Új privát üzeneted érkezett!

Törpikém,cicik szintén :evil: aszaltszilva :shock: :x

Emmádnak nagyon boldog névnapot!!! :D :D :D
Vendég
 


Na, hát a cicik miatt én is izgulok.
Már mondtam is apának, hogy egyszer csináljon rólam egy fotót, mikor a leányzók kihagynak egy szopit - és ez a cicin jól látszik:lol: -, hogy azzal a képpel mehessek esetleg majd dokihoz, hogy na ilyet csináljon.
De reménykedem, hogy azért majd csak ki fog nézni valahogy szoptatás után is. Vagy ebben ne is reménykedjek?? :?

t-pk
 
 


Kicsit megkésve: Boldog névnapot Emma baba!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 

 
 

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vovanda 2012.07.22 04:45-kor.
vovanda
 
 


Sziasztok!

T-pk,reménykedni lehet,de ne éld bele magad :lol: :lol: :lol:
fotó nem rossz ötlet :D

Vanda,persze,ezek tök jó gyerekek,csak mindig szétdobálsz körülöttük mindent :lol: Nagyon helyesek :wink:

Lányok,kinek miben alszanak a gyerekek?
Vendég
 


Ja,és Balázs mászik :D még nem sokat,mert rájön,hogy kúszva gyorsabb :lol:
Vendég
 


Alvás: body, rudi, hálózsák

Flóra is kúszik 3 napja:

http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/f ... CiuZ6DXSzg

t-pk
 
 



t-pk
 
 


Kúszóknak, mászóknak, valamint a még magasabbra törtetőknek gratulálok! Innentől aztán nincs nyugalom :lol: A lányok már a nappali barikádjait is meghódították, néha csak azt hallom, hogy csitt-csatt-csitt-csatt... valaki a járókövön randalírozik. Konnektorok eldugaszolva, törékeny dolgok magasra téve, konyha gyerekbiztossá téve (már amennyire lehet). Ez a sors vár nemsokára rátok is :lol: :lol: :lol: Mindemellett alig várom, hogy tudjanak menni, és kinn a kertben játszhassunk. Mert most még azonnal tértre dobják magukat, ahhoz pedig még hideg a talaj.

Vanda, képzeld, tegnap répát ettünk. Kinézték a húslevesemből. Nasiztak belőle (Míra vagy 4-et megevett), majd betolták a saját adagjukat is még utána. Cici téma :( Gondolom nem rád ütöttek a gyerekek :wink: Nagyon édesek!!!!

T-pk, jó ötlet a fotó, én is mindig mondom apának, hogy már soha nem lesz olyan b :( omba cickóm, mint amikor szoptattam. Persze mikor plasztikát említek, már nem is voltak olyan jók :? Azért én le tudnám élni 85C-s melltartóval az életemet :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Nyuszi, ha tudnád, hogy irigyellek ezért az egyedül alvásért :oops: :wink:

Köszöntőket köszönjük!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Vanda: rendes, jó gyerekek! Nem is lenne jó, ha vigyázban ülnének álló nap! Nem? :wink:

T-pk: jó torta, mászáshoz gratula!

Nyulasz: szintén gratula Balázsnak! Mi is body-vékony rugi-ujjatlan hálózsákban nyomjuk az éjszakát.

Lánykáim ma először nem ettek még tápot is a gyümölcs után! :D

Meggyet úgy kóstoltatnék velük, de honnan szedjek? Fagyasztottat vehetek szerintetek? Üvegeset még nem láttam. :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Gyerekeim dalokat hallgatnak/néznek, majd ha vége viszem őket aludni, addig ráérek :D

Timi, én is fagyasztott megyet adnék nekik, de még nem próbáltam. Valamit azért kéne hozzá még tenni, nem? én attól tartok, önmagában nem eszik meg. Ma spenótot ebédeltünk. Egy szó nélkül ették :shock: Bár tegnap szedtem, friss volt, zsenge, finom, bizti ez is segített.

Mi is body-ban, rugiban alszunk, plusz Mírán még van hálózsák is, Emma nem kap, mert szakad a víz így is róla. Aranyom izzadós féle.

Besza...-ás, minden vers végén hatalmas örömsikolyokat hallatnak :lol: Oda a dobhártyám. :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Gyerekeim dalokat hallgatnak/néznek, majd ha vége viszem őket aludni, addig ráérek :D

Timi, én is fagyasztott megyet adnék nekik, de még nem próbáltam. Valamit azért kéne hozzá még tenni, nem? én attól tartok, önmagában nem eszik meg. Ma spenótot ebédeltünk. Egy szó nélkül ették :shock: Bár tegnap szedtem, friss volt, zsenge, finom, bizti ez is segített.

Mi is body-ban, rugiban alszunk, plusz Mírán még van hálózsák is, Emma nem kap, mert szakad a víz így is róla. Aranyom izzadós féle.

Besza...-ás, minden vers végén hatalmas örömsikolyokat hallatnak :lol: Oda a dobhártyám. :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Köszi az alvós ruhás hsz-eket.

Mi sosem aludtunk hálózsákban,hosszú ujjú body,újjatlan plüssrugi és takaró.De mostanában már sokat mozognak éjjel,és kitakaróznak.Nem fáznak meg? :roll:

Timi,de a meggyet meg kell ám hámozni :x megy az gyümizés :D

Törpi, :lol: édesek lehetnek.
Spenót nekünk nem izlett,majd én is próbálkozom frissel,ez üveges volt. :roll:

na még gyorsan egy kérdés,nem baj,ha minden nap eszünk húst?Ugye már nem kell csak heti 4x?És az nem baj,ha főzi után kapnak rögtön tejpépet?
És a tojássárgáját heti egyszer?És hús is lehet akkor,vagy helyette?
Vendég
 


Én mintha azt olvastam volna valahol, hogy heti 2szer kell hús... vagy nem :?: :?:

t-pk
 
 


Nyulasz,
mi is minden nap eszünk húst (1* vagy 2* májat), így sem laknak jól igazán a főzivel, nem hogy még anélkül... Szerintem a húsnál is addig fontos a heti x-szer (nekünk pl. 5-öt mondott a védőnő +1*máj) amíg meg nem szokják. Mi még tojássárgáját nem ettünk, csak pogácsában :-), enyémek most a kiflit-sonkát nyomatják, mintha világ életükben azt ették volna :-) Mi is trikó-body, vékony rugi + ujjatlan hálózsákban alszunk. Viszont én azt olvastam, hogy ha valaki nem szokott a hálózsákhoz, akkortájt ne tedd bele, mikor készül felállni, mert csak esni-kelni fog. Enyémek mindig is abba aludtak, mégis olyan viccesek reggelente, ahogy zsákban grasszálnak fel-alá.
Balázsnak hatalmas gratula a mászáshoz!

Törpi,
múltkor is akartam kérdezni, hogy milyen mesét néztek a tévében? (egyik képen ülnek a tv előtt és édesen bámulnak mindketten) Én is úgy vennék nekik valamit, vagy valami zenés CD-t, csak nem tudom, mi lenne a jó.
Emmának így utólag is nagyon boldog névnapok kívánok!

Vanda,
igazi kis hétördögök, a szemük sem áll jól! Lassan rám is ez a sors vár, ajjjajjjjjj

Mi ma egyedül fürödtünk, mert apa még mindig nincs itthon és nagyon kis közreműködőek voltak, bár negyed 8-kor már mennünk kellett, mert annyira álmosak voltak, hogy már ülni sem tudtak :-) Ja, és már Fanni is feláll és úgy tartja magát, mint a cövek, Matykó pedig tologatós játékkal tegnap keresztülsétált a nappalin :-)

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Timi,
mi eszünk meggyet, fagyasztottat, a kertből, banánnal szoktam, néha több-néha kevesebb sikerrel... azért sosem olyan igazán lelkesek!

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Csak nagyon átlóztam, bocsánat.


Nyuszi!
Nem fáznak meg! 8)

Kúszók-mászók: HAJRÁ! lehet szívatni a szülőket. :P :lol: :lol: :lol: :lol:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vovanda 2012.07.22 04:46-kor.
vovanda
 
 


előző ment el még egyszer, csak töröltem...

t-pk
 
 


Törpi: frissen szedett spenót? Ölni tudnék érte! Meggyet meggyel zabáltam terhesen, kíváncsi lennék, ők szeretik-e.

Nyulasz: én a hámozás helyett passzírozásra gondoltam szűrőn át, vagy az úgy nem jó?

Lpemoni: én is raktam a fagyóba nyáron meggyet, nemrégiben meg kidobáltam, mert főztem magunknak levest belőle, de valahogy a meggylevest nem bírom hússal enni. Na, ebből is látszik, hogy abszolút bió volt! :wink:

Vanda: nagyon csini a szemüveges kispasid! És az a gyönyörű szája! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Sziasztok!

Lpemóni,én még nem fürdettem egyedül :roll: de talán menne :D Kicsi lánynak gratula,no meg fiadnak is.Ügyesek :D
Ja,mostmár bizti nem próbálkozom hálózsákkal :lol:
Tegnap mama is adott nekik kiflit,inkább nyalogatták :lol: Majd rakok képet róla.

Vanda,milyen nagyfiús lett :D Hogy viseli?Réka nem akarja levenni?Nálunk apának van szemüvege,na az nagyon érdekes :lol:
Na,megnyugodtam.Olyan 22-23 fok van a szobájukban,de hajnal 3-kor felriadtam egy hülye álom miatt,és ki voltak takarózva.

Timi,de,bizti jó paszírozva is.Végülis a borsót is úgy kell,igaz azt bonyolultabb lenne hámozgatni :lol: Bár a meggyet sem tudom mennyire gáz egyesével :shock:

T-pk,én heti 4x húst olvastam,de már minden nap adok nekik.És mostmár olyan 30 gramm körül fejenként.Remélem jó így :roll:

Na megyek,szerintem lassan megéheznek :roll:
Vendég
 


Első kiflievésünk:

Kép

Balázs,lassan az ágy lejjebb kerül,mert már csak így érdekes a világ:

Kép

És szerintetek engedjem Noéminek így ücsörögni?Mert nem magától ül fel,hanem játszik a párnánál,és valahogy így a párna segítségével ül,és azon támaszkodik.De nem tudom,ez nem árt-e a gerincének,mert párna nélkül még nem ül fel:

Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Kicsit elmaradtam az olvasással, de végre utolértem magam.

Mindenkinek gratulálok a csodaszép képekhez, mászáshoz, üléshez! Ügyik!

Kutya: elajándékozta a család még én kórházban voltam a csajokkal. Természetesen tudtam róla, de már nem találkoztam vele. A család ahová került nagyon szereti és mindig van vele otthon valaki. Nemsokára lehet, hogy meglátogatjuk. Nagyon hiányzik, de fogalmam sincs, hogy hogyan bírnám megoldani a 3 baba+szobakutya verziót egy lakásban.

Voltunk fejl.neu.án: a legkisebbnek nincs semmi baja, Zita és Kata tónuszavaros, így őket tornásztatni kell és dévényishez vinni (így most az amúgy sem túl uncsi életünkbe be kell illeszteni napi 3 x tornát) + Katám azért nem eszik, mert ki kell valamit masszírozni a szájában.
Zita babám már két napja átalussza az éjszakát. :-) Cserébe viszont nehéz elaltatni.

Van ötlet arra, hogy miért sírnak a lányaim evés közben? A kaja hőmérséklete pont jó, a cumiból jön a kaja, esetleg hasfájás?

Kép
tigriske1978
 
 


Tigriske: nekünk is volt egy idő, amikor sírtak evés közben, nem jöttem rá az okára és egyszercsak elmúlt. Tornát sajnálom, de szerintem ügyesen megoldod ezt is és hamar utolérik magukat a lányok!

Nyulasz: kifli :D Balázs nagyon vidám, jóképű kissrác! Noémi meg olyan bájos a nagy sötét szemeivel.

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Nyuszi!
Támaszkodik, de magától ül fel (ezt már annak tekintheted), szóval felelsleges visszaerőltetni. Szépen tartja magát, lábtartás is jó, nincs ezzel semmi baj. És irtó nagyot nőttek.

Tigris!
Nekem csak Rékát kellett tornáztatni (gyenge izomtónus), nekünk sem ment a napi 3, ha egyszer meg tudod csinálni minden nap, már jók vagytok.

Sírásra passzolok.
vovanda
 
 


Sírás: nem próbáltál nagyobb lyukú cumira váltani?

t-pk
 
 


Tigriske,tényleg,T-pk-nak igaza van,nagyobb lyukú cumi :D
Akkor kutyus jól érzi magát.Hát igen,a torna,biztos nem egyszerű...de talán hamar el is maradhat majd.
És Katának mit kell kimaszírozni?És kinek?Neked? :shock:

Vanda,igazából nem felül,hanem térdel,és közben hasal a párnán,és így ereszkedik le oldalra a fenekére.Nem mindig ül ilyen szépen,sokszor kicsit oldalt.

ebből a pozicióból:

Kép

és sokszor így:

Kép

Bocsi a rossz minőségért,nagyon sütött a nap...ja és telefonnal csinálom őket.

Timi, :D
Vendég
 


Ja,csajok szóljatok ám,ha sok vagyok :oops:
Vendég
 


Nyuszi!
Ez teljesen szabályos. Először így ülnek fel, négykézlábas pózból. 8)
vovanda
 
 


A nagyobb lyukúval is van, hogy sírnak. Ez nem állandó, de mostanában többször előfordul. Vettünk AVENT helyett Nuk-os cumikat és abból Kata jobban eszik, de csak S méretű cumival, mert a többitől meg akar fulladni. A másik kettő már eszik az AVENT 2-es cumival, de én nem látom a különbséget (nem esznek gyorsabban vagy lassabban, nem nyelnek többet stb)

Nyulasz! Nekem nem vagy sok. :-)

Katának valószínűleg nem elég erős a szopóereje és ezért nem tud annyit enni, mint a tesók. a Dévény-tornászos fogja ma megnézni és elméletileg Ő tudja kimasszírozni. Pontosan én sem tudom, hogy mit, de délután már okosabb leszek.

Egyébként mi is hosszú ujjú body+hálózsák+zokni szerkóban alszunk. (Mármint én nem, mert én állandóan vékony melegítőben és lehányt pólóban nyomom, még éjjel is, mert csak a nappali kanapén dőlök le a következő etetésig.- kivétel ez alól ha valaki más vállalja a csajok éjjeli etetését, mert akkor nyomás a nagy ágy szépen tisztán)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tigriske1978 2010.04.21 09:41-kor.

Kép
tigriske1978
 
 


Köszi Vanda :D
Vendég
 


Nyulasz: stabilabb lett a karám, hogy kivágtátok a talpak helyét?
És mivel vágtad ki, hogy ilyen szép lett?

t-pk
 
 


Nyulasz: babakép sosem lehet sok! :wink:

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Tigriske,akkor délután...sok sikert.Sajnos úgy hallottam nagy sírás szokott lenni a dévényes tornán,csak azért írom,hogy ne ijedj meg,ha az lenne.Viszont nagyon hatásos! :wink:
Lehányt poló ismerős,sokszor észre sem veszem,főleg ha a hátam közepén van :lol:
Na,akkor passz a sírásra.Nekem is sírtak,de akkor még szopi volt,és gondoltam,hogy már nem jön úgy,és azért. :roll:

T-pk,szerintem stabilabb,legalábbis nem tudják nyolcszögletűre alakítani :lol: Sniccerrel vágtuk.Elötte körberajzoltuk,és úgy már könnyebb volt.

Ja,én is úgy gondoltam képből sosem elég,csak nem akartam én írni :lol: Én is imádom nézegetni mások képeit :D Apának is mindig mutatom.
Vendég
 


Csajok! Ha valakit érdekel a libikóka, ma a Praktikerben láttam olyat, mint a Vandáéké a sárga, csak kékben! Viszont az árát nem láttam és rohantunk. :?

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 



t-pk
 
 


Megtaláltam a Praktikeres libikóka árát, 4990.-

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Hát sírás az volt.. megint. Mi már voltunk ilyenen, így tudtam mire számítsak, de erre nem lehet felkészülni. Olyan fáradtnak és elkeseredettnek érzem magam utána, pedig tudom, hogy tényleg használ és jót tesz nekik.
Katának még a szája is vérzett kicsit, de megmutatták és ezentúl én kínzom minden nap csóri gyereket.
Le vannak tapadva a szájában lévő izmok és azért nem tud szopizni.

Kép
tigriske1978
 
 


Nyuszi, nekem sosem vagy sok! Imádom a képeket a gyerkőcökről!!!! Noncsi nagyon ügyi, Emma is hasonlóan ferde volt eleinte.

Timi, köszi a libikóka infót, asszem megyek is venni. Én is meggyet zabáltam terhesen, de csak azért, mert a fagyasztóból kiszedve jegesen oltotta a hányingeremet :? Spenót, valami hasznom is legyen már ebből a birtok nagyságú telekből :roll: :wink:

Vanda, tüneményes Dani a szemüvegben. Tiszta tudálékos feje lett vele :lol: Tényleg, nem bántja Réka? És ő hogyan tűri?

Móni, mi Rossmann-ban vettük, de két hete a Tesco-ban is akciós volt a Gyerekdalok és mondókák című dvd. Nem volt még gyerek, aki ne őrült volna meg érte. Amúgy csak a kép kedvéért ültettem őket be, normál esetben kb. 8 m-ről nézik a tévét az étkezőből az etetőszékben ülve.

Tigris, örülök, hogy jó helye van a kutyusnak. Éjszakai kanapé :( Hát nem lehet könnyű. Ügyi Zita, hogy átalussza az éjszakát!!!! Most baromi nehéz lehet ennyi programmal, de meglesz az eredménye. És mikor mindhárom gyönyörűség ott fog futkározni körülöttetek, eszedbe se fog jutni, hogy milyen nehéz volt az eleje, olyan boldog leszel tőlük. Ez lebegjen a szemed előtt.
Mondom ezt én, aki két napja tiszta nyügi, hisztis és türelmetlen :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Lányok! Segítsetek!
Fanninak - gondolom a fogzós kakitól - tűzvörös lett nem csak a popsija, hanem a nunija is és szegénykém üvölt, biztos nagyon éghet neki! Sudocrem hatásos ilyen mértékű kipirosodásnál is vagy van esetleg valami hatékonyabb?????
Köszi előre is a tanácsokat!

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Mivel törlöd egyébként le a popóját? Próbáld meg, hogy csak csapvíz alatt mosod le, illetve bevizezel egy textil pelust és azzal törlöd neki és utána krémezel.

t-pk
 
 


T-pk,
popsitörlőt használok, mikor milyet, de nem Neogranormont - ilyenkor állítólag az kellene - de reggel még nem volt semmi gond, most estére viszont tényleg iszonyat vörös lett jó nagy felületen. Remélem éjszaka javul neki, mert nagyon sajnálom szegénykémet!
Köszi a tanácsot!

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Móni, nekünk téyleg a Neogranormon jön be. Ilyenkor bekenem éjszakára vastagon, reggelre kutya baja. Ha mégsem múlik el teljesen, a nehéz napokon :lol: napközben is azt használok, persze csak normál mennyiségben. Lehet kapni ordenáré nagy tubussal, egyet veszel, sokáig ki fog tartani. Jobbulást Fanninak!

Lilypie - Personal pictureLilypie Fifth Birthday tickers
törpilla812
 
 


Sziasztok!

Lpemóni,jaj szegény Fanni...milyen rossz lehet neki :( Úgy tudom a sudocrém is jó ilyenekre.Jobbulást!

Törpi,miért,mi van két napja? :roll: Na,ha a lányaid már tudának írni,biztos most ők panaszkodnának,nem tudom mi van anyával,lehet a foga jön,vagy front,de két napja nyűgösködik :lol:
Na,vesztek libikókát?Végülis nagy a kert,elfér :lol:

Tigriske,nem emlékeztem,hogy már voltatok.Elhiszem,hogy megvisel,szerintem mindenkit így érintene.Hajrá a csajoknak,minnél elöbb rendben legyenek.
Szájacskát sajnálom,hú,enyémekkel még akkor is meg kell küzdeni,ha csak dentinox-al kenem nekik :roll: pedig az nem fáj.

Rana,apa nélkül még mindig?Rég voltál :roll:

Timi,nagyon jó árban van a praktikerben...
Vendég
 


Tigriske!
Matyinak is kezelve volt a szája, azt nagyon utálják. Dévényt idővel megszokják. Sajnos, ha feszes az izomzat, annak a lazítása tényleg kellemetlen és fáj, de egy idő után, mikor már lazul, akkor nem. Mi már több, mint fél éve járunk és sokszor nem is sírnak, vigyorognak a csajszira, volt, hogy Matyi mikor a hátát kezelte, akkor kélyesen nyögött. :lol: Ja és a sírásban az is sokszor benne van, hogy fáradtak, álmosak, éhesek, stb.
Tudom milyen nehéz, hétfőn előttem térdelt Málna, a nyakamba kapaszkodott amíg a csípőjét kezelte és rimánkodva nézett rám, hogy mentsem meg. Ilyenkor én mindig mondogatom nekik, hogy tudom, hogy rossz, de a Petra segít, hogy ügyes legyen és neki köszönhetően tud már mászni.

Móni!
Sajnálom Fannit! Gyógypuszi neki!!!

KépKép
zsófikukac
 
 


Móni!
Bepanthen, Neogranormon, egyik barátnőm a körömvirág krémre esküszik.
vovanda
 
 


Fanninak jobbulást!

Ha nem baj, én is rakok pár képet!
Kép
Kép
Kép Nem lehet elég korán kezdeni!

KépKép
timi76
Ráckeresztúr
 
 


Köszönöm szépen a segítséget, éjszakára sudocremeztem, jó vastagon, talán halványodott, de még mindig elég csúnya. És most nagyon figyelem a kakit, azonnal kiszedem és csak langyon vízzel mosom le, popsitörlő nélkül. Gyógypuszikat pedig továbbítom Fanninak, biztosan használ!

Timi,
már hogy lenne baj a sok gyönyörű fénykép???!!! Ez a trükk nálunk is bevált, hogy kaptak "Külön" billentyűzetet.

Törpi,
hú, Ti már a finishben vagytok a szülinap előtt! Készülődsz már? Nagy buli lesz vagy csak szűk családi körben ünnepeltek?

Mi ma a mamánál vagyunk, talán többet fel tudok nézni...

Móni

Kép
lpemoni
 
 


Tudom én, hogy jót tesz, de köszi mindenkinek a biztatást.

Popsi: Nekünk Neogranormon popsitörlő+sudocream jött be. Amikor nagyon piros volt a kórházban az antibiotikumtól, akkor kentem alá körömvirágkrémet is (mármint a sudo alá). Nekünk 3 nap alatt teljesen megszűnt. És ha nagyon piros, akkor csak víz, mert bármilyen törlőkendő csípi nekik.

Kép
tigriske1978
 
 


Móni!
Ha fogzós kaka, akkor teljesen mindegy, mennyire lesed. Enyémeknek is hihetetlenül ronda tud lenni a hátsójuk olyankor.

Timi!
Kösd fel a gatyád, szemük se áll jól... :lol:
vovanda
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?