Új privát üzeneted érkezett!

Megvan a a tuti, hogy a 91. napról hogy és ki ad igazolást.
Most csütörtökön nem fogunk kapni mi se papírt, mert vasárnap lesznek az aprókák 91. naposak.

A terhes gondozóba van orvos, nah majd ő fogja adni az igazolást a védőnőnek aki majd megcsinálja a többit :) De csak is a 91. nap után. Előre nem adják oda.
kig120
Kaposvár
 
 


Cathrine, csinos pocid van, még mindig jól áll a bikini ;-)

Panda, én is hasonló dilemmával küzdöttem pár hete (fel is vetettem itt a fórumon), hogy melyik vizsgálat lenne a legmegnyugtatóbb és a legbiztosabb. Végül az integrált teszt mellett döntöttem, hétfőn megyek is, elmondom, hogyan gondolkoztam.

Az amniocentézist első körben, csupán a 36 éves korom miatt én sem vállalom a vetélés kockázata miatt (csak ha az integrált magas kockázatot mutat), az ultrahang önmagában pedig kisebb eséllyel mutatja ki, ha valami gond van. Beszélgettünk erről a doktornőmmel, ő az Edwards-kórt hozta példaként, amit az integrált teszttel kiszűrt, majd amniocentézissel igazolt a közelmúltban egy kismamatársamnál - testileg teljesen ép volt a magzat, UH-gal semmiképp sem lehetett volna észrevenni, de szellemileg nagyon súlyos károsodással született volna, ha nem veszik észre. Azt mondja, igaz, hogy van pár százalék álpozitív eredmény az integrálttal, de még mindig kevesebben mennek emiatt a kockázatos invazív beavatkozásra, mintha minden 35 év fölöttit automatikusan küldenének. És az is igaz, hogy ott van az a pár százalék is, aki átcsúszik a teszten - na itt a kockázat, ami nélkül nincs nyereség. Ilyenkor reménykedik és imádkozik az ember lánya, hogy ne ő legyen az a pár százalék - ugyanúgy, ahogy ne engem üssön el az autó, amikor átsétálok a szemközti boltba.

Költséges vizsgálat lévén felmerült még az anyagi megfontolás is, ebben a férjemtől kértem tanácsot, aki egyértelműen azt mondta, hogy ebben az esetben ne vegyem figyelembe a pénzt, mert sokkal fontosabb a lelki nyugalmam a következő 6 hónapban, és az, hogy egészséges gyereket hozzak a világra.

Szóval én erre jutottam, természetesen ez mindenkinek egyéni (illetve az Apukával együtt közös) döntése, és a csak UH vs. integrált teszt táboron kívül még ott a harmadik is: hasonló korú és nálam idősebb barátnőim többsége amniocentézisre ment, mert nem féltek a vetéléstől, viszont "biztosra" akartak menni. Én megértem az ő álláspontjukat és a Tiédet is, Jessica, nem mindenki számára ugyanaz a megoldás az üdvözítő.

Remélem, segítettem, nem pedig még jobban elbizonytalanítottalak, Panda :-) Majd számolj be, hogy döntöttél végül.

Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
juditanya75
Budapest
 
 


Judit!
Akár én is írhattam volna amit te kifejtettél. Anyagiakat én sem néztem, mert én úgy vélekedem, hogy amit meg lehet előzni, azt előzzük meg. Az én orvosom ilyen részletesen teszt kontra UH nem fejtette ki a véleményét, hanem csak annyit mondott, hogy azért javasolja a kombi tesztet, mert ha netán az poz, ill. UH-n akad vmi gyanús, akkor még mindig ott az amnio. Ellenkező esetben meg megkímélem magam egy kockázatos beavatkozástól. A másik dolog amit mondott, hogy ő még nem találkozott olyan esettel, akiknek negatív volt, és mégis beteg babája született. Álpozitív van több, de ők általában vállalják az amniot.

Ja és még az integráltal kapcsolatban olvastam, csak elfelejtettem írni, hogy ugye ott az AFP is mindenképp, és így nézve a kombit ill. az integráltat, jobban megéri a kombi, mert ha az AFP-t is belevesszük, akkor csak a uE3-ban, és a inhibin-A-ban tér el az integrált, a kombiban viszont néznek NT-t és NB-t. Na de ne kérdezzétek melyik mit takar.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 

 
 

sziasztok!
most jöttünk a védőnénitől:)megkaptuk a kiskönyvet, beutalókkal végre:)
doki adja az igazolást majd, mindenféle papírt ő adhat csak
kombitesztet úgy beszéltük meg nem csináltatjuk meg, az uh elég profi géppel, óriás kivetítőn lesz, ha probléma lesz csak akkor csináltatjuk meg.
tegnap eléggé fájt a hátam, derekam, ma már nincs bajom:)szerencsére ezenkívül kis fáradság és émelygés van:)
tegnap egész nap gyümisalit ettem, egyszerűen nem bírtam letenni a kanalat:)
szép napot kismamák, mennyetek ti is sétálni a szép napsütésbe!
a

oh, máj 13 az időpontunk hivatalosan is
csengobarack
Csór
 
 


Cath!
Helyes poci, na majd ha felfedem magam, majd én is hozok pociképet. :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Sziasztok!Eddig azért nem írtam,mert vártam a tegnapot.
Sajnos nekem is búcsúznom kell tőletek.Méhemben egy üres petezsák van.Megtermékenyült,beágyazódott jó helyre,de sajnos nem fejlődött.Jövő héten kitisztítják műtéttel.Nagyon félek az altatástól,meg a műtőtől....
Nagyon szomorú vagyok.
Mindenkinek kívánok Boldog babavárást,könnyű szülést és egészséget!
Üdv:Erika
erika87
 
 


A kombinált teszt vs uh-gal kapcsolatban én is Juditanyaával értek egyet. A 97% nekem elég megbízható statisztikának tűnik, és pluszban ott van még a profi UH is mellette. Így két módon is szűri az ember a leggyakoribb genetikai rendellenességeket.
Persze azt nem tudom, hogy ikrek esetén ez mennyire megbízható.

Kig!

Mi az a terhesgondozó?
Nekem van magánorvosom, aki már nyugdíjas. A betegei a Péterfyben vannak. A védőnőm pedig itt a faluban.
Akkor most az orvos adja az igazolást, és a védőnőm intézi a többi papírt?
Vendég
 


Cath!
Igen, most a védőnő ad minden beutalót, papírt. Mondjuk én feleslegesnek tartom a hozzá is járást, mert érdemben ő nem tud semmit tenni. A mérlegelést, vérnyomást, pisinézést a doki is meg tudná csinálni. Miért kell plusz helyre mászkálni? AMi plusz idő is egyben.

Erika!
Őszinte együttérzésem.

Kinél is van a tábla? Meg lehetne azt bezsélni, hogy legalább heti egyszer feltegyed? Hogy képben legyünk.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Erika!

Nagyon sajnálom ami Veletek történt! :(

Inkognito!

Mi ez a hülyeség, hogy a védőnő ad minden beutalót?
Azt hiszem ez így most bonyolult lesz.
Az előző két terhességem alatt csak bementem a Péterfybe, és mindent ott helyben el lehetett intézni. Nem kellett beutaló sehova. A dokim volt az osztályvezető, (bár Marcinál már nem, mert már akkor is nyugdíjas volt), az asszisztense az osztályvezető főnővér és mindent elintéztek.
Most pedig rohangálhatok ide-oda? Remélem most nem kell 1-2 hetente mennem valahova, mint az előző alkalmakkor, mert az most már sok lenne.
Vendég
 


Cath!
Engem már az első alkalommal kiakasztott a védőnőm, na nem különben másodszorra. Megyek először a kiskönyvért, közli nem ér rá, jöjjek vissza máskor. Mondtam neki biztos nem, mert nekem most kell, más napon különben se tudok jönni. Nagy duzzogva nekiállt kitölteni. Mondta, de a többi papírért majd menjek vissza. Visszamentem 2 hét múlva, mondta, hogy a beutalókat odaadja, de most nem tud fogadni, jöjjek vissza 1 hét múlva. Hát mondtam neki, nekem erre nincs időm, elvettem a papírokat, és nem mentem vissza. Mjad megyek, ha lesz időm. Azért ne nézzen madárnak.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Én hétfőn hívtam fel a saját védőnőmet. Jövő hét hétfőre tudott időpontot adni. Nagyon elfoglalt. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Ezek az infók a beutalókkal kapcsolatban nekem nagyon furcsák.... Nálunk a védőnő semmi másért nincs, minthogy kiadta a kiskönyvet, havi egyszer megméri a súlyom és a vérnyomásom, meg magzati szívhangot nézünk. Aztán ha problémám van és olyan jellegű abban ad tanácsot. Egyébként nálunk mindent a nőgyógyász csinál. Honnan tudná a védőnő, hogy amit csináltak UH az nem teljesen jó és kell egy részletesebb, és arra kell beutaló? Ezt szerintem csak a dokim tudhatja. Valamint ha jól tudom a beutaló úgy szabályos és érvényes, ha orvosi pecsét van az alján. Ilyet a védőnő nem nagyon tud kiállítani, hiszen nem orvos.

Úgyhogy nálunk mindent a nődoki ad, a védőnő csak beírja az információkat a kiskönyvbe, hogy benne legyen. Valamint az első baba előtt kijött lakásnézőbe, hogy jó körülmények közé hozom-e haza a gyereket. Valamint szülés után segít abban, hogyan kell pelenkázni és cicire tenni a picit, ha a kórházban nem sikerült volna elsajátítani. Legalábbis nekem eddig ennyit csinált a védőnő :)

Kig gratula az eredményekhez :D

Erika nagyon sajnálom, ami veled történt, sok erőt kívánok az orvosi beavatkozáshoz.

Engem a dokim ilyen kombi tesztre meg integráltra nem küldött el és nem is említette. Ennek mi lehet az oka? Még túl fiatal lennék, és nincs rá szükségem, vagy ez is orvos függő?

Holnap megyek újra UH-ra hogy van-e hugy hólyagja a pici babámnak, az dönt el most nálunk mindent. Eddig nem voltam ideges, de lassan elkezdek parázni, hogy ugye csak annyira ficánkolt, hogy nem látta :( Remélem nincs gond odabent, nem szeretnék egy vetélést végig csinálni.

Aki tudja élvezze ki a jó kis napsütést!

Szép délutánt!

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Juditanya
Én úgy tudom, hogy az Edwards-kór szív-, vesefejlődési rendellenességekkel jár, valamint növekedésbeli elmaradással :?

Egyébként: semmilyen vizsgálat NEM KÖTELEZŐ... javasoltak... a terhesgondozáson való 4-szeri megjelenés az egyszeri anyasági segély feltétele...
Nekem már most megvan a 4 vizsgálatom :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:

Viki
Az, hogy az orvosod milyen vizsgálatot javasol, azt befolyásolja az is, hogy a környezetetekben mi érhető el...

Kelet-Magyarországon az AFP-nél az ún. négyes-tesztet csinálják már évek óta...

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Erika
Sajnálom :cry:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok,

Erika, sajnálom nagyon :(

Kig, gratula az eredményekhez!!!

A védőnő nálunk se ad semmilyen beutalót, csak a kiskönyvet, meg súlyt mér meg pisiteszt meg szívhang.... Mondjuk az én védőnőm extra jó fej, imádom :)
A nőgyógyász ad minden beutalót, zavar el mindenféle vizsgálatra, meg a háziorvosnak tudnak még extra igényei lenni (pl most épp ekg-ra akar elzavarni, de leszereltem :lol: ) Úgyhogy gyanítom akkor nekem az adóhoz a papírt is a nődoki fogja kiadni... Ez a terhesgondozó nagyon jó lehet... Én úgy utálom, hogy itt nálunk 3felé kell rohangálni folyton :?

Rejtőzködés: háááát, nekem azért van némi túlsúlyom (nem is kevés :oops: ) szóval a pocaknövekedés nem látványos - gyakorlatilag nem is látszik.... Persze azért érzem, hogy a régi nadrágjaim picit szorosak, de ennyi... Viszont mivel a terhesnadrágjaimat még nem vettem elő (az ugye rögtön lebukás), most lőttem a kínaiban egy extranyúlós sztreccsfarmert, aminek ráadásul gumis a dereka, úgyhogy kb olyan kényelmes mint egy melegítőnaci és nem buktat le (már amíg a pocim nem nő nagyra persze :lol: ) De az enyém még csak feleakkora kb mint Catherine-é (mondom én, hogy nem is vagyok terhes :lol: ), úgyhogy tényleg nem szúrták ki. Mondjuk az igazsághoz hozzátartozik, hogy a főnököm meg a csapat többi tagja is pasiból van :lol:

Jessica, a terhesgondozáson való megjelenést hogy számolják? Csak a nőgyógyásznál, vagy a védőnőnél, vagy hogy??? Nekem még csak 1 pecsét van a kiskönyvemben, az is a védőnőtől... De van még hátra 7 hónap, azalatt tuti megvan a 4 pecsét, úgyhogy nem aggódom :) Mondjuk a múltkor a kórház is adott ki egy igazolást a szülés után, hogy megvolt a 4 alkalom, gondolom a kiskönyv alapján, szóval akkor nem volt kérdéses :)

Na megyek, indul a nap.... Szép napot!!!

Kép
xyz7
Budapest
 
 


Nálunk a terhesgondozó például nem a kórház területén van.
Ez a terhesgondozó szerintem is felesleges marhaság, mert csak súlyt, vizeletet néznek egy kis csíkkal, amit háznál is meglehet oldani.

Szasza ma volt éppen, de még nem tudtam vele megbeszélni mi volt.
Az biztos, hogy még jövőhéten vissza kell mennem, az igazolásért, mert vasárnap lesznek a kicsik 91. naposak :)

@Erika, őszintén sajnálom :(
Altatástól ne félj, engem már 3-szor altattak és semmi rossz érzés nem volt ébredés után.
kig120
Kaposvár
 
 


sziasztok

erika én is együtt érzek:(


nálunk szerencsére normális a védőnő, igaz túl óvatos,de korrigálható:)
dokitól kell a 4 pecsét, valszeg most is minden hónapba hív minket vizsgálatra, így nálam is duplán meglesz:)viszont úgy emlékszem, hogy aki rendelésre jár, annak háromhavonta min kell mennie..
nálam most az verte ki a biztosítékot, hogy egy helyen veszik le a vért, de 3 helyről kell az eredményt összeszedni:D

ti hogy vagytok?nekem egész nap fáj a fejem, hányingerem visszajött...
na megyek, kiveszem a kalácsot a sütőből...
a
csengobarack
Csór
 
 


Fejfájás nekem is megvolt ma. És sül a kakaóscsiga a sütőben... :roll:
Vendég
 


Köszönöm szépen az együttérzést mindenkitől!Jól esik nagyon!Néha azért még benézek hozzátok,ha nem gond.
Üdv.Mindenkinek
erika87
 
 


Erika!
Sajnálom :cry:

Terhesgondozás-védőnő
A két nagynál a doki a kórházban csak megnézett, súly, vérnyomás stb. a védőnő feladata volt. Most máshová járok (helyi SZTK, mert a régi dokim nyugdíjba ment), ahol havonta van súly-és vérnyomás mérés, de, gondolom a védőnőnél is lesz.
A védőnőmmel még nem találkoztam. De ő is új, mert a régi szintén nyugdíjba ment :lol: , szóval, 3. baba, de teljesen új személyzet, máshol is fog születni, mint a nagyok. Amúgy jövő pénteken megyek a kiskönyvemért, akkor tudott csak időpontot adni, előző nap töltöm a 10. hetet, gondolom, még nem késő.

Vizsgálatok
A 2 naggyal semmi plusz dolgon nem voltam, még 3D-s uh-sem. Most még vacillálok, hogy melyik legyen, a férjem az integrált felé hajlik, ő is azt mondja, hogy nem számít a pénz (dehogynem...). Azért is jó, mert a Klinikán az UH gép nagyon szuper, amivel vizsgálnak, egyébként az SZTK-ban elég ősi masina. Ráadásul ott (Klinika) rettentően alaposak, ez a méhen kívülimnél kiderült, és ez megnyugtató számomra, ellenben az sztk-s 3,5 másodperces uh-kkal :roll: . Még egy napot őrlődök, aztán telefonálok, és bejelentkezem valahová :lol: :lol: .


Amúgy a doki ráíratta az asszisztensnővel a beutalóra, hogy UH labor és Genetikai Tanácsadó... Csak azért, hogy lássák, ő javasolta nekem az amniocentézist, csak én nem éltem a lehetőséggel. Ennyire el kellene mennem, vagy ennyire fél, hogy esetleg valami lesz, és ő jön ki rosszul a dologból???? Akkor sem megyek, ez el van döntve, de nem is próbált meggyőzni, gondolom, elég határozott voltam :P .


Azért az nekem fura, hogy mindenki retteg a genetikai betegségektől, pedig, ahogy én a munkám során tapasztalom, sokkal kisebb a valószínűsége ennek, mint egy koraszülés vagy más szülési esemény közben bekövetkező agykárosodásnak. És az emberek simán elvetetik a 24-25 hetes beteg babákat, de a 23-24. héten megszületett 40 dkg-s kis manócskákért meg úgy küzdenek, mint a tigrisek. Furcsa, hogy ahogy megszületik a baba, egyből kialakul a kötődés, és annak az érzése (abban reménykedés?), hogy tök egészséges lesz, és nem marad vissza nyoma a koraszülöttségnek.

Edwards szindróma
Az én unokahúgom Edwards szindrómás. Valóban van vesefejlődési rendellenessége, de neki csak annyi, hogy külön működik a két veséje. Meg egy kézfejődési rendellenessége, de ettől még tud élni. És ennyi. Érettségizett, van szakmája (dolgozik!), folyékonyan beszél angolul. Viszont, amikor megszületett (29 éves), azt mondták az orvosok, hogy a 2 éves kort sem fogja megérni, de jobb is, mert ért. fogy. lesz, nem fog járni, beszélni stb., stb.
Ez egy olyan betegség, ami hatalmas spektrumon belül szóródik (a Down pl. sokkal szűkebb). Van, akinél tényleg csak ennyi, mint az unokatesómnál, van, akinél sokkal súlyosabb, és van, aki bele is hal, vagy elvetélődik.

Mai nap
Csak a szokásos hányinger reggel óta, hol jobb, hol rosszabb. Most éppen a mentolos tic-tactól elmúlik egy ideig, úgyhogy mindig van nálam. Remélem, nem változik a szokás, így legalább tudok mihez nyúlni, ha már nagyon nem bírom.

Rejtőzködés
Nekem a kolléganőim tudják, mindig hamar elmondom, mert nekem nagyon sokat kell gyerekeket cipelni, így legalább nem kérnek meg olyanra, amit nem szívesen csinálok (nagyon figyelünk mindig a terhesekre). Az anyukák még nem tudják, de még nem is látszik. 2-3 héten belül elmondom, mert utána azért elkezd majd nőni a hasam, addig meg kibírom.
A család sem tudja, velük is várunk még egy kicsit, legalább a 11. heti UH-ig, ha minden oké, akkor megmondjuk.

Marha hosszú voltam, el is dugulok :oops: :oops:

panda
Halásztelek
 
 


Én is olvasok még,kiváncsi vagyok az álruhásokra :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


Sziasztok!

Hogy vagy, Évi? Túlvagy a műtéten?

Nálam úgy tűnik (lekopogom) hogy enyhül a hányinger, 2 napja nemigen van, csak folyamatos fejfájás. Egész múlt héten nagyon fájt a hasam, a doki letiltott a gyerek emelgetéséről, eleinte nem vettem komolyan, de hétvégén tényleg pihentem, férj csinált meg mindent és így elmúlt.

Catherine! ugyanilyen bikinim van, csak az alja más szabású. Én eddig egy kilót híztam, 51,5-ről 52,5-re.

Védőnő nálunk semmit nem csinál, nem is nagyon fogok járni. Fiammal 2 hete voltunk 1 éves státuszon nála, akkor kértem kiskönyvet és ennyi volt a gondozás.
Vendég
 


Sziasztok!

Ma voltam újra UH-on. A doki megnyugtatott, hogy a 12 hét környékén a hugyhólyag kialakulásának az esélye 80%, így ő ennyi idős korban nem is szokta nézni. Aztán ahogy nézte, mondta, hogy van egy kis fekete pont a gyomor alatt, így valószínűleg az a hugyhólyagja, úgyhogy ne aggódjak. Természetesen majd a 18 hetes UH-n pontosan lehet már látni :)

Úgyhogy minden okés és happy :)

Fejfájás nálam is beindult, de nekem sajnos semmi se segít amíg nem voltam terhes, addig Cataflamot kellett szedni, így azt most tuti nem szedhetek.... De sebaj. Egy alvással próbálom megoldani a dolgokat :) Sajnos nem sokk sikerrel, a kicsi meg néha nem is hagy pihenni :) :( Elkezdett tipegni a lelkem, így most fogom a kezét és körbe járjuk a lakást.... :D

Ja a vonalzóm nem jó úgy néz ki, meg hivatalosan el kellene hagynom a csapatot, mivel ma töltöttem a 13. hetet, így kicsi az esélyem a májusi szülésre. A lelkem nagyon szeretné, így remélem túlhordom legalább május 1-ig és mégis jogosan maradhatok, de ha nem gond nem hagynám el ezt a tábort. Remélem senkit se zavarok itt. :)

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Lina,igen,túl,már lassan 1 hete.Borzalmas volt de nem borzolom a kedélyeket.Várom a következő ciklust,új reményeket.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
evilany
 
 
 


@Évi
Ez a beszéd, csak pozitívan. Örülök, hogy visszanéztél hozzánk és most már jobban vagy.

@Viki
Szerintem mi se májusi babások leszünk hanem áprilisiak és Jessica is, de mi is maradnánk itt :)

Szaszánál elmúlt a reggeli intenzív hányinger és már többet eszik mint eddig :) A fáradékonysága is kezd elmúlni és egyre többet tud talpon lenni.
kig120
Kaposvár
 
 


Viki!

Fejfájásra próbáld ki, hogy Algopyrint veszel be kalciummal. Vagy pezsgőtablettával vagy az ampullásat teszed vízbe. Az segíti a felszívódást. Nekem sokszor csak így segít.
Vendég
 


Legalább 3 méterrel a föld felett járok, rózsaszínben látom a világot :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Voltunk Debrecenben, a Kaáliban. Doktor bácsink átkísért a klinikára a 12. heti UH-ra. Ott alaposan megnézték a babáinkat. Minden rendben van velük :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
És úgy tűnik, hogy Pom-pom kisfiú, Pihe talán kislány :lol: :lol: :lol: :lol:
Beszéltem azzal a doktorral is, akire rábíznám a gyerekeimet, magamat... :lol: :wink:
A klinikán levették a mindenféle vizsgálatra a vért, az eredmények a doktornál lesznek majd. Ha valami gond van, akkor hétfőn hív!
Készült EKG is, beszéltem anesztes doktorral.

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Anyasági támogatáshoz
http://www.hbmkh.hu/component/content/a ... -igenylese
A terhesgondozást végző ORVOS igazolása kell, hogy 4 (koraszülés esetén 1)alakalommal voltál terhesgondozáson. Orvosnak kell aláírnia, lepecsételnie... védőőnek nincs személyi pecsétje!!!!

Terhesgondozás
Két része van, az orvosi és a védőnői...
És különböző ellátási szintek vannak...

Én most a DOTE terhesambulanciáján voltam. 3 hét múlva is oda megyek. A doktor azt mondta, hogy majd a klinikán intéznek minden labort, UH-t, nekem máshova nem kell mennem.

Mindenkinek a helyi viszonyokat kell megtudakolnia. (elvileg a védőnő nem tud beutalót adni önállóan, nincs pecsétszáma... max. a vele dolgozó orvos lepecsételi a beutalókat előre... az meg szabálytalan)

Panda
Az, hogy elküldenek genetikai tanácsadóba, nem jelenti feltétlenül az amniocentesist.
Mikor a barátnőm volt ott, elbeszélgettek (kórelőzmény), alapos UH volt, és akkor a doktor nem is javasolta az amniot az adatok birtokában, de a barátnőm ragaszkodott hozzá...

Erika, Évi
Hogy vagytok?
Drukkolok, hogy hamarosan sikerüljön nektek is a babaprojekt :wink:

Viki
Szerintem, maradj! :wink:

Kig
Van ikres ismerősöm, aki 40+4-nél szült :lol: :wink:
Van nekünk is esélyünk a májusi szülésre :lol: :wink:
Pozitív hozzáállás nagyon fontos :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Kép
Pom-pom


Kép
Pihe

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Kép

Alakul a pocakom :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok!
Tiszta happy vagyok! Megvan a kombiteszt eredményem, és maximálisan a legjobb! Miután megmondtam a munkahelyemen, egyből jövök és felfedem magam. Nemét illetően nem nyilatkozott ez az orvos, szte bármi lehet, még nem látszik egyértelműen. Sztem fiú. :lol:

Genetikai tanácsadó
Én voltam, oda is vissza kell mennem a kombi eredményemmel, de ott is uazt mondta a drnő, mint a saját orvosom, hogy ha tudom fizetni, akkor kombi, és ha az nem jó, akkor amnio. Most a doki azt mondta, mármint aki a kombiteszt csinálta, hogy 33szor rizikosabb számomra az amnio, mint hogy beteg a baba.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára inkognito4 2011.10.22 16:56-kor.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Ismeritek? szerintem tök jó...

http://www.ehd.org/resources_bpd_illust ... anguage=38


Jessica!
Tudom, hogy nem jelenti automatikusan az amniot a genetikai tanácsadás, de nekem a dokim szó szerint ezt mondta :wink: .
Fiú és lány, hurrá!!!! És még a "nevük" is stimmel :lol: .

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a fejfájásra a tippet, de próbálom megúszni gyógyszer nékül. Sajnos a terhesség elején vettem be Cataflamot, mivel nem tudtam róla hogy babám lesz. De eddig szerencsére úgy néz ki semmi baja nincs tőle....

Nagyon tündériek az ikrek! Imádni valók már most :)
Annyira jó látni, hogy így nő a pocakod :)

Képzeljétek a drága állami ellátás nálunk itt Pest északi részén úgy néz ki, hogy az UH-on nem tudnak fotót adni. Régebben egy ezresért adtak, hogy aki nem tudott eljönni velem, legalább fotón láthassa, de most már ez is megszűnt. Így itt vagyok 13 hetes terhesen és a férjem még semmit se tapasztalt a kis csöppségünkből.... Annyira rossz érzés, és tudom hogy neki is annyira fájó. Sajnos a munkahelyén Majánál sem nagyon akarták elengedni, mindig balhé volt a dokihoz menetelből. A szülésre se akarták elengedni, de nem ment be dolgozni és leszarta.... De sajnos most ezt egyenlőre nem teheti meg, mert ha kirúgják nagy bajba kerül a kis családunk :( Úgyhogy irigykedek mindenkire akinek van képe a kis csöppségéről :)

De majd hamarosan elmegyünk babamozra, mert nekem fontosabb, az hogy a férjem is lássa a gyerekét, ne csak én.

Jajj ne haragudjatok, hogy ezt így a nyakatokba zúdítottam..... De ki kellett írnom magamból.

Szép estét Mindenkinek lányok fiúk :)

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Viki
Egy-egy szem gyógyszer nem okoz gondot!
Nekem se papírképet adtak, volt nálam pendrive, arra mentegetett képeket a doktor!
Érdemes lehet nálatok is megpróbálni! :wink:

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy nem jelentkeztem eddig, de volt egy húzós napom szerdán, utána meg 2x nem engedett belépni az oldal...

A CMV IgG és IgM teszt is pozitív. Ez nem jelent túl jót, mert elvileg friss a fertőzés, de lehet hogy csak újrafertőződés. Most még meg kell várnom az eredményt Pestről, mert ott meg tudják állapítani, hogy pontosan mikor is kaptam el. Úh most reménykedünk benne, hogy legalább 3,5-4 hónapja...

Voltam genetikai tanácsadáson. Hát nem igazán nyugtattak meg.
Ezt a véleményt kaptam:
"Magzati malformatio kockázata az aviditás alapján dönthető el. Teljeskörű diagnosztikára nincs lehetőség, de fentiek mellett genetikai szempontból terhességét jelenleg megtarthatja. További kivizsgálás szükséges."
Kaptam beutalót Debrecenbe teljeskörű genetikai vizsgálatra (magzatvízből). Ettől nagyon félek. :(
Akkor is szeretnék, ha megcsináltatnám, ha az aviditás jó eredményt mutat majd. :(
Kaptam egy "veszélyeztetett terhes" jelzőt, úh most már táppénzem vagyok, nem dolgozom.

Voltam UH-on (12+0 napon), de mivel általában 35 napos ciklusaim voltak így 13+0 napon kell mennem a 12 hetes genetikai UH-ra.
Viszont legalább annyi jó van, hogy láttam a picikénket, megvan mindene, és egészséges. Még azt is megsúgták, hogy persze ez nem hivatalos, de úgy látják, hogy a tarkóredő is rendben :)
Csak még picike CRL: 49mm.

Hát röviden ennyi.
Vélemény az amnio-ról??? Amúgy 27 éves vagyok, pont mától :)



Erika nagyon sajnálom ami történt veletek. :( Sok erőt és kitartást kívánok!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Aneetha
Boldog születésnapot!

Debrecenben profik a genetikán, szerintem!
Nekem több ismerősöm is megcsináltatta az amniot, nem volt semmi szövődményük, szerencsére az eredmények is jók lettek...

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Aneetha!

Boldog születésnapot!

Vannak szerintem olyan estek, amikor jobb megcsináltatni, az amniocentézist. Mert az biztos választ ad, nem úgy mint egy uh. Uh-on néha nem vesznek észre dolgokat, bármennyire is profik. (Egy ismerősömnek lett így down-kóros a fia, a lány egészséges. Ikrek. Csak a szülésnél derült ki.)
De olyan is van, hogy az uh-on azt moindják beteg, nyitot lesz a gerince, és a végén mégis telejsen egészséges.
Szóval az amnio ebből a szempontból megbízhatóbb.
De előtte azt is gondolt végig, hgy mi van, ha rossz az eredménye az amnionak? Elvetetitek a babát?
Vendég
 


Jessica, Catherine
Köszönöm szépen!!

Legalább ti megnyugtattatok, ha az orvosoknak ez nem sikerült. :)
Meg fogom csináltatni az amniot.
Őszintén szólva abba, hogy rossz lehet az eredmény még nem gondoltunk bele (és nem is merünk). Én még bízok a pesti jó eredményben és abban hogy Debrecenben is minden oké lesz.
Jól tudom azt, hogy a 16. hét körül szokták azt megcsinálni? Vagy független attól hogy hány hetes vagyok?
Hétfőn kell őket hívnom időpontért.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Aneetha!

Én ha bármi nem biztosat mondott volna az orvos a kombin, akkor megcsináltattam volna az amniot. Ő azt mondat, hogy 1-2% körül van a vetelesi arany, ez intézmény és orvosfuggo. Ő tud olyanról, aki mar kb 20 éve csinálja, és egy vetélés sem volt nála. Nekem az egyik barátnőmnek volt amnioja, neki semmi gond nem volt, de volt aki mellette elvetélt. Attól függ jut-e be vmi fertőzés. Amúgy a16. Héten csinálják.

Jessica!
Helyes a pocid! És a bentlakók is!

Viki!
Remelem sikerül a paroddal eljutnotok uhra. Nekem is azt mondta a férjem, hogy most az uh után valóságos neki.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


sziasztok!
Viki:mi Zsófinál soha nem kaptunk képet, nálunk is férjem említette a 3dt, de mondtam épp eleget láthatja ha megszületett...
de megértem, remélem sikerül összehozni, és szép közös emlék lesz:)

mi egész jól vagyunk, hétvégére kaptunk pici mama segítséget, remélem holnap tudok is pihenni:)
a napokba vonja el a kálciumot a babóca, érzem ahogy fáj a kezembe a csontok, úgy olvastam pont zsófinál is itt kezdődött:)
remélem nem utánozza mindenbe a nagytesót:)
jóéjt
csengobarack
Csór
 
 


Sziasztok Lányok!

Végre itthon!

Sikerült visszaolvasnom az elmúlt időszak termését!

Evilány, Erika, nagyon sajnálom! Mielőbbi regenerálódást kívánok nektek és idővel csíkos teszteket!

Látom alakulnak a pocakok és a lakóik!

Fejfájás: hetek óta kínlódom vele, így bekaptam 2x is advil ultra forte-t. Erre megtudtam, hogy ezt terhesség alatt szigorúan tilos… Sőt, nekem az algopyrint sem ajánlották, csak a középső harmadban. Ami végig szedhető, az a Panadol. Nem mondom, hogy olyan hatékony, mint az advil, de inkább a biztonság.

Extra vizsgálatok: mivel elmúltam 30, a dokim feltétlenül javasolta az integrált tesztet, amin egyébként túlvagyok. Mármint az első részén. Hasi és hüvelyi UH is volt, mert még kicsi (48 mm) volt a baba, de minden adat rendben van.

Én addig szeretnék dolgozni, amíg csak lehet és bírom a stresszt, mert abból van bőven. De a lakáshitelünk miatt is muszáj, mert óriási a különbség a fizetés és a táppénz között.

Titkolózás: két hét múlva megyek dokihoz, utána fogom bent elmondani. Hasam inkább széltére nő, olyan, mintha a derekamra felkaptam volna egy úszógumit. Pedig még egyetlen grammot sem híztam. Meg kaják után iszonyatosan fel vagyok puffadva, pedig alig eszem. A gyomrom dülled ki. Szóval rám max. legyintenek, hogy meghíztam. A főnököm sok száz km-re van tőlem (évente 4-6x találkozunk), reggel pedig bemegyek az irodámba és magamra csukom az ajtóm. Egyébként 2 hete nála voltam és az álcám miatt még egy dl vörösbort is elkortyolgattam vele. Mindig borozunk vacsi közben, úgyhogy rögtön lebuktam volna. De eltartott vagy 2 óráig mire lecsúszott szinte cseppenként.

A repüléseket átvészeltem, de nagyon szarul voltam. A 4-ből 2 út is nagyon rossz volt, légörvény dobálta a gépet és egyfolytában pisilnem kellett meg szédültem. Elvileg év végéig még1x mennem kéne, de nem tudom, hogy bevállaljam-e. Ez már az a stressz-szint, ami nem éri meg.

Aneetha! Boldog szülinapot és pozitív gondolkodást! Tudom, hogy most nem egyszerű, de próbálj meg úgy nekiállni, hogy minden rendben lesz/van!

Mennem kéne aludni, a nagy reggel 6 körül kel minden hétvégén!
virelle
Budapest
 
 


Aneetha!
Miért vártok az amniora, miért nem csináltatsz méhlepényvizsgálatot. Azt most még meg lehet csináltatni, annak gyorsabban van eredménye.
Pussz

Lilypie Fifth Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickersLilypie Kids Birthday tickers
kukucsi68
 
 


Gyógyszer
Gyógyszergyártók védik magukat és ezért szinte minden gyógyszerre ráírják, hogy terhesség alatt nem javasolt a szedése.
Átfogó tanulmányok persze nincsenek, hogy melyik gyógyszer mennyire ártalmas, vagy biztonságos.
Az orvosok egyéni nézeteitől függ, hogy ki mit javasol.
Én inkább szoktam az Algopyrint javasolni, mint a paracetamolt :oops: :wink:
(szerintem, a paracetamol nem annyira hatékony, viszont jelentős májkárosodást okozhat :? :cry: )

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Aneetha!
Boldog szülinapot!!!!
Én a munkám során számtalan emberrel találkoztam, akinek amnio-ja volt, és senkinek nem ment el a babája. Megmondom őszintén, fogalmam sincs, hogy a CMV mennyire okoz genetikai elváltozást, mármint, ha a fogantatáskor valaki fertőzött. Mert ugye, az akkor eldől, és az amnio csak ezt mutatja ki. Fejlődési rendellenességet okozhat, így a jó UH is fontos (szerintem...)

Virelle!
Ennyi repkedés :roll: ... jó, hogy így bírod...

Gyógyszer
Még jó, hogy én nem vagyok fejfájós, mert az Algopyrin nekem nem segít, ha mégis fáj. Akkor kizárólag a Cataflam mulasztja el, az meg kifejezetten nem terhes-pirula. Úgyhogy bízom benne, hogy a következő pár hónapban nem fog fájni a fejem :lol: .
Mikor a nagylányomat vártam, akkor fájt a fejem, és a doki azt javasolta, hogy inkább ne vegyek be semmit, várjam meg, amíg elmúlik :roll:. Köszi :wink:

panda
Halásztelek
 
 


Fájdalom
A szervezetben stressz-reakciót vált ki. Vérnyomás, pulzusszám emelkedik, a vérkeringés átrendeződik, szív, vese, agy kap több vért, hasi keringés csökken, a méhlepény keringése is... :?
Nekem elsődleges a fájdalom hatékony csökkentése...

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok!

Már megint napok óta nem tudtam felnézni, nem a legjobbak a napjaink. Tegnap vendégeink voltak, az előkészületek (pedig nem volt sok feladat) teljesen kimerítettek. Ma különösen vacakul vagyok, de legalább van egy kis időm pihenni. Ragyog a lakás, ebédre sincs gond...

Már nem tudom, mikor voltam utoljára: szerdán voltunk 12. heti UH-n. Minden rendben volt, csak nem láttam mocorogni, és emiatt csalódott voltam (és persze a paramamiság is előtört azonnal). Holnap megyek saját dokihoz, majd mindenképp megkérem, nézzünk be Picurihoz újra.

Aneetha, szurkolok, hogy minden rendben menjen a magzatvíz-vizsgálaton, és jó eredményeket kapj! Mikor mentek?
Utólag is boldog szülinapot!

Inkognitó, mikor lesz a nagy leleplezés?

Erika, iszonyúan sajnálom, sok erőt kívánok neked, és mielőbbi babásodást!

Évi, jó hogy visszanéztél hozzánk! Lesem a blogod is, érezni még nagyon az írásaidból a fájdalmat. Szurkolok, hogy sikerüljön mielőbb túllenni ezen az egészen.

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 18:50-kor.
szilly
 
 


Sziasztok!

Jessica, jó, hogy írod a gyógyszert!:lol: Akkor nem kell olyan szigorúan veni, mint ahogy a gyógyszerészek riogatnak. (Van egy gyógyszertárosunk, aki mindenről lebeszél és ijeszteget) Azt hiszem akkor lehet, hogy bevállalok adott alkalommal egy algopyrint is, mert a panadol nem sok mindenre jó :wink: Na, az én migrénemet aztán nem lehet gyógyszer nélkül átvészelni! Mondjuk a nődokim is úgy áll ezekhez, hogy ha én szenvedek, akkor az a babának sem jó, úgyhogy inkább csillapítsam a fájdalmat.

Gyomorégéssel már küzd valaki? Nekem 2 napja elkezdődött, pedig nem eszem egyszerre sokat. Előzőnél sokkal később jöttek elő ezek a panaszok. :roll:

Szép vasárnapot!
virelle
Budapest
 
 


Virelle!
Na, gyomorégésem az pont nincs :lol: . Van helyette orbitális-folyamatos hányinger és valami gusztustalan édes íz érzése a számban, ami miatt "elfelejtettem" főzni, mindent össze-vissza ízesítek... Szegény családom, gondolhatod...

Viszont most délutántól olyan szinten folyik az orrom, hogy az eszméletlen :roll: . Más bajom nincs, se láz, se köhögés se semmi, de már vagy 50 db pzs-t elhasználtam :x . Na, ilyenkor mi a teendő? Sok folyadék, orrcsepp (Milyen? Most csak Nasivin van itthon meg tengeri sós cucc), C-vitamin???? Egyéb ötlet?

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Panda, jobbulást! Nekem két hete mikor lebetegedtünk, csak a tengeri sós orrspray-t ajánlották, + sok folyadék, C és D vitamin, narancs/citrom ill eukaliptusz, stb. olajos párologtatás, bioptron vagy infralámpa, stb.

Virelle, nekem is van gyomorégésem. Az előző terhesség maradványa reflux lett, amivel amúgy is sokat küzdök, főleg most ismét terhesen. Én többek között emiatt is vagyok itthon veszélyeztetettként most.
Kerülöm a kávét, a fekete teát, az édes dolgokat, az olajban sült, a füstölt, a csípős ételeket. Az ásványvizek közül a szénsavmentes Kristályvizet iszom, ami enyhén lugosító hatású, ha pedig nagyobb a baj, akkor kifejezetten lúgos víz (Tündérvíz Ph 9,1) is van itthon.

Megpróbálom ma átfutni amiről lemaradtam a napokban, hogy frissítsem a táblát. De ha valakinek van még új infója, írjon :)

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 18:51-kor.
szilly
 
 


Sziasztok,

Csak beköszönök :) Olvastam miket írtatok, de nem nagyon fogom most fel a dolgokat, fáj a fejem reggel óta :( Annyira még nem hogy gyógyszert vegyek be rá, csak olyan tompán, amitől koncentrálni nem tudok... Biztos az időjárás tett rá egy lapáttal :( Az előbb sétáltam 5 percet a friss levegőn, akkor jobb lett, de most hogy bámulom a monitort megint rosszabb.... Lehet hogy ma óránként kimegyek sétálni - még jó hogy ma itthonról dolgozom, nem lesz gyanús a főnöknek :D

Csütörtökön megyek UH-ra. Már annyira várom :)

Panda, jobbulást!!! Sok c-vitamint szedj, az biztos hogy jót tesz!!

Jessica, szépek a babák :) És egy fiú-egy lány :D ideális :D Pocid is szépen nő :)

Aneetha, boldog szülinapot!!!! És biztos minden rendben lesz!!!

Viki, vigyél egy fényképezőgépet, és kérd meg a dokit hogy fotózza le neked a monitorról... Nem lesz olyan jó minőség, de több mint a semmi.... Persze a 3D az igazi élmény, ha tudtok ketten menni. :)

Megyek, sétálok még egy kört, hátha javul a fejfájásom....

Kép
xyz7
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: