Új privát üzeneted érkezett!

Nem lehet, hogy elfekszed magad? Kényelmesen alszol? Egyébként sajna nem tudom, hogy mi lenne a j. Nekem a jóga segíteni szokott, ha nagyon nyomi vagyok, meg itt fáj, ott fáj dolog van.

Milyen érdekes, nálunk csak a 37. héttől van NST. Ezen is spórolnak :wink:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok

Csak jöttem elköszönni tőletek,nemsokára indulok vissza a kórházba.
Tegnap elött éjszaka este 20-tól hajnali 3-ig 3 perces rendszeres fájásaim voltak,de leálltak. Dokim kiengedett,de vissza kell ma mennem. Lehet már bennt is kell maradnom szülésig.
Remélem hamarosan babázhatok. És hozhatok nektek képeket is erről a huncut leányzóról,aki így megviccelt engem is és a dokit is.


Legyetek jók! Vigyázzatok magatokra!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Bocsi a betolakodásért, de hátha valakit érdekel ez a szupi márkás csomi... 3800 ft..

Nincs benne foltos, agyonmosott cucc, mind gyönyörű darab!!!!!!!!!!!!

Tartalma:

Új Cherokee meleg sapó 0-3 hó

Leopoldi gyönyörű plüss rugi 62-es

H&M poló 62-es

Folwer Fairy galléros csini poló 0-3 hó

Flower Fairy zippzáros pulcsi 0-3 hó

Virágos-szives ploó 0-3 hó

Trendi farmer gatyó 3-6 hó

Disney store Új előke

Polár rugi 3hós


Kép Kép
Vendég
 

 
 

Ancsa sms-e egy másik topikból:

"Megszületett Liza Léna okt. 29-én 23:45-kor, 54 cm, 4002 gr. Nehéz szülés volt,de a királylány gyönyörű. Puszi, Ancsa"

Gratulálunk a csöppséghez! Sok tejet és mielőbbi visszatérést a topikhoz :lol:

Kép
wruska
 
 


Ancsa,

Hatalmas gratuláció a picihez. Aki nem is olyan pici...
Szép nagy baba.
Várjuk majd a képeket és a beszámolót.

Kivánok nektek sok tejcsit és erőt, és energiát a picihez.

Kép
eperke25
 
 


Sziasztok Lányok,

Hogy vagytok?
Én jól vagyok.
Hétvégén kapunk sok ruhácskát ajándékba nővéreméktől, újakat is és használtakat is. Azt hiszem én nagyon jól jártam keresztlányommal, olyan sok mindent kapunk tőlük. Szinte nekem semmilyen ruhát nem kell vennem. Ez nagy segítség.
A babaszoba alakul. Ki van festve, bordűr felrakva. De meg nincs meg a függöny és a baldachin. Szóval még nem küldök képeket.

De azért magamról teszek fel pocakfotót.

Szerdán megyek az első NST-re és előtte megyek gyógytornászhoz is. Még mindig fáj a hátam és zsibbad is. Olyan mint ha valami ideget nyomna a baba. Kenegetem krémmel az jót tesz neki. És megpróbálok sokat pihenni, lehet a nagytakarítás nem tett jót.

Lassan elkezdem összerakni a kórházi cuccaimat is. Bár remélem még nem lesz szükség rá. Wruska, te már összepakoltál?


Kép Kép

Kép
eperke25
 
 


El is felejtettem írni, hogy megyünk pihizni hétvégén Miskolctapolcára. Még egy kis gyors kikapcsolódás a baba előtt. Remélem jó idő lesz.

Kép
eperke25
 
 


Én már összepakoltam, mert majd minden uh alapján 2 héttel előbbre jósolták Olikámat, meg persze volt vérzés a terhesség elején, ez is "koraszülés" kockázatot jelent. Szóval inkább legyen meg alapon bepakoltam 2 hete :oops:

Szép a pocid :lol:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok

Hoztam az ígért baba képeket,remélem sikerültek is.
A szüléstörténetet megpróbálom jövő hétre megírni.

A 3 szülésem közül ez volt a leg hosszabb és a legfájdalmasabb is. Sajnos utólag derült ki,h Liza baba nagyon nem akart még megszületni. Végig a fejünk felett lebegett a császár. De végül nagy nehezen sikerült természetes úton szülnünk.
De majd erről bővebben a szüléstörténetben.

Én megvagyok,Liza baba pedig pont ugy viselkedik,mint a pocakomban.Délelött alszik, délután is nyugis,nézegelődik.
Éjjel viszont nagyon aktív,sokat van fennt.
Megpróbálok mihamarabb visszakapcsolódni! Kicsit nekem is uj még hogy most már 3 gyermekem van.
Bele kell rázodnom.

Liza baba első percei
Kép

Liza baba fürdés után
Kép

Liza baba otthon
Kép

Liza baba a kórházban
Kép

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa,

Gratulálok Liza babához, nagyon szép formás fejecskéje van.
Örülök, hogy minden rendben ment és túl vagytok rajta, még ha nehéz is volt.
Próbálj meg azért pihenni is bár gondolom 3 gyermek mellett ez elég nehéz.
Én azt sem tudom 1 gyerekkel hogy fogok boldogulni.

Legyetek jók!

Kép
eperke25
 
 


Ancsa: gyönyörű ez a kicsi lány! Örülök, hogy jól vagytok, még ha nehéz órák állnak is mögöttetek. A végeredményért mindenképpen megérte. Biztos hamar belejössz a három gyerkőc felállásba is.

Még egyszer nagyon sok boldogságot kívánok a szép kis családodnak!

Kép
wruska
 
 


Küldök pár képet az ágyneműgarnitúráról. Még nincs kész teljesen a szoba, de már csak a függöny kell.
paplan pelenkázó lap

Kismamik, ti , hogy vagytok. Én elég szarul. Dagad a bokám estére, fájnak az ízületeim, és sok a gyomorsavam. Szóval elég szarul vagyok. Front van, vagy mi?

És még sokat kell vasalni, mert 2-kor indulunk pihizni Miskolctapolcára. Remélem ott helyre jövök.

Legyetek jók! Kép Kép Kép Kép Kép

Kép
eperke25
 
 


Nagyon édes ez a zsiráfos garnitúra, és a narancssárga szín is nagyon tetszik. Olyan meleg, barátságos és igazán csajszis. Petra baba biztosan nagyon jól fogja érezni magát benne.

Jó pihenést Miskolctapolcán, de nem hiszem, hogy a kellemetlenségek elmúlnak, ez már a terhességi korral jár és persze frontok is jönnek mennek. Győrben rekord számú kisbaba született a héten. Átlagosan 10 baba van egy hétvégén, most 40 baba született. Alig van hely a szülészeten. :lol:

Egyébként nekem is már két hete fáj a keresztcsontom, és ha sokat megyek, azért kicsit bedagad a bokám nekem is, bár szerencsére nem nagyon, de én látom rajta. Ma voltam védőnőnél, minden rendben van, de a vérképem most már kicsit rosszabb, mint a múltkor, szerinte vasat fog felírni a doki. Mondjuk már jó lenne, ha nem írna fel, erre a pár hétre már minek. :wink: Hétfőn megyek hozzá, majd megmondja, hogy mi lesz. Ma megkezdtem a homeopátiás felkészülést - caulophylliumot szedek, bízom benne, hogy használni fog, ha itt lesz az ideje. :lol:

Mégegyszer jó pihizést.

Kép
wruska
 
 


Sziasztok,

Megjöttünk a hétvégéről. Jó volt pihenni egy kicsit és kikapcsolódni. Voltunk barlangtúrán, jókat sétáltunk. Jól esett. Csak hamar vége lett, bár éppen jobban érzem magam itthon, mint máshol.

Szeretnék figyelmetekbe ajánlani egy on-line áruházat, ahol gyerkőcöknek lehet venni nagyon szép ruhákat nagyon jó árakon. Ha van kedvetek nézzétek meg, csak ajánlani tudom.

www.fischerfashion.com

Szép napot, majd még jövök!

Kép
eperke25
 
 


Nos, megvolt az utolsó orvosi vizsgálatom :lol:

A méhszáj teljesen nyitott, doki szerint már nincs sok hátra. Azért azt kérte, hogy jelentkezzek be jövő csütörtökre NSTre, de megbeszéltünk minden eshetőséget, ha közben megindulna a szülés :lol: :lol: :lol: Már nagyon várom.
Persze könnyen lehet, hogy kihúzzuk a végéig, de ennek ő sem látja sok esélyét és valahogy nekem is mást súgnak a megérzéseim. Majd meglátjuk.

Egyébként Olivér nagyon jól van, minden rendben vele és pénteken betöltjük a 37 hetet, így már koraszülött sem lesz :wink: Nem beszélve, hogy a doki szerint jó masszív gyerek, december 5ig a 4/ 4,5 kilót is elérhetnénk. Úgyhogy jöjjön csak előbb ez a gyerek (szerintem). :roll:

Kép
wruska
 
 


Wruska,
Hű, már itt tartunk. Hát ez nem semmi. Hogy bármikor szülhetsz.
Szép súlya van Olivérnek. Tényleg jobb lenne ha minél előbb meglenne a baba, mert nem lesz könnyű megszülni.

Azt hiszem most megijedtem én is. Bár nekem 2 hete zárt volt a méhszájam, de nem fog doki látni a jövő hét péntekig.
Nem is tudom elhinni, hogy már itt tartunk. Mi lesz velem. Azt hiszem most bepánikoltam.
Neked már vannak ilyen jósló fájások? Én azt sem tudom, hogy mi minősül fájásnak.
Amúgy én jól vagyok, csak a bokám dagad, de nagyon csúnyán.
Majd csütörtökön megyek NSTre.
Én attól félek, hogy nem lesz egyszerű a mi helyzetünk. Én ha jól látom, még mindig nem fordult be Petra. Nekünk sajnos soha nem alakul egyszerűen semmi sem. Szóval kicsit félek.

Ne felejts el tájékoztatni minket, mert én legalábbis nagyon szurkolok érted.

Kép
eperke25
 
 


Annusnak megy majd az sms, a másik topikba, ha túl vagyunk rajta :wink:

Szerintem ne aggódj. Gondolj arra, hogy az orvosod jó, a baba lesz a főnyeremény a megpróbáltatások után, és bent nem marad. A császárnak is van előnye és a hüvelyi szülésnek is (én mindig erre gondoltam), szóval amit sorsolnak, az lesz. Nem ezen fog múlni, hogy jó anya lesz e valaki.

Nekem a héten egyre többször vannak már jósló fájásaim - ilyenkor a derekam és a hasam alja - a köldököm alatti rész fájdogál, mint mensikor (úgy övszerűen). Keményedéseim is voltak, de a kettő még nem esett egybe :lol: A hasam is kezd lecsúszni, de még nem könnyebbültem meg - szerintem Olika is túl nagy, hogy ez bekövetkezzen...bár nem tudom. Mindenesetre kiváncsi leszek, hogy mikor fog eljönni a mi napunk :lol:

Kép
wruska
 
 


sziasztok lanyok!!!!!

ezer eve nem voltam. ne haragudjatok! rengeteget dolgozom. minden energiamat elveszi. :roll: de mar nem sokaig. csutortok az utolso munkanapom! :lol:

Ancsa. Hatalmas gratula Liza erkezesehez! Majd leesett az allam, hogy mirol maradtam le! Kép
Sok tejcit kivaok! Gyonyoru kislany!

wruska. melyik topikba irogatsz meg? gondolom odair majd az a lany, akinek az sms-t irod, es hat Oliver erkezeserol mar nem szeretnek lemaradni.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


orulok, hogy osszessegeben mindenki jol van.

eperke. nagyon szep lett a babaszoba. tetszenek a szinek! a hasad meg tenyleg pici.
az enyem bezzzeg jo nagy :lol:
Kép

nalunk az epitkezes halad, ha nem is fenysebeseggel. sajnos em leszunk teljesen kesz mire kell, de majd csak lesz valahogy. november vegere azert kesz lesz a babaszoba. majd akkor en is teszek fel kepeket!

nalam is elkezdodtek a vege fele jelentkezo nyavajak, vizesedes, kemenyedes stb. itt nem vizsgal meg senki, szoval a mehszajam allapotarol fogalmam sincsen. sajnos rohadtul viszketek mindenhol, de a legrosszabb a mellbimbom.

KépKép
KépKép
mush589
 
 


jovo hettol jovok majd gyakrabban! jok legyetek

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Sziasztok,

Na jó eltűnt mindenki.
De azért remélem jól vagytok.

Én csütörtökön voltam NST-n. De minden rendben. Bár sokat fáj már a pocim, lehet érezni, hogy helyezkedik a baba. Bár majd csak jövő hét pénteken derül ki, hogy fejfekvéses e már. Remélem addigra megfordul.

Mush,
Szép nagy pocak. Enyém már lehet nem fog nőlni, de remélem minden rendben van azért odabent.

Olyan szépen süt a nap. Szeretem ezt az időt.

Menjetek sétálni nagyokat!

Puszi mindenkinek!

Kép
eperke25
 
 


wruska. te mar esetleg babazol?

eperke. remeljuk picurodnak megjon az esze es menetiranybafordul. drukkolok!

en pentek ota meg se allok. takaritok, pakolok, de ez meg sajnos nem a gyerek szoba, azt majd csak jovo heten kezdhetem. jovo het szerdan a konyhankat is szetcincaljak vegre es egy honapig nem lesz konyhank!. erdekes lesz az etkezes!:)))

jovo heten hozok majd egy csomo uj kepet.

remelem mindenki jol van!

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Kedves kismamák szeretnék egy kedvező lehetőséget a figyelmetekbe ajánlani, a bolti árak feléért készítek kismamaruhákat 34-52-es méretig, akár méretre is.

Nadrágok, szoknyák, felsők, melegítőnadrág, melegítő felsők (34-46): 3500 Ft-4000 Ft

Igény szerint a kész darabokon kívül korrekt áron, anyagtól és mérettől függően hasonló árakon más méreteket is elkészítek, akár egyedi méreteket is! Vidéki megrendelések is vállalok! Hozott anyagból is dolgozok!

További információkért fordulj hozzám bizalommal:
sziszilva@freemail.hu

További szép napot!
Szilvi





Kép Kép Kép
sziszilva
 
 


Sziasztok!

Bocsi a zavarásért! Én a 2008 ősziektől vagyok.
Ha valakit érdekel kismamaruha olcsón, készítői áron, akkor nézzétek meg a weboldalunkat!
www.kismamaruci.hu

Köszi: Móni

gwini
 
 


Mush: még nem. Olika várat magára. Bár a méhszáj szerintem már rövidül (két hete 3111es volt az értékem), semmi jele, hogy kibújna a pocakomból.
A hasam nem szállt még le, szóval akármi is lehet. Igazából még van két hetünk a kiírásig és a kezdeti türelmetlenségem szerencsére alábbhagyott. Sztoikus nyugalommal szemlélem, ahogy telnek a napok, igyekszem élvezni, hogy még odabent van és mocorog (mert nagyon sokat mocorog a kis drága) és minden új eseményre (NST, újabb védőnői látogatás) úgy próbálok tekinteni, hogy egy újabb élményszerzés.
Egyébként is nagyon jól vagyok, szerencsére panaszaim sincsenek, csak izgatott vagyok, várakozok. Egyedüli "nyűgöm", hogy éjjel nehezen alszok (mivel mindig elfekszem magam és sokat kell kijárnom pisilni), de végül is alszok és ki is pihenem magam, csak több kisebb etapban. De legalább szokom a rendet :wink:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok!
Jó régen nem voltam...
Elkezdtem dolgozni újra. Nehezen rázódom vissza.

Először is Ancsaaa!!! :lol: :lol: :lol: :lol: gyönyörű a kiscsaj!!! Hol is van a részletes szüléstörténet?? :wink: Mesélj, milyenek a napjaid így a három gyerkőccel?

Mush :lol: Eperke :lol: szépek a pocik!!! Ugye nekem is lesz még?? Annyira irigy vagyok, olyan gyönyörűek vagytok! Most a héten bejött a munkahelyemre az egyik munkatársam, aki szintén januárra van kiírva, mint én voltam... Olyan szép nagy pocija van. Remélem, csak néhány hónap és én is újra növeszthetem. :roll:

Wruska :lol: nem sok van hátra, összepakoltál már a kórházra?
Csajok, wc papírt bőven vigyetek. Amikor én bent voltam, iszonyat mennyiséget használtam és bent egyáltalán nem volt! MEg betétet. Gondolom, az nektek is kelleni fog.

nálunk még csak (aug. Óta) most fejezték be a melósok a munkát. Úgyhogy remélem, Karácsonyra ki is festünk. Most minden neylon alatt van, iszonyat kosz mindenhol.. De legálább már bent vannak az ablakok...AZt hittem, már sose jutunk el idáig :roll:

Most már lassan lehet inni a málnalevél teát, hogy könnyen szüljetek!!!! :wink:

puszi, a. 8)
madaran
 
 


Sziasztok Lányok,

Na megjöttem az UHról és NSTről.

Sajna a gyermek nem fordult meg. Még mindig fent van a feje. Már 3250 gramm, szóval nincs nagy esély hogy megforduljon.
Ma nem volt bent a dokim. Nem tudtam vele megbeszélni, majd hétfőn hívom.
De nagy valószínűséggel ebből programozott császár lesz. Kicsit kevesebb a magzatvíz, de nem gond. Szép nagyra nőtt jó nagy lett a feje is 96 mm.

Remélem a doki azért vár Mikulásig.
Amúgy méretei alapján 38 hetes 4 naposnak felel meg.

Nem tudom örüljek e vagy sem. Ennek is annak is megvan az előnye. De azt hiszem csak működik ez a megérzés dolog. Valahol sejtettem én, hogy így lesz. Lusta a kisasszony. Gondolta ha anyuci is császárral jött a világra, akkor én sem strapálom magam.

Azt mondta a szülésznő, hogy így nem valószínű, hogy magától beindulna a szülés. Nem lesznek fájásaim.

Most megyek és kipihenem az izgalmakat.

Legyetek jók!

Kép
eperke25
 
 


Szia Madaran, hát persze, hogy hamarosan gömbölyödsz már te is!
Emlékszem a tavalyi Karácsonyunkra és a Szilveszterünkre. Olyan nagyon szomorú voltam és vígasztalhatatlan (december 7én volt a műtétem) és Szilveszterkor megfogadtam magamnak (azt mondják sok minden fejben dől el, hát ki tudja), hogy egy év múlva már hárman leszünk. Vagy egyben, vagy külön...

Eperke: Szerintem, ha programozott császár lesz, akkor sem lesz korábban, mint 12-e, mert ilyenkor már nem módosítják a születés időpontját. A méret - kor összefüggés a 12. hétben változtathat a vége dátumon. De a dokid majd elmondja úgyis, hogy ő hogy szeretné csinálni, mert ez maximálisan tőle függ.
Egyébként én is azt gondolom, hogy még akár meg is fordulhat, sokaknak van, hogy utolsó héten fordul meg, ami nem kis fájdalom a mamának. Ha meg, nem, akkor meg legalább tudod, hogy mi vár rád, nem kell találgatni.
Egyébként én azt mondom, hogy legyen egy rövidebb vajúdási szak, mert akkor nem sokkolódik a kis drágád, hogy minden előzmény nélkül kiveszik a meleg pocakodból. Bár sok orvos van, aki a faros szülést is simán levezeti...legalábbis itt Győrben sok ilyet hallottam.

De vigyázz magatokra, aztán ha van valami, jelentkezz ám
Még a végén előbb megszületik Petrácska, mint Olivér :wink:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok Lányok,

Hogy vagytok, hogy telt a hétvége.
Szörnyű, hogy már esik a hó!

Ancsa, ti hogy vagytok?

Wruska,
Hát majd a héten kiderül, hogy mi lesz. Szerintem holnap megyek a dokihoz, bár még nem beszéltem vele. Nem hiszem, hogy kihúzzuk 12-ig, mert a dokim nem híve ennek. Szerintem jövő hét hétvége felé megcsászároz, ha addig nem történik semmi sem.
Megfordulni már nem nagyon fog. Azt mondták csak a csoda segíthet, mert már olyan nagy, hogy nem tud mozogni.
Nekem pedig nem faros fekvésű, hanem medence végű fekvésű, tehát nem a lába van előre hanem a feneke. Az van beszorulva a szülőcsatorna tetejére. Ott trónol a kis drágám. Ha így indulna meg a szülés, félő. hogy probléma lesz a csípőjével.

De hát most már tényleg a dokin múlik
De már nehezen férünk meg egymással. Állandóan sok a gyomorsavam, nyomja fel a rekeszizmom, és a tüdőmet. Nem esik jól semmi kaja, hasmenésem is van állandóan.
És valami folyamatosan távozik belőlem ott lent. Nem hiszem, hogy nyákdugó, de elég gusztustalan és büdi :oops:

Szóval már haladhatnánk.
Tegnap feltettem a gyerekszobába a függönyt. Ma este kész lesz az is. MAjd teszek fel képeket.

Wruska, te amúgy hogy bírod? Nagyon izgatott vagy már, vagy nem?

Mush,
Veled mi újság? Várjuk az új képeket. Ne dolgozz sokat! Pihenj is azért!

Én most megyek fodrászhoz, hogy kinézzek valahogy.

Kép
eperke25
 
 


Eperke: errefelé semmi. Frontoknak semmi hatása. Várunk. Türelmetlen nem vagyok, de minden nap úgy kelek, úgy fekszek, hogy talán majd most. Szeretnék már túl lenni rajta, bár én nem érzem terhesnek a terhességem. Jó, néha fájdalmas, ha mozog, de semmi különös. Minket már nem néznek meg uh-al, amit sajnálok, szóval csak az NST marad kontrollnak, amire majd csütörtökön megyek.

Mush: hogy vagy?

Kép
wruska
 
 


sziasztok.

a masik topikomban csak ugy hullanak a babak! szinte minden napra akad egy! :lol: meg sokan korhazban vannak, igy kepek nincsenek, sajnos.

mi jol vagyunk. en sem erzem terhesnek a terhessegem. de nagyon szivesen talalkoznek mar a leanyzoval.
sajnos tegnap este ota nagyon faj a torkom, alig birok nyelni. szedem az oscilot, de eddig meg nem sokat segitett. asszem taknyos is leszek.
az epikezes miatt 5 percet nem tudok nyugton ulni, de igy gyorsabban megy az ido. :lol:

es akkor kepek:
Kép Picur lak 1
Kép picur lak 2
Kép fuggony

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Kép vendegszoba 1
Kép vendegszoba 2
Kép mai pocak

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Mush,

Nagyon szép lett a picur lak.
Ma estére a miuénk is teljesen kész lett. Majd teszek fel holnap képeket.

Ma delután nagyon begörcsöltem. Le kellett feküdnöm ,mert majdnem összeestem.
De már jobban vagyok.
Beszéltem a dokimmal. Nem sok ideje volt rám, de azt mondta csütörtök reggel menjek be a kórházba és akkor megnéz ő is UH-gal. Szóval addig nem lesz semmi új infom. De legalább telik az idő. Nem tudom, ha úgy látja, lehet akkor megcsászároz? Bár ezt nem hinném.

Kisasszony nem igazán mozog. Nagyon lusta lett. De remélem jól van.
A véreredményem jó lett, minden rendben.

Wruska,
Az jó, ha nem érzed magad terhesnek. Én nsem érzem magam annak, de jó lenne ha minél előbb megszületne, kicsit izgulok, nehogy baj legyen.


Most mér olyan szép nagy hó esett. Most nagyon örülök, hogy nem kell vezetnem.

Kép
eperke25
 
 


Mush: csodálatos a babaszoba. Biztosan nagyon jól fogjátok itt magatokat érezni :wink:

Eperke: nem akadékoskodni akarok, csak nem értem, hogy miért venné ki egy héttel előbb, ha nem indokolt? Vagy önmagában, hogy medencevégű, az indokolja, hogy egy héttel előbb kivegyék?

Én sem tudok semmi újjal szolgálni. Csütörtökön megyek NSTre és akkor talizok dokimmal. Nem hiszem, hogy megvizsgál, de azért most majd megkérdezem, hogy ugye ő sem akarja, hogy ráhúzzunk. Egyébként Olika semmi jelét nem adja, hogy ki akarna bújni. A hasamon sem látok jelentős változást, mármint, hogy leszállt volna - talán csak egy kicsit. Végül is, a gyomorégés eltűnt, pedig egy hétig az is volt.
Most már nekem sem akaródzik egyedül menni sehová se. NSTre is apa visz csütörtökön.
Tegnap a széltől kicsit bealudtunk, de a mocorgás azért megvolt, csak kicsit lustibb. Azért ma extrán figyelem, hogy megvan e a napi adagunk.

Mindenkinek szép napot!

Kép
wruska
 
 


Eperke: hogy vagytok?

Kép
wruska
 
 


Még egyben?

Kép
wruska
 
 


Sziasztok,

Ne haragudjatok, hogy nem jöttem egy darabig, de elég szarul voltam. Volt egy éjszaka amit végig hánytam. Elég nehezen bírtam magam összeszedni. Nagyon vizesedik a lábam is, olyan mint a disznónak a lába, rendes csülköm van. Nem is tudok felvenni minden cipőt.
Tegnap voltunk dokinál. Minden rendben van, tejesen zárt a méhszáj, és hát nem fordult meg Petra, szóval császár.
December 8-án kell befeküdnöm és 9-én lesz a műtét.
Addig jövő héten kétszer kell mennem NSTre.
Szóval nekünk nem lesz nagy izgalom, hogy mikor lesz meg a baba, mert így tudjuk előre. Persze csak akkor ha valami nem lesz a jövő héten.

ÉS ti hogy vagytok?
Olivér nem hajlandó előbújni?
Nekem amúgy kevesebbet mozog Petra, mondtam is a dokinak. Azt mondta azért mert nincs valami sok helye.

Olyan szép idő van itt nálunk, süt a nap. Azt hiszem megyek majd sétálni. Rámfér a friss levegő.

Kép
eperke25
 
 


Most irigykedek kicsit, hogy 9-én túl lesztek rajta, de már mi is látjuk a végét, nekünk 12-én lesz szülés indítás vagy 15-én, ha addig nincs semmi.

Olivér még jól érzi magát bent és fütyül rá, hogy alig van helye, max kirúgja az oldalamat. Nekem semmi problémám, nem vizesedek, tudok aludni (leszámítva a háromszori, négyszeri kijárkálást), szóval semmi.

Meglátjuk, hogy a fiatalúr mikor kívánkozik kifelé. De most már hamarosan mindketten babázunk és ez izgalmas, nem? :lol:

Kép
wruska
 
 


Sziasztok,

Ma 13:26 perckor kaptam a következő sms-t Wruskától:
Egyszer csak itt volt... És anya lettem! Azelőtt nem hittem a csodákban...
12 óra vajúdás után végül császárral megszületett Olivér. 4110 gramm és 53 cm. Mindhárman elfáradtunk, de jól vagyunk.


GRATULÁLUNK!!!!

Kép
eperke25
 
 


WRUSKA. hatalmas gratula Oliver babahoz. szep meretekkel rendelkezik!

eperke. mar neked sincs sok hatra.pikk-pakk itt lesz a 9.-e!

nalunk majd csak dec 29-en inidtanak, ha addig nem tortenik semmi. :? remelem arra nem kerul sor.

ancsa. veletek mi van?

KépKép
KépKép
mush589
 
 


DRÁGA WRUSKA!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ISTEN ÉLTESSEN TITEKET SOKÁIG!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:SOK-SOK BOLDOGSÁGOT

én is megfogadom, amit írtál, hátha!!! :roll:

puszi, a.
madaran
 
 


Sziasztok Lányok,

Hát végre itthon vagyunk.
2008.12.08-án 12:46-kor 53 cm-rel és 3500 grammal megszületett Petra.
Petra tökéletesen jó volt és jól is van, csak velem akadt némi probléma.

Az egész december 7-én kezdődött. Este 11kor tényleg elment a nyákdugó, ráismertem, most már tudom milyen. ÉS onnantól indultak a fájások. De elég rövidek voltak és rendszertelenek. Aztan 2től kezdtek rendszeressé válni. Nem indultunk egyből, mert úgy is reggel fél 8-ra kellett menni a kórházba. Végül 7-re értünk be, akkor már 10 percesek voltak. Becsöngettem a szülőszobára. Pont a dokim is bent volt. Megvizsgált, mondta, hogy 1 ujjnyira ki vagyok tágulva, de hogy tovább nem fog menni, mert a feneke nem tud lentebb jönni. Feltettek CTGre, kaptunk egy egyágyas szülőszobát. Aztán vártunk.
Végül fél egykor került sor a császárra, és
12 óra 46 perckor megszületett Petra.
Maga műtét nem volt szörnyű, csak az érzéstelenítés, kétszer kellett szúrni. De nem tudok visszaemlékezni amikor odahozták nekem megmutatni, nem voltam magamnal.
Aztán felkerültem az őrzöbe.
Minden jó volt másnap reggelig. Reggel fél 5-kor fel kellett volna kelnem, de nem tudtam annyira szédültem és nagyon feszített a hasam. De erőtt vettem magamon és meg egy palack infúzió után sikerült. Lemosakodtam egy kicsit, aztán vissza az ágy. Mondam a nővérnek, hogy valami szívárog a cső mellett, ami a vágásban volt. Tett rá egy gézlapot és ennyi.
9-kor lekerültem a gyermekágyas részlegre, gyanús volt, hogy mindenki olyan könnyen mozog, én meg csak fekszem. Én nem is kértem ki a babát, mert nem voltam jól. Jött a doki megvizsgált, hümmögött és elment. Aztán elvittek UH-ra, ahol megállapították, hogy 1 db 10X10-es és 1 db 8X4-es hematóma van a hasamban.
Vettek vért, aminek eredménye az lett, hogy a hemaglobinom 7.2-re leesett. Délre, pont mire megebédeltem eldöntötték, hogy akkor újabb műtét, és vért is kell, hogy kapjak. De mivel már ettem, csak szerda reggel csinálják meg. A dokim viszont nem hagyta, így végül is még aznap este 8-kor megűtöttek. Rengeteg vért vesztettem műtét alatt is, sokáig is tartott, intubáltak, altattak, én pedig ezeket nagyon nehezen viseltem. Szerda hajnalban újra az intenzíven ébredtem.
Aztán újra vérvétel, de még mindig nem változott a hemaglobin.
De vissza leküldtek a gyerekágyas részlegre, immár már 3 cső volt a hasamban.
Este megint szarul lettem, felmerült, hogy újra intenzív és még két egység vér. De végül csak jobb lett a hemaglobin.
A három csövet péntek reggel vették ki a hasambol, addig azokkal kellett mozogni, szóval nehéz volt. Így Petrát nem is sokat láttam.
Csőkivétel borzalmas volt, mintha az agyamat szívták volna le, 4 réteg mélyen volt a hasamban.
Aztán már jobb volt cső nélkül. Végül vasárnap reggel volt varratszedés. És utána jöhettünk el.
Nagyon rossz volt, csak az tartotta bennem a lelket, hogy Petra jól van. És miatta hamar meg kell gyógyulni.

Most már itthon vagyunk, végre elfogadja a cicimet is, és szopizik is, már 70 gr is tudott. Sajnos nincs sok tejem, de remélem lesz még jobb is.

Íme pár kép:
Kép Kép Kép

Kép
eperke25
 
 


Drága Eperke!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Isten éltessen Titeket is!! Petra egyszerűen lélekzetelálítóan gyönyörű!!!! :lol: :lol: :lol:
Csajok, én meg ma reggel teszteltem pozitívat!!! Úgyhogy megyek az augusztusi csajokhoz!! pErsze Veletek is leszek!!!!! Szóval másodikra összejött!!! Wruska, igazad volt!!! A tea is bejött...

Terhesség alatt egyáltalán milyen tea javasolt?

puszi, jó babázást!!!
Mush!!! Ti jöttök!!! Nagyon szorítok!!! :lol: :lol: :lol:
a
madaran
 
 


Köszönjük a köszöntést és a jó kívánságokat. Egy mai kép:

Kép

Kép
wruska
 
 


jaj lanyok! nagyon gyonyoruek a babaitok!!! Oliver is ahogy csucsorit es Petra is egy tunemeny!!! :lol: :lol:
mi meg mindig 2in1. az elmult masfel hetem szornyu volt. eloszor volt egy fertozesem, ami szornyu vesegorcsoket okozott tobb, mint egy hetig. a fajdalomcsillapitotol meg szekrekedesem lett. na attol is csillagokat lattam. foleg, amikor a ketto egyutt tamadott. sokat sirtam.
most ezek mar jobbak, viszont a bebi hatalmas es egyre nehezebben ferunk el egy testben. ugy tunik o remekul erzi magat igy is.
nagy a hasam, vedoneni 4kg+ josolt.
tegnapi poci kep:
Kép

eperke. gyors felepulest kivanok nektek es remelem a tejcid is megindul. sajnalom, hogy ilyen sok problema volt.

madaran. gratulalok a pocaklakohoz!!!! es egy hatalmas olelest is kuldok. nagyon drukkoltam nektek!ugyik voltatok!
Kép

KépKép
KépKép
mush589
 
 


Jajj Madaran, de boldog vagyok, majdnem elsiklottam a hír felett!

Óriási gratula! Hát így tényleg nagyon boldog lesz a Karácsony!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
wruska
 
 


Mush!4 :lol: :lol: :lol: Hát mit látok??? Isten éltesse a kisbabátokat és Téged is :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Képeket és mindenkitől szüléstörténetet kérünk-kérek!!! én nagyon boldog vagyok, szorgosan szedem a vitaminokat. Most már nem lehet baj, mert nem lehet!! :lol: :lol:

Mindenkinek jó babaázás a következő gyönyörűséges esztendőben!!! 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
a

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Madaran: hogy vagytok? Bocsáss meg, hogy ilyen ritkán jövök, de Olivér minden időmet leköti.
Nagyon jó fiú, de sajnos sokszor fáj a pocija.

Te hogy vagy? Rosszullétek? Álmosság? Kiváncsi vagyok ám rád is, írj, ha van kis időd. Igyekszem minél többet feljönni.

A születéstörténetemet és fotókat Olivérről találsz az Élet a vetélés után babásai topikban.

Mush, Eperke: hogy megy a babázás?

Kép
wruska
 
 


Hello mindenki!
Változóan vagyok, émelygés, álmosság, cicifeszkó van. Az a baj, hgoy nem sok mindent kívánok, pedig most kéne nyomatni a vitamindokat. ÚGyhogy marad a Gravida, meg amit meg bírok enni.
Baba egyelőre jól van, már van szívhangunk :lol: :lol: :lol: és szépen gombócosodunk --Ő is , én is.
Febr. elején megyünk integrált tesztre, várom, hogy újra lássuk bb-t! Ti voltatok ilyenen?

Tényleg, oké, hogy babáztok, de azért mesélhetnétek, milyen a megváltozott élet!! :roll: Milyen egy napotok? tényleg döglesztő?? HOgy vannak a kisprücskök??

puszi, anna

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
madaran
 
 


Szia Anna,
Én még nem is gratuláltam neked! Nagyon örülök, hogy már pocakosodsz. Én nem voltam integrált teszten, szóval nem tudom, hogy az mi.

Nekünk jól telnek a napjaink. Petra igazán jó baba. Egész héten vegigaludta az éjszakát. Este 10-kor elalszik és ma csak negyed 7-kor kelt fel. Akkor eszik 15 perc alatt, aztan egy fél óra múlva mar alszik. Es szerencsere nem kell altatni sem, mert magától elalszik a kiságyban. Nézegeti a játékokat, beszélget nekik és elalszik.
Napjában már csak 5-ször eszik olyan 120-130 grammot szopizik. Szerencsére van elég tejcsi, így nem kell tápszer.
Már 4 kg, szóval szépen hízik.
Én most azt mondom nem fárasztó a babázás. Én sokat unatkozom mellette, mert sokat alszik nappal is. De majd változik ez is.

Vigyázz nagyon magadra, pihenjél sokat és szed a vitaminokat, amit az orvos előírt.

Mush,
Hogy vagytok? Hogy megy a babázás? Van segítséged?

Kép
eperke25
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: