tudtak mit tenni. Nem hiszem, hogy regen konnyebb lett volna a szules, mert ugymond ok meg birtokoltak az "osi, elfeledett tudast".

Nem vagyok meggyozodve arrol, hogy egy lelkileg teljesen ep kismamanak szuksege van az analizisre. En az eddigiekbol azt szurtem le, hogy a tudatalatibban meglevo olyan rossz emlekek elohozasara szolgal, amelyek a terhesseget, a babaval valo kapcsolatot negativ iranyba terelheti. Ezek az emlekek nehezithetik a varandosag idejet, komplikaciot okozhatnak, es a szulest is nagymertekben befolyasolhatjak.
Szerintem egy olyan kismama, aki orommel, nagy lelkesedessel varja a szulest, az nem fog felni a szulesi fajdalmaktol, nem az lesz az elsodleges, hanem a babat varja.
Szerintem nem kell kulon pszichologushoz jarni, hogy a babammal mar a magzati idoben beszelgessek , es bevonjam a mindennapjaimba. Zenet hallgassunk es rahangolodjunk egymasra.

Ez az en allaspontom most. Teljesen megertem a Tiedet is, es meg szeretnem erteni azt, hogy miert van szuksege egy lelkileg teljesen ep kismamanak az analizisre! Nekem meg ervek kellenenek, amik ezt alatamasztjak!

Meg egy kerdes: kulfoldon mennyire elterjedt dolog?

Alma.
Alma
 


Sziasztok!

Kicsit off-topic a gondolat, de az elõzõekrõl jutott eszembe. MOstanában kezd divatba jönni - és sok esetben magam is egyet értek vele - hogy vissza a normálishoz, eredetihez, természeteshez. Valahol ez van benne a természeti népek természetesebb babavárásában is. Sok szempontból híve vagyok annak, hogy ami régen jó volt, az nem kell, hogy ma rossz legyen, és jó lenne visszatérni hozzá. Fogalmam sincs, milyen volt a természeti népeknél a baba-mama kapcsolat. Viszont ezzel együtt azért a magzati-szüléskörüli-csecsemõ halandóság (tekintsünk el az abortuszoktól) sokkal magasabb volt. Szóval ha esetleg tényleg természetibbek voltak, azért az önmagában még nem lehetett olyan nagyon csodaszer. Ez most nem akar se pro se kontra vélemény lenni, ne értsétek annak, csak egy eszembe jutott gondolat.
Ildi
Pethes Ildikó
 


AZ az ősi tudás, amiről Krisztina írt, az szerintem a természettel, az érzelmekkel, az intuícióval való szorosabb kapcsolatot jelenti, már ha jól értem.
Namost erre sok technika létezik, a jóga, a relaxáció, az autogén tréning, a meditáció.
Az analízis viszont valóban belekotorhat olyasmibe, amivel az emberek ÉVEKIG járnak analitikushoz (nem 1-2 alkalommal).
kriszta (kriszta)
 


Kedves Alma !

Elore bocsátom én is járok kapcsolatanalízisre Hidas dr-hoz és az elso babátmat várom.
Szerintem nagyon szépen írt Krisztina a kapcsolatanalízisrol, és számomra ismeros dolgokról szólt, ami Neked különös volt. Pl. "osi elfeledett tudás" - az USA-ban élo Amish népcsoport-vallási csoport nem használ autót és hasonló civilizációs vívmányokat, földmuvelésbol élnek. Ritkán mennek kórházba, a kórházi szülést is elutasítják, pontosabban csak nagyon komplikált esetekben mennek kórházba szülni. Hivatalos, szakképzett állami-kórházi alkalmazásban lévo v. magán praxist folytató bábák járnak hozzájuk.
A lényeg: sokkal-sokkal jobbak az Amishok szülési statisztikái a komplikát kórházi eseteiket is beleszámítva, mint a fejlett kórházi szüléseket igénybe vevo átlag amerikaiaké.
A könyv szerzojét, aki amerikai bába és címét csak holnap tudom megírni.
Szerintem ez az elmaradottságban élo nép igenis birokában van az osi tudásnak, ami belolünk a civilizáció "áldásait" élvezokbol és használókból többé-kevésbé kikopott.
Szerintem nagyon jó, hogy a mai fejlett orvostudomány mellé (ami nekem is biztonság érzést nyújt) beemelhetjük a régi idok hasznos és bölcs tudását, ami szerintem midnyájunkban él mélyen eltemetve.

Meg szeretnéd érteni "miért van szüksége egy teljesen ép kismamának az analízisre".
Szerintem csak annak van szüksége rá, aki igényli és szimpatikusnak találja. Ezt nem lehet 2x2=4 módjára megértetni senkivel, és ha valaki nem fogadja el ezt az új, módszert és idegenkedik tole, azért még nem rosszabb v. jobb anya, mint a kapcsolatanalízises kismamák.
F.Enikö
Névtelen
 


Hello lányok,


szóval vissza a természethez?Kép)

Láttam egyszer egy filmet, egy primitív törzsben hogyan is zajlik le a szülés. A vajúdó novel ketten voltak, egyfolytában simogatták, dédelgették, maszírozták, nyugtatták, segítették a szülésben. A baba guggoló helyzetben született meg, egy elore kialakított, puha levelekkel kibélelt kis gödörbe. (Mármint a mama gugolt.Kép ) Amint megszületett, a mama mellére tették, simogatták ot is, dédelgették oket, már szó nem sok volt, csak az hangtalan öröm, a béke és a nyugalom. A baba nem sírt, a mama fáradtan ölelte az újszülöttét, és az volt az érzésem, hogy abban a nagy csendben ott olyan egyek voltak, amit nem is lehet szavakkal érzékeltetni. Gondolom nem járt analízisre elotte.Kép

Ez csak úgy eszembejutott. Ha kórházban szüli valaki a babáját, "eloképzettség" nélkül, de olyan emberek veszik körül, mint azt a not a törzsbol, ugyanilyen meghitt lehet.

Én minden egyes porcikámmal éreztem a fiamat, 14 hetesen a mozdulatait, tudtam mikor fáradt, mikor élénk, mikor figyel, mikor jókedvu. Ahogy biztos vagyok benne, hogy o is érezte, én milyen vagyok éppen.

Ha valakinek szüksége van az analízisre, járjon. De ha igazán vissza szeretnénk térni az osi ösztönök élesztgetéséhez, nem biztos, hogy a modern lélekgyógyászat a legcélravezetobb.

A mi korosztályunkból nem ölhették ki, mert nekünk már baba-mama szoba van a kórházban, ismét mellreteszik a babát, rögtön születése után, egyre kevésbé tekintik betegnek a várandós not. Megjegyzem, lehet, hogy betegnek tekintettek az orvosok, de én magamat nem, és nem befolyásoltak más emberek az érzéseimben, a babához és a várandóssághoz való viszonyomban.

Üdv. Yoo
Yoo
 


Na, lányok, pont ezért nem írtam le a megrázó analitikus élményemet, mert elore felhúztam magam azon, hogy "lelkileg nem épnek" titulálnak majd egyesek... Holott ez nem errol szól. Szerintem analízisre járni nem azért kell, mert valakinek szüksége van rá, hanem azért, mert én pl. úgy érzem, hogy nagyon jót teszek vele a babámnak is és magamnak is. Van, aki így tesz jót, van, aki másképp. Ki ahogy érzi. És szerintem ez így normális. Szóval szerintem fölösleges egy olyan dologgal kapcsolatban gyozködni egymást, amit az egyik tábor hisz és kipróbál, a másik pedig elutasít anélkül, hogy kipróbálta volna. Biztos vagyok benne, hogy mindenki a tole telheto legjobbat nyújtja a babájának és a leheto legjobban kommunikál vele. Csak azt nem bírom felfogni, hogy hogy van valakinek ideje és energiája arra, hogy másokat a meggyozodésük ellenkezojérol gyozködjön...
Megköszönném, ha nyílna egy olyan topic, ahol arról beszélgettek, hogy az analízis szerintetek miért nem jó. Én elolvasnám, becsszó, mert érdekelnek az érveitek, de talán ha ez a vita nem ebben a topicban folyna, szívesebben mesélnék itt a saját tapapsztalataimról és érzéseimrol... Merthogy ez a topc ha jól emlékszem ezért jött létre... :-))
Köszönettel: Kata
kata (kata)
 


Sziasztok Lányok!

"de talán ha ez a vita nem ebben a topicban folyna, szívesebben mesélnék itt a saját tapapsztalataimról és érzéseimrol... Merthogy ez a topc ha jól emlékszem ezért jött létre..."

Én már nagyon szívesen olvasnám, de én meg azt unom már, hogy
ment az e-mail, jött az e-meil, megkaptad, nemkaptad reagálásokat a tapasztalatok és beszámolók helyett. Jó nem akartok mindent kibeszélni mások elott, de akkor azzal se csigázatok, hogy e-mailben meg megbeszélitek.

Más: Nekem pl. az a furcsa, hogy jársz egy orvoshoz analizisre és mész egy másikhoz szülni. Nem az lenne a logikus, hogy akkor annál is szüljél? Mert szülni Te fogsz nem az orvos, de talán jobban tudna segíteni, ha ismerné a Te lelki tusáidat. Vagy rosszul gondolom?

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Nem hiszem, hogy masik topicot kene nyitni. Es azt sem hiszem, hogy itt masokat a meggyozodesuk ellenkezojerol gyozkodtek. Azt is elarulom, hogy nem kerult nagy energiamba a level megirasa, csak jottek belolem a gondolatok. En azt hiszem, hogy senkit sem sertettem egyetlen mondatommal sem...ugy hogy Ti se tegyetek!
Vagy megis?...Kata ugy erzi, hogy igen. Pedig egyaltalan nem gondoltam arra, hogy valamelyikotoket lelkileg nem epnek titulaljam! Bocs! De a neten megjeleno cikkek alapjan tenyleg az a benyomasom, hogy elsodlegesen ez az analizis felejuk iranyul.
En szeretnek higgattan beszelgetni az analizisrol, de ugy latom, hogy Ti ebben nem vagytok partnerek. Miert baj, ha valaki tenyleg meg akarja erteni, miert van ra szukseg? Es talan pont azert ketelkedo, mert ugy erzi, hogy jobban nem is sikerulhetett volna a szulese! Idealis korulmenyek, idealis ellatas! Csak a baba volt bent, orvos nem. A szoba is inkabb meghitt feszekre hasonlitott,, mint egy korhazi szobara. En ugy erzem, hogy ketten a ferjemmel csinaltuk vegig, nem segitett senki, csak asszisztaltak. Nekem a legnagyobb elmenyem volt eddig az eletben.
Nem az analizis fog segiteni abban, hogy ezek a korulmenyek adottak legyenek!

Visszaterve az osi, termeszetes szuleshez:
mikor Krisztina eloszor beszelt errol, nagyon is egyertelmuen a babaval valo beszelgetesre utalt, semmi egyebre. Ettol fuggetlenul nekem is inkabb az altalatok leirt korulmenyek( se orvos, se korhaz, a termeszet mindent megold) jelenti az osi, termeszetes szulest. De ez eddig meg az analizissel kapcsolatban nem hangzott el!
Fel kell tennem egy kerdest: ha az analizis errol is szol, akkor Ti mindannyian otthon fogtok szulni es orvoshoz nem is jartok?
Az eddigiekbol leszurve, az analizis nem errol szol, vagy tevedek? Vagyis mi koze van az osi termeszetes szuleshez? ( Lehet, hogy en vagyok erthetetle?)
Van egy baratnom, eppen a napokban szuletett meg a masodik fia. Mindkettot otthon szulte. Nem jart orvoshoz, hanem az altala valasztott baba ellenorizte a kicsi szivhangjat. Hivo, hisz Istenben. Hisz abban, hogy minden jol fog menni. Ket hatalmas bebit szult, mindketto 4 kilo felett. A masodikat mindossze 4 ora alatt szulte meg. Nem jart analizisre.

Eniko altal irt nepcsoport is egy vallasos nepcsoport. Szerintem a hituknek es az eletmodjuknak koszonhetik, hogy ilyen jo a statisztikajuk. Elismerem, hogy a hit nagyon sokat segit a pozitiv szemlelet megtartasaban. Lehet hinni sokmindenben: Istenben, balvanyban, egy emberben...es lehet az analizisben is.

Megegyszer leirom, senkit nem akarok bantani, senkit nem akarok felhuzni, senkit nem akarok lelkileg serult szemelyisegnek titulalni! Amit irtam, azt teljesen jo indulatbol irtam! Es minden varandos kismamanak tenyleg a legjobbakat kivanom!

Alma
Ui: Szeretem, ha 2*2=4 a mindennapjaimban, viszont unalmas lenne, ha neha nem lenne 5!
Alma
 


Sziasztok!
Én a kételkedök között indultam, most az olvasások nyomán azt gondolom, hogy ezek a foglalkozások egy olyan relaxációra, meditációra, belülre figyelésre "tanítanak", amire egy modern, racionális szellemben nevelt mai nönek igenis szüksége lehet, mert hiányzik a kultúránkból, belölünk. Tehát szerintem pont ahhoz kellenek az ilyen tréning-félék, hogy az afrikai vagy ösi asszonyokhoz hasonlóan legyen kapcsolatunk a belsö dolgainkkal.
(csak ne hívjuk pszichoanalízisnek, mert az más tészta, ez okozhatott itt félreértést)
kriszta (kriszta)
 


Sziasztok!

Az igért könyv: Penny Armstrong, Sheryl Feldman - A születés muvészete (Szülés bölcsen, a természet rendje szerint, a tudomány támogatásával).
És egy másik könyv csak úgy, Frédérick LEBOYER - A gyöngéd születés. Bocs tudom ez itt nem a könyjv ajánló.
F.Enikö

Ui: Kriszta fogalmazta meg a legfrappánsabban a lényeget.
Névtelen
 


Sziasztok!
Ajánlom a kételkedok figyelmébe Raffai doktor cikkeit, könyvét. A cikkek itt a Babneten is megtalálhatók, a könyv adatai: Raffai Jeno: Megfogantam, tehát vagyok. Párbeszéd a babával az anyaméhben.Útmutató Kiadó, Bp. 1999. Csakhogy néhány alapfogalmat tisztázzunk. Mielott vitázni kezdünk, azért ez nem ártana!
Az emailek pedig azért jönnek -mennek, mert ennyi eloítélettel szemben én nem tudom leírni a legbennso érzéseimet. És nem is akarom!!!
Raffai doktor egyébként nem nogyógyász, hanem pszichiáter, tehát nála nem szívesen szülnék. Az otthonszülésen én is gondolkodom, de annyira jó nogyógyászom van, hogy lehet, hogy inkább mellette döntünk.
Az, hogy egy másik topicban kételkedjetek egy kérés volt csak.
Kata
kata (kata)
 


Sziasztok!

Most nincs sok idom, de egy par dolgot begepelek!
Milyen alapfogalmakat kell tisztazni?
Minek hivjak akkor ezt, nem pszichoanalizisnek? A kapcsolatanalizis es a pszichoanalizis ebben az esetben nem ugyanaz? De hat Ti valasztottatok ezt a nevet a topicnak: "pszichoanalizises babak"!

Kriszta!

Amit irtal, arrol egy egyszeru jogatanfolyam jutott eszembe. Itt letezik ( Svajcban ) kismamak reszere is, ahol az altalad leirtak a tanfolyam celjat szolgaljak. Az ara toredekebe kerul itt, mint otthon a kapcsolatanalizis. Azert ennel sokkal tobbrol szol ez az analizis ( remelem).

Megigerem, hogy megprobalom az osszes cikket, ami a neten fellelheto elolvasni, es jovo heten egy uj topicot nyitok, ha vannak meg ketelkedo kerdeseim.

Alma.
Alma
 


Sziasztok!

Eppen most talaltam egy interjut Hidas doktorral a neten, es ebbol idezek:
"- Miért van szükség az analízisre? Nem automatikus az, hogy az anya fölvegye a kapcsolatot a babájával?
- Ez általában természetes folyamat, bár ilyen esetben is érzékenyebbé lehet tenni az asszonyokat. Bizonyos dolgok viszont, például egy korábbi abortusz, megnehezíthetik a következõ magzattal való kapcsolatfelvételt. És azoknak a nõknek, akik a gyereküket valamiféle agy- és egyéb mûködések nélküli "embriónak", "szövetnek" gondolják, végképp szükségük van arra, hogy fölfedezzék:
valaki él bennük. "

Alma.
Alam
 


Alma, köszi, hogy elkezdtél utánaolvasni! A kiragadott idézetekkel kapcsolatban azonban vigyázni kell, de nekem nagyon jól esik, hogy olvasol ezekrol!!!! Köszi! Most nekem sincs sok idom, de összeszedem azokat a fogalmakat, amiket szerintem körbejárhatnánk és megírom!!!
Kata
kata (kata)
 


Csak csatlakozni tudok Katahoz, en is eppen azt akartam javasolni, hogy a ketelkedok, vagy "negativak" nyissanak egy negativ babaanalizis oldalt es akkor tudni fogom, mit ne olvassak, ha nem akarom magam felhuzni. Mint mar korabban is irtam, en senkit nem kritizalok, hogy ne lenne, ne lett volna jo anya vagy kismama, csak azert, mert nem jart babaanalizsre. De azt is elvarom, hogy engem se vonjanak kerdore, amiert en ugy dontottem, ezzel is megprobalok kozelebb kerulni mar most a babamhoz, leginkabb azert, mert mar annyira szeretnem latni, erinteni, megolelni, de a szuletese meg messze van. Aki nem hisz benne, ne menjen, en nem fogom rabaszelni. Es amugy teljesen ep lelku no vagyok, legalabb is ugy hiszem, ha meg nem, az legalabb itt kiderulhet. Megvallom, idegesit, hogy nekem "ketelkedesek" megcafolasan kell tornom magam, ahelyett, hogy az elmenyekrol olvassak, amiert is elkezdtem az oldalt olvasni es felboszitenek azok a gondolatmenetek, amelyek ezt egy 2-5 eves gyerek nyelvvizsgaztatasahoz, stb hasonlitjak, vagy amelyek szerint enelkul is csodalatos babak szulettek (amit nem vonok ketsegbe, de itt nem errol van szo!)es hogy ezert ez jot nem tehet egy babanak, mert nem termeszetes. Hadd emlekeztessek mindenkit arra, hogy valaha az autot az ordog szekerenek tartottak, ezenkivul a Darwinizmust is milyen ketelkedes fogadta, nem szolva arrol, hogy eleinte azt is ellenerzes fogadta, hogy az az orvos, aki korabban hullat fogdosott es azutan gyereket probalt a vilagra segiteni, rendszerint elvesztette azt es ezert aztan kotelezo lett a kello szappannal valo kezmososas. De mindez sok vitaba es harcba telt, pedig ma mar mennyire magatol ertetodo. Persze addig is szulettek egeszseges babak, de miert ne javitsuk meg egy lepessel tovabb az eselyeket, barmilyen, akar lelki szempontbol. Szerintem a babaanalizis lehet, hogy 20 ev mulva mar rutin resze lesz a terhesgondozasnak. De ha nem, akkor is csak a fentiekhez tudom hasonlitani a negativ vaskalaposkodast. Kulonben a pszochoanalizis ugy tudom, elismert tudomanyag napjainkban, ha valaki nem hisz benne, azt nem hinnem, hogy nekunk kellene meggyozni letjogosultsagarol.
Ezenkivul azt kijelenteni, hogy egy egeszseges nonek, ha tervezi es orommel varja a babajat, semmi szuksege nincs analizisre, furcsa. En pl egeszseges vagyok, terveztem a babat, egybol osszejott es nagyon nagyon boldogan varom. Aztan lassuk Kata peldajat, tervezte a babat, nagyon akarta, nagyon varja, egeszsegesnek tudta magat, aztan feny derult arra a traumara. Ez valoszinuleg nagyon is hasznos, mar csak ezert is megerte, hogy jar.
Most pedig elnezest kerek az erzelmeimert es a hosszusagert. Nem szoktam igy kifakadni ilyen nyilvanos oldalakon, es tobbet nem is fogok, de most meg kellett mondanom. Akinek nem tetszik, az nyithat maganak sajat panaszkodos oldalt, oda biztos nem fogok irni.
Cili2
Cili2
 


Két könyvet szeretnék a témával kapcsolatban ajánlani:

Dominique Simonnet: Mindentudó Kisbabád
Ebben azzal a témával is foglalkozik mit csinál a baba a mama hasában.

Desmond Morris: Babafigyeloben
Ez pedig azzal foglalkozik miért is olyan a baba amikor megszületik, és hogyan tesz szert a fejlodésre.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!
Csak azt szeretném mondani, hogy a kezdo oldalon a publikációk között megjelent Hidas prof. egyik eloadása a módszerrol, ajánlom a figyelmetekbe, az pl. egy jó kiinduló alap lehet a témával kapcsolatos újonan induló kételkedo-vitázó topichoz!!
Kata

A cikk elérhetosége:
www.babanet.hu/publ/hidas.htm
kata (kata)
 


Ezen az oldalon van a módszer rövid leírása, az orvosok neve, címe és az ajánlott könyv címe, beszerezhetosége.

[url=http://www.babanet.hu/neme/mpppot/mpppot.htm" TARGET="_top]http://www.babanet.hu/neme/mpppot/mpppot.htm[/url]
bigacsiga
 


A fentieken kivül a Babanet netkönyvtárában is olvasható számos cikk Hidastól és Raffaitól.

Bigacsiga, nem tudod, a fenti 2 könyv most épp kapható?
Amúgy a múltkori véleményeddel egyetértek az email ment és jöttrol, hasonló érzéseket kelt bennem is.

Cili2
Cili2
 


Cili!

Nem tudom, hogy kapható-e, még az az igazság én már akkor elkezdtem a babákkal kapcsolatos könyvek gyujtését amikor még egy sem volt, így ezek abból az idobol vannak meg.
Viszont azért éreztem, hogy ide beírom az érdeklodöknek, mert annyira a témába vág.
Ha már nem kapható szrintem a könyvtárral lehet még próbálkozni.

Szia

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Nagyon meglepõdtem azon, ahogy Kata kiakadt rajta, hogy mégis mért az "õ topicjukba" írogatunk, ha egyszer ellentétes véleményünk van. Õszintén megmondom, nézzétek végig a hozzászólásokat, a "topicotok" egy szinte néma topic lenne, ha a kétkedõk nem írnának ide!!! Az lenne benne, hogy "megy a mail". Igenis mi írtuk nektek, hogy ugyanmár meséljetek róla, milyen volt!! Szerintem azt, hogy ez az egész mennyire jó, sokkal jobban bízonyíthatná, ha rendre mesélnétek róla, elmondanátok a pozitív élményeiteket! A klasszikus könyvet én még mindig nem olvastam, egyszerûen nincs a könyvesboltokban, public könyvtárba meg nem jutok el, a helyi (fizikus) könyvtárba meg mégse kereshetem (nem is lenne).Nem kéne állandóan azzal jönni, mért kifogásolunk valamit, amit nem is olvastunk. Olvashattuk itt a neten a dolgokat, és tõletek sokmindent. És a többi topichoz hasonlóan itt is hozzászólunk, leírjuk ami eszünkbe jut róla. Ja, és ha nem próbáltunk valamit, attól még lehet róla negatív véleményünk, mert például én sose ugrottam kútba és mégis állítom, hogy az nem egy nyerõ dolog!!! Vagy ehhez elõbb bele kell ugrani és bele kell fulladni????
Meséljetek inkább, írjátok le a saját pozitív avagy nem pozitív tapasztalatotokat, meg mindazt, amit hallottatok, mégis mennyivel lett könnyebb, jobb a szülése a pszichoanalízisre járóknak, elmondva azt is, ha nem mindig lett így!
Más. Móni említette máshol Raffai nevét egy olyan mondattal együtt, hogy az UH árt a babának. Ezt én lendületbõl megkérdõjelezem, de kíváncsi vagyok a dologról a véleményetekre, ha már egyszer Raffai került szóba.
Még más. Az otthon szülésrõl feltettem egy linket az ALternatív / természetes szülés... topicba. Örülnék, ha megnéznétek, és elmindanátok a véleményeteket róla!
És lányok! Nyugi! Nem baj, ha nem értünk mindenben egyet, lehet ellentétes véleményünk dolgokról, attól még nem kell egymásnak esnünk!

Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok, Lányok!

Betegség miatt nem voltam gépközelben egy darabig, s most meglepõdve látom, micsoda vitafórum alakult itt ki a kapcsolatanalízises írásom kapcsán.

Katával egyetértek abban, hogy a vitatkozni vágyó érdeklõdõknek valóban érdemes elõször a kapcsolódó irodalmat elolvasniuk, mivel értelmetlen olyanról vitatkozni, amit az egyik fél egyáltalán nem, vagy csak erõsen hiányosan ismer.

Én részemrõl nem érzek indíttatást, hogy "meggyõzzem a hitetlenkedõket", azonban saját pozitív élményeimet szívesen megosztom veletek, amennyiben szándékotok valóban az õszinte érdeklõdés és nem pedig a mindenáron kritizálás.

Valaki felvetette, hogy a kapcsolatanalízis belekotorhat olyan dolgokba, amelyek felszínre hozatala káros lehet, és amelyet 1-2 alkalom kapcsolatanalízis nem tud megoldani. Nos, egyrészt a kapcsolatanalízis sohasem 1-2 foglalkokzásból áll, hanem rendszeres foglalkozás egészen a szülésig. Másrészt a kapcsolatanalízis analitikusa képzett az ilyen problémák kezelésében.

Az is felmerült, hogy mennyiben pszichoanalízis ez a kapcsolatépítés. Nos, valójában nem pszichoanalízis, inkább kapcsolatanalízis, mivel itt nem az analitikus és a páciens közötti kapcsolaton, hanem az anya és magzata kapcsolatán van a hangsúly.

Kedves Kétkedõk! Igen nehéz a tények meggyõzõ erejével bíró bizonyítékokat felhozni egy olyan, viszonylag újkeletû módszerrõl, ami objektív mutatókkal nem mérhetõ. Amit fel tudunk hozni, azok tapasztalatok az analízisen résztvett kismamák babájukkal való kapcsolatáról, szülésükrõl, példák, hogyan segített egyik-másik kismamán a kapcsolatanalízis, illetve az analízis során végzett megfigyelések, melyekre ha kíváncsiak vagytok, melegen ajánlom a Kata által említett publikációkat.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Kedves Pethes Ildi!

A kútba ugrásos metafórádon nagyot mosolyogtam, de attól tartok, rossz helyen alkalmaztad. Ugyanis itt csupán arról van szó, hogy az intelligens kritika alapja az adott téma minél mélyebb megismerése (megismerése, és nem megtapasztalása!). Szomorúan látom, hogy világunkban egyre kevesebben vannak tisztában ezzel az alaptétellel.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Kedves Ildi!

Nekem is említette Raffai, hogy nem jó a babának az ultrahang. Én ezt elhiszem, ugyanis tényleg nem szeretik a babák az ultrahangozást, meg Raffai könyvében olvastam, hogy a 16-18. heti ultrahang megzavarhatja a neuronok kifejlõdését a baba agyában, ami pont erre az idõszakra tehetõ. Na, ezzel én se értek egyet, bár nem állítom, hogy hülyeség. Én úgy gondolom, hogy a pozitív érzések, amiket az ultrahang kelt bennem, ellensúlyozzák a baba esetleges negatív reakcióit.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 


Sziasztok Lányok!

Amikor én az elso babámat vártam 1997-ben nagyon be voltam sózva, hogy mikor láthatom már a babámat ultrahangon. Akkor még, úgy volt , hogy egy terminus alatt többször is meglehetett tekinteni a babát. Mire én oda kerültem megszigorították háromra. 10-12. hét, 16-18. hét,
36. hét. Nem azt mondta az orvosom, hogy veszélyes csak annyit mondott gondoljak bele az a pár perc a babának olyan dübörgést okoz mintha a discoban a teljes hangeron szólna az egész cucc.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok Lányok!

A babanet publikációban a Raffai féle cikk olvashatatlan, a Hidas jobb az olvasmányosabb.

Kultúráltan szívesen elbeszélgetnék én is a témáról annál is inkább, mert hasonló dolgokat én is tettem magamtól annak a két könyvnek a kapcsán amit fenntebb leírtam. Ennek ellenére, azt gondolom, hogy a gyermekeim tolem és a férjemtol lettek olyanok amilynek nem attól amit a terhesség alatt átéltem vagy nem.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Azoknak szeretnék egy kis biztatást adni akiknek nem áll módjukban ezen a módszeren résztvenni, elso babájukat várják, de nem tudják, hogy hogy is kell egy babával foglalkozni, ahhoz hogy a legtöbbet kihozzuk belole. (Persze ajánlom másoknak is csak egy két gyerekkel már vannak tapasztalatok mit is kíván egy gyermek és nem akartam azt a vitát kirobbantani, hogy o ezt már magától is tudja. Én annak ideején nagyon örültem volna, ha idoben olvashattam volna ezt a könyvet, de még így sem volt késo.)

Ezt a könyvet ajánlanám:
Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem!
Deák magánkiadó

A megszületéstol kisiskolás korig ad útmutatást, hogyan foglalkozzunk a gyerekkel életkorának megfeleloen.


Szívesen fogadnám még hasonló könyvek vagy módszerek ajánlásást másoktól.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Sziasztok!

Krisztina, hogy védjem magam a kúttal kapcsolatban, idézek Katától (febr. 22) :"...a másik pedig elutasít anélkül, hogy kipróbálta volna." MI ez, ha nem az?
Amúgy én ebben a ciklusban még egy kukkot sem véleményeztem, ócsároltam az analízisben résztvevõket, avagy az analízist.
UH: szerintetek a magzat még hallja az ultrahangokat???
ILdi
Pethes Ildikó
 


SZiasztok!

Még egy dolgot szeretnék kérdezni. A babaneten elérhetõ cikk alapján nekem nem egyértelmû, talán a könyvbõl az. Raffai milyen módon ellenõrzi (ellenõrizte) állításait, pl. a baba mozgásával kapcsolatban. Azaz, hogy pl. közelebb ment a mama szívéhez, lejjebb-feljebb ment, többször megfordult stb. (vagy pl. az ikres példában, hogy az egyik baba napokon át nem mozgott csak a másik) (Most nem kötözködés, tényleg kíváncsi vagyok, sajna az irodalomjegyzék cikkeit sem olvastam még el, hátha ti igen)
ILdi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!

En is ugy erzem, hogy nem ocsaroltam eddig senkit!
Es jo lenne, ha pontosan elolvasnank egymas leveleit!
En is mosolyogtam az Ildi metaforajan, viszont jogosnak tartottam ezt a hasonlatot. Azt hiszem a Cili2 hasonlataira igenis jo valasz volt!

Jo lenne, ha mindenkiben tudatosulna az, hogy az ide latogato " ketelkedok" nem az analizist nezik le, tartjak semmibe! Epp ellenkezoleg!
Nem vonjuk ketsegbe a kapcsolatanalizis eredmenyeit! Sok esetben nagyon is hasznos!
En csak azert szoltam bele ebbe a topicba, mert olyan dolgokat is belekevertetek a kapcsolatanalizisbe, amibol olyan kovetkeztetest lehet levonni, ami ( szerintem )nem igaz.
Nekem a termeszetes szuleshez nem tartozik hozza, hogy kapcsolatanalizisre kelljen jarni, ahol a pszichoanalizis eszkozeit hasznaljak! Szerintem enelkul is lekileg egeszseges, okos babak szuletnek. Az analizis nelkul is fel lehet fogni a baba minden rezduleset, es a kapcsolatanalizis kifejezesevel elve, enelkul is kuld a tudatalattim szeretethullamokat a meg meg nem szuletett gyermekemnek.

Haborogtam azon a kijelentesen is, hogy nem kepes egy no manapsag termeszetesen szulni, olyan lelki atelessel, ahogy oseink tettek.
Manapsag, ahogy Bigacsiga irta, nagyon sok olyan kiadvany es kulonbozo program, jogatanfolyam letezik, ami ebben segit.
Azt irja Kriszta: "ezek a foglalkozások egy olyan relaxációra, meditációra, belülre figyelésre "tanítanak", amire egy modern, racionális szellemben nevelt mai nönek igenis szüksége lehet, mert hiányzik a kultúránkból, belölünk."
Teljes mertekben egyetertek ezzel a kijelentessel, de viszont erre vannak a joga tanfolyamok!
Amit leirtal, nem pontos leirasa a kapcsolatanalizisnek!

Elolvastam megegyszer hetvegen a babaneten megjeleno cikkeket( itt megjegyzem, hogy mielott beleszoltam volna a vitaba, mar olvastam ezeket - tehat a vadak alaptalanok! ). Nekem mindenkeppen nagyon orvosi eljarasnak tunik.
Nem akarom bemasolni Hidas Gyorgy altal nagyon szepen megfogalmazott feladatit, azt mindenki olvasta - gondolom.
A kapcsolatanalizis kidolgozasa abbol a megfigyelesbol indult ki, hogy a magukkal, kornyezetukkel konfliktusban levo kismamaknal a varandosag ideje alatt, majd a szulesnel tobb komplikacio lepett fel, vagy kis sulyu gyermekeket hoztak vilagra, vagy a gyermek is valamilyen szemelyisegproblemaban szenvedett elete soran.
A kapcsolatanalizis kiserletei olyan kismamak bevonasaival tortent, akik az elobb leirt problemak valamelyikevel kuzdottek. Ezen kismamak egyik resze jart kapcsolatanalizisre a masik nem.
Ilyen alapfelallasbol vontak le kovetkezteteseiket: a kapcsolatanalizises babak IQ-ja jobb, kevesebb komplikacio lepett fel a szules alatt, harmonikus lett a baba-mama kapcsolat, a babak kiegyensulyozatabbak, szemelyisegproblemaval nem kuzdenek. Tehat valamilyen problemaval kozdo anyuka gyermekevel hasonlitottak ossze.
Szerintem kellenenek olyan kiserletek is, ahol olyan kismamak vesznek reszt, akik terveztek a babat, o maguk is felkeszultek a leheto legjobban a baba varasara, akik netan jogara is jartak. Ezen kismamak egyik resze jarna analizisre a masik nem. Ez utan lehetne altalanosan kijelenteni azt, hogy a kapcsolatanalizis mennyire fontos.

En csak egyet szeretnek evvel a hozzaszolassal: hogy azok a kismamak ne keseregjenek netan, akik nem tudnak kifizetni 4000 ft-ot egy alkalomert. Nagyon sok egyeb modja is van, hogy mindenfele tekintetben felkeszuljunk a gyermek varasara, nem ez az egyetlen!
Szuksegesnek tartottam ezt is leirni, mivel az elhangzott kijelentesek igenis ilyen iranyba is befolyasolhattak egy varandos anyuka gondolatait.
Nagyon jo lehet, hogy beszelgetsz a babaddal a foglalkozas alatt! de hogy azert jarj, arrol az UH jut eszembe: nem birjuk mar azt sem kivarni, hogy megtudjuk, fiu lesz-e vagy lany. Nagyon szep a varandosag, felfokozott erzelmekkel jar, de azert probaljuk meg turelemmel vegigelni ezt az idoszakot!

Elnezest a sok ismetlesert!
Tobbet nem zargatlak Titeket, nincs is nagyon idom ra.
Elnezest, hogy igeretemmel ellentetben nem nyitottam uj oldalt.

Alma
Alma
 


Kedves Ildi!

Bocs, ha megbántottalak, nem próbáltam arra célozni, hogy ócsároltad volna a kapcsolatanalízist!

Amit szeretnék elérni csak annyi, hogy ne elõítéletekkel közeledjetek a témához (megfelelõ ismeretek hiányában tett kritika az elõítélet szülõanyja), hanem nyitottan, õszinte érdeklõdéssel.

Kedves Bigacsiga!

Igazad van, a pocaklakó babával való foglalkozás már önmagában is nagyon jó, és én is melegen ajánlom minden kismamának! A Raffai féle könyv (Megfogantam tehát vagyok) is tartalmaz egy táblázatot, hogy melyik hónapban hogyan érdemes foglalkozni a magzattal. Amit nekem Raffai mondott, az az, hogy nagyon hasznos például, ha a kismama minden nap 10 percet hintaszékezik.

Egyébként a kapcsolatanalízis legfõképp arra irányul, hogy az anya belsõ leképezésein keresztül (amibe belejátszik saját magzati élménye, kapcsolatai, környezete stb.) a babában létrejött traumákat, feszültségeket feloldja, így a baba energiáit teljes egészében saját fejlõdésére tudja fordítani, innen ered a kapcsolatanalízises babák fejlõdési elõnye és kiegyensúlyozottsága. Vagyis a kapcsolatanalízises babák NEM okosabbak, mint társaik, csak több energiát tudnak saját fejlõdésükre fordítani.

Üdv: Krisztina
krisztina (krisztina)
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?