Új privát üzeneted érkezett!

Manóka!

Nyugi, na ezért csináltatom én a genetikait a dokimmal, nekem senki se kontárkodjon bele, tudom hogy ő profi... egyébként 3 mm-ig nem kell aggódni. Nekem si azt mondta a doki. Nem 2,6 mm-ert akartál írni? Amúgy az ha orr csont van nincs okod aggódni. holnap várunk a hírekkel :) MInden rendbenl esz... Amúgy nem koria a kombinálát? a vonalzód alapján az... Nem lehet hogy korán nézték? mert ugye betöltött 12. hét után szokták...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Manooka, ne izgulj, remélem, hogy holnap kissé megnyugtatnak a kombinálton. És ez csak egy dolog a sok vizsgált közül (nézik még valóban az orrcsontot és a vérmarkereket is). És én is úgy tudom, h 3, sőt van ahol 4 mm felett kell csak komolyan odafigyelni. Nálatok a tarkóredő nem éri el ezeket a kritikus értékeket, ez legfontosabb.
É
erpé
 
 


Jó reggelt!

Köszi a véleményeket! De én akkor is az AC felé hajlok... a családom is azt javasolja... (Sajnos, a családban van kromoszóma-rendellenességgel született gyerek :cry: )

Egyébként beszéltem telefonon egy pesti genetikussal is... a mi esetünkben ő is azt mondta, hogy indokolt az AC...

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 

 
 

Manooka:
Én is azt tudom mondani, mint a lányok, ha határértéken belül van, akkor az jó érték, nyugi! A többiek eredményével pedig nem hasonlítgatni, mert nincs két egyforma baba! Nagyon drukkolok!

Witch:
A kombinált tesztet 11+1 naptól 13+6. napig csinálják, manooka benne van.

Ekata:
Ha azt javasolták, és szeretnéd is, akkor nincs is miről beszélni, én drukkolok nektek, biztosan minden rendben lesz!

Én ma duplán is voltam dokinál. Már elment a hangom valamerre, a torkom is fáj, kísértetiesen, mint karácsony előtt. Így nem vártam, elmentem dokihoz, és persze antibiotikumot kaptam. :cry:

Előtte még voltunk a nődokinál is, hétfőtől mehetek dolgozni, méhszáj zárt, minden rendben van. Kézzel nézte a babát, és kérdezte, hogy mennyivel is született az előző? mondtam, hogy 3500 grammal, azt mondta, ez a baba nagyobb lesz, készüljek..
Azt mondta, ha nem lenne egyértelmű mensi, akkor azt mondaná nagyobb 2-3 héttel, de mivel a fogantatás napját is tudom, így ez szimpla genetika, nagy baba lesz, és kész.
Hát mit mondjak, nekem már a 3500 is éppen elég volt, tekintve a magasságomat... :lol:

Megkaptam AFP-re a beutalót, és a 18 hetesre is az időpontot. Haladunk szépen előre.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Halihó!
Ma vérvétel,holnap eredmény,csak valamelyik eredményre kell várni 2-3 hetet.Nem tudom,melyikre.......

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sissy, ha csináltak toxoplazmát, akkor arra kell várni.

Kata, üdv köztünk! Jó, hogy jöttél! ;)

Konkri, voltál orvosnál???? Ugye minden ok?

Manó, ne izgulj, nem beteg a babád! Fura, hogy az orrcsontot nem is nézte a dokid. :? Mi volt a kombinálton?

Mágnes, akkor drukkolok, hogy hétfőre legyen hangod. ;) :)

Erpé, a márciusi névnap jó ötlet! ;)

Velünk semmi különös nincsen. Elő kéne vennem a papírt, amit a doki írt, mert azt sem tudom, mikor milyen vizsgálatra kell mennem. :) Azt mondta, hogy a biztonság kedvéért a 18. heti UH-ot csináltassam profi helyen. Vagy az Istenhegyin, vagy a Bolgárkerék utcában. Tudtok infót róluk? A terheléses cukor mikor van??

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Ági, a dokim nekem is mindig azt mondta az előző terhességeknél, hogy hú mekkora babák lesznek (hosszabbak voltak a csontjaik, mint az átlag, de a párom 198 cm, nincs min csodálkozni...), és Samu 3500 gr-mal, Kata 3900 gr-mal született. És Kata születése volt a könnyebb menet, pikk-pakk megszületett :)
Jobbulást a torkodnak!

Barbazso, nekem is lassan beszélnem kell a dokival, mikor és hova is kell legközelebb mennem. AFP lesz kb 2 hét múlva, azt hiszem.
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Tegnap du-ra már előjött a takonykór is, most próbálom elszeparálni a gyerekeimet tőlem,ezért ma kivételesen ehetnek a tv előtt...

barbazso:
A Bolgárkerék utcairól nm tudok véleményt mondani, de az Istenhegyiről igen. Én maximálisan meg voltam elégedve velük, nagyon profik,kedvesek.

erpé:
Hát mi nem vagyunk magasak, úgyhogy ez nem játszik nálunk. Azért 3900 gramm nekem már kicsit sok(k)lenne :wink:
Mindegy, végül is hiszek a dokimnak, ő nem az a fölöslegesen "paráztatós" fajta, és én is látom magamon, hogy sokkal jobban nő a pocakom, mint előzőleg. Persze harmadik baba, de ettől függetlenül én így is nagynak látom :)

manooka?? ???

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Erpé:
Isten éltesse Samut sokáig!!!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!!!

Nagyon rég jártam erre, remélem visszacsatlakozhatom.... :oops: :oops: :oops: :oops:

Még múltkor írtam, hogy kisebbnek látták, mint amekkora. Be is igazolódott, hogy nem akkorának kéne lennie, de most már úgy néz ki, hogy behozta magát, de azért ezt a 3hetet nem kívánom senkinek. Én bazi szarul vagyok, rengeteget görcsölök, komoly fájásokkal mint szülés előtt, de úgy néz ki ez a babót nem befolyásolja. Tegnap már mertük elmondani a családnak is. Szóval ez volt az okom, hogy nem jöttem, mert féltem is egy picit, hogy a túl hamar csatlakozás miatt még elveszítem... :wink: De nem!!! :D Igazi kis masszív kis krapek/csajszi.

Látom, azóta voltak csatlakozók, örülök az újaknak, bár én is az vagyok. :lol:

Erpé, szupi, hogy neked is a 3. babód, nálunk is 3-aska már, bár nekem a csajaim még viszonylag kicsik és kis korkülönbésgesek is, ráadásul 3-aska egy évvel későbbre tervezett babó, de a sors mást szánt nekünk.

Ekata, olvastam, hogy gondolkozol egy magzatvíz mintás szűrésen. Én azt gondolom, ha téged ez megnyugtat, mindenképp tedd meg. Nálunk csak a szívbetegség miatt a magzati szívuhu indokolt, bár most gondolkoztam rajta, hogy elodázom, de azért megteszem nála is, mert kitudja....de biztos mindenkinek minden rendben lesz.

Mágnes, jobbulást!!!
Nekem is jobban nő most a pocim. Még csak 10-11 hetes vagyok, de már kezd látszani...

Witch, remélem jobban van Jami és minden rendben lesz veletek!
Azt szerettem volna még kérdezni, hogy te Jami melett is csináltad ezt a kevés szénhidrátos étkezést, csak gondolom a cukrod miatt. Jól emlékszem? Mert arra gondoltam, ha vége ennek a hányós időszaknak én is odafigyelnék a normális étkezésre, már nem szeretnék fölszedni, nem tenne jót gondolom ismét.

Ha valakit kihagytam sorry, de agyilag így a 3. gyereknél már komolyan butulok.... :wink: :lol: :lol:
sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Ja!!!!

Az istenhegyin volt valaki kombináltan? Vagy csak felmerült? Engem is most odaküldtek, így most kötelező is, de meg is csináltatnám. Illetve egyben a kombinálttal csináltak nektek szívultrahangot? Volt valaki már? Köszi minden infót!!!
sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


sti:
Örülök, hogy minden rendben van, és vissza tudsz csatlakozni :)

Istenhegyi:
Most nem ott voltam, de már bánom. Bencével voltam ott, és szerinte jól jársz, ha oda mész kombináltra. Nem olcsó, az tény, de 1 óra múlva megvan az eredmény is.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sti!

Én az IStenhegyin voltam és meg vagoyk elégedve velük :)
Diéta: Jamival nem csináltam, így 110 kg-al szültem, de után igen, most igyekszem tartani, de nem nagoyn megy...
Most megyek de jövök még...

Manóka????

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

kata!
Üdv.köztünk!Én is amondója vagyok,ha téged megnyugtat a vizsgálat csináltasd meg!Ne emészd rajta magad.

manóka!
Megy a drukk neked,hogy minden oké legyen.Meg látod nem lesz semmi gond!!

mágnes!
Hány cm.vagy?Jobbulást kívánok neked!

erpé!
Boldog szülinapot Samunak!!

sti!
Örülök,hogy újra itt vagy és,hogy minden oké!

Nálunk semmi extra kezdek kijönni a taknyosságból.Ma szóltam a melóhelyemen,hogy jun.15-ig dolgozom.Ti meddig fogtok?

Kép
Kép
a.ibici
 
 


ibici:
155 cm vagyok :)

Szintén kb. addig fogok dolgozni, amikor az idei tanévnek vége lesz. (Nem tudom pontosan, meddig tart). Utána még bejárunk ,de az azért már nem olyan kötött, akkor már jobban eljöhetek.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Látom, Kata már bekukucskált hozzátok... lehet, hogy én is inkább átpártolok ide az októberi topikból...
Elvileg 2012. október 10-re vagyok kiírva, de ikreket várok, akik valószínűleg már hamarabb megszületnek...

Mai UH


Kép

molly80
 
 


Sziasztok!

Köszi a biztató szavakat, nagyon aranyosak vagytok. Sajna csak most tudtam a gép elé kerülni, ma reggel elmentem és most értem csak haza.

Tegnap voltam a bolgárkerék utcában, eszméletlenül aranyos volt mindenki, 13:20-ra volt az időpont, én persze már 13:00-kor ott toporogtam, egyből behívtak, Dr Timmermann Gábor csinálta az ultrahangot. Nagyon alapos volt. Bucija, hasa crl minden sokkal nagyobb a koránál, 11+6 napon voltam és 12*4 naposnak mérte. Orrcsontot megnézte, szép, combcsont is nagyobb mint a kora, nyakiredő pedig teljesen vízszintes helyzetben 2,4 mm volt. Mért 2,1-et is de aztán azt mondta h ott picit behúzta a nyakát a babó, és inkább a másik érték ami számít. Persze így is benne van a 2,5 mm-es határértékben, de nem vagyok nyugodt.
Mivel én nem kombinált, hanem integrált tesztet kértem, azaz a 16. héten még egyszer vesznek vért, az eredményt csak akkor kapom meg. A csaj, aki elmagyarázta a vizsgálatot, látta rajtam hogy K.O. vagyok próbált vígasztalni, a méretek miatt így már márc 27-én mehetek a második vérvételre, próbálta kisakkozni h minél előbb mehessek, h ne idegeskedjek annyit. Szóval én nagyon meg voltam elégedve velük.
Ma harasztin voltam házidokinál, én is hétfőtől megyek vissza dolgozni, ő is próbált nyugtatgatni h ennél magasabb értékeknél lenne okom aggodalomra.
Gondolhatjátok h rákerestem a neten ezekre a dolgokra, és volt olyan akinek 4 meg 7mm volt a nyakiredő és amnio után kijött h nincs rendellenesség.
Remélem h minden okay lesz, ma már sokkal bizakodóbb vagyok. De az tuti h amniot nagyon nem szeretnék, már annyi babát elveszítettem... :cry:
Ma volt szülői az oviban fél 5-től 7ig ültem ott, ebből 1,5 óra legalább az iskolába menők nyűgjéről szólt, lehetett volna különszedni kicsiket meg nagyokat. :roll:

Ági, gyógyulj meg hamar!!!

Sti, gyere nyugodtan, majd küld el adataidat és beteszlek a táblázatba.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Amitől még kibuktam, hogy a veszélyeztetett terhességet külön kóddal kell jelölni a táppénzes papíron és tavaly május óta erre az időre nem jár a betegszabi, csak egyből a baromi alacsony összegű táppénz...ezért kaptam basszus ennyire kevés fizut januárra...
Hát legközelebb majd szülés előtt megbetegszem vmivel és azt a 15 napot igenis ki akarom venni a munkáltató zsebéből...

Szia Molly, gyere csak te is bátran. De aztán ne heti 1x szóljatok hozzá :wink: Pörögjön fel ez a topic.
Grat az ikrekhez, mindenesetre nem irigyellek, távolról jól hangzik de egyszerre két bébi a pocakban aztán majd kint...sok erőt kívánok neked.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Ja, még egy dolog, aztán elhallgatok mára, hogy a doki a kedvemért erősen vizsgálgatta kismuki lába közét, és azt mondta h ő mintha látna ott vmit...szóval halkan mondom lehet h megint kisfiam lesz :lol:
Fura, mert én, aki mindig is fiúra vágytam, most 2 lány vév volt eddig a fejemben, de fiú egy sem...szóval elkezdem böngészni a fiú neveket.

Kép
Kép
manooka
Budapest XV. kerület
 
 


Kedves Kismamák!

Vállalom mindenféle SZJA bevallás elkészítését igen kedvező áron, rövid határidővel! Bevallások beküldésének határideje: 2012.05.20.
Ne hagyd az utolsó pillanatra…
ha visszaigénylésed van, mert a hivatal a beérkezést követő 30 napon belül visszautalja a pénzét!

Mérlegképes könyvelői végzettséggel és 14 éves tapasztalattal rendelkezem.
Az elkészített bevallást 2 példányban kinyomtatva a postacímére ajánlott levélként vagy pdf formátumban e-mailben küldöm.
A bevalláshoz szükséges iratokat levélben vagy e-mailben is lehetőség van elküldeni (Munkáltatói igazolás másolatát (11M30), és az adókedvezményre jogosító igazolások fénymásolatát: Önkéntes Egészségpénztári, Önkéntes Nyugdíjpénztár )
Adatokat bizalmasan kezelem!

SZJA bevallást kell készíteni az alábbi jövedelmekről:
1. munkabér, szabadságmegváltás, végkielégítés, prémium, jutalom,
2. bérnek minősülő kártérítés,
3. táppénz, tgyás, gyed, adóköteles baleseti járadék,
4. álláskeresési járadék, segély, keresetpótló kiegészítés és keresetpótló juttatás,
5. alkalmi munkavállalásból szerzett jövedelem, egyszerűsített foglalkoztatásból szerzett jövedelem után, ha az meghalad bizonyos összeget

Edina
Kép
Kép
csszedina
 
 


Sziasztok!

Én is ott árválkodok a kihaló félben lévő októberi topicban. Kata és Molly után befogadnátok engem is?

Október 7-re vagyok kiírva, akár még szeptemberi baba is lehet belőle :D (bár maradjon csak végig bent)

KépKép

Kép
babee
 
 


Manooka
Kisfiú :lol: :lol: :lol: :wink:

Ikrek
Igen... kihívás lesz, de nagyon sokan túlélték már :lol: :wink:

Babee :lol: :lol: :lol: :lol:

molly80
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Samu nevében is a szülinapi jókívánságokat :) Kedvesek vagytok! Ő is most született, és már 6 éves. :shock: :D

Manooka, örülök, h kicsit megnyugtattak a Boglárkerék utcában. Ők tényleg profik, biztos nem lesz semmi baj. (Én Katával voltam ott) És akkor kisfiú? :) Nekem nincs semmi előérzetem a nemre vonatkozóan, meg névötletem sem egyelőre...

Ági, én anno 4,5 kg-val születtem, és anyukám (akkor) egy elég törékeny nő volt. Én sem vagyok nagyon magas, 172 cm, de a gyerekeim le fognak körözni, az tuti :). Samuról mindenki azt hiszi kb középsős kora óta, h már iskolás, pedig ugye ma lett 6 éves, és nagyon úgy tünik, marad még egy évet oviban (figyelemzavar, fejlesztésre is járunk vele).És Kata is a legmagasabb a bölcsiben, pedig vele egykorúakkal van, nem kisebbekkel.

Ibici, én is nyárig, kb júni vége, júli eleje végéig fogok dolgozni. Pontosan majd kiderül akkor.

Sti, és arra van valami tipp, h miért görcsölgetsz? Az azért nem jó... Az viszont szuper, h a baba jól van és jól fejlődik.

Babee, Molly üdv itt! És biztos fognak ám még mások is jelentkezni az októberi topikba, hiszen csak mostanában tudják meg sokan, h babát várnak. De nem lebeszélni akarlak benneteket arról, h ide csatlakozzatok, félre ne értsetek. Ha szimpi a csapat, mindenképp gyertek. És kicsit meséljetek majd magatokról!
É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Sziasztok októberiek! :) Üdv közöttünk!

Molly, természetes úton fogantak az ikrek? Tényleg kihívás lesz, meg nagyon izgalmas is. Kíváncsi vagyok, milyen neműek. :) Van vágyad?

Babee, hogy hívják a nagy fiad?
Állandóra Bécsben éltek, vagy csak átmenetileg? A férjed magyar?

Manó, örülök, hogy megnyugtattak kicsit. :) Kisfiú? De izgi, hogy már tudjátok! Nono minek örülne jobban?
Timmermann Gábor tök híres. Jó, hogy hozzá kerültél. ;)

Erpé, boldog szülinapot Samunak!

Ibi, én nem dolgozom, itthon vagyok még Samuval.

Sti, de jó, hogy minden rendben a babával!!! ;)
Érdekes ez a görcsölés. A többieknél is volt?

Konkri???

KépKép

KépKép
barbazso
 
 


Sziasztok!

Molly,babee: Üdv köztünk! Szívesen látunk benneteket, őszintén szólva, én beleolvastam az októberi topicba, és láttam,molly, hogy sajnálod, hogy "kihal" . Akkor megfordult a fejembe, hogy szólok, itt biztosan szívesen látunk, de nem akartam "toborozni", nehogy leharapják a fejemet :lol:

manooka:
Örülök, hogy valamelyest megnyugtattak,megértem, hogy nem vagy teljesen nyugodt, most biztosan lassan fog telni az idő.. Timmermann dokit ismerem, Sógornőm nála szült, tavaly előtt, benn voltam a szülésén. :)

Takonykór még mindig tombol,bár mára valamelyest jobb a helyzet.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Üdv az újaknak! Végülis én meg lehet, hogy átcsúszok októberre...

Mági: jobbulást!

Hát én: hétfőn felhívtam a védőnőnket-jó szakembernek gondolom- azt mondta (és Ibci irása is megnyugtatott), hogy szerinte ezért nem kéne előbb visszamenni- mert sajna minél többedik terhesség, annál nyűgősebb- azt hittem fordítva van, de hát úgy tűnik nem. tulkép nem, a méhemmel van baj, hanem a csontjaim, ma inkább már az oldalsó szalagok húzódnak...
ráadásul hétfő óta úgy érzem, vagy megfordult a fejemben, hogy nem is kislány hanem megint fiú és azóta mintha kicseréltek volna-mármint fájok itt ott, de a lelkem nem zavarja- azóta mintha belül lenyugodtam volna. elfogadom a nyűgöket és nem parázok.

no erre aztán Marcell lába ismét bekrepált, nem tud menni megint, majd tetézte, hogy tegnap mígideültem Martin leesett a kanapéról és beverte a fejét hátul a polcba és rohantunk vele a sebészetre. kínunkba nem tudtuk, hogy hogy menjünk, apa nem akarta egyedül vinni, így ő hozta a Marcellt én Martint. kapott egy varrást, röntgenbe apa vitte volna be, de képtelenség volt lefektetni szegényt, így az elmaradt. szerencsére semmi baja, jól van. de ma délután Marcellt vissza kell vinni uh-ra, majd a doktornőnkhöz, Martint meg a traumatológiára...

hétfőn este meg szar lett a hajfestésem. szerdán mentem volna laborba, de mondtam, hogy én így nem megyek utcára, hívtam a fodrász barátnőmet és ő kedden megcsinálta a hajam...
szerdán ismét labor, remélem végre eljutok ez már a 3. időpont.
+ mehetek vissza valamikor a háziorvoshoz is, hogy megjött e a széklet tenyészetem, azt sikerült leadnom mikor a Marcellt vittem vérvételre. mert már hónapok óta megy a hasam és semmi se segített- f@sza...

na rólunk ennyit.

amúgy már várom a keddet és ha rá gondolok izgulok mint a fene, hogy minden rendben legyen a kismanóval.

egyébként nem olyan igazán, de párszor már én is éreztem valamit már. ez még nem volt az igazi, csak olyan mintha neki úszott volna a méhfalnak jobban, de még nem az az igazi határozott lepke rebegés érzés.

Sti: én gondoltam Rád és örülök, hogy jól vagytok! enyém is picike, illetve dokim nem is a mensihez nézi (én tudom is hogy későn fogant)

Manoka: minden rendben lesz veletek, érzem.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


a kínai fogamzásnaptárt csinálta valaki?
leginkább több gyerekesek...
az életkornak mit írtatok, az aktuálist vagy már felfele kerekítve?

mert én kipróbáltam mind a 3ra az aktuálissal és 3 fiú jött ki úgy... ráadásul a hónapot írtam így is úgy is, mert hát ugye a mensi és a fogantatás napja nem biztos hogy egy hónap, de úgy is mindegyik fiúra jött ki :)

kíváncsi leszek a 2 fiú után, hogy mit kapunk? kislány lesz e már, vagy mint a mesében 3 fiú.

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Gratulálunk!
Babád várható születési dátuma 2012. Szeptember 23., Vasárnap

A fogantatás legvalószínűbb napja 2011. December 30., Péntek
Jelenleg a terhességed 12. hetében vagy így babád 10 hetes
A második trimeszter kezdete 2012. Március 23.
A harmadik trimeszter kezdete 2012. Június 22.
83 napon már túl vagy, még 197 nap van hátra.
................................................................

Születésnapi érdekességek: 2012. Szeptember 23.

Babád a kínai állatövi naptár szerint a Sárkány évében fog születni,
jellemző eleme a Yang Víz lesz.
Születési kő: Zafír (Tiszta gondolkodás)
Születési virág: Nefelejcs
Csillagjegy: Mérleg


2016 - babád elkezdheti az óvodát, 2019 - eljön az iskolakezdés ideje, de még mielőtt észbe kapnál eljön 2029 és máris vezethet autót. Ha továbbtanul, 2036 már a diplomaosztó éve lehet. El tudod képzelni?

és eme utolsó évszámok számomra elég döbbenetesek... főleg hogy én 1979-ben születtem... ezek a számok számomra csupa fantasztikus jövő :) tán még légpárnás autónk is lesz addigra

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a fogadtatást :lol: :lol: :lol: :lol:

Magamról röviden:
32 éves leszek (80-as vagyok :wink: ). A babák többedik lombik eredményei...
Eredetileg soproni vagyok, de már 8 éve Eisenstadtban élek, itt dolgozom a kórház intenzív osztályán. (okleveles ápoló, akut betegellátó vagyok)

Barbazso
Mindegy, hogy milyen neműek lesznek, csak gyerek legyen! Úgy érzem, hogy amikor okáig vár az ember arra, hogy anya legyen, akkor a végén a gyerek neme már nem olyan fontos... Ha lány, akkor annak örülünk, ha fiú, akkor annak, ha vegyesen jönnek, akkor meg annak... :lol: :lol: :lol: :wink:

Mágnes
Nem lett volna, aki leharapja a fejed... :wink:
Jobbulást!

Konkri
Zajlik nálatok az élet...
Ismered a mondást: egy szerszámmal csak egyfajta gyereket lehet csinálni! :oops: :wink:
2036... igazán elképzelhetetlen távolságban van most még :wink:

molly80
 
 


Sziasztok!

Manóka!

Örülök hogy minden rendben, és ne parázz :) Gratula a fiúhoz :)

Üdv. az újjaknak :)

Molly!

Szóval te is lombikos vagy :) Én is, gratulálok az ikrekhez :) Hol "készültek"?

Konkri!

Én azt a táblázatot néztem amit már nem emlékszem ki linkelt be, de ott mindkét esetben lány a lombik ellenére. Ha azt nézem amikor megtermékenyítették őket, és ha azt hogy mikor kerültek pociba akkor is :)
Sajnálom a kicsi fiad, vigyázz rá, te meg ne aggódj, minden terhesség más :) Kitartás.

Ági!

Jobbulást nektek is :)

Erpé!

Kicsit megkésve de Samunak boldog szülinapot :D :oops:

Rólunk: Ma voltam endokrinológusnál, és nem hagyhatom abba a merkformint, viszont csökkentenem kell :) Jami nincs túl jól, valószínűleg műtét a vége, most várom a vizelettenyésztés eredményét, talán holnap meg lessz...
Pocaklakó remélem jól van, mostanában szoktam érezni, de még nem az igazi :)
Látom hirdetik az adóbevallást :) Nem is tudtam hogy így is lehet reklámozni :) Ha gondoljátok én is vállalalok és csinálok adóbevallást :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is köszi, hogy befogadtatok :-)

Próbálok visszaolvasni és minél többet megtudni rólatok, de csak lassan fog menni, mert mióta beindult a "nagyfiam" nehezen managelem az időmet, egyfolytában utána rohangálok, hogy NE kapd azt be! Vedd ki a szádból! Vigyázz! Azt tedd le! Ne csináld!ÁÁÁÁÁÁÁÁ :-) Még hozzá kell szoknom, hogy nem az a "leteszem a sarokba és ott marad" baba. Ezen kívül még nem egészen vagyok túl egy lassan 2 hete tartó influenzán és sajnos még mindig minden naposak a rosszullétek. Annyit hányok, hogy csodálom, hogy még egyáltalán van nyelőcsövem és nem hullottak ki egyenként a fogaim a gyomorsav következtében.
Eddig nem olvastalak benneteket, de ígérem, pár hét és profi leszek!

Az októberi topic eleve halálra volt ítélve, mert a legtöbben a csatlakozás pillanatában vagy nem sokkal azután már tudták, hogy átmennek máshova....nem is értem. Így alakult.

Rólam: 31 éves vagyok, győri, de 6 éve Bécsben élek és dolgozok. Ápolónő vagyok én is, mint Molly. A kisfiam Marcell ( konkri :-) ), jövő héten lesz egy éves. A terhességem vele teljesen probléma mentes volt, mégis valami miatt, amit a mai napig nem tudunk mi volt 35 hét 5 napra született. Szerencsére nagyon jó paraméterekkel, 50cm és 2954g volt és teljesen egészséges. A fájások este 9-kor indultak be én aznap reggel még vizsgálaton voltam, teljesen zárt volt a méhszáj, ctg tök fájásmentes, szívhangok ok, nem készülődött megszületni, másnap reggel 6.55-kor meg kibújt. Ezért most izgulok, hogy ez a baba tényleg októberi legyen, max szept 30 :-)

Barbazso: mindketten magyarok vagyunk, még nem a férjem, de ha minden jól megy, már csak pár hónap (lsd. a vonalzómat :-) )

Manooka: biztosan minden randben, de én is izgulnék a helyedben, ahogy ismerem magamat. Majd az integrált végeredménye remélhetőleg teljesen megnyugtat. Addig is ++++++

Mágnes: Jobbulást nektek! A takony ebben az időszakban úgy látszik nagyon divatos kiegészítő :-)

Erpé: Samunak tőlem is-így utólag Boldog szülinapot!

Sti: Magnézium nem segít? Örülök, hogy jól van a baba :-)

a.ibici: Neked is jobbulást! Én március 15-ig vagyok még GYESEN a kisfiammal ( itt Ausztriában több lehetőség van a GYESRE, az egy éveset választottam), de a szabadságaim miatt csak május 1. megyek újra dolgozni egészen augusztus 7-ig. Nem lett volna muszáj, de csak heti egy napot fogok melózni, csütörtökönként és úgy érzem, hogy ez nekem most jót fog tenni. Picit felnőtt emberek között....hú de jó lesz :-) Marcira az apukája vigyáz majd azokon a napokon. Szerencsére meg tudta beszélni a főnökével.

Na megyek, felébredt!

KépKép

Kép
babee
 
 


Ja, molly!!!!!!!!!! Jó látni az ikreket!!!!! :-)

KépKép

Kép
babee
 
 


Szisztok!

holnap megyük a Heim Pálba ortopédiára, a múltheti 3szoros különbség a két izület között mára 8szoros...

szerintetek, ha doktornőnk lebeszélte az ortopédiával, hogy fogadnak, akkor nem lesz gond ha úgy érünk oda hogy már elfogy a 40 sorszám? csak mert a honlapon nagy szigorúságnak tűnik ez és sorszám kiadás 7től van, rendelés 830tól... mi meg ugye 40km-re. ha odamegyünk 7re fogadnak tutira? illetve számít hogy a doktornő lebeszélte velük? nem kutyulódik el a nevünk?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri!

Nem akarok beleszólni, de ha a gyerek izülete így megdagad, lehet reumatikus és immunológiai eredetű is. A szomszéd kislány is így járt, októberben, őt megműtötték és utána sem javult, mire kiderült, hogy egy szteroid kúra rendbe hozta, azóta minden oksi, nekik a vérét már amerikába is kiküldték, mert nem tudták mi a baja. Hatalmas lett a térdizület, piros és fájt neki... Ha kell jó gyermek reumatológus és immunológus szólj... Remélem jobban lesz Marcell...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


konkri:
Én a helyedben kora reggel, induláskor odatelefonálnék a Heimbe, elmondanám, hogy miszitu, nehogy ott érjen meglepetés.

babee:
A Te kisfiad 35+5-re nagyobb súllyal született, mint az én lánykám 40 hétre :)
Izgi lesz, pocakos esküvő :) Sokan lesztek?

Nos, azt hittem, kezd lecsengeni nálam ez a kívánósság, de mégsem..
Tegnap májkrémes kenyér kellett hagymával, csak ,mert valakitől meghallottam.Aztán Hohes C-t akartam,be is dobtam egy literrel.
Ma megveszek az epres Happy Day-ért, és egy tábla Milkáért :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Konkri: Menj úgy, hogy egyből azt mondod, hogy xy doktornő küldött....esetleg megkérdeztem volna, hogy kivel beszélte meg és akkor egyből azt a személyt keresném.Reméld a legjobbakat, hogy nem kutyulnak el semmit! Gyógyulj meg Marcell!

Mágnes: Amikor elkezdtük a szervezést még nem pocakosnak indult :-) 60-an leszünk, nem sokan. Én tegnapelőtt francia salátáért voltam megveszve, de nem bírtam megenni. Még a túró rudi sem esett jól tegnap :(

KépKép

Kép
babee
 
 


Sziasztok!

Bezsebeltem a többi jókívánságot Samunak, köszönöm!

Konkri, jaj, nagyon sajnálom, h nem javul Marcell lába. Hogy viseli? Nem lehet egyszerű egy ekkora gyerkőcnek megérteni, elfogadni, hogy most nem tud lábra állni. Mit mondanak, mi ez? És miért nem javul? :shock:

Babee, Molly, és ti hogyan keveredtetek Ausztriába? Bár ott nyilván az egészségügyben dolgozókat lényegesen jobban megfizetik, és a munkakörülmények is jobbak.

Molly, izgalmas, hogy ikreket vársz :) 5 év? Az nehéz időszak lehetett. És akkor már nem is dolgozol, ha jól értem... Jól értem? Intenzív osztályon gondolom nem ajánlott terhesen dolgozni.

Babee, tényleg tök jó paraméterekkel született Marcell,és az nagyon jó, hogy nincs semmi gond a kissé korai érkezés ellenére sem. És elhiszem, h vágysz vissza a felnőttek világába, a munkádba, én sem bírtam egyszer sem túl hosszan az itthonlétet. Imádom a gyerekeimet, de úgy érzem, engem megfojt 1 - másfél év után az otthonlét. Most is max ennyit tervezek itthon, aztán lassú / fokozatos visszacsordogálást a munkahelyemre.

É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Jesszus!!!! Adtatok olvasni valót!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Köszönöm a válaszokat!
Witch, neked fölvették a telefont? Nekem adott a doki egy számot, de nem veszik föl. Ma kinéztem a netről, de azt se veszik fel... :shock: És vicces lesz, mert az a doki csinálja, aki mindkét csajnál a 12-18heteset csinálta az Istvánban. :lol: :lol:
Sajnálom, hogy nem lettek rendben az eredmények és azért továbbra is jobbulást!!! Gyógypuszik mennek!

Üdv, újak, illetve októberiek. Nálam is még nem tiszta, hogy szept. 29 vagy október 2.

Manooka, gratu a fütyishez. Nekem meg csak fiú nevem van. :lol: De nekem 3x-ra is lányom lesz az tuti... :lol: Örülök, hogy minden rendben veled/veletek!

Molly, ikrek. hmmm. Én mindig is ikrekre vágytem, ezért lett 15hónap a két lányom között. Nálunk a családban két helyen is vannak ikrek és nagyon szupi. Nehéz az eleje, de utána annál könnyebb. Ezt én is megerősíthetem.

Konkri, sok-sok gyógypuszi!!! Remélem hamar megoldódik!!!Holnapra drukk, csak rendesek lesznek már...
Kínai naptár: rám fiú jött ki (de még egy másikra is) és a nagyobbikomra is fiú. Most is megnéztem, nem bírtam magammal, de ismét fiú jött ki, de szerintem lányom lesz, Apa csak azt tud csinálni.

Babee, nekem 4és fél hónaposan volt az esküvőm, mi direkt így akartuk, de én megszenvedtem. Igaz nekünk hőségriadóban (40fok) és 178fős volt, nektek biztos szuper volt. Állítólag a mienk is az volt... :lol: Kivéve nekem.... :? :lol: :roll: :lol:

Munka?! Mi az??? Én már nem is emlékszem. 4éve nem dolgozom. Brutál. Agyilag már teljesen befásultam...Azért remélem ez változik! :D

Tegnap előtt elmondtuk a családnak a babót. Meglepődtek, de örültek.

Barbazso: nem görcsöltem, talán 2-eskével, de csak a vége fele. Ezek nagyon brutálok, először a doki is aggódott, bár nem mondta, de után azt mondta, hogy mivel a baba teljesen rendben van, így ez fölülírja az aggodalmat. Pihennem kéne, de hát ez kivitelezhetetlen. :D

Remélem mindenre válaszoltam és reagáltam....

:oops: :lol: :oops: :oops: :oops: :lol:
sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nem győzök olvasni...Üdv az októberieknek.Nekem az kicsit nosztalgia,mert a lányom 2 éve lesz október 9-én,hogy született.

Voltam vérvételen,minden ok.Megjött az Istenhegyiről a kombinált,minden negatív szerencsére.Úgy tűnik,a rosszul létek is elmúltak,így más nagyon várom,hogy tényleg érezzem,hogy rugdoskodik,bár valamit már érezni véltem,de ez még csak kicsike érzés volt,ha ugyan azt éreztem.

Molly:nővéremnek vannak ikrei,csak ők már 13 évesek.

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Babee, Molly :lol: :lol: :lol: :lol:

Sti
Jobbulást!
Én nem hiszem, hogy a korai csatlakozástól, a terhesség elmondásától elmenne a baba.
Nekem pl. a környezetem tudja... :wink:

Ibici
Én addig fogok dolgozni, amíg bírom... Nincs lefikszált dátum... Mondjuk, én most egy irodában dolgozom :wink:

Molly
Helyesek a babáid :lol: :lol: :lol:

Manooka
Akkor gratulálhatunk a fiúhoz? :wink:

Konkri
Jobbulást Marcellnak!

Witch
Jobbulást Jaminak is!

Kata

Kép
ekata79
Szekszárd
 
 


Ekata, én sem hiszek ebben, de az én családom olyan, hogy tegnap már több ismerősöm és barátom, távolabbi rokon is hívott, hogy gratuláljon, pedig nekik nem mondtuk... Én csak nem akartam úgy elmondani, hogy nem biztos, hogy megmarad,miután nekem gondok voltak vele, aztán meg mindenkinek válaszolni, hogy mi történt, szerintem sokkal rosszabb. De szerencsére behozta magát. :D


GYED!!! Nem kaptam meg a februárit. Azt utalják márciusban, ugye? Ti megkaptátok??????? Nem tudom mi a pitli van, most már azon is elgondolkoztam, hogy azért nem küldik, mert hogy visszafele utalnak? De nem, megnéztem. Ez lenne az utsó gyedem, erre ezt se küldik???
sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sti, én már egy ideje nem kapok gyedet, (gyest nem is kértem), de a családi pótlékot már 2-án megkaptam a MÁKtól. De a GYED - ha jól rémlik - akkor nem onnan jön.
Kérdezz rá, mi van, hiszen elvileg mostanáig meg kellett érkeznie.

Sissy, szuper, h jók a véreredmények, és a negatív kombinált is jó hír.

É

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
erpé
 
 


Esküvő:nekem 6 hónapos pocakkal volt,végig táncoltam az egész éjszakát,csak a talpam fájta nagyon másnap.Nem voltunk sokan,kb 45-en,de olyan volta,amilyennek elképzeltem...

Szilvi

Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Second Birthday tickers
Lilypie First Birthday tickers
sissy01
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk. 7 után pár perccel értük oda és 10-ek voltunk. viszont semmi különös dolog nem történt ami miatt úgy gondolom, hogy érdemes volt menni. ezt itt is elmondták. kedden pedig vissza kéne menni. de hétfőn rákérdezek a doktornőnkre, hogy ez komoly e? bementünk és rávágták, hogy meg van fázva és ettől van ez- szedje a cataflamot. kettőt hajlított a lábán és csá. jó ez biztos szakember hajlítás volt, de ha szerdán visszamegyünk itthon uh-ra akkor ott úgy is látják, hogy van e javulás. ha meg nincs akkor jövő-jövő kedden még mindig visszamehetünk Pestre.

és köszönjük az a jobbulás kívánságokat!

GYED- hát én már 2007. november óta nyomom itthon, viszont én nem tervezem a visszatérést, max papíron. én magamnak akarok dolgozni a természet lágy ölén :) nem akarok irodába menni, ha már mezőgazdásznak tanultam, hát használjam ki.

STI, Barbazso. én pl a gyed után kiveszem a szabimat + szeretném elintézni, hogy a mama kapja a gyes-t, utána ha kell betegszabi, de sztem szabi után mehetek már tgyás-ra. ketteske után is így csináltuk, csak akkor még Apa kapta a gyes-t. remélem most is sikerül lekérnünk, mert kell a zsé a dokira, meg a szülésznőre.

családi adó: a 91 nap most hogy van? a törvényben úgy szól, hogy a fogantatás 91-napjától- ez így érdekes ugye... de gondolom a nőgyógyász tudja mikor kell kiadni az igazolást. 13 hetesek már talán kaptatok papírt nem?

Kép
Kép
Kép
konkri
 
 


Konkri!

Kérd a nőgyogyidtól a papírt, nekem kiadta :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Köszi a válaszokat. Annyira nem volt kedvem bemenni a tb-hez, de kénytelen leszek.

Konkri, köszi a tippet, de sajnos a cégemet november 22-ével végleg felszámolták, azóta passzív gyeden vagyok, ami nem számít ellátottságnak, így a gyásra és gyedre sem leszek jogosult. Most a saját céghez vagyok bejelentve 6órásra, de így egy rakat pénzt fizetünk magam után és ez se tökéletes állapot, majd még lesz vele gondom szülés után. 2-eske után is volt, mert a cégem kellemesen átpakolt az egyik cégéből a másikba (nem jogutód egyik a másiknak), így a tb úgy vette, hogy dolgozom stikába és megszüntettek mindent. Ott maradt minden pénz nélkül, 7hónapot harcoltam az igazamért, közben fölszámolták a céget is. nem volt egyszerű menet és most csak emiatt vagyok dühös, hogy miért nem jött meg az utolsó részlet.. :( :( A gyest meg még lusta voltam igényelni, de hétfőn muszáj leszek elintézni.

Most lehet értetlen vagyok, de akkor efektíve semmit sem csináltak veletek? cataflám és ennyi? Érdekes!!!! :evil:

Nálunk a nagyobbikom lett beteg mára. Jövő héten se megy oviba. :roll: Délig jól elvoltak, most már kezdik a veszekedést. Persze aludni sem akarnak. ááááá :?
sti82
Budapest XXII. kerület
 
 


Sti!

Nekem a dokim az Istenhegyin dolgozik így tőle szoktam időpontot kérni :) Meg ha ott vagyok akkor a következő alkalaomra... Jobbulást a "nagyobbik"-nak :)

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 


Konkri:
Nekem van olyan ismerősöm, akinek a kislányának a nátha ráhúzódott, szóval simán lehet attól is.

Családi adó:
A dokim az utolsó mensitől állította ki, baromság a fogantatás napjától, ki tudja ezt pontosan?

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Witch
Bécsben készültek a babáink. :wink:

Babee
Jobbulást!
Kedden megyek Bécsbe :wink: (doktor, aztán meg egy kis csavargás :wink: )

Erpé
Hogy kerültem Ausztriába? Itt jártam gimibe (Sopronból ez nem volt nehéz). Aztán eü-s diplomával itt jobb körülmények között dolgozhat az ember... és hát a szerelem :oops: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :wink:
Most nem dolgozom. Nálam elég sok rizikófaktor van... endometriosis, diabétesz, fokozott trombózishajlam... többszörös hasi műtét...és az ikerterhesség...

Sti
Nálunk is elég sokan tudják, hogy kismama vagyok... munkatársak, a szomszédok, barátok...
Nem hiszem, hogy ettől nagyobb lenne a vetélés rizikója!
Ja... én FEJBEN eldöntöttem, hogy nem lesz semmi gond, szépen időben (36. hét után) fognak megszületni a gyerekeim!

Konkri
Izületi gyulladásoknak leginkább a Cataflam és társai (Diclofenac, Voltaren, stb.) a gyógyszere...

molly80
 
 


Molly!

Kezet foghatunk. Örülök, hogy sikerültek a manók :) Endometriozis, PCO és 8 hasi műtét után én is tudom mind mész át :) Nekem Jami ikernek indult, de a 8. héten már nem volt meg a második baba... :( De nem baj, van egy csodaszép lánykám és most jön a hugi :) Boldog lehetek :) 1 leszívásból 6 baba abból 3 beülti ebből kettős sikeres és két gyerek :) Szerintem csoda, főleg az én endómmal, ami a szerveimet is megtépázta...

Kép

Kép
witch26
Budapest X. kerület
 
 
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: