Új privát üzeneted érkezett!

Kig!

Meglévőre eddig sem járt. A szocpol egyik lényege, hogy akinek nincs, azt segítsék lakásvásárláshoz. A másik pedig a gazdaság élénkítése.
Vendég
 


kig120: e jár használt lakásra és tudod mi kamattámogatás. Most mi is ebben reménykedünk

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


Sziasztok,

én is csatlakoznék, egyenlőre szintén inkognitóban, de csak a genetikai tesztig, ígérem utána felfedem magam... Bocsánat érte előre is, de vannak emberek itt a babaneten, akik a másik regemről ismernek és egyenlőre nem fedném még fel előttük a dolgot, leginkább babonából...

Nem most teszteltem én se pozit, már túl vagyok az első uh-n, védőnőn, vérvételen ilyesmik... Elvileg május 12 lesz a mi napunk :) Október 27-én megyek genetikai uh-ra, másnap reggel veszik le a vért a kombinálthoz...

Egyenlőre többet nem árulnék el magamról, mert az már rávezetés lenne olyannak aki ismer :)

Olvasgattalak már titeket, kellemes csapatnak tűnik :)

Catherine, anyukám bankban dolgozik, és ő is azt mondta, hogy aki felvette 2 gyerekre az előszocpolt és születik 3. annak megigényli a bank a 3.gyerek utánit is és betörlesztik a hitelébe. Ja és ezt még akkor beszéltük, amikor még szó sem volt róla hogy visszahozzák, szóval itt a régi szabályozás él :)

Kép
xyz7
Budapest
 
 

 
 

Sziasztok!

Egységes orvoslás: tudnék mesélni...
lányommal 29. héten kórházba kerültünk, beindult a szülés, az állandó asztmás köhögésemtől. Hiába jártam a tüdőgondozókba, elhajtottak, hogy terhesen nincs mit tenni, nem szedhetek semmit.
Aztán a kórházban a nőgyógyászom adott egy gyógyszert, amit jééééé, szedhetnek kismamák, csak mivel álmosít, kiment a divatból. Bakker.

Aneetha, de jó! látod mondtam én :)

Szocpol: hallottam róla, de részletek még nincsenek kidolgozva, nem?

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 18:22-kor.
szilly
 
 


Üdv xyz7!

Nem tudja anyukád, hogy akik 2 éve vettek fel hitelt és nem volt szocpol, annak jár-e valamilyen kedvezmény a jövőre nézve használt lakás ügyben? (Amit írtam is kamattámogatás?) Mertén ezt olvastam egy internetesen oldalon.

Kép
Kép
zsanimanó
 
 


XY, üdv itt!
szilly
 
 


Zsanimano,
nem a jövőről még nem tud :) majd ha kijön a szabályozás talán akkor...
De a kamattámogatást én is olvastam tegnap, hogy az jár majd használt lakásra illetve felújításra is, 5 évig, és egyre csökkenő mértékben. Valami olyasmi rémlik, hogy első évben 50%-os kamattámogatás, az utolsóban meg 30%, közte évente csökken, de valahogy ez is függ a gyerekek számától, meg a szemed színétől :roll: Megpróbálom megkeresni neked a cikket...

Kép
xyz7
Budapest
 
 


XYZ7!
Üdv köztünk. Látom, nemcsak te vagy babonás. :) Sztem közel egyidőben sokunkról lehull majd a lepel.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Na, meg is van: http://www.privatbankar.hu/html/ingatlan/lako.php?kommentar=45604

Rosszul emlékeztem, használt lakásnál nem függ a gyerekszámtól, ez azért jó hír :)

köszi lányok, hogy befogadtok :)

Kép
xyz7
Budapest
 
 


Inkognito4,
Hát igen, babonás vagyok, nem vagyok már mai csirke, bármi lehet a genetikán... De azért bízom benne, hogy nem lesz... :wink:

Amúgy már nagyon várom az október 27-et, mert annyira nincs semmi tünetem, hogy azt már én se hiszem el... Ha nem lenne a kezemben a múltkori uh fotó el se hinném hogy terhes vagyok... :roll:

Kép
xyz7
Budapest
 
 


Nagyjából kezet foghatunk. Na de azért engem kínoz a hányinger, émelygés, meg sokszor iszonyat álmos vagyok. Meg megnőttek a cickóim. :lol: Ja és én is nagyon várom már a genetikai UH-t. :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Üdv xyz7 :)

Én kivételesen apuka leszek :) Csak hogy tisztába legyél vele, hogy nem mindenki lány :D

Ez a kamattámogatás is csak akkor fog járni ha majd veszel újabb használt lakást. Ez mekkora kiszúrás :( Mi 2007-ben vettünk használt lakást. POnt akkor szüntették meg azt is hogy 5 évig évi 120.000-et visszalehetett igényelni a hiteledből adózásnál :(

Régen azt hiszem a használt lakásnál csak a fele járt gyerekek után és már a meglévőkre csak.

A mostaniban 2 gyerektől jár és gyerekenként értendő pl a 800.000 vagy a kettőre együtt? :)
kig120
Kaposvár
 
 


Kig!
sztem a kettőre együtt, mert a 4 gyereknél már a 2.5 gyerekenként az iszonyatosan sok lenne. :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Kig,
köszi az infót :D

Sajna most kevesebbet adnak, és két gyerekre adnak 800 körül... Meg a kamattámogatás is csak 5 évre jár, régen a fészekrakónál teljes futamidőre volt... Gondolom erre is kevesebb pénz jut most már... :(

Amúgy az adóból visszaigénylést mi is pont elbuktuk, a mi hitelünk is 2007-es...

Kép
xyz7
Budapest
 
 


@inkognito: ebbe bele se gondoltam, de tényleg igazad van :D

Egyébként épp most kértem az adóalap csökkentésel kapcsaltos papírokat, aztán kiderült, hogy a teljes összeget csak 110.000 bruttó kereset felet lehet igénybe venni. Mert ugye ez a 91. naptól már jár.

3 gyerek esetén 33.000 lenne gyerekenként. De kinek van akkora fizetése hogy ezt igénybe is tudja venni?
Furán működik ez.

No mindegy, ezek a mocskos anyagiak :)


12 hetes genetikai vizsgálatnál azt mondták nálunk hogy UH majd utána egyből vérvétel, de az eredményt majd csak a 16 hetesnél kapjuk meg. Remélem kapunk fotót a babákról :)
kig120
Kaposvár
 
 


a szocpolt úgy is igénybe lehet venni, hogy bankhitelt nem szeretnék felvenni?
szilly
 
 


Orvoslás
Nem lehet egységes, mert minden orvos beleviszi a saját személyiségét is, értékrendjét is. És persze a betegek sem egyformák... Itt nem úgy van, mint pl. egy autószerelésnél, hogy egyfajta motort így, vagy úgy kell szerelni... a beteg szervezete másképpen reagál, az orvos más dolgokat tart fontosnak...Nem lehet egységesíteni!

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Xyz7!

Üdv köztünk! Egyre kíváncsibbá tesz a sok babonás anyuka. :)
Most akkor nekem is aggódnom kellen a korom miatt? Hiszen pár hét múlva én is 35 leszek.
De inkább hiszek a férjemnek, aki azt mondja, hogy tudja, hogy most minden rendben van és lesz. És hiszek a pozitív gondolkodásban is. :)

Kig!

Már meglévő lakásra eddig sem járt soha semmi támogatás. Mindig csak a vásárlásnál. És általában csak akkor, ha nem volt ingatlantulajodna a párnak.
Mi is 2007 decembéreben vettük a házat. Adójóváírás már nem járt.
És azért kellett újat venni, mert csak ezt tudtuk kifizetni. Több volt a szocpol és volt megelőlelegező is. De végül nem bántuk meg. Ha akkor nem lépünk, még most is csak bérelt lakásban élnénk. (Igaz, kevesebbe kerülne havonta.) Pedig nekünk nem okoz akkora gondot a megemelkedett chf hitel, mint olyan sok embernek. Mégsem lennénk hitelképesek a jelenlegi szabályozás mellett. Nincs önerő és nincs másik ingatlanfedezet. Félretenni pedig hogy tud egy fiatal pár, ha bérelnie kell a lakást, hogy ne az utcán éljen?

Szilly!

Az új szocpolról még semmi konkrétum nincs, csak a terveket szivárogtatják ki folyamatosan. De hogy mi lesz a vége, azt nem lehet tudni.
Réeggeben fel lehetett veni a szocpolt hitel nélkül is. De csak meglévő gyerekre. Megelőlegezőt azt hiszem akkor sem, mert annak a folyósítása a feltételek telejsülése esetén volt esedékes, és a hitel tőkerészét csökkentette.
Éppen ez az oka annak is, hogy ha valaki anno felvette a szocpolt, de később megszületett, vagy majd megszületik a harmadik gyerek, csak akkor tudja utána igénybevenni a támogatási összeget, ha még van akkora tőketartozása. Egyéb esetekben ezt a pénzt elbukta.

Érdekes ez az aszthma dolog is. Nekem például azt mondta a nőgyógyászom, hogy nyugodtan használjam a Ventolin paryt, ha szükésgem van rá, mert azzal több kárt okozhatok, ha a baba nem jut elegendő oxigénhez.
Egyébként pedig a koraszülések megállítására rendszeresen aszthma gyógyszereket használnak az izomlazító tulajdonságuk miatt. Egy ismerősünk kétszer is kapott a 12 hét alatt Bricanylt, igen nagy dózisban, csak hogy ne legyen a lánya koraszülött. Persze ez már akkor volt, amikor a Seduxen sem használt.
Vendég
 


Egyébként pedig a koraszülések megállítására rendszeresen aszthma gyógyszereket használnak az izomlazító tulajdonságuk miatt. Egy ismerősünk kétszer is kapott a 12 hét alatt Bricanylt, igen nagy dózisban, csak hogy ne legyen a lánya koraszülött. Persze ez már akkor volt, amikor a Seduxen sem használt.


Igen, nekem is ezt mondta a nődokim anno, hogy az asztmás gyógyszer izomlazít, még jót is fog tenni. Csak állítólag ezek az újak már más hatással is tudnak lenni a babára, nem csak jó hatással. A tüdőgondozósok meg automatikusan csak az új, mostanában használt gyógyszerekben gondolkoznak.

Mindegy, most már tudom, a terhesség alatt bármi bajom is legyen, a szakember mellett azonnal szólni kell a nőgyógyászomnak is.

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 18:23-kor.
szilly
 
 


Egy gyors kéréds.
Az utóbbi két hónapban nem sportoltam. De most már nagyon hiányzik.
Előtte heti három aerobic volt és mellette itthon az ellipszis tréner.
Az aerobicról letiltott a nőgyógyászom, de az ellipszis trénerre nem tudott konkrét választ adni.
Kinek mi a véleméyne és tapasztalata erről? Mehet a terhesség alatt vagy nem?
Tudom, hogy a terhes torna lenne a legjobb, de az nincs a közelben. Én pedig nem tudok itthon kazettára tornázni. Egyszerűen nem tudom rávenni magam.
Vendég
 


Cath, én hasonló cipőben vagyok. Én azt fogom tenni, hogy megvárom a 12. hetet, amíg rizikósabb. Utána megpróbálom magam kicsit jobban terhelni itthon - szobabicikli, több csavargás, ilyesmi.
Ha simán megy, akkor nézek valamit. - bármire lehet menni, ami nem ugrálós, nem nyomja a hasat, nem erőltet meg. Ha bármikor azt érzed, hogy fáradsz, akkor le kell állni, pihi, ha jól vagy folytatni. Nekem ezt mondta a dokim.
rázkódás tilos.
Ez az ellipszis tréner számomra ismeretlen, nem tudok róla mondani semmit.
szilly
 
 


Lányok (és a Kispapa :wink:)!
Köszi a kedves fogadtatást!!!

Catherine!
Én aug.-ban voltam 35, de nem gondolom, egyik hónapról a másikra hirtelen megöregedtem volna, csak ugye az orvosi protokoll...
Ki a volt osztálytársad? Gondolom, 1-gyel alattam végzett (én '98-ban), lehet, hogy iamerem. Amúgy a mi évfolyamunkból is rengetegen vannak külföldön (USA, Kanada, Új-Zéland, Mexikó, Ausztria, Spanyolország, Németország, a skandináv országok, Irak, Pakisztán, Afrikában is vannak) itthon alig-alig maradt valaki. aki igen, az közalkalmazott, mint én, és a töredékét keresi annak, amit a külföldön dolgozók. De ez engem sosem zavart :wink: .
Az orvosi vélemények tényleg különbözőek. Én is sokszor vagyok dilemmában, hogy mit mondja a cipőhasználatról. Alapvetően úgy gondolom, hogy egy normális, egészséges lábú gyereknek gyakorlatilag mindegy, hogy milyen cipőt hord és mennyit van mezítláb. Ha lúdtalpas lesz, azt tuti, nem a cipő okozta, hanem a génjei. A kidőlő-bedőlő bokájú meg vegyen speciális cipőt, ami a problémájának megfelelő. Nyilván, ha közeli kapcsolatban állnék valamilyen cipős céggel, más véleményem lenne :wink: :lol: .

Inkognito!
Nem én írtam a 9 ezres problémát :wink: . Ahol én csináltatnám, ott 20 ezer lenne, de még konzultálni szeretnék a dokimmal erről. Lehet, hogy nem is javasolja.
Amniocentézis, hááát.... egyrészt azért nem csináltatnám, mert a vetélés esélye kb. 4 szerese az életkori kockázatomnak, nekem ennyit nem ér meg. Másrészt, mert nincsenek jó tapasztalataim ezzel kapcsolatban. Nagyon sok olyan gyerek jár hozzám, akinek csináltak ilyen-olyan ok miatt magzatvíz vizsgálatot. És valóban, nem is lett a gyerek egy sem abból a 9 leggyakoribból, amit ezzel néznek, de valami teljesen más, ritka (ritkább) genetikai baja sajnos van. Azok az anyukák, akik megcsináltatták a beteg gyerekükkel, egy sem csináltatta meg a következővel...
A vérből+UH-ból való kockázat számítás oké, ha az nagy gázt mutat, akkor igen (talán), de ha az életkori rizikóm alatt van, akkor nem. Én sokkal inkább hajlok afelé, hogy egy jó 3D-s UH-t csináltatok (NEM babamozit!!!!), mondjuk a Bolgárkerék utcában, a egy jó szakember rengeteg dolgot észrevehet.

Sport
Én soha nem sportoltam, de nem is hiányzik :oops: . Szerintem az elliptikus tréner nem rossz, mert nem terheli az ízületeket, nem rázkódik és minden végtagot megmozgatja. Csak lassan kell csinálni, és nem eszement sokat. Hogy az mennyi, azt nem tudom, nyilván függ az aktuális erőnléttől is. Nekem kb. 2 perc lenne :lol: :oops: .

panda
Halásztelek
 
 


Sziasztok!

Mozgás!! Ez engem is nagyon érdekelne. A 7 napból általában 7-et sportoltam (aerobic, futás, úszás). Most augusztus végétől semmi és nekem is iszonyatosan hiányzik.
Az úszásról mi a véleményetek?? Szabad-e?? Sportusziba jártam eddig, ami szerintem sokkal tisztább, mert ugye nem fürdőzésre való :) és soha semmit nem kaptam még el, mondjuk szerencsére nem is vagyok olyan fajta, aki hajlamos az ilyenekre (azért is voltam úgy beparázva ettől a fránya folyástól, mert ilyennel még nem találkoztam), szerencsére még felfázva sem voltam soha.
Szóval a 12. héttől szeretnék járni legalább úszni. Az orvos szerint mindent lehet, addig amíg jól esik, de hát annyi minden rosszat hall az ember... Szerintetek??

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


sziasztok!
üdv az újabb xyz-s kismamának:)
olyan sokat írtatok, nem győztem olvasni.


dokik véleménykülönbsége: szent györgy kórházba nálam a nővérek információinak teljes kuszasága is megdöbbentő volt, és eléggé tanácstalanná teszik az ember frissen szült lányát. Pedig, bababarátnak mondják magukat, rooming-innel,stb..

mozgás kérdés: én zsófival már a 18hét körül megrövidült a méhnyakam, így nem mozoghattam kifejezetten, de most ugye elég sokat futkározok:)

az adós + pénzhez a nődokimtól kapok papírt, hogy betöltöttük a 91.napot? vagy kiskönyvmásolat kell?- gyűlik védőnéninek jövőhétre a kérdéslistám:)

szocpol: sajnos mi 2007ben jöttünk össze, és hiába volt már meg a férjemnek a telek, házterv, a hitel, szocpolról pont lecsúsztunk, és jókor jött a válság is..
most férjem szüleinek egyik házába lakunk, szerencsére bérleti díjat nem kérnek, sokat segítenek, tudunk gyűjtögetni..de álomtelkünköset még így se merjük majd bevállalni. Így maradunk itt, és erre húzunk egy szintet, átalakítunk, felújítunk.. kertnek már neki is estünk..
majd nyugdíjasan költözünk a kis telkünkre:)addig meg élvezzük a sok gyümölcsét:)

fürdés kérdés: nektek hogy mondta az orvosotok? nálam utolsó hetekbe kérte,hogy ne fürödjek, zuhizzak és ne nagyon meleg vízbe, viszont most hallottam vkitől, hogy a terhesség elején se jó...ha igen, mit ártok a babának?-elsőnek semmi baja...-hisz akár melegebb takaróba is lehetek..

jóéjt lányok-1kispapa
csengobarack
Csór
 
 


Panda!

Mi '96-ban érettségiztünk, mert kéttannyelvűbe jártunk.
Aminiot én sem szeretnék. Sajnos egy ismerősöm emiatt vesztette el a babáját. Neki is csak az életkora volt az oka, hogy megcsinálták. A nagyobb fia két éves volt és telejsen egészséges. Szóval én sem kockáztatok. Kombinált teszt és profi UH az Istenhegyin. Ha az eredménye nem meggyőző, akkor magzati szív UH Hajdú Júliánál a Bolgárkerékben.

Aneetha!

Az úszást javasolja a legtöbb orvos terhesség idején. Állítólag az a legkímélőbb. De csak annak, aki nem hajéamos a fertőzésekre.

Csengőbarack!

Én alapból csak zuhanyozni szoktam.
Fürdés két ok miatt nem javasolt. Az egyik, hogy ilyenkor sokkal nagyobb a fertőzés veszélye. (Bár ezt nem tudom, hogy otthon miért olyan fontos.) A másik, hogy a meleg víz nem tesz jót. De ahány orvos annyi vélemény.
MI november elején megyünk 3 napra a férjemmel wellness szállodába. Még fogalmam sincs, hogy mit fogok ott csinálni.
Vendég
 


200 nap van hátra :D :D :D

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 18:25-kor.
szilly
 
 


sziasztok
Catherine: mi is nov 5-6 megyünk a szokásos sárvári élvezkedésre, szerencsére nemcsak gyógyvíz van, így én is tudok fürdeni... már tavasszal lefoglaltuk, ilyenkor szoktunk menni, ez 3 éve az éves feltöltődés:)

mi lassan ebédelünk, aztán megyünk egyet kirándulni:) hüvi van kicsit erre, de szépen süt a nap

mindenkinek szép hétvégét
csengobarack
Csór
 
 


Szilly csatlakozom!! :D :D :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Sziasztok, Kismamik (és Kispapa :lol:)!
Bocsi, de eltűntem jó sok időre, mert elkapott a gépszíj (semmi komoly, csak visszatapsoltak még pár hétre a munkahelyre, nem tudnak nélkülem élni :-) ). Én meg a 10. héttől jobban lettem, elmúlt az ólmos fáradtság, a gyengeség, úgyhogy hagytam magam. Így most még november közepéig bejárok, szépen betanítom az utódomat, ezért ritkábban mutatkozom, de azért igyekszem figyelni, mi újság felétek.

Csak most olvastam Évilány, hogy milyen baj ért, ha még benézel néha, fogadd őszinte együttérzésemet, nagyon sajnálom, ami történt. Át tudom érezni, mert 2 magzatot veszítettem el, amikor a második babát terveztük, (a dokik szerint ez a természet bölcsessége: kromoszómahibásak voltak, mint a legtöbb elvetélt és elhalt magzat, úgyhogy örüljek, hogy nem születtek meg :-( ), és évekig gyászoltam őket, de utána megszületett a második egészséges kislányunk, és meggyógyult a lelkem :-) Akkor azt mondtam, hogy nem bírok ki több szenvedést, és nem vállalom többé a kockázatot, ami a gyerekvállalással jár, de az emberi lélek csodálatos, és mindig képes a megújulásra - most újra reményteljesen és bizakodón várom a harmadikat!!! Neked is azt kívánom, hogy heverd ki a megrázkódtatást, és vigasztalódj meg a következő egészséges babától!

A sport nagyon érdekes kérdés, tapasztalatom szerint sok kismama nagyon elpunnyad, mert mindentől óvja magát (meg az orvosok lebeszélik a mozgásról), jó, hogy Ti is a mozgásra szavaztok punnyadás helyett :-) Nekem lételemem a mozgás, és a szülés meg a kisbaba gondozása nagyon jó fizikai erőnlétet igényel, úgyhogy szerintem mindenkinek nagy szüksége lenne rá. Én az első kettőnél végig mozogtam valamit, ha tehettem. Ugrálós, veszélyes sportokat hanyagoltam (úszás, aerobic, futás, kerékpár, korcsolya, lovaglás). Viszont végig jártam úszni jól bevált, tiszta vizű uszodába (eleinte a Sydney nevű szállóba volt céges bérletünk, most pedig a Szentmihályi uszodába járunk, ott is tiszta a víz). Ne kövezzetek meg, de szaunázni is jártam és járok, mint a finn kismamák, és amellett, hogy csodálatos felüdülést nyújt, köszönik szépen, jól vannak a gyerekek is, a pocakos szauna után önállóan is járnak totyogós koruktól kezdve. A gyógyfürdőket a sok-sok gomba miatt kerültem, viszont az otthoni meleg vizes fürdőről nem mondtam le (a saját kádam nem gombás ;-) ). Jártam még kismamajógára és finom ringatózó mozgásokat alkalmazó kismamatáncra, kismamahastáncra a 2. harmadtól kezdve, pingpongozunk a párommal és a gyerekekkel és rengeteget gyalogoltam/gyalogolok (messze van az iskola és az óvoda - haha). Nekem a mindennapos kiadós (mondjuk egyórás :-) ) séta a puffadás ellen is nagyon hatékonyan segít, megmozgatja a várandósság miatt ellustult beleket. Ja, meg intim tornázok is, de az nem olyan látványos sport, mint a többi ;-)

Ja, olvastam, hogy volt szó "öreg" kismamákról, én 36 leszek pár hét múlva, de 26-nak érzem magam, arról nem beszélve, hogy a gyerek megfiatalítja az embert, úgyhogy nézzük inkább a dolog pozitív oldalát: már túl vagyunk 1-2 tapasztalaton, és higgadtabban, érettebben, kevesebb szorongással tényleg élvezzük ki a (talán utolsó) babavárás minden örömteli percét
:lol:

Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
juditanya75
Budapest
 
 


Jess!
Az egységes orvosláson én azt értem hogy van vmi baj, akkor azt mindenhol egyformán kezeljék. Oké, mindemellett persze figyeljenek az egyénre is.

Cath!
Én örök optimista vagyok. Most is. Nem babonából nem írok a megszokott nevemből, hanem azért mert a melohelyemen még nem tudják, és nem szeretném ha kiderülne idő előtt, és szóbeszéd tárgya legyek. A melohelyen sem babonából nem mondom el. Hanem megvárom a kombiteszt eredményét. Ami miatt a korom miatt nem aggódom, mert sztem amiatt nem lesz baj, hanem azért mert a fogantatás után nem sokkal voltam CT-n. Igaz, az orvosom is megnyugtatott, hogy akkor még annyira a mindent vagy smemi elv érvényesül, hogy ha lett volna vmi, meg sem maradt volna. Én ebben nagyon bízok, de azért a kisördög nem alszik, és nincs szükségem senki sajnálatára, ha mégsem úgy alakulnak a dolgok, ahogy várom.

A torna sztem nagyon egyénfüggő. Előttem már sok okosságot leírtak a csajok. Én megvárnám az első trimeszter végét, és rákérdeznék az orvosomnál mit lehet, mit nem.

Panda!
Bocsi. Csnegőbaracknak szólt. :oops:
A kombiteszt itt egy fél órás UH-val párosul, plusz még megnéznek a kórházban is, ugye a kötelező 12 hetesen, meg a nőgyógyászom is. Ha bármi kérdéses lenne, egy amnio előtt lehet, hogy felmennék én is a Hajdú dr-nőhöz, de ő nem Krisztina?

Csengő!
Igen, a doki adja az adókedvezményhez az igazolást.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Hajdú Krisztina genetikus és uh specialista.
Hajdú Júlia pedig magzati szív uh specialista, és neonatológus és gyermek cardiológus.

A sportról megkérdeztem a dokimat. Azt mondta, hogy mehet, mivel az utóbbi másfél évben rendszeresen sportoltam, az elmúlt közel két hónapot leszámítva. Csak az aerobicról tiltott el egyértelműen.
De lehet, hogy én is kivárom még ezt a három hetet, és majd csak a 12 hetes gentikai uh után kezdek bele újból.
Vendég
 


Sziasztok!

Kicsit hosszabb időre eltűntem, de a törpe lányom mellett nagyon nehéz volt ez az első trimeszter. Ma voltam 12 hetes UH-on. Szerencsére minden rendben van, annyi hogy nem látta a hólyagot, így továbbküldött egy másik dokihoz. Aztán majd csütörtökön eldől minden. Egyébként végre jól érzem magam. Elmúlt az émelygés a rosszullét, végre tudok újra enni :D

Sportról annyit, hogy iagzán sajnos eddig én nem sprtolhattam egy térdprobléma miatt, de pont az első terhességem előtt kezdtem el fallabdázni. Annyit mondott a doki, hogy nyugodtan mozoghatok, de csak annyit, hogy ne legyek kifulladva, ne legyen vörös a fejem. Addig bármimehet. A lényeg hogy a kicsi megkapja a megfelelő mennyiségű oxigén ellátást.

A fürdésről és a meleg vízről nekem azt mondták, hogy azért nem szerencsés, mert az ígyis alacsony vérnyomás a meleg víz hatására még lejjebb mehet és ezáltal a hirtelen felállásnál megszédülhetünk és eleshetünk. A fő ok ez, és emiatt nem szeretik a melegvízes kádban pancsolunk.

Állatok: A kislányommal mikor terhes voltam két kutyusom volt, valamint 3 vadászgörény bent a lakásban. Háát a védőnő kiakadt, de ma már azt mondja, hogy semmi gond, és látja jól kezeljük a dolgokat. Tény a görények azóta a kertben élnek (nekik ott jobb), de a kutyusok bent a lakásban, mivel egy 14 éves törpe tacsim van, így én őt ki nem tenném a fagynak. Egy dologra vigyáztunk, hogy amikor én a kórházban voltam a baba feje alá tettünk egy textil pelust és azt este a férjem mind a két kutyussal megszagoltatta, hogy ismerjék meg a baba szagát. Különben járhattunk volna úgy is hogy nem fogadják el a csöppséget és féltékenyek rá. De ezzel, hogy előre ismerték a szagát semmi féltékenységük nem volt. Sőt ahogy bejöttem a picivel a lakásba a tacsim véletlenül meg is nyalta a kicsi kézfejét, majd azonnal elszégyellte magát :)
Nálunk a gyerek is tudja, hogy mi az ami a kutyáé és a kutyák is tudják mi az ami tabu a számukra. Így szerencsére elég könnyű. A szőrt naponta felporszívózóm minden reggel a kicsivel a karomon aztán annyi meg az élet :D

Asszem ennyi mindent tudtam most visszaolvasni :D

Én is nagyon várom, hogy a "lepel" alatt állók felfedjék magukat.

Ja a munka: A lányomnál 8 hónapos koráig dolgoztam végig és nagyon élveztem. Most ugye ithon vagyok, de nem tudom mi a jobb, de én szerettem a munkámat, így élveztem, hogy dolgozhatok!

Szép délutánt minden Kismamának és a Kispapának :)

Kép

Kép
viki0503
Budapest IV. kerület
 
 


Sport, fürdés-zuhanyozás
Egyénileg kell eldönteni, hogy kinek mi engedhető meg.
Orvossal kell megbeszélni... és minden orvos a saját meggyőződése szerint fogja megadni a javaslatát :lol: :wink:

Inkognito
Alapvetően "egyformák" a kezelések... és mégis mások... :wink:
Én ezt a gyógyszert, eljárást tartom jobbnak, a másik orvos a másikat... Nem lehet azt mondani, hogy csak így, vagy csak úgy lehet kezelni a beteget. Itt jön ki a gyógyítás szépsége, művészete :lol: :lol: :lol: :lol:
Én pl. inkább olyan "lelkizős" vagyok, nem csak az adott panaszt kezelem, hanem próbálom a háttérben levő lelki okokat feltárni... gyomorfekélyes betegnek adhatok savtermelést csökkentő gyógyszert, de kutathatom azt is, hogy az életében mi az a stressz-forrás, ami a betegséget okozza... (az én meggyőződésem szerint a legtöbb betegség visszavezethető valamilyen stresszhelyzetre...)

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sport újra :lol:
Hát, nem tudom, lányok (fiú :wink:). Az én munkám nem egy ülő meló, gyakorlatilag 5 órán keresztül hajolgatok, kúszok-mászok a kicsi gyerekek mellett-mögött. Eközben a székeket, asztalokat, kisebb-nagyobb fejlesztő eszközöket hurcibálom ide-oda. Ez engem eléggé lefáraszt ahhoz, hogy ne akarjak még külön sportolni is. Pont elég a hazafelé 1,5 km gyaloglás levezetésnek :lol: .

Munka
Én a nagyokkal is elég sokáig dolgoztam, az elsővel a 38. hétig, a másodikkal már csak a 30.-ig. Most is addig tervezem, amíg bírom. Elvileg az április vége van belőve, az nagyjából a 37. hét. Utána már csak 6 hetet kellene helyettesíteni valakinek, azt már meg tudják oldani. De ha nem bírom jól, vagy valami lesz, akkor nem fog érdekelni a munka, maradok nyugton a fenekemen.

Holnap megyek vissza a dokihoz a mindenféle kész leleteimmel (vérvétel, Uh, fogászat stb.), aztán mehetek a védőnőhöz, és lesz végre kismama könyvem :wink: .

panda
Halásztelek
 
 


Jess!
Abszolút egyetértek veled! :lol: Sztem attól jó egy orvos, amit te is írsz. Az egységesen meg még tovább pontosítva azt is értem, hogy amit egy helyen vki megkap, azt kapja meg máshol is.

Viki!
Rám már nem sokat kell várnod. :wink: Már azon agyalok, hogyan is mutatkozzam be nektek. :lol: :lol: Szóval én is várom ám!

Munka!
Én max február végéig szeretnék dolgozni, mivel a munkahelyemen bőven kell lépcsőzni, 3 emeletnyit, mivel régi épület, ezért sztem megvan az 4 is, és napi többször is meg kell járni. Nem szeretném, ja emiatt előbb megindulna a szülés. Szóval a napi tornám nekem is megvan. :lol: Persze, ha közbejön vmi, azonnal itthonmaradok.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Inkognito
Az, hogy mindenhol egyforma legyen az ellátás, az lehetetlen... függ az orvosoktól, függ a lehetőségektől... :wink:
Az eü. ellátásban területi egyenlőtlenségek vannak... :?

Kép
jessica80
Budapest
 
 


Sziasztok!

El vagyok maradva, napokig nem jött be az oldal. (Most jöttem rá, hogy lehet csak az én könyvjelző-rendszerem sérült meg)

Addig is míg visszaolvasok, képzeljétek, egy barátnőm most van a vajúdóban, hamarosan szül! Nagyon izgatott vagyok! :D :D :D

(vonalzó törölve 2011.12.11-én...)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szilly 2011.12.11 18:36-kor.
szilly
 
 


Sziasztok!

Na én is bejelentkezem, aztán jól eltűnök :oops: Az a helyzet, hogy hétközben egész nap a monitort bámulom, aztán hétvégén már nincs kedvem bekapcsolni a gépet, csak ha nagyon muszáj... Tegnap meg megejtettem végre az ablakpucolást/függönymosást, ami nálam egész napos program, mivel a házban kb 20 ablak van plusz egy hatalmas kétszárnyú csupa üveg erkélyajtó :roll: Amit nagyon szeretek, mert világos a lakás, csak ablakpucolásnál hátrány :lol:

Babona: én is a genetikai uh eredményét várom, és azért nem írok csak a régi reg-emen, mert nem akarom a lányoknak előtte elárulni... A munkahelyemen tudtommal senki nem babanetezik, úgyhogy ott nem lenne lebukás, de 800fős multinál sose lehet tudni... :) Amúgy én is hiszek benne, hogy nincs semmi probléma :D Na jó, elárulom, 34 vagyok, úgyhogy nekem az amniocentézis még amúgy se lenne kötelező, de a kombinált tesztet azért megcsináltatom, mert az ördög sose alszik :)

torna: nekem azt mondta a dokim, hogy amíg jólesik, bármit lehet, persze a nagy rázkódásokat kerülni illik, és ha fáradok, akkor álljak le. Az úszást pedig addig engedi, amíg zárva van a méhszáj.

Inkognito, köszi az adópapíros infót, el ne felejtsem kérni a dokitól...

Még egy hét a köv. uh-ig :) Nagyon várom :) Még mindig semmi tünetem nincs... Most még az a minimális fáradékonyság is múlóban, tegnap is simán ment az egész napos ablakpucolás... na jó, a végére kikészültem, mint a liba, de legalább jól aludtam utána :)

Szép napsütéses napot mindenkinek!!!

Kép
xyz7
Budapest
 
 


Most jöttünk meg a 12. heti genetikai UH-ról :)

12+2 naposak vagyunk ma :)

Annyi eredmény volt, hogy mindent nem tudtam fejben tartani, de a lényeg, hogy minden rendben volt. Egyik kis babóka nagyon aktív volt, akkorákat rúgott, hogy csak csuda. Másik babóka pedig a végére ébredhetett fel, mert az is virgonc volt.

"A" baba: 5,0 cm CRL tarkóredő 1,51 cm
"B" baba: 5,3 cm CRL tarkóredő 1,53 cm

Vérvétel is megvolt, de csak 16. héten kapjuk meg.

Nagyon röviden ennyi.
Fantasztikus volt látni őket. Nagyon boldog vagyok :)
kig120
Kaposvár
 
 


Kig!

Éljen! Ezek tényleg fantasztikus eredmények.
Gondolom milyen büszke vagy most. :)
Vendég
 


A terhes gondozóba adják a szükséges papírokat a 91. napos adóalap csökkentéshez.
kig120
Kaposvár
 
 


Kig!

Úgy érted, hogy a védőnő adja a papírt és nem az orvos?
Vendég
 


Pontosan.

Sógornőm védőnő. Csütörtökön megyünk a védőnőhöz (nem hozzá), ő fogja adni a papírt majd.
kig120
Kaposvár
 
 


Sziasztok!

Hát én most nagyon el vagyok keseredve. :cry:
Ma voltam a védőnőnél, megvannak a vérvétel eredmények és sajnos pozitív lett az Anti-cytomegalovírus IgG és IgM is.
Mióta az eszemet tudom vannak háziállataim. Most is van 2 kutyus kint, és egy bentlakásos macska immáron 6 éve. De úgy látszik csak most sikerült elkapnom ezt a "vírust". (Bár az orvos szerint nem biztos hogy tőlük.)
Most a vérmintát továbbküldték Bp-re az OEK-ba CMV vizsgálatra és aviditás meghatározásra.
Holnap (akkor leszek 12+0 napos) mennem kell genetikai tanácsadásra és genetikai UH-ra, majd akkor tudnak pontosabbat mondani.
Kb. 2 órája böngészem a netet ezzel kapcsolatban, talán jót jelent, hogy még csak a terhesség korai szakaszában járok, de amint találok valami megnyugtatót, 2 perc múlva meg pont az ellenkezőjét írják. Úgyhogy inkább nem is idegesítem magam (ha lehet ettől idegesebbnek lenni).
Lesz egy hosszú éjszakám. Holnap már talán többet tudok.

Kig
Gratula a jó eredményekhez! Csak így tovább!! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
"Az ember tervez, az élet meg zajlik közben..."
aneetha
 
 


Sziasztok!

Kig, ez tényleg szívmelengető, hogy "A" baba meg "B" baba is ilyen virgonc és rendben van! Remélem, hasonló szépekről számolhatok be jövő hétfőn, amikor a 12 hetes UH-ra megyek :-)

Aneetha, nagyon drukkolok neked, és imádkozok érted, hogy ne legyen gond. A net böngészésétől meg tényleg ideggörcsöt lehet kapni, ha feszült az ember és rémeket lát (amikor cisztás fibrózis gyanújával vizsgálták a nagyobbik gyerekemet, az orvos külön megkért, hogy legyek olyan jó magamhoz és NE olvassak utána a neten, amíg nem kapunk eredményt, és utólag hálás voltam neki - negatív lett, és tényleg frászt kaptam volna, ha előre elolvasom, mivel járhat ez a betegség). Olvass inkább minket :-)

Inkognitósok, hogy csináljátok, hogy még mindig tudjátok leplezni gömbölyödő pocakotokat? Engem ma a munkahelyen minden kolléganőm körbeudvarolt, hogy "nahát, már meeekoraa", meg "milyen szépen gömbölyödik". Meg "téényleg csak a 12. héten jársz?" Pedig nem is ikreket hordozok...

Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
Családient.hu vonalzók
juditanya75
Budapest
 
 


Kig!
Gratulálok a szép eredményekhez!
Én is azt hittem, hogy a doki adja a betöltött 91. napról a papírt.

Aneetha!
Szeropozitív vagy "rendes" pozitív? mindkettőt odaírják. nekem a másodiknál szeropozitív volt, azt mondták, azt jelenti, hogy valamikor már átestem a fertőzésen.

Szilly!
Megszült a barátnőd?


Én ma voltam dokinál a mindenféle leleteimmel. Kérdezte az amniocentézist, de mondtam, hogy nem szeretném. Ő az integrált tesztet ajánlotta, azt mondta, az pontosabb. Hát, most nagyon gondolkodom... Szerintetek????? (Jessi, mint szakértő :wink: ?). A kombinált 20 ezerrel olcsóbb, és hamarabb megvan az eredménye. A másik 10%-kal pontosabb eredményt ad. Nem tudom... a héten telefonálnom kell időpontért a Klinikára, úgyhogy 1-2 napon beül döntenem kell. Kicsit sem vagyok gondterhes, áááá :roll: ...

panda
Halásztelek
 
 


Judit!
Napról napra nehezebb. :lol: Én kifejezetten bő cuccokban járok, ami ápol és eltakar. Már nem sokáig kell titkolnom szerencsére. Mondjuk tegnap úgy voltam, hogy meg kellene mondani, de aztán mégse tettem, ha eddig kibírtam, akkor ez a párnap már lazán menni fog. :lol:

Kig!
Szuper eredmények! Én is ilyenekről szeretnék beszámolni!

Aneetha!
Tudom, hogy nehéz, de nyugi. Én a CT miatt paráztam, de nagyon, de szerencse 2 blogban is olvastam az enyémmel szinte megegyező esetet, és mindketten egészséges babóknak adtak életet, szóval nem parázok emiatt, csak az egészséges izgalom van bennem. Úgy megyek, hogy minden rendben lesz és kész. És az orvoso is ebben erősített meg, meg a neten aki ilyet kérdezett orvostól, ott is ezt írta a doki,meg a genetikát javasolta. Én azt alapból meg akartam csináltatni, szóval úgy döntöttem nem parázok. Mondjuk most azért szívesen lennék pár nappal öregebb. 8) :lol:

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Panda!
A neten olvastam, hogy többen a kombit ajánlják, mert az integrált 2 dologgal több, mint a kombi. És hogy az UH a legfontosabb, az meg így is úgy is van. Igaz nálunk csak kombi van, de az orvosom is ezt javasolta.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára inkognito4 2011.10.19 09:32-kor.

Lilypie Pregnancy tickers
inkognito4
 
 


Aneetha!

Ilyenkor valóban nem szabad a netet bújni, mert csak rosszabb lesz.
Most én is utánanéztem egy kicsit, hogy mi is ez az egész, és nem csodálkozom rajta, hogy megijedtél. Nálam ezt egyik gyereknél sem nézték. Kellett volna? Ez kötelező?

Panda!

Az Istenhegyi Géndiagnosztikai Központ honlapja szerint, a kombinált teszt 93-97% biztonsággal mutatja ki, ha baj van, míg az integrált "csak"90-95%.
http://www.gendiagnosztika.hu/gendiagno ... -bovebben/

Én biztos, hogy hozzájuk megyek kombináltra. November 7-re van időpontom.

A hasam egyébként az utóbbi napokban nekem is hirtelen megnőtt.
Sőt, este szemmel láthatóan nagyobb, mint reggel. Ma készítettem si róla képet.
Kép
Még csak csütörtökön töltöm be a 10. hetet. Mi lesz itt a végén?
Vendég
 


Szilly
Nálam se jött be sokszor az oldal :cry:

Kig
Gratulálok az eredményekhez! Nagyon jó lehetett látni a babákat :lol: :lol: :lol: :lol:

Aneetha
CMV-t nem az állatoktól kapja el az ember leggyakrabban.
Az a toxoplazma...

Juditanya
Nekem is szép nagy pocakom van :lol: :lol: :lol:

Panda
Én semmilyen vérvételes tesztre nem költök. Inkább alapos, szakember által végzett UH-ra megyek. Vérvételes tesztek csak egy statisztikai adatot adnak, hogy mennyi az esély x betegségre... és ha a statisztika téved?????

Inkognito
Milyen CT-d volt?

Catherine
Alakul a pocid :lol: :lol: :lol:

Kép
jessica80
Budapest
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: