Új privát üzeneted érkezett!

Kata!Jo anya leszel!!!!Nem csodalom,hogy ennyi gorcsoles utan mar varod a veget.

Tucsok!Ilyen nyugtato teakat javaslok!!!!

Dalma!Csini vagy :lol: :lol: Neked milyen nevek tetszenek?

Ildi!En ugy latom akik vekonyak voltak azok hamar felkapkodjak a kilokat de a legtobb esetben gyorsan le is megy.Ne gorcsolj a kilokon.

Zsuzsa!Durva a vedono!Gondolom te se fogsz sokat kedezni tol :twisted: En regi vedonom megsertodott mikor mondtam,hogy a Dokit tobre tartom mint Ot :twisted: :twisted: Nem tudja,hogy a baba csuklik a pociba?Hany eves a Csaj?

En komolyan kiakadok a vedonokon mit csesztetik a kismamt a kg-kal mikor 40fokban meg amugy is van eleg bajunk :evil:

Hat en nagyon elvezem a terheseget.Mar most faj a szivem,hogy mi van ha nem lesz tiobb babank :cry: Nagyon varom Zsombor szuleteset de hianyozni is fog a poci a mocorgas az egesz :oops: :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Jó reggelt, szép ünnepet!

Tücsök este eszembe jutott még 1 5let:
* igyál egy kis bort, vagy valami más alkoholt, az ellazít. Kismamák is ihatnak, csak nagyon nagyon mértékkel... Szerintem, a te esetedben nem lenne baj pár korty, hogy ellazulj...

Kata: azt én sem értem, hogy mit csesztetnek minket a kilókkal... Tényleg nem. Ha nem kóros, akkor meg mi a fene közük van hozzá, hogy mennyit szedek fel, és főleg, hogy mernek kritizálni. Ezt nagyon utálom.

Terhesség: nekem vegyes érzelmeim vannak. Amikor szenvedek, akkor nem szeretek terhes lenni, vagy amikor akadályoz valamiben, amit nagyon szeretnék megcsinálni... Máskor arra gondolok, hogy mi van, ha tényleg ez az utolsó terhességem, és nagyon szeretném kiélvezni. Persze elég nehéz, ha sok bajom van miatta... És sajnos nem is ugyan olyan mint az első volt. Egyszerűen nincs olyan kapcsolat köztem és Bori között, mint Lilivel volt, akár már csírazsák korában is... Fene érti ezt.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Van egy kis elmaradásom, elolvastalak Titeket, de bocs, ha nem reagálok mindenkire.

Bettyna! Örülök, hogy jól sikerült az esküvői meglepi!

Marek! Kitartás! Az inzulinos tű nagyon picike, szerintem meg tudod oldani (főleg mert ott lebeg feletted ha nem, bent kell maradnod).

Ildi! Apasági szinte elintézve (iktató nincs a héten, jövő héten be kell ugarni érte). Ügymenet:
Bácskai u. 53. 9-es ablakból (népesség nyilvántartó)hajadonsági igazolás kikérése, majd séta a Pétervárad u. 4-be (gyámügy), 18-as szoba - személyi, lakcímkártya, hajadonsági ig. Megírják (ez valami miatt 15 perc, addig kiküldenek a folyosóra a kényelmetlen faszékekre :shock: bár aki írja, annál van 3-4 normális szék), aláírjátok, és ha szerencsétek van vannak az iktatóban és azonnal kész. Ha nem, akkor érte kell menni - nem postázzák.....

Nyugtonmalac! Csini vagy!

Perdo! Szuper, hogy jól vagytok - és egyben. Strepto.ról én azt hallottam, hogy ha nem kezelnek ki, tuti császár. Kitartást, szorítunk, hogy szeptember 15-ig kihúzzátok! De 1-től már biztos helyen lesztek.
Valaki írta,hogy a babát kikezelik - nekem a dokim azt mondta, hogy attól agyhártyagyulladást kaphat, szóval ha nincs kikezelve az anya, császároz.
Nekem múlt héten vette le a kenetet hozzá, remélem negatív. Bár még van idő kezelni.

Velünk: hétfőn mi is belekavarodtunk a dugóba (Zsuékat meg tudom érteni, horror volt Budapest). Holnap remélem jobb lesz, megyek beadatni a vasinjekciómat. Aztán még jövő héten kétszer kell menni, és elvileg ennyi. Majd szept. 8-án legközelebb vizsgálat (akkor már kezdem a 37. hetet).
Apa is itthon a héten, szóval vásárolgatás majd jövő hétre csúszik -még 2 hetem lesz a beszerzésre, bár már nagyjából megvan mit-hol.

Megyek, főzök egy kis zöldbab főzeléket...

Ja, mák: tegnap nekem is mákot KELLETT ENNEM. Sütöttem pitét, de előtte 8 boltot jártunk be darált mákért...Apa nagyon aranyos volt, én már feladtam, de Ő nem hagyta - ha a lánya mákot akar, akkor mákot kap! :lol:

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 

 
 

sziasztok!!

Ancsa!
Nekem elég nagy a szám, lazán megmondom avéleményem. Ha engem feltartana megmondanám. Ha megsértődik, az Ő baja. Régen volt úgy, h jött, közben Ábel felébredt, mire megkértem, h fogja rövidre, mert szoptatni akarok, az pedig nem tartozik idegenre. Elment , de úgyanúgy jött máskor......Most is így teszek majd. Tényleg az abaj, h nem tudod, h hogy alakul a nap, így amikor jön a védőnő készen kell lenni. Remélem nálunk itthon lesz a férjem és szórakoztatja, ha épp nem érek rá....

Ritkán hallani, h valaki tiltaná a szoptatást :o :o :o :o

A vonalzód tetszik!

A szőnyeg is nagyon vidám!!!!!

Dalma!
Csini vagy! A ház is alakul, csak így tovább!!! Jöhetnek képek a babaholmiróli s! :D

L.Kata!
Érthető, h nehéz, de hidd el amikor megszületik, minden feledésbe merül. Van akinek tényleg terhes a terhesség.. Itt vagyunk, panaszkodj, ha az esik jól, senki sem morgolódik emiatt. Van aki így, van aki úgy viseli a babavárást. Mi itt szeretünk téged, lécci tartsál ki! :)

Ildi!
Pihenőszéket néztem ki a Nagykőrösi úton, ahol Adriék vásároltak. Nekünk nincs még és most szeretnék. Autósülést, hordozót is nézegettünk, de hiába lesz januártól kötelező a EU3-4-es, csak 1-2-t lehet kapni. A kikában volt egy 4-es hordozó, 59990 ft..menjenek a ......

A súlyod miatt ne aggódj, tuti a nagy rész víz!!! Járjatok szerencsével a 4D-n!!

Kata!
A védőnő most végzett, kb. 22-23 éves lehet.......Kérdezni nem fogok, felesleges. Szerencsére van két ismerős védőnő, akik profik és bármikor hívhatom Őket. Az egyik a gyerekdokink mellett dolgozik, így minden tanácsadáson talizunk, ami megnyugtat!

Dugó-meleg:
Amiatt gáz, mert ugye az autóban nem lehet felrakni a lábat, csak lóg és emaitt nagyon kellemetlen a kismamikbnak így a végefelé. Mire hazaértünk alig ismertem a lábamra, pedig 15-órakkor már megérkeztünk.

Ábinak nagyon tetszik a matrca, rögtön birtokba vette és azon is aludt. Nem esett le, igaz minden mozdulatára felébredtem....

Nálunk ma pihis nap van, végre hármasban....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Köszönöm lányok a bíztatást. Aranyosak vagytok! :D
Kicsit vígasztal a tudat hogy többen érzitek nyűgnek a dolgokat! :oops: :)
Mert én is imádom hogy babám lesz/van, és örülök hogy rugdos, hogy szépen hízik. :lol:
Szoktam neki énekelni, mindíg ugyanazt, hogy majd megismerje :lol:
De most már én is rosszul alszom, fáj mindenem!Sokat keményedek! :( Nagy bálnának érzem magam, és félek a Drágám is annak lát! :roll:
Mi szinte az elejétől nem élhetünk házas életet. Néha bűnöztünk, régebben :oops: :) De már semmi!
És ez rossz egy olyan nőnek aki imádja és kívánja a férjét! :oops: :D Néha csak úgy csüngg a szemem rajta, mikor kis alsóban mászkál, illatosan fürdés után :oops: :oops: :wink: Le tudnám kaparni a falat! :roll:
Ő meg olyan önmegtartóztató, hogy nem engedi hogy hozzányúljak, hiába fűztem, mert ő nem megy bele egyoldalú játékba! Neki úgy nem jó! :? Ha, értitek mire célzok! :oops: Persze ez nekem meg olyan rossz érzés!
Persze most már ki kell bírni ezt a kisidőt! :roll:

Dalma...köszi,hát, most csinálja apu a kis szekrényt meg a komódot a babócának! :lol: Majd lefotózom.
Sajna a konyhabútor nem lesz kész októberig, de majd anyu nyakán leszek pár hónapot! :oops: Úgysem várná el hogy rögtön szülés után magunkra főzzek :) ez nem lesz gond.
Az előszobát még egyszer festeni kell, meg bebútorozni.
Lényeg hogy a szobák kész vannak! :lol:

Kezdődik az István a király az m1-en! :lol:
Puszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


na vegre leulhetek...ma nagyon kifárasztottam magam...2 napszámosnak, kellett főzni, reggeli, ebéd, vacsora+mi ketten, kismostam a hűtőt, a konyhát...fűvet, gyümifákat kellett öntözzek..egyszoval ma nagyon kijutott...ahogy leültem, a kicsi mano odabenn neki is fogott tombolni :roll: szegényke
Peva:de kedves a párod...az enyém azért inkább azt mondja, majd jó lesz valami más..

Lkata: akkor nállatok is folyik a munka ezerrel :lol: , nem is rossz amugy hogy anykád beseit igy a főzésbe...jol jön össze, nekem is azt mondta fog jönnii...és anyosom is...na ezen annyit mind töröm az agyam, hogy lesz..mindkettő itt..mit fognak minden nap csinálni...és anyukám főztje jobban izlik, még a páromnak is...és ő sokkal alposabban is takarit..kb ahogy én szeretem...biztosan majd jön magától minden..megoldodik valahogy :?

Ildi:köszi, hát én 54 kg-ról indultam...borzasztó hogy néz ki a karom, combom...és még hogy jobb legyen, emlékeztek, hogy irtam a fenekm mind behasadt...most a combom is olyan...most már tutti a hasam sem ussza meg...

én ezért is, nem nagyon szeretem ezt a terghességet..mert nem tudom még most sem feldolgozni..mi lett belőlllem...és a páromnak is látom rajta nagyon furcsa..néha elejt egy-két szót...
Lkata: teljesen ugy érzek mind te..a pároddal...főleg mikor frissen tusolt, borotválkozott...az az illat...hhhhhhhhhhhmmmmmm..én is falra mászok.-..mint az AXE reklámban :lol: ..na jho vége az álmodozásnak :!:

Zsuzsu: háát igen, én is észrevettem, hogy dagadok estére...néha még este sincs...a kocsiban tényleg kezd nem kényelmes lenni...nyomom a hasimat a combjaimmal..és vezetni sem megy már olyan könnyen...ha nagyon muszály..azt se sokáig
m,egyek pockoljam ki magam az ágyba has, láb...ma tutti fogok aludni mint a bunda..nem hinném hogy fogom érezni a csipőfájdalmat...

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Dalma...hát oszd be őket(a mamákat) műszakra! :lol:
Nálunk is anyu jobban főz kicsivel, és tudja mit szeretek, de azt anyósom meg totál tud pörögni :shock: és alaposan takarít! :D
Most hogy görcsöltem , feljött és kisvasalt mindent! Először nem akartam, olyan ciki volt hogy ő 52 évesen takarít, én meg 28 évesen heverészek. De most már hagyom, mert úgysem nyugszik! :D Azt mondta hogy ő akar unokát, úgyhogy maradjak nyugton, mert pihennem kell a baba miatt! :D ...Végülis tök aranyos, és jólesett a segítség.
Néha főzök még, mikor jobban vagyok, de anyu már lassan azt se egedi! :roll:
Ma viszont fürdő takarítás lesz! :? Nincs front, úgyhogy talán bírni fogom egyedül. Most a pocim is jó puha! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

LKata - ha segítenek, fogadd el! Neked az a legfontosabb most, hogy tudj rendesen pihenni! Elhiszem én, hogy kellemetlen, hogy ők takarítanak-főznek, míg te fekszel, de nem szórakozásból fekszel, hanem mert muszáj! Mi amikor anyukámékhoz megyünk, akkor vagyok úgy, hogy annyira kiszolgál szegény, meg tényleg mindent elénk tesz, sokszor vásárol dolgokat, pénzt ad... és nyugdíjasok amúgy, szóval olyankor érzem kissé kellemetlenül magam, de mindig arra gondolok, hogy neki az a fontos, hogy velünk minden rendben legyen és ha majd nekem is meglesz a lányom, én is ugyanúgy alárendelem magam! Takarítással óvatosan, kádba ne nagyon hajolgass! Nekünk is kéne fürdőt takarítani, de én azt nem merem bevállalni, úgyhogy hétvégén párom fogja kimosni a kádat-csapot. :lol:

Dalma - kitartást a hurkácskáidhoz! :roll: Tudom, mit érzel, én ugyanígy vagyok vele, annyi különbséggel, hogy nekem a párom nem tett még megjegyzést, sőt, inkább ő csesz le, amikor szídom a testemet, meg hogy hogy nézek ki, mindig azt mondja, hogy több, mint 7 hónapos kismama vagyok és álljak le :wink: Persze most visszafogtam magam egy picit az evésben és mintha fogytam volna egy kilót, legalábbis a mérleg most 68 kilót mutatott ma reggel és az a durva, hogy ennek örültem :? Arra gondolok mindig, hogy az elején nem szabadott volna annyira elengednem magam kajaügyileg és akkor most nem kéne azon paráznom, hogy még hány kiló jön fel rám :shock:

Zsuzsu - a pihenőszék szerintem egy tök jó találmány, tündéri, ahogy ülnek benne a babák és nézelődnek :lol: Én is gondolkoztam rajta, hogy ha majd meglesz Lotti, akkor veszünk egyet.
Az biztos, hogy a bőröm alatt van sok víz is, mert tiszta narancsültetvény vagyok :?

Peva - köszi az infót az apaságival kapcsolatban, mi szeptember első hetében fogjuk intézni, akkor lesz még párom szabin egy hétig, remélem hamar meglesz, röhej, hogy még papírt is kell vinni róla, hogy hajadon vagyok :evil:

Mi megvagyunk, már beletörődtem, hogy megrövidült 1000es értékre a méhszáj, a doki nem mondta, hogy pihenni kéne vagy valami, szóval úgy veszem, hogy oké minden és kész. Úgyhogy csinálom ugyanúgy a dolgaimat, ahogy eddig, ma megyek kiiratni magam a házidokival, kaptam a nőgyógyásztól egy papírt róla, hogy veszélyeztetett vagoyk :shock: Durva volt látni, hogy ez van írva a papíromra, persze ez kell ahhoz, hogy ne kelljen mindig vinni igazolást, így kiírnak végig, de azért mégis :roll:
Ma is meleg lesz, holnap jön egy kis lehülés, mennem kell a mh-re is beadni a táppénzes papíromat, szombatra pedig újra bejelentkezünk a Genesisbe, remélem nem bújik majd el megint ennyire Lottika!!!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


sziasztok

Nekem is vegyes érzelmeim vannak a terhességet illetően.
Az első 2-nél végig élveztem a terhességet,bár a végefelé nehéz volt nagyon nagy pocakkal már minden.
Most viszont már a 6. héttől jöttek a problémák, először a görcsök, a fekvés,a doki eltiltott a szextől is, ami nekem azért nagyon hiányzik így már lassan én is ott tartok hogy tényleg néha letudnám kaparni a falat is, aztán elkezdett kinyílni a méhszáj, utána keveset mocorgott a babóm, utána jött a magasabb cukor, most pedig már teljesen nyitva van a külső-belső méhszájam. Még szigorúbb fekvés, de így is azt mondta az orvosom,hogy csoda lenne ha elhuznám így a betöltött 36. hétig. :( Ugyhogy őszerinte október előtt várhatom a kisasszonyt, még szeptemberben.
Ennyi probléma ellenére nem csodálom, hogy ezt a terhességemet viselem a legnehezebben és bár nagyon jó érzés a kis növekvő csoda bennem, nem igazán tudom élvezni a terhességet, ami miatt lelkiismeret furdalásom van. Én ugy várom a végét már,mint a messiást, de persze nagyon szeretném ha sikerülne a gyógyszerekkel és a fekvéssel bennt tartani a babómat a 37. hétig.

Ugyhogy én mindkettő oldalt megértem. Azt is aki élvezi és azt is,aki valamiért nem tudja élvezni a terhességet.

lovaszkata
Óvatosan a takarítással !

zsuzsi
Teljesen igazad van! Valószínűleg majd én is így fogok tenni és udvariasan elküldöm. :roll:

Ildi
Ne aggódj a méhszáj értéked miatt!
A 1000 még teljesen zárt méhszáj! :lol:

Na, csengettek,bocsi hogy nem reagálok mindenkire,majd bepótolom!

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok Lányok!

Borzasztó,h visszajött ez a nagy meleg! :?

Látjátok panaszkodtok,h híztok meg,h nagy a poci nekem meg pont az ellenkezője a problémám! :(
Én még mindig csak 56kilo vagyok(50ről) és most a doki is megjegyezte hétfőn ,h kicsi a hasam!Megnézte uh-val a babát és 33hetesnek felel meg,de vékony!A feje átmérőjének kisebbnek kellene lenni,mint a mellkasa átmérőjének!Na nállam ez fordítva van!Ugyhogy mondta,h mostantól minden héten megnézi!
A méhlepény jó,köldökzsinórban az áramlás jó, a szívhang jó!

Ildi, a méhnyakam nekem is rövidült a múltkori 2000ről 1000re, de nekem mondta,h ne mászkáljak és ne vezessek annyit!
Ja, a pisicsöves folyásra csak annyit mondott, h fürdés után kamillázzak és valószínű,h a hüvelyfolyás feljuttatott vmi bacit!Nagyon jó...
És ugye ez a sára hüvelyfolyás még mindig van arra meg azt mondta,h hüvelytus!Vettem is a gyógyszertárban ezt a femini szamártejes pezsgőtablettás cuccot és ma fogom kipróbálni!
Ez egy magyar prof találmánya és állítólag minden bacit kipucol!
Majd meglátjuk...

Csak kicsit félek,mert mintha olyat hallottam volna,h ez terhesség idején nem túl jó,de a tájékoztatójában nincs az,h ne lehetne és a doki miért mondaná?
Ti mit gondoltok???
Vendég
 


Reggelt!

Zsuzsu:
autós ülés – hordozó: most vettem egy Maxi cosi cabrio-t használtan. 15 eFt. Ez szerintem jó… Használtan az ára kb 20 eFt, de én kifogtam egy olcsót, és semmi baja, csak kicsit bolyhosabb a huzata ennyi. Nagyon jó hordozó. Nem tudom, melyik számot kell nézni rajta, de szerintem ez megfelelő lesz. :) Csak ajánlani tudom!

Kép
Kép
Kép

Bocs a képek minőségéért... mobillal készültek :S

Pihenőszék helyett mi hintaszéket vettünk Borinak… Konkrétan egy hatalmas hintát :D Nagyon vagány… Ebben is lehet etetni, pihentetni, stb… Éppen csak hordozni nem, de arra ott a hordozó… De hintáztatja a csajszit, ha én nem érek rá, és zenél is neki, meg forognak a tarka állatok a feje fölött :)
http://www.brendon.hu/ProductSearch/vie ... =1&whid=25
Ezt vettük meg :D

Azta, hogy itt milyen szorgos kismamik vannak… Nem semmi. Én büszke vagyok magamra, ha egy kicsit pakolgatok, kimosok és leszedem a göncöket. :)

Átalakult testünk: én is nehezen dolgozom fel. Sőt ezt utálom, csak nem hagyom, hogy az érzés eluralkodjon rajtam, mert akkor nagyon ki tudok borulni. :S Pedig nekem a 2. terhességem, és tudtam, hogy mi vár rám. De akkor is. Nagyon rövid idő alatt ennyit változni hátrányunkra?! Nem éppen leányálom. Még jó, hogy egy édes kis tücsök odabent kárpótol minket mindezekért, nem?
Az én hapsim mindig ezt mondja nekem, ha szóvá teszem, hogy milyen csúnya lettem: „ mit akarsz, éppen az élet egyik legnagyobb csodáját hajtod végre: kisbabát vársz!” És néz rám, én meg annyira szeretem őt.
És mi is nagyon várjuk már a zöld jelzést egy igazi kiadós, pocakmentes huncutkodásra :)

Gát masszázst fog valaki csinálni a vége felé magának? Vagy valaki megkéri rá a férjet, hogy segítsen? Én totál kivagyok a gondolattól, hogy nem tudom magamnak csinálni, de kellene, és hogy apa fog esetleg megdolgozni oda lent. Ez azért mégsem olyan erotikus dolog, inkább olyan kellemetlen… Pedig mi aztán mindent csinálunk egymás előtt… Még szültem is neki egy Lilit a szeme láttára… (Azt hiszem ez volt a legdurvább…)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Adri - én úgy olvastam, hogy a hüvelyöblítést kifejezetten nem ajánlják a terhesség alatt :?
Na, mekkora különbségek vannak a dokik között, ha én nem kérdezek rá arra, hogy most miért 1000-et írt a múltkori 2000 helyett, akkor ő nem is mondta volna, fasza :shock: Annyit mondott csak, hogy ez a 30. héten már normális :roll:
Nekem a sárga folyásra kell 6 napos Canesten kúpos kúrát csinálnom és ha nem múlik el rá 2-3 napra, be kell mennem hozzá majd a kórházba és csinál egy hüvelytenyészetet.
Azért nem sajnállak az 56 kiló miatt :wink:

Nyugtonmalac - jó a hordozó, amit vettél, én is nagyon szerettem volna a Maxi-Cossit, de most már úgy néz ki, hogy nem lesz pénzünk arra, amit kinéztem, mert az 35 e forint. Sőt, most úgy állunk anyagilag, hogy még lehet, hogy a légzésfigyelőt se tudjuk megvenni :roll: Lányok, ki az, aki nem is vesz légzésfigyelőt???
Gátmasszázs? Nekem barátnőm szült 5 hónapja és gátvédelemmel, nem is kellett vágni. Ő szülés előtt kb. 1-2 hónappal elkezdte masszírozgatni valamilyen olajjal a gátat. De megmondom őszintén, én képtelen lennék rá, hogy megkérjem a páromat, hogy nyomogassa-masszírozgassa :shock: Annál sokkal de sokkal szemérmesebb vagyok és valahogy nem tudom elképzelni, hogy széttárom magam neki és ő ott ügyködik. Szóval ha csinálni fogom, akkor csakis magamnak. Ha tudom.
A hintaszék nagyon tetszik, de jó húzós ára volt.

Ancsa - igen, neked is annyi de annyi gondod-bajod volt/van a terhesség alatt, hogy nem könnyű örülni neki, hogy ebben az állapotban vagy, elhiszem, hogy szörnyű lehet mindig aggódni, feküdni. De most már arra kell gondolni, hogy hamarosan túlleszel rajta, reméljük a 37. hétig még így marad minden, de én már hallottam olyat is, hogy valaki a 30. héten szült és teljesen rendben volt a baba, szóval nem szabad túlparázni a dolgokat. Jó-jó, amúgy én is hajlamos vagyok a parától elszállni, de olyankor párom visszahúz :lol:
Na megyek készülődni, lassan indulok anyuékhoz, aztán házidoki, megint meleg van, de holnap lehül kicsit, juhé és nem lesz vészes front, úgyhogy remélem bírni fogjuk!!
Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Nyugtonmalac, nagyon jó ez a hordozó!Nekem is nagyon tetszik!És tényleg nagyon jó árban volt így!
És az a hinta....én is annyira szeretnék egy olyat,de sajnos nekünk sem lesz már rá pénz...de még nézegetem a használt cuccokat,hátha látok vmi olcsóbbat! :roll:
A férjed meg nagyon aranyos...az enyém is így áll hozzá szerencsére!Mindig mondogatja is ,h ő szereti a pocikámat! :lol:

Ildi, igazad van!Engem sem az zavar,h csak ennyit híztam,hanem az,h mostmár a doki is megjegyzete,h vékony a pici!És mondta,h egyek többet,de ha egyszer nem megy!Eszek én amennyit bírok,de pár falattól olyan rosszul leszek,mert úgy érzem szétdurranok!
Egyébként tényleg annyira más minden doki!De most jól elbizonytalanodtam ezzel hüvelytussal kapcsolatban!sztem inkább várok még vele 3hetet aztán megcsinálom!Mert én is azt hallottam,h megindíthatja a szülést!De akkor már betöltöm a 36.hetet, ugyhogy...
De egyébként a terhesség végén meg ajánlani szokták,mert h kipucol és tiszta "járaton " jöhet ki a baba!Ez bele is van írva a tájékoztatójába!

Mi nem veszünk légzésfigyelőt!Max akkor lesz,ha kapunk vkitől! :lol: de még akkor is meggondolom,mert azt mondják,h néha akkor is beriaszt,ha nincs gond(én meg ott kapnék szívrohamot) csak pl arrébbmozdul a baba!
Meg ugye azt mondják,h akkor ér vmit,ha rendelkezik az ember minimális elsősegélynyújtási ismerettel,mert különben ha baj van 4perc áll rendelkezésre(ezt babamagazinban olvastam :lol: )!Addig meg amentő se ér ki!...

Gátmasszázs....lehet,h hülye vagyok,de ez a legkevesebb amitől parázok a szülésnél!Én nem hiszem,h fogok ilyet csinálni!Nem hinném,h megkérném rá Rajmit!Még a derékmaszírozás miatt is nyűgös mostanában!Mindig jön a "már megint?"-megjegyzése :twisted:
Vendég
 


Nyugtonmalac...az E betü alatti számsort kell nézni, úhy látom 04...-el kezdődik, úgyhogy jó! :lol: Szép is! :wink:

Ildi...én nem veszek légzésfigyelőt, egyenlőre. De ha koraszülött lesz a baba vagy nem lesz jó a légzése, akkor mindenkép veszünk! Nekem a szülésznő mondta hogy ha nem vagyunk aszmássak, nem dohányzunk a lakásban, nem lesz a szobában 20-21 foknál több és nem koraszülött a baba, akkor nincs ok aggódni és felesleges a légzésfigyelő.

Babaőr viszont kell, mert nagy a ház, és két szint van, meg kert.
Még a párásítót mondják, hogy a téli fűtésnél, mikor száraz a levegő, akkor áldásos! :D

Gátmasszázs, állítólag jó dolog, de a mi kórházunkban mindíg csinálnak gátmetszést :( úgyhogy sok értelme nincs! Sajnos! :?

Kitakarítottam, hát sajnos valahogy bele kell hajolni a kádba, anélkül nem lehet kimosni! :? De most már pihizek! :D

Szép délutánt! :)

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok Lányok!

Jól el voltam tűnve, bocsánat, most jöttünk meg a Balatonról.Jó sokat írtatok, megpróbálok ujra becsatlakozni.Remélem mindenki jól van.elkezdek visszaolvasni...
emmalena
 
 


Légzésfigyelő - egy kis okoskodás ;) : sok anyuka/ szülő nem tudja, hogy éles volt a riasztás. Csak annyit vesz észre belőle, hogy a baba alszik, lélegzik, stb. de a készülék mégis riasztott. Megjegyzem, hogy egy enyhe légzésleállást a riasztó hangja is orvosolhat. A baba frászt kap az éles hangtól, és felriad. El kezd lélegezni újra… Ugyan ez a feladat első körben, ha a hang nem segített. Baba fekszik, riasztó riszt, és te megérkeztél:
riasztót kikapcsolod, gyereket erőteljesen megfogod, kemény felületre helyezed, és gyúrni kezded. Nyilván először meg kell győződni róla, hogy nem zárja e el valami a légutakat. Ha semmi, akkor magához kell téríteni a babát. Az esetek 90 %-ában ez már elegendő szokott lenni. A maradékhoz nem árt, ha van egy kis információd a tanfolyamokról. Tehát ne higgyétek, hogy akár tanfolyam nélkül is nem tudnátok megmenteni a babátokat. Ösztönösen próbálnád a lelket visszahozni belé. (Lehet még fokozni a hideggel is a hatást. -> hideg, kemény felületre helyezed. A lényeg, hogy felébredjen.)

LK: köszi a hordozós infót, sosem jöttem volna rá, hogy azt kell nézni :S

Emma: üdv újra itthon :D Jó volt a nyaralás? :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk, majd holnap vagy a hétvégén fogok tudni visszaolvasni. Bocsi! Ígérem pótolok és reagálok, csak zajlik az élet nálunk. :lol:

Ma voltam uh-n, szép nagy a fiatalúr, a combján kívül minden mérte 2 héttel maga előtt van. Bár nehéz így becsülni, de valószínűleg már valamivel több, mint 2 kg. Az uh-s nő vagy 3szor megkérdezte, hgoy biztos rendben van-e a cukrom, mondtam, hogy igen, de ne idegesítsen már, mert még elkezdek aggódni. Egyébként nagyon aranyos volt! A dokim azt mondta, hogy ha a cukor miatt lenne nagyobb, akkor az a magzatvíz mennyiségén is látszna, ne aggódjak. Meg nem vizsgált, mert ha nem keményedek és nincs semmi panaszom, akkor nem szükséges, majd 3 hét múlva kell mennem. Pisit, vért leadtam, holnap kell telefonálnom az eredményekért.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Ildi!Miért nem nézel szét vaterán vagy ilyen aukcoókon so kismama eladja a légzésfigyelöt és fele annyiért mint ahogy vette :D

Nyugtomalac!Én úgy érzem vagy vagyok vele,hogy a második babával is van olyan kapcsolatom mint Zsófival csak most több a dolgom.szegény 2.babáknak ez a "sorsuk"és szerintem Ők ez miatt szivosabbak lesznek.Borival is belsöséges a kapcsolatod de mikor Lilit vártad több idöd volt rá figyelni most is figyelsz rá de már fel se tünik mert Lili lefoglal :D

Csajok!Mindenki csinos és vonzó kismama!!!A férjek is így látják nyugi!!!!!

Gátmasszázs:Hát én már kezdek bekattani a sok infotol mit mivel lehet megelőzni így semmit ilyet nem alakalmazok.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!!

L.Kata!
maximálisan megértelek. Ábinál nálunk is önmegtartóztatás volt, aggodalommal vegyítve. Tényleg nagyon rossz, majd a másodiknál könnyebb lesz. :)

Dalma!
Nagyon ügyes vagy!! Jól birod a házimunkát.... Nálunk megint 33-35 fok van.......utááááááálom...........
gyerekem meg extrahisztis. 2 napig apázott, most meg szívok vele. Ma pld. telepakolt egy dobozt homokkal, aztán nem birta felemelni.....jött a hasravetem magam és ordítok hiszti...ááááááááááááááááá :( :( :(

Sajna aludni sem tudok, sehogy sem jó, melegem van, ábel minden rezdülésére felébredek, ugatnak a kutyák, buliznak a fiatalok......

Jó pihit Neked!!!

Ildi!
Ábival nem volt pihiszék, de most szeretnék. ABban könnyebben viszem a lakásban. Kinéztem a babahomitolcson.hu oldalon. Nem akarok sokat költeni rá, pár hónapig kell csak. (Ábel 4 hósan tolatott, forgott, onnantól járóka...)

Nekünk nincs légzésfigyelőnk. Nem is lesz. Bocsi mindenkitől, de szerintem túl van misztifikálva a dolog, akár csak az őssejt.....
természetesen ha a gyermekorvos javasolná vennénk, bár nálunk letét ellenében adnak azoknak a babáknak, akik veszélyeztetettek....

A döntés a Tiétek, de ne görcsölj emiatt.... Ha valamire nem telik, attól még csodás édesanya vagy!!!!!

Ancsa!
Nálunk amiatt is gáz a védőnői látogatás, mert a szülés utáni első 6 hétben hetente jönnek házhoz. Az enyém csak annyit mond, h délelőtt jön. Nálam ez 8-12 óra közt. 4 órán át pedig lehetetlen készenlétben lenni....

Ny. malac!
Tényleg 4-es a hordozód! tetszik!!! Én majd a börzén körülnézek. Remélem kifogok valami jót.

Jó a hinta is! Én nem akarok arra a pár hónapre ennyit beruházni. Nálunk van kert, majd ott hintázik....
Nagyon sok szép dolog van, de az anyagiak végesek. Nem bánom, nekem sem volt meg minden, ami tetszett, mégis felnőttem.....

Természetesen aki megteheti vegyen meg minden szépet!!!!!!

Bettyna!
Gratulálok a jó eredményekhez!!!! Nyugi, minden OK!!!!!

Velünk minden OK. Szenvedek Ábival, de holnap péntek :D :D :D

Mostam ma, íme a száradó babarucik:

Kép

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Kata: ezzel a bekattanással én is így vagyok, de annyira jó lenne, ha sikerülne a gátvédelem... Jól hangzik nagyon, hogy vígan szoptatnak a sikeres gátvédelmes anyukák a szülés után fél nappal csücsülve is :D
Annyira bízom benne, hogy szülés utáni kerek párnát sem veszek :D Ha nem jön össze, aminek nagy esélye van (mert én bizony nyomni fogok, ha kell ha nem) akkor majd egy törölközőt fogok gyűrűformára tekerni, majd ülök azon :D
Vagy Lili úszógumiját viszem be...

Ma felhívtam a szülésznőmet: ez nekem nagy kihívás volt, mert még csak a dokimtól kaptam meg a számát, és ez volt az első alkalom, hogy beszéltünk. És én nagyon utálok telefonban ismerkedni. De jövőhét szerdára megbeszéltünk egy talit a kórházban, akkor gondolom megismerkedünk, és megbeszéljük a fontos dolgokat... Pl. gátvédelem, ügye...

Kedvet kaptam én is a gubára: meg is találtam itthon 3 nem túl friss kiflit, felkarikáztam, kerestem egy remek receptet, bár én diósat kerestem... És összedobtam. Ez volt életem első guba próbálkozása, és szerintem egész jó lett :P Apának is ízlett, Lilinek nem. Pedig ő segített nekem a sütésben. Sokszor tapasztalom, hogy nem édesszájú a lelkem... Tortákat sem eszi igazán... Bár a porcukrot szereti. (Lenyalogatta a fánkról...)

Vajon milyen tortával lepem meg a kiscsajszit jövőhónap végén????
Nem tudom.

Rájöttem valamire: másfél hét és vége a nyárnak... Naptár szerint. Én azért bizakodom, hogy hőség terén is vége lesz :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtomalac!Én ezt maximálisan a dokimra bizom,hogy váge vagy sem én Zsófinál repedtem is és muszály volt.De viszont olyat is hallottam,hogy aki kátvédelemmel szült nagyon fájt attól...blaba.Ne is foglalkozunk vele majd ott kiderül mi lesz.Régen ha akartad ha nem vágtal ez is fel lett fújva :evil:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Én annyira nem tudok veletek lépést tartani mostanában, hogy már ég a pofám jönni, mert ha vagyok, akkor mindig csak a saját gondjaimról írok.
Mai történések:
Minden miatt leb@sztak a diabetológián. Ilyenek, hogy túl sokat híztam, mert 8-nál nem szabad többet :roll: , túl alacsony a vasam, ezt meg hogy csináltam? :roll: , hogy került baktérium a vizeletembe? :shock: , miért pont oda mentem, miért nem egy másik szakrendelőbe? ,miért nem vártunk az előző terhesség után fél évet? Miért nem kaptam inzulint már korábban? stb. stb. stb. Ezt így kb. egész délelőtt. Hol bőgtem, hol meg kínomban nevettem, mert ez a hangnem már nevetséges volt.
Annyi biztos, hogy az a cukorprofil, amit csináltak a kórházba szerintük nem jó, úgyhogy most egész nap mérem a cukrom. Holnap visszamegyek, meg hétfőn is és akkor kapok majd inzulint... :shock: Ja, kedden meg uh-ra megyek, meg ctg-re.
A héten négy nap mentünk Pestre. Gondolhatjátok mennyibe kerül. Ez heti két tank benzin... :roll:
Ja, megtanították nekem a diétát újra (ez már a harmadik oktatás, és mindig mást mondanak), mostantól mindig le kell írnom, hogy mit ettem és mikor.....
És hetente kell visszajárnom hozzájuk, hogy megnézzék a füzetet, meg az értékeimet... Meg ugye továbbra is hetente ctg, meg uh. A férjem már azt mondta, hogy keressünk erre a hónapra egy albérletet Pesten, mert az is jobban megérné.... :roll:
Ja, ma hajnali háromkor is mérem a cukrom. Reggel hatkor meg indulunk Pestre... :roll: Ez milyen????

A fordítással persze nem haladok, mondjuk hogy is haladnék, ha állandóan autóban ülök...????

marek
 
 


Sziasztok.

Szép jó reggelt mindenkinek. Remélem mindenki jól van.

Este beszereztem a tescoban a lányomnak a hiányzó füzeteket,ilyesmit. /Autóval mentünk,párom cipekedett,ugyhogy nem sétáltam sokat/ Hát választék nuku volt, azért összességében mégis sikerült jó sokat fizetnem. :lol:

Ami vígasztal,hogy vettünk a kisasszonynak egy együttest / kombidressz,rugi,sapka,előke,cipő/ :lol:
Meg egy termos anyagu nadrág-kardigán együttest. :lol: Édik nagyon. :lol: Ha sikerül teszek fel képet is róla!

Légzésfigyelő:
Én nem veszek,mert nekünk van még a lányomnál vettem,amikor kiderült,hogy beteg és szüksége van rá. De fogom használni,mert ismerem magamat, engem megnyugtat a tudat,hogy alatta van a picinek.
Nyugtonmalaccal egyet értek, tényleg néha a sípoló hang ébreszti fel a babákat.

Ami pedig az elsősegélytanfolyamot illeti,hogy mit lehet tenni ha beriaszt a légzésfigyelő és a csecsemő nem vesz levegőt, nos,nekem van ilyen oktatóvideóm! Ha valakit érdekel, az vegyen fel MSN-re, nagyon szívesen átküldöm .

Gát masszázs:
Én fogok csinálni , vagyis szeretnék,mert nekem gátvédelmes szülésem lessz.
Arra viszont még nem jöttem rá, hogy hogyan fogom kivitelezni, hogy nagy hassal is elérjem azt a területet :shock: Ha valakinek van valami jó tippje, azt szívesen venném. :lol:

Bettyna
Gratulálok a szép méretekhez! :lol:

Zsuzsi
Nincs is annál jobb,mint amikor a szárító csak édes babarucikkal van tele! Szépséges látvány! :lol:

Kata
Én is a dokimra bíztam ezt a kérdést, és ezért is lessz gátvédelmes szülésem.

Marek
Hát ez borzalas mennyit csesztetnek téged! :twisted:
Nem elég a bajod, még ilyeneket is kell hallgatnod!? :?
Ne is törődj velük,szard le a stílusukat !
Az a lényeg, hogy a kislányod egészséges lessz és rendben lessz veletek minden! Kitartás! Már nincs ,,sok" a hátralevő időből.

Nusildi
Köszi a bíztatást! :lol: Azért még csak maradjon bennt a babó egy jó pár hétig!

Elnézést ha valakit kihagytam, de a memóriám már nem a régi :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Adri - szerintem ami nem megy, azt nem szabad eröltetni, tehát ha nem bírsz sokat enni, nem érdemes megtömni téged, mint a libát, még ha a doki kevesli is a súlyodat, akkor sem! Ha nem esik jól sokat enni, akkor ne egyél sokat! Amúgy a vérképed alapján jó minden adatod? Csak mert ha igen, akkor tényleg nem értem, miért kéne magadba eröltetned a kaját :roll:
A hüvelyöblítést én sem csinálnám meg a helyedben, a kúpkúrára is olyan nehezen vettem rá magam, mert a doki mondta, hogy azért ne dugjam túl mélyre... kérdem én, mi a túl mély? Vagy lógjon ki a fele vagy mi? :shock: Ráadásul tegnap mielőtt bedugtam volna, szétmálott és szétporladt a kezemben, úgyhogy a 6napos helyett 5napos lesz a kúpkúrám, nem veszek még egy dobozzal, így is a 3 db-os kerül 1200 forintba.
Én a páromat a talpmasszázsra szoktam megkérni, de én sem merem nagyon sokszor, mert tudom, hogy ő is fáradt és neki is jól esne, de azért jó, ha hetente egyszer-kétszer megnyomkodja.
Gátmasszázsra nem tudom mit szólna, szerintem nem vállalná be, hogy nyomogatja ott nekem :oops: Én sem akarnám!

LKata - örülök, hogy túlélted a kádba hajolást :lol:
Köszi az infókat csajok a légzésfigyelővel kapcsolatban, mindenki hasznos dolgokat írt, szerintem egyelőre nem veszünk vagy megnézem a vaterán vagy tesz-veszen, bár tegnap nézegettem autósülést és babakocsit is ezeken az oldalakon és arra gondoltam, hogy lehet, hogy alább adom az igényeimet (igényem arra vonatkozik, hogy mindenből újat, kivéve a ruhák, amiből sok turiból van) és belevágok egy licitbe és veszek a neten használtat. Egyszerűen nem tudjuk kifizetni az új autósülést, amit kinéztem, az 35 e forint, a babakocsi 60 e forint, két fizuból - törlesztőrészletek hogyan??? :x :shock:

Emmalena - szia, milyen volt a Balcsinál?

Bettyna - gratulálok a méretekhez, igazi kis vasgyúró a bébid már most :lol:

Zsuzsu - kitartást a kis fürtösbébihez, a melegtől hisztis?
Jól néz ki a sok száradó babaruci :lol: Én is várom már, hogy mossam, vasalgassam őket, de az csak szeptember eleje, inkább közepe lesz.
Pocakpuszis kép Ábikáról???
Megnéztem a honlapjukon a pihenőszéket, azt nézted ki, amelyik 5500 forint? Szerintem jó, árban is nagyon ott van! Vagy már nem jöttök pestre?

Nyugtonmalac - júúúj, a diós guba is jó lehet :lol: Sajna nekem a mákos elég száraz lett, a felét amúgy ki is dobtam, mert eldöntöttem ugye, hogy visszafogom a kajálásomat és 3 napja nem zabálok össze-vissza mindent és most jobban is érzem magam ha ráállok a mérlegre, mert reggel mindig 68, du. 69, de még így se 70 :lol:
Én a túrótortára szavazok sok gyümivel :lol:

Marek - úrég, sajnálom, hogy ekkora parasztok voltak veled, de tényleg! Komolyan mondom, odavágnék egyet mindegyiknek, hogy lehetnek ekkora bunkók??? :evil: Le a kalapom előtted, hogy bírod, bár mit tudsz mást csinálni, mint tűrni? :? Sajnálom ezt a sok autókázást is, borzalom lehet ennyi ideig kocsiban ülni, majd újra és újra, nincs valami ismerősötök pesten, akihez be tudnátok esetleg egy kis időre költözni?

Mi megvagyunk, tegnap sikerült a házidokival elintéznem a táppénzes papírt, mától vagyok táppénzen, ma viszem be a papírt a mh-re, jó fura lesz így bő 3 hét után benézni hozzájuk, annyira paráztam, hogy milyen szar lesz munka nélkül és most még esküszöm, kedvem se nagyon van bemenni, ezt úgy veszem, hogy nem hiányzik a meló és amúgy tényleg így van, örülök, hogy már nem kell dolgoznom. Amúgy nem is bírná a hátam, egy idő után az üléstől nagyon fáj, akkor mindig lefekszem kicsit.
Mindenkinek kitartást a meleghez, sajna csak vasárnap jön a hidegfront, mondanak ezek a meteorológusok mindent :evil: :x
Jaaaaaaaaaa, nem is mondtam, ma megyünk vissza a Genesisbe 4D-re, mégis úgy döntöttem, hogy bevállalom, még ha a kis hercegnő megint elbújik is, de ha nem mennénk, akkor az lenne bennem, hogy mit hagytunk ki, szóval megyünk.
Drukkoljatok, hogy ne bújjon el, bár most nincs front és ha okés minden, ma du. vagy este már tudok feltenni képeket is róla.
Én is mondom neki, hogy ne bújjon el ma, de Lottika szerintem olyan konok, mint az apja (meg az anyja) :lol:
Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Légzésfigyelő:

Szerintem ez a dolog is mint az összes többi, emberfüggő.Valakit halálra idegesít azn esetleges téves riasztás, én meg úgy vagyok vele, hogy inkább pár tévesriasztás mint egy igazi baj, és ne vegyem észre.Ábelnél is volt ilyen "lemászik a baba az érzékelőről riasztás", de ahogy bementem és láttam, hogy mi a helyzet, megnyugodtam.Viszont inkább ezeket a stresszeket élem meg, mint esetleg azzal vádoljam magam, hogy nem tettem meg mindent, hogy észrevegyem a bajt. Ja, és talán NyMalac írta, hogy a baba felébred az les visitására a gépnek.Hát az én kisfiam egyszer sem ébredt fel.Volt kb a 10 hónap alatt 4 téves riasztás, mert lemáészott a cuccról, rohantam be, de sosem ébredt fel, aludta tovább az igazak álmát.Pedig a gép aztán visitott rendesen.Megnéztem, hogy lélegzik-e, minden ok volt.Szóval, ez is nagyon babafüggő.

Gátmasszázs:

Én, illetve mi csináljuk.Nincsenek illuzióim, valószínű nem lehet a teljes sérülésmentességet megcsinálni, de ha ez segít, hogy minél kisebbet kelljen vágni, hát legyen.Én simán elérem a területet, de a párom ragaszkodik hozzá, hogy ő csinálja:-)

Marek!

Én nem tudom mit csesztetnek ennyit téged.De azt tudom, hogy ha velem beszélnének így, azt tuti kikérném magamnak.Már akkor is szóltam az uh-s dokinak, amikor a dokim elküldött a 28 hetes uh-ra, aztán ott azt mondták, hogy nincs ilyenkor uh, jöjjek vissza a 32.héten.visszamentem, akkor meg az volt a baj, miért ilyen későn megyek.Én biza elmondtam, hogy engem küldtek, de akkor itt mást mondtak, és most is mást mondanak.döntsék már el, hogy mi van.egy kórház, elvileg egy protokoll, egyeztessenek, hogy mikor mi van, miért kéne nekem ezt tudnom.a felesleges utakról, meg a lecseszésekről nem is beszélve...Az meg, hogy miért nem vártatok a következő babával, magánügy.Mondta valaki, hogy várni kéne?a dokid, vagy valaki?ha nem, akkor mi közük hozzá????????????És az, hogy ilyen baj van a cukroddal, és csak 8 kilónál jársz, az igazán nagy dolog.nekem van egy ismerősöm, inzulinos cukros volt már a terhesség előtt is, és majdnem 20 kilót hizott.a baba tök egészséges...
de nem soára vége ennek az egésznek, és elfelejtheted ezt a sok szívást.Amit a férjed javasolt, nem is hülyeség.ha megtehetitek, lehet, hogy jobban jönnétek ki, idővel tuti.akkor nem kéne órákat autóznod.

Mi:

Ez a szörnyű PUPPP visszavonulót fujt a gyógyszerek hatására, de egy két naponta bepróbálkozik.de ahogy látom, hogy kijön valahol, azonnal gyógyszer meg krém.igy úgy tűnik, hogy karban lehet tartani, de rettegek, hogy egyszer úgy jön vissza, hogy mehetek a kórházba megint.A níaralás szupi volt, végre kettesben voltunk 3,5 napot a férjemmel.Ábi nagyizott.imádják egymást, az anyosom nagyon szépen és jól bánik vele.és mi több, betratja amit kérek.Szóval, nyugodt szívvel hagyom ott náluk kényeztetésre.
Én már egy vemhes vizilónak érzem magam.Én nem is értem hogy van ez.alig hiztam, most tartok 5,5 kilónál, nem tul nagy a hasam, de mégis olyan dömpernek érzem magam.azt mondják nem látni, de én így érzek.nyom a baba mindenhol, már 2,5 kiló, sokszor úgy érzem, hogy mindenhol van keze vagy lába.Hullámzik a pocakom ha hanyatt fekszem:-)a férjem csak "nyúl a zsákban"-nak hívja.És tényleg.időnként kinyomja valamijét, de úgy, hogy nem hiszek a szememnek.nehezen alszom, és nehezen hajolok.kicsit várom már, hogy vége legyen, de tudom, hogy csak akkor jön a feketeleves, szóval, megpróbálom nem siettetni az időt.Balatonról hazafelé megálltunk a Corában, és vettünk Emmának pár rucit.kiárusitás van babacuccokbol, és 300 ft-ért vettünk rugikat, bodykat.annyira örültem.

Hát ennyi igy nagy hírtelen.Csütörtökön megyek a dokihoz.

Ja, még valami.Ha jól emlékszem, az Ildi írta, hogy megrövidült a méhnyaka.Ne aggódj, ez csak jó.ugye csak akkor lehet szülni, ha a méhnyak teljesen elsimult, és kezdhet a méhszáj megnyilni.valakinek ugy megy el a magzatvize, vagy kezd beindulni a fájása, hogy totál zárva van, és még a méhnyaka sincs megrövidülve.ha mindez nem túl korán kezdődik el, akkor az szupi.kevesebbet kell majd vajudnod.Ábival én is igy voltam.szép csendben otthon, hetek alatt teljesen elsimult a méhnyakam, és ugy mentem be a kórházba.ezzel órákat spórol meg az ember.van akinek csak az hogy elsimuljon a méhnyaka 4-5 órába telik, ami fáj.a mellettem lévő nő pont így járt.szóval, amig a méhszáj zárva van semmi gond, sőt, mázlista vagy, hogy ezt is megspórolod.remélem nekem is igy lesz most is.majd csütörtökön kiderül, hogy mizujs.
emmalena
 
 


Sziasztok!

Betty, gratula a baba méreteihez!Nem semmi,h 2héttel nagyobbnak felel meg! :shock:

Zsuzsu, olyan jó látni a száradó bébirucikat!Én még jövő héten fogom intézni a kiságyat meg a szekrényt,de elötte még nagytakarítás kell a szobában ahol lesz a bébi,ugyhogy nekünk még kicsit odébb van a mosás!Pedig már én is annyira szeretném!

Marek, nem semmi!Le vagyok döbbenve!Bár megmondom őszintén meglepődve nem!Inkább azon lennék,ha kedvesek lennének az emberrel!Nem tudom mit képzelnek magukról?!
Az utazás miatt nem irigyellek!A pesti közlekedés meg főleg borzasztó!... :?

Ildi, a vérképem eddig jó volt, bár már úgy 2hónapja volt az utolsó, ugyhogy tegnap elmentem a házidokimhoz és kértem tőle beutalót, ugyan is amikor legutóbb voltam tanácsadáson nem kaptam! :? hétfőn megyek is az sztk-ba!
A kúp miatt megértelek,mikor nekem is kellett én sem tudtam mi az a nem túl mély?! azért sok szerencsét hozzá és remélem használni fog, bár én már ebben a canestenben nem hiszek!...
Drukkolok,h Lotti mocorogjon!!!Aztán jöjjenek azok a képek a kisasszonyról!!!:D

Emmalena, úgy megnyugtattál ezzel a méhnyakas dologgal!Én is írtam,h az enyém is folyamatosan rövidül,de így most már inkább örülök neki!?:D
És nagyon örülök,h jobban vagy!Csak érnek valamit azok a gyógyszerek! :wink:

Mi meg voltunk a tescoban és olyan jó leárazások voltak!
1350ért vettünk 7db micimackór body-t és szintén 1350ért 3db rugit, 440ért 4bébinacit meg ilyeneket!:D úgy örültem!
a rossmann-ban meg 450ért vannak bébi plédek!
Vendég
 


Sziasztok!

figyuuuuuu!
Egy-két alkalommal minden nap van egy olyan erős görcsöm ami lélegzetelállító! :shock: :roll: Szerintetek ez jóslófájás???szerintem lehet, mert utoljára a doki nekem október 7-ét számolt, úgyhogy már 33 hetes lennék! :lol:
De mondta, hogy nem írjuk át, maradunk az uccsó menstruációtól számolt okt.17-nél!

Amúgy jól vagyunk ...most! :lol:

Zsuzsi....olyan édesek ezek a száradó kisruhák! :lol: Jó rájuk nézni!
Jövő héten én is elkezdem kimosni, csak még a héten koszolunk. Hétvégén még szegélylécezzük a kisszobát. :lol:

Inez....engem is úgy csábítanak ezek az akciók, de már annyi rucink van! :shock: Főleg mert sokat örökölltünk :lol:

Emmalena....hát én nem igazán érem el a gátamat! :shock: :? Bár, ha párod maszírozza akár még jó is lehet! 8) :oops: :lol:
Nagyon ügyes vagy hogy csak 5,5kg-ot híztál! :lol: De irigylem! :oops:
Én most megint híztam, :roll: 12 kg-nál tartok! :oops:

Marek...nem baj, ha csak ritkán jössz, csak gyere! :lol: Nyugodtan panaszkodj, meghallgatunk!
Nagyon sajnálom hogy ilyen rossz napod volt, én is sírtam volna ha mindenért lecsesznek! :cry:
Kicsit finomabban is beszélhettek volna! Bunkók :twisted:

Ildi...ne keseredj, mi is jó szarul állunk pénzügyileg! :cry: Ha, most kellene légzésfigyelőt venni, nem is tudnánk!Itt van 2 csekk is, amit nem tudunk feladni, pár napot késni fog! :( Ez van!
Kiságy matracot még mindíg nem vettünk! :roll:
De majd csak meglesz minden! Nem a pénz, hanem a szeretet a lényeg! :lol:
Még jó hogy apuci asztalos, így legalább a meglévő faanyagból tud dolgozni! :?

Kész a bababútor!

Kép Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ejha Kata!

Tök szépek a bababútorok. a párod csinálta?Kicsit irigykedem, tényleg nagyon szépek.De akkor babaágyat nem csinál?akkor nem kéne csak matracot venni.
Szerintem amit érzel, az biza jóslófájás.Nekem ábellel 35 hetes kezdődtek, és a 40.héten született, szóval ne aggódj.csak készülődik a méhed a nagy melóra.amig csak egy egy ilyen van és nem rendszeres, addig nincs baj.Ja, és a gát...hát igen, kellemes ha a párom csinálja.eddig nem volt az, sőt kifejezetten kellemetlen volt, mert ugy csináltuk ahogy a neten találtuk.hogy huzta lefelé.de aztán beszéltünk a szülésznőmmel, aki vén róka a szakmában, hihetetlen profi, és jópár éve már első szülő anyukáknál is csinálja a gávédelmet, nagy sikerrel.és ő mondta, hogy felesleges huzni-vonni.attól nem lesz jobb.csak kint kell U alakban masszirozni, a lényeg ugyis az olajban van, ami ha beszívódik lazitja a gát izmait.Mi a Veleda-t vettük.majd okótberben kiderül, hogy mennyire használt.csak reménykedem.:-)
emmalena
 
 


Jó Reggelt!

Kata:
nekem az előző szülés után egy évig kb fájt a szex. Ennek az oka a gát varrása lehetett, vagy valami ezzel kapcsolatban, mert ott fájt nagyon. :( Persze nekem mindegy mit csinál a dokim, a lényeg, hogy Bori rendben, és ha lehet gyorsan kijöjjön… Aztán majd minden rendbe jön velem is. Csak a remény halra gondoltam… Hátha sikerülhet nekem is, ha már ennyire erőlteti a kórház. (Most más kórházban szülök, más elvekkel, de ugyan azzal a doki nénivel.)

Marek: az jó, hogy jössz, és elmeséled, hogy mi van veled, különben halálra aggódnánk magunkat miattad. Ne hallgass a diabetikus baszogatására. Mi az, hogy csak 8 kg-t szabad? Minden szakirodalom a 12-t húzza meg határnak, de ha több, akkor sem lőnek fejbe. Szerintem. Vas: ha nem ehetsz bizonyos ételeket, vagy ha nem szedsz kiegészítésként vasat, akkor mitől lenne jó a vasad, nem? De ezt nem neked kell tudni, hanem a dokijaidnak. Ezt sem értem, miért veled balhézik e miatt is? Amúgy a terhesség vége felé a felraktározott vasunk kezd nagyon megcsappanni. Ezért sok kismama kap is vasat kiegészítésként. Én is kaptam, mikor a doki nénim rám nézett, és azt gondolta, talán hiányom van. De aztán megérkezett a laborom, és láthatta, hogy rengeteg vastartalékom van még, így abbahagyhattam a szedését. (Pedig tök drága készítményt vettem, mert undorodom az ízétől, és Lilinek is adnom kellett belőle.)
Baktérium a vizeletedbe? Na valószínűleg direkt odatetted. Hülye kérdés.
Miért nem vártatok, miért odamentél?
Nem volt veled valaki, aki jól pofán vágta volna ezt a dokit? Mi a jó istent képzelnek ezek magukról?
Azt hittem az orvosoknak a gyógyítás a feladatuk, nem pedig a baszogatás, számonkérés, megbántás, stb.

Marek, ez a tortúra, ami neked kijutott! Nem semmi. Őszintén csodállak! Hogy tudod ezt csinálni? Nem igazság, hogy egyeseknek mennyire meg kell szenvedni egy kisbabáért, míg mások eldobják őket :(

Ancsa: azt hiszem, azt a rózsaszín együttest vehettétek meg, amit én is. Olyan puha termós anyaga van, és nem rugi, hanem nadrág+ kardigán, kapucnival, fülecskékkel, igaz? Abból nekem kettő is van, mert meglátni, megszeretni, megvenni hullámom volt, utána meg a húgom lepett meg vele minket egy héttel :) Örülök neki, mert nagyon édes!

A gát dologgal nekem is ez volt a problémám… Nem érem el. :S

Ildi: drukkolok a 4D-hez, várjuk a képeket :D

Túrótorta jó ötlet, csak a lány nem szereti a tortát. Mi lesz így velünk?! Viszont annál jobban szereti a gyertyát a tetején. Azt hiszem, együtt sütünk majd valami pici tortácskát, és majd a gyertyafújáson lesz a hangsúly. Sokszor fújhatja el. Azt minden évben eljátsszuk, és nagyon élvezi. Még anya, még… Igaz, mindenki tortáján elfújhatja a gyertyákat, ha a szülinapos már készen van az első fújással, és a kívánással…

Légzésfigyelő – babaébresztő: lehet, hogy félreérthetően sikeredett a megfogalmazásom, de arra gondoltam, hogy a mi figyelőnk többször jelzett, úgy, hogy nem volt baj Lili légzésével – látszólag. Ezt én jól átgondoltam, és megvizsgáltam a körülményeket. Lili feküdt, és aludt az érzékelő lapokon. Itt is találtam a riasztás során. Aludt akkor is, amikor lelőttem a riasztót, nem úgy ébredt fel. Hanem, tudjátok ez a légzés leállás sokszor álmukban éri a babákat. Alszanak, és elfelejtenek levegőt venni. A készülék figyeli, és ha egy meghatározott ideig nem volt légzés, akkor riaszt. Lehet, hogy a baba a megadott idő után egy picivel magától is venne levegőt, de lehet, hogy nem. Ezt nem tudjuk. Viszont álmában is érzékeli a hangot, és ha meghallja, az kizökkentheti abból a dologból, ami a légzés visszatartásra ösztönözte. Alszik tovább, de ismét vesz levegőt. Én ezekre a légzés leállásokra gondoltam. Nem tudhatod sosem, hogy éles volt-e, vagy sem.
Amúgy nekünk a 70x120-as kiságyunk van. 2 érzékelőlapos riasztónk (Angel care), és Lili nagyobb, gurulósabb korában sem tapasztaltam olyat, hogy azért riasztott volna be, mert Lili a rácson aludt. Azt hiszem nagyon jó az érzékelője. Na már most, ha nem riaszt, tehát érzékel, ha a gyerekem a lehető legeldugottabb helyen alszik az érzékelőket illetően, akkor talán ha rajta fekszik, és mégis riaszt, azt komolyan kell venni. Nekünk volt egymás után 3-4 nap, hogy esténként többször riasztott. Szaladtam is nagyon. Pedig Lili már nagy volt.

Akciós rucik: csajok téli, vagy nyári rucik vannak akciósan? Csak mert mindig kedvet kapok az akciós rucikhoz, de itt van egy szekrény tele ruhákkal, és hát nem akarok most még Borinak nyári ruhákat venni, nem tudom mekkora lesz nyáron :S

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Apukám csinálta a bútort, ő asztalos, csak le van százalékolva, mert beteg. Úgyhogy amit tud segít! :lol:
Kiságyat olcsobban vettük (IKEA-ban) mint ahogy ő vette volna az nayagot, meg elég munkás rácsokat csinálni, nem érte volna meg! :?
Gázmasszázs....hát lehet megemlítem a Fecónak, de szerintem nálunk úgyis vágnak! :roll:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LK: de szépek lettek a bútorok! Nagyon ügyesek vagytok!

Emma: jó hogy mondod, hogy csak U alakban kell, meg, hogy az olaj a lényeg. Ezt is azt is olvastam a neten, de nem tudtam mitévőlegyek... Jövőhéten nekünk is mond majd valamit a szülésznő - aki gátamatvédi majd a szülésnél, mi is elkezdjük utána... Én nem találok olajat sehol... Búzacsíra és orbáncfű érdekelne külön, mert az egyik az előkészítésnél, a másik meg a vajudásnál jobb... :roll:
Szülésre van az orbáncfű, mert az azonnal lazít, míg a búzacsíra a vitaminjával hosszú távon táplálja a bört. :shock:

Nemsokára kezdhetünk mindenféle homeós izét alkalmazni... Málnalevél, meg ilyenek... És én szeptember elején össze is pakolom a kórházi csomagomat. Kezd izgis lenni...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Kata, nagyon szépek lettek a bútorok!!!De jó érzés lehet!Már én is úgy várom a mienket!!! :lol:
Már jósló fájásaid vannak?Nem semmi!Jajj, én úgy félek az ilyenektől!Biztos be fogok pánikolni,ha elkezdek görcsölgetni! :lol:

Nyugtonmalac, Lili nem szereti a tortát?És ha palacsintából csinálsz?Mondjuk én nagyon édes szájú vagyok és imádom a rakott palacsintát és annak az alakja legalább olyan mint a tortának!:D

A tescoban és a corában most minden féle ruci van akciósan, téli is nyári is!Legalább is itt szolnokn!A corában pl 4-6száz forintokért vannak plüss rugik!És nagyon édik!A tescoban meg főleg újszülött cuccok: bodyk, vékony rugik pár száz ft-ért!

egyébként mi is nagyon elszaladtunk ruhavásárlásban az ilyen akciós dolgokon!Megszámoltam....
19rugi, 26body,3pulcsi,6naci,10zokni,3cipő,6sapi...
de ezek 56tól 74es méretig szóval fokozatosan jók lesznek rá,így kb tavaszig-nyárig elleszünk látva ruhákkal! :roll:
Vendég
 


Adri: én nem merem megszámolni... Csak az 56-62-es (kezdő méret) 3-4 telizsúfolt polcnyi... :D

Palacsintát sem szereti igazán, gofrit sem, még a gubámat sem ette meg... Lehet, hogy gumimacis tortát csinálok neki :) Azt szereti... Mármint a gumimacit :D Pudingot néha megeszi, főleg a csokisat... Nem egy nagy édesség fun a lányom :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Hali!
Légzésfigyelő: az augusztusi topikban van olyan csajci, akiknek többször beriasztott a légzésfigyelő, el is vitték babut kórházba, ahol egy 24 órás benntlét után tényleg megállapították, hogy a baba veszélyeztetve van. Persze ez nem tipikus, de engem meggyőzött. Próbáltam visszakeresni, ki volt az, de nem találom.
Inez: a Rossmann-os bébiplédek vastagok, vagy inkább vékonyak?
Marek: Neked tényleg mindenből kijutott, drukkolunk neked!
Mindenkinek szép pocakosodást,
Marcsi

macianyu
 
 


Sziasztok!
Hazaértünk, már hiányzott volna az utazás, ha ma nem mehetünk fel Pestre... :roll: Volt egy baleset a pályán, hát azt hittem bepisilek... :lol: Ezt nem kismamáknak találták ki! És közben arra gondoltam, hogy inkább most pisiljek be, de amikor szülni megyünk, akkor ne legyen már baleset!!!! :lol:
Ma csak vért vettek, ott ültem 3órát, de egy koma azonnal átadta a helyét. Én tök zavarba jöttem, de aztán szerencsére elfogadtam, mert biztos nem tudtam volna ennyit állni.
Folyamatosan mérem a cukrom, ma csak ebéd után volt magas, tegnap viszont kétszer is az volt, úgyhogy hétfőn inzulin. Egyébként ez már nem érdekel, csak Bori rendben legyen. Így is megjegyezte a doki, hogy jó nagy baba... :shock:

Ancsa
Légyszi küldd át az a videót skype-ra!!!! Előre is köszi!!!!

LKata
Baromi jók a bútórok, nagyon ügyes az apukád!!!

Én úgy terveztem, hogy a héten elkezdem mosni a babacuccokoat, meg kitakarítom a babszobát, de mivel minden nap Pesten voltunk, ezért esélyem sem volt.
Viszont egy kezdetleges kórházi csomagom már van, mert úgy voltk, hogy csütörtökön lehet, hogy benn kell maradnom és még nem pakoltam ki a táskából, szerintem már nem is fogok, csak belerakom a többi cuccot...mellszívő, hálós bugyi, betét, ilyenek. Persze ezek egy részét még meg kell venni, de ha sürgősen kellene menni, akkor bedobnám a betétet és mehetnén, a többi nem lényeges annyira... :roll:

Ildi
Az a hordozó amit kinéztél most olcsóbb a Brendonban (asszem). Én is nézegettem, mert szeretnék venni, és eddig ez a legkönnyebb, amit találtam. Nálunk van egy tök jó bababolt, ott akartam megrendelni a Brevit, amit kinéztem, de azt mondta, hogy azt nem rendeljem meg, mert túl nehéz. Pierre Cardint (jól írtam? :roll: )ajánlotta, mert az a legkönnyebb és még olcsóbb is, de én olyat nem szeretnék (nemtom miért), úh. kinéztem azt amit te néztél, csak még nem tudom, hogy milyen színű legyen. Tetszik a narancssárga, csak mi van, ha esetleg lesz még egy fiunk... :roll: Szóval nemtom... :roll:

Valaki írta régebben a sterilizáló folyadékot (vagy tablettát?). Azt hol lehet venni és hogy kell használni...?

Gátmasszázs engem is érdekelne (hát még a zuramat... :lol: ). Aki olvasott róla a neten, nem tudna valamit belinkelni? Milyen olajat kell venni és hol???? Most nincs időm keresgélni, mert egy lejárt határidős melót kéne megcsinálnom.... :roll:

Képzeljétek, már június óta táppénzen vagyok és eddig egy heti pénzt kaptam meg... Ez normális????? Gondolom azoknál nincs ilyen gond, akiknél a munkahely intézi, de nekem a férjem a munkaadóm hivatalosan.... (Megjegyzem, ez igen nagy gáz, mert még így is, hogy táppénzen vagyok azzal kezdi a reggeleket, hogy "Gizike, főzzön kávét.." :lol: :lol: :lol: :lol: ) Ezt már korábban kérdezte valaki, de most én is felteszem a költői kérdést. Aki mondjuk a táppénzből szeretne kaját venni a gyerekeinek, az ilyenkor mit csinál? :roll:

Asszem abbahagyom a kisregényt és visszatérek a kellemes munkához, amit a főnököm :lol: :lol: :lol: adott három napja... :roll:

Bocs, ha valakire nem reagáltam, de kissé fáradt vagyok, mert tegnap este 11-kor még cukrot mértem, meg háromkor is, ötkor meg már keltem, hogy hatkor el tudjunk indulni... :roll:

marek
 
 


Marek!

Ha van DM a közeletekben, ott árulják a Welada olajat.kifejezetten gátmasszázsolaj.ez is a neve.2000 ft egy üveg, de elég nagy, kitart szülésig az tuti.De ezt a fajtát asszem csak a DM forgalmazza.
emmalena
 
 


Marek!

A sterilizáló folyadék amit én használtam chiccho (remélme jól írtam), de én mindent csak akkor sterilizáltam mikor a boltból haza hoztuk. Én túlzásnak tartom, hogy valaki hónapokon keresztül mindent sterilizál. A babának igen is alkalmazkodnia kell az otthoni baktériumokhoz és nem lehet elszeparálni őt mindentől. Külön ruha mosás és minden sterilizálása.

Te már beszélgettél Erzsikével a gátvédelemről??? Kell ezt nekünk otthon csinálni, vagy mit mondott neked? Ha gondolod inkább írd privibe.

Engem is érdekelne a gátvédelem téma, mert mégegyszer nem szeretnék gátvágást mert komolyan mondom annak össze varrása rosszabb volt mint maga a szülés.

Beszúrok egy cikket, hátha valakit érdekel:

"Ezek az olajok egyesítik magukban a masszázsolajok síkosító és bortápláló hatásának előnyeit és az aromaterápia által kínált lehetőségeket. Nagyobb mennyiségű (rendszerint illatmentes) bázisolajba néhány csepp aromás olajat keverünk. Vigyázzunk, mert a várandós anyák szagló érzékelése fokozott, ezért ne használjunk túl sokat az "illatos" összetevőkből! Szüléskor a segítők és a partner ne használjanak dezodort, illatszereket és a masszázsolajakat is előbb szagoltassák meg szülő mamával és csak akkor használják, ha o kellemesnek találja!
bullet GÁTMASSZÁZS -OLAJ : ezt az olajat már a szülés előtt 6 (vagy több) héttel elkezdhetjük használni a gát előkészítésére (ez nem "kötelező", de egyes bábák szerint csökkenti a szülés közbeni gátrepedések előfordulásának gyakoriságát).
A masszázs technikája ilyenkor a következő: helyezkedjünk kényelmes pózba, melegítsük meg az olajat a kezünkben és kenjük be a gáttájat, amíg kellően síkos nem lesz. Ne használjunk túl sok olajat, illetve a felesleget a masszázs végén töröljük le, nehogy baktériumok táptalajává váljon. Ha már kívülről egy kicsit ellazítgattuk a gátizmokat, nyúljunk be mindkét kezünk egy-egy ujjával a hüvelybe és finoman húzzuk kifelé és szét, ill. a végbélnyílás felé a szöveteket, hasonlóan ahhoz, ahogy majd a baba is feszíteni fogja a fejével. Kezdetben égő érzést tapasztalunk. Tartsuk meg a húzást addig, amíg ez az érzés alábbhagy (kb. fél percig). Utána masszírozgassuk a hüvelybemenetet U alakban oda-vissza. A masszázst a partner is végezheti!
Összetevők:
Bázisolajok: búzacsíra (Triticum) és orbáncfű (Hypericum) .
A búzacsíra olaj magas E-vitamin tartalma táplálja és lazítja a bort. Növeli a szövetek rugalmasságát. Támogatja az izom- és mirigyműködést. Használhatunk belőle a has borének ápolására is, ez segít megelőzni a nyúlási csíkok (striák) kialakulását.
Az orbácfű olaj antibakteriális hatású, sebgyógyításra is használják. Ezen kívül idegerősítő, érzékeny idegvégződések kezelésénél hasznos. Önmagában is kiválóan alkalmas gátmasszázsra.
Ezekből 1:1 arányban keverjünk össze annyit, amennyire szükségünk van (egyszerre nem nagyon érdemes 50 ml-nél többet, de egy evőkanálnyi is elég egy "előkészítő" alkalomra. Szüléshez egy kicsit több is kellhet.)
Illóolajok: muskotályzsálya (Salvia sclarea) és rózsaolaj (Rosa) .
A muskotályzsálya antiszeptikus és lazító, fájdalomcsillapító hatású (a hipofízisre hat: segít a szervezet belső fájdalomcsillapítójának, az endorfinnak a felszabadításában). Az anyának könnyebb általa "elvonatkoztatni", elviselni a szülés megpróbáltatásait, átlépni saját határait, megbirkózni váratlan helyzetekkel / érzetekkel. Vérnyomáscsökkentő és enyhe narkotizáló hatása is ismeretes. Önmagában is alkalmas szüléskor a has borogatására (ilyenkor rendszerint nagyon meleg vizes rongyra csepegtetjük, amit az anya hasa köré csavarunk).
A rózsaolaj az egyik legnagyszerűbb aromaterápiás szer minden olyan helyzetben, ahol a nőiség, nőiesség kerül kifejezésre. Már az ókorban is használták szüléseknél. Antiszeptikus és görcsoldó hatású. Szüléskor az anyának a leghősibb "női mivoltában" kell megmutatkoznia, amelyhez a megfelelő energiákat segít aktiválni ez az olaj. Beszerzése sajnos elég nehéz és drága is, próbáljunk szerezni nagyon kicsi kiszerelésű tiszta (!) marokkói vagy török rózsaolajat. Csak egy-két csepp kell egy egész üveg (50 ml) bázisolajhoz.
Mindkét illóolajból nagyon keveset használjunk, először csak egy-egy cseppet, aztán szagolgassuk, hogy érvényesül-e az illata és szükség szerint tegyünk még bele egyikből vagy másikból. Legyen a végén harmonikus a mix, egyik illat se "lógjon ki"!



bullet Még egy érdekes információ: gátmasszázsra szülés közben már kifejezetten a tiszta orbáncfűolaj ajánlott, a búzacsírás-illóolajos ugyan jobb előkészítő masszázsra, de a szülés alatt már nem. (az orbáncfű ugyanis azonnal lazít, míg a búzacsíra hosszú távon táplálja a bőrt). Ha viszont csak egyféle van, akkor azt kell használni, a különbség nem nagy.

Szintén ajánlatos a gyógynövényes ülőfürdők alkalmazása a várandósság utolsó heteiben. Ez ellazítja a medence és a gát izmait az utána következő masszázs számára és általánosságban a szülésre egyaránt.
A fenti és az alább következő aromaterápiás receptek megalkotója, egy német bába szerint erre a célra a "szénavirág" (Flores Graminis) * ülő-gőzfürdő alkalmas. A szénavirágokat leforrázzuk, a gőzölgő teát egy fazékba / tálba öntjük. A tálat a WC-be vagy bidébe (ha van) tesszük és a gőz fölé ülünk. Nagyon vigyázzunk, hogy ne legyen túl forró: égési sebet okozhat. A szülés kezdetén rendszertelen vagy túl gyenge fájástevékenységnél is segíthet. Szénanáthás hajlamúaknak ez a módszer természetesen nem ajánlott. A 38. héttől heti egyszer, a "kiírt" szülési dátumtól akár napjában többször is alkalmazható. Aranyér-bántalmak esetén legyünk vele óvatosak: utána fájdalmas lehet az érintett terület.
(*:A " szénavirág " definíciója a Wahrig német értelmező szótár szerint: virág-részek, melyeket a szénából rostálással nyernek és a népi gyógyászatban alkalmaznak)
Egy másik megoldás a közönséges ülőfürdő 2 evőkanál gyömbérrel "dúsított" meleg vízben.



Gátmasszírozás:

/Részlet Kolarovszky Gyöngyi előkészületben lévő Gátvédelemről szóló könyvéből. (LPI Kiadó)/

A szülés előtti rendszeres gátmasszírozás lecsökkentheti a gátrepedés, a fogós szülés és a vákuumos szülés szükségességét. A 34.-36. hétben kell elkezdeni és javasolt folytatni a szülésig. A masszírozandó felület a gát. A perineum masszírozása magában foglalja a hüvely bemenet és a végbélnyílás közötti területet. Ha veszünk egy tükröt és megnézzük a szeméremtájékot, a klitoriszt vegyük 12 óránál akkor a masszírozandó felület 3 és 9 óra közé, esik. Nem szabad masszírozni a húgycső felé, mert könnyű a fertőzés veszélye.

A gát masszírozásának a technikája a következő: mossuk meg a kezünket, természetesen rövid legyen a körmünk, hogy nehogy megsértsük az érzékeny területet. Leülünk egy kényelmes meleg helyen a lábakat szétnyitva, félig ülő helyzetben. Lehet állva is az egyik lábat felhúzva a fürdőkád szélére tenni vagy egy székre, esetleg guggolni a fallal szemben. Fontos, hogy kényelmesen hozzáférjünk a szeméremtájékhoz. Tiszta olajat használjunk, a legalkalmasabb az orbácfű olaj mert izomlazító, vérzéscsillapító és fertőtlenítő hatása is van. Masszírozzuk ezt be a perineumba és a hüvely bejárata mögé kb. öt percig, különösen ügyelve a hegekre ha vannak. Majd helyezzük be az ujjakat a hüvelynyílásba a második körig. Vannak nők akik a hüvelykujjukat könnyebben tudják használni. Most nyújtsuk meg gyöngéden lefelé irányuló enyhe nyomással, amíg nem érzünk forróságot, majd ennél a pontnál folytassuk, amíg az égető érzés elmúlik. Ha a hüvelykujjal végezzük a lazító mozdulatokat, akkor a hüvelykujjakkal lefelé, kifelé húzó mozdulatokat végzünk, masszírozzuk a perineum bőrét a hüvelykujj és az első ujjak között. Egy hétig végezzük a mozdulatokat napi rendszerességgel, ez idő alatt érezni lehet a változást a gáti izmoknál. Ha már be tudjuk illeszteni az 5 ujjunk hegyét, akkor elértük a 4 cm-t. ekkor is folytassuk tovább a gyakorlatot napi rendszerességgel, amíg elérjük a 7 cm-t, ami kétharmada annak, amire a baba fejének szüksége van. Ekkor elég kétnaponta masszírozzunk, hogy megtartsuk a gát rugalmasságát. Ekkor is elengedhetetlen a medencealapi izmok rendszeres tornáztatása. "

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Köszi a tippeket!
Háááát ezt a masszázst én asszem kihagyom. :roll: Nem akarom magamnak 7 centire kinyújtani a hüvelyemet és asszem a zuram se akarja... :roll: Valahogy azt gondoltam, hogy kívül masszírozom, és annyi... :roll: Kis naív... :lol:

Tücsök
Én mondtam az Erzsikének, hogy szeretnék gátvédelmet, azt mondta, hogy részéről rendben, de úgyis a dokin fog múlni. Ha vágni akar, mert fél, akkor vágni fog. Márpedig az én esetemben a doki tuti be lesz tojva, mert nálam már volt probléma........... :roll:
Ilyen olajakról, meg teákról, meg homeopátiáról semmit nem beszéltünk, és lehet, hogy már szülésig nem is találkozunk. Ha beszéltél vele, akkor írd le légyszi, hogy mit mondott, és én is ahhoz tartom magam.... Köszi

marek
 
 


marek
Megpróbáltam elküldeni, csak elkéne indítani a fájátvitelt! :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa
Azt én nemtom hogy kell... :cry: Majd ha jön haza a főnököm, akkor segít... :lol:

marek
 
 


Ancsa: én is szeretném a videót, és a vonalzóm alatt van az msn-em :D
Köszi!

Marek:
a narancssárga jó fiúnak is, nem? Vagy nagyon lányos narancssárga?

Válasz a költőire: éhenhal... :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Gátmasszázs

A szülés előtti gátmasszázs lecsökkenti a szakadás, a fogós szülés és a vákuumos szülés esélyét.

A 34-36. héttől érdemes elkezdeni az otthoni gátmasszázst, szüléskor pedig gátvédelmest kérni a szülésznőtől. Ezzel csökkenthetjük a szülés közben gátrepedés mértékét.
Hozzávalók
- Búzacsíra (Triticum)
A búzacsíra olaj magas E-vitamin tartalma táplálja és lazítja a bort. Növeli a szövetek rugalmasságát. Támogatja az izom- és mirigyműködést. Használhatunk belőle a has borének ápolására is, ez segít megelőzni a nyúlási csíkok (striák) kialakulását.
- Orbáncfű (Hypericum)
Az orbáncfű olaj antibakteriális hatású, sebgyógyításra is használják. Ezen kívül idegerősítő, érzékeny idegvégződések kezelésénél hasznos. Önmagában is kiválóan alkalmas gátmasszázsra.
Ezekből 1:1 arányban keverjünk össze annyit, amennyire szükségünk van (egyszerre nem nagyon érdemes 50 ml-nél többet, de egy evőkanálnyi is elég egy "előkészítő" alkalomra. Szüléshez egy kicsit több is kellhet.)

Gátmasszázsra szülés közben már kifejezetten a tiszta orbáncfűolaj ajánlott, a búzacsírás-illóolajos ugyan jobb előkészítő masszázsra, de a szülés alatt már nem. (az orbáncfű ugyanis azonnal lazít, míg a búzacsíra hosszú távon táplálja a bőrt). Ha viszont csak egyféle van, akkor azt kell használni, a különbség nem nagy.

Technika I.
Helyezkedjünk kényelmes pózba, melegítsük meg az olajat a kezünkben és kenjük be a gáttájat, amíg kellően síkos nem lesz. Ne használjunk túl sok olajat (kb. 3-szor kell beolajozni hozzá a kezed), illetve a felesleget a masszázs végén töröljük le, nehogy baktériumok táptalajává váljon. Ha már kívülről egy kicsit ellazítgattuk a gátizmokat, nyúljunk be mindkét kezünk egy-egy ujjával a hüvelybe (max. 3 cm mélyen) és finoman húzzuk kifelé és szét, ill. a végbélnyílás felé a szöveteket, hasonlóan ahhoz, ahogy majd a baba is feszíteni fogja a fejével. Kezdetben égő érzést tapasztalunk. Tartsuk meg a húzást addig, amíg ez az érzés alábbhagy (kb. fél percig). Utána masszírozgassuk a hüvelybemenetet U alakban oda-vissza. A masszázst a partner is végezheti!

Technika II.

A gát, azaz a perineum masszírozása magában foglalja a szülőcsatorna bemenetele és a végbélnyílás közötti területet. Ha nincs tisztában a perineum elhelyezkedésével, akkor vegyen elő egy tükröt. Ha a klitorisz 12 óránál van, akkor az Ön által masszírozandó terület 3 és 9 óra közé esik.
Ne masszírozzon a húgycső felé, mert fertőzést okozhat.

Így masszírozza a gátat lépésről-lépésre:- Mossa meg a kezét, és vágja le rövidre a körmeit. Jó előkészítés egy langyos fürdő.
- Vagy üljön egy kényelmes, meleg helyen, a lábait széttárva egy félig ülő helyzetű szülő pozícióban, vagy guggoljon falnak támaszkodva, vagy álljon úgy, hogy az egyik lábával a fürdőkád szélére, esetleg székre támaszkodik.
- Használjon tiszta növényi olajat, mint a mandula vagy olíva olaj, E vitamin olaj, orbáncfű olaj. Ne használjon petroleum bázisú (baby) olajat. Masszírozza ezt be a perineumba és a hüvely bejáratába kb. öt percen keresztül. Különösen ügyeljen a hegekre, ha vannak.
- Vigye be az ujjait a hüvelynyílásban lévő második körig (van, aki könnyebben használja a hüvelykujját) és nyújtsa meg gyöngéden, lefelé irányuló nyomással, amíg nem érez forróságot. Ennél a pontnál folytassa a nyomást, amíg az égető érzés el nem múlik. Úgy is csinálhatja, hogy a hüvelykujját beleakasztja a vaginába, és gyengéden kifelé, lefelé húzza. Masszírozza a perineum bőrét a hüvelykujja és az első ujjai között.

Egy hetes napi egyszeri masszírozás után éreznie kell a különbséget a gát nyújthatóságában. Ha már be tudja illeszteni öt ujja hegyét, akkor elérte a 4cm-t. Folytassa tovább a gátnak a végbélnyílás felé történő nyújtását naponta, míg el nem éri a 7 cm-t, ami a két harmada annak, amire a baba fejének szüksége van. Amikor elérte ezt a stádiumot, akkor elég, ha kétnaponta ismétli a masszázst , hogy megtartsa a gát rugalmasságát.
A perineum masszírozását rendszeres perineum torna kísérje.



Én ezt találtam... De remélem a technika nem kell ilyen legyen. Máshelyeken olvastam, hogy elegendő az U masszázs, aminek a célja, hogy a vitaminos olajat bemasszírozzuk a gátba...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tücsök: én sterilizáltam gőzzel. De én anyatejleadó voltam... Muszáj volt. Tudjátok, az más.

Na, szinte ugyanazt másoltuk be...

Marek, sztem elég az olajat bemaszírozni, én is ennyit fogok tenni. Na nehogy már apa tökre kitágítson! Az már tényleg nagyon nagyon durva lenne....

Úgy tudom, azt a vajudás alatt a szülésznő fogja csinálni... És az elég is. Ha nem akkor kit érdekel. :S

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


És hogy sterilizáltál gőzzel? Mert én ehhez tök hülye vagyok!

marek
 
 


Gátmasszázs: Szerintem az én férjem sem szívesen nyújtogatná a puncim! :? :oops: Zavarban is lennék!
De egy sima U betüs olajbemaszírozástól senki nem jön zavarba! :D
Lehet megkérdem, csak az a gond vele, hogy ő ehhez tök fáradt és szerintem nem is veszi komlyan! :roll:

Szerintem tök jó a narancssárga a fiúknak. :wink: Most örököltünk ilyen színű kisbadyt, szerszámosláda van az elejére hímezve...gondolom nem lánynak készült! :D

Ja, és köszönöm szépen a bútor dícséretet :lol: Én is úgy örülök, hogy már a főbb dolgok megvannak!
Most már csak a fürdéshez kellenek cuccok(olló, hőmérő...),orrszívó, babaőr, meg pelenkástáska a kocsihoz, meg nekem a dolgok a szüléshez, szoptatáshoz.....

Most elég jól viselem a meleget! :lol: De most úgy beborult, fülledt idő van,...remélem nem jön a front! :roll:

Mindenkinek kellemes hétvégét! :lol:

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Ildi: málnalevél tea: gyógynövény boltokban kapható
Ha gátvédelemmel szeretnél szülni, akkor ugyanazt a gátmasszázst szülés közben egy "idegen" szülésznő fogja csinálni, amit most a férjed előtt szégyellsz.
Az én férjem már kínálkozott, hogy szívesen csinál gátmasszázst...feltéve, hogy szülhetek normális úton.

Olcsó autósülések: http://babaholmiolcson.hu/shop.php?kat=ules persze nem tudom, hogy a szabványnak megfelelnek-e.

Mtücsök, valami fizikai oka is van, hogy nem tudsz aludni?

Biceboca, szépen álltok a házzal is és a pocakkal is!

Inez, ha óvatosan csinálod, nem lehet baj az irrigálásból. Gondolj bele: egy kis cső, és langyos folyadék óvatos nyomásra...hmmm, azt hiszem, a kisbabáink is így lettek, nem? :wink:

Lkata, a gátmasszázshoz: esetleg az is fontos lehet, hogy gátmetszésnél mekkorát vágnak. Nem mindegy , hogy 4-5 cm, vagy 1-2 cm.
Kád takarításhoz hosszú nyelű kefét használok, így nem kell akkorát hajolni. :)

Marek, nagyon sajnálom, hogy így bánnak veled Pesten. Seggfej banda...élvezik a kiszolgáltatott embereket. A magánrendelőjükben biztosan nem így beszélnek a pácienseikkel.

Terhesség elviselése: mi nagyon vártuk a babát, és ezért úgy állok hozzá, hogy mosolyogva fogadok minden problémát, és hálát adok érte. Pl. mostanában a lapockáim között fáj, amikor oldalt fekszem. A pár hónap alatt kialakuló súlytöbblet miatt pedig a talpam szokott fájni hosszú sétálás után. Aki tudja, beszélje meg az anyukájával, hogy ő annak idején hogy élte meg a terhességét. Nálunk nincs már anyuka sajnos, úgyhogy nem tudjuk megkérdezni. :(

Kép
szöszke
 
 


sziasztok :lol: vegre hazaertem, es hetfoig igy lesz estefele érek majd csak haza

nagyon sokat irtatok...

nem is tudom hol kezdjem
Lkata: tenyleg szép a butor!
Kata: szerintem is tul sok minden kapható, egy vagyon, én nem minden kell feltétlen a babának, az elején én is figyeltem mindenki amit mondott..ez kell, azt vett most már nem érdekel, egyelőre csak az veszük meg ami muszály, aztán majd útközben kiderül ha hiányzik valami.

Marek: nagyon sajnálom azt a sokfejetelnséget amivel nap mint nap kell harcolj...xard le őket!!! :!:

Rollunk: azért tekergek ennyit, mert most nállunk jött tőlletek egy szülésznő és 4 napos tanfolyam - beszélgetést tart itt, aki akar elmehetett...igyhát beiratkoztam..hát érdekes, sokmindenről szó esik...majdnem mindenről, ma a terhességről, vizsgálatokról, vajudásról volt szó, majd következik a szülés, ujszülőttröl, szoptatás.
És sokmindenen megdöbbentem..nállatok vannak olyan dolgok amiken ugy beparáztatják a kismamákat, és nállunk meg sem nézik...PL ez a cukroslotyi, vercukor mérés..nállunk egyáltalán nem mérik...
vagy emlékszem az elején irtátok mindenki mikorra van kiirva...nekem fogalmam sincs...én beirtam mikorra jár le a 40 het kb, mert ugyebár itt lehetsz 42 hétben is, és nem fáj sehol, nem indul be a szülés hazaküldenek, majd gyere be mikor beindult..
kiakadtam ezeken a dolgokon :!: reggeltol delutan fel 6ig tart, mire hazaerek meg egy jo felora...es a fenekem szakad ketté az egész napi üléstől....
most hirtelen mennem kell....még jővők..

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Marek: gőz sterilizálás - sterilizáló készülékkel volt. De most kaptam a mellszívóhoz egy ajándék mikrós sterilizálót is. Az is gőzzel sterilizál. Kevés vizet teszel bele, valahogy felmelegszik (készülék, vagy mikró melegíti), és a gőz sterilizál mindenhol.

Szöszke: lehet, hogy a szülés alatt egy idegen masszíroz, de az jobb. Ott jobb. Nekem tuti. A nőgyógyász is úgymond idegen, mégis engedem, hogy turkáljon bennem, ha kell. Az olyan orvosos dolog. Pedig a tömzsi kezét bedugja teljesen, megvizsgálja a méhszájamat. Ha itt a szülés ideje, durvább is lesz. Akkor rásegít majd a méhszájnak a tágulásban. Az nagyon nagyon fáj ám. Jó, hogy nem apa csinálja :S Neki más a dolga. Ő kényeztetni van. Majd a szülés után, ha zöldutat kapunk :P

Az U masszázs még elfogadható... Esetleg bevállalhatjuk apával... Kár, hogy nincs hosszabb kezem. Akkor magamnak is csinálhatnám :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Biceboca: nem tudom, hogy jobb, vagy rosszabb nektek, hogy kevesebbett macerálnak titeket. De fura, hogy ahány körzet, annyiféle igazság van, nem?
Én örülök, hogy mindent néznek rajtam, csak azt nem szeretem, hogy ha valamit lehet kevésbé kellemetlen módon vizsgálni, akkor miért eröltetik a kellemetlenebbet (pl. cukros lötyi kontra tej + kifli;
Vagy az AFP vizsgálat ami kötelező, de elavult kontra hármasszürés, ami korszerű, de nem támogatott)...
Mindegy, nem vagyunk olyan sűrűn terhesek, nem?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Emmalena - de jó, hogy írtad ezt a méhnyakas dolgot, akkor örülök is neki, hogy rövidül szépen módjával :lol:
Örülök, hogy múlik a gyógyszerektől ez a viszketéses dolog!

Adri - én sem hiszek a Canestenben már, de azért megcsinálom még kétszer, aztán ha még van sárgás folyás (és valahogy érzem, hogy tuti lesz), jövő héten felhívom a dokimat és bemegyek a kórházba, hogy csinálja meg azt a tenyészetet vagy mit :roll:
Gratula a Tescos bevásárláshoz, ügyi vagy!

LKata - nagyon szép a bútor, ügyes apukád!
A görcsöket sajnálom, én is biztos beparázok majd, ha jönnek ilyen fájások :shock: Milyen az, mint a menszeszgörcs??

Marek - igen, most akciós a Brendonban, szerintem a narancssárga teljesen jó kisfiúknak, kislányoknak egyaránt! Árban tényleg jó, de mégis sok, ha érted, hogy értem. :roll:

Lehet, hogy megpróbálom majd pár hét múlva a gátmasszázst, de max. az U-alakú simogatást, a tágítás dolgot kihagyom. Nekem nem hiszem, hogy lesz fogadott szülésznőm, úgyhogy nem fogja nekem senki se masszírozgatni a kórházban majd a gátamat, de páromat nem tudnám megkérni erre, ennél sokkal szemérmesebb vagyok, még ha együtt is vagyunk már 4 éve, akkor is.

Szöszke - azon az oldalon az autósüléseket viszont túl olcsónak találom, nem hiszem, hogy megfelelnek a szabványnak, de ha igen, akkor is valahogy túl olcsó, ez is gyanús, nem? :?

Képzeljétek, a 4D-n ugyanaz történt, mint a múltkor :roll: A gyerek ugyanabban a pózban, a lepény a feje előtt, szóval megint alig láttunk belőle valamit :roll: Többet nem megyünk, az biztos! Nagyon jól fekszik, már befordult, mindene okés, 1,5 kiló és a lepényem érettsége 1-es, ennyi. Amúgy mindent megtett a nőci, hogy lehessen csinálni róla képet, párat sikerült, de hát azokhoz képest, amiket láttam és amiket ti is feltettetek, hát gyatra :?
Na ennyit Lottiról a kis hercegnőről, szart ránk keményen :wink:
Mentem, mert megint ég a gyomrom, jó éjt mindenkinek!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?