Új privát üzeneted érkezett!

Jó reggelt!

Kata - Jó utata! Vigyázzatok magatokra!

Zsuzsu - Köszi! Igyekszem jól érezni magam, remélem a meglepi is úgy sikerül majd, ahogy megálmodtam és egy csöppet sem bánom, hogy nem lesz ilyen őrült meleg! Csak már itt lenne az a front!

11-re megyek fogorvoshoz. :?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Jó Reggel!

Ismét kialvatlanul, fáradtan.... :( Az éjjel 6 vagy 7alkalommal voltam pisilni...és emellé még borzasztó meleg is volt...
Tényleg jöhetne már az enyhülés....ez lassan kibírhatatlan...

Ildi, igen tuti a spenóttól hányt,mert azután lett rosszul,h megette...és tényleg rohadtul túl fokhagymáztam... :lol:
Nem semmi vagy ezzel a palacsintával.....sztem a hétvégén én is nekilátok:D
A klímát meg megértem,h bekapcsoltad!A mienk tönkre ment,pedig már én is nyomatnám a hüsit!:D

Szegény Perdo, remélem marad még a pici egy pár hetet! :(

Zsuzsu, nagyon rossz lehet,h Bence még hétvégén is dolgozik, de legalább nem unatkozol! :lol:
Nem semmi tényleg lassan 50alá megyünk(bár mióta új vonalzót csináltam kicsit furán számol :lol: ) Lehet,h lassan én is otthonmaradok pihizni!Nagyon jólesne már,de nem tudom meddig bírnám otthon egyedül!...

Köszi a tippet a babakocsiról!Holnap remélem meg tudjuk nézni,mert megyünk pestre!Itt szolnokon csak a piros van,de az nekem valahogy nem tetszik!Nekem túl sötét...Ráadásul itt 10zel drágább! :?

Kata, jó nyaralást, vigyázzatok magatokra!!!!Aztán majd gyere a képekkel!:D
Vendég
 


Kata
Jó nyaralást :lol: érezzétek jól magatokat! :lol:
Aztán gyere majd a képekkel :lol:

Bettyna
kitartást a fogorvoshoz :? én is utálok odamenni :(
Aztán jó szorakozást!

Adri
Én is ugy voltam az éjjel mint te :? várom is a lehülést, pláne hogy nekünk klíma sincs a lakásban :?

Perdo
Remélem bennt marad még Vivien a pocakban.
Szorítok nekik nagyon!

Tücsük
Előszőr én is külön mostam a pici ruháját, aztán meg együtt a mienkkel.

Babakozmetikum
Én gyógyszertárit használtam, mert mástól kipattogtak a gyerekek és nekünk nagyon bevált. Most is majd szándékomban áll kiiratni a gyerekorvossal az első hónapokban mindenképpen.
Persze vettem baba kozmetikumokat, ami kell, de ha lehet a gyógyszertárit választom majd az első időkben.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

 
 

Jó reggelt!

Remélem Perdo még nem fog szülni! :shock: :( Nagyon drukkolok neki hogy ne legyen baj!

Zsuzsi...helyes lehet Ábel hogy ráül a Wc-re :lol: de pelusban!
Majd belejön! :wink: A szándék már megvan!

Kata...jó nyaralást!

mtücsök...szerinted hol érdemes hordozókendőt venni????

Szóval a 35-36.hét a nagylabor vizsgálat? Akkor még időben vagyok! :) Én azt hittem lesz még cukor vizsgálat is , mert nekem csak egyszer volt a 21.héten! :roll: Mondjuk az jó lett!

Húúú, csajok tegnap délután olyan szarul voltam, görcsöltem is! :cry: Aztán a sok plusszban bevett magnézium és fekvés hatására se lett jobb! :( Már bőgtem is!
Tudtam, ha bemegyek a kórházba megint, akkor már haza nem fognak engedni. Szerencsére unokatesóm helyrehozott, adott egy kis gyugtatót amit kismamáknak szoktak, abban is volt még lazító!
Egy -két órán belül jobb lett, és még aludtam is egyet! :)
Hát, biztos megint ez a fron viselt meg! :( :? Meg be is paráztam.

Ja, amúgy a Nos-pa, nem jó ám a görcsre! Mert az sima izom lazító(a méhszáj is simaizom) és felpuhulhat tőle,ezért többet árt, mint haszál! :roll: Nehogy ilyet vegyetek be!!!!!Méhszájnyílást okoz!
Megyek, mert ma feküdni fogok, nehogy baj legyen megint! :roll:
Puszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Lovaszkata
De jó hogy mondod ezt a nospát :shock:
Nekem meg azt mondták hogy nyugodtan vegyek be belőle görcsök esetén :?
Sőt a Diaphilin is sima izom lazító, arra is azt mondta a doki hogy szedjek napi 3x1-et :? még a végén kiderül, ettől nyílt ki a méhszájam? :x
Na tessék, az aggódo kismama meg persze beveszi,mert azt mondják neki, hiszen én is szedem :?

Biztosan a frontot érezzük, én is ramatyul voltam tegnap :? és a fekvés se nagyon segített nekem sem :?

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Lovaszkata!

A babyfunba a legolcsóbb az ami nekem van. Ott a képen van egy drabb-fehér csikos olyan az egyém. Nagyon imádom és nagyon könnyű magadra tenni.

Én is szedtem nospat, nekem a doki mondta.

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Kata : jo nyaralast!!!

Bettyna: legy eros a fogorvosal, es jo szorakozast az eskuvon, de ha ilyen jo baratnod, akkor tutti szuperul fog telni :lol:

Zsuzsu: ugyes kisfiad van...en is neha azt mondom, hogy nem fog a fejemre nonni...maskor edig alig varod tudd babusgatni, kenyeztetni...majd iderul mire leszek kepes....de en joforman jobban tartok a gyereknevelestol mint a szulestol :shock:

Ancsa: tenyleg kisebb vagy mint en...de csak egy hettel...kisse siet a vonlazom...a doki szerint 29.hetbe vagyok...
En tutti itt maradok!!!

Ildi: de jo, hogy van legkonditok!!...eddig en sem szerettem, gfajul meg a fejem tolle, de ezt a hoseget sem lehet birni, nallunk a hazba nagyon meleg van, egesznap besut az ablakon a nap, es a nappali egyik fal tiszta foldig blak...nagyon kimelegszik a haz....rollam pedig folyik a viz :roll: ...inkabb birnam a kis fejfajast...

Inez: nem vagy egyedul en is keveset tudok csak aludni az ej folyaman :cry: megedzodunk, nem lesz olyan nehez felkelni majd a babahoz...emelem...s nem az ellentetje, hogy kikeszulunk meg idonap elott
:roll:

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Köszi az infót!

Hát, pedig én erről a Nos-pa dologról olvastam is, meg a szülésznő unokatesóm mondta tegnap, mert már én is akartam bevenni, még jó hogy megkérdeztem. Ő ezt mondta:
Ezt csak a 38. hét után szabad szedni, tuti! Akkor adják ha a végefelé vagy és sok a görcsöd de zárt a méhszáj, vagy mikor nagyon görcsöl a vajúdó nő, és nem halad a szülés, nem nyílik a méhszáj, mert hogy kemény az izom! Ez direkt nyitja a dolgokat :arrow: úgy ellazít!
Csak magnézium tartalmú gyogyit szabad szedni!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Tücsök - nekem is iszonyat alacsony a vérnyomásom és ezért szédelgek is, de szerintem a front közeledtét is megérzem, ma már ki sem megyek az utcára! Fejem viszont fura mód nem fáj, a terhességem alatt eddig egyetlen egyszer fájt és azóta sem (de lekopogom), pedig mindig frontérzékeny voltam.
A babaholmira nem kell valami kímélő mosószer? Mert én azt olvastam, hogy nem az a baj, hogy a szülők ruháival mossák össze, hanem a mosószer fajtája. Vagy csak túllihegik? :roll:

Zsuzsu - én is nagyon nehezen alszom ebben a melegben :? Ábel hogy bírja? Legalább napközben ő tud hűsölni a kertben amikor pancsizik :wink: De jó dolga van ennek a kis angyalnak! De édi lehetett, amikor pelenkástúl akart vécézni, biztos jókat nevettek rajta, nem? :lol:

Bettyna - te egy hős vagy, én szégyenlem csajok, de még mindig nem voltam fogászaton :cry: Ebben a melegben amúgy sem bírnék nekiindulni, de alapból nem tudtam rászánni magam még mindig.

Adri - előre is jó vásárlást, ha van időtök, ugorjatok be a gyerekturiba, aminek a címét belinkeltem, érdemes, én 40 percet voltam össz-vissz bent, ebben benne volt a fizetés is és látod mennyi mindent sikerült vennem :lol:
Babakocsi ügyében nem tudok nyilatkozni, tetszik, amit feltettél, de én még nem igazán nézegettem, vagyis egyet találtam, ami tök olcsó is, de nem tudom, bizonytalan vagyok, de még ráérek vele, úgyis azt mondtam, hogy az ucsó dolog a babakocsi lesz, amit megveszünk.

LKata - próbálj meg sokat pihenni, ez a mai nap nagyon megeröltető lesz, holnap már könnyebben bírjuk, amikor aránylag hüvös lesz az idő! A nospát én be nem venném, amúgy is egy ismerősöm mondta anno, hogy ezt a gyógyszert még a menszeszgörcsökre sem ajánlja az orvosa. Persze elviekben lehet szedni, ezt találtam róla: "Terhesség
Kérdéseivel bármely gyógyszer alkalmazása előtt forduljon orvosához, vagy gyógyszerészéhez.
Állatkísérletes és humán vizsgálatok alapján, terhesség alatt való alkalmazása esetén, az anyát, ill. a magzatot károsító hatása nem volt kimutatható. Mindazonáltal terhességben való alkalmazása fokozott óvatosságot igényel." Én nem venném be!

Nekem is nagyon pocsék volt az éjszakám csajok, ömlött rólam a víz, pisilni jártam, közben arcot, kart mostam hideg vízben, olyan csapzottan keltem és most is érzem magamon, hogy pocsékul vagyok, megyek is feküdni kicsit, aki teheti, picit döljön le még így de., aztán du-tól már csak reménykedhetünk benne, hogy hamar jön az az átkozott, de mégis várt front :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Jó Reggelt!

Emma: örülök, hogy jobban vagy, és túlestél a horror kórházon!

Kata: gondoltam, hogy hasonló anyukákra gondoltál. Tudjátok, hol vannak ilyenek? Pl. a kínai családokban. Ott ez a természetes. Van itt egy kis kínai étterem. Nemrég szülte a 2. gyermekét a lány, és kevéssel a születése után már kínában volt a nagyszülőknél. Nem semmi! Én belehalnék, ha elvennék a gyerekemet. Neki a fia is sokat van a mamánál. Gondolhatod, mennyit látja az anyukáját. Kína – Mo között ingázva. Mikor mesélte, és kérdeztem, hogy hogy bírja, azt mondta, dolgoznia kell, és mutatta az éttermet.

Ancsa, én tudom, hogy a 2 napos cukros dolgot nálatok minek nevezik: kínzásnak :D

Inez: szívesen! Ezekből csak azt tedd be, amire szerinted is szükség van. Ha valamit nem értesz, hogy miért kell, szívesen elmondom. Csak nem akartam nagyon részletezni.
Babakocsi – tök jó babakocsi, szerintem beleölhettek ennyi pénzt, ha már nem kell el tudjátok adni 40-50 körül, és akkor 20-30-ért volt egy tök jó új kocsitok… Nekem ez működött a graccoval…
Brendonos kocsi: nem bolygós a kereke, és sztem az elsőnek jobb az alsó csomagtartója.

Szöszke: pelenkázás – ágyon, leteríted a pelenkázó táskában lévő utazó pelenkázó feltétet… vagy a mosógépen. Annak jobb a magassága. De ha semmit nem szabad, akkor a babakocsiban. Úgyis lesz ebben gyakorlatod, mert a sétálások, bevásárlások alkalmával is sokszor hozza úgy a sors, hogy inkább ott, mint a padon, koszos pelenkázón, stb. És a kíváncsi szemek, és huzat ellen is véd a kocsi :D Amúgy a padlón is tettem már tisztába babát. Játszott a pokrócon, büdi volt, megkaptam a feladatot az anyukájától ;) és tisztába tettem. Még kényelmes is. Leülsz terpeszülésben, baba a lábaid között, két oldaladon a felszerelés, és hagy szóljon.

Bettyna: első gyereknél megöl az ideg mindenképpen, hogy mikor jön már. A másodikat már nagyon türelmesen tudja várni az ember, kivéve, ha nagyon szenved. :D Azt sem tudom, leszek-e még valaha terhes… Ebben a helyzetben, ebben az országban… Nem merem bevállalni a 3. gyereket :(
Szóval ki kell élvezzem. Nem sokszor terhes az ember, csak ezt sokan nem értjük meg az első babánál, és sürgetnénk kifelé őket. Lilit annyira vártam, hogy megszülessen. Minden érkező babánál leírtam, hogy bárcsak én is ott tartanék már. Aztán megérkezett, és nem volt megállás: mikor eszik már, mikor fordul meg, mikor ül, mikor áll fel, mikor, mikor??? És elszaladnak a hetek, hónapok, és megnőtt a lány, és nem élveztem ki 100%-osan a dolgot. Még jó, hogy hamar rájöttem (féléves kora körül)… De megfogadtam, hogy soha többé nem sürgetek semmit, élvezem amíg tart. Tehát most próbálok élvezni minden terhes dolgot, kér, hogy nem olyan élvezetes, mint Lilivel volt. Most mindenem fáj, és szenvedek sokat :S Sors fintor…
Hétvégi lagzi: jó időtök lesz! Tök jó meglepit szerveztél! :D

Ildi: szex – fájt ahogy együtt voltunk, ott ahol varrtak, gondolom. Dörzsölésre, meg minden. Na a szex az pont ilyesmivel jár. Nekem olyan volt mintha smirglit húzott volna apa fel. :( Dokinak mondtam, többnek is, leszidtak. Javaslat minél többet, minél többször, akkor majd elmúlik. Egy évnyi fájdalmas szex után valóban elmúlt. Persze volt fél évig sírós szex, utána meg essünk túl gyorsan rajta szex, aztán csak kellemetlen, most már jó lenne… De most meg Boris a pocim… Szóval nem lehet ezt tudni. :( Segített nekem az extra vékony, hűde síkosított gumi, az nem volt annyira smirglis…
Folyosói látogatók: én még ezt is irigylem. Persze ez érthető is. Nem mindenki olyan, akit a pár napos/ órás babám közelébe engednék (kisebbségi családok ezer mocskos gyereke a kórtermünkben – láttam ilyet). De nekünk apa is csak! ablakon keresztül nézheti a babáját :(

PERDO: nagyon drukkolunk nektek! Bírd még ki! Vivi: hajrá, kiscsaj, mindent bele! Tessék gyorsan fejlődni!

Zsuzsu: Ábel is elindult szépen a rögös úton! Szerintem hagyjad textil bugyiban, ha nem szőnyegpadlós a lakás… Akkor érzed, ha bepisilt, mert a bugyi elárulja, és ő is érzi, hogy baj van… :D
Különben, bugyi nélkül titkos bepisilés várható (meglepi tócsa a lábad alatt, ha észreveszed), vagy megunja a wc-t, és visszatér az amúgy is rajtalévő bugyis pelushoz, nem? Én nyáron, melegben hagynám (hagyom is), télen, hidegben semmiképpen… :D
Lili is összeszereli a létrás szűkítőjét. Az ideg kiver érte, hogy fogdossa a wc-t, de ez van. Felnő…

Szilvia a korházi csomagba – én zuhanyzásnál ezzel töröltem meg magamat alul. Inkább csak közelítettem a cél felé, mert varrataim voltak, és nagyon nem akaródzott hozzáérni. A szilvia jó nedvszívó, ez is elég volt, és a zuhanyzás után is véres tájékot ezzel törölgetve, majd kidobva, kíméltem a türcsimet :D WC papírnak is jó! Fontos, hogy pihe-puha legyen!

Kata: jó nyaralást! Élvezzétek ki! :D

LK: vigyázz magadra!

Ildi: a babadolgokat mindig túllihegik. Mosd ki a ti mosóporotokkal, ha érzékeny lesz a baba (kiütések), akkor lehet gyanakodni, és esetleg érzékeny bőrre mosóport, vagy babamosóport venni. Tuti vannak érzékeny babák, ez igaz, de nem mind az. Vannak, akiket agyon sem lehet csapni ügye, olyan immunrendszere van. Őket a családjuk generációkon át nem kényeztette ilyen olyan védelemmel… Sőt. És semmi bajuk nincs. (Költői kérdés: na kik ezek?) Akiket mindentől elővigyázatosságból, esetleg feleslegesen védenek, azoknak később lesz rossz.
Én Lili ruháit első perctől a mienkkel mosom. Boriét is a mienkkel mostam. A mosható pelusokat külön fogom mosni, mert annak speciális mosópora van. Meg mert a kakis pelust nem mosnám a konyharuhával, meg az előkével… Bár ugyanolyan tiszta lesz mind a mosás végére… Hiszen erről szól a mosás. Nekem a mosógépem silver nano technológiát is használ, ez fertőtlenítő hatású, ha bekapcsolom -> nem kell olyan magas hőfokon mosni, nem kell fertőtlenítőt tenni a gépbe. Vegyszer mentes, és ha babaruci van bent, akkor bekapcsolom tutira. Ennyi. (vasalni sem kell ;) )

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Horror éjszaka: nekem is az volt :(
Okok: dög meleg, lakásavató buli az ablakunk elé épített szembe lakásban, ahol a fiatalok hajnali 3-ig üvöltve énekeltek az ablakban. :( Bunkók! Már sírva kértem a férjemet, hogy szóljon át nekik, hogy halkabban. Amúgy is küzdök magammal, hogy tudjak aludni, ne ébredjek fel, és ha mégis vissza tudjak aludni, nem hogy még üvöltenek a fülembe. Légvonalban pont szemben vannak. Egy szűk utca választ el minket. Ablak nyitva a hőség miatt, ők meg az erkélyen ordibálnak. Borzalmas!

Tegnapi délutánunk: elmentünk anyosomékhoz meló után. fél 7re értünk oda, a kánikulai utazás végén. Még akkor is gatyarohasztó volt a hőség!
Anyosomék nagyon vártak minket, és nagyon jól éreztük magunkat. Annyi mindennel vártak, mintha egy 7re mentünk volna :D
Sütöttek fánkot, készítettek madártejet (ezeket kívántam, és apa elárulta nekik), főztek könnyű zöldbabfőzeléket sűlt husival. Apának szilvás gombócot. Rengeteg gyümölccsel, teával, üdítővel, és apát sörrel vártak minket, pedig csak 2 órát voltunk ott, névnapköszönteni.

Rengeteget ettünk, mert minden olyan finom volt. Még Lili is szokatlanul sokat evett! :D Tátott szájjal néztük. Aztán becsomagoltak mindent nekünk, ugyhogy most van 2 napi finom kajcsink itthon :D
És kaptunk egy sajátkészítésű idei sárgabarack lekvárt is a fánkhoz, amilyen finomat én még nem is ettem... :D
Tehát nagyon jó dolgunk volt tegnap.

És összeszereltük Bori rucis szekrényét (tegnap feltettük az ajtókat is, és betettem a ruhákat a helyükre. Tök jó! Kezdjük látni a fényt az alagút végén. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nyugtonmalac! Ti aztán belehúztatok, jó, hogy minden készen van!
Nálunk csak az ágy van meg, az sincs összeszerelve....de adtam magamnak 3 hetet, hogy elékészüljek mindennel. Tegnapi kajálásért irigy-irigy.

Emmalena! De jó, hogy otthon vagy! Remélem már nem lesz baj!

Adri! Én is csak csatlakoznék az előttem szólókhoz, amíg jól esik, addig mászkálj - szép lassan. Babakocsi: nekem bejön az olcsóbbik is, de tényleg megéri a 70ezres is - jó árban van és jól néz ki.

Betti! Hős vagy, én is kihagytam a fogorvost. Azt hiszem majd szülés után....

Ildi! Én is a látogatás (folyosó) miatt filózok a fizetős szobán, de lehet, hogy pazarlás. Nem tudom még. Szeptemberben én is elmegyek a szülésfelkészítőre amin körbevezetnek. Dokim nem kérdeztem, mert kiszagolja a pénzt. :shock:
Most azon vagyok kiakadva, hogy a vas injekció vénás, és csak a doki adhatja be. Persze ezért is leakaszt 1000,-Ft-ot/alkalom. Csak 5 kell, de ez már picit kiborít.....főleg mert kedden és ma is pont szülésnél volt, amikor megérkeztem, és várnom kellett a folyosón 1-1,5 órát. Persze nem tehet róla, csak nagyon nyügi lettem és berágtam rá.

Szóval ma ennyi történt, elment a délelőttöm az injekcióra (aminek a papírja tele van mellékhatással, nagyon nem örülök neki, de dokim szerint nem lesz baj, pont volt nemrég is 2 terhese, akiknek a végén ezt adta. Hétfőn megyek legközelebb. Akkor fogjuk elintézni az apaságit is, remélem zökkenőmentesen.

Zsu! Én sem vagyok klíma párti, de tavaly a tetőterünkben 35 fok volt, szóval beszereltettük fentre, és le is megy picit, szóval jól esik a 24 fok (nem veszem alacsonyabbra, ne fájjon a fejem, meg nem is egészséges a nagy különbség kint-bent között). Sajnos az ember építkezéskor nem erre az éghajlatra készült.

Perdonak szorítunk - és a kis Vivinek főleg!

Megyek enni + ledőlni. Tegnap elaludtam az Élet az anyaméh-bent sajnos.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Ildi...vannak senzitive mosóporok, Tix-nek, és az Arielnek tuti!
De nem muszály, szerintem sem!
Az öblítés a lényeg! Azt kell senzitive öblítővel! :wink: Nekem a több gyerekes ismerőseim a fehér Silan -t ajánlották! :lol:
A TV2-ön, a Babavilágban, meg azt ajánlották, hogy a mosógép öblítő tartályába csak vizet és egy dl ecetet tegyünk!Az ecet semlegesítit az esetleges mosószer maradékot, élénkíti a színeket, puhítja a ruhát és jót tesz a mosógépednek is! :lol:
Ja, és a szaga elillan ahogy a ruha megszárad! :lol: Én kipróbáltam a pelusokon, tényleg nem maradt büdi ecet szagú! :wink:

Megint dagad a lábam! :(

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Szisztok!

Nem igazán sikerült visszaolvasnom, de azért valamit mégis.

Ma voltam a 32 hetes UH-n.képzeljétek, mig vártam az uh-ra addig láttam vagy 4 ujszülöttet.Annyira édesek voltak, nem is hittem aszememnek.És Emma már 2200 gramm.Minden ok vele, meg a lepénnyel is.Most hogy ilyen dög meleg van, elmegyünk apával moziba, aztán irány a böli.
remélem mindenki jól van.Ja, és a szülésznőmmel is beszéltem, felírta, hogy mlyen homeopátiás bogyókat kell beszereznem, és a 36.héttől szednem.Meg elmagyarázta a gátmasszázst is.
na mennem kell, majd este még jövök.
emmalena
 
 


Sziasztok!
Látom mindinki másnak rossz éjszakája volt. Nekem kivételesen elég jól sikerült, mondjuk lehet, hogy azért aludtam ilyen jót, mert 11-ig dolgoztam és rohadt fáradt voltam.... :roll:
Viszont ettől az allergiától megőrülök. Egyre rosszabb, és nem hiszem el, hogy a babát nem zavarja, ha engem ennyire zavar. Szóval irány a gyógyszertár és kérek valami homeopátiás cuccot rá, mert a parlagfűszezon csak most kezdődik, úgyhogy ez egyre rosszabb lesz!

Holnap esküvőre megyünk, négy órát fogunk érte autózni, nem mondom, hogy nagyon fel vagyok dobva, de a férjem öccsének az esküvője, úgyhogy muszáj... Ráadásul nem szeretnék ott aludni, mert ilyenkor még a saját ágyadban se jó, nemhogy máséban, úgyhogy hazafele is négy óra... :roll: Azért remélem, ennél hűvösebb lesz, mert most már nagyon kiakaszt ez a meleg. Egész nyáron nem szenvedtem a melegtől, de ez a mostani kánikula kiborít. Ömlik rólam a víz, egyedül éjszaka jó, mert a hálószobánk tök jó hűvös. Mondjuk nappal is bevonulhatnék a sötét szobába, de ott nem haladna a fordítás.... :roll:

Emma
Már 2200 gramm??? Az tök jó súly! Egyébként Ábel mekkora súllyal született?
Mit néztek a moziban?

Mosópor
A Dreftnek van baby mosószere. Én olyat vettem, de nem hiszem, hogy sokáig fogom használni, mert nem sok helyen lehet kapni... Most van itthon kettő, aztán meglátom. Meg szerintem én se fogom sokáig külön mosni a babaruhákat és a saját ruháinkat baby mosószerrel mosni azért luxus.... :lol: :lol: :lol:

Képzeljétek, a férjem napok óta próbál felmondani és sehogy se tudja elérni az igazgatót... :roll: Most is őt kergeti, közben meg tiszta ideg, hogy mi van, ha nem találnak senkit a helyére, mert rövid az idő, de persze ez hülyeség, meg nem hiszem, hogy lelkiismereti kérdést kell ebből csinálni. Az rendben, hogy szeret tanítani, de ha fordítással megkeres háromszor annyit, akkor szerelemből nem fog az iskolában maradni... :roll: Meg persze fordítani sokkal jobban szeret és ki se kell mozdulnia a lakásból...ja, és munka közben még az olimpiát is tudja nézni... :wink: :lol:

marek
 
 


Nekem is fel kellene hívnom az ajánlott szülésznőt :S Valahogy nem akarodzik ez nekem... Megvárom apát is vele :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Marek!

Hát nem irigyellek a 8 órás autókázásért.Nekem az autó már nagyon kényelmetlen, annál már egy idegen ágy is jobb lenne.legalábbis nekem.Igen, a 2200 gramm már elég bíztató súly, kezdek megnyugodni, hogy most már talán nagy baj nem lehet. Ábel 3300 grammal született, szerintem Emma nagyobb lesz, bár ki tudja...A kungfu pandát néztük meg, de kár volt.egydül a hüvös mozi esett jól, a film nekem nem jött be.
emmalena
 
 


marek
sajnálom hogy allergiával küzdesz :? biztosan szar lehet :? még csak tppem sincs,mi lehet rá jó,amit kismama is szedhet , rosszat meg nem akarok mondani :?
Nem irigyellek hogy 8 órát kell utaznod, azért remélem jól fogjátok érezni magatokat :lol:

peva
sajnálom ezeket a szurikat,de jobb ha kapod,mert fontos hogy ne legyél vashiányos.

kata
pócold fel a lábad és ugy pihenj,az jót tesz a lábdagadásra

myugtonmalac
örülök neki hogy ilyen jó délutánotok volt :lol:
Igazad van, lehet hogy inkább tényleg kínzásnak kéne nevezni :lol:

emmaléna
Gratula :lol: hatalmas már a kisasszony :shock: :lol:

Na rohanok,eszem gyors valamit,mert megőrülök ettől a gyomorégéstől :(

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!!

Túléltük a mai 39 fokot... fúj a szél, de még most is 35 fok van. A lakásban 30... Vizestörcsi a nyakba és úgy játszottam Ábival....

Bettyna!
Fogdoki??? remélem megúsztad! Várjuk a beszámolót a lagziról és esetleg képeket! ÉREZZÉTEK NAGYON JÓL MAGATOKAT!!

Kata!
Jó utat, sok szerencsét!!

Adri!
Remélem már jobbban van Rajmund!!! A spenót-fokhagyma párosítást anno én is megszívtam. "imádott védőnőm" tanácsára Ábinak pároltam spenotot fokhagymával és visszajött... Iszonyat megijedtünk, összehányta a szobát....8 hónapos volt....

Szerintem nem fogsz unatkozni otthon!!! Én 2006 jan. 2-a óta itthon vagyok..... :) :) Persze hiányzik a felnőtt társaság, de most más feladatom van...

Bence csak pár órára megy be dolgozni holnap, amíg alszik Ábel ÉLJEN!!!!!! :D :D :D

A sötét babakocsinak is van előnye!!! :D :D

Babakocsiról jut eszembe: kisikáltam a mienket, épp hoztam volna be, h elrakom, erre Ábel belemászott és bele pisilt-kakilt...... :evil: :shock: :) Szobatisztaság rögös útja....

L.Kata!
Cukorterhelés csak a 24 hét körül van. Ha gond van, akkor ismétlik. Minden laborvizsgálatkor néznek vércukrot....

Ábel egyre ügyibb a wc-n. Azért megy a pelusba is, de haladunk....

[b]Dalma![/b]
Tudod a szülés néhány óra, max 1 nap, de egy gyermek egy életen át tartó "tevékenység", amire lehetetlen felkészülni.... Nem ijesztés, tuti megoldod, na meg itt vagyunk és segítjük egymást!!!

Ildi!
Ábel jól bírja a meleget... Éjjel is alszik, igaz egy szál pelusban.... Nappal is 2-3 órát pihen. kint pedig pancsol....

Nem nevetünk rajta, hanem megtapsoljuk.... Nagy csibész, ma pisilt a fűbe a szomszéd kissrác., mire a fiam megtapsolta.... :wink:

Ny. malac:
Járólapos a nappali, így marad a bugyipelus... Félek, h elcsúszik, ha becsurgat.... Napról napra ügyesebb...

A szilviát beszerzem!!!!! Én külön törcsit használtam alulra és naponta hazaküldtem...

Lili kap fagyit??????? (Ábinak eddig nem mertem adni, de ebben a melegben ...)

peva!
Nemrég elhozta a klimát a férjem a munkahelyéről (leselejtezték, de még tökéletesen múködik), de ezen a nyáron már nem szereltetjük be... :cry: :cry: :cry: IRIGYKEDEM!

Én szülés után kaptam 5 napig vénás vasat. Nem kellemes, de szerencsére jók a vénáim.... Nekem csak szakorvos adhatta be, mindig jött az ügyeletes doki és beadta. Kibirható, de ez a fizetős dolog gáz. Állítólag ingyenes a terhesgondozás.........

Marek!
A homeos listát megoszthatnád velünk...

Emma!
örülök a jó eredményeidnek!!!

Perdoról még annyit, h ma nem írt, tehát tuti nincs gond. Mondtam, h szorítunk. Nincs ideje jönni, de sokat gondol ránk. A dokink szabin még a jövő héten is, de a helyettese is normális. Annyit mondott perdonak, h szombatra hat a tüdőérlelő, utánna már nagy baj nem lehet. Természtesen mindannyian azt szeretnénk, h szeptemberben szülessen Vivike.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Csajok, nem tudom, ti hogy bírtátok, de én majdmeghaltam ettől a melegtől :?
Amúgy szerintetek normális, hogy a kiscsaj kb. 3 órán keresztül szinte egyfolytában rugdosott, de durván? Erősen, folyamatosan, mindehol... :shock: Látod Ancsa, te azon akadtál ki anno, hogy keveset mozog a bébid, én meg pont az ellenkezőjén!!!! Vagy csak érzi a közelgő vihart vagy mi? :roll:

Na megyek is tovább, lefekszem, mert még mindig dögmeleg van, remélem átvészeli mindenki rendben a hülye frontot!

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Zsuzsu: szobatisztaság rögös útjai… :D Nagyon mókás, kivéve, ha az én lányom csinálja. De ugyan ez volt a minap a szoptatós székkel. Hazajött Lili, beleült, belepisilt. Már vagy 2 órája is össze lehetett szerelve a szék. Jó sokáig bírta… :S

Ha van szilvia, megússzátok a naponta haza türcsit :D

Fagyi:
naná hogy kap. Próbálok neki megbízható helyen venni. Lehetőleg tejes fagyit, jégkrémből meg a calipso vagy mi amit adok neki, mert az nem folyik ki ha elolvad a cucc benne. Szereti, hideg, nem sajnálom tőle. A tejessel a tejet megkellett várni. Mármint amíg nyugisan mersz neki adni tejet, meg tojást. (sosem lehet tudni, mi van benne) De készíthetsz is fagyit. Az tuti egészséges lesz :D

Kánikula: ment a klímánk egész nap. Mobil klíma… Este azt vettük észre, hogy a nyílása le van hajtva, befelé fújja a levegőt. Nem tudom, hogy elromlott-e, vagy csak a lányom hajtotta le, de tuti nem tett ez jót neki. :S Remélem nem halt meg, mert életmentő tud lenni…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!
Voltunk ma a 4D genesisben, hát szuper volt! 1 órán keresztül próbáltuk rávenni a gyerkőcöt, hogy mutassa meg a pofikáját. Az utolsó 10 percben sikerült is. Addig minden mást megmutatott.
Nagy a fejecskéje, kereszt átmérő: 7,22 cm, hossz átmérő: 10,22 cm. A tömegét 1355 g-ra becsülték + 198 g. Úgyhogy szerencsére nem annyira nagy baba. Fejvégű fekvés...

Kép Kép

Az első képen éppen iszik, a másodikon pedig megpróbálja mindkét kezét betömni a szájába. :D

Kép
szöszke
 
 


Hú csajok, nem tudok aludni. :cry: :cry: :cry:

Kép

Kép
mtücsök
 
 


Sziasztok, hűs, jó reggelt Mindenkinek! :lol:

Végre lehült az idő, el sem hiszem! Ennek ellenére szokás szerint pocsékul aludtam, de már kezdem megszokni :?

Nyugtonmalac - köszi a sok infót, szerintem a mosást megoldom saját mosószerrel majd, aztán ha gond van, váltok. Szóval igaz a mondás, hogy a legjobb barátnőd, Szilvia? :wink: Ez jó ötlet, legalább spórolok majd a törcsivel, bár egyelőre el sem tudom képzelni, hogy ennyire fogok majd vérezni :shock: Bár egyelőre azt sem tudom elképzelni, hogy szülök :roll: Valahogy olyan fura, mert régebben mindig olyan nagynak láttam a hasamat is, most meg - szerintem megszoktam, hogy ekkora - azt mondom a páromnak is, hogy olyan, mintha összement volna :lol: Azért remélem nem ment össze, ma úgyis kiderülnek a méretek, mert ma megyünk a 4D-re! Már egy hónapja nem láttuk a bébit, akkor volt 835 gramm, szóval nagyon-nagyon kíváncsi vagyok, hogy mekkora lehet most, azt olvastam a kiskönyvemben, hogy hetente már 100-150 grammot is híznak. Bár azt is olvastam, hogy a nap 90 %-át átalusszák és ugye pont tegnap írtam nektek, hogy kb. 3 órán keresztül egyfolytában rugdosódott :D

Peva - sajnálom, hogy ennyit kellett várni a dokidra :?
A szülésfelkészítő szerintem hasznos, ha tudod már, hogy mikor kezdődik az első, jelezz majd kérlek! Állítólag ki van rakva egy papír az Uzsokiban az UH vizsgáló mellett, de én szerintem megkérdem majd a dokimat, ő úgyis ott van hetente 3X a kórházban. A fizetős szoba is nagyon jó lehet, csak már nincs felesleges 35 e forintunk :shock: Viszont a folyosóra kitolni a babát és ott ülni a családtagokkal, hát nekem ez valahogy nem jön be :roll:

Emmalena - gratula a méretekhez, igazán jó húsban van a gyerek :wink: A mozit én már nem tudnám végigülni, a Kungfu Panda megvan már a számítógépen, de még nem néztük meg. Sajnálom, hogy csalódtál benne, majd letesztelem én is.

Marek - kitartást a 4-4 órás úthoz, de azért jó bulizást!!!

Ancsa - gyomorégéseddel hogy állsz? Nekem elmúlt egyébként, vannak időszakok, amikor előjön, aztán valahogy magától visszaáll, de még mindig a kefír a legjobb rá, nem tudom, melyiktek írta, javasolta, de köszi :wink:

Szöszke - nagyon cukik a képek, gratulálok hozzá! Ezek szerint ha nem mutatja meg rögtön az arcát, elszórakoznak vele? Mert mi ma megyünk és szeretném látni, hogy milyen és nem csak a sejhaját :lol: Azért nem semmi, hogy egy órán át mozizhattatok, most biztos fel vagytok töltődve, ugye? :lol: Szép szája van a kicsinek!!!

Tücsök - ó te szegény, jó korán keltél, azért remélem vissza tudtál aludni!!! Szerintem ma du. én is alszom majd egyet, mert érzem, hogy kevés volt ez a mostani alvás.

Jó hűsölést, majd jövök a 4D képekkel :lol:
Drukkoljatok, hogy ne legyen szégyenlőske és legyen legalább olyan kis aktív, izgága, mint tegnap du. három órán keresztül :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Ildi, igen, mindent elkövettek, hogy mocorogjon...kaptam csokit és baracklevet is félidőnél. :D

Kép
szöszke
 
 


Akkor ne egyem túl magam csokival? :lol:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Lovaszkata: Én jövőhét utáni héten megyek (32.hét) utolsó vérvételre, vérkép.Meg újra vesznek vért Luesz vizsgálathoz, mert azt eltüntették :evil: Hétfőn megyek dokihoz, akkor megkapom a Strepto eredményt. Ja, és én is megyek 32.héten UHra, ha minden eredmény jó, akkor az lesz az utolsó UH.

Nusildi:Nekem is sokat mozog a baba, néha olyan ijesztő. Főleg mikor fekszem, nagyon kitudja nyomni magát.

Ancsa: Nekem a fülem szokott nagyon bedugulni, aztán pár perc mulva jobb, de idegesítő. Nem tudom van e köze a terhességhez, de nekem csak azóta van.

szöszke: Nagyon édes a pici!!!

Megvettem szinte minden babaholmit ami hiányzott, a pelenkázófeltét és a rácsvédő kivételével. Kádat, autóshordozót, meg az apróságokat(cumisüveg, textilpelenka, hőmérő, kefe...stb.)
A rácsvédők irtó drágák voltak, akárhol néztem.5-6Ft, pedig semmi extra.

Kép
babe.
 
 


Szöszke: nagyon jó képek, nagyon édes a babád! :)

Ildi: milyen volt a 4D?

Babe: szerintem az 5-6 FT nem is drága ;) Ügyesek vagytok, hogy mindent beszereztetek.

Fejvédőt egy ismerősöm maga csinált a gyereknek. Vett a tescoban egy polifoam-ot, és hosszába félbevágta, varrt rá valami huzatot, és az pont körbeérte a kiságyat. Tök olcsó, és nagyon jó. Mikor mesélte én is kipróbáltam, csak nekem nem volt kedvem, erőm, tehetségem huzatot varrni rá :S

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Sajna a 4D nem jött össze. Elmentünk, várnunk kellett kb. 20 percet, mert az előttünk levő párnak nem tudták a bébi arcát elkapni, aztán nálunk ugyanez lett a helyzet, annyival fejelve a dolgot, hogy totál bele volt fúródva a feje a lányka a méhlepényembe, teljesen kitekeredett és meg sem mozdult. Megmondom őszintén, nekem sokszor már annyira nyomta a vizsgálófejet a hasamhoz a nőci, hogy már fájt, sőt, egyszer a bordáim közé nyomta, én meg felszisszentem, pedig nem vagyok kényes, de szó szerint fájt! Aztán elküldött minket sétálni 10 percre, meg csokit etetett velem, de a baba nem mozdult, tehát még a sima vizsgálatot sem tudta megcsinálni, nem tudott fejet mérni se. Úgyhogy az lett belőle, hogy nem kellett fizetnünk és jövő héten újra bejelentkezhetünk.
De megmondom nektek őszintén, nem vagyok biztos benne, hogy elmegyünk. Nekem ez az "élmény" nagyon kellemetlen volt, ráadásul úgy összekent a zselével, hogy az egész bugyim csuron trutyi volt, még a nacimat is alig bírtam ráhúzni :? Nem bántom a nőcit, mert tényleg nagyon meg akart tenni mindent azért, hogy nekünk szép élmény lehessen a mozizás, de ez nem jött be.
Szóval ez van :roll:
Nagyon kevesen írtatok, mindenki kidölt a fronttól??? Most tök jó idő van, amúgy azt mondta a nőci, hogy lehet a front is oka annak, hogy ennyire bebújt a leányzó az anyukájába :lol: Szegény kisbaba, a végén már sajnáltam őt, hogy ennyit zaklattuk.
Amúgy képzeljétek, új favorit nevünk van, Lotti!!! Juhász Lotti.
Kinek hogy tetszik?
Babe - de ügyi vagy, gratula, hogy megvettél ennyi mindent! Igen, a fejvédők nagyon drágák, én a Brendonban néztem sima mezeit és az is elég húzós árban van. Amúgy már eldöntöttem, hogy lesz fejvédő, lesz egy egyszerű baldachin, viszont nem lesz párna+paplan szett, helyette lesz a textilpelus fej alá és hálózsák.
Persze várom a véleményeket erről is, mert nem tudom, vajon elég lesz-e télen a hálózsák & takaró???
Na megyek pihenni, mert ez az UH vizsgálat eléggé megviselte a hasamat :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!

Na én is előkerültem, inudlhat a regény, jó sokat kell bepótolnom. :P

Nyugtonmalac!
Miért nem szereted a Zapp-ot? Én most elkértem Aidan-ét és azt használom, mivel sokkal könnyebb, mint a nagy bugaboo-ja. Egész jó kis kocsi, de pl. nagyon könnyen felborul (szerencsére még nem forult elő, de érződik, h vigyázni kell), és nincs bevásárló kosara, ami elég negatív, de végülis lehet hozzá ebay-en kapni. Szal még nemtom hogy döntök...de köszi a lehetőséget, ha vennék is majd, akkor abból is újat szeretnék, itt kint nem egy nagy összeg.
Gratula a 8.hónaphoz! :)
Tökjó, hogy már készen álltok! :)
Ez a türelmetlenség nekem is ismerős. Én is annyira siettetek mindent, h teljen már el. És ez miatt csomó mindent sajnálok, hogy már vége. Pont mostanában gondolkodtam el ezen én is, hogy "jobban meg kéne élnem" az életet, mert ez így nem jó. Hihetetlen, hogy már 23 éves vagyok, gyereket várok, és úúúristen! Rohan az idő, én meg legtöbbször csak mégjobban siettetem. A terhességen mondjuk már tényleg jobb lenne túl lenni, mert én azért nem élem meg olyan szép időszakként, hogy majd esetleg később visszasírjam, igaz nem is szenvedek nagyon, sok problémám sincs viszonylag...de ez mégis olyan dolog, aminek már várom a végét. Utána viszont tényleg lelki gyakorlatokat kell végeznem magamban, h változzon ez a dolog. :D Tényleg kicsit rendet kell tennem a fejemben a felfogásomat, és gondolkodásomat illetően.
Sajnálom a lakásavató bulit, aminek akaratlanul is részesei voltatok. Lehet, hogy én vagyok még túl fiatal ehhez, de én az ilyeneket mindig csöndben elviselem, elvégre néha belefér, és tudom, hogy ugyanúgy a mi részünkről is működik ez. Itt is néha elszabadul a pokol, mert hát fiatalok vagyunk, van ilyen...és természetesen nem arról van szó, h lármás társaság lennénk, mert egyáltalán nem.
Örülök, hogy végül anyóség elkényeztettetek a sok finomsággal! :) Ez talán kárpótolt... :)

Kata!
Ezektől a cuccoktól nem lesz beteg a gyerek, csak hosszútávon lehet káros a szervezetére. Pl a sót a kicsik még nem tudják úgy feldolgozni, úh pl. itt 2 éves korig nem is sózzuk a kajájukat EGYÁLTALÁN. A cukorral is kb ez a helyzet, hogy később okozhat gondot, meg nem jó rászoktatni. De én nem foglalok állást, mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. Majd én is.
Képzeld! (többiek is! :) ) Tegnap voltam midwife-nál, és már fejjel lefele találta a kiscsajt. :) Valahogy sejtettem, hogy megfordulhatott, mert jó ideje már annyit mocorgott, rendezkedett, nem voltak határozott, erős mozdulatok, rugások, csak lassú sompolygások. :) Csütörtök este félig ülve/feküdve a laptopommal az ölemben hevertem az ágyon, és valami olyan durvát csinált a leányzó, hogy egy hatalmasat ugrottam, és felkiáltottam, hogy auuuu! :D Nem fájt, csak nagyon meglepődtem, mert tényleg vm hatalmas mozdulat volt, belülről meg is csikizett, valszín ez lehetett a nagy befordulás. Másnap már meg is erősítette a midwife. Most tökjó érzés, hogy nem rugdossa már a hólyagomat, mert az igen kellemetlen tudott lenni. :? Szerencsére mostmár nem is lehet túl sok helye, és nem nagyon rugdos, így a gyomromat is békénhagyja. Oson inkább, ami tök fura, csikizős érzés, meg érzem, ahogy vonultatja a testrészeit bennem. :) Persze nem tudom megmondani, h mi micsoda, csak sejtem.
Nevünk még sajnos mindig nincsen. Otthon az összes barátunk, ismerősünk a Zara-ra voksolt, ezért eléggé előkelő helyet kapott a sorban, nekem is nagyon tetszik, jól is hangzik úgy, hogy Ördög Zara Africa, de nem tudom még rámondani az ámment. Valahogy nekem jobban illene a kiscsajhoz a Maya vagy Lilla (Lilinek hívnánk). Szal nem tudom. Szerintetek??? Benne van még a sorban a Nóra, Anna, Mango, Mia. Ebből az uccsó 3 daddynek nem tetszik, nála meg a Natasa a favorit, ami részemről kizárva. Szal most így állunk.
A mi csajszink 25+1-en volt 705g, 26+4-en 835g, szal most 1100-1200g lehet 29 hetesen. Nem lesz egy nagy gyerek, de én is egy kis megymag voltam 2.6kg-al és 46cm-el. :) A genesisben a Márta 3kg-ra becsülte a súlyát, ha időre jön, de van egy olyan érzésem, hogy még ennyi sem lesz, ha hamarabb jön, akkor meg pláne.
Jaj, szegény Zsófi, ennyire rápörgött a nyaralásra? :) Remélem jól sikerül majd! Aranyos volt a búcsú! :)
Jó nyaralást!!!

cola, nass: A gyerek nem fog kapni, én sem szeretem, bár a tizenvalahanyadik hét körül volt egy pár hetem, amikor nagyon kívántam, és vettem 1-2x egy-egy fél literes üveggel. :P Meg buliban pl nekem egy pohár cola volt az alkohol (na nem mintha amúgy innék alkoholt, mert kb 3 éve nem iszom egyáltlaán alkoholt)
Az édességet én a minimálisra fogom leredukálni. Itt kint szerencsére a gyerekek ezt tök normálisnak veszik, eszükbe nem jut a másikat piszkálni azért, mert nem volt mekiben, vagy nem ivott cola-t, akármi. Elfogadják, hogy nem lehet és kész, mert alap az egészséges táplálkozás, sőt, ha egy másik családban esetleg alacsonyabb a mérce ebben a témában, akkor sem megy az irigykedés, vagy hülyére zabálás, merthogy otthon úgysem kaphat. Nemtom, furák ezek az angol gyerekek, de sokmindenben tökjól működnek. Nem tudom még mi hol leszünk, de ezt a témát én már simán tudom kezelni, úh az lesz majd ahogy én akarom, és nem fog érdekelni, hogy mit szól a többi gyerek, ha jó voltam, akkor ez a gyerekemet sem fogja érdekelni. :) Aztán majd meglátjuk. :D Boltban nasi meg tuti nem lesz.

Macianyu!
Gratula a kis hobbithoz! :D Én is tökre szeretném, ha hajas babám születne, de nem nagyon bíztatott a Márta a genesisben. Azt mondta lesz haja, de nem egy határozott mennyiség. :?

pisi: nekem most elmúlt az iger, hogy nem lábbal lefele van a csajszi, és tök másképp fekszik...viszont sajna megint azt érzem, hogy nehezen pisilek, mintha nem lenne teljes útja a folyásnak. :? Parázok, hogy nehogy gáz legyen, mert ugye tudjátok, hogy mi történt velem...nem mondom, hogy csípő érzésem van, de vm nem ok, azt érzem. A midwife nem talált sem fehérjét, sem glükózt tegnap, de bacit sajna nem tud nézni. Azt mondta, amíg nem csíp, szerinte nincs baj.

Nusildi!
Naaaa, azért annyira nem borzalmas ez! Oké, nekem is vannak kellemetlenségeim, de azért ki lehet bírni. Meg hát pozitívan kell felfogni, a jó oldalát nézni. Én a 4 napos borzalmas szenvedésem után (vesekő) valahogy átértékeltem a dolgokat, éa azóta tökjól vagyok, ezek a kis nyavaják, mint a nehézkes mozgás, pisilés, keményedések, légszomj, hordó érzés, az hogy nem tudok már rendesen kajálni, meg inni, mert nem fér, mind mind sehol sincsenek ahhoz képest, amit én akkor átéltem. Szal nagy valószínűség szerint a pszichológia tényleg sokat sszámít. Egyébként sok nő, aki átélte ezt, azt mondja, hogy rosszabb a szülésnél. Hát ha ez tényleg így van, annak meg örülök, mert én a szülésre vm sokkal rosszabbat, és elviselhetetlent számolok, és bevallom eléggé félek tőle. :? De ha tényleg "csak ennyi" lesz, akkor azzal azért megbírkózom majd így a végén. :) Főleg ha az csak olyan kb 12óráig fog tartani.
A csíkokkal kapcsolatban pedig az a baj, hogy én olvastam nagyon sok tapasztalatot erről, és nagyon sok kismama járt úgy, hogy egész végig semmi, majd az utolsó héten, vagy akár a szülés előtti napon repedt ki a hasuk. Szal én addig nem nyugszom meg, míg ki nem bújt a kiscsaj, és tényleg nincs egy csíkom sem. Addig is olajozgatok reggel-este szorgalmasan. :)
Nem semmi a nyanyás story. :P
Én sem tornázok egyáltalán. :? Bár én napi 10órában egy 15hónapossal vagyok, ebben benne van 2óra séta/játszótér/babaklub, úh lehet, h ez talán mégis felér egy tornával...nemtom.
Tökjó cuccokat vettél! Az uccsó képen felismertem a Primark-os fecnit. :) Itt megjegyzem, hogy a Primarkos 0-3 hós méret nagyon nagy, a mieink tutira jók lesznek fél éves koráig kb, mivel valszín nem lesz nagy baby, meg mondom egyébként is nagy méret.
Jajj, sajnálom, hogy így alakult a mai uh. De szerintem jövőhéten mindenképp menjetek vissza, mert nagy élmény lesz, ha nem fog elbújni annyira a kiscsaj. Simán lehet a front miatt. Szerintem most azért vagy csak ennyire felzaklatva, mert nagyon rákészültél, és a nőci tuti megtett mindent, nem akart ő bántani, főleg fájdalmat okozni, biztos csak érzékenyen érintett a dolog. Ki volt egyébként a Márta, vagy a másik nő?
Az ágyneművel kapcsolatban nagyon jól döntöttél. Paplant-párnát is kimondottan nem ajánlanak 1 éves kornál hamarabb. Teljesen jó a hálózsák és takaró téma, fejvédővel. Nekem mondjuk a baldachin nem jön be, bár az Ikea-sak tetszenek. Ja, és takaró legyen egy vastag, egy vékony, hőmérséklettől függően tudod őket rápakolni...jobb időben elég lesz majd a hálózsák is, bár tavasz végére lehet kinövi már a legkisebb méretet.

Takarítás? Hát, izé...hogyismondjam, én nem igazán csinálok túl sok mindent. 4-en lakunk, valaki mindig megcsinál vmt, próbálunk rendet és tisztaságot tartani, így nincs is sok minden csinálni való. Kettőnkre mosni is csak kb heti 1x kell, szal a teregetés sem téma. Én meg most visszavonultam takarítás téren. Tegnap pl daddy nyalta fel a lakást, mert nem dolgozott. Szal valahogy mindig alakul, én inkább mosogatok, elpakolászok, a konyhában rendbe rakom a dolgokat, és heti 4-5x főzök. Sajna többre nem futja napi 10óra meló mellett 29hetesen. Most derült ki, h a másik pár is babát vár, úh jó lesz! :) Ők már próbálkoznak egy ideje, de az első próbálkozás sajnos nem sikerült, és most lett megint a csaj. Rákérdeztem, hogy hogy állnak, és mondta hogy most 5hetes már, csak most direkt nem mondják senkinek a korábban történtek miatt. De mostmár rosszul van, ami jó jel, múlkor nem volt ilyen tünete...de még mindig cigizik ezerrel, mint multkor is, amiről próbáltam erélyesebben lebeszélni, nem sok sikerrel. :? Na jól kifejtettem a takarítást. :D

Marek!
Kitartás! A súlyoddal pedig ne foglalkozz! Neked is nemsokára jön a nagy szabadság, ugye? Sajnálom, hogy szar lett a cukor, de igazad van, te mindent megteszel, úh nincs okod lelkiismeretfurdalásra! Bori pedig szépen fejlődik, ez a lényeg!
Anyós durva! :?
Remélem ma jól viselted az esküvót és a vele járókat!

Zsuzsu!
Na ja! :D Ha 20 éves koráig nem is, de jövő nyárral bezárólag már megvan minden. :) Na jó, egy etetőszék még kell addig, de azt majd csak akkor vesszük meg, ha kell...meg játékok, ahogyan fejlődik szépen.
Hűha! Már kórházba cuccolsz? Izgi! Olyan hihetetlen, hogy lassan már tényleg mindenki ott fog tartani, hogy indulás, és jönnek sorban majd a babyk. :) Én persze a sor végén, aztán meglátjuk, hogy ténylegesen hogy alakul. :)
Nálunk is lesz a nagyszülőknél komplett babaszoba (az én szobámban), de asszem ez érthető. :D Mármint csak anyukáméknál. Én amíg nem dolgozom majd, hosszabb időre is haza akarok menni, úh kell is. Meg hát csak nem fogunk mindent innen cipelni, még ha egy hétre is. :) Később is, ha még mindig itt lennénk, tutira menni fog Mo-ra a kiscsaj hosszabb időre nyáron...anyukám tanár, így szabin is van, és az mindenkinek jó is lesz. Én nem tervezem összenőve lenni a gyerekkel, van sajnos sok anyuka, aki órákra, vagy 1 napra is parázik odaadni bárkinek a gyereket...emelett meg persze depressziós. Nekünk lesz babysitterünk is (akár egy-egy barátnő formájában, akinek fogok pénzt adni, ettől függetlenül, akár idegen babysitter), attól függetlenül, h nem vagyunk és valszín nem is leszünk gazdagok, min. heti 1 alkalmat megengedhetünk majd magunknak, és ennyi kikapcsolódás kell is. Mert ugye itt kint nem lesznek nagyszülők.
Gartula Ábel legújabb tudományához! :) Már újszülöttként is egy kis angyal volt! :)
A 36. hétig tervezek eredetileg melózni, szal okt. 3-án pénteken tenném le a lantot...most úgy tűnik, h talán bírni is fogom energiával (igaz még 7hét hátra van), de majd meglátjuk...de jófej a főnököm, ha úgy érzem, bármikor szólhatok, hogy már nem bírom annyira, és akkor marad ő otthon többet, és kevesebb órában megyek, a végén meg ha már nagyon nem bírom, akkor kevesebb napot is. Meg aztán 34. héten lesz egy ellenőrző uh-m a gyerek veséje miatt, és ott kiderül majd hogy áll a méhlepény. Ha azt mondják, h na itt lassan szülés lesz, akkor tuti leállok, amilyen hamar csak be tud ugrani helyettem valaki.Most úgy néz ki, h a barátnpm megy helyettem, aki már egyébként is babysittel nekik esténként jóideje, ha el akarnak menni, mert én azt már rég nem bírom a heti 50 óra mellett.

Peva!
Gratula a jó eredményekhez! Izgi, mi, hogy már mindjárt itt a vége? :) Gratula a kiscsajhoz is! :) Nevetek van már? Nem értem a szomszédaitokat, sztem apukám is inkább lányos, látszik rajta, h értem jobban odavan, meg mittomén...persze nem arról van szó, h öcsémet kevésbé szeretné, mint engem...nemtom, ez ilyen megfogalmazhatatlan lányos apa dolog. :) Szerintem az unokájától is odalessz, először nem akarta tudni a nemét, aztán csak mondta, h mondjuk el, mert mondtuk neki, h nem fogjuk tudni titokban tartani, mert vagy véletlen kicsúszik, vagy a vásárlásnál azért kiderül. És igaz nem láttam rajta, de tuti, h nagyon örült neki, h lesz mégegy kiscsaj a családban. Nekem sokszor mondta, h de szeretné, ha még mindig olyan coffos baby lennék. :D Mostmár nem persze, mert jön az utánpótlás...
Sajnálom a vasat, remélem segíteni fog az a pár injekció! Én születésem óta vérszegény vagyok, ezért most különösen figyeltem erre, a terhes vitaminban is van 17mg, de emellett is az alsó határon volt az értékem az első vérvétel után, így szedek azóta még 14mg-os külön vastablettát. Remélem mostmár jobb lett a helyzet azóta, ez a mostani 28hetes vértesztemből fog kiderülni, amit jövőhéten postáz a midwife állítólag. Mondjuk én abból lehet nem sokat fogok látni, majd a házidoki mond vmt az értékre, ahova majd csak 3 hét múlva kell mennem.

Szöszke!
Szerintem egyszerűbb mindenkinek az igényét kielégíteni. :) Szerintem babakocsitok így is úgy is lesz, és szerezzetek be egy kendőt is, h apa is boldog legyen. Aztán majd cipelheti abban a babyt, ha együtt mentek valahova, vagy ő esetleg elugrik vele sétálni, hogy te addig pihenj. Nálunk is lesz mind2, illetve babakocsi, és megvan már a kengurunk is. Nekem is tetszik a kendő ötlete, amíg pici a baba, csak én attól tartok, hogy mi ezt télen nem fogjuk kihasználni. Mert a hidegben overálostól, mindenestől együtt lehet nem pakolnám bele egy kendőbe a gyerket. Tavasszal meg már elég nagy lesz ahhoz, jöhessen a kenguruba, ha babakocsi nélkül akarunk kimozdulni. Szerintem az praktikusabb, amikor már nagyobb a gyerkőc, és nekem stabilabbnak is tűnik a dolog. A kendő nagyon piciknek szuper jó, hogy imitálni lehessen vele a magzat pózt, és tudjon benne feküdni,l kuckósabb az egész. Tudom, hogy rengeteg kötési techinka van későbbre is, de én akkor is a kengurura szavazok. :) Ja és mégegy gondolat. Ha pl arra is akarod használni a kendőt, hogy otthon mozoghass, és tehess-vehess babával együtt, akkor megéri a kendő téli babának is. (bár szerintem is ez az elkapatás legkorábbi módja, ahogy Nyugtonmalac is írta, úh nálunk sem lesz)
Gratula a 6,5kg-hoz! Irigy, irigy!
Nagyon édesek a képek a kissrácról! :)

Inez!
Sajnálom, h ilyen nehéz az anyóssal. Nálunk szerencsére nincs gond. Nem is nagyon szólnak semmit az egészhez. Amikor otthon voltunk, volt egy esti grillezés, amikor nálunk összejött a 2 család, kajáltunk, aztán megmutattuk nekik az eddigi 4D dvd-ket. Tetszett nekik, de hála az égnek ennyi. Tudom, h daddyt megkérdezi néha az anyja telefonon, hogy hogy vagyok, aztán ennyi. De nálunk azért ugye más a szitu...daddy hozzáállása eleve ugye egyedi (itt megjegyzem, h azért már klasszisokkal másabb, mint az elején), házasságról mégcsak nincs is szó, szal így a családi kötelékek is másképp alakulnak...
Sajnálom az allergiát!
Igen, tényleg a bal oldalon jobb feküdni, én ezt már nagyon rég olvastam, és próbálok is úgy feküdni amennyit csak tudok...főleg nekem így is kell mostmár, mivel a jobb vesémben volt még mindig legutóbb tágulat, a bal szerencsére kiürült.
Ne aggódj ilyenek miatt, állítólag amikor eljön az ideje, akkor annyira csak magadra, és a gyerekre fogsz koncentrálni, h nem fognak érdekelni ilyen külsős dolgok. Apa meg valahogy úgyis beér majd a kórházba, ha épp nincs is otthon, első gyereknél erre valszín lesz is kb 12 órája. :) A doki meg hátha nem utazik, ezt kérdezd meg tőle előre, h mikor tervezi, és ha így lesz, ki lesz a helyettese stb. Én egyébként ta
xival fogok bemenni mindenképp a kórházba (itt van pont a lakásunk alatt a taxi szolgálat :) ), ha daddy itthon van, akkor együtt, ha dolgozik, akkor majd jön utánunk. :)
Rémsztorikat meg ne olvass! Veled minden rendben lesz!
Jajj, ne ijesztgess ezzel a húgycső dologgal! Voltál már dokinál? Ha igen mit mondott? csak azért, mert én is tapasztaltam ilyet, persze én sem vagyok biztos benne, hogy ez most honnan is jön. És nálam meg még esély is lehet minden pisivel kapcsolatos problémára, mivel volt ez a vese-storym, mert a kiscsaj a húgyvezetékeimen szeret trónolni. Asszem jövőhéten besétálok a kórházba vmkor, h csináljanak egy labort, mert nálam ez nem játék, nehogy baj legyen. Hiába mondta a midwife, h szerinte minden ok, én érzem, h vm nem stimmel...nem csíp kifejezetten, vagy ilyenek, de már megint mintha alig akarna kijönni a pisi, mintha nem lenne jó az átfolyás, meg érzek is vmt, ami nem normális, de nem is csípés. Nekem is fehér a cucc, amit nem tudom, honnan jön...de én érzem azt is, h néha egy-egy csöpp pisi is kijön. Erre kell majd vm izomtornát csinálni, mert később is megmarad, itt azt írják minden kismama magazinban, h rengeteg mindenkinek van ilyen. Hurrá!
Én is néztem korábban ezt a babakocsit, és képről nekem bejön...de én azt a véleményt olvastam róla, élőben kicsit gagyi. Hát nem tudom, én még közelről nem láttam, Ti kipróbáltátok már?

Bettyna!
Kitartás! Már nem sok van hátra! :) Szerintem a tüsszögés nem árt, én is szoktam, főleg korábban tüsszögtem rengeteget, meg is voltam már fázva 3x, meg a melóhelyen volt egy macska, amire allergiás lehetek, de szerencsére elpaterolták, mert míg nyaraltak, rájöttek, hogy a gyerek sem taknyos többet (pedig hajszál híján már műteni akarták mandulával, meg fülébe csövet akartak rakni, mert állandóan taknyolt, meg az apjának is megszűnt az ekcémája). Így aztán a macsek maradt ott, ahova elpasszolták pesztráltatni, és ennek én is nagyon nagyon örülök, mert nem tüsszögök többet. :) Amúgy sem szeretem őket. Kutya párti vagyok. A lényeg, h nem hiszem, h árt.
Remélem jól sikerült a lagzi, és a meglepi!

Babe!
Valszín a tejeskávé tette meg a hatását, ne parázz rá! Nálam a hasmenés ugye elég normális dolog volt eddig is, mert tejallergiám van, és eszem ennek ellenére tejes dolgokat. Szerencsére nem súlyos szinten, így két esélyes a dolog, vagy megszívom vagy nem. A terhesség alatt viszont 3-4x jártam úgy, h nagyon kutya rosszul lettem vm tejes cucctól, iszonyatos hasmars, aztán rohantam a wc-re, kimelegedtem teljesen, és az ájulás kerülgetett. Így aztán úgy döntöttem, hogy oké, akkor ezek szerint nem ártana most mégiscsak odafigyelni erre, és ráhagyni a tejes dolgokat legalább addig, míg ki nem bújik a kiscsaj. Főleg, hogy nem is tudom, hogy ezzel most ártottam-e neki, hogy allergiás vagyok rá, mégis ettem...remélem ő ettől nem lesz allergiás. A legdurvább eset az volt, mikor lenyomtam egy mekis fagyit, aztán elmentünk a gyerekkel a parkba. Na onnan aztán úgy futottam haza, hogy azt nem kivánom senkinek. Iszonyatosan megkínzott, totál kivert a víz, a görcsöknél meg is kellett állnom, annyira szenvedtem, így lassabban is haladtunk, nem beszélve arról, hogy alig bírtam magammal, ha 2mp-el később érünk haza, akkor ott f.stam volna össze magam, ahol épp vagyok. :D
Gratula a vásárláshoz!

Timi!
Sajnálom, hogy mindig van vm! Remélem, h minden ok lesz! Otthon a gyógyszertári cuccokat szokták ajánlani az elején. Én itt kint az első pár hétben csak sima vízzel fogom fürdetni a babyt, és valszín rakok a vízbe vm organic (bio) levendula illatú babaolajat, mert annak jó nyugtató illata van, külön nem fogom bekenni sem, hacsak nem száraz a bőre, mert itt azt sem ajánlják. Későbbre is organic levendulás fürdetőt és krémet veszek neki, már ki is néztem. :) Szerintem otthon is próbálj vm bio terméket venni, organic vagy nemtom hogy hívják otthon. Én az első fél évben biztos nem vennék Johnsont vagy vm ilyesmit. Tetszik nekem is a lila Johnson, én magam is használtam már, de ilyeneket én max 1éves kora után fogok venni. Bár lehet maradok azután is az organic-nál, elvégre nem sokkal drágább, talán 1vagy2 fonttal.

Lovaszkata!
Örülök, hogy jók lettek az eredményeid, de sajnálom, hogy a keményedés miatt gond van. Remélem nem kell befeküdnöd, és nem is lesz gáz ez miatt. Ha feküdnöd kell, akkor ez van, nem nagyon lesz ilyenre alkalmad később. :) Kitartás, már nem sok van! Szerintem ha még kihúzol 3-4 hetet, utána fel is lélegezhetsz, nem lesz semmi baja a picúrnak, még ha az elején kell is egy pici segítség a légzéshez, vagy inkubátor vagy vm. De ha most születne, sztem már akkor sem lenne nagy gáz.

Perdo!
SZURKOLOK!

vérteszt: nekem az elején kiosztották a papírokat, és ha eljön az idő, akkor csak be kell sétálni, és megcsináltatni...asszem 16hetesen volt egy, most voltam a 28 hetin, és még van egy papírom 34 hétre. De foglamam sincs mit néznek ezekből.

Dalma!
Dejó, h neked sem kell már melóznod! :)

Emmalena!
Örülök, hogy sikerült némileg orvosolni a dolgot! A teljes gyógyulásig pedig kitartás, már nem sok van hátra!
Gratula Emmához, hogy ilyen szépen fejlődik! Sajnálom, h a mozi viszont annyira nem jött be...én még nem láttam.

Tücsök!
Sajnálom, hogy nem alszol jól! Próbáltad már, h egy párna a fejed alatt, egy pedig a lábad között, és végig a hasad alatt? Erre a legjobb a hosszúkás alakú, nekünk az Ikeából van. Én olyan jókat tudok így aludni, csak sajna mostanában egy pár napja hülyeségeket álmodok össze. :? Szerencsére nem a babyvel, csak úgy általában baromságokat.
Gratula a méretes kissráchoz! :)

Nospa: Hát én nem értem ezeket a rémtörténeteket. Nekem azt adták az urológián a veseköves story alkalmával (tudták, h terhes vagyok), utána a biztonság kedvéért felhívtuk a nődikomat is, és ő is rábólintott, azt mondta, hogy nyugodtan szedhetem, semmilyen fájdalomcsillapítót inkább ne, de a nospa mehet gond nélkül. Na most legyetek okosak! :? Én aztán persze nem szedtem be, inkább szenvedtem, és kibírtam szerda reggelig, amikoris kijött a kő és megszűnt a szenvedés, mintha elvágták volna (hétfőn délelőtt voltam a dokiknál), mert én is próbálok teljesen gyógyszermentesen létezni, míg kibújik a kiscsaj. Persze a vesémre bevettem jópár paracetamolt a 4 nap alatt, de azt gond nélkül szedhetik kismamák, és szigorúan betartottam a 4 órát, majd amit erősebbet kaptam, annál a 6órát, de azt is hansúlyozta az angol doki, h veszélytelen a gyerekre...én ezt meg el is hiszem, mert itt kint tényleg semmit nem szedhetsz be paracatemolon kívül, semmilyen megfázásos gyógyszert, SEMMIT! Szal ha erre azt mpndják, h lehet, akkor azt tényleg lehet. Meg még régebben egy megfázásomra bekaptam 2-3 paracatemolt, mert már annyira szenvedtem. Ennyivel meg is úsztam eddig.

Huhh, csajok, asszem én most mondom azt, h ez elég, és sok(k) volt!!! Soha nem csinálok többet ilyet, h egy hetet kelljen bepótolnom (merthogy ma megcsináltam ugyanezt a novemberieknél is), már tényleg golyózok, és bekattanaok.
Ezt most elküldöm, aztán bemásolom a novemberiektől azt, h mi van velem, mert azt már tuti nem fogom mégegyszer megírni.

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


bocsi, a smile-k nem látszanak, csak betűket ír helyettük, de nincs erőm már átírogatni őket

Szal, én köszönöm szépen, jól vagyok. Persze nem mondom, hogy úgy van minden, mint a baba előtt, mert nagyon nem, néha zavar, h nehezebben mozgok, meg minden, de hát ez van. Az utóbbi 1-2 napban nekem is jó nagyot nőtt a pocim, mindig ezt csinálja, 2 hétig semmi, aztán hirtelen jó nagy lesz. Bajom van már az evéssel, ivással is, mert már nem fér a cucc, és ilyenkor alig kapok levegőt, ha kicsit többet eszem, úgy érzem magam, mint egy hordó. Na de erre is van megoldás, többször kevesebbet kell ennem, aminek a gyakorlása még nem nagyon megy, de igyekszem. Smile Az ivás a nagy gond per pill, tegnap pl majd meg haltam szomjan, de már egy korty sem fért....így félóránként lenyomtam egy kis üccsit, és fullákoltam tovább. Smile
Tegnap voltam a midwife-nál is, vérnyomásom, pisim oké. Nincs sem fehérje, sem glükóz benne, az mondjuk zavar, h nem tudnak bacit nézni, mert nálam ez most különösen fontos lenne. Na mind1, bizakodom, mást nem tudok tenni. Elmeséltem neki mi történt (vesekő, palcenta öregedés, minden) és próbáltam kicsit erőltetni, h küldjön már el rendszeresen uh-ra, h megnézzük mi a helyzet, de nem bírtam rávenni. Sad Azt mondta, h szerinte biztos nincs baj, 34. héten úgyis mennem kell ellenőrizni, hogy hogy áll a kiscsaj veséje (amire a Márta a genesisben azt mondta, h nincs gáz vele, az enyém rizikósabb Razz ), és akkor mindent meg fognak nézni, a placentát is. Ez oké, de azt mondta a Márta, h ha nem áll meg a folyamat, akkor 33-34. héten is jöhet a gyerek, és valahogy nincs nagyon kedvem melóból szülni rohanni. Ha tudnám, hogy mi várható, és esetleg tényleg hamarabb jön a gyerek, akkor azért 2 hét pihit hagynék magamnak...merthogy most elvileg 36.hétig dolgozom, aztán ki tudja, h mi lesz addig. Na mind1, nem parázok, úgyis lesz majd vm. Smile
Az én babym 25+1-en 705g volt, 26+4-en 835g, szal most kb olyan 1100-1200g lehet. Hát nem lesz nagy gyerek, a Márta 3kg-ra becsülte a súlyát, ha időre jön, de én valahogy azt érzem, h ennyi sem lesz majd. Sebaj, én is 2,6kg 46cm voltam, nem egy óriás. Very Happy És minden ok volt velem...egy héttel jöttem hamarabb.
Beírt a midwife szülés felkészítőre is, végül az októberire, ami 6,13,20,27-én lesz. Filóztam nagyon a szeptemberin, mert ugye parázok, hogy az októberi már késő lesz, és ezt még mindig így is gondolom...de végül csak azt választottam. Próbált bátorítani a midwife, h nyugi, úgysem jön hamarabb, mert első gyerek is, meg minden...meg októberben már nem dolgozom, nyugiban eljárhatok...Hát meglátjuk, max lemaradok róla. Smile
Csütörtkön vérvételen is voltam, itt az elején odaadták már a formanyomtatványokat végig, és ha eljön az idő csak be kell sétálni és megcsinálni. Na én most voltam a 28 hetesen. Hát mit mondjak, most a másik nő volt velem (2 idős kínai nő van) és borzalmas volt. Tök bunkó volt, mert nem vittem a többi papíromat, mert eddig nem kellett, és szabályosan leb.ott, merthogy új rendszer van, és kell vinni...aha, és én ezt honnan szopjam ki, a kisujjamból? Aztán mikor végeztünk, ácsorogtam ott, hogy mondja, h mukk vagy vm, azt hittem ad majd vmt, vagy mittomén...erre beszólt, hogy ennyi volt, menjen haza. Aranyos... Razz Elvileg jövőhéten postázza a midwife az eredményeimet, mert csak 5 hét múlva talizunk legközelebb, 3 hét múlva a házidokihoz kell mennem. Remélem jó lesz most a vasam, hogy szedek plusszban tabit.
Hát asszem ennyi, nevünk még mindig nincs sajna. Razz Ez lassan már zavaró. Az összes barátunk otthon a Zara mellett voksolt. Jelben van még a Maya, Lilla (Lili), Nóra, nekem tetszik még az Anna és a Mango, daddynek nem...és ő pedig a Natasával kerget az őrületbe, de nekem meg az nem tetszik. Szerintetek? Ördög a vezetéknév, és a 2. név Africa lesz...ezek közé kéne már megszülni a véglegeset, de hát nem megy. Az Ördög Zara Africa tényleg tökjól hangzik, de valahogy nemtom rámondani az ámment...nemtom, esélyes nagyon, viszont valahogy a kiscsajhoz a Maya-t vagy Lilit jobban el tudom képzelni...nem egy egyszerű feladat. Sad ma reggel megint ráálltam a mérlegre, és elszörnyedtem, mikor 60-at mutatott....ráálltam mégegyszer, és sajnos akkor is. Sad Nemtom hogy lehet, múlt vasárnap még csak 58.7kg voltam. Sad Na mind1, mostmár megvan a kerek 9kg, szal asszem a 10kg-os áom határnak búcsút mondhatok, következő cél a 12kg nem átlépése, ami sztem azért csak-csak menni fog...és akkor még talán még mindig jó vagyok.

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


nyugtonmalac: 5-6e-t akartam irni :lol:

nusildi: az ártól függetlenül nekem is lesz rácsvédő meg baldachin.Takaróm és párnám nekem se lesz, párnát nem is szabad, a hálózsák meg praktikusabb mint egy takaró.

Hulla vagyok, úgyhogy megyek is aludni, -hál'isten én még egész jól tudok aludni-egész nap takarítottam a lakásba, de azért túléltük, holnap meg végre költözünk :lol

Kép
babe.
 
 


Sziasztok!!

Végre nálunk is lehűlt az idő, sőt ma reggel vacogtunk :) Vihar nem volt csak szél és tegnap délben pár perces eső. Fiaim kocsit mosnak .... :lol:

Kiszaladtunk ma reggel a vásárba, de iszonyat töeg van. Gyorsan vettem papucsot Bencének és nekem, magamnak egy gonbos hálóinget és egy polórucit, kistesónak egy plédet. Ennyi és jöttünk is, mert hideg volt na meg Ábel nem akart gyalogolni....

Velünk nincs semmi különös, meglepően jól érzem magam. Végre itthon van a férjem, így kihasználom, h még egy ideig hármasban lehetünk. Ábel csüng apucin, de igazából akkor a legboldogabb, ha mind együtt vagyunk.
képzeljétek puszilgatja a pocakomat:-) Nagyon örülök, kb. 1 hónapja még megharapta....

Ildi!
Ez a meleg tényleg borzalmas volt. Én éjjel is tusoltam, annyira nem tudtam aludni. Most már sokkal jobb, remélem idén már nem lesz 35 fok feletti hőmérséklet.

Együttérzésem az UH-hoz! Ilyenkor nem is kell fizetni??? Az a fontos, h jól van a kislány és egészséges! ODAVAGYOK A NÉVÉRT!! Nekem nagyon bejön!! :)

Elég lesz a hálózsák+takaró biztosan. Gondolom fűtés is lesz :oops: :lol:

Ny.malac:
Szoptatós szék :D :D :D Akkor a lányod is ügyi :-)

Körülnéztem itthon és van egy puha papírtörlő. ciki-nem ciki ki fogom próbálni majd mennyire tapad, mert nem lenne jó, ha odatapadna az altestemhez.... Ha ez nem jó, marad a törcsi....

Tejet 14 hós kora óta kap a fiam, igaz akkor higítottam. 18 hós kora óta napi 3x2dl tejcsi az adagja. Inkább a torokgyulladástól féltem, noha 2 év alatt kétszer volt megfázva...
Akkor 30 fok felett fagyizunk mi is, persze mértékkel...

Szöszke!
Gratulálok! Úgy tűnik mindenkinek szépen befordul a babája és sima szülésre készülhetünk :-)

Babe!

Szerintem 32. hét után is lesz UH, áramlást tuti nézni kell, na meg a méhlepényt.... esetleg kérdezz rá! Szorítok, h minden OK legyen!

Szupi, h mindent megvettél!! Képek?????? :)

Sensi!
Jó, h ilyen rendes főnököd van. Meddig maradsz a babával??? Természetes, h itthon is lesz fészke a lányodnak.
A Zara név nagyon tetszik...

Közelegaz idő, lassan tényleg ujszölött fotókkal lesz tele a topic:-) Ma jöttünk hazafelé és beugrottam a fodrászhoz megkérdezni, h levágná-e a hajam,.Sajna nem ért rá, mentek a vásárba, de megkérdezte: a baba megszületett már?? Néztem nagyokat a hatalmas pocakommal.... :shock: :o :lol:

Valamelyik nap megyünk pestre elkísérjük apát. Amíg tárgyal, mi játszóterezünk, aztán egy kis vásárlás.... Remélem normális idő lesz és birni fogom az autózást....
Holnap jön a védőnő, akinek eszébe jutok, gondoljon rám...

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


sziasztok!

Remélem mindenki jól van! :D Most már kellemes az idő is!
Férjem és az apukám most a repülős napokon van, szép idejük lesz! :)
Anyuval meg játszózsebet varrunk a babaszoba falára! :lol:

Csajok a magnezi citrici tényleg jó! :lol: köszi a tippet!
De mikor volt a front 2 napja, akkor kevés volt a 3x1. :roll: Nem tudom mire föl kell nekem ennyi magnézium???

Itt egy kép rólunk! :) most kezdem a 32.hetet, és már akkora a hasam mint aki szülni megy! :shock: :oops:
11 kg-ot hízam (lehet többnek néz ki) remélem a védőnő most nem szid le! Kedden megyek! :D
szép vasárnapot!
Kép

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk, apa füvet nyír, én még térek magamhoz....

Nektek nem fáj a fejetek ettől az időtől? Persze jó, hogy lehűlt, de szenvedek. :(
Meg pici Dorkám (aki 1%, hogy Ricsi :lol: ) már úgy érzem nem hagyja a gyomrom bezáródni, jön elő az ismerős hányinger - ezt az utolsó hónapra írják, de persze minden egyénenként változik.

Sensie! Köszi a biztatást. Ha megkapod a vérképedet, ott a hemoglobit és hematocrit értékből látod, ha nagyon alacsony, tuti vashiány lesz- Zara feltankolt. (nekem a Zara név tetszik).

Ildi! Azért menjetek el, hátha gyermeked kibújik a lepényből, biztosan nagy élmény. Rendesek, hogy nem kértek pénzt, persze nem sikerült jót mozizni, de nem az ő hibájukból.

LKata! Szerintem nem túl nagy a pocakod, és nem látszik az arcodon- karodon, hogy nagyon husi lennél.

Babe! Gratula a költözéshez! És hogy mindent beszereztetek!

Marek! Szorítok a holnapi kórházhoz.

Nálunk: tegnap Apa kipakolta a lomokat a babaszobából! :)
Így nem is olyan picike. Van bent egy 3 ajtós fenyő szekrény, a kiságyat még össze kell rakni.
Komód majd a mi hálónkból vándorol a pelenkázólap alá, ha végre lesz a nappaliban szekrény (aug. végére igérte az asztalos), és el tudunk pakolászni...már 3,5 éve lakunk itt, de csak apránként haladtunk. Lassan kész lesz minden. :lol:
Jövő héten Apa is szabin lesz! :) Kettesben leszünk. (intézünk apaságit is végre)
Lehet, hogy elcibálom magammal vásárolni, de talán jobb, ha hagyom a következő hétre- nem bírja a hosszas nézelődést, az áraktól is kiborul (pl. fejvédő tényleg horror)

No, megyek a dolgomra, ideje a köntöst valami szalonképesebbre váltani.

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


sziasztok. jó sokat irtatok, reggeltöl olvasok, csak reagálni nem tudok, mert sajna mostanában nem fog az agyam!! :?
mi jól vagyunk. Törpe sokat mocorg én meg fekszem.
nekem is már többen mondták, hogy fiús pocakom van, de anyum mondta, hogy neki is pont ilyen volt és lány lettem :lol: .
25.-én megyünk UH-ra, remélem, akkor már biztosra meg tudják mondani :wink: .

sensi: nálam már 2 héttel ezelött jelentkezett a hordó érzés, azóta én is többször kevesebbet eszek. igy elviselhetöbb és fél kilót fogytam is :lol: . légyszi ird meg nekem a tojás hömérönek a pontos nevét és az üzletet, ahol vetted mert az unokatesómék mennek ki nyaralni és lehet tudnék velük hozatni. köszi

Kép

Kép
timirosicka
Külföld
 
 


Sziasztok!Udv innen a balcsirol :lol: :lol: :lol: Kempingbe lehet netezni es vettunk kartyat :D Latom mindenki tul veszelte a lehulest.Nekem NAGYON JO!!!!!Most utalnak a nyaralok itt de nekem ez pont jo nem kell mellegebb :twisted: Mindenkinek gratulalok a jo uh-hoz!!!Nekem is halal volt a pentekem de a lehulest annyira megereztem,hogy Zsombor nyomta magat a hasamhoz es ereztem a vadlijat :D Kitartas csajok mar nem sok van hatra en ezzel nyugtatom magam de kozbe meg be is vagyok rezelve egy kicsit :oops: Ejszakaitok akkor nektek is pocsek en ugy erzem magam mikor fordulok mint egy balna :oops: Na megyek mert Gabi megy turazni es elkoszonok tole.Jok legyetek majd jelentkezem!!!Puszi :lol:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Rengeteget írtatok és nekem most nincs tüerlmem visszalovasni, csak bele-bele olvastam, hulla fáradt vagyok!

Köszi az elismerést. A fogorvost sajnos nem úsztam meg. A múltkori gyökérkezelés 2. felvonása volt: gyökértömés - azóta is is fáj, lüktet, nem tudom összezárni a fogaimat. Mondta a doki, hogy számítsak rá, hogy ez lesz kb 2 napig. Szuper volt a lagziban! De nem vette észre senki, csaka párom, amikor szikrát szórtak a szemeim vacsi közben. :?

Szóval a hétvégét Pécsett töltöttük a kedvenc kolleganőm esküvőjére mentünk. Meglepi: jöttek gyerek, énekeltek, sorfalat álltak stb. Hatlamas sikert arattak, 100%-os volt a döbbetnet és a meghatottság! 8) A lagzi is nagyon jó volt. A kaja hihetetlen finom és nem csak a sztenderd rántott húsos, a hangulat szupi, kb 2-ig táncoltunk, beszélgettünk, utána már alig bíratm el a kishordómat, így felmentünk aludni. Az egyetlen dolog, amitől szenvedtem (a fogamon kívül), az az allergiám volt. Ki nem állhatom még pocak nélkül is, hát még így. :twisted: Mindenki totál odavolt a pocimtól, meg, hogy mennyire jó fej vagyok, hogy így is elmentünk :roll: . Miért ne mentünk volna? Az örömanyák is rettentő hálásak voltak a meglepiért, különösen a mennyasszonyé. Elpityeregete magát nekem, hogy olyan jó látni, hogy ennyire szeretik az ő egyszem lányát! 8) Hát ezért is érdemes volt, dolgozni vele. Képeket majd teszek fel, de még nem tölöttük át. Egyenlőre kómázunk, talán holnapra összekaparom magam és újra ember leszek.

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Végre itt a várva várt lehűlés! Hurrá!!!:D Kata megértelek!

Marek, engem is iszonyatosan kínoz az allergia!Én csak a calcium sandoz pezsgőtabit használom,de nekem egész jó!Azért majd írd már le lécci,ha te találsz vmi jobbat!

Szösze, nagyon édes a babátok!:D

Ildi, tök rendesek,h nem kértek pénzt!Amikor én voltam itt szolnokon a 24héten,akkor ugyan ez volt velünk!A baba nem mozdult,nem mutatkozott és már fájt ahogy csinálta,de tőlünk simán elkérte a pénzt!Ráadásul 11 helyett 15ezret!Elég jófej volt! :evil:
A Lotti név sztem aranyos!...

Zsuzsu, nem semmi Ábi ezzel a babakocsis ügyyel!:D:D:D

Sensi, úgy látom nekünk hasonlóak a problémáink!Felhívtam a dokim,holnap megyek hozzá!Remélem megtudok vmit és akkor leírom!Nekem is nehezen jön néha a pisi és nekem sem csíp vagy ilyenek,de kellemetlen és nem csak pisiléskor,hanem sokszor érzem ezen kívül is! :?
Egyébként sztem a Zara nagyon szép név! :wink: Ezek szerint apa nem veszi a nevére?vagy erről nem is volt szó?Lehet,h én emlékszem rosszul! :lol:

LKata, nagyon helyes pocid van!:D

Nekünk meg tegnap megvolt a nagy bevásárlás!Nagyon jó boltot találtunk pesten!A brendonokban én is nagyot csalódtam!Nagyon drágák!...
Megvettük a babakocsit(a sárga pierre cardint), a kádat, cumisüvegeket, ruhákat,stb...most már csak lepedőket kell venni!
Olyan jó érzés nézegetni ezt a sok cuccot a szobában!:D
Vettünk egy nagyon jó összecsukható, hordozható kiságyat,amihez pelenkatartó is van!Nagyon klassz!:D
Egyedül mellszívót nem vettünk!Azt még meggondolom!15ezerért volt a kézi aventes!Ha veszünk, akkor azt fogom,mert ahhoz vettünk steril tárolópoharat,cumit meg cumisüveget!

Nektek mi a véleményetek a mellszívóról?Ti vesztek?És ha igen akkor kézit vagy gépit???
Vendég
 


Sziasztok!

Zsuzsu!
Ábi annyira ari lehet, ahogy puszilgatja a pocidat! Nem tudom, hogy érted a kérdést, hogy itt kint meddig maradunk a babával, vagy otthon...Karácsony előtt 1-2 héttel tervezek hazamenni, és szeretnék maradni minimum egész januárban, bár a legjobb lenne egész tavaszig, de hát az valszín meredek. Szal majd meglátjuk...

Lovaszkata!
Szép kismami vagy! :)

Peva!
Az a baj, hogy nem nagyon tudom, h mennyinek kéne lenni az értéknek...asszem a múltkori 10 fölött volt egy picit, max az előző papírral majd összehasonlítom. Szal itt más léptékben mérnek, mint otthon....asszem nálatok vm ezres számok vannak.

Timi!
A tojás pontos neve "Grobag egg thermometer" és nagyon sok helyen lehet kapni. Argos, Mothercare, John Lewis pl.

Kata!
További jó nyaralást! Tudtok azért fürödni?

Bettyna!
Örülök, hogy jól sikerült a hétvége, a fogorvost sajnálom!

Inez!
Sztem próbálj ki vm homeopátiás bogyót az allergiádra! Asszem gyógyszertárban is vannak már ilyen cuccok, és tudnak ajánlani, csak mondd, h terhes vagy....mármint ha nem lenne ránézésre egyértelmű. :)
Nálunk daddy Ördög... :)
Gratula a nagy bevásárláshoz! A babakocsi milyen kipróbálva? Masszívnak tűnik? Könnyű tologatni, akár egy kézzel is? Hány kg?

Nálunk elég lusta volt a vasárnap, nem nagyon csináltunk semmit. Ebédet közösen főztünk a másik párral, mert kiderült, h mindketten paprikás krumplit terveztünk. Sajna csipős lett kicsit, de azért nem volt rossz. Utána meg leültünk mind a nappaliban, és először vicces videokat néztünk youtube-on, majd régi klippeket, amin szintén csak borultunk...bár én ezeket nem nagyon ismertem, ők hárman mind 30 évesek, én meg még kicsi vagyok, és nem hallgattam még ezeket. :D:D Nem nagyon szoktunk ilyen közös programot csinálni, de most jó volt...gyakrabban kéne. Nemtom említettem-e már, de ők is babát várnak, még nagyon az elején járnak, fél év lesz kb a gyerkőcök között.
Igazából már most el tudnék aludni, fél 8-kor, és nagyon nem akarok menni hnap dolgozni...na de csak eltelnek szép lassan a hetek, már csak 7 van hátra. :):P

Na minden jót nektek, szép hetet!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, a szeptemberi babavárók közül már 2 baba született meg. Anyukák 37 hetesek voltak. Őőőőőőőőőőőőőőőőőőőrület!
Egyre izgibb az életünk :-)
Nusildi: sajnálom, hogy így jártál, én is ajánlottam a 4D Genezist, nekünk bejött. Mindemellett ha sikerül, mégis rábeszélnélek, hogy újra oda menjetek, mert azért szerintem az is jelent valamit, hogy nem kért pénzt érte. És a kötelező vizsgálatoknál is előfordulhat, hogy megnyomizzák a pocidat, mert azért méreteket nézni nem árt a saját dokidnak sem. Csak lehet, hogy ott nem szőröznek veled egy órát. De persze könnyen dumálok a Te kontódra...
Rácsvédő: nem akarok megint reklámot csapni, de az IKEA-ban lehet kapni 2.500,-ért, igaz, fehér színű. De én vettem 1.600,-ért rá színes anyagot (120*300cm) ugyanott, és abból fogok varrni rá huzatot.
Inez: Pierre Carden kocsit hol vettetek és mennyiért, mert mi is azt néztünk ki?
Ma voltunk Mesterségek ünnepén, tök jó volt sétálni. Annyi édes kis babut láttunk, természetesen már a leendő szülők szemével néztük őket, és olvadoztunk. :-)
MIndenkinek jó hetet, és boldog gyarapodát,
Marcsi
Ui.: Fotók talán perceken belülk lesznek itt fenn....

macianyu
 
 


A képek: első próbálkozás:

Kép Baba a méhlepény mögül

Kép A lány, aki csak derékig látszik...
[/img]

macianyu
 
 


Perzse a feltöltéshez Apa segítsége kellett, de ez semmit sem von le az elvégzett munka értékéből :)
Remélem, azért tudtok majd szépeket álmodni az én látványom után is :D

macianyu
 
 


Sziasztok!

Csak gyors bejelentkezés, aztán megyek aludni, mert dög fáradt vagyok. Nagyon hosszú volt a tegnapi nap, kikészített a sok utazás. Tegnap mondjuk nem éreztem, ma viszont annál szarabbul vagyok.
Holnap hajnalban indulunk Pestre, de remélem este tényleg hazajöhetek... :roll: Azért bepakoltam könyvet, fordítást, újságot, hogy el tudjam tölteni a napot. Kb. tíz körül fogunk hazaérni, másnap reggel, pedig ismét megyünk az utolsó vérvételre...

Allegriára nem kaptam semmit a gyógyszsertárban, asszem máshol kell próbálkoznom, mert iszonyúan szenvedek. És ez csak rosszabb lesz.

Nagyon durva, hogy a szeptemberiek már szülnek... Lassan mi jövünk. Asszem ha hazajöttem, akkor kitakarítom a babaszobát és elkezdem mosni, vasalni a ruhákat. Vennem igazából nem kell semmit, elméletileg minden megvan... Mondjuk nézegetek egy Brevi hordozót, de közben meg baromság megvenni, mert már van egy hordozónk.... :roll: Meg egy mikrós streilizálón agyalok még? Szerintetek???? Tanácstalan vagyok... :roll:

Macianyu
Nekem a huszadik héten nagyobb hasam volt. :oops: Jaj de irigy vagyok!!!!! Én már nem is rakok fel képet, mert tök ciki, ahogy kinézek... :oops:

Most megyek aludni. Jóccaka! Vigyázzatok magatokra!

marek
 
 


sziasztok

Remélem mindenki jól van!

Nusildi
Látom-látom. Mindíg van min agyaljon az ember ,nem :roll:
Én már lassan kezdek belenyugodni a témát illetően,hogy az én babóm lusti :lol:
Szerintem teljesen normális ha néha 3 órán keresztül is aktívan mocorog. Hiszen mi is van amikor aktívabbak vagyunk a kelleténél. Ugyhogy szerintem ez miatt nincs miért aggódnod,hidd el.!

Bettyna
Huhh,de sajnállak, ez a fog fájás nagyon nem jó dolog.
Remélem minél hamarabb tulleszel rajta!
Én ujabban megint a fogínyvérzéssel kütdök :? ugyhogy használhatom megint azt a borzalmas ecsetelőt amit a multkor, de mentségére legyen mondva az ízére, hogy legalább hatásos :lol:

marek
Drukkolok neked, hogy jók legyenek az eredményeid! És persze azért is,hogy tényleg hazaengedjenek estére!
Azért mégiscsak a saját ágyunkba a legjobb aludni,nem?

Macianyu
Nagyon édes aranyos pocid van! :lol:
És a babó is nagyon-nagyon édes :lol: :lol:

Sensi
Kitartás az elkövetkező hetekhez! Reméljük hamar eltelik neked !
Zara név kitünő választás! Nekem tetszik!

Adri
De ügyesek vagytok,akkor jó sok mindent megvettetek :lol:
Én még nem nézeghetem a bab cuccokat :( minden a szekrény tetején van,bedobozolva. Ugyanis apa most tapézázza a gyerekszobát, új kapcsolókat szerel fel,meg lámpát, s a karnist is kicseréljük,de remélem a hétvégére végez és akkor jöhet a takarítás is, aztán a bútorok is a helyükre kerülnek majd s a ruhák is és akkor végre nézegethetem a sok édes kis babarucit. :lol: Olyan jó érzés. :lol:

Peva
nekem szokott fájni a fejem ettől az időtől :? bevenni rá semmit se merek, de általában ha szundítom egy fél órát vagy órát, akkor elszokott mulni.

Lovaszkata
Már írtam neked. :lol:
Szép nagy pocid van :lol: A sulyod miatt ne aggódj, ugyis én vezetem a top listát szerintem, mert én eddig 15 Kg-ot híztam.
És pedig én vagyok itt a legkésőbbre kiírva! :oops:
Pedig higgyétek el, hogy nem eszem többet,mint a terhességem előtt! Szerintem az a gond nálam,hogy feküdnöm kell sokat, és így nem tudja a szervezetem elégetni a bevitt kalóriákat . Gondolom én,aztán lehet hogy tévedek.

Ugyhogy a bálna én vagyok :lol: Ti pedig nagyon is szép kismamák vagytok mindannyian! Gyönyörű pocakokkal! :lol:

Remélem nem hagytam ki senkit sem ! Ha véletlen mégis,akkor elnézést kérek érte, de olyan-olyan feledékeny vagyok :oops:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Ancsa...aki ilkyen gyönyörű karcsú volt 2 gyerek után, za ne izguljon! :lol:

Macianyu...nagyon szép kismamai vagy! Helyes a bújkálós kép a kiscsajról! :lol:

szöszke...neked is akartam írni, hogy szép képek lettek a 4 D-n, gratulálok utólag is! :lol: :oops:

Bettyna...fáj még a fogad??? :( Sajnálom, hogy még ezzel is szenvedni kell!
Nem elég hogy az ember egyre terhesebb! :roll: :lol:

Marek...remélem is hogy jössz haza! :)
A mikrós sterilizáló engem "nem izgat fel", mondta nekem az unokatesóm, hogy sterilizáló folyadékot vegyek, az jó mindenre, a kórházakban is azt használják, és nem kell főzögetni vagy forralt vizzel leöblíteni. Olcsóbb is!

Inez, Marek...Sajnálom hogy kínoz az allergia, nekem a párom allergiás, és most kezdődik neki a neheze! :( Ő is tök kivan!

Kitartás! Már csak 2 hónap! :D

szép napot!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Sensi - hú, jó sokat írtál :lol: A rendelőben engem is a Márta vizsgát, rendes volt egyébként, nem ő tehetett róla, hogy ez a rosszcsont elbújt, de így, hogy nem kellett fizetni, nem volt gáz, szerintem elmegyünk a héten hozzá újra. Csak az a baj, hogy csütörtökön kéne hívnom, de aznap megyek a háziorvoshoz, mert péntektől táppénzen leszek és szerintem aznap már nem tudunk elmenni még oda is, mert a doki délutános. Na mindegy, majd talán akkor újra szombaton, szeretném még én is látni ezt a kis bújkálós Lottit. :lol:
Amúgy én pl. pont a tavalyi vesekövem görcsei után mondom azt, hogy nem parázok a szüléstől, mert állítólag a vesegörcs még jobban is fáj, legalábbis volt, aki ezt mondta nekem, aki szült is és veseköve is volt, aztán ki tudja. Valahogy úgy vagyok vele, hogy úgyis fájni fog, szóval nem paráztatom be magam előre, majd ha ott leszek! :wink: Igen, a 0-3 hónapig cimkés pulóverek elég nagyok, szóval szerintem is jók lesznek egy darabig és így, hogy 690 forintért sikerült turiznom őket, nagyon boldog is vagyok :lol:
Az a tojáshőmérő mennyibe került amúgy? És azzal mit mérsz, a fürdővizet vagy a szobahőmérsékletet?
Nevek - nekem a Zara nagyon tetszik, főleg, hogy az egyik kedvenc ruhamárkám is :lol: A Maya is nagyon aranyos és nálunk is egy ideig favorit volt a Lili is, csak nem úgy, hogy Lili, hanem mint Liliána. A Zara Africa nagyon cuki, nekem ez a párosítás jön be a legjobban.
Kilóóóóók - én tegnap ráálltam a mérlegre itthon és basszus, 70!!! kilót mutatott, majdnem infarktust kaptam :x Most elhatároztam, hogy 18 óra után nem eszek, tegnap be tudtam tartani, de tényleg muszáj lesz, mert ha azt nézem, hogy kb. 55 voltam, mikor dohányoztam és aztán kb. 56-57-58-ról indultam a terhességem kezdetekor, akkor már húzós a többlet rajtam :? :shock: Viszont nem igazán látszik még mindig, ez a fura, jó, van rajtam mindenhol, de nem mondhatnám, hogy látványosan nagy mondjuk a sejhajom.
Fene se érti, jó, persze, ott van már a 1,5 kilós cula is :lol: + magzatvíz + a trutyik, de az nem nyomhat többet 2-3 kilónál. :oops:

Zsuzsu - de édes lehet Ábel, ahogy puszilgatja a hasadat! :D Főleg, hogy tényleg írtad anno, hogy beleharapott, ez nagy változás ahhoz képest :lol:
Fizetni azért nem kellett a 4D-ben, mert az alap méréseket sem tudta megcsinálni, annyira bele volt fúródva a méhlepénybe, hogy pl. a hasát sem tudta megmérni pontosan, a szívét megnéztük és a gyomrát és a lábszárcsontját, de ennyi :shock: A fejét meg se találtuk szinte, úgy nézett ki, mint aki egy nagy párnába belefurakodott és így még leletet sem tudott volna adni a nőci, ezért se kellett fizetni. Mert itt alapból van a lelet a mérésekkel, egy kép és a dvd-re felvett anyag, de semmit sem vett fel rá, annyira elbújt ez a kis piszok!!! Szóval ha elmegyünk újra hozzájuk a héten, akkor kell majd fizetni, ott már akkor is, ha ugyanez lesz a helyzet, de nem voltunk ott sokat, kb. 20 percet nézegettünk össz-vissz, mert azt mondta a nő, hogy nem fog kimozdulni onnan a leányzó. :roll:
Fűtés? Hát nálunk durván meleg van télen is, bár egyedi mérős a radiátor és most cseréltük tavasszal, szóval szerintem is elég lesz a hálózsák és a takaró, meggyőztetek itt és úgy látom, nagy részünk emellett tette le a voksát, most már csak venni kell hálózsákot, ha jól emlékszem, itt még Marek ajánlotta a Tesco-t, hogy ott van nagyon olcsón is, szóval veszünk kettőt és az elég is lesz+a takaró, amiből egy már van, aztán még nézünk majd az Ikeában is, ott láttam, hogy elég jó árban vannak, Brendonban a takarók-plédek iszonyatosan drágák!!! :roll:

LKata - tényleg jó nagy a pocid, a 11 kiló szerintem nem látszik! Amúgy nem szőke voltál???? Befestetted? Vagy én emlékszem rosszul??? :oops: Hogy van a keményedésed???

Peva - nekem pl. tegnap volt hányingerem du. és este :cry: Mondjuk görög salit ettünk és égett a gyomrom, aztán már csak inni mertem, ráadásul 2 napig nem tudtam nagyvécézni, szerintem ez lehetett az oka, mert ma már jól vagyok. Remélem a folyamatos hányinger nem fog visszatérni, utáltam!!! :evil:
Az apaságit ha intézitek, majd írj róla infót légyszi, mert mi is fogjuk, de csak szeptemberben és nem tudom, hogy itt Zuglóban vajon kell-e papír arról, hogy hajadon vagyok, vagy elég menni a dokitól kapott igazolással és személyikkel.

Kata - megértem, hogy örülsz, hogy nincs kánikula, szerintem úgy is el lehet lenni a Balcsin, lehet sétálni, pihenni és különben is szenvedtünk már eleget a dögmelegtől, ennyi kijár már nekünk kismamáknak is :lol: További jó pihenést, nyaralást!!!

Adri - örülök, hogy sikerült jól bevásárolnotok, amúgy még most kell, mert utána már tuti nem lesz erőnk, én már most is érzem magamon sokszor, hogy felkelni sincs erőm, pl. reggel az ágyból úgy kelek ki, mint egy bálna :?
Mellszívó - mindenképp veszek!!! Eddig mindenki ajánlotta, gépit semmiképp sem szeretnék, a kézi Aventet ajánlották a legtöbben, tényleg nem olcsó, de szerintem fog kelleni. Bár egyelőre még nem tudom elképzelni, hogy fejem magam :roll:

Macianyu - de cuki a kép a babáról!!! Jó, hogy ilyen szépen megmutatta magát! És te is nagyon jól nézel ki! Igen, még meggondoljuk, de szerintem elmegyünk újra oda, nem a mani miatt nem akartam menni, hanem mert azért csalódás is volt, mert készültem rá nagyon, ráadásul előtte csomót rugdosott is, tök aktív volt. Az is lehet, hogy a front tett be, vagy egyszerűen csak utálja az UH-ot a kis kényeske :lol:
Igen, Ikeában én is láttam azt a fejvédőt, de én sajnos nem tudok varrni, sima fehéret pedig nem szeretnék.
Aki tud olcsón fejvédőt, írjon!!! :lol:

Marek - jaj, kitartást a mai napra, szegényke, remélem túlleszel rajta és nem lesz gond!!! Jó húzós lesz ez a napod, azért jelentkezz, ha hazaértél, hogy mi volt!
Amúgy tegnap én is pocsékul voltam, egész nap durván szédültem!!! :?

Ancsa - nekem is vérzik az ínyem, de azóta is, szünet nélkül, pedig használom a Parodontax fogkrémet már kb. 2-3 hónapja :?
Gyomorégéssel hogy állsz, javult? Nekem tegnap égett iszonyatosan, de nekem pl. a kefír jó volt rá eddig!
Biztosan azért mennek a kilók fel rád, mert feküdnöd kell, ne foglalkozz vele, a lényeg, hogy pihenj! Tényleg, képet nem tudsz feltenni??? A te hasadról asszem még nem láttunk képet :lol:
Én is rég nem tettem fel, de már leszoktunk a pocakfényképezésről, pedig az elején Zoli be volt indulva, hogy majd minden héten fotózzuk. Bár most már nem olyan szép látvány a testem :?

Amúgy mi megvagyunk, ma megint takarításra fogom magam, szerintem lesz egy kis portörlés és fürdőszoba tisztítás, kivéve a kád mosása, mert nem bírom már a hajolgatást, én hajat is úgy mosok, hogy belehajolok és olyankor a cicim alatt annyira nyomódik, hogy alig bírok kiegyenesedni, tisztára, mint egy mamóka :? Aztán lehet, hogy vásárolni lemegyek, mert kitaláltam, hogy holnap csinálok mákos gubát magamnak, párom hasa nem bírja, de én ennék. Hozzáteszem, hogy még sosem csináltam, de a lecsót se és nagyon fini lett múlt héten, szóval önbizalommal teli nekifogok majd holnap :lol:
Szép napot Mindenkinek, írjatok,
Ildi

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Jó reggelt!

Macianyu, nagyon csini vagy és a baba is nagyon kis édes!:D
http://babaholmiolcson.hu/ -itt vettük a babakocsit 69.500-ért!Söt, szinte mindent itt vettünk!Nagyon jó kis bolt! :wink:
Egyébként mi a coraban vettünk micimackós fejvédőt 2e ft-ért!

Betty, örülök, hogy ilyen jól sikerült a meglepi!Várjuk a fotókat! :wink:
A fogad miatt meg nem irigyellek!Kitartás!!!

Marek, kitartás és nagyon drukkolok,h minden oké legyen!!!

Sensi, a babakocsi nagyon szupi!És nagyon könnyű!(Ha jól olvastam rajta 8kg) Örülünk neki, egyenlőre nagyon jó választásnak tűnik!:D Csak még egy hülye kérdés aztán igérem leszállok a témáról... A barátod nem külföldi?Vagy ő is magyar csak kint él?Biztosan írtad már,de olyan szita agyam van! :lol: :oops:

Ancsa, irigyellek!Én is annyira szeretnék már a tapétázásnál tartani!De nálunk ez még soká lesz!Én egyenlőre a mi szobánkban nézegetem a babaholmikat!És remélem,h jövő héten már megkapjuk a bababútorokat(amiket az egyik barátunk igért)! És akkor legalább oda bepakolhatok!
Esetleg képet majd tennél fel a szobáról?:D

LKata, igen már csak 2hónap!Én is mindig ezt mondogatom!Bár megmondom őszintén én már csak 5héttel számolok,az jobban hangzik! :lol:

Nekem meg már nagyon ideje lesz elmenni ma a dokihoz!(remélem nem fog ma is rohanni és tudok vele rendesen beszélni), már egyre rosszabb ez az érzés,ami a pisinyílásban van!Ma éjjel mikor fél5kor kimentem pisilni alig jött vmi, pedig éreztem,h kell aztán meg ettől a hülye érzéstől egyszerűen nem bírtam visszaaludni! :?
Vendég
 


lovaszkata
Aranyos vagy ! :lol: de a karcsú 2 gyerek után túlzás ám :shock: csal a fénykép is amit láttatok! nekem nagyon erős, vastag csontozatom van és még 55 kilósan is sokszor 65-70 kg-nak néztek mások! :shock: Azért majd igyekezem a baba születése után türhető állapotba hozni magam, hogy kimerészkedhessek az utcára. :lol: Azért majd most is szeretnék visszafogyni 55-60 kg-ra.
Főleg így hamar neki is állhatok a fogyókúrázásnak szülés után , hogy sajnos nem szoptathatom majd a kislányomat :oops: olyan szomorú vagyok ez miatt :oops:
Belegondoltam tegnap este, hogy bennt a roomingban majd minden kismama szoptatja boldogan a babáját én meg majd etethetem a kislányomat tápszerrel :cry: olyat bőgtem tegnap este ez miatt, hogy alig bírtam abbahagyni. :cry:

Nusildi
A DM-ben lehet kapni ecsetelőt, a neve GINGISOL fogínyecsetelő oldat ezt használtam én is a fogkrém mellé, és elmult a fogínyvérzésem 5 nap alatt. :lol: Próbáld ki, hátha segít neked is!
Én voltam a ludas, mert abbahagytam miután elmúlt a vérzés :oops: ugyhogy most újra használom és nem is fogom abbahagyni legalább 2 hétig, mert biztosan az volt a baj, hogy hamar abbahagytam!
Gyomorégés? ne is mondd, nekem nem használ semmi az ég világon! :shock: Annyira ég a gyomrom egyfolytában, hogy már hányingerem van tőle és kb 1 óránként ugy érzem hogy fogok is :oops: /bocs a részletezésért/ pedig már semmit nem eszek ami olyan,hogy savat csinálna :shock:
Képet már tettem fel! :shock: csak régen volt :? De hamarosan csinálok a bálna testemről :lol: csak nem szeretném mutogatni, mert aztán a végén miattam nem alszotok! :shock:
Majd valahogy csinálok olyat,amin csak a pocóm van és akkor talán nem lessz olyan szörnyű látvány! :lol:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Használt, márkás angol babaruhák és gyermekruhák kaphatók, ha valakit érdekel,nézzétek meg:
http://bolthely.hu/angolbebiruha/oldal/fooldal

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?