Új privát üzeneted érkezett!

De jó, most vettem észre a csiguszt a vonalzódon!! Édes nagyon!!! :D :D

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok !

Szeretnék betársulni hozzátok :)

Tegnap óta hivatalosan megerősített, hogy március 1-ére új babát várunk.

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Szia Dojika!

Szívből gratulálunk neked is és üdv a csapatban, jó kis helyre jöttél!! :wink:

Nem semmi, hogy te is a harmadik manót várod!!! :D Terveztétek?

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 

 
 

Szia Tencsi !

Köszönöm, és persze én is gratulálok Neked és mindenkinek aki pocakosodik itt :)

Igen, terveztük és összejött :)

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Üdvözlünk itt a topikban Dóra. Gratula nektek.
Igen a csigusz a ráadás :lol:

KépKép
csige-bige
 
 


Ez nagyon jó Dojika! Nagyon kiváncsi vagyok, hogy hogyan zajlanak majd a mindennapjaink 3 manóval. Egyelőre annyi kérdőjel van bennem, hiszen az ikrek is olyan kicsikék még néha, de hát majd szépen alakul minden, belerázódunk majd ebbe is!! Amúgy pedig nagyon várjuk már a kiscsibét!!!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Szia Csige-bige !
Köszönöm.

Igen, Tencsi, erre én is nagyon kíváncsi vagyok.
Máté és Zsófi között elég nagy korkülönbség van, nem volt gond, Máté sok mindenbe segít és pátyolgatja a húgát. De most... két kicsi gyerek lesz itthon :)
Neked azért nem lehet könnyű az ikrekkel...

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Aranyos lehet a kisfiad, olyan hihetetlen, hogy már mennyi mindenben tud segíteni egy kisgyerek!!
Az biztos, hogy nem unalmasak a napjaink, de azért nagyon jól lehet boldogulni a manókkal. Most egy kicsit nehezebb időszakuk van, mert bontogatják a szárnyaikat rendesen, de azért igyekszünk mi is észnél lenni. Imádnak kint lenni és olyankor szinte nem is kell rájuk szólni semmiért, gyönyörűen játszanak. Bent meg sokszor nem tudnak magukkal mit kezdeni....

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Dytt,

Nagyon sajnálom, ami történt! :( Lélekben veled vagyok! De még semmi sem biztos!

Dojika,
Üdv. a csapatban! :)

Lányok, akkora vihar volt Kőbányán! Szétverte a jég a kocsinkat! :(
A 7 m3-es medencénket felborította a szél! A pincénben vastagon áll a víz! Én pánik beteg vagyok a viharban, és nagyon féltem! Ekkora vihart még sosem láttam! A fát gyökerestől tépte ki a szél! Úgy néz ki az utcánk, mint egy háborús övezet! Nagyon féltem............................és féltem, hogy valami baja lesz a babának is! :( És mára is mondják a vihart! Megint nagyon fáj a fejem és ma 4-ig dolgozom! Nem tudom, hogy fogom kibírni! :oops:

Kép
vanda1980
 
 


Vanda, nagyon sajnálom, ez tényleg szörnyű lehetett neked! Miből ered ez a félelmed ha megkérdezhetem? Az autó is annyira durva?
Nyugi, a babódnak nem esik baja, bújj hozzá apához és nem lehet semmi baj!!!!! :wink: :D

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Vanda
köszönöm.
Sajnálom, a károtokat és főleg az ijedtségedet. Mi itt vagyunk a "szomszédban" XVIII. ker itt nem volt akkora a vihar....

Tencsi
igen, meglepő hogy egy 6 éves gyerek már mennyire tud segíteni. Máté meg szerencsére imádja a húgát így szívesen is foglalkozik vele, ha kell.

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Tencsi,

2006. Aug.20-án, maikor az a nagy vihar volt, mi otthon voltunk és nagyon megijedtem, mert a csukodt ablakon ömlött be a víz, leázott a tapétánk a falról! :( Akkor halálfélelmem lett és csak azt hajtogattam a férjemnek, hogy megfogunk halni! És innentől kezdve, minden viharban legszívesebben elásnám magam! :( :(

Kép
vanda1980
 
 


Jaj de jó, jó az ilyet hallani. A hugica hogy viszonyul a bátyushoz? Máté megy szeptemberben suliba vagy vártok még egy évet?

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Vanda nagyon sajnálom, valszeg én sem lennék kibékülve a viharral egy ilyen élmény után!! De ilyenkor gondolj a kicsikédre és hidd el, hogy megnyugszol, simizd a pocidat beszélj hozzá (hülyeségnek hangozhat, hogy már ilyen pici korban, de hidd el, hogy jobban fogod érezni magad).

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Oh, ő is imádja a bátyját, most nevezte el ép "Mátyó"-nak, eddig bátyó volt, aztán néhányszor Máté, most ez az új neve :)

Még nem megy suliba, marad az oviba.

Üdv. Dóra

Kép

Kép

Kép
dojika
 
 


Sziasztok,

Dyt,

nagyon sajnálom ami veled történik, megértem, ha nincs kedves sem olvasni, sem írni ide :cry: :cry: :cry: :cry:

Dóra,

üdv közöttünk :wink:

Vanda,

sajnálom a tegnapi nagy vihart és a károkat.
Nekünk 1 hete vitte le a cserepek egy részét a szél, persze egyedül voltam itthon, a kerti bútort úgy ahogy van felkapta és a kert végébe hajította, úgy szakadt az eső, hogy nem lehetett kilátni.
Én főképp a férjemért aggódtam mert ő épp hazafelé tartott kocsival, 30 perc múlva haza is ért, és mondta, hogy nemhogy szelet de még esőt sem látott és nagyon meglepődött, hogy milyen pusztítás volt itthon :?

Lányok,

nekem a vonalzót tiszta gyagya, 2 napig mutatta uganazt, mostmeg megindult, de 1 nap késésben van, és ha újat csinálok akkor is 1 nap késést mutat. :roll:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Dojika, ez nagyon tüneményes! Eszméletlen, hogy milyen dolgokat tudnak összekölteni és ha megnézed az ő szemszögükből, teljesen érthető is a dolog.

Csajok, nektek aztán kijut a viharos dolgokból nem mondom.

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Szép délelőttöt mindenkinek!

Dytt - kívánom, hogy minél hamarabb rendbejöjjön a lelked!

Én is tegnap voltam ultrahangon, kereken hét hetes az a pici bab, amit képen is megkaptunk. Jövő héten megyek laborvizsgálatokra.
És képzeljétek, a rendelőben előttem volt ultrahangon egy család, akik 4-es ikreket várnak! Most 15hetesek, de már, akkora pocakja volt, és olyan furcsa alakja még ruhában is... :roll:
Azt hiszem én ehhez nem lennék elég bátor.

Én úgy hallottam, nagy viharok már nem igazán lesznek, csak zivatar Budapesten, nálunk a XX.-ban sem volt nagy pusztítás.
monka76
 
 


Monka gratulálok a kicsi babhoz!! :D

Húú, négyesikrek, az nem semmi!Ott aztán kell majd az egész család!!! :D :wink:

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Monka,

gratulálok a 7 hetes babátokhoz!
És drukk a további vizsgálatokhoz.
Négyesikrek? Nagyon durva, kettőnek örülnék, háromnál már megijednék, de 4 picurka? Örjítően sok munkája lesz velük az édesanyának... :roll: A kihordásukról nem is szólva.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Lassan készülődök már haza, hála az égnek, hogy péntek van! Mindenkinek nagyon kellemes hétvégét!!!!!

Holnap bográcsozunk a barátainknál, ott is van három gyerkőc, úgyhogy a manóknak is lesz társaságuk!!! :wink:

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Monka, gratulálok az uh-hoz. Akkor te már hallottál szívhangot is, ugye? Nálunk még nem volt, de azt mondta a doki bácsi, hogy majd három hét mulva már szép nagy lesz.
Kellemes hétvégét Tencsi, de azért pihengess is egy kicsit.

KépKép
csige-bige
 
 


Lányok erősítsetek meg benne, hogy ha kiír a doki táppénzre akkor nem rakhatnak ki a munkahelyről?! Az az igazság, hogy lehet hogy felhívom a dokit ma délután, hogy oldjuk ezt meg, mert akarom ezt a babát és félek, hogy ha én bírom is a terhelést, ő nem fogja. Van hogy napi 10,5 órát vagyok bent (mint két hete már állapotosan) és ehhez jön még hozzá a napi 3,5 óra utazás. Próbálok egy kicsit lazítani, de a főnököm rámzúdítja azt a munkát amit neki kellene elvégeznie és én küszködök vele. Teljesen kihasznál és nem tehetek semmit mert ugye az ő a főnök. Nem akarom a céget cserben hagyni, de ha bármi gond történne, akkor hogyan bocsájtsam meg magamnak, hogy semmit sem tettem?!

KépKép
csige-bige
 
 


Dytt, nagyon sajnálom ami történt :( :( :( :(
kórház meg: hát no comment... én is gondolkozom, hogy otthagyom az Istvánt...

Vicuska, Monic, utólagos gratula az uh-khoz! (most kicsit rendesebben olvastam vissza).
Monic, az is lehet ám, hogy a doki nem jó helyre tette a két pontocskát, ami között lemérte a babát :) 4 mm-es baba az 6 hét 1-3 napnak felel meg kb. a lényeg, hogy ver a szíve és minden ok vele :)
ilyenkor egyébként még sokkal pontosabb maga a mérés, mert a 12. hét után nagyon hamar előjönnek a babák közötti különbségek. a kislányomnál már 18 hetesen kijött több mint 1 hét fiatalítás, azért mert már akkor kisebb volt a buksija, mint az átlag. ha a lába hosszát is hozzámérték, akkor rögtön kijött hogy 19 hetes :)
12. heti uh-t tartják még a legpontosabbnak, utána elvileg már nem is szabadna kiírási időpontot tologatni, hisz ugye születnek babák 3000 g 50 cm-rel, meg 60 cm 4 kilóval is, meg még kevesebbel és többel is, kb időre :)

igen, lh teszteket használtam :)

Tencsi, nagyon szép a szüléstörténeted!! szuper, hogy hüvelyi úton szülhettél! sok helyen már automatikus császár, ha ikrek.

Monka, biztos szuper lehetett a nyaralás :)

Nicolete, köszi hogy te is leírtad a szüléstörténetedet!
úgy látszik elég általános a kézzel tágítás, pedig ha jól tudom, tilos....
a kotorászást mást is érzi, nem rontották el az érzéstelenítést. anno én úgy éreztem, a gyomromat tolják fel a tüdőmbe, azt pedig a torkomba, és nem a gyereket keresik :lol: de aztán csak kikapták :)
az én szt-m itt olvasható: http://igyszultem.hu/
a kórházi történetek között, 3. oldal, gyerekággyal bővített sztori, Edit80 nick alatt.

Csige-bige, szerintem is, meg kell mondani a dokinak, hogy stresszes a munkahelyed, szeretnél otthonmaradni. ki fog írni. hanem hívd fel minél hamarabb! és ilyenkor nem tehetnek ki!
max. annyi, hogy ha határozott idejű a szerződésed, nem hosszabbítják meg. de ha határozatlan, akkor maradsz állományban!

gratula az uh-hoz! meglátod augusztusra mekkora nagyot fog nőni a picurkád :)
én is bejelenteném. elhiszem, hogy az orvos babonás, de a te szüleidet te ismered!! hadd örüljenek! ez egy olyan jó alkalom bejelenteni!

Tiszy, remélem azóta sikerült eljutni valahová mégis, és megtalálták a babádat jó helyen!!! írj várjuk a híreket!
4 éve a János kórházban csinálták ezt, hogy rossz volt az uh-gép, rengeteg 4-5 hetes kismamával közölték, nem látják a babát a méhben, be kell feküdni méhenkívüli miatt. aztán meg megtalálták jó helyen mindenkinek... a barátnőm kislánya 3éves azóta...

Dojika, üdv és gratula! :)

Vanda, sajnálom a kocsitokat :( meg főleg téged, jól megijedhettél!
remélem azóta sikerült megnyugodni egy kicsit!
(4 éve az én kocsimat is eltalálta egy faág, ami a viharban leesett a fáról, a hátsó ajtót cserélni kellett... az önkormányzat biztosítóját kell megkeresni ilyenkor!)

Monka, neked is gratula az uh-hoz! :)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Mérlegeltem és felhívtam a dokit. Tök rendes volt, szinte azt éreztem a hangján, hogy ő is nyugodtabb lenne. Azt mondta, hogy a sok utazás miatt nem lenne rossz. Az az igazság, hogy most vagyunk túl egy építkezésen, úgy hogy mi építettük a házat. Értsétek úgy, hogy például én festettem a falat, fugáztam a dísztéglafalat meg egyebek. Nagyon kimerültünk. Most hogy kiköltöztünk egyből megfogant ez a pindúrka, az első hónapban. Szerintem ő nagyon ide akart jönni :lol: Biztosra akarok menni és mindent meg akarok tenni, hogy velünk maradjon. Túlzottan sokat nem várunk rá, mert tavaly november elején kezdtünk próbálkozni, de csak gyógyszerrel, clostival, sikerült. A férjem is már annyira várta és tegnap annyira örült, csak nézegette este a kis képeket amiket kaptunk.
Szóval szerintem lelkiismeret furdalás nélkül otthon maradhatok.

KépKép
csige-bige
 
 


Köszi Mamacsibe. A szerződésem szerencsére határozatlan idejű. Eddig nagyon lelkiismeretesen dolgoztam, talán ezért is érzem úgy, hogy most másnak van itt az ideje :lol:
Én Keresztúron dolgozom kint és csak reggel láttam, hogy itt mekkora vihar volt. Felénk azért nem volt ekkora. Vanda megértem, hogy félsz a vihartól a tüzijáték óta. Mi kint voltunk két éve, de az volt a szerencsénk, hogy későn érkeztünk és nem volt már hely a rakparton, így gyorsan el tudtunk menekülni. Istennek hála ép bőrrel megúsztuk.

KépKép
csige-bige
 
 


most egy kicsit rólunk is: tegnap megtalált egy igazi klasszikus reggeli róka-koma. 2 falat reggeli után rohantam :?
ma nem ettem olyan korán (mentem vérvételre), de éreztem, ahogy jön fel a gyomorsav :oops: sikerült visszatartani szerencsére.
azt hiszem mégis inkább maradnék a szinte tünetmentes terhességnél, ha lehetne választani :)

vérvétel: hát jó szétszórt a dokim (lehet hogy le is váltom). nem mondta, hogy terhelésesre vércukorra is küld! én meg nem néztem a firkálmányait, eszembe se jutott, azt 24 hetesen szoktak csinálni... nyilván ha a kórházba mentem volna, akkor ott tudják mi a dörgés, nade szóltam, hogy helyben fogok elmenni... itt meg nem tudják, melyiket kérte a doki. én se, mert nem mondta... így aztán ezt elnapoltuk, a többit levetettem.
nem bánom ha csapolnak, ha kell elmegyek, csak furcsállom, mert nincs diabéteszes előzményem semmilyen. állítólag a péterfyben szokás a 3.szori cukorterhelés. valaki tud erről valamit?

Monic, annyit még be kell vallanom, hogy május 24. az utolsó mensim, de 28-át mondtam be (június 3-án voltam rákszűrésen), és aszerint is számolok, mert hosszabbak szoktak lenni a ciklusaim. és így stimmel is a peteérés kb ;)

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Csige-Bige,

ha a munkahelyen bejelented a terhességedet, még jobb lenne, ha a dokid adna róla valamilyen irományt, akkor védettség alá kerülsz és semmiképp nem rúghatnak ki.
Én táppénzen vagyok, tudom, hgy a pénz is kevesebb lesz de nem kockáztatok, 3 évig szenvedtünk ezért a babáért...

Mamacsibe,

képzeld el, hogy a vonalzóm tiszta dinka, mert én ma vagyok 7 hetes és 1 napos, erre csak 7 hetet ír. Ha beírom azt a születési dátumot ami neked van akkor meg már 7 hét és 2 napot ír. Egyszerűen nem értem, hogy miért szórakozik velem :roll:

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Elolvastam a születéstörténetedet Mamacsibe, köszönjük szépen. Engem eléggé bosszant, ahogyan a kismamákkal bánnak a kórházakban, holott sok helyzetben annyira kiszolgáltatott vagy. A lényeg, hogy minden gond nélkül meglett Linda és így lesz ez most is.

KépKép
csige-bige
 
 


Köszi Monic, de egyenlőre még nem szeretném bejelnteni, bár nem tudom, hogy a táppénzes papíron majd mi fog állni. Ha muszáj elmondom, de lehet hogy a 12. hét után visszajövök melózni. Majd meglátom. A pénz valóban kevesebb lesz, de nem keresem agyonra magam, így át tudjuk hidalni a helyzetet. Egyre inkább azt érzem, hogy most ő a legfontosabb és senki és semmi nem számít.

KépKép
csige-bige
 
 


Csige-bige,

hihetetlen érzés, de mióta láttam uh-n a kisbabát azóta nekem is ő került az első helyre és minden más másodlagos lett[/i]

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic, nem értem én a vonalzókat...

Csige-bige, a táppénzes papírra 8-as kódot írnak, az elég általános, ebből nem fognak rájönni. Lindával én is kiírattam magam a 9. héten 3 napra, ezért tudom :)
és nem szükséges hogy azonnal-mindig legyen nálad orvosi igazolás a terhességről, a tv. a fogantatástól számítva véd, tehát pl. akkor is, ha kirúgnak, és 2 hét múlva visszamész hogy 4 hetes vagy, kötelesek visszavenni.

Kép
Kép
mamacsibe
 
 


Sziasztok!!!

Dojika, üdv. itt és én is gratulálok! :)

Dytt, jelentkezz kérlek mi újság veletek??? Nagyon sokat gondolok rátok! Hogy vagy?

Bocsi de csak ennyi voltam mert még meg kell etetnem a pocaklakómat is :wink:

Jó éjt!

Niki
Vendég
 


Sziasztok!

köszönöm szépen mindenkinek at a sok-sok törődést és jókívánságot, amit írtatok-küldtetek nekem az elmúlt napokban.

Sajnos tegnap, mire odaértünk az orvoshoz, már ömlött belőlem a vér... :(

Adoki ki volt akadva, amikor meséltem, hogy szerda óta vérzek, azt kérdezte miért nem kórházban fekszem..elmeséltem neki mindent, nagyon mérges volt...

Az én kicsi drága kisbabám meghalt, elvetéltem, tegnap meg is műtöttek sürgősségivel..

Ez a szemét, rohadt egészségügy, hogy nem voltak hajlandóak egy vérző terhes nővel foglalkozni, pedig könyörögtünk, a rokonom beszólt már dühében többször is és nem...nem voltak hajlandóak..mire eljutotam a Nyíróbe, adigra meghalt...

Nagyon ki vagyok borulva.... :D

Most regenerálódok, próbálom feldolgozni, nagyon nehéz, a kislányom segít ebben sokat-sokat...

6 hét múlva kontroll, a méhszájam borzalmasan ronda, meg kell azt is műteni...De nem baj, legalább a következő terhességhez már renbe lesz. Én most 1 évig védekezni fogok, rendbe teszem a lelkem, a testem (mivel borzalmas szülésem volt és a testem még fáradt a doki szerint)..és utána újra belevágunk..akkor azonban feküdnöm kell szidorúan, azt mondta a doktor.

Sajnos ez történt....


Én most elbúcsúzom, nagyon klassz embereket ismertem meg itt, de nem bírnám végigvinni ezen a topicon, hogy ... hogy is írjam..
szóval március 7.-én születet volna meg a kisbabám és nagyon fájna olvasni, hogy kinek milyen vizsgálata volt, hogy már rúg a baba, hogy elindult a szülés, hogy megszülettek a babák.remélem nem haragszotok, most így gondolom...mindig arra gondolnék, hogy az én babámmal is ez meg az a vizygálat lenne, stb..FÁJ..

Majd eltelik kis idő, lehet bekukantok, de egyelőre így érzem..ne haragudjatok.

mindenki szuer emberitt, örülök a babáknak, kívánok sok-sok örömöt a terhességhez és gondtalan hónapokat, könnyű szülést..és rengeteg minden szépet és jót akkorra is, amikor már a kezetekben tarthatjátok a kisbabáitokat!!!!

Szorítok mindenkinek teljes szívvel!!!

ezzel a két versikével búcsúzom tőletek!!!



Úgy megnőttél, szinte félek

Várnai Zseni



Amikor még piciny voltál,
olyan nagyon enyém voltál,
engem ettél, engem ittál,
rám nevettél, nekem ríttál.


Mikor később nagyobb lettél,
mindig messzebb, messzebb mentél,
először csak a kiskertbe,
aztán a nagy idegenbe.



Ha itt vagy is csak elnézel,
akkor is nem engem érzel,
nem anyádat, nem apádat,
valami más csillagtájat.



Úgy megnőttél, szinte félek,
már a válladig sem érek,
alig-alig hihetem már,
hogy ölbeli bubám voltál.



Én voltam-e óriási,
vagy Te lehettél parányi?
Sosem voltál nehéz nékem,
Nem éreztem gyöngeségem.



Melletted most kicsiny lettem,
ágaskodik hát a lelkem,
nőni akar, hogy elérjen,
homlokodig hogy felérjen.



Húzol engem Te fölfelé,
mint a napfény maga felé
fát, virágot, lombos ágat –
fölemeled az anyádat.



Édesanyám
Nagy Ferenc
Van egy szó, van egy név ezen a világon,
Melegebb, színesebb, mint száz édes álom.
Csupa virágból van, merő napsugárból..
Ha ki nem mondhatod, elepedsz a vágytól.
Tisztán cseng, mint puszták estéli harangja,
Örömében sir az, aki e szót hallja.
Ártatlan kisgyermek, csöpp gügyögő hangja,
Amikor gőgicsél, mintha volna szárnya.
A amikor a szíved már utolsót dobban,
Ez az elhaló szó az ajkadon ott van.
Mehetsz messze földre, véres harcterekre,
Ez a szó megtanít igaz szeretetre.
Bánatban, örömben – ver az Isten vagy áld,
Hogyha elrebeged, már ez is imádság.
És ha elébed jön könnyes szemű árva,
E szóra felpattan szíved titkos zárja.
Drága vigasztalás ez a a szó, ez a név,
Királynak, koldusnak menedék, biztos rév.
Te vagy legboldogabb, nem gyötörnek gondok,
Ha keblére borulsz és el kinek mondod?
S ha szomorú fejfán olvasod e nevet,
Virágos sírdombon a könnyed megered.
Van egy szó, van egy név, valóság, nem álom,
Nekem a legdrágább ezen a világon.
Ez a legforróbb szó, az én legszebb imám,
Amikor kimondom: anyám, édesanyám.

Kép
dytt
 
 


Dyt,

nagyon sajnálom ami történt, teljes szívemből kívánom, hogy mielőbb heverd ki ezt a tragédiát és ringasd Réka kistestvérét.
Ha az orvos a pihenést javasolja fogadd meg a szavait, meglátod, hogy minden egyes nappal elhalványulnak majd az emlékek és ismét bizakodva tekintessz a jövőbe.
Ölellek!

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Sziasztok!
Már nagyon régen jártam erre,de mostanság feltornyosultak a teendők...

Dytt:nagyon sajnálom ami történt,és sajnos nekem is volt benne részem.Pihenj és leld örömöd addig Bonítában aki tündéri aranyos kicsiny lány.Nagyon szépek a veresek is!

Az új pocakosodóknak gratulálok!

Csige-bige:ha úgy érzed sok neked így a meló,menj táppénzre nyugodtan,nem rúghatnak ki.Én is kb 2éve azon vagyok és nem tették meg!(veszélyeztetett terhes voltam,így az első naptól kezdve kiírtak)

KépKép
vicuska
 
 


A toxoplazma eredmény pillanatnyi.
A védettségről azt tartják, hogy élethosszig megmarad, pedig nem, erre jó az én korábbi leírt példám is. Most védett vagy, de azért ne a macsekalomtálcából vacsorázz mosatlan gyümit tatárbífsztekkel :wink: :lol:

Dytt, kisbabád elvesztése mélyen megrázott. Norton március 7-én született........ kívánom, hogy a majd megszülető kistesóban megleljétek a nyugalmat és a boldogságot!!!!

Üdv az újaknak!

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Dytt: nagyon sajnálom ami veletek történt. Legyél erős és kívánom neked, hogy mihamarabb gyógyuljanak be a sebek. Vigyázz magadra és kívánom neked, hogy egy év mulva gyorsan babásodjatok.

KépKép
csige-bige
 
 


Ja és még annyit, hogy az Istvánnal kapcsolatban egyre többektől hallom, hogy "túlzottan alternatív".
Mit is jelent ez? Például, hogy nem császároznak csak nagy sokára olyan esetekben, ahol már rég indokolt volna. Például, hogy a látogatókat beengedik a kórtermekbe, elég sz@r, amikor vadidegen pasik nézik, ahogy fejni vagy szoptatni próbálsz, vagy nem tudsz friss gátsebbel kényelmesen "ülni", mert kivillanna az átázott betét a hálóinged alól.....
Brrrrrrrrrrrr.................

Ezeket csak hallomásból tudom, több topiktársamtól, akik ott szültek. Én az elsőt Kistarcsán, a másodikat a Szent Imrében szültem.

Mindenesetre ezeket az "adalékokat" is vegyétek figyelembe körházválasztásnál!

Csige-bige, a táppénz nem gond. Még hazudozni se kell a dokiknak. Általában tök rendesek! Csak aztán nehogy unatkozz majd otthon :wink: :lol: ha már jól leszel!

4-es ikrek :shock: :shock: :shock:

Kép
Kép

Egészség legyen, a többit megvesszük!
mpatr
 
 


Sziasztok!
Végigolvastalak benneteket, és szeretnék csatlakozni, ha lehet. Ma teszteltem pozitívat, de eléggé kétségbeestem, ugyanis egyrészt pcos vagyok, és pár hete derült ki, hogy valószínűleg pajzsmirigy alulműködésem is van, holnap megyek vérvételre(arra gondoltam, hogy nézetek egy progeszteron szintet is, ha már ott vagyok)és szerdán lesz leletmegbeszélés a dokival.Szóval eléggé félek, hogy mi lesz, de olyan jó társaság jött itt össze, nem paráztatjátok feleslegesen egymást(mert a mai eü tényleg erről szól), hanem inkább támogatjátok, ezért csatlakoznék szívesen, bármi lesz is.
A pco szindrómám miatt eddig nem igazán volt normális ciklusom, olyan 45 nap körüliek, ma a 49.nap van, egyáltalán nem számítottam erre, nem is tudom, miért teszteltem, aztán tessék!Ilyenkor sikerül.Legalábbis remélem!Azt sem tudom, mennyi idős lehetek, de úgy sejtem elég friss, hőgörbém alapján nem is értem, hogy mutatta ki a teszt.

Dytt:Nagyon sok erőt kívánok neked, hogy fel tudd dolgozni, ami történt, és amint lehet kívánok nektek egy gyönyörű kistesót!

Kép
Kép
zazzy
 
 


zazzy: a pcos miatt ne izgulj! a terhességbe nem kavar be. Én csak tudom, én is pcos, és most márciusban szültem ;) És mielőtt teherbeestem zakkant meg a ciklusom. Ha metet szedsz, azt kérdezd meg a dokidtól (csak nem Tűű??), hogy szedjed-e az első trimeszterben. Az egyik topiktársunknak is van pajzsmirigy gondja, de úgy emlékszem, hogy az sem okozott gondot a baba várásában.
Úgyhogy hajrá!!!!!!!!!!
linocs
 
 


linocs!
Köszi a megnyugatató szavakat!Nem Tűű, de egy hasonló nagyon jó doktornő a Mensmentisben :wink:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy,

üdv közöttünk. A pajzsmirigy alulműködés miatt ne aggódj, az enyém is alulműködik, rendszeres hormonszint méréssel a a gyógyszered emelésével jut elég neked is és a kicsinek is.
Én a lombik előtt nézettem utoljára, majd aug 15-én nézik újra, egyenlőre nem emelték fel a gyógyszerem mert jó lett a szint, de nemsokára fel fogják.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Monic!
Köszi neked is!Mindenki nyugtat, és hasonlókat mond, csak az a gáz, hogy én erre még nem szedek gyógyszert!Még csak nemrég derült ki, holnap lesz vérvétel... :roll:

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok lányok. Csak elköszönni jöttem tőletek. Sajnos tegnap este véreztem és felhívtam a dokimat, azonnal megnézett a kórházban és megállapította, hogy elment a baba. Most itthon vagyok, vártunk hátha magamtól kitisztulok, de azóta sem vérzem. Este hatra megyünk vissza és megműtenek, holnap reggel jöhetek haza. Bekövetkezett amitől tartottam, megeröltettem magam. Hétfőtől táppénzen lettem volna, de már késő volt. Azt tanácsolom mindanyiótoknak, hogy nagyon vigyázzatok magatokra, pihenjetek amennyit csak tudtok, mert gyorsan megvan a baj.
Kívánom nektek, hogy jövő márciusban már boldog anyukák legyetek. Mi sem adjuk fel, megvárjuk a három hónapot és próbálkounk tovább. Az biztos, hogy ha ismét sikerül, akkor már első naptól páppénzen leszek.
Vigyázzatok magatokra.
csige-bige
 
 


Csige-bige: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Sok erőt kívánok neked is!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Csige-bige,

teljes szívemből sajnálom. :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: Kitartás neked a műtéthez és remélem, hogy a várakozási idő letelte után azonnal babás leszel.
Igazad van, hogy ha a következő terhességnél rögtön táppénzre mész. Én is ezért vagyok táppénzen, inkább nem kockáztatok.

[img:a1e5f24bda]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1266482962.1216.jpg[/img:a1e5f24bda] [img:a1e5f24bda]http://vonalzo.picibaba.hu/8360.jpg[/img:a1e5f24bda]
Kép}
monic80
 
 


Jó reggelt Lányok!

Dytt és Csige-bige, elmondani nem tudom mennyire sajnálom ami veletek történt. Döbbent olvastam az eseményeket. Mindkettőtöknek sok erőt kívánok és hogy mielőtt tújtegyétek magatokat ezen és mielőbb babásak lehessetek.
Köszönjük a bíztatást, hihetetlen hogy mennyire emberségesek vagytok. Részünkről a szerencse, hogy ismerhetünk titeket!

Zazzy, üdv köztünk és gratulálok!! :D A pajzsmirigy alúl- vagy felülműködés nem okoz gondot a terhesség alatt, ha folyamatosan nézik a pajzsmirigy funkciókat. Nekem túlműködik és gyógyszert szedtem, úgyhogy nekem is az első vérvétel alkamával ezt is nézik majd. Barátnőmnél a terhesség alatt derült ki az alulműködés, kapott gyúgyszert és semmi gond nem lett a babával és anyával sem!! :wink:

Kinek hogy telt a hétvége? Szombaton nagyon jól sikerült a bográcsozás a barátainknál. A gyerekek nagyon jól elvoltak egymással, édesek voltak ahogy bandáztak! Tegnap délután meg már nagyon érezték ezt a szelet és esőt, mert nagyon izgágák voltak.

Kép
Kép
Kép
tencsi
 
 


Sziasztok.Köszönöm hogy érdeklődtetek,de csak most kerültem gép közelbe hogy megirjam mi történt.Hát igazából sokkal nemlettem okosabb a vérvétel után sem mert nagyon alacsony lett,és a doki sem értette hogylett pozitiv a25ös erősségü teszt2hete már mikor a vérvétel szerint még most sem éri el azt a szintet :shock: ugyhogy érdekes.Bár mondtam neki hogy nekem34-36napos ciklusaim szoktak lenni,erre mondja hogy akkor valoszinű nagyon pici még ezért nemlátszik semmi.Kaptam ujabb hcg- beutalot csütörtökre hogy emelkedik-e.(ma is csináltam tesztet,és sokkal-sokkal erősebb a multhetinél,ha gondlenne elvileg halványodnia kellene nem?)És ha igen akkor megint csinálnak uh majd x idő mulva.És az orvos is csak meregette a szemét hogy a másik doki szerint méhenkivüli terhesség.Persze elmeséltem azt is hogy a kissebbik fiamnál is hasonlóan kezdődött,mert6hetesen csak5mm petezsák volt és hogy2xis elküldtek menjek vissza2hét mulva mert itt nincs semmi,mire végre megtalálták mensi szerint8+4nél volt6mm és szerintük 6hetes.Ugyhogy bizom benne hogy most is csak ilyen lassan indul a dolog és utána rendben lessz.Bocsi hogy hosszu lettem de aranyosak voltatok érdeklődtetek azért irom le. Ha tudok már majd valami konkrétat jelentkezem. Szomorúan olvastam hogy ketten is elvesztettétek a babátokat,nagyon sajnálom és nagyon sok erőt kivánok és mielöbbi babásodást! És persze a többieknek is jó egészséget!Sziasztok!
tiszy
 
 


Sziasztok!

Dytt, Csige-bige én is döbbentem olvasom hogy mi történt......NAGYON-NAGYON SAJNÁLOM :!: :( Szörnyű lehet ezt átélni mindkettőtöknek! Nagyon sok erőt és minnél előbbi regenerálódást kívánok nektek!Szorítok hogy minden úgy alakuljon ahogy szeretnétek!

Rólunk....én szombaton nagyon rosszul voltam.....fájt a fejem iszonyatosan egész nap....ehez társult még jó kis émelygés....párszor neki is indultam hogy meglátogatom a WC-ét de nem sikerült hányni....meg igazán nem is lett volna mit.....alig tudtam lenyomni bármit is a torkomon....a konyhát nagy ívben kerültem mert ha be kellett mennem rögtön fordultam is ki mert rámjött a hányinger.Szombat óta tiszta kóválygós vagyok....állandóan csak aludnék....jaaa és rámtört az érzékeny periódus is.....tegnap megnéztem pár kacagó kisbaba videót....és....egyszerre nevettem és sírtam.....szóval dolgoznak a hormonok az tuti.....
Csütörtökön megyek dokihoz...annyira izgulok :roll: Jaajjjj nagyon félek remélem minden oké odabent.....annyian elvetélnek.....és most én is ettől tartok...merthát ugye én is elég hamar teherbe estem....ráadásul császároztak .....szóval félek :(

Na megyek mert elaudt a nagylányom.....én is pihizek vele!

Üdv.:
Niki
Vendég
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: