Új privát üzeneted érkezett!

huhuuuu akkor megy a drukk... ilyen melegbe... szegényem. remélem hamar túl lesznek rajta

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Huuu csak beugrottam és mit olvasok!!!!Megy drukk Vikinek!!!!+++++++++++++++++++++++++++++++++++El is hiszem h ilyen hülye időben kifelé jönne a gyerkőc!Ha van vmi akkor szóljatok feltétlenül!!!!

annus11
 
 


Vikinek megy a drukk!!!!! ++++++++++++++++++++++++++ :D
Remélem hamar túl lesznek rajta.

anitapo20
 
 

 
 

hirek : :)
magzatvíz volt,most beszéltem a párjával.kapja az oxytocint(legalább is szerintem,mert a párja csak annyit mondott,hogy AZT az izét) fájásai még nincsenek.CTG rajta van.
Vendég
 


elképzelem az izgatott apukát: AZT az izét :)

szegény, akkor most jön a kemény része!! drukkolok!

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Viki megy a drukk!!!!!!!!!!!!!!!

000kata
 
 


AZT az izét!! :lol: :lol: :lol: Hát igen,apuka izgatott. :wink: Fú nekem az oxi egyből brutál dolgokat művelt. :? De azóta gondolom Vikinek is beindította a dolgot...Szegény,most őt nem irígylem...A szülőszoba amúgy sem arról híres hogy hűvös van benne,hát még ebben az időben... :? Drukk++++++++++++

Kép

Kép
mezsó
 
 


Viki még mindig bent,ennyit tudok :)
Vendég
 


Halvány jó hír a mai napra tőlünk: apának kezd mozogni a bal karja!!!!!!!!!!!!Igaz ez még csak kezdetleges,semmit sem jelent,de egy bíztató pont a jövőre nézve,reménykedésre ad okot!!!Vállából képes mozgatni a karját,fentről lefelé,és jobbról-balra,balról jobbra. Wink Wink Wink Wink Wink Wink Emelni még nem tudja,de már ha tartom a kezét,és nem segítem,csak fogom akkor is lehet már érezni erőkifejtést hogy emelné csak nem tudja. Rolling Eyes Szóval valami kezd neki talán talán éledezni...Könyökét még nem tudja mozdítani,használni.Minden nap kap idegstimulációt,valami tappancsokat erősítenek rá,és árammal sokkolják az idegeket.Eddig nem érezte,de már az is fáj neki,már érzi hogy árammal birizgálják. Wink Furcsa lehet az öröm,de tök jó mert érez,még ha fájdalmat is.És kivették az összes varratát egytől egyik amije csak volt! Smile

Kép

Kép
mezsó
 
 


Vikinek továbbra is nagyon drukkolok!!! :D AZT az izét :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Mezsó, azt szeretném kérdezni, hogy meddig normális az, hogy nem kakil egy baba? Levinek már az ötödik napja ma, hogy nem kakilt. Pukizni pukizik. Enni nem evett semmit csak tejcsit az elmúlt napokban. Már minden próbáltam ami segíthetne neki torna, lázmérőzés, őszibarack, kamillatea, kúp. De semmi nem segített. Amúgy jókedvű semmi baja, de azért aggaszt minket, hogy mi lehet vele. A dokinőnk azt mondta nem probléma ha több napig nem kakil, de meddig nem probléma?

anitapo20
 
 


4perces fájásai vannak-most beszélt a párom a párjával.egyik rokona meg irta,hogy voltak bent nála és még nevetgél :)

Anita
anyatejes Levid?
mert akkor lehet 10nap is,nekem azt mondták.kúpot mikor adtál neki?mikor kristófóm csinált igy akkor 6.nap kapott kúpott és 7.nap lett kakija tőle.
Vendég
 


Lekri, igen anyatejes. Tegnap kapott egy kúpot, bár nem maradt bent neki, mert mindig kitolta. Puki jött tőle csak. Holnap még megprobálom neki a kúpot megint. Köszi a segítséget.

anitapo20
 
 


Anita: Lekrivel kell egyet értsek,10 napot tudok én is hogy nem gond ha nincsen kaki.Az anyatej ilyen. :) Azért nincs csak hosszabb időközönként tőle kaki,mert a benne lévő anyagok ilyen jól hasznosulnak a szervezetben.De ezt már te is bizti jól tudod. :wink: Próbáld a kúpot,őszibarackot nyugodtan eheti ha szereti,meg esetleg még édeskömény teát próbáld ki,ha megissza.Az is kakiltat. :)

Lekri: halad Viki akkor!!! :) Rokonlátogatás szülés közben?És nevetgél?Akkor stram csajszi mit ne mondjak! :wink: Nekem volt mikor Petit se nagyon viseltem... :oops: De rajta kivül mást még csak elképzelni sem tudtam volna szülés alatt!!!!!

Kép

Kép
mezsó
 
 


már nem nevetgél :( most irta a rokona.
Vendég
 


:( De akkor már nemsoká érkezik Alex! :D Azért a 4percesek gondolom azóta sűrűsödtek... :?:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Na szóval tesómmal most telcsiztünk pár perce,és aspecifikus vastagbélgyulladás lett a biopsziám eredménye.Gasztroenterológussal beszélt,aki azt mondta hogy ha jelenleg nincsen semmi panaszom,akkor teendőnk most nincs,hanem ha legközelebb hasmenésem lesz mint múltkor mikor végül tükrözésre került sor akkor szólni kell neki,és gyógyszeres kezelést kapok valószínűleg.Amúgy most semmit.Petinek az MR vizsgálat meg tegnap nem mutatott ki a válláról semmi kórosat,de attól függetlenül Szegedre is lesz majd továbbmenetel,mert ott sokkal speciálisabb vizsgálatoknak tudják alávetni Petit,és az alaposság kedvéért valamint a teljes gyógyulás érdekében ajánlatos hogy ott is részletesen megvizsgálják.Mert a karja attól még nem szuperál.De talán halványan lehet itt is örülni,mert ha igazán súlyos,komoly baj lenne a bal karjával,akkor az MR-nek is mutatnia kellett volna valamit. :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


TIMCIKE: HA ERRE JÁRSZ,S.O.S!!!!VALAHOGYAN NEM TUDNÁL NEKEM SEGÍTENI HÉTVÉGÉN ABBAN,HOGY BLANKÁRA PICIT VIGYÁZNI??TUDOM,HOGY NAGYKŐRÖSÖN LAKTOK,DE AZT IS,HOGY BEJÁRTOK AZÉRT NÉHA KECSKEMÉTRE IS...PÉNTEKTŐL-VASÁRNAPIG ANYUÉKRA NEM SZÁMÍTHATOK,HOGY VIGYÁZNAK BLANKÁRA MÍG PETIHEZ BEMEGYEK,NEM TUDSZ NEKEM VALAMELYIK NAP EBBEN SEGÍTENI?NEM TUDOM ATTICY MENNYIRE BARÁTKOZÓS,DE BLANKÁNAK ÁLTALÁBAN SEMMI BAJA,HA GYEREK VAN A KÖZELÉBEN.NA?ÓRIÁSI SEGÍTSÉG LENNE EZ NEKEM,HA TUDNÁL SEGÍTENI!!!!!!BOCSI LEHET PRIVIBEN JOBB LETT VOLNA,DE MOST ÍGY VOLT KÉNYELMESEBB... :oops:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezso:örülök,hogy vannak jó hirek is Petivel,a te bajodra kapsz gyogyszert?nem válaszoltál a privimre :cry:

000kata
 
 


Kata: igen rájöttem hogy nem válaszoltam,pótolom mindjárt...Az én bajomat is írtam,hogy ha nincs panaszom jelenleg,akkor nem kell semmit sem tenni,se gyógyszer se semmi.Ha legközelebb megint hasmenés lesz,meg kezdek lerobbanni mint múltkorjában,akkor kell elmennem a gasztroenterológushoz,és akkor kell kezelést kapjak.Most nem,mert most KIPP-KOPP jól vagyok. :wink: Maradjon is így!!! :)

Kép

Kép
mezsó
 
 


Lányok fél 5kor váltottam sms-t Vikivel. még mindig 5perces fájások és már nagyon fáradt. igaza van.már 16órája van szülőszobán.1 napja nem aludt semmit :( remélem lesz valami most mr
Vendég
 


Viki????Nincs róla hír?????Jaj szegénykém.....


Mezsó!
Remélem h jól alakulnak a dolgok!!!!Blankát vitted azóta be?

annus11
 
 


Na közben megjött a hír!Hát át tudom érezni....engem ilyenkor már császároztak....Tágul amúgy?Vagy azt nem tudod hogy áll ilyen téren?

annus11
 
 


na hírek

Szabó Alex megszületett. végülis császározták. 2750g és 56 cm. Vikit altatták. mind 2en jól vannak

gratulálok :!: :!: :!: :!: :!:
Vendég
 


Azta!!!!!Gratulálok Vikinek!!!!!Nem is olyan nagy ez a baba!!!!Azt hittem h nem fér ki :lol:

Jó egészséget az egész családnak!!!!!

annus11
 
 


Annus: nem vittem be még Blankát azóta...ma délelőtt terveztem bevinni,mert apa kért tőlem gyrost,és gondoltam délelőtt neki indulunk Blankussal,és megvesszük,bevisszük.De jelenleg itt dörög az ég,és csúnya borulás jön egyre közelebb... :? Így nem tudom mi lesz a tervemmel... :roll: Ohóóó most lestem ki... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Tök sötét felhő...a kórház hófehér épülete csak úgy rikít előtte... :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Nagyon ronda.Asszem maradunk a lakásban a tuti helyen,nem kockáztatunk.Ebbe jég is lesz szerintem mert rettentő ronda.Remélem legalább hamar elmegy...

Kép

Kép
mezsó
 
 


Vikinek itt is NAGY GRATULA!!! :D

Kép

Kép
mezsó
 
 


Feljött a felhő esti sötétség,hatalmas villámok,recsegő dörgés,Blanka csak hüppög,és felhőszakadás.Jó hogy nem indultunk neki...

Kép

Kép
mezsó
 
 


Vikinek gratula!!!!!

Kép
kriszpiri
 
 


beszéltem Vikivel. nagyon fáradt a hangja.kb.5kor viszik le az örzőből.még nem látta Alexet.
Vendég
 


Viki:gratulálok nektek!!!!

000kata
 
 


gratulálok! :D :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Viki, GRATULÁLOK!!! :D :D

anitapo20
 
 


Mezsó: még a hízásunkhoz visszatérve, köszönöm a válaszodat, szerintem most nagyot nőtt, mert eddig tökéletesek voltak az 56-os rucik, de már csomónak lent van a hónalja ha begpatentolom alul, már tökre le kell húzni, így 62-es ruhákat hordunk, abból is az 5.5 kilós babákra valót, mert a 6.5kilós még bő.

szóval igazad van, most hosszra gyúrt :) szép kis nádszál gyerekem lesz :)

egy hosszkalkulátor szerint, (én 175 cm apa 178cm) Balázs olyan 183 körül lesz... főleg ha örökölte a mi magassági génjeinket, nagybátyám 2méter magas :D
majd le kell hajolnia majd ha puszit akar adni az öregannnyának :D

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Beo!
Én 153 cm,apa 170 kb.Izára meg épp h jó a 62es ruci!!!!!Vmiből már 68asat hordunk.....Nagyszülők közt sincs kimagaslóan magas....Dédiknél van 1 aki magasabb...na ő se 2 méter azért,csak nem 150!Nekem mindkét mamám alacsonyabb mint én :oops:
Szóval ezek után tuti h a postásé 8) Ő 2 méteres :wink: :lol: :lol: Balázska hány kiló most?Mi kb 6-7 hetesen nőttük ki az 56os rucikat...Izának a felsőteste hosszú...és így nem tudom összepatentolni,hiába lenne jó még az ujja vagy a lába.... :roll:

annus11
 
 


Bali kedden volt 5.8 kereken :)

megjöttünk a Dévényes csajszitól!

nagyon rendes, fiatal csajszi, rögtön belezúgott Balázsba, mondta is Neki, ne nézzen rá ilyen kacéran, mert elolvad :) na de a lényeg, h Ő is érezte a kicsit kötött bal csípőt, hasra-hátra pakolgatta, a jobb karját rögtön kihúzta maga alól, de a balt nem, mondta erre figyelni kell, nehogy egyoldalúság legyen belőle. megnézte a nyakát és hát nagyon nem tartja, ülésbe húzáskor is inkább engem figyelt a feje felett, aztán amikor elbújtam akkor oldalt a játékokat, csak a 3. felhúzásra eszmélt és kezdte tartani a fejét. Hason semennyire (na jó az orráig) emeli a fejét, nem támaszkodik az alkarjára...

abban maradtunk,h semmi komoly, nem érez merevséget, keménységet, kiegyensúlyozott, boldog kommunikatív baba, azt h jobbra "húz" a feje, ugye azzal tudjuk "gyógyítani", h balról beszélünk Neki, oda pakoljuk a játékokat, de ezt bizti tudjátok.

Balázs nagyon jól tűrte végig röhögött, sikongatott, fejhangon magyarázott, alig tudtunk Tőle beszélgetni.
Annyit beszéltünk meg, h a nyakát tudja erősíteni, de nem mond óraszámot, h hányszor kell taliznunk, nem lehet előre tudni. megbeszéltünk jövőhétre egy időpontot.

De meg lett dicsérve, mert annak ellenére, h hason nem nagyon emeli a fejét, azért küzd, erőlködik, mászik előre, és próbálkozik. Ülő helyzetben meg nagyon szépen el van.

szóba került a tornáztatás, h ki hogyan bírja, sírnak-nem sírnak, beszélgettünk rólunk, h milyen fiatal vagyok, merre dolgoztam, suli... szóval nagyon jó volt, el is repült az egy óra. Balázs csak akkor sírt ha nem vele foglalkoztunk :)

és végezetül Balázs olyat rottyantott a pelusba, h én vörösödtem :) azóta ki van dőlve :)

Kép

blogunk: http://bogyokank.bloglog.hu/
fotós blog:http://bogyokank.blogspot.com/
bogyó_beo
 
 


Beo: na látod!Nem kell aggódni sem a súlyfejlődése miatt sem a mozgása miatt Balázsnak!!Hát mondtam én!!! 8) Örülök hogy lényegében minden rendben!!A Dévényes pont azt mondta nektek amire számítottam!!! :) Kis tornázás és oké lesz Balázs meglásd!!!Főleg mert Blanka is detto ilyen volt.Nem emelte a fejét,ülésbe húzáskor ezerrel lógatta.Ugyanezekkel a "bajokkal"jártunk Dévényeshez,és semmi gond nincsen Blankával.Olyan 7-8hós koráig jártunk kb.,de mi 3hósan kezdtük asszem...De tuti később mint ti.

Kép

Kép
mezsó
 
 


Hírek rólunk

Apánál ma is bent voltam 1 órácskát.Olyan büszke vagyok rá!!! Wink Ma fél kézzel felült az ágyban!!Nem segítettem,és nem az ágyat raktam ülőbe,hanem ő ült fel saját erejéből.Baromira elfárad benne,de megcsinálja. Wink És nincs tőle rosszul.Nem émelyeg,nem szédül!!! Smile Kis ügyesem.Szóhoz sem jutottam mikor egyszercsak felült!!Azt mondta mosolyogva,hogy ő már fel akar állni,járni akar úgyhogy muszáj ügyesnek lennie!Amúgy a hátát akartam bekenni a felfekvéseket,és vártam majd oldalra fordul,erre felült!!Meglepinek tartogatta. Smile És ma derült ki számomra az is,hogy tudja emelni a bal lábát is,és térdben behajlítja. Wink Eddig ez sem ment!!!Kb.3napja tudja csinálni.Nem az igazi,van még rajta mit fejleszteni,de mozog,és ez a lényeg!!!!Csak most még le van tiltva róla hogy sűrűn mozgassa,mert az odapótolt bőrdaraboknak nem tesz jót,ha mozgásban van a lába.Csak megmutatta ezt is büszkén. Smile Mondanom sem kell szintén csak pislogtam meglepődöttségemben,és örömömben!!!És látva rajtam ezt,ekkor megint elmondta hogy felakar mihamarabb állni,és járni szeretne,erre gyúr masszívan hogy ez összejöjjön. Wink Akaraterő csak úgy buzog benne. :Cool: És bent voltam Blankával nála,és végre jól sikerült a látogatás!!!!!!!! Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Mosolygott,vigyorgott Blanka,magyarázott ezerrel Petinek,megpróbáltuk hogy hagyja-e hogy puszit adjon Peti neki,és hagyta. Smile Öröm volt nézni őket,annyira örültem nekik!!!!!Hátha ebből is tud energiát meríteni Peti. Smile Sőt Blanka még játszani is akart Petivel!Lekéredzkedett a karomból,letettem,és elkezdett bohóckodni neki,és várta hogy partner legyen Peti ebben!Hát igyekezett...szóval jó volt a mai apa-lánya találkozó!!!! :Very Happy:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó, nagyon örülök a csupa jó hírnek!! :D :D :D Csak így tovább! :D

Én is számoltam pont a múltkor, hogy Levi hány centi lesz. Apa 172 én 171 és 180 körülre számolta Levi magasságát. Ha ez igaz szép nagy legény lesz. :lol:
És egy számomra rosz hír Levi fogyott. :cry: :cry: :cry: 150g - ot. 1 hónapja voltunk méreckedni akkor 7500g volt most megmértük apával és csak 7350g volt. :cry: Szerintetek ez már baj? 1 hónap alatt semmit nem hízni csak fogyni? Igaz, hogy rengeteget mozog, egész nap meg sem áll csak arra a kis időre mikor alszik kb 3*fél órára.

Beo, örülök, hogy nincs nagy baj. :)

anitapo20
 
 


Anita: köszi szépen! :) Miért lenne baj ha fogy Levi?Én 100%ban bizti vagyok hogy a mozgás miatt!!!Mikor Blanka beindult nagyon kb.ennyi idősen mint Levid,volt egy hónap amikor 300gramot fogyott...Picit megtorpantam én is,de hamar ráfogtam arra hogy mozog,és nem is volt semmi baj,mert utána nem volt több fogyás!!! :wink:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Na jelentem kalkuláltam én is...
Apa 193,én 185cm Blankát 186cm-re számolta...Szegény gyerek!! :cry: :cry: Nem jó ennyire magas lenni... :? :cry:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó, hát igen megállás nélkül mocorog, kúszik, forog, ficánkol csapkod, beszél (egész nap be sem áll a szája). A zsiráfjának meg a kacsájának úgy tudja mondani mintha nagyon fontos és komoly dolgot mondana. Az arcáról legalábbis ezt lehet leolvasni. :D Amúgy csak akkor áll meg mikor alszik, meg most megjött a hinta amit rendeltem és abban nagyon jól elvan hatalmasakat nevet benne.
Egy fiúnál szerintem kisebb baj ha magas, de ha Blanka tényleg ilyen magas lesz, szegényke.
Bár nálunk anyukám 170 körüli, apukám is. Erre nővérem 164 cm. Tehát szerintem ez sem 100 %. Mindig azt hiszik, hogy én vagyok a nővérem nővére, mert magasabb vagyok :D :lol:

anitapo20
 
 


Beo!
Iza csak 5200 körül van,ebből látszik h milyen más a testfelépítésük!!!Egyszer tényleg összehozhatnánk őket!Bár Iza a fiúk láttán síri szokott!Eddigi babataliknál az elsőn ordított,a másodikon csak picit sírt,a 3.on semmi baja nem volt,de ott csak lányok voltak :wink: Hozzáteszem az elsőnél reggel oltást kapott és aznap 2szer is efl lett keltve....aztán kocsikáztunk csomót a melegben stb.....Balázsba meg biztos ő is rögtön beleszeretne!!!

Kíváncsi vagyok h milyen gyakorlatokkal erősíti meg Balázska nyakát!!!!

Mezsó!
Ezek remek hírek!Mondtam h csak szoknia kell a szitut Blankának is!!!Remélem Peti örült neki,hülye kérdés...biztos azóta is a fellegek közt jár a boldogságtól :wink: És Peti nem mondja a szüleinek h legalább Blankát látogathatnák?Stb????Mit ne mondjak jól kifogtátok őket...... :roll: Úgy a szülőket cakumpak....


Anita!
Bár fogalmam nincs,de ilyenkor tényleg sok minden változik!!!!Tök ügyes h ennyit mozog!!Ne aggódj majd eszik ennél többet,mert kell a plusz energia a "szaladgáláshoz".Na meg nem lehet ksi húsgolyó,különben csak gurulni tudna :wink:

annus11
 
 


Mezsó!
Örülök hogy a Petid jobban van!És ahol eddig laktatok Petivel azt a lakást eladtátok?
Szüleid jobb belátásra tértek?
És anyósodék nem segitenek Blankára vigyázni?
Örülök hogy jól sikerült a tali!
Ha esetleg jöttök Szegedre akkor szivesen találkozom veletek!

Kép
mné zsuzsi
 
 


Zsuzsi: Szegedre Blanka miatt szoktunk időközönként kontrollra járni...A gyerekklinikára.Legközelebb augusztus elején kell menni valamikor,nincs megmondva konkrétan melyik nap,és én még nem találtam ki...Apát sajnos hiába viszik tovább Szegedre,attól nem leszek olyan sokat lent,mert hamarosan dolgoznom kell elkezdeni/aug.17-től már előző védőnő mellett,napi szinten szept.1-től meg önállóan/,szóval sem az anyagiak nem engedik nagyon,sem pedig az időmbe nem fog beleférni az hogy lejárkáljak.Talán heti 2x.Max.Szóval kemény lesz míg ott lesz... :cry:


Wáááááááááá most robbanok fel!! :evil: :evil: :evil: Egyedül akarok élni!!!!Anyám felhívott.És a nagy megállapítások közepette eljutott oda,hogy augusztusban nem lesz bevételem csak a kapott támogatásom/gyed,emelt családi/ és hogy lehet érdemesebb volna hozzájuk mégis hazaköltözzek,hogy legalább fogyasztás ne legyen ezen a lakáson. :evil: :evil: :evil: De ha én nem akarok????Hogy a francba nem lehet felfogni,hogy nekem jobb itt egyedül külön??? :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Istenemre ezt már nem hiszem el!!!1hét alatt összeroppannék idegileg ha napi szinten anyámékkal kellene érintkezzek!Bőven elég míg eljönnek vigyáznak Blankára!Még sok is!!Nem hogy napi szinten érintkezzek.Abba beleőrülnék.Valaki mentsen meg tőlük istenem! :cry:

Kép

Kép
mezsó
 
 


Anita: hát ha Blanka is olyan magas lesz mint én,majd megszokja.Remélem!!!Én még fiatalabb voltam jobban utáltam a magasságom,mostmár beletörődtem.

annus,Zsuzsi:
anyós és Blanka vigyázás...Ma ők vigyáznak rá míg bemegyek Petihez! :) Valószínű holnap és azután is így lesz,hogy ők vigyáznak rá!!Ma érdekes lesz a látogatás mert ők is és én is ugyanabban az időben megyünk...Fél4-re tudnak most csak jönni ők is...Tehát valahogy szűkösen lesz ez megoldva...

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezsó!Én úgy gondoltam ha jössz Szegedre és a Blankát is hozod(ha Peti véletlen idekerül) akkor szivesen összefutok veletek!
Probálj az önkormányzatnál segítséget kérni!(anyagilag)Hátha adnak valamit
Petinek táppénz vagy valami?
Menj be és mondd el hogy huszonezerből sajnos nem igazán tudsz megélni!Még ha 1 hónapot segítenek amíg nem kaosz fizut az is valami!Járj utánna!Szerintem egy próbát megér!

Kép
mné zsuzsi
 
 


Zsuzsi: küldtem neked meghívót a blogomba már nem?Ott ezekről a dolgokról is részletesen írok... :wink: Már voltam bent az önkormányzatnál,és jelenleg 2 segítséget igényelhetek,amit vagy megkapok vagy nem...Az egyik az adósságcsökkentő támogatás/lakbér,áram,és fűtés,melegvíz díj amit beleszámítanak.Mármint ezekből a tartozást...Hát van jócskán./,és ha ezt megkapjuk ez azt jelentené,hogy a tartozás felét,vagy akár többet magukra vállal az önkormányzat,kifizeti és vissza sem kell fizetnünk,a másik fele ami megmarad,azt pedig részletekben kell fizetni az önkormányzat felé ugyanúgy.A másik amire nagy eséllyel pályázhatunk az az átmeneti segély. Ez után utána lestem mármint mennyi amit adnak,nem lehet kevesebb 4ezer ft-nál,és nem lehet több 10ezernél.Neten találtam.Hát az is valami.És ezt megítélhetik 1x-i támogatásként is,illetve havi szinten,de ebben az esetben max 6hónapig járhat.Na jól kiokosítottam magam mi? 8) :lol: :cry: Car ez hogy így vágom ezt a témát is...
Petinek táppénz már meg lett igényelve,de másfél 2 hónap az átfutási idő,így max szeptemberben kapjuk először,és visszamenőleg erre a 2 hóra/július,augusztus/.De mivel munkahelyi balesete lett Petinek így 100%táppénz jár.Ami szintén nem sok,mert a minimálbért veszik alapul.De Peti volt főnöke már beszélt velünk,mondta hogy amennyire tudja,minden hónapban majd felkerekíti nekünk,hogy ne legyenek súlyos anyagi gondjaink...Hát jó lenne ha így tenné... :roll:
Összefutásban benne vagyok!! :wink: Ha majd valami konkrétabbat is tudok hogy mikor járok Szeged táján,akkor majd írok! :)

Kép

Kép
mezsó
 
 


Mezso: örülök hogy ilyen ügyes már Peti :lol: és hogy ilyen jó lett Blankával a találkozó

000kata
 
 


Mai napunk apával...Igazából semmi különös,kedve jó volt.Ma annyi extra történt vele,hogy elkezdett gennyesedni az a felület ahonnan a bőrt szedték le a combjáról,és ez fájt neki,nagyon kínjában volt.Ilyen háló szerű akármivel van neki befedve,és kiderült hogy azért kezdett el gennyesedni,mert a műtét után 2-3 nappal le kellett volna hogy szedje valaki azt a hálót,de mivel ez nem történt meg,ezért elkezdett abba a felületbe a háló szépen beágyazódni.Szóval lenyomatot csinált a bőrében...Frankó fertőzésforrás. Mad Nővérke aki ma volt mondta ezt Petinek... Confused Leáztatta róla neki azt a hálót,azt mondta Peti marhára marta,csípte az a cucc,és át lett neki kötve.És hétfőn nagy nap lesz,mert a bal lábán csak a bőrpótlások lesznek már csak leragasztva,nem lesz az egész lába befáslizva térdtől talpig. Smile Smile Ezt is ma tudta meg a viziten!!És elmesélte apa a tegnapi rémálmát mégegyszer.../blogomban már tettem tegnap erre utalást/,amitől nagyon kiborultam./a balesetét álmodta meg elejétől a végéig/Elmesélte hogy tök furi,képzeljem el,hogy az volt az álmában hogy mielőtt áttért a bal oldali sávba,lenyúlt a mellette levő ülésre,mert ott volt egy tányéron süti,és vett belőle,és addig nem az utat nézte,és ez volt a baj,emiatt lett a balesete.Én ettől meg azért borultam ki,mert valóban volt nála süti,én sütöttem előző nap a kakaós bögrés sütit meg...És abból vitt magával. Crying or Very sad Crying or Very sad És kérdezte ma tőlem hogy volt-e nála süti,mert arra már nem emlékszik. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Én világosítottam fel róla hogy volt,csak nem tányéron hanem fóliába csomagolva.És most tök rossz mert lehet hogy az általam megsütött süti miatt történt az egész baleset???Mert lehet tényleg pont enni akart menet közben belőle,és akkor lett a baj? Crying or Very sad Az bizti hogy nem sütök többé bögrés sütit... Crying or Very sad

Kép

Kép
mezsó
 
 


Sziasztok!

Viki! Gratulálok Alex babához!! :) :)

Timi!

Örülök, hogy végre "otthon" van Petid, és annak is, hogy ilyen szépen javul az állapota. :wink: Nagyon ügyes. A felülős sztorit megkönnyeztem :oops:

A babák nagyon szépen fejlődnek, szuper, hogy Balázsnak sincs komoly gondja. Levim nagyon lusta volt, már kezdett aggódni a védőnő, hogy nem emeli a fejét, de egyszerűen ordított hason. Aztán egyik pillanatról a másikra már mindent csinált szépen. :D Az a kis torna biztos jót fog tenni neki. :wink: :)

Reni
Kép
Kép
rennye
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?