Új privát üzeneted érkezett!

Kép 31. hét

hirtelen megnött pocak fotó

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Köszi az infókat. Ebben a 2006-os kiskönyvben tényleg nincs benne, kerestem.
Én is megyek még utoljára jövőhéten fogorvoshoz, 2 tömésre gyanakszom, aztán meglátjuk.
hana*
 
 


fejvéső= fejvédő :oops:
többi elütésért is sry

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 

 
 

nekem most az a bajom, hogy alig eszek és hizok mint a disznó. :cry: :cry: :cry:
sok folyadékot iszok, ráálok a mérlegre és megugrik a mutató. gondolom vizesedek. nem?
ti hogy vagytok ezzel?

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Timi, nagyon csinos kismama vagy, és biztos a víz a kilók oka, ne izgulj! :) Na meg nem mellesleg terhes is vagy, ügye ;)

Peva: és te ott tervezel szülni, ahol ilyen körülmények vannak?! Ó :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nálunk: voltunk tegnap este a szülésznőnél. Banyek! Mikor kérdeztük, hogy mennyit szokott kapni, és megmondta, frankón majdnem lementem hídba, pedig ekkora hassal nem kis mutatvány… Lehet tippelni!

Viszont cserébe nagyon szimpatikus, megmutatta a szülőszobákat és az alternatív szülőszobát is… Olyan mint amit a neten is láttunk. Van mindegyikhez külön fürdőszoba, ahova szülés közben kedvedre kimászkálhatsz. A sima szobában zuhanyzós megoldás – nagyon szép és tiszta… Az alternapív szobában az ágy mellett egy nagy sarokkád… Azt hiszem itt lehet kádban szülni is… Lehet, hogy kipróbálom, de ha csak a sima szobába kerülhetek be, már akkor nagyon nagy előrelépés lesz a Lilis szüléshez képest.
A szülésznő végig velem lesz, ha kérem, ha nem akkor 10-10 percekre magunkra hagy, hogy együtt élhessük meg a szülést apával, de akkor is készenlétben várja majd, hogy apa hívja, ha bajom van. Ez nagyon megnyugtató. Adott egy remek listát, majd beszkennelem, és felteszem közkincsnek. Ezen olyan dolgok vannak, amik kellenek a szülőszobára, ill. amit a babának vigyünk (ezt a részt annyira nem is értem), és a 36. héttől javasolt homeopátiás cuccok szűkített listája. Nekem ennyi elég is lesz. Nem vagyok egy nagy előkészülős fajta. A hasamat sem kentem, be is repedt a bőr :(
De megosztom veletek.

És egy kis kórházi élmény: ahogy bementünk a szülészetre, a babák ott sorakoztak a folyosón, az ajtó előtt… Feküdtek, és szundikáltak a kosárkájukban… Olyan édesek voltak! :D A szülészet tiszta és gyönyörű volt, úgy éreztem magam, mintha elitt helyre csöppentem volna. Azt hiszem remek lesz itt vendégeskedni Borival pár napig… :D

És a meglepetés: nekünk is kell venni apás szülőruhát! 1000Ft körüli összeg, és a kórház patikájában adják, de ez hihetetlen. Lilivel nem volt ilyen. És nem kellett pelenkát sem bevinni, meg popsitörlőt (???) a szülésre is, mert adtak mindent. Tényleg meg van zuhanva az EÜ, ha ilyen csóróság van…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Timi - tuti, hogy a víz is megemeli a kilók számát, én most 70 kg vagyok a mérlegen, reggel 68 kg voltam és itt bosszankodtam páromnak, amikor is ő csak annyit kérdezett: és mennyit ittál ma? Hát igen, vedeltem már vagy 1 liter ásványvizet és egy bögre tejet, szóval szerintem a sok víz is megnyomja, úgyhogy nyugi! Enni meg kell, na én nem eszek 3 órán át, esküszöm, szutyokul vagyok, annyit meg nem ér! :roll:
Egyébként pedig tök cuki vagy ebben a ruciban, ahogy fogod a hasadat és egyáltalán nem látszik rajtad, hogy lenne súlytöbbleted, úgyhogy nyugi!!! :lol:

Peva - úúúú, gáz lehetett az a mosdó-zuhanyzó! Nem szeretnék olyan szobába kerülni, ahol nincs a szobában vécé, zuhanyzó és ki kell menni így a folyosóra!
Nyugtonmalac, én is ott szülök az Uzsokiban, de eddig semmi rosszat nem hallottam róluk, az Uzsokiban szülünk topikban is csak jókat írnak, szóval lehet, hogy ez most egy egyedi alkalom volt, de azért tényleg gáz :?
Peva, tudod már, hogy fizetősbe mész-e??? Én még mindig nem, párom egyre jobban ragaszkodik hozzá, hogy menjek fizetősbe, hogy ne kelljen a babát kitolni majd a folyosóra!
Rugi, ami 2500 alatt van és plüss? Csak turi, de ott gyönyörűeket kaphatsz 680 forintért! Ha van erőd és türelmed turkálni, akkor ajánlom még mindig a Rákóczi úti gyerek-baba turit, én onnan szedtem a sok gyönyörű rugdalózót pár hete!
Ágyneműt honnan rendelsz?
Én fejvédőt nem találtam még mindig sehol :? Mármint dehogynem, csak marha drágán, a Kenguruban is vészes ára volt, úgyhogy most nem tudom, hol szerezzem be :cry: Baldachint is szeretnénk, de az is drága :?

Nyugtonmalac - a tippem 50 e! Több vagy kevesebb? Én nem fogadok szülésznőt, nem ismerek egyet sem az Uzsokiban, meg amúgy sem igazán akarom a gátvédelmet, azt olvastam, hogy elsőszülőknél szinte mindig gátmetszés a vége, amúgy meg csak jókat olvastam az Uzsokis szülésznőkről, ott a topikban is azt írták, hogy ha szimpi volt (és nem fogadott), adsz neki ha gondolod 10-20 ezret.
Viszont a kórház szuper lehet, jó körülmények, tisztaság, nagyon jól hangzik!
A listát várom nagyon, már csomó listám van, de mindig tanulok valami újat :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Hello!

Ugy latszik, en nem birom tartani veletek a tempot :oops: Ez nagy gaz?

NyugtonMalac :)
Lehetek az elso tippelo?
Ugye Te is Szent Imre? Jol emlekszem? Es melyik szulesznot valasztottad? Meg ki a dokid?
Mert mi is anno ledobbentunk,mikor az elso nst-n megmondta a szuleszno a tarifat(szinten Imre)....ez 2005-ben volt 35000 Ft :shock: IGAZ, maximalisan meg voltam elegedve Vele, es mivel nem apas szules volt, fontos volt,hogy Vki vegig velem legyen a szuloszoban(igaz, a doki is vegig ott volt :D )

Marek :)
Sajnalom, hogy ennyi mindenen kell keresztul mennetek :(
Nekem volt ellenanyag a veremben, de en RH+ vagyok es Azuram is. Mas miatt volt, de eltunt :shock: Hala Istennek!

Annyira tetszenek a babaholmik!!!!!!!!!!!! Majd en is teszek fel kepeket!!

Timi :)
Szerintem is nagyon csinos vagy!!!!!!

Kilok:
26-31 hetig tobb kilo jott fel,mint addig osszesen. Konkretan a 26. hetig 3 kg, 26-31ig +4kg :shock: :? , es azota is mar +2 :?
En is ezerrel vizesedek es nem is eszem 2 helyett es tok gaaaaaaaaaaaaaaaaaaz :( :(

Egyenlore ennyi

K

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Szupi, csak magat az osszeget nem irtam... :oops: Szoval en 40000-re gondoltam, legalabbis mi erre szamitunk kb.

AGYNEMU:
Meg mindig ajanlom ezt az oldalt:
www.szopiparna.hu
Mi innen a szopiparnat rendeltuk,mindjart csatolom,milyen lett.
Itt a fejvedo kulon 2500, szerintem ez realis.

Igaz,mi 3 reszes szettet innen rendeltunk,mert meglatni es megszeretni volt :D
http://symbaba.we-b.hu/

Kistesonak egyenlore meg mindig nincs neve (hatalmas csaladi kitoresek vannak a szoban joheto nevek miatt... :( ), de a Pocimaci megszolitas tetszik neki :D

Peva :)
hat, ezek az Uzsokys allapotok nem hangzanak vmi jol :(

Az Imre tisztasagbol jeles, modern, szeeeeeeeep, DE en a csecsemosokkel nagyon nem voltam megelegedve, de talan en is hibas voltam, hogy nem jartam a nyakukra...
Agynemu:
Kép

Szopis parna:
Kép

Gyorsan elkuldom.

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


NyMalac!

Ne csigázz tovább!Mennyit kér a szülésznő????????Az én tippem is 40-50 között van.Bár nagyon de nagyon csodálkzom én ezen, mert a Kútvölgyiben pl.30 ezer a tarifa, ahogy hallottam.szerintem ez a határeset...
emmalena
 
 


Sziasztok!
De jó, hogy végre egy kicsit felpörögtünk... :lol:

Szülésznő tipp....ööö....nemtom....én 30000-at adok, az szerintem reális...talán 45000?
Egyébként mit nyer, aki eltalálja????

Én sárga-kék fejvédőt keresek...egy kék-sárga már van, de Bori szeretne kapni egy saját fejvédőt... :oops:

Ma kiválasztottuk a boltban a hazahozós rucit, de nem hozzuk el, csak majd ha Bori megszületik. Addig félrerakták nekünk, az árát nem is néztem, de szerintem k@rva drága... :oops:

Timi
Nagyon csinos vagy!!! Basszus, most már én is rakokok egy pocakot, csak, hogy mindenki megtudja, hogy mitől kerekedik ki az emberek szeme... :lol: :lol: :lol:

Peva
A közös zuhanyzó még akkor is gáz, ha takartják, meg van víz, meg minden. Mondjuk a kórházi wc-k állapotát nem kell bemutatni, most hogy hetente többször is ott töltöm a szabadidőm. De legalább a szobákhoz van külön fürdőszoba. Ott meg csak nem lopják el a csapot... :roll:

marek
 
 


Köszi a tippeket! :) Nem mondott konkrét árat, csak tól-ig összeget: 30-50 eFt. Nagyon durva! Szerintem. Azt hittem max 25 eFt… Mindegy.
Nyeremény: tapasztalat ;)

BKriszta: Kósa doktornő, aki csak alkalmanként ügyel ott, cserébe oda viszi a privát kismamáit szülni :D És Vastagné Nagy Éva a szülésznő.
És igen, szent Imre lesz a helyszín. Csecsemősök – akármilyenek, nem érdekelnek, mert 2. babánál már tudnifogom, hogy mit csináljak, és az elsőnél sem volt semmi gond. Pedig ott sem kényeztettek el tudás átadással.
Mi fogjuk majd fürdetni a picit a kórházban? Vagy ők? Lilit nem fürdethettem a Tisztiben, de a barátnőmnek kellett fürdetni a 2. lányát a kórházban…
Ágynemű nagyon szép!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


NyugtonMalac :D

Hmm...akkor lehet, keveset is mondtam.
Viszont a Vastagné Nagy Évát mindenki nagyon dicseri, en rosszat Rola meg nem hallottam. Mondjuk asszem 1 szulesznorol sem,Ok mind tenyleg nagyon profik es embersegesek!
Van 1-2 "mumus" doki, de Toluk meg nem tartok, ezert van fogadott dokim is :D

Csecsemosokrol irtam egy litaniat, de aztan inkabb meggondoltam magam :) A lenyeg, en elvartam volna, hogy segitokeszebbek es kedvesebbek legyenek...es bizom benne,hogy a 2. babanal mar olyan dolgok is fognask menni, ami az elsonel nem.

Ok furdetik. Asszem du 2-5 ig lehet vinni a babakat.

Kép
Kép
Kép
bkriszta
 
 


Sziasztok!!

Bocsi mindenkitől, nem volt erőm irni.

NAPSUGÁR írt a vetélős topicba, idemásolom a lényeget:


2008 Augusztus 28 Csütörtök - 6:44

ma reggelre távozott a nyákdugóm, kórházzal beszéltem, szerintük semmi pánik, dokit 8 után hívom, babám mocorog, de készül kifelé

2008 Augusztus 28 Csütörtök - 14:20


Itthon vagyok végre, maratoni napom volt.

Hazaküldtek, jósló fájásaim vannak, a doki nem bízta a váletlenre, minden vizsgálatra a mai napra beosztott, bekönyörgött, cervix vétel, uh, vérvétel, nst, mind meg volt ma.

Persze pihi, azt mondta a vizsgálat után egyáltalán nem úgy tűnik mintha rögtön szülnöm kéne.

A nyákdugó még mindig folyamatosan jön, a baba jól van, most majd pihizünk és várunk.Amíg ott vártam egyik 13 hetes kismama, sírva jött ki sajna beteg a babája, csajok, én még panaszkodni sem akarok, még akkor is ha kicsit hamarabb jön.

2.5 kg a babám nagy baj már nem lesz.REMÉLEM


Szorítsunk Napsuginak és Balázsnak!!!!!!

-------------------------------

Sensi!
A vashiányból komolyabb probléma nem hinném, h lenne. Esetleg szülés után is kell vasat szedni, de amúgy is tanácsos a szoptaás alatt a vas és valamilyen vitaminkészítmény. (Én Béres Gravidát szedtem szopikor, várandósságban Elevitet)

Ny.malac!
Tudod az is gond némely szülővel, h az értelmi képességei korlátozottak. Nem bántásból mondom!!!!!! Sajna sokan nem készülnek fel a gyermekre és nem tudnak mit kezdeni a helyzettel.
Volt, h a játszóra kiözönlöttek az ovisok. Az óvónők pletyiztek, a gyerekek meg tomboltak..... Óriási különbség van egy 2 és egy 5 éves gyerek közt....

Szülésznőpénz: Jó, h irod, az enyém rám bizza, de megkérdem majd a szegedieket, nehogy szégyenben maradjak. Az 50 ezer nagyon gáz!!!!!

Szülészet: Szegeden a gyermekágyas osztályon az volt a legzavaróbb számomra, h nm volt asztal a szobában. Az ágyon ettünk, kórházi tálca az ölben vagy az ágyon a tálca és egy kis zsámolyOn ücsörögtünk mellette...... Ott ettem, ahol szoptattam a pár napos babámat..... Szemetes nem volt a szobában, csak a pelusoknak és a kórházi babaruciknak. (kórházi ruhában vannak bent a kicsik) A mellékhelyiségek elfogadható állapotban voltak, egy takarítónéni éjjel-nappal ott volt....

Ildi!
Az én mostani védőnőm, még nem járt a lakásban :D :D Az udvarban ültünk le, ott Ábel eljátszott ....
Összeszámoltam, én 4szer voltam a terhesgondozóba a védőnőnél, 4szer a védőnőibe és 5ször járt nálunk márc.11 óta....
Durvaaaaaaaaaaaa :wink: :wink:

Védőnős story: az exvédőnőm lánya 8 hónapos. Tegnap a játszón próbálta itatni sportkupakos üvegből, de sehogy sem ment....... :lol: :lol: :lol: ......(szinte még mindig csak szopik a kislány, főzelék max. 50g/nap, inni csak szopi..) Az anyja -aki a védőnő- erőlteti a sportkupakot..... OKOS mi??!!! Aztán bosszankodik, h nem iszik....... Ábel 15 hósan tanult meg olyanból inni....

Várandóscsomag: ua. mint Nektek. Világoskékes halacskás a cumi...

NAGYON VAGÁNY LOTTIKA!!! :lol: :lol: :lol:

L.Kata!
Hogy vagy?????? Ha picit mnegnyomod a cicbimbód jön abból a tej! Cseppek persze... nekem sokszor rászárad és dörzsöli a melltartó, akkor gyorsan lemosom...
Természetesen ha nincs előtej, attól még gond nélkül lehet szoptatni!!!!

Szépek a babarucik!!

Adri!
Nagyon csinik a rucik!!!! pelenkázófeltéttel is megoldható a pelenkázás, nekünk sincs szekrény! Örülök, a jó eredményeidnek!!

Bettyna!
Tetszik a babakocsid!!!!!!

Peva!
Tesco, cora, auchan elvileg kaphatsz plüs rugit 2 ezer alatt.... NBa meg bababörzén....

BKriszta!
Nagyon szép az ágynemű!!! Ákoska???????

Mi: csüt. letudtam a terhesgondozót, 8 perc alatt :-) megkaptam a 36 hetes vérvételre a beutalót és az igazolást az anyasági pénzhez. Ellenanyagom negatív és ez így jó. Hazafelé raziáztak a rendőrök, minket is megállítottak. Az egyik rendőr nézegeti a papirokat, a másik bámul be az autóba. Kérdi: szülni mennek?? Akkor menjenek!! :lol: :lol: :lol: :lol: Mondtuk, h nem :D

Én kevésbé vizesedek és ez is jó! Aludni alig, lejjebb csúszhatott kistesó, mert óránként pisijárat....

Nektek is csuklik a baba?????? Nálunk rendszeres.......

Ábel jól van, igaz csak a mi ágyunkban hajlandó napközben aludni..... Este is ott alszik el, de Bence bapakolja a helyére. Nappal én nem emelem, így marad a nagyágyban....

Bence természetesen ma is dolgozik... :cry: :cry: :cry: Jövő héten mennie kell Hajdúszoboszlóra tárgyalni... "örülök" nagyon, mert 3-4 óra az út oda és vissza is. Remélem nem lesz gond, bár az egyik szomszéd csaj besegít , ha mennem kéne szülni...

MINDENKINEK NYUGIS HÉTVÉGÉT!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Ha természetesen szülhetnék sem választanék szülésznőt. Pénzt meg végképp nem adnék. :? Lehet, hogy szemétség, de sajnos én fogok megdolgozni a babáért...örüljenek, hogy nem otthon állok neki szülni, elvégre azt is megtehetném, csak egy mentő kell a ház elé.
A császár az más. Ott valóban az orvos kezében vagyok.

Nem értem ezt a "hazahozós ruha" őrületet...miért fontos, hogy milyen ruhában szállítjuk a gyereket? Babonaság, vagy mi a frász? Magyarázzátok el, vagy hülye maradok. :D :D :D

Kép
szöszke
 
 


Szöszke!

Szerintem nincs őrület:-) Az első ruci, amit ráadunk-legalábbis nálunk-.... Mindenki abban hozza haza, amiben akarja, mi csak megmutatjuk egymásnak :D :D :D

Szülésznő: én amiatt választottam, mert 99%, h Bence nem tud bejönni. Engem megnyugtat egy ismerős ember jelenléte. A doki is jó fej, de a szülészNŐ más....

Ehhez mit szólsz: amikor Ábel született vettünk pár napilapot, így ha már tud olvasni, elolvashatja mi is történt itthon és a világban amikor Ő a világra született. Őrültség?? :lol: :lol: :lol:

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok

Bocsi,hogy most nem külön-külön írok, csak a témákhoz szólnék hozzá.

Vashiány:
Nálunk komoly gondot okozott a terhesség alatt kialakult vashiányom.
Kislányom nagyon-nagyon vérszegény lett ez miatt,mert ugye tőlem nem tudta feltölteni a saját vasraktárát. Írtó sok gyógyszert kellett adnom neki ez miatt, és nagyon sokat bökték is szegénykémet,mert ugye folyamatosan ellenőrizték a vérképét.
Szerintem nagyon fontos erre odafigyelni.Én is őrült modjára szedem a vasat most, tanulva a régi tapasztalatból,de sajnos ennek ellenére megint kevés a vasam. :(
NEM AKARTAM EZZEL SENKIT MEGIJESZTENI!!!!! de tényleg érdemes odafigyelni erre, mert bizony okozhat gondot is a vashiány. Persze ez nem törvényszerű ,de szerintem jobb az óvatosság amikor is odafigyelünk erre,és elkerülhető a probléma.

Hazahozós ruci
Szerintem sincs őrület, csak olyan jólesik szerintem mindenkinek mutogatnia az édes, csodaszép babarucikat. Mert gyönyörüek,mind!
Bár az igazi szépsége mindenkinek a ruha alatt lessz :lol: De akkor is jólesik szerintem mindenkinek egy csodaszép kislányt vagy egy csodaszép kisfiut majd egy szépséges babruciba felöltöztetni.


Napsugárnak nagyon szorítok!++++++++++++

Szülésznő
Én még nem fogadtam, de gondolkodom rajta,mert szeretnék, csak így ismeretlenül nem tudom eldönteni ki is az,aki jó.
Mifelénk is van,aki konkrétan megmondja az árat , mondjuk olyan 30-50.000. között mozog,bevallom én ezt sokallom ,mert nálunk a dokik olyan 50-100.000 között kérnek :roll:
És mondjuk valahol nem reális ha a doki is,meg a szülésznő is ugyanannyit kér :shock: Mondjuk 50-50.000-et, nem?

Én mondjuk a dokimmal nagyon-nagyon szerencsés vagyok.
Több helyen is dolgozik ,vagyis több kórházban is.
Ő a szülésért soha nem kér pénzt! :shock: Majd Hanyatt dobtam magam,amikor ezt mondta nekem :shock: természetesen elfogadja a pénzt, de a kismamára bízza mennyit ad neki,attól függően mennyire elégedett a szülés levezetésével a kismama.
Ő az első orvos,akitől ilyet halottam, de szerintem az utolsó is. :)

Természetesen amikor a magánrendelésére megyek,az már más, ott már mindenér kér pénzt,mint a többi doki. még a receptfelírásért is, de én akkor is nagyon meglepődtem rajta,hogy a szülésért meg nem kér konkrét összeget. :shock:

Szép hétvégét mindenkinek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ancsa2727 2008.08.30 12:48-kor.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


majd elfelejtettem ,ma vettem a DM-ben eldobhatós bugyit :)
5 db-550 Ft :lol: Szerintem nagyon jó áron van!

A gátmasszírozó olaj pedig 1999 Ft volt.
A terhesség 34. hetétől ajánlja a használatát, tájékoztatója szerint.
Mondjuk én már most elkezdem használni,mert ugye valószínűleg előbb jön a baba nálunk :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Szöszke
Persze szülhetnél otthon ha akarnál, hiszen senki másnak nem származhatna kára belőle csak neked. A rendszernek asszem teljesen mindegy, hogy hol szülsz.

És ha nem császáros lennél, lehet, hogy meggondolnád ezt a szülésznő dolgot. Nem mindegy ugyanis, hogy milyen hangnemben beszélnek veled a szülés alatt. Ha olyan ember van melletted, aki tényleg segít, akkor a szülés életed egyik legszebb élménye lesz. Viszont ha kifogsz egy szülésznőt, aki épp menstruál, vagy csak simán van szar napja, akkor ezt a napot nagyon el tudja neked cseszni. Hát ezért választunk néhányan szülésznőt. És ha már választunk, és éjfélkor felhívhatjuk, hogy elindultunk, és ő is ugrik, aztán meg velünk van mondjuk 16 órán keresztül, akkor asszem, hogy megérdemli a pénzt. Vagy nem értesz egyet? Mert ennyi erővel a választott orvos sem érdemel pénzt.
Egyébként lehet, hogy én is császáros leszek a cukor miatt, és mégis akarok szülésznőt. Mert szerintem ott sem mindegy, hogy egy ismerős ott van veled végig, aki meg tud nyugtatni és oda tud figyelni rád.
Bocs, de most egy kicsit felhúztam magam. Elég furcsára sikerült ez a hozzászólásod, vagy csak én vagyok egy kicsit érzékenyebb mostanában. Beszélgethetnénk filmekről, könyvekről, zenékről (hidd el nagyon élvezném), de ez egy babás fórum, ahol természetes, hogy hazahozós ruhákról és szülésznőkről beszélgetnünk.

marek
 
 


Marek, teljesen érthető, amit mondasz, természetesen nem mindegy, hogyan telik a szülés. Nekem sorozatban azzal van a bajom, hogy külön pénzt KELL adni, mert ELVÁRJÁK. Kérdem én, te, vagy én, jobban csináljuk a tanítást, ha kétszer annyira megfizetik?
Szerintem ott már emberileg, morálisan oltári nagy gond van, ha valakit befolyásol az, hogy mennyi pénzt kap a kismamától. Jobban nekifog a munkájának, ha fizetek érte? Az teljesen rendben lenne, hogy utólag hadd döntsem el, hogy megérdemli-e, vagy nem. Sok szülésznő pénz nélkül is jól végzi a dolgát, soknak meg hihetetlen összegeket is fizethetnél, mégis egy pancser esetleg. Na, mondjuk olyanokat biztos nem kérnek fel szüléshez.
Az én dokim azt mondta, amikor megkérdezte, hogy akarok-e szülésznőt felkérni -és azt mondtam, nem gondolkodtam rajta-, hogy igaz is, minden ügyeletben van legalább egy szülésznő, aki nagyon jó, tehát emiatt ne idegeskedjek.
Az otthon szüléssel kapcsolatban: eszemben sincs, de természetesen a "jól tejelő" kórházi gépezet lobbija nem is fogja engedni, hogy egyhamar szokássá váljon az otthon szülés, ahol mondjuk két-három, szeretetből tevékenykedő dúla a segítség.

Kép
szöszke
 
 


Hali,

Napsuginak nagyon mennek a drukkok!

Zsuzsu: a szülő kérdésben egyet értek… És az ovis dologban is. Nem kap az ember képzettséget, h jó szülő legyen, csak mert gyermeke született… :S
Csuklik bizony. Ahogy Lilim mondaná: ’bizuny-bizuny’

Szöszke: látszik, hogy még nem maradtál magadra szülés közben… Én maradtam :( Amikor csak apa van veled, és könyörögsz neki, hogy hívja már ide a dokidat, de ő azt sem tudja, hogy mit csináljon… Látja a szenvedő feleségét, aki könyörög, és a többi szülésznő nem segít, mert másik babát szednek ki éppen a melletted lévő anyukából, de nem engedik, hogy apa hívja telefonon a dokimat, csak ők hívhatják. Majd, ha kész vannak, és megtalálták a számát. Nem kívánom azt a szenvedést senkinek. Ezért lesz most szülésznőm, akitől elvárom, hogy végig velem legyen, és ha kérek valamit, akkor arra ne keljen várnom, mert abban a helyzetben minden pillanat számít :S

Hazahozós ruha: akkor megy a pici először haza. Ez nyílván egy ünnepnap a családnak, és neki is. Biztosan szeretne csinos lenni. Innen a varázslatossága. De ha valaki ezt nem tartja olyan fontosnak, nyílván nem dől össze a világ… :)

Én is utálom, hogy ilyen sokba kerül egy szülés. Szarügy, hogy ezt ennyire kihasználják az illetékesek… Kár, hogy nem mentem szülésznőnek… :S :)

Zsuzsu: a napilap ötlet nagyon jó! :) Kár, hogy Lilinek nem vettünk :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Szöszke
Én nem vagyok elérhető éjszaka, meg hétvégén, meg karácsonykor, meg húsvétkor. És a fogadott szülésznő ezt vállalja fel, meg azt, hogy előre egyeztet veled arról, hogy mik az igényeid. Ha viszont front van, és párhuzamosan folyik 6 szülés, akkor az éppen ügyeletes szülésznőnek nem lesz ideje egyeztetni veled.. Mint ahogy én se tudok egy harminc fős osztályban minden igényt kielégíteni, akármennyire is szeretnék, viszont, ha magán órára jön hozzám valaki, akkor csak hozzá, az ő igényeihez alkalmazkodom. De ennek ugye ára van. Akkor viszont jöhet vasárnap is, vagy amikor kedve tartja. Vagy úgy kellene, hogy csak akkor fizessenek, ha a gyerek meg volt elégedve szolgáltatással? :roll:

Az otthon szülés meg egy másik kényes téma. A három "szeretetből" tevékenykedő dúlának is fizetsz. Mert mindenki pénzből él, még ők is. Ha valaki száz százalékra tudná nekem garantálni, hogy a szülésem teljesen kompilkációmentes lesz, akkor én is bevállalnám, de ilyen garancia nincs. És amíg nincs, addig inkább fizetek az orvosnak, meg a szülésznőnek a szeretetből tevékenykedő dúlák helyett. És sajnos még így sem száz százalék, hogy minden rendben lesz, de mégis esélyesbb, mint otthon.

marek
 
 


Sziasztok!

Ma megint elég vacakul vagyok. Többet tüsszentettem a kelleteénél (pedig nem volt olyan vészes, mint a múlt héten) és megint iszonyatosan fájnak a bordaközi izmaim. Külön élmény,a mikor a kisfiam is megtalálja a legfájóbb pontjaimat és megdögönyözi egy csöppet. Nagyon remélem, hogy elmúlik októberig, mert azt még nem tudom elképzelni, hogy hogy fogok így nyomni.

Ildi - Köszi! A miénket apa találta, lehet, hogy itt a babaneten vagy más hasonló fórumokon is találsz.

Nymalac - Megtaláltuk a részletes írásodat a kocsiról, amikor nézegettük! Mondtam is apának, hogy mi ismerjük egymást! Remélem igazad lesz és nekünk is beválik.

Emmalena - Gatula a jó hírekhez!

Marek - Allergia? :twisted: Ahogy feljebb írtam. Tiéd? Inzulin? EZ akettő együtt különösen jó lehet!

Hana - Welcome!

Ancsa - Szerintem ne aggódj, hogy ha esetleg kicsi lesz. Érje el azt a bizonyos határt, aztán ráér itt kint megnőni. Én azon parázok, hogy fog kiférni!

Macianyu - Gratula, hogy te is átestél a bátorságpróbán (fogorvos)!!!

Peva - Sajnos a szél nem kifújta, hanem be! :? Ma mindektten a párommal felváltva prüszköltünk meg trombitáltunk. Babahír: Emese babája pénteken 14.30-kor megszületett. Ennél többet sajna nem tudok róla. Uzsoki wc story! :shock: Nagyon gáz! Te is tudod hova kell vinni anyukádat! :wink:
Astiban babaruhavásár van!!! rugik 1000, kombik 500, zsákok 2000. Amíg a készlet tart. Pénteken voltam a kolleganőmmel (akinek az esküvőjén voltunk) akkor még elég sok minden volt. Majd holnap teszek fel képet a szerezeményekről.

Bkirszta - Én is a szopipárnás cucokkat néztem ki ágynemű ügyben!!! :lol:

Zsuzsu - Köszi! Csuklás? Ezerrel! Naponta akár 5ször is képes rá és tök sokáig!

Megyek mert tiltakozik a kisfiam a számítógép előtt üllés miatt!!!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Hát igen. Az allergiára ez a szeles idő van legrosszabb hatással. Talán egy jó nagy eső segítene rajta. Most én is vacakul vagyok.

Csuklás nálunk is megy ezerrel. Meg a mocorgás is. Ki mondta, hogy 32. hét után kevesbbet mozognak...???? :lol: :lol: :lol:

A számítógép ellen nem a lányom tiltakozik, hanem a fenekem. De az nagyon. Pedig egész nap fordítottam. Ha tudnék így haladni, mint ma, jövő hét végére már kész is lenne. Mondjuk jó, hogy van ez a meló, mert így legalább telik az idő. Semmire nincs időm mellette. Mondjuk ma este elkezdem vasalni a babaruhákat, mert lesz egy Bereményi Géza film a tévében, közben lehet vasalni. Nem is emlékszem, hogy mikor kapcsoltam be a tévét utoljára...az olimpiát is a rádión hallgattam. Most még a tenisz se érdekel, pedig az már nagy szó...

marek
 
 


Nymalac, oké, értem a hazahozós ruhát. :)

Marek, elismerem, hogy az álláspontom naív, de nehezen barátkozom meg azzal, hogy 11 éve havi sok-sok ezer Ft-ot fizetek azért, hogy "ingyenes" egészségügyi szolgáltatást kapjak. Eddig ráadásul nem nagyon vettem ezt igénybe szerencsére. Nem csoda, ha bosszant, hogy további tízezreket fizessek azért, hogy egy orvos vagy szülésznő végezze a munkáját, amit önként választott az ügyelettel és az egyéb kellemtetlenségekkel együtt.
Gondolom, sokan egyetértenek azzal, hogy ez a helyzet könnyen lehet zsarolás, hiszen azért kell extrán fizetnem, hogy én vagy a kisbaba nehogy hátrányt szenvedjünk.
Az egy másik kategória, ha a jól végzett munkáért utólag tényleges "hálapénzt" adok.

Kép
szöszke
 
 


Már bocs lányok de a szülésznő garantálja nekem,hogy amikor én szülök neki nem lesz másik kismamája aki éppen akkor szül?Nem mindegy milyen körülmények között szülünk de azért már mindenért fizesünk amikor így is egy csomó pénz a Tb befizetése.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Nem azt mondom, hogy nekem tetszik a rendszer. Befizettem a tb-t, tehát szülhetek ingyen. Ez jár nekem. Nem kell a szülésért fizetni, ha nincs választott orvosod. Mint ahogy az oktatás is ingyenes, mégis egy csomó ember elhordja a gyerekét magánórára. Pedig egy csomó adót befizetett, mégis meg kell, hogy tegye. Ilyen a rendszer. Sajnos...

Kata
Tény, hogy nem garantálja, hogy nem lesz másik kismamája, amikor én szülök, de elég kicsi az esélye... Mondjuk Tücsöknek ugyanaz a szülésznője, mint nekem, de majd beosztjuk, hogy ki melyik nap szül... :lol:
De ennyi erővel az orvos sem garantálja, hogy nem lesz másik szülése közben. Nekik pedig mindenki hajlandó fizetni. Pedig az orvos nem sokat csinál a szülés alatt. Kb. a vágás és a varrás az ő dolga. Nem fog ott ülni velem 16 órán keresztül, akármilyen lelkiismeretes orvos is. És mégis sokkal több pénzt elrak, mint a szülésznő. Érdekes, hogy a szülésznőtől sajnálunk 30.000 forintot, de a dokitól nem sajnálunk 50-100.000-et.

marek
 
 


Marek!Sehol nem köteleznek arra,hogy fizes a dokinak mindenki maga dönti el mennyit ad a dokinak vagy add-e egyáltalán.Ha mondjuk egyszerre szültök Tücsökkel akkor mem fog nálad sem meg nála sem 16órát ülni a szülésznő és ha ezért neki fizetnek honnan tudod,hogy októberre nem válal be mondjuk 5-6kismamát vagy többet?Szerintem nem a szülésznőtöl lesz szép egy szülés.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy megint zavarok, de sorban kerülnek eladósorba babás dolgaink, és ezek mindig jól jönnek! :)

Most a következő Medela mini electric mellszívó eladó:

Nagyon keveset használt elektromos mellszívó, 2009.05.09-ig jótállással, tökéletes állapotban!

Működtetés: egy kézzel
Működtethető: hálózatról, elemről (2 db 1,5V-os AA, nem tartozék)
Pulzáló szívóhatás: automatikus
Tartozékok: 1 db tartótalp, 1 db 150 ml-es cumisüveg, 1 db zárókupak tetővel, 1 db pótmembrán, 1 db adapter
Vásárolható pótalkatrészek: adapter, motor, szívófej, szívófejhez szűkítő, komfort szívófej, membrán, szelepfej membránnal, kézi pumpa, Harmony kétfázisú pumpa, lábpedál, csatlakoztató szilikoncső, palack, tejfagyasztó zacskó


Kép Kép Kép
Kép Kép

[img:4c8f9159cc]http://kep.ivpicture.hu/9393.t.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://ticker.7910.org/an1cnVrNw0N0010MDAwOTY5MGx8Mzc0MDY5NmphfEFsZXhhbmRyYQ.gif[/img:4c8f9159cc]
[img:4c8f9159cc]https://lilypie.com/pic/080510/DU5s.jpg[/img:4c8f9159cc][img:4c8f9159cc]http://b1.lilypie.com/EDGjp2/.png[/img:4c8f9159cc]
nici
 
 


Kata
Akkor te nem fogsz a választott orvosodnak fizetni? Mert ugye senki nem kötelez rá...

marek
 
 


Szülésznőkérdés: sajnálom, hogy elindítottam a lavinát… De az nem baj, hogy kivesézünk egy-egy témát. Pl. amit Marek írt, az egy kicsit más megvilágításba helyezi a dolgokat… Már csak az zavar, hogy ezek a hála pénzek nem adókötelesek, míg nekem minden pénzbevételem után adóznom kell.
De mindegy… Nem az én dolgom. Mindenki úgy él meg, ahogy tud… Mi meg eldönthetjük, hogy élünk-e ezekkel a lehetőségekkel… És én élek is.

Bettyna: :) régebben be is linkeltem azt a lapot, hogy könnyebben tudjon választani babakocsit az, aki még soha nem próbált egyet sem ki gyakorlatban…
Örülök, hogy megnéztétek, remélem meríttettetek jó ötleteket onnan…

Kata: nem garantálja senki, hogy rám ér majd a szülésznő pont akkor, de ha nem lesz velem, nem is fizetek egy fillért sem neki. Az tuti. És ha 2-en szülünk egyszerre nála, és nem lesz velem minden pillanatban, akkor a minimum 30 eFt sem lesz meg neki, az is tuti, mert én ezért kérem fel, nem jótékonyságból…

És az tényleg rossz, hogy a TB-ért annyira keveset kapunk, hogy maszek szülésznőre és dokira szorulunk. :S Nem azért fizetünk, hogy kellemesebb legyen nekünk, hanem hogy ne ártsunk magunknak és a babánknak… De mindegy. Csak sajnálom azt, aki nem engedheti meg magának, és ezért súlyos hátrányba kerül…

Marek: én jobban sajnálom a dokimtól, mint a szülésznőmtől… De nem tudok mit tenni… És szerintem ezzel te is így vagy, nem? Hihetetlen pénzt kifizettünk már eddig is a terhesség alatt nekik… Nem merem megmondani, hogy mit kaptam érte cserébe… De legalább jó kezekben vagyok, az tuti, és ha beüt a krakk akkor van, akihez fordulhatunk. Adjunk egy esélyt magunknak.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Milyen mókás lenne, ha nem fizetnék a választott dokimnak. Aki annyira magán doki, hogy csak a magánrendelőjébe járok el, semmi "intézményibe"... Milyen lenne elsumákolni? Ugysem nála akarok szülni 3. gyereket :D
Na jó, ez vicc volt....

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!

Szülésznő: sokaknak vannak kellemetlen élményei az ügyeletes szülésznővel.
Pld. a barátnőm nem fogadott és sírt , kiabált kínjában, amikor a szülésznő ordibált!! Vele, h ne játsza meg magát, ennyire nem fájhat..... no comment...

Nálam pedig: szülés után két órával próbáltam felülni, de szédültem és nem ment. Mire az egyik szülésznő beszólt: ekkora darab nő és nem képes felkelni.... Nagyon szarul esett... Hamarosan kiderült, h sok vért vesztettem, emiatt teljesen érthető volt a rosszullétem... Öröm az ürömben, h az a csaj utánna elnézést kért...., de a tüske bennem maradt....

Igaza van akik szomorúak a hálapénz miatt, de maga a rendszer rossz. Nehéz változtatni, bár én csak a hazajövetelkor szándékozom adni a dokinak pedig a 6 hetes kontrollon....

Az Én dokim nem várja el a pénzt, nagyon jól tudja, h maga a terhesgondozás a magánrendelés is sok pénz,a gyermekválalás is.... Persze elfogadja..... lehet kipróbálom, h nem adok semmit :lol: :lol: :lol: :lol:
(nem tervezünk harmadik babát, az éves méhnyakrákszűrést meg csak megcsinálja.....)

Kata!
Szegeden az a szabály, h havi 4 "privát szülést" válalhat a szülésznő. Heti egyet, így aki népszerű, ott érdemes korán bejelentkezni. (Én a 12 hetes UH után kértem meg az enyémet). természetesen több szülésben is részt vesznek, de privát az 4 lehet. Valljuk be, annak kicsi az esélye, h mind a 4-en egyszerre szülnek :D :D

Ny.malac:
Nekünk van újságunk, 2006. 07.13.-ai. kell?? :wink: :wink: :wink:
Itt a megyei napilapban van egy MEGSZÜLETTÜNK rovat, ott is szerepel a fiam....
Most is akarok eltenni újságot, ha sikerül......

marek!
Tudsz valamit Perdoról?????


Csajok!
A magnéziummal a 35. vagy a 36. hét betöltése után szoktak leállni??????????

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Zsuzsu
Amikor Perdo felhívott, megígérte, hogy ha bármi van, szól. Úgyhogy még egyben vannak gondolom, sőt még be se kellett feküdnie, mert sikerült rábeszélnie a dokiját. Rám hivatkozott. :lol: Azt mondta, hogy Pesten nem kell a cukrosoknak befeküdni, akkor Szegeden miért kell... Erre kapott még egy hetet... :lol: Közben meg nem is biztos, hogy Pesten nem kell befeküdni, csak nekem öt hete nincs dokim, úgyhogy nem beszéltem még erről senkivel.... :lol: :lol: :lol:
Egyébként mintha azt mondta volna, hogy szeptember 10-én szeretne szülni, az meg már nem sok idő... Addig meg remélem kihúzzák egyben!!!

Magnéziumról nem tudok semmit, mert sose szedtem. Legalább nem kell abbahagynom... :lol:

Egyébként tegnap egész este keményedett a hasam, biztos ez a szeles idő... De azért este kivasaltam a babaruhákat, ma már csak a pelenkák vannak... Hurrá!!!!

Nyugtonmalac
Szerintem is jobban megérdemli a pénzt a szülésznő, mint a doki. Főleg annak a fényében, hogy már egy Quinny babakocsi árát odaadtuk a dokinak..... :roll:
De szerintem hagyjuk ezt a szülésznő témát....abban mindenki egyetért, hogy szar a rendszer, és ezért kell fizetni. A rendszeren, meg sajnons nem olyan könnyű változtatni. Ez van. Ez egy ilyen ország....

marek
 
 


Marek!Én adok pénzte de nem 100ezreket.Azzal nincs bajom ha a Dokinak adunk egy kisebb összeget mi 30-t gondoltunk.Mondjuk az én dokimmal a helyzet más mert nála születtem szomszédom volt anyuéknál szóval tuti maximálisan el leszek látva.De sogornöm mikor szült a Dokija be se akart menni mert Ő telefonon úgy érezte ez még nem az aztán még is bement de a szülésnél éppen oda ért elkapni a babát Na én ilyenkor tuti nem adnék hanem inkább a szülésznönek aki viszont vele volt.(amúgy 60-at kapot a semmire)Engem csak az boszant,hogy már Ők is elvárják ha megkéred legyen veled,hogy olyan összegeket fizesünk mint a Dokinak aki azért ha baj van életet ment:evil:

Nyugtomalac!Én pont ezt kérdeztem,hogy ti akkor is fizettek ha nem tud végig veled lenni mert más is szül.

Zsuzsa!szerintem az korekt csak én nem választok szülésznőt és nem tudtam,hogy müködik ez :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Ú, jó kis témák merültek itt fel, ahogy olvasom!
Megmondom őszintén, nekem ugye ott a fogadott orvosom, aki kerek-perec megmondja, hogy mennyit kér, szóval nála tudom, hogy mi a tarifa. Szülésznőt még nem tudom, hogy választok-e, majd megkérdem a dokit, hogy van-e valaki, akivel szívesen "dolgozik együtt" és esetleg ő ajánl-e valakit. Végülis ha nem fogadok és nagyon szimpi és rendes a szülésznő, úgyis adnánk neki 10-20 e forintot, akkor a fogadottnak már egy tizessel csak tudnánk többet adni. Persze így is durva, mert ez a két összeg több, mint 100 e forint és nagyon pocsékul állunk anyagilag (egyedül a szülésre van eltéve 100 e ft) és ezt annyi minden másra költhetnénk, ami a babának kéne :roll:
Viszont ha nem lenne fogadott orvosom, akkor pl. nem tudnék csak úgy kit felhívni, ha gondom van, pl. amikor vérezni kezdtem, rögtön hívtam, mondta, hogy menjek a kórházba (ő aznap a magánrendelőjében volt), ott csak rá kellett hivatkoznom, máris nem kellett várnom, foglalkoztak velem.
Szülésznőt nem ismerek az Uzsokiban, de a következő vizsgálatkor megkérdem a dokimat ezekről a dolgokról. Bár úgy vagyok vele, hogy eddig csak jókat olvastam/hallottam az uzsokis védőnőkről (olvasgatom az uzsokis topikot), de fene tudja, hogy tényleg épp milyen hangulatban lesz, aki velem foglalkozik. Az biztos, hogy párom bent lesz velem, szóval ha egy szülésznő leüvöltené a fejemet, nagyon rosszul járna, mert párom ilyen stresszhelyzetben olyan, mint egy oroszlán, biztosan elsimítaná a dolgokat.
Én amúgy nem is gondoltam arra, hogy gond lehet, hogy kiabálhatnak velem, hogy bánthatnak ott, lehet, én vagyok a naív, de készen állok mindenre amit mondanak nekem, mert nincs tapasztalatom és szeretném azt hinni, hogy mindenki segítőkész lesz! Ha jó a doki és jó a szülésznő, akkor mindkettő megérdemli a pénzt, de szerintem az lenne a legjobb, ha nem fix tarifát mondanának (mint az enyém), hanem azt, hogy annyit adunk, amennyit gondolunk és akkor az tényleg hálapénz.

Hazahozós ruci - még nem gondolkoztam rajta, hogy miben hozzuk majd haza a babát, de biztos valamelyik szebbikbe :lol: Még attól is függ, hogy milyen idő lesz aznap, szerintem majd előre készítek kétfélét és az időjárástól függően párom hozza majd be az egyik csomagot :lol:

Csuklás - minden nap, többször is, sokáig és nagyon nem szeretem azt az érzést, amikor csuklik (bocsi Lotti)! Nagyon ott van a feje lent már és valahogy idegesít az az érzés, ahogy pattog bent minden :oops: :?

Otthonszülés - soha, semmi pénzért! Valahogy nekem sosem jött be, még a gondolata is zavar, hogy itthon fészkeljek :lol: Nekem biztonságot ad a kórház, még akkor is, ha a szülésznő óránként néz csak rám, a dúlának amúgy is szintén fizetni kell és ha valamilyen komplikáció adódik, akkor úgyis kórház a vége, csak ott félő, hogy nem ér be időben az ember lánya és akár a legrosszabb is történhet, akár a babával, akár velem.

Zsuzsu - én úgy tudom, hogy a 36. héttől nem szabad szedni a magnéziumot, onnantól jó elkezdeni inni azt a málnalevél teát. Szerintem azt beszerzem majd, a magnéziumot pedig mostanában nem is szedtem be, mert nem keményedtem, amúgy sem igazán volt jellemző, a lábgörcsök is elmúltak valamiért, szóval nem tömöm magam már azzal is.
Haspuszis képpel mi van??? :wink: :lol:

Tényleg, pocakfotó??? Mostanság csak Timi rakott fel, nem villantunk egyet? :wink:

Én tegnap vettem a CORA-ban melltartóbetétet, egyelőre eldobhatót, azt a kórházba gondoltam, és 5 db eldobható bugyit is sikerült beszerezni + a legjobb barátnőm Szilviát, szegény sajnálom, hogy majd a hátsómat törölgetem vele :lol: Nekem jó ötletnek tünik, úgyhogy viszem!

Nyugtonmalac - valami listát ígértél! Felteszed majd? :D

Ma megyünk a Visegrádi u-ba, ott van egy bababolt, megnézzük még, hogy van-e vastagabb hálózsák, mert az a kettő, amit vettünk, vékonyka, pont jó október-novemberre, de decemberre már nem, amúgy is 56-os mindkettő.
Tegnap egész nap mentünk és estére nagyon elfáradtam, Lotti annyit rúgkapált, hogy már a CORA-ban úgy álltam, mint aki beszart (bocsi), kinyomja mostanság a lábát nagyon magasan oldalt és visszanyomom neki és akkor újra kinyomja vagy sértődötten rúg egyet oda a kis szutyok :lol:
Bocs, hogy nem tudtam nagyon személyre szólóan írni, jaaaaaaa, NAPSUGÁR, kitartást!!! Valahogy most reggel elég szétszórt vagyok, szerintem ez a hülye időjárás az oka :roll:
Szép napot Mindenkinek, fotókat pakolni aztán fel! :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


uzsokis szülésznőkről - bocsi, elírtam :oops:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Jó reggelt!

Gyorsan egy-két téma:

Szülésznő: én már az előző szülésnél is választottam és egyáltalán nem bántam meg. Egy percre sem hagyott magamra és hiába van ott az ember párja azt a biztonságérzetet amit egy hozzáértő személye ad, azt nem kapjuk meg a párunktól. Bármit kértem azonnal hozta, legyen az egy pohár víz, vagy hideg vizes ruha ő már hozta is, szóval szerintem megéri, még akkor is ha fizetünk érte. Nem kötelező fizetni és úgy ahogy már mások is írták a rendszerben van a hiba, amit nem lehet egyik napról a másikra megváltoztatni és azt gondolom, hogy a társadalom nagy része nem is akar rajta változtatni.

Orvos: nekem nem kell az orvosnak fix összeget fizetni, azt mondta az szülés TB támogatott beavatkozás, ha adunk adunk ha nem nem, ezt mindenki maga dönti el, mint ahogy azt is, hogy mennyit tud fizetni. :lol:
Nekem ez a hozzáállás nagyon szimpatikus és ezzel együtt a mobil számát is tudom és akkor és azért hívom föl amikor csak akartom. Szóval azt gondolom maximálisan elégedett vagyok az orvosommal és maximálisan megbízom a szakmai tudásában. Az előző szülésemnél szintén végig velünk volt az első egy órát leszámítva, mert addig nem szóltak neki, hogy jöjjön. De miután bejött este hét lehetett hajnal háromig el sem mozdult a szülőszobából. Lehet elfogultságból de én imádom.

Hazahozós ruha: Nekünk volt és most is lesz. Élete első saját ruhája amiben hazahozzuk és én azt el is teszem emlékbe. Nem mondom, hogy valami extrát és drágát kell venni, de nekem az a pillanat amikor hazahozzuk az ő kis otthonába az nagyon fontos és az is fontos, hogy akkor valami kis cuki ruha legyen rajta. Ez nekem egy kicsit olyan mint pl. a karácsony amikor nálunk mindenki megadja az ünnepnek járó tiszteletet és normális ruhába öltözik.

Magnézium: én is úgy tudom, hogy a 36. héttől nem szabad szedni, vagyis én is akkor hagytam abba az előző babánál. Most nem nagyon kell szednem, mert nem keményedek. Hál istennek.

Jó, hogy ti már mostok és vasaltok én meg még meg sem néztem, hogy mit kéne venni neki. Majd én is nekiállok helyet csinálni a szekrényébe és lassan előszedem a ruhácskákat. Sajna most nem tölt el olyan lázas várakozással ez az egész mint mikor előzőleg terhes voltam, de lehet a második terhesség már senkinek nem olyan mint az első?! :cry:

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Mtücsök!

De jó, hogy jöttél...Bevált a Pipolphen?Sokat gondoltam ám rád.
emmalena
 
 


Ja, és ez a szülésznős kérdés. Ábellel úgy gondolkodtam mint sokat közületek, hogy áááááá nem kell, úgyis a dokin múlik, meg úgyis jó minden szülésznő aki ott van az osztályon stb.stb.stb. Most már tudom, hogy ez tök naív hozzáállás volt.Láttam a velem együtt szülő nők és kztem a különbséget, akiknek volt fogadott szülésznőjük, és nekem akinek nem. Hát ég és föld.Azzal együtt, hogy nem panaszkodhatom, mert engem nem ordítottak le, vagy ilyesmi, de a különbség a legjobb indulattal is kézzel tapintható volt. Sajna a pénz beszél, kutya ugat. Persze a rendszer nem jó, ezt tudjuk, de...az ember nem sokszor szül, ennek az élménynek szépnek kell lennie, meg az sem utolsó, ha biztonságba érzi magát az ember. Ha talál az ember egy olyan szülésznőt, eki szimpi, profi, akiben maximálisan megbízik, bármikor elérhető, bármiben segít, lesi az összes kívánságát az embernek, enyhít a kínjain, és még sorolhatnám, az tényleg kincs.De ez megint csak, mint minden más igény függő is.Van aki ezt a fajta gondoskodást nem igényli, annak tényleg felesleges fogadnia. De aki igényli, annak egy jó szülésznő élete legszebb élményét tudja még szebbé tenni. Bárki bármit is mond, most már tudom. Ezért választottam ennél a babánál én is.És ha minden rendben halad a szülésnél a doki max a kitolásnál van ott, egyébként mindent a szülésznő végez.Így a szülésért fizetett pénzzel nekem inkább a doki felé vannak kétségeim, pláne, ha a terhesgondozás során az ember már egy kisebb vagyont oda is adott. De ez egy ilyen világ, mindenki maga döntheti el, hogy részt kíván-e venni benne vagy sem. Bár kétségeim vannak, hogy aki először szül, az tudja-e hogy mivel jár ha nincs se dokija se szülésznője. Ez egy olyan szitu, amivel az ember csak ott a szülőszobán szembesül, ahogy én is. Lehetnek elvei, hogy ő nem fizet legyen elég a Tb(és némiképp igazat is adok neki), de akkor sajna erősen benne van a pakliban a csalódás, ami nem tudom, hogy megéri-e egy ilyen eseménynél. A szülés közben meg főleg utólag olyan hormonok szabadulnak fel, amik hihetetlen érzékennyé teszik a kismamát, én pl.napokig bőgtem.És nem tudom megmondani az okát.Csak úgy...És körülöttem is bőgtek a kismamák, ki jobban ki kevésbé, de ez egy általános jelenség volt.Aki ezzel tisztában van, mert már tapasztalta, azt nem éri váratlanul. De engem nagyon földhöz vágott, nem értettem mi történik velem, és a férjem sem.próbált vígasztalni, de csak inkább aggódott, hogy most mi van... Akinek volt fogadott szülésznője, arra míg bent volt a kórháztban rendszeresen ránézett a szülésznő, leápolta a gátsebét, elmagyarázta a hormánális dolgok miatti sírást, segített szoptatni stb. Én meg lestem a lukon, senki nem segített semmiben. Így én azt mondom igenis megéri az életben egyszer kétszer mikor szülünk "többlettkiadásba" verni magunkat, mert ezekre a napokra jobbesetben míg élünk emlékezni fogunk.És én jószívvel szeretnék visszaemlékezni nem keserűséggel és csalódottsággal.És ha ez egy kis pénzen múlik, ám legyen...
Ábelnél kifejezetten a szívásra emlékszem, annak ellenére, hogy voltak gyönyörű pillanatai is. Most szeretném ha az egész szép lehetne.Természetesen garantálva semmi sincsen, de így legalább az esélyt megadom maganak.

huu, bocsánat hosszú lettem...
emmalena
 
 


Ildi
Én rakok képet, de nem röhög!!! És nem, még mindig nem ikrek, és nem szándékozom holnap szülni... Az én gyermekem nem akart garzont, ezért csinált magának ekkora kuckót... :shock: :lol:
Gondolom szülés után jól fog kinézni a hasam.... :roll:

Kép Kép

marek
 
 


Marek!

Tök jó fej a babád, ezen a garzon dolgon jót röhögtem...
azon meg ne parázz, hogy utána milyen lesz.majd lemegy.én a szoptatás alatt rengeteget fogytam, átment minden ábiba...
emmalena
 
 


Zsuzsu: felháborító dolgokat írtál a nem fogadott szülésznői viselkedésről :S Remélem valaki helyre tette az illetőket.
Nekem 2005.09.28-i napilap kellene :) Olyanod is van?

36. hét a vízválasztó, én akkor fogok leállni a Mg-mal, és akkor kezdem el a homeos izéket alkalmazni… Ezt javasolta a szülésznőm is.

Kata: nem fizetek, csak ha kapok valamit… Mármint a szülésznőnek, és a dokival is így vagyok. Ha a taxiban bújik ki a kiscsaj, akkor így jártak :D

Ildi: a gondolataimat írtad le a hálapénz, és az otthonszülés témában is :) Csak neked jobban megy a megfogalmazás :)

Emma: ez az oka annak, hogy fizetünk… És tényleg más a 2. gyereknél… Nekünk már van egy tapasztalatunk… Ilyen, vagy olyan, de van :S

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok

Most nincs időm mindenre reagálni,mert csomagoljuk a lányommal a tanszereket ezerrel :? csak bekukkantottam ki hogy van :lol:

Marek
Gyönyörűszép a nagy pocid! :shock: :lol:
Biztosan szép nagy lessz majd a kislányod is! Hiszen már most is jó sulyban van :lol:

Tegnap óta nekem is megint elkezdett viszketni a hasam de nagyon :roll: pedig kenem, de gondolom az én apró kisasszonyomnak is csak-csak szándékában áll nőni és attól van remélem :D

Magnézium:
A 36. hétig kell, lehet szedni, utána már abba lehet hagyni és lehet elkezdeni inni mondjuk a málnalevél teát vagy a homeopátiás bogyókat is.

Megyek,be is veszem a magnézium gyógyszeremet,mert anélkül nagyon szarul vagyok :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Marek - nem mondom, hogy nem nagy a hasad, de legalább biztosan elfér Bori :lol: Amúgy jobb ha nagy, mintha nem látszik és amúgy is 2 héttel előbbre vagy, mint én, szóval szerintem tök reális ez a hasméret! Szép és jó a felsőd! :lol: 8)

Nyugtonmalac - örülök, ha egy véleményen vagyunk, amúgy fogalmazás ügyében nincs félnivalód neked sem :wink:

Emmalena - jó, hogy leírtad a sztoridat a szülésznővel kapcsolatban, most meg is kérdeztem az Uzsokis topikban a mamákat, akik túlvannak a dolgon, hogy érdemes-e ott fogadni és tudnak-e ajánlani valakit, hátha kapok infót, gondolom azért kórháza is válogatja.

Ancsa - örömmel nyugtáztam, hogy megvagy/tok! :lol: A hasviszketés legyen a legnagyobb gondod! Amúgy néha nekem is szokott, oldalt, de biztos azért van, mert rohadt lusta vagyok és mindig elfelejtem bekenni :oops:

Na, csináltam képeket, teszem is fel! :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi, várjuk a képet!
emmalena
 
 


Kép mai hasam oldalról

Kép mai hasam szemből

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


jaaa, és képzeljétek, tegnap megvettük Ábel az első biciklit.Önkívületbe került, annyira örült neki.teszek is fel képet róla... Kép az első canga
emmalena
 
 


Ildi!

Tök formás a hasad, nem is hiszem, hogy ennyit "híztál"... :wink:

Olyan érdekes, hogy mennyire más egy egy terhesség ugyanannál a mamánál is.Nekem is volt ilyen barna csíkom Ábinál, most meg semmi...
emmalena
 
 


bocsi már írni sem tudok.szóval megvettük Ábelnek az első biciklit.
emmalena
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?