Új privát üzeneted érkezett!

Timi! Nagyon édesek!

Kép
tigriske1978
 
 


Timi, nem semmi csajok!!! :wink:

Nyuszi, nem tudom, mi lehet anyával a baj, de szerintem a frontot érzi :wink: :lol: :lol: Ma már sokkal normálisabb. Noncsinak BOLDOG NÉVNAPOT!!!!

Móni, már fejben játszódnak a dolgok, apának épp mondtam, hogy igencsak bele kéne már húznunk, mert aztán csak kapkodás lesz a vége. Elég nagy a család, leszünk vagy 15-en, nem tudom, hogy ezt nagyszabásúnak lehet-e mondani. Mindenesetre, ha az idő is kedvez, akkor kerti-party lesz grillezéssel. A kaja a szokásos módon, mindenki hoz valamit módszerrel lesz összedobva. Tortarendelés már leadva, azt a múltkor már részleteztem. Képeket majd készítünk, biztos dobni fogok párat ide.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Pár napja szabadrablás van nálunk. A legjobb móka a földevés. De mi marad szegény virágoknak? :shock: Ja, és a lépcsőmászás a másik kedvenc, hogy anyának melíroztatni se kelljen :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 

 
 

Sziasztok!

Hú micsoda termés :) Van itt élet kérem ikrek mellett is. Próbálok gyorsan átfutni mindent, de nem sok időm van, mert enyém mind a négy most, férjem meg késik a munkából. Bálint meg már nyüszög, Gergő is jó ideje eljátszadozik, úh lassan megunja. Bár most nevet a csajoknak :)

Jelentem megkaptuk a három hós oltást négy hósan :) Végre nem vagyunk betegek, bár Bálint elég hülyén viseli. Nagyon nyügi!

Csak Isten tudja hányszor szoptatok naponta, de sokat az tuti, mert van tej elég :)

Nyulasz: azért manapság már elég sok iker van, nem is olyan nehéz összefutni. Én a kórházban a terhes paton 5 ikres mamival futottam össze!

Törpi: én szivesen megismerkednék veletek mind, csak hát nem tudom hoy tudnék elszabadulni. Tán szeptembertől, ha a lányok ovisak lesznek.

Na eddig jutottam. Sajna nem nagyon vannak el a srácok.

Majd még jövök

Cupp

Magamnak jegyzem meg április 19. hétfő déli bejegyzésnél tartottam

Kata
labkat
 
 


Törpi!
Lépcsőhöz érdemes ajtórácsot tenni. A virágföld pedig tök finom, erről Danikám biztos meg tudna győzni (halál elégedett fejjel bírja zabálni). :lol: Komolyra: a virágaim egy része ki lett lakoltatva, a többit igyekeztem úgy rendezni, hogy ne férjenek hozzá. Ennek köszönhetően mindig ugyanazt az egy növény tépázzák, szegény még él, és van remény, mostanában mintha kevesebbet gyepálnák.
vovanda
 
 


Törpi,
az ajtórács tényleg nagyon praktikus, főleg ha még lépcsőtök is van! Nálunk ez van a nappali ajtón, így egy jó nagy karámjuk van :-)
(csak az én lábaim néznek úgy ki, mint a domborzati térkép, mert az éjjeli rohanásban állandóan nekimegyek ... )
Nálunk szintén 1 db virág elérhető, de Matyi általában a homokozó lapátját is viszi a cseréphez :-) :-)
Szülinapi készülődés izgi dolog, mi egybekötjük a keresztelővel, úgyhogy elég nagy esemény lesz... mi valahogy idén nem aprózzuk el a dolgokat....
Melír meg nem olcsó mulatság, úgyhogy köszönd meg a csajoknak :-)

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Nyulasz,
ma este harmadszor fürdettem egyedül zsinórban a héten.... a fürdetés nem is gáz, hanem utána az etetés-altatás, mert nekem nincsenek olyan ügyesen elalvó gyermekeim, mint a Te Noncsid és Balázsod... Ma azonban kreatív voltam és bevetettem a még itthon lévő hordozót, Fannit abban ringattam, Matykót meg a földön fekve simiztem... nem volt jobb ötletem, de bejött.

NOÉMINEK NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNOK!

Csajok, nem gondolkoztatok még azon, hogy az ikres lét tulajdonképpen nem is nehéz, csak roppant nagyfokú kreativitást és logisztikát igényel :-)

Jó éjt mindenkinek!

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Móni, ezt a gondolatot én is nagy szájjal hangoztatom!!! :lol: Altatás - naggggyon jó voltál!!! Én még nem próbáltam, ma is jött tesóm segíteni, hogy apa focizhasson. Majd ha mégis be kell dobnom magamat, lopok néhány ötletet tőletek.

Vanda, szegény egyetlen zöldség :roll: Egyenlőre a "nem szabad" működik, de mi van, ha épp nem látom, mit tesznek :shock: De ennyi virágot nem tudok eltenni sehova. Pláne ekkorákat.

A lépcső berácsozása nem egyszerű, mert kanyarodik a vége. Így a rács nem rögzíthető, mert nincs derékszög. Nappali-étkező-konyha egy légtér, nincs ajtó :? Konyha azonban már ki lett iktatva, ott a bárpult és a fal közé sikerült rácsot tennem, amit most ugrálhatok át napjában ezerszer (ez ám a jó torna), mert ajtóval felszerelt rács nincs olyan széles, mint nekem kéne. A lépcsőhöz vezető tér elzárására már vannak ötleteim, hétvégén meglátjuk, melyik kivitelezhető. Talán sikerül nem megőszülnöm idő előtt. De most már értem, miért mondják, hogy járni tudó gyerek mellett le lehet fogyni. Kettő mellett meg még inkább :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Sziasztok!

Noémi köszöni mindeninek! :D

Timi,de édesek :D tényleg a szemük sem áll jól :lol: :lol: :lol: nagy zsiványok lesznek! :D

Lpemóni,Fanni popija jobban van?
Ügyes vagy,és Törpivel már mi is beszéltük,hogy logisztika az egész :lol:

Kata,na persze,sok az ikres,akkor is meglepett.De ha ennyi az ikres,akkor miért bámulnak annyira az emberek,mintha ufók lennénk? :lol:Örülök,hogy meggyógyultatok.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.23 06:55-kor.
Vendég
 


Noéminek boldog névnapot!

Ikres lét: én nem tudom, hogy milyen 1 gyerekkel, csak azt, hogy kettővel szuper és ha jól szervezettek a napok, akkor nincs nehézség. :D

Törpi: melír :lol:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Ügyesek vagytok Csajok!
Tényleg tiszta logisztika. :D

Ikres lét: ufóság működik, én már teljesen antiszoc vagyok, elhajtom, aki úgy közelít, hogy jééé, ikrek?? Meg hasonlók. A múltkor piszokul felhúzott egy nő. Kifejtette: nahát, egyszerre letudták. Meg hogy milyen jó, hogy egy fiú-egy lány. Na felvilágosítottam, hogy van még kettő, és megkérdeztem, hogy mi baj lenne azzal, ha két fiú vagy két lány... :P

Timi!
Nekem Balu egymagában nehezebb eset volt, mint az ikrek... :D
vovanda
 
 


Sziasztok!

Na rossz híreket kaptam. A kórházban megismerkedtünk egy kedves párral, akik ikreket várnak szintén (egy fiú, egy lány). Pénteken voltak uh-on Hajdú doktornőnél, aki két héttel fiatalabbnak mondta a babákat méreteik alapján. Amúgy betöltötte a 31. hetet már és tegnap már ment a hasa, aztán görcsölni kezdett. Kinyílt a méhszája egy ujjnyira és kapja a bricanylt, hogy legalább 48 órán keresztül vissza tartsák a babákat. Születtek valakinek ilyen korán babái? Csak mert kb 1,5kg-osak lehetnek a picik :( Remélem nem lesz baj. Kális babák ők is!

Kata
labkat
 
 


Na amíg valaki válaszol a kérdésemre, átfutom a heti termést.

Fehér bőrűek táborához csatlakozok. Utálom, ha rám süt a nap, azaz ha a fejemet süti! De a strandolást csípem. Ha minden jól alakul, nyáron veszünk egy új autót, és talán pár napra mi is kiruccanunk, de nagyon nem ugrálhatunk, lévén férjinek új munkahely. Bár talán az itthoni medence is megteszi majd, amit mamáék vettek unokák örömére :)

Cicik... hm nem is tudom milyenek igazán. Én 2005 óta vagy terhes vagyok, vagy szoptatok. Lila gőzöm sincs, milyenek lesznek ha eredeti állapotukra vissza mennek. Bár mivel ne túl nagy terheket hordok magamon, remélem nem is viseli meg annyira ez az állapotukat. Bizonyára lentebb kerültek, mint 20 éves koromban voltak, és már jóval puhák, de ha a férjemnek tetszik, ugyan mit zavar, ha változott! :) Tessék így felfogni. Hisz egy csoda, hogy képesek voltatok szoptatni két gyönyörű babát lányok!!!

Vanda: épp ilyen ikeás asztalunk és székünk van nekünk is, csak már jobban le van lakva. Lányok össze firkálták, és ilyenek. De a célnak még megfelel. Helyesek a lurkók :)

Nyulasz: nekem a srácok hosszú ujjú bodyban, és olyan lábas kis pamutnadrágban alszanak. Aztán ha ezt kinövik, majd lábas pamut rugiban fognak aludni. Nyáron meg rövid ujjú body és nagy melegben csak a pelus. Lányokkal így volt!
Egyébként Johanna lánykánk nagyon kitakarózós. Rajta pl plüss pizsi vagy pamut pizsi és body van éjjelre.

Én már úgy várom, hogy ahogy Vanda mesélte, másszanak utánam mindenhová a srácok. Akkor lesz igazán izgi az élet :D :D :D
Ja és én is gratulálok minden kúszó mászó kisbabához! :)

Lányok, én nem ilyen tudományosan tápláltam a babákat. Voltak ugye konzervek a cégtől. Megnéztem hány hónapos kortól, milyen kotyvalékokat adnak konzervben, és hasonlókat próbáltam én is összeállítani! Lehet persze srácokkal másképp lesz, lévén sokkal hasfájósabbak voltak - meg néha még azok is - mint a lányok!

Tigriske: jajj, nagyon sajnálom Katát. De Gratula az átaludt éjszakához - ha jól emlékszem Zitának.

lpemoni: Fanninak remélem már jobb a popsija. Nekem Johi született tűzvörös popóval. A sudocreme nem használt akkor, hanem valami zsírosabb kellett, így jött a bephanten. De lehet hogy beválik a sudocreme is. Próba!

Timi: Nagyon vagány a csajotok apával a szgép előtt :D Hanga is édes kiscsaj. Látszik hogy Alexa nagyobb akarattal bír :) Vagy már változtak azóta az erőviszonyok?

Ikres lét. Még azért tényleg rácsodálkoznak az emberek. Valami misztikumot tulajdonítanak a dolognak, gondolom én.
Egyébként Timi, nekem sem a srácokkal van sokszor bajom, hanem a lányokkal! Eléggé sokat veszekednek, kiabálnak, szóval neveletlenek :x :?

Na látom ne jött még válasz. Remélem minden rendben lesz a barátainkkal. Megyek mert Johi visít, Gergő meg nyűglődik!

Szép napot!

Cupp

Kata
labkat
 
 


Kata,sajnálom az ikres párt.Zsófinak sokkal kissebbek voltak Málna és Matyi,és nézd meg a képeket,milyen gyönyörűek és ügyesek lettek.Biztos nem lesz könnyű az eleje,de ma már nagyon jó esélyeik vannak.
Vendég
 


Balázs egyedül játszik a hengerrel :D Nagyon ügyesen egyensúlyoz,bár vágódott már hátra :lol:

Kép

Azt hiszem Noémit nem sokáig lehet már a pihiszékbe rakni :roll:

Kép

Kép
Vendég
 


Kata!
Én 33+pár napra szültem. Amire számítani kell: picikék lesznek, de már nem extrém korák, ez jó. Ha lesz ideje hatni a tüdőérlelőnek, akkor gépre kötni valszeg nem kell őket. Esetleg játszhat a CPAP (orrmaszk-szerűség), vagy az is lehet, hogy elég a kabin oxigén. A pocak és a kinti világ közti nyomás-különbség miatt kaphatnak agyvérzést (ez a leghúzósabb) és nagyon fogékonyak lesznek mindenféle fertőzésre (koraságnak szintén tankönyvi velejárója). Ezzel együtt biztatni tudom őket, ha jó ellátást kapnak a babák, nem lesz velük semmi baj. Nekik már nagyon jók az esélyeik. Hazajövetlere kb. a szülés kiírt dátuma körül számítsanak. Ha lehet, az anyuka költözzön be a kórházba, ha engedik, kenguruzzon, de mindenképpen legyen velük minél többet. Ha kibújnak, 3-4 óránként szigorú fejés, a korababás anyukák teje speciális összetételű, minden cseppje kincs. Evés valszeg szondán át lesz egy darabig, de ahol én szültem, megkapták a lefejt tejet.
Esetleg már a kórházi idő alatt befigyelhet szemműtét, a szemfenék ugyanis éretlen, ezt 3-4 hónapig folyamatosan ellenőrzik (tehát sűrű vendégek lesznek a szemészeten). Izomtónus-problémákkal kell még számolni, torna, Dévény stb. rendezi.

Biztatásul: Porontyon karácsony előtt 24. hétre született egy kislány, 690 grammal. Egy enyhe fertőzést leszámítva semmi gond nem volt, húsvétkor engedték haza, jelek szerint egészséges. Na meg itt a babaneten 26 hétre született egy bébi, ő már 1 éves elmúlt. Na ő meg összekapott szinte minden koraszarságot, de szintén egészséges.
vovanda
 
 


Kata! Nekem Lili 1490 g-os volt és Ő a legegészségesebb a 3 közül. Egy kicsit tovább volt inkubátorban, mint a tesók, de semmi baja nincs, ellentétben a nagyokkal (bár Ők sem kezelhetetlenek).

Kíváncsi vagyok a véleményetekre két dologgal kapcsolatban.

1. Tegnap volt nálunk egy új gyerekorvos, aki azt szorgalmazta, hogy már mától adjak a lányoknak almát. Hát nem tudom, de én úgy emlékszem, hogy csak 3 hét múlva kezdhetem el.

2. Akarok etetőszéket venni, mert a sok hintától, pihiszéktől úgy néz ki a lakás, hogy jaaaj. Ez egy állíthatós, dönthetős modell és párnázott, tehát elvileg kiválthatja a pihiszéket.

http://bolthely.hu/babyshop/id/00909_To ... k_kek-zold

Kép
tigriske1978
 
 


Nyulasz! Az a mosoly, meg kell zabálni. Olyan kis huncutok.

Kép
tigriske1978
 
 


Kata: sajnálom az ismerős párt, de nagyon jók az esélyeik, mert már nem olyan picik. Mi egy 32. hétre született ikerpárral voltunk együtt a korán, 2 hónapig voltak bent, egy napon mentünk haza. Két gyönyörű, nagy egészséges 6 hónapos babák-együtt járunk szemészeti kontrollra. (és Alexát meg a Barnit már a korán összeadtuk, egymás mellett feküdtek. :lol: )
Erőviszonyok változatlanok, bár kicsit finomodott Alexa, de továbbra is akaratos, mint az anyja! :lol: Hanga meg kis sunyimanó, mert minden játékot elszed Alexától, ha alszik és ő unatkozik, akkor odafordul és rákiabál egy akkorát, hogy még én is megijedek, aminek persze sírás a vége, ő meg hatalmasakat nevet közben.

Nyulasz: :D hengert mikortól lehet bedobni?

Csajok! Szilvát is meg kell "hámozni"? És mehet nyersen vagy párolni kell? Üvegeset már ettek és imádják, Alexának meg nagyon szorulása van, már mást nem tudok kitalálni neki.
:(

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Tigris!
A szék így ránézésre jónak tűnik.
Kaja: ha jó a memóriám, még tejed is van. Szóval én a helyedben nem hogy a 4, de még a 6 hónapot is megvárnám a hozzátáplálással, a dokit meg hajtsd el a francba. éretlen az emésztőrendszerük, semmit nem fognak feldolgozni. Mi is fél évesen kezdtünk mást enni, pedig akkor már nagyobb részt tápot ettek.

Timi!
Meg kell házmozni. Sütőtököt próbáltad? Tápot milyet isznak?
vovanda
 
 


Kata, én is csak jóval tudlak bíztatni, barátnőm kisfia 32. héten született, 3 héttel a csajok után, de simán behozta már őket, sőt, Emmát meg is előzte ügyesség szempontjából. Persze gyerekfüggő, de nagyon jó esélyeik vannak.

Timi, a mai nap első nevetését Te okoztad nekem Hanga akciójával :lol: Rámfért nagyon :? Emma ma éjjel is két órán át vergődött mellettem.

Szerintetek mi lehet az oka? Rendre 3 óra felé felébred és elkezd dumálni. Majd mikor nem megyek át hozzá és már unja magát, elkezd kiabálni, rikácsolni. És csak ezután jön a sírás. Nem hinném, hogy fájna valamije, akkor azonnal sírással ébredne. Nem? Aztán persze egy ill. két órán át vergődik mellettem, rajtam, köztünk, mire nagy nehezen behuny. Mi lehet a baj? Mit lehet tenni vele?

Nyuszi, tüneményesek! Még fotót, még! Milyen telód van, ami ilyen jó képeket csinál? Lehet, hogy beruháznék egyre, mert a fényképezőnk sokszor döglődik, telefont meg amúgy is venni akartam. Azon kívül, hogy felveszem, leteszem, meg néha sms-t írok, nekem semmi funkció nem fontos, de egy jó beépített kamera nem lenne rossz.

Tigris, kora babák voltak ők, azért ezt is figyelembe kell venni szerintem. Mi 6 hós koruk után kezdtünk el gyümit eszegetni, és nem gondolom, hogy lemaradtunk bármiről is. Bár tudom, könnyen beszélek, én addig főként szoptattam.
Fog az a lakás még úgyabul is kinézni, hidd el nekem :lol: :lol: Én napjában 3-szor pakolom össze a nappalit, hogy aztán legyen mit szétpakolniuk. Addig is lefoglalják magukat :wink: Aztán lassan megtanítom nekik a rendrakást is. Ahogy azt én képzelem :lol: :lol:

Vanda, Neked honnan vannak ilyen sztoriid? Rendesen beleborsóztam :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Törpi!
Az egyik innen, a babanetről. Nyuszi is ismeri őket. A másik a Porontyról, oda is írogatok. Meg hát a saját tapasztalat. A PICen ragadt rám az infó, mint kutyába a bogáncs.
vovanda
 
 


Vanda: sütőtök megy, DM-es tápot esznek. Hangának semmi gondja. Lehet, hogy ebben is engem hoz a gyerek, mert velem rendszeresen beöntésre járt anyu. Na, ezt nagyon nem szeretném neki!

Törpi: akkor majd igyekszem minden napra egy turpisságot írni! :lol:
Sajnálom Emmát, ötletem nincs, de olyan, mintha ő kialudná magát 3-ra. :?

Tigriske: mi is betöltött 4. hónap után kezdtük és bizony az elején sokszor láttam viszont a kaját a pelusban emésztetlenül. Ha van tejed szerintem sem sürgető elkezdeni!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Tigriske,itt olcsóbb az a szék:
http://elefani.eu/spd/termek_249292/Top ... oszek_YS89

bár pont látom valaki reklamált,hogy nincs kiszállítás :roll: Mi is néztük ezt,de annyira azért nem dönthető,én a pihiszéket nem váltanám még ki rá,de azért nézzetek meg egyet,hogy milyen.
Szerintem is hülyeség már kezdeni a hozzátáplálást,nem tudják megemészteni,és ilyenkor még a szopóreflex működik,csak bosszankodnál,hogy nehéz a kanalazás.

Törpi,nokia 7390-es,de szerintem bármelyik telefon csinál jó képeket,aminek nem az alap fényképezője van.Ez 3 megapixeles.Mi az összes képet ezzel csináljuk,mert a kamera vagy nincs elől,vagy lemerült éppen :lol:
Nem tudom mi lehet,ilyenkor adsz neki enni?Lehet éhes :roll: Én Noémit ilyenkor megetetem,aztán eddig ugye 1-1.5 órát ébren volt,most tértem át,a ne nézzük anyát hülének,evés,és be az ágyba.Mondjuk ez egyszer volt,azóta nem kel enni éjjel....bár nem hiszem,hogy ez miatt :lol:

Timi,februárban kapta Balázs a névnapjára a mamától,akkor még csak mi hasaltattuk rajta őket,meg csörög benne 3 kislabda,na az marha érdekes,és kb 2 hete játszik vele egyedül is.
Én is jót nevettem az elöbb a lányaid dolgain :lol:
Szilvát ették?Enyémek nem.Bár csak üvegest próbáltam,itt van a fagyasztóban még amit apa rakott el nekik,szép lassan szilvásgombócként elfogy :lol: Lehet megpróbálom megint nekik.
Én úgy láttam a körte viszont izlik nekik.Igaz almával kapták,de az almát régóta csak kekszel eszik meg.Jajj,olyan kis bonyolultak.
És a múltkor 6 perc alatt bekanalozott brokkoliból,most Balázs egy falatot sem volt hajlandó enni :roll: Ma cukkinit kapnak pulykahusival,az is izlett a múltkor...kiváncsi leszek.
Vendég
 


Nyulasz: szilvát imádták-tegnap kaptak először és üveges volt. Ma saját, fagyasztottat kapnak délután, kíváncsi leszek, hogy ezt is eszik-e! A brokkoli nálunk nagy kedvenc, a cukkinit kóstolták és utálták, majd később visszatérünk rá, ha érik a saját a kertben.
Neked van időd szilvásgombócot gyártani? Én azt még gyerek nélkül sem voltam hajlandó, miután 1x csináltam. :oops: Pedig imádom!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Vanda, de legalább mindkettő jó végkifejlettel zárult. Valóban, abban a 3 hétben, míg én senyvedtema kórházban, nem egy rémtörténetet hallottam :?

Nyuszi, régebben próbáltam már, volt, hogy nem kérte, volt, hogy mind beszopálta. De mostanában az jellemző rá, mint a Te gyerekeidre, hogy nem kéri a reggelit rögtön kelés után. Hát akkor éjjel csaknem kajáért kel :shock: Nem akarom, hogy rossz szokásává váljon, és aztán tényleg eni keljen, azért sem akarok adni neki :oops: Mert Noncsi is okos kislány, és tudja, hogy lehet anyát szivatni. Mert anya szíve nem bírja, ha kicsi lánya sír. Annyira ismerős :wink:

Timi, nekem is az az érzésem, hogy ő úgy gondolja, elég volt már az uncsi alvásból, most jöjjön a játék. De aztán meg kínlódik, fúrja bele a fejét a párnánka...olyan álmosfélének látszik. Jaj nem tom, de hogy várhatok tőletek megoldást, amikor én, anyja, aki látja, hallja, mit űvel, én sem tudok segíteni rajta/magamon. Ilyenkor lehet csődeljárást indítani magunk ellen?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Timi,hát pont ez az érdekes,tegnapig még azt hittem brokkoli a nagy kedvenc,erre kiköpték :shock: Elötte meg az izlett a legjobban :roll:
Szilvásgombócot anyós csinál :lol:

Törpi,én csak Balázsnak nem adok éjjel enni,Noéminek mindig,ha ébred,mert örülök,ha végre eszik.Persze az sem jó,ha hozzászokik.Ne okold magad,mindannyian vagyunk így,hogy gőzünk sincs,hogy mi miért van.
Vendég
 


Kata!
Én babáim 27 hétre születtek (Vanda megfogalmazásában extrém korák) és makk egészségesek!!!! :D Drukk a csajszinak!

KépKép
zsófikukac
 
 


Nyulasz! Megnéztem, de gyerek nélkül nem tudtam még eldönteni, hogy mennyire kényelmes. Az enyémek nincsenek el a pihiszékben (csak ha rezeg), de ezt biztos én rontottam el, így csak kajálásra használnánk majd a 4. hónaptól. Amióta itt vannak a hinták már a rezgős pihiszék se jó a kis elkényelmesedett zsivány csajaimnak. Pedig igyekszem ritkán használni, de nincs hat kezem. :-) és imádják. Sokat vagyok velük egyedül, így muszáj használni valamit, ha egyet etettek és a többi visít. Ezért gondoltam az egyforma magasságú etetőre, mert szépen mindenki egy kanál módszerével eszik és ebből nem tudnak majd meglógni (bár ez még messze van nekünk). Egyébként én is az Elefániban néztem meg, mert az nem messze van tőlünk és van még ikres kedvezmény is (de köszönöm, hogy kerestél olcsóbbat)

4 hósan megpróbálom majd elkezdeni a kaját, mert tejem már alig van (persze ha egyben látom vissza, akkor várunk még). A doktornő azért javasolta, mert szóba került, hogy tápszert kell váltanunk (még mindig a koratápszert eszik :oops:) és kérdeztem, hogy milyet vegyünk. Persze Ő rögtön mondta a BEBA HA-t és a hozzátáplálást, mert akkor kevesebb tápszer kell (mivel a Ha tápszer nekünk havi 20 ezer Ft-tal többe kerül mint a sima 1-es) és szerinte a főzelék olcsóbb. Nekem sem tetszett, de hát ez van. Ő nem a mi orvosunk, csak beteg a dokinénink.

Kép
tigriske1978
 
 


AZ ígért hintás képek + egy fürdés előtti:

Kép

Kép

Kép

Kép
tigriske1978
 
 


Tigris, itt annyiszor volt már szó arról, hogy korababák kaphattak anyatejgyűjtőből kedvezően vagy ingyen női tejet. Ennek Te nem jártál utána? Vagy rosszul emlékszem? Javítsatok ki, ha fals infók maradtak meg.
Tüneményesek a lányaid. Majd kicsattannak az egészségtől, nyoma sincs, hogy egy kicsit korábban jöttek. Azt a kevéskét meg a dévényesek majd kitornáztatják :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Tigriske,édes kis hurkás csajok :D Látszik,hogy szeretik a hintákat.Egyébként nagyon jót tesz a hintázás,fejleszti asszem az egyensúlyérzéket :roll: bár ebben nem vagyok biztos,de valamit fejleszt,az tuti.
Te jó ég,most így magam elé képzeltem,hogy nem egyet ide-egyet oda,hanem egyet ide-egyet oda-egyet meg amoda kell etetni,hát nagyon türelmes csajoknak kell majd lenniük.

Hát anyagilag tényleg sokba van a tápszer,de az nem lehet indok,hogy 3 hósan elkezdjétek a hozzátáplálást.Érdekes a doktornő véleménye :? Mi is Beba HA-t eszünk.Tényleg nem olcsó :evil:
Vendég
 


Ja,és megint etetőszék dilemmában vagyok.

Helyszűke miatt gondoltam legyen székre szerelhető.
A fisher price székét http://sztarjatek.unas.hu/spd/unas_4704 ... _etetoszek eddig forgalmazta a Brendon,gondoltam ott belepróbálom őket,hogy milyen,aztán megrendelem olcsóbb helyről.De már nincs a Brendonban,én meg így nem merek rendelni.No meg aggódalmam az volt,hogy 3 pontos az öv.Bár a tálca ha ott van,gondolom nem másznak ki,de biztonságos az?

Aztán most néztem egy másikat,
http://elefani.eu/spd/termek_790930/Cam_Idea_etetoszek

ez úgy nézem 5 pontos övvel van.Csak sehol nem találok róla véleményt,hogy akinek volt,jó volt-e.És árban is majdnem duplája mint a fisher.Vagy mégis jobb lenne egy rendes szék,mint amilyen Timiéknek van?Ez volt az első,amibe beleszerettem:
http://elefani.eu/spd/termek_838668/Chi ... _etetoszek

Tudom nagyon gáz vagyok ezekkel a székdilemmákkal :oops: Valakinek nem volt ismerősének,vagy nem hallott valahonnan ezekről a székre szerelhetőkről véleményt?
Vendég
 


Hihi,ezt most találtam,figyelitek,oroszlán jegyűek előnyben :lol: Mi azok vagyunk,vajon úgy olcsóbb? :lol:
Vendég
 


Mi az amit most találtál? Mert nekem nem jött át semmi :(
Nem gondoltál esetleg az asztalra szerelhető székre? Egy barátoméknak az van, ők is hely szűke miatt vették azt. Hogy van e 5 pontos övvel, azt nem tudom, de szerintem amilyen örökmozgó Balázs, nem ártana neki. Nekem már Míra abból is majd hogy nem kiszabadul :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Nyulasz: mármint hol vannak előnyben az oroszlán jegyűek? :? (Lehet, csak én nem látok már megint valamit!)

De jól néz ki az a CAM, de drágállom. Én székre szerelhetőt nem mernék, nem azért, mert nem biztonságos, hanem az én drága lányaim tuti leennék a rendes széket alatta.

Na, megyek szilvát hámozni!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


http://sztarjatek.unas.hu/spd/unas_3840 ... oszek_Ujdo


na talán most.

Törpi,szerintem az asztalra szerelhető akkor jó,amikor egyedül esznek :roll: mert akkor hogyan eteted???
Vendég
 


Tök jó ez az oroszlános! Mármint külsőre nekem nagyon bejön! Én is oroszlán! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyuszi, Te ülsz az asztalfőre, két gyerek meg az asztal két oldalára :wink: Na jó, tudom, ez nem épp egy kivitelezhető megoldás. Igazad van. Amúgy egész szimpi ez az oroszlános, csak alacsonynak tűnik a támlája. De ugyis kipróbálod, azt mondtad, akkor majd meglátjátok.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Timi,te is oroszlán? :D Augusztus 10?

Törpi,ja így már értem.Bár elég nagy ováli asztalunk van,és ha nem a kanyarba rakom őket,hanem ahol már egyenes,akkor az asztalfőről már nehezen érem el :lol: Nekem valahogy a széken biztonságosabbnak tűnik :roll:
Ja,és van alul körbe 5 cm-es perem,az miatt nem is tudnám felrakni.
Vendég
 


Gyorsan néhány gondolat, mert mindjárt ébrednek:

Köszi mindenkinek az érdekődést Fanni popója iránt :-) , mára szinte teljesen rendbejött, és nekünk is a Neogranormon törlőkendő - ami egyébként most fél áron kapható a gyógyszertárakban - és a Sudocrem kombinációja jött be. (szóval köszi Tigris!)

Tigriske,
tényleg tüneményesek a lányaid! És én is Törpivel értek egyet: igaz, hogy nekünk nem nagy a házunk, de már teljesen a gyerekek uralják: mindenhol játékok, etetőszékek, ruhák, kiságyak, szóval tényleg lesz ez még így sem! Mi 5 hósan kezdtük a hozzátáplálást, pedig nekem sem volt sok tejem kezdettől fogva és hidd el, semmiről sem maradtunk le! Mi is BEBA HA-sok vagyunk a mai napig, talán lassan átállhatunk a simára, mivel a tejtermékektől sincs bajuk. Szóval gondold meg mindkét dolgot!

Nyulasz,
bizony, ez az az idő, amikor már nagyon figyelj Noncsira, mert Fannim így esett pofára - már bocs - pihiszékestől, még jó, hogy ott voltam! Balázs csuda jópofa srác és amint látom, már mozgolódik rendesen, szóval én sem vennék 3 pontos övvel bíró széket, hisz szerintem - ha nagyon izgága - abból igenis ki tud csúszni! Ez olyan henger, amit fel kellett fújni? Mert akkor nekünk is van ilyen, Karácsonyra kaptuk, csak még a szekrényben...

Timi,
mi csak üveges szilvát eszünk, de azt nagyon szeretik, én azt is szoktam banánnal keverni. Kíváncsi vagyok, mit szóltak a sajáthoz!

Törpi,
kerítés-átugrás ismerős - hi-hi - mienk ugyan nyitható, de egyszerűbb átlépnem, meg amint kinyitom, rohan arra mindkettő, mert szabadulna és ha becsukom előttük, akkor kezdődik az éktelen üvöltés. Nálunk a nem szabad csak Fanninál működik valamilyen szinten, Matyi olyan elolvadósan vigyorog rám és a másik kezével már túrja is a virágföldet vagy nyitja a TV állvány üvegajtaját...

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Tigriske!
Ha megisszák a koratápot és a doki néni felírja, akkor mehet bármeddig. Ismerek olyan ikreket, akik még 1 évesen is ezt nyomták.
Anyatejgyűjtő: koráknak 8 hós korig jár, de sok helyen bezárták a gyűjtőt, érdeklődjetek. Ingyen van.
És nagyon szépek a csajok.

Etetőszékről szerintem már írtam a preferenciákat...
vovanda
 
 


Nyulasz: pontosan! :wink: Déli 12! Már akkor is csak a hasamra gondoltam! :wink: :lol:

Saját szilva: én csak a tálkájukat nyalhattam ki, pedig direkt többet csináltam, hogy a végén megehessem a maradékot. Ezerszer finomabb. mint az üveges és pont ez a szilvafánk fele dőlt ki tavaly. :(

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Anyatej: nekem azt mondta a védőnő, hogy itt nem lehet szerezni, és azt hiszem talán jobb így. A tesóm tejét sokáig itták és az is kicsit fura volt, de ott legalább ismertem a a higiéniás körülményeket. Lehet ha nem lett volna ilyen lehetőségem, akkor jobban utána nézek.

A kora-tápszer nem HA-s.

Nyulasz! Pont tegnap voltam az Elefániba és nézegettem ezt a széket (a székre rakhatót), de nem emlékszem az övre. Jövő héten megyünk az etetőszékekért (ha megérkeznek) és akkor szívesen megnézem/megkérdezem bármelyiket Neked. Itt egyébként van 10 % ikres kedvezmény, csak szólni kell a főnöknek, hogy ikresek vagytok (maguktól nem ajánlják fel).

Köszönöm a csajok nevében, és mivel mindenki szereti a képeket én meg nem bírtam magammal :twisted: (a barátnőm most végzett fotósulit és gyakorolt), íme és bocsi:

Kép Kép Kép Kép
Kép Kép Kép

Kép
tigriske1978
 
 


Sziasztok!

Lpemóni,na,ez jó hír,hogy popó rendben :D
Igen,a felfújható henger.Most nagyon szereti Balázs,éppen azzal bírkózik :lol:
Na,meggondolom akkor még ezt a hárompontost :roll: Tényleg felborult a székkel? :shock: Ajaj,akkor már én sem hagyom benne csak úgy :?

Tigriske,nagyon helyes,tegyél csak képeket,sokat!És nem ér bocsánatot kérni érte!!!Jól írta Törpi,majd kicsattanak az egészségtől :D :D :D Nagyon cukik :D
Ja,tudom,hogy van ikres kedvezmény,ami állítólag akciós termékre nem vonatkozik,mi is kérdeztük őket,akkor ezt mondták.Végül megvettétek?
Ja,és a minimanóban is van 10% ikreknek.Én mindenhol rákérdezek,csípőszűrésre magándokihoz mentünk,mert nem akartunk sztk-ban megöregedni,ugyanis itt a 22.kerületiben nincs rá időpont,és a dokinál is rákérdeztem van-e csoportkedvezmény :lol: :lol: :lol: ...és volt :shock: :D 7000/kölök lett volna,és 10000-et fizettünk összesen.

És nem tudom van-e felétek DM,de ők s mindig küldenek 10%-os kuponokat,meg a pontokért is mindig a 15% kedvezményes kuponfüzetet kérem,és ott is jó sokat tudok spórolni.
Vendég
 


Lányok,akit érdekel dm-es kupon,szívesen postázom:

2010 szeptember 30-ig:

Libero up and gó jumbo maxi plus vagy extra large:350 Ft 2 db
Huggies super-flex mega pack 4 féle méret:500 Ft 2 db elkelt!
Milupa milumil 2(600g) vagy jó éjszakát(500g)tápszer:300 Ft 2 db elkelt!
Nestlé Beba(600g):500 Ft 2 db
250grammos hipp tejpép:100 Ft 2 db
Helen doron tanfolyam 3000 Ft 2 db
Milupa 250 grammos tejbedarapép vagy tejpép:200 Ft 2db elkelt!
600 grammos Mildibé tápszer:250 Ft 2 db

2010 augusztus 31-ig:

Pampers economy pack mini 80,midi 70,maxi plus 56,junior 52:400 Ft 2 db elkelt!
Babylove nedves törlő4x80 db: 200 ft 2 db
Humana bébivíz:100 Ft 2 db
Babylove hűtőrágóka: 100 ft 2 db
Mam ulti nyugtató cumi latex 1 ft-ért 2 db

2010 június 30-ig 50 %-os kupon:

Gliss kur sampon
Manhattan no end szempillaspirál
Wellaton hajfesték
Neutrogena T/gel sampon
Wilkinson Quattro titanium body borotva+ betét
Stepton plus viszérkrém
Calgon vízlágyító 1 kg
Miss sporty lasting colour 7 days körömlakk
Zöldvér búzafű kapszula
Béres króm tabletta 60 db
Aquatus intimzuhany

2010.április 30-ig 50%-os kupon (ezt hétfőn sos postázom)

Tomi kristály 1.5 liter vagy mosópor 2 kg
Médea sampon 250 ml
Aromax lendület masszázsolaj
S-he volume boost szempillaspirál
S-he hab állagú alapozó
Savoderm urea tusfűrdő
Happy day narancslé
Balea trend it up hajformázó paszta
Manhattan long lasting gloss slide szájfényKrauterhof lóbalzsam
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.04.25 08:59-kor.
Vendég
 


Nyuszi!
A Huggies kupont kérném szépen, ha még megvan!

Tigriske!
Édesek nagyon!
vovanda
 
 


Vanda,tiéd :D kérnék címet priviben.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi a hszeket a korababákkal kapcsolatban. Hála Istennek sikerült az anyukánál leállítani a szülést. Most még kapja az infúziót, és talán este felé átállnak a szurikra. Az ha bejön, akkor mehet fel osztályra, és még ameddig tudják, bent tartják a babákat. Bízok benne, hogy legalább még 3-4 hetet kibírnak odabent a pindurkák!

Tigriske: nagyon szépek a lányok. Olyan kis hurisak, és látszik milyen jól vannak tartva :D Szerintem is korai még a hozzátápi, de anyáink idejében bizony 3-4 hónaposan már elkezdték. Én is még inkább csak tápit adok, ha kell, vagy ha feladom az éjszakai óránkénti kelést, akkor a sinlackal fogok kezdeni. De húzom ameddig bírom. Remélem nem az ájulás fog határt szabin.

Na most ennyire futotta.

Szép napot!

Cupp

Kata
labkat
 
 


Most egy egy percem van.Nekünk ilyen székünk van:
http://brendon.hu/Products/ViewDetails/ ... e&store=40

bár mi még 19.900ért vettük...

Sokszor hírdetnek az ikresen is etetőszékeket.. majd figyelem neked...

t-pk
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?