Új privát üzeneted érkezett!

Honey, jó kis munka!

Oui, gratula a szívhanghoz!

Várandós naplót én nem írtam egyiknél sem, csak a babanaplót. Most is ezt fogom tenni. Bár Kincsőnél a babanapló írással khm... kicsit el vagyok maradva...
Táblázat jöhet, én is benne vagyok.

Jaj téma volt még, hogy lehet-e a majd a kicsit szeretni a nagyobb után. Megszületik, és jön magától:)! Én nem hittem el, de tényleg így van. Meg emlékszem, hogy mikor Kincsőt vártam, minden percet igyekeztünk kihasználni Borkával, mert már soha nem leszünk csak hármasban.

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Szép jó reggelt Lányok :)
Végre hétvége! Én kipihenten ébredtem, most indulok találkozni egy barátnőmmel és még beugrom a könyvtárba is. Két hete iratkoztam be, és nagyon élvezem, már vettem ki egy adag babás könyvet is, amit át is olvastam, most még akarok valami újat. Meg valami jó kis olvasmányos regényt is. Szinte egész hétvégén egyedül vagyok, ennek annyira nem örülök, de ez van, legalább pihengetek nyugodtan.
Én ma töltöttem a 8. hetet pont, és reggel méreckedtem a heti szokásos módon... Kezdek megijedni, már 3 kg-t fogytam a terhesség alatt, már csak 47 vagyok :(
Viki

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Valahol az elején még én is itt voltam, azóta is olvasgatlak Titeket, de nem írtam, mert jött némi probléma, és még most sem vagyok benne biztos, hogy sokáig közétek fogok még tartozni. De most úgy gondoltam, hogy amíg igen, addig kihasználom a lehetőséget.
Szóval a 6. hét óta pecsételek (most 8 hét 6 nap), néha vérzek, és minden tök bizonytalan... Már 2x eljátszottam ezt, először a 7., másodszor a 11. hétig jutottam. Ja, és a legjobb az egészben, hogy a dokiknak dunsztjuk sincs, hogy mitől, és mit lehet vele kezdeni... Leginkább semmit, csak feküdni - de azt is inkább csak a biztonság kedvéért...
Úgyhogy mindenki örüljön annak is, ha a feje fáj, vagy ha hányingere van, de a babával minden ok, és nem kell minden nap azon rettegnie, hogy meg van-e még.
Ennek köszönhetően a 6. hét óta minden héten volt UH-om, és a baba - csodával határos módon - eddig szépen fejlődik, de ez csak addig tart, amíg a vérzés véletlenül el nem éri szegénykét...
Szóval mindenkinek fel a fejjel, és kötelező mindennek nagyon örülni :) Én is bizakodó vagyok. Voltak már csodák :)
ekruzs
 
 

 
 

Ekruzs, drukkolok, hogy minden rendben legyen veletek!!! Inzulinrezisztenciát vizsgáltak nálad? Az tipikuson okozhat korai vetélést, nekem is mielőtt kiderült elment egy baba az 5. héten. Azóta kiderült, kezelnek, és úgy tűnik, hogy most minden rendben lesz, de én is aggódom folyamatosan.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Ekruzs, remélem minden lesz a babával. Jó, hogy írtál, mert így tényleg más fénybe kerülnek az émelygések.

Viki, könyvtárba nekem is kell menni.Milyen könyveket vettél ki? És melyik az, ami nagyon tetszett?

Első gyerekeseknek: az első terhességem alatt rengeteget olvastam a terhességről, a szülésről, stb., de a csecsemőgondozásról semmit nem olvastam, és mivel kisbaba sem volt soha a környezetemben, nem is tudtam róla érdemi dolgokat. Úgyhogy kifejezett sokként ért, mikor hazahoztuk Zorát, és szembesültem azzal, hogy gőzöm nincs, mit kell egy kisbabával csinálni... Úgyhogy ha lehet, legyetek sokat kisbaba közelében, figyeljetek, mit kell csinálni, vagy olvassatok róla sokat:).

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Áh, zárva volt a könyvtár :( Ki volt rá írva, hogy nyári nyitvatartás: júniustól augusztusig nincs nyitva szombaton :(( Eddig két ilyen terhességről szólót vettem ki, ami a 9 hónapot követi végig, sok új nem volt benne a nethez képest, de legalább jó volt a kanapéról olvasni :)

Egyébként nekem ez a könyv nagyon tetszett (bár a vége elég fura), elméleti szinten, még akkor olvastam, amikor nem terveztük komolyan a babát és a napokban elkezdtem újra olvasni: http://www.scribd.com/doc/75663347/Az-e ... g-nyomaban

Most a Méltósággal megérkezni-t akartam kivenni, mert azt mondták, hogy jó és múltkor elmentem mellette, meg pont valami babaápolósat, hogy szokjam :)

Tegnap átlapoztam a 9 hónapos könyvet, és volt benne a szülésről egy csomó minden. Rájöttem, hogy én kb rettegek és arra is rájöttem, hogy mi az oka. Az, hogy sem én, sem a közeli családom még soha nem voltunk kórházban. Nekem egy műtét olyan félelmetes és misztikus és távoli, hogy az ismeretlentől félek szerintem leginkább.

Ja, és a mai takarításból-rendezkedésből semmi nem lett, mert olyan hányingerem van reggel óta, hogy alig bírok megmozdulni :x

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Ekruzs! Nem lehet, hogy sárgatesthormonelégtelenség okozza? Nekem írt fel a dokinő Duphastont, ha el kezdek vérezni, akkor azt kell(ene) szedjem, de hál Istennek nem volt rá eddig szükség!

bdana
Budapest VIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Ekruzs: teljesen igazad van abban amit leírtál! Ezek a picikék minden nehézséget megérnek! te pihenj sokat és csak pozitívan! minden rendben lesz!

oui: én is azt látom a környezetemben, hogy mindenki kiműveli magát a terhességből meg szülésből, a csecsemőgondozásról meg semmit nem tud. első gyerekeseknek azt mondom, h megtérülő befektetés egy ilyen tanfolyamra elmenni. nekem könnyű dolgom volt a főiskola alatt mindent megtanultam, nem volt gond. amúgy a védőnők is szoktak tartani ilyen felkészítőt.

Viki: a méltósággal megszületni nagyon jó. Amit még én ajánlanék az a Lelki köldökzsinór.

Nálam jönnek a tünetek. Hányinger egész nap. nen sikerült még ma hosszabb időre kikelnem az ágyból.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Nekem is írtak fel, utrogestant, de nekem a pozitív teszttől kellett szednem rögtön... Nap 3*2, már több dobozon túl vagyok, alig várom, hogy a 12. héten abba lehessen hagyni!

Krikri, köszi, pont most kerestem rá a neten, hogy mit ajánlanak és az is rajta volt a listán.

Még felírtam:
A bába válaszol
A gyöngéd születés

Legalábbis ezek megvannak a könyvtárban is nálunk, megnéztem a neten, úgyhogy valamelyik este ha ráérek, kiveszem!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Köszi a tippeket, de az Utrogestanon már túl vagyok. Pontosabban az előzményekre való tekintettel már az előző ciklus felétől folyamatosan szedem, és emellett kezdtem vérezni... (Tavaly is szedtem, vérzés mellett 3x2-t, de semmit sem segített.)
IR-t nem vizsgáltak, gondolom, mert semmi arra jellemző tünetem nincs. De azért majd felvetem.
Viki, neked is hol pecsételéssel, hol vérzéssel indult a vetélésed? (Bocs, hogy ilyen kellemetlen dolgokról faggatlak...)

A csecsemőápolásnak szerintem sem árt egy kicsit utánanézni, bár azért nem árt fenntartással olvasgatni... Voltak / vannak divatos nézetek, amik nem biztos, hogy jók is, csak most épp ezt kapták fel. (Általában a szélsőségek idővel meg is dőlnek.) Úgyhogy csak ésszel! De szerintem lesz itt még ilyesmiről is szó :)
ekruzs
 
 


Amit a csecsemőgondozással kapcsolatban szívem szerint ajánlok az minden, ami a La Leche Liga honlapján fent van. Az István kórházban pedig szuper felkészítőt tartanak, csecsemőgondozás is szokott téma lenni.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Az egy nagyon alattomos betegség, van, akinek semmi tünete nincs, csak a korai vetélések... Alkalomadtán érdemes megnézetni, gondolom már túl vagy ezer vizsgálaton, még egy ide, vagy oda...

Nem, nekem úgy volt, hogy nagyon hamar, a pozitív teszt után két nappal hajnalban arra ébredtem, hogy nagyon erősen görcsöl a hasam, kimentem a fürdőbe és rögtön erős piros vérzésem volt. Előtte nem volt amúgy semmi jele, mármint este.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Ami még nagyon tuti az a Vida Ági gyerekpszichológus oldala.
http://www.kismamablog.hu/

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Ekruzs,
Én mindkét gyereknél barnáztam és görcsöltem. Az egyiknél 6-8. Hétig, a másiknál 7-10 hétig, kisebb nagyobb megszakításokkal. Fogalmuk nem volt, hogy miért. Aztán most mindkettő itt nézi a mesét. Úgyhogy nyugodtan bizakodjál!!!! Amúgy a terhességek 30-40 %-ban van vérzés az első trimeszterben. Ha komoly görccsel nem jár, akkor valószínűleg nagy baj nem lesz.
Amúgy látják hogy honnan jön a vérzés? hematóba a méhedben, vagy valami? Vér látható a méheden belül uh-val?

Én anno minden csecsemőápolási könyvet elolvastam, de éles helyzetben, lövésem nem volt, mihez kezdjek. :))
Nekem ami nagyon bejött, és tuto most is ezt fogom alkalmazni, az a Suttogó kötetei. ( tudom nagyon megosztó könyv)

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Honeymoon, köszi a bíztatást!

Görcsölés nincs, vagy max. minimális, még a vérzés alatt sem. És igen, van egy bazi nagy haematomám (mikor mennyinek mérik: utoljára 3x4 cm volt, de mérték már 6 cm-nek is), amiről fogalmuk sincs, hogy mitől alakult ki. (Pontosabban a vérzés miatt, de hogy a vérzés miért van, azt nem tudják.) Ha mázlim van, a vérzések nem érik a babát, ha nem, hát...
ekruzs
 
 


Honeymoon: A Suttogó mindkét része meg van nekem is. Piszok jó kis ötletek vannak benne, néhol meg eszement baromságok. A lényeg, hogy szelektálni kell, nem mindent ész nélkül csinálni. A babagondozási részekkel meg az a bajom, hogy az amerikai gyakorlat egész más, mint a magyar. Nekem nagyon furcsa volt ezeket olvasni, de lehet, hogy csak azért mert a főiskolán belém rögzült a hazai gyakorlat. Ami szerintem sokkal jobb. A hozzátáplálás is másképp van benne, ha jól emlékszem, mint amit itthon olvasni, hallani lehet.
Maga a nevelés és a napirend kialakítása viszont, hihetetlen jó.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Én alapvetően suttogó ellenes vagyok, mert a környezetemben olyanok vannak, akik a kötődő nevelés hívei, és ők ugye eléggé cikizik a suttogót. Ahogy eddig látom, a kötődve nevelt gyerekeket, számomra nagyon pozitív a példa. De el fogom olvasni a suttogót is, mert baromi kíváncsi vagyok rá. És amúgy eddigi életem során már párszor túljutottam azon, hogy az elveimmel szembe kellett mennem, és jó szarul éreztem magam, úgyhogy mostanra már eljutottam oda, hogy nem jelentek ki kategorikusan semmit :lol:
Ebben a kérdésben meg főleg nem :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Na írtam egy jó hosszút, de inkább kitöröltem és nem küldtem el.

A lényeg csak annyi Viki, hogy szerintem egy két kivételtől eltekintve talán, a Suttogó egyetlen sora sem akadályozza meg, hogy megvalósuljon a kötődő nevelés!

Az, hogy napirendet alakítunk ki és nem hagyjuk, hogy a gyerek a fejünkre nőjön és ő irányítsa a családot még nem jelenti azt, hogy eltaszítjuk a gyereket magunktól és nem alakul ki kötődés.

A következőket nem a Te ismerőseidre értem, hanem az enyémekre! Sajnos sokan a kötődő nevelés és a nagy szeretet zászlaja alá bújva nem nevelik a gyereküket. Nem szólnak rá, nincs napirend, minden, ahogy esik úgy puffan. Sajnálják a gyereket "megbüntetni", félnek rászólni, nem teszik le aludni mert hisztizik, hogy nem akar. Tele van a játszótér ilyen gyerekekkel, akik a másikat csépelik, anyuka meg nem szól rá csak max egy halk szavú "Petike!". Majd elmagyarázza, hogy a gyereket hagyni kell kibontakozni. Megtörtént eset.

Szóval szerintem egy olvasást megér. Egyébként meg amint anyává válik az ember minden megváltozik. Van az a mondás, hogy "először elveim voltak, aztán meg gyerekeim"
:)

Remélem nem értetted félre Viki nem neked, vagy a Te ismerőseidnek szólt csak leírtam mint tapasztalatot. A Suttógóban meg mint leírtam szelektálni kell.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Sziasztok, bejelentkezem én is. Egyenlőre sok tünetem még nincs, egy kicsi émelygést leszámítva, illetve fáradékony lettem. Az előző terhességemben nem emlékszem ilyen korán tünetekre.

Ekruzs drukkolok, és küldöm a ++++ eneriákat, hogy minden rendben legyen.

Láttam, hogy téma volt a téli kabát. Nekem a lányom márciusban született, és tény, hogy nem volt nagy hasam, de én befértem a sima bővebb télikabátjaim alá. Nem vettem kismama kabátot.

Egyetértek az előttem szólókkal így 1 gyerekkel a hátam mögött. Amikor terhes voltam, mindent elolvastam a babavárásról, többet is mint kéne. Viszont a baba gondozásról nem. Utólag másképp csinálnám. Szerintem a szülés után rész jóval keményebb, mint a szülés előtti, és melegen ajánlom mindenkinek, hogy igazán arra az időszakra kell készülni (hasfájás, altatás, szoptatás, hozzátáplálás, tápszerezés). Ha az ember nem néz utána, magától senki nem fogja megmutatni, talán a védőnő, ha jó fej. És igen, ha van lehetőség én elmennék tanfolyásra is a mai fejemmel. Érdemes, már csak azért is utána olvasni a témáknak, mert akkor tudja az ember, hogy mi vár rá, vagy mit miért csinál a baba. Ha az ember készül a leendő problémákra, már csírájában tudja kezelni.

Nekem bejött a Suttogó, ok, nem alkalmaztam mindent, de sok mindent igen, sok irányelv, tanács van benne ami sztem jól működik. Persze nem kell bibliaként tekinteni rá, de sztem hasznos.

A kötődő nevelést annyira nem ismerem, csak nagyon nagy vonalakban, én máshogy működtetem a mi kis rendszerünket, de sztem nincsen üdvözítő út a gyereknevelésben, mindenkinek az a jó, ahogyan beválik és működik a dolog.
csutak27
 
 


A Suttogót én is elolvastam, de sajnos én nem tudtam alkalmazni az első gyerekemre egyáltalán, sőt, inkább dühítettek benne bizonyos dolgok, mondatok, filozófiák (de ez nyilván szubjektív érzés, a szakmai értékéből nem von le). Valahogy az volt az érzésem, hogy olyan anyukáknak írták, akik hamar visszamennek dolgozni (Amerikában ez a helyzet sokszor).
A másodiknál már csak halványan derengtek belőle dolgok, mindenesetre teljesen más a második gyerekem, és nála sokkal jobban tudtam a napirendet tartani, amit azt hiszem, a suttogó is ír, hogy fontos. Az volt a csodálatos, hogy a kicsi maga alakította ezt ki, nekem csak ott kellett mellette lennem, és figyelnem, mire van szüksége. Tankönyv szerint "csinált" mindent, rengeteget és jókat aludt, egy élmény volt. Most már dackorszakban van, és van vele munka...
(Az első rettentő rossz alvó volt, bármit próbáltam, vagy 20 könyvet elolvastam, minden filozófiában, és nekünk csak a kötődő működött... Persze kompenzálok ezerrel, mert nekem anyuval nincs bensőséges kapcsolatom, és pont ezért szeretném, ha az én gyerekeim jobban megbíznának bennem, mint én anno benne... Hogy szeressenek hozzámbújni, és vígaszt találjanak, bármilyen helyzetben.)
Tudom, hogy nem ez számít a gyereknevelésben, de mind a kettő 2,5 éves koráig kapott anyatejet, és ezért (is) segített nekem az lll. Mert tudták, hogy milyen helyzetekkel találkozhatok. A másodiknál már inkább nem is mondtam senkinek, hogy mág mindíg szopik. Ezzel sok kellemetlen perctől kíméltem meg magam.:)

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Oui: 2,5 évig szoptattad mindkét gyereked? Hát én jól megdicsérlek, nagyon ügyes és kitartó voltál!!!
Szép, amit a kötődésről írtál. Sajnos én is így vagyok kicsit anyukámmal. Szerencsére nálunk sincs gond a kötődéssel, igaz nálunk az is sokat tesz a dologhoz, hogy többnyire csak ketten vagyunk Ábellel. Nincs nagy család körülöttünk, Férj meg ugye a pénzt keresi, alig van itthon.

Ábel is iszonyatosan rossz alvó volt. Szerintem azzal semmit nem lehet tenni, én is kipróbáltam mindent. Ez szerencse kérdése. Hát nekünk ezt dobta a gép, k.... nehéz volt de kibírtuk. Remélem a kicsi jobb alvó lesz.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Ekruzs,
Flóra topicjában 2 baba is van, akik hematóma mellett élnek és virulnak. Tény hogy a hematóma elég rizikós, de csak pozitívan!! Az eddigi uh leletek alapján legalább csökkenni látszik?

Suttogo,
Jaj nem akartam ezzel állóvizet felkavarni.
Én krikrivel értek maximálisan egyet. Nem kell minden szavát szentírásnak venni, mindenki szürje le magának a neki valót. A babagondozási részére nem is emlékszem igazán, nekem inkább a napirendben segített.
Az én meglátásom szerint a Suttogo és a kötődő nevelés egyáltalán nem mond ellent egymásnak.

A lányomnál szó szerint vettem a kötődó nevelést. Rossz alvó volt, rossz evő, esti altatása minimum 40 perc volt, még 8 hónaposan is 4-5x szopott éjjel. Igény szerint szoptattam, sokszor evett keveset. Ettől nem volt életem, ő pedig hasfájós lett és lassan gyarapodott.
Aztán 1,5 hét kemény munkával magunkraeröltettem a suttogó napirendjét, és minden egy csapásra megváltozott.
Persze nem akarom dicsőíteni, nem ez az egyetlen járható út, de nekünk ez jött be. És attól hogy tervezhetővé vált az életünk, nem gondolom rideg spártai módszernek.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Krikri, engem aztán nem bántasz vele :) Én sem bírom az elvetemült "sötétzöld tarisznyás" mamikat :) Az az igazság, hogy az ismerősök a normálisabb fajtából vannak :) Szerintem mindkét csoportban, ha lehet ilyet mondani vannak jófejek és rossz fejek.

Azt viszont nagyon igaznak tartom, hogy egyébként az egész tök babafüggő is. Ugyanúgy, ahogy felnőttekben is vannak olyanok, akik a rendszeres napirend mellett érzik jól magukat, ugyanúgy vannak, akik meg a káoszban. A babákkal is ugyanígy van szerintem. Meglátjuk nálunk mi lesz a helyzet.

Amiben viszont a kötődő nevelést fogom alkalmazni tutira, az az együtt alvás. Engem úgy neveltek, hogy gyereknek a szülei hálójában nincs helye, és én is ehhez ragaszkodtam egész életemben. De aztán láttam, hogy milyen kényelmes a pótkocsis kiságy, és mivel olyan lakásban vagyunk, hogy nincs lehetőségünk arra, hogy külön szobában legyen a baba, így ha már ott van a szobában, akkor inkább ott lesz közvetlenül mellettem, hátha tényleg bejön és tudunk aludni éjszaka. Nekem ez nagyon fontos lenne :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Viki: Ábel is mellettünk aludt 20 hónapos koráig. Egy háló volt így adott volt a dolog. A kicsi is ott fog aludni a mi hálónkban kb. 1 éves koráig. Jó volt tudni, hogy ott van mellettem és végtelenül praktikus volt a rossz alvó gyerek mellett, hogy nem kellett mászkálnom max. egy-két lépés.
Egy éve költöztünk a saját lakásunkba, itt már van gyerekszoba, azóta alszik külön. Mondjuk meglepő módon azóta alszik jobban. :)
Volt egy idő, most a terhesség előtt 1-2 hónap, amikor éjszaka átvándorolt és ott aludt közöttünk. Nem zavart minket. Amikor nem jött már hiányoltuk.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Én azt nem szeretném, hogy csak simán a mi ágyunkban legyen, mert néha a kutya is zavar, hogy nem hagy aludni és az istennek nem menne arrébb :lol:
Szóval jó lesz ez az oldalkocsis megoldás az elején :) Aztán remélem mire nagyobb lesz, lesz lehetőségünk hozzáépíteni és lesz gyerekszoba :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Jaj, nem a mi ágyunkba aludt. Külön volt a kiságyában!!! Na már csak az hiányzott volna, hogy közöttünk legyen egy csecsemő és őt őrizzem éjszak. :D Még annyit sem aludtam volna mint így. :D
Már "nagyfiú" volt amikor befeküdt néha közénk. A pehely 12 kilójával majdnem letúrt mindkettőnket.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


viki1983
Budaörs
 
 


:shock: Én még ilyet nem is láttam!!! Ez nagyon jó ötlet! Magamhoz se térek! Ez az első időkben mikor még nem ficereg össze-vissza nagyon praktikus.
Hogy nem hallottam én még erről? Látod kezdő kismamaként miket ismersz! :)

Megmutattam a férjemnek, azóta is csak pislog, hogy mekkora ötlet!

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Először én is néztem nagyokat, de aztán rájöttem, hogy ez tök jó megoldás, mert nem akadályoz, ott van a közelben, de mégis saját helyen :) Sokan otthon "tákolják" össze egy olcsóbb kiságyból. Nagyon dicsérik, mert így nem kell éjszaka felkelni a szoptatáshoz.

Itt amúgy vannak róla tapasztalatok, bár némelyik kissé túlzó :)

http://mamami.hu/forum/showthread.php?t=107

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Honeymoon: nálunk is a napirendi rész vált be a legjobban a Suttogóból. Én az első perctől kezdve úgy csináltam, és persze tudom, hogy a lányommal óriási szerencsém volt, de nekünk nagyon bevált. Így tudok tervezni, és én irányítom az életünket. Őt ez nem zavarja, mert ez neki a normális, természetesen az ő igényeit is figyelembe vesszük. Ismerősök alkalmazták még az álometetést is, nekik az is bevált (bevallom én azt nem próbáltam). Ugyanakkor egyetértek azzal is, hogy a Suttogó módszer mellett ugyanolyan kötődést lehet elérni, hiszen ez is azt tanítja, hogy figyeld a gyereked, és válaszolj az igényeire, ne hagyd magára. Tulajdonképpen ez a lényege az egésznek.
csutak27
 
 


Ez de jól jött volna Ábelnél, biztos nyugisabb éjszakáink lettek volna. Sajnos most szóba sem jöhet. Az ágy pont az ajtó mellett van, nem tudnánk kinyitni tőle, meg szerintem Ábel sem lenne oda az ötletért, hogy a kicsi ilyen kiváltságos helyzetbe kerül. Biztos nagyon be fog válni nektek!

Kismamáknak ilyenkor már ágyban a helyük! Pihenj Te is Viki! Jó éjszakát!

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Na csak még egy utolsó. Csutak én egyszer próbáltam volna az álometetést (próbáltam volna én már akármit, hogy aludjon), de az én rossz alvó gyerekem úgy aludt, hogy nem tudtam egyáltalán annyira sem felébreszteni, hogy reflexből elkezdjen szopni. Emlékszem a kis arcára, hogy milyen K.O. volt. :D

Jó éjszakát mindenkinek!!

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Krikri, aludtam délután kb 4 órát :)) Ledőltem tévézni és órák múlva ébredtem...

Jó éjszakát!

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Ekruzs, a kolléganőm a kislányával a 16. hétig pecsételgetett.

Viki, a nővéremék kaptak ilyen "oldalkocsit" kölcsön az 5. gyereküknél. Most is ezt használják (6 hónapos a baba) és nagyon szeretik.

Náluk napirend van, egyetlen hátránya, hogy ha elmegyünk pl. esküvőre este 7-8-kor már mindkét gyerek dől el a fáradtságtól. Így nekünk is takarodó van, megyünk haza. Mondjuk ez évente kb. 2 alkalom... Viszont nagyon jó, hogy 8-f9 és a lányok ágyban, van időnk egymásra is.
Voltak olyan esetek,(meg sztem lesznek is), hogy kb. 1-2 hétig a mi ágyunkban aludtak a lányok, de ez általában csak akkor ha betegek voltak, vagy szeparációs szorongtak. Meg érdekes, hogy Kincső most mikor csak sejtettem, hogy beköltözött valaki a pocakomba kb. 1 hétig éjjel sűrűn felébredt és csak akkor nyugodott meg, ha összebújhatott velem. Szerintem megérezte hugi/öcsit.
Borkával 1 éves koráig 1 szobában aludtunk, utána elköltöztünk, kapott külön szobát. Kincső 5 hónapos koráig aludt velünk, utána a lányok egy szobába kerültek. Most tervek szerint 2-3 hónap után 1 szobában fognak majd a tesók aludni. Aztán majd meglátjuk...

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Pregnancy tickers
füles33
 
 


Viki, kriki
A teszveszen sok ilyen ágyat láttam! De van új a brendonban is.

Álometetés: a fiamnál ment a lányomnál nem. Totál babafüggő.

Kép

Kép

KépKép
honeymoon
 
 


Erről az ágyról én is hallottam anno. De nem vettünk. Zora nagyon sokáig velünk aludt. Egyszerűen így alakult. Gyűlölte a kiságyat.
Mira pedig imádta:). Ugyanaz a lakás, ugyanazok a szülők, stb...

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Lányok, émelygéssel hogy vagytok?
áNagyon nehezen viselem... Nincs étvágyam, de ha nem eszek, rosszul vagyok.

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Jó reggelt!én már ébren vagyok :wink: Tegnap du nem aludtam így este 8-kor már horkoltam :wink:

Krikri, oui: örülök hogy van rosszullét kitartás!!! Nekem azt tanácsolták egy nap többször 5-6 kevés evés
:wink:

Viki: én is láttam már ezt a kiságyat cuki nagyon :wink:

Én ma du megyek uh :lol:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Noci, drukkolok, majd írd meg mi volt.
Én sajnos nem hallottam magát a szívhangot, csal mondták, hogy van neki. Remélem, neked te több időt tölthetsz az uh géppel együtt:)))

Kép
Kép
Kép
oui
 
 


Jó reggelt Lányok, újabb hét indul :)

Én nagyon zaklatottan aludtam, reggel pedig egy órával előbb indultam otthonról, mert vérvételen voltam. Persze egy csomó mindent akartam kérdezni a dokitól, de mivel kb mindketten aludtunk még, ezért elfelejtettem... :(

Émelygés: nekem most két napig olyan iszonyatosan erős hányingerem volt, de csak rosszullét, hányásra konkrét inger nem, hogy többször le kellett feküdnöm. Imádkozom, hogy ez elkerüljön itt a munkahelyen, mert akkor nem tudom mi lesz. És igen, ez tipikusan az a terhes hányinger, ami evésre elmúlik. De elég 22-es csapdája, mert amikor szarul vagyok, akkor semmit nem kívánok. Raádásul nekem tetézi a hülye ir diéta miatti aggodalom is, mert nem nagyon tudom tartani. Na mindegy, már csak 4 hét és elvileg vége ennek a résznek.

Noci, majd írd meg mi volt, kíváncsi vagyok! Szívem szerint mennék én is, minden nap :)

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Oui: magán rendelésre megyek :wink: Szóval biztos el időzít egy keveset a kedves doki néni :wink:

Viki: kitartás a meló helyen!!!Megirom :wink:
noci85
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Jaj de nehéz volt reggel kikelni az ágyból... :?

Én a hétvégén rendesen elhagytam magam. Sokat feküdtem, szédültem és nagyon nyűgös voltam. Semmi nem volt jó.
Ma már ezt nem tehetem meg, férj dolgozik nincs aki legózzon a gyerekkel még én pihenek. Jóóóóóó hosszú napok elé nézünk.
Reggel jó kis szédüléssel és hányingerrel kelek, de pár falat és egy kávé után el is múlik. Képzeljétek nekem meg a fülem kezdett el fájni. Nem tudom mi lehet, de soha nem fájt még. Majd teszek rá meleg sót.

Noci: Várjuk majd a helyzetjelentést!

Viki: Kitartást a diétához. Nem is tudom, hogy én hogy tudnám betartani, össze vissza eszek.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Én is össze-vissza, csak nekem nem szabadna :(

Kitartás, én is azzal nyugtatom magam, hogy pár hét és sokkal egyszerűbb lesz minden! Amúgy pont tegnap gondolkodtam ezen, hogy nem is tudom, hogy ha lenne egy másik gyerekem otthon, akkor hogy csinálnám ezt végig...

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Viki: ez a kiságy tényleg tök jó! Elméletben már kitaláltam, hogy milyen jó lenne valami hasonló, de ezek szerint létezik is :)

Az émelygés nekem valahogy 1-2 napja erősödött. (Főleg reggel, de tegnap már este is, sőt, a gyomrom is fájt...) Még az a szerencse, hogy kajára jobb.

Ami pedig a pecsételést illeti, nem magával a pecsételéssel van bajom, azt már megszoktam, hanem azzal, hogy váratlanul, bármelyik pillanatban elönt a friss piros vér, és ez teljesen független attól, hogy mit csinálok. A haematomám pedig eddig még csak növekedett... Szóval csak a tendenciával nem vagyok elégedett. Ma eddig "szélcsend" van (szokásos pecsételés), csak nem tudom, hogy meddig. (A hét végén voltak érdekes dolgok...)

Akik dolgoztok, a munkahelyen még nem sejtenek semmit? :)
ekruzs
 
 


Viki: Én meg azon agyalok, hogy munka mellett hogy bírnám. Jó hogy itthon vagyok. fekszek a kanapén a gyerkőc meg eljátszik magának. amikor jobban vagyok, akkor lemegyünk sétálni, játszani. délben alszok vele... szóval szerintem egyszerűbb. Munkahelyen még hányni sem mer az ember.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Na jó, ez is igaz... De pl nekem tegnap félbe kellett hagynom a főzést, konkrétan fogtam a lecsót, lehúztam a tűzről, kikapcsoltam a kerámialapot, mert annyira rosszul voltam a szagától, hogy le kellett feküdnöm. Férjem később jött haza, és ő fejezte be, ő adott enni este. A gyereknek meg mégis kell enni adni, ha éhes, nem hagyhatod csak úgy ott.

Itt bent a munkában az nehéz, amikor pl értekezlet van, vagy angolóra, vagy ilyesmi és ott kell ülni a többiekkel egy kis helységben és figyelnek is rád. Amikor csak simán lapítok az asztalomnál, ott vissza tudok kapcsolni takarékra és valahogy túlélem :)

Már várom, hogy megmondjam itt bent, mert egyszerűbb lesz. Főnökségnek jövőhéten tervezem, de a kollégáknak majd csak a 12. héten, úgyhogy az még arrébb van.

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Hát igen a gyereket mindenképp el kell látni, de abba már úgy belejön az ember, hogy ha belem kilógna is ugyanúgy megcsinálnám a dolgom körülötte. ha a férjnek nincs kaja az nem hoz zavarba, felnőtt ember találja fel magát. :) egyedül a kint töltött időből vettem vissza, nem szeretnék sehol rosszul lenni vele.

Lilypie Third Birthday tickers
krikri86
 
 


Sziasztok!

Bejelentkezem én is. Jó hétvégénk volt, anyóséknál voltunk, anyósék ilyenkor gondjaikba veszik a lányomat és a mi feladatunk az etetésre, fürdetésre, altatásra korlátozódik, így mi tudunk pihenni.

Nekem kicsi émelygésem van, nem vészes, inkább határeset. A múltkor a 8. hét 1. napján jött a hányás (szerencsére nem volt sok), addig semmi tünetem nem volt, szóval sztem nálunk megint az lesz a vízválasztó.

Nálunk a lányom az első perctől fogva külön szobában, saját ágyban aludt, nálunk ez így bevált, szerencsére ő is elfogadja. Most viszont azon parázok, hogy ha meglesz a második, őt is a gyerekszobába tervezzük rakni, viszont a lányom eléggé megszokta alvás közben az ingerszegény környezetet. Szóval lesznek nálunk is kalandok, de majd alakul valahogy.

Napirend: nálunk van, nagyon bevált az esetek 99,9%-ában. Persze ha éppen olyan helyzet van, hogy menni kell, vagy valami esemény van, akkor mindig izgulok hogy mi lesz (eddig mindig megoldódott valahogy :) ), de a hétköznapokban jó. Azt figyeltem meg egyébként, hogy a napirendet lehet dönteni, ami fontos, hogy legalább 1 órát tudjon aludni délután (ez lehet akár babakocsiban is), akkor nincsen baj. Eddig szerencsére ezt meg tudtuk oldani.

Ti mikor tervezitek a családnak elmondani?
csutak27
 
 


Szerencsés vagy, hogy nem émelyegsz :)

Én anyuéknak + tesómnak már elmondtam rögtön amikor pozitív lett a teszt - stílusosan anyák napján közöltem anyuval :)

Férjem szüleinek én már mondanám, de férjem még nem akarja, de szerintem pár héten belül ha lesz alkalom, akkor túlesünk ezen is.

Ti mikorra tervezitek? Vagy már meg is mondtátok?

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Second Birthday tickers
viki1983
Budaörs
 
 


Sziasztok,

eltűntem picit, mert beijesztettek egy méhen kívüli terhességgel.... De nem bírtam magammal, ma visszamentem, és lám, ott ficereg a 7 mm-es babánk, jó helyen :) Szóval most igyekszem majd mindent visszaolvasni. Úgy örülök, az elmúlt 4 nap rémálom volt... :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
noemiolah-nagy
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: