Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok lányok!

Már én is nagyon várom a 4D-t, főleg, miután megnéztem a 2,5 éves keresztfiamét a 7végén Pesten. Apropo. A pesti utamról 2 babakocsival és egy autóval tértem haza (mind használt, de mind jó vétel volt), mondjuk ezért is mentem fel, ez a beruházás azért nem jellemző minden utamra :wink: , de most tényleg nagyon összejött minden, és most madarat lehetne velem fogatni. :D Főleg, miután már 2 babakocsiról is lecsúsztam a távolság miatt.
Az autócserét is már évek óta tervezgetem, de most nagyon aktuális lett, mivel 5 ajtósat szerettem volna a régi 3 helyett, meg persze egy jópár évvel fiatalabbat.

A köldökvért mi nem vetetjük le, valahogy nekünk meg sem fordult/fordul a fejeünkben, mivel mi 3 gyereket szeretnénk, és úgy már rettenetes sok lenne, ha igazságosan mindnél levetetnénk, inkább másképp adunk majd meg nekik minden tőlünk telhetőt.
Én is úgy vagyok vele, hogy ha ingyen lenne... Reméljük a legjobbakat, hogy nem is lesz rá szükség.

Na, megyek, takarítok tovább. Jó volt egy kis szünetet tartani.

Szép napot mindenkinek!

Drienn

Kép
drienn77
 
 


Sziasztok!

Csatlakozhatok én is?Csak most fedeztem fel ezt az oldalt és nagyon örülnék,ha befogadnátok.
November 20-ra várom a Babámat,aki minden vizsgálat szerint kisfiú,de én csak akkor hiszem,ha az orrom elé dugják:-).A Tétényi úton fogok szülni.Az elsö gyermekem a Margitban jött világra,de a nagy változások után a dokim lement Balassagyarmatra,így új orvost kellett találnom.Ha valaki tud vmi infot a Tétényiről,azt szívesen veszem.
Úgy látom már mindenki túl van a terheléses vizsgálaton.Nekem csak 23-án kell mennem,akkor már 28 hetes leszek.Lehet,h a dokim elírta a dátumot a beutalón?!Nem lesz az későn szerintetek?
lilith
 
 


Szia Lilith!

Én is a Tétényiben fogok szülni. Ha első kézből akarsz infót, akkor a keddi előadásokra érdemes eljárnod. Vagy kéthetente csütörtökönként pedig a szülésztőkkel lehet találkozni. Terhes torna pedig keddenként 16.30-tól van, de 21-én nem lesz. És nem baj, ha késöbb mész terheléses vizsgálatra, szerintem csak az baj, ha valaki túl korán megy, és utána alakul ki a terhességi cukorbetegség, de mivel korán ment, a vizsgálat még nem mutatja ki.

Ági
agnes2000
 
 

 
 

www.4dultrahang.com

Mi itt voltunk :D

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Lilith!

Üdv itt! Hát ez a cukor viszgálat érdekes, elvileg a 24-25. héten kéne hogy legyen, de pl a barátnőm a sote 2-n már a 16. héten küldték.

Egyébként a lányomnál én is úgy gondoltam hogy majd akkor hiszem ha látom :lol: , váltig állítottam hogy lehet még fiú, egy szál igazán csajopsat nem vettem neki, de csak iagzuk volt és lány lett :D Még most is külön figyelnem kell magamra hogy ha kérdezik hogy mi lesz a baba ne azt mondjam hogy "állítólag" vagy "elvileg" fiú, mert most ugye a kromoszóma viszgálat miatt tuti :lol:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Engem még egyáltalán nem küldtek el erre a terheléses cukorvizsgálatra... És legközelebb csak szept. 11-én megyek az orvosomhoz, amikor már 28-29 hetesek leszünk. Viszont most volt egy sima vérvizsgálatom és ott 4-es lett a cukrom, ami teljesen jó (alsó határ alatti egy picivel). Szóval mi is ez a terheléses dolog és miért kell?

Kép
vargaviki
 
 


SziASZTOK!Láttom mindenki valamiért ideges,nyugi lányok.A cukrot csak azért nézik mert terhesség alatt is kialakulhat,de utána elmúlik.És akkor diétázni kell mert állitolag úgyan az a tünet mint másnál elájulsz meg ilyesmik.Nekem ezt mondták most a vizsgálatnál(mondjuk nekem alacsony lett).Ti hogy, vagytok vele ez a viharral kevert meleg rossz fáj a fejem,lábamon két ér elpattant.És most már egyre nehezebb itt ülni és irni mert még mindig nem vagyunk kész,alig férek el a gépnél.Na jók legyetek majd ha tudok irok.

Kép[/url]
Kép[/url]
fricike
 
 


Kép



Sziasztok Lányok!

Holnap megyek UH-ra. Remélem megmutatja magát, mert nagyon kiváncsiak vagyunk már, hogy mi lesz. Cukorterhelésre nekem a jövő héten kell menni, a 25. héten.
Hétfőn a védőnő nézett ill. nézett volna szívhangot, de a kis drága úgy el kezdett rúgkapálni, hogy azontúl, hogy megsüketültünk semmit nem hallottunk. Mondtam is az apjának, hogy nagyon rendetlen gyereke van. :)
Vendég
 


Sziasztok!

Megnyugodtam a cukrot illetően.
Ágnes2000-Neked ki a dokid?A múlt héten hallottam,h nagyon sok a szülés ott,ezért van olyan nap amikor az anyákat a folyosón helyezik el.Igaz ez?Ha igen akkor novemberben nagyon gáz lesz ott a sok náthás látogató által kerülgettetve.Akkor én inkább az ambuláns szülést választom.
Manó-Igazad van,hiszen akkora cerkája volt legutóbb is az UH-n,hogy szinte csak az látszott aképen,de és mégis...
Most megyek,haza jött Apa. Sziasztok!!!!!!!!!!!!!



Szia Lilith!

Én nem választottam orvost, mert nincs rá anyagi keretünk.

Amúgy az előadásokon is mindig rákérdeznek a zsúfoltságra és ez tényleg igaz a Tétényire, elismerik az előadók. A folyosói elhelyezés is igaz, ezt egy kolléganőm mondta, akinek a lánya áprilisban szült ott és első nap ő is a folyosón feküldt. Ez azért rossz, mert amíg nem szobában fekszik az anya, addig ugyebár nincs lehetőség room-ing-ra, vagy hogy írják. Hát ez van. Amúgy nekem minden másban szimpatikus a kórház. Nagy hangsúlyt tesznek a gátvédelemre, én ezért nem megyek más kórházba, mert ezt fontosnak tartom. Azt mondták, első szülő nőknél 50%, hogy nem kell gátat vágni.

Ági
agnes2000
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek éjszaka begörcsölt a lábam. Szerintetek ez normális?
Én is megvettem a cukor terheléshez a szőlőcukrot, jövő héten túlesek rajta. Elég szétszórt a vélemény ezzel kapcsolatban, de úgy hallottam lehet citromot beletenni és úgy elviselhetőbb az íze.

Babus
Vendég
 


Sziasztok!

Én már voltam terhelésesen, és én már úgy indítottam, hogy aszőlőcukor mellé oda adtam az ápolónőnek 1 db félbevágott citromot. Azzal egészen elviselhető volt ez a lötty. Amikor először kellett innom ilyet életemben nem volt nálam citrom, és a végén már elég keményen öklendeztem. De mondom, citrommal kutymákolva elviselhető.

Mi szerdán voltunk 4D-s UH-on a Schöpf Mérei Kórházban. Nagy élmény volt. Attól féltem hogy a kezecskéjét az arca elé teszi, de nem. Olyan tündéri volt. Hihetetlen hogy már manapság milyen technikák vannak.
A hölgy is nagyon kedves volt aki, végezte a vizsgálatot. Azt írták, hogy kb. 20 percig fog tartani, na nekünk kereken 35 perces a felvételünk. Kaptunk a felvétel végén 1 dvd-t babavíziós tokban, 4 db színes kinyomtatott képet, egy kódot amivel megnézhetjük és letölthetjük az internetről az összes képet ami a vizsgálaton készült (18 db). A vizsgálatot szöveges formában is dokumentálták, meg a hölgy is végig mondta, hogy most éppenséggel mit látunk, valamint a lemért adatokat is mondta. Végezetül kaptunk egy kedvezmény bont is, ha következőleg is megyünk akkor a vizsgálat már csak 8000 Ft-ba fog kerülni. Amúgy az első vizsgálat 13.000 Ft volt. Szerintem ha teheti az ember ne hagyja ki ezt a vizsgálatot, mert egy életre szóló élmény.

Mindenkinek szép napot, és jó hétvégét.
szdona
szdona
 
 


Babus!

Teljesen normális, bár felettébb kellemetlen :D De komolyan, a baba vonja el tőled a különböző vitaminokat ásványia anygokat, kálcium, magnézium pótlás szokott segíteni ha többször is előfordulna. Lányomnál nekem is volt, most eddig még nem.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ja, cukor! Tuti lehet bele citromot tenni. Semm eltérést enm okoz és anélkül ihatatlan. Én egy egészet bel csavartam.

Vargaviki! zsemlét tejjel sem kelltt enned vérvétel előtt? Mert az a terheléses kevésbé durva változata, a próbreggeli. alányomnál velem is csak olyat csináltattak. amit írsz hogy 4 az az éhgyomri cukorhoz tűnik reálisnak.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok lanyok,

Egy kicsit aggodom,mert ma voltam UH-n es az orvos azt mondta,hogy a szokasosnal egy kicsit tobb a magzatviz,de megnyugtatott,hogy a babaval minden rendben,jol fejlodik,korahoz megfelelok a meretei.Szerintetek a tobb magzatviz gond lehet?Segitsetek,mert azota tiszta ideg vagyok. 3 het mulva kell menyjek ismet.

Kép
agizsuzsi
 
 


Sziasztok!

Lafie!:)
kislányok vagyunk ám!!!

Régen jelentkeztem,igérem próbálok mindent bepótolni és elolvasni!

Cukorterhelés:én hétfőn voltam,azaz a 24.hetet töltöttem be.Valami szörnyű volt az a löty.szerencsére minden oké.

Lányok!
nektek nincs folyásotok???most kicsit megvagyok ijjedve, mert a 18 héten már kaptam hüvelytablettát(kliond100,és canestent),ezek szerint nem múlt el...szerintetek vehetek ismét canesten hüvelytablettát,vagy várjam meg a dokit???? pedig nagyon viygázok, nem használom idegen helyen a wc-t....félek kicsit, nehogy felhúzódjon.Tudtok tanácsolni valamit?????

mindenkinek kellemes babavárást!!! :)
Vendég
 


Babus!:)
nekem külön felhívták a figyelmemet,hogy citromot facsarjak bele,1 teljes citromot!!! :) és mi ihattuk gyümölcsteába...na azóta rá sem bírok nézni!

Agizsuzsi!:)
szerintem semmi okod az izgalomra, ez mint minden folyamatosan változni fog,barátnőmnél is így volt..hol több,hol kevesebb, hol átlagos volt amagzatvíz mennyisége.

Lafie!:)
mi volt UH-on???megmutatta magát????
Vendég
 


Sziasztok!

Úgy néz ki kislányunk lesz!!!! :D :D :D :D

A vizsgálat rettentően felidegesített, komoly fél percig tartott, az orvos nem mondott semmit. A végén azért megkérdeztem, hogy a nemét meg tudta-e nézni. A válasz a válla felett odavetett: Szerintem lány. Azt sem tudom igazán, hogy a lepény feljebb ment-e, mert tudjátok a múltkorinál azt írták, hogy mélyen tapad. Most az van a leleten, hogy jó helyen van, de mivel ez nem hangzott el, így nem tudom, hogy csak írták vagy tényleg így van. De egyszerűen nem volt idő kérdezni, mert szinte futószalagon dobáltak minket. Engem ez nagyon fel tud bosszantani, mert lehet, hogy nekik uncsi, de én egy hónapja erre a pár percre vártam, lehetnének egy kicsit emberségesebbek. Vagy rosszul gondolom???
Vendég
 


Kép
Vendég
 


Lafie!:)
igazad van, mi minden percben azon agyalunk,hogy mikor láthatjuk ismét a pocaklakót??? és sajnos ez a magyar egészségügy valóságos futószalagon haladunk, durvák,és flegmák velünk,pedig nekünk ez az életünk fénypontja!
Nekem is azt mondták, mintha kislány lenne..ezért is mentünk el 4D-s-re,hiszen ott valóban figyeltek ránk, alaposan megnézték a picit,és mi is kigyönyörködhettük magunkat.
Petra???mi is gondolkoztunk ezen a néven! :)
Vendég
 


Sziasztok!
Szerintem nem nagy baj,ha az UH rövid ideig tart.Az én babám nagyon utálja és a végére nagyon nyugtalan lesz.Van egy barátnőm Angliában és az ő orvosa azt mondta,h átmeneti idegrendszeri károsodást okzhat,ami persze magzati korban még jól regenerálódik,de a biztonság kedvéért a vizsgálatok után vegyen be halolaj kapszulát.Nem tudom...

Ágnes2000! Ha novemberben is ez lesz,én haza megyek amint lehet.Te mikorra vagy kiírva?

BaBus! Nekem is görcsöl a vádlim néha éjjelenként és nekem a patikai magnézium tabletta sokkal jobban bevált rá,mint a magneB6.



Lilith!:)
erről az Uh-ról is nagyon megoszlanak a vélemények.Bebizonyítani még semmit nem tudtak a káros hatásáról, meg nem hiszem hogy az orvosok kockáztatnának,és nem tudom elképzelni,hogy mint hanghullám ártana...akkor minden hang ártalmas lenne...
mindegy az a lényeg hogy nekünk megadatott az alehetőség hogy láthassuk a pocaklakónkat,kicsit beleshessünk hozzá.
A vádligörcsre én vizesruhát szoktam tenni, és én magnaB6-t szedek.Neked gyakran begörcsöl???
Vendég
 


Sziasztok,

Ágizsuzsi, a magzatviz elég változó mennyiségú, de utalhat cukorra is. Nekem is több volt és ki is derült hogy cukros lettem.

Egyébként annyit meg lehet tenni nyugtatásképpen, hogy pl. ebéd után lemész a patikába 1 órával és megnézeted. (nagyon sokban mérnek ingyen)

Lafie, grat a kiscsajhoz.

Én is akarom már látni a kis pocilakómat. Remélem jól van.

Sziasztok : Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Én nem hiszem hogy az uh káros lenne. Minket még nem Uh-oztak ugye 30 éve, én nem hiszem hog ytöbb idegbajos gyerek lenne most :lol: Viszont nagyon sok dolgot tudnak vele szűrni. Nekem a doki azt mondta azért menekülnek előle a babák mert melegíti a magzatvizet.

2 perces uh: Na ez tök általános a kórházakban, ha nem fizeted meg a magán uh-ot akkor nincs mozi meg magyarázat. Nekem a kórházi 18 hetesen még mozgás sem láttam, csak lemerevített képket mert olyan gyorsan lemerevítette a méréshez.

De anno a lányomnál is így volt pedig másik kórház volt.

Ágizsuzsi!

Most az utolsó 23 hetes Uh-on a sote genetikán a kontrollon nekem is azt írták az átlagostól kissé több magzatvíz. Állítólag ebben is két fokoza van, az átlagosnál kissé több és az egyértelmű sok magzatvíz. Addig mindíg átlagso volt. Ott a genetikus azt mondta semmit sem jelent ne foglalkozzak vele. A dokim se szólt rá semmit a leletet olvasva. Ha csak kissé több az lehet pillanatnyi állapot. Ha rendszeresen és egyértelműen sok a magzatvíz, az lehet ahogy csikken írta cukorbetegség jele, lehet a magzatnál vese rendellenesség de az esetek 90%-ában nincs rá ok, csak úgy több és kész.De mivel nálad si csak kissé több, így tuti semmit nem jelent.

Lafie!

Ha úgy látták nincs kuki, akkor tényleg valószínű hogy kislány, mert amikor a combcsontját nézik akkor bele szokott a képbe lógni a kukac :lol: Én is csak most látom hogy láttam a pocaklakónál, és ha visszanézem a lányom uh-ját már tök egyértelmű hogy ő lány volt, akkor meg nem hittem. :lol:

Viki!

Hááát, nekem van vaalmennyi folyás, de nem tudom mitől, mert soha nem mutat ki semmit a vizelet meg a doki sem látja kórosnak, szóval csak úgy van, de nem kóros. Tisztasági betét, ennyit lehet tenni :oops: Persze ha gyulladásos az más, vagy ha viszket ilyesmi. :oops:

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!
Én sem állítom,h az UH káros.Az előző terhességem alatt az elsö harmadban hetente nézett a dokim,mert veszélyeztetett terhesnek minősített(petefészek ciszta:-( ),azután is legalább havonta és teljesen normális,okos kisfiam lett.Nagyon jó volt látni őt és persze megnyugtató is,h minden rendben vele.

Vikimi! Rám mindíg éjjel jön görcs,kb hetente 3x,bár most mintha gyakrabban.Én a sok pisilés miatt nagyon rosszul alszom és csak ha már nagyon fáj,mászom ki az ágyból a Mg-ért.
A folyás,ha enyhe és nem viszket,akkor tulajdonképpen a mi állapotunkban normális.Én is a tisztasági betét híve vagyok ez ügyben.


Néztetek-vettetek már babakocsit?Én teljes gondban vagyok,mert az előző kocsinkat az ajtónk elől lopták el.Az Peg perego Pliko volt és nagyon szerettem,de Beni májusban született és nem kellett a hidegre figyelni.



Lilith,

nekem is van Roliról babakocsim. (3)
Egy Quinnys, egy PP P3 Téliesítve, és egy esernyőkocsink. Szóval ezzel nem lesz gond.

Folyás. nekem mindig is elég erőteljes volt, de mivel szinte minden hónapban néznek kenetet és semmi kóros így nem izgulok ezügyben.

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Lányok! Nekem sehogyan sem sikerül a vonalzó. SEGÍTSETEK!!!



Koszi,hogy megnyugtattatok,remelem is,hogy nincs semmi gond a kicsikemmel.Nekem is van folyasom,az orvos azt mondta,hogy ez gyakori terhesseg alatt.De szerencsere nem viszket,nem eg,csak ugy van tobb mint eddig szokott.En is hasznaltam mar el huvelykuppot es most megint van folyas,ugyhogy az orvosom megegyszer felirta(Pimafucin).De azt mondta,hogy ez nem tud artani a magzatnak.
Mi a velemenyetek a Graco babakocsikrol? Mert en azt neztem ki egyet es eleg megfelelonek tartom..de mondjuk meg nem vettem meg,meg nezelodok..

Kép
agizsuzsi
 
 


Sziasztok! Láttom mindenkinek van egy kis folyása,akkor megnyugottam azt hittem csak nekem,csak nem akartam zargatni vele senkit.Érdekes a másik kettönél nem volt azért furcsálottam,de azt mondta a doki ez vele jár.Én babakocsit néztem a brendon honlapján és megtetszet a remus kocsik árba is elfogathato (29000-ft), ha valaki ismeri légyszi irjatok róla valamit.Még a bergonnal szemezgetek mert a sogornöm lányának az van és nagyon dicséri.A lábam nekem folyamatosan görcsöl már az furcsa ha nem.Mondjuk nekem nagyon visszeres lett a combom meg az erek mennek szét a lábfejemen(hát nem kellemes érzés).Na jók legyetek majd irok most járda betonozás folyik.

Kép[/url]
Kép[/url]
fricike
 
 


Sziasztok!

Mostmár én is megnyugodtam a folyással kapcsolatban...nem fáj, nem ég, csak néha van... :oops:

Babakocsi!:)
én csak nézegetni mertem még,azt csak hopp betévedtem erre az oldalra,na akkor megnézem.... nekem nagyon tetszik a :
http://brendon.hu/ProductSearch/viewer. ... =3&whid=25
de majd az utolsó pillanatra tartogatok bármit is megvenni.

Lilith!:)
én sem úgy gondoltam,hogy te gondolod úgy hogy árt az UH,csak a dokik eltérő véleményére reagáltam.
A vonalzót, ha pl a http://lilypie.com/ oldalon készíted,akkor a harmadik vonalzótípust válaszd,ahol a faágon megy egy picibaba,(Expecting a babyerre)kattintasz... majd a felső füleknél ALL-ra katt,akkor sokféle vonalzó jön be...kiválasztod ami neked tetszik,majd alul katt. STEP 2...... itt is először ALL- majd kiválasztod a neked tetsző figurát....majd STEP3...első helyre beírod mikorra vagy kiírva, mellé a másik részre,mikor volt az utolsó menszid...a Set Wording:-be beírhatod a babód nevét.....a Left side photo (optional): tallózás gombbal rakhatsz be képet a vonalzó elé.....ha kész akkor CREATE TICKER.....majd a PseudoHTML, UBBCode™ or BBCode kódot bemásolod a profilodba az aláírás helyére...és elvileg kész.
A babafalvásat nem ismerem.
Sok sikert
Vendég
 


Sziasztok!

Látom a babakocsia téma megint, már korábban írtam, de nekem a lányommal abszolút az jött be hogy az első kocsi tök mindegy, csak le lehessen hajtani vízszintesig, és igazából kb 5 hónapos korától kellett egy olyan jó kocsi ami könnyű volt és lehetett vele BKV-zni. Persze ha valaki autóval közlekedik az más, bár akkor sem nagyon láttammég olyataki megúszta könnyű sportkocsi nélkül, mert az autó csomagtartójába s emindegy mit kell betenni.

Így szerintem nagy kocsinak abszolút megéri egy használt vagy olcsóbb kocsi, és érdemesebb egy jobb kis kocsira beruházni pár hónap múlva,a mikor már látod hogymire használjátok. Én pl az első két hónapban ki sem nagyon mentem a lányommal, amx napi negyed óra séta (ugye októberi ő is), utána is csak a környéken séta, no erre bármelyik kocsi jó. Utána tavasz lett és kezdtem, megőrülni a szokásos köreinktől, így 5 hónaposan vettünke gy chicco ponee babakocsit ami tökéletes, imádom, 2,5 éves koráig nyúztuk, és még akkor is bárhová elmentem vele akár busszal is, sőt még vnatoztam is vele egyedül a Balatonhoz.


Más: Én kezdek most már tényleg elviselhetetlenül nyavaláys lenni. Fáj a csípőm és a derekam, a csípőm ost már néha nappal is, eddig csak éjjel fájt ha rajta feküdtem. Kb óránként meg kell fordulnom emitatt, szuper:( Emmával ez is csak az utolsó hónapban volt, már akkor is utáltam. Hanyatt meg ugye a derekam fáj.

Ma próbálok gyümölvsnapot tartani, hátha jó a lábamnak, mármint a adagadásnak, bár tartok tőle hogy nem fog egész nap menni mert szuperül rosszul tudok lenni ha nem eszem:(

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Vásárlás: én nem tudom aki bírja hogy bírja az utolsó hónapig :D Olyan jó nézelődni, venni ezt azt, az utolsó hónapban meg már végképp nagyon fárasztó mászkálni. Másra (apuka pl) meg rá nem bíznám ezt a szupi feladatot. 8) Nekünk most nem kell extra sok minden, d emég így is van mit nézni venni, tegnap pl vettem két lepedőt a kiságyba, mert a régiek valahogy eltüntek,nem tudom hová, meg egy csomag partedlit :lol: Nem nagy vásárlás de olyan jó.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ágizsuzsi!

Gracok szerintem jók. Most nekünk is az van, igaz nemmai modell, hanem egy régebbi, remélem beválik. De mint írtam szerintem nagy kocsiból majdnem mindegy :) Nekem Emmával egy pierre carden volt, a célnak tökéletesen megfelelt az is pl.

A graco hordozók is elég jók úgy tudom. Sose adnék 180 ezret egy csoda babakocsiért :twisted: bocs akiknek az a szimpi. :oops: De ugyanúgy 10 kilósak minimum.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok :)

UH és magyar egészségügy... múlt héten csütörtökön voltam UH-on a sotén, de késésben voltak időpontilag, mert jöttek betegek doktorostul és soronkívül, így csúszott az egész... mikor már az időpontosokat hívták be, akkor fura is volt, mert 2 percenként jöttek ki a kismamák... bementünk mi is a férjemmel, megnézte a BPD-t meg a szívét és mondta, hogy kész is vagyunk... én meg néztem rá, hogy esetleg nem látta a nemét? A válasz annyi volt, hogy Öööö, nem lehetett látni... annyira ledöbbentem, hogy nem is tudtam lereagálni a dolgokat, pedig alapvetően nem vagyok egy nyuszilány... még annyi minden érdekelt volna... a súlya, a többi szervének az adatai, stb... annyira utálatos dög ez az UH-os doki a SOTE II-n... eddig egy nő volt, ő sem volt a kedvesség mintaképe, de legalább átvizsgált... ez a pasas semmit...utoljára a 18. héten voltam UH-n, akkor is ő volt, most meg ugye a 26. héten... tehát 8 hét eltelt és nem nézték meg normálisan... sőt, ha végiggondolom, a klinikán egyetlen egyszer nem nézték meg normálisan... ha nem megyünk el közben 4D-re, egyáltalán nincs megnézve a kicsike.. .ami nekem fontos lenne, mert tavaly volt a 17. héten egy vetélésem nem tudni miért... így persze, hogy jobban aggódom...

Na mind1, bocsánat, csak egy kis dühöngéses szösszenet volt... csak annyira dühítő, hogy hiába fizeti az ember a TB-t, a dokinak a pénzt, mégsem foglalkoznak veled... mostmár ez a természetes...

ugyhogy 2 hét múlva megyünk megint 4D-re :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


sziasztok!
Babuci!
Nagyon megértem ezt a felháborodásodat,szerintem is szörnyű ami mostanában megy az UH körül.Ez valóban kiakasztó és felháborító.
Erről egy eset:
Debrecenbe jöttek forgatni a mtv1-től,az UH helyzetéről meg úgy mindenről, és amikor a forgatócsoport bement a váróban és elmondták,hogy felszeretnék venni a jelenlegi állapotot, hogy milyen sokan várakoznak levegő nélkül a melegben,kevés űlőhely,tömeg....erre szinte az összes kismama felállt,hogy ő nem akar szerepelni.....na erre mit mondjon az ember???lett volna egy lehetőség,hogy egy kicsit felfigyeljenek ránk, és erre nem vállalta fel senki...... Én feszítettem keményen 10.ed magammal a többi 40-50meg kint szorongott a folyosón.... ez nagyon kiakasztott.Csak utána meg ne panaszkodtak volna,mennyit kell várni....

Vásárlás:
én is úgy mennék már vásárolgatni,de nagyon félek hogy elkiabálom.Tudjaátok nekünk 4.beültiből sikerült ez acsöpp kislány és nagyon aggódunk mindenért,félünk.... persze szerintem nem fogjuk kibírni, már 1 hete a babaszoba dekorációkat készítem, most is azt rajzolgatom...meg ragasztom,tervezem,festem... :)
Vendég
 


Viki!

Ugyan már, tessék optimistának lenni! 25 hetes vagy, az első 12 hete szokták rizikósnak mondani, jó tudom, bármikor történhet bármi sajnos, de ennyi erővel azutolsó hónapban vagy szülésnél is, úgyhogy csak merj tervezgetni már, meg ha kedved van vásárolgatni is, hidd el nem azon múlik :wink:

UH: Hát tudom hogy ez nem vigasz, de tényleg mindne kórházban ez van, én a lányommal szabolcsban volt, most a bajcsyban de mindkettő futószalag, szabolcs nyilván méginkább, bajcsyban tömegnincs csak a gép elég rossz felbontású és nem sok mindnet látni rajta.

Nekem 4D-n a 17. héten mondjuk megmondták fiúka, szóval ezt nem sikrédeztem.

babuci! Ti hol voltatok 4D n hogy nem látták? vagy ennyire takarásban volt?

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Sziasztok!

Én a hétvégén nem bírtam ki és megvettük a babakocsit. Pierre cardin lett végülis, mert a többi olyan nehéz volt. Belegondoltam milyen lenne minden nap lépcsőzgetni vele és én is úgy gondolom, hogy télen nem sokat fogom babakocsiban tologatni a gyereket, inkább majd csak tavasztól. A következő az autós ülés, vagy hordozó lesz. (nem is tudom hogy hívják igazából) Erre van valami jó tanácsotok?

Babus
Vendég
 


Sziasztok!

Már jönni akartam ám, szombat óta itthon vagyunk, csak tegnap meg munkahegyek szakadtak ránk.
Anyut közben megműtötték, nehéz a lábadozás. Aggódom miatta.

Vásárlás: most már azért szerintem a babonásoknak is lehet :wink: Igaza van Manónak, később azért tényleg egyre nehezebb lesz.

Babakocsi: régebben írtam már, nekünk egy nehéz Bergon van, terepre való, de ide az is kell. Tömegközlekedni szerintem nem szabad megvenni. Viszont nagyon jól téliesíthető, úgyhogy a napi sétákhoz tökéletes, meg nekünk majd sportváltozattá szerelve is az lesz jövő nyáron meg később. Viszont tényleg kell majd egy kis könnyű kocsi, az nekünk egy no name volt 7 ezerért ha jól emlékszem, és tökéletes volt. Már továbbadtuk azóta, úgyhogy majd a kis töki kap egy újat. Meg kell vennünk még az autósülést is, babus is felvetette a témát. Az az igazság, hogy abból viszont én nem merek gagyit venni. Tudom, hogy van már 10 ezerért is, de nem tudom, hogy egy ütközésnél mennyit fogna meg. Persze azt sem tudom, hogy a drágább mennyit, de valahogy a márkás ülésekben jobban bízom. És mi nemcsak elugrunk ide pár percre kocsival, hanem a nagyszülők mindkét irányba messze laknak, 150, illetve 170 km-re, úgyhogy üljön a gyerek rendes biztonságos ülésben. Én most ezeket néztem, Miksának Concord Trimax ülése van. Ilyen szempontból megbízom a németekben. Volt ezen a honlapon régebben videó is az ütközésről, keressétek meg, ha érdekel benneteket: http://www.concord.de

Itthon ennyibe kerül: http://www.brendon.hu/ProductSearch/bro ... irdmenu=85

Még nem biztos, hogy ez lesz, majd azért az életben is megnézzük. De 20 ezer alatt szerintem nem veszünk hordozót. Ez lesz kb. jövő nyárig-őszig a kicsinek (tudom, hogy 13 kg van rájuk írva, de Miksát pl. 10 hónaposan át kellett tenni a Trimaxba, mert alul-fölül kilógott a hordozóból, a hárompontos övből meg 2 mp alatt bújt ki. Pedig nem volt egy óriás, egy évesen volt 9,9 kg.) Naszóval úgy tervezem, hogy jövőre Miksa kap egy új ülést, egy Concord Lift Pro-t mondjuk, a kicsi meg átül a Trimaxba. Ragaszkodom hozzá, hogy 12 éves korukig ülésben üljenek, a magasító szerintem nem véd mástól, mint hogy nem fojtja meg a gyereket a biztnsági öv. Oldalirányú ütközéseknél kell a támla.

Viki! Én a Szabolcsban szerettem volna előreengedni egy kismamát uh-n, mert egy 1 év körüli kissráccal volt, aki nagyon nehezen bírta az órák óta tartó várakozást, de lehurrogtak. Én meg egyedül hiába engedtem volna elém, mert épp mögöttem volt, szóval nem ment vele sokra. Megköszönte és mondta, hogy hagyjam, mindig ez szokott lenni. Pedig az ember azt hinné a kismamákról, hogy van lelkük.... Ugyekkor egy csajt bevitt előre az egyik doktor genetikai uh-ra, és lehetett hallani a beszélgetésüket, hogy szólt előre a másik dokinak, hogy valszeg nagyon nagy a baj a babával, a lány pedig halálra volt válva, nna, akkor is volt fölzúdulás. És zokogva jött ki, a kismamák pedig még akkor is azért zúgolódtak, mert bement előttük. Pedig ha jól értettem, a lánynak meg kellett szülnie a babát, és sajnálni kellett volna őt, nem csesztetni. Cigány csajszi volt, még ez is rátett egy lapáttal, pedig hát mindenkinek egyforma nagy a fájdalma. Szemetek voltak ezek a kismamák, nem szégyellem leírni. Ott szégyelltem magam helyettük is.

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Manó! Még neked akartam írni, hogy a csípőm most már nekem is fáj, meg sokat keményedek. Kérdeztem a doktort, hogy nem baj-e, azt mondta, hogy de baj, de mivel zárt a méhszájam, nem baj :wink: Alvás nálam is xar, de már az eleje óta. Éjszakánként 4-6 pisi, és akkor mindig a másik oldalamra kell visszafeküdnöm, mert a másik addigra baromira fáj. Oldalam, vállam fekszem el... A múltkor volt egy éjszaka, amikor csak kétszer voltam kint, hát én úgy kipihentem magam, hogy nem hiszitek el. Biztos ez a büntim, amiért gyerekhez sose (vagyis keveset) kellett kelnem, mert Miksa jó alvó volt, meg most is az (ha végre elelszik :wink: )

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Manó!

Mi a Kleopátra házban voltunk és nagyon szuper volt a gép, de a drágám végig a hátát mutatta, így nekünk nem egyértelműen látszódott a neme. A dokinő megnézte és azt mondta, hogy kislány :) De anyukámnak már 4 fiúunokája van, ezért alig merjük elhinni, hogy jön egy csajszika a családba :) ugyhogy megkérdeztem a végén a dokinőt, hogy biztos benne, hogy kislány?? Még 1x megnézte és azt mondta, hogy ő lányt lát. De majd ha most megyünk megint és reméljük felénk fordul, hogy biztosak lehessünk benne... ezért ragadtam volna meg az alkalmat, hogy megnézze a doki a SOTE II-n is... de ez lett volna a legkevesebb, hogy a nemét megnézze.. nagyobb gond, hogy egyáltalán nem nézte át... és én is úgy jártam tavaly, mint az a cigány csajszi akit Szirom leírt, csak én AFP-n voltam reggel és utána mentem UH-ra. Nem volt semmi gond, csak szerettem volna megnézni... lehet, hogy tényleg valami 7. érzék lehetett... és akkor mondták, hogy elhalt a baba már 10 napja... ugyhogy emiatt is vagyok eléggé ideges mindig ha UH-ra kell mennem...

mind1, reméljük most semmi baj nem lesz :)

Kép

KépKép
babuci99
 
 


Sziasztok

Én is vagyok nem tudtam vissza olvasni elromlott a gépem most lett kész.
remélem mindenki jól van.Majd jövök csak elkezdődött az izzadós korszakom és 10 percenként zuhanyoznék.Most is megyek.

Kép
Kép
eszter26
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok,1 hete hazajöttünk a nyaralásból,de nem jutottam ide.Most végre sikerült sikerült visszaolvasnom.
Üdv. az újaknak,tök jó,milyen sokan vagyunk már.Bár mostmár végképp káosz van bennem :oops: ,de majdcsak megtanulom ki kicsoda!
A nyaralás tök jó volt,nem volt forróság,pont jó idő,nappal max.28 fok,estefelé hűvös.A lányom esténként hosszúnaciban és felsőben sétált,mert rövidben fázott :D
Sokat görcsölget a hasam,sőt több nap barnás folyásom is volt.Halálra rémülve mentem a dokimhoz,szerencsére minden rendben,méhszáj zárt.Azt mondta vszínű elpattant egy ér valahol és az vérezgetett.Már megszűnt,de görcsölgetek továbbra is,közben tök puha a hasam,nagyon ritkán keményedik be.
Csajok,úgy örülök,hogy dokit váltottam,annyira rendes ez az új,most még pénzt sem fogadott el,pedig magánrendelőbe voltam,miattam korábban kezdett rendelni,mert betelt este10-ig minden időpont.Aztán azt mondta,most voltam 3 hete,ne fizessek már megint,majd legközelebb.Uh.-t is csinált,a ciszták picik lettek,már alig látsanak szerencsére!
Szombaton lagziban voltunk,lányom annyira élvezt,hogy vacsi közben is táncolni akart,oda is ment a zenészekhez,hogy ő táncolni akar.Jót nevettünk rajta.
Csikken te írtad ugye,hogy Taksonyban laksz?Tesómék is ott laknak valahogy tavasz óta!
Bocsi nem tudom ki írta,az ő bébikéje is lombik.Enyém is,és sokkal de sokkal jobban aggódom mindenen,mint amikor a lányomat vártam!
Cukorterhelés:Nálunk tényleg nincs,se zsemle-tej,se lötyi.Éhgyomri vércukrot néznek oszt annyi!Lizinél sem volt!
Na eldugulok,aludnom kéne!
Mostmár jövök megint sűrűbben,remélem!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Kép Kép Kép Kép

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Kép

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Küldök nektek képeket a nyaralásról és tényleg eltűnök!

Jutka
Kép[/
url]
Kép[/url]
lizoka09
 
 


Sziasztok!

Volna egy kérdésem: 27. héten járok, és nem reagál a zajokra a baba. Mert különben eleget mozog, meg jók a leleteim is. Ma pl. egy építkezés mellett mentem el, épp fúrtak valamit, de semmi mozgolódás nem volt a pocakomban. Ilyenkor már kellene mozognia a zajokra? Vagy ez még normális?

Ági
agnes2000
 
 


Jó reggelt!

Jutka! Szép helyeken voltatok! Merre is pontosan?
A dokid tényleg nagyon rendes ám!

Ági! De miért kellene a babának reagálnia a zajokra? Vagyis inkább úgy kérdem, hogy miért kellene épp mozgással reagálnia? Az én babám (és a fiam is annak idején) a zajokra, a hirtelen dolgokra, sőt, arra is, ha elkezdem úgy igazán figyelni, inkább lapítással reagált. Én nem ismerem azt, hogy megsimizem, erre kidugja a lábacskáját valahol, mint sokan mondják. Ha lepihenek, akkor szétrúgja a házat, ha mozgok, akkor pedig hagyja, hogy elringassam a fenekét. Pedig sokat dumcsizok vele, figyelek rá nagyon, mégis.
Ha egyébként eleget mozog, akkor tök jó minden szerintem.

Lányok, bármennyit eszem, utána szinte rosszul vagyok, bekeményedik a pocim, mint a beton, az este nagyon gáz volt pl. Majdnem, mintha fölfújt volna valami, de hát egész nap 3 barackot ettem, vacsira zöldséglevest, ebédre is azt egy kis tejberizzsel. Reggeli egy vajaskenyér tejjel. Ez szerintem nem sok. Van valakinek még ilyen?

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!


Szirom!

Na ez nem jó hír, hogy neked si fáj a csípőd, nagyon pocsék érzés. Én sivan hogy megúszom 2 pisiléssel,a kkro egész jól alszom. De most Emmamár 2 napja megjelenik éjjel nálunk, még épp ez hiányzik. ma is alig tudtam visszaküldeni a helyére. Pedig általában ő is jól alszik, mondjuk most is, csak olyna félkómásan átveti magát hozzánk.

babuci!

Mi a is a kleopátrában voltunk, nem tudod ott több doktornő is rendel? én valami Gombosnál voltam. Mondjuk nekem mondta hogy kisfiú, kérdeztem hogy mennyire biztos? Azt mondta hogy 100% :lol: És utána a recepciónál a biorezonanciás pasi mondta hogy a doktornő nagyon profi nemmeghatározásban, van hogy már 12 hetesen megmondja, úgyhogy ha ő azt mondta fiú akkor fiú. és végülis a kromoszóma viszgálat si igazolta.

Lizoka!

Tök jóka képek, hol voltatok? Örülök hogy kipihented magad, na meg hogy a ciszták is múlnak.

Ági!

Csatlakozom hozzád a nemmozgó babával :roll: illetve nekem nem csak a zajokra nemmozog (szerintem azt nem is kell, ki tudja, lehet hogy épp megijed a zajtól és összehúzza magát, azért nemmozdul), de nekem amúgy is iszonyú kevest és gyengén mozog. Ha nem lett volna a ányom isépp ilyennagyon paráznék.
De mivel ilyen volt és most mg egy örökmozgó, így igyekszem nem aggódni. Zajokról még annyit: Én 10 nappal szülés előtt voltam kint autóversenyena férjemékkel, direkt hogy szokja a zajt :lol: és nem mozgott ott sem többet.
Ma megyek dokihoz délután, rá is akarok azért kérdezni, hogy nem e lehet összefüggés a nem mozgás és a lányomnál fellépő rövid köldökzsinór dolog között. Mert állítólag túl rövid volt . épphogy kifért, nem is tudták a hasamra tenni, de végülismivel kifér nem okozott bonyodalmat. De lehet hogy attól nem tudott annyira forgolódni már bent sem. És ha most is ez van (mert ugyanúgy nem mozog és ugyanúgy már a 18. héten si fejvégű volt, semmi nagy befordulások meg ilyesmi), szóval most ezen azért kicsit aggódom, nehogymég rövidebb legyenminta lányomnál mert az gond lehet:(

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szirom!

De jó neked :lol: na fére atréfával, biztos kellemetlen, de nekem meg épp za arossz hogy ha neme szem éhes vagyok, tegnap délutániog csak gyümit ettem és délutánra szabályosan rosszul voltam, fájt a fejem, meg éemylegtem, muszáj volt ennem. pedig gondoltam tegnap meg ma gyümi napot tartok hátha kevesebbet mutat a mérleg ma doki bácsinál, de nemmegy. Így fel vagyok készülve a leszúrásra :roll: Híztam már 10 kilót eddig, ami tekintve az induló súlyom nem valami jó:(

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Egyébként ez a keményedés is furcsa, nekem egyáltalán nincs, nem fáj a ahsam és nem keményedek, mégis nyitva volt már multkor a külső méhszáj egy ujjnyira, most akiváncsi vagyokma mi lezs. Az egyetlenamit észrevettem hogy néha belenyilal nem a pocakomba, hanem ott alul :oops: , nem tudom másnak van e ilyen, pl ha lábbal akarok valamit betolni, pl emmánál az ágy alatti tároló dobozát, vagy ilyesmi. De néha csak úgy is. nem erős nyilalás, nem vészes, de azért érzem.

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 

Vissza: Várandósság

Jegyzetfüzet: