Új privát üzeneted érkezett!

Emma: jaj, de sajnállak! :cry: :cry: :cry: Remélem hamar rendbe hoznak a kórházban. Kitartást, és jobbulást neked!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


LK: én tegnap óta 20-30 percenként szaladgálok pisilni. Valami vízhajtót ehettem, vagy csak a jóidő üzi ki belőlem?! Nem tudom, de nem vagy egyedül.
Megjegyzem, hogy éjszaka félóránként pisilni járni, nem kismamaálom...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Lkata! Teljesen normális a pisilési inger, gondolj bele! Mekkora "súlyzócska" is nehezedik a hugyhólygunkra? A baba 1,5-2 kiló, a tartozékok még legalább annyi, szóval kb 5 kiló nyomja folyamatosan a hugyhólyagot, nem csoda, hogy pisilési ingerünk van folyamatosan!

Emmalena, nem is tudom, mit mondjak...remélem, a szuper magyar egészségügy :evil: nem fog elcseszni valamit, és gyorsan meggyógyulsz!

Kép
szöszke
 
 

 
 

Sziasztok!

Marek-Kata!
Szemlesütve mondom, de Én nagyon szeretm az Olimpiát.... az első amit néztem Szüul volt, stikában a koleszban, le is buktam :lol: A legutobbi olimpia idején volt az első nyaralásunk a férjemmel, így nosztalgiázunk is kicsit...
Ma reggel az úszás miatt keltem fel, de megnéztem a vizilabdásokat is. Főleg a vizes sportokat szeretem, de az atlétika is kedvenc. Felvehetném videóra, de kb. 4 év múlva lenne időm megnézni :lol: :lol: :lol: Ábel mellett nem tudok figyelni. Ma próbáltam nézni a női tornászokat, mire gyermekem kirámolta a szennyestartót....

Marek!
HŐS VAGY!!!!!! :D Én egy éjjelt is nehezen birok ki a férjem nélkül....

Emma!
Ledöbbentem a történeteden....... jó, h kiderült mi a baj, mielőbbi gyógyulást!!!! Meddig kell kórházban maradnod???? Ki lesz Ábival????? LEGJOBBAKAT!!!!!!

L.Kata!
Nálam is van pisiinger, de jön is... :oops: Igaz a melegben 4 liter folyadékot simán megittam...
ha gond a pisi, akkor lehet sajna felfázás... egy tenyésztés nem ártana....

Kata!
Nem adtam sosem colát a fiamnak, de lehet, h kipróbálom...KÖSZI!!!!

Kéne sütni egy kis kókuszkockát, olyan régen sütöttem már sütit....

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


emmalena: Jobbulást! Nekem teljesen elmult a viszketés meg azok a pirosas kiütések is, de ha újra előjönne lehet, h megemlítem a dokinak, főleg ha ilyen komoly is tud lenni. De a babádnak ez nem árt ugyi?

Én már döntöttem a pelenkázó dologban, a mosogépen fogok pelenkázni, veszünk rá egy pelenkázó szivacsot, mellette ugyis lesz egy polc, azon meg elfér a pelenka is meg ami kell.

Van, h a hasamnak csak egy része tök kemény lesz, az keményedés v inkább a baba nyomja ki ott magát?
Már sokszor azt érzem mintha a gyerek a gyomromban lenne, úgy vettem észre, h pár nap alatt elég sokat nőtt a pocakom.

Kép
babe.
 
 


Kólát gyereknek? Te jó ég! A vízen kívül semmi értékes anyag nincs benne! Itt egy érdekes cikk a koffeines italok hatásairól:
http://nana.hu/index.php?apps=cikk&cikk=19937

Zsuzsu, nem irigyellek. Egyáltalán nem értem, Ábel hogy fér hozzá az ecethez, paprikához, stb...mert a szennyestartót oké, hogy kirámolja....

Mindenkinek ajánlom figyelmébe: Jan-Uwe Rogge: Kell a gyereknek a korlát c. könyvét. Mókás nagyon!
http://parkkiado.hu/konyv.php?alkatid=38&id=145&katid=K

Kép
szöszke
 
 


szöszke: Biztos sok gyerek iszik colát, de nem csak az sz*r, hanem a többi szénsavas lötyi is, meg a gyümölcslevek nagy része is csak cukros víz. Én sem bírom ezeket, nálunk most sincsen, meg nem is lesz itthon más ásványvízen meg teán kívül, igy talán a gyerek se szokik rá. Paradicsomlevelet+100%os gyümilevet szoktam néha venni, de néhány márkának meg kérdőjelezném a 100%osságát. :? :D

Kép
babe.
 
 


Babe, sőt, a 100 %-os azt jelenti, hogy 100 % gyümölcssűrítményből készült.

Kép
szöszke
 
 


Emmaléna
Nagyon durva! És ez mitől lehet? Mit fognak veled csinálni a klinikán???

Én se vagyok híve, hogy a gyereknek üdítőt adjunk. Asszem lesz néhány köröm ezzel (meg sok mással is) kapcsolatban anyósékkal. Ha én megyek hozzájuk, akkor viszek magammal ásványvizet, mert még mindig nem tanulták meg, hogy nem iszom meg a kólát, meg a többi cukros lötyit.
Ugyanez lesz a helyzet a csokival, chipsel, ilyesmivel. Nem fogom hagyni, hogy azzal tömjék a gyereket....nem érdekel, hogy a többi unoka azon él, legyen az ő bajuk.

Szöszke
Szerintem Zsuzsu nem azt írta, hogy kólával akarja itatni a gyereket, hanem azt, hogy megkóstoltatja vele, hátha neki se ízlik. Mondjuk szerintem ízlene neki, mert a gyerekek imádják az ilyen édes löttyöket. :?

marek
 
 


Babe
Én télen rászoktam, hogy narancslevet készítettem magamnak itthon. Az 100%-os volt, ahhoz képest amiket a boltban veszel...hááát...izé...közük nincs a narancsléhoz. :?

marek
 
 


Emmalena - Úr isten! Most olvasom csak mi van veled. Jobbulást!

L.Kata - Nekem is van pisimarsom! Legtöbbször ráadásul úgy, hogy azt érzem, mindjárt bepisilek (persze tök váratlanul akár az utcán is), aztán mikor wc-hez jutok épp csak párr csepp és kész. Van amikor rá tudom venni a kisfiamamt, hogy szálljon ki a hólyagomból és akkor elmúlik, kibírom még vagy fél óráig.

Zsuzsu - Én felkelni ugyan képtelen vagyok, de a magyar érdekeltségeket megnézem minden délelőtt. Engem még békénhagynak. :wink: Lett kókuszkocka?

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Hali mindenkinek!

Köszönöm az együttérzéseket.Tegnap az ügyeletes doki azt mondta, hogy ennek a kiütésnek teljesen ismeretlen az oka, csak terheseken fordul elő, és csak a 3.terimeszterben.Ennek van egy durvábbik változata is, ami fullafással is jár.azért kell holnap bemennem, hogy addig azért ne jussunk el.A férjem szabin van még 2 hétig, igy ő lesz Ábival.A kórházban szteroidokkal lehet ezt kezelni, ami elsőnek rémisztőnek tűnik, de állitólag van egy olyan módja ami kórházi körülmények között végezve nem árt a babának.Viszont a kezeletlen kiütés hosszútávon árt.
hát ezvan, de én már a kórházat sem bánom, csak csináljanak vele valamit, és legyen végre vége!!!!!!!!!!!:-)
ha túl vagyok rajta akkor elmesélem mi volt.addig is mindenki vigyázzon magára!
emmalena
 
 


emmalena
:( Nagyon sajnálom!Gyógyulj meg minél hamarabb!Kitartás

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Sziasztok!

Nusildi!
Okés, "olyan" csíkom tényleg van...de nem zavar. A nyúlási csíkoktól mászok falra, ha lesz...remélem nem, mert küzdök rendületlenül! :)

Perdo!
Kitartás! Remélem minél tovább húzod majd! Beszéld meg Vivivel! :)

Zsuzsu!
Szerintem higgadtam és érdektelenül tudd le a védőnős talikat....jobb a béke! :) Szegények nem tehetnek arról, h nincs még gyerekük....arról már igen, ha szerencsétlenek, és hülyék, de ez már más kérdés. Gondolom rosszat azért nem akarnak. Gondolja arra, h nem kell örökre elviselni őket.
Ábel még mindig nagyon tündér! :) Akkor most ketteske is fiú lesz???
Dejó nektek, h Bence 6hétig otthon lehet...én örülök, ha daddy 1 hétig itthon tud majd maradni. Utána jön anyukám, majd apukám.... :)

Kata!
Gratulálok a kissráchoz! Tökjó, h már befordult, én bevallom, aggódom egy kicsit ez miatt. Az én csajszim még mindig ülve, nyakba tett lábbal, vagy totál lent rugdosva érzi jól magát. Igaz az elmúlt pár napban mintha most rengeteget helyezkedne, remélem úgy döntött, hogy ideje befordulni, és el is kezdte. :) Össze-vissza érzek rugdosást, csapkodást, úh most én sem tudom megmondani mi van. :) És úúúúristen, már 2kg??? Jó nagy babyd lesz! :) Én örülök, ha most a hétvégére elérte az 1kg-t. Ő valszín kicsi baby lesz, igaz én is 2,6kg és 46cm voltam csak...de állítólag husis voltam, nem voltam vékony. :) 25+1-en volt 705g, 26+4-en pedig 835g. Ez sok leírás szerint átlag, sok szerint pedig picit alatta van. Hát majd meglátjuk.
Eldöntöttétek már, h mi lesz a pontos neve a kissrácnak?

Babe!
Drukkolok neked is a csíkok elleni harcban! :)
A nevet illetően én egyértelműen a Lillára szavazok, ez nálunk is benne van az első pár esélyes között, és Lilinek hívnánk, ha emelett döntenénk. A Lizáról nekem is kutyanév jut eszembe, meg én max becézném így a kiscsajt...alapjában azt mondanám, h tetszik, de hát nemtom.... :) A Dorka is nagyon tetszik, fent is volt a listánkon, de gyorsan elvetettük mert az Ördög-el a "d"-k miatt annyira nem jó...
Nem lenne kényelmesebb az ágy közelében ehelyezni a pelenkázót? (akár lapot az ágyra, vagy komód formában mellé) Csak mert szerintem (és így is tapasztaltam) nem lesz túl kényelmes a szobából mindig kirohangálni a fürdőbe (mert gongolom ott van a mosógép), ha pelenkázni kell...főleg éjszaka.
Nekem is keményedik így a hasam, hogy csak egy része, de én kívülről érzem is, h az a gyerek, főleg ha a fejét kinyomja. :) Úh sztem nálad is ez lehet.

Marek!
Hurrá, ma már nem leszel egyedül! :)

Emmalena!
Uhhh, nagyon sajnálom! Remélem rendbejössz hamar, és nem kell sokáig bent feküdni!

Lovaszkata!
Örülök, h már jobban vagy.
Nálam úgy szokott lenni, h amikor befeszül a kiscsaj, akkor majd be pisilek, akkor is, ha előtte 1 perccel voltam...

üdítő: Az enyém sztem 2-3éves koráig csak vizet fog kapni...itt nincs is ebből probléma, azt isszák és kész. Cola viszont egyenesen ki van zárva, én sem iszom. Olyan cikkeket ovastam róla, h iagz nem is szeretem, de pár havonta 1-1 pohárnál többel nem is mérgezem magam. Állítólag vm vas darabot pár nap alatt szétszedett egy pohár cola....hát ezek után...
A 100%-os leveket nagyon szeretem, és iszom is rendesen. Itt külön lehet kapni azokat, ami koncentrátumból van, és van ami tényeg 100%-os, ezek max egy hónapig jók, és csak hűtve lehet tárolni bontatlanul is. Tudom, h ezek sem makulátlanok, mert valamitől csak jónak kell maradnia 1 hónapig is...de sztem ez már simán belefér. Camdenben pedig lehet kapni frissen facsart, ott helyben üvegezett narancs levet, azt is imádom...na az tényeg igazi narancs ízű, meg minden. De az előbb említett sem áll messze tőle.

Velem nincs semmi különös. Ahogy fejjebb már írtam, a kiscsaj elég sokat rendezkedik, mozgolódik az elmúlt pár napban. Meglátszik, hogy most csak pihenek, és nem csinálok semmit, mert mindig is akkor volt a legaktívabb, ha nyugi volt....tehát áltlalában esténként, miután bedőltem az ágyba. :)
Végre itt is eljött a nap, amikor már nem leszek egyedül. Igaz csúszik a program, mert daddy délelőtt helyett kb éjfélre várható. Most nem rég sikerült elérnem péntek este óta, mert azóta kikapcsolta a telóját, míg át nem értek angliába. Elég ideges volt, nem is beszéltünk sokat, mert merül a telója, gondolom sokat kell rakodniuk, mert fuvaros kocsival jött, és változott a program, vagy nemtom, majd elmeséli. Biztos elege lehet már, kb 55órája utaznak, még leírni is sok. :P
Tegnap elmentem venni új dvdket, meg persze a babynek is "muszáj" volt vennem vmt. :P Most épp beszereztem a vattakorongokat (nagyobb méretű), mert sok helyen a kórházba ez kell, nem popsitörlő. De olyat is vettem még 2-t, Huggiest, mert akciós volt (1-et fizet 2-t kap), és fültisztítót, aminek bumbis a vége, h ne csússzon be. Meg betértem a H&M-be, ott vettem magamnak egy dupla csomag bandázst vagy mit (fekete és fehér), meg persze ő is kapott 2 hosszúujjút, meg egy tök édi kiwizöld kordbársony szoknyát. :)
Most épp azon gondolkodom, h beszerzek egy Quinny Zapp babakocsit is, mert arra rá lehet tenni az autós ülésünket is, és összecsukva a legkiseb babakocsi ami létezik. Ilyen a főnökömék 2. babkocsija is, tényleg tök pici, és könnyű, ők azt a kocsiban tartják, és nem viszik magukkal soha a nagy bugaboot. Szal az elején használhatnám autóssal, ha csak rövid időre elruccanunk valahova, vagy kocsival megyünk bevásárolni mondjuk, később meg kb 6hó-1 éves kortól kényelmes, könnyű kocsi. Nem állítható az üléstámla, úh csak nagyobb gyerkőcöknek kényelmes. Bár lehet akkor is csak nyaralós, rohangálós, utazós kocsinak használnám másodikként, de ezért már megéri. Na még gondolkdom...

További jó hétvégét! :)

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 


sensimilla: Ezt is átgondoltam, h mennyire lesz bonyolult a pelenkázás, de mivel ugyis a fürdőbe fogom fürdetni, oda könnyű kivenni, meg ltp.-i lakásba költözünk, ahol nincsenek olyan nagy távolságok, és a fürdő közvetlenül a szoba mellett van.

marek: hál'isten nekem ilyen gondom nem lesz, h sok műanyaggal tömik majd a gyereket anyósék :D Én se azt mondom, h nem fogok neki adni édességet egyáltalán, de inkább egy itthon készített süti, v puding abba legalább tudom mi van, és sztem finibb is, mint a csokik meg chipsek.

Kép
babe.
 
 


lovaszkata: Nekem is van ilyen vizelési ingerem, és előfordul ha mondjuk orrot fujok, h ki is csöppen még akkor is ha amugy nem kell. Multkor mikor lefekvés előtt kamilla teát ittam, nem tudtam aludni, mert (ez komoly) 5 perc se telt el a két pisilés között. :oops: Már majdnem bőgtem, m ráadásul tök fáradt voltam. Lehet, h a baba is pont lenn feküdt és nyomta, de nagyon kellemetlen volt! :cry:

Kép
babe.
 
 


Sensi: nekem van quinny Zapp-unk, nem szeretem, ha kell, eladom neked... Fekete. Nekünk nincs kocsink, ezért nem jött be...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


na jól tudok ragzani... nekem van zappunk :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Én nem akarok veszekedést kelteni de leírom én hogy csináltam lehet majd kövezni de én akkor is így fogom csinálni:Én adok üditöt Zsófinak nem szénsavasat és én füszerezem és cukrozom sózóm az ételeket.2év alatt egyszer sem volt beteg a gyerekem csak akkor volt láza mikor jött a foga de akkor meg volt,hogy hütöfürdö és le is ment.A lényeg az,hogy én úgy vagyok vele mindent megkostolhat és ha valami izlik akkor miért ne egye.A bölcsibe óviba se fogják nézni,hogy az én gyerekem nem eszik cukrosat sósat füszereset.És csak 100%-os gyümölcslevek hát megnézném azókat mennyire 100%-os. Mindenki úgy csinálja ahogy gondolja én így csináltam és semmi baja a gyerekemnek!!!

Kata!Mikor én Zsófival görcsölgettem akkor berohantam az ügyeletre és ott mondta a Doki,hogy a Magnézium Citrici méhlazító.Szerintem hívd fel a dokidat és kérdezd meg mit gondol én sok anyukától akinek nem volt próbléma mentes a terhesége ezt javasolták Én is sokat pisiliek és van amikor megüti akkor éppen,hogy oda érek

Sensi!Nyugi a te kislányod is befordul még böven van ideje!!!Amúgy nekem Zsebi 3hónapja csücsült.Meg te 3héttel fiatalabb terhes vagy tuti befordul még az utólsó pilanatba is befordulhat.Nálatok meg van már a név?Nálunk Gabi úgy döntött,hogy Zsámbóki Zsombor Ambrus legyen de szerintem lehet még változik

Szöszke!Én nem azt írtam,hogy ítatom a gyereket kolával hanem,hogy megkostoltattam és megnyugodott,hogy nem jó!!!!!

Emmaléna!Remélem hamar meggyógyulsz!!!!Ki lesz Ábelel?Voltatok már "távol"egymástól?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Bettyna!Igen úgy látszik a mi fiaink egy súlycsoportba tartoznak majd :wink: :lol: Nálatok mekkora súlyal születtek babák?Nálunk én voltam a legkisebb 3,25-tel amúgy mindenki 4kg felet volt :oops:

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Kóla témában találtam jó pár érdekes cikket, egyikből idéznék:
"Ártalmas-e a kóla, és ha igen, miért? Rossz nyelvek szerint ez az üdítő annyira savas, hogy eldugult lefolyók tisztítására is alkalmas – csak egyszerűen bele kell tölteni. Igaz lehet ez?

Dr. Gáspárik Andrea Ildikó: – Ízjavító és antibakteriális tartósító hatásuk miatt a 'savasság' az üdítőitalok egyik alapvető jellemzője. Ezen italok általában 3,4 pH-értékűek, de van 2,5 pH-s kóla is. Namármost a szervezet – veszélyeztetett pH-ját növelendő – az amúgy csodálatos önszabályozó képességével mozgósítja a kalciumot a csontokból.
Ennek hosszútávon csontritkulás lehet a következménye. Azonban mielőtt még ezeket pufferolni tudná a szervezet, a savak már kifejtik közvetlen erozív, károsító hatásukat magára a gyomor nyálkahártyájára. Az alacsony hőmérséklet miatt (hűtött italok lévén) ugyanakkor a gyomorenzimek is lefreezolnak, szóval teljes lesz a káosz az emésztőcsatornában.

A kóla koffeintartalma növeli az ital vizelettel történő kálciumürítő hatását, tehát tovább ritkulnak a csontok. Üdítőitalaink mind üres kalóriát hordozó cukoroldatok, vagyis nutritív, táplálkozási értékük nulla. "Folyadékbevitelre" pedig egyáltalán nem alkalmasak, sőt inkább növelik a szervezet vízszükségletét. "

Emellett beismerem, hogy néha én is iszom, de a gyerek fejlődő szervezetét én is próbálom majd óvni tőle (bár az Apja ellenem dolgozik :wink: )

Ma voltunk egyébként 4D Genezisnél, tök jó volt, rendes volt a csajci- őket én is ajánlom.
Képzeljétek: kiscsajcinknak 2-3mm-es sűrű haja van :-)
Már most imádjuk!!! És 6 cm-es a kis talpa! Lehet, hogy nem kislányunk, hanem kis hobbitunk lesz? :)
Szép jóéjt mindenkinek,
Marcsi

macianyu
 
 


Folytatás, mert néha persze ilyet is iszom... :oops: :
" És mi a helyzet a "natúr" gyümölcslevekkel (Prigat, Cappy stb.)? Ezek valóban egészségesek, mint ahogy a reklámokban szerepelnek? A boltban az átlagvásárló hogyan különböztetheti meg az "igazi" gyümölcslevet a kamutól?

– Az említett italoknak valóban nem sok közük van a természetességhez. Minden ital, ami hozzáadott cukrot, savakat és egyéb adalékot (tartósítókat és színezékeket) tartalmaz, ártalmas. Érték szempontjából összehasonlítani a kólát a Cappyval vagy a Prigattal olyan, mintha azt elemeznénk, értékesebb-e a festmény, ha csak egy szabin nőt ábrázol, nem hármat.
Oda kell figyelnünk tehát az áru összetételére, mielőtt még rászoknánk ezekre a levekre. Ha pedig szenvedélyesen fogyasztunk ilyesmit, semmi gond, de ne áltassuk magunkat azzal, hogy "natúr" üdítőt fogyasztunk. Ez nem az egészség, hanem a szenvedély oltára."

macianyu
 
 


Mint tudjátok,nyitva van a méhszájam teljesen és sokat keményedek illetve sokat görcsöl a pocim .Egy kedves hölgy,aki ilyen problémával kihordta a kislányát :lol: megpróbál nekem segíteni, így megmutatta azt a növényt,amit ő is alkalmazott a terhessége során.

Egy szülész-nőgyógyász írt róla, szeretném bemásolni nektek,igaz hosszú, de érdemes elolvasni, mert nagyon sok kismamának akinél fenn állt a koraszülés veszélye, ezzel a növénnyel mégis sikerült kihordania időre a babáját.




Dr. Világhy István
szülész-nőgyógyász szakorvos

"A koraszülés gyakoriságának csökkentése Bryophyllum alkalmazása során." - cikk

Összefoglalás: A közleményben 23 év szülészeti gyakorlatának tokolízisre és koraszülésre vonatkozó adatai kerültek kiértékelésre. Az 1622 szülésből 253 esetben történt tokolízis. Összesen 29 koraszülés következett be, ez 1,8 % gyakoriságnak felel meg. A tokolízis sikeres kezelésében a döntő fordulatot a fitofarmokon Bryophyllum bevezetése jelentette. Az 1977-1983-ig terjedő periódusban a Partusisten kezelés ideje alatt a koraszülés gyakorisága 6,2 % volt. Bryophyllum bevezetése óta ez a frekvencia 1,07 %-ra csökkent. A legtöbb esetben elegendő volt az ambuláns, perorális Bryophyllum tokolízis részleges ágynyugalommal kiegészítve. A fentiekben említett koraszülés megelőzés pedig a kiadások lényeges csökkenésével jár.

Kulcsszavak: koraszülés, tokolízis, Bryophyllum

Ahhoz, hogy a perinatális mortalitás WHO által javasolt optimális -5% körüli értéket biztosítsuk - anélkül, hogy a császármetszés gyakoriságát emelnénk- két területen kell haladást elérni. Az első helyen a koraszülés gyakoriságának csökkentése, a másodikon pedig a ma még aktuális hüvelyi szülést befejező műtétek tökéletes elsajátítása áll. [5]

Ezen a két területen az elmúlt 30 évben világszerte nem sikerült előrelépést tenni. A perinatális mortalitás gyakoriságának csökkenése elsősorban a császármetszés frekvenciájának jelentős növekedésének eredménye. A betamimétikumok tokolytikumként az 1970-es évek elejétől történő alkalmazása a koraszülés 7-8% körüli gyakoriságát nem befolyásolta [4], ugyanakkor az érintett terheseknél és magzatoknál nem elhanyagolható mellékhatásokat okozott. Az USA-ban a koraszülés aránya az 1981. és 1994. közötti időszakban 9%-ról 11 %- ra emelkedett. 1994-es amerikai adatok szerint az összes szülések 2%-a a 32. terhességi hét előtt következett be.[2]

A koraszülés megelőzése elsősorban a terhességet gondozó orvos kezében van, és nem a klinikák feladata. A gondozás lényege a koraszülés veszélyének korai felismerése és annak megelőzése, és nem az akut koraszülés gyakran reménytelen kezelése.

Az általában kevésbé ismert, de saját gyakorlatban kiváló eredményeket felmutató fitoterapeutikummal történt kezelés arra ösztönzött, hogy az erre vonatkozó tapasztalatok széles körben is ismertetésre kerüljenek.

1983-ban a Herdecke/Ruhr-vidéki Közhasznú Közkórházban -Németország legnagyobb antropozófikus irányzatú kórháza- tett látogatásom alkalmával az akkori főorvos, Werner Hassauer hívta fel figyelmem a Weleda cég által forgalmazott Bryophyllumnak nevezett phytokészítményre. Hassauer 1970. óta jó eredményekkel használta a Bryophyllum nevű készítményt kórházi kezelésként, elsősorban infusio formájában. Tőle származik a Bryophyllum tokolytikus hatását elemző 1985-ben megjelent első közlemény is [3], valamint az Evelin Daub által először disszertációként , később monográfiaként publikált munka, melynek címe: „Az idő előtti fájástevékenység kezelése növényi anyagokkal. Klinikai tanulmány.” (Urachhaus, 1989), amely a Herdeckében szerzett tapasztalatokon alapszik [1]. Ez a munka -tudomásom szerint- a Bryophyllum ambuláns gyakorlatban történő alkalmazásáról szóló első közlemény.

Anyag és módszer

Azoknak a terheseknek az adatait értékeltem ki, akiket a magángyakorlatom megnyitása óta gondoztam, illetve szülésüket saját magam vezettem. Az általam gondozott, de később más kórházban szült asszonyok adatai sajnos, visszamenőleg már nem értékelhetők. Ezek a terhesek azonban a beteganyag 20%-át teszik ki, és ennek a tanulmánynak az eredményeit nem módosították volna.

A tokolízis eredményes voltának kritériuma a 37. terhességi hét elérése, mely a többes terhességekre is vonatkozott. A munkában a tokolízis-esetek számát a szülések számához viszonyítottuk, megállapítottuk a koraszülés frekvenciát, valamint a tokolízis sikerarányát az alkalmazott készítményekhez viszonyítva. Meghatároztuk a kórházi részben az intravénás tokolízisek és az ambuláns per os adagolt tokolízisek egymáshoz viszonyított arányát és a kezelés ellenére bekövetkezett koraszülések terhességi idejét és mortalitását.

Az alkalmazott Bryophyllum a Weleda cég által forgalmazott fitofarmokon, mely a Madagaszkáron található Bryophyllum daigremontiánum, valamint Bryophyllum calycinum leveleinek vizes kivonata. A növény nemcsak Madagaszkáron, hanem Nyugat-Afrika és India területein is fellelhető, és az ottani népi orvoslásban, mint elfogadott gyógyszer ismert. Forgalomban van 5 %-os ampullaként infúzios kezeléshez, valamint 33 %-os dilutio, illetve 50%-os trituratio is. Saját gyakorlatomban a 33 %-os dilutios kiszerelést választottam, mert így pontosabb adagolás érhető el, mint a trituratio adagolásával.

Az eredmények kiértékelésénél 3 csoportot alkottunk. Az első csoportba az 1977-1983-ig terjedő időszak terhesei tartoztak. Abban az időszakban kizárólag Fenoterol (Partusisten) került alkalmazásra. A második csoportba az 1983-1990. között kezelt terhesek kerültek, amikor kezdetben szkepszissel, később egyre nagyobb bizakodással és meggyőződéssel alkalmaztuk a Bryophyllum-kivonatot. Az utolsó, harmadik csoportban, amely az 1990-2000. időszakot öleli át, szinte kizárólag és teljes meggyőződéssel csak Bryophyllumot használtunk. A tokolízis indikációjaként kezdetben a terhesek túl gyakori fájásokról szóló szubjektív panaszait tekintettük. A portio korai éréséről, megrövidüléséről rendelkezésre álló adatok a kezdeti szakaszból sajnos, hiányoznak. További indikációként értékeltük a cervixelégtelenségre utaló terhelő anamnesztikus adatokat, akiket részben McDonald szerinti cerclage műtéttel kezeltünk. A későbbi időszakban egységesen a portió korai érését tartottam a tokolízis fő indikációjának. Az erre vonatkozó adatokat kizárólag manuális vizsgálat révén, ultrahang alkalmazása nélkül nyertük. A cervix hosszúságának felére történő megrövidülése a tokolízis indikációját jelentette még zárt méhszáj esetében is.

Többes terhesek a 20. terhességi héttől kivétel nélkül profilaktikus kezelésben részesültek.

A cervix megítélésében a következőképpen jártunk el. Minden terhesrendelésen hüvelyi vizsgálatot végeztünk. A cervixhossz (illetve megrövidülés) manuális megítélésében a következő módszert alkalmaztuk. A vizsgálat folyamán az előfekvő részt bal kéz segítségével lefelé nyomjuk, illetve a fundusra vagy koponyavégű fekvés esetén a magzati nyakszirtre gyakorolt nyomással. Így a koponya a belső méhszáj már meglévő kúp formájú bemélyedésébe nyomódik, mely lehetővé teszi az előfekvő rész és a külső méhszáj közötti hosszúság, tehát a cervixhossz megítélését. További, prognosztikai szempontból fontos tényező a portió konzisztenciája, valamint a méhszáj állapota (zárt, ujjkúpnyira nyitott, vagy ujj számára átjárható). Amennyiben a nyakcsatorna -beleértve a belső méhszájat- ujj számára átjárható, akkor az prognosztikai szempontból kedvezőtlen jelnek tekinthető.
I.Táblázat
A tokolízis indikációi
Csoport I. II. III.
1977-1983 1983-1990 1990-2000
(n=226) (n=696) (n=700)
Indikációk:
A portio idő előtti érése -* 47 49
Fájások 32 39 40
Cervix insufficiencia
Cerclage + 4 17 4
Cerclage - 1 5 1
Többes terhesség 5 10 4
Hydramnion 1 4 -
Vérzés 3 2 2
Egyéb indikációk 2 2 -
* Hiányzó adatok

Mint tokolytikum csupán csak két készítményt alkalmaztunk: Fenoterolt (Partusisten) intravénás tokolízis vagy tabletta formájában perorális alkalmazásként, valamint a Bryophyllum 33 %-os oldatát. A készítmények együttes per os alkalmazásakor a Partusisten-dózist feleztük.

A Bryophyllum 33 %-os hígításának adagja, mint egyedüli kezelés napi 5× (4 óránként) 20 csepp kevés vízzel. Gyakori fájások esetén ugyanaz a dózis 1-2 óránként is alkalmazható, természetesen szigorú ágynyugalom mellett. Általában a tokolízis alatt álló terheseknek betegállományt és 50 %-os ágynyugalmat rendeltünk el. Ez azt jelenti, hogy a terhes a nap felét vízszintesen és nem félig ülő helyzetben tölti el. A nap másik felében könnyű, nem megerőltető házimunka megengedett, amennyiben a munka következtében a fájások gyakorisága nem változik.

Eredmények

Az eredményeket a II. táblázatban foglaltuk össze, és feltűnő, hogy a koraszülés gyakorisága a Bryophyllum bevezetése óta drasztikusan, 6 %-ról 1 %-ra csökkent.

Összesen 253 esetben alkalmaztunk tokolízist, ez az összes szülések 15,6 %-a. A kezelés gyakorisága csökkent a harmadik csoportban, ahol a terhesek 13 %-a részesült kezelésben, míg az első két csoportban még 17 %. A kezelés gyakoriságának csökkenése a kifinomultabb diagnózisra és a kezelési igény jobb kiválasztására vezethető vissza. Az első csoportban tokolízis nélkül két koraszülés történt.

A kórházi tokoliziskezelés gyakoriságának csökkenése a sikeres kezelések számának emelkedésével járt együtt. A harmadik csoportban 10,5 %-os kórházi kezelés mellett található a legkevesebb kezelési kudarc: 6,3 %. Ezzel szemben az első csoportban 66,7 %-os kórházi kezelés mellett a Partusisten-kezelés kudarca 30,8 % volt ( III. Táblázat).
II.Táblázat
A tokolízis alkalmazásának gyakorisága és a koraszülések száma az összes szüléshez viszonyítva
I.csoport II. csoport III.csoport Összes
1977-1983 1983-1990 1990-2000 1977-2000
Partusisten Bryophyllum Bryophyllum
Szülések száma 226 696 700 1622
Tokolízis 39 119 95 253
Összes szülésekhez viszonyított %-ban 17,3% 17,1% 13,6% 15,6%
A koraszülések száma tokolízissel 12 9 6 27
Tokolízis nélkül 2 - - 2
Szülés számának %-ban 6,2% 1,3% 0,86% 1,8%
III.Táblázat
Az ambuláns és kórházi kezelések eloszlása és a sikertelen tokolízisek részaránya
I.csoport II.csoport III.csoport Összes
n % n % n % n %
Tokolízis 39 100,0% 119 100,0% 95 100,0% 253 100,0%
Kórházi 26 66,7% 25 21,0% 10 10,5% 61 24,1%
Ambuláns 13 33,5% 94 79,0% 85 89,5% 192 75,9%
Sikertelen tokolízisek 12 9 6 27
A kezeltek %-ban 30,8% 7,6% 6,3% 10,7%

A Partusistenről Bryophyllumra történő váltás a tokolízis sikerét növelte. Ezt ábrázolja a IV.-VI. táblázat, ahol a gyógyszeres kezelés és annak sikere az egyes csoportokban részletesen van kiértékelve.

Az első csoportban a 39 tokolíziskezelésből 15 esetben átmeneti intravénás kezelésre kényszerültünk, ennek ellenére 9 esetben koraszülés zajlott le. A könnyebb esetekben, akik csak perorális (p.o.) Partusisten-kezelésben részesültek, további három esetben zajlott le koraszülés.

A második csoportban csupán 9 esetben találunk kizárólagos perorális Partusisten-kezelést. Ebben a csoportban a kezeltek túlnyomó hányada 33%-os Bryophyllum-dilutio-kezelést kapott. Ez vonatkozik azokra is, akik a későbbiek folyamán intravénás Partusisten-tokolízisben részesültek. Ezeket a terheseket az intravénás tokolízis leállítása után kombinált perorális kezelésben részesítettük, 5× 20 Bryophyllum-csepp és 5× ½ tabletta Partusisten naponta.A második csoportban az eredmények lényegesen jobbak, mint az elsőben. A 696 szülésből 119 esetben alkalmaztunk tokolízist és ebből 9 esetben zajlott le koraszülés ( az összes szülés 1,3%-a), és 14 magzat született. Ebben a csoportban a perinatális mortalitást lényegesen terheli a 30. terhességi héten bekövetkezett hármas ikerszülés, ahol mind a három magzat elhalt (súlyos EPH gesztózis, intravénás tokolízis).
IV. Táblázat
A kezelés típusa és annak eredményessége az első csoportban
Szülések Tokolízis-kezelés Koraszülések Perinatális
Szülés Magzat halálozás magzat
226 n % n n n
Partusisten i.v. 15 38,5% 9 10 2
Partusisten p.o. 23 59,0% 3 3 1
Partusisten+Bryophyllum p.o. 1 2,5% - - -
Bryophyllum p.o. - - - - -
Összes 39 100,0% 12 13 3
V. Táblázat
A kezelés típusa és annak eredményessége a második csoportban
Szülések Tokolízis-kezelés Koraszülések Perinatális
Szülés Magzat halálozás magzat
696 n % n n n
Partusisten i.v. 15 12,6% 3 6 3
Partusisten p.o. 9 7,6% 1 1 -
Partusisten+Bryophyllum p.o. 11 9,2% - - -
Bryophyllum p.o. 84 70,6% 5 7 1
Összes 119 100,0% 9 14 4

A harmadik csoport eredményei még jobbak, mint a második csoporté. A 700 szülésből 95 esetben alkalmaztunk tokolízist. Mindegyik kezelt terhes Bryophyllum 33%-os dilutiót kapott.

Kórházi kezelésben csupán csak 10 terhes részesült, és átmeneti intravénás Partusisten-tokolízisben mindössze 5 terhes részesült. Szájon keresztüli Partusisten-tokolízist senki nem kapott, és kombinált Bryophyllum+ Partusisten-kezelést is csak két terhes.

A Bryophyllum jól tolerálható készítmény, egyetlen esetben észleltem mellékhatásokat: egész testre kiterjedő pruritus miatt kellett a kezelést felfüggesztenem.
VI. Táblázat
A kezelés típusa és annak eredményessége a harmadik csoportban
Szülések Tokolízis-kezelés Koraszülések Perinatális
Szülés Magzat halálozás magzat
700 n % n n n
Partusisten i.v. 5 5,3 % 2 3 -
Partusisten p.o. - - - - -
Partusisten+Bryophyllum p.o. 2 2,1 % - - -
Bryophyllum p.o. 88 92,6 % 4 5 1
Összes 95 100,0% 6 8 1

A Bryophyllum bevezetése óta (II., III.csoport) nem történt extrém kis súlyú koraszülés (28. hétig). A terhesség 29. és 32. hete közötti koraszülés is csupán háromszor ( egyszer hármas iker, egyszer kettős iker, egyszer sima koraszülés).

Ez 1396 szülésből 0,2 % -nak felel meg. Az egyetlen perinatális haláleset a 33-36. hetes terhességi csoportban egy 33 hetes ikerterhességnél zajlott le, a B magzat a súlyos EPH gesztózis következtében intrauterin elhalt.
VII. Táblázat
A sikertelen kezelések megoszlása a terhességi hetek alapján
a koraszülöttek perinatalis mortalitása
Koraszülés I.csoport II.csoport III.csoport Összes
Szülés magzat perinat. elhalt Szülés magzat perinat. elhalt Szülés magzat perinat. elhalt Szülés magzat perinat. elhalt
n n n n n n n n n n n n
25-28 TH 5 5 3 - - - - - - 5 5 3
29-32 TH - - - 2 4 3 1 2 1 3 6 4
33-36 TH 7 8 7 10 1 5 6 - 19 24 1
Összes 12 13 3 9 14 4 6 8 1 27 35 8

A harmadik csoportban található 6 koraszülést a következő esetismertetésekben foglaltam össze.

* 1. eset: 32 éves először szülő, aki ambuláns, perorális Bryophyllum-tokolízisben részesült a terhesség 25. hetétől rendszertelen kontrakciók, a 32. héttől pedig a portio korai érése miatt. A graviditás 34. hetében erősödő, nem befolyásolható kontrakciók után spontán szülés, melynek során 1210 g-os kora, illetve dyszmaturus leány születik, gyermekosztályra helyezve.
* 2. eset: 31 éves harmadszor szülő nő ikerterhesség miatt profilaktikus ambuláns Bryophyllum-tokolízisben részesült a terhesség 25. hetétől. A 34. héttől enteritis miatt kórházi felvétel és intravénás Partusisten-tokolízis. 3 nappal később hazabocsátva, majd 7 nappal később spontán burokrepedés (35.TH), és harántfekvés miatt császármetszés, melynek során 2540 g, illetve 2740 g leánymagzatot segítettünk világra. 24 órás gyermekosztályon történő megfigyelés után visszahelyezték a szülészeti osztályra.
* 3. eset: 31 éves másodszor szülő, aki a terhesség 34. hetétől a méhszáj korai érése miatt Bryophyllum-kezelésben részesült, majd hüvelyi vérzés miatt a terhesség 35. hetében kórházi felvétel -placenta praevia kizárva-, majd intravénás Partusisten tokolízis alkalmazása után 4 nappal otthonába bocsátva. 6 nappal később ismételt felvétel vérzés miatt perorális Bryophyllum+ Partusisten-tokolízis. A tokolízist 24 órával később leállítjuk, majd spontán szülés a 36. héten, melynek során 2600 g-os leánymagzat születik. A vérzés oka a placenta széli részének idő előtti leválása volt. A magzat a szülészeti osztályon maradt.
* 4. eset: 30 éves első szülő, ikerterhesség, profilaktikus, ambuláns Bryophyllum-kezelés a terhesség 21. hetétől. A 30. héten elvégzett ultrahang-vizsgálat az A magzatnál masszív hydrops kialakulását jelezte. A 31. héten spontán burokrepedést követően hüvelyi szülés. Az A 1960 g-os leánymagzat a masszív hydrops következtében 1 órával a szülést követően meghalt, a B magzat 1160 g , sérülés jelei nélkül megmaradt. Ebben az esetben fetofetalis transfusiós szindróma állt fenn monoamniotikus ikerszülés kapcsán.
* 5. eset: 38 éves harmadszor szülő, aki ambuláns, perorális tokolízis-kezelésben részesült a terhesség 32. hetétől, a portio korai érése miatt. Idő előtti burokrepedés 35. héten soorkolpitis mellett, majd spontán szülés, melynek során 2700 g-os leánymagzat született. Áthelyezést nem igényelt.
* 6. eset: 35 éves elöszőr szülő, aki ambuláns, perorális Bryophyllum-kezelésben részesült a méhszáj korai érése miatt. A 34. héten burokrepedést követően spontán szülés, a 2830 g-os leánymagzat áthelyezést nem igényel.

Megbeszélés

Az elmúlt évtizedben a koraszülések ellátásában kétségtelenül lényeges előrelépés következett be. Ezzel szemben a koraszülések megakadályozásában stagnálás állapítható meg. Egy sor -tokolitikus hatással minden kétséget kizáróan rendelkező- új készítmény került forgalomba, melyek jelentős mellékhatással is rendelkeznek.

Azok a remények, melyek alapján a koraszülés gyakoriságát 7-8 % alá lehet szorítani, nem váltak valóra.

A koraszülésarány csökkentése a terhességet gondozó orvosok kezében van. A gondozás sikere a fenyegető koraszülés korai felismerésétől és hatásos tokolitikumok alkalmazásától függ. 1983. óta alkalmazunk gyakorlatunkban Bryophyllum nevezetű növényi tokolitikumot.

Ez alatt az idő alatt a koraszülés gyakorisága 1,07%-ra esett vissza (1396 szülésre 15 koraszülés), szemben az 1977-1983. közötti 6,2 %-kal.

A 19 többes terhességből 12 esetben értük el a 37. terhességi hetet (63%).

Meg kell említeni, hogy a Bryophyllum mellett nem történt egyéb kiegészítő kezelés, pl. Magnesium vagy infekció prophylaxis.

A harmadik csoportban a 95 tokolikus kezelés kapcsán 10 esetben kényszerültünk kórházi kezelésre (10,5%), és csupán 5 esetben (5,3%) intravénás Partusisten terápiára. A 700 szülésből pedig csak 6 koraszülés (0,86%) következett be. Az utolsó 214 szülésből 29 esetben kizárólag Bryophyllumot alkalmaztunk. Egyetlen egy esetben -szociális indikáció miatt- javasoltunk kórházi kezelést és csak két koraszülés történt a terhesség 34., illetve 35. hetében. Mindkét magzat végig az osztályon maradt (lásd 5., 6. eset).

Gazdasági szempontokat figyelembe véve a kevesebb és nagyobb súllyal született koraszülések, valamint a ritkábban szükséges kórházi kezelések lényeges megtakarítást is jelentenek. 100 ml 33%-os Bryophyllum 2-3 hetes adagának költsége 35,75 CHF.

A Bryophyllum kivonat pontos hatásmechanizmusa és hatóanyaga a mai napig nem ismert. A Bryophyllum hatásmechanizmusának sajátossága, hogy a terhesek által jelzett kontrakciók nem szűnnek meg teljesen, de a fájásoknak fundus uteri dominanciája és a portióra való hatása vagy megszűnik, vagy pedig lényegesen lelassul. Ebben az anyagban a tokolízist a terhesség 37., többes terhességnél a 36. hetében felfüggesztettük.

A Bryophyllum által elért és itt közölt kiváló eredmények nyilvánvalóan nem véletlenszerű eredmények és nem tudatos szelekció gyakorlatának következményei.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Én is sokat járok pisilni, főleg este ,képes vagyok 3 percenként is :shock: és tudok is.
Szerintem ez az utolsó harmadban teljesen normális jelenségnek számít, mivel a baba sulya egyre inkább nyomja lennt a hugyhójagot.
Igaz,nagyon kellemetlen :? de lesz ez ennél még rosszabb is,amikor éjjelente fél óránként kell menni jóformán pisilni :?


Kóla
Én sem szeretem ilyenekkel tömni a gyerekemet, de én megkóstoltattam velük,amikor kértek, tudtam hogy nem fog nekik ízleni, mert nem voltak hozzászokva a szénsavas löttyökhöz , így nem is ízlett nekik, szerencsére :lol: azt mondták a szénsav csípi a torkukat ,így azóta sem kértek belőle.

Sajnos a nagymama nálunk kényezteti őket mindenféle ,,rosszal" chips, csoki, édes vackok,szóval nálunk is megy a harc ,mert ez nekem nem tetszik.
A multkor a nagymama az édes málnát még plusszba becukrozta nekik, na nekem erre felállt a szőröm is, :twisted:
Én meg azon vagyok,hogy a gyerekek megszeressék a természetes ízeket :roll:

Egyetlen egy ital volt, ami kicsit édes volt és ittak, az a sárgarépalé/ amit én magam szoktam nekik csinálni :roll:

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


Jó reggelt!

Köszi a választ, bevallom örülök hogy mindenki küzd a pisiingerrel! :D Ez megnyugtató!

Hú csajok, nyakunkon a 8.hónap, sőt valaki már belecsöppent! :shock:
Úgy döntöttem elkezdek szépen mosni, mármint a badykat, pelenkákat.... :)
Egy másik fórumon a szeptemberiek, már elkezdtek szülni, már 3 baba van! :shock: :lol: S, ahogy olvasgatom őket, ott már jóslófájások vannak minden második kismaminak! :shock: Úgy rohan az idő!!!!! :roll: Kicsit néha ilyesztő!

Kólát én se adok gyereknek (a keresztfiamnak se, pedig ő mindíg hisztizik ha látja).
De, a sok csoki se jó....mert abban is nagyon sok élénkítő szer van. azt olvastam hogy egy hiperaktív vagy nyugtatan gyermekenk nem is szabadna adni csokit! :shock: :?

Képzeljétek,kész a lépcsőnk a padlástérbe (eddig csak ideiglenes volt) most szép lakkozott tölgy! :lol: Majd teszek fel fotót később.

Szép napot, puszi!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


Sziasztok!

Emmalena - úúúúúúú, nagyon sajnálom, hogy be kell feküdnöd a kórházba :cry: Gondolom már bent is vagy, kitartást és türelmet kívánok, rendben lesz minden, fő a pozitív gondolkodás!!!
Amúgy én már attól vagyok ki, hogy komolyan mondom, a terhesség minden napja egy-egy mérföldkő, nem is gondolnán az ember lánya, hogy ennyi borzalom vár rá a 9 hónap alatt :roll: :?

LKata - nyugiii, nekem is sokszor van ez, pisilek és egy pár perc múlva érzem, hogy úristen, mindjárt becsurrantok, elmegyek a vécére és jön 1-2 csepp :D Szerintem a baba nyomja meg olyankor a hólyagot, meg amúgy is sokat iszunk most, mert a napi 2 liter jó ha megvan, azt ki kell pisilni. Úgyhogy ne izgulj, ettől nem fogsz szülni még, ez nem annak a jele, ne paráztasd magad! :wink: Örülj, hogy a görcsölés elmúlt és gondolj arra, hogy nem lehet már baj!!!

Babe - nem rossz az, ha nincs külön pelenkázód, ha van polcod a fürdőszobában és ha van tered. Pl. mi nem panelben vagyunk, de a fürdőszobánk elég kicsi, a mosógépen csak oldalt férne el a pelenkázó és pl. még azt sem tudom, hogy fogunk fürdetni, mert vettünk ugye szuper kádat, de a fürdőszobában nem fogunk elférni vele, szóval valszeg az lesz, hogy a szobában fürdünk és ott a pelenkázó az ágy mellett rögtön és ott helyben pelenkázunk is. De ez majd kialakul, ha ott kényelmesen elfértek, akkor nem hiszem, hogy kellemetlen lenne a helyszín.
Nekem is van, hogy egy helyen kinyomja, kifeszíti magát a bébi, akkor már elég viccesen néz ki a hasam, egyik oldalon kidudorodik durván, másik oldal lapos :lol:

Sensi - ne gondolj a csíkokra, szerintem ha eddig nem lett csíkos, akkor már ezután sem lesz!!! Ez bőrtípustól is nagyon függ, nekem pl. nagyon rugalmas, olyan kreolos jó bőröm van és alig-alig kenem a hasamat, mert lusta vagyok és egy db csíkom sincs ott, a terhességi csíkjaim, amik vannak a combom környékén, azok meg a régi fogyókúráktól vannak, szóval ebben a 7 hónapban nem jött ki semmi rajtam. Ne is gondolj rá, szép marad a bőröd, nyugi! :lol:

Macianyu - képek a 4D-ről???? Képzeljétek, én ugye azt mondtam, már nem megyünk, de most meggondoltam magam, a héten bejelentkezünk, szerintem mi is a Genesisbe! Olyan kíváncsi vagyok, hogy most milyen, a Várandósok könyvében már olyanokat olvasok róla, hogy nagyon kíváncsi vagyok, milyen és még áldozunk rá :D

Cola - nekem volt időszakom, amikor csak azt ittam, de aztán leszoktam róla, a gyereket nem tömném vele, de ha szeretné megkóstolni, megengedném neki. Ha néha kap a nagyszülőktől majd csokit vagy rágcsát, nem lesz gond, van egy normális egyensúly, néha kell egy kis édességdózis.

Tegnap voltunk a Kikában! Vettünk pár dolgot, de kicsit túl vannak lihegve ezek az akciók, a babadolgoknál egy rugi volt igazán olcsó, de amúgy semmi extra. Vettünk még egy takarót 1990 forintért, de aztán otthon rájöttem, hogy nem érte meg az árát :?
Amúgy megvagyunk, párom ma már dolgozik, ez az első napom itthon egyedül, szóval takarításra fogom magam.

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Sziasztok!
Pár napja elkezdett tágulni az alsó részem. Remek érzés! Iszonyatosan fáj! Mondjuk most már szinte semmi nem jó. Fordítás közben fáj a fenekem, vasalás közben a derekam, torna közben mindenem, fekvés nem jó, mert túl nagy a hasam.... :roll: Itt a híres harmadik trimeszter. :lol:
És még fél kiló hízást engedhetek meg magamnak. Valószínű az a másfél kiló, ami még rámegy a babára rögtön le fog jönni a fenekemből, úgyhogy nem fogok tíznél többet hízni.... :lol: Szerintetek? Vagy túl optimista lennék.... :? :lol: Egyébként letojom. Diétázok, süteményeket csak szagolgatom, fehér kenyér közelébe se megyek, többet nem tudok tenni...

marek
 
 


Sziasztok!

Kata - Hát, akkor nem csoda, hogy ilyen szép nagy a fiatalúr! Nálunk senki sem volt a 4 kg közelében, átlagos súlyú babyk voltunk, sőt, az öcsém még a 3 kg-t se érte el.

Velünk még mindig semmi extra.

Egészséges táplálkozás és társai - Nagyon szép az idea lányok és az elmélettel egyet is értek. DE! Arra azért számítsatok, hogy a teljes csoki, cukor, chips, kóla megvonás is lehet ártalamas. Természertesen nem azt mondom, hogy ezeken fog élni a gyerekem, nyilván nem, de néha-néha miért nem kaphatna. És hogy miért gonodlom így, azért, mert bizony sajnos vannak családok, ahol nem figyelnek enniyre az egészéges táplálozásra és akármennyire is óvjuk tőlük a gyerekeinket, legkésőbb az oviban tutira fognak találkozni. Iskolás tapasztalatom, hogy az a gyerekek, akik otthon nem kaphatnak a "bűnös" étkekből, egy-egy szülinapi zsúr vagy osztálybuli alkalmával betegre tudják zabálni magukat a nyalánkságokból, inni kólával stb.És lehet, hogy ezek a durva dózisok ártalmasbbak. Szóval szerintem ezen is gonodlkodjatok el. Arról meg nem is beszélve, hogy a burok alatt nevelt gyerekek hamar lesznek csúfolódás tárgyai egy gyerekközösségben: " Te, még sose voltál a McDonald'sban? És kólát se ittál? De gáz!" Hallottam már ilyet! Pedig én egy nagyon jó osztályban tanítottam, meséltem már nektek róluk!

KépKép
KépKép
KépKép
sz.bettyna
 
 


Sziasztok!

Hétvégén jó sokat "termeltetek".

Emmalena! Szorítok Neked nagyon!

Lovaszkata/Ildi! Kika tippet köszi. Ildi melyikben violtál? Lehet, hogy ott már kifogytak?

Ancsa! Kitartás! Mellkilinikán biztosan tudnak 100%-os információt a szoptatásról.

Dalma! Én úgy tudom, ha a nőgyógyász ír egy papírt. hpogy pihenést javasol, bármikor kiír a háziorvos.

MTücsök! Sok gyógyszeren azért van ott, hogy várandósoknak nem ajánlják, mert nem kísérleteztek várandósokon (melyik hülye terhes nő vállalná....). De ha bízol a saját orvosodban, szedd be amit javasol.
Amúgy a ctromfű tea tényleg jó (DM-ben azt hiszem van Jó éjszakát tea, citromfűvel és egyéb nyugtató hatású természetes dolgokkal)

Zsu! Remélem azért lassan feltárul a titok baba-nem ügyben nálunk. Ábi tényleg tündér!

Babe! Én Lillára szavazok - Lili becenév nagyon csajos. :lol:

Védőnő: nem kell, hogy a bejelentett lakhely szerinti legyen. Ha máshol laksz, akkor is mehetsz a helyihez.
Sajnos az enyémnek is szófosása van...múltkor 50 percig magyarázott olyan dolgokat, amiket tudtam eddig is. Próbáltam kedves-türelmes lenni....nem könnyű. Viszont egy fillért sem adnék neki soha.

LKata! Én is küzdök a pisivel. Néha csak pár csepp, pedig annyira kell. Babóca biztosan nyomja a dolgokat.

Sensie! Ne aggódj, még bőven befordulhat a baba!

Marek! Én ma megyek a dokimhoz, lesz mérlegelés is....picit para, mert ebéd után kell mennem, de nem tudom kihagyni a kajálást és addigra tuti megiszom 1 liter vizet is, ami azért tuti dob a súlyomon.
Majd beszámolok.

Bettina! Mikor jöttök vissza?

No, megyek ledőlni, mivel gépem ugyan van, de még a normális asztal+szék csak holnap estére lesz meg, és most kis asztalnál görnyedős a netezés...fáj is már a hát.

Szép napot!

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Sziasztok!!

Örülök, h lett téma :D :D :D

Szöszke!
2 év múlva megtudod, h lehetetlen mindent elzárni, elpakolni. Ha nem az élelmiszert borítja ki, akkor a játékokat, könyveket.... Nálunk zárjuk a konyhát, de sokszor be kell mennem, Ábelt pedig nem kötözhetem le. Elég egy pillanat és máris rosszalkodik. Ettől még normális anyuka vagyok :) Képtelenség egész nap fogni a kezét... Minden gyerek más, az enyém örökmozgó....
Nyugi, Ábel sem kap colát, csak tényleg amiatt, h megértse, h nem is finom.... De nem adok neki,k inkább olyankor kortyolok, amikor nem látja. van aki kávézik, nekem ebben a melegben jólesik 1-2dl cola., ami a vérnyomimat rendezi...

Ábel kizárólag vizet kap (fluoridos ásványvizet a gyerekorvos tanácsára. ) Inkább gyümölcsöt kap...

marek!
Chips ügyben is egyetértek. Anyósom is tömné, megköszönöm, és mondom, majd itthon megkapja. Itthon pedig megeszi a férjem, vagy ha vendégek jönnek... :oops: :lol:

Bettyna!
Pár hét és neked is lesz elfoglaltságod :D :D :D
Kókuszkocka kész, várom, h kihüljön és beforgatom....

Sensi!
Te aztán tudsz élni... a lányodnak 20 éves koráig nem lesz szüksége semmire :lol: :lol: :lol: (vicc!!!! )

Próbálom elviselni a védőnőt, max. jövök ide panaszkodni... :oops: 8)

Úgy tűnik öcsi lesz, de tényleg majd ha megszületik....

Babe!
A merev pelenkázólapokon van műanyag gomb az alján, így stabilan rögíthető a kiságyra. Én azon pelusoztam nagyon sokáig.

Zsuzsu,Ábel,Konstantin
KépKép
zsuzsu72
 
 
 
 


Peva - a Lehel u-i Kikában voltunk és nem az volt a baj, hogy elkapkodtak volna mindent, hanem hogy akciósan sem volt túl olcsó! Vettünk egy rugit, ami nagyon jó árban volt és megvettük a lepedőt, ami gumírozott szélű és csak 790 forint volt, és vettünk még egy vágódeszkát :lol: Szóval valahogy nem hiszem, hogy itt fogjuk megvenni a babadolgokat, de szépen apránként haladunk.
Volt pl. textilpelus is, de valahogy nem tudtam, hogy az jó-e, mert nem értek hozzá, van többféle is belőle vagy csak egy anyagban van? Na szóval ezért nem vettünk még ilyen dolgokat, ezeket majd szeptemberben, amikor már tényleg mindenhol körbenéztünk.

Marek - mi az, hogy elkezdett tágulni az alsó részed? Ezt esküszöm, nem értem :shock: :)

LKata - szerintem mi még ráérünk a mosással, nem? Nálunk pl. még nincs összerakva egyik bútor sem, tehát a kiságy+komód, amibe ugye majd a rucikákat pakolnám, tehát mosni sem mosok még, mert utána nem tudnám hová tenni. Én reménykedek benne, hogy azért nem szeptemberben fogok szülni! :roll: Persze sokszor érzem már úgy, hogy elegem van ebből a nagypocakos időszakból, de nem gondolok rá inkább, mert a babának meg az a jó, ha minél tovább bent fejlődik. Szóval nem akarom sürgetni, előre hozni a dolgokat még.

Túlvagyok a porszívózáson, felmosáson, megállapítottam, hogy én ezt már nem bírom :shock: Ömlik rólam a víz és leszakad a hátam, csajok, ti hogy boldogultok a házimunkával??? :shock: :?

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


Kata: Nem is az a baj,ha néha v egy-egy ebédhez isznak a gyerekek colát, hanem, h sokan csak azt isznak.Nekem volt egy osztálytársam, aki utálta az ásványvízet,teát, napi 2l colat ivott...a fogai nagyon cudarul néztek ki és 120kg volt minimum :D inkább az egészséges kajahoz, innivalohoz szokjon hozzá, az ilyenekkel mint a cola, meg legyen mértékletes.akkor nem árt.

nusildi: nekem is nehezkes a takarítás, és most itt a költözés...még 2 hétig tuti takaríthatok egyfolytaba.ja, és a lépcsőházat is felkéne mosni meg ilyenek minden héten vki takarít, és jövőhéten mi leszünk...tuti nem fogok 4 emeletet végigsöpörni meg hurcolászni a felmosot..igy is a 3.ra megyunk, még felmenni is eleg:D






















:) :D :D

Kép
babe.
 
 


ancsa: én nemis értem, h lehet egy amugy is édes gyümölcsöt még becukrozni :? :)

Kép
babe.
 
 


Ildi
A csontok tágulnak. Ezért fáj sokak csípője (ezt eddig én megúsztam, szerintem azért, mert még tavalyról nem rendeződött), nekem most ott lenn fáj, nemtom ott melyik csont van, de tudom, hogy tágul, hogy kiférjen a baba. Hát elég kellemetlen. Szóval ez nem a méhszáj, hanem a csontok... :roll: vagymi...asszem...

Betty
Én nem azt mondtam, hogy burokban akarom nevelni a gyerekem, lesznek olyan alkalmak, amikor kap sütit, vagy édességet, de nem értek egyet azzal, amikor nagypapa ebéd előtt a gyerek kezébe ad egy TÁBLA!!! csokit vagy egy ZACSKÓ!!! chipset. És nem hiszem, hogy az unokát csokival kell magukhoz édesgetni. Ha más eszközük nincs (mondjuk az őszinte érzelmek), akkor sajnálom. Egyébként a férjem családjában minden gyerek kólán él és én ezzel sem értek egyet.

marek
 
 


Sziasztok,

Kata:
de jó, hogy írtad, hogy mindent adsz Zsófinak. :) Én is mindent adok Lilinek. Én szénsavasat is, mert nagyon jól elveszi a szomjat. Sőt, Lili megkóstolta már a kólát is, és nem halt bele :D Semmit nem viszek túlzásba. Én is fontosnak tartom, hogy ne cukron éljen a gyerek. Nekem Lili rossz étvágyú kislány volt, sőt ha valami baja van, akkor sincs kedve enni. Én úgy gondolom, ha az a kevés amit megeszik az értékes étel, akkor nincs akkora baj. Ezt most is tartom, de ha rájön a falánkság, és nagyon szépen eszik, akkor miért ne ehetne meg ő is egy kocka csokit, vagy gumicukit, ha már annyira szereti… Sőt, a multi vitamint is használom erre a célra. Van csokitamin, meg gumimacis multi vitamin. Napi 1 db az adag. Én adom neki, ő hálás, és le van tudva a napi nyalánkság is. Túrórudit, pudingot rendszeresen adok neki, nem főétkezésnek, de kiváló uzsonna, vagy vacsi kiegészítő tud lenni. Kakaót is adok Lilinek, mert nem szereti a tejet, és én meg szeretem, ha azzal fekszik le, és ébred.
Szóval szerintem is mindenki azt csináljon, amit a legjobbnak lát. De ne féljen senki változtatni, ha a körülmények másként hozzák. Nem tudhatjuk előre, hogy milyen csemeténk lesz. Egyik sem tankönyvi, az én Lilim különösen nem az :D
Nekünk a gyermek dietetikus még fantomalt-ot is írt fel, hogy Lili jobban gyarapodjon. Ez semmi más csak natúr kalória… Akkor már nem jobb, ha kakaót iszik cukorral, vagy répafőzeléket édesítve, vagy bármit, amiben benne van az egészség és az íz is?! Nekem így hozta a sors, és most már tudom, hogy Borival senki másra nem hallgatok majd az etetést illetően, csak az anyai ösztöneimre, mert nekünk a sok „jó tanács” nagyon megnehezítette a dolgunkat Lilivel.

Mielőtt megköveztek szeretném jelezni, hogy Lili leginkább gyümölcsöt kap nasira is, és ha a boltban/ piacon megkérdem, mit szeretne, akkor is gyümölcsöt vásárol magának :D
Tehát nem tömöm „méreggel” a lányomat, csak nem akarom, hogy ne tudja mi az. Az én gyerekemet senki ne tudja elcsábítani a csokijával, cukorkájával, csak mert kíváncsi milyen is az.


Pelenkázó: nekem van Lilitől örökölt :D De szerzek be egy puha, vízhatlan feltétet a fürdőszobába is, mert idővel ott fognak fürdeni a csajok a nagykádban apával, később velem is, és akkor jól jön, hogy a mosógép tetején is lehet pelenkázni… Most fürdető szekrényünk van, az a fajta, ami komód, de a tetejét megemelve kád, lehajtva pelenkázó. Marha nehéz a fél kezedben egy gyerekkel, aki vizes, törülközőbe csavarva, vagy a nélkül, (attól függ hogy sikerül megoldanod a helyzetet,) visszaügyeskedni a komód tetejét a kádra, hogy letehesd végre a gyereket. Ezért a plusz szivacs jól jön majd oda is, mert a hátam mögött ott van az ágyunk, és arra teszem a plusz pelenkázót a gyerekemmel, és mindjárt lesz két kezem rendezkedni :D

Marek: milyen önuralmad van a diétát illetően! Le a kalappal! Fájás a csontok miatt: én már a terhesség elején letudtam. Most már csak ritkán van. Cserébe érzékenyebbek az ízületeim. Nem jó a fekvés, csak ha vastag párnát teszek a lábaim közé, hogy ne húzza a csípőmet a felső lábam… Fura, meg ilyenek.

Zsuzsu:
én kérek kókusz kockát :) Linkelj be egy párat, jó? :P

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok!!

Mh bol irok, ritkan tudok belepni, mert betanitom a kolleganom...es nem nezelodhetek a netten az orra elott :lol:

Takaritas: nekem is mindenem faj...ha seregetek a derekam, porszivozas is nehez..minden szoba utan piheno :lol: portorles...a foldon negykezlab kizart..labbal kinlodok..
Nekem a mosogatas nagyon nehez....kisse be kell hajoljak a kagylo fole....a derekam torik kette.
Mikor lefekszem nekem nagyo faj a farcsontom...alig tudok aludni...mert midket oldalan faj...maskepp pedig nem lehet fekudni :o ...
ket napja a gorcs is megfogta mindket labizmom...alug tudtam labraallni kellett egy kis ido mig beindultam...pedig magneB6, maternat szedem...

Cola: nem iszok folyton egy honapba 1szer, kb van h megmegkivanok egy poharral....gyerekunknek en sem fogok adni...amig lehet ...valahol majd csak megkostolja...az elkerulhetetlen....

most mennem kell...meg benezek..s folytatom :lol:

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Peva!Örülök,hogy egy véleményen vagyunk :lol: Igazad van én Zsombornál is az anyai megérzéseimre hallgatok majd. :D

Ildi!Nekem egyre nehezebb a takarítás de néha meg úgy beprögök,hogy szinte mindent megcsinálok pik-pak.

Hát nálunk borzalmas éjszaka volt.Drága kislányom örökölte az apja izgulását és 38fokos lázat produkált mert olyan izgatott,hogy holnap megy a mamáékkal Balatonra.Gabi dettó ilyen volt mondta is,hogy fél,hogy még most is belázasodik annyira izgul várja lassan 28 évesen.Mi hibánk mert tegnap már pakoltunk és folyton erről beszéltünk és a kis drágám olyan lelkes lett,hogy belázaodott :oops: :oops: Ösz visz 3órát aludtam mert hányt is a doki azt mondja a gyerekek a láztol hányhatnak és Zsófi most hányt de epét szóval a láz miatt.Úgy sajnáltam szegénykémet komolyan ilyenkor leszarom,hogy kevés a pénz(bár isten pénze nem volna elég),néha össze jön minden,csak minden rendben legyen a gyerekeinkkel és egészségesek legyenek Kép

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


sziasztok!
visszaértem a dokitól.
Méhszáj zárt (3000), vérnyomás jó, súlyért meg lettem dicsérve!Azt hiszem rossz a mérlege :lol: ugyanannyi volt, mint 4 hete - bár akkor előtte nagyon bezabáltam és a WC-ügy sem volt rendben - jól le is lettem cs.ve....

Vett kenetet strepto-izé miatt, hogy szülésig még kikezeljük, ha van valami.
Holnap pedig mennem kell vérvételre (nagy rutin)- éh gyomorra. :cry: és néz ultrahangot is.

Adott orvosi igazolást az apaságihoz, és szólt, hogy mielőbb intézzem, ne kelljen az utolsó pillanatban rohangálni.
Listát is adott kórházba vivendő dolgokról.
Még 8 hetem van, de nagyon közeledünk a cél felé.

Hát ezek vannak - erre számítsatok 32. betöltött hét után 8)

Daisypath Happy Birthday tickers
peva
 
 


Peva - én nem is tudtam, hogy lesz még egy nagy rutin, azt hittem, nem lesz több vérvétel :?
De jó neked, hogy nem híztál, gratula! Én már szégyenlek ráállni a mérlegre :roll:

Kata - a végén én is vasaltam még, mostam is, aztán hajat mostam, teregettem, mosogattam... de nagyon kifáradtam és durván hamar elment már a nap, nem is gondoltam volna, hogy így elszállhat :shock:

Dalma, Marek - nekem is nagyon fáj mindenem ha fekszem akkor is :roll: A hátam, az oldalam, sokszor éjjel arra kelek, hogy nagyon fáj az oldalam-csípőm, aztán próbálok háton feküdni kicsit, de azt nem ajánlják az ucsó harmadban, szóval félig hát, félig oldalt próbálok, elég szutyok dolog és ez ennél csak rosszabb lesz! :roll:

Kókuszkocka? Nyami! Bár én ma csak péksütit ettem, a mai kajám volt reggelire croissant (remélem jól írtam), majd kakaós csiga és tej, majd túrós táska, majd egy zacsis leves, utána 4 db ferrero roche, majd újabb kakaós csiga. Na, ezt zabáltam ma, komolyan mondom, néha már kivagyok magamtól, meg még egy csomó ásványvizet is lenyomtam, nem tudom, hogy fér ennyi belém, de mostanában nagyon jó az étvágyam :?
Amúgy kb. 2 hete szedek egy fél Elevitet minden nap, lehet, hogy ez rádob egy lapáttal? :roll:

Kép

Kép
nusildi
 
 
 
 


igen, szerintem is lessz még rosszabb is, a fájásokkal és az alvaszavarokkal :cry:

az lehet hogy etvagy gerjeszto az Elevit...én az második honapban szedtem...akkor hiztam egy nagyot....habár a mostani állapothoz képest akkor csini voltam...most méár kis rozmár lettem...kell feltegyek képet...valamikor..

Dalma
KépKép
Kép
biceboca
 
 


Marek, Zsuzsu, Kata84, én évekig kólafüggő voltam. :( Már csak ezért sem adnám a gyerekemnek. Ezek az „üdítők” évek hosszú munkájával hozzák meg „gyümölcsüket”. Túlsúly, fogak romlása, felhalmozódott emészthetetlen adalékok, amelyek allergiát okoznak később, ízületi fájdalmak, stb…
Ezt a szerencsételn 7 éves kislányt is jóindulatból hízlalta fel az anyukája:
http://www.youtube.com/watch?v=UKlSagF7 ... re=related

Macianyu! A 4 D genesisbe hogy jelentkeztél be?

Szbettina! Nem arról van szó, hogy burokban kell nevelni, csak a fő csapásvonal legyen meg, ne összevissza zabálhasson a gyerek, mert oké, rajta még esetleg nem látszik, mert fejlődő szervezet, de a kiskorban elsajátított magatartásformákat élete végéig megőrzi.
A szülői, nagyszülői szeretetet nem biztos, hogy csokik, és chipsek tömésében kell kimutatni. Azok a gyerekek, akik meg ezzel ugratják lekezelően a gyerekemet, vajon mennyire lesznek nagylegények a fogorvosi székben? :D

Nymalac, napi egy db gumicukor szinte semmi. Aki napi egy csomag gumicukrot kap, az már ciki.
Ebben az egészben engem a nassoláshoz való hozzászoktatás szokott idegesíteni, pl. rengeteg szülőt látok, aki engedi, hogy a boltban kifizetés ELŐTT megegye a gyereke a csokit, megigya a cukros üdítőjét, stb. Ezt a magatartásformát sosem láttam úgy, hogy pl. egy almát eszik meg a gyerek kifizetés előtt, vagy pl. ásványvizet iszik…csak a csupa „hasznos” élelmiszerrel. Vajon miért?

Ildi, szerintem az Elevit nem gerjeszti az étvágyat…én minden nap beveszek egyet (és 2 MagneB6-ot), de nem hinném, hogy bármilyen étvágygerjesztő hatása lenne.

A férjem és köztem kisebb vita bontakozott ki a babakendő használatáról. (Én babakocsi-párti vagyok, a férjem babakendő-párti).
Nektek mi a véleményetek? Jó-e, kell-e, valaki fog használni közületek? Akinek van csemetéje, használt már ilyet?

Kép
szöszke
 
 


Hali
Nem akarom túldimenzionálni, de sajnos az én férjem is ott tart, hogy sima vizet már nem is iszik. A kólát nagyon sokáig nem bírta letenni, most próbál helyette ízesített ásványvizet inni, meg 100%-os gyümölcsleveket- néha azért még visszaesik. Pedig gondolhatjátok, mennyivel kisebb lenne a havi ktgvetés, ha legalább sima ásványvizre visszaszokna . De nem megy. Persze bizti nem ez az általános, és ez sajnos kóros. :shock:
De szerintem az is kóros, ha sosem kap ilyet a gyerek (+csoki, +csipsz, stb). Valahogy azt lenne jó megvalósítani, hogy mire megkóstolja a gyerek, addigra ne legyen számára ízletes, azaz máshoz legyen szokva. Mert az tényleg ciki neki, hogy a többiek ittak, ő meg nem, stb. De ha már kóstolta, és úgy nem ízlik, az más volna. De én sem tudom, mi ehhez a helyes út.
Egyébként ha valmelyik gyerek szereti az édesség ízét, akkor szerintem pláne elcsalhatja a cukros bácsi- bár aki ilyenre vetemedik, annak valószínűleg szélesebb repertoárja van, mint az édességbolt kínálata. Erre így nem tudunk felkészülni.
De azért jó, hogy mindenki másképpen gondolkodik, mert a következő gyereknél már tudni fogjuk, kinek a taktikája volt helyes. :)
Hordozókendő: 6 hónapos korig sima fekhelyet javasolnak a gyereknek, a kendőben ez nem megoldott. Ugyanakkor nem sok görbe hátú botswanai gyereket látok (ott nap közben az anyuka hátán lóg a gyerek)- igaz, onnnan ritkán fogadunk vendégeket. :wink:
6-8 hónap után, ha már ül rendesen a baba, néha jó lehet, mert a barátnőmnél néha palacsinta sütés közben unja magát a gyerek egyedül- akkor csak felköti magára, és az olyan, mintha a karjában tartaná. Mindemellett nekünk nem lesz. :D
Már ha babakendő alatt hordozókendőt értesz, Szöszke. :)
4D UH-ra telefonon jelentkeztem be aznap- szerencsém volt. http://www.4dgenesis.hu/
No, ma nagyregényt írtam-kiengesztelésképpen próbálok feltenni egy képet szupercsemeténkről. Pe rsze végig a méhlepény alatt durmolt.:)
Mindenkinek szép napot,
Marcsi

macianyu
 
 


Bocsesz , a kép estig halasztódik, mert béndzsó vagyok feltenni- majd jön Apa, és majd jól megoldja.
Pusz,
M

macianyu
 
 


Sziasztok!

Az említett panaszok közül, nekem is van már minden bajom. :( Csak minden 3. nap tudok aludni, mert úgy fáj a csípőm az oldalt fekvéstől, és a balső csombom is fáj, tényleg mint aki izomlázas!
A cicim ujra érzékenyebb, de nem fáj! :D Talán csak nőtt. De előtejem nincs!
Ráadásul olyan hevesen rugdos a Drága, hogy néha fáj! :roll: Már beszélgettem vele, hogy ha már ennyire belendült, meg is fordulhatna ! :lol: Nem akarok császáros lenni!

Szerintetek,ha görcs nincs, csak folyamatos keményedés az baj? :( mert folyton keményedek és azt hallottam hogy néha attól is kinyílik a méhszáj! :roll: Pedig tegnap egész nap feküdtem!
Én is 31 hetes vagyok és eddig nekem c:2000 volt a méhszájam...de már aggódom! Lehet kevés ez a Panangin! Ma felhívom a dokimat!

Kép
Kép
lovaszkata
 
 


LOVASZKATA!

BOLDOG SZÜLINAPOT!

Bővebben majd később, rohanok dolgozni, mert már megint késésben vagyok, mint mindig. :P

Szép napot!

Sensi és Lillus

KépKép

Kép
sensimilla
 
 




Kata! Boldog születésnapot kívánok!


Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ancsa2727 2008.08.12 07:32-kor.

Kép
Bán.Barnabás 2002.12.11.
Alexandra Vivien 2000.09.12
ancsa2727
 
 


szöszke: Pont a fogorvos mondta, h el se hiszem, h a 6-7 éves gyerekeknek mennyi lyukas foguk van.
Amugy sztem már annyira nem jellemző, h vkit megszólnak, m nem szereti, v nem iszik colat.

Nekem nem igazán tetszik ez a hordozókendő, lehet praktikus, de sztem hülyén érezném magam, ha rám lenne "kötve" a gyerek :)

Kép
babe.
 
 


szöszke: Pont a fogorvos mondta, h el se hiszem, h a 6-7 éves gyerekeknek mennyi lyukas foguk van.
Amugy sztem már annyira nem jellemző, h vkit megszólnak, m nem szereti, v nem iszik colat.

Nekem nem igazán tetszik ez a hordozókendő, lehet praktikus, de sztem hülyén érezném magam, ha rám lenne "kötve" a gyerek :)

Kép
babe.
 
 


Sziasztok,

Kata,

BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!


Szöszke: azért nem láttál még ilyet, mert velünk nem találkoztál szembe a tescoba :D Egy jól elnyúlt vásárlás alkalmával simán lehet a gyerekem kezébe a szőlőből, vagy egyéb valahogy azért lemosható gyümölcsből :) Amúgy az a baj vele, hogy mivel szeretném kifizetni, és nem minden darabárú, nehéz elmagyarázni a pénztárosnak, hogy ez az alma igaziból ekkora volt… :D Lili már nagy, már rég nem nasizik a boltban, illetve én is felnőttem már, most már viszek neki inni és harapnivalót, ha hosszú bevásárlásra megyünk. :) És főleg a játékokat szerezzük be a vásárlásra. Azzal el van, néha cserélünk is, aztán visszatesszük, ha kész a vásárlás.

Babakendő: nekem nincs, mert én kengurut vettem (0+ os megoldást). De a véleményem megfontolandó lehet! Ne kezeljétek a babakocsit egy kalap alatt a kendővel. Ha tömeg közlekedtek, vagy csak elugrotok valahova, és nem zavaró egy nehéz gyerek a hasadra/ apa hasára kötve akkor a kendővel könnyebb közlekedni )ugyan ez a kenguruval is). De ha sétálni mész, vásárolni, hosszú útra, ahol a baba aludni, enni, pelenkát cserélni akar majd, akkor a babakocsi a legjobb megoldás, ami mindig kéznél van, ritkán kell emelni (akkor ugyan nehéz), lehet bele pakolni, lehet benne pelenkázni, stb. Viszont nagy helyet foglal, nem biztos, hogy felférsz a buszra vele :S
Ha babakendővel keltél útra, akkor a pelenkázó táska, és az egyéb holmid is ott van még rajtad valahol, és ha le szeretnél pakolni, az elég körülményes, akárhol nem tudod megtenni.
És hogy mi mit csináltunk e miatt :) Vettünk egy kengurut, meg egy kerekes hordozót és egy nagy masszív babakocsit is anno. Ja és mikor Lili megnőtt egy háti hordozót is. Én ugyanis nagy utazó és város járó voltam Lilivel. :D

Otthoni kendőben „lógatás”: nem vagyok híve. Mindenki azt csinál amit szeretne, de szerintem itt kezdődik az elkényeztetés. Ha már icipici korban folyamatosan lóghat valaki nyakán/ ölében, stb. Sosem tanulja meg elfoglalni magát. Én Lilit sosem kényeztettem így (bár ez rossz volt a lelkemnek) mostanra már rég meghozta a gyümölcsét. A bölcsibe szoktatás kb 1 másodperc volt, bármelyik játszóházban feltalálta magát, bármelyik nagyszülőnél ott tudom hagyni (pedig ritkán találkoznak), élvezi, és nem zavarja, ha elmegyünk. Nagy kincs ez! Az anyai szívnek főleg. Nincs krokodilkönny, meg ilyesmi, hogy az anyuka szíve megszakadjon…

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 


Lili fogait rendszeresen ellenőrzik a bölcsiben, és ha megyünk a fogorvoshoz, ott is megnézik, csak hogy szokja a széket, meg a környezetet, de mindíg dicséretet kapunk. Nálunk az nagyon fontos, hogy csoki után kötelező a fogmosi. Ha nem akar fogmosással bajlódni az nem baj (kivéve az esti kötelező), de akkor nincs csoki, mert abban ügye batkamanók laknak :D Meg fognyűvő manócskák is... :D
De ez csak a hosszú távú terv. Most Lili akkor mossa meg a fogát, ha mondjuk neki, nincs apella. De később magától megy majd. Ez a terv a nevelést illetően csoki témában.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers Lilypie Kids Birthday tickers
nyugtonmalac
Budapest XIII. kerület
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?