Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Csak úgy bejelentkezem. Velünk nem történik semmi különös. Meg még úgy 3 hétig nem is fog. Amúgy ez tök idegesítő, hogy még nem érzem a mozgást, a hasam sem nő, honnan tudjam, hogy minden okés odabenn?

Én Hipp Natalt szedek meg plusz 1 folsavat.

Kriszta! És mit szólt a nagylányod, hogy kistestvére lesz? Nem semmi korkülönbség! :)

Zsuzska! Drukkolok, hogy felszívódjon a hematóma!

Szandra! Üdv itt! Remélem ezúttal minden rendben lesz. Sajnálom az ikreket. :(

Vivi! Hogy vagy? Remélem minden ok!

Ucika! Másodszor is lehet szerencséd!!! Ne hallgass az idióta rokonokra! Én eddig igazából azért akartam inkább fiút, mert a lányom egy katasztrófa volt az első egy évben (most sem egy könnyű eset) a fiam meg egy álom baba volt. De most, hogy így olvasom másoknál, a lányok is lehetnek álom babák. Ez megnyugtató. :)

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Kamilla!

Nagyon örült, neki mutattam meg a tesztet legelőször. Ez dec. 23-án volt és szinte 5 percenként kérdezte, hogy apa tudja e.Ő is már évek óta rágja a fülem, hogy tesó. Mindig azzal hárítottam, hogy az anyagiak, meg már nagyon elteltek az évek, meg a munka. Maj d lesz neked édes lányom. Aztán erre kaptunk egy lehetőséget a sorstól, még most sem akarom elhinni.

Pedig a gatyáimon kezdem érezni, hogy lassan szűkek lesznek. Múlt héten elővettem az előző terheskönyveket és megnéztem, hogy szinte mindig azonos súlyról indultam. Tökre hízelgett a hiúságomnak.

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


ucika, niki: Persze vannak kivételek, de nálunk bejött, hogy minden gyerek más és más. Én azért tudok szerelmes lenni mind3 fiamba, mert annyira különbözőek. Kicsinek is különbözőek voltak, és most, hogy nőnek, most is kijönnek a különbségek. Persze az ovi ragaszt mindenkire új rosszaságokat, de külön természetű az összes. Az első kisfiam 2 éves koráig nem aludta át az éjszakát és velünk aludt, de ennek ellenére már 2 éves korára már éjszaka is szobatiszta volt és úgy beszélt, mint a nagyok. A középső néha még mindig bepisil éjszaka, jóval később kezdett el beszélni, mint a nagy, viszont sokkal bújósabb, kedvesebb, mint az első. Ő már 6 hónaposan végigaludta az éjszakát. A harmadik még pelusos ugyan, de minden tekintetben a két bátyja keveréke. Kedves, bájos, de sokszor ront-bont, akaratos-hisztis, szóval mindegyik más. Ja, és a legkisebb már 2 hónaposan aludt éjszaka. :roll: Lehet, hogy neked mákod lesz, és még "jobb" babát kapsz, de lehet, hogy kicsit nehezebb lesz. Igazából az is számít (szerintem), hogy a második gyereknél már van tapasztalata az embernek. Nem kapkodja fel 2 percenként, ha sír, vagy pl. nincs kézben egész nap. Ettől valahogy egy idő után könnyebb is lesz. :wink:
Én azért most ettől is félek egy kicsit. Mármint a darabszámtól. Azért foglalkozni kell a nagyokkal is, főzni, mosni, takarítani, szóval minden, ami kell. Nekem nincs segítségem (messze vannak a nagyszülők és dolgoznak is), így reggel én viszem a fiúkat oviba (apa alszik, mert éjszaka jön haza-állandó délutános), délután én megyek értük, én vagyok velük egész délután/este, vagyis egyedül fürdetek, mindent egyedül, szóval így nehéz lesz.

kriszta, a második gyerkőc már nálunk is egyből saját szobát kapott. :D Most, ha minden klappol együtt alszanak mindhárman. Később tervezzük lefelezni a nagyszobájukat, és valahogy 2-2 arányban megoldani a kérdést. Bár ez még a jövő zenéje. :D Nekünk is le kéne cserélni a lakást nagyobbra, de nem tűnik valami könnyű dolognak. :? Az viszont már most tuti, hogy a baba, ha megszületik hozzánk fog kerülni. Dávidom mostanában elég tiktakozó, ha alvásról van szó, vagyis biztos, hogy nem lesz minden rendben, de majd meglátjuk. Megpróbálom felkötni a gatyám. :wink:

Szandra, üdv itt! :D Tényleg csak pozitívan! :lol: Drukkolok, hogy minden rendben legyen! :D

Ja, végre kértem időpontot sebészetre, ugyanis lehet, hogy tényleg hasfali sérvem van, amit mondott a nőgyógyász, hogy nézessek meg. Van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban? Családom jobban aggódik, mint én. Lehet félnem kéne valamitől? Február 6-án megyek, uh 10-én lesz. :D

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 

 
 

Kriszta! Akkor biztos sokat fog majd neked segíteni. Aztán majd kedvet kap egy sajáthoz. :) Na jó, csak vicceltem. :)

Nálunk a vendégszoba lesz babaszoba. Vendégek meg ne jöjjenek ottalvósra. :) Na, nem mintha olyan sokan jöttek volna....
Bár most láttam, hogy kezd divatba jönni ez az "összekötöm anya ágyát a rácsosággyal" style. Biztos láttátok már a neten, az egyik rács le van véve és oda van tolva a szülők ágyához, hogy Anyának ne kelljen felkelni szoptatni éjjel. Ez tetszik nekem! :) Csak attól félek, hogy utána már nem fog akarni egyedül aludni, mert azért anyával mégiscsak jobb ugyebár.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok!

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem sokkal jobb a közérzetem és kevesebbet is görcsölgetek! :) :) :) Éljen a közelgő 2.trimeszter!!!!!!!!! :D :D :D

Zsuska
Nagyon sajnálom!!! Kitartást és sok-sok nyugi, és nem lesz semmi gond! Nekem is van olyan ismerősöm, akinek volt ilyenje, és neki erős vérzéssel távozott, és a babának nem lett semmi baja! :) Nagyon drukkolok!!!! ++++++++++++++
Emeléshez: mindig guggolj le a kicsihez, és próbáld combból emelni, ha nagyon muszáj felvenni. Barnit már egészen jól lehet a földön pelusozni állva, odasem kell feltenni. A lépcsőn viszed le, az is nagy segítség ha fogod a két kezét, és ő lépeget, akkor sem rajtad van a súly nagy része, felfelé ugyanez.
Kézmosáshoz a csapnál be van készítve egy sámli, amire fellép és úgy meg tudom mosni a kezét, akkor sem kell felvennem.

Uncika
Én csak reménykedem, h a másodikkal könnyebb lesz. Barni még mindig nem alussza át a az éjszakát... :roll: :roll: :roll:

Mazsi
Én szedek Femibiont és most már MagneB6ot a görcsök miatt.
Barnival is szedtem ráadásul végig, engem megnyugtat. (a Femibionnak 2fajtája van egyik a 12.hét végéig, a másik a 13.héttől)

Kamilla
De furi amit írsz, én mindig úgy képzeltem, h az ikrek egyformák, egyszerre kelnek hasonló a természetük... :) :) :) :D
Remélem nyugodt babád lesz a harmadik is! :)
Most hirtelen eszembe jutott az ikerkocsi, nektek milyen van? Bevállt? Szeretitek?

Kriszta
Ez olyan szép meglepetés! :)
Milyen jó, h van kertetek! Nekem is nagy álmom, h egyszer majd kertes házba éljünk, de azt hiszem jelenleg ahhoz nyerni kellene a lottón.
Torta: én minden sütit mindig a nosalty.hu-ról szedek, de azt hiszem már írták a lányok is.

Napsugár
Ha tényleg sérv és műteni kell, az is mostanába rutin. Apunak is volt, csak azért fektették be előző este, mert másnap reggel vele kezdtek és nagyon gyorsan otthon is volt. De amúgy ezekkel a sérv kötőkkel jól kezelhető, azt hiszem.

Elküldöm gyorsan mert elszáll...

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Napsugár!

A kalapom emelem előtted, ügyes csaj vagy!
Aranyosak lehetnek a fiúk, hogy különbözőek,mindegyik egy egyéniség.
Jellemben nálam is mások a lányok, az sem titok, hogy Ivi 1,5 éves volt amikor elváltam az 1. férjemtől, Azóta a mostanivl neveljük együtt, lassan 17 éve. Ivi nagyon szófogadó aranyos kisgyerek volt, nála 12-13 évesen jött a nehéz időszak, de most már 1,5-2 éve túl van a bolond korszakán.

Kincső kicsi korától sokkal határozottabb egyéniség volt. Nagy szájjal, határozottsággal áldotta meg a sors.Ő viszonylag későn kezdett beszélni, már jóval elmúlt 2 éves, viszont azóta be nem áll a szája. Imád szerepelni és a középpontban lenni. Számára soha nem jelentett akadályt ha külföldön is voltunk, hogy ottani gyerekekkel kapcsolatot teremtsen. Sőt nyáron is ő ment a nővérével Görögországban a boltba és kicsiny nyelvtudásával kérte amit enni akart. Szóval imádom ezeket a banyákat.
Ja és amit még akartam: Kincső 6 hónaposkorától nem volt hajlandó a kiságyban aludni, csak a földön.

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Kamilla
Azt hiszem tudom! -> Ez a bébiöböl. Nagyon kényelmes lehet, de szerintem is nehéz lesz róla leszoktatni.

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Kriszta! Ha egyszer nekünk is lesz 3., akkor mi is ilyen "kései" babának akarjuk :) Szerintem tök jó! Köztem és a legkisebb öcsém között 16 év van... elmondani nem tudom, mennyire élveztem a babázást :)

Napsugár! Köszi, hogy leírtad a tapasztalatokat... bízom benne, hogy jó baba lesz a 2. is... az UH-k alapján sokkal nyugisabbnak tűnik, mint a tesó... :lol: Ő eddig még mindig hagyta magát lemérni, Dáviddal sokszor megszenvedett a doki annyira kis izgága volt. Persze tudom, ez nem jelent semmit, bár az igazat megvallva Dávidom most is rettentő izgága... egy percre meg nem áll :lol: De így imádom, ahogy van!!!

A héten abbahagyom az Utrogestánt, aztán jöhet a káposzta teszt :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok!
Hát nekem még majdnem 1hónapom van a 12.hétig. Nekem még nem jobba közérzetem és még elég sürűn vagyok rosszúl. :-(
Vitaminok: én a szoptatás alatt is végig szedtem-szedem a terhesvitamint: amikor nem vettem be, mindig megéreztem a hiányát 1-2napon belül..A magnézium meg jó volt, hogy szedtem, mert ha nem szedtem sokkal jobban feszült a pocakom..meg Blankával 28hetesen kórházba kerültem görcsökkel/ment a hasam 1napig, emiatt kicsit kiszáradtam és ettől lettek méhösszehúzódásaim, de úgy rendesen, elviselhetetlen fájdalommal/akkor már otthon bevettem gyorsan 900mg magnéziumot és mire a kórházba értünk már kicsit jobb volt. ott persze kaptam még 6000mg-ot. Na, másnap meg ettől ment a hasam rendesen! :-)))Ugyhogy mindenképpen tartsatok otthon mégha nem is szeditek, /bár én javaslom a szedését/mert vészhelyzetben jól jöhet. Ha mentőt hívtok, tőlük is ezt kaptok.
Hát az én lánykám még mindig nem túl jó alvó. Bár már la. nem szopik egész éjjel.
Most megyek , majd még írok.

Kép
Kép
ronci
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást és biztatásokat! Remélem, hogy minden rendben lesz velünk, és veletek is: Napsugár, Wiviane, és Zsuska! :)

Nikicske: az orvosommal megegyeztünk, hogy 12. hétig nem mond szülési időpontot ki, a vetélés miatt :( , de a kalkulátorokkal mindig augusztus 25.-e jött ki. Amúgy érdi lakos vagyok, bár szülés előtt valószínű, hogy elköltözünk. A fiatalok táborát erősítem, mert mindig is az anyaságra vágytam, így 20 éves vagyok. Bár remélem nem fogtok ez miatt fiatal libuskának tartani :? .

Én is a Femibion vitamint szedem, és venni fogok magnéziumot is, mert feszülget a hasam, most éjszaka is ettől szenvedtem.

Mindenkinek kellemes napot, itt Érden bújócskázik a nap, de nagyon kellemes idő van.
szandra91
Érd
 
 


Sziasztok!

A kíváncsiságomnak engedve, beszéltem ma a Praxissal és szerdán elmegyek egy UH-ra Györfi Mátyáshoz, anno nagyon jó tapasztalataim oltak vele kapcsolatban. A dokoimhoz meg 7-én kell menni, akkor lesz a 12. hét.
Remélem minden ok lesz.

Szia Szandra!
Üdv a csapatban :) Boldog babavárást kívánok!
Nálunk is aug. 25. a bűvös nap. Nálunka doki ugyan így gondolkodik, hogy a 12. héttől indít mindent. Előzőeknél ezt korábbra tette, de változik a kor és én sem lettem fiatalabb.

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Vivi! Kocsink az már rég nincsen, de Peg PErego Duette volt és nagyon szerettünk. Egymás mögötti és mindenhova be lehet férni vele. Szemben az egymás mellettivel, ami egyik kasszazónán se fér át. :?

Bocsi most csak ennyi voltam, kint vannak a gyerekek a kertben, be kell vadásznom őket.

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Szandra, én is 21 voltam, ahogy megszületett az első kisfiam. Utána töltöttem a 22-t, de a gyógyszert már hamarabb abbahagytam. Majdnem 11 hónap kellett a babához. Egyébként egyáltalán nem bántam meg. Szerintem ezzel nincs semmi gond. :D

wivianne, azt mondta a nődoki, hogy szerinte nem csinálnak vele semmit. Olvasgattam itt a neten, de a terhesség alatti sérvekről elég keveset találtam. Pl. azt írták, hogy függ attól, hogy milyen sérv, hogy kell-e tartani a kizáródástól, vagy sem. Durvább esetben császárt alkalmaznak. De hogy milyen sérvnél mi van, azt nem találtam. Egy ovistárs anyukáját szeretném "elkapni" ezzel kapcsolatban, hogy megkérdezzem a tapasztalatiról. Bár neki köldöksérve volt, nem hasfali. Férjemet is műtötték 2x is, két különböző sérvvel. :?

Holnap végre lesz kiskönyvem. :D Megint új védőnő van, kíváncsi vagyok milyen lesz. :roll:

napsugár

Lilypie Pregnancy tickers
napsugár08
 
 


Vivi, köszi. Bocs, de délután nem tudom,hogy de valahogy átugrottam az írásod.Imádok itt lakni. Nekünk is a ház funkciójában kell változtatni,mert kicsi lesz. A terasz lesz zárttá téve, így kicsit megnő az életterünk/ étkező-nappali funkciót fog kapni,ami nem is lesz szerintem kicsi, mert cca. 24nm pluszt jelent.Röhejes, de mióta itt lakunk, azóta állandóan építgetünk, alakítgatunk. Egyébként meg az a jó az egészben, hogy a férjem is partner ebben. Őt is megfertőztem a rusztikus dolgok imádatával.

Mára már jegelem magam,mert túlsokat írtam önmagamhoz képest.

Szép estét!

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Kriszta, akkor majd írunk egymásnak kinél kezdődik előbb :) , de szerintem nem fogom a végéig kihúzni, mert a kislányommal is 34 hét 6 napra szültem meg. Így lehet, hogy júliusi lesz a babó nálunk? Szerintem azért jó, hogy vannak ilyen dokik, és csak a 2. trimeszterben mondanak ilyen fontos dolgokat. A kislányomnál 4 hetes terhesen tudtam, hogy mikor fog születni.

Napsugár örülök, hogy te is hasonlóan gondolkozol ebben a témában :). Nálunk is most volt védőnő váltás, így nekünk is új a védőnénink. Én is héten megyek a kis könyvemet elintézni :) .

Visszanéztem a táblázathoz, és láttam mennyi kismama tűnt el. Vajon mi lehet velük? Tudtok esetleg róluk valamit?

Illetve egy kérdés: a magnézium jó a hasfeszülésre, és a zsibbadásra???
szandra91
Érd
 
 


Sziasztok!

szandra, üdv közöttünk! Csak semmi aggodalom, minden rendben lesz!

még én sem vagyok öreg, 30 leszek mire megszületik a második babám, de egy kicsit mégis irigylem, akik a 20 éveik első felében kezdtek babázni (persze apával is kacskaringós sztori volt, és ő kellett ehhez az egész csodához, amit most átélünk). Pont ma beszélgettünk anyával: ő 24-27-31 évesen szült. utána már tudott a szakmai életére is koncentrálni. Nekem fontos a munka és (szakmámból kifolyólag) a tanulás, ezért talán jobb lett volna előbb kezdeni, mert mostanra már picit nagyobb babáim lennének. Most alig, hogy visszaálltam dolgozni, újra megyek szülni :) de míg otthon babázok, szerintem lenyomok egy tanfolyamot. :) na csak azt akartam mondani, hogy nem kell egyből védekezni a fiatal anyukáknak: ennek is (mint mindennek) meg van az előnye és a hátránya, de nézzétek az előnyét: mire 30 évesek lesztek már kinőtték a nagy betegeskedést, többé-kevésbé önállóak. És a mai világban egy nőt sajna nem is nagyon vesznek komolyan a szakmai életben 30 előtt, ekkora építenek ki karriert és nem mernek elmenni szülni. de ti ekkor elkezditek kiépíteni a karriert és már nem kell a baba dolgon sem agyalni :)

napsugár: nézesd meg a pocakot mindenképp, aztán majd értesíts! de minden rendben lesz úgyis!
köszi a választ! nem is attól félek, hogy különbözőek lesznek. tudod, az zavar, hogy úgy mondják, hogy kb ez az üzenet: "ne örüljek már a tündér lányomnak, majd a második biztos rákontráz és meg tudom mi a magyarok istene." pont vhogy úgy, ahogy nikicske is írta: nála is rögtön azon keseregtek milyen kicsi lesz a korkülönbség, hogy el fog fáradni stb. tény, hogy azért is mertem viszonylag hamar bevállalni a másodikat, m jók a tapasztalataim. és lehet, hogy a másodikkal vért fogok izzadni, de ezzel támadni már most, csak hogy önnön kompetenciájukat bizonyítsák: mert ők tudják, olyan tapasztaltak, nekik is milyen nehéz volt kis korkülönbséggel!
Csak az nem tetszik, hogy előre el akarják venni a kedvem, és nem tudom mire jó ez. :?

kamilla: az a bedside, nagyon tetszik, de 1.iszonyat drága, 2. ahhoz is hely kell, 3.nem is a baba, de attól félek én nem szoknék le róla, milyen könnyű a dolgom, csak oda húzom magamhoz. :)
Juliska nálunk is első perctől saját szobában alszik és bevált. hogy majd most hogyan lesz nem tudom. már komolyan gondolkoztam egy belsőépítész felfogadásán is, csak kéne találni ismerőst, aki potom pénzért segít. :) nálunk 2 szoba van meg egy fél szoba. a 2 szobából az egyik a nappali-konyha. kézenfekvő lenne ideiglenesen ide kiköltözni, de a férjem nagyon ódzkodik ettől egyelőre. ha már a kicsi is alszik éjjel, úgyis egy szobában lesznek, ők a nagyobban, mi meg majd a kisebben. de az elején nem akarom őket együtt, félek Juliskát is felsírná a kicsi. plusz, ha olyan lesz mint a nővére: Julcsinak fél évig majd minden éjjel volt kakis pelus. :shock:

amúgy az én édes tündér lányom ma olyat nyomot, hogy leesett az állam! pelenkázni szerettem volna. már jó rég a földön pelenkázunk, egy külön neki készült takarón. de nem akart lefeküdni. lefektettem, és végig üvöltötte a pelenkázást, de nem csak úgy simán, hanem mint egy kis sakál, könnyekkel, meg minden. még le is pisilte a tiszta pelust, de tényleg, megértük ketten bepelenkázni. aztán mikor vége lett, felállt, és csak lógott a nyakamban. és fürdés előtt még egyszer eljátszotta, akkor már könnyek nélkül. de megértem levetkőztetni. tudtok erre vmi pszichológiailag helyes reakciót??

húú, ez jó hosszú lett... :oops:

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Sziasztok!
Mi jól vagyunk, kicsit tudom eltűntem, de két melóhelyem van, így nagyon kevés időm van a gép előtt ülni, viszont az főállásomban már csak két napot megyek, a rosszulléteim miatt (szintén csatlakoznék a hányósokhoz 9. hét)
Ígérem aktívan bekapcsolódok néhány napon belül :)


<
sziszka78
Tolna
 
 


Sziasztok!

nzsuzska: Vigyázz magadra, csatlakozom az előttem szólókhoz, hogy el fog az múlni magától, figyeld csak meg! Én is hallottam már ilyet, és semmi probléma nem volt utána.

szandra: Üdv. közöttünk. :)

napsugár: a sérv témához nemtudok hozzászólni, de ha már tudsz valamit, mindenképpen írd meg!

Én nemtudom miért, de nálam estére szokott előjönni a hányinger. Normális ez? Mindenol reggeliről írnak. Na jó néha reggel is van, de legtöbbször estefelé érzem. :roll:

Holnap reggel én is megyek a védőnőhöz. Nektek szokott lenni olyan, hogy köhögtök, belenyilal a hasatokb? Ma például fújtam ki az orrom és akkorát hasított hogy csak na. :?

Ma húslevesre fájdult meg a fogom, úgyhogy éppen azt főzök, alig várom, hogy készen legyen. Teszek bele jó sok tölteléket is. :D Hmmmm.....

Ucika: Hát valahogy nem lehet elterelni a figyelmét olyankor Juliskának? Bár gondolom próbáltad ezt a praktikát. Biztosan jobban érzi magát pelus nélkül.
Most így belegondoltam, hogy a pelenka is biztos egy vagyon lehet. Én 9 évvel ezelőtt csináltam utoljára ilyet. :)

Kép
babicsek
 
 


Sziasztok!

Hát most kicsit le vagyok kettyenve. Ma délelőtt kevés sárgás-barnás foltom lett. Most beszéltem a dokival és du. megek hozzá, remélem, hogy mindent rendben talál. :(

Kriszat



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Sziasztok!

Kriszta
Jajjjj! :( :( :( Sajnálom, de nem lesz Neked sem semmi gond! Nekem is így kezdődött, sőt kicsit rózsaszínesen, és elmúlt! Csak nyugalom, - és tudom, h a munkád miatt nehéz, - de sok fekvés, és pihenés!!!!!
Írj mindenképpen, h mit mondott a doki!!!!!!

Ucika
Megértem, h mérges vagy az ilyenekre! Szerintem ez csak merő rosszindulat és írigység feléd, h könnyen boldogultál Julcsival.
Pelusozás: Sajnos nem sok ötletem van. Barni mióta tud járni azóta nem bírja elviselni, ha "kényszer fekvésbe" van. Rendszeres birkózás ment minden elfektetéskor....

Sziszka
Kitartást!

Kamilla
Képzeld, én is pont azzal a márkával szemeztem, de majd használtan szeretnénk beszerezni május felé, mert újonnan kicsit drága...
Még egy dolog eszembe jutott: tényleg létezik ikres szopipárna? Használtál olyat? Bevált? Te tudtad őket egyszerre szoptatni?

Babicsek
Ne is mond, kicsit meg vagyok fázva, és amikor tüsszentek és összerándul mindenem az nagyon ijesztő! :roll: :shock:

Vivi

KépKép

KépKép
wivianne
 
 


Vivi!
Én nem szoptattam őket egyszerre, mert elég macerás. Inkább egymás után. Ikres szopi párna van és vettem is annó, de csak a terhesség alatt használtam alváshoz, aztán szoptatáshoz már nem.
A kocsit mi is használtan vettük, aztán ugyanannyiért el is tudtam adni, mint amennyiért vettük, szóval jó befektetés volt. :) De jó neked, te is mindjárt betöltöd a 12 hetet.

Kriszta! Drukk! Remélem minden rendben lesz. Írj este, hogy mi volt dokinál.

Szerintetek az gáz, ha febr 8-án megyek az első vérvételre? Ma felhívtam a labort, hogy kérjek időpontot, erre közölték, hogy febr 8-án van az első szabad időpont. :shock: Mivan????? 4 évvel ezelőtt még időpont se kellett, gondoltam egyet, odamentem és levették a vért. Igaz, hogy kígyózott a sor, de kismamák mindig előre mehettek. 5 nappal később meg megint mehetek szurkára, mert akkor meg kombinált teszt lesz. :?

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Vivi, Kamilla köszi a drukkot! Hatott,most jöttünk haza, rendben volt minden,picuri szivcskéje dobogott:) HálIstennek azóta semmi!!!
Írt fel Duphastont, most napi 2x2 kell szedni. Adott beutalót laborra, holnap megyek.Meg a 12 hetes UH-ra is írt beutalót,ha az is meg van ,akkor kell visszamenni.Nyugodjak meg, rendben lesz minden. A frász belém állt, de próbáltam jól kezelni a helyzetet.

Vivi, igen a munkát sem tudom igazán félretenni,mert naprakész kell mindennek lenni. Próbálok a férjemnek egyre több mindent átadni, de mindent nem tudok. A másik meg az, hogy imádom amit csinálok. Kincsi is 2 hónapos korától jött velem,ha tárgyalni mentem.Szóval egy vállalkozásban nem tehetem meg, hogy 2 évre kivonom magam a forgalomból, főleg a mai gazdasági helyzetben. Nem izgulok, mert úgy is meg fogom oldani, hogy minden jól működjön együtt.

Most viszont tényleg leültem pihizni, apa fincsi vacsit készít, már nagyon fenem a fogam rá.

Szép estét!

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Kriszta, örülünk a jó hírnek, hogy minden rendben van :-), a lehetőségekhez képest tényleg próbálj pihenni.

Kamilla, csak nem a 13. kerületben laksz? Csak szüleim mesélték (ők ott laknak), hogy tavaly bevezették ezt a "remek" bejelentkezéses rendszert a vérvételen és hogy azóta tiszta káosz az egész....azelőtt, meg odament az ember és fél-1 óra alatt végzett, akármekkora tömeg is volt..."Éljenek" a változatások, aminek nem is tudom, hogy mi értelme van...
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!

Kriszta örülök, hogy minden rendben van a kis pocaklakóddal :)! Próbálj egy kicsit visszavenni a hajtásból, és kérj segítséget a nagylányaidtól az otthoni teendőkben. Nekem is segít a párom és az anyósom is.

Babicsek és Wivianne nektek pedig mielőbbi jobbulást kívánok!

Kamilla én a kislányommal a 12 hetes UH előtt mentem el az első vérvételre, most ez a vetélés miatt előbbre tolódott.

Jövő héten veszek egy káposztát és megcsinálom, mert nagyon kíváncsi vagyok erre. Bár szerintem most kisfiú lakja a pocakom apa nagy örömére :). Pedig nincs fiú nevem, lányból készülök a Jázmin Lucával. Két neve lesz, mert a kislányomnak is 2 neve van: Norina Hanna :). Így a tesónak is 2 neve lesz :). Hát olyan 3 hónap múlva többet fogok tudni a neméről, addig marad a kíváncsiságom 8).

Kellemes estét minden pocakosnak :)
szandra91
Érd
 
 


Sziasztok! már megint estére sikerült bejelentkeznem, és még annyi mindent akartam csinálni, de olyan rövidek a napok. még be akartam fejezni egy munkát, meg akartam nézni a legújabb Grace klinikát és olvasni is, mert nagyon jó könyvet olvasok, és azért aludni sem ártana... nem tudom ti hogy vagytok vele, de nekem néha kevés ez a 24 óra.

babicsek: lehet, hogy menne az elterelés, de annyira megdöbbentem, hogy csak túl akartam esni a peluson. apa azért próbált bohóckodni neki, de nem jött be.
hányinger: nekem pl. 3 hete még úgy volt, hogy 11-2 között volt a legrosszabb. aztán volt egy szakasz amikor nekem is esténként: csak a kivi meg a gréfrút csúszott. mostmár egész jó. szóval nem mindenkinek van reggel. nekem reggelente csak a fogmosás volt néha hányinger faktor.


vivi: igen, én is erre gondoltam, hogy ez csak merő rosszindulat meg irigység, de olyan bosszantó!
én csak a szopipárna.hu-n láttam ikerpárnát, jó nagy.

kriszta: örülök, hogy végül minden rendben volt! ez a jó a mai világban, hogy viszonylag hamar válasz is érkezik az aggodalmainkra, régen ilyen nem volt...

kamilla: szerintem nem gáz, végülis ez csak rutin, nem olyan mint mondjuk az afp, hogy meghatározott időben kell venni.

janka: mikor mész kontrollra?

szandra: jaj, ne is említsd a neveket. esélyem nincs... a férjem sajnos nem olyan típus, hogy mindegy válasszak én, kőkeményen részt vesz a dologban, és nagyon kritikus, kevés név tetszik neki.
Julcsit csak a szülőszobán tudtuk meg, hogy kislány, és mákunk volt, 10 nappal előbb jött, és ha kisfiú, hát nem is tudom hogy hívták volna. Lányból ez az egy volt, ami egyezett. szóval fogalmam sincs, most hogy fogunk választani...
Én azért a janka által ajánlott 9hónapban már elmentettem pár nevet a kedvencekbe, de nem tudom férj mit fog hozzá szólni...

Minden kismamának szép estét

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Sziasztok!
Nagyon rég voltam már, pedig olvaslak titeket, csak írni nincs időm.
Üdv az újaknak!

Nekem szerencsém van, mert már elég korán, 4 hós korától alszik éjszaka a gyerkőc, bár ehhez szoktatni kellett. De megérte hosszú távon.

Niki!
Kíváncsi vagyok, mi lesz a káposzta teszted eredménye. Jól emlékszem, hogy fiút mondtak az UH-on? Nekem is már ott figyel a spájzban a káposzta, de én még csak most fogom leépíteni az utrot, meg én más progit is szedek, így tovább fog tartani, de utána én is megnézem, fiút vagy lányt mond.
Mikor csinálod meg a kápi tesztet? Kíváncsian várom az eredményt.

Én csütörtökön megyek a 12 hetes UH-ra és vérvételre. Rákérdezek a nemére, de nem hiszem, hogy mondanak is valamit, mert szalagon megy a dolog.

Babicsek!
Nekem is este jött elő inkább a hányinger, de azóta már szerencsére nincs.
Ha rossz pózban ülök vagy fekszek, akkor bele tud nyilalni, de próbálom elkerülni ezt a helyzetet, mert ijesztő nagyon.

Kriszta!
Örülök, hogy minden rendben!

Kamilla!
Itt is sokat változott a rendszer 4 év után. Ezen szerintem nem kell csodálkozni.
Ha meg febr. 8., az pont jó, mert akkor leszel 12 hetes. Nekünk is akkor van az első vérvétel.
Nálunk régen személyesen és telefonon is lehetett UH-ra időpontot kérni. Jobban szerettem a személyes megjelenést. Most meg csak és kizárólag telefonon lehet, mindezt napi 2x2 órában úgy, hogy megyeszékhely vagyunk, és sokan járnak ide szülni. Persze baromi nehéz elérni őket, akármikor hívom, mindig foglalt.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
szerencse7
 
 


Sziszka, annyira jó a lányod neve!! Nekem úgy tetszenekezek a nevek Málna, Alma, vki korábban írta a Bodzát. Nekem esélyem nem lesz, a férj soha nem menne bele, neki ez túl elvont
:roll:

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Nekem mázlim van, egyrész jó a rábeszélőkém :), másrészt pedig mikor évekkel ezelőtt bedobtam a Bodzát, azonnal megtetszett neki, úgyhogy nem volt nagy harc :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers

Lilypie Pregnancy tickers
zoya04
Dorog
 
 


Hali!

Kriszta örülök, hogy minden ok! Mit vállalkoztok?

Janka! Nem 13. kerület, hanem Pilisvörösvár. Katasztrófa. Szerintem ezt az egész időpontkérést azért vezették be, hogy nem kelljen annyit dolgozniuk. Férjem mesélte, hogy mikor ősszel ott volt vérvételen, kb 3-an voltak rajta kívül. Hát nem szakadnak meg a munkában az biztos.

Na, akkor az én kápi tesztemet lehúzhatom a klotyóba. Én is progit szedek.

Csináljunk már a táblázatba egy oszlopot, hogy kinek mit mutatott a kápi teszt, és aztán mi lett ténylegesen. Tök poén! Amúgy ki csinálja a táblit? Szerintem sokan nincsenek benne. Olyanok meg benne vannak, akik nem is írnak.

Nevekkel mi még várunk addig míg kiderül lány vagy fiú. Feleslegesen nem agyalunk. :) Nálunk múltkor Apa választotta a Nórát én meg a Márkot. Akkor még nem is volt felkapott a Nóra név, azóta meg már mindenkit így hívnak. :?

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm Mindenkinek sok drukkot!

Sikerült most visszaérni Pestről. Meg volt az Istvánban az első vérvétel és van 7-re időpontom a 12 hetes UH-rs. Ma megint volt foltozgatás, de kiderült a konkrét ok is a Praxisban.
Voltam az általam favorizált szonográfusnál, hát ugyan olyan nagyszerű EMBER, mint régen.

Van egy 20mm-es embryónk, jó szívműködéssel és mozgással. :)

Van egy haematomám a belső méhszáj mögött, ami 10mm nagyságú és a bal oldalon egy 26mm-es cysta. Szóval a vérömleny csinálta ezt az egészet, ami valószínű a szombati napra vezethető vissza. Akkor a teraszon bútorokat tologattam. Azt mondta ez szépen kiürül és nem veszélyezteti a babát!

Kép Kép Kép


Kamilla, egy osztrák cégnek a magyar képviseletét viszem (szerszámok,légtechnika) tudom nőies :)

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Jajjj Kriszta! A bútortologatással azért óvatosan!! De örülök, hogy minden OK!

Szerecse! Épp most építem le az utrot, még 3 nap, úgyhogy sztem hétfőn fogom megcsinálni a kápi tesztet :D Én is nagyon kíváncsi vagyok!!!

Szandra! Egyáltalán nem tartunk fiatal libuskának :D Ne viccelj! Én 18 évesen szerettem volna az elsőt szülni, aztán nem így jött ki a lépés :D A Norina név egyébként nekem is nagyon tetszik, de a barátnőm kislányát így hívják, így mi biztosan nem adjuk ezt a nevet... a Lénával ugyanez a helyzet... :(

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Jaaa és kezdek megbarátkozni egy fiú gondolatával is (bár továbbra is nagyon-nagyon lányt szeretnék), ez esetben egyelőre a Dénes a nyerő név.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


Sziasztok! Hűűű jó sokat írtatok! Sajnálom, hogy most nem tudok ezekre reagálni, de nagyon el vagyok kettyenve: 2x próbálták mérni a tarkóredőt a babának, de egyszer sem sikerült. és annyit mondtak, hogy most meg már kifutottam az időből! annyit tehetnek, hogy a 15-16. héten vesznek vért, és abból is szűrhető... :( :( hát ez az angol egészségügy!
meg se nézték az orrcsontot, nem próbálkoztak hüvelyi UH-al (hátha jobba látszódna) semmi!!!
Szóval most keresem a repjegyeket, és ha főnököm elenged, hazamegyek 1 hétre....

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Sziasztok!

Sajnos kontroll UH nem zárult pozitívan, Ab. missed :-(

Mindenkinek szép babavárást, jó volt azért 1 hónapig együttélni a gondolattal, de sajnos van ilyen, ettől azért nem dől össze a világ.
ljankaa
Budapest
 
 


Szia ljankaa! Igazán sajnálom! Szurkolok, hogy mielőbb összejöjjön és minden rendben legyen!!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers

KépKép
nikicske
 
 


IJanka! Nagyon szomorú lettem, kívánom,hogy minél hamarabb sikerüljön a babásodás újra!!!

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Sziasztok!

ljankaa: Nagyon sajnálom. Én is csak azt tudom kívánni, hogy minél hamarabb sikerüljön a következő baba! :( Vigyázz magadra!

nikicske: Ha jól látom Te haladsz legelől a terhességi időben? Már majdnem 13 hét! Úristen! :shock: Azért csak telik az idő.

mazsi85: Hát nem semmi ami ott kint zajlik. Én biztos idegbajt kapnék. Megáll az eszem, hogy ilyen félválról vesznek mindent. Szerintem is ahogy tudsz gyere haza legalább egy pár vizsgálatot letudsz. Ugye Te írtad hogy Miskolcon fogsz szülni? Én is. Te kinél?

A neveket illetően apusnak a Virág jön be a lány nevek közül. Majd meglátjuk.... Fiú még nincs, de lehet hogy az apja nevét kapja majd, a Viktort. De ez még nem biztos.

bkriszta: Nagyon örülök, hogy minden rendben. Tényleg ne eröltesd meg magad. Bár tudom nehéz átgondolni hirtelen, hogy mit lehet, meg mit nem... az embernek az adott pillanatban hirtelen eszébe sem jut az, hogy nem kéne olyat csinálni. Én pl a múltkor saját magamon ledöbbentem. HAnyat feküdtem egy szivacsona földön és közben eszembe jutott, hogy a konyhában feltettem már egy ideje forralni vizet. Hát ne tudjátok meg, mint akit seggbe rúgtak, úgy pattantam el a földröl, aztán az első lépésnél olyan hasszúrásom lett, hogy alig bírtam tovább indulni. Szóval a lényeg, hogy szépen nő és jól befészkelődött a babád!

Szandra: Köszi a jókívánságokat! :)

wivianne: Jobbulást Neked! Nekem ma fejembe hasogat. Itt olyan szél fúj.... egész éjszaka is csak zúgott az egész ház tőle.

Ma megkaptam a védőnőtől a kiskönyvemet, holnap még megyek UH-ra. Kiváncsi vagyok mekkora már. Aztán gondolom kiteszik a szűrömet a Káliból, mert hát egyébként is spontán csodabogyónk van, de azt mondták, hogy úgy a 10. hétig szoktak nyomon követni.

Kép
babicsek
 
 


Sziasztok!

Most csak egy gyorsat írok, majd a többit este, mert felkelt a délutáni alvásból a kicsikém. Most pukit eszik és tévét néz:).

Janka igazán sajnálom ami veled történt! Nincs szó, ami ilyenkor igazi vigaszt jelenthetne. De tudom neked ajánlani, hogy menj át az "élet vetélés után" topikba, és ott ki tudod írni magadból a szomorúságod. Vagy ha ott nem találsz senkit, szerintem itt is nagyon szívesen meghallgatnak a lányok! Őszintén sajnálom ami veled történt, tudom mit érzel!

Majd még este jövök! Addig is szép délutánt mindenkinek:)!!!
szandra91
Érd
 
 


Babicsek:) Itt kuncogok azon amit írtál, mintha magamat látnám. Szintén nem tudok megülni a hátsómon.
Tök jó, hogy ilyen csodabogyótok van. Látom mi fej-fej mellett haladunk-.Szerintem ez egyrészt jó dolog is, hogy energikus az ember.

Tegnap mondta a dokim, hogy el sem tudna úgy képzelni, hogy leülök és nyugiban vagyok, az már nem én lennék.

Itt is jeges szél fúj, hideg van. brrrr
Mazsi szurkolok, hogy sikerüljön hazajönn!

Befejezem, majd otthonról írok.

Kriszta



bkriszta70
Váchartyán
 
 


Lányok! Köszönöm a bíztató szavakat, most azért már jobban megnyugodtan, tudom, hogy a természet rendjében sajnos ez is benne van. Illetve tudom, hogy rosszabb lett volna, ha mondjuk múltkor már lett volt CRL, meg szívhang (ami nem volt akkor), így inkább csak a remény tolódik el néhány hónappal.
És szerencsére pozitív, optimista személy vagyok.

Szép estét mindenkinek!
ljankaa
Budapest
 
 


Sziasztok!

Most apa fürdet, addig van időm írni nektek.

Mazsi remélem nem lesz a babáddal semmi baj, csak egy szégyenlős kis babó van a pocakodban:). Én minden orvosi vizsgálat előtt megbeszéltem a pocaklakómmal, hogy szépen engedje magát a doktor bácsi hagyj vizsgálja meg. Így nekem nem is volt ilyen problémám, a mostani meg szerintem imádni fogja ezt, múlt heti UH-n látottak alapján:).

Kriszta nagyon szép a kis pocaklakód! Igazi sztár fotó lett :)!

Kamilla én is azon elmélkedtem, hogy jó lenne frissíteni a táblázatot, és egy kápi teszttel bővíteni! Én támogatom az ötletet!

Nekem apával extra könnyű dolgom van a névválasztásban, mert csak egy követelése van, ha fiú akkor az ő nevét kapja meg, azaz Norbert legyen. Még nem nagyon adtam rá a fejem, de majd még meglátjuk.

Hát mára ennyit pocakosok. Szép estét mindenkinek:)![/url]
szandra91
Érd
 
 


janka: nagyon sajnálom! :( de jó dolog, hogy ilyen pozitív vagy, így az újabb csoda sem várat majd sokat magára, meglátod...

babicsek: mazsi előrébb tart, már majdnem 14 hét.

kriszta: szép a babótok, gratulálok!! :) csak semmi bútortologatás!

Csináljak én is kápi tesztet? olyan lusti vagyok ezekhez, de ha mindenki megcsinálja, illene nekem is, hogy tudjunk statisztikát csinálni!

amúgy ezt nézzétek meg lányok, tök döbbenet a videó: http://waitingforemilie.wordpress.com/2 ... -9-months/
és a blog is nagyon édes, az apuka írja. annyira kedves, hogy így lelkesedik az egészért, és megosztja mindenkivel! :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ucika12 2012.01.25 21:19-kor.

Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 



Beus

Kép

Kép
ucika12
 
 


Kriszta!
Hú. Haematóma, ciszta, bútortologatás. Örülök, hogy nincs baj. Vigyázz magadra, ne cipelj és erőlködj. Hallgattatok szívhangot is, jól látom? De jó neked.

Niki!
Kíváncsi vagyok, mi lesz a kápi teszt eredmény.

Mazsi!
Azért ott is szemét az orvoslás úgy látom. Ez olyan elszomorító, hogy sehol nem működik rendesen.
Ott nem lehet magánba megnézni? Ott biztos jobban odafigyelnének, és addig néznék, míg meglesz. Hisz csak magán, és pénz nekik.

Janka!
Sajnálom nagyon, és sok erőt kívánok neked!

Én kérnék drukkokat, holnap megyek a 12 hetes UH-ra.

Családient.hu vonalzók

Családient.hu vonalzók
szerencse7
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a biztató szavakat, el se tudjátok hinni milyen sokat jelent ez nekem!!!

bkriszta70: nem semmi, milyen jó kis pörgős életet élsz! de nagyon fontos, hogy vigyázz magadra, és a babádra! :wink:

szandra91: mikor csinálod a káposzta-tesztet? Na meg persze a többiek is:szerencse7, Niki jaj, nagyon kíváncsi vagyok! ismertek olyat egyébként, akik csináltak? mert én itt hallottam róla először, és olyan jó lenne tudni, hogy mennyire jön ez be!
hát az én babám tutira nagyon szégyenlős, és már most úgy alszik, ahogy én: szépen befordul a "fal" felé, aztán mindenki hagyja békén!

ljankaa: annyira sajnálom, ami történt! sok erőt és kitartást kívánok! az nagyon jó, hogy optimistán állsz hozzá!! hidd el, hipp-hopp újra babát fogsz várni!

babicsek: igen, úgy néz ki, hogy én vagyok (azaz mi) a rangidős, 13 + 5 nappal! Ezzel most július végi a szülés várható időpontja, de ha nem bánjátok mégis maradnék az aug-i topicban, mert már nagyon megkedveltelek titeket!!!:)
Egyébként igen, én fogok szülni Miskolcon, Dr. Gubás Péternél...elvileg! Nővérem nála szült, ő dicsérte, hogy jó orvos, a másik nővérem meg Leskó Róbertnél. (azt mondta ő meg volt vele elégedve) Te ismered valamelyik orvost?

Úgy néz ki, hogy lassan megvagyunk a neveket illetően: ugye a kislány adott volt (Kamilla), fiúból pedig 2 maradt: Botond vagy Zétény. A Zana vezetéknévhez mindenképp a Zéti illene, de még nem döntöttünk.

ucika: megnéztem a videót, nem semmi! számomra kicsit ijesztőek ezek a képek. én meg vagyok elégedve az UH-os fotókkal is! :) Az anyuka nagyon brutál! Egy laza kis spárga 27 hetesen! :D

szerencse7: sajnos a magándokihoz már késő: nem is tudtunk volna találni ilyen hirtelen ebben a kisvárosban (a legközelebbi nagyobb város, meg másfél órára) már a legutóbbi UH-on is azt mondták, hogy a babám CRL-je most 8 centi, azaz pont a felső határon voltam, amikor még mérni lehet... :cry: De nem baj! Tudom, hogy minden rendben lesz! Azért remélem pár napra haza engednek, aug-ban láttam utoljára a családom, jó lenne egy kicsit feltöltődni! Holnapra megy a drukk!!!!

Hú, egy egész kisregényt írtam, úgyhogy mára ennyi!!! Sziasztok!

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 


Szia Mazsi!

Én jövő hét hétvége felé, mert igaz keveset tudok a kápi tesztről, de úgy olvastam egy pár oldallal arrébb, hogy 10 hetes kortól javasolt. Én meg jövő héten leszek ahhoz közel.

Én amikor terhes voltam a kislányommal, minden körülöttem levő kisgyerekest megkérdeztem, (persze akiről tudtam, hogy van fia is és lánya is) hogy milyen különbségek voltak a terhességek során.
Így utána is olvastam és ezeket tudtam ebből összerakni:

- a fiúk kímélik az anyjukat terhesség alatt, tehát kevesebb a rosszullét, és mindig húsféléket, sajtokat illetve tejtermékeket kívánnak, amik tele vannak fehérjékkel

- a lányokkal pedig ennek az ellenkezője, folyamatos rosszullét, és a lányos kismamik zömében friss gyümölcsöt és zöldséget kívánnak

Nálam ez bevált, mert a lányommal a 6. héttől a 14. héttig még a vízre sem tudtam nézni, és fogytam is. Most ehhez képest semmi bajom, folyton csak ennék, és ennék. Idáig 2-szer hánytam, és a szagokra vagyok extra érzékeny.

De írjátok be a Google keresőbe: kislány vagy kisfiú lesz? és ad ki rá cikkeket, és én ott találtam rá a kínai naptárra is. Visszaszámoltam a lányomat és lányt jósolt, most pedig kisfiút, ami majd hamarosan kiderül mennyire bevált dolog ez a naptár.

Hát nem tudom, de nézzétek meg a cikkeket, eddig ahogy olvasgatlak titeket, sok lányos anyuka lesz köztetek:)!

Szép estét mindenkinek és elnézést a hosszú dumámért:)!
szandra91
Érd
 
 


Sziasztok!
Màr rég jelentkeztem. Annyira rosszul vagyok mostanàbaan hogy olvasni sem nagyon van eröm.
üdvözlöm az újakat, a többieknek meg drukkolok és örülök a jó hireknek.
A torta gondolatàra is rosszul lettem, de nem is csinàltam még ilyen tortàt.
ÜDv

Lilypie Maternity tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers
igigig
 
 


Sziasztok!

Janka! Sajnálom. :( Remélem hamarosan újra bekopogtat hozzátok a gólya.

Mazsi! Nyugi! Minden rendben lesz. Gyere haza és csináltass egy jó részletes genetikai uh-t valami profi helyen, mondjuk az Istenhegyi Géndiagnosztika központban. A tarkóredőből már tényleg kicsúsztál, de mással is lehet szűrni a Down kórt. Az integrált tesztbe még beleférsz szerintem.

Na most már tényleg nagyon kiváncsi vagyok, ezekre a népi bölcsességekre. Én rosszul egyáltalán nem vagyok, de a hústól undorodom mindenféle-fajta formában. Zöldséget gyümölcsöt azt kívánom, de a tejterméket is.

Kínai naptárat hol lehet megnézni?

Kép

Kép
kamilla306
 
 


Sziasztok!

Feltették a múltheti 9 hónapot. Down szűrés, nézzétek meg:

http://tv2.hu/9honap/video/9-honap-15-adas

Kép
babicsek
 
 


A kínai naptárban nem hiszek, nagyon sokmindenkit ismerek, akinek nem jött be: pl. nővéremnek kislányt jósolt, és fia van.

Mazsi

Lilypie First Birthday tickers
mazsi85
Szentistván
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: