Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Uhhh...végigolvastam! Ő, kb annyira emlékszem, hogy a fejfájáson és anem alváson kívül azért nagyjából mindenki jól van. :roll: A képek szupik!

Ildi - Sajnálom, hogy nem jött be a Genesis.
:(
Marek - allergiára én a Coryzáliát eszem, meg az Ambrosia artemisiaefolia -t, a homeós könyvem szerint jó lehet még a Histaminum is. MEg még ezer dolog, de ügye tudni kell hozzá a pontos tüneteket is. A gyógyszertárban vettem ezt a könyvet, az a címe, Homeopátia napjainkban. Sok okosság van benne, szerintem jó.

A fogam köszönöm javulgat, de még nem az igazi. Érzékeny és nem tiudok azon az oldalon rágni, a fogmosás is horror. De mindegy, lelkileg már túl vagyok rajta. A szombat volt a mélypont.
Az ígért képek:
Kép

Kép

Kép

Kép

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Ancsa...már biztos hogy nem szoptathatsz??? :( Pedig neked sok tejed volt az első kettőnél is ugye? :( :( :( Sajnállak!

Lányok! Ne festettem be a hajam, csak a képen pont vizes :)
Amúgy meg azért is sötétebb, mert régen volt festve világosabb szőkére, és az már pont lenőtt, csak a vége szőke! :oops: :roll:
Nem merem festeni, majd ha megszültem, befestem.

Gyomorégés az van már nekem is! :( 2 napja halászlevet ettem, egész éjjeé kínlódtam! Égett a nyelőcsövem és böfögtem! :oops: :(
Nem bírok sokat enni...ami nem baj :) , de ha mégis eszek rendesen akkor majd ki durranok! :shock: :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Elég nagy csend van itt ma!Merre vagytok Lányok??

Ancsa, úgy sajnálom,h nem szoptathatsz!Elhiszem,h kiborultál!De arra gondolj,h a babának még ez a kevésbé rossz... :(

Betty, nagyon jók a képek!Nagyon aranyosak lehettek a gyerekek!

LKata, én sem mertem melíroztatni a hajam!
Egyébként a sav engem is sokszor kikészít!De nekem a rennie szokott segíteni!Neked az sem?

Átkukucskáltam én is a szeptemberiekhez!Nem semmi,h már 2baba megvan!Irigykedem rájuk!Én is annyira szeretném gyorsan átugrani ezt a pár hetet! :lol:
de közben persze attól is parázok,h nehogy a 37.hét elött jöjjön rám....akkor már inkább túlhordom,csak ennyivel hamarabb se jöjjön!
A málnalevél teáról mik a vélemények??Használ? És mikortól érdemes inni?És a magnéziumot meddig érdemes szedni?

Ja és a mellszívóról vélemények???
Vendég
 

 
 

Sziasztok!

Túlvagyok a portörlésen, Prontózáson, vásárláson, kajáláson, most pihi.

Adri - én az előző oldalon írtam a mellszívóról, de leírom ide is, nekem a kézi jön be, elektromosat semmiképp sem szeretnék, az Aventről hallottam a legjobb véleményeket, egyik barátnőmnek volt 2 másik márkájú is és mindkettő eltörött :shock:
Igen, én is néztem a szeptemberi topikban, hogy már két baba is megszületett, biztos ettől a durva fronttól! Azért mi még nem tartunk ott, nekünk min. egy hónapig még bent kell tartanunk azokat a motyókat :lol: Ne parázz, nem szabad, miért jönne előbb annyival, ha tök jól elvan bent? :D
Málnalevél teát állítólag megéri inni, de nem tudom, hogy mikortól kell elkezdeni, talán az utolsó hónapban? Aki tud pontos infót, írja le, engem is érdekelne! A magnéziumnál van valami határ, amíg lehet szedni, ha jól tudom, mert az ucsó hónapban már nem lehet, vagy a 37. héttől? Valaki tudja ezt pontosan?

LKata - akkor jól emlékeztem, hogy szőke a hajad :wink:
A gyomorégést sajnálom, én is utálom, nekem a lecsótól égett durván és a tegnapi görög salátától, de nekem a kefír tényleg bevált vagy a kenyér héja! Rennie nem mindig segít nekem.

Bettyna - képek jók, csak az a baj, hogy te alig látszol és csak az egyiken vagy rajta, hogy ha jól láttam.

Ancsa - nem hiszem, hogy bálna a tested és amúgy se gyötörd magad ezzel! Köszi az ínyecsetelő tippet, majd meglesem a DM-ben. A szoptatást sajnálom, de a lényeg, hogy rendben legyen minden a szüléssel kapcsolatban, nem?
Én pl. még azt nem tudom elképzelni, hogy szoptatni fogok, meg hogy a mellszívóval fejem magam :roll: Egyik ismerős csajszi írta nekem erre, hogy nyugodjak meg, az elején ő sem gondolta volna, hogy fejni fog, de amint megszületett a babája, annyira természetes volt az, hogy megszoptatta és utána fejte a tejet, hogy próbálom nem paráztatni magam ezen.
Az angol turiba jobban megéri elmenni, mint így a neten venni, mert fene se tudja így lemérni, hogy milyen állapotban vannak a rucikák, és amúgy megnéztem és van, amit drágábban adnak a neten, mint a turiban :shock: Szerintem ott megveszik fillérekért és a neten próbálnak hasznot húzni. Aki tud, inkább menjen el turizni!!!

Szoptatós melltartót vettetek már??
Annyira drága a Brendonban meg ezekben a boltokban, tud valaki olcsóbban????

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan egy ket dolog.

Macianyu,Kata nagyon szepek vagytok!!!!

Mellszivo:En kezzel fogok remelem lesz mit es csak egyszeru pumpasat vettem meg Zsofinal 1000ft-ert ha kellet volna vettem volna elektromosat de ez eleg volt.

Szoptatosmelltarto:en triumfot fogok venni itt kecson 3600ft es ngyon klasz!Sogornom olyat hasznal es jo.meg ketto kinaisat veszek kb400ft ert otthonra jo az elso idoben ugy is otthon leszek tobbet :)

Sensi!Szep a neve lesz a kislanyodnak :wink:

Lanyok36-37 heten szuletett babak a sulyuktol fugg de ha meg van a 2500gramm mar nem szoktak koraszulotnek nyilvanitani egyik ismerosom pontosan 36.heten szult es 3100gramm volt a baba siman eretnek vettek :lol: De itt minden baba 37.het utan erkezik!!!!Jok legyetek puszi!!!

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan egy ket dolog.

Macianyu,Kata nagyon szepek vagytok!!!!

Mellszivo:En kezzel fogok remelem lesz mit es csak egyszeru pumpasat vettem meg Zsofinal 1000ft-ert ha kellet volna vettem volna elektromosat de ez eleg volt.

Szoptatosmelltarto:en triumfot fogok venni itt kecson 3600ft es ngyon klasz!Sogornom olyat hasznal es jo.meg ketto kinaisat veszek kb400ft ert otthonra jo az elso idoben ugy is otthon leszek tobbet :)

Sensi!Szep a neve lesz a kislanyodnak :wink:

Lanyok36-37 heten szuletett babak a sulyuktol fugg de ha meg van a 2500gramm mar nem szoktak koraszulotnek nyilvanitani egyik ismerosom pontosan 36.heten szult es 3100gramm volt a baba siman eretnek vettek :lol: De itt minden baba 37.het utan erkezik!!!!Jok legyetek puszi!!!

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Csajok, egy gyors és lehet,hogy hülye kérdés : csináltam az imént gyümölcsös túrókrémet, most hül a hűtőben, viszont két tojássárgája kellett bele és simán, mármint nyersen, szóval nem lehet belőle baj, ha megeszem? Mert mintha hallottam/olvastam volna, hogy a nyers tojást sem ajánlják a terhesség alatt :?
Köszi előre is!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi, nekem a dokim is azt mondta és mindehol azt olvastam,h nem ajánlott...Pedig tuti nagyon fini lehet... :|
mondjuk egyszer-kétszer én is ettem olyan tükörtojást, ami nem volt egészen megsülve...de sztem az megint más...

szoptatós melltartók meg 2ezerért vannak ott amit belinkeltem a laptetőn!
Vendég
 


Sziasztok,

Sensi:
te is ritkán írsz, de akkor :D Jó, hogy nem én vagyok az egyetlen regény író :D
Qinny Zapp: nekünk nincs autónk, én azért vettem mert kellett egy könnyű esernyő szerű babakocsi a városi közlekedésre. Mikor megvettük az tűnt fel, hogy olyan könnyen gurul, hogy szinte alig kell tolni. Persze ezt a bolt padlóján tesztelve, ahol nincsenek hepehupák, ügye…
Megvettük, aztán rájöttem egy-két problémára a használata közben:
1. nem lehet dönteni a háttámláját. Lili bealudt a kocsiban, és úgy tartotta magát, hogy az emberek beszóltak, hogy szegény, miért hagyom, hogy kitörje a nyakát :S Mit tudtam csinálni?! Végül vettem egy nyakpárnát neki, de nem jött be, meg toltam a hátsó két kerékre döntve is, de az elég nehézkes…
2. Buszra való fel és leszálláskór, vagy villamosra való fel és leszálláskór két oldalt megfogva emeled a vázat. Ilyenkor csak egy dolognak nem örülsz igazán, ha a kerék kipattan a helyéről, leesik, és elgurul valahova. Persze ezt a vezető nem látja, és te vagy kerék, vagy gyerek nélkül maradhatsz, ha nem vagy elég ügyes.
Mikor meséltük a boltban, hogy mi a szitu, mondták, hogy sokan panaszkodnak erre.
Persze egy pattintással vissza lehet tenni, és minden okés utána, de ahogy megemeled a vázat, és ettől csavarodik kicsit, kipattan a kerék… És ez ciki. Csak ha emeled. Ha kocsiba veszed, mert nagyon kis helyen elfér, akkor nincs baj vele.
Még sosem borult fel nekünk. :D Ez nem volt probléma.
Bevásárló szatyrot vettem hozzá, nehezen, de rá tudtam szerelni, így az is kipipálva… De nem bír nagy terhet a toló karokon…

Sensi: a hordozó, amit a zappra fel lehet tenni, mennyibe kerül nálatok?

Lakásavató buliról: a meleg miatt, vagy mert kicsi lakást avattak, nem tudom, de a fiatalok az erkélyen állva, üvöltözve buliztak végig. 5 srác, akik tényleg üvöltve énekeltek. És az erkélyük tényleg a mi ablakunk előtt van. Szó szerint végignéztem, ahogy az egyik srác kipisil az erkélyről. Mi annakidején nem csináltunk ilyesmit, pedig bulizni mi is szerettünk. Hangosan is, piásan is, stb. De volt egy határ. Most valószínűleg öregszem, de ezt nem igazán tudom értékelni. Na meg kisgyerekem is van, aki aludna éjszaka, meg terhes is vagyok, ügye :D

Zsuzsu: ragadt a törlőkendő? Nekem anno nem. Bár én csak kb raktam oda nedvet szívni, mert még a gondolatától is irtóztam, hogy a varrataimat érintgessem bármivel is. (Nem is kentem körömvirág krémet, meg ilyesmit oda. Strucc politikát folytattam. Nem látom, nem érzem, nincs is :D

Lili fagyi adagja 2 gombóc. Sétálós kehelybe kérd kiskanállal, akkor nem csöpögi le magát annyira :)

Túl vagy már a védőnőn? Mit csinál nálatok? Kötelező terepszemle van, hogy hova teszitek a picit?

LK: szerintem csinos vagy, és kisebb a pocid mint az enyém, és nem is látszanak a felszedett kilóid. Ne izgulj :) Füleket befogni, ha a védőnő piszkál a kilók miatt.

Peva: kezdődik a babaszoba berendezés :) Az tök jó, csak nagyon fárasztó… :S Mi is már 3 éve lakunk itt de csak nincs kész a lakás. Pl. a nappaliban még nincsenek szekrények, de vannak dobozok :S Iszonyat utálom, de annyira drágák a szekrények, és gyerek mellett összespórolni a rávalót. Ha ti most tényleg befejezitek a lakást a baba előtt, akkor nagyon szerencsétek van, és nagyon ügyesek vagytok. Irigykedek is :D
Mondjuk én kb 8 hónapos lehettem Lilivel, mikor ide költöztünk… Érthető, hogy a pénzt Lili vitte el, most meg Bori is besegít :D

Kata: örülök, hogy jelentkeztél, és hogy remek időd van a balcsis pihenéshez :D

Bettyna: örülök, hogy sikerült a meglepid! Várjuk a képeket! És szerintem is hős vagy, hogy elmentél a lagziba… Én Lilivel terhesen a sajátom után (3-4 hónaposan) még elmentem a húgoméra (7-8 hónaposan), ez után a bátyáméra (8 hónaposan), de már nem mentem el a párom unokahúgáéra vidékre (szintén 8 hónaposan), mert nem bírtam volna. Oda a párom egyedül ment a szüleivel, testvérével…

Inez: mellszívó – nekem van valahol gépi medella, kellett mert nem bírtam az első hónapokban a kézivel tejet kicsalni… (Apát küldtem el érte kétségbe esve) És van kézim is: aventes, de eléggé le van strapálódva, azt lehet, hogy kidobom, vagy elajándékozom… Nem is szerettem. Nem jött be. Meg vettem most akciósan egy tommee tippee kézit is, ezt fogom kézinek használni… :D

Hol van pesten az a nagyon jó bolt, amit találtatok? Teszel fel képet a szerzeményeidről, olyan jó nézegetni, hogy ki mit talált :D

Sensi: te is hős vagy! Nem semmi, hogy meddig dolgozol! És jó fárasztó munkád is van. Oké, nekünk, akiknek gyerekünk van, ez mindennapos. De az enyém pl bölcsiben van, ahol fárasztják. Gondolom nálatok meg neked kell fárasztani. És még 7 hét?! Nem semmi…

Macianyu: de szép kép a babádról! De édes! Az ember úgy megölelgetné, nem?

Ki van a képen? Biztos nem te… Nem hiszem el, hogy ilyen kis formás pocid van! Hol hordozgatod a csemetét?

Marek: kitartást mára! Remélem hamar túl leszel rajta :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Az előző hsz-t reggel írtam, de elfelejtettem elküldeni :)

Azóta: tök jók az esküvői képek, engem is érdekel az olcsó szoptatós melltartó, köszi a linket!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Basszuskulcs, most találtam : "Figyelj oda a tojás megtisztítására. Várandósság alatt a nyers tojás, vagy az ebből készült ételek fogyasztása tilos."
Én belekóstoltam, amikor csináltam, hogy elég cukros-e :?
Ugye az még nem baj??? :shock: Basszus-basszus-basszus, látjátok, tiszta hülye vagyok, pedig bennem volt, hogy valszeg nem lehet ezt enni :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Macianyu, itt is jó árban vannak pierre cardin babkocsik: www.poppet.hu

Nyugtonmalac, a melltartók itt vannak:
http://babaholmiolcson.hu/shop.php?kat=egyeb

Itt sok link van,lehet nézelődni:D :
http://www.aronalul.hu/babaholmi_babako ... engurugold

Kata, Nyugtonmalac- köszi a mellszívós tippeket!Sztem én is veszek vmi olcsó kézit aztán apa majd szalad ha nem lesz jó!:D
Egyébként meg még mindig azon parázok,h tudok e egyáltalán szoptatni!Olyan kicsik a cicjeim és egyáltalán enm feszülnek és nem is feszültek!Azért reménykedek,h még válozik... :roll:
Vendég
 


Ildi, nem vagyok orvos,de sztem ettől még nem lesz baj!NYUGI!!!!
A neten annyi mindent írnak!Én is olyan sok dolgot ettem már,amit állítólag tilos!De pl asszem Nyugtonmalac írta,h ő meg sushit evett és ugye azt mondják azt sem szabad, meg h kínait se (én meg rengeteget eszek)!
Szóval sztem egy falattól még nem lesz gond!!!a többit meg majd a párod megeszi! :wink:
Vendég
 


Köszi a bókokat! Én azért nem látszom, mert nem én voltam a lényeg, hanem a gyerekek és az ifjú pár! :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Tojás evés: meg a társai - a hasmenés veszélye miatt nem szabad. Ha ettél, de nem lesz hasmarsod, akkor nincs min parázni. És miért baj, ha hasmenésed lesz? Mert kiszáradhatsz és nehéz kezelni a terheseknél?! No, szerintem diétás kajcsit bárki ehet. Répa, alma, banán, rizs, stb. Tehát én nem parázom túl a dolgot... És azóta is ettem már sushit... És nem lett bajom :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Ildi, sajnálom, hogy nem jött össze a 4D...meg hogy fájt is. Nekünk sem nagyon akarta megmutatni a pofikáját. Aranyos a Lotti név. Szerintem a nyers tojás nem ajánlása csak a fehérjére vontakozik.

Sensi, ennyi hízás teljesen jó! Ne stresszelj miatta...különben tényleg tud stagnálni a dolog hetekig is, aztán hirtelen meglendül.

Zsuzsu,
hiába fordult be szépen a baba, a HPV miatt császárra kell készülnöm...

Lkata, Macianyu csinik vagytok!

Szbettina, édesek a gyerkőcök, ők is élvezték biztosan!

HPV: még mindig nem érkezett meg a citológia-eredményem. 3 hete levették a cuccot!! :evil:

Kép
szöszke
 
 


Ildi!Nyugi!!!!Attol,hogy bele nyaltal nem lesz bajod.Nem kell ezeket versen komolyan venni es ha a 9honap alatt 1-2 alkalommal #bunozol#nem lesz baja a babanak!!! :D

Inez!Pont ezt akartam javasolni,hogy eloszor vegyel olcsot es ha nagyon kell meg mindig vehetsz dragabbat.Az,hogy a cicid kicsi nem azt jelenti,hogy lehet nem tudsz szoptatni.Ismerek olyat akinek nagy mellei vannak meg se tudta a gyerekeit szoptatni :roll:

Szoszke!Akkor csak nem rossz ha nem kuldik rogton :roll: .Nem?Lehet most igaz az ha nincs hir jo hir.

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!!

Hamarosan indulubnk Pestre. Sajna az a bolt, ahol Adriék vásároltak, ezen a héten zárva, így oda nem megyünk. Bosszantó, de szerencsére észrevettem és nem megyünk feleslegesen.
Így Kika, Auchan...

L.Kata!
Igazi kismami vagy!!!!! :D :D

Adri!
Én is imádom nézegetni a babaholmit, noha nekünk nem sok új dolog van-lesz...

Már 50 alatt vagyunk, nem semmi :-)

Én a klinikán vettem mellszívót a szülés után. hasznát vettem....Avent kézi...

Sensi!
Azt akartam kérdezni, mikor mégy vissza dolgozni??? :)

Valamikor lesz Ábeltesónak puszis kép is, csak a férjem mérnök létére nem ért a fényképezőhöz :D :D

Macianyú!
CSúcs a kép!!!! Nagyonc sini vagy, nem tudom, hol rejtegeted a pocakod...

Lehet, h nálunk is lesz aki már 37 hetesen szül....a fontos, h egészséges legyen baba és mama is....

Marek????????????

Védőnő: kezdem megszokni a butaságait, most már csak vigyorogtam....

Pld. miért nem intéztem el az apaságit... Ő azt TANULTA, h mindenkinek apasági kell....
Nehogy elhiggyétek!!!!!!! A házasoknak házassági a.kiv. másolat!!!

Miért wc-t használ Ábel, miért nem bilit??? :o :)

Miért nem tömöm vitaminbogyókkal, mikor itt a körzetben ez a szokás???

Hogy képzelem, h nincs panaszom, kizárt, h ez igaz.......

Jééé, olyan is van, h csuklik a baba a pocakban?????

Ilyen és hasonló butaságokkal szórakoztat........

A többiektől bocsi, megyek összeszedem a holminkat , kajcsi és megyünk...

Pussz!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Jó reggelt mindenkinek! :lol:

zsuzsi
Jó neked hogy te már tudsz vigyorogni a védőnő kérdésein! :lol:
Én most kaptam 1 újat és megvagyok vele áldva,kezdő :shock: és annyit beszél hogy lehetetlenség megszabadulni tőle :shock:
Igaz nálam még nem volt kinnt,de már előre félek tőle, hány órát fog majd itt dumálni nekem a fülembe, ha a baba is meglessz :shock:

Kata
Remélem jól telik a nyaralásotok! :lol:

Szöszke
Szerintem örülj neki ha még nem jött meg, akkor biztosan jó az eredmény. Legalábbis mifelénk én ugy vettem észre, hogy a jó eredményeket nem küldik ki hamar :roll: Biztosan rendben lessz!ne aggódj!
Egyépként nekem 2 hete vették le, én is arra várok,hogy megkapjam az eredményt.

Nusildi
Szerintem nyugtonmalacnak és Adrinak igaza van, azért mert belekóstoltál, attól még nem kell aggódnod, nem lessz semmi baja a babának tőle,hidd el!
Egyépként én a túróstésztához amikor kikeverem a túrót , mindíg teszek bele 1 tojás sárgáját, és én is megszoktam kostólni a végén,hogy jó-e lett.

Adri
Anno én is kézi melszívót használtam, már nincs meg és ha agyonütnének se tudnám megmondani milyen volt a márkája. Arra emlékszem, hogy a gyógyszzertárban vettem. Jó a memóriám,mi? :lol:
Attól pedig ne félj hogy kicsi melled! Fogsz tudni szoptatni! :lol:
Igaza van Katának, én is halottam már valaki nagy mellel is rövid ideig szoptatott és halottam már olyat is, többet is,h kicsi mellel sokáig tudta szoptatni a kisbabáját!

Lovaszkata
Igen,sajnos a gyerekorvossal beszéltem és ő kifejezetten nem engedi hogy szoptassam a kisbabámat :cry: De azon rágódom,hogy ha meglessz jövő héten Hétfőn a friss eredményem,/azt ugye a gyerekorvosnak is meg kell mutatnom/ akkor kérek időpontot Pestre és beszélek valami jó szakorvossal ez ügyben, csak hát ki a legjobb doki, ez itt a fogós kérdés, mert nem ismerem őket :shock: Viszont a gyerekorvos is szeretné,ha egy szakember leírná véleményét a szoptatással kapcsolatban.

Bettyna
Nagyon jók a képek! :lol:

Marek?
Remélem estére tényleg kiengedtek téged a kórházból!
Remélem jól vagy!

Lecseréltem a babafalvás vonalzóimat,mert olyan sokszor nem működnek-tek :shock: ez az új meg nem mutatja a kisasszony nevét :shock: ugyhogy akkor most én is szavazásra bocsájtom és várom a véleményeteket :lol: Mivel párommal nem tudtunk megegyezni, így 2 nevet gondoltunk ki a kisasszonynak, egyik ami nekem tetszik, a másik meg neki :roll:

Erdős Anna Kyra

Szerintetek,milyen?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Helló! :D

Inez, Ildi...pont most mondta a barátnőmnek (aki 37 hetes) a dokija, hogy már rég abba kellett volna hagyni a magnézium szedést, mert nem lesznek időben jóslófájásai. :shock: Úgyhogy, olyan 36.héten abba kell hagyni a magnéziumot.
A málnalevélteát meg a 35.héttől lehet inni, de csak 1-2 csészével naponta. Aki meg a végét járja, de nem tud megszülni, az ihat egy litert is! Állítólag sokat segít! :D Méhösszehúzó hatása miatt is!

Tojás....hát én nem mertem olyat enni ami nyers :( Anyu túrótortájába sárgája kellett volna, inkább lemondtam róla! :cry: Pedig imádom!

Most az én hasam is rakoncátlankodik! :( Reggel görcsöltem is , most se túl jó! De, ezek ilyen pici rövid görcsök, nem tudom mitől??? :roll: Nagyon rugdos, már egy hónapja teljesen be van pörögve! :shock:
Jaaaaj, már annyit stresszel engem ez a baba, mindíg mégsem rohangálhatok mindennel a kórházba! Ha kijön megrágom a feneték :lol:

Ja, és hivatalosan a 37.hétre született baba már nem koraszülött :lol: lényeg hogy 2.5kg legyen legalább! 4 nap és jöhet haza mint a többi 40 hetes! :lol:

Most megyek a védőnőhöz, remélem most megdícsér mert semmit nem híztam! :)

Puszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


jajj, tegnap netezés közben képzeljétek találtam videókat a szülésről :shock: Hát megnéztem,mert még kívülállóként sose láttam szülést és lányok, képzeljétek elsírtam magam mindegyiken! :shock: Olyan jó volt látni a boldogságot az anyukák arcán,amikor előszőr a kezükbe fogták a kisbabájukat! Ugylátszik a hormonok játszanak velem, mostanában mindíg elsírom magam.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Mindenkinek a megnyugtató válaszokat a tojással kapcsolatban! Jelentem, nem volt gond, páromnak ízlett a túrókrém :lol:

Adri - köszi az infót, azon az oldalon tényleg jó olcsó a szopis melltartó, amúgy anno náluk néztem a kombi ágyat is és tényleg csomó minden jó árban van náluk, úgyhogy szerintem el fogunk menni majd hozzájuk.
Szoptatás miatt ne izgulj előre, szerintem a mell méretének nincs köze ahhoz, hogy tudsz-e majd szoptatni! Nekem sincs túl vagy mellem, vagyis terhesség előtt 70A méretű melltartót hordtam, bár most már kell a 75B-75C, de nekem sem kifejezetten egy tejcsárda. Anyukámnak viszont nagyon nagyok a cicijei és mindhármunkat csak 2 hónapig tudott szoptatni, utána elapadt a tej és tápszeren voltunk! Szóval ezen kár előre parázni, nyugi!

Nyugtonmalac - marha idegesítő lehetett éjjel a bulizókat hallgatni! Én úgy vagyok vele, hogy én is voltam bulikban, én is "kiéltem" magam, de mindennek van határa :shock: Az mindent elárul, hogy a csávó kipisilt az erkélyen :roll:

Szöszke - igen, én is sajnáltam, hogy nem jött össze a bébimozi, de szeretnék a héten elmenni és újra megpróbálni náluk, bár nem akartam, de tényleg nem a nőci tehetett róla, hogy fájt a vizsgálat egy része, mert nekem eléggé kiállnak a bordáim, felül mindig is nagyon vékony voltam és a két borda közé húzta be a vizsgálófejet. A baba pedig nem mutatta meg magát, az sem az ő hibája volt.
Ma megyek amúgy nőgyógyászhoz újra, 1 hónap után, fél 7-re, gondolom "csak" vizsgálat lesz, amit annyira nem szeretek :P Most borotválhatok megint tükörrel a kádban :?

Zsuzsu - kíváncsi vagyok, hogy telik a napotok pesten, írj mindenképp, ha hazaértetek, az Ábelpocipusziképet most már követelem :lol:
A védőnőd tényleg marha idegesítő lehet :evil: Ilyen kérdéseket, anyáááám, szerintem én fejre is állnék, ha ilyen lenne a védőnőm. Nálunk jövő héten hétfőn jön fel a lakásnézőbe, de remélem nem marad sokáig!

Ancsa - nekem nagyon tetszik a név, a Kíra viszont úgy szerintem nem anyakönyveztethető, hogy Kyra, ha emiatt is tetszik, nézz utána, de szerintem mint Kíra működik a dolog. Amúgy a Kíra nálunk is favorit volt sokáig, aztán most nagyon úgy néz ki, hogy marad a Lotti, mert párom már úgy szól hozzá, amikor a hasamnak beszél, hogy Lottizik :lol: Amíg úgy nézett ki, hogy Bogi lesz, addig sosem mondta, hogy Bogi, mindig azt mondta, hogy rosszcsont :wink: De én is gondoltam, hogy lehetne a Lotti mellé még egy neve, majd meglátjuk.
A vonalzóid nagyon tetszenek, nem baj, ha a név nem szerepel rajta, a lényeg úgyis az idő! Málnalevél teát hol lehet venni? Amúgy ti isztok majd???
Akkor a keményedésed elmúlt már? Kicsi görcsök milyen görcsök, mint menszesz görcsök? Nem lehet, hogy megint valamid nyúlik-növekszik belül és azt érzed?

Nálunk reggel volt egy hatalmas rúgkapálás, párom odatette a kezét, miközben én feküdtem az oldalamon és amit csinált ez a gyerek, hát azt nem hittem el, olyan rúgásokat kaptam, hogy azt hittem, kitör belőlem, mint az Alien :? Persze ezt addig szokta csinálni, míg nem reggelizek, aztán megnyugszik a nescafe-ig.
Ma megcsinálom a mákos gubát, remélem sikerülni fog, nagyon vágyom rá, hogy mákos gubát egyek!!!!
Szép napot Mindenkinek!

LKata - köszi az infót, én is valami ilyesmire emlékeztem, hogy a 36-37. héttől már nem szabad szedni a magnéziumot.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Jó Reggelt!


Zsuzsu:
a védőnőd egy kabaré :D Kösz, hogy megosztottad a beszólásait :D Jó napindító ;)

Adri: köszi a linket, megtaláltam a melltartót (éljen)

Ancsa: majd ha jön a védőnőd babát nézni és órákig dumálni, mond neki, hogy sajnálod, de itt az idő lefeküdni vele szoptatni, és aludni… Mert ti ezt így szoktátok pont akkor, és kedvesen kérd, hogy bocsásson meg :D Jó a vendégeknek, mert akkor mennek haza, amikor akarnak, ügye :)

Mellméret – szoptatás: nem függ össze. A szoptatást bárki csinálhatja, aki szült gyereket, van melle, és vannak tejmirigyei. Vannak segítők, akik megmutatják, hogyan kell, ha nem boldogulnál… A tej mennyisége függ a tejmirigyek számától. Pl. nekem kevesebb lehet a baloldalon, mert azt vettem észre, hogy kevésbé duzzad meg, ha tele van, és talán kevesebbet is tudtam lefejni belőle. Nem sokkal, de láttam… A szoptatás sikere függhet a mellbimbó alakjától (befelé forduló, vagy nem), de ezen lehet segíteni a bimbó kiemelő kütyükkel… És ami még fontos: ha teli van a cici és a baba megeszi mindet, az még csak egy része a szoptatásnak abból a ciciből. A tejcsatornában lévő tejcsit issza meg először, ami arra jó, hogy kedvet kapjon a szivattyúzáshoz, és akkor a cici beindul, és ahogy a baba iszik, úgy termeli a tejet. Először zsírosabbat, majd a vége felé egyre hígabbat. Ezért kell figyelni a fejésnél. A babának mind két fajtára szüksége van. A zsírosabbal az éhességét csillapítja, a hígabbal pedig a szomját oltja. Ez az oka annak is, hogy mindegy milyen sűrűn szoptatsz, mert mindig a megfelelő minőségű tejcsit kapja a baba. (Ha túl korán van a következő szopi, akkor csak iszik a baba, mert hígabb még a tej, ha később, akkor zsírosabb lesz, és az éhét csillapítod.)

Szóval no para! Akinek engedik, hogy szoptasson, biztosan ügyesen megoldja majd. Akinek meg kell, ne féljen még a kórházban segítséget kérni, mert a 3. napon jön a tejbelövellés, és azt már szakértően kell majd kezelni, nehogy begyulladjon a cici, mert az nagyon fáj :D

Ancsa: nekem tetszik a választott név! Lilinek is így lett neve: anyától a Lili, apától a Virág. Eredmény: Erdély Lili Virág :)
Borit egyedül álmodtam meg ilyennek: Erdély Boróka Dorka

Ildi: mákosguba ehetnéked van :D Király. Nekem meg fánk ehetnékem van mostanában… Előtte meg zsíros kenyér paprikával, paradicsommal ehetnékem volt. Napokig csak azt akartam enni… Most 2 naponta meghalok a fánkért. Persze meg is veszem magamnak, de mi lesz így a seggméretemmel?! Lesz mit leadni a szülés után…
Szerintem a babák hízása miatt kívánjuk ezeket a finomságokat, nem? Kell a kalória nekik, mi meg nem tudunk ellenállni…
Ma megyek a piacra, veszek fánkot :P

És tegnap nézelődtem a neten autósülés/ hordozó miatt. Használtat kerestem, és olyat, ami jó lenne a meglévő babakocsiparkunkhoz is. Találtam is egy maxi cosi cabrio-t egész jó áron. Ma hozza el nekem a srác. :) Tök mákom van. kb. 6-8eFt-tal olcsóbb, mint a többi amit használtan kínáltak. Remélem nincs baja, és akkor meg is veszem tőle ma.

Na közben meg is érkezett. Nincs semmi baja. Kicsit bolyhos, ennyi... :D És még távoli ismerős is a srác. Mint kiderült. Legalábbis van közös ismeretségünk. Céges. Megvettem a hordozót. :)

Viszont így felszabadult egy kerekes hordozóm. Nagyon pöpec, csak én már nem akarok 3 babakocsit tartani itthon. Ha valaki sokat utazik, és érdekli, szívesen teszek fel róla képet. Műanyag, könnyű, kicsi, van bevásárló hálója alul, lábzsákja, szűkítője. 1 mozdulattal lehet leemelni a hordozót a kerekekről, így két kézben fogva bárhova fel lehet szállni. Taxiba egy pillanat alatt megvan, vagy autóba. De csak fél éves korig jó, mert utána már utálnak a gyerekek hordozóban lenni :D Plusz meg is nőnek. :)

Én babaúszásra vittem benne Lilit, meg Miskolcra (Budapestről).

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Most már én is vagyok, csak kipurcantam. Tegnap tízkor értünk haza, ma meg ötkor már indultunk. Remek volt. Az eredményt délután tudom meg, ha nem jó (márpedig szerintem nem lesz jó) akkor csütörtökön vissza Pestre és a cukorgondozóban megmondják hogyan tovább (magyarul inzulin). Ebből az egészből nekem már csak ez a rengeteg utazás fáj, meg, hogy a férjem állandóan el van maradva a munkával miattam. Az inzulinra fel vagyok készülve asszem, persze gondolom az amúgy sem fényes hangulatomat még rontani fogja amikor már biztos lesz.
Ja, és két nap alatt hétszer szúrtak, ráadásul rohadt vastag tűvel, amit nem is értek, és a bal kezement szépen szétbarmolták a vénát. De ez a legkevesebb.
Ctg és ultrahang rendben, bár papírt még nem láttam, mert hivatalosan csütörtökig kórházban vagyok. Mondjuk a lepény nemtom hogy áll, de valamire azt mondta az ultrahangos doki, hogy kettes, hát ha az a lepény volt, akkor asszem főbe lövöm magam....

Visszaolvasni még nem volt időm, iszonyú fáradt vagyok, ráadásul rengeteg a dolgom és állandóan sírok gondolom a fáradtságtól. Amúgy minden remek, csak a hangulatom sz@r.

marek
 
 


Marek, fel a fejjel, nagyon együtt érzünk veled! Már nincs olyan sok hátra, valahogy majdcsak kibírod, nem? :(
Én azért még drukkolok a jó eredményért és a lepény jóállapotáért!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Először is nagyon köszönöm mindenkinek aki gondolt rám!
Sok mindenre most se tudok reagálni, csak egy gyors életjeladás miatt jöttem.
Tegnap kiderült hogy streptoccocus fertőzésem van, így elkezdték az antibiotikumot adni. A gond csak az hogy amire igazán jól reagálna a baci az a penicilin. Én meg allergiás vagyok rá... Szombaton belázasodtam, de szerencsére másnapra le tudtuk vinni a lázamat. Azóta folyik az orrom, naggggyon köhögök, és borzasztóan érzem magam.
Megmondom őszintén már nagyon várom a terhesség végét! Szeptember elsején kell befeküdnöm, de még nem döntöttek pontosan a szülés dátumáról. Annyit tudok hogy szept. 15-ig biztos meg fog születni Vivikém, csak azt nem tudom hogy császárral vagy símán, bár a fertőzés miatt nem valószínű hogy kockáztatnak, mert szülés közben az allergiám miatt nem adhatnak antibiotikumot...
Szóval nálunk ennyi történt.

Látom mindenki készülődik már, kicsit irígy vagyok, mert mi nem veszünk szinte semmit Vivinek, hiszen minden megvan Dóri után.
Lehet hogy már majd csak szülés után tudok jönni, esetleg még a jövőhéten megpróbálok bejelentkezni. Mareknak és Zsuzsunak tudom a számát, ha megszületik Vivien, akkor feltétélen szólok!!

Szép napot mindenkinek!!!

Kép

Kép
perdo
 
 


Marek!
A lepény érettség miatt ne aggódj! Nekem hetek óta kettes. Azt mondják hogy a cukrosoknál gyakran előfordul. A lényeg az áramlás a köldökzsinórban! Gondolom nézik azt is...

Fel a fejjel, vigyázz magatokra!

Kép

Kép
perdo
 
 


Perdo!!!
De jó, hogy jöttél! Örülök, hogy még mindig egyben, és remélem, ez szeptember 15-ig így is marad!!!
Sajnálom a Streptoccocust, de fő, hogy időben észrevették...van ahol nem is nézik, nekem például tavaly nem nézték... :cry:

Egyébként az áramlást minden héten nézik, az szerencsére rendben.

marek
 
 


Szia Perdo!

De jó, hogy még egyben vagytok, és viszonylag jól! :D Szeptember 15-e pont ideális a baba születésre :D Drukkolok, hogy minden rendben legyen nálatok!
A streptoccocus fertőzés nem valami jó, de a babákat is simán tudják kezelni, ha megszületnek, és elkapják. E miatt nem kell aggódnod, sztem.
Jobbulást neked a megfázásból! Csak túl leszünk már ezen a sok nyavalyán, nem?


Én nyavalyám:
megint elkezdett széthullani a csontom a derék részemnél. Fáj, ha felállok, nem jó ülni, feküdni... :S Remélem ez is hamar véget ér...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Az én nyavalyám pedig az, hogy csütörtökön mehetek Pestre, ahol megtanítanak megszúrni magam. :cry: Ha nem sikerül, akkor befekszem egy hétre és a kórházban képeznek ki, ha rögtön elég bátor leszek, akkor hazajöhetek és lőhetem magam itthon.
Állítólag k@rva magasak lettek az értékek...
Vannak emberek, akiknek sikerülnek a dolgok, vannak akiknek nem... :cry: Én asszem az utóbbi.... :cry:

marek
 
 


Csak gyors bekukkantottam kiakarom kérni a véleményeteket :lol:
Kinéztem a kisasszonynak a padlószönyegét, szerintetek milyen?

Kép

Marek
Fel a fejjel! Ha most 2-es is a méhlepény érettsége, ami tényleg előfordulhat a cukortól,az még nem nagy baj! A fontos az áramlás,amit neked minden héten néznek! Ne aggódj,nem lessz semmi baj! Drukkolok neked!++++++++++++
És még az nagyon jó,h téged legalább hetente megnéznek Uh-án!
Engem csak 4 hetente néz meg a doki, pedig nekem is magas lett a cukrom, és már én is nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi van a méhlepényemmel meg a babával. Szeptember 5-ig ki kell bírjam,mert csak akkor megyek hozzá legközelebb.

Perdó
De jó hogy jelentkeztél!
Az jó,mármint hogy észrevették a bacit,mert így mire megszületik a kis Vivien,kitudnak kezelni téged! Meglátod, minden rendben lessz!
Továbbra is nagyon drukkolok,hogy minél tovább bennt maradjon a kis Vivien!++++++++++++++

Nyugtonmalac
A derekamnál a csontok nekem is nagyon fájnak, érdekes nekem akkor fáj amikor hanyatt fekszem és megakarok fordulni valamelyik oldalamra :?

Ildi
Lehetséges hogy igazad van, majd utánanézek ennek hogy is engednék végülis Kyra-t anyakönyveztetni :roll:
Mákos guba? Az fincsi :)
Én a multkor a palacsintáért voltam oda :lol: mondjuk ettem is,de teljes kiörlésű lisztből :wink: és diabetikus lekvárral :wink:
Most meg kitör a frász a dobostortáért, :lol: de abból is csak azt szeretem, amit én csinálok. Amit cukrászdában lehet kapni,azt nem szeretem. :wink: Viszont a dobostortát nem csinálhatom meg teljes kiőrlésű lisztből :shock: ugyhogy azt majd csak szülés után ehetek,de akkor 2 tortát magamévá teszek,az tuti :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ancsa2727 2008.08.19 12:28-kor.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Valóban elég sok komoly problémád van/ volt eddig a terhességed során. :( Nagyon sajnálom!

Én nem tudnám magamat szurkálni, valószínűleg a férjem szúrna, én meg utálnám érte a világot. :oops:

Kitartást, és ügyes legyél...

Mi az oka annak, hogy ennyire magas a cukrod? Nem értem, Te mostmár tényleg szakszerűen diétázol... :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Csajok, tegnap nem tettem fel a táblát...

Mostanáig a sarokban térdepeltem e miatt, de most felteszem:

Kép

http://picasaweb.google.com/NyugtonMalac/Forumra/photo#5236189594339970450

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Nyugtonmalac
Ennek legtöbbször hormonális okai vannak és van akinek nem lehet diétával beállítani a cukrát. Én ilyen vagyok. Az is biztos, hogy elég jó eséllyel indulok a rendes cukorbetegség kialakulása felé. Persze az csak pár év múlva, de azért szép kilátások... :roll:

Ancsa
Neked meg se nézik, hogy ér e valamit a diéta???? Nekem ez tök furcsa! Még Kiskunhalason is jobban figyeltek a cukros kismamákra, mint nálatok... :roll: Pedig ez a kórház ...hogy is mondjam...nem világszínvonalú... :roll:

marek
 
 


marek
Nekem itthon van vércukormérőm , direkt azért vettem, hogy ne kelljen egyfolytában vérvételre mászkálnom :roll: ugyanis a nyitott méhszájam miatt, mert nekem már a belső is nyitva van,/jelenleg 2111/ezért nem engedi a dokim a sok mászkálást :roll:
így ellenőrzöm minden nap itthon a cukromat és írom be a kiskönyvbe,amit aztán a doki mindíg megnéz. :roll:
Amit a laborban csináltak terheléses cukorvizsgálatot 2 órásat az nekem: 7,48 lett :roll:
És a diéta óta folyamatosan 6 körüli az érték, eddig /kopp-kopp/

Neked mennyi a cukord?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Nem tudok írni és reagálni semmire, mert kész katasztrófa a helyzetem. Egyszerűen nem tudok aludni amit már tudtok de már olyan szintre fajult a helyzet, hogy le sem fekszam aludni. Ma éjszaka le se feküdtem :cry: , totál ki vagyok akadva.

Nincs valami ötletetek, mert ha nekem ezt így kell még csinálni 10 hétig lehet felkötöm magam. Teljesen ki vagyok akadva, utáom az estéket és az éjszakákat, szeretnék aludni, de nem tudok.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Tücsök: nekem van egy két altató megoldásom - hátha használhatod valamelyiket...
1. szex apával :D Utána tudok aludni, sőt!
2. nyugtatós pancsi, utána TV nézés az ágyban, míg be nem alszok rajta...
3. nyugtatós pancsi, majd olvasás az ágyban, míg be nem alszok rajta... Ez jobban fárasztja a szememet mint a TV...
4. nyugtatós pancsi, majd keresztrejtvény az ágyban... Na ez totál kiüt :D

Ami nem jó ilyenkor, ha sokat agyalsz dolgokon, streszeled magad, stb. (Én ezért nem tudtam ma aludni... Izgultam a hordozó miatt :S )
Ezért bugyuta dolgokat kell olvasni, nézni, stb... Ami kizárja a zavaró gondolatokat a fejedből.
És ha fel kell kelni, és nem tudsz visszaaludni, akkor nyugtató dolgokra kell gondolni, álmodozni: pl. fekszik a karodban a babád, esetleg szoptatod, ringatod, stb. Ezek nyugtatólag hatnak a kismamákra (és a környezetükre is).

Ha teheted, kérj meg valakit egy jó kis kismama masszázsra, s utána próbálj meg elaludni. Vagy relaxálni...

Ha semmi nem jó, akkor marad a bunkós bot. Jól fejbevered magad, és az majd kiüt ;) - Ez vicc volt természetesen!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Köszi a tanácsokat, de ezeket sajna már mind kipróbáltam az elmúlt napokban, és semmi nem segít. Régen már 9-kor aludtam most egész éjjel nézhetem a tv-t az sem segít. :cry:

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!

Egész nap punnyadtam, megcsináltam a borotválást a vizsgálat miatt, de már előre parázok pl. ráállni a mérlegre, legutóbb nála 66 kiló voltam, most meg itthon 69-et mutat a mérleg :? Azért egy hónapon belül 3 kiló hízás... ezt most már biztos megjegyzi, tiszta frusztrált vagyok miatta, na meg a turkálást is előre rühellem :shock: :?

Ancsa - nagyon cuki a padlószőnyeg, nekem bejön!!!

Perdo - remélem tudsz még jelentkezni, mielőtt befektetnek, minden rendben lesz, tarts ki!!!

Marek - sajnálom a szutyok eredményt :cry: Tényleg sok a gondod, de annál jobban fogod értékelni a végén amikor ott lesz a babád a kezedben, próbálj meg erre gondolni, persze tudom, két szuri között marhára nem ez járhat a fejedben, de mégis!

Nyugtonmalac - én már nem tudom, mitől vagyok ilyen zabálós, a baba növekedése miatt vagy a saját megnövekedett testem miatt, de kezd elegem lenni magamból, már nem merek tükörbe se nézni, úgy érzem magam, mint egy bálna, párom már csak 20 kilóval több, mint én :? Anyukám sokat fogyott és ő meg kb. 15 kilóval több, szóval már úgy érzem, ha így folytatom, akkor elfolyok :cry:
A guba nem sikerült túl jól, úgy csináltam, ahogy le volt írva, mégis tök száraz lett, de azért persze kétszer is ettem belőle, én a zabagép :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi: én vettem fánkot, de nem ízlik. Lángos íze van :(
Nincs ma szerencsénk.
Én nehezebb vagyok a páromnál :( Sajni. Labda lettem...

Tücsök: nincs más választásod menj el valami fárasztó programra... Testmozgás: Séta a legjobb, edzőteremben mégjobb... Vagy úszni. Ha elfáradtál, könnyebben megy az alvás.

Ha ez sem használ, tényleg marad a bunkós bot ;)

Most megyek a lányomért, viszem a játszótérre, mert ezt választotta :D

Jók legyetek!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Tücsök
Ez nagyon durva? Mi a franctól lehet, hogy ennyire nem alszol? A nyugtatóval mi van, amit kaptál? Nem lehetne esetleg valami gyógynövényes altatót kipróbálni? Mert még az is jobb, mintha teljesen kimerülnél... :roll:

marek
 
 


Nem vettem be az a nyugtatót, csak egyszer és nem volt változás, nem merem szedni. Lehet huzamosabb idő után hat, nem tudom. Szedek homeopátiás cuccot, de sajna semmit nem használ. Nem tudom mitől van, de egyre rosszabb, már totál ki vagyok akadva.

Sajnálom az eredényeidet, mikor mész legközelebb? Én három hét múlva és tervezem a találkát Erzsikével. Nem futunk össze valamikor, vagy ti mindig korán reggel mentek és rohantok haza??? CTG-re mehetnénk együtt és akkor tudnánk dumcsizni, mit szólsz???

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok!

Olyan jóó itthon lenni…be van osztva..minden nap, hogy mit csinálgatok, s ha nem jön össze az sem baj, mert holnap is van időm..hihihi
Mi is voltunk bevásárolni kicsit, vettem furdőkádat a kicsinek, meg kamerát is kapott…meg a manzardra megvettunk az 5 ajtót, mivel az idéntől megnyitottunk fennt is, de nem költözünk fel, mert egyfelől lent is sok hely van, fennt csak az eloszoba lesz berendezve, irodának…mert lennt a hálószobába az iróasztal, számitógép..könyvek, fel kell kerüljenek, s helyébe jönnek a kicsi cuccai…ágy, szekrény…Igy fennt szülseg az össze ajtó, hogy csukjuk be, ne fűtsük.

Van napszámos is, aki teriti el az egész udvaron a földet…amit majd jövő homnapban elvetünk, egy bácsi aki vakolja a garázst, ezeknek mind kellett kaját főzni, holnap is itt lesznek…a párom csinálja a járdát…teszek fel képeket…s talán magamat is leveszem gyorsan a tűkörnél..

Ildi: ne aggodj, én már kis rozmár lettem, 73 kg, pedig azóta sem eszem többet, (csak mást etetek) a párom már nagyon kezd csodálkozni a méreteimen, a kezeim mint valami párnácskák. Ugy látszanak a kis lyukacskak amikor kiegyenesitem az ujjaimat…nagyon aranyos.
Tojás ide vagy oda, nekem tényleg hasmarsom van, lányok 3 napja…ejsze tul sok gyümölcsöt bezabáltam..dinnye, szőllő, barack

Marek: nagyon sajnálom amin keresztül kell mejn, de hátha mionden rendben lesz, és tulesel rajta…már nincs olyan sok hátra…fel a fejjel!!!!

Nymalac: nagyot kacagtam az egyik alvást előcsalogató ötletedre…külömben én is pocsékul alszok…annyira fáj a csipőcsontom, hogy az rémes, de hát máshol min aludjak??ha nem féloldalt

UH, voltunk a tegnap a dokinál is…minden rendben, 30 hétbe vagyok, 1450 gramm, és befordult, de még nem biztos hogy ugy is marad, azt mondta mikor a szivverést nézte, hoigy szerinte már abból fiu…nahát jót nevettünk…de tényleg fiunak mutatkozott most is…mar csak név kéne

Akkor szaladok képet csinálni..[/b]

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Kép a bacsi osszemazolt mindent...

Kép a parom izzad..rakja a jardat


Kép

Kép en...hirtelen Kép vagy ez...jo szinben vagyok :)) [/img]

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Dalma ....ari a pocak fotó :lol: Szép lesz a ház is! :wink:
Gratulálok a uh. eredményhez! :lol: Szépen gyarapszik a kisfiad!

Marek, Perdo...jó hogy vagytok! :lol: kitartást nektek! :wink:

A sztreptococcust a vérből vagy a hüvelykenetből szűrték????
Mert én pont ma kérdeztem a védőnőt, nem csinálják, nem kötelező szűrés! :roll: Pedig én örülnék ha megnéznének! :?

Voltam védőnéninél, minden oké. :) A vérnyomásom megint alacsonyabb,100/60 /80 pulzus. Vizelet jó lett. A szívhangot megtaláltuk! :lol:
A súlyom miatt megdícsértek...VÉGRE! :lol: Mert csak 30 dkg-ot híztam 3 hét alatt! Így +11,5 kg -nál tartok! :lol:
A derékbőségem 110cm :shock:
Persze úgy bekeményedett a hasam hazafelé, hogy alig bírtam kiegyenesedni! Egész nap feküdtem. :cry:

Hát a lelki állapotom e miatt nekem hullámzó. :( Szégyenlem, de be kell hogy valljam én nem élvezem annyira ezt a terhesség dolgot! :roll: :oops:
Ég a pofám, de nekem annyi bajom van ezzel a görcsökkel, keményedéssel hogy folyton csak izgulok miatta!
Meg a kórház, meg a sok fekvés! :( Néha már nagyon várom a végét! Nem tudok aludni, mert elzsibbadok, fáj a csontom! :(
Tudom hogy csúnya dolog hogy ezt írom, szégyenlem is, de én azt hittem könnyebb lesz! :oops: :(
Persze lehet holnapra derüsebben látom majd a világot....hisz tök jó dolog hogy a kis Pocaklakóm mocorog odabennt, :D és hogy megadatott ez a csoda és anya leszek :lol: ................de most rossz passzban vagyok! Remélem holnapra elmúlik! :oops: :roll:

Pusszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!!

Csak gyors bejelentkezés. Hazaértünk Pestről. Belekerültünk egy igazi dugóba, így több órát araszoltunk a hőségben.....Ábel izzadt, sírt, aztán szerzett egy tollat és összefirkálta magát.......nem érdekelt, a fő, h csendben volt. Bence végig telcsizett (kiteszi a lábát Szegedről és megáll a cég... :evil: :evil: :evil: ) , én meg aszalódtam....

Nem volt energiánk elmenni bababoltba,majd a börzén bevásárolok, ami hiányzik. A KIKA iszonyat drága, a Brendon is. Az auchanban vettünk Ábinak egy mini ugrálót (3300 ft volt ), na meg ágyat, matracot, viszont az ágyrácsot elfelejtettük....hurrá.......Egyenlőre matracon alszik, aztán majd veszünk Szegeden ágyrácsot. 90X200cm -es az ágy, biztosan lesz hozzá itt is rács.

Enyim pocaklakó egész nap pörgött, most meg csuklik... (bevallom elkortyolgattam egy doboz alkoholmentes sört, amint hazaértünk).... :) :) :)

Perdo!
Pusszantás!!! A szept 15. az egyik legjobb dátum! (férjemuram szülinapja :lol: :lol: :lol: )

Ildi!
lesz fotó ígérem, holnap itthon lesz ember, majd ráparancsolok....

MINDENKINEK KITARTÁS EBBEN A MELEGBEN!!!!!

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Lovaszkata!

Az utolsó bekezdésed olyan, mintha én írtam volna. Pontosan ugyan ezt érzem és gondolom én is, és nagyon lelkiismeret furdalásom van e miatt, de azt hiszem nem tehetek róla. Nagyon szomorú vagyok a miatt, hogy elméletileg ez az utolsó terhességem (nekünk nem lesz több gyerekünk) és egy percét sem tudtam még élvezni pedig már mindjárt vége. Biztos vagyok benne, ha az előző is ilyen lett volna, akkor én nem vállalok több babát, teljesen kész vagyok. :cry: :cry: :cry:

Én is remélem, hogy holnapra elmúlik, bár én minden nap így fekszem le. Remélem azért csak el múlik, hogy legalább a vége egy kicsit jobb legyen.

Majd még jövök, most elmegyek a kislányommal egy picit sétálni.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Szerintem az nem ciki, hogy valaki nem élevezi a terhességet. Attól még jó anya lesz, de van akinek nagyon nehéz ez a kilenc hónap.
Mondjuk megmondom őszintén, én a rengeteg probléma ellenére is nagyon szeretek kismamának lenni. Imádom amikor mocorog a baba (ő ezt tudja is, mert szinte állandóan mocorog), rengeteget beszélgetek vele vagy csak figyelem, hogy mit csinál. Persze most már türelmetlen vagyok, mert szeretném tudni, hogy rendben megszületett és hazahoztuk és minden rendben.... Bármit megtennék érte, ha szúrnom kell magam, hát legyen, csak Bori egészséges legyen. Persze nagyon magam alatt vagyok, hogy nem jönnek össze a dolgaim, de amikor kapok egy nagy sorozatot a hasamba, akkor mindig megnyugszom, mert tudom, hogy van értelme....


Ja, voltam hétfőn ctg-n, mondták, hogy nyomjama a gombot, ha mozog a baba, erre Bori elkezdett csuklani, a hasam folyamatosan ugrált, közben pedig hullámzott, mert le akarta magáról rúgni azt a cuccot. Úgy nézem, engem nem kell majd lépcsőztetni ctg közben, ha Bori mindig így viselkedik... :lol:

Tücsök
Járhatnánk együtt ctg-re, bár én mindig korán megyek, mert a doki hétkor néz meg, nyolckor van a vérvétel és legjobb lenne a kettő között intéznem a dolgot, vagy esetleg közvetlen nyolc után... De csak egyeztetés kérdése.... Meg amúgy is találkozhatnánk a kórházban...
Egyébként hétfőn bejött hozzám az Erzsike. Mondjuk most szabadságon van, de azt mondta, ha esetleg kedvem támad már szeptember végén szülni, akkor természetesen bejön.. :lol: Mondjuk ez jó hír.... :lol: De én mondtam neki, hogy megvárom, október elejéig ráérek... :lol:

marek
 
 


Lkata: koszi, ti hogy álltok a házzal?

Szerintem sem szégyen eggyáltalán, én sem vagyok ugy oda érte...az elején mikor terhes lettem, nagyon sokan mondták "jjaj, életem legszebb időszaka volt...blabla" már akkor nagyot néztünk a párommal...mert bizony nem könnyű, és sok minden megvisel, az eleján a hányás, hányinnger...aztán jöttek sorra ez az...most meg a fájdalmak...ami már el sem fog mulni..nekem is nagyon sokszor megkeményszik a hasam...és irtó sokat mozog...most is..rugja ki a féloldalam

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Sziasztok!

Mtücsök - nagyon sajnálom, hogy ennyire nem tudsz aludni éjjel :cry: Biztos nagyon rossz lehet és sajnos nincs ötletem, nyugtonmalac ötletei jók, de ha ezeket már próbáltad :?
Nincs valami homeopátiás bogyó erre???

Dalma - gratula az otthonléthez, én ugyanezt csinálom, minden napra egy programot kitalálok, vagy takarítok vagy főzök vagy szépítkezek magamon, valamikor mindháromból jut egy napra, valamikor csak egyet vállalok be, attól függően, hogy milyen a hangulatom, ma pl. sikerült a borotválás-epilálás és a mákus guba (azaz az túlzás, hogy sikerült, mert elég szárazka lett, de párom evett belőle :wink: ).
A ház nagyon szép, a hasad jó nagy, csináltatok én is képet, mert már rég nem raktam fel az aktuális hasamról. Fiúnevekből mi a favorit, van már ötletetek?
Hasmenés lehet a sok gyümi össze-vissza evéséből szerintem, bár én tejre eszek barackot, aztán fagyit meg ilyenek, de kemény, mint a kő (bocsi :lol: ), bár szerintem a fél Elevit és a vastabletta is kihathat rá.
73 kiló? Mennyiről indultál? Én 70 vagyok a doki mérlegén :roll:

Zsuzsu - sajnálom, hogy nem tudtatok nagyon vásárolni és a dugót is, én is meg tudok őrülni a kocsiban, ha dugó van, szegény Ábel elhiszem, hogy nehezen bírta.
Mit akartál amúgy venni?

LKata - dícséret tőlem is, nagyon ügyi vagy, hogy ennyire nem híztál!!!!
Viszont amit leírtál, azzal én is tudok azonosulni :? Mint tücsök is. Haragszom is olyankor magamra, amikor azt mondom, hogy bárcsak már vége lenne és nem is merem ezt kimondani, mert nem akarom, hogy gond legyen, hogy a baba megérezze ezt rajtam és valami baj történjen :shock: :cry: De nekem is sokszor nehezen megy már a pozitív hozzáállás, elegem van, hogy ilyen sok plusz kiló lett rajtam, hogy nem tudom hordani a régi ruháimat, hogy már nem szexelek a párommal, hogy fáj a hátam, hogy nem tudok aludni normálisan, hogy az életem abból áll, hogy pisilni járok, hogy aggódok, ha megkeményedik a hasam, ha túl nagyot rúg Lotti vagy ha nem rúg, hogy sárgás folyásom van még mindig . . . és még sorolhatnám. Nem akarok ilyen sírós-picsogós lenni, és próbálok túllendülni ezen az állapoton, de nekem is sokszor előjönnek ezek az érzések, aztán vannak napok, amikor jobban viselem, amikor rúgdos a kisbaba, amikor vásárolunk neki, amikor a párom beszél hozzá, amikor az UH-on meglátom, amikor mások kérdeznek róla, amikor másoknak dicsekedek a méreteivel . . . szóval ez biztos a terhesség velejárója, a hormonok, szerintem nincs olyan nő, aki a 9 hónapot úgy töltötte, hogy sosem volt problémája, sosem volt negatív gondolata, legalább mi itt vagyunk egymásnak és ki tudjuk beszélni magunkból. Bocsi, hogy ezt írom, de tökre örülök, hogy nem vagyok ezzel az érzéssel egyedül! :oops: :?

Megvolt a dokilátogatás is.
A mérlege 70 kilót mutatott, de nem szólt semmit rá, még én jegyeztem meg neki, hogy ez most sok volt így, egy hónap alatt 4 kilóóóóóóóóóóóóóóó, azért ez durva, nem csajok??? :shock:
Aztán mondtam neki a sárga folyást, hogy a Klion kúrától sem múlt el, megnézett, megvizsgált, megint a Canestent kell használnom, de most 6 napon át és ha rá egy-két napra sem múlik, akkor hüvelytenyészet. Amúgy azt nem értem, miért nem most csinálta meg??? Az csak annyi, hogy a kis pálcikával vesz egy kenetet, nem? :shock:
Viszont a méhszáj 1000 lett a múltkori 2000 helyett. Nem mondott rá semmit, én láttam, hogy írja bele a kiskönyvbe, gondoltam, azért megkérdem, hogy most mi van, azt mondta, hogy ez a 30. héten nem gond, sőt, normális, mert zárt a méhszáj, csak rövidült.
Szerintetek? Én azért kicsit beparáztattam magam szokás szerint.
A vérnyomásom nála teljesen jó volt, amúgy nagyon alacsony szokott lenni. A vizsgálat kicsit fájt, de nem volt vészes, 3 hét múlva kell mennem újra, a 33. héten, akkor újra vizsgálat, majd a 36. héten UH is. Ennyi volt.
Mától este nem eszek már és visszafogom a csoki és szénhidrát fogyasztását, mert 3 hét múlva nem akarok még 2-3-4 kiló plusszal odamenni. :cry:
Ja, eldöntöttem, hogy elmegyünk a Genesisbe mégis, valószínűleg szombaton, ha a nőci be tud rakni minket valamikorra. Azért is kell ez nekem, mert nem tudok már méreteket sem a 25. hét óta, akkor volt 835 gramm, azóta nem láttuk.
Na sok voltam, most megyek, írjatok, képet csináltatok párommal, többiek is tehetnének fel már pocakfotókat!
Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?